PDA

Zobacz pełną wersję : Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]

dancos
29-01-2017, 23:03
Witam czy jest ktoś na forum, kto mógłby polecić dobrą i tanią ekipę do budowy domu SSO z garażem o powierzchni zabudowy 128,3 m2 w Radomiu.

Dostałem numer od kolegi któremu budowali i jest zadowolony. Ekipa z Radomia, dzwoniłem i już nie mają terminów na 2017, ale jak ci się nie spieszy to numer mogę ci podać i umówić z kolegą to sobie zerkniesz na budowę .

szymek008
03-02-2017, 18:14
Witam,

Kwota 72 tysiące za robocizne SSO, w tym płyta fundamentowa, murowanie z porothermu, strop teriva, krycie dachu blacha na pełnym doskowaniu. Dom to prosta bryła (stodoła), bez balkonów i tarasów.

Dom 155 m. powierzchni użytkowej (łącznie z użytkowym poddaszem) + garaż wolnostojacy 45 m kryty tak samo jak dom (na ławach zamiast płyty).

Co myślicie o tej ofercie? Okolice Krakowa.

rafhi
09-03-2017, 17:21
Witam, co sądzicie o tym...

Dom 150 m2 użytkowe prosta bryła tzw kostka i dostawiony do niego garaż 2 stanowiskowy ok.36 m2, fundamenty tradycyjne, 2 stropy monolityczne, nad garażem bez stopu.

Ekipa od fundamentu po krycie wiezby, po mojej stronie deski na szalunek stemple i załatwienie prądu,wody, koparka.

40 tys. za SSO bez faktury - byłem na jednej z ich budów wydaje się że jest ok pod kątem roboty i sam właściciel polecał bo ta ekipa weszła za inna któr mu fundamenty spartoliła, dodam że miejsce budowy ok. Płocka

zbigor
09-03-2017, 18:09
40 tys. za SSO bez faktury - dobra cena tym bardziej że masz stropy monolityczne.

rafhi
10-03-2017, 10:46
dobra cena tym bardziej że masz stropy monolityczne.

No niby dobra ale okazuje się że dostaje kolejną wycenę i facet 45 tys chce ma szalunki, koparkę w cenie + faktura.

Więc pierwsza oferta nie robi się już tak atrakcyjna biorąc pod uwagę że i tak od siebie będę musiał rzucić kasę na koparkę 1000 -1500 zł, deski szalunkowe od 4-5 m3 czyli 2000-2500 zł + dokupić stemple.... i różnica 3500 4500 tys nam się niweluje.

No mam zagwozdzkę

zbigor
10-03-2017, 12:20
Skoro cena wychodzi podobna to patrz na to jak pracuje ekipa a nie na to czy facet ma koparkę i szalunki.
Jeśli nie ma jakiś różnic w jakości prac to wygodniejszy jest ten od szalunków.
Natomiast nie kieruj sie tylko ceną bo to niestety często wychodzi bokiem.
Wiem coś o tym z autopsji...
btw
Z deskami szalunkowymi to różnie bywa.:)
Ja wykorzystałem je najpierw na strop parteru , później drugą stronę strop piętra a na koniec poszły po kąpieli w drewnochronie na pełne deskowanie dachu.
A i tak mi zabrakło ze 2m3 na deskowania schodów, ogrodzenia itp
Jednak już na etapie projektowania wiedziałem że nie interesuje mnie żadna membrana tylko pełne deskowanie i papa pod blachę na rąbek.
Stemple w wiekszości sprzedałem dalej tracąc ok 2zł/szt.

Kemotxb
10-03-2017, 12:57
Faktura rozumiem tylko na koparkę. Ja mam podobną cenę za całość, oprócz koparki.

rafhi
10-03-2017, 18:58
Skoro cena wychodzi podobna to patrz na to jak pracuje ekipa a nie na to czy facet ma koparkę i szalunki.
Jeśli nie ma jakiś różnic w jakości prac to wygodniejszy jest ten od szalunków.
Natomiast nie kieruj sie tylko ceną bo to niestety często wychodzi bokiem.
Wiem coś o tym z autopsji...
btw
Z deskami szalunkowymi to różnie bywa.:)
Ja wykorzystałem je najpierw na strop parteru , później drugą stronę strop piętra a na koniec poszły po kąpieli w drewnochronie na pełne deskowanie dachu.
A i tak mi zabrakło ze 2m3 na deskowania schodów, ogrodzenia itp
Jednak już na etapie projektowania wiedziałem że nie interesuje mnie żadna membrana tylko pełne deskowanie i papa pod blachę na rąbek.
Stemple w wiekszości sprzedałem dalej tracąc ok 2zł/szt.

No tak oczywiście biorę pod uwagę jakość robót, jednego widziałem (tego pierwszego) nie widzę większych uchybień i jeden inwestor poleca. Drugiego muszę sprawdzić.

Co do desek szalunkowych , tak chciałem zrobic jak kolega żeby deskować a nagle ten pierwszy wykonawca mi mowi że jak zrobie 2 stropy mono to te deski będą w takim stanie że się nie nadadzą, i nie wiem czy to prawda czy po prostu nie będą szanować materiału ?

