PDA

Zobacz pełną wersję : Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

rogbog
20-09-2006, 21:26
8) :lol: Witam. Po przerobieniu ofert wielu firm budowlanych (chcieliśmy
do końca roku postawić stan surowy otwarty),które proponowały nam ceny księżycowe udało nam się wreszcie znależć ekipę za rozsądną cenę.
W związku z tym - w tym roku stan zerowy - robocizna 5 tys
- na wiosnę wszystkie ściany,ścianki działowe,schody
betonowe ,kominy - 15 tys
-dach dwuspadowy w tym nad podwójnym garażem,
3 lukarny -cena 40 zł za m2 ,wyjdzie ok.12-13 tys
Myślę,że w 40 tys się zmieścimy -dom pow całk.215 m2,dach
dwuspadowy nad całością,parter +poddasze uzytk.,podwojny garaż,
silka na klej.
Wcześniejsze wyceny były na 70 tys.Stwierdziliśmy z mężem,ze
poczekamy,a jak będzie ciepła zima to zagospodarujemy nieco teren,
ogrodzimy działkę.zakupimy okna(mamay fajna ofertę na okna
z Krakowa) dachówkę-wybralismy Bogen -wycena podobna do Robena,
ale jakosć lepsza.
Radzę tym którzy usilnie szukają ekipy na teraz,poczekać ,rozplanować
i w ten sposób jednak zaoszczędzić trochę pieniędzy.
My nadwyżkę pieniędzy na pierwszy etap chcemy dać na lokatę,uzyskane
odsetki będą np.na zakup kolejnej cegły itp.
Tak to sobie z moim ślubnym wymyślilismy :lol: :oops: :wink:
Pozdrawiam Bo :P :P :P :P

Alexs
21-09-2006, 07:57
Witam,
planuję budowę malego prostego domku w okolicach Warszawy, projekt:
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=183&IdKolekcji=23.
Z tego co się orientowałam ceny są b. zróżnicowane, najchętniej bym wybudowała systemem gospodarczym bo mam dużą pomoc w rodzinie mam okniarza, mam elektryka, hudraulika, wykończeniowca, brakuje mi w zasadzie murarza do stanu surowego, dekarza i ekipy do tynków. Wstępnie znajomy murarz zaproponowal cene robocizny stanu surowego z dachem na 30 000 + materiały 45 000, wydaje mni się, że to wysoka cena biorąc np pod uwagę,ze ktoś tam mi polecił firmę co buduje za 950 zl m2 stanu surowego zamkniętego z tynkami i ociepleniem, no i w/w murarz nie jest firmą i nie wystawi mi rachunku na roboty a mi na tym b. zależy bo muszę się rozliczyć z urzędem za sprzedane mieszkanie i an dzień dobry od 30 000. płacę 3000 podatku.
Doświadczonych proszę o wypowiedz lub ewentualnie namiary na solidnego nie drogiego murarza, żebym mogła sobie cenki porównać.
Dziękuję i pozdrawiam

jablek
22-09-2006, 18:06
Witam pierwszy raz na forum. Planuję budowę domu z użytkowym poddaszem 146 m2, z garażem, ściany dwuwarstowe porotherm 25W+styropian+tynk, dach dwuspadowy, dachówka ceramiczna, dwa balkony. szczegóły tutaj; http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m42e0df531a640.
W kosztorysie kupionym razem z projektem cena za stan surowy otwarty(bez okien i icieplenia, z dachówką) to 105 tys. PLN+VAT. Firma zaproponowała mi cenę zabójczą 180 tys. Chyba za duza różnica w cenach. Albo kosztorys jest do bani (pracownik z archonu zapewniał mnie,że ceny nie odbiegają od średnich krajowych), albo firma chce mnie wyrolować na niezłą sumkę. Proszę o opinie w tej sprawie. Może ktoś zna dobrą i solidną firmę w okolocach Olsztyna za rozsądną ceną. Pozdrawiam.

anpi
22-09-2006, 18:35
Radzę tym którzy usilnie szukają ekipy na teraz,poczekać ,rozplanować
i w ten sposób jednak zaoszczędzić trochę pieniędzy.


Dokładnie! Teraz jest najgorszy moment na szukanie wykonawcy. Lepiej przez zimę kupować materiały (wtedy są nawet połowę tańsze niż teraz), a z ekipami rozmawiać w styczniu-marcu. Zaczynając teraz i tak nie ma praktycznie szans na skończenie budowy przed zimą. Po co więc tracić pieniądze?

daggulka
23-09-2006, 08:10
Tylko że Ci lepsi wykonawcy już teraz mają pozajmowane terminy na przyszły rok-przynajmniej na wiosnę. Mnie się udało- mam zamówionego wykonawcę z polecenia-naprawdę bardzo porządna ekipa. Ale musiałam się nieźle nagadać , naprzekonywać go, naprosić :wink: żeby "wcisnął nas" na wiosnę przyszłego roku. Ale udało się i jestem już spokojna :D .
Dlatego przypominam że ekipy szuka się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
Pozdrawiam.

