PDA

Zobacz pełną wersję : Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14

rybak103
21-12-2009, 19:02
ciekawe ceny tu podajecie sam stawiam domy ale takich nieudaje mi sie wynegocjowac jak ten pan co pisze ze wycenili mu na 60000 wziol bym 45000 i tez bym natym zarobil ale dowze wiedziec ze sa klijeci co chca zaplacic.pozdrawiam

Margoth*
21-12-2009, 19:13
ciekawe ceny tu podajecie sam stawiam domy ale takich nieudaje mi sie wynegocjowac jak ten pan co pisze ze wycenili mu na 60000 wziol bym 45000 i tez bym natym zarobil ale dowze wiedziec ze sa klijeci co chca zaplacic.pozdrawiam

... a może by i dorzucili słownik ortograficzny gratis...

operatus
21-12-2009, 20:44
W Bielsku chyba sa drodzy budowlancy SSO bez dachu 35 tyś za dach dwuspadowy 205m 25 tyś to chyba za duzo 120 za metr

salatar
21-12-2009, 21:19
W Bielsku chyba sa drodzy budowlancy SSO bez dachu 35 tyś za dach dwuspadowy 205m 25 tyś to chyba za duzo 120 za metr

za dach
w rejonie krakowa licza od 50 do 60 (70 max ) za m2

rybak103
21-12-2009, 21:21
myslalem ze tu o powazne tematy idzie a nie o pierdoly z gramatyki.a 120 to sporo

operatus
22-12-2009, 17:44
Teraz widze jak niektórzy potrafią zdzierać, taki sam dom ktoś na innym forum wybudował 25tyś SSO i 15 tyś dach w rzeszowie, pod Cieszynem 50 tyś i to z dachem czterospadowym skąd takie rożnice w cenie, może i różne części kraju ale aż takie różnice, a mi wycenili 60 tyś

tfor
23-12-2009, 06:18
Ja teraz buduję. Zgodnei zumowa koszt budowy stan surowy otwarty ale z dachem odeskowanym i pokryty papą, sciany dzialowe + szambo to usługa równe 50 tys pln. Materiały jak wyjdą.

Wirecki
23-12-2009, 21:32
Teraz widze jak niektórzy potrafią zdzierać Zauważ, że tylko wtedy kiedy znajdzie się klient, który płaci....

sethan
24-12-2009, 12:42
Zachodnipomorskie:

Dom 185 metrów (z garażem w bryle)
SSO: 50 tysięcy ( z kominem + klinkier), tarasami, schodami lanymi) strop żelbetowy bez dachu, całość z silikatów

Dach: 70 za metr + lukarna 12 tysięcy (tynacynk)

pozdrawiam

A.

JANUSZ757
24-12-2009, 14:59
Witam
Przyznaję ze dopiero zaczynam przygodę z budową.
Jeżeli ktoś byłby w stanie ocenić, jaka kasa będzie potrzebna za budowę stanu surowego byłbym baaaardzo wdzięczny.
Chodzi mi oczywiście o robociznę wraz z dachem.
http://pprojekt.pl/projekt378-bella.html
Z góry dziękuję i pozdrawiam!

boja
30-12-2009, 22:10
Mnie za budowę domu o podobnym metrażu krytym dachówką powiedzieli 45 tys.

Hugo26
31-12-2009, 18:35
Witam
Przyznaję ze dopiero zaczynam przygodę z budową.
Jeżeli ktoś byłby w stanie ocenić, jaka kasa będzie potrzebna za budowę stanu surowego byłbym baaaardzo wdzięczny.
Chodzi mi oczywiście o robociznę wraz z dachem.
http://pprojekt.pl/projekt378-bella.html
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
wejdz w "opinie" na podanej stronie
tam wszystkiego się dowiesz, mnostwo budujacych belle sie wypowiada
bella jest nieco mniejsza od klasyki którą buduję (bardzo podobne projekty), u mnie SSO wyniósł 115 tys (w tym robocizna 38tys)
pozdro

MARIANESKO
01-01-2010, 15:36
mam pytanie czy może ktoś dać namiar na solidną firmę budowlaną? zaczynam od maja 2010 roku dom jednorodzinny dom w okolicy Mszany Dolnej w Małopolsce i jakieś zbliżone ceny do porównania dom ma 180m2 Z GARAŻEM .z góry dziękuję za info.

Majka123
01-01-2010, 20:13
Witajcie
Mamy zamiar budować z mężem domek
http://www.tooba.pl/projekt-domu-WB-3945/a,s_pd,idp,10070.html
Chcemy zrobic całe podpiwniczenie i pokój nad garażem.
Czy 40 za postawienie SSO to dobra cena?

daro31ie
02-01-2010, 11:00
Witajcie
Mamy zamiar budować z mężem domek
http://www.tooba.pl/projekt-domu-WB-3945/a,s_pd,idp,10070.html
Chcemy zrobic całe podpiwniczenie i pokój nad garażem.
Czy 40 za postawienie SSO to dobra cena?

Maja jezeli z dachem to cena jest bardzo dobra.

Pozdrawiam daro31ie :wink:

Majka123
02-01-2010, 12:47
W tej cenie ma być postawienie więźby oraz deskowanie i papowanie dachu.poza tym zdaję sobie sprawę że projekt jest dosyc trudny ze względu na podpiwniczenie i róznice poziomów stropów oraz wykusz. Ale ta cena tez mi sie wydaje w miarę.

daro31ie
02-01-2010, 12:51
W tej cenie ma być postawienie więźby oraz deskowanie i papowanie dachu.poza tym zdaję sobie sprawę że projekt jest dosyc trudny ze względu na podpiwniczenie i róznice poziomów stropów oraz wykusz. Ale ta cena tez mi sie wydaje w miarę.

Wiele zależy od miejsca budowy

Majka123
02-01-2010, 13:01
Niestety województwo mazowieckie gdzie ceny nie należa do niskich :)

boja
02-01-2010, 19:02
Majka, wydaje mi się, że cena jest bardzo dobra. Ja w Małopolsce mam zapłacić za sso 45 tys i to bez deskowania i piwnic, a kubatura 600.

boja
02-01-2010, 19:04
mam pytanie czy może ktoś dać namiar na solidną firmę budowlaną? zaczynam od maja 2010 roku dom jednorodzinny dom w okolicy Mszany Dolnej w Małopolsce i jakieś zbliżone ceny do porównania dom ma 180m2 Z GARAŻEM .z góry dziękuję za info.



136m2 z garażem jedna z ekip z tych okolic 45 tys sso ( dachówka)

Majka123
02-01-2010, 21:38
Dzięki wielkie za odpowiedz :-) Oby tylko ekipa się sprawdziła.
Pozdrawiam wszystkich i zyczę powodzenia w budowaniu

jola000
03-01-2010, 10:52
Witam
Chciałabym zorientować się czy podane poniżej ceny za wykonanie kolejnych etapów budowy są w miarę przystepne:

ETAP I:

Wykonanie ław fundamentowych( fundamenty wzmacniane ze względu na III stopień szkód górniczych), murów i słupów pionowych. Wykonanie kanalizacji poziomej, zrobienie górnych wieńców na poziomie „0". Wykonanie izolacji poziomej jak również pionowej Zasypanie i zagęszczenie obiektu, zalanie chudego betonu.
Koszt: 12 tyś zł

ETAP II:
Mury (pustak ceramiczny) i słupy parteru, strop( strop Tervia) nad parterem, wieńce i kotwy do mur - łat.
Koszt: 13 tyś zł

ETAP III:
Obmurowanie więźby dachowej+kominy (bez konstrukcji dachu)
Koszt:3 tyś zł

Koszty dotyczą samej robocizny.

Dom można zobaczyć na:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grup...mp;y=0&nr=0

JurekM
03-01-2010, 17:11
Witam!
Może jest ktoś kto budował się w ok. Białegostoku a konkretnie Ogrodniczki/Ciasne i polecić może dobrą i w miarę tanią ekipę do wykonania SSZ.
Pozdrawiam

Joanna&Mariusz
05-01-2010, 21:52
KUJAWSKO-POMORSKIE, DOM ALABASTER G2, SSO Z WIĘŹBĄ, ŚCIANAMI DZIAŁOWYMI, SCHODAMI, FUNDAMENTAMI 40TYS., FIRMA B. SOLIDNA I SPRAWDZONA, ALE TRZEBA CZEKAĆ DO WRZEŚNIA, ALBO DŁUŻEJ :cry:

mr6319
06-01-2010, 07:17
Czytam sobie ten wątek czasami... I co z tego mam...?
Ponieważ jestem budującym interesowało mnie ile mogę wydać...?
Przeczytałem cały wątek od pierwszej do ostatniej strony - przeanalizowałem koszty poniesione przez budujących i miałem jako taki obraz ceny jaką zapłacę. Powiem szczerze - wycena moja była trafna w 90%.
Jaki wniosek z tych wywodów? Wystarczy przeczytać wątek i włożyć trochę wysiłku w zapamiętanie i przeanalizowanie a nie wciąż pytać ile mnie to będzie kosztowało?
Pozwolę sobie też przytoczyć swoją wypowiedź kilka metrów wyżej:

Do wszystkich którzy się pytają:
Ile to będzie kosztowało...?

Po pierwsze:
temat wątku ma tytuł:

Cytat:
Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


Po drugie:
Cena wybudowania domów zależna jest od wielu czynników. I chociażbyście zebrali nie wiem ile opinii od innych, mieli niezliczoną ilość wycen innych domów - to kwota jaką zapłacicie za zrobienie swojego domku i tak będzie inna.
Materiały, miejsce, ekipa - te zawsze się od siebie różnią!!!!
Materiały - w każdej hurtowni, w każdym sklepie ceny materiałów mogą się różnić od siebie nawet do 30%. Każdy z nas ma też swoje oczekiwania, przemyślenia, doświadczenia czy podpowiedzi innych. A to znaczy, że budowane przez nas domy mogą być wykonane w różnych standartach. A to już jest wielka różnica ceny.
Miejsce - inna będzie cena domu budowanego na obrzeżach Stolicy a inna 100km od. Równie inna bedzie cena domu budowanego pod Białymstokiem a inna na Podkarpaciu.
Ekipa - można mieć ekipę za małe pieniadze i szarpać się z nimi o każdy detal, a można mieć ekipę za większe i nie pokazywać się na budowie przez tydzień. Dobrzy się liczą i wiedzą, że i tak będą mieli co robić. Jest jeszcze problem alkoholu. Tu trzeba mieć farta by trafić na niepijących.

Podsumowując: nie dowiecie się za ile wybudujecie dom do czasu aż on powstanie.

I zapewniam, że nie jest to złośliwośc wobec pytających o koszty przyszłej budowy. To dbałość o ich interesy i portfele. Czytajcie ze zrozumieniem a życie będzie łatwiejsze.
Pozdrawiam budujących i tych co planują budowę.

marcinczarek25
06-01-2010, 10:21
KUJAWSKO-POMORSKIE, DOM ALABASTER G2, SSO Z WIĘŹBĄ, ŚCIANAMI DZIAŁOWYMI, SCHODAMI, FUNDAMENTAMI 40TYS., FIRMA B. SOLIDNA I SPRAWDZONA, ALE TRZEBA CZEKAĆ DO WRZEŚNIA, ALBO DŁUŻEJ :cry:
A gdzie to jest dokładnie w Kujawsko - Pomorskim ?..., no i link do projektu by sie przydał wtedy by mozna bylo cos wiecej napisać.

Joanna&Mariusz
06-01-2010, 19:41
Witam. Jest taka mała miejscowość k. Włocławka, LIPNO - tu będziemy budować nasz domek.
http://projekty.dom.pl/kr_alabaster_z_garazem_dwustanowiskowym.htm

adas82
07-01-2010, 17:15
Witam,
na wiosnę chem wystartować z budowa domu Tokio http://www.lipinscy.pl/pl/project/details?id=400&mySubmit=Submit
Czy ktoś może mi pomóc w ocenie kosztów budowy stanu surowego oraz kosztów podpiwniczenia, dom będę budować w okolicy Wrocławia. Jeżeli ktoś ma jakieś sprawdzone ekipy proszę o kontakt.
Pozdrawiam

Sumi
10-01-2010, 20:26
Witam,

Chcemy wybudować Martę Archetonu.

http://www.archeton.pl/projekt-domu-marta-855-943-opisogolny-476a8c1cf0692aad993396109f0210ac

powierzchnia użytkowa: 128,5 m2
powierzchnia netto: 180,0 m2
powierzchnia całkowita: 267,2 m2
powierzchnia zabudowy: 134,8 m2
kubatura: 752,5 m3
powierzchnia dachu: 216,3 m2
kąt nachylenia dachu: 45°
bez piwnic

Likwidujemy lukarnę i zmniejszamy liczbę okien połaciowych do 4.

Pierwsza wycena firmy budowlanej (poleconej przez rodzinę) - SAMA ROBOCIZNA

fundamenty: 19,800 zł
ściany i strop: 33,400 zł
dach: 36,400 zł

Lokalizacja - okolice Pszczyny, Śląsk

Czytając Wasze posty dochodzę do wniosku, że w tej cenei miałabym 2 takie domki :( . Czy mam rację, czy jednak ta wycena ma pewne uzasadnienie?

Będę bardzo wdzięczna za Wasze uwagi

yaro672
10-01-2010, 20:51
Ja za bardzo podobny dom ale bez lukarn i tylko z 1 kominem zapłaciłem za SSO 53 tys. Twoja wycena jest o wiele za duza. Myślę że 55-60 to max za taki domek. Poszukaj innej oferty :wink:

yaro672
10-01-2010, 20:54
Aha... i ja jeszcze mam nad garazem pokój

Sumi
10-01-2010, 20:54
Ja za bardzo podobny dom ale bez lukarn i tylko z 1 kominem zapłaciłem za SSO 53 tys. Twoja wycena jest o wiele za duza. Myślę że 55-60 to max za taki domek. Poszukaj innej oferty :wink:

Dzięki za szybką odpowiedź. Trzeba będzie szukać dalej...

boja
11-01-2010, 20:49
Sumi,
porównaj sobie mój dom http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-poziomkach-4/m47ecd097b61e4

Wycena jednej z firm 45, drugiej 41 tys. (dachówka)

Sumi
11-01-2010, 21:20
Sumi,
porównaj sobie mój dom http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-poziomkach-4/m47ecd097b61e4

Wycena jednej z firm 45, drugiej 41 tys. (dachówka)

Dzięki. Ponownie niższa cena, mimo iż aż 2 lukarny...

Uroczy domek budujecie :)

danielb1
12-01-2010, 19:08
Witam. Budujemy dom w woj. Lubelskim dokładnie powiat Chełmski
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=555
Moja firma wzięła za wykonanie stanu ,,0" 10 tys. (dom częściowo podpiwniczyliśmy) więc cena była raczej przystępna. Ostatnio zakończyliśmy rozmowy o dalszej pracy czyli ściany zewnętrzne i wewnętrzne bez stropu i dachu. Cena 25 tys.
Jeśli ktoś zna dobrą firmę oczywiście z realną ceną za wykonaną usługę chętnie porozmawiam.
Pozdrawiam

Chuck_S
13-01-2010, 17:57
Witam wszystkich. Za chwilę się zacznie ale najpierw muszę wybrać ekipę. budował będę w okolicach Bochni w małopolsce taki domek.http://www.investsolid.eu/mieszkalne5.htm
Ponieważ nie ma rzutów postaram się opisać jak to wygląda.
Dom nie podpiwniczony o bryle prostej z dachem dwuspadowym o pow. 170 m.
Jedynym mankamentem dla ekipy budowlanej może być, że wszystkie elementy tj. fundamenty, 1 strop i drugi tzw. trumienka są monolityczne. Materiał to pustak MAX. Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie.

operatus
14-01-2010, 17:57
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-majeranku-2/m4abc99c126946,2209
Dom w majeranku 2 pow domu 152m2, pow użyt 136
Biorę jednego fachowca z polecenia zrobi wszystko od fundamentu po konstrukcje dachu bez pokrycia , to wszystko za 20 000 PLN pomocnikiem będę ja i ktoś z rodzinki, pokrycie dachowe inna firma 9 000 PLN, po wycenach przez inne firmy to kolosalna róznica, inni cenili sobie średnio 60 000 PLN, więc jak to tylko mozliwe to polecam systemem gospodarczym tym co chcą zaoszczędzić

Sumi
14-01-2010, 18:06
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-majeranku-2/m4abc99c126946,2209
więc jak to tylko mozliwe to polecam systemem gospodarczym tym co chcą zaoszczędzić

Witam

Szkopuł właśnie w tym, że na to nie ma szans. Kręgosłup czeka na operację...

Powodzenia :)

takitom
14-01-2010, 21:36
Kochani,

poszukuję solidnej ekipy do wybudowania 160 p.u. Porotherm 25 + klinkier na części budynku. Do wg.projektu gotowego "Lawenda"w okolicach W-wy. Będę wdzięczny za wszelkie SPRAWDZONE namiary.