Z drugiej strony jak mi to powiedział to zacząłem się zastanawiać czy nie zrezygnować z deskowania i papy tylko dać membrane i blachę na to - zważywszy że będę miał 2 strop to raczej hałasu od deszczu mieć nie powinienem w sypialni ?

zbigor
10-03-2017, 19:14
pierwszy wykonawca mi mowi że jak zrobie 2 stropy mono to te deski będą w takim stanie że się nie nadadzą,Albo dxxa budowlaniec albo po prostu nie chce mu sie desek obijać z betonu. U mnie jakoś sie dało i wykonawca SSO który robił też więźbę nie miał żadnych oporów a nawet pochwalił taką oszczędność.
Co do deszczu to masz rację , nie słychać . Słychać za to jak blacha tłucze o łaty przy porywistym wietrze.
Ja nie robiłem pełnego deskowania z uwagi na hałas tylko na trwałość i stabilność konstrukcji dachu.

dianicho
11-03-2017, 08:51
Witam serdecznie,
Przymierzamy się do budowy w Kórniku (wielkopolska), czy ktoś ma namiary na sprawdzone ekipy?

Ania02
17-03-2017, 13:53
Ja pod Gdanskiem za prosty dom z poddaszem uzytkowym o pow. uzytkowej 120m2+ garaz z kotlownia 30m2 z dachem dwuspadowym pod pape z deskowaniem place 35tys netto projekt domu chaber z mtm styl i na prawde super ekipa

Czy mógłbyś dać namiary na tą ekipę? ([email protected])

maciuspala
19-03-2017, 15:30
W tym roku ekipy poszalaly z cenami ale cóż roboty jest dużo więc ceny podnoszą bo i tak jest klient.
Ja za 107 m2 użytkowego choć po zmianie z porothermu 30 na silikat po podłogach będę miał 140 m2 i umówiłem się z ekipą na 32,5 tyś po mojej stronie koparka, instalacja wod-kan, izolacja pionowa(samo malowanie ) oraz zachowywanie fundamentów.Resztę robi ekipa a mają co robić bo fundamenty lane, 2 stropy lane, schody lane oraz płyta balkonowa.
W zeszłym roku miałem oferty po 26-28 tyś a teraz 2 oferty miałem po 41-42 tyś.

Paciu
25-03-2017, 14:52
Witam , wiecie ile mogłaby kosztować robocizna domku projektu "Galia BSE1077" https://www.extradom.pl/projekt-domu-galia-BSE1077 w mieście Rzeszów. Chodzi mi o pracę zaczynając od kopania fundamentów po SSZ.
Dom parterowy, niepodpiwniczony około 80 m2 z garażem w bryle.
Polecacie wziąć ekipe tylko do samej pracy czy aby także z ich strony był materiał.. a jesli tak to jaka cena wtedy byłaby adekwatna do tego domu, robocizna i materiał do SSZ
Ma ktoś namiary na jakieś ekipy dobre i niedrogie ?

Busters
25-03-2017, 16:07
Robocizna moim zdaniem z 25-35tys. Calosc kolo 100-120 za sso. Materialy taniej na pewno samemu.

marcuso86
28-03-2017, 09:55
Dostałem wycene i chciałbym zasięgnąć opinii czy to czasem nie przesada -bo sam juz nie wiem co myśleć.
A wiec dom parterowy 172m2 pow całkowitej dach wielospadowy - koperta z wypuszczonym garazem w przód o powierzchni 294m2
Robocizna:
stan zero - ławy,bloczki, izolacje,zasyp,kanalizacja.hudziak - 19tyś
parter - izolacje, sciany zew, sciany wew, wieńce, komin,- 21tyś
Dach ze stropem - rozłożenie belek stropowych, konstrukcja dachu, deskowanie, papowanie, położenie dachówki ceramicznej, obróbki blacharskie, montaż rynien - 26 tyś

Firma odpowiada za całościowe załatwienie materiału i sprzetów potrzebnych do budowy.
Technologia wykonania - dryfix25 - strop drewniany, deskowanie, dachówka ceramiczna creaton - całość około 150tyś (materiał + robocizna) - bez drewna na więźbę.

Czy cena jest ok?

Sławek...
30-03-2017, 10:39
zaraz się dowiesz, że cena ok oraz że da się za połowę tej ceny (zależy kto odpowie) ;)
jeżeli jesteś na tyle przygotowany to podpisuj umowę i buduj

Busters
30-03-2017, 11:08
Cena ok i moze byc ciezko taniej :d

marcuso86
31-03-2017, 06:58
Ja sie pytam poważnie. Woj śląskie. Firma bardzo polecana - wybudowała pare domów wśród znajomych. Czysto terminowo i bardzo profesjonalnie.

zbigor
31-03-2017, 09:16
Ja sie pytam poważnie. Woj śląskie. Firma bardzo polecana - wybudowała pare domów wśród znajomych. Czysto terminowo i bardzo profesjonalnie.

Jak na warunki warszawskie to cena bardzo przyzwoita. Jeżli rzeczywiście pracują czysto terminowo i bardzo profesjonalnie to działaj szybko bo może dla Ciebie zabraknąć terminów

marcuso86
31-03-2017, 09:36
Heh no właśnie jak na warszawskie...

zbigor
31-03-2017, 10:09
Heh no właśnie jak na warszawskie...