Szybki
23-09-2006, 08:20
Za postawienie domu z ceramiki bez ławy i fundamentów zapłaciłem 16tys w tym było 220 m2 ceramiki na 24 cm i 90 m2 na 11,5 cm .
Dom o powierzchni 190 m2 + garaż 30m2
Koszt wykonania więźby 7tyś
Dekarz dachówka karpiówka , rynny tytan cynk , okna dachowe szt. 8 , koszt 10tyś
Razem 33tyś zł

W sumie wybrałem najtańszych wykonawców z okolic Poznania ale byli to fachowcy a nie partacze.
Mogłem jeszcze taniej ale nie chciałem ryzykować bo czasami efekt mógłby być opłakany.
Chytry dwa razy traci.

jablek
30-09-2006, 19:36
Witam. Jak pisałem wcześniej za budowę domu w stanie surowym otwartym, z użytkowym poddaszem 146 m2, firma zaproponowała mi cenę 180 tys. z przyłączami wodno-kanalizacyjnymi. Dziwi mnie szczególnie cena przyłączy: wodociągowe 7000,00; kanalizacji sanitarnej 6000,00; kanalizacji deszczowej 10000,00 PLN. Dom buduję w mieście, długość przyłączy wodociągowej to ok.30m, sanitarnej 20m, deszczowej 20m. wychodzi na to,że sa przyłącza muszę zapłacić 23 tys. A za wcinkę i geodetę płacę sam. Proszę o Wasze doświadczenia w tej sprawie. Pozdrawiam.

fuks
01-10-2006, 09:40
Witam. Jak pisałem wcześniej za budowę domu w stanie surowym otwartym, z użytkowym poddaszem 146 m2, firma zaproponowała mi cenę 180 tys. z przyłączami wodno-kanalizacyjnymi. Dziwi mnie szczególnie cena przyłączy: wodociągowe 7000,00; kanalizacji sanitarnej 6000,00; kanalizacji deszczowej 10000,00 PLN. Dom buduję w mieście, długość przyłączy wodociągowej to ok.30m, sanitarnej 20m, deszczowej 20m. wychodzi na to,że sa przyłącza muszę zapłacić 23 tys. A za wcinkę i geodetę płacę sam. Proszę o Wasze doświadczenia w tej sprawie. Pozdrawiam.
Taką cenę, to płaci się za dom w tzw. stanie developerskim a i tak moim zdaniem jest dużo za dużo przesypana.
Na dobrą sprawę, taką kasę powinieneś zapłacić za dom oprócz drzwi, podłóg, sanitariatów, mebli, etc.
Ktoś Cię robi po rogach.

WB-3943L
03-10-2006, 17:23
Za dom jak w nicku (agrobisp WB-3943 w lustrze, powiększony o 1 m)
budowa na wiosnę
ok. 200 pow. całkowitej
bryła i dach mało skomplikowane
fundamenty lane w deskowaniu
ściany murowane z maxa
dach dachówka
kominy murowane
schody żelbet
ekipa spod Krakowa chce 38 tys.
widziałem ich budowy - wyglądały dobrze
Dużo?

ratkovitz
03-10-2006, 17:56
33 to standard. ja mam umowioną firmę, która dom wg projekt SP 1505 (Studio Projekt z Cieszyna, poszerzony o 0,5m garaż) wyceniła na 120 000 PLN za stan surowy otwarty, w tym fundamenty beton, porotherm, komin schiedla, schody żelbetowe, dachowka betonowa (tu się jeszcze zastanawiam). to chyba OK. przy czym oczywiście o materiały się nie martwię :-) jest w tym pewne ryzyko, ale i komfort...

Magda2005
06-10-2006, 11:49
Witam :)

Rzpoczynamy budowę najprawdopodobniej w sierpniu przyszłego roku, ale oczywiście już teraz chcielibyśmy wybrać i zamówić ekipę do stanu surowego otwartego (taki mamy plan na przyszły rok) - i mam takie pytanko: Czy teraz zamówionej ekipie już płacić jakąś zaliczke i spisać umowę (żeby nas nie wystawili do wiatru), czy nie? Jeśli tak, to w jakiej wysokości (procentowo, w stosunku do całej robocizny)?

z góry dzięki za dopowiedzi,

magda

Natalia Stanko
06-10-2006, 19:44
Magda2005,
żadnych zaliczek, tylko umowa na roboty budowlane, najlepiej z wyceną. Choć musisz zdawać sobie sprawę, że kawałek papieru nie gwarantuje w 100% że firma się stawi. Jednak lepiej umowę podpisać i to jak najszybciej.
Pozdrawiam.

Iśka
12-10-2006, 12:41
Witajcie, nam za projekt Ewa (poniżej link) powiedział wykonawca (rzetelny, sprawdzony, budował 3 domy znajomych) 35 tysięcy. Robi od fundamentów do kominów i dachu. Oprócz koparki ma cały swój sprzęt, a przy dobrej pogodzie stawia taki dom w 2 m-ce. Czy to oferta warta uwagi?

Bardziej doświadczeni - dajcie znać

Francuska
21-10-2006, 11:08
Witam, zamierzamy z narzyczonym wybudować nasz wspaniały domek. Mamy już projekt powiedzcie ile uda nam się zrobic za 100 000 zł ? Czy doprowadzimy go do stanu surowego zamknietego ? A może budowa pójdzie jeszcze dalej ? Proszę o wasze zdanie na ten temat.

Z góry dzięki za odpowiedz, Agata

jaro lubuszanin
22-10-2006, 23:09
Witam, szukamy pomocy....Planujemy budowę w lubuskim, dom 230m2 pow. użytkowej,bez podpiwniczenia, parterowy z uzytkowym poddaszem w tym garaz poszerzony o 1 metr, dach 4 spadowy 3 lukarny z balkonamitroche skomplikowany, dachowka ceramiczna, ile za stan surowy zamkniety - robocizna z materialami i bez materialow? czy lepiej samemu kupywac materialy bud. i targowac ceny w hurtowniach , czy zdac sie na kompletnosc obslugi przez firme i zdac sie tylo na nich? wtedy napewno przeplace.... Ile trzeba liczy kasy na stan gotowy do zasiedlenia? jest jakis przelicznik aby to wyliczyc?

