PDA

Zobacz pełną wersję : Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14

Hugo26
25-08-2009, 22:48
Witam

Dostalam kolejną wycenę od ekipy, sprawdzonej i poleconej. Wklejam dokładny zakres prac ponieważ jest to moja trzecia wycena i ceny w miarę podobne więc zastanawiam się czy jeśli piszecie o swoich wycenach bierzecie pod uwagę zakres prac. W moim przypadku ekipa będzie zamawiała towar sama ale z mojej ustalonej hurtowni gdzie sama będę negocjować ceny.

Buduję we Wrocławiu, Dom w rododendronach z podwójnym garażem, pow użytkowa 127m2, garaż 38m2, podają jeszcze pow domu bez garażu 144m2 ale nie wiem jak to przypiąć do po użytkowej i garażu bo mi się jakoś nie zgadza.

tu wycena

STAN ZEROWY 15 500 w tym:
usunięcie humusu
wykopy pod ławy,
położenie uziemienia???
wywóz ziemi
pomiary przy wykopach
przygotowanie i montaż zbrojenia
zabetonowanie ław
izolacje poziome ław
ściany fundamentowe - z bloczków lub lane
izolacje pionowe cieplne i przeciwwilgociowe
zasypanie i zagęszczenie
ułożenie kanalizacji
izolacja pozioma z folii
zabetonowanie podkładu z chudego betonu
PARTER 9 500 w tym:
Murowanie ścian zew i wew
Otwory na drzwi i okna (nadproża)
Kominy i kanały wentylacyjne
Schody żelbetowe zabiegowe
Strop + wieniec
STROP NAD PARTEREM 9 000 w tym:
wieńce
podciągi
słup
strop
balkony
zbrojenie
zabetonowanie
PODDASZE 12 500 w tym:
sciany kolankowe i działowe
Otwory na drzwi i okna (nadproża)
wieńce
kominy wieloprzewodowe prefabrykowane
wykończenie kominów ponad dachem
DACH konstrukcja drewniana 9 300

POKRYCIE DACHU 16 200 w tym:
ofoliowanie
ołacenie
pokrycie dachówką betonową
montaż orynnowania
montaż okien dachowych
montaż wyłazu dachowego
obróbka wykończeniowa
podbitka
W SUMIE 72 000

koszty dodatkowe: fadroma, geodeta, szalunki, transport, ubijarka płytowa OK 5000

Bardzo proszę o opinie

pozdrawiam
bardzo bardzo drogo!

Margoth*
26-08-2009, 10:35
Witam

Dostalam kolejną wycenę od ekipy, sprawdzonej i poleconej. Wklejam dokładny zakres prac ponieważ jest to moja trzecia wycena i ceny w miarę podobne więc zastanawiam się czy jeśli piszecie o swoich wycenach bierzecie pod uwagę zakres prac. W moim przypadku ekipa będzie zamawiała towar sama ale z mojej ustalonej hurtowni gdzie sama będę negocjować ceny.

Buduję we Wrocławiu, Dom w rododendronach z podwójnym garażem, pow użytkowa 127m2, garaż 38m2, podają jeszcze pow domu bez garażu 144m2 ale nie wiem jak to przypiąć do po użytkowej i garażu bo mi się jakoś nie zgadza.

tu wycena

STAN ZEROWY 15 500 w tym:
usunięcie humusu
wykopy pod ławy,
położenie uziemienia???
wywóz ziemi
pomiary przy wykopach
przygotowanie i montaż zbrojenia
zabetonowanie ław
izolacje poziome ław
ściany fundamentowe - z bloczków lub lane
izolacje pionowe cieplne i przeciwwilgociowe
zasypanie i zagęszczenie
ułożenie kanalizacji
izolacja pozioma z folii
zabetonowanie podkładu z chudego betonu
PARTER 9 500 w tym:
Murowanie ścian zew i wew
Otwory na drzwi i okna (nadproża)
Kominy i kanały wentylacyjne
Schody żelbetowe zabiegowe
Strop + wieniec
STROP NAD PARTEREM 9 000 w tym:
wieńce
podciągi
słup
strop
balkony
zbrojenie
zabetonowanie
PODDASZE 12 500 w tym:
sciany kolankowe i działowe
Otwory na drzwi i okna (nadproża)
wieńce
kominy wieloprzewodowe prefabrykowane
wykończenie kominów ponad dachem
DACH konstrukcja drewniana 9 300

POKRYCIE DACHU 16 200 w tym:
ofoliowanie
ołacenie
pokrycie dachówką betonową
montaż orynnowania
montaż okien dachowych
montaż wyłazu dachowego
obróbka wykończeniowa
podbitka
W SUMIE 72 000

koszty dodatkowe: fadroma, geodeta, szalunki, transport, ubijarka płytowa OK 5000

Bardzo proszę o opinie

pozdrawiam

No, w końcu jakaś normalna, rzetelna cena! Tak, cena jest OK za taki zakres prac.

Hugo26
26-08-2009, 14:12
Witam

Dostalam kolejną wycenę od ekipy, sprawdzonej i poleconej. Wklejam dokładny zakres prac ponieważ jest to moja trzecia wycena i ceny w miarę podobne więc zastanawiam się czy jeśli piszecie o swoich wycenach bierzecie pod uwagę zakres prac. W moim przypadku ekipa będzie zamawiała towar sama ale z mojej ustalonej hurtowni gdzie sama będę negocjować ceny.

Buduję we Wrocławiu, Dom w rododendronach z podwójnym garażem, pow użytkowa 127m2, garaż 38m2, podają jeszcze pow domu bez garażu 144m2 ale nie wiem jak to przypiąć do po użytkowej i garażu bo mi się jakoś nie zgadza.

tu wycena

STAN ZEROWY 15 500 w tym:
usunięcie humusu
wykopy pod ławy,
położenie uziemienia???
wywóz ziemi
pomiary przy wykopach
przygotowanie i montaż zbrojenia
zabetonowanie ław
izolacje poziome ław
ściany fundamentowe - z bloczków lub lane
izolacje pionowe cieplne i przeciwwilgociowe
zasypanie i zagęszczenie
ułożenie kanalizacji
izolacja pozioma z folii
zabetonowanie podkładu z chudego betonu
PARTER 9 500 w tym:
Murowanie ścian zew i wew
Otwory na drzwi i okna (nadproża)
Kominy i kanały wentylacyjne
Schody żelbetowe zabiegowe
Strop + wieniec
STROP NAD PARTEREM 9 000 w tym:
wieńce
podciągi
słup
strop
balkony
zbrojenie
zabetonowanie
PODDASZE 12 500 w tym:
sciany kolankowe i działowe
Otwory na drzwi i okna (nadproża)
wieńce
kominy wieloprzewodowe prefabrykowane
wykończenie kominów ponad dachem
DACH konstrukcja drewniana 9 300

POKRYCIE DACHU 16 200 w tym:
ofoliowanie
ołacenie
pokrycie dachówką betonową
montaż orynnowania
montaż okien dachowych
montaż wyłazu dachowego
obróbka wykończeniowa
podbitka
W SUMIE 72 000

koszty dodatkowe: fadroma, geodeta, szalunki, transport, ubijarka płytowa OK 5000

Bardzo proszę o opinie

pozdrawiam

No, w końcu jakaś normalna, rzetelna cena! Tak, cena jest OK za taki zakres prac.
ta cena nie jest OK, nie wprowadzaj ludzi w błąd
jedynie cena pokrycia dachu jest do zaakceptowania, reszta duzo zawyzone
pozdro

dekar
26-08-2009, 16:16
W SUMIE 72 000

koszty dodatkowe: fadroma, geodeta, szalunki, transport, ubijarka płytowa OK 5000

Bardzo proszę o opinie

pozdrawiam

Cena wydaje się trochę zawyżona. U mnie za podobny zakres prac (bez humusu, wykopów i podbitki, ale za to z pełnym deskowaniem dachu, tarasem i schodami zewn.) ekipa zaśpiewała sobie 55 tyś netto, a dom buduję podobny.

aniak25
26-08-2009, 16:57
No to dalej nie wiem.

Fakt, że chciałabym negocjować z tą ekipą ale dla mnie 25,5tys za dach to akurat dużo do wcześniej dostałam ofertę za niecałe 20tys a teraz czytam ze podają ceny ok 15tys.

Po za tym 55 netto to prawie 59 brutto, więc jak mi się uda ponegocjować to może 10 spuszczą a wtedy będzie ok.

A jeszcze jak mogę zapytać to przy takim zakresie prac jakie dostałeś ceny za poszczególne etapy. Jeśli masz takie zestawiene to napisz będę wiedziała gdzie mogę obciąć cenę.

Jutro jade na spotkanie z jeszcze jednym poleconym wykonawcą i zobaczymy. Muszę się szybko zdecydować.

anetik
26-08-2009, 18:21
Jak patrze na te wasze wyceny to dziękuje opatrzności że mam innego majstra... niech nie czyta tych wpisów bo jeszcze ceny zmieni. Mój dom stoi, wydałam na niego jakies 17k ( mam pełne podpiwniczenie ) dach - robie za 12k.... a i tak wolałabym mieć taniej

yaro672
26-08-2009, 18:46
Dom 213 m po podłogach dach dwuspadowy 4 połaciówki, przełamanie połaci nad garazem . Wczesniej wylane ławy na palach. Ekipa zaczeła od budowania scian fundamentowych z bloczka. Koszt robocizny SSO z dachem i wszystkimi obrobkami typu komin i nadbitka 53000 brutto. Aha nie robia tarasu. Bedzie drewniany. :D

Carlos1
26-08-2009, 19:08
Budowa domu o pow. użytkowej 220 m2 - http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=504&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=Dogodny&symbol=&x=29&y=11&nr=3
Powierzchnia wzrosła z powodu podniesienia ścianki kolankowej i zmiany kąta pochylenia dachu.
Pełny SSO - krycie dachówką, rynny, płyta monolityczna, tarasy itd. kosztowała mnie 47 000 zł. Moja ekipa wszystko robiła sama. Tzn. wszystkie nadproża "produkowali" sami. Kominy także. Nie kupowałem żadnych "systemowych" które może i ładnie wyglądają ale wychodzą 3 razy drożej. Mogłem wsiąść ekipę o kilka tyś tańszą ale ta była polecona sprawdzona i bezproblemowa. A to też ma swoją cenę. Per saldo i tak wyszło niedrogo.
Dla informacji dodam że całkowite koszta budowy SSO (w tym projekt, zezwolenie, geodeta itp. itd.) zamknęły się w kwocie 140000 zł. Tak więc koszt m2 zamknął się w kwocie 636 zł. Mam wrażenie że nieźle.

Pozdrowienia.;)

dekar
26-08-2009, 23:39
(...)
Po za tym 55 netto to prawie 59 brutto, więc jak mi się uda ponegocjować to może 10 spuszczą a wtedy będzie ok.

A jeszcze jak mogę zapytać to przy takim zakresie prac jakie dostałeś ceny za poszczególne etapy. Jeśli masz takie zestawiene to napisz będę wiedziała gdzie mogę obciąć cenę.



Gdyby spuścili z 10 tyś to pewnie cena była by faktycznie realniejsza, ale jeżeli nie masz ciśnienia to może warto jeszcze się rozglądnąć. Trzeba trochę poszukać, ale z tego co piszą inni to można trafić na tańsze ekipy. Ja gdybym miał jeszcze trochę czasu to pewnie bym jeszcze próbował poszukać, ale niestety kredytuję budowę i muszę trzymać się terminów :-?

Co do wyceny za poszczególne etapy to niestety rozmawiałem od początku o koszcie ogółem.

Andzias32
27-08-2009, 07:38
Do HUGO 26
Coś mam wrażenie,że ty sam masz własną firmę,bo jakoś wszystkich krytykujesza co do wycen.Wszyscy płacą za dużo,albo wszystkich będą oszukiwać na materiałach.Przecież od pilnowania poprawności wykonania usługi jest niezależny kierownik budowy i mojej ekipie wręcz zależy na tym ,żeby każdy brał swojego kier.(widocznie nie mają nic do ukrycia).
A twoim postom trzeba byłoby się dobrze przyjrzeć,może nagminnie polecasz jakąś ekipę.
Nie wiem czy to są tylko moje spostrzeżenia czy inni też to zauważyli?
A trzeba też pamiętać ,że najtańszy nie znaczy najlepszy,Trzeba wypośrodkować ceny i korzystać ze sprawdzonych ekip.

Margoth*
27-08-2009, 08:52
Do HUGO 26
Coś mam wrażenie,że ty sam masz własną firmę,bo jakoś wszystkich krytykujesza co do wycen.Wszyscy płacą za dużo,albo wszystkich będą oszukiwać na materiałach.Przecież od pilnowania poprawności wykonania usługi jest niezależny kierownik budowy i mojej ekipie wręcz zależy na tym ,żeby każdy brał swojego kier.(widocznie nie mają nic do ukrycia).
A twoim postom trzeba byłoby się dobrze przyjrzeć,może nagminnie polecasz jakąś ekipę.
Nie wiem czy to są tylko moje spostrzeżenia czy inni też to zauważyli?
A trzeba też pamiętać ,że najtańszy nie znaczy najlepszy,Trzeba wypośrodkować ceny i korzystać ze sprawdzonych ekip.

Właśnie. :evil:

Hugo26
27-08-2009, 09:16
Do HUGO 26
Coś mam wrażenie,że ty sam masz własną firmę,bo jakoś wszystkich krytykujesza co do wycen.Wszyscy płacą za dużo,albo wszystkich będą oszukiwać na materiałach.Przecież od pilnowania poprawności wykonania usługi jest niezależny kierownik budowy i mojej ekipie wręcz zależy na tym ,żeby każdy brał swojego kier.(widocznie nie mają nic do ukrycia).
A twoim postom trzeba byłoby się dobrze przyjrzeć,może nagminnie polecasz jakąś ekipę.
Nie wiem czy to są tylko moje spostrzeżenia czy inni też to zauważyli?
A trzeba też pamiętać ,że najtańszy nie znaczy najlepszy,Trzeba wypośrodkować ceny i korzystać ze sprawdzonych ekip.
zanim cos napiszesz to sprawdź swoje podejrzenia
poczytaj moje posty i moze zrozumiesz ze jestem kimś kto buduje sój dom a nie oferuje swoje uslugi czy usługi innych, też szukalem ekipy do SSO
a ze buduje dom to wiem jakie sa koszty, powyższa wycena jest z kosmosu i jakbys Andzia32 miała troche wiedzy to byś nie pisała takich bzdur
moja odpowiedź byla po to aby ostrzeć przed przeplaceniem i oszukiwaniem
najwyraźniej nie wiesz co się dzieje na budowach, jakie są odstępstwa
a czy ktoś skorzysta z moich rad czy nie to juz jego sprawa, nikogo nie polecam i nie mam takiego zamiary, w woli wyjasnienia
Andzia32 - proponuję abys przeczytala cały watek od początku to moze się czegos dowiesz i przestaniesz wypisywac takie bzdury
to samo dotyczy sie Margoth*
pozdro

Hugo26
27-08-2009, 09:24
Budowa domu o pow. użytkowej 220 m2 - http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=504&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=Dogodny&symbol=&x=29&y=11&nr=3
Powierzchnia wzrosła z powodu podniesienia ścianki kolankowej i zmiany kąta pochylenia dachu.
Pełny SSO - krycie dachówką, rynny, płyta monolityczna, tarasy itd. kosztowała mnie 47 000 zł. Moja ekipa wszystko robiła sama. Tzn. wszystkie nadproża "produkowali" sami. Kominy także. Nie kupowałem żadnych "systemowych" które może i ładnie wyglądają ale wychodzą 3 razy drożej. Mogłem wsiąść ekipę o kilka tyś tańszą ale ta była polecona sprawdzona i bezproblemowa. A to też ma swoją cenę. Per saldo i tak wyszło niedrogo.
Dla informacji dodam że całkowite koszta budowy SSO (w tym projekt, zezwolenie, geodeta itp. itd.) zamknęły się w kwocie 140000 zł. Tak więc koszt m2 zamknął się w kwocie 636 zł. Mam wrażenie że nieźle.

Pozdrowienia.;)
jak najbardziej prawidłowe koszty

Do Andzia32, Margoth*
Carlos1 tez wg was jest podstawiony, ma swoje firme ??!!

Andzias32
27-08-2009, 09:43
HUGO26 napisał:
zanim cos napiszesz to sprawdź swoje podejrzenia
poczytaj moje posty i moze zrozumiesz ze jestem kimś kto buduje sój dom a nie oferuje swoje uslugi czy usługi innych, też szukalem ekipy do SSO
a ze buduje dom to wiem jakie sa koszty, powyższa wycena jest z kosmosu i jakbys Andzia32 miała troche wiedzy to byś nie pisała takich bzdur
moja odpowiedź byla po to aby ostrzeć przed przeplaceniem i oszukiwaniem
najwyraźniej nie wiesz co się dzieje na budowach, jakie są odstępstwa


Może i nie jestem długo stażem na tym forum ,ale zanim zaczęłam się budować długo z mężem się do tego przygotowywaliśmy,więc moim zdaniem wiedzę mamy sporą i mogłabym niejednego zagiąć na niektórych rzeczach,ale mniejsza z tym,ja nie jestem z tych osób co się przechwalają.
Nie lubię tylko takich osób,które wszystko mają najlepsze ,wszystko najlepiej wiedzą i oczywiście wszystko i wszystkich krytykują.Bzudr to ja nie piszę tylko wyrażam swoją opinię,a to nie jest chyba zabronione na tym forum.
Co do cen (oczywiście ty masz najlepszą!) to jeśli masz tak dużą wiedzę to powinieneś wiedzieć ,że ona jest także zależna od rejonu w jakim jest budowany dom i od ekipy(solidnej a nie pijaczków spod budki z piwem).Więc raczej nie krytykuj innych i nie pisz ,że inni się na niczym nie znają!!! Bo osób ,które budują i znają się na budowlance jest więcej(nie tylko ty).

Margoth*
27-08-2009, 10:11
Poza tym można sobie kupić malucha za 500 zł albo meśka za 500.000 zł. Też na jedno wyjdzie? I to samochód, i to samochód.

Hugo26
27-08-2009, 10:14
HUGO26 napisał:
zanim cos napiszesz to sprawdź swoje podejrzenia
poczytaj moje posty i moze zrozumiesz ze jestem kimś kto buduje sój dom a nie oferuje swoje uslugi czy usługi innych, też szukalem ekipy do SSO
a ze buduje dom to wiem jakie sa koszty, powyższa wycena jest z kosmosu i jakbys Andzia32 miała troche wiedzy to byś nie pisała takich bzdur
moja odpowiedź byla po to aby ostrzeć przed przeplaceniem i oszukiwaniem
najwyraźniej nie wiesz co się dzieje na budowach, jakie są odstępstwa


Może i nie jestem długo stażem na tym forum ,ale zanim zaczęłam się budować długo z mężem się do tego przygotowywaliśmy,więc moim zdaniem wiedzę mamy sporą i mogłabym niejednego zagiąć na niektórych rzeczach,ale mniejsza z tym,ja nie jestem z tych osób co się przechwalają.
Nie lubię tylko takich osób,które wszystko mają najlepsze ,wszystko najlepiej wiedzą i oczywiście wszystko i wszystkich krytykują.Bzudr to ja nie piszę tylko wyrażam swoją opinię,a to nie jest chyba zabronione na tym forum.
Co do cen (oczywiście ty masz najlepszą!) to jeśli masz tak dużą wiedzę to powinieneś wiedzieć ,że ona jest także zależna od rejonu w jakim jest budowany dom i od ekipy(solidnej a nie pijaczków spod budki z piwem).Więc raczej nie krytykuj innych i nie pisz ,że inni się na niczym nie znają!!! Bo osób ,które budują i znają się na budowlance jest więcej(nie tylko ty).
twoim problemem jest to w jaki sposób odbierasz innych
moja opinie opieram na swojej wycenie, jedni mają znacznie taniej wiec nie uwazam tego zebym jakoś okazyjnie znalazł ekipę
kieruje sie jednak zdrowym rozsądkiem i wybacz nikt mi nie powie ze wycena od Aniak25 (72 tys) jest prawdiłową wyceną. Zwyczajnie ktoś chce naciągnąc Aniak25 na kupe kasy dlatego przestrzegam. Gdyby wszyscy pisali tak jak ty i matgoth* ze wycena jest super prawidłowa to wiele ludzi by przeplaciło. Na tym wam zalezy?

Hugo26
27-08-2009, 10:20
Poza tym można sobie kupić malucha za 500 zł albo meśka za 500.000 zł. Też na jedno wyjdzie? I to samochód, i to samochód.
wybacz, to ze dasz kupe kasy nie oznacza ze bedzie super zrobione
nadzoruje swoja budowę razem z kier budowy i wiem ze wszystko jest porzadnie zrobione a jakos nie wydałem kasy jak za mercedesa...

aniak25
27-08-2009, 14:15
Witam

Proszę nie kłóccie się z mojego powodu :) wygląda na to że rozpętałam burzę. Cenię sobie wszystkie wypowiedzi forumowiczów i dużo rzeczy uśredniam. zbieram opienię i porównuję domy o podobnej do mojego konstrukcji ale także rejony w których budujecie. Wyszło mi na to że średnia cena powinna mi wyjść 50-60tys lub inaczej ok 40-45tys za sso plus 15-20tys za dach i w tych cenach będę chciała się zmieścić ze schodami tarasami, kominami, podbitką i tym wszystkim co czasem sobie dodatkowo liczą. Chcę też mieć ekipę z polecenia. Ten wykonawca od którego dostałam póki co najwyższą cenę 72tys jest bardzo sprawdzony bo obok mnie wybudował 3 domy, które widziałam i jest to ekipa polecona przez kierbuda (mojego wujka) więc wiem ze krzywdy mi nie zrobi. Ekipa najtańsza tez jest sprawdzona ale siedzi narazie w niemczech i wróci do końca roku więc klops. Wykonawca pośredni - niestety nie znam choć dowiedzialam się że budował niedaleko dom taki jak nasz wiec jeszcze muszę go obejżeć. Jeszcze jeden z forumowiczów polecił mi swoją ekipę i też budowali wg mojego projektu ale nie mogę się z nimi umówić.
Tak więc casting trwa i oczywiście sama wybiorę ekipę ale proszę już się nie denerwujcie :)))))

Andzias32
27-08-2009, 14:25
Poza tym można sobie kupić malucha za 500 zł albo meśka za 500.000 zł. Też na jedno wyjdzie? I to samochód, i to samochód.
wybacz, to ze dasz kupe kasy nie oznacza ze bedzie super zrobione
nadzoruje swoja budowę razem z kier budowy i wiem ze wszystko jest porzadnie zrobione a jakos nie wydałem kasy jak za mercedesa...