Pozdr,

takitom

[email protected]

mr6319
18-01-2010, 10:13
Witam.
Ponieważ zakończyłem etap remontu i rozbudowy swojego domku do stanu surowego otwartego to mogę podać koszty jakie poniosłem.
Całkowite ogarnięcie starego domu (95 m2)z wykonaniem:
Przebudowy ścian wewnętrznych i zewnętrznych parteru (całkowita zmiana elewacji) wewnątrz kilka nowych nadproży,
przebudowa wejść w piwnicy i do piwnicy z ogrodu,
Ława fundamentowa pod nowe schody, nowe schody zewnętrzne i wewnętrzne do piwnicy, taras 25m2,
Ocieplenie fundamentów - do poziomu stropu piwnicy,
Rozbiórka starego dachu,
Zwieńczenie parteru,
Dobudowanie poddasza (3 pustaki plus wieniec) ze wszystkimi ścianami działowymi,
Dolanie brakującego stropu (30m2),
Dach z pełnym deskowaniem pod papę (190m2) - dach dwuspadowy z dwoma lukarnami,
Udrożnienie starych kominów - dobudowanie ponad dach,
Stare stropy Kleina zostały wzmocnione poprzez powspawywanie pomiędzy belki drutu zbrojeniowego,
Dom po zmianach ma 190m2 powierzchni.
Całość terenu budowy oczyszczona i pozamiatana.
Kwota za wykonanie: 51500 zł
Dodam, że prace trwały równo 4 miesiące. Majster z pomocnikiem, dodatkowo około 30 dni drugi pomocnik, do więźby 8 ludzi (jeden dzień pracy), na budowie nie wypito nawet jednego piwa o wódce nie wspominając, Do pacy przyjeżdżali codziennie o 7 rano (sąsiad regulował zegarek zawsze jak otwierali bramę) - praca codziennie do 18.00.
Za materiały podliczenie zrobię dopiero dziś.
Pozdrawiam budujących.

agaj1975
20-01-2010, 13:59
Witam.
Ponieważ zakończyłem etap remontu i rozbudowy swojego domku do stanu surowego otwartego to mogę podać koszty jakie poniosłem.
Całkowite ogarnięcie starego domu (95 m2)z wykonaniem:
Przebudowy ścian wewnętrznych i zewnętrznych parteru (całkowita zmiana elewacji) wewnątrz kilka nowych nadproży,
przebudowa wejść w piwnicy i do piwnicy z ogrodu,
Ława fundamentowa pod nowe schody, nowe schody zewnętrzne i wewnętrzne do piwnicy, taras 25m2,
Ocieplenie fundamentów - do poziomu stropu piwnicy,
Rozbiórka starego dachu,
Zwieńczenie parteru,
Dobudowanie poddasza (3 pustaki plus wieniec) ze wszystkimi ścianami działowymi,
Dolanie brakującego stropu (30m2),
Dach z pełnym deskowaniem pod papę (190m2) - dach dwuspadowy z dwoma lukarnami,
Udrożnienie starych kominów - dobudowanie ponad dach,
Stare stropy Kleina zostały wzmocnione poprzez powspawywanie pomiędzy belki drutu zbrojeniowego,
Dom po zmianach ma 190m2 powierzchni.
Całość terenu budowy oczyszczona i pozamiatana.
Kwota za wykonanie: 51500 zł
Dodam, że prace trwały równo 4 miesiące. Majster z pomocnikiem, dodatkowo około 30 dni drugi pomocnik, do więźby 8 ludzi (jeden dzień pracy), na budowie nie wypito nawet jednego piwa o wódce nie wspominając, Do pacy przyjeżdżali codziennie o 7 rano (sąsiad regulował zegarek zawsze jak otwierali bramę) - praca codziennie do 18.00.
Za materiały podliczenie zrobię dopiero dziś.
Pozdrawiam budujących.

Witam Cie:-)
Z zainteresowaniem przeczytałam posta i dziennik budowy.
Wielkie dzięki za podanie kosztów.
Ja rownież własnie przymierzams ię do rozbudowy, podobnie jak ty i zaczynam zbierać oferty od wykonawców. Różnie to wygląda... hm.. Z rozbudowa nie jest tak prosto....:-) U mnie dobudowuję ok. 130 m2 , z częsciowym rozebraniem garazu, nad którym powstanie nadbudowa z wyrówaniem do obecnego I-szego pietra + nadbudowa uztykowego poddasza. ĄŁcznie jak pisałam 130 dodatkocyh + oceiplenie istaniejących fundamentów (brak piwnic). Do tego oczywiście całkiem nowy dach nad całością. Nie sadzę, zebym zakneła się w tej samej kwocie co Ty, al emoze uda mis ię to przeliczyć jakoś proprocjonalnie z m2? Jak Ci wyszło na kazdy nowy (dobudowany) metr2?

A jak kupowałes materiały? Sam, czy przez wykonawcę?
Będę wdzięczna jak juz dopiszesz ile Cie one wyniosły...

A moze ktos z Łodzi lub okolic borykał się z taką robudowa i coś podpowie???? Albo podrzuci sensownych wykonawców?
Z góry dzieki:-)

mr6319
20-01-2010, 15:56
agaj1975 pisze:

A jak kupowałes materiały? Sam, czy przez wykonawcę?
Będę wdzięczna jak juz dopiszesz ile Cie one wyniosły...
Materiałami zajmował się mój majster. Od małego gwoździa po papę i cement.
Szczerze wierzyłem w jego uczciwość. Zresztą ma opinię bardzo uczciwego człowieka.

Jak Ci wyszło na kazdy nowy (dobudowany) metr2?
Było 95 m2. Teraz dom ma 170 m2 powyżej 190cm. Koszty więc można łatwo wyliczyć.

JurekM
21-01-2010, 14:23
Witam!
Mam taką ofertę:
Robocizna za fundamenty, ściany i konstrukcję dachu 39 tys pln
Dom 220 m2, dach wielospadowy 45stopni
Ściany z porothermu.
Jak myślicie oferta dobra, czy nie. Ekipa raczej sprawdzona??????


ps. czyli jeszcze później trzeba zapłacić za dekarzy i okna i będzie SSZ :)

sandra&piotr
21-01-2010, 20:23
Witam!
Mam taką ofertę:
Robocizna za fundamenty, ściany i konstrukcję dachu 39 tys pln
Dom 220 m2, dach wielospadowy 45stopni
Ściany z porothermu.
Jak myślicie oferta dobra, czy nie. Ekipa raczej sprawdzona??????


ps. czyli jeszcze później trzeba zapłacić za dekarzy i okna i będzie SSZ :)


tania i sprawdzona.
brzmi znajomo.
nasz dom miał kosztować podobnie skończyło się +60% i zmianą ekipy. na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad fajną i tanią ekipą.

JurekM
21-01-2010, 20:30
Witam!
Mam taką ofertę:
Robocizna za fundamenty, ściany i konstrukcję dachu 39 tys pln
Dom 220 m2, dach wielospadowy 45stopni
Ściany z porothermu.
Jak myślicie oferta dobra, czy nie. Ekipa raczej sprawdzona?????? ...

tania i sprawdzona.
brzmi znajomo.
nasz dom miał kosztować podobnie skończyło się +60% i zmianą ekipy. na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad fajną i tanią ekipą.

Piszesz tania. Ja właśnie tego nie wiem, ale wiem, że robi porządnie, ponieważ widziałem kilka ich budów.

yaro672
21-01-2010, 21:31
Uważam ze 39 tys to dobra cena za ten dom i to z podwójnym garażem. Rozumiem ze ekipa robi wszystko oprócz krycia dachówka- w cenie sa wszystkie ściany działowe, taras, schody itp. Przy samej więżbie jest troche dłubaniny bo kształt dachu jest rozbudowany. Ludzie nie dajmy sie zwariować! Jak sie chce mieć dobrze wykonaną pracę to trzeba za nią zapłacić. A jesli ekipa sprawdzona to brać i nie wybrzydzać :D !

mirkapki
21-01-2010, 21:45
JurekM

Nie zawsze wysoka cena za usługę idzie w parze z jakością jej wykonania, po co szukać na przymus droższej ekipy skoro ta twoja jest sprawdzona i jesteś w stanie jej zaufać
39 to dobra cena za sprawdzoną ekipę

ja za dom 250 m2 p.c., dach dwuspadowy,za SSO zapłaciłam 40 tyś, więc też rozsądnie, i jestem bardzo zadowolona,
tych za 50-60 tyś pogoniłam bo nic o nich niewiedziałam

JurekM
22-01-2010, 06:57
Dzięki za opinie.
No to lecimy z tym koksem. Umawiam się na termin i szukam następnych fachowców :)

sandra&piotr
22-01-2010, 10:57
Witam!
Mam taką ofertę:
Robocizna za fundamenty, ściany i konstrukcję dachu 39 tys pln
Dom 220 m2, dach wielospadowy 45stopni
Ściany z porothermu.
Jak myślicie oferta dobra, czy nie. Ekipa raczej sprawdzona?????? ...

tania i sprawdzona.
brzmi znajomo.
nasz dom miał kosztować podobnie skończyło się +60% i zmianą ekipy. na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad fajną i tanią ekipą.

Piszesz tania. Ja właśnie tego nie wiem, ale wiem, że robi porządnie, ponieważ widziałem kilka ich budów.

przepraszam nie chcę Cie straszyć bez potrzeby, ale my też widzieliśmy porządną robotę naszej pierwszej ekipy. cena także była konkurencyjna, a co było potem to już inna bajka. mam nadzieję, że będzie okej, ale zabezpiecz się solidną umową.

madzia11mk
22-01-2010, 12:06
Wiatam
mam takie pytanie - dostałam wycenę robót budowlanych przy budowie domu, koło Rybnika, dom o pow. użytkowej ok. 120 m2, podpiwniczony, ściany piwnicy z bloczków, ściany parteru i poddasza z Porothermu;
chodzi mi o to czy to co zaproponował Wykonawca to dużo czy nie?

1. Wykop pod ławy koparka, zbrojenie i wylanie ławy. 7,000zł
2. Mury piwnic z bloczków betonowych wraz z izolacja poziomą i pionową kwota 6,000zł
3. Wykonanie płyty betonowej zbrojonej kwota 8,000zł
4.Mury nośne parteru wraz z częścią garażową kwota 7,000zł
5.Płyta stropu system na parterem i garażem. kwota 8,000zł
6.Mury nośne piętro kwota 5,000zł
7.Więźba dachowa kwota 7,000zł
8. Ścianki działowe parter i piętro kwota 5,000zł
9.Pokrycie dachu dachówką falista ceramiczna wraz z rynnami i oknami dachowymi wyłaz dachowy i ławy kominiarskie 13,500zł

JurekM
22-01-2010, 12:13
Witam!
Mam taką ofertę:
Robocizna za fundamenty, ściany i konstrukcję dachu 39 tys pln
Dom 220 m2, dach wielospadowy 45stopni
Ściany z porothermu.
Jak myślicie oferta dobra, czy nie. Ekipa raczej sprawdzona?????? ...

tania i sprawdzona.
brzmi znajomo.
nasz dom miał kosztować podobnie skończyło się +60% i zmianą ekipy. na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad fajną i tanią ekipą.

Piszesz tania. Ja właśnie tego nie wiem, ale wiem, że robi porządnie, ponieważ widziałem kilka ich budów.

przepraszam nie chcę Cie straszyć bez potrzeby, ale my też widzieliśmy porządną robotę naszej pierwszej ekipy. cena także była konkurencyjna, a co było potem to już inna bajka. mam nadzieję, że będzie okej, ale zabezpiecz się solidną umową.

Wiesz jak to jest zawsze masz takie możliwości:
tania oferta nieznanej firmy
tania oferta znanej firmy
droga oferta nieznanej firmy
droga oferta znanej firmy.
Którą pomimo tego co napisałeś byś wybrał ?????

yaro672
22-01-2010, 13:18
Wiatam
mam takie pytanie - dostałam wycenę robót budowlanych przy budowie domu, koło Rybnika, dom o pow. użytkowej ok. 120 m2, podpiwniczony, ściany piwnicy z bloczków, ściany parteru i poddasza z Porothermu;
chodzi mi o to czy to co zaproponował Wykonawca to dużo czy nie?

1. Wykop pod ławy koparka, zbrojenie i wylanie ławy. 7,000zł
2. Mury piwnic z bloczków betonowych wraz z izolacja poziomą i pionową kwota 6,000zł
3. Wykonanie płyty betonowej zbrojonej kwota 8,000zł
4.Mury nośne parteru wraz z częścią garażową kwota 7,000zł
5.Płyta stropu system na parterem i garażem. kwota 8,000zł
6.Mury nośne piętro kwota 5,000zł
7.Więźba dachowa kwota 7,000zł
8. Ścianki działowe parter i piętro kwota 5,000zł
9.Pokrycie dachu dachówką falista ceramiczna wraz z rynnami i oknami dachowymi wyłaz dachowy i ławy kominiarskie 13,500zł




Troche malo danych. Jaki dach jakie wymiary domu? A najlepiej to wrzuć link do projektu , wtedy można cos wiecej napisac.

madzia11mk
22-01-2010, 13:24
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-344,384,61,parter.html

Acha i Wykonawca napisał również:
"Z mojej stroney zapewnaim wykonanie pelnego zakresu prac od wykopani piwnic w wyznaczonym miejscu po wykonczenie pod dach inwestora interesuje tylko regolowanie platnosci za materialy lub dostarczenie materiałow stemple szalunki rowniez zapewniam"

Hugo26
22-01-2010, 13:45
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-344,384,61,parter.html

Acha i Wykonawca napisał również:
"Z mojej stroney zapewnaim wykonanie pelnego zakresu prac od wykopani piwnic w wyznaczonym miejscu po wykonczenie pod dach inwestora interesuje tylko regolowanie platnosci za materialy lub dostarczenie materiałow stemple szalunki rowniez zapewniam"
bardzo drogo (ok 66 tys) jak za taki projekt
pozdro

yaro672
22-01-2010, 14:06
Uważam że te 66tys za 280m pow calkowitej gdzie nic cie nie interesuje oprocz materialu to jest cena ok. Przynajmniej na Ślasku :D

Gregory-House
22-01-2010, 19:21
Witam,

Chcemy wybudować Martę Archetonu.

http://www.archeton.pl/projekt-domu-marta-855-943-opisogolny-476a8c1cf0692aad993396109f0210ac

powierzchnia użytkowa: 128,5 m2
powierzchnia netto: 180,0 m2
powierzchnia całkowita: 267,2 m2
powierzchnia zabudowy: 134,8 m2
kubatura: 752,5 m3
powierzchnia dachu: 216,3 m2
kąt nachylenia dachu: 45°
bez piwnic

Likwidujemy lukarnę i zmniejszamy liczbę okien połaciowych do 4.

Pierwsza wycena firmy budowlanej (poleconej przez rodzinę) - SAMA ROBOCIZNA

fundamenty: 19,800 zł
ściany i strop: 33,400 zł
dach: 36,400 zł

Lokalizacja - okolice Pszczyny, Śląsk

Czytając Wasze posty dochodzę do wniosku, że w tej cenei miałabym 2 takie domki :( . Czy mam rację, czy jednak ta wycena ma pewne uzasadnienie?

Będę bardzo wdzięczna za Wasze uwagi

Uciekaj od tej firmy dalekooooooooooooooooooooooooooo

Za taką kasę to cała paka z dachem i wstawieniem stolarki

bartosz-w
23-01-2010, 14:32
Witam,

U mnie murarz powiedział.

Ławy- 30 zł metr bieżący,
ściany (liczy tak samo nośne i działowe, otwory okienne wlicza w ścianę bo wylewa nadproża)- 25 zł
wieniec- 30 zł metr bieżący
Strop (akermany)- 30 zł metr kwadratowy

Proszę o informację na temat tych cen tzn czy w normie?
Materiał mój. Docieplenie fundamentów, podsypka itp. po mojej stronie.
Nie obchodzą mnie obiady, pomocnicy.

yaro672
23-01-2010, 16:33
Lepiej sie umówić za całość prac. Wiesz na czym stoisz i ile masz zapłacić. W rozliczeniu za m2 lub mb zawsze może dojść do niedomówień z wykonawcą. Niech ci poda cenę za całość prac.

bartosz-w
24-01-2010, 20:44
Szukam ekipy do budowy domu. Lokalizacja 30 km na południe od Częstochowy. Bardzo proszę o namiary na sprawdzone i niedrogie ekipy.

aswywiadu
25-01-2010, 20:08
Co myślicie o cenie 50 tys zł za SSO (dach do papy) takiego projektu:
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-197,216,61,opis.html

Dzięki za odp.

Magdalena P
27-01-2010, 08:20
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-anyzku/m435e35183449e

57000 za ten dom z dachówką i orynnowaniem (deskowanie w cenie) - co o tym myślicie?

aswywiadu
27-01-2010, 09:38
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-anyzku/m435e35183449e

57000 za ten dom z dachówką i orynnowaniem (deskowanie w cenie) - co o tym myślicie?

Twoja cena bardzo podobna do mojej a to chyba wynika z tego samego województwa pomorskiego. Powierzchnie użytkowe podobne bo u mnie tylko garaż większy (dwustanowiskowy). A za około 7 tys. to chyba bym miał położoną dachówkę z orynnowaniem (około 30 zł m2). Z tym że u ciebie dach trochę jest bardziej skomplikowany, u mnie bardzo prosty dwuspadowy.
Dobrze jakby ktoś bardziej obeznany w temacie się wypowiedział.

madzia11mk
27-01-2010, 09:40
Witam
Ja znowu zapytam o wycenę jaką dostałam od firmy
Przypominam chodzi o domek
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-344,384,61,parter.html
A więc Wykonawca napisał:
"Za wykonanie budynku do tzw.stanu "0"-16500zł-jeśli były by to ściany wylewane,15500-jak murowane.Jest to koszt samej
robocizny +koszt sprzętu(koparka do wykopania pod ławy i późniejszego
zasypania).
Prace wliczone do tej ceny to wykop,ławy,ściany fundamentowe i ściany
piwnic,izolacja pionowa i pozioma,ocieplenie,zasypanie i ubicie części
niepodpiwniczonej,szalunek i zbrojenie schodów,stropu i wieńca nad
piwnicą,wylanie betonu z gruszki.
Za wykonanie całego budynku do SSO-51.800zł.Jest to koszt budowy całego
domu łącznie z więżbą i pokryciem."
I co wy na to, czy to dużo?

yaro672
27-01-2010, 11:05
Witam
Ja znowu zapytam o wycenę jaką dostałam od firmy
Przypominam chodzi o domek
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-344,384,61,parter.html
A więc Wykonawca napisał:
"Za wykonanie budynku do tzw.stanu "0"-16500zł-jeśli były by to ściany wylewane,15500-jak murowane.Jest to koszt samej
robocizny +koszt sprzętu(koparka do wykopania pod ławy i późniejszego
zasypania).
Prace wliczone do tej ceny to wykop,ławy,ściany fundamentowe i ściany
piwnic,izolacja pionowa i pozioma,ocieplenie,zasypanie i ubicie części
niepodpiwniczonej,szalunek i zbrojenie schodów,stropu i wieńca nad
piwnicą,wylanie betonu z gruszki.
Za wykonanie całego budynku do SSO-51.800zł.Jest to koszt budowy całego
domu łącznie z więżbą i pokryciem."
I co wy na to, czy to dużo?