Dzieki za wszelkie informacje..

pozdr.

a&zb
22-10-2006, 23:37
No i zaczęła się jazda. Za D79 (adaptacja - bez garażu ale z podwójną wiatą) chcą za stan surowy otwarty bez pokrycia dachu:

Jeden dostał projekt na 2 tygodnie i rzucił 45 tys, a jak z obłożeniem kominów i słupów klinkierem to jeszcze +10 tys. Słupów jest 9 - trzy w oryginalnym projekcie w podcieniu oraz 6 podtrzymujących dach pod wiatą, ale to i tak bardzo dużo, wychodzi jakies 5,50 zł od cegły, od kiedy to robocizna jest 2x droższa od materiału, to chyba szukanie łosia, szkoda bo sympatyczny i zna się.

Drugi oglądał projekt przez 5 minut i rzucił 23 tys. To już brzmi lepiej, a ponieważ dopadlismy go na budowie, to można było popatrzeć. Żona stwierdziła, że na placu był porządek, materiały na paletach zafoliowane, nic się nie walało, pracownicy wyglądali na trzeźwych, nie opier.... się i przez 15 minut tylko raz powiedzieli k.... No może, zobaczymy.

Trzeci jak wziął kopię projektu pod koniec września to mówi że ofertę przygotuje w listopadzie, bo teraz ma huk roboty.

Z czwartym się spotkam jutro, piąty wraz z ekipą ma się pojawić z powrotem w okolicy za tydzień, mam jeszcze dwa telefony do podobno świetnych górali.

Wszyscy oprócz pierwszego są z polecenia.

a&zb
22-10-2006, 23:43
Zapomniałem szczegółów, dom parterowy 140 m2 plus taras 21 m2 plus wiata na 2 samochody, fundamenty z bloczków, sciany beton komórkowy 24cm plus styropian 12cm, poddasze nieużytkowe - stropodach z więzarów kratowych z sufitem podwieszanym, dach dwuspadowy blachodachówka.

karolka22
23-10-2006, 14:49
a nam za taki http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=347&IdKolekcji=
powiedzieli 44 tyś (robocizna od fundamentów po dach)
To chyba duzo szukamy dalej

werms
23-10-2006, 16:58
a nam za taki http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=347&IdKolekcji=
powiedzieli 44 tyś (robocizna od fundamentów po dach)
To chyba duzo szukamy dalej
To sporo. Myślę, że cena robocizny tego domku nie powinna przekroczyć 30 tys.

karolka22
24-10-2006, 13:15
a kto zna firme , która pdejmie sie budowy w/w domu w rozsądnej cenie

KaJot
24-10-2006, 13:25
Za domek taki jak w stopce (132m zabudowy, 175 użytkowej, 260 całkowitej) statn surowy bez pokrycia dachowego 37 kPLN.
Dodatkowo pomieszczenie nad garażem.

Konto_usunięte*
25-10-2006, 17:32
Potrzebuje namiary na sprawdzoną ekipę godną polecenia do wykonania fundamentów. Budowac chcę się koło Wrocławia. Czy możecie podac jakie są tutaj ceny za fundamenty ?? Liczy sie pewnie za metr. Interesuja mnie jedynie ceny z okolic Wrocławia.

a&zb
26-10-2006, 00:21
a nam za taki http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=347&IdKolekcji=
powiedzieli 44 tyś (robocizna od fundamentów po dach)
To chyba duzo szukamy dalej

Jeżeli za stan surowy otwarty z pokryciem dachu i z wylaniem tarasów i obłozeniem kominów i słupów klinkierem, to chyba nie jest taka zła cena. Tym bardziej że konstrukcja dachu nie taka znowu prosta a jeszcze strop w parterowcu ma dużą powierzchnię. Po co w parterowcu strop gęstożebrowy?

RobSto
29-10-2006, 20:40
Witam ciepło,
chcę ruszyć z budową 155m użytkowych w Białymstoku. Bedzie to silikat 24 + 12 styro. Pytanie czy ktoś może mi pomóc z ekipą. Będę wdzięczny :P
Pozdrawiam :lol:

luk__25
30-10-2006, 12:03
Ja własnie zamknałem dom na zime, ok 180m2 całkowitej, thermopor30, strop leier, 2 kominy schiedel, 2 lukarny, dach wielopołaciowy, 13m3 drzewa na więźbe, dachowka creaton kera phanne, rynny galeco stal, 7 okien dachowych, rozprowadzona kanalizacja pod ślepa wylewką - wszystko włacznie z robotą ok 150000. Robota 25tys reszta materiały.
pozdrawiam

kabietka
30-10-2006, 12:14
Radzę tym którzy usilnie szukają ekipy na teraz,poczekać ,rozplanować
i w ten sposób jednak zaoszczędzić trochę pieniędzy.


Dokładnie! Teraz jest najgorszy moment na szukanie wykonawcy. Lepiej przez zimę kupować materiały (wtedy są nawet połowę tańsze niż teraz), a z ekipami rozmawiać w styczniu-marcu. Zaczynając teraz i tak nie ma praktycznie szans na skończenie budowy przed zimą. Po co więc tracić pieniądze?


W taki sposób to sami zapędzicie się w kozi róg!!
Kupować materiały to fakt -kupować !!
Co do ekipy to radzę sie już teraz umawiać nie czekając na styczeń-marzec bo wtedy o jakiejkolwiek ekipie możecie zapomnieć i pozostaniecie na lodzie!! Przecież umawianie ekipy nie jest jednoznaczne z rozpoczęciem budowy w tym roku!!!
Budujący po to rozmawiają i zamawiają ekipy już teraz by z wczesną wiosną ruszyć z budowa.