EKIPA i "ekipa" to też różnica.Czasami warto dać więcej kasy , mieć dobrze zrobione i mieć głowę spokojną niż dać miej i siedzieć "ekipie" na karku i nadzorować ich z kierownikiem.Porządna EKIPA wie co ma zrobić i wystarczy,że co jakiś czas bez zapowiedzi wpadnie kierownik i fachowym okiem wszystko sprawdzi.
Uważam też,że nie wszystkim możesz mówić,że przepłacili,bo jest to też zależne od rejonu w którym budują na pipidówce zapłacą mniej w dużym mieście więcej.To dla mnie jest OCZYWISTE !!!

Hugo26
27-08-2009, 14:58
Poza tym można sobie kupić malucha za 500 zł albo meśka za 500.000 zł. Też na jedno wyjdzie? I to samochód, i to samochód.
wybacz, to ze dasz kupe kasy nie oznacza ze bedzie super zrobione
nadzoruje swoja budowę razem z kier budowy i wiem ze wszystko jest porzadnie zrobione a jakos nie wydałem kasy jak za mercedesa...


EKIPA i "ekipa" to też różnica.Czasami warto dać więcej kasy , mieć dobrze zrobione i mieć głowę spokojną niż dać miej i siedzieć "ekipie" na karku i nadzorować ich z kierownikiem.Porządna EKIPA wie co ma zrobić i wystarczy,że co jakiś czas bez zapowiedzi wpadnie kierownik i fachowym okiem wszystko sprawdzi.
Uważam też,że nie wszystkim możesz mówić,że przepłacili,bo jest to też zależne od rejonu w którym budują na pipidówce zapłacą mniej w dużym mieście więcej.To dla mnie jest OCZYWISTE !!!
widac ze nie jesteś za bardzo w temacie
jak pewnych spraw nie przypilnujesz to po fakcie kier budowy nic nie zrobi a niektórych rzeczy nie bedzie w stanie juz zobaczyc...
nadzorowac nalezy cały czas jezeli chcesz mieć pewnosc ze wszystko jest zrobione jak nalezy
- po zalaniu wylewki na podłogę sprawdzisz jak był zageszczony piasek i jaką grubosc ma wylewka na calej powierzchni?
- po zalaniu stropu sprawdzisz jak były zrobione zbrojenia?
itd itd
a nawet jak sprawdzi pewne rzeczy to moze byc juz musztarda po obiedzie
wole nadzorowac cały czas i mieć pewnosć ze wszystko jest ok niz nie meić tej pewnosci i dac jeszcze prawie 2 razy wiecej kasy...
pozdro

Andzias32
27-08-2009, 16:22
Oczywiście ,że można wszystko sprawdzić,przyjeżdżając na budowę jak tylko się da. Porządne Ekipy nie robią zagęszczenia fundamentu,zbrojenia itp.od tak sobie ,tylko informują na bierząco co jest robione(tak jest w moim przypadku).Przed każdą wylewką musi być na budowie kier. i wszystko sprawdzić --dla mnie to jest oczywiste.Dlatego bierze się kier.niezależnego.A co mogą jeszcze ukryć? Murowanie? Więźbę? Pokrycie?Przecież jak coś jest spierdaczone to widać to gołym okiem.Tylko trzeba mieć je dobre !!!
Więcej na ten temat nie mam nic do dodania.Te wymiana zdań nie ma sensu .
Ty wiesz swoje i ja wiem swoje i niech tak zostanie.
Inwestorzy i tak wybiorą tak jak im zmysł podpowiada lub polecający,ale nie narzucający.

Andzias32
27-08-2009, 16:27
[quote="Hugo26"]
a nawet jak sprawdzi pewne rzeczy to moze byc juz musztarda po obiedzie
w


Od tego są umowy,że jak coś jest spierdaczone to wykonawca pokrywa błąd z własnej kieszeni.Przecież wyraźnie w umowie jest napisane,że wykonywane są prace według projektu.Chyba,że nie ma się umowy !!!!

mario_k
27-08-2009, 19:56
Jak patrze na te wasze wyceny to dziękuje opatrzności że mam innego majstra... niech nie czyta tych wpisów bo jeszcze ceny zmieni. Mój dom stoi, wydałam na niego jakies 17k ( mam pełne podpiwniczenie ) dach - robie za 12k.... a i tak wolałabym mieć taniej
Czy mogę prosić o kontakt (lub na PW) do owego majstra?
Z góry dziękuje.

mario_k
27-08-2009, 20:05
Gdyby wszyscy pisali tak jak ty i matgoth* ze wycena jest super prawidłowa to wiele ludzi by przeplaciło. Na tym wam zalezy?
[ad pogrubione]
...się nie denerwuj... przecież tutaj piszą też wykonawcy różnej maści, a im włśnie na tym zależy!!! Trzeba mieć to na uwadze....

Hugo26
27-08-2009, 22:57
Gdyby wszyscy pisali tak jak ty i matgoth* ze wycena jest super prawidłowa to wiele ludzi by przeplaciło. Na tym wam zalezy?
[ad pogrubione]
...się nie denerwuj... przecież tutaj piszą też wykonawcy różnej maści, a im włśnie na tym zależy!!! Trzeba mieć to na uwadze....
zgadzam się z Tobą w 100%
pozdrawiam

channel8
01-09-2009, 20:37
Znalazłam ekipę co mi stan "0" za 8 tyś zrobi. Nie mam jeszcze uzgodnionego zakresu prac ( tak szczegółowo) bo tak ogólni - to caly fundament.

tamtu
02-09-2009, 09:28
[quote=Hugo26]
a nawet jak sprawdzi pewne rzeczy to moze byc juz musztarda po obiedzie
w

Od tego są umowy,że jak coś jest spierdaczone to wykonawca pokrywa błąd z własnej kieszeni.Przecież wyraźnie w umowie jest napisane,że wykonywane są prace według projektu.Chyba,że nie ma się umowy !!!!

Nie chcę cię martwić, ale jak wykonawca jest przysłowiową "łajzą" to najlepsza umowa ci nie pomoże. I wykonawcy doskonale o tym wiedzą.
Sprawy w sądzie trwają latami, potem (nawet jak wygrasz po iluś tam apelacjach) taki wykonawca i tak ci nie zapłaci, więc idziesz do komornika, a tam się okazuje, że wykonawca nic nie ma, bo cały majątek jest na syna, żonę lub sąsiada.
Ja od ojca (adwokata, który miał wiele do czynienia z różnej maści wykonawcami) doradził mi żebym umową przejmowała się w 2 kolejności, a w pierwszej szukała wykonawców z polecenia od znajomych, nie płaciła zaliczek i zatrudniła dobrego kierownika budowy. I to się bardziej sprawdza niż jakiś papierek.
Umowy to można mieć na zakup okien, drzwi wewnętrznych itp z dużymi fabrykami, bo to raczej (choć też nigdy nic nie wiadomo) mało prawdopodobne, że nagle znikną, a im na opinii zależy.

Tamtu

Hugo26
02-09-2009, 11:59
[quote=Hugo26]
a nawet jak sprawdzi pewne rzeczy to moze byc juz musztarda po obiedzie
w

Od tego są umowy,że jak coś jest spierdaczone to wykonawca pokrywa błąd z własnej kieszeni.Przecież wyraźnie w umowie jest napisane,że wykonywane są prace według projektu.Chyba,że nie ma się umowy !!!!

Nie chcę cię martwić, ale jak wykonawca jest przysłowiową "łajzą" to najlepsza umowa ci nie pomoże. I wykonawcy doskonale o tym wiedzą.
Sprawy w sądzie trwają latami, potem (nawet jak wygrasz po iluś tam apelacjach) taki wykonawca i tak ci nie zapłaci, więc idziesz do komornika, a tam się okazuje, że wykonawca nic nie ma, bo cały majątek jest na syna, żonę lub sąsiada.
Ja od ojca (adwokata, który miał wiele do czynienia z różnej maści wykonawcami) doradził mi żebym umową przejmowała się w 2 kolejności, a w pierwszej szukała wykonawców z polecenia od znajomych, nie płaciła zaliczek i zatrudniła dobrego kierownika budowy. I to się bardziej sprawdza niż jakiś papierek.
Umowy to można mieć na zakup okien, drzwi wewnętrznych itp z dużymi fabrykami, bo to raczej (choć też nigdy nic nie wiadomo) mało prawdopodobne, że nagle znikną, a im na opinii zależy.

Tamtu
prawda, Andzia32 ma niewielkie pojęcie o wykonawcach i budowaniu
pozdro

Andzias32
02-09-2009, 12:32
Do HUGO 26
Oczywiście Ty masz zawsze rację, a jakbyś czytał dokładnie wszystkie posty to byś doczytał,że pisałam iż warto brać ekipę z polecenia (obejrzeć poprzednie prace i porozmawiać ,jeżeli jest taka możliwość z inwestorami,którzy u tego wykonawcy budowali).A jak jest coś ewidentnie spiedaczone to warto mieć umowę i w razie czego jest papierek(ostateczność i nie życzę tego nikomu)
Czasami trzeba wytężyć umysł i przeczytać coś co jest napisane pomiędzy wierszami,ale widocznie nie wszyscy to potrafią.
Oczywiście Ty masz największe doświadczenie,a wszyscy inni to laicy.

joanna 33
02-09-2009, 13:59
mój dom- ok.150m- za stan surowy bez dachu, dom prosty z dwoma wykuszami i poddaszem użytkowym- 16tys.
ekipa trzyosobowa, pracuje popołudniami, zaczęli 23 maja, teraz zalewamy strop, byłoby szybciej ale ta nieszczęsna pogoda...ale w sumie zaczynaliśmy z założeniem że bardziej zależy nam na kasie niż na czasie
(wielkopolska)

wyjątkowo tanio
jaki projekt budujesz?

pozdrawiam
mój projekt to dom pod pistacją z archonu. naniesione niewielkie zmiany- likwidacja lukarny nad klatką schodową oraz wykusz w miejscu wewnętrznego tarasu.

joanna 33
02-09-2009, 14:03
murowanie domu zakończyliśmy- rozliczenie całkowite opiewa na 14.000 ponieważ zrezygnowaliśmy ze ścianek poddasza murowanych, dodatkowo zapłaciliśmy 270zł za obłożenie kominów imitacją łupka i 650zł za szalowanie schodów wewnętrznych
od wczoraj weszła ekipa cieśli, cena 20zł\m2 co daje 3800zł

joanna 33
02-09-2009, 14:03
murowanie domu zakończyliśmy- rozliczenie całkowite opiewa na 14.000 ponieważ zrezygnowaliśmy ze ścianek poddasza murowanych, dodatkowo zapłaciliśmy 270zł za obłożenie kominów imitacją łupka i 650zł za szalowanie schodów wewnętrznych
od wczoraj weszła ekipa cieśli, cena 20zł\m2 co daje 3800zł

zama
02-09-2009, 21:55
Poza tym można sobie kupić malucha za 500 zł albo meśka za 500.000 zł. Też na jedno wyjdzie? I to samochód, i to samochód.
popieram te słowa 8)

rubik
05-09-2009, 17:10
Cześć,

Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwanie ekipy wykonawczej (stan surowy otwarty). Czy ktoś z Was może polecić ekipę budowlaną (solidną i w miarę tanią) działającą w okolicach Poznania?

pozdrawiam

an.i
07-09-2009, 16:44
My zakonczylismy dzsiaj ssz. Budowa trwała troche ponad 2 miesiace. Dom z dachem /250/ wielospadowym, pow domu ok230m /190uzytk/. Pokryty -pelne deskowanie i papa.Wykonane wszystkie tarasy, schody, balkony idt.Brakuje tylko bramy garażowej.Dotychczas wydalismy /razem z robocizną/ ok 150 tys. Zostalo do wykonania pokrycia dachu/ceramika/ koszt ok40tys. Matarialy wysokiej klasy/porotherm, bloczki Certusa, okna Oknoplast itp/. Czyli SSZ 190 tys - 20 tys mniej niz zakladalismy/tańsze materialy/.Budowa prowadzona w W-wie.

Szukam wykonawców sso z dachem, ale gdybym znalazła taką ofertę jak Wasza, chyba skusiłabym się na ssz. Też zamierzam budować w okolicy warszawy. Jeżeli można - prosiłabym o kontakt do Waszych budowlańców. pozd. anna

marek3610
07-09-2009, 19:23
Witam.
Wybrałem projekt Zośka 2. Pow. użytk.: 141.5 m2. Dostałem propzycję 20 tyś. SSO plus 45 zł za montaż metra dachu. Czy to dobra cena? Dom będę stawiał w okolicach Poznania.

Hugo26
07-09-2009, 20:59
Witam.
Wybrałem projekt Zośka 2. Pow. użytk.: 141.5 m2. Dostałem propzycję 20 tyś. SSO plus 45 zł za montaż metra dachu. Czy to dobra cena? Dom będę stawiał w okolicach Poznania.
bardzo dobra cena
sprawdz dokładnie co jest ujęte w tej cenie
pozdro

tomek_buduje_domek
09-09-2009, 10:03
Powierzchchia po podłodze 211m2, garaż w bryle budynku, dach prosty dwuspadowy 225m2, dwa kominy murowane.

Dostałem wycenę na stan surowy 52.000, składa się na nią:

34.000 - wszystkie prace pod sam dach, także działówki, schody i tarasy,
18.000 - więźba, pokrycie, nadbitka, opierzenia, okna dachowe.

W porównaniu z innym wykonawcami wychodzi dość tanio za mury a drożej za dach. Ale zusammen do kupy chyba nieźle.

Pozdrawiam.

Michał i Magda
09-09-2009, 10:42
Witam.
Wybrałem projekt Zośka 2. Pow. użytk.: 141.5 m2. Dostałem propzycję 20 tyś. SSO plus 45 zł za montaż metra dachu. Czy to dobra cena? Dom będę stawiał w okolicach Poznania.

Dla porównania my ekipie dekarskiej za m2 dachu (więźba, deskowanie, papa, położenie dachówki, orynnowanie) płaciliśmy 75 zł/m2.
Jeżeli ekipa sprawdzona, z polecenia, to ja bym się nie zastanawiała. Dla pewności obejrzałabym ich poprzednie budowy i porozmawiała z właścicielami, czy byli z nich zadowoleni.

Pozdrawiam.

marek3610
10-09-2009, 06:42
Witam.
Wybrałem projekt Zośka 2. Pow. użytk.: 141.5 m2. Dostałem propzycję 20 tyś. SSO plus 45 zł za montaż metra dachu. Czy to dobra cena? Dom będę stawiał w okolicach Poznania.

Dla porównania my ekipie dekarskiej za m2 dachu (więźba, deskowanie, papa, położenie dachówki, orynnowanie) płaciliśmy 75 zł/m2.
Jeżeli ekipa sprawdzona, z polecenia, to ja bym się nie zastanawiała. Dla pewności obejrzałabym ich poprzednie budowy i porozmawiała z właścicielami, czy byli z nich zadowoleni.

Pozdrawiam.

Właśnie dostałem odpowiedź-więźba, deskowanie, papa, położenie dachówki, orynnowanie ok. 50 zł za metr. Z tego co czytam myślę, że to dobra cena?
Nie będę się zastanawiał, tylko wezmę tą ekipę.
Pozdrawiam.

Michał i Magda
10-09-2009, 07:32
Witam.
Wybrałem projekt Zośka 2. Pow. użytk.: 141.5 m2. Dostałem propzycję 20 tyś. SSO plus 45 zł za montaż metra dachu. Czy to dobra cena? Dom będę stawiał w okolicach Poznania.

Dla porównania my ekipie dekarskiej za m2 dachu (więźba, deskowanie, papa, położenie dachówki, orynnowanie) płaciliśmy 75 zł/m2.
Jeżeli ekipa sprawdzona, z polecenia, to ja bym się nie zastanawiała. Dla pewności obejrzałabym ich poprzednie budowy i porozmawiała z właścicielami, czy byli z nich zadowoleni.

Pozdrawiam.

Właśnie dostałem odpowiedź-więźba, deskowanie, papa, położenie dachówki, orynnowanie ok. 50 zł za metr. Z tego co czytam myślę, że to dobra cena?
Nie będę się zastanawiał, tylko wezmę tą ekipę.
Pozdrawiam.

Tak jak pisałam wcześniej, sprawdź wykonawcę. My byliśmy pewni, że bierzemy dobrą ekipę i wiedzieliśmy za co płacimy, oczywiście i tak podpisywaliśmy umowę i nie płaciliśmy żadnej zaliczki.

Dario1971
10-09-2009, 10:42
Za dom 170 m2 pow użytkowej , dach dwuspadowy , oraz tylko fundamenty garażu ( 60m2) ekipa ma wziąc 37 tys,
budują od fundamentów po położenie dachówki. Firma rodzinna z okolicy . Taka ofertę dostałem.
Mam namiary na górali - dobrze budują - widziałem budowy - ale cena 50 tys.
pozdrawiam

dzogurt
21-09-2009, 07:13
Hej,

Jeden z wykonawcow wycenil mi robocizne domu 136m2 p.u. + 30 m2 piwnicy i garaz dwustanowiskowy na 65tys zl netto SSO. Materialy to inna kwestia. Co myslicie, jest to drogo?

Woj slaskie.

Jesli ktos ma namiary na ekipy z okolic Rybnika warte uwagi to bede wdzieczny :)

sql
22-09-2009, 08:20
Hej,
Jeden z wykonawcow wycenil mi robocizne domu 136m2 p.u. + 30 m2 piwnicy i garaz dwustanowiskowy na 65tys zl netto SSO. Materialy to inna kwestia. Co myslicie, jest to drogo?

Woj slaskie.
Jesli ktos ma namiary na ekipy z okolic Rybnika warte uwagi to bede wdzieczny :)
moim zdaniem bardzo drogo,
ja za 299 użytkowej (silikaty), w tym piwnica, parter, poddasze + więźbę płaciłem 65kpln,
zacząłem budowę w listopadzie zeszłego roku, w Wwce

sailor_man
22-09-2009, 10:05
Szukam ekipy do budowy domu 123m2 + 20m2 garaż (woj. łódzkie, 10km od Łodzi). Dom bez poddasza użytkowego, bez betonowego stropu, bez podpiwniczenia. Dach kopertowy (dachówka betonowa).
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=555

Jakiej kwoty powinienem się spodziewać za stan 0, mury, ścianki działowe, dach?

Dziękuję za odpowiedzi.
sailor_man

dziubek12
23-09-2009, 07:43
Witam. Zamierzam budować aloes`a z firmy agart. Pow. użytkowa 102 m + garaż 20 + częściowe podpiwniczenie. Z jakimi kosztami mogę się liczyć (ewentualnie z rozbiciem robocizna + materiał)? Okolice Sanoka

aprilka1000
27-09-2009, 17:41
Witam
czy za sso 60 tys. to duzo w woj.pomorskim...? od wylania law do polozenia dachowki.tylko robocizna, bez mat.
sprawdzona dobra ekipa......tak twierdza znajomi...

Carlos1
27-09-2009, 19:51
Witam
czy za sso 60 tys. to duzo w woj.pomorskim...? od wylania law do polozenia dachowki.tylko robocizna, bez mat.
sprawdzona dobra ekipa......tak twierdza znajomi...

A domek jaki duży?? Bez tego tematu nijak nie ugryziesz.
Jak za 300 m2 to byłoby w sam raz :lol:

Pozdrowienia.;)

aprilka1000
28-09-2009, 22:28
a no tak , nie podalam , domek prosty 150 m plus gar 40m , dach 2-spadowy,, bez piwnicy, z uzytkowym poddaszem.
pozdrawiam

olgusieniunieczka
29-09-2009, 10:55
Witam,
ja ekipe murarską juz wybralam, 25 tys z więźbą, dom jak w awatarze 250m2 pow calkowita.
Szukam teraz ekipy do dachu. Planujemy pokrycie z blachy płaskiej na rąbek. Czy ktos sie orientuje ile mniej wiecej kosztuje m2 polozenia takiej blachy? Poki co mam jedna wycene, ktora mnie powalila- 133m2 prostego dwuspadowego dachu bez okien polaciowych za 15 tys :o Swiat sie konczy...

dekar
02-10-2009, 17:49
Witam
czy za sso 60 tys. to duzo w woj.pomorskim...? od wylania law do polozenia dachowki.tylko robocizna, bez mat.
sprawdzona dobra ekipa......tak twierdza znajomi...

Najlepiej daj do wyceny projekt jeszcze tak z 3-4 ekipom, dostaniesz informację o kosztach dokladnie dopasowaną do swojego projektu i wtedy będziesz wiedziała czy 60 tyś to dużo czy mało. Na forum ceny podawane dotyczą różnych domów, z różnym zakresem prac i uzyskana w ten sposób informacja może wprowadzić w błąd.

dziubalki
05-10-2009, 20:00
witam
Dostałem wycenę domu:
http://www.vdom.pl/pl/index.php?s=303&sid=85
Lipińscy P160
SSO-190.000 (usługa i materiały)
SSZ-290.000 (usługa i materiały)

moim zdanie dużo - co sądzicie ?