Zauważ że często cena przekłada się na jakość prac. Ja mając renomowaną ekipę za taką kasę jak Ty brałbym ją od razu. Niestety warszawskie warunki na to nie pozwalają i musiałem zapłacić sporo wiecej i jeszcze długo poczekać.
Uwierz mi że jeśli cena nie jest wygórowana w stosunku do innych ofert które dostałeś, to warto dopłacić te kilka -kilkanaście tyś za spokój i pewność, że ściany będą proste, dom wybudowany zgodnie ze sztuką i oddany w terminie a majstry nocą nie wywiozą tony cementu za który zapłaciłeś.

sailor_ro
21-04-2017, 14:53
Witam,

no to ja też się dołączę, budowa w okolicach Gdyni,
dom z poddaszem użytkowym pow. użytk. 185,67 (w tym 2 garaże i kotłownia)
pow. zabudowy 140,70 m2
pow. całkowita 240 m2
Ławy wylewane
Ściany fund. murowane plus ocieplnie z styr. EPS 100, zatarte klejem, na to Izohan WL
Sciany parteru i poddasza z Ytonga, sciany wewn. działowe i nośne z Silki
Strop monolityczny
Więźba,na to membrana,(szczelina), nastepnie deskowanie plus papa
Chudziak parter

W załączeniu rzuty i elewacja front.

Po mojej stronie koparka, geodeta, kier-bud,szalunki.

Wycena poleconej ekipy 42 000 zł-w rozbiciu na poszczególne etapy 5500 zł - ławy, ściany fund. - 6000 zł, parter-12 000, poddasze - 12000, dach - 6500 zł
Oczywiście w tej cenie kominy, schody wylewane.

Jak uważacie?

z góry dzieki

pozdrawiam
M.

piotrek0m
22-04-2017, 09:52
Więźba,na to membrana,(szczelina), nastepnie deskowanie plus papa


To jakieś kuriozum dachowe robisz ?!
I to jeszcze za 6000 złotych magicy jacyś.

marcuso86
22-04-2017, 10:04
Za postawienie ścian na poddaszu 1200zł? hehe jesteś pewny? Masz na to fvat od firmy, masz na to gwarancje?

sailor_ro
22-04-2017, 18:09
Za postawienie ścian na poddaszu 1200zł? hehe jesteś pewny? Masz na to fvat od firmy, masz na to gwarancje?

Pomyłka oczywiście 12 000 zł, a nie 1200 zł.
Rachunek tak, FV nie, bo nie są vatowcami.

sailor_ro
22-04-2017, 18:32
"To jakieś kuriozum dachowe robisz ?!
I to jeszcze za 6000 złotych magicy jacyś."

A czemu kuriozum? Po pierwsze, będzie pewność szczelności, koszty żadne, bo raptem koszt membrany i parę złotych więcej wezmą fachowcy.
Natomiast, tu na forum czytałem,ze nie należy natryskiwać piany na deskowanie, więc na forum zalecano od dołu pobicie jakiejś "szmaty" czyt,
membrany.Po co więc mam to robić od dołu, jak mogę po kolei, czyli na krokwie wrzucić membranę, nabić jakieś deski na krokwie, żeby zrobić
dystans nad membraną i następnie deskowanie plus papa.
No i jeszcze jak wiadomo, deski sie gdzieś rozeschną, papniak wyskoczy, zawsze coś moze podciekać, a tutaj mamy podwójne zabezpieczenie.
A co do ceny chcąc 30 zł z metra, konstrukcja, deski,papa plus 5 zł za moje "kuriozum", czyli 35 zł x 180m2= ca. 6300 zł

Rozumiem, więc, że cena za całość dobra?

marcuso86
22-04-2017, 21:00
6300 za położenie pokrycia. A kosztu postawienia więźby nie liczysz?

sailor_ro
22-04-2017, 21:28
"A co do ceny chcąc 30 zł z metra, konstrukcja, deski,papa plus 5 zł za moje "kuriozum", czyli 35 zł x 180m2= ca. 6300 zł"

Jak wyżej, 6300 to: więźba,membrana, deskowanie, papa-tak więc to jest koszt postawienia więźby, deskowania i wstepnego pokrycia.

Pokrycie dachu ostateczne, to kolejny etap, ale wykonywany już przez ekipę dekarzy.

dario123
26-04-2017, 17:57
Witam Wszystkich. Dostałem właśnie wycene projektu.https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-tamaryszkach-4-g2n-m521c51e67670e
1 Stan zerowy 33100zl
2 Ściany parteru 23000zl
3 Strop nad Parterem 31800zl
4 Ściany poddasza 25000zl
5 Dach 54000zl
Mury z pustaka czerwonego dach blachodachówka. Firma polecana bardzo dobra. Wszystko załatwia sama cały materiał.Cena bez faktury. Pytanie do Was czy to jest dużo?? Jestem z Podkarpacia okolice Rzeszowa

agusia59
28-04-2017, 10:18
Cena z materiałem oczyswiście?

dario123
28-04-2017, 16:56
Cena z materiałem oczyswiście?

Wszystko już ujęte w tej cenie. Nic mnie nie interesuje.

marcuso86
29-04-2017, 13:05
Wszystko zalezy tez jaka blacha na tym dachu bo rozbierznosc jest duza w cenie.
Mimo wszystko cena wydaje sie być normalna. Jeśli ekipa sprawdzona to nie ma sie co zastanawiać.