Pozdrawiam

Xena z Xsary
30-10-2006, 14:07
Potrzebuje namiary na sprawdzoną ekipę godną polecenia do wykonania fundamentów. Budowac chcę się koło Wrocławia. Czy możecie podac jakie są tutaj ceny za fundamenty ?? Liczy sie pewnie za metr. Interesuja mnie jedynie ceny z okolic Wrocławia.
okolo 10000 za same fundamenty - 120m2.

Pablito69
30-10-2006, 20:54
:oops:
Pierwszy raz, ale za domek na wiosnę 120 m2 - parter (+41 garaż) + (160 po podłodze) 120 poddasze+ 90 (ze względu na ukształtowanie terenu) " "z górki" terenu 90 m2 piwnicy:
- 1 sza firma = 30 tyś mury + 6500 więźba + 2000 deski Z PAPĄ+ 1200 BAwole oko,
- 2-ga firma = 45 tyś całość = stan surowy otwarty,
- 3-cia firma (robiąca na terenie Warszawy) 950 ZŁ +vat ZA M2 NIEZAGOSPODAROWANY (GARAŻ + PIWNICA+STRYCH) + 2000 ZŁ + vat ZA M2 ZA METR ZAGOSPODAROWANY= PARTER +PODDASZE "PO PODŁODZE",
4-ta możliwość 30 tyś mury + 9200 więźba z dskami i bawolim okiem.
Ceny naprawdę "poszły do góry" , ale niestety nic na to nie poradzimy.
Pozdrawiam
:wink:

Pablito69
30-10-2006, 20:59
:lol:
Sorry
miałem też tel do super górali którzy 3 lata temu byli (jeśli chodzi o cenę i robotę) super,
Powiedzieli, że parter (120 m2) + poddasze (po podłodze 160 m2) + położenie dachówki (ok 350 m2) to będzie 45 tyś zł = i TO JEST SUPER CENA NAWET NA PROWINCJE, ale jeśli oni dodali że 20 tyś za 90 m2 piwnicy to zrobiło się drogo i szukam dalej.
pozdrawiam

Monik75
31-10-2006, 18:22
za dom 200 m2 pow. całkowitej
prosty dom, dwuspadowy dach, bez lukarn
(dom bez podpiwniczenia)
stan surowy otwarty, dach pełne deskowanie, papa; tarasy 30 m2
3 niezależne ekipy krzyknęły nam 30.000 zł

:( liczyliœmy na mniej
A my chcemy budować dom parterowy o pow. uzytkowej 153 m2 ( nasz projekt www.studioarcis.pl AD-38)
zwykły "murarzyna" krzyknął nam 30 000. Szukamy dalej :))

fuks
31-10-2006, 18:59
za dom 200 m2 pow. całkowitej
prosty dom, dwuspadowy dach, bez lukarn
(dom bez podpiwniczenia)
stan surowy otwarty, dach pełne deskowanie, papa; tarasy 30 m2
3 niezależne ekipy krzyknęły nam 30.000 zł

:( liczyliœmy na mniej
A my chcemy budować dom parterowy o pow. uzytkowej 153 m2 ( nasz projekt www.studioarcis.pl AD-38)
zwykły "murarzyna" krzyknął nam 30 000. Szukamy dalej :))
Brak domu AD3 :evil:

martadela
31-10-2006, 19:36
nawet nie ma w grupie AD 3... takiego o opw 153mkw... :roll:

daggulka
01-11-2006, 19:20
A my: dom z poddaszem powierzchnia użytkowa 130 m + garaż 30 m + taras 19,5m , pow. całkowita 197 m, kubatura 666m - robocizna za : fundamenty+ściany+stropy+więźba+pokrycie dachu zapłacimy 25000 zł. Chyba oki.
Pozdrawiam.

Monik75
02-11-2006, 16:50
nawet nie ma w grupie AD 3... takiego o opw 153mkw... :roll:
Sorrki miało być AD-38 :)
http://www.studioarcis.pl/opis.php?id=125&b=1

magazyn
04-11-2006, 14:10
my chcemy budować parterowy murator d08 mamy dopiero jedną wycenę KOSMOS!!!-220tyś.za stan surowy zamknięty bez drzwi, oni dają towar ale to i tak szok---szukamy dalej!
Jeśli ktoś ma dobrą ekipę gdzieś z okol.Rybnika, Wodzisławia będę wdzięczna za info.

ramsey1981
05-11-2006, 19:45
Moze ktos moze polecic solidna ekipe budujaca w okolicach Warszawy? Budowe chce rozpoczac w czerwcu 2007.

pawel

aik
05-11-2006, 22:52
Witam, my budowe naszego domku Projekt ,,Zacisze ,,Charkiewicza zaczelismy 15 maja tego roku
Powiezchnia uzytkowa 100m2 parter + 35m2 garaz, dach 250m2
Sciany Max, dachowka Creaton, strop teriwa, fundamenty bloczki, cztery kominy z tego dwa systemowe Schidla(nie wiem czy dobrze napisalam), dwa kominy nad dachem z klinkieru, dwa pozostale zakonczone dachowka kominkowa.
Stan surowy, bez dach ale +hudziak+ schody zewnetrzne+kominy z klinkieru
= Robocizna 19000
= Material 46900
Dach
= robocizna 12000
= Materialy 24200 (w tym Rynny metalowe)
= wiezba 7500
W tej chwili mamy juz okna,brame garazowa, drzwi zewnetrzne, instalacje elektryczna, tynki, instalacje CW i CO,w tym 64m2 podlogowki, piec Kondensacyjny Wiesmana, grzejniki, instalacje alarmowa, wylewki, wszystkie przylacza juz doprowadzone do budynku
Calosc kosztowala nas 160000tys w tym jest doslownie wszystko od gwozdzia, rurki. kolanka, wodki dla budowlancow :wink: , benzyny itd
Poz

06-11-2006, 08:15
w moim przypadku koszty wynosily : stan surowy bez dachu 12tys zl i kompletny dach 5tys . lacznie stan surowy otwarty to 17tys zl . dom jak na zalaczonym obrazku wykonany z poromuru i pokryty braasem.

grzeg
06-11-2006, 09:18
Kara,budowaliście sami czy przez firmę,może macie jakieś ciekawe namiary na wykonawców,buduję w okolicy.