(usługa i materiały)

pozdrawiam

kasia1981
06-10-2009, 10:09
zależy jakie materiały np. dachówka ceramiczna, okna drewniane z najwyższej półki itp.
jeśli to średnia półka to dużo ja za dom o takiej samej powierzchni i bryle jak twój za SSO 140 tys.
pytanie co wchodzi w SSZ bo się zorientowałam że kryją się pod tym różne zakresy prac.

piksel
06-10-2009, 11:51
Ile kosztuje teraz m ocieplenia budynku na zewnątrz :)

Hugo26
06-10-2009, 14:36
Ile kosztuje teraz m ocieplenia budynku na zewnątrz :)
zobacz na allegro, jest wiele ogłoszeń
pozdro

arte100
06-10-2009, 15:09
Sama robocizna od 30 do 45 netto
Kraków

dominiaaa
07-10-2009, 16:12
Witam.Dom 196 m p.całkowitej ,167 p.użytkowej,bez balkonów,trzy kominy.
Projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/nawspolnej/index.php
Ekipa zaproponowała 40.000 zł (woj.zachodniopomorskie).Zakres prac :stan zero(wykopy robimy sami),wykonanie tarasu,4 filarów,wymurowanie ścian konstrukcyjnych po sam dach,ściany działowe,3 kominy.Dużo to czy mało :roll:

dominiaaa
07-10-2009, 19:33
Witam.Dom 196 m p.całkowitej ,167 p.użytkowej,bez balkonów,trzy kominy.
Projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/nawspolnej/index.php
Ekipa zaproponowała 40.000 zł (woj.zachodniopomorskie).Zakres prac :stan zero(wykopy robimy sami),wykonanie tarasu,4 filarów,wymurowanie ścian konstrukcyjnych po sam dach,ściany działowe,3 kominy.Dużo to czy mało :roll:

krzys_i_aga
08-10-2009, 14:06
witam
Dostałem wycenę domu:
http://www.vdom.pl/pl/index.php?s=303&sid=85
Lipińscy P160
SSO-190.000 (usługa i materiały)
SSZ-290.000 (usługa i materiały)

moim zdanie dużo - co sądzicie ?

(usługa i materiały)

pozdrawiam

SSO - 190 tys to co najmniej o 50 tys za dużo,
SSZ - nie wiem co to jest za pojęcie ? Może stan developerski ? SSZ - to nic innego jak SSO z oknami i drzwiami

operatus
09-10-2009, 15:12
Wynajmował ktoś ekipe do SSO z okolic Bielska-Białej jakie są stawki za samą robocizne materiały w swoim zakresie pow 150m2 od fundamentu po dach

amazonka22
09-10-2009, 22:34
budujemy systemem godpodarczym :) nie mam pojecia ile bysmy zapłacili gdyby nie męża koledzy :)

loco
09-10-2009, 22:55
tanio bo chyba męża koledzy nie piją?

TomiAyomi
10-10-2009, 08:54
Witam wczoraj dostaliśmy wycenę za stan surowy
w tym ocieplenie fundamentów, zasypanie, kanaliza (przepusty, piony)
wszelkie obróbki dachu (rynny, okna dachowe, obróbki blacharskie,bez podbitki)

projekt lazur z archetonu 136 m2
cena 40 tys (zachodniopomorskie)

amazonka22
10-10-2009, 12:39
tanio bo chyba męża koledzy nie piją?

weź zejdź ze mnie

pija kto mówi ze nie ale mamy mnóstwo wódki z wesela :wink: :lol:

kamilla_1980
10-10-2009, 13:30
witam

mam pytanie na wiosnę zamierzam zacząć budować dom w winorośli 3 z archonu dom 141 m2 z garażem i poddaszem użytkowym. Za wybudowanie tego domu bez dachu zaproponowano mi 150 zł za metr, czy to dużo?.

Hugo26
10-10-2009, 15:25
witam

mam pytanie na wiosnę zamierzam zacząć budować dom w winorośli 3 z archonu dom 141 m2 z garażem i poddaszem użytkowym. Za wybudowanie tego domu bez dachu zaproponowano mi 150 zł za metr, czy to dużo?.
dom w winorośli 3 z archonu ma 110m2 pow uzytkowej + garaz 19m2.

21000zł za 110+19m2 to b. dobra cena (162zł za m2 pow uzytkowej)
U mnie nieco tylko taniej - 156zł

pozdrawiam

kamilla_1980
10-10-2009, 16:10
dom w winorośli 3 z archonu ma 110m2 pow uzytkowej + garaz 19m2.


na stronie internetowej jest 121,7 powierzchni domu bez garażu + garaż 18,8

operatus
11-10-2009, 13:59
bardzo dobre ceny mam nadzieje ze tez znajde firma ktora wezmie cos kolo tego :):)

rosi0112
12-10-2009, 14:05
Ja buduje dom o pow. 164m2
http://www.extradom.pl/projekt-domu-DANDYS-ID-3690.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=

za cale fundament zaplacilam 7500zl, ściany zewn., wewn. i komin 6500zl, za strop teriva dostalam wycene 10000zl

Budowlancy pracuja 5dni w tym 8h, polecona i sprawdzona ekipa, wiec nie trzeba ich pilnowac. Jesli chodzi o alkohol to sama czasem kupie im piwo ;)

Najbardziej obawiam sie dachu, ktory ma 260m2 ...

Hugo26
12-10-2009, 14:37
Ja buduje dom o pow. 164m2
http://www.extradom.pl/projekt-domu-DANDYS-ID-3690.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=

za cale fundament zaplacilam 7500zl, ściany zewn., wewn. i komin 6500zl, za strop teriva dostalam wycene 10000zl

Budowlancy pracuja 5dni w tym 8h, polecona i sprawdzona ekipa, wiec nie trzeba ich pilnowac. Jesli chodzi o alkohol to sama czasem kupie im piwo ;)

Najbardziej obawiam sie dachu, ktory ma 260m2 ...
bardzo dobra cena
za dach placilem 65zł/m2 kompleksowo, ale mój dach jest dwuspadowy, Twój jest trudniejszy w budowie
pozdrawiam

rosi0112
13-10-2009, 10:21
Dlatego przygotowuje sie psychicznie na jakies 70 000 - 80 000 zl (material+robota)

Mam zime na znalezienie kogos do dachu :)

rosi0112
13-10-2009, 10:21
Dlatego przygotowuje sie psychicznie na jakies 70 000 - 80 000 zl (material+robota)

Mam zime na znalezienie kogos do dachu :)

Hugo26
13-10-2009, 12:42
Dlatego przygotowuje sie psychicznie na jakies 70 000 - 80 000 zl (material+robota)

Mam zime na znalezienie kogos do dachu :)
70-80tys materiał i robocizna łacznie z dachem?

sailor_man
14-10-2009, 00:49
Witajcie,
rozmawiałem z fachowcami od murowania domu. Za domek 126m2 (Codzienny Wariant V) z poddaszem użytkowym (dach dwuspadowy) zawołali 29tys zł (bez dachu, więźby) - w podanej kwocie mam wszystko co dotyczy postawienia ścian (fundamenty, ścianki działowe, tarasy, strop).

Jak sądzicie, czy to dobra cena czy powinienem dalej szukać? Jakiej kwoty powinienem oczekiwać za taki zakres prac.

sailor_man

operatus
14-10-2009, 06:13
zna ktoś dobrą i nie drogą ekipe budowlana z okolic Bielska-Białej woj slaskie

Hugo26
15-10-2009, 13:09
Witajcie,
rozmawiałem z fachowcami od murowania domu. Za domek 126m2 (Codzienny Wariant V) z poddaszem użytkowym (dach dwuspadowy) zawołali 29tys zł (bez dachu, więźby) - w podanej kwocie mam wszystko co dotyczy postawienia ścian (fundamenty, ścianki działowe, tarasy, strop).

Jak sądzicie, czy to dobra cena czy powinienem dalej szukać? Jakiej kwoty powinienem oczekiwać za taki zakres prac.

sailor_man
domek nie jest skomplikowany, koszty sa różne, w dużej mierze uzaeznione od regionu
dobra cena to 156zł za m2 pow uzytkowejj (wliczając w to garaż) - spora liczba ludków z forum tyle placiła w tym roku
czyli u Ciebie powinna byc to kwota ok 23 tys zł
popytaj jeszcze innych, ponegocjuj, u mnie też dali na wyżsą cene wyjściową a wynegocjowałem o ponad 20% niższą
pozdro

sailor_man
15-10-2009, 13:38
Hugo26 dziękuję za informację cenową.

ripsento
15-10-2009, 14:48
Witam
Mam pytanie ile może kosztować postawienie parterówki 235m2 z garażem w stanie SSO i SSZ. Bez poddasza, bez piwnic. Z niedużym tarasem. Budowa okolice Rybnika śląsk.

Arnika
17-10-2009, 17:59
Mnie SSO z oknami (mam już okna zapłacone i czekam, 6komorowe, 3 szybowe) wyniesie około 250000zł powierzchnia z garażem w bryle 230m2 bez tarasu i wejścia (ganku), strop lekki drewniany.... Dachówka Ruup ceramika 13V kolor Tek błyszcząca ponad 350m2 dachówki...
Zapomniałam dodać kominy (klinkier) i rynny, więc jeszcze dojdzie jakieś 10000zł...

Ale za to wszystko w jednym poziomie :wink:

Blacky73
19-10-2009, 11:07
Witajcie! Info Johna2 poważnie mnie zaniepokoiło bo od ekipy z którą zamierzam budować dostałem poniższą propozycję (materiały i robocizna).
Chciałbym uprzejmie poprosić doświadczonych forumowiczów o ocenę poniższego częściowego kosztorysu. Czy cena za ten zakres prac nie jest za wysoka? Zaczynam niedługo budowę Orchidea 1, w Warszawie. http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-orchideach/m3f01a0b85bb23 Dziękuję i pozdrawiam.

[email protected]

Zakres robót:

1. Ławy fundamentowe betonowe ( wieniec O12 w ławach).
2. Izolacja pionowa ław fundamentowych - 2 x abizol.
3. Izolacja pozioma ław fundamentowych - 2 x abizol, 2 x papa termozgrzewana.
4. Izolacja cieplna fundamentów – styrodur gr 10 cm + folia kubełkowa.
5. Ściany parteru gr. 25 cm z cegły szczelinowej U-25.
6. Poziomy kanalizacyjne parter.
7. Wylewka gr. 10 cm parter.
8. Strop żelbetowy parter.
9. Ściany poddasza.
10. Kominy zakończone cegłą klinkierową nad dachem.
11. Więźba dachowa.
12. Strop poddasza (konstrukcja drewniana bez podbitki).
13. Deskowanie dachu.
14. Pokrycie jednokrotne papą.
15. Ściany działowe.
Koszt za w/w zakres robót – 210 000,00 zł.



[quote=johna2]My zakonczylismy dzsiaj ssz. Budowa trwała troche ponad 2 miesiace. Dom z dachem /250/ wielospadowym, pow domu ok230m /190uzytk/. Pokryty -pelne deskowanie i papa.Wykonane wszystkie tarasy, schody, balkony idt.Brakuje tylko bramy garażowej.Dotychczas wydalismy /razem z robocizną/ ok 150 tys. Zostalo do wykonania pokrycia dachu/ceramika/ koszt ok40tys. Matarialy wysokiej klasy/porotherm, bloczki Certusa, okna Oknoplast itp/. Czyli SSZ 190 tys - 20 tys mniej niz zakladalismy/tańsze materialy/.Budowa prowadzona w W-wie.

Ewcia_T
21-10-2009, 21:54
a może ktoś polecić solidną ekipę do prostego domku 135m w okolicach Bochni (k. Krakowa)? Dzięki

HON-AR
23-10-2009, 16:33
Witam serdecznie Wszystkich Forumowiczów

Przygotowujemy sie do budowy domu (350 m2 wraz z dwoma garażami) pod Poznaniem. Zwracamy się z prosbą o namiary na dobrych murarzy i cieśli wraz z dekarzami.

Z wstepnych naszych ustaleń i rozpytywań mamy cenę robocizny za dach, która kształtuje się następująco /nawiasem mówiąc jest to firma szwagra :)/:

- więżba+dedskowanie+papa+,łaty i kontrłaty+deskowanie+opierzenie+ dachówka i rynny = RAZEM 76 zł za metr kwadratowy do tego podbitka 60 zł za m2

Co o tym sądzicie Kochani? Będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi i wskazówki

qradek
27-10-2009, 21:10
Witam wszystkich,

Jako, że w przyszłym roku ruszam z budową szukam obecnie ekipy. Oczywistym jest zatem prześledzenie wątku z cenami prac związanymi z postawieniem stanu surowego otwartego.

Przede wszystkimi szkoda, że sam wątek przyjmuje postać licytowania racji różnych stron. Każdy z Was ma po części rację i faktycznie inwestorowi pozostawia się decyzję.

Przechodząc jednak do meritum tematu, mój dom to 180m kw. z dwuspadowym dachem (woj. pomorskie). Rozpiętość ofert jakie póki co zebrałem jest spora (najdroższa od najtańszej o ponad 25%), prośba zatem do Was o odniesienie się do podanych przeze mnie wartości.

Koszt dotyczy tylko robocizny:

1. Stan zero - 10.000 (we własnym zakresie: humus, wykop i wytyczenie budynku)
2. Parter 9.000
3. Strop (najprawdopodobniej) żerański więc inna ekipa wpada i kładzie swoje "płytki" - ceny jeszcze nie znam
4. Ściany szczytowe i ścianka kolankowa 4.000
5. Dach 65zł /m2 dachu (z więźbą i zwykłą dachówką), około 300 m kw.

Wszystkie ceny są netto, jeżeli chciałby faktury to oczywiście doliczamy to co państwo nakłada ;)

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

copec
27-10-2009, 21:16
witam
również podzielę się kosztami:
właśnie wybralismy ekipę Górali na nasz domek 129 użytkowych 170 po podłodze dom raczej bez udziwnień: dach dwuspadowy, z mniejszym dachem nad garażem ceny: 6 000 stan zero z płytą O
reszta 39 000 - na gotowo z dachem, dachówką, tarasem, wejściem itp budowa z porothermu, dachówka, taras betonowy
razem za robote 45 tysi oferta nie najtańsza ale ekipa z polecenia działa na lokalnym rynku od lat budowa okolice Cieszyna / śląskie

copec
27-10-2009, 21:17
aha ruszamy 2-3 listopada - stan zero i od marca w górę
pozdrawiam

Kaczuch
28-10-2009, 22:23
Hmm... u mnie projekt typowy Cefeusz IIa pracowni Domus, stan surowy bez dachu 92 kilo PLNów, dach 370 m2 mam nadzieję w granicach 40 kilo :]

Monsiu
29-10-2009, 11:48
- więżba+dedskowanie+papa+,łaty i kontrłaty+deskowanie+opierzenie+ dachówka i rynny = RAZEM 76 zł za metr kwadratowy do tego podbitka 60 zł za m2

Co o tym sądzicie Kochani? Będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi i wskazówki

wg mnie cena za ułożenie podbitki jest kolosalna.
Normalnie koszt jej ułożenia to 25-30 zł.
Podbitka jest najprostszą rzeczą z całego dachu, a jej koszt jest prawie równy cenie za robociznę dachu?

Hugo26
29-10-2009, 13:59
- więżba+dedskowanie+papa+,łaty i kontrłaty+deskowanie+opierzenie+ dachówka i rynny = RAZEM 76 zł za metr kwadratowy do tego podbitka 60 zł za m2

Co o tym sądzicie Kochani? Będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi i wskazówki

wg mnie cena za ułożenie podbitki jest kolosalna.
Normalnie koszt jej ułożenia to 25-30 zł.
Podbitka jest najprostszą rzeczą z całego dachu, a jej koszt jest prawie równy cenie za robociznę dachu?
zgadzam się z Monsiu
cena za położenie podbitki z kosmosu :)
pozdro

pozastaw
29-10-2009, 19:22
Na wiosnę przymierzam się do budowy domku 98m2 pow użytkowej częściowo podpiwniczony i wycena firmy z Dąbrowy to 36 tys za stan surowy zamknięty. Bryła domu bardzo prosta (kwadrat) dach dwu-spadowy. Proszę o namiar innych sprawdzonych firm, ekip budowlanych z okolic Rybnika. Pozdrawiam :D

regmars
30-10-2009, 01:09
Zapłaciliśmy w sumie 27 000 za SSO. W tym 2 tys dopłaty za zbrojenie i szalunki stropu monolitycznego (pierwotnie mial być Teriva). Prace obejmowaly również taras, schody, ocielenie fundamentow oraz wyprawkę pod okna (pod montaż na taśmy). Projekt Opalek, 156 m2 w okolicach Poznania. Ekipa godna polecenia, dokładna i terminowa... aha, uzywają też szczotki kazdego dnia:)

Adamo&Misia
30-10-2009, 08:03
KOszty robocizny naszego domku TO 64500 PLN wraz z piwnicami na gotowo SSO plus scianki działowe i podbitka. Wszystko co zrobione mozecie zobaczyc na zdjęciach.

rafau8
30-10-2009, 18:30
Dom podobny do Rodo nr 5 z podwójnym garażem http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-5-g2/m4796f9713c754.
Ściany z porotermu25. Dachówka Roben. 285m2 dachu.
Dostałem wycenę kompleksowo materiał i robocizna za SSO (mury, więźba, pokrycie dachu, rynny):
Netto: 209 461,44 zł
Brutto (VAT 7%): 224 123,74 zł

Co sądzicie ? Wydaje mi się, że spokojnie mogłoby być sporo taniej...

Arnika
30-10-2009, 19:12
Trudno powiedzieć czy zrobisz taniej czy nie?
Ja za swój ze zmianami Gracja z Horyzontu wydałam około 250000zł za materiały i robociznę. Ale mam dachówkę Ruup ceramika 13V kolor Tek (dla mnie piękna), pustak poroterm 25cm, odwodnienie, izolacja, bez stropu lanego tylko belki stropowe i odeskowane od dołu. Dobre folie paroizolacyjne i paro przepuszczalne. Na materiałach i dokładnej robociźnie nie oszczędzałam.
Dom cały parterowy, bez piwnic i bez poddasza użytkowego, pow. zabudowy 230m2.

Hugo26
31-10-2009, 19:47
Dom podobny do Rodo nr 5 z podwójnym garażem http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-5-g2/m4796f9713c754.
Ściany z porotermu25. Dachówka Roben. 285m2 dachu.
Dostałem wycenę kompleksowo materiał i robocizna za SSO (mury, więźba, pokrycie dachu, rynny):
Netto: 209 461,44 zł
Brutto (VAT 7%): 224 123,74 zł

Co sądzicie ? Wydaje mi się, że spokojnie mogłoby być sporo taniej...
mozna na pewno taniej
gdybym budował taki domek, wybudowałbym go za ok 150tys (SSO) - mój zakończyłem teraz i koszt SSO wyniósł niecałe 120tys (w tym robocizna 38tys - pow uzytkowa: 140m2 + garaz 20m2 - - bez przyłaczy, projektu, adaptacji, kier budowy)
pozdro

sandra&piotr
01-11-2009, 07:44
nasz dom Między sosnami http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=417 , sso 160ooo pln (liczyliśmy max 120 ale nie wyszło).
sciany poroth 25p+w, działowe poroth 11,5, strop teriva, dodatkowo zrobiliśmy monolityczny strop poddasza, dach ceramika creaton premion.

malpajaja
03-11-2009, 12:57
Witam wszystkim jestem tu nowa, bardzo mnie zainteresował temat, gdyż z mężem jesteśmy na etapie budowania domku;)
Jednak my budujemy systemem gospodarczym, pare dni temu zostały wylany wieniec i na ten rok kończymy budowe ze względu na zime. Zaczynamy działać dalej wczesna wiosne.
Bez dokumentow i bez przyłączy do dnia dzisiejszego wydaliśmy cos koło 25000tyś ale to są koszty materiałów.
Nasz domek ma 130 metrów wraz z garażem (mały ciasny ale własny;)) Liczymy że stan surowy zamkniety z przyłączami wyniesie nas coś koło 100tyś może 90 tyś. Siostra budowała dom w zeszłym roku i firmi eskładającej sie z ojca i dwoch synów zapłaciła za stan surowy otwarty (robocizne) 30 tys. z tego co sie orientuje teraz biora duzo wiecej ale oni mieli rok wczesniej spisana umowe (woj. zachodniopomorskie). Przepraszam za tak chaotyczne pisanie.
P.S. pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

lukasx1402
03-11-2009, 14:50
mam pytanie, czy zna ktos firmy godne polecenia z okolic Oswiecimia, Imielinia Bielska-bialej Tychow do budowy domu w stanie surowym otwartym?z gory dziekuje.

ppecherski
03-11-2009, 20:10
Cz
Mam pytanie do was. Jak czytam te wasze kosztorysy to nie chce mi się wierzyć w te ceny. Jestem ze Szczecina i byłem na kilku kalkulacjach cenowych. Dom jest prosty w budowie a metraż 176 + 2 garaże. Kalkulacje cenowy za stan SSO wynoszą tylko robocizna= 90 tyś, 75, tyś, 65 tyś a uwaga rekordzista 150 tyś. Szukam ekip budowlanych nie firm. Postawiłem, że będę szukać ekipy z sąsiednich województw. Pozdrawiam

operatus
03-11-2009, 20:35
jak ktoś by mi tak wycenił to wolałbym wziąć murarza jednego dwóch pomocników i budować się trochę dłużej niż płacić 70tyś, też szukam ekipy i chce się zamknąć za stan surowy otwarty w granicach 40 tyś, jeżeli wyjdzie dużo więcej to będę się zastanawiał nad systemem gospodarczym, małymi krokami ale do przodu, rodzina duża to pomoże :):):):

lechu1979
03-11-2009, 21:37
ja dostalem wycene domu http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/24.aspx na kwote 308 tys brutto, stan dewelpeski wydaje sie drogo ale ekipa buduje u sasiada za plotem, sa solidni i u sasiada prawie koncza , obylo sie bez zgrzytow i fuszerek, do tego cala papierologie lacznie z zalatawianiem pozwolenia biora na siebie.
Myslicie ze to drogo , biorac pod uwage spokojny sen i brak zmartwien ze pan majster nie przyjedzie bo byly akurat imieniny i jest nie w formie:)

Hugo26
03-11-2009, 21:42
ja dostalem wycene domu http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/24.aspx na kwote 308 tys brutto, stan dewelpeski wydaje sie drogo ale ekipa buduje u sasiada za plotem, sa solidni i u sasiada prawie koncza , obylo sie bez zgrzytow i fuszerek, do tego cala papierologie lacznie z zalatawianiem pozwolenia biora na siebie.
Myslicie ze to drogo , biorac pod uwage spokojny sen i brak zmartwien ze pan majster nie przyjedzie bo byly akurat imieniny i jest nie w formie:)
domek ładny, cena zdecydowanie wysoka
pozdrawiam

mkarp
03-11-2009, 22:35
Witam,

proszę o ocenę wyceny:

projekt http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/notabene/

jednyna zmiana to przesunięcie całej ściany zew. od strony garażu o 2 m.