W/g mnie cena jest ok.

aswywiadu
27-01-2010, 11:48
Myślę że jak za dom podpiwniczony to cena jest jak najbardziej rozsądna.
Może wypowiedzą się ludzie bardziej z branży.

madzia11mk
27-01-2010, 12:06
Tak dom całkowicie podpiwniczony

Sumi
27-01-2010, 19:19
Witam,

Chcemy wybudować Martę Archetonu.

http://www.archeton.pl/projekt-domu-marta-855-943-opisogolny-476a8c1cf0692aad993396109f0210ac

powierzchnia użytkowa: 128,5 m2
powierzchnia netto: 180,0 m2
powierzchnia całkowita: 267,2 m2
powierzchnia zabudowy: 134,8 m2
kubatura: 752,5 m3
powierzchnia dachu: 216,3 m2
kąt nachylenia dachu: 45°
bez piwnic

Likwidujemy lukarnę i zmniejszamy liczbę okien połaciowych do 4.

Pierwsza wycena firmy budowlanej (poleconej przez rodzinę) - SAMA ROBOCIZNA

fundamenty: 19,800 zł
ściany i strop: 33,400 zł
dach: 36,400 zł

Lokalizacja - okolice Pszczyny, Śląsk

Czytając Wasze posty dochodzę do wniosku, że w tej cenei miałabym 2 takie domki :( . Czy mam rację, czy jednak ta wycena ma pewne uzasadnienie?

Będę bardzo wdzięczna za Wasze uwagi

Uciekaj od tej firmy dalekooooooooooooooooooooooooooo

Za taką kasę to cała paka z dachem i wstawieniem stolarki

Dzięki. Szukamy dalej - ale chyba mamy pecha. Kolejna firma wyceniła to samo na około 10 tyś. mniej.

Z drugiej strony - to jest wycena za całą pakę i stolarkę :)

magos
28-01-2010, 10:11
Budujemy dom
http://www.dobreprojekty.pl/lustrox.php?kod=w2112
Niecałe 120 m2 powierzchni, bez okien połaciowych, bez balkonu,dach pokryty blachodachówką, mamy wylany fundament.
Mamy wstępne kosztorysy firm.Ceny wahają się za stan surowy z dachem od 24 000 do 60 000(!).
Te najwyższe oferty od razu odrzuciliśmy, ale czy brać tych najtańszych?

A może ktoś ma sprawdzoną ekipę -okolice Wrocławia?

zgal1
29-01-2010, 13:47
Witam, budujemy dom:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-oleandrach-2/m4108c6397132b
Powierzchnia z garażem 136 m2, częściowo podpiwniczony, prosta bryła, prosty dach dwuspadowy pokryty blachodachówką.
Wyceny firm to: 25.000, 30.000, 35.000, 51.000, 62.000, co o tym sądzicie, żadnej nie znamy, możemy jedynie pooglądać ich budowy (te najdroższe odrzuciliśmy:)). Acha budujemy w okolicach Krakowa.

magos
29-01-2010, 13:52
za co wycena?

zgal1
29-01-2010, 13:58
Oczywiście, nie napisałam:)))
SSO

magos
29-01-2010, 14:00
z dachem?
Właśnie pytałam się bo mamy podobne wyceny.Może zaryzykujemy i weźmiemy najtańszą, ale jeszcze nie wiem.

zgal1
29-01-2010, 14:06
Z dachem.
Też zastanawiamy się na najtańszą...:)
Bardzo trudny wybór...

SABKA
01-02-2010, 11:46
WITAM my mamy domek parterowy z poddaszem 156 metrów wczoraj dostaliśmy wycenę za sso z dachem 36tyś domek w tym ich koparka jak uważacie dobra jest ta cena

SABKA
01-02-2010, 11:46
WITAM my mamy domek parterowy z poddaszem 156 metrów wczoraj dostaliśmy wycenę za sso z dachem 36tyś domek w tym ich koparka jak uważacie dobra jest ta cena

boja
01-02-2010, 15:51
My za http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-poziomkach-4/m47ecd097b61e4 mamy zapłacić 41-42 tys. Dach kryty dachówką. Budujemy ok. 50 km od Krakowa.

Wirecki
01-02-2010, 19:30
ja juz przed chwilka pisalam w innym watku,gdybyscie kochani mogli podawac informacje do cen,czy bedzie faktura czy nie
bo to jest dosc duza roznica w cenie i wprowadza w blad innych inwestorow
najprosciej byloby podawac cene netto. wtedy latwo doliczyc vat i po sprawie, a jednoczesnie nie piszesz "wziąłem fakturę na połowę" albo "bez faktury". pozdr.

boja
01-02-2010, 20:43
My za http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-poziomkach-4/m47ecd097b61e4 mamy zapłacić 41-42 tys. Dach kryty dachówką. Budujemy ok. 50 km od Krakowa.41-42 tys. to cena netto.

prawdziwy.anika
01-02-2010, 20:54
a czy robicie w ogole takiego rodzaju kalkulacje i porownania ile np by kosztowal sso z materialami po stronie wykonawcy,a ile po stronie inwestora?
bo widze,ze zdecydowana wiekszosc bierze materialy"na siebie"...
ile procent w praktyce mozna zaoszczedzic zaprzatajac sobie wszystkim glowe?

michalkarolina
02-02-2010, 10:05
Witam,
co ro rozbiezści z pierwszego wątku od 25 tys do 62 za robicoznę sso to ta
(objechałem fachowców w okolicy Leszna)
- murarze dekarze i itp siedzą od miesiaća ni nic nie zarobili, zależy im na zleceniach i opuszczają ceny, ogólnie mówiąc z kilky firm cena za wymórowanie kondygnacji to 5 tys. oczywiście tacy za 15 się znajdą ale jest kilka firm za 5 tys.
dach dla przykłądu dachówka roben 10 szt na 1m2 powierzchnia dachu 240m2 - robocizna około 14-16 tys.
wieźba 580- 650 m3
podsumowując wykonawcy zaczynają zapominać o boomie budowalnym i do wiosny można tanio ekipę załatwić. ps. Ci murarze z ceną5 tys za kondygnacje to firma działąjącaponad 10 lat i ainna od lat 80tych

magos
02-02-2010, 10:55
mam takie wrażenie, bo na moja ofertę odpowiedziało mnóstwo osób i cały czas obniżają ceny.Tych poniżej 30 000 za stan surowy z dachem jest coraz więcej.[/quote]

Wirecki
02-02-2010, 19:51
a czy robicie w ogole takiego rodzaju kalkulacje i porownania ile np by kosztowal sso z materialami po stronie wykonawcy,a ile po stronie inwestora? bo widze,ze zdecydowana wiekszosc bierze materialy"na siebie"... ile procent w praktyce mozna zaoszczedzic zaprzatajac sobie wszystkim glowe? Sporo można zaoszczędzić kasy, za to z czasem kiepsko, przecieka przez palce. Oferta wykonawcy na materiał zawsze uwzględnia narzut. Jestem na etapie wykończeń i miałem juz chyba z 4 ekipy, których zapowiadane rewelacyjne rabaty w hurtowniach okazaly sie niczym przy tym co można dostać samemu dobrze szukając.

prawdziwy.anika
02-02-2010, 20:30
wiem,ze wykonawca musi sobie w takim przypadku naliczyc narzut(chociaz on tez ma rabaty),ale chodzi mi generalnie o roznice w procentach,bo wlasnie chodzi mi o ten czas i zamieszanie zwiazane ze zdobywaniem i zwozeniem materialow :roll:
ale chyba nie da sie tego tak jednoznacznie okreslic
to moze inaczej zapytam....ile procent upustu od materialu jest czlowiek w stanie wywalczyc w hurtowni?

Wirecki
02-02-2010, 21:53
wiem,ze wykonawca musi sobie w takim przypadku naliczyc narzut(chociaz on tez ma rabaty),ale chodzi mi generalnie o roznice w procentach,bo wlasnie chodzi mi o ten czas i zamieszanie zwiazane ze zdobywaniem i zwozeniem materialow :roll:
ale chyba nie da sie tego tak jednoznacznie okreslic
to moze inaczej zapytam....ile procent upustu od materialu jest czlowiek w stanie wywalczyc w hurtowni? Dane X 2008-V 2009: fakro 30-32% przy ofercie od mojego wykonawcy 7%; pustaki z rabatem 11% - w ofercie po cenie z katalogu, dachówka i akcesoria - 15% przy ofercie wykonawcy dużo gorszej, więźba - to kwestia netto-brutto, okna - 40% i nie sądzę, żeby wykonawca dostał taniej. itp itd.
W "mojej" hurtowni (w odwodzie cały czas 2 inne i porównywanie cen) mam stały rabat na wszystko co przy ich i tak konkurencyjnych cenach wyjciowych powoduje, że 3/4 materiału kupiłem tam własnie. Styropian, kleje, siatkę na elewacje kupowalem tam w cenach niższych niż na allegro i takich że wykonawca pytał o namiary. Podobnie z wełną na ocieplenie poddasza, płytami GK i akcesoriami - tu akurat w innej hurtowni, a wykonawca który robi zabudowy pytał o ceny i telefon do tej hurtowni. itd itp.
Sprawdź sobie ceny np. w www.folnet.pl - polecam ze względu na ceny i szybkość realizacji zamówień - i porównaj lokalnie i z ofertą wykonawcy.
W moim przypadku wyszło na to, że generalnie może oszczędności nie były "imponujace", bo zaoszczędzone (w teorii) pieniądze poszły na lepszej jakości materiały.
Ad. zamieszanie - no cóż, wisisz na telefonie w dzień i uzgadniasz to co sprawdzisz w nocy na www. No chyba, że nie pracujesz, albo pracujesz tak, że masz czas.
Ad. zwożenie materiałów - to nie problem, łączysz zamówienia, uprzedzasz wykonawcę, że ma robić listy i dostawa raz w tygodniu lub min. za xx tys złotych (wtedy dostawa gratis z hurtownii- inaczej jadą sami - to działa jesli wcześniej wiedzą) lub płacisz za kuriera jesli z www.
można się przyzwyczaić. pozdr.

prawdziwy.anika
02-02-2010, 22:02
dzieki bardzo za tak wyczerpujace info

:D

michalkarolina
03-02-2010, 08:51
witam
moje zdanie odnośnie materiałów po stronie wykonawcy.Na początku wersja że on kupuje wiecej ode mnie to dostanie większy rabat i dodtakowo moze mi zwrócić 7% vat.
W praktyce za wieźbe od siebie chciał około 900zł m3 a ja droższej niż za 700zł nie znalazłem.
Dachówka roben liczył po około 35zł m2 a ja jak zadzwoniłem miałem na telefon za 32zł a w praktyce na miejscu nie przez telefon pewnei by zeszło do 30zł wiec moja konkluzja jest taka materiały przez wykonawce mogą się o0płacić jesl inie próbuje on naciągnac i sprawdzcie że sami za dany materiałw tej samej hurtowni zapłącicie więcej

ETAG
05-02-2010, 14:27
Witam, pomózcie doradzcie,
planuje budowe domu http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kaliach-g2/m4796fc6cb8fe3
192 m2 sama robocizna od zera do przykrycia dachu ekipa chce 60 tyś, czy to dużo ?????
mieszkam w okolicach Mszany Dolnej.

michalkarolina
05-02-2010, 14:38
ja bym szukał tańszej nie jest strasznie drogo alemyślę że możesz znaleźć taniej

Klodziki
05-02-2010, 14:55
Witam, pomózcie doradzcie,
planuje budowe domu http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kaliach-g2/m4796fc6cb8fe3
192 m2 sama robocizna od zera do przykrycia dachu ekipa chce 60 tyś, czy to dużo ?????
mieszkam w okolicach Mszany Dolnej.

Jeśli to ma być z więźbą i pokryciem dachu dachówką to uważam, że to nie jest drogo. To jest duży dom, duży strop, duży i niełatwy dach, lukarny itd. Niestety ale to kosztuje. Ale pewnie znajdzie się ekipa co zrobi to taniej a pewnie i tak co będzie chciała i 80 tys albo lepiej ;)

JurekM
06-02-2010, 13:23
Pytanko!
Mam wycenę na SSO i wyczytałem, że cena nie obejmuje ścianek działowych, bo w w tym stanie nie stawia się ich.
Czy rzeczywiście działowe ściany stawia się na etapie wykończenia domu?

yaro672
06-02-2010, 15:39
Bzdura! Sciany działowe wchodzą w skład SSO.

andrzej belka
06-02-2010, 16:04
Pytanko!
Mam wycenę na SSO i wyczytałem, że cena nie obejmuje ścianek działowych, bo w w tym stanie nie stawia się ich.
Czy rzeczywiście działowe ściany stawia się na etapie wykończenia domu?

i tak i nie.

a wiec scianki dzialowe nie należą do SSO , należą jak najbardziej do SSZ.

andrzej belka
06-02-2010, 16:05
Bzdura! Sciany działowe wchodzą w skład SSO.
bzdury to ty opowiadasz

JurekM
06-02-2010, 16:18
Pytanko!
Mam wycenę na SSO i wyczytałem, że cena nie obejmuje ścianek działowych, bo w w tym stanie nie stawia się ich.
Czy rzeczywiście działowe ściany stawia się na etapie wykończenia domu?

i tak i nie.

a wiec scianki dzialowe nie należą do SSO , należą jak najbardziej do SSZ.

wcześniej nie pytałem nawet o to, bo było mi jasne, że jak budują do więźby dachu to mam wszystkie ściany w cenie.
A ile powinno kosztować postawienie ścianki działowej z suporexu?

miciu
06-02-2010, 19:22
Ja myślę, że zależy czy są to ścianki murowane czy z regipsu :roll: murowane powinny być wliczane do SSO.

tedasss
07-02-2010, 13:22
Witam.
Chcę wybudować domek Hudson IV od lipińskich. Dom 134 m2, poddasze użytkowe, garaż, bez piwnicy,
Parę dni temu dostałem ofertę od murarza.
Za robociznę: fundament z ociepleniem, ściany (łącznie z działówkami na parterze i piętrze), strop (na garażem też terriva), kominy (wraz z obróbka klinkierem ponad dachem) - ROBOCIZNA 25.000 ZŁ.
Dekarz za postawienie konstrukcji i przykrycie chce 13.000 zł.

Z tego co tu czytam to powinienem ostro walczyć o obniżkę cen do przynajmniej 30.000 zł razem.

CO WY NA TO???

boja
07-02-2010, 14:50
Biorąc pod uwagę, ile ja mam zapłacić za mniejszy dom, to masz naprawdę bardzo dobrą cenę. Chyba, że w waszym regionie, w przeciwieństwie do Małopolski, ceny są aż tak niskie.

Tomi78__
07-02-2010, 17:07
Witam

Dom z uzyt.podd. 94m2 po podlodze (83m2 uzytku wg projektu) + ok50m2 piwnica.
Piwnica bloczek bet., sciany parteru i poddasza suporex 24cm, dach dwuspadowy ok 130m2 kryty dachowka, stropy plyta zeranska.

Dotychczas stoi piwnica przykryta stropem - dotychczasowy koszt od projektu ok 33tys zl po odjeciu kosztow projektu i przylaczy cena piwnicy ok 25-26tys.

Mam nadzieje ze nei przekrocze z SSO 90tys.

Ekipa dogadana na 12tys zl wraz z dachem i przykryciem dachowka, dotychczas za piwnice zaplacilem 2tys. Ekipa sprawdzona - od lat buduje w moim regionie i widzialem kilka ich domow, na razie zastrzezen nie mam.

Do ceny trzeba wziac pod uwage ze to woj lubuskie jedno z najtanszych, pod wzgledem robocizny lub kosztow dzialki

Pozdrawiam

yaro672
08-02-2010, 18:35
Bzdura! Sciany działowe wchodzą w skład SSO.
bzdury to ty opowiadasz

Jesli Ty budujesz ludziom SSO bez ścianek dzialowych (murowanych) to pogratulować pomysłu.....

ciekawski83
08-02-2010, 19:20
SSO bez ścianek działowych to raczej naciąganie :roll:

JurekM
08-02-2010, 19:26
W sobotę będę gadał z majstrem.
Może jemu chodziło o g-k (a przynajmniej mam taką nadzieję), ale mam w umowie tak:
a) ławy fundamentowe
b) ściany fundamentowe
c) chude posadzki wraz z zagęszczeniem piasku
d) izolacje przeciwwilgociowe
e) ściany zewnętrzne
f) słupy żelbetowe, podciągi
g) stropy ze schodami wewnętrzymi
h) kominy wewnątrz budynku
i) kominy klinkierowe ponad więźbę dachową
j) schody zewnętrzne
I tu w żadnym punkcie nie ma mowy o ściankach działowych :(
A może jeszcze o czymś muszę pamiętać???
Wiem, że w moim zakresie jest koparka oraz załatwienie szalunków do stropu.
Tylko te ściany :(
Może brakuje też napisanie ściany zakończone wieńcem ?

ciekawski83
08-02-2010, 21:03
W sobotę będę gadał z majstrem.
Może jemu chodziło o g-k (a przynajmniej mam taką nadzieję), ale mam w umowie tak:
a) ławy fundamentowe
b) ściany fundamentowe
c) chude posadzki wraz z zagęszczeniem piasku
d) izolacje przeciwwilgociowe
e) ściany zewnętrzne
f) słupy żelbetowe, podciągi
g) stropy ze schodami wewnętrzymi
h) kominy wewnątrz budynku
i) kominy klinkierowe ponad więźbę dachową
j) schody zewnętrzne
I tu w żadnym punkcie nie ma mowy o ściankach działowych :(
A może jeszcze o czymś muszę pamiętać???
Wiem, że w moim zakresie jest koparka oraz załatwienie szalunków do stropu.
Tylko te ściany :(
Może brakuje też napisanie ściany zakończone wieńcem ?