Kurczi7
01-05-2017, 10:30
witam,

Kochani Forumowicze- dopiero rozpoczynam przygodę w tej bajce jaką jest budowa domu. Ponieważ jestem skazana na sama siebie w tej materii ( jestem młoda matka totalnie nie znającą się na budownictwie ) bardzo Was proszę o pomoc... Jestem na etapie zatwierdzenia projektu od architekta, w tym roku muszę chociażby wylać fundamenty- kto może polecić ekipę budowlna ... Okolice Warszawy dokładnie Piaseczno - mogą być ekipy z Polski :yes:.. potrzebuje kogoś solidnego ale nie najdroższego (tu akurat jestem bardzo czujna)

Janusz05090
11-08-2017, 14:30
Witam.
Mam pytanie odnośnie kosztów SSO, niepodpiwniczony, budynek 15x15, parter i piętro 2xstropy terriva, plus dach dwuspadowy ściany 1,0 na środku koło 3 metrów. Z tego co znalazłem koszty robocizny ok 250zł m2, rozumiem że przy wielokondygnacyjnym cena odnosi się do kosztów każdej kondygnacji?. Razem z poddaszem wychodzi 3 x 225m2) czyli koło 160 tyś. Z różnych kalkulatorów kosztorysów wychodzi mi różnie od 100 do 170 tyś. Budynek w mazowieckim, mam wycenę z jednej firmy na 150tyś.
Ma ktoś rozeznanie czy to sensowna cena, czy jest sens szukać. Ekipa jest porządna. Czy ceny rzeczywiście oscylują w tych przedziałach 100-170tyś za taki budynek?

zbigor
11-08-2017, 15:07
Najczęściej płacisz za m2 liczony po podłogach ale po obrysie zewnętrznym budynku. Każda kondygnacja się liczy . Nie za m2 powierzchni mieszkalnej. Możesz mieć np dużo balkonów to ekipa Ci za nie policzy bo przecież płytę balkonową trzeba zrobić a w m2 powierzchni mieszkalnej tego nie zobaczysz.
Sens szukania dalej jest zawsze bo warto mieć porównanie do innych ofert.
Cena za tak duży budynek wydaje się dobra choć diabeł tkwi w szczegółach. Trudno to do końca określić nie znając detali budynku jak i tego co oferuje ekipa a co musisz sam zapewnić.
Dla przykładu jedni wykonawcy do SSO wliczają konstrukcję dachu inni stawiają tylko mury, a roboty ciesielskie to nie ich sprawa.

Janusz05090
11-08-2017, 15:49
Dzięki za info,daje to już mi jakieś rozeznanie, i potwierdzenie jak te m2 powinny być. Oczywiście zanim się zdecyduję jeszcze jakieś oferty zbiorę.

Powierzchnię, tak liczyłem po zewnętrznym obrysie i każdą kondygnację, czyli: parter +terriva, piętro+terriva, i poddasze. Cena jest łącznie z więźbą i deskowaniem.
Konstrukcja jest dosyć prosta; kwadratowa bryła, bez żadnych tarasów balkonów, aczkolwiek ze względu na wielkość, zbrojenia i fundamenty są dosyć pokaźne, więc i pracy przy tym sporo.
Z ekipą miałem już do czynienia i pod względem współpracy jest wszystko w porządku.
Natomiast w kwestii finansowej oczywiście wolę się upewnić, bo chociaż procentowo względem cen robocizny mniejszych budynków, czy z kalkulatorów wychodzi to w miarę ok, to jednak lepiej zweryfikować to z kilkoma źródłami.

Mateusz91
27-08-2017, 17:45
Witam, przymierzam się do budowy domu według projektu muratora M183 Bajeczny widok. Dom parterowy 100 metrów użytkowych plus garaż. Powierzchnia zabudowy 179,4 m2, dach wielospadowy. Dostałem taka ofertę:

"W sklad SSO wchodzi ; wykop,lawy,fundament,zasypka,kanalizacjia.chudy beton,izolacjia pionowa scian fundamentowych, odrenowanie,murowanie sciany nosne+dzialowe,rdzenie+wieniec,konstrukcjia dachu,orynnowanie,pokrycie dachowka,niwelacjia terenu razem wynosi 37.700"

Czy cena jest ok?

Kemotxb
27-08-2017, 17:47
brutto czy netto ?

Kaizen
27-08-2017, 17:52
Witam, przymierzam się do budowy domu według projektu muratora M183 Bajeczny widok. Dom parterowy 100 metrów użytkowych plus garaż. Powierzchnia zabudowy 179,4 m2, dach wielospadowy. Dostałem taka ofertę:

"W sklad SSO wchodzi ; wykop,lawy,fundament,zasypka,kanalizacjia.chudy beton,izolacjia pionowa scian fundamentowych, odrenowanie,murowanie sciany nosne+dzialowe,rdzenie+wieniec,konstrukcjia dachu,orynnowanie,pokrycie dachowka,niwelacjia terenu razem wynosi 37.700"

Czy cena jest ok?

Zadziwiająco tanio, jak razem z kryciem dachu, nawet, jak to brutto.

Mateusz91
29-08-2017, 11:11
Podana cena jest ceną netto.

idalia
13-09-2017, 14:24
Mam pytanie do forumowiczów. Czy ktoś z Was może mi dokładnie odpowiedzieć co się kryje pod nazwą "koszty pośrednie" w kosztorysie ekipy budowlanej? Pewna ekipa przysłała nam ofertę szczegółową, w której oprócz kwoty za robociznę i materiały zapewnione przez ekipę widnieje tabelka j/w. .

agb
13-09-2017, 15:24
Forumowicze nie, ale owa ekipa z pewnością tak.