Powierzchnia po podłodze 210 m, użytkowa 146 m. Dom prosty ,bez udziwnien, jeden komin. Strop teriva.
Wycena od kopania fundamentów do czubka komina na sso.

Wycenia 40000.

Drogo?

Arnika
04-11-2009, 08:10
Myślę, że cena jest niezła.Jeśli majstry sprawdzone i solidni, a nie partacze. Ja miałam droższą ekipę.

lechu1979
04-11-2009, 15:50
Do HUGO26
domek ładny, cena zdecydowanie wysoka
pozdrawiam


czterech innych wykonawcow podawalo podobne kwoty, dwoch wieksze , z tym ze niesprawdzeni i ekipy w stylu - majster i dwoch , trzech chlopa.
Balem sie ,ze budowa sie bedzie przeciagac, panowie sie nie beda regolarnie pojawiac, i nie daj Boze trzeba bedzie zmienic ekipe a to nerwy i dodatkowe koszty.
Ta firma gwarantuje mi po podpisaniu umowy - to za tydzien- ze nawet jak materialy pojda w gore po nowym roku to ja place cenami na teraz, jak stanieja moja strata.
no i dodam ze o budowaniu domu nie mam zielonego pojecia, brak wiedzy moze sie przerodzic w koszty w moim przypadku:)

Zapytam jeszcze - jaka kwota za ten dom w stanie deweloperskim jest do zaakceptowania, mam nadzieje urwac jakies 10 tys z tych 308000?

Krupiarz
05-11-2009, 18:39
Wydaje mi się, że większość z was oczekuje niemożliwego.
Większość projektów i kwot jest nieporównywalna (może dlatego tak mało jest konkretnych odpowiedzi czy dana wycena jest droga czy tania).

Zresztą inaczej rozumiane jest to co wchodzi w wycenę np. tzw. stanu surowego otwartego (niektórzy mają w tym tarasy i balkony, inni kominy, niektórzy ocieplają fundamenty inni nie itd itp., różne są rozwiązania konstrukcyjne "na oko" podobnych projektów)

Porównywać można ceny za pododny zakres prac i tych samych projektów.
To co warto robić to szukać wątku dotyczącego budowy domu który zamierzacie budować, przedstawiane tam wyceny można traktować jako punkt odniesienia.

Wszystkim którzy są na początku drogi życzę wytrwałości i powodzenia ;-)
Powodzenia

Princesa
05-11-2009, 18:47
Poradźcie mi proszę.
Będziemy budowali projekt:
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-359,399,61,opis.html
Dostaliśmy następującą wycenę:
"Poniżej wycena:
- SUROWY OTWARTY 83895,00
- STAN SUROWY ZAMKNIĘTY 152985,00
- STAN DEWELOPERSKI 197400,00
- POD KLUCZ 246750,00

średnie ceny za m2 powierzchni użytkowej:
fundamenty 292,88
surowy otwarty 714,00
surowy zamknięty 1302,00
deweloperski 1680,00
pod klucz 2100,00

Podane ceny są cenami brutto, stanowią całkowity koszt postawienia domu do
danego etapu (z materiałem, robocizną, transportem, VAT 7%, etc.)"

Co o tym myślicie? Za dużo? Za mało? W sam raz? Firma ma swoje materiały (raczej firmowe wg. danych na stronie internetowej)

Hugo26
05-11-2009, 23:05
Poradźcie mi proszę.
Będziemy budowali projekt:
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-359,399,61,opis.html
Dostaliśmy następującą wycenę:
"Poniżej wycena:
- SUROWY OTWARTY 83895,00
- STAN SUROWY ZAMKNIĘTY 152985,00
- STAN DEWELOPERSKI 197400,00
- POD KLUCZ 246750,00

średnie ceny za m2 powierzchni użytkowej:
fundamenty 292,88
surowy otwarty 714,00
surowy zamknięty 1302,00
deweloperski 1680,00
pod klucz 2100,00

Podane ceny są cenami brutto, stanowią całkowity koszt postawienia domu do
danego etapu (z materiałem, robocizną, transportem, VAT 7%, etc.)"

Co o tym myślicie? Za dużo? Za mało? W sam raz? Firma ma swoje materiały (raczej firmowe wg. danych na stronie internetowej)
trudno cokolwiek powiedzieć
podana cena stanu surowego otwartego to zapewne bez dachu, wiec blednie podana
w skląd SSO wchodzi rowneiz dach
ponadto duzo zalezy z czego dom zostanie wybudowany, jezeli firma robi pod klucz to jakie będa okna, brama, drzwi, jaka dachówka (czy dobra ceramika czy blacha itd) w jaki sposób wykończone wnętrze
na chwilę obecna to mozna cos powiedziec o cenie SSZ
153 tys to nie jest duża cena ale sam jakbys budował, tzn systemem gospodarczym byłoby na pewno taniej
za 152tys to ja wybudowałem SSZ ale domu o pow uzytkowej 140m2 + garaż 20m2
taki domek jak Twój postawiłbym za ok 115tys SSZ
ale jak boisz sie sam budowac, nie masz na to czasu to cena 152tys za SSZ wydaje sie przyzwoita choć duzo zalezy od tego z czego domek zostanie wybudowany
pozdrawiam

Przemo1975
06-11-2009, 07:04
- więżba+dedskowanie+papa+,łaty i kontrłaty+deskowanie+opierzenie+ dachówka i rynny = RAZEM 76 zł za metr kwadratowy do tego podbitka 60 zł za m2

Co o tym sądzicie Kochani? Będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi i wskazówki

wg mnie cena za ułożenie podbitki jest kolosalna.
Normalnie koszt jej ułożenia to 25-30 zł.
Podbitka jest najprostszą rzeczą z całego dachu, a jej koszt jest prawie równy cenie za robociznę dachu?
zgadzam się z Monsiu
cena za położenie podbitki z kosmosu :)
pozdro

Racja, cena za podbitkę to kosmos.
Ja płaciłem dwa tygodnie temu 21pln/m2 za materiał.
Położenie w cenie dachu, podobna do tej powyżej.
Do tego impregnacja podbitki ok.8pln/m2.

vikki05
06-11-2009, 11:26
To mój pierwszy post na forum, więc witam serdecznie!
Czytam forum od jakiegoś czasu, a dokładniej odkąd podjęliśmy z mężem decyzję o budowie domu, a raczej małego domku, bardzo małego :D
Kupiliśmy niedawno działkę i w tej chwili poszukujemy ekipy budowlanej.
Projekt, jaki wybraliśmy to: http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=95&unset=2
Mamy już pierwszą wycenę na SSO za samą robociznę 30 000zł. Domek jest mały (ciasny ale własny :lol: ) i wydaje nam się że taka cena troszkę za duża. Czy może nie?
Jak uważacie Wy drodzy forumowicze, bo nie wiemy czego się trzymać jako że dopiero zaczynamy naszą życiową przygodę.
Dodam, że budujemy się pod Częstochową.
Pozdrawiam

Hugo26
06-11-2009, 15:15
To mój pierwszy post na forum, więc witam serdecznie!
Czytam forum od jakiegoś czasu, a dokładniej odkąd podjęliśmy z mężem decyzję o budowie domu, a raczej małego domku, bardzo małego :D
Kupiliśmy niedawno działkę i w tej chwili poszukujemy ekipy budowlanej.
Projekt, jaki wybraliśmy to: http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=95&unset=2
Mamy już pierwszą wycenę na SSO za samą robociznę 30 000zł. Domek jest mały (ciasny ale własny :lol: ) i wydaje nam się że taka cena troszkę za duża. Czy może nie?
Jak uważacie Wy drodzy forumowicze, bo nie wiemy czego się trzymać jako że dopiero zaczynamy naszą życiową przygodę.
Dodam, że budujemy się pod Częstochową.
Pozdrawiam
30 tys za SSO to bardzo drogo za 86m2 pow uzytkowej
pozdro

kasia1981
06-11-2009, 15:20
vikki05 trochę sporo za taki domek.
my w tym roku za SSO zapłaciliśmy 38 tys robiły dwie ekipy. pow użytkowa 130 metrów a całkowita 220, sam dach ma 330 metrów bo zamarzył nam się duży zadaszony taras :)

vikki05
06-11-2009, 19:49
Dzięki za odpowiedzi.
Rezygnujemy z tej firmy i szukamy innej. Da się w ogóle mniej więcej określić jaka to powinna być kwota za wykonanie takiego domku? Byłoby nam łatwiej, gdybyśmy mieli jakiś punkt zaczepienia co do kosztów np. za metr lub za całość do SSO. Ile realnie powinno się liczyć? Czytałam na forum że ok 160zł za m2 ale czy to aktualne?
Podpowiedzcie :D

Princesa
06-11-2009, 20:45
trudno cokolwiek powiedzieć
podana cena stanu surowego otwartego to zapewne bez dachu, wiec blednie podana
w skląd SSO wchodzi rowneiz dach
ponadto duzo zalezy z czego dom zostanie wybudowany, jezeli firma robi pod klucz to jakie będa okna, brama, drzwi, jaka dachówka (czy dobra ceramika czy blacha itd) w jaki sposób wykończone wnętrze
na chwilę obecna to mozna cos powiedziec o cenie SSZ
153 tys to nie jest duża cena ale sam jakbys budował, tzn systemem gospodarczym byłoby na pewno taniej
za 152tys to ja wybudowałem SSZ ale domu o pow uzytkowej 140m2 + garaż 20m2
taki domek jak Twój postawiłbym za ok 115tys SSZ
ale jak boisz sie sam budowac, nie masz na to czasu to cena 152tys za SSZ wydaje sie przyzwoita choć duzo zalezy od tego z czego domek zostanie wybudowany
pozdrawiam

Oto dokładny wykaz elementów wchodzących w skład poszczególnych stanów:

Stan surowy otwarty - 83895,00 zł
1.wykonanie wykopów
2.wykonanie chudych wylewek
3.wykonanie ław fundamentowych
4.wykonanie fundamentów
5.wykonanie izolacji fundamentów
6.wykonanie odpływów kanalizacji
7.wykonanie wylewki pod posadzkę
8.wykonanie ścian nośnych budynku
9.wykonanie stropów
10.wykonanie schodów wewnętrznych [żelbet]
11.wykonanie konstrukcji dachu
[b]
Stan surowy zamknięty - 152985,00 zł
1.wykonanie ścian działowych budynku
2.wykonanie kominów
3.wykonanie pokrycia dachu
4.montaż okien ,drzwi wejściowych ,drzwi garażowych
5.wykonanie kominów ponad dach

Stan deweloperski - 197400,00 zł
1.wykonanie instalacji elektrycznej ,wod/Kan , co ,Tel ,komp.
2.wykonanie wylewek cementowych
3.wykonanie tynków
4.wykonanie tynków zewnętrznych
5.wykonanie kotłowni
6.montaż parapetów wewnętrznych i zewnętrznych
7.montaż grzejników
8. schody zewnętrzne
9. tarasy

A mój domek ma porównywalną pow. o jakiej piszesz bo ma piwnicę i wychodzi w sumie ponad 150 metrów.

Wyceny dokonywali na podstawie materiałów proponowanych w projekcie:
porotherm 30 + ocieplenie
dachówka cementowa
piwnica z bloczków betonowych

tomas77
06-11-2009, 21:45
Witaj Krupiarz.
W przyszłym roku planuje budowe domu.Szukam ekipy budowlanej z okolic Wawy.Jesli mógłbys podesłać jakieś namiary to byłbym bardzo wdzięczny.Pozdrawiam

Hugo26
06-11-2009, 22:29
trudno cokolwiek powiedzieć
podana cena stanu surowego otwartego to zapewne bez dachu, wiec blednie podana
w skląd SSO wchodzi rowneiz dach
ponadto duzo zalezy z czego dom zostanie wybudowany, jezeli firma robi pod klucz to jakie będa okna, brama, drzwi, jaka dachówka (czy dobra ceramika czy blacha itd) w jaki sposób wykończone wnętrze
na chwilę obecna to mozna cos powiedziec o cenie SSZ
153 tys to nie jest duża cena ale sam jakbys budował, tzn systemem gospodarczym byłoby na pewno taniej
za 152tys to ja wybudowałem SSZ ale domu o pow uzytkowej 140m2 + garaż 20m2
taki domek jak Twój postawiłbym za ok 115tys SSZ
ale jak boisz sie sam budowac, nie masz na to czasu to cena 152tys za SSZ wydaje sie przyzwoita choć duzo zalezy od tego z czego domek zostanie wybudowany
pozdrawiam

Oto dokładny wykaz elementów wchodzących w skład poszczególnych stanów:

Stan surowy otwarty - 83895,00 zł
1.wykonanie wykopów
2.wykonanie chudych wylewek
3.wykonanie ław fundamentowych
4.wykonanie fundamentów
5.wykonanie izolacji fundamentów
6.wykonanie odpływów kanalizacji
7.wykonanie wylewki pod posadzkę
8.wykonanie ścian nośnych budynku
9.wykonanie stropów
10.wykonanie schodów wewnętrznych [żelbet]
11.wykonanie konstrukcji dachu
[b]
Stan surowy zamknięty - 152985,00 zł
1.wykonanie ścian działowych budynku
2.wykonanie kominów
3.wykonanie pokrycia dachu
4.montaż okien ,drzwi wejściowych ,drzwi garażowych
5.wykonanie kominów ponad dach

Stan deweloperski - 197400,00 zł
1.wykonanie instalacji elektrycznej ,wod/Kan , co ,Tel ,komp.
2.wykonanie wylewek cementowych
3.wykonanie tynków
4.wykonanie tynków zewnętrznych
5.wykonanie kotłowni
6.montaż parapetów wewnętrznych i zewnętrznych
7.montaż grzejników
8. schody zewnętrzne
9. tarasy

A mój domek ma porównywalną pow. o jakiej piszesz bo ma piwnicę i wychodzi w sumie ponad 150 metrów.

Wyceny dokonywali na podstawie materiałów proponowanych w projekcie:
porotherm 30 + ocieplenie
dachówka cementowa
piwnica z bloczków betonowych
faktycznie nie zauwazyłem tej piwnicy, wiec cena jest ok, zwłąszcza ze do wykonania sa dwa stropy żelbetonowe
pozdro

Hugo26
06-11-2009, 22:35
Dzięki za odpowiedzi.
Rezygnujemy z tej firmy i szukamy innej. Da się w ogóle mniej więcej określić jaka to powinna być kwota za wykonanie takiego domku? Byłoby nam łatwiej, gdybyśmy mieli jakiś punkt zaczepienia co do kosztów np. za metr lub za całość do SSO. Ile realnie powinno się liczyć? Czytałam na forum że ok 160zł za m2 ale czy to aktualne?
Podpowiedzcie :D
przypomne ze SSO obejmuje równeiż kompleksowe wykonanie dachu
za 160zł /m2 pow uzytkowej nie wybudujesz, nie ma na to szans
u mnie przy pow uzytkowej 160m2 koszt wyniósł 38tys za SSO, wiec za 1m2 wyszło 237zł
u Ciebie jak jest 87m2 pow uzytkowej więc koszt powinien wynieść ok 21-23tys (parterówki są nieco drozsze w budowie)
pozdro

lacky luck
07-11-2009, 08:30
Witam Serdecznie!
Za 2 tygodnie ruszam z budowa.
Dom PARTEROWY SLONECZKO I (Bez poddasza uzytkowego,ze stryszkiem, bez podpiwniczenia) pod WROCLAWIEM
dach prosty dwuspadowy 214 podnioslem kat do 30 jeden komin prefabrykwoany, jedna lukarna
pow. zabudowy 133
pow. uzytkowa 110
http://www.dobredomy.pl/?id_project=38

Mialbym prosbe o opinie na temat wyceny za stan SSO bez dachu i bez STROPU:
Ekipa sprawdzona solidna wszystko musze miec na fakture.
Wykopy 80cm, lawa 30x40, sciana fundamentowa bloczki betonowe 14 (5 warstw), mury ceramika POROTON Wienerberg 24 (h=3m), nadproza prefabrykowane, komin prefabrkowany, sciany szczytowe h=2,9m, scianki dzialowe suporex 12

Chca 20tys i to juz po negocjacjach za (kompletny stan surowy wraz z geodeta,zbrojenia, schodami zewnetrznymi domu, tarasem (12m), ociepleniem termicznym fundamentu, sciankami dzialowymi, komin prefabrykowany, humusem, sciany szczytowe etc.. BEZ STROPU bede mial drewniany wiazary prefabrykowane (cala konstrukcja wiezby z montazem transportem i materialami i dzwigiem) dodatkowo za 14 tys (technolog.MITEK) plus szukam ekipy dekarzy

Z gory dziekuje za wszystkie opinie

vikki05
07-11-2009, 16:16
Hugo26! Dziękuję, troszkę nam to rozjaśniło sytuację co do kosztów. Wychodzi tylko jacy jesteśmy "zieleni" jeżeli chodzi o etapy budowy i całą resztę :oops:
Czyli rozumiem, że można przyjąć robociznę za SSO (w tym konstrukcja dachu) ok. 240-250zł za metr?

Carlos1
07-11-2009, 17:28
Hugo26! Dziękuję, troszkę nam to rozjaśniło sytuację co do kosztów. Wychodzi tylko jacy jesteśmy "zieleni" jeżeli chodzi o etapy budowy i całą resztę :oops:
Czyli rozumiem, że można przyjąć robociznę za SSO (w tym konstrukcja dachu) ok. 240-250zł za metr?

Przede wszystkim w SSO wchodzą działówki, kominy (ponad dach !!) i pokrycie tegoż dachu z wszelkimi ofasowaniami oraz zamontowanymi rynnami i spustami.
Nie wiem jak można wybudować dom w SSO bez kominów :o ??.

Teraz koszty. Średnio można przyjąć że koszt wybudowania 1m2 domu w SSO może wynieść około 200 zł. Przy czym im dom większy i mniej skomplikowany tym ta kwota będzie dążyć na minus a im domek mniejszy i bardziej skomplikowany będzie szła w górę. Ja mój dom o pow. użytkowej 220 m2 (prosta bryła, dach dwuspadowy) wybudowałem w lecie za 48 tyś (robocizna !!). Daje to 218 zł/m2. Mogłem znaleźć tańszą ekipę ale wolałem poleconą i sprawdzoną. Zwykle to co tanie to drogie :lol: . Moja ekipa wszystkie nadproża robiła sama (na zewnątrz budynku mam ceramikę), tak samo nie kupowałem gotowych kominów (ładne i drogie) tylko zakupiłem sam wkład a oni zrobili resztę. I te nadproża i te kominy nie są gorsze od kupionych na gotowo. Dodatkowo są znacznie tańsze. Takie "drobiazgi" też trzeba brać przy wycenie całości.
Domek postawili w 2 miesiące. Nie miałem z nimi najmniejszych problemów. To też "drobiazg" wart swojej ceny.
Oczywiście zakres prac i cena były ustalone wcześniej.

Pozdrowienia.;)

Hugo26
07-11-2009, 21:44
Hugo26! Dziękuję, troszkę nam to rozjaśniło sytuację co do kosztów. Wychodzi tylko jacy jesteśmy "zieleni" jeżeli chodzi o etapy budowy i całą resztę :oops:
Czyli rozumiem, że można przyjąć robociznę za SSO (w tym konstrukcja dachu) ok. 240-250zł za metr?

Przede wszystkim w SSO wchodzą działówki, kominy (ponad dach !!) i pokrycie tegoż dachu z wszelkimi ofasowaniami oraz zamontowanymi rynnami i spustami.
Nie wiem jak można wybudować dom w SSO bez kominów :o ??.

Teraz koszty. Średnio można przyjąć że koszt wybudowania 1m2 domu w SSO może wynieść około 200 zł. Przy czym im dom większy i mniej skomplikowany tym ta kwota będzie dążyć na minus a im domek mniejszy i bardziej skomplikowany będzie szła w górę. Ja mój dom o pow. użytkowej 220 m2 (prosta bryła, dach dwuspadowy) wybudowałem w lecie za 48 tyś (robocizna !!). Daje to 218 zł/m2. Mogłem znaleźć tańszą ekipę ale wolałem poleconą i sprawdzoną. Zwykle to co tanie to drogie :lol: . Moja ekipa wszystkie nadproża robiła sama (na zewnątrz budynku mam ceramikę), tak samo nie kupowałem gotowych kominów (ładne i drogie) tylko zakupiłem sam wkład a oni zrobili resztę. I te nadproża i te kominy nie są gorsze od kupionych na gotowo. Dodatkowo są znacznie tańsze. Takie "drobiazgi" też trzeba brać przy wycenie całości.
Domek postawili w 2 miesiące. Nie miałem z nimi najmniejszych problemów. To też "drobiazg" wart swojej ceny.
Oczywiście zakres prac i cena były ustalone wcześniej.

Pozdrowienia.;)
przy duzych pow uzytkowych cena proporcjonalnie jest nizsza, to jest zrozumiale
nikt nie wybuduje domku o pow uzytkowej 86m2 za 220zł/m2, czyli za kwotę 19tys
pozdrawiam

Hugo26
07-11-2009, 21:45
Hugo26! Dziękuję, troszkę nam to rozjaśniło sytuację co do kosztów. Wychodzi tylko jacy jesteśmy "zieleni" jeżeli chodzi o etapy budowy i całą resztę :oops:
Czyli rozumiem, że można przyjąć robociznę za SSO (w tym konstrukcja dachu) ok. 240-250zł za metr?
dokładnie tak

budowlany_laik
13-11-2009, 21:32
Nasz dom Z91 GP ze studia Z500
http://www.z500.pl/pliki/91/warianty/1/kosztorysy/Z91_GP_rys_szczeg.pdf
(powierzchnia użytkowa 112 m2, zabudowy 147 m2, parterowy bez piwnicy, dach dwuspadowy, stropodach) ekipa wyceniła na 39 000 za robociznę za SSO. W SSO wliczają fundamenty, ściany zewn., dach – wiązary i pokrycie (bez ścianek działowych).