- nie zapomnij o dociepleniu ściany fundamentowej, chyba że później będziesz odkopywał, czyścił, docieplał i zakopywał
- ściany zewnętrzne to chyba chodzi o całość ścian nośnych
- no i mi więźby brakuje skoro jest komin z klinkieru ponad nią
- obowiązkowo dowiedz się o ściany działowe

bunclik
08-02-2010, 21:08
u mnie wygląda to tak
Stan surowy otwarty obejmuje realizację następujących etapów budowy:
Stan "0"
Usunięcie ziemi (humusu)
Wykopy liniowe pod fundamenty
Ławy i stopy fundamentowe
Ściany fundamentowe
Podkłady pod posadzkowe na gruncie
Parter
Ściany nośne zewnętrzne
Ściany nośne wewnętrzne
Ściany działowe
Stropy
Stropy
Wieńce
Piętro, (jeżeli występuje)
Ściany nośne zewnętrzne
Ściany nośne wewnętrzne
Ściany działowe
Poddasze, (jeżeli występuje)
Ściany nośne zewnętrzne
Ściany nośne wewnętrzne
Ściany działowe
Kominy
Kominy spalinowe
Kominy wentylacyjne
+ hydro izolacja i docieplenie fundamentów
a co do materiału to Inwestor wyszukuje sobie hurtownie lub sklep co tylko zechce negocjuje tam ceny a ja zajmuje się zamawianiem co potrzeba na bieżąco a z Inwestorem rozliczam się z faktur

kjab
08-02-2010, 21:08
Ja też sądziłam, że ściany działowe to standard SSO - do wczoraj, kiedy dostaliśmy pierwszą wycenę budowy. :-? Jest oczywiście lista z cennikiem z poszczególnymi etapami, a w niej ściany nośne parteru - na dole dopisek, że dodatkowo mogą wykonać ściany działowe 50zl /m2

ciekawski83
08-02-2010, 21:11
STAN ZEROWY
zgłoszenie rozpoczęcia robót
usunięcie humusu
utwardzenie drogi
wytyczenie budynku
ustawienie sławojki
wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe
wykonanie wykopu pod ogrodzenie
rozprowadzenie i przepusty dla kanalizacji, przyłącza wody, przyłącza prądu (dom + garaż) i gazu
przepust dla doprowadzenia powietrza do kominka
przepust dla czerpni powietrza
przepusty dla okurzacza centralnego
stabilizowanie cementem i utwardzenie podłoża pod ławami
wylanie chudziaka pod ławy i stopy
izolacja pozioma na chudziaku
szalowanie ław, stóp i ganku
szalowanie ogrodzenia
wykonanie zbrojenia ław, stóp i ganku + bednarka i uziomy
zalanie ław + stóp + ganku + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
izolacja pozioma na ławach
szalowanie ścian fundamentowych + niezbędne przepusty
zbrojenie ścian fundamentowych
zalanie ścian fundamentowych + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
usunięcie szalunków
izolacja pozioma na ścianach fundamentowych
izolacja pionowa ścian fundamentowych
ocieplenie ścian fundamentowych
usypanie i zagęszczanie piachu na podłogę na gruncie
rozprowadzenie czerpni powietrza, czerpni kominka, odkurzacza centralnego i innych instalacji
wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje
izolacja podłogi na gruncie
połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych + zakład na naprężenia
drenaż odwodnieniowy (opcja)
zasypanie fundamentów z zewnątrz + obsypanie ścian fundamentowych
zamontowanie ogrodzenia i tymczasowej bramy

STAN SUROWY OTWARTY
murowanie pierwszej warstwy ścian nośnych + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży parteru
murowanie ścian działowych parteru
murowanie komina
zbrojenie, szalowanie schodów wewnętrznych
wykonanie zbrojenia wieńca W1, trzpieni TZ, słupa S1, podciągów P1,2,3, belek stropowych,
belek ukrytych BU1,2, balkonu i fragmentów monolitycznych stropu
stęplowanie i ułożenie belek stropowych
deklowanie i ułożenie pierwszej warstwy pustaków stropowych
szalowanie wieńca W1, belek ukrytych BU1,2 i trzpieni TZ, balkonu, fragmentów monolitycznych stropu
oraz mocowanie murłat garażu
zalanie słupa S1, podciągów, stropu, balkonu, wieńca W1, trzpieni TZ, schodów
usunięcie szalunków
murowanie pierwszej warstwy ścian poddasza + sprawdzenie poziomów
murowanie ścian nośnych i nadproży poddasza
murowanie i wykończenie komina
wykonanie zbrojenia wieńca W2, kotew murłat i płatwi Pl1,2, płatwi kalenicowej
szalowanie wieńca W2
zalanie wieńca W2
rozszalowanie wieńca W2
izolacja pozioma wieńca W2 i W1 garażu pod murłaty
impregnacja więźby
podłożenie styropianu pod stelaż zadaszenia ganku
wykonanie więźby
położenie wiatroizolacji domu i garażu
łaty + kontrłaty
położenie dachówki + kominki kanalizy + uchwyt antenowy + ławy kominiarskie
instalacja odgromowa dachu
montaż rynien poziomych
zabicie okien i drzwi

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
osadzenie drzwi zewnętrznych, okien i bramy garażowej
osadzenie okien dachowych
ocieplenie poddasza

yaro672
08-02-2010, 21:23
Ja też sądziłam, że ściany działowe to standard SSO - do wczoraj, kiedy dostaliśmy pierwszą wycenę budowy. :-? Jest oczywiście lista z cennikiem z poszczególnymi etapami, a w niej ściany nośne parteru - na dole dopisek, że dodatkowo mogą wykonać ściany działowe 50zl /m2

Pogoń naciągaczy czym prędzej!

michalkarolina
10-02-2010, 11:30
witam, wiem ,że bez rysunku to ciezko powiedziec ale prosze o opinie
dach 235m2 w tym 3 lukarny
czy za dachówkę roben monza + gąsiory + 2 trójniki + membrana+ blacha do opierzeń + listwy i drut cena 23 brutto jest ok. sama dachówka około 6600zł ponad 4tysiące dachóki lewe i prawe i wentylacja. mi sie wydaje drogo ale chcęzasiegnąć waszej opinii

Justka i Darcio
10-02-2010, 13:13
Witam!

Dostałem namiar na górala i zadzwoniłem. Podał mi cenę 300zł/m2.

Dużo to czy mało, nie wiem co sądzicie?

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Justka i Darcio
10-02-2010, 13:15
Nie napisałem, że to jest cena za SSO!

yaro672
10-02-2010, 14:05
Za mało danych , a może jakiś link do projektu? Wtedy można pogadać :D

Justka i Darcio
10-02-2010, 16:39
Proszę bardzo: SSO 300zł/m2 dla projektu

http://www.dobreprojekty.com.pl/projekt_w4912.html

Pozdrawiam :lol:

yaro672
10-02-2010, 19:34
Ja buduje dom podobny do Twojego z tym ze bez zadnej lukarny, balkonu i z jednym tylko kominem, powierzchnia zabudowy 138m2, powierzchnia po podłogach z garazem 213m2. Gorale zaczeli budowac od scian fundamentowych (ławy juz mialem) do pokrycia dachu dachowka cementowa. Kosztowało mnie to 53 tys. Mysle ze 300 zl za m2 jest ok jak ekipa sprawdzona. Ale potargowac sie zawsze jeszcze mozesz. :D

derlecki
11-02-2010, 19:57
Ja też sądziłam, że ściany działowe to standard SSO - do wczoraj, kiedy dostaliśmy pierwszą wycenę budowy. :-? Jest oczywiście lista z cennikiem z poszczególnymi etapami, a w niej ściany nośne parteru - na dole dopisek, że dodatkowo mogą wykonać ściany działowe 50zl /m2

Pogoń naciągaczy czym prędzej!

taką definicje znalazłem:
Stan surowy otwarty
- obejmuje elementy konstrukcyjne i przekrycie dachu bez pokrycia (samo poszycie), bez okien i drzwi.
Stan surowy zamknięty
- obejmuje wykonanie ścianek działowych, osadzenie stolarki (może być bez kompletnych okuć), wykonanie izolacji, pokrycia dachu i odwodnienia.
w tym miejscu:
http://www.twojdom.bialystok.pl/definicje.html

yaro672
11-02-2010, 20:13
Będę polemizował z przedmówcą. SSO różni się od stanu zamknietego brakiem stolarki zewnętrznej, reszta robót wchodzi w skład SSO , w tym scianki działowe. Wystarczy poszukać w googlach :D . Faktem jest że niektórzy wykonawcy próbują ścianki działowe nie zaliczac do SSO. Ja rozmawiałem z pięcioma wykonawcami i każdy zaliczał ścianki działowe do SSO.

waski222
11-02-2010, 20:30
Witam, zaczynam budowe domu RODO 6 kolo Serocka

dostałem ofertę za SSO z dachem na 155tys:

Robocizna 57tys, materiał 78tys, wszystkie maszyny po stronie wykonawcy, ścianki działowe na parterze i na poddaszu, materiał porotherm, strop monolit.

co o tym myślicie?

Hugo26
11-02-2010, 20:54
Witam, zaczynam budowe domu RODO 6 kolo Serocka

dostałem ofertę za SSO z dachem na 155tys:

Robocizna 57tys, materiał 78tys, wszystkie maszyny po stronie wykonawcy, ścianki działowe na parterze i na poddaszu, materiał porotherm, strop monolit.

co o tym myślicie?
mysle ze to bardzo drogo jak za domek o pow uzytkowej 120m2 +20m2 garaz
pozdro

andrzej belka
11-02-2010, 21:15
Będę polemizował z przedmówcą. SSO różni się od stanu zamknietego brakiem stolarki zewnętrznej, reszta robót wchodzi w skład SSO , w tym scianki działowe. Wystarczy poszukać w googlach :D . Faktem jest że niektórzy wykonawcy próbują ścianki działowe nie zaliczac do SSO. Ja rozmawiałem z pięcioma wykonawcami i każdy zaliczał ścianki działowe do SSO.

kolego daj se powiedziec bo nie masz racji , nawet tu na muratorze jest to ładnie opisane.
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/budowanie-etapami,6321_349.htm

waski222
12-02-2010, 06:11
Witam, zaczynam budowe domu RODO 6 kolo Serocka

dostałem ofertę za SSO z dachem na 155tys:

Robocizna 57tys, materiał 78tys, wszystkie maszyny po stronie wykonawcy, ścianki działowe na parterze i na poddaszu, materiał porotherm, strop monolit.

co o tym myślicie?
mysle ze to bardzo drogo jak za domek o pow uzytkowej 120m2 +20m2 garaz
pozdro




to jest RODO 6 (N), garaż jest powiększony do 2 stanowisk w sumie 40m2, uzytkowej jest 140m2, a calkowita powierzchnia to 180m2

derlecki
12-02-2010, 10:16
Będę polemizował z przedmówcą. SSO różni się od stanu zamknietego brakiem stolarki zewnętrznej, reszta robót wchodzi w skład SSO , w tym scianki działowe. Wystarczy poszukać w googlach :D . Faktem jest że niektórzy wykonawcy próbują ścianki działowe nie zaliczac do SSO. Ja rozmawiałem z pięcioma wykonawcami i każdy zaliczał ścianki działowe do SSO.

kolego daj se powiedziec bo nie masz racji , nawet tu na muratorze jest to ładnie opisane.
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/budowanie-etapami,6321_349.htm

przeczytałem właśnie o to chodzi, budowanie ścian działowych w sso wymusiła konkurencyjność i walka o klienta jak nie można sie przebić inaczej to robi sie tzw. promocje w budowlance jest to właśnie m innymi budowanie działowych w sso

derlecki
12-02-2010, 10:19
to tak jak z piekarnią :
nie muszą sprzedawć chleba krojonego a jednak to robią bo wymaga tego rynek ale to nie znaczy że jeżeli jakaś tego nie robi to jest be
(niektórzy stawiają na jakość a nie wygode i najniższą cene)

yaro672
12-02-2010, 17:45
Będę polemizował z przedmówcą. SSO różni się od stanu zamknietego brakiem stolarki zewnętrznej, reszta robót wchodzi w skład SSO , w tym scianki działowe. Wystarczy poszukać w googlach :D . Faktem jest że niektórzy wykonawcy próbują ścianki działowe nie zaliczac do SSO. Ja rozmawiałem z pięcioma wykonawcami i każdy zaliczał ścianki działowe do SSO.

kolego daj se powiedziec bo nie masz racji , nawet tu na muratorze jest to ładnie opisane.
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/budowanie-etapami,6321_349.htm



Jak poszukasz w necie znajdziesz też wiele definicji które mówią że scianki działowe to SSO.Każdy robi jak mu pasuje. I na tym zakoncze swój udział w tej dyskusji :D

C0RLE0NE
12-02-2010, 21:11
Witam

w najblizszym czasie na Górnym Slasku bede budowal dom wg gotowego projektu pracowni z500, tj. Z88 - http://www.z500.pl/projekt/z88.html.

W kosztorysie został wyceniony w sposób następujący:
1. STAN ZEROWY: 52.160,27 PLN (netto)
2. STAN SUROWY ZAMKNIĘTY: 110.890,06 PLN (netto)
3. INSTALACJE WEWNĘTRZNE 8.655,66 PLN (netto)
4. STAN WYKOŃCZENIOWY 67.731,66 PLN (netto)
5. POZOSTAŁE KOSZTY

RAZEM: 334.586,66 PLN (netto)

http://www.z500.pl/pliki/88/kosztorysy/z88_koszt_mur_s.pdf

Pierwszy wykonawca, z którym rozmawiałem mówił o kwocie 2.000,00 PLN (netto) / 1 m2 stanu surowego otwartego.

Co sądzicie o tych kwotach?

Wirecki
12-02-2010, 22:46
Corleone:
1. komin masz schiedla - chcesz taki czy będzie zmiana?
2. sprawdz w kosztorysie ile masz za beton (str. 19) i zadzwoń do najbliższej betoniarni, zapytaj, porównaj.
4. podobnie bloczki betonowe, ta sama strona itd itp.

Kosztorys to takie "dziwne coś" - zobacz w Twoim, masz np. 3,75 szt uszczelki gumowej, 412,4 szt. kołków rozporowych, itp. To ile kupisz jak się zdecydujesz, że sam kupujesz materiał? Jeśli zlecasz - ustal z wykonawcą jakość, papa jest po 6 i po 18naście za m2.

Kosztorys to tylko pogląd na sprawę.
Daj do wyceny w innej firmie budowlanej - to 2k to moim zdaniem bardzo dużo. Pozdr.

Margoth*
12-02-2010, 23:47
Corleone, zastanawia mnie cena instalacji wewnętrznych: 8 k za wszystko? Ja za samo c.o. i instalację wodną zapłaciłam 32 tysiące.

Nefer
12-02-2010, 23:53
Witam


Pierwszy wykonawca, z którym rozmawiałem mówił o kwocie 2.000,00 PLN (netto) / 1 m2 stanu surowego otwartego.

Co sądzicie o tych kwotach?

:o :o :o

Chyba mu się coś pomyliło - otwarty z więźbą to max 900 pln/mkw.

Sama instalacja wod-kan jest w kosztorysie za 7.5k (bez co ) - Twoje wyliczenia się nie sumują - czegoś nie przepisałeś.

cris_fish
13-02-2010, 00:43
waski222 napisał:
Witam, zaczynam budowe domu RODO 6 kolo Serocka

dostałem ofertę za SSO z dachem na 155tys:

Robocizna 57tys, materiał 78tys, wszystkie maszyny po stronie wykonawcy, ścianki działowe na parterze i na poddaszu, materiał porotherm, strop monolit.

co o tym myślicie?


mysle ze to bardzo drogo jak za domek o pow uzytkowej 120m2 +20m2 garaz
pozdro

Prosze napisz czy cena obejmuję wykonanie dachu (jesli tak to czy również materiały na dach tj. czy dachówka, blachodachówka ? )

Wirecki
13-02-2010, 19:11
Ja za samo c.o. i instalację wodną zapłaciłam 32 tysiące. Z całym szacunkiem, ale to akurat żaden argument, pominąwszy na chwile to co jest w tym kosztorysie.

Dziś jeździłem za farbami. Pokazałem ceny jakie dostałem gdzie indziej z nadzieją na jeszcze niższe i usłyszałem taki tekst: "Dali Panu 25% rabatu? My stałym odbiorcom, którzy biorą od nas od lat dajemy max 15%"

waski222
13-02-2010, 19:21
waski222 napisał:
Witam, zaczynam budowe domu RODO 6 kolo Serocka

dostałem ofertę za SSO z dachem na 155tys:

Robocizna 57tys, materiał 78tys, wszystkie maszyny po stronie wykonawcy, ścianki działowe na parterze i na poddaszu, materiał porotherm, strop monolit.

co o tym myślicie?


mysle ze to bardzo drogo jak za domek o pow uzytkowej 120m2 +20m2 garaz
pozdro

Prosze napisz czy cena obejmuję wykonanie dachu (jesli tak to czy również materiały na dach tj. czy dachówka, blachodachówka ? )


Cena z dachem krytym papą i robocizną za układanie blacho-dachówki, sama blacho-dachówka w mojej gestii

C0RLE0NE
13-02-2010, 22:51
Corleone, zastanawia mnie cena instalacji wewnętrznych: 8 k za wszystko? Ja za samo c.o. i instalację wodną zapłaciłam 32 tysiące.

W kosztorysie jest 51.139,99 PLN (netto) za:
- instalacje wod-kan
- instalacje c.o.
- instalacje elektryczne

C0RLE0NE
13-02-2010, 22:53
Sama instalacja wod-kan jest w kosztorysie za 7.5k (bez co ) - Twoje wyliczenia się nie sumują - czegoś nie przepisałeś.

Nie sumują bo wchodza w gre jeszcze m.in. koszty pośrednie, zysk, etc.

C0RLE0NE
13-02-2010, 22:57
Kosztorys to tylko pogląd na sprawę.
Daj do wyceny w innej firmie budowlanej - to 2k to moim zdaniem bardzo dużo. Pozdr.

Mam tez wycene z PREF-BUD-u z Mysłowic na 415.700 PLN (netto) - stan developerski bez stolarki okienno - drzwiowej. Budynek realizowany w technologii PRAEFAŽ, na płytowym fundamencie grzewczym LEGALETTŽ, z wykorzystaniem tradycyjnej więźby dachowej.