Sebastian z wrocka
09-11-2006, 13:02
witam
polećcie mi ekipy do postwienia stanu surowego z okolic wrocławia
planuje początek budowy na wiosnę 2007
domek około 150 m2 parterowy z garażem jeszcze nie mam projektu
pozdrawiam

Andrzej 1964
12-11-2006, 02:17
Jestem po zakończeniu stanu surowego domu z pracowni Archipelag. Projekt Izolda o powierzchni 150m2 + 20m2 garażu. Budowa rozpoczęta 10 lipca, zakończona 20 września 2006.
[http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php?KatID=3990500]

Koszt robocizny wyniósł mnie 24 000 zł. Koszt materiałów 75 000 zł.

Wykonane prace przez firmę budowlaną:
- wykop pod fundament, wylanie ławy z gruszki, murowanie, ocieplenie, izolacja fundamentu
- murowanie ścian nośnych i działowych parteru i poddasza
- wylanie stropu nad parterem
- murowanie dwóch kominów i kominka zewnętrznego (cegła klinkierowa)
- wykonanie więźby dachowej z pełnym deskowaniem i pokryciem papą
- chudziak na parterze
- taras i schody zewnętrzne
- rozprowadzenie rur instalacji ściekowej

W kosztach materiałów uwzględniaono paliwo, napoje i alkohol.
Mury z pustaka ceramicznego U220. Towar z cegielni w Radzyminie. Reszta materiałów z hurtowni w Kobyłce, Zielonce i Wołominie.
W cenie usługi nadzór kierownika budowy.
Na wiosnę umówiony jestem na dokończenie elewacji z klinkieru za 1,20zł od cegły.
Pozdrawiam
[/url][http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php?KatID=3990500]

Andrzej 1964
12-11-2006, 02:18
Jestem po zakończeniu stanu surowego domu z pracowni Archipelag. Projekt Izolda o powierzchni 150m2 + 20m2 garażu. Budowa rozpoczęta 10 lipca, zakończona 20 września 2006.
[http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php?KatID=3990500]

Koszt robocizny wyniósł mnie 24 000 zł. Koszt materiałów 75 000 zł.

Wykonane prace przez firmę budowlaną:
- wykop pod fundament, wylanie ławy z gruszki, murowanie, ocieplenie, izolacja fundamentu
- murowanie ścian nośnych i działowych parteru i poddasza
- wylanie stropu nad parterem
- murowanie dwóch kominów i kominka zewnętrznego (cegła klinkierowa)
- wykonanie więźby dachowej z pełnym deskowaniem i pokryciem papą
- chudziak na parterze
- taras i schody zewnętrzne
- rozprowadzenie rur instalacji ściekowej

W kosztach materiałów uwzględniaono paliwo, napoje i alkohol.
Mury z pustaka ceramicznego U220. Towar z cegielni w Radzyminie. Reszta materiałów z hurtowni w Kobyłce, Zielonce i Wołominie.
W cenie usługi nadzór kierownika budowy.
Na wiosnę umówiony jestem na dokończenie elewacji z klinkieru za 1,20zł od cegły.
Pozdrawiam
[/url][http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php?KatID=3990500]

Andrzej 1964
12-11-2006, 02:29
Ciąg dalszy do poprzedniej wypowiedzi..
Zapomniałem dodać wycenę ułożenia dachu na Izoldzie jaką dostałem 2 dni temu. Pokrycie 260 m2 dachu dachówką cementową Euronita + wstawienie 6 okien połaciowych Veluxa + orynnowanie stalowe 26 800 zł brutto. Dachówką ceramiczną trochę drożej bo 39 900 zł. Czekam na wycenę z innych firm.
pozdrawiam

Andrzej 1964
12-11-2006, 02:49
Proszę budujących o komentaże czy nie przepłaciłem. Z czytanych wcześniejszych wypowiedzi wynika ,że większość buduje za tańsze pieniądze. Ciekawe byłyby wypowiedzi osób, które zakoczyły swoje stany surowe.
Pozdrawiam

ArturW43
13-11-2006, 09:11
Proszę budujących o komentaże czy nie przepłaciłem. Z czytanych wcześniejszych wypowiedzi wynika ,że większość buduje za tańsze pieniądze. Ciekawe byłyby wypowiedzi osób, które zakoczyły swoje stany surowe.
Pozdrawiam

Witam. Można prosić o namiary tej ekipy, który u Pana budowała?
Ceny wydają mi się realne, rozpoczynam budowę na wiosnę, wieć jestem bardzo zainteresowany. pozdr.

www333
13-11-2006, 14:04
Wierze ze faktycznie tyle Pan zaplacil. Jednakze w wycenie firmy Archipelag, koszt materialow (samych materialow!) to od 120 -140tys. plus wszyscy na tym forum narzekaja jak to ostatnio wszystko podrozalo. Wiec jak to mozliwe ze wycena firmy rozbiega sie tak drastycznie z rzeczywistoscia - jest ona dwukrotnie wyzsza?!

Sam przymierzam sie do budowy w przyszlym roku i zastanawiam sie caly czas czy aby napewno mnie na nia stac.