Jak oceniacie taką wycenę? Czy nie za dużo?

Hugo26
14-11-2009, 22:05
Nasz dom Z91 GP ze studia Z500
http://www.z500.pl/pliki/91/warianty/1/kosztorysy/Z91_GP_rys_szczeg.pdf
(powierzchnia użytkowa 112 m2, zabudowy 147 m2, parterowy bez piwnicy, dach dwuspadowy, stropodach) ekipa wyceniła na 39 000 za robociznę za SSO. W SSO wliczają fundamenty, ściany zewn., dach – wiązary i pokrycie (bez ścianek działowych).

Jak oceniacie taką wycenę? Czy nie za dużo?
bardzo wysoka wycena!
prosze czytać posty wyzej
pozdro

lacky luck
15-11-2009, 10:30
Hugo! Widze ze Ty tu jestes Guru :D Mozesz rzucic swoim fachowym okiem na moja wycene kilka postow wczesniej. Dom Parterowy Sloneczko pracownia Dobredomy.pl Jutro spotykam sie z szefem ekipy budowlanej i ostatecznie podpisujemy umowe. Wydajem mi sie ze 20tys to dobra cena za parterowke bez stropu(w cenie jest wszystko lacznie z tarasem, gankiem i wszyskimi schodami zewnetrznymi, ocieplniem fund., humusem , geodeta, scianki dzialowe. Dziekuje z gory!
Pozdrawiam!

Hugo26
15-11-2009, 14:12
Hugo! Widze ze Ty tu jestes Guru :D Mozesz rzucic swoim fachowym okiem na moja wycene kilka postow wczesniej. Dom Parterowy Sloneczko pracownia Dobredomy.pl Jutro spotykam sie z szefem ekipy budowlanej i ostatecznie podpisujemy umowe. Wydajem mi sie ze 20tys to dobra cena za parterowke bez stropu(w cenie jest wszystko lacznie z tarasem, gankiem i wszyskimi schodami zewnetrznymi, ocieplniem fund., humusem , geodeta, scianki dzialowe. Dziekuje z gory!
Pozdrawiam!
witam
u mnie SSO bez dachu wyniósł mnie 25tys - pow uzytkowa 140m2 + garaz 20m2
20 tys za Twoją chatkę to dobra cena, zwłaszcza ze nie płacisz juz za geodetę a budowa jest pod Wrocławiem
jezeli ekipa dobra, sprawdzona to nie warto szukac tańszej, moznaby zapewne znaleźć nieco taniej ale czy warto walczyć o te kilkaset zł i mieć ekipę której się nie ufa? Twoja budowa proporcjonalnie będzie droższa od mojej ze względu na fakt ze pow zabudowy jest spora jak na pow uzytkową (nieuzytkowe poddasze)
spróbuj jeszcze ponegocjować, u mnie wynegocjowałem 20% od ceny wyjsciowej
pozdrawiam

lacky luck
15-11-2009, 21:12
Dzieki Hugo! :) Tutaj pod Wroclawiem 3 km to i tak wydaje mi sie ze wywalczylem dobra cene wolali 24tys i to prawie wszyscy a czasami nawet wiecej. Ta ekipa za 20tys to znani w calej okolicy maja b.dobre opinie. Rozmawialem i widzialem osobiscie kila w pelni ukonczonych budow ludzie juz dobrych klika lat mieszkaja i sa bardzo zadowoleni. Do tego facet bedzie mi robil w nastepnej kolejnosci tynki, ocieplanie itp. to dla mnie tez komfort w koncu tu chodzi o dom w ktorym bede mieszkal. Mam jeszcze jedna ekipe za 19tys. ale na korzysc tej pierwszej jest to ze facet ma łącznie pięć ekip a mi zalezy na szybkim tempie budowy (chce zamknac SSO przed zima :D ) A w maju juz sie wprowadzic.
Pozdrawiam Serdecznie!
P.S. Super ze jest takie forum i tacy ludzie jak Ty ktorzy nawzajem sobie pomagaja poradami. Gdyby nie forum to bym sie pewnie dal niezle oskubac :D. Trzeba tez umiec korzystac z forum i naprawde sporo go poczytac bo czasami mozna sie naciac na niezle bzdury :)
Zapraszam na moj dziennik budowy jak dobrze pojdzie to startujemy w tym tygodniu bo pogoda we Wroclawiu ma byc bardzo sprzyjajaca.
http://forum.muratordom.pl/post3789709.htm#3789709

artluka
15-11-2009, 21:32
może ktoś ma pojecie na temat cen domu z bala 30-40cm sama robocizna ew . z materiałem domek ca 120m2 parterowy

budowlany_laik
16-11-2009, 08:11
u mnie SSO bez dachu wyniósł mnie 25tys - pow uzytkowa 140m2 + garaz 20m2
Pisaleś, że 39.000 za SSO domku 112m2+36m2 garaż=148m2, to 'bardzo wysoka cena'.
Piszesz też, że sam dałeś 25.000 bez dachu przy 154m2 (6m2 więcej niż u mnie).
Średni koszt robocizny za konstrukcję i pokrycie dachu to ok. 60-70 zł/m2. Łacznie zatem u Ciebie (jeśli budujesz 'Klasykę'), powinien wyjść:
200m2 dachu * od 60 do 70 zl/m2 = 12.000-14.000. Razem za SSO = 37.000-39.000.

Dlaczego więc piszesz, że moja wycena jest bardzo wysoka? Tym bardziej, że mam 250m2, a nie 200m2 dachu, więc wycena jest chyba niższa niż Twoja :-)

Hugo26
16-11-2009, 11:31
u mnie SSO bez dachu wyniósł mnie 25tys - pow uzytkowa 140m2 + garaz 20m2
Pisaleś, że 39.000 za SSO domku 112m2+36m2 garaż=148m2, to 'bardzo wysoka cena'.
Piszesz też, że sam dałeś 25.000 bez dachu przy 154m2 (6m2 więcej niż u mnie).
Średni koszt robocizny za konstrukcję i pokrycie dachu to ok. 60-70 zł/m2. Łacznie zatem u Ciebie (jeśli budujesz 'Klasykę'), powinien wyjść:
200m2 dachu * od 60 do 70 zl/m2 = 12.000-14.000. Razem za SSO = 37.000-39.000.

Dlaczego więc piszesz, że moja wycena jest bardzo wysoka? Tym bardziej, że mam 250m2, a nie 200m2 dachu, więc wycena jest chyba niższa niż Twoja :-)
faktycznie Twoja cena nie jest wysoka, nie zauwazyłem ze Twój garaz ma 36m2, u mnie pow uzytkowa wynosi 160m2 z garazem a nie 154 (wprowadzono drobne zmiany, pow uzytkowa jest wieksza niz w projekcie oryginalnym)
pozdro

adamos101
16-11-2009, 13:22
u mnie SSO bez dachu wyniósł mnie 25tys - pow uzytkowa 140m2 + garaz 20m2
Pisaleś, że 39.000 za SSO domku 112m2+36m2 garaż=148m2, to 'bardzo wysoka cena'.
Piszesz też, że sam dałeś 25.000 bez dachu przy 154m2 (6m2 więcej niż u mnie).
Średni koszt robocizny za konstrukcję i pokrycie dachu to ok. 60-70 zł/m2. Łacznie zatem u Ciebie (jeśli budujesz 'Klasykę'), powinien wyjść:
200m2 dachu * od 60 do 70 zl/m2 = 12.000-14.000. Razem za SSO = 37.000-39.000.

Dlaczego więc piszesz, że moja wycena jest bardzo wysoka? Tym bardziej, że mam 250m2, a nie 200m2 dachu, więc wycena jest chyba niższa niż Twoja :-)
Ktoś na tym forum już dobrze napisał,że według HUGO26 on miał najlepszą wycenę,a wszyscy inni mają wyceny badzo drogie(była polemika i HUGO26 doszedł do wniosku,że ta osoba się na niczym niezna). Ale jednak inni też umieją liczyć i wychodzi im nie najtańsza wycena budowy HUGO26. Niechce mi się szukać tych wypowiedzi ,ale jak się nie mylę były kilka stron wcześniej,można poczytać ich dyskusję.Tylko się zastanawiam jaki HUGO26 ma w tym interes.

HenoK
16-11-2009, 17:44
Nie wiem jak można wybudować dom w SSO bez kominów :o ??. Można ;). Ja mam już gotowy dom, a kominów nadal nie mam, i mieć nie będę.
W zamian za to mam wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i pompę ciepła.

monjan
16-11-2009, 18:47
Witam
Proszę odpowiedzcie-czy to duzo?Mam do wybudowania dom z płaskim dachem, taki klockowaty z garazem, niepodpiwniczony 144m2 pow. użytkowej, 175m2 całkowitej.
Firma zażyczyła sobie za SSO 49 220zł brutto z fakturą-za całość, od wykopu po dach, w tym ścianki działowe, kominy, sprzątniecie terenu z obsypaniem terenu, na parterze chudziak, kierownik budowy.Termin prac 70 dni.
Co sądzicie o tej propzycji?

Hugo26
16-11-2009, 20:22
u mnie SSO bez dachu wyniósł mnie 25tys - pow uzytkowa 140m2 + garaz 20m2
Pisaleś, że 39.000 za SSO domku 112m2+36m2 garaż=148m2, to 'bardzo wysoka cena'.
Piszesz też, że sam dałeś 25.000 bez dachu przy 154m2 (6m2 więcej niż u mnie).
Średni koszt robocizny za konstrukcję i pokrycie dachu to ok. 60-70 zł/m2. Łacznie zatem u Ciebie (jeśli budujesz 'Klasykę'), powinien wyjść:
200m2 dachu * od 60 do 70 zl/m2 = 12.000-14.000. Razem za SSO = 37.000-39.000.

Dlaczego więc piszesz, że moja wycena jest bardzo wysoka? Tym bardziej, że mam 250m2, a nie 200m2 dachu, więc wycena jest chyba niższa niż Twoja :-)
Ktoś na tym forum już dobrze napisał,że według HUGO26 on miał najlepszą wycenę,a wszyscy inni mają wyceny badzo drogie(była polemika i HUGO26 doszedł do wniosku,że ta osoba się na niczym niezna). Ale jednak inni też umieją liczyć i wychodzi im nie najtańsza wycena budowy HUGO26. Niechce mi się szukać tych wypowiedzi ,ale jak się nie mylę były kilka stron wcześniej,można poczytać ich dyskusję.Tylko się zastanawiam jaki HUGO26 ma w tym interes.
jakbys był w temacie to byś wiecej zrozumiał
poczytaj moje wszystkie posty a zobaczysz ze wiedze czerpię z forum i z doswiadczeń z własnej budowy, nie mam zadnego interesu w tym co pisze, przeczytaj doklądnie posty z poprzedniej strony , moze zrozumiesz pewne sprawy
pozdro

Hugo26
16-11-2009, 20:24
Nie wiem jak można wybudować dom w SSO bez kominów :o ??. Można ;). Ja mam już gotowy dom, a kominów nadal nie mam, i mieć nie będę.
W zamian za to mam wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i pompę ciepła.
kominka na drewno nie masz?
pozdro

HenoK
16-11-2009, 21:41
kominka na drewno nie masz?Nie mam, nie lubię kotłowni w salonie ;).

monjan
17-11-2009, 08:12
Witam
Proszę odpowiedzcie-czy to duzo?Mam do wybudowania dom z płaskim dachem, taki klockowaty z garazem, niepodpiwniczony 144m2 pow. użytkowej, 175m2 całkowitej.
Firma zażyczyła sobie za SSO 49 220zł brutto z fakturą-za całość, od wykopu po dach, w tym ścianki działowe, kominy, sprzątniecie terenu z obsypaniem terenu, na parterze chudziak, kierownik budowy.Termin prac 70 dni.
Co sądzicie o tej propzycji?

czy ktoś kto się zna, ma doświadczenie, mógłby odpowiedzieć na moje pytanie??

budowlany_laik
17-11-2009, 12:17
Witam
Proszę odpowiedzcie-czy to duzo?Mam do wybudowania dom z płaskim dachem, taki klockowaty z garazem, niepodpiwniczony 144m2 pow. użytkowej, 175m2 całkowitej.
Firma zażyczyła sobie za SSO 49 220zł brutto z fakturą-za całość, od wykopu po dach, w tym ścianki działowe, kominy, sprzątniecie terenu z obsypaniem terenu, na parterze chudziak, kierownik budowy.Termin prac 70 dni.
Co sądzicie o tej propzycji?

czy ktoś kto się zna, ma doświadczenie, mógłby odpowiedzieć na moje pytanie??
Ja się nie znam, ani nie mam doświadczenia :wink:, ale poradzę: daj więcej szczegółów - parterówka to jest? Jakieś stropy?

Od siebie napiszę: średni koszt murarza za 1m2 ścian zewn. to 30 zł, za konstrukcję i pokrycie dachu: 70 zł/m2. Może to w jakimś stopniu pomoże.

monjan
17-11-2009, 12:19
to parter i pietro, niepodpiwniczony
dach prawie płaski ale lekkie spadki, wentylacja, konstrukcja-stal+drewno, płyta OSB i papa termozgrzewalna

szymko
17-11-2009, 15:00
Witam, jestem nowy na forum, na wiosne planuje rozpoczac budowe poprzedzona wyburzeniem aktualnie stojacej na dzialce rudery.
Ponizej przedstawiam plan budynku.
http://img252.imageshack.us/img252/259/widok.th.jpg (http://img252.imageshack.us/i/widok.jpg/)
http://img9.imageshack.us/img9/395/widok1v.th.jpg (http://img9.imageshack.us/i/widok1v.jpg/)
http://img696.imageshack.us/img696/5420/part.th.jpg (http://img696.imageshack.us/i/part.jpg/)
http://img197.imageshack.us/img197/5295/pietrob.th.jpg (http://img197.imageshack.us/i/pietrob.jpg/)

Dom bez podpiwniczenia, 2 pelne kondygnacje. Powierzchnia uzytkowa
z garazem to ~265m2

Od jakiegos czasu jestem na etapie poszukiwan wykonawcy z czym nie ukrywajac
mam pewien klopot. Dwie pierwsze ekipy zaproszone na "ogledziny" nie podjely tematu,
trzecia od miesiaca nie moze sporzadzic kosztorysu. Jak na razie mam jedna
chetna ekipe ktora przedstawila mi taki oto kosztorys na robocizne SSO:

1. Reczne rozebranie istniejacego budynku (odpada byrzenie "kula" bo budynek stoi w granicy
dzialki i sciany graniczne musza pozostac) - 20 000 zl
2. Wykonanie law fundamentowych - 4200zl
3. Wykonanie scian fundamentowych - 7000zl
4. Wykonanie izolacji przeciwwilgociowej - 2000zl
5. Wukonanie podbetonu - 2300zl
6. Wykonanie scian parteru 9000zl
7. Wykonanie stropu parteru 12500zl
8. Wykonanie pietra 8500zl
9. Wykonanie stropu pietra 11000zl
10. Wykonanie scian kolankowych 6500zl
11. Wykonanie kompleksowe dachu ~175m2 - 14500zl

Lacznie robocizna za budowe to ~70 000zl netto plus wyburzenie 20 000zl

EDIT: Oczywiscie 80 000zl robocizna za budowe a nie jak napisalem 70 000 :)

Troszke jestem przerazony wycena. Jak Wy to widzicie ?
Ewentualnie moze ktos polecic dobra sprawdzona ekipe budujaca w okolicach Krakowa ?


pozdrawiam.
Szymek

Nefer
17-11-2009, 15:18
70k z dachem za 265 mkw ?
No to drogo nie jest :):):):)

A sprawdź ile kosztuje wynajęcie kontnera na gruz - od razu weźmiesz za 20k do rozbiórki :):)

popiz
18-11-2009, 09:48
Witam nie widze nikogo z Podlasia (konkretnie Białystok), więc jakby ktoś sie pojawił i napisał ile za stan surowy zapłacił byłoby fajnie. Ja planuje z poddaszem użytkowym bez piwnicy łacznie z garażem niecałe 200m2. Jak u Nas wygląda to cenowo-stan surowu otwarty.Narazie przygotowuejmy projekt, ale chaiłbym rozeznac się w temacie. Pozdrawiam.

lacky luck
18-11-2009, 20:17
Hugo!
Musze ci sie pochwalic. Zmienilem ekpipe. Szef zaczal krecic przed podpsaniem umowy ze ma sporo pracy i robota nie bedzie szla tak szybko jak wczesniej sie z nim umawialem. A mi zalezy na czasie! Podziekowalem mu! I na szczescie bedac u swojego architekta spotkalem faceta ktory tez ma dobra renome i zrobi mi SSO wlacznie z dachem, wiezba, geodeta, humusem, ociepleniem fund, gankiem, tarasem, scian dzialowymi za 29 tys :D To jest parterowak bez poddasza uzytkowego.
Podpisalem 2h temu z nim umowa. Godeta byl juz dzisiaj. Facet ma swoja koparke. Jutro sciaganie humusu, tyczenie osi domu. A w piatek zalewamy lawy (ma byc 17 stopni!!!! we Wroclawiu) a w poniedzialek stawiamy juz sciany fundamentowe.

Hugo26
18-11-2009, 23:33
Hugo!
Musze ci sie pochwalic. Zmienilem ekpipe. Szef zaczal krecic przed podpsaniem umowy ze ma sporo pracy i robota nie bedzie szla tak szybko jak wczesniej sie z nim umawialem. A mi zalezy na czasie! Podziekowalem mu! I na szczescie bedac u swojego architekta spotkalem faceta ktory tez ma dobra renome i zrobi mi SSO wlacznie z dachem, wiezba, geodeta, humusem, ociepleniem fund, gankiem, tarasem, scian dzialowymi za 29 tys :D To jest parterowak bez poddasza uzytkowego.
Podpisalem 2h temu z nim umowa. Godeta byl juz dzisiaj. Facet ma swoja koparke. Jutro sciaganie humusu, tyczenie osi domu. A w piatek zalewamy lawy (ma byc 17 stopni!!!! we Wroclawiu) a w poniedzialek stawiamy juz sciany fundamentowe.
bardzo dobra cena, życze przyjemnego budowania :))
pozdro

Wirecki
19-11-2009, 20:48
Podpisalem 2h temu z nim umowa. Godeta byl juz dzisiaj (...)A w piatek zalewamy lawy (...) a w poniedzialek stawiamy juz sciany fundamentowe. No to na Sylwka wiecha, a Trzech Króli już "u siebie"... Prawdziwy szczęściarz z Ciebie. Trzymam kciuki i pozdr.

czwarek
19-11-2009, 21:18
Pytanie zadam do fachowców i wykonawców ile by kosztowało (ceny materiału i robocizny)postawienie takiego budynku według projektu
Murator G15a Budynek garażowo-gospodarczy,w stanie surowym.Interesują mnie wyłącznie poważne odpowiedzi nie typu,że mi wujek postawił za kratę browca.Pozdrawiam

Hugo26
19-11-2009, 23:37
Pytanie zadam do fachowców i wykonawców ile by kosztowało (ceny materiału i robocizny)postawienie takiego budynku według projektu
Murator G15a Budynek garażowo-gospodarczy,w stanie surowym.Interesują mnie wyłącznie poważne odpowiedzi nie typu,że mi wujek postawił za kratę browca.Pozdrawiam
przeczytaj posty w temacie i dowiesz się wszystkiego
pozdro

P_R
20-11-2009, 09:37
Witam

Planujemy juz od dłuższego czasu budowę domku zarazie jesteśmy po załatwieniu formalności.

Co mamy:

Działkę budowlaną ( ogrodzoną z bramą wjazdową )
Przyłącza na działce ( woda + prąd )

Co brakuje :

Domu :D
projekt na podstawie http://www.z500.pl/projekt/z7.html
Maksymalnie uproszczony tzn :
bez tarasu i wnęki przy wejściu ( kształt prostokąt )
Okna standartowe wymiary

z dodatkowych kosztów to przerobione pomieszczenie gospodarcze na kotłownie - eko groszek (wejście od sieni )
Zamiast blachodachówki - dachówka betonowa

ściany będą z bloczków betonowych lub keramzytowych

Lista prac zrobionych samodzielnie:
Instalacje : elektryczna , alarmowa , wod-can, parapety wew i zew, stolarka wew. ,malowanie glazura itp , ocieplenie.

Teraz zasadnicze pytanie ?

Zostało nieco ponad 200 tyś a chcielibyśmy, aby starczyło na wybudowanie domu.

Czy wystarczy? na podstawie wyceny z tego studia koszt domu to ok 200 tyś część materiałów porównałem cenowo z aktualnymi cenami i nie jest źle, więc jak myślicie?

Lub co mogę uprościć tak, aby jeszcze obniżyć koszty?

mr6319
20-11-2009, 09:44
Na domek z tego projektu powinno wystarczyć. Jest maksymalnie prosty. Pamiętaj jednak, że zawsze mogą wyskoczyć koszta nieprzewidziane...

Hugo26
20-11-2009, 12:14
Witam

Planujemy juz od dłuższego czasu budowę domku zarazie jesteśmy po załatwieniu formalności.

Co mamy:

Działkę budowlaną ( ogrodzoną z bramą wjazdową )
Przyłącza na działce ( woda + prąd )

Co brakuje :

Domu :D
projekt na podstawie http://www.z500.pl/projekt/z7.html
Maksymalnie uproszczony tzn :
bez tarasu i wnęki przy wejściu ( kształt prostokąt )
Okna standartowe wymiary

z dodatkowych kosztów to przerobione pomieszczenie gospodarcze na kotłownie - eko groszek (wejście od sieni )
Zamiast blachodachówki - dachówka betonowa

ściany będą z bloczków betonowych lub keramzytowych

Lista prac zrobionych samodzielnie:
Instalacje : elektryczna , alarmowa , wod-can, parapety wew i zew, stolarka wew. ,malowanie glazura itp , ocieplenie.

Teraz zasadnicze pytanie ?

Zostało nieco ponad 200 tyś a chcielibyśmy, aby starczyło na wybudowanie domu.

