PDA

Zobacz pełną wersję : Dom Katarzyny i Jakuba (Dom w Koniczynce 4)



Leprikon_ie
23-02-2009, 22:03
Powitać,

Tutaj proszę wpisywać komentarze jak i pytania dotyczące budowy.


Pozdrawiam Jakub

MAJRA
27-02-2009, 10:35
Witam :D jestem pierwszym gościem :lol:

Piękny domek budujecie - wygląda jak rezydencja :o .
Na pierszy rzut oka jest jak domek bliźniaczy, a w środeczku niespodzianka :lol: dwie różne układem i wielkością części.

My również budujemy domek dwurodzinny i tak samo jest to projekt z Archonu ( ale nasz jest mniej reprezentacyjny :( :wink: ).

Pozdrawiam

kasiaa256
11-03-2009, 12:49
Witam serdecznie
Jestem właścicielką budującej się koniczynki 2g - namawiam do czytania dzienników innych Koniczynek, bo ten projekt niestety ma sporo błędów. Ja walczę teraz z trójkątnymi oknami :(
Co do Waszych zmian to mam jedną uwagę - nie zmniejszałabym dolnej łazienki - kotłownia jest naprawdę duża i miejsca na piec z podajnikiem wystarczy. My kotłownię zmniejszyliśmy. No chyba, że powstałe pomieszczenie ma służyć za magazyn opału - ale tu bym się mocno zastanowiłą, bo ekogroszek sprzedają w woreczkach i zawsze można podjechać co jakiś czas i sobie dokupić.
Proponuję pomyśleć nad wykopaniem piwniczki pod schodami - super sprawa. W razie pytań służę pomocą :)
Pozdrawiam
Kasia

Leprikon_ie
19-03-2009, 20:02
Witam serdecznie
Jestem właścicielką budującej się koniczynki 2g - namawiam do czytania dzienników innych Koniczynek, bo ten projekt niestety ma sporo błędów. Ja walczę teraz z trójkątnymi oknami :(
Co do Waszych zmian to mam jedną uwagę - nie zmniejszałabym dolnej łazienki - kotłownia jest naprawdę duża i miejsca na piec z podajnikiem wystarczy. My kotłownię zmniejszyliśmy. No chyba, że powstałe pomieszczenie ma służyć za magazyn opału - ale tu bym się mocno zastanowiła, bo eko-groszek sprzedają w woreczkach i zawsze można podjechać, co jakiś czas i sobie dokupić.
Proponuję pomyśleć nad wykopaniem piwniczki pod schodami - super sprawa. W razie pytań służę pomocą :)
Pozdrawiam
Kasia

Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o tą łazienkę na dole to sprawa jest taka, że oprócz pieca gazowego, który jest w pomieszczeniu gospodarczym, chcemy do ogrzewania domu użyć pieca na „eko-groszek” (z możliwością spalania miału, itd.).
Obydwa piece nie mogą znajdować się w tym samym pomieszczeniu. Po za tym w pomieszczeniu gospodarczym chcę wstawić całą pralnie i suszarnie i nie chciałbym, by sadza miała możliwość się osadzać na ubraniach. A w przyszłości będą dwie łazienki na pierwszym piętrze (w tej większej części).

Co do błędów, żaden projekt nie jest ich pozbawiony. Dziękuje za radę o oknach.

Chęcią odwiedziłbym czyjąś koniczynkę, ale nie wiem czy ktoś buduje się w okolicach Krakowa.

Pozdrawiam
Jakub

MAJRA
31-05-2009, 19:22
Witam :)

Widzę, że nabieracie rozpędu, fajnie :) coś zaczyna się dziać :D

Będę podglądała dalsze postępy :D

Pozdrawiam i życzę szybkiej i bezproblemowej budowy

Leprikon_ie
04-07-2009, 09:33
Zapodziała mi się płyta ze zdjęciami i nie zrobiłem kopii zapasowej i po temu nie mogę wkleić zdjęć jak tylko dojdzie druga na pewno powklejam zdjęcia.

Przepraszam wszystkich zainteresowanych!

Leprikon_ie
04-07-2009, 21:54
Znalazłem płyte i dodałem zdjęcia! reszta na nieszczęście będzie w sierpniu jak wrócę do kraju! 8)

Perłóweczka
07-07-2009, 11:10
WITAM :wink:
piękny domek budujecie . my podobnie jak wy podzielilismy na dwie czesci. jedna wieksza - nasza i mniejsza rodzicow. nasz projekcik tez jest z archonu ale zmiany nasze :wink:
jeszcze raz napisze ze wasz domek jest sliczny i napewno bede zaglądać :wink:

Agata z małopolski
13-07-2009, 22:09
Przepraszam, pomyliłam komentarze z dziennikiem.
Sliczny domek, życze powodzenia i zapraszam do mojej lektury.

kasiaa256
08-03-2010, 09:21
No proszę proszę - fajnie już Wasza Koniczynka wyglada. Tempo macie imponujące.

Leprikon_ie
08-03-2010, 12:20
Plan jest prosty zrobić zanim dzidzia się pokarze na świecie czyli przed lipcem!

kasiaa256
09-03-2010, 08:17
O to macie mało czasu, a niestety co nagle to po diable. Życzę Wam, żeby roboty szły sprawnie i bez poslizgów. No i najważniejsze - gratuluje powiększenia rodziny :) U nas maluszek ma się urodzić na przełomie sierpnia i września :)

Leprikon_ie
09-03-2010, 08:58
Wiem, że z terminami i niektórymi robotami musimy poczekać i przemyśleć. Ale jak mówię czas nas goni, ale nie wszystko musi być wykończone by się wprowadzić i robić sobie je powoli kiedy będziemy tam mieszkać. Najważniejsze to łazienka, kuchnia, sypialnia, salon i garderoba.

kasiaa256
09-03-2010, 09:31
Niby masz rację, ale starajcie się wykończyć tak dużo jak tylko się da - my wprowadzilismy się zanim wszystko skończyliśmy i teraz po 2 miesiącach mieszkania nadal nie mam luster w łazienkach, w sobotą mąż wreszcie pomalował kominek i ostatnia ścianę w salonie. Górna łazienka ma jeszcze sufit do zrobienia - jakieś zaprawki zostały, bidet i umywalka do dzisiaj nie podłączone, listwy na holu na górze nie przykręcone. Brakuje jeszcze kilka gniazdek i włączników, bo nie ma czasu pojechać do hurtowni i domówić :) Mogłabym jeszcze długo wymieniać - jedno jest pewne - po przeprowadzce już się nie chce nic robić. Zresztą mieszkanie sprzedawałam z nieprzykręconą listwą podłogową - listwa leżała 7 lat i czekała na przykręcenie :)

Leprikon_ie
09-03-2010, 10:06
Ja nie mam tak łatwo ja mam bacik nad sobą ukochany mój bo małżonka jest taka że wyciśnie ze mnie siódme poty by wykończyć.

kasiaa256
09-03-2010, 12:18
Ja też tak myslałam, ale teraz sama mam juz dosyc kurzu, pyłu i widoku narzędzi. Już nie naciskam, czasem coś bąknę pod nosem, że może by się przydało zrobić, ale nie naciskam.