Ec-Synek
03-10-2017, 18:57
Koledzy czy 55 tys. zł brutto za robociznę domu do stanu surowego otwartego z linku poniżej to dużo (okolice Wieliczki) ?
https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-lucernie-g2-m521c98cf0dfd7?gclid=CILi6Mqh6NUCFRiUsgodGVcOvw
Gdyby link nie działa to projekt nazywa się dom w lucernie (G2).

Druga sprawa. Czy ten koszt budowy domu podany pod opisem projektu jest realny czy jednak zaniżony ?

zbigor
03-10-2017, 23:55
Cena w granicach 300zł /m2 po podłogach. Tanio nie jest ale drogo też nie. Średnia półka cenowa powiedziałbym. Cena za SSZ jest realna pod warunkiem że bedziesz bardzo pilnował kosztów. Takie fanaberie jak lepsze 3 szybowe okna , kocioł gazowy , tynk silikonowy czy lepsze ocieplenie poddasza musisz odrzucić.
W projekcie masz 20 cm styropianu Termoorganika. Ładnie brzmi 20 cm. Tyle że to zapewne zwykły dalmatyńczyk 0.44. za jakieś 150zł /m3
Termonium Plus 0.31 jest jakieś 40% cieplejsze i jakieś 40% droższe.
Widzę że masz duże okno tarasowe. W projekcie jest zapewne jakieś zwykłe typu balkonowego na zawiasach i z ruchomym słupkiem. Jak będziesz chciał uchylno przesuwne to cena x2.
A jak bezprogowy HS to cena x4 albo i lepiej.
Przed takimi dylematami staniesz.
Nie zapominaj też że SSZ nie zawiera kosztów doprowadzenia mediów a te potrafią mocno zaskoczyć.

tkaczor123
04-10-2017, 06:41
360 tyś jest realne ale bez fanaberii , tak jak napisał zbigor, okna i lepsze ocieplenie cena w górę, przyłącza licz z 20 tyś chyba że budujesz się na pipidówie to więcej. Kumpel budował 3 lata temu podobny dom do tego z linku wyszło go ok 320 tyś (za robocizne SSO 33 tyś) tyle że nie ma zagospodarowanej działki i wykończony tylko dół.

Ec-Synek
04-10-2017, 12:14
Ja pierdziu ... a mi się marzyła rekuperacja, 100% podlogowki, cieplejsze okna ale bez żadnych kombinacji itd. Itd. ������������
Co do mediów to akurat wszystko jest w drodze, a prąd (słup) nawet na działce który muszę "uziemić" na swój koszt (+ ok 12 tys.) Ponieważ linia idzie po przekątnej działki, słup nowy więc nie do ruszenia.

zbigor
04-10-2017, 12:54
Nie ma szans byś się zmieścił w tych kosztach z rekuperacją, 100% podłogówki cieplejszymi oknami...:no:
Przerabiałem to samo. Różnica między tanimi plastikowymi 2- szybowymi oknami z projektu a tymi które mam to 100% . Drzwi zewnętrzne na ciepłym panelu Variotec też drugie tyle droższe niż standard. Przy podłogówce zadbaj o to żebyś się wyrobił z wysokością wylewki. Jak będze za wysoko centymetr albo dwa to albo będziesz miał niższy pierwszy schodek albo będziesz się ratował anhydrytem A to z grubsza co najmniej 10-15 zł wiecej na metrze niż posadzka z mixa,
itd...

tkaczor123
05-10-2017, 14:25
u mnie pomiędzy oknami 2 szybowymi o wsp ok 1,1 a 3 szybowymi wsp ok 0,85 różnica była plus 1800 zl okna zwykle bez udziwnień.
drzwi można kupić dobre za 2500 , można i tez lepsze za 10000, wszystko zależny od portfela inwestora.

zbigor
05-10-2017, 14:54
Masz rację . Od portfela wiele zależy. Na budowie dość często a nawet prawie zawsze spotyka się syndrom krótkiej kołdry. Dlatego czasami się mocno nagina rzeczywistość przesuwając wydatki albo dokładając kredytu.
U mnie kosztorys opierał się o podstawowe białe okna drutexu. Masakra wizualna i techniczna. Podobnie z drzwiami zewnętrznymi.
Pierwotnie miałem nie mieć podłogówki, rekuperacji , instalacji centralnego odkurzacza żeby się zmieścić w kosztach. Ale im bardziej wychodziły mury z ziemi tym bardziej nachodziły mnie wątpliwości.
Przeliczyłem wszystko, zmieniłem plany i wybrałem inne droższe rozwiązanie i dłuższy proces budowy by się wyrobić finansowo. Stąd też zamiast po póltora roku, wprowadzę się po prawie 4 latach.

matiix
05-10-2017, 21:43
Koledzy czy 55 tys. zł brutto za robociznę domu do stanu surowego otwartego z linku poniżej to dużo (okolice Wieliczki) ?
Gdyby link nie działa to projekt nazywa się dom w lucernie

Ja za podobny ale z obniżonym garażem i nad garażem półpiętro dałem 50 ale tylko ze względu że troche po znajomości z polecenia kogoś wiec cena 55 jak najbardziej ok jeśli ekipa ma wszelaki sprzęt a nie że panie załatw to albo to.