Czy wystarczy? na podstawie wyceny z tego studia koszt domu to ok 200 tyś część materiałów porównałem cenowo z aktualnymi cenami i nie jest źle, więc jak myślicie?

Lub co mogę uprościć tak, aby jeszcze obniżyć koszty?
biorą pod uwage ze wykonasz prace ktore wymieniłeś to powinno jeszcze Ci zostać sporo kasy z tych 200tys
za SSO z dachem zapłacisz ok 22-25tys, domek jest maly wiec spokojnie buduj
dachówke dałbym nawet ceramiczna, przy takiej pow dachu koszty zwiększą sie symbolicznie
pozdrawiam

agnicz
20-11-2009, 22:37
Witam wszystkich serdecznie.

Co sądzicie o wycenie za robociznę SSZ tegoż oto domu 35 000 zł:

http://www.dobredomy.pl/?id_project=142

Powierzchnia użytkowa parteru 74,4m2+36,20m2(garaż), powierzchnia użytkowa poddasza 54,9m2+22.3m2(strych). Powierzchnia dachu 256m2

Robicizna obejmuje wszystkie prace ziemne, fundamenty z ociepleniem, sciany, kominy, ścianki działowe, schody, tarasy, dach
(więżba+pokrycie dachówką, obróbki, orynnowanie)?

Start 03.2010

yaro672
21-11-2009, 09:17
Mysle ze to bardzo dobra cena. Jesli ekipa sprawdzona to buduj !

czwarek
21-11-2009, 12:11
Ile może kosztować postawienie tego budynku SSO z obicem dachu papą.


http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=2&IdProjektu=1308&IdKolekcji=60&nr=2


Czy starczy mi na to 20 tyś zł

malinka_g
21-11-2009, 16:42
Witam. Mam wycenę od firmy budowlanej na wykonanie sso Libry z Dobrych Domów: pow.dachu 250m2, pow.użytkowa 140 + garaż 19m2

1.Fundamenty
-wykop 60mb + stropy + chumus 2 000
-zbrojenie + betonowanie 1 200
-wymurowanie "0" 7 000
-zagęszczenie + chudziak 2 000

Razem 12 200

2.Parter
-mury zew. + wew. wraz z kominami 9 000
-strop monolityczny 10 400
-schody 2 000
-schody wejściowe + taras 1 500

Razem 22 900

3.Poddasze
-ścianki kolankowe 2 500
-lukarny 1 800
-ścianki poddasza 4 000
-kominy + klinkier 3 000

Razem 11 300

4.Dach
-konstrukcja + pokrycie dachówką ceramiczną 20 000

Więc za sso wychodzi 66 400, na dzień dobry udało się 10% rabatu ugrać czyli jest 60 tyś.
Wydaje się po rozmowie z szefem firmy , że jeszcze coś się utarguje. Dodam, że jest to firma z polecenia znajomych, aktualnie kończą stan surowy zamknięty.
Proszę powiedzcie czy jest to realny kosztorys, czy lepiej poszukać innego wykonawcy?

miciu
22-11-2009, 10:50
Ile może kosztować postawienie tego budynku SSO z obicem dachu papą.


http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=2&IdProjektu=1308&IdKolekcji=60&nr=2


Czy starczy mi na to 20 tyś zł

Te 20tyś to za co? Czy pytasz o cenę robocizny, czy o koszt postawienia tego domu? :roll:

Hugo26
22-11-2009, 20:10
Witam. Mam wycenę od firmy budowlanej na wykonanie sso Libry z Dobrych Domów: pow.dachu 250m2, pow.użytkowa 140 + garaż 19m2

1.Fundamenty
-wykop 60mb + stropy + chumus 2 000
-zbrojenie + betonowanie 1 200
-wymurowanie "0" 7 000
-zagęszczenie + chudziak 2 000

Razem 12 200

2.Parter
-mury zew. + wew. wraz z kominami 9 000
-strop monolityczny 10 400
-schody 2 000
-schody wejściowe + taras 1 500

Razem 22 900

3.Poddasze
-ścianki kolankowe 2 500
-lukarny 1 800
-ścianki poddasza 4 000
-kominy + klinkier 3 000

Razem 11 300

4.Dach
-konstrukcja + pokrycie dachówką ceramiczną 20 000

Więc za sso wychodzi 66 400, na dzień dobry udało się 10% rabatu ugrać czyli jest 60 tyś.
Wydaje się po rozmowie z szefem firmy , że jeszcze coś się utarguje. Dodam, że jest to firma z polecenia znajomych, aktualnie kończą stan surowy zamknięty.
Proszę powiedzcie czy jest to realny kosztorys, czy lepiej poszukać innego wykonawcy?
bardzo drogo, szukaj innej ekipy
pozdro

lechu1979
22-11-2009, 21:41
Witam. Mam wycenę od firmy budowlanej na wykonanie sso Libry z Dobrych Domów: pow.dachu 250m2, pow.użytkowa 140 + garaż 19m2

1.Fundamenty
-wykop 60mb + stropy + chumus 2 000
-zbrojenie + betonowanie 1 200
-wymurowanie "0" 7 000
-zagęszczenie + chudziak 2 000

Razem 12 200

2.Parter
-mury zew. + wew. wraz z kominami 9 000
-strop monolityczny 10 400
-schody 2 000
-schody wejściowe + taras 1 500

Razem 22 900

3.Poddasze
-ścianki kolankowe 2 500
-lukarny 1 800
-ścianki poddasza 4 000
-kominy + klinkier 3 000

Razem 11 300

4.Dach
-konstrukcja + pokrycie dachówką ceramiczną 20 000

Więc za sso wychodzi 66 400, na dzień dobry udało się 10% rabatu ugrać czyli jest 60 tyś.
Wydaje się po rozmowie z szefem firmy , że jeszcze coś się utarguje. Dodam, że jest to firma z polecenia znajomych, aktualnie kończą stan surowy zamknięty.
Proszę powiedzcie czy jest to realny kosztorys, czy lepiej poszukać innego wykonawcy?




sam sie zastanawialem nad tym domem, jednak jest o kilkadziesiat tys drozszy w wykonaniu niz ten ktory ostatecznie wybralem. to spory , ladny dom z duzym dachem jesli ekipa jest sprawdzona to zobacz co mozna jeszcze uciac z tej ceny, sam wybralem drozsza ale sprawdzona ekipe co pozwoli mi uniknac dodatkowych kosztow i nerwow - mysle, masz do tego dachowke ceraminczna i taras , nie jest to jakias cena kosmos poczekaj na inne wyceny ale odrzuc smiesznie tanie i najdrozsze wez cos sprawdzonego bedziesz mial spokojny sen :)

rafau8
24-11-2009, 18:19
Dom podobny do Rodo nr 5 z podwójnym garażem http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-5-g2/m4796f9713c754.
Ściany z porotermu25. Dachówka Roben. 285m2 dachu.
Dostałem wycenę kompleksowo materiał i robocizna za SSO (mury, więźba, pokrycie dachu, rynny):
Netto: 209 461,44 zł
Brutto (VAT 7%): 224 123,74 zł

Co sądzicie ? Wydaje mi się, że spokojnie mogłoby być sporo taniej...
mozna na pewno taniej
gdybym budował taki domek, wybudowałbym go za ok 150tys (SSO) - mój zakończyłem teraz i koszt SSO wyniósł niecałe 120tys (w tym robocizna 38tys - pow uzytkowa: 140m2 + garaz 20m2 - - bez przyłaczy, projektu, adaptacji, kier budowy)
pozdro

Hugo26 - Dzięki za Twoją opinię. Mam parę ofert robocizny na SSO - najkorzystniejsza narazie wychodzi tak:
roboty murarskie, stropy, kominy z cegły (wszystko bez dachu) - 38 tys
więźba, pokrycie, obróbki, rynny - 19 tys
razem: 57 tys
Pisałeś, że postawiłbyś taki dom za 150 tys, założyłem sobie tą kwotę jako cel do osiągnięcia ale jakoś mam wątpliwości czy dam radę zmieścić się z kosztem materiałów w 100 tys... Sądzisz że to realne ?

operatus
24-11-2009, 19:02
Witam

Czy 60 tyś za SSO z dachem i rynnami to dużo za dom w majeranku tylko że z dachem dwuspadowym
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-majeranku/m4884912228476
powierzchnia domu 149 m2 pow dachu 205m2

Hugo26
25-11-2009, 08:45
Dom podobny do Rodo nr 5 z podwójnym garażem http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-5-g2/m4796f9713c754.
Ściany z porotermu25. Dachówka Roben. 285m2 dachu.
Dostałem wycenę kompleksowo materiał i robocizna za SSO (mury, więźba, pokrycie dachu, rynny):
Netto: 209 461,44 zł
Brutto (VAT 7%): 224 123,74 zł

Co sądzicie ? Wydaje mi się, że spokojnie mogłoby być sporo taniej...
mozna na pewno taniej
gdybym budował taki domek, wybudowałbym go za ok 150tys (SSO) - mój zakończyłem teraz i koszt SSO wyniósł niecałe 120tys (w tym robocizna 38tys - pow uzytkowa: 140m2 + garaz 20m2 - - bez przyłaczy, projektu, adaptacji, kier budowy)
pozdro

Hugo26 - Dzięki za Twoją opinię. Mam parę ofert robocizny na SSO - najkorzystniejsza narazie wychodzi tak:
roboty murarskie, stropy, kominy z cegły (wszystko bez dachu) - 38 tys
więźba, pokrycie, obróbki, rynny - 19 tys
razem: 57 tys
Pisałeś, że postawiłbyś taki dom za 150 tys, założyłem sobie tą kwotę jako cel do osiągnięcia ale jakoś mam wątpliwości czy dam radę zmieścić się z kosztem materiałów w 100 tys... Sądzisz że to realne ?
jak najbardziej 100tys powinno wystarczyć
ponegocjuj jeszcze cene robocizny. 50tys bedzie ok.
pozdro

Hugo26
25-11-2009, 08:49
Witam

Czy 60 tyś za SSO z dachem i rynnami to dużo za dom w majeranku tylko że z dachem dwuspadowym
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-majeranku/m4884912228476
powierzchnia domu 149 m2 pow dachu 205m2
bardzo drogo, przyzwoita cena za pow uzytkową domu 149m2 (nie ma garazu) z uzytkowym poddaszem o pow dachu 205m2 to ok 40tys
pozdro

operatus
25-11-2009, 09:25
ok będę szukał dalej, to akurat była pewna firma no ale 20 tyś piechotą nie chodzi

loco
25-11-2009, 19:36
hugo 26 proszę przestań wprowadzać ludzi w błąd nie możliwości wybudowania domu w jakim kolwiek stanie otwatrym za 100tys zł
jestem w stanie dać ci te 100 tys na dom a potem jeszcze 10tys tobie do ręki jeśli uda ci się zamknąc inewstycję w kwocie 100tys zł
za te kwotę to dobrze będzie jak kupisz wszystkie materiały
same pokrycie dachu (285m2) to wydatek rzędu 30tys zł (materiał+wykonanie)

rafau8
25-11-2009, 20:39
hugo 26 proszę przestań wprowadzać ludzi w błąd nie możliwości wybudowania domu w jakim kolwiek stanie otwatrym za 100tys zł
jestem w stanie dać ci te 100 tys na dom a potem jeszcze 10tys tobie do ręki jeśli uda ci się zamknąc inewstycję w kwocie 100tys zł
za te kwotę to dobrze będzie jak kupisz wszystkie materiały
same pokrycie dachu (285m2) to wydatek rzędu 30tys zł (materiał+wykonanie)

loco czytaj uważnie a potem krytykuj - założenie jest takie, że 100tys za materiał i 50tys za robotę co daje razem 150 tysięcy
czy mi się uda zamknąć w tej kwocie to się okaże ale jest to jakiś punkt wyjścia

zama
25-11-2009, 21:20
szkoda słów na te wasze "drogoooo" :wink:

Hugo26
25-11-2009, 21:29
szkoda słów na te wasze "drogoooo" :wink:
szkoda słów na te zawyzone wyceny
dobrze ze jest ten wątek, moze choć część osób przejrzy na oczy i nie przepłaci.
a Ci co pisza ze ceny wysokie sa niskimi to albo pochodzą z firm budujacych albo przepłacili w przeszłosci
pozdro

Hugo26
25-11-2009, 21:29
hugo 26 proszę przestań wprowadzać ludzi w błąd nie możliwości wybudowania domu w jakim kolwiek stanie otwatrym za 100tys zł
jestem w stanie dać ci te 100 tys na dom a potem jeszcze 10tys tobie do ręki jeśli uda ci się zamknąc inewstycję w kwocie 100tys zł
za te kwotę to dobrze będzie jak kupisz wszystkie materiały
same pokrycie dachu (285m2) to wydatek rzędu 30tys zł (materiał+wykonanie)
umiesz czytać?

anetina
26-11-2009, 07:48
hugo 26 proszę przestań wprowadzać ludzi w błąd nie możliwości wybudowania domu w jakim kolwiek stanie otwatrym za 100tys zł
jestem w stanie dać ci te 100 tys na dom a potem jeszcze 10tys tobie do ręki jeśli uda ci się zamknąc inewstycję w kwocie 100tys zł
za te kwotę to dobrze będzie jak kupisz wszystkie materiały
same pokrycie dachu (285m2) to wydatek rzędu 30tys zł (materiał+wykonanie)



ja się nie zgodzę z tobą Loco
dom mam sporawy, albo mały - w zależności, jak to patrzeć :D
na SSo wydałam bodajże niecałe 80 tys. zł musiałabym dokładniej spojrzeć
nie pamiętam, czy w tym są koszty też papierowe

tak że możesz dać mi te 110 tys. zł :)

dach nie pamiętam, jakich u nas wymiarów, ale na pewno jest dokładnie w dzienniku - chyba mniejszy :)

zama
26-11-2009, 19:17
szkoda słów na te wasze "drogoooo" :wink:
szkoda słów na te zawyzone wyceny
dobrze ze jest ten wątek, moze choć część osób przejrzy na oczy i nie przepłaci.
a Ci co pisza ze ceny wysokie sa niskimi to albo pochodzą z firm budujacych albo przepłacili w przeszłosci
pozdro

Witam Ja za SSZ zapłaciłem 100tyś z materiałem 320m2 powierzchni użytkowej piwnica,parter,poddasze,garaż przy budynku.I teraz wszyscy pomyślą jak to możliwe?

Hugo26
27-11-2009, 08:49
szkoda słów na te wasze "drogoooo" :wink:
szkoda słów na te zawyzone wyceny
dobrze ze jest ten wątek, moze choć część osób przejrzy na oczy i nie przepłaci.
a Ci co pisza ze ceny wysokie sa niskimi to albo pochodzą z firm budujacych albo przepłacili w przeszłosci
pozdro

Witam Ja za SSZ zapłaciłem 100tyś z materiałem 320m2 powierzchni użytkowej piwnica,parter,poddasze,garaż przy budynku.I teraz wszyscy pomyślą jak to możliwe?
no własnie, czyli mozna jeszcze taniej niz np. u mnie
niektórzy pisza ze 60tys za SSO 140-160m2 pow uzytkowej to dobra cena :-)
pozdro

yaro672
27-11-2009, 11:15
szkoda słów na te wasze "drogoooo" :wink:
szkoda słów na te zawyzone wyceny
dobrze ze jest ten wątek, moze choć część osób przejrzy na oczy i nie przepłaci.
a Ci co pisza ze ceny wysokie sa niskimi to albo pochodzą z firm budujacych albo przepłacili w przeszłosci
pozdro

Witam Ja za SSZ zapłaciłem 100tyś z materiałem 320m2 powierzchni użytkowej piwnica,parter,poddasze,garaż przy budynku.I teraz wszyscy pomyślą jak to możliwe?
no własnie, czyli mozna jeszcze taniej niz np. u mnie
niektórzy pisza ze 60tys za SSO 140-160m2 pow uzytkowej to dobra cena :-)
pozdro



100 tys!!!! A w ktorym to było roku??? 1994?? :P

lechu1979
27-11-2009, 11:21
Do zama

CZlowieku czyli wyszlo Cie 320 pln za m2 ssz . gratulacje biorac pod uwage ze ssz to jakies 60 % kosztow to dom pod klucz wybudujesz za mniej niz 600 pln za m 2 .
nie pozostaje nic innego jak zalozyc firme budowalna i sprzedawac domy po 1500 za m2 pod klucz zrobisz majatek .
Ten post jest bez zlosliwosci po prostu wprowadzasz ludzi w blad!
jestem ciekawy w ktorym roku to bylo?
Pozdrawiam !

adamos101
27-11-2009, 12:47
Witam

Czy 60 tyś za SSO z dachem i rynnami to dużo za dom w majeranku tylko że z dachem dwuspadowym
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-majeranku/m4884912228476
powierzchnia domu 149 m2 pow dachu 205m2
bardzo drogo, przyzwoita cena za pow uzytkową domu 149m2 (nie ma garazu) z uzytkowym poddaszem o pow dachu 205m2 to ok 40tys
pozdro

Nie zawsze zgadzałem się z opiniami HUGO26,ale teraz przyznaję rację,ponieważ te 60 tyś za SSO to stanowczo za DUŻOOO

zabina
27-11-2009, 14:43
Z reguly uwazam za bezsensowene pytania pytania w stylu czy za 150 tys wybuduje dom 150 m, bo to zalezy od projektu, materialow, tyle ile sam i tak dalej i tak dalej.

Ale czy moglibyscie spojrzec czy ten dom to chatka z tych drogich w budowie?? Mi sie wydaje ze nie, ale...

http://www.kreodom.pl/portal/projekt/Vigo-2-Wolnostojacy-Budynek-z-poddaszem-16777248_5008_4.html

Dodam ze powierzchnia dachu ma 90 m a scianka kolankowa ma 1,60m, pow uzytkowa 111 m

Wydaje mi sie ze najdrozsze bylyby fixy i okno kuchenne.
Ale moze sie myle w swojej teorii i zyje w bledzie, wyprowadzcie mnie z bledu jesli tak.
http://images44.fotosik.pl/232/7c1e6ebb79647667.jpg

zabina
27-11-2009, 14:44
Tyl z fixami
http://images47.fotosik.pl/232/642ea5c3a0cbf282.jpg

yaro672
27-11-2009, 17:45
Myslę że powinieneś sie zmieścić w 150-180 tys SSZ, oczywiście w zależności jak i z czego bedziesz budował. Ale mimo wszystko domek nie jest drogi w budowie.Ja za podobny dom ale o pow. zabudowy 138m2 wydałem do SSO 210 tys w tym wzmocnienie gruntu 34 tys. :evil:

zama
27-11-2009, 18:08
Do zama

CZlowieku czyli wyszlo Cie 320 pln za m2 ssz . gratulacje biorac pod uwage ze ssz to jakies 60 % kosztow to dom pod klucz wybudujesz za mniej niz 600 pln za m 2 .
nie pozostaje nic innego jak zalozyc firme budowalna i sprzedawac domy po 1500 za m2 pod klucz zrobisz majatek .
Ten post jest bez zlosliwosci po prostu wprowadzasz ludzi w blad!
jestem ciekawy w ktorym roku to bylo?
Pozdrawiam !

stan zero zrobiłem w 2002r reszta 2007/2009 nie wprowadzam nikogo w błąd tylko jak nie chcesz płacić za robocizne to sam sie bierz do roboty! :wink:

ag-mar1
28-11-2009, 08:57
Witam, nie chcę nikogo urazić ale wycenić dom przez ekipę, która będzie budowała czy to w stanie surowym otwartym czy zamkniętym jest nierealne bądź bardzo ciężkie.
Ja właśnie skończyłem budowę stanu surowego otwartego.
Dom Faworyt "B",179m użytkowych,od fundamentów po kompletny dach wydałem około 120.000,- mat.+rob.(A WYCENA BYŁA ZUPEŁNIE INNA)
ALE sam szukałem i kupowałem materjał (standard średni-wyższy).

lechu1979
28-11-2009, 10:14
Do zama

CZlowieku czyli wyszlo Cie 320 pln za m2 ssz . gratulacje biorac pod uwage ze ssz to jakies 60 % kosztow to dom pod klucz wybudujesz za mniej niz 600 pln za m 2 .
nie pozostaje nic innego jak zalozyc firme budowalna i sprzedawac domy po 1500 za m2 pod klucz zrobisz majatek .
Ten post jest bez zlosliwosci po prostu wprowadzasz ludzi w blad!
jestem ciekawy w ktorym roku to bylo?
Pozdrawiam !

stan zero zrobiłem w 2002r reszta 2007/2009 nie wprowadzam nikogo w błąd tylko jak nie chcesz płacić za robocizne to sam sie bierz do roboty! :wink:


Mam Prosbe , moglbys zerknac na ta wycene
http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,9370/Itemid,306/
jest tam plik w pdf i dokladna rozpiska z iloscia materialow i ile za robocizne

dom jest znacznie mniejszy od Twojego i ja rozumiem ze mozna sporo lub
prawie calosc zrobic samemu chyle czola przet takimi ludzmi , ale materialy maja swoja cene a pewnych robot jesli nie masz specjalistycznych narzedzi samemu nie jestes w stanie robic. poza tym jesli nawet sie ktos na wszystkim zna to i tak potrzebuje pomocy w budowie tego nie da sie obejsc a to kosztuje.

Chcialbym bo to by bylo bardzo pozytywne ale nie wierze w SSZ za 100 tys domu takich rozmiarow jak Twoj .I ponawiam , nie wiem co robisz zawodowo ale jesli takie cuda Ci sie udaja to warto zalozyc firme budowlana zbijesz majatek.
Pozdrawiam!

yaro672
28-11-2009, 14:19
Witam, nie chcę nikogo urazić ale wycenić dom przez ekipę, która będzie budowała czy to w stanie surowym otwartym czy zamkniętym jest nierealne bądź bardzo ciężkie.
Ja właśnie skończyłem budowę stanu surowego otwartego.
Dom Faworyt "B",179m użytkowych,od fundamentów po kompletny dach wydałem około 120.000,- mat.+rob.(A WYCENA BYŁA ZUPEŁNIE INNA)
ALE sam szukałem i kupowałem materjał (standard średni-wyższy).