TrumanBB
15-02-2010, 21:29
Dom 170mkw projekt indywidualny za 7tyś

Stan surowy otwarty: czas budowy IX-XII 2009

robocizna: 39tyś
fundamenty,strop,murowanie - 28tyś
dach (dachówka) - 11tyś

Całkowity koszt SSO (projekt,uzgodnienia,mapy,materiały,robocizna) +/- 140tyś

waski222
17-02-2010, 15:51
waski222 napisał:
Witam, zaczynam budowe domu RODO 6 kolo Serocka

dostałem ofertę za SSO z dachem na 155tys:

Robocizna 57tys, materiał 78tys, wszystkie maszyny po stronie wykonawcy, ścianki działowe na parterze i na poddaszu, materiał porotherm, strop monolit.

co o tym myślicie?


mysle ze to bardzo drogo jak za domek o pow uzytkowej 120m2 +20m2 garaz
pozdro

Prosze napisz czy cena obejmuję wykonanie dachu (jesli tak to czy również materiały na dach tj. czy dachówka, blachodachówka ? )


Cena z dachem krytym papą i robocizną za układanie blacho-dachówki, sama blacho-dachówka w mojej gestii

Witam, czy koś jeszcze z forumowiczów może też wydać opinie?
pozdrawiam,

lelelek
17-02-2010, 16:53
cena jak cena - uzależniona od lokalizacji. Troche dziwne proporcje robocizny do materiałów. U mnie za prosty domek 125m użytkowej ma to być tak:
-robocizna (od fundamentów po dachówkę) 45000
ściany + bloczki 18000
dach 20000
strop 6000
kominy 7000
stal 10000
drzewo 15000
beton 15000
ceny brutto zaokrąglone.
Co do drzewa i betonu jeszcze nie ustalone (wzięte z kosztorysu)

jagawe
18-02-2010, 18:59
Mam zrobione fundamenty bez wylanej płyty i za robocizne zapłaciłem:
-wykopy praca koparki 500 zł
-wykonanie zbrojenia i zalanie ław fundamentowych 1000 zł
-wymurowanie 62 m kw. ścianek fundamentowych z ociepleniem fundamentu 1500 zł.
Malowanie dysperbitem, ułożenie foli kubełkowej i zasypanie fundamentu, pocięcie i wykonanie strzemion to robocizna własna.
W chwili obecnej jestem umówiony na stan surowy otwarty z pełnym deskowaniem i papą, bez dachówki, ale z ściankami działowymi na 20tys. Ekipa dwu osobowa.

mar1982kaz
19-02-2010, 15:33
Witam, ja jesienią zaczynam budowę domku 'adaś' 119m2 z extradom oto on - http://www.extradom.pl/projekt-domu-ADA%C5%9A-ID-11145.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=ada%C5%9B

myślę że jest to tani domek z funkcjonalnym rozkładem pokoi dla 3-4 osobowej rodziny nie dokonuje w nim żadnych zmian oprócz pozbycia się bocznego okna w kuchni. co o nim sądzicie???? jaki może byc koszt budowy? biorąc pod uwagę że pozwolenia już mam i ekipa zalatwiona za 40.000zł stan surowy otwarty z pokryciem dachu ceramiką (sama robocizna)

adebkowski
20-02-2010, 09:51
Witam mam juz pozwolenie na budowe do projektu muratora m49a
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1070&IdKolekcji=&frm_search=1&id_grupy=0&symbol=m49a&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=0&y=0&nr=0
Chce wybudowac w technologi thermodom i dostalem oferte na
SSO - 1400 brutto/m2 (7%vat)
SSZ - 1600 brutto/m2 (7%vat)
Projekt praktycznie bez wiekszych zmian w wycenie jest blachodachowka
Z wstepnych wyliczen wynika mi ze do wprowadzenia sie z sredniej klasy materialami potrzeba ok 3000 brutto/m2

Budowa okolice nowego dwrou mazowieckiego

Czy ceny ok bo mi sie wydaja troche przesadzone

JurekM
20-02-2010, 09:58
Witam mam juz pozwolenie na budowe do projektu muratora m49a
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1070&IdKolekcji=&frm_search=1&id_grupy=0&symbol=m49a&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=0&y=0&nr=0
Chce wybudowac w technologi thermodom i dostalem oferte na
SSO - 1400 brutto/m2 (7%vat)
SSZ - 1600 brutto/m2 (7%vat)
Projekt praktycznie bez wiekszych zmian w wycenie jest blachodachowka
Z wstepnych wyliczen wynika mi ze do wprowadzenia sie z sredniej klasy materialami potrzeba ok 3000 brutto/m2

Budowa okolice nowego dwrou mazowieckiego

Czy ceny ok bo mi sie wydaja troche przesadzone

Witaj!
Ja przeznaczam 2600 pln brutto za m2 (wliczając PC).
Wartość powyższa nie obejmuje kostki wokół domu.

romstan
20-02-2010, 10:12
Witam.
Mój kolega zapłacił za wybudowanie domku 120mkw ,dwuspadowego krytego dachówką w stanie surowym zamknietym bez okien i drzwi 55tyś w okolicy Bielska Białej.

Tomi78__
20-02-2010, 17:36
Witam.
Mój kolega zapłacił za wybudowanie domku 120mkw ,dwuspadowego krytego dachówką w stanie surowym zamknietym bez okien i drzwi 55tyś w okolicy Bielska Białej.

A czym zamknal ten stan skoro okien i drzwi niema? :wink:

adebkowski
20-02-2010, 17:53
[
Ja przeznaczam 2600 pln brutto za m2 (wliczając PC).
Wartość powyższa nie obejmuje kostki wokół domu.

Ja to 3 tys podałem z rekuperatorem, piecem kondensacyjnym i solarami.
Ale wazniejsze dla mnie sa jak na razie koszty SSO i SSZ bo bede musial na nie podpisac umowe

kamilla_1980
21-02-2010, 15:40
wycena za wybudowanie mojego domu dom w winorośli 3
1. poziom "0" 8600
- podkład pod ławy z piasku i cementu
- wykonanie i rozłożenie zbrojenia
-zalanie ław betonem przy pomocy pompy
- rozłożenie izolacji poziomej na ławach z folii izolacyjnej
- murowanie ścian fundamentowych z bloczków grubości 25 cm
- wykonanie izolacji przeciwilgociowej pionowej na zimno disperbit
- ocieplenie ścian fundamentowych styropianem z nałożeniem kleju i siatki
- założenie folii kubełkowej
- zasypanie wykopów spycharkami i zagęszczanie zagęszczarką
2. parter 12400
- ściany zewnętrzne z porothermu 25
- kominy z cegły pełnej + wentylacje z pustaków wentylacyjnych
- wykonanie fundamentów pod ścianki działowe i wymurowanie
- schody wewnętrzne żelbetowe
- strop teriva
- balkony
-wieńce, podciągi, słupy
3. poddasze 7100
- ściany zewnętrzne porotherm 25
-ścianki działowe porotherm 11,5
- wieniec pod murłate +trzpienie wiążące oba wieńce
-kominy wykończone cegłą klinkierową ponad dachem
4. dach 195 m2 10200
- więźba, dachówka ceramiczna, łaty, kontrłaty, folia paroprzepuszczalna, obróbki blacharskie, podprzybitki, montaż okien dachowych, orynnowanie, montaż kominów wentylacyjnych

razem 38300
wykonawca sprawdzony budujący od wielu lat.

yaro672
21-02-2010, 17:42
Nic tylko brać, cena jest bardzo ok

kamilla_1980
21-02-2010, 19:39
pewnie, że biorę :)

donnelly
24-02-2010, 21:46
witam. w najblizszym czasie mamy zamiar rozpoczac budowe domu http://www.z500.pl/projekt/z23.html , zanim rozpoczne jakies rozmowy z wykonawcami chcialbym zaciagnac opini na temat realnych kosztow postawienia takiego domku dolnośląskie (oleśnica).
z gory dzieki za podpowiedzi

mika 30
25-02-2010, 14:51
Witam
Stawiam podobny domek do Twojego i dostałam różne wyceny od najtańszych do najdroższych. Wybraliśmy wykonawcę który zaproponował nam 28 000 za stan surowy bez dachu, nie jest to może najtańsza oferta ale wykonawca sprawdzony. Szybko stawia i niema problemu z piciem na budowie i nie bierze kilka robót na raz, więc nie trzeba się bać że będzie kombinował. Widzieliśmy już jak znajomi męczyli się przy swojej budowie z tańszą ekipą (wiankowe codzienie i jak złapali lepiej płatną budowę to więcej robili tam niż u nich).Powodzenia

donnelly
25-02-2010, 20:20
dzieki bardzo za info
pozdrawiam i powodzenia

madziarek2
03-03-2010, 14:44
My za swój domek 120m2 zapłaciliśmy 45 tys zł z dachem :D , a ceny były różne od 40- 80 tys zł, także to zależy od ekipy i jakości pracy jaką wykonują, a z tym różne bywa :evil:

tomek1984
03-03-2010, 19:10
Jeśli chodzi o stan surowy otwarty z kompletnym dachem 40000zł netto.

tomek131
03-03-2010, 19:45
Kosztorys to tylko pogląd na sprawę.
Daj do wyceny w innej firmie budowlanej - to 2k to moim zdaniem bardzo dużo. Pozdr.

Mam tez wycene z PREF-BUD-u z Mysłowic na 415.700 PLN (netto) - stan developerski bez stolarki okienno - drzwiowej. Budynek realizowany w technologii PRAEFAŽ, na płytowym fundamencie grzewczym LEGALETTŽ, z wykorzystaniem tradycyjnej więźby dachowej.

Pref-bud jak zwykle chce mieć 100tys minimum na czysto netto na każdym domku.Dodatkwo mają prawie samych podwykonawców.Chyba czas założyć taką firmę

tomek1984
03-03-2010, 21:43
Mam tez wycene z PREF-BUD-u z Mysłowic na 415.700 PLN (netto) - stan developerski bez stolarki okienno - drzwiowej. Budynek realizowany w technologii PRAEFA®, na płytowym fundamencie grzewczym LEGALETT®, z wykorzystaniem tradycyjnej więźby dachowej.

Stan deweloperski wychodzi mi ok 380000zł netto ze stolarka okienną i drzwiową zewnętrzną

Guśka78
04-03-2010, 08:40
Zaczynam niebawem. Projekt indywidualny- pow 170 +garaz. Dom z pełnym piętrem. Wyceny były od 38 tys do 69tys. Fundamenty, ściany, dwa stropy, więźba. Wzieliśmy ekipę za 55tys, bo sprawdzona i solidna. Ale pożyjemy zobaczymy jak będzie w rzeczywistości :) Budujemy w mazowieckim

husar
05-03-2010, 13:17
Powiedzcie proszę: 1000 pln/metr (materiały+ robocizna) za SSO (z więźbą); budynek pełne piętro, pow. uży ok. 230 m, budowa w Warszawie

Dużo, mało, może być?

Słyszałem właśnie o tzw. znajomym znajomego, który pod Warszawą podobno buduje za 500 pln/metr (roboizna + materiały), budynek ok. 250 m2 i się zdenerwowałem, czyżbym przepłacał?

tomek1984
05-03-2010, 13:27
Powiedzcie proszę: 1000 pln/metr (materiały+ robocizna) za SSO (z więźbą); budynek pełne piętro, pow. uży ok. 230 m, budowa w Warszawie

Dużo, mało, może być?

Słyszałem właśnie o tzw. znajomym znajomego, który pod Warszawą podobno buduje za 500 pln/metr (roboizna + materiały), budynek ok. 250 m2 i się zdenerwowałem, czyżbym przepłacał?

Za 500zł z materialem to raczej nawet garażu się nie postawi no chyba za firma ta ma swoją fabryke materiałów budowlanych.
U mnie koszt SSO z kompletnym dachem to 1050-1200zł

Wirecki
05-03-2010, 18:02
U mnie koszt SSO z kompletnym dachem to 1050-1200zł Sęk w tym, że ten wątek to nie słup ogłoszeniowy wykonawców z ich cenami ofertowymi tylko infomacja o rzeczywiście poniesionych kosztach - "Ile płaciliscie....?" a nie " Za tyle mogę wam zbudować..."

husar - jak Ci pasuje to chyba może być... Znajomi znajomych zawsze maja więcej/lepiej/szybciej.... Pozdr.

tomek1984
05-03-2010, 19:45
[quote=tomek1984]U mnie koszt SSO z kompletnym dachem to 1050-1200zł Sęk w tym, że ten wątek to nie słup ogłoszeniowy wykonawców z ich cenami ofertowymi tylko infomacja o rzeczywiście poniesionych kosztach - "Ile płaciliscie....?" a nie " Za tyle mogę wam zbudować..."

Jesli ktoś pisze ile chce od niego jakaś firma to mówie ile jest u mnie i ma porównanie, z tego co widze nie ogłaszałem się tu ze zrobie to za tyle i tyle

GGG
05-03-2010, 20:50
Ludzie, czytam te wasze negocjacje z wykonawcami i nie wierzę. Skąd Wy bierzecie te wyceny: 25 tys, 32 tys, itp., za SSO. Zastanawiam się jak później będzie wyglądał budynek wykonany za taką kwotę. Dziwią mnie decyzje typu: "odrzuciliśmy najdroższe oferty...". A czy robicie dokładne kalkulacje co się w tej cenie zawiera, czy podajecie ceny netto, czy brutto, czy na Waszej głowie jest organizowanie zaplecza i całej budowy, czy w związku z tym musicie brać urlopy lub co najgorsze kombinować z L4, itp., czy ktoś z Was pokusił się o kalkulację ile czasu i pieniędzy kosztują narzędzia, maszyny, betoniarka, agregat, itd.... Ja zdecydowałem się na sprawdzoną firmę, która za kwotę 79 tys.netto buduje dom w SSO. Powierzchnia użytkowa ok. 180m2, ale przecież liczy się powierzchnia całkowita (garaż w bryle budynku, piwnica, strych) a o tym nikt nie pisze. Dodam, że w ww. kwocie nie interesuje mnie latryna, garaż na materiały, pakamera dla ekipy, agregat prądotwórczy, wynajem koparki z operatorem i koordynacja i zgranie terminów. Od tego właśnie mam firmę, które to wszystko dopilnuje, a mój kierownik budowy będzie chronić moich interesów, aby wszystko było wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną.

Carlos1
06-03-2010, 07:51
Ludzie, czytam te wasze negocjacje z wykonawcami i nie wierzę. Skąd Wy bierzecie te wyceny: 25 tys, 32 tys, itp., za SSO. Zastanawiam się jak później będzie wyglądał budynek wykonany za taką kwotę. Dziwią mnie decyzje typu: "odrzuciliśmy najdroższe oferty...". A czy robicie dokładne kalkulacje co się w tej cenie zawiera, czy podajecie ceny netto, czy brutto, czy na Waszej głowie jest organizowanie zaplecza i całej budowy, czy w związku z tym musicie brać urlopy lub co najgorsze kombinować z L4, itp., czy ktoś z Was pokusił się o kalkulację ile czasu i pieniędzy kosztują narzędzia, maszyny, betoniarka, agregat, itd.... Ja zdecydowałem się na sprawdzoną firmę, która za kwotę 79 tys.netto buduje dom w SSO. Powierzchnia użytkowa ok. 180m2, ale przecież liczy się powierzchnia całkowita (garaż w bryle budynku, piwnica, strych) a o tym nikt nie pisze. Dodam, że w ww. kwocie nie interesuje mnie latryna, garaż na materiały, pakamera dla ekipy, agregat prądotwórczy, wynajem koparki z operatorem i koordynacja i zgranie terminów. Od tego właśnie mam firmę, które to wszystko dopilnuje, a mój kierownik budowy będzie chronić moich interesów, aby wszystko było wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną.

Ja budynek większy o 40 m2 wybudowałem za niecałe 60 % od powyższej ceny i to brutto. I jestem zadowolony :D
Acha, i nie musiałem brać urlopu ani kombinować z L4. Trzeba po prostu znależć odpowiednich wykonawców. Ale jak się komu nie chce to zawsze można iść na łatwiznę. Tylko jak widać słono to kosztuje.

Pozdrowienia.;)

mar1982kaz
06-03-2010, 08:53
ja podpisalem wczoraj umowę i za 40.000 ekipa wybuduje mi domek SSO + pokrycie dachówką + ściany działowe 119m2 http://www.extradom.pl/projekt-domu-ADA%C5%9A-ID-11145.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=ada%C5%9B

cale zaplecze budowlane jest na głowie wykonawcy(sprzęt itd) ja muszę dostarczać im wszystkie materialy budowlane, ale mam samochód dostawczy więc będzie ok i cena chyba też spoko

U

Wirecki
06-03-2010, 16:36
Jesli ktoś pisze ile chce od niego jakaś firma to mówie ile jest u mnie i ma porównanie, z tego co widze nie ogłaszałem się tu ze zrobie to za tyle i tyle Jeśli ktoś pisze ile chce jakaś firma, to też źle trafił bo to wątek o domach wybudowanych. Jak ktoś pisze że podpisał umowę na 50k za 200m2 to coś to oznacza? To teoria, nie wiadomo, czy:
1. umowa dobrze napisana i nie bedzie dopłat,
2. ekipa nie zejdzie z budowy w trakcie,
3. ile wyda na materiał.

Jak chcesz to napisz jaki dom zbudowałeś i ile za niego zapłaciłeś (a nie tobie zapłacić trzeba), może to się komuś przyda.
Zobacz jak to robi Bartek z Kerakolla albo Andrzej Wilhelmi, też się może przydać... Pozdr.

Co do domów za 25tys robocizny - są na forum przykłady (ze zdjęciami) fundamentów lanych w ziemie bez chudziaka, szalunków i folii. Można zobaczyć.

Margoth*
06-03-2010, 22:22
GGG, święta racja!