blanchet
29-10-2017, 23:20
Podbiję tamat. Dostałam wyceną robociżny na stan surowy bez dachu, od wbicia łopaty, z piwnicą z bloczków betonowych, dom z poddaszem uzytkowym za 45 tyś. (śląskie). Powierzchnia uzytowa 160m, prosta prostokątna bryła. czy ta cena jest w porządku?

makako007
30-10-2017, 20:47
Wybudowa domu w stanie surowym pochłania masę kasy. Wszystkim trzeba zapłacić, począwszy od stawiania fundamentów, pociągnięcie elektryki po wstawienie okien, jak i już samo wykończenie w postaci mebli. Mi udało się zaoszczędzić na elektryce bo brat jest specem w tej dziedzinie więc po godzinach przyjeżdżał do mnie majstrować a przy okazji policzył za to mniej niż inni, nieznani mi fachowcy. Warto jednak pamiętać, że na takich rzeczach jak właśnie elektryka, fundamenty czy okna moim zdaniem nie warto oszczędzać. Jak wybierzesz słabe okna, to zakradnie Ci się do mieszkania wilgoć, zrobi się grzyb, koszty ogrzewania też się zwiększą, dlatego ja po sporym researchu wybrałem okna :spam: (były jeszcze akurat w promocji) i sprawdzają się bardzo dobrze. Elektryka – wiadomo, że jak będzie coś nie tak to z niczego nie da się korzystać w domu, a np. lodówka siądzie i będzie z głowy. Fundamenty to samo - złe fundamenty bez odpowiednich zabezpieczeń, materiałów mogą sprawić, że dom zacznie osiadać. Dlatego oszczędzanie oszczędzaniem, ale z głową!

kthxb
30-10-2017, 22:15
Witam,
https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-2-m16021fa4e5575 do tego doklejony garaż 2 stanowiskowy 38 m^2 (zadaszony, bez stropu). Bloczki na ceramikę zamienione. SSO mam wyceny na 41 000, 51 000, 58 000, 59 000 netto. Po mojej stronie szalunki, media, koparka. Która cena według Was jest w miarę rozsądna? Okolice Krakowa.

rodzinanaswoim
04-11-2017, 20:48
Drodzy Forumowicze,
Przymierzamy się do budowy domu:
https://pracownia-projekty.dom.pl/pwd_bs-15_dwurodzinny_ce.htm

Dom jednorodzinny dwulokalowy, bez podpiwniczenia, z poddaszem użytkowym, prosta bryła, dach dwuspadowy.
Technologia tradycyjna murowana. Fundamenty betonowe wylewane, ławy żelbetowe. Ściany zewnętrzne nadziemia murowane z bloczków z betonu komórkowego z lekkim dociepleniem zewnętrznym. Stropy prefabrykowane TERIVA I. Schody wewnętrzne – żelbetowe wylewane, dwubiegowe. Dach drewniany dwuspadowy kryty dachówką.

Dostaliśmy wycenę SSO (z dachem) na 180 tys. netto, w tym robocizna to 70 tys. netto (110 tys. to materiały). Czy to uczciwa oferta? A może szukać dalej? Budowa okolice Krakowa.

A dodatkowo mam pytanie czy wydaje Wam się realne postawienie takiego domu w stanie deweloperskim za ok. 400 tys.? ( jak podaje wycena na stronie z projektem).

Z góry dzięki za wypowiedzi, wskazówki itd.

Kaizen
04-11-2017, 21:02
[B]Dostaliśmy wycenę SSO (z dachem) na 180 tys. netto, w tym robocizna to 70 tys. netto (110 tys. to materiały). Czy to uczciwa oferta? A może szukać dalej? Budowa okolice Krakowa.

A dodatkowo mam pytanie czy wydaje Wam się realne postawienie takiego domu w stanie deweloperskim za ok. 400 tys.? ( jak podaje wycena na stronie z projektem).

Coraz mniej ekip stosuje pracochłonne rozwiązania. Jak budują z materiałem to też biorą najtańszy wg opisu. Czyli jak masz "izolacja fundamentu styropian grafitowy 15cm" to możesz przyjąć za pewnik, że będzie to najtańszy grafit a jak będzie "styropian 15cm" to w ogóle najtańszy. Zmierzam do tego, że ta sama ekipa stosując lepsze materiały i bardziej pracochłonne rozwiązania może dać ofertę 20% wyższą czy 20% niższą. Bez porównania dokładnej specyfikacji (której zresztą nikt nie spisuje) nie będziesz wiedział, jak wyceniają swoją pracę poszczególne ekipy. Bo dla nich tak naprawdę istotne jest ile złotówek dostaną za roboczodniówkę. Tak bardzo orientacyjnie cena wygląda rozsądnie. Jak z dobrych materiałów i pracochłonne rozwiązania - nawet dobrze.

Co do stanu deweloperskiego za 400K zł - marne szanse. Nawet, jak liczysz same prace budowlane domu bez całej otoczki - papierologii, przyłączy itp. Zresztą ceny w czasie trwania budowy tak się będą zmieniały, że tak czy inaczej warto mieć spory zapas nawet, jakbyś teraz wydał czapkę pieniędzy za aktualny kosztorys.