Pozdrawiam


Jestem po zakończeniu stanu surowego domu z pracowni Archipelag. Projekt Izolda o powierzchni 150m2 + 20m2 garażu. Budowa rozpoczęta 10 lipca, zakończona 20 września 2006.
[http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php?KatID=3990500]

Koszt robocizny wyniósł mnie 24 000 zł. Koszt materiałów 75 000 zł.

Wykonane prace przez firmę budowlaną:
- wykop pod fundament, wylanie ławy z gruszki, murowanie, ocieplenie, izolacja fundamentu
- murowanie ścian nośnych i działowych parteru i poddasza
- wylanie stropu nad parterem
- murowanie dwóch kominów i kominka zewnętrznego (cegła klinkierowa)
- wykonanie więźby dachowej z pełnym deskowaniem i pokryciem papą
- chudziak na parterze
- taras i schody zewnętrzne
- rozprowadzenie rur instalacji ściekowej

W kosztach materiałów uwzględniaono paliwo, napoje i alkohol.
Mury z pustaka ceramicznego U220. Towar z cegielni w Radzyminie. Reszta materiałów z hurtowni w Kobyłce, Zielonce i Wołominie.
W cenie usługi nadzór kierownika budowy.
Na wiosnę umówiony jestem na dokończenie elewacji z klinkieru za 1,20zł od cegły.
Pozdrawiam
[/url][http://www.archipelag.pl/projekty-zopisem.php?KatID=3990500]

Piotrek77
15-11-2006, 21:45
Witam.
Ile moze kosztowac stan surowy zamknięty
http://www.projektygotowe.pl/projekt/3h0/19.html
Sciana 2W silka i styropian.

www333
15-11-2006, 22:18
Witam.
Ile moze kosztowac stan surowy zamknięty
http://www.projektygotowe.pl/projekt/3h0/19.html
Sciana 2W silka i styropian.
chlopie nikt Ci nie odpowie tutaj na takie pytanie, a jezeli to sie bardzo zdziwie, toz to hotel przeciez, i na marginesie dodam ze bardzo nie urokliwy. Ale sa rozne gusta.

chochla72
16-11-2006, 18:01
chlopie nikt Ci nie odpowie tutaj na takie pytanie, a jezeli to sie bardzo zdziwie, toz to hotel przeciez...
no niewiele sie pomyliles. tytul tego projektu to wszak "Dom opieki SOLARIS" :)

a&zb
16-11-2006, 23:00
Andrzej 1964

Byłbym wdzięczny za namiar na tą firmę od stanu surowego.

merit
17-11-2006, 15:12
Pierwsza ekipa wyceniła mój projekt na 39 tys za stan surowy. Dom z poddaszem użykowym ,170 m2 ,3 lukarny ,5 okien dachowych ,schody dwubiegowe ,wielospadowy dach .Wiem ,że nie ciągną 2-3 budów naraz ( co niestety coraz częściej się zdarza ,a co jest domeną tych ,z pozoru ,tańszych wykonawców).
Generalnie ,wybór ekipy ,to mała loteria .Moi znajomi budowali brygadą z polecenia, a oni zrobili im mnóstwo błędów. :evil:

lolomama
17-11-2006, 21:05
Zaczynam na wiosnę. Projekt już zakupiony. Dzisiaj dostałam wycenę za robociznę stanu surowego. To mój projekt:

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=23&IdKolekcji=


Wycena robocizny:
- ławy - 2500
- fundamenty - 6000
- ocieplenie - 1500
- parter i tarasy - 12000
- kominy nad dach z obłożeniem klin. - 1400
- strop drewniany - 15zł/m2 - 2800
- konstrukcja dachu - 20 zl/m2 - 6000
razem - 32.200 zł.

Dużo, mało ?? :roll:

Alexs
17-11-2006, 23:04
Zaczynam na wiosnę. Projekt już zakupiony. Dzisiaj dostałam wycenę za robociznę stanu surowego. To mój projekt:

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=23&IdKolekcji=


Wycena robocizny:
- ławy - 2500
- fundamenty - 6000
- ocieplenie - 1500
- parter i tarasy - 12000
- kominy nad dach z obłożeniem klin. - 1400
- strop drewniany - 15zł/m2 - 2800
- konstrukcja dachu - 20 zl/m2 - 6000
razem - 32.200 zł.

Dużo, mało ?? :roll:
znośnie, akurat znam rodzinkę która budowała taki domek, przy wyższym standardzie wykończenia wyszło im za stan pod klucz 300 tys zł, ale jakieś 4 lata temu, więc teraz musisz wziąć poprawkę. Dom bardzo duży się wydaje się optycznie większy, wewnątrz bardzo funkcjonalny, łazienki obie duże, będziesz zadowolona z tego domku. Jeśli chodzi o robociznę surowego to oni te 5 l temu dlai jakieś 25 tys.

lolomama
18-11-2006, 10:25
Dzięki. Wykonawca dał do zrozumienia, że można się jeszcze potargować :D
Czy Twoi znajomi zmieniali konstrukcję dachu z wiązarów na krokwie? Ja zmieniam, bo chcę tam mieć strych na jakies graty.

Alexs
18-11-2006, 10:52
moi znajomi zalali sobie strop bo nie podobalo im sie jak plyty g-k pękają po jakimś czasie, efekt - pękają tynki na ścianach, strop za ciężki :) ,
pozdr.