Jestes lepszy od Cooperfielda!!! Ale jakoś nie moge w to uwierzyć. Ile kosztowała cie robocizna a ile materiały?

zabina
28-11-2009, 15:12
wszyscy beda sie klocic i nikt mi nie odpowie :(

yaro672
28-11-2009, 15:38
wszyscy beda sie klocic i nikt mi nie odpowie :(

Ja ci odpowiedziałem :D

lechu1979
28-11-2009, 16:04
wszyscy beda sie klocic i nikt mi nie odpowie :(


zerknij sobie tutaj , so kosztorysy kilku domow i nie mysle ze odbiegaja sporo od rzeczywistosi

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/id,286/Itemid,306/

moze bedzie to pomocne dla Ciebie :D

lechu1979
28-11-2009, 16:04
wszyscy beda sie klocic i nikt mi nie odpowie :(


zerknij sobie tutaj , so kosztorysy kilku domow i nie mysle ze odbiegaja sporo od rzeczywistosi

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/id,286/Itemid,306/

moze bedzie to pomocne dla Ciebie :D

Wirecki
28-11-2009, 16:19
Witam Ja za SSZ zapłaciłem 100tyś z materiałem 320m2 powierzchni użytkowej piwnica,parter,poddasze,garaż przy budynku. Chętnie bym zobaczył te 320m w tej cenie. Też jestem ze Śląska, pewnie nie mam daleko...

rafau8
28-11-2009, 16:57
może zapłacił 100 tys ale $ albo Euro ?? :lol:

Nefer
28-11-2009, 16:58
Witam Ja za SSZ zapłaciłem 100tyś z materiałem 320m2 powierzchni użytkowej piwnica,parter,poddasze,garaż przy budynku.I teraz wszyscy pomyślą jak to możliwe?

To możliwe - jeśli wszystkie materiały miałeś kradzione albo z odzysku - to jak najbardziej prawdopodobne.
Mój dom to 300 mkw (bez piwnicy) i za okna/drzwi/bramę garażową (bez okien dachowych) zapłaciłam 54.000.
Dach z materiałem (320 mkw) i Veluxami kosztował mnie 50.000.

Opowiedz proszę jak to możliwe - skoro u mnie dwie pozycje wychodzą tyle co u Ciebie cały SSZ ?

To magia !!! Tak - ja mieszkam w Warszawie i żaden mój wujek/stryjek czy inny nie postawił mi murów za "Bóg zapłać".Ja również nie umiem murować ani nie jestem cieślą ani dekarze ani elektrykiem z uprawnieniami .
Ale w takie cuda - wybacz - nie wierzę.

Ja jak widzę dałam się oszukać i przepłaciłam - ale napisz proszę jak to sie robi, żeby inni forumowicze nie zostali potraktowani tak tragicznie jak ja - tylko tak genialnie jak Ty.

zabina
28-11-2009, 17:15
wszyscy beda sie klocic i nikt mi nie odpowie :(

Ja ci odpowiedziałem :D

Przepraszam przeoczylam :oops:

Dzieki

zabina
29-11-2009, 14:04
Myslę że powinieneś sie zmieścić w 150-180 tys SSZ, oczywiście w zależności jak i z czego bedziesz budował. Ale mimo wszystko domek nie jest drogi w budowie.Ja za podobny dom ale o pow. zabudowy 138m2 wydałem do SSO 210 tys w tym wzmocnienie gruntu 34 tys. :evil:

Powierzchni zabudowy, a ile uzytkowej???

yaro672
29-11-2009, 17:43
Dom o pow calkowitej po podłodze razem z garazem,kotłownia i schowkiem za garazem ma 213 m2. Moim zdaniem mowienie o pow.uzytkowej nie ma sensu bo przeciez i tak musisz wybudowac całość i za to zapłacic . Generalnie m2 SSO kosztuje w granicach 1000 PLN.

Hugo26
29-11-2009, 18:22
Dom o pow calkowitej po podłodze razem z garazem,kotłownia i schowkiem za garazem ma 213 m2. Moim zdaniem mowienie o pow.uzytkowej nie ma sensu bo przeciez i tak musisz wybudowac całość i za to zapłacic . Generalnie m2 SSO kosztuje w granicach 1000 PLN.
1000 zł za m2 pow całkowitej?
systemem gospodarczym mozna zdecydowanie taniej
u mnie pow uzytkowa z garazem 160m2 - 120tys zł, czyli 750zł/m2
pow calkowita 190m2 - 120tys zł, czyli 631zł/m2
wiem ze mozna taniej, co udowodnili piszący w tym wątku
pozdro

zabina
30-11-2009, 08:08
Glupia baba ze mnie :roll: jasne ze cakowitej :lol:

franzkru
30-11-2009, 10:21
Dom o pow calkowitej po podłodze razem z garazem,kotłownia i schowkiem za garazem ma 213 m2. Moim zdaniem mowienie o pow.uzytkowej nie ma sensu bo przeciez i tak musisz wybudowac całość i za to zapłacic . Generalnie m2 SSO kosztuje w granicach 1000 PLN.
1000 zł za m2 pow całkowitej?
systemem gospodarczym mozna zdecydowanie taniej
u mnie pow uzytkowa z garazem 160m2 - 120tys zł, czyli 750zł/m2
pow calkowita 190m2 - 120tys zł, czyli 631zł/m2
wiem ze mozna taniej, co udowodnili piszący w tym wątku
pozdro

Ano mozna u mnie wyszło jakieś 430zł/m2. Przy czym powierzchni całkowitej mam cos koło 440m2 (w tym garaż, taras zadaszony strych itd.. tyle miałem m2 wylewki).

zabina
30-11-2009, 10:30
No dobra przyznaje sie ze blondynka jestem, wiec podaje konkretniejsze dane:

Pow. uzytkowa 111 + 17 garaz=128
Pow calkowita 180
Pow zabudowy 90 m

Powierzchnia dachu: 90 m ( ma byc dachowka nie blacha)
Scianka kolankowa 1,60 m
Dwa kominy

Jak teraz to widzicie

Hugo26
30-11-2009, 12:36
No dobra przyznaje sie ze blondynka jestem, wiec podaje konkretniejsze dane:

Pow. uzytkowa 111 + 17 garaz=128
Pow calkowita 180
Pow zabudowy 90 m

Powierzchnia dachu: 90 m ( ma byc dachowka nie blacha)
Scianka kolankowa 1,60 m
Dwa kominy

Jak teraz to widzicie
projekt nie powinien być drogi w budowie, wydaje mi sie jednak ze pow dachu będzie znacznie wieksza niż 90m2, skoro pow zabudowy to 90m2.
Niemniej jednak koszt SSO samej robocizny powinien wynieść ok 35tys, z materiałami ok 105-110tys
to wycena oczywiscie przyblizona, na podstawie moich kosztów
pozdro

zabina
30-11-2009, 12:51
Taka powierzchnie wyliczyl mi architekt z biura projektujacego ten projekt.
Zreszta jesli spojrzy sie na wizualizacje faktycznie dach nie wydaje sie duzy.


Dzieki

Ja szacowalam sobie 240 tys stan deweloperski systemem gosp. no i pozniej jak nas wyobraznia poniesie a realny budzet sprowadzi na Ziemie wykonczeniownka. Nie wiem czy nie za malo?? Na podstawie kosztorysow ludzi, ktorzy juz buduja podobne

zabina
30-11-2009, 13:01
http://images44.fotosik.pl/232/7c1e6ebb79647667.jpg


DACH

wojtekqw
02-12-2009, 18:05
Szukam sprawdzonego wykonawcy z Bydgoszczy
Fundamenty + mury do góry ;)
Do tego wszelkie potrzebne prace dodatkowe min. drenaż
Referencje - do sprawdzenia
Z góry dziekuję
Wojtek

ewuniamiii
03-12-2009, 19:57
:roll:

Hugo26
04-12-2009, 14:55
W mojej okolicy w okresie bumu działki kosztowały po 200 tys zł za 10 arów a obecnie 120 100.Biorac pod uwage obecna cene działki i koszty jakie tutaj podajecie to budowa mojego domu wyniosłaby około 150 tys zł plus działka .Daje to razem jakies 270 tys zł ,a wszyscy znajomi probuja mi wmówic ze przepłaciłam .Zapłaciłam za dom 280 tys i biorac pod uwage ze układ pomieszczen i metraz był wymarzony bo ten projekt był przez meza i mnie ogladany wiele lat temu to nie żałuje swojej decyzji.Omineła mnie cała papierologia i sadze ze nerwy . :D
jaki zwiazek to ma z tematem?
pozdro

Klodziki
04-12-2009, 18:48
Hej. Dostałam wycenę na sso. Cena 17 tys. Cena obejmuje sso ze ścianami działowymi (nośnych wewnętrznych brak), bez konstrukcji dachu, bo są wiązary i robi inna firma i bez pokrycia dachu dachówką. Dom też nie ma betonowego stropu, tylko stropodach. Więc tego też nie robią.

Projekt wariant 2 Z91 L GP2 http://www.z500.pl/projekt/z91/podwarianty.html

Czy to dobra cena??? Firma sprawdzona i dobra. Do tej ceny muszę sobie wziąć ekipę na pokrycie dachu no i zamówić wiązary i ich montaż.

piotr.daszczuk
04-12-2009, 20:32
u mnie 15tys zł wziął murarz dom ok 130m2
8tys dekarze za krycie dachu o pow 208m2

ewuniamiii
04-12-2009, 20:48
:roll:

qradek
06-12-2009, 13:49
Witam wszystkich,

Większość z Was ma już za sobą całą budowę więc jesteście znacznie dalej niż ja :)

Na wiosnę mam zamiar ruszyć z pracami budowlanymi i oczywiście szukam ekipy. Póki co mam spory rozrzut cenowy (woj. pomorskie). Prosiłem o wyceny lokalne firmy i ceny wahają się od 45 - 65 tys. za SSO. Pytanie teraz do Was, bo już to przechodziliście... jaka jest średnia cena za m2 dla SSO?

W moim przypadku, gdzie pow. użytkowej jest 184m2, dwuspadowy dach (około 265m2) wychodzi zatem z wycen od 245 - 353 zł za m2 (netto i to tylko robocizna). Podzielcie się swoją wiedzą w tym temacie, i skoro macie to już za sobą to na co zwrócić uwagę przy doborze ekipy?

Hugo26
06-12-2009, 19:40
Witam wszystkich,

Większość z Was ma już za sobą całą budowę więc jesteście znacznie dalej niż ja :)

Na wiosnę mam zamiar ruszyć z pracami budowlanymi i oczywiście szukam ekipy. Póki co mam spory rozrzut cenowy (woj. pomorskie). Prosiłem o wyceny lokalne firmy i ceny wahają się od 45 - 65 tys. za SSO. Pytanie teraz do Was, bo już to przechodziliście... jaka jest średnia cena za m2 dla SSO?

W moim przypadku, gdzie pow. użytkowej jest 184m2, dwuspadowy dach (około 265m2) wychodzi zatem z wycen od 245 - 353 zł za m2 (netto i to tylko robocizna). Podzielcie się swoją wiedzą w tym temacie, i skoro macie to już za sobą to na co zwrócić uwagę przy doborze ekipy?
przeczytaj strone wczesniej, sa podane koszty za m2 pow calkowitej i użytkowej
pozdro

szero
07-12-2009, 07:38
Witam
Miałem budowac alabastra ale coś mi się odwidziało
Przypuszczam że będzie to Lapis2 http://www.domfort.eu/projekt,lapis_2,174,rzuty.htm
Stąd moje pytanie, jak mogą sie kształtować ceny budowy SSO i SSZ tego domku?
Buduje na śląsku, systemu gospodarczego raczej mało będzie (jacych fachowcy + pomocnicy)
Czy zamieszkam w nim za 300tyś?

Hugo26
07-12-2009, 07:51
Witam
Miałem budowac alabastra ale coś mi się odwidziało
Przypuszczam że będzie to Lapis2 http://www.domfort.eu/projekt,lapis_2,174,rzuty.htm
Stąd moje pytanie, jak mogą sie kształtować ceny budowy SSO i SSZ tego domku?
Buduje na śląsku, systemu gospodarczego raczej mało będzie (jacych fachowcy + pomocnicy)
Czy zamieszkam w nim za 300tyś?
jest szansa zamieszkać w takim domku za 300tys, zalezy z czego wybudujesz i jak wykończysz
ale na pewno mozna zmieścic sie w tej kwocie
pozdro

wojtekqw
07-12-2009, 10:18
Mam do zbudowania taką chatkę:
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=120&sid=5
Ściany z bloczka 24 + docieplenie z 15-ki , ścianki wewnętrzne też z bloczka 24 ; strop prefabrykowany
Garaż zamknięty i na 2 stanowiska(czyli do projektu dojdzie rozbudowa garażu wzdłuż dłuższego boku budynku o ok 4m i związana z tym przebudowa i powiększenie pow.dachu i ścian )
Bez słupa w środku garażu z porządnym podciagiem w poprzek
Czy może mi ktoś pomóc i ocenić przybliżone koszty robocizny :
Fundament
Mury zewnętrzne (bez docieplenia) + ścianki wew.
Stropy
Czyli postawienie budynku bez dachu.
Wystarczy mi w sumie wycena budynku takiego jak na projekcie; powiekszenie garażu doliczę sobie procentowo
Województwo Kuj-Pom
Z góry dziekuję

mr6319
07-12-2009, 10:54
Do wszystkich którzy się pytają:
Ile to będzie kosztowało...?

Po pierwsze:
temat wątku ma tytuł:


Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???

Po drugie:
Cena wybudowania domów zależna jest od wielu czynników. I chociażbyście zebrali nie wiem ile opinii od innych, mieli niezliczoną ilość wycen innych domów - to kwota jaką zapłacicie za zrobienie swojego domku i tak będzie inna.
Materiały, miejsce, ekipa - te zawsze się od siebie różnią!!!!
Materiały - w każdej hurtowni, w każdym sklepie ceny materiałów mogą się różnić od siebie nawet do 30%. Każdy z nas ma też swoje oczekiwania, przemyślenia, doświadczenia czy podpowiedzi innych. A to znaczy, że budowane przez nas domy mogą być wykonane w różnych standartach. A to już jest wielka różnica ceny.
Miejsce - inna będzie cena domu budowanego na obrzeżach Stolicy a inna 100km od. Równie inna bedzie cena domu budowanego pod Białymstokiem a inna na Podkarpaciu.
Ekipa - można mieć ekipę za małe pieniadze i szarpać się z nimi o każdy detal, a można mieć ekipę za większe i nie pokazywać się na budowie przez tydzień. Dobrzy się liczą i wiedzą, że i tak będą mieli co robić. Jest jeszcze problem alkoholu. Tu trzeba mieć farta by trafić na niepijących.

Podsumowując: nie dowiecie się za ile wybudujecie dom do czasu aż on powstanie.

yaro672
07-12-2009, 14:34
Do wszystkich którzy się pytają:
Ile to będzie kosztowało...?

Po pierwsze:
temat wątku ma tytuł:


Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???

Po drugie:
Cena wybudowania domów zależna jest od wielu czynników. I chociażbyście zebrali nie wiem ile opinii od innych, mieli niezliczoną ilość wycen innych domów - to kwota jaką zapłacicie za zrobienie swojego domku i tak będzie inna.
Materiały, miejsce, ekipa - te zawsze się od siebie różnią!!!!
Materiały - w każdej hurtowni, w każdym sklepie ceny materiałów mogą się różnić od siebie nawet do 30%. Każdy z nas ma też swoje oczekiwania, przemyślenia, doświadczenia czy podpowiedzi innych. A to znaczy, że budowane przez nas domy mogą być wykonane w różnych standartach. A to już jest wielka różnica ceny.
Miejsce - inna będzie cena domu budowanego na obrzeżach Stolicy a inna 100km od. Równie inna bedzie cena domu budowanego pod Białymstokiem a inna na Podkarpaciu.
Ekipa - można mieć ekipę za małe pieniadze i szarpać się z nimi o każdy detal, a można mieć ekipę za większe i nie pokazywać się na budowie przez tydzień. Dobrzy się liczą i wiedzą, że i tak będą mieli co robić. Jest jeszcze problem alkoholu. Tu trzeba mieć farta by trafić na niepijących.

Podsumowując: nie dowiecie się za ile wybudujecie dom do czasu aż on powstanie.



Dokładnie tak jest jak piszesz. Ci którzy już wybudowali podają tu swoje koszty budowy do SSO lub SSZ i dla startujących z budową może to być jakaś wskazówka ale broń boże nie może to być pewnik. Ale jestem ciekaw co na to powie guru tego wątku Hugo :wink:

wojtekqw
07-12-2009, 16:16
Oczywiscie macie rację
B. dużo takich pytań tutaj pada
Po to też jest to forum
Jak napisałem chodzi mi o przybliżone koszty
Pytanie było jasne i zawierało słowa : przybliżone , robocizna i woj. Kuj-Pom
Okresliłem typ materiału na ściany i rodzaj stropu , fundament - standard
Nie pytam się o materiał ni też o wyliczenie co do złotówki
Chodzi mi tylko o ceny orientacyjne powiedzmy dla ekipy średniej klasy.
Chcę mieć przynajmniej jakąś podstawę.
Na stronie 41 jest wypowiedź mailnki_g na temat kosztów przy budynku Libra
Czy można sie sugerować tą wyceną??
Taka odpowiedź również mi wystarczy - jest ok , jest za drogo , jest niedoszacowana
To tyle
Pozdrawiam

Hugo26
07-12-2009, 18:35
Do wszystkich którzy się pytają:
Ile to będzie kosztowało...?

Po pierwsze:
temat wątku ma tytuł:


Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???

Po drugie:
Cena wybudowania domów zależna jest od wielu czynników. I chociażbyście zebrali nie wiem ile opinii od innych, mieli niezliczoną ilość wycen innych domów - to kwota jaką zapłacicie za zrobienie swojego domku i tak będzie inna.
Materiały, miejsce, ekipa - te zawsze się od siebie różnią!!!!
Materiały - w każdej hurtowni, w każdym sklepie ceny materiałów mogą się różnić od siebie nawet do 30%. Każdy z nas ma też swoje oczekiwania, przemyślenia, doświadczenia czy podpowiedzi innych. A to znaczy, że budowane przez nas domy mogą być wykonane w różnych standartach. A to już jest wielka różnica ceny.
Miejsce - inna będzie cena domu budowanego na obrzeżach Stolicy a inna 100km od. Równie inna bedzie cena domu budowanego pod Białymstokiem a inna na Podkarpaciu.
Ekipa - można mieć ekipę za małe pieniadze i szarpać się z nimi o każdy detal, a można mieć ekipę za większe i nie pokazywać się na budowie przez tydzień. Dobrzy się liczą i wiedzą, że i tak będą mieli co robić. Jest jeszcze problem alkoholu. Tu trzeba mieć farta by trafić na niepijących.

Podsumowując: nie dowiecie się za ile wybudujecie dom do czasu aż on powstanie.



Dokładnie tak jest jak piszesz. Ci którzy już wybudowali podają tu swoje koszty budowy do SSO lub SSZ i dla startujących z budową może to być jakaś wskazówka ale broń boże nie może to być pewnik. Ale jestem ciekaw co na to powie guru tego wątku Hugo :wink:
zgadzam się z Tobą w 100%:)
zawsze jest to jakaś wskazówka dla budujacych, dzieki temu znajdą lepszą, tańszą ekipę
pozdro

zama
07-12-2009, 21:51
Do wszystkich którzy się pytają:
Ile to będzie kosztowało...?

Po pierwsze:
temat wątku ma tytuł:


Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???

Po drugie:
Cena wybudowania domów zależna jest od wielu czynników. I chociażbyście zebrali nie wiem ile opinii od innych, mieli niezliczoną ilość wycen innych domów - to kwota jaką zapłacicie za zrobienie swojego domku i tak będzie inna.
Materiały, miejsce, ekipa - te zawsze się od siebie różnią!!!!
Materiały - w każdej hurtowni, w każdym sklepie ceny materiałów mogą się różnić od siebie nawet do 30%. Każdy z nas ma też swoje oczekiwania, przemyślenia, doświadczenia czy podpowiedzi innych. A to znaczy, że budowane przez nas domy mogą być wykonane w różnych standartach. A to już jest wielka różnica ceny.
Miejsce - inna będzie cena domu budowanego na obrzeżach Stolicy a inna 100km od. Równie inna bedzie cena domu budowanego pod Białymstokiem a inna na Podkarpaciu.
Ekipa - można mieć ekipę za małe pieniadze i szarpać się z nimi o każdy detal, a można mieć ekipę za większe i nie pokazywać się na budowie przez tydzień. Dobrzy się liczą i wiedzą, że i tak będą mieli co robić. Jest jeszcze problem alkoholu. Tu trzeba mieć farta by trafić na niepijących.

Podsumowując: nie dowiecie się za ile wybudujecie dom do czasu aż on powstanie.



zgadzam się z Tobą
PS. yaro672 a guru SWOJE...... 8)

szero
08-12-2009, 01:28
Zadałem konkretne pytanie "czy wybuduje ten dom XXX za YYY kasy"
Po to jest chyba forum żeby dowiedzieć sie orientacyjnie o kosztach budowy. Pytanie było skierowane do ludzi mających coś do dodania w konkretnym temacie.
No chyba że lepszym sposobem jest kupienie projektu i zawiezienie go do wykonawcy po wycenę. Jeżeli przewyższa budżet to do kosza i kupno następnego, w końcu coś sie trafi :)

wojtekqw
08-12-2009, 08:22
No to się towarzystwo wysiliło
Dziekuję za odpowiedzi - wiedza o tym że nadal nic sie nie wie też jest potrzebna.
Proszę o odpowiedzi ludzi którzy chcą pomóc.
I jeszcze raz :
Proszę o wycenę
SZACUNKOWĄ
SZACUNKOWĄ
SZACUNKOWĄ
SZACUNKOWĄ
SZACUNKOWĄ [/i]

Nie wybudowałem miliona domów stad proszę o
POMOC
POMOC
POMOC
POMOC

Dlatego że do tego służy to
FORUM
FORUM
FORUM
FORUM
FORUM

Z góry dziękuje i pozdrawiam :evil: :lol:
Wojtek

anetina
08-12-2009, 08:38
ale jak to ktoś ma ci wycenić?
ja mogę powiedzieć tak - patrząc na swoje koszty:
fundamenty kosztowałyby nas na ten dom jakies 15 tys. zł
robocizna na SSO 10 tys. zł
kwestia materiałów 40 tys. zł na SSO
strop - 10 tys. zł :)

do tego trzeba by doliczyć koszty dachu :) około 30 tys. zł :)

wojtekqw
08-12-2009, 09:20
No dobra - to z innej mańki
Chciałbym na wiosnę postawić fundament z murami i chcę żeby robiła to jedna ekipa
Czy zmieszczę się z kwotą 35000PLN za samą robociznę ??
Pozdrawiam

PS dom BARTEK
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=120&sid=5

anetina
08-12-2009, 09:44
No dobra - to z innej mańki
Chciałbym na wiosnę postawić fundament z murami i chcę żeby robiła to jedna ekipa
Czy zmieszczę się z kwotą 35000PLN za samą robociznę ??
Pozdrawiam

PS dom BARTEK
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=120&sid=5


ja tyle za robociznę na cały dom nie wydałam :D

mr6319
08-12-2009, 12:29
A ja wciąż wam powtarzam, że ten wątek ma tytuł:

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???