Uparty
08-11-2017, 10:45
Witam

Szukam polecanych ekip do budowy SSO / SSZ na terenie śląska (Zabrze).
Dom w jaki celuję to z212GL z małymi zmianami, link tutaj (https://z500.pl/projekt/652/Z212_GL,maly-dom-z-poddaszem-uzytkowym-i-z-garazem-ekonomiczny-w-uzytkowaniu/dane-ogolne.html).

Obecnie uderzyłem za pomocą pierwszych paru stron Google do 10 firm, ceny za SSO w większości kosmos - od 120 do 240 tysięcy (materiał, robocizna itd).

Kaizen
08-11-2017, 10:48
Obecnie uderzyłem za pomocą pierwszych paru stron Google do 10 firm, ceny za SSO w większości kosmos - od 120 do 240 tysięcy (materiał, robocizna itd).

Lepiej odwiedź okoliczne domy niedawno zbudowane i budowy.

rodzinanaswoim
08-11-2017, 11:02
Coraz mniej ekip stosuje pracochłonne rozwiązania. Jak budują z materiałem to też biorą najtańszy wg opisu. Czyli jak masz "izolacja fundamentu styropian grafitowy 15cm" to możesz przyjąć za pewnik, że będzie to najtańszy grafit a jak będzie "styropian 15cm" to w ogóle najtańszy. Zmierzam do tego, że ta sama ekipa stosując lepsze materiały i bardziej pracochłonne rozwiązania może dać ofertę 20% wyższą czy 20% niższą. Bez porównania dokładnej specyfikacji (której zresztą nikt nie spisuje) nie będziesz wiedział, jak wyceniają swoją pracę poszczególne ekipy. Bo dla nich tak naprawdę istotne jest ile złotówek dostaną za roboczodniówkę. Tak bardzo orientacyjnie cena wygląda rozsądnie. Jak z dobrych materiałów i pracochłonne rozwiązania - nawet dobrze.

Co do stanu deweloperskiego za 400K zł - marne szanse. Nawet, jak liczysz same prace budowlane domu bez całej otoczki - papierologii, przyłączy itp. Zresztą ceny w czasie trwania budowy tak się będą zmieniały, że tak czy inaczej warto mieć spory zapas nawet, jakbyś teraz wydał czapkę pieniędzy za aktualny kosztorys.

Dziękuję za odpowiedź. Dorzucam trochę szczegółów dot. zakresu prac oraz użytych materiałów. Proszę o ocenę oferty z uwzglednieniem tej specyfikacji.

Zakres prac:
Etap I:
-wykonanie robót ziemnych
-wykonanie ław fundamentowych pod budynkiem żelbetowych beton klasy B20,
-wykonanie ścian fundamentowych pustak szalunkowy betonowy zazbrojony, zalany betonem plus wieniec beton klasy B20,
-wykonanie izolacji ław i ściany Dysprobit 2-krotnie zewnątrz i wewnątrz fundamentu,
-ściany fundamentowe izolacja termiczna styrodur XPS gr. 10 cm
-folia kubełkowa,
-wykonanie kanalizacji stanu zero głównych podejść, wykonanie przejścia wodnego,
-wykonanie zasypki skrzyń fundamentowych - grunt rodzimy, piasek zasypowy- zagęszczone mechanicznie zagęszczarkami,
-rozłożenie foli budowlanej, wylanie chudego betonu gr 10 cm - beton klasy B15
-wyrównanie terenu wokół fundamentu.

Etap II:
-wykonanie izolacji poziomej pod ścianami - papa termozgrzewlana 2 -krotnie ,,
-prace murarskie ściany zewnętrzne i wewnętrzne pustaki Porotherm 25 P+W dryfix - (pustak na klej,brak mostków termicznych, cieplejszy niż tradycyjny pustak ceramiczny a znacznie wytrzymalszy niż beton komórkowy)
-wzniesienie kominów część parter- kominy systemowe Schiedel : spalinowe i wentylacyjne.
-prace szalunkowe stropu,schody, belki, podciągi,balkony,
-prace zbrojarskie ww. elementów,
-wylanie stropu wraz z mechanicznym zagęszczeniem beton B20,

Etap III:
-wzniesienia ścian poddasza wraz z wylaniem wieńcy osadzeniem kotew pod murłaty
-wzniesienie przewodów kominowych i spalinowych część poddasze ponad połać dachu ,
-wykonanie konstrukcji więźby dachowej,
-wzniesienie ścian szczytowych, lukarny,
-wykończenie kominów ponad połacią-np. tynk, mozaika,blacha,
-wykonanie foliowania wraz z nabiciem kontr - łat i łat,
-wykonanie pokrycia blacho-dachówka Pruszyński ( kolorystyka według gamy kolorów producenta)
-montaż wyłazu dachowych Fakro WGT
-montaż okna dachowe Fakro FTP VU3 - 78x140 - 8 sztuk plus kołnierze.
-montaż orynnowania PCV Gamrat,
-obróbki blacharskie ; pasy pod i nad rynnowe, obróbki blacharskie kominów,
-rozszalunek stropu parter ,wzniesienie ścian działowych parter, poddasze- porotherm dryfix 11,5 P+W
- prace porządkowe po zakończeniu budowy


Co powinniśmy doprecyzować? O co dopytać?Z góry dziękujęmy za wszystkie wskazówki i uwagi.

zbigor
08-11-2017, 16:50
1. Jeśli masz styrodur czyli XPS to folia kubełkowa jest zbędna. Ktoś pewnie z rozpędu wpisał do oferty.
2. Porotherm 25 P+W dryfix - nie wiem po co w to wchodzisz ale jesli juz sie na to decydujesz zamiast tradycyjnej zaprawy to upewnij się że ekipa wie jak na tym pracować a nie że jej się tylko wydaje że wie...
Koleżanka mojej żony się na to uparła i ma już trzecią ekipę. Co po drodze zjadła nerwów to jej
Nie patrz czy pustak jest mniej czy bardziej ciepły. Tak naprawdę nie ma to znaczenia bo od izolacji termicznej jest styropian .