GGG
07-03-2010, 11:35
Ludzie, czytam te wasze negocjacje z wykonawcami i nie wierzę. Skąd Wy bierzecie te wyceny: 25 tys, 32 tys, itp., za SSO. Zastanawiam się jak później będzie wyglądał budynek wykonany za taką kwotę. Dziwią mnie decyzje typu: "odrzuciliśmy najdroższe oferty...". A czy robicie dokładne kalkulacje co się w tej cenie zawiera, czy podajecie ceny netto, czy brutto, czy na Waszej głowie jest organizowanie zaplecza i całej budowy, czy w związku z tym musicie brać urlopy lub co najgorsze kombinować z L4, itp., czy ktoś z Was pokusił się o kalkulację ile czasu i pieniędzy kosztują narzędzia, maszyny, betoniarka, agregat, itd.... Ja zdecydowałem się na sprawdzoną firmę, która za kwotę 79 tys.netto buduje dom w SSO. Powierzchnia użytkowa ok. 180m2, ale przecież liczy się powierzchnia całkowita (garaż w bryle budynku, piwnica, strych) a o tym nikt nie pisze. Dodam, że w ww. kwocie nie interesuje mnie latryna, garaż na materiały, pakamera dla ekipy, agregat prądotwórczy, wynajem koparki z operatorem i koordynacja i zgranie terminów. Od tego właśnie mam firmę, które to wszystko dopilnuje, a mój kierownik budowy będzie chronić moich interesów, aby wszystko było wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną.

Ja budynek większy o 40 m2 wybudowałem za niecałe 60 % od powyższej ceny i to brutto. I jestem zadowolony :D
Acha, i nie musiałem brać urlopu ani kombinować z L4. Trzeba po prostu znależć odpowiednich wykonawców. Ale jak się komu nie chce to zawsze można iść na łatwiznę. Tylko jak widać słono to kosztuje.

Pozdrowienia.;)

Szanowny Carlos1 to nie jest kwestia pójścia na łatwiznę, lecz czysta kalkulacja... Z tego co oglądałem Twoje zdjęcia z postępu prac na budowie, wynika, że nie masz piwnic tak jak w moim przypadku, a koszt piwnic to właśnie owe 40% różnicy. Całkowita pow. to ok 300 m2! Koszty: piwnice 29 000, piętro 20 000, poddasze 15 000, dach 15 000 - to jest taki roboczy podział kosztów robocizny...
Jako ciekawostka dodam, że również chodzi o okolice Wieliczki.
Pozdrawiam.

Lechosia
07-03-2010, 20:10
Witam,

Projekt z kolekcji Muratora C110a "Dom za rogiem" ze zmianami, wszelkie dane na stronie i u nas w albumie. Parter 130m2, poddasze 100m2

Stan zerowy SZ, rok 2007, poczatek górki spekulacyjnej i "panowania" budowlańców. Ekipa nr 1 a w tym:
- roboty ziemne,
- wytyczenie budynki i ścian,
- chudziak B10,
- zbrojenie i wylanie ław o h=40cm,
- izolacja pozioma x2,
- ściany fundamentowe monolit h=100cm (B25) wraz z przepustami, bednarka,
- wykonanie tarasu i wejścia do domu,
- dysperbit x2,
- 250t pospółki,
- rozprowadzenie kanalizacji i ubicie pospółki,
- wylanie czapki B15,
- ocieplenie zewnętrzne styrodurem 10cm, siatka,klej,
- dysperbit x2,
- wykonanie drenu dookoła budynku z geowłókniny (działa doskonale),

Materiały, robocizna, sprzęt 87.000zł (tak, też w to nie wierzę do tej pory). Ładnie i czysto przy naszym min. udziale. Dobre doradztwo oraz własne inwencje polepszające funkcjonalność domu.

SSO koniec roku 2009, ekipa nr 2, koniec górki spekulacyjnej, duży wybór i możliwość dyktowania swoich cen.
- ściany zewnętrzne Poroton 24cm (h=3.10m),
- strop Teriva I Bis i płyta balkonowa (146m2),
- ściany kolankowe (h=1m),
- wszelkie ściany działowe (110m2),
- kominy systemowe (9m),
- wykonanie więźby dachowej (18m3 drewna),
- wykonanie podbitki drewnianej (120m2),
- pokrycie dachu ceramiką (250m2) z wszelkimi obróbkami (uszczelnianie, blachy aluminiowe,ławy kominiarskie, kominki i dachówki wentylacyjne, osadzenie 8 okien połaciowych, 2x piorunochron.

Czysto, dokładnie, bezobsługowi. Myśleli z dużym wyprzedzeniem, co uniknęło wielu poprawek i strat. Cena za powyższe 55.000zł. Jesteśmy umówieni na wykończenie SSZ i dalsze prace, robię listę prac dla nich, a w niej m.in:
- ocieplenie budynku 15cm + tynk putz (żywica),
- osadzenie zewnętrznych parapetów,
- budowa podłogi na strychu i osadzenie wyłazu,
- budowa podjazdu do garażu,
- wykończenie tarasu i wejścia do domu,
- ocieplenie płyty balkonowej,
- wykonanie drewnianych barierek balkonu, tarasu i wejścia,
- budowa płotu (przepusty, kanaliki drenowe) i śmietnika,
- budowa zadaszonego składziku ma drewno kominkowe,
- ocieplenie i kompleksowa zabudowa poddasza,
- szlifowanie jętek, lakierowanie zewnętrznej podbitki 2x Altaxin,
- porządek po pracach, niwelacja terenu,


Koszt ww prac oceniam na ok. 40.000 - 50.000zł.
Ogólnie tanio nie było, robota wykonana wzorowo, coś kosztem czegoś. Sami w pracach bierzemy mały udział (nasza główna fucha to finansowanie), stąd też nieco wyższe ceny za wyręczanie nas. Jednak wg nas dobry zestaw kierownik (nadzorca) i myśląca, doświadczona ekipa budowlana mogą zagwarantować doskonały "finalny produkt".
Pozdrawiam

johna2
07-03-2010, 20:18
Obecnie zaczynamy wykończ.Za sso bez dachu zapłacilismy 35tys.Dom 230m/taras schody wewn,zewn, dwa duze balkony itd./Budowa W-wa/okolice/.Dotychczas była to najlepsza ekipa i tez nic nie kombinowaliśmy.Materialy zalatwialiśmy sami dlatego, że wychodzi dużo taniej.

bronx10
08-03-2010, 13:38
Witam!
Wiosną planuję wystartować z budową domu http://www.archeton.pl/projekt-domu-soniamidi-913-1010-opisogolny-bf83c178db5003ed8342a222221f69bc
dostałem wycenę od pierwszej ekipy za w/w domek za SSO powiedzieli mi 85 tyś. zł
Piwnica - bloczki
ściany - pustak keramzytowy alfa
dach- dachówka
Proszę o opinie osób, które w temacie maja jakieś rozeznanie.
Miejsce budowy 50 km od Wrocławia okolice Świdnicy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Marwal
08-03-2010, 17:46
Witam!
Wiosną planuję wystartować z budową domu http://www.archeton.pl/projekt-domu-soniamidi-913-1010-opisogolny-bf83c178db5003ed8342a222221f69bc
dostałem wycenę od pierwszej ekipy za w/w domek za SSO powiedzieli mi 85 tyś. zł
Piwnica - bloczki
ściany - pustak keramzytowy alfa
dach- dachówka
Proszę o opinie osób, które w temacie maja jakieś rozeznanie.
Miejsce budowy 50 km od Wrocławia okolice Świdnicy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

dużo, bardzo dużo - w normie to około 50k z kompletnym dachem za taki dom, z doświadczenia wiem, że niektóre moje wyceny były bardzo zbliżone a dom may pdobnych wymiarów bo mój jest 8x13m. U mnie SSO z kominami z klinkiery to 30k, a dach jakieś 11k

GGG
10-03-2010, 08:15
Witam!
Wiosną planuję wystartować z budową domu http://www.archeton.pl/projekt-domu-soniamidi-913-1010-opisogolny-bf83c178db5003ed8342a222221f69bc
dostałem wycenę od pierwszej ekipy za w/w domek za SSO powiedzieli mi 85 tyś. zł
Piwnica - bloczki
ściany - pustak keramzytowy alfa
dach- dachówka
Proszę o opinie osób, które w temacie maja jakieś rozeznanie.
Miejsce budowy 50 km od Wrocławia okolice Świdnicy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

dużo, bardzo dużo - w normie to około 50k z kompletnym dachem za taki dom, z doświadczenia wiem, że niektóre moje wyceny były bardzo zbliżone a dom may pdobnych wymiarów bo mój jest 8x13m. U mnie SSO z kominami z klinkiery to 30k, a dach jakieś 11k

MARWAL,
ale to jest cena z piwnicami?

bronx10
10-03-2010, 11:50
Tak to jest cena razem z piwnicami( jak w projekcie). i jak uważacie??? :-?

johna2
10-03-2010, 17:16
Nie wiem ile kosztuje piwnica ale policz to tak.Taki dach ok15tys/strasznie duzo ale niech bedzie/ domek bez piwnic ok 30tys czyli razem mamy 45tys za dom/domek/ bez piwnic.Zostaje 40tys na piwnice -gratuluje.Pytaj po znajomych i sprawdzaj osobiście prace ekip.

Marwal
10-03-2010, 19:56
Witam!
Wiosną planuję wystartować z budową domu http://www.archeton.pl/projekt-domu-soniamidi-913-1010-opisogolny-bf83c178db5003ed8342a222221f69bc
dostałem wycenę od pierwszej ekipy za w/w domek za SSO powiedzieli mi 85 tyś. zł
Piwnica - bloczki
ściany - pustak keramzytowy alfa
dach- dachówka
Proszę o opinie osób, które w temacie maja jakieś rozeznanie.
Miejsce budowy 50 km od Wrocławia okolice Świdnicy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

dużo, bardzo dużo - w normie to około 50k z kompletnym dachem za taki dom, z doświadczenia wiem, że niektóre moje wyceny były bardzo zbliżone a dom may pdobnych wymiarów bo mój jest 8x13m. U mnie SSO z kominami z klinkiery to 30k, a dach jakieś 11k

MARWAL,
ale to jest cena z piwnicami?

Ja mam częściową piwnicę pod około połową domu, i za taki dom płaciłem 30k.
Jak się potem okazało robota w zasadzie taka sama - jak przy pełnej piwnicy a wręcz poniekąd bardziej skomplikowana - ławy schodkowe i może i droższa niż tradycyjna piwnica. Zauważcie że obojętnie czy piwnica czy nie i tak mury "piwniczne" z bloczków trzeba ciągnąć tylko bez piwnicy je zasypiecie.

wkwb
11-03-2010, 13:37
Witam!
Wiosną planuję wystartować z budową domu http://www.archeton.pl/projekt-domu-soniamidi-913-1010-opisogolny-bf83c178db5003ed8342a222221f69bc
dostałem wycenę od pierwszej ekipy za w/w domek za SSO powiedzieli mi 85 tyś. zł
Piwnica - bloczki
ściany - pustak keramzytowy alfa
dach- dachówka
Proszę o opinie osób, które w temacie maja jakieś rozeznanie.
Miejsce budowy 50 km od Wrocławia okolice Świdnicy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Tak jak pisałem na innym wątku - masakrycznie drogo, to nie jest jakiś super skomplikowany dom, no niby jest piwnica i garaż na poziomie -1, ale to nie uzasadnia takiego kosztu; na moje oko powinniście szukać za max 40-50 tys, jak nie lepiej (moje "na oko" odnośnie cen z okolic Wawy).

czester69
12-03-2010, 11:17
Witam wszystkich forumowiczów
Zamierzam rozpocząć budowę domu o pow. ok 160 m2 +2 garaże (poniżej link)
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-tamaryszkach-2-g2/m47970049f2f36
Czy może ktoś ma jakąś wiedzę nt kosztów budowy tego domu (robicizna+koszt materiałów za SSO ew SSZ). Dodam, iż zamierzam dom częściowo podpiwniczyć, ściany z ceramiki 25 cm +wełana 15 cm, a dach z blachodachówki
pozdrawiam :lol:

paradis
12-03-2010, 15:33
Witam, mam pytanie czy 56 000 zł za stan surowy otwarty, przyłącza i wykop pod fundament to dużo? Dodam, że w okolicach Słupska/ Woj. Pomorskie

yaro672
12-03-2010, 16:03
[quote=czester69]Witam wszystkich forumowiczów
Zamierzam rozpocząć budowę domu o pow. ok 160 m2 +2 garaże (poniżej link)
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-tamaryszkach-2-g2/m47970049f2f36
:/quote]
Robocizna ok.40-100tys.zl,SSZ ok.250-300tys.zł,do zamieszkania tak myślę sporo ponad 400tys.zł.


Myślę że sporo ponad 500 tys. za stan do zamieszkania. I to lekko licząc.

atom_28
13-03-2010, 21:01
Witam wszystkich
Ja stawiam dom 230m2
http://pprojekt.pl/projekt633-dzierlatka_iii,opis.html
w wielkopolsce miejscowosc nowy Tomyśl. murarz wycenił robocizne czyli fundamenty i sciany do dachu z gazobetonu na 25000zł i ciesla wycenił robocizne za dach kompletny ale bez okien dachowych na 24200zł + za kazde okno dachowe 120zł.
Jak na razie to jestem na etapie obsypywania fundamentów i na tą chwile materiały mnie kosztowały 22000 wraz z piaskiem na obsypanie.
Jak sądzicie? Duzo jak na poczatek?
Pozdrawiam

Uroczanka
18-03-2010, 16:39
Nie zgadzam się z dysycplinującymi uczestników tego wątku, że tu wolno pisać tylko o dokonaniach, a nie o zamierzeniach i ofertach. Przeczytałam własnie sporą część wpisów i bardzo pouczające były dla mnie te, w których ktoś pisał, jakie ostatnio dostał oferty. Szczególnie Tobie, Guśka78, chcę podziekować, bo mam bardzo podobnie i Twoje info były dla mnie swietnym punktem odniesienia.


Zaczynam niebawem. Projekt indywidualny- pow 170 +garaz. Dom z pełnym piętrem. Wyceny były od 38 tys do 69tys.

Ja także zaczynam niebawem, mam projekt indywodualny na 165 m (ale już z garażem) i dostałam wyceny od 40 do 65 tys. Na razie nie dokonałam wyboru wykonawcy, tylko zamówiłam profesjonalny kosztorys. To koszt 800 zł. - chyba ma szanse się zwrócić, a w każdym razie będę miała więcej pewności siebie przy odrzucaniu zawyżonych ofert.

igielka1808
19-03-2010, 20:14
Mi zaproponowano 55tys za 150 m domu + 55m garazu i pom gospodarczego dach deskowanie i papa



waski222 napisał:
Witam, zaczynam budowe domu RODO 6 kolo Serocka

dostałem ofertę za SSO z dachem na 155tys:

Robocizna 57tys, materiał 78tys, wszystkie maszyny po stronie wykonawcy, ścianki działowe na parterze i na poddaszu, materiał porotherm, strop monolit.

co o tym myślicie?


mysle ze to bardzo drogo jak za domek o pow uzytkowej 120m2 +20m2 garaz
pozdro

Prosze napisz czy cena obejmuję wykonanie dachu (jesli tak to czy również materiały na dach tj. czy dachówka, blachodachówka ? )


Cena z dachem krytym papą i robocizną za układanie blacho-dachówki, sama blacho-dachówka w mojej gestii

lukasza
19-03-2010, 20:40
Wielkopolska, 100 tys miejscowość:

* dom 150 m2, gospodarczy 60m2. Fundament i ściany fundamentowe lane w szalunkach (sam wypożyczałem, za wykop zapłaciłem ja i za zasyp, ale ubicie ziemi robili murarze), zalany chudziak 10 cm, strop lany - 15cm zazbrojone wzorcowo, schody betonowe, postawienie komina w cenie, w cenie schody do domu, kotłowni i taras 4x7m. Cały beton szedł z gruszki, tylko w gospodarczym beton an wieńce był z betoniarki
cena: 24000 zł

* dach prosty, cztery spady, 7 okien + wyłaz dachowy - pełne deskowanie, papa, dachówka łącznie 290m2 (dom+gospodarczy) 18000 zł - bez podbitki, bez rynien itp

* wyprowadzeni z domu kanalizy i wody - 500 zł z materiałem

szymonKK
21-03-2010, 08:50
Witam.Chcialbym sie zapytac ile moze kosztowac SSO(robocizna +material),projektu?:
http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-32.html
malopolska:)
pozdrawiam

Princesa
21-03-2010, 17:08
Mam poważny dylemat.
Otrzymaliśmy następującą wycenę za wprowadzenie zmian konstrukcyjnych:
1. Rezygnacja z balkonu. 0,-
2. Zmiana pokrycia dachowego na dachówkę ceramiczną. 350,-
3. Większy taras, w prostokątnym kształcie (na osobnej konstrukcji). 300,-

4. Zmiana konstrukcji schodów z zabiegowych na schody ze spocznikiem i odwrócenie biegu schodów. 400,-

6, Likwidacja ściany pomiędzy salonem a schodami (jest to ściana
nośna, ale architekt z biura projektowego powiedział, że można zastosować
podciąg).
7. Ściany zewnętrzne z Ytonga 24 + styropian 20 (zmiana kubatury o 4
cm?).