Oznacza to ni mniej ni wiecej że chcemy tu porównać jakie ponieśliśmy koszty w wybudowaniu domu do stanu Susrowego Otwartego.

I jakoś nie mogę dostrzec w tym temacie słów:

ile zapłacę za wybudowanie tego czy innego domu!!!!

Czytanie ze zrozumieniem...

Drogi szero pytnie oczywiście jest konkretne. I forum zapewne też pasuje, tylko wątek jakiś nie ten...

Pozdrawiam.

anetina
08-12-2009, 13:17
Wojtek się pyta
my staramy się odpowiedzieć :D

ogólnie w wątku piszemy, ile wydaliśmy - ok
więc jak ktoś spyta się, ile wyda - to my piszemy, ile wydaliśmy :)

czyli może i w tym wątku się pytać :)

lechu1979
08-12-2009, 13:27
Do Wojtka

Kazdy z nas ma te problemy :) Ciezko jest uzyskac dokladna odpowiedz na forum w tym temacie chyba ze ktos buduje taki dom jak my , ja podpisalem juz umowe z firma i wiem ile wydam- poza wykonczeniowka bo to samemu bede robi ale tez wiem czego oczekuje i ile wydam mniej wiecej l , jedni powiedza ze drogo inni ze ok sam przeszukiwalem to forum i doszedlem do wniosku ze jednak sporo ludzi , przepraszam jesli kogos uraze - sciemnia -ale to inna historia.


Co do Twojego pytania . podam Ci linka
http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/id,286/Itemid,306/

tutaj jest kilka kosztorysow ,rozne domy i wszystkie etapy ,sadze ze bedzie to dla Ciebie pomocne:)

kosztorysy sa dosc dokladne i wydaja sie realne , oczywiscie daja sie obciac jak juz wiem ze swojego doscwiadczenia !
Pozdrawiam !

yaro672
08-12-2009, 13:46
No to się towarzystwo wysiliło
Dziekuję za odpowiedzi - wiedza o tym że nadal nic sie nie wie też jest potrzebna.
Proszę o odpowiedzi ludzi którzy chcą pomóc.
I jeszcze raz :
Proszę o wycenę
SZACUNKOWĄ
SZACUNKOWĄ
SZACUNKOWĄ
SZACUNKOWĄ
SZACUNKOWĄ [/i]

Nie wybudowałem miliona domów stad proszę o
POMOC
POMOC
POMOC
POMOC

Dlatego że do tego służy to
FORUM
FORUM
FORUM
FORUM
FORUM

Z góry dziękuje i pozdrawiam :evil: :lol:
Wojtek



Drogi Wojtku!
Nie denerwuj sie i nie obrażaj bo nie masz powodu. Każdy na tym forum buduje na swój sposób i róznie to bywa. Ja napisze ci jak było u mnie. Myślałem że zmieszcze sie z budową SSO z materiałem w 160 tys, ale okazało sie że mam kiepski grunt i samo wzmocnienie gruntu kosztowało mnie 34tys :evil: . Wiesz jaki masz grunt? Jeśli nie to radze zrobić badania geotechniczne. Potem projektant i kierbud w jednej osobie dołożył do konstrukcji budynku "trochę" betonu i stali w postaci słupów. W sumie koszt SSO u mnie wyniósł 215 tys, w tym robocizna ekipy 53 tys. Dom o pow całkowitej 213m2, pow zabudowy 138m2.Sam kupowałem materiały. Według mnie, u Ciebie "szacunkowo" będzie pewnie też około 200 tys. Takie moje zdanie. Zaraz sie odezwią inni że można taniej (Hugo26) i może tak byc, ale to zalezy od wielu czynników o których już tutaj pisano wiele razy.

zabina
08-12-2009, 13:49
Nie jestem wielkim znawca, ale tak na dobra sprawe 215 tys SSO to naprawde b. duzo wydales.

yaro672
08-12-2009, 14:01
Nie jestem wielkim znawca, ale tak na dobra sprawe 215 tys SSO to naprawde b. duzo wydales.

Srednio na m2 wychodzi nieco ponad 1000 zł. A to podobno jest standard. Ale jest to cena z tym nieszczesnym wzmocnieniem gruntu, tak że mysle ze niejest tak zle, poza tym na Sląsku nie jest tanio niestety :(

wojtekqw
08-12-2009, 14:03
Nie denerwuję się i dziękuję za odpowiedzi
Ukierunkowanie na szukanie w necie też jest odpowiedzią.(Lechu 1979)
Ponadto piszą w tym watku ludzie którzy już coś zbudowali
Pewnie sie zdarzy też ktoś kto zbudował taki sam dom lub podobny.
Pewnie wśród tych ludzi znajdzie sie ktoś kto bedzie miał ochotę skrobnać coś na ten temat .
I dlatego w tym wątku należy sie spodziewać również takich pytań jak moje i w zwiazku z tym oczekiwać na nie odpowiedzi.
Tak rozumiem działanie każdego forum tematycznego.
Osoby które są zmęczone tego typu pytaniami nie muszą na nie odpowiadać.
Projekt który wybrałem jest nieczęsto "budowany" ; stad tez jest o nim mało informacji - to tak jezeli chodzi o tłumaczenie sie z mojej strony
Pozdrawiam
Wojtek

PS Geologa wynająłem jeszcze przed zakupem ziemi :)))
Wiem czy grozi niestabilne podłoże ;))

an.i
08-12-2009, 15:43
anetina
OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... :o gratulacje

Nie mogłam sobie przypomnieć gdzie czytałam o takiej taniej budowie. A to u Ciebie. Dużo szczęścia i dobry czas... bo poza tym wszyscy musimy zrobić to samo - liczą się jeszcze metry.
Ja myślę , że poza cenami materiału wiele czynników ma wpływ na koszt budowy sso.

Miałam bardzo dokładnie wyliczone koszty, dodałam 20 % do tego i nijak się to miało do rzeczywistych kosztów.

W ławy fundamentowe - 135 mb - pod dom 250 m2 wlałam betonu B 25 za 12 tysięcy zł. .... do tego stal na zbrojenie i wiele innych składników - jak widać nijak się to ma do kosztu fundamentów anetiny. Robociznę za sso - mam uzgodnioną jako całość ale na fundamenty przypada jej 30 %.
Ekipę budowlaną wzięłam ze średniej półki cenowej, ale dziś jestem zadowolona, bo widzę jak człowiek robi. Oglądałam budynek postawiony przez tych tańszych. Przez dwa tygodnie właściciel z synem ( znali się na tym, ja poniosłabym dodatkowe koszty) usuwali usterki po budowlańcu. Nadproża które wystawały łukiem nawet 15 cm. Tony zaprawy przyschniętej do podłogi i ścian, krzywe ściany, co powodowało problem z tynkami i ociepleniem domu.... mogłabym tak długo... koszty ...
Mimo, że w fundamenty włożyłam więcej pieniędzy niż zamierzałam, zmieszczę się w założonej kwocie, bo w ostatniej chwili okazało się, że za cegłę nie zapłacę 45 tysięcy - tylko połowę... i tak to jest ....
a ściany się już stawiają...

teco
08-12-2009, 16:18
anetina
OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... :o gratulacje
co ma na celu ten sarkazm??

an.i
08-12-2009, 16:34
:o
an.i napisał:

"anetina
OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu..." gratulacje

Skopiowałam tylko nagłówek nad awatarem anetiny - w żadnym razie sarkazm.

Podziw, że udało się tak. I gratulacje z tego powodu. Jestem ostatnią osobą która chciałaby tu kogokolwiek krytykować.

"anetina - mam nadzieję, że Ciebie nie obraziłam :oops:

teco
08-12-2009, 20:11
oops, czyli ze mnie wyszedł gapa :-?

malgosia60
08-12-2009, 21:48
witam. czytając waszych wypowiedzi widze że ceny są bardzo zrużnicowane.ja zakopałam w ziemi 24.000 i robocizna za to 11.300. ale taki rejon dodatkowe zbrojenia.

anetina
09-12-2009, 10:38
:o
an.i napisał:

"anetina
OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu..." gratulacje

Skopiowałam tylko nagłówek nad awatarem anetiny - w żadnym razie sarkazm.

Podziw, że udało się tak. I gratulacje z tego powodu. Jestem ostatnią osobą która chciałaby tu kogokolwiek krytykować.

"anetina - mam nadzieję, że Ciebie nie obraziłam :oops:

An, ja się nie obraziłam :)
potraktowałm to jako ... komplement :D za to, ze chyba tyle już napisałam :)
jak byłam u ciebie - nie byłam aż olimpem :)

ps. dawno do ciebie nie zaglądałam :oops: :( :oops: :( :oops: :(

musze nadrobić :)

rasia
12-12-2009, 00:22
Do wszystkich którzy się pytają:
Ile to będzie kosztowało...?

Po pierwsze:
temat wątku ma tytuł:


Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???

Po drugie:
Cena wybudowania domów zależna jest od wielu czynników. I chociażbyście zebrali nie wiem ile opinii od innych, mieli niezliczoną ilość wycen innych domów - to kwota jaką zapłacicie za zrobienie swojego domku i tak będzie inna.
Materiały, miejsce, ekipa - te zawsze się od siebie różnią!!!!
Materiały - w każdej hurtowni, w każdym sklepie ceny materiałów mogą się różnić od siebie nawet do 30%. Każdy z nas ma też swoje oczekiwania, przemyślenia, doświadczenia czy podpowiedzi innych. A to znaczy, że budowane przez nas domy mogą być wykonane w różnych standartach. A to już jest wielka różnica ceny.
Miejsce - inna będzie cena domu budowanego na obrzeżach Stolicy a inna 100km od. Równie inna bedzie cena domu budowanego pod Białymstokiem a inna na Podkarpaciu.
Ekipa - można mieć ekipę za małe pieniadze i szarpać się z nimi o każdy detal, a można mieć ekipę za większe i nie pokazywać się na budowie przez tydzień. Dobrzy się liczą i wiedzą, że i tak będą mieli co robić. Jest jeszcze problem alkoholu. Tu trzeba mieć farta by trafić na niepijących.

Podsumowując: nie dowiecie się za ile wybudujecie dom do czasu aż on powstanie.



Dokładnie tak jest jak piszesz. Ci którzy już wybudowali podają tu swoje koszty budowy do SSO lub SSZ i dla startujących z budową może to być jakaś wskazówka ale broń boże nie może to być pewnik. Ale jestem ciekaw co na to powie guru tego wątku Hugo :wink:
zgadzam się z Tobą w 100%:)
zawsze jest to jakaś wskazówka dla budujacych, dzieki temu znajdą lepszą, tańszą ekipę
pozdro

Hugo, ja Cię proszę... lepsze i tańsze wcale nie idą ze sobą w parze... :roll: Poczytaj sobie historie walki z "fachowcami", spraw sądowych i inne takie... nigdy to nie były drogie, sprawdzone ekipy, tylko tańsze ekipy lub budowlańcy z przypadku... i z całym szacunkiem dla ciężkiej pracy murarza, dekarza, zbrojarza i innych budowlanych Speców przez duże S, których miałam okazję i przyjemność poznać podczas mojej przygody z budowaniem, ceny ich pracy nie zależą od ich fachowości i specjalizacji, tylko od miejsca, w którym znaleźli się na rynku. Podam przykład: szef mojej ekipy, Pan Jan Wspaniały/tak Go nazywam w moim dzienniku/, pochodzi z woj.lubelskiego i tam za wybudowanie SSO analogicznego domu do mojego, wziąłby połowę tego co ja mu zapłaciłam. Jestem tego świadoma od samego początku budowy i ani przez moment nie żałowałam, że to właśnie Pan Jan wybudował mi dom, w którym nie stwierdziłam do dzisiaj ani jednej usterki, niepożądanej krzywizny, czy braku kąta, nie mówiąc o pęknięciach czy przeciekach...

Nawiązując więc do powyżej cytowanej wypowiedzi mr6319, z którą w całości się zgadzam: za wybudowanie SSO domu o powierzchni 520m2 zapłaciłam 100tys. I nie jest to za dużo, biorąc pod uwagę rzetelną i super dokładną ciężką pracę 7 osobowej ekipy przez pół roku.

Pozdrawiam. 8)

yaro672
12-12-2009, 09:27
No to teraz poczekajmy na kontrę Hugo 26. :wink: Będzie konstruktywna polemika czy wykład o tanim budowaniu? :D

Wirecki
12-12-2009, 11:57
Zadałem konkretne pytanie "czy wybuduje ten dom XXX za YYY kasy"
Po to jest chyba forum żeby dowiedzieć sie orientacyjnie o kosztach budowy.
Masz rację. To forum jest m.in od tego o czym piszesz.... Ale TEN wątek już niekoniecznie...


(...)Pewnie wśród tych ludzi znajdzie sie ktoś kto bedzie miał ochotę skrobnać coś na ten temat .
I dlatego w tym wątku należy sie spodziewać również takich pytań jak moje i w zwiazku z tym oczekiwać na nie odpowiedzi.
Tak rozumiem działanie każdego forum tematycznego.
Osoby które są zmęczone tego typu pytaniami nie muszą na nie odpowiadać. Teoretycznie prawda, nie muszą... Ale syf się robi z wątku i kolejni - jutro, za rok, za pięć- szukający odpowiedzi na pytanie: "Ile zapłaciliście....?" zanim znajdą odpowiedź zmarnuja sporo czasu.

A może to czas na wątki typu "Ile kosztuje m2 parterowego z ytonga?" albo "Czy podawane przez pracownie projektowe szacunkowe koszty SSO typowego X są realne na dziś?" lub jeszcze "Co pomija nierzetelny wykonawca przy kosztorysie budowy domu?" Pozdr.

ewuniamiii
12-12-2009, 13:36
:roll:

lok
12-12-2009, 21:54
Mam pytanie
Zamierzam wybudowac dom pod daglezją. Projekt http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-daglezja/m405b022312577
Mam ofertę od murarza na 24 tys za postawienie domu. W cenie wykop pod fundamenty. Wszystkie ściany, stropy, wylane tarasy.
Czy w okolicach Poznania to dobra cena.

Wirecki
13-12-2009, 10:40
Mam pytanie... Groch o ścianę...

p1oterek
13-12-2009, 20:15
Dom 137m2 poddasze użytkowe - 24 tyś za robociznę za postawienie dom do stanu surowego otwartego. Jedna ekipa wybudowała mi dom od fundamentów po pokrycie dachu papą w tym taras, schody i kominy z cegły klinkierowej.
pozdrawiam

atija
14-12-2009, 16:07
mały dom typu stodoła
http://www.archeton.pl/projekt-domu-aga-471-9-opisogolny-8ef6723ced8f97ec8d927b42a02fdb1e
Jeden murarz za SSO z tarasem,schodami,kominami ,więźbą,rozprowadzeniem kanalizy 42000
drugi to samo,ale bez więźby 39000.To chyba sporo za dużo. A może ja coś przeoczyłam i znów jest boom budowlany? Liczyła na robociznę za SSo góra 30000.Napiszcie proszę czy to realna cena

wanda33
14-12-2009, 21:05
Ja, niestety, również buduję na Śląsku (szkody górnicze :cry: ) ale mam już wstępny kosztorys. Dom ponad 200 m2 pow użytkowej z garażem 2-stanowiskowym; ściany zewn: pustak 25, dach dwuspadowy, dachówka betonowa, strop monolityczny, ale projekt ogólnie bardzo prosty w wykonaniu;
ROBOCIZNA stan surowy zamknięty: 55 tys zł.
Ja jestem zadowolona, bo niektóre firmy liczą sobie i po 70 tys za coś takiego, a nasza firma nie dość, że sprawdzona (u znajomych), to i stosunkowo niedroga :)
Ale.......nie ma co szacować "przed" bo i tak zawsze jakiś Zonk wyskoczy:P

zabina
15-12-2009, 08:28
mały dom typu stodoła
http://www.archeton.pl/projekt-domu-aga-471-9-opisogolny-8ef6723ced8f97ec8d927b42a02fdb1e
Jeden murarz za SSO z tarasem,schodami,kominami ,więźbą,rozprowadzeniem kanalizy 42000
drugi to samo,ale bez więźby 39000.To chyba sporo za dużo. A może ja coś przeoczyłam i znów jest boom budowlany? Liczyła na robociznę za SSo góra 30000.Napiszcie proszę czy to realna cena

Strasznie jestem ciekawa, daj znac czy znalazlas taniej.

Margoth*
16-12-2009, 07:31
Mam pytanie... Groch o ścianę...

Odpuść, Wirecki :D Naprawdę, tutaj powinna być TYLKO tabela do uzupełniania, ile i za co się zapłaciło.

A najlepsze jest to, jak piszą, że za SSZ mają zapłacić 25 tys. i pytają, czy to dużo :roll: :roll: :roll:

mirkapki
16-12-2009, 19:48
Witam wszystkich,

Większość z Was ma już za sobą całą budowę więc jesteście znacznie dalej niż ja :)

Na wiosnę mam zamiar ruszyć z pracami budowlanymi i oczywiście szukam ekipy. Póki co mam spory rozrzut cenowy (woj. pomorskie). Prosiłem o wyceny lokalne firmy i ceny wahają się od 45 - 65 tys. za SSO. Pytanie teraz do Was, bo już to przechodziliście... jaka jest średnia cena za m2 dla SSO?

W moim przypadku, gdzie pow. użytkowej jest 184m2, dwuspadowy dach (około 265m2) wychodzi zatem z wycen od 245 - 353 zł za m2 (netto i to tylko robocizna). Podzielcie się swoją wiedzą w tym temacie, i skoro macie to już za sobą to na co zwrócić uwagę przy doborze ekipy?


Ja właśnie kończę budowe SSO dom spory 250 pow całkowitej, dwa dachy dwuspadowe z jedną lukarną o powierzchni całkowitej 290m2, strop lany na mokro, wszystkie nadproża okienne i drzwiowe lane, schody lane, dom wbrew pozorom nie prosty w budowie z pustką nad salonem,

za całą robociznę SSO z dachem krytym papą zapłaciłam 40 tyś co do ekipy to długo szukałam ale mogę szczerze polocić, chłopaki bardzo terminowi, dokłądni, czysto na budowie, naprawdę "fachowcy" znają się na budowie

mirkapki
16-12-2009, 19:51
Dodam, iż budowali z ytonga na klej, ale za taką samą cenę chcieli też budować na zaprawę tradycyjną

mirkapki
16-12-2009, 19:58
mały dom typu stodoła
http://www.archeton.pl/projekt-domu-aga-471-9-opisogolny-8ef6723ced8f97ec8d927b42a02fdb1e
Jeden murarz za SSO z tarasem,schodami,kominami ,więźbą,rozprowadzeniem kanalizy 42000
drugi to samo,ale bez więźby 39000.To chyba sporo za dużo. A może ja coś przeoczyłam i znów jest boom budowlany? Liczyła na robociznę za SSo góra 30000.Napiszcie proszę czy to realna cena

z każdą ekipą zawsze warto się licytować choć wiem ze swojego doświadczenia, że te porządne ekipy dużo z ceny nie zejdą, jak ja wybierałam firmę to zdażyło się, że podczas rozmowy niby "właściciel" firmy zszedł mi 10 tyś!!! ale jak przyszło co do czego to słuch o nim zaginoł, szukałam więc długo i z pośród ekip, które chciały od 60 tyś do 30 tyś za to samo!!! wybrałam tę za 40, którą już miałam z polecenia i warto było

atija
16-12-2009, 20:55
mirkapi
a możesz podać namiary na Twoja ekipę? Bo my z tych samych okolic jesteśmy

atija
16-12-2009, 21:02
Znalazłam fachowca,który postawi SSO z całym dachem,dachówka,wstawienie 3 okien dachowych,opierzenie,orynnowanie,klinkier na kominach za 50.000złJeszcze muszę z nim dokładnie pogadać,ale to chyba dobra cena...

mirkapki
17-12-2009, 15:05
Wszelkie namiary na ekipę mogę podać zainteresowanym na priva - bo nie chcę nikomu robić reklamy na forum

yaro672
17-12-2009, 15:06
[quote=lok]Mam pytanie... Groch o ścianę...

Odpuść, Wirecki :D Naprawdę, tutaj powinna być TYLKO tabela do uzupełniania, ile i za co się zapłaciło.

A najlepsze jest to, jak piszą, że za SSZ mają zapłacić 25 tys. i pytają, czy to dużo :roll: :roll: :roll:[/quote


Zapomniał wół jak cielęciem był??? Troszkę wyrozumiałości dla nowych forumowiczów. :D

Margoth*
18-12-2009, 06:34
JA NIE PYTAŁAM NA TYM WĄTKU, ILE ZAPŁACĘ, A OD RAZU NAPISAŁAM, ILE ZAPŁACIŁAM - ZGODNIE Z TYTUŁEM.

operatus
21-12-2009, 17:17
Druga wycena i znów 60 tyś
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-majeranku-2/m4abc99c126946
ciekawe czy znajde cos tanszego