Robbson
14-11-2017, 13:20
U nas za dom w galach https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-galach-m386212cca9ee9
ciut powiekszony o 5m2 za SSZ wyszło 165000 brutto.
Ciekawe jak sie ma to do kosztorysu ze strony gdzie podane jest 207000 netto.
Ekipy mielismy z polecenia i nie byly to najtansze opcje.

KOwczarek
30-11-2017, 20:00
Racja. Ludzie często sami chętnie oszczędzają na materiałach budowlanych, a później się dziwią, że coś się szybko psuje czy rozlatuje albo, że efekt nie jest taki jak oczekiwali. I tu nie chodzi nawet tylko o styropian czy cegły, ale nawet zwykłe drzwi, okna czy panele. Znajomi urządzili dom najtańszym kosztem i się teraz dziwią, że a to tynki pękają albo okna nieszczelne. Ale jak mają być dobre jak wybrali jakaś firmę krzak, a nie np. znany już na rynku dr**x. Albo kupują aby kupować nie zasięgając wcześniej informacji czy dane produkty są dobre czy nie. Ja przed zakupem rzeczy budowlanych zrobiłem taki research, że szok. Skorzystałem z ofert znanych i cenionych już firm. Czasem lepiej dopłacić i móc się cieszyć latami. Ale jak to mówią: ‘’Skąpy dwa razy traci’’

tymon7117
30-11-2017, 23:25
Ludzie najchętniej oszczędzają na wszystkim, nie tylko na materiałach budowlanych, ale także na ekipie. Ile razy ja widziałem jak ktoś moim znajomym kompletnie spartaczył robotę… Czy to tynk krzywo położony czy za mało ocieplili i teraz wykwity się robią z wilgoci czy dach przecieka, aż przykro patrzeć. Tak to niestety jest jak się bierze w ciemno i wcześniej nie sprawdzi umiejętności fachowców. Tak jest ze wszystkim. Z drzwiami, farbami, meblami. Przykładowo, okna wziąłem model :spam: , bo widziałem u znajomego, który ma je kilka lat i wiedziałem czy mi się sprawdzają czy nie. Ja lubie sugerować się sprawdzonymi produktami, nie takimi o których kompletnie nic nie wiem.

zbigor
01-12-2017, 01:10
Racja. L Ale jak mają być dobre jak wybrali jakaś firmę krzak, a nie np. znany już na rynku drutex.
Weź przestań z tym drutexem. :yes: Może jest i znany na rynku ale głównie wśród deweloperów gdzie liczy się cena a nie jakość.
Ja podobnie jak ty robiłem research i drutex był daleko za oknoplastem , i innymi. Generalnie to tanie okno marketowe gdzie główną zaletą jest cena.
Ma za to dla mnie jeden plus. Dzięki niemu wyleczyłem się z okien plastikowych i mam drewniane. :yes:

tkaczor123
01-12-2017, 07:04
Ja wymieniłem na plastikowe, w 97r kupiłem drewniane i był to duży błąd od strony południowej drewno mi zgniło a co parę lat były konserwowane.
Sasiad obok kupił plastiki (pierwsza produkcja ZA) ma do dzisiaj, jedno z okien mu zaparowało.
Może coś na przestrzeni 20 lat się zmieniło ws drewna, do nowego domu kupiłem bez namysłu okna plastikowe nawet dachowe.

zbigor
01-12-2017, 07:51
A ja w 2000r wymieniłem drewniane skrzynkowe na drewniane sosnowe Stolbud Włoszczowa. Do tej pory tylko raz malowane , od razu po kupnie na brązowy kolor. Zero kłopotu.
Z kolei w drugim domu mam plastiki również w brązowym kolorze i w upalne dni okno balkonowe od południowej strony ciężko się otwiera Taki podobno urok plastików że duże okna w ciemnym kolorze u upale się wypaczają.

tkaczor123
01-12-2017, 15:14
Widocznie miałem pecha z tymi drewnianymi, nawet mnie nie strasz bo ja mam plastiki dąb bagienny od strony południowej i też ciężko się otwierało ale przyjechali i wyregulowali.

erloy
13-12-2017, 19:20
Witam
Czy ktoś obeznany w temacie może mi napisać ile w przybliżeniu może kosztować brutto SSZ lub SSO domu z kolekcji muratora M189
https://projekty.muratordom.pl/projekt_magiczny-swiat,3037,0,0.htm?q=m189&mirror=yes&t=&v=1
Dom 100 metrów kwadratowych plus podwójny garaż z kotłownią w sumie 40 metrów
Według danych na stronie Muratora jest to 145 tys. netto, co wydaje mi się dużo, ale wstępne dwie oferty jakie otrzymałem są jeszcze wyższe.
Budowa pod Gliwicami.