6 i 7 pkt. 350,-

8. Zmiana stropu na wylewany. 400,0-

Projekt:
dużo?
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-359,399,61,opis.html


Dodam, że oprócz tego płacimy za "adaptację" projektu, czy to więc nie za

makawel
22-03-2010, 10:45
ja za moj domek(w stopce link do domku) za stan podany niżej dostałem wycena na 60000zl brutto
Stan "0"


* wykopy liniowe pod fundamenty
* ławy i stopy fundamentowe
* ściany fundamentowe
* podkłady pod posadzkowe na gruncie
ocieplenie fundamentu i piwnicy
Piwnica
* ściany nośne zewnętrzne
* ściany nośne wewnętrzne
* ściany działowe
*schody na parter
Parter

* ściany nośne zewnętrzne
* ściany nośne wewnętrzne
* ściany działowe
* schody na poddasze
Stropy

* stropy
* wieńce



Poddasze

* ściany nośne zewnętrzne
* ściany nośne wewnętrzne
* ściany działowe

Kominy

* kominy spalinowe *2


Dach

* konstrukcja dachu
* pełne deskowanie z papą

Ja muszę zamówić koparkę na wykopanie ziemi pod piwnice

geodezjusz
22-03-2010, 20:40
Witam!
Wiosną planuję wystartować z budową domu http://www.archeton.pl/projekt-domu-soniamidi-913-1010-opisogolny-bf83c178db5003ed8342a222221f69bc
dostałem wycenę od pierwszej ekipy za w/w domek za SSO powiedzieli mi 85 tyś. zł
Piwnica - bloczki
ściany - pustak keramzytowy alfa
dach- dachówka
Proszę o opinie osób, które w temacie maja jakieś rozeznanie.
Miejsce budowy 50 km od Wrocławia okolice Świdnicy.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Tak jak pisałem na innym wątku - masakrycznie drogo, to nie jest jakiś super skomplikowany dom, no niby jest piwnica i garaż na poziomie -1, ale to nie uzasadnia takiego kosztu; na moje oko powinniście szukać za max 40-50 tys, jak nie lepiej (moje "na oko" odnośnie cen z okolic Wawy).

to słaby masz wzrok - to jest całkiem realny koszt

queene
22-03-2010, 21:46
czytam i czytam...i dziwie sie czemu u mnie tak drogo - za mój dom (opis w podpisie) pow. zabudowy 240m2 do tego 130m2 piwnic, 300m2 dachu, ławy schodkowe - ceny za robocizne wyniosły 60-110tysiecy za SSO
materiał okolo 130 tysiecy do SSO

wybyl
23-03-2010, 13:43
Witam wszystkich,
zaczynam przygodę z budową.
Projekt: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=581
Wiem, że mało jest realizacji teraz piętrowych ale żona tak chciała :lol:
Podpisałem umowę na SSO na 38.000. Kończą robotę na więrzbie dachowej. Nie mam pojęcia czy to dobra cena. Oglądałem "dzieła" tej ekipy i na razie stoją :D
Okolice Sochaczewa, gmina Bolimów. Ich narzędzia kopanie fundamentów itp.
Mam zapewnić ubikację i schowek na podstawowe narzędzia oraz betoniarkę.
Czy ktoś może zaproponować jakiś skład budowlany w okolicach Sochaczewa, Łowicza czy Skierniewic.

Pozdrawiam

lukasza
23-03-2010, 16:44
Witam wszystkich,
zaczynam przygodę z budową.
Projekt: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=581
Wiem, że mało jest realizacji teraz piętrowych ale żona tak chciała :lol:
Podpisałem umowę na SSO na 38.000. Kończą robotę na więrzbie dachowej. Nie mam pojęcia czy to dobra cena. Oglądałem "dzieła" tej ekipy i na razie stoją :D
Okolice Sochaczewa, gmina Bolimów. Ich narzędzia kopanie fundamentów itp.
Mam zapewnić ubikację i schowek na podstawowe narzędzia oraz betoniarkę.
Czy ktoś może zaproponować jakiś skład budowlany w okolicach Sochaczewa, Łowicza czy Skierniewic.

Pozdrawiam

cena średnia. Ja osobiście bym więcej niż 34 tys nie dał. Mi zrobili w 210 m2 (garaż i budynek) z ociepleniem fundamentu, wylane schody wew., schody zew.x2, taras, komin za 24tys. Plus więźba, deskowanie pełne i papa: 270m2 dachu za 9tys. Plus ja za koparkę 1 tys. Prawie cały beton z gruszki. Razem 34 tys. Może dach masz bardziej skomplikowany, ale bez deskowania i papowania (rozumiem kończą prace na więźbie?).
Nic się nie martw bo u mnie robili najtańsi!! inne propozycje miałem od murarzy bez dachu za 27 tys, 30 tys, 32 tys i 70 tys (firma z faktura z dachem i dachówką). I zdecydowałem się tylko na najtańszych bo miałem kogo postawic na budowie do pilnowania ich 4 h/dziennie. Wyszło bardzo dobrze ale nadzorca musi BYC

yustyska
24-03-2010, 05:43
Witam.
Budujemy dom APS 161 w okolicach Wrocławia.Mamy już stan zero,ekipa za postawienie reszty do SSO z dachówką , obróbką 2 kominów i ścianek działowych wyceniła nam na 39,000 zł. Mam pytanie. Czy to korzystna oferta, czy raczej trochę drogo?
Pozdrawiam :wink:

youniorro
26-03-2010, 22:49
My budujemy Dom w Rododendronach 5(w) - http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-5-w/m46e7e0337313b

Koszt robocizny:
1. Fundamenty, pod beton, mury, strop. ścianki działowe, kominy, wylanie schodów betonowych, taras (mniejszy niz w projekcie), podmurowanie szczytów po zrobieniu konstrukcji dachu - 28000 PLN/ brutto
2. Dach - wykonanie konstrukcji, deskowanie, papa, łata, kontrłata, położenie dachówki ceramicznej, rynien, obrobienie kominów - 11250 PLN/brutto.

Koszt robocizny SSO - 39250 PLN/brutto

Ekipy sprawdzone, prace szły w dobrym tempie, wykonanie rewelacyjne, murarz nie liczył za nasze przeróbki (a trochę ich było).
Cena wydaje mi się jest dobra. Może i można było taniej, ale nie chciałem brać ekipy z kapelusza, bo nie zawsze taniej znaczy taniej...

wkwb
31-03-2010, 10:21
Za trochę większą powierzchnię (140 m2), ale trochę prostszy dom, płacę za robociznę SSO (z konstrukcją, deskowaniem i papowaniem dachu) 29 tys. Dobra ekipa działająca wiele lat, sprawdzona, polecana. Miałem oferty nawet po 22 i 25 tys, ale trochę strach brać majstra który sobie tak mało liczy. Może i jest tani i dobry, ale bardziej prawdopodobne, że to partacz albo ktoś kompletnie zielony.

gkobe
31-03-2010, 12:19
Witam
Mam oferty ekip na ten bydynek:

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/romina-g1/?Bookmark=1&ProjectMirror=1

Ceny za stan SSO z dachem odeskowanym + papa to 30tys do 50 tys

Jaka może być realma cena za budowe takiego damku

Pozdrawiam

wkwb
31-03-2010, 16:04
gkobe - raczej zdzierają, wg mnie spokojnie da radę to zbudować w SSO za max 30 tys, to b. prosty i nieduży dom, specjalnie dużo roboty przy tym nie ma. Chyba że stawki aż tak poszły w górę przez ostatnie 2 miesiące, od czasu jak ja podpisywałem umowę na mój dom, ale nie wydaje mi się...

angli
31-03-2010, 21:52
Witam!
Jestem dopiero na początku drogi - właśnie rozmawiałem z firmą.
Buduję Dom w Awokado G poszerzony do 18 m z 2 lukarnami po bokach w Krakowie.
Cena z SSO to 190 000 (wersja"bezproblemowa") lub 75 000 koszt robocizny - twierdzi, że dach jest trudny i będzie kosztował 30 tys.
Po lekturze w tym dziale jeszcze wstrzymałem się z podpisaniem ostatecznej umowy.
Jest to firma z polecenia przez znajomych architektów i ostrzegali, że nie są tani, ale jednak cena trochę mnie szokuje. :D

lio79
03-04-2010, 15:40
robocizna 200zł/m2 od prac ziemnych, po konstrukcje dachu
materiał ~400zł/m2 (netto)

za dom 250m2 pow. całkowitej 150tyś pln
+ deskowanie, papa, blachodachówka, obróbki blacharskie, rynny i okna dachowe ~40tyś

ceny rynkowe niewygórowane, a nie martwie się o materialy, ich transport itd itp (do tego mam możliwośc zakupu netto)

ktmmau
04-04-2010, 19:22
Witam.
Mam ofertę na budowę SSO tego domku
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-5-g2/m4796f9713c754,1080
od fundamentów po dach za całość 57000 PLN.
Zmiany podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak, likwidacja jednego pokoju na dole, przeniesienie komina i kotłowni do garażu, likwidacja dwóch balkonów od strony wykusza(będzie przedłużony dach) i od strony ogrodu. Budowa w okolicach Zgorzelca. Ekipa sprawdzona i polecana. Czy to dobra cena?

janek1111
07-04-2010, 17:42
Nie dużo. W sam raz. Jeśli jeszcze jakość dobra (sprawdzona na poprzednich budowach) - to można się nie zastanawiać i brać.
Joasia.
P.S. Ja też zaczynam na wiosnę, też trójwarstwowo - i jak na razie najtańsza oferta z wysoką jakością prac to 200,- zł za m kw. pow. użytk. Szukam dalej - ale dotychczas tańsze oferty łączyły się niestety z baaardzo widoczną bylejakością prac.

bo zazwyczaj tak jest,albo tanio albo solidnie radze się zastanowić bo lepiej wydać czasem więcej i mieć na lata, niż tanio i żałować :D

Krzysiek156
09-04-2010, 07:31
Witam.Przeglądam ten temat i są rożne ceny SSO.My dostaliśmy wycenę od firmy 53 tys za całość od fundamentów włącznie z dachem.Ruszamy w maju (okolice Opola).Pytaliśmy w śród znajomych i jest to normalna cena na rynku choć są i tańsze ale czy lepsze? Dom mamy 170m2 dwa balkony nie podpiwniczony no ale ostatecznie nie podpisaliśmy umowy .Jak jest firma sprawdzona i polecana to chyba nie ma się nad czym zastanawiać.

so**l
09-04-2010, 09:05
Witam.
Zdecydowaliśmy się na budowę takiego domu
http://www.extradom.pl/projekt-domu-brzoza-bsa1477.aspx

Jesteśmy z okolic Katowic/Dąbrowy Górniczej. Czy ktoś orientuje się ile może nas kosztować stan surowy otwarty? Dzięki z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam

Karina K.
12-04-2010, 18:37
Witam! Mam nadzieję, że znalazłam się w odpowiednim dziale oraz że temat nie będzie zdublowany Smile Mamy w planach rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego ( parterowy, z użytkowym poddaszem, z garażem) - projekt dom w cyniach 2 - Archon http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-cyniach-2/m471db0fc62d97. Całość to 139 m2 pow. użytkowej. Projekt pozostaje praktycznie bez zmian. Zastanawiamy się z mężem, jaki jest realny koszt postawienia tego domku do stanu surowego otwartego i do stanu surowego zamkniętego. Budowa w warmińsko-mazurskim - okolice Olsztyna. Pierwsza propozycja jaką otrzymaliśmy to 38 tyś. netto za SSO - dach pokryty papą (bez materiałów i kosztów dodatkowych typu. maszyny - koparka itd.). Może ktoś z Was orientuje się czy to dobra cena, czy raczej dalej szukać? Z góry dzięki za info

helixwroclaw2005
12-04-2010, 20:57
sonkal rozsądna cena brutto to max. 48tys.

Karina K. 38tyś netto do przyjęcia ale dodatkowe koszty jak koparka to nieporozumienie. Zapewne chodzi o zasypanie fundamentów. Inwestora to nie interesuje w jaki sposób wykonawca zrealizuje kolejne etapy prac. Ten piasek może wozić taczkami. Grunt zagęszcza się wibratorem o masie 180-200kg (ani mniejszym ani większym). Jeszcze doliczy za używanie betoniarki, mieszadeł, pił itd. - to nieporozumienie

I nie będę wspominał o oczywistych sprawach takich jak spisanie UMOWY, UMOWY, .... UMOWY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

Karina K.
13-04-2010, 07:14
dzieki helixwroclaw2005 :) dowiedziałam się, co dokładnie mieli na myśli mówiąc "koszt dodatkowy" - to cena koparki i spychacza...także ogólnie wyjedzie 38 tyś. netto + koszt wynajęcia tych maszyn. Czekam jeszcze na wycenę robocizny pokrycia dachu dachówką + orynnowanie.

EDIT: dach wyceniono na 10 tyś.

ps. czy to normalne, że SSO nie obejmuje murowanych ścianek działowych ?!?

helixwroclaw2005
15-04-2010, 21:55
Karina K. pytanie o stan SSO powinno być zadane wyłącznie pod kątem zawartej umowy Inwestora z Wykonawcą. Każda czynność na budowie bez względu na etap budowy jest policzalna i ona stanowi końcową cenę netto, brutto za wykonaną pracę.
"Stan surowy otwarty" - budynek o postawionej konstrukcji, bez wykończenia, ze ścianami nieotynkowanymi, bez izolacji cieplnej, bez posadzek, bez stolarki wewnętrznej i zewnętrznej, dach pokryty. W przypadku schodów lanych-betonowych również i ta czynność.
"Stan surowy zamknięty" - stan surowy otwarty + stolarka zewnętrzna.

Snajper7
20-04-2010, 00:40
Witam . Wykonawca za ten dom http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-osika/m471766e658605 zażyczył sobie za SSO od fundamentów po dach 70 000 zł
Sciany z ceramiki , na dachu karpiówka i 4 wole oczka. Jak myślicie czy ta cena jest do przyjęcia?

wojas70
22-04-2010, 21:06
Snajper7 - 70 tys z towarem, o którym piszesz?

basket
23-04-2010, 12:47
Witam!

Buduję właśnie dom pod Poznaniem 170m2 plus garaż. Wycena robocizny
- SSO - 50tysPLN (Brutto) + Dach - 20tysPLN (Brutto)
- koparki etc. - nie wliczone.

delikatnie rzecz ujmując - troszke dużo jak za ekipe wolnych strzelców...

pozdrawiam i czekam na reakcję...

helixwroclaw2005
24-04-2010, 16:46
basket piszesz brutto czyli wystawią Fa VAT a więc to już firma ... Wolny strzelec to to taki co dniówkę zaczyna na kacu, prosi o piwko na śniadanie i potem co godzinę. Zaliczkę chce pierwszego dnia i żąda zakupu narzędzi budowlanych, ma kilku kumpli, którzy taki dom to postawią "piorunem" ... a w kolejny poniedziałek nie przyjdą do pracy bo znaleźli jeszcze lepszego ... "jelenia itp"

agagrusz
24-04-2010, 17:27
Witam,
budujemy taki domek: http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=539&IdKolekcji=&frm_search=1&id_grupy=0&symbol=m36&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=40&y=10&nr=0
Budujemy w Mys

agagrusz
24-04-2010, 17:29
Witam,
coś mi się zgubiło i nie wyslało, wiec jeszcze raz:
budujemy taki domek: http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=539&IdKolekcji=&frm_search=1&id_grupy=0&symbol=m36&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=40&y=10&nr=0
Budujemy w Mysłowicach, wzmocnienia na II kategorię szkód górniczych. SSO 60 tys. brutto - fundamenty, ściany, strop 40 tys + 20 tys dach na gotowo. Obecnie kończymy fundamenty, ekipę mamy sprawdzoną i poleconą, poza tym widzieliśmy wcześniejsze ich budowy. Może nie są najtańsi, ale to był bardzo dobry wybór.

A jako ciekawostka - wycena pewnej firmy. Za budowę tego domu - mówimy cały czas o SSO - robocizna plus materiał (pan właściciel twierdzil, że nam się to będzie bardzo opłacać, ponieważ on ma ogromne rabaty w hurtowniach, my takich sami nie jesteśmy w stanie dostać, no i on ma 7% vat przy zakupie tychże materiałów, a nie 22% ) Acha no i pan samej robocizny nie robi, musi to być robocizna plus materiał - ale przecież dla inwestora to lepiej, bo o nic nie musi się martwić... Czekaliśmy na wycenę ponad miesiąc - miała być po dwóch tygodniach, potem za trzy dni, potem pan był chory, potem musiał odrobić zaległości, bo przecież był chory, ale w końcu dostaliśmy coraz już mniej upragnioną (widząc "słowność" wykonawcy) wycenę... 275 000 PLN za SSO :) :) :) Do dziś jak mi smutno to sobie ją oglądam :)
Pozdrawiam

Snajper7
25-04-2010, 10:12
Snajper7 - 70 tys z towarem, o którym piszesz?

Nie to tylko robocizna.

Darpiot
27-04-2010, 17:40
Witam
Mam oferty ekip na ten bydynek:

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/romina-g1/?Bookmark=1&ProjectMirror=1

Ceny za stan SSO z dachem odeskowanym + papa to 30tys do 50 tys

Jaka może być realma cena za budowe takiego damku

Pozdrawiam

Buduję dom, którego projekt powstał na bazie ROMINY 2G. Mocno pozmieniany, min dach kopertowy, strop monolit, dom troszkę powiększony (134m2 pu + 41,5m2 garaż) ale główne idee konstrukcyjne są podobne. Ceny za robociznę; murarze 20tys. w tym taras, schody, ocieplenie fundamentów, wykonanie odprowadzenia rurami wody opadowej. Dach inna ekipa 42zł za m2 ze wszystkimi obróbkami w tym więźba i krycie dachówką ceramiczną + obłozenie kominów cegłą klinkierową 2zł/cegła
murarze 20000,-zł + dach 296m2 x 42= 12432,-zł + 450cegieł x 2,-zł = 900,-zł RAZEM 33332,-PLN

kuciar
29-04-2010, 06:01
hmhm no nie wiem ja wlasnie dostalem takie cos:


orientacyjne koszty samej robocizny to powierzchnia całkowita(prosze nie mylic z uzytkowa) x 500 zł np. 160 m2 x 500 zł=80.000 zl netto.

Zakres prac w tej ceniew obejmuje wykonanie fundamentó, scian, stropu, konstrukcji dachowej, powierzchni dachu, scian, dzialowych, tarasów.



Rejon zachodniopomorskie szczecin .................oczywiscie chodzi o SSO , nie wiem czy to tylko przyklad jak jest liczone czo to jest faktyczna stawka ,panowie nawet nie widzieli projektu ....

Darpiot
29-04-2010, 07:54
hmhm no nie wiem ja wlasnie dostalem takie cos:





Rejon zachodniopomorskie szczecin .................oczywiscie chodzi o SSO , nie wiem czy to tylko przyklad jak jest liczone czo to jest faktyczna stawka ,panowie nawet nie widzieli projektu ....

Poszukaj innych wykonawców, ta cena jest zaporowa. W moim przypadku wyceny były od 55 tys. netto, później 45tys. netto a skończyło się na niespełna 34 tyś brutto

madziutek78
02-05-2010, 11:40
No nie mogę
skąd u was takie kwoty.
U mnie załamka. moja budowa to rozbudowa kostki w górę ścianka kolankowa + dach dwuspadowy oraz dobudowa osobnej klatki schodowej.
I teraz tak SSO:
1 wycena: 70 tysięcy, w tym 18 tys. - klatka schodowa, 22 tys. - budowa poddasza ze ściankami działowymi i 30 tys. - wykonanie dachu z podbitką i orynnowaniem,
2 wycena 85 tys. wstępnie.
Tak się zastanawiam, czy wszyscy myślą, że tu mieszkają sami bogaci Niemcy, czy może boja budowa jest taka skomlikowana
Mam zlecone wyceny u kolejnych czterech wykonawców, ale nie zapowiada się , że będzie taniej. :(

Sumi
05-05-2010, 14:17
na śląsku za dom 140m calkowice podpiwniczony gdzie w piwnicy garaz podziemy na 2 samochody - SSO z dachem robociza ok 55tys zł na gotowo

Moim zdaniem to dobra cena. Płacimy mniej więcej tyle samo za 129 m2 bez piwnic. Śląsk

Sumi
05-05-2010, 14:20
No nie mogę
skąd u was takie kwoty.
U mnie załamka. moja budowa to rozbudowa kostki w górę ścianka kolankowa + dach dwuspadowy oraz dobudowa osobnej klatki schodowej.
I teraz tak SSO:
1 wycena: 70 tysięcy, w tym 18 tys. - klatka schodowa, 22 tys. - budowa poddasza ze ściankami działowymi i 30 tys. - wykonanie dachu z podbitką i orynnowaniem,
2 wycena 85 tys. wstępnie.
Tak się zastanawiam, czy wszyscy myślą, że tu mieszkają sami bogaci Niemcy, czy może boja budowa jest taka skomlikowana
Mam zlecone wyceny u kolejnych czterech wykonawców, ale nie zapowiada się , że będzie taniej. :(

Nie dajcie się :) My też zaczynaliśmy z wyceną raz wyzsza niż firmy, którą ostatecznie wybraliśmy. Powodzenia!

adamrw
09-05-2010, 09:12
237,56 zł /m2 powierzchni całkowitej, SSO, okolice Wrocławia

PatiJ
09-05-2010, 18:18
Witam
moja wycena za dom LARA
http://www.mtmstyl.pl/projekt-lara/

budowa Brzoza, Kujawsko-Pomorskie
Projekt powiększyliśmy i dodaliśmy garaż (łącznie 138m2).
Cena robocizny murarki wszystko do dachu to:
25tys zł jedna ekipa, kopią ręcznie wykopy + cały dach za 15tys lub
28tys druga ekipa, wymagają koparki do wykopów, bez dachu
Zastanawiam się nad wyborem. Druga budowała znajomym i jest ok, polecają bardzo, natomiat tańsza jest wyszukana z internetu - ale także z polecenia. Przepłacić te 3 tys zł? Czy ceny są do zaakceptowania?

45tys trzecia ekipa, wraz z całym dachem (dekarka, ciesielka, obróbki blacharskie, orynnowanie, 3 okna dachowe), koparka w cenie, w fundamentach rozłożą jeszcze hydraulike

pozdrawiam

Wirecki
09-05-2010, 21:21
Co rozumiesz przez rozłożenie hydrauliki?

ZDT
09-05-2010, 21:53
WItam. Buduje w miejscowości pod Krakowem. Projekt to Dom w Werbenach 5 z licznymi zmianami. W wersji ostatecznej, dach to 3 lukarny i zadaszenie nad gangiem. Miałem oferty od kilku wykonawców. Oscylowały w kwotach ok. 40 - 60 tys. za SSO. Wszystkie z polecenia, wcześniej sprawdzone. Ostatecznie wybrałem ofertę za 50 tys. Firma buduje od fundamentów po dach, prawdopodobnie dodatkowo będę ją brał do położenia tynków. Czytając wcześniejsze wypowiedzi stwierdzam, że cena jest OK. Pozdrawiam.

PatiJ
10-05-2010, 08:33
chodzi mi o te rurki do kanalizy tylko pod chudziakiem... łazienka, wc, kuchnia - do szamba..



Witam
moja wycena za dom LARA
http://www.mtmstyl.pl/projekt-lara/

budowa Brzoza, Kujawsko-Pomorskie
Projekt powiększyliśmy i dodaliśmy garaż (łącznie 138m2).
Cena robocizny murarki wszystko do dachu to:
25tys zł jedna ekipa, kopią ręcznie wykopy + cały dach za 15tys lub
28tys druga ekipa, wymagają koparki do wykopów, bez dachu
Zastanawiam się nad wyborem. Druga budowała znajomym i jest ok, polecają bardzo, natomiat tańsza jest wyszukana z internetu - ale także z polecenia. Przepłacić te 3 tys zł? Czy ceny są do zaakceptowania?

45tys trzecia ekipa, wraz z całym dachem (dekarka, ciesielka, obróbki blacharskie, orynnowanie, 3 okna dachowe), koparka w cenie, w fundamentach rozłożą jeszcze hydraulike

pozdrawiam

roby2603
11-05-2010, 06:34
Buduję domek "Jaworzynka" (na zdj. obok) ok.100m2 plus pełne podpiwniczenie i osobny garaż. Zapłaciłem 32000 zł netto bez dachu i koparek. Ekipa bardzo dobra, podobno najlepsza w okolicy.

atika
11-05-2010, 09:06
To ja zadam może "dziecinne" pytanie - ale chcialabym mieć pewność.
Gdy piszecie o cenie za SSO - to macie na myśli wszystko od wykopu po dach - czy osobna wycena jest na stan "0" a SSO to wszystko ponad stan "0" ???

Z góry dziękuję za odpowiedź.

arte100
11-05-2010, 09:31
To ja zadam może "dziecinne" pytanie - ale chcialabym mieć pewność.
Gdy piszecie o cenie za SSO - to macie na myśli wszystko od wykopu po dach - czy osobna wycena jest na stan "0" a SSO to wszystko ponad stan "0" ???

Z góry dziękuję za odpowiedź.

SSO - Stan Surowy Otwarty to wykonanie całego obiektu począwszy od wyznaczenia osi przez Geodetę aż po przykrycie dachem.
Pozdrawiam.

Two***oo
11-05-2010, 09:39
SSO - od 990 zł m2 netto
SSZ - od 1700 zł netto

atika
12-05-2010, 08:07
SSO - Stan Surowy Otwarty to wykonanie całego obiektu począwszy od wyznaczenia osi przez Geodetę aż po przykrycie dachem.
Pozdrawiam.

Bardzo dziękuję.

martic
12-05-2010, 13:18
Witam,
Yuniorro
czy mogę prosić o namiary na ekipę?

Niwa
18-05-2010, 14:37
SSO z dachem z blachodachówki i stropem lanym , ahah mury- porotherm( http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-126,137,112,opis.html) , i osobnym budynkiem gospodarczym ceny początkowo wahały się do 70 tyś za robociznę i 220 tys.z materiałami:jawdrop:- tu zgubiliśmy zapał do budowania...
Koszty zmieniły się w raz z kolejnymi wycenami tj. pan z 65 k. zszedł do 50 a inny wycenił na 32 tyś.
I teraz serio nie wiemy co wybrać, czym się kierować i o...

a, budowa pod Warszawą.

Wirecki
19-05-2010, 22:08
Dla niewtajemniczonych przypomnę:

"Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???"

Ogłoszenia obok.... Pozdr

gizmolus
20-05-2010, 19:31
Będe budowł sie w tym roku,za projekt z98 ze zmianami podwyzszenie o trzy kolanko do tego garaz.Jeden wycenił na 52tyś.Moj materiał robi od a do z na sso z dachem i obrobką.Drugi 82tys to samo tylko dodaje calą swoją stolarke okienną plus materiał na dach czyli dachowka szwedzka drewno itp.Pytanie ktorego wybrac?

sol
24-05-2010, 13:45
ja płaciłem 184 zł za m2 powierzchni całkowitej. SSO

adamrw
24-05-2010, 13:51
SSO - od 990 zł m2 netto
SSZ - od 1700 zł netto

Nasunął mi się pomysł na zadanie maturalne z matematyki/fizyki/ekonomii:
Skoro SSO to budynek bez stolarki okiennej i drzwiowej, a SSZ to budynek z oknami i drzwiami, to z czego muszą być zrobione okna i drzwi, aby podnieść koszt metra kwadratowego domu o 710 zl netto?

Charlie
24-05-2010, 22:53
My budujemy Dom w Rododendronach 5(w) - http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-5-w/m46e7e0337313b

Koszt robocizny:
1. Fundamenty, pod beton, mury, strop. ścianki działowe, kominy, wylanie schodów betonowych, taras (mniejszy niz w projekcie), podmurowanie szczytów po zrobieniu konstrukcji dachu - 28000 PLN/ brutto
2. Dach - wykonanie konstrukcji, deskowanie, papa, łata, kontrłata, położenie dachówki ceramicznej, rynien, obrobienie kominów - 11250 PLN/brutto.

Koszt robocizny SSO - 39250 PLN/brutto

Ekipy sprawdzone, prace szły w dobrym tempie, wykonanie rewelacyjne, murarz nie liczył za nasze przeróbki (a trochę ich było).
Cena wydaje mi się jest dobra. Może i można było taniej, ale nie chciałem brać ekipy z kapelusza, bo nie zawsze taniej znaczy taniej...

jak długo budowali SSO w tej cenie ?

-Jurand-
27-05-2010, 20:05
A oto moja pierwsza wycena, kierownik budowy gratis. Dom jak w dzienniku
http://lh6.ggpht.com/_qL_5GHx1ALQ/S_7BsH-7LqI/AAAAAAAAAIg/a7Ja2Nc3Uuw/s512/skanowanie0001.jpg
Co sądzicie??
Wojewóctwo Łódzkie

helixwroclaw2005
27-05-2010, 20:38
Jurand śmiało możesz urwać tą końcówkę 6600 :) Wycena prawie jak KNR Rodosa. Zajrzyj na szukajfachowca, oferię, oferteo itd. Poszukaj firmy z certyfikatem "Rzetelna firma"
Po wyborze Wykonawcy koniecznie zwiąż się terminową umową!

moni89
27-05-2010, 22:45
No, to ja pobijam wszystkich na łeb ! :yes: Dostałam dziś wycenę : dom z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony, powierzchnia użytkowa 230 m2 z garażem - uwaga : 87000 brutto za : fundamenty ( bez prac koparkowych ), mury parter i poddasze, strop. :jawdrop: Myślicie, że to normalna wycena czy ja może żyję w jakimś innym świecie ? Fakt, fachowcy sprawdzeni i robia czysto i dokladnie ale czy to nie przesada ?

-Jurand-
28-05-2010, 07:42
Ten KNS Rodos to tanio czy drogo wycenia??
Dzięki helix i dodałem te wymiary :D

youniorro
30-05-2010, 11:55
jak długo budowali SSO w tej cenie ?

SSO bylo budowane od połowy września do grudnia. Wszelkie potrzebne przerwy na zawiązanie betonu były troche wydłużane. Najważniejszy jest wieniec, ja czekałem miesiąc zanim pozwoliłem, żeby cieśla przykręcił murłate (w sumie to sam mowil zeby lepiej poczekac). Widziałem juz jak po kilku dniach przykreciali, ale nikt mi nie wmówi, że jest to dobre rozwiazanie. Jak to sie mowi co nagle to po diable...

helixwroclaw2005
30-05-2010, 19:24
Jurand to był taki mały żart odnoszący się do tej wyceny na kartce. KNR to inaczej katalog nakładów rzeczowych, które ułatwiają i pozwalają wykonać jakikolwiek kosztorys robót budowlanych. "Rodos" to program kosztorysujący, jeden z wielu.

Charlie
31-05-2010, 13:19
KNR jest bazą cenową dla programów kalkulacyjnych NORMA, RODOS i inne. Co jakiś czas jest uaktualniany. Używanie takich narzędzi ma sens wtedy kiedy wykonawca idzie na obiekt ze swoim materiałem + jeśli jest to jakiś spory gabarytowo obiekt a nie domek 110 m2. Średnio inteligentny murarz taki metraż jest sam w stanie skalkulować.

tomasziolkowski
01-06-2010, 20:50
Południowa wielkopolska. Parterowka 135m2 + 36m2 garaż w bryle, jedna kondygnacja niepodpiwniczona.
Pierwsza wycena:
- wykopy, fundamenty, izolacje, ściany, 2 kominy, ślepa podsadzka, strop – 27000zł
- więźba 17 zł/m2
- pokrycie dachowką cementową – 30zł/m2
- tynki wewn. 13zł/m2
- ocieplenie ścian zewn. 12 styro – 30zł/m2

Ogólnie nie jest źle. Gdzie nie zadzwonię to już nie ma terminów na ten rok. Co myślicie o tej wycenie. Ekipa polecana i chwalona.

Darpiot
01-06-2010, 21:14
Południowa wielkopolska. Parterowka 135m2 + 36m2 garaż w bryle, jedna kondygnacja niepodpiwniczona.
Pierwsza wycena:
- wykopy, fundamenty, izolacje, ściany, 2 kominy, ślepa podsadzka, strop – 27000zł
- więźba 17 zł/m2
- pokrycie dachowką cementową – 30zł/m2
- tynki wewn. 13zł/m2
- ocieplenie ścian zewn. 12 styro – 30zł/m2

Ogólnie nie jest źle. Gdzie nie zadzwonię to już nie ma terminów na ten rok. Co myślicie o tej wycenie. Ekipa polecana i chwalona.

Ja mam trochę taniej za podobny metraż parterówki ale nagrywałem ekipy jeszcze w ub. roku w lecie na wiosnę 2010. Ogółem 34000zł za podobny zakres prac bez tynków wewn.
Dom taki, zdjęcia z przed 2 dni, kończą dach

helixwroclaw2005
02-06-2010, 08:08
Średnio inteligentny murarz taki metraż jest sam w stanie skalkulować.
Taki murarz jak piszesz, to taką wycenę powinien zrobić w ciągu 2 minut. Bo tyle to powinno zająć ...
Myślę, że masz pojęcie o czym piszesz
Pozdrawiam

aprilka1000
06-06-2010, 20:03
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-majeranku-2/m4abc99c126946,2209
Dom w majeranku 2 pow domu 152m2, pow użyt 136
Biorę jednego fachowca z polecenia zrobi wszystko od fundamentu po konstrukcje dachu bez pokrycia , to wszystko za 20 000 PLN pomocnikiem będę ja i ktoś z rodzinki, pokrycie dachowe inna firma 9 000 PLN, po wycenach przez inne firmy to kolosalna róznica, inni cenili sobie średnio 60 000 PLN, więc jak to tylko mozliwe to polecam systemem gospodarczym tym co chcą zaoszczędzić

Witam , zastanawiam sie tez nad tym projektem , moze zaczeliscie juz budowe i mozesz powiedziec cos wiecej ...?
bylabym wdzieczna.

superelmirka
07-06-2010, 11:02
Witam, czy ma ktoś namiary an sprawdzoną firmę budowlaną z okolic Bielska-Białej/Wadowic?będę wdzięczna za informacje

Marcim
10-06-2010, 14:06
Witam,
Przymierzam się do budowy Petunii http://www.archeton.pl/projekt-domu-petunia-464-565-opisogolny-a3422c5382029f3332c90ff2fc2b28c5
Może ktoś budował lub może oszacować jaka byłaby rozsądna cena za SSO?

Adivin
13-06-2010, 10:30
Witam wszystkich

Czytam forum już od kilku miesięcy szkoląc się w tym trudnym temacie jakim jest budowa domu. I w koncu nadszedł ten czas... czeka nas wybór firmy budowlanej. I tu mam pytanie do forumowiczów. Jaką kwotą powinna zamknąc się cała robocizna? Proszę o opinie.Czy może ktoś z forumowiczów budował już CYPRYS 2? My dokonaliśmy jednej zmiany polegającej na "wydłużeniu garazu". Po tej zmianie powierzchnia użytkowa wraz z garażem wynosi 210 m2.
http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorodzinne_dwukondygnacyjne/cyprys_2/

jagawe
14-07-2010, 10:54
Buduję dom wg projektu Dow w winorośli 3. Za wybudowanie SSO z pełnym deskowaniem dachu i ściankami działowymi zapłaciłem 23,5 tys zł za robociznę

Marcim
17-07-2010, 09:02
Witam!
Co sądzicie o wycenie budowy SSO (bez dachu) poniższego domu:
http://www.archeton.pl/projekt-domu-petunia-464-565-opisogolny-6938188a0be0edc7f1245ae4dde75696

i murarz:
fundamenty 5500zł

wylewka betonowa 600-1200zł

ściany parter 7000zł

strop i balkon 6000zł

ściany piętra 6000zł

ścianki działowe 3000zł

kominy 2000zł

schody wewnętrzne 2000zł

schody zewnętrzne 1500zł

razem daje to 34 500. Ekipa dobra ale CZY CENA DOBRA??
Budową w Wlkp.

Wujor
17-07-2010, 09:36
Mam podobny dom + garaż w bryle i płaciłem rok temu 45K. Także wydaje mi się że cena jest bardzo OK.

aprilka1000
17-07-2010, 15:30
Ja dostalam wycene na 39k, rozeta z domeny, ale u mnie dochodzi garaz i 2 lukarny.

Micmisio
19-07-2010, 20:18
Mam pytanko: jaka powinna być różnica w procentach przy płatności dla wykonawcy z i bez faktury - za robociznę SSO. Czy tylko 7% vatu czy więcej , bo przecież budowlaniec nie zapłaci też PIT?

Marcim
22-07-2010, 10:12
Witam!
Co sądzicie o wycenie budowy SSO (bez dachu) poniższego domu:
http://www.archeton.pl/projekt-domu-petunia-464-565-opisogolny-6938188a0be0edc7f1245ae4dde75696

i murarz:
fundamenty 5500zł

wylewka betonowa 600-1200zł

ściany parter 7000zł

strop i balkon 6000zł

ściany piętra 6000zł

ścianki działowe 3000zł

kominy 2000zł

schody wewnętrzne 2000zł

schody zewnętrzne 1500zł

razem daje to 34 500. Ekipa dobra ale CZY CENA DOBRA??
Budową w Wlkp.

I mam kolejne oferty:
1.- 29tys z więźbą -
2. 43tys z więźbą
Zaczynam się zastanawiać o co chodzi z tymi cenami.