Vitja
27-11-2006, 16:35
Temat jakby umarl, a wlasnie teraz chyba wszyscy budujacy zrobili podsumowanie swoich kont, wiec zapraszam do dzielenia sie uwagami. Gdzie przeplaciliscie a gzdzie sie udalo bo zastosowaliscie dobre rozwiazanie.

marcin_u
27-11-2006, 21:30
szukam wykonawcy stanu surowego projektu Iskierka (http://www.hbstudio.pl)
I dostalem wyceny stanu surowego zadaszonego w cenie 30-33tys zł. Czy te ceny nie sa za duze? Jak sadzicie ?

ricardo1
28-11-2006, 21:04
Witam wszystkich serdecznie
Stoimy z żoną o krok przed zakupem projektu Prometeusz z podwójnym garażem
http://www.dobredomy.pl/?id_project=69&infopage=1&lustro=1
I mamy chyba ten sam problem co każdy czy będzie nas stać na wybudownie tego naszego wymarzonego domku i nie utkniemy nagle w połowie budowy.
Planuje budowę z gazobetonu + ocieplenie styropinem i na to tynk strukturalny a na dach blachodachówka.
Widzę że tak dobrze doradzacie więc może i mi pomożecie i powiecie z jakimi kosztami muszę się liczy na wybudowanie go do stanu developerskiego ??
Bedziemy również bardzo wdzięczni za wszystkie uwagi i namiary na sprawdzoną i nie droga ekipę do wybudowania stanu surowego na przyszły rok.
Domek będzie budowany w Łajskach koło Legionowa.

Pozdrawiamy
Donia i Ricardo

a&zb
28-11-2006, 22:54
Niedrogich ekip to już nie ma a srednio drogie na przyszły rok zajęte.

300 tys plus z 50 na ogrodzenie, podjazd, przyłącza?

mirkan
29-11-2006, 19:42
Ja też przeprowadzam "casting" wykonawców. Muszę znaleźć ekipę , bo w przyszłym roku chcę zacząć. Nikt po obejrzeniu projektu nie chce podać nawet przybliżonej ceny za postawienie stanu surowego przykrytego dachem. Za to każdy chętnie wyliczy jak dam mu projekt na kilka dni. Zastanawiam się po co? Czy po to aby faktycznie dokładnie wsszystko oszacować, bo inaczej się nie da, czy też dlatego że ci fachowcy tak naprawdę nie mają pracowników z odpowiednimi umiejętnościami a biorą podwykonawców i zanim mi podadzą cenę ustalają ją najpierw z nimi.

Dom będzie parterowy z użytkowym poddaszem, całkowicie podpiwniczony, dach dwuspadowy, dacówka ceramiczna, 4 okna dachowe, stropy żelbetowe wylewane, ściany z betonu komórkowego.

Właśnie jeden zawołał 57 tys. oglądając projekt kilka minut. Już sama nie wiem czy to dużo czy mało. Aha, w tej cenie jest drzewo na szalunki, które ekipa po tem zabiera.

katarzyna krupa
29-11-2006, 21:19
Przy podawaniu ceny za wybudowanie domu oglądając przez kilka minut to istnieje duża możliwość podania ceny z sufitu, jak ja mam wycenić taki dom, to chcę to zrobić rzetelnie i zajmuje mi to ze 2 lub 3 dni. Mam teraz dwa domy które na pierwszy rzut oka są nawet podobne i metry też prawie te same, ale okazuje się, że jeden z nich ma skomplikowane fundamenty i wykonanie ich będzie jeszcze raz droższe.Sporo ławic i geometrii trzeba pilnować.Ja to rysuję na kompie i nie ma miejsca na pomyłke, ale kto to robi. My się podpieramy kompem w 100% i budowa MUSI wyjść na 5+. Zależy jaka grubość, co sobie klient życzy, lany, nie lany, przy szybkiej wycenie naprawdę można się pomylić. I co później? Wykonawca myśli, że ma do czynienia z naciągaczem lub oszustem który się na robocie nie zna. A ja mam czyste sumienie, ponieważ każdą cenę za dany etap mam policzony dokładnie i mogę wtedy rozmawiać z Inwestorem i tłumaczyć skąd ta cena.
Pozdrawiam i trochę wiary.

a&zb
29-11-2006, 21:33
>mirkan

Takich co podają cenę po kilku minutach to raczej unikam, chyba że mają mocne referencje. Z drugiej strony, rekordzista trzymał mi kopię projektu przez 2 miesiące, ale też i zrobił profesjonalny kosztorys, szkoda tylko że najdroższy.

alla&martinek
30-11-2006, 08:07
no wiec tak
jestesmy po wczorajszej rozmowie i ustaleniach z ekipa

za 17,5 tys wykonaja:

- wykop pod fundament, wylanie ławy z gruszki, murowanie, ocieplenie,izolacja fundamentu
- murowanie ścian nośnych i działowych parteru i poddasza
- wylanie i uzbrojenie stropu nad parterem
- murowanie 3 kominów
- dodatkowo 1,2 za polozenie sztuki (cegła klinkierowa)
- chudziak na parterze
- taras i schody zewnętrzne i wewnetrzne
- rozprowadzenie rur instalacji ściekowej na parterze

i co o tym myslicie?
zaczynamy na wiosne
budowa podwarszawska

napiszcie jak jest z takimi sprawami jak rusztowania,/noclegi ekipy?/tudziez barakowoz-pewnie jak to bywa w kazdym przypadku do ustalenia-ale kto to zapewnia i finansuje? inwestror czy ekipa?
bo moja ekipa jest z zewnatrz

Heath
30-11-2006, 13:10
no wiec tak
jestesmy po wczorajszej rozmowie i ustaleniach z ekipa

za 17,5 tys wykonaja:

- wykop pod fundament, wylanie ławy z gruszki, murowanie, ocieplenie,izolacja fundamentu
- murowanie ścian nośnych i działowych parteru i poddasza
- wylanie i uzbrojenie stropu nad parterem
- murowanie 3 kominów
- dodatkowo 1,2 za polozenie sztuki (cegła klinkierowa)
- chudziak na parterze
- taras i schody zewnętrzne i wewnetrzne
- rozprowadzenie rur instalacji ściekowej na parterze

i co o tym myslicie?
zaczynamy na wiosne
budowa podwarszawska

napiszcie jak jest z takimi sprawami jak rusztowania,/noclegi ekipy?/tudziez barakowoz-pewnie jak to bywa w kazdym przypadku do ustalenia-ale kto to zapewnia i finansuje? inwestror czy ekipa?
bo moja ekipa jest z zewnatrz

nie piszesz jaki to dom, więc cieżko powiedzieć czy tanio czy drogo. Jeżeli byłby to dom pow. 120 m2 pow. użytkowej to mimo ze nie ma w cenie więźby to wg mnie tanio.

alla&martinek
30-11-2006, 14:00
aaa no wlasnie
dom jest taki
http://www.domus.wroc.pl/projekt2.html?id=47&flip=
120-uzytkowej +40garaz i 12 dodatkowe gospodarcze-ktore jest lacznikiem garazu z domem-przejscie za kuchnia spizarka -gospodarcze garaz
czyli 125m+52 gospodarcze w tym garaz
a i beda 3 nie 2 kominy.

LAN
30-11-2006, 16:48
Witajcie
Wczoraj dostałem wycenę na stan surowy otwarty – wprawdzie ustną ale gość wydawał się raczej do rzeczy .
200 m2 użytkowego ( parterowy z poddaszem ) gazobeton , teriva , fundamenty z bloczków ,
bez dachu i posadzek ale chudziak , balkony i taras ze schodami wejściowymi
- robocizna 22000 zł ( moje materiały ) – chyba OK. !
- wcześniej polecony rzekomo super tani wykonawca za to samo chciał 30000

Mam zastanowić się do poniedziałku – mam mu dać odpowiedz bo ma już jakąś inną budowę ale ja byłem pierwszy więc chce być w stosunku do mnie w porządku .

Co myślicie !

baśk@t
05-12-2006, 14:23
Za stan surowy zapłaciliśmy: 10400,- dla murarza, 4250,- za dach. Dom jest niewielki 124m2, ale częściowo podpiwniczony. Materiały oczywiście kupowliśmy sami. Wiem, że to w porównaniu z innymi budowami niedużo, ale takich murarzy udało nam się "dorwać".

zarka
07-12-2006, 13:16
My za stan surowy zapłaciliśmy : murarz 7300 złdach położenie więźby + dachówki cementowej z orynowaniem 5000 zł. To było w 2004 roku a domek ma 150 M2 pow. użytkowej + garaż w bryle.

Pozdrawiam

RobSto
07-12-2006, 18:13
Jak czytam wasze ceny to głupieje :o

Chcę zbudować domek z poddaszem 165 m.u, bez piwnicy o prostym dwuspadowym dachu z silikatów(jak najprościej - jak najtaniej). Domek nie mały i nie duży (projekt w dzienniku w stopce). Rozmawiałem z wieloma majstrami, na razie odpowiedzi mam dwie:

1. 35000 + vat stan surowy
2. 43000 brutto stan surowy z położeniem blochodachówki

Czekam na dalsze oferty, ale nie zapowiadają mi się ceny poniżej 35 tyś. Poza tym firmy nie są chętne do podpisywania umów, gdyż liczą na podwyżki wiosenne. Więc mam pytanie - czy mieszkam w regionie podwyższonych cen - czy mam pecha w szukaniu.

mirkan
07-12-2006, 20:06
Dziś kolejny wykonawca podał mi swoją cenę - 55 tysięcy. O domu już pisałam wcześniej. To koszt samej robocizny. Jutro będę miała następną wycenę. Chyba też buduję w regionie wysokich cen

krzysztof_b
07-12-2006, 22:11
Jutro podpisuję umowę . Postawienie domu w stanie surowym : fundamenty, podwyższone ściany funamentowe ok.1,5m,piwnica ,izolacje,2 stropy , ściany zewnętrzne,ściany wewnętrzne,kominy systemowe,więźba dachowa,pełne deskowanie,dachówka ceramiczna,orynnowanie,klinkier na kominach.Dach 4 spadowy (rozbudowany),3 filary ,3 balkony .Łącznie 270 m2 p.u. - robocizna+materiały -165 000 pln.Może i dużo ale firma ok i nie mam czasu na zajmowanie się zaopatrzeniem.

pandusia
08-12-2006, 12:18
My za dom parterowy pow.użytkowa razem z garażem 116m2 bez piwnicy, stan surowy otwarty, dach kopertowy 206m2 dachówka ceramiczna zapłacimy 28000 +3000 dla ekipy montującej konstrukcje dachu (wiązary).A co bedzie w przyszłym roku stach się bać.

mirkan
08-12-2006, 22:41
Dziś dostałam kolejną wycenę. Majster zawołał 45 tysięcy za dom w stanie surowym przykryty dachem - sama robocizna. Dodatkowo będę musiała zapłacić innemu wykonawcy po co najmniej 140 zł za m. kw. stropów żelbetowych wylewanych (materiał+robozizna), bo ten od ścian i dachu strpów żelbetowych nie robi.
Muszę szukać dalej, bo inaczej przyjdzie zbankrutować

janrenovate
09-12-2006, 06:27
System oceny mamy taki:
- jeździmy po okolicy i oglądamy budowy w naszej technologii (ściany trójwarstwowe z ceramiki - my akurat mamy maxy-wełnę -cegłę); jeśli podoba się nam plac budowy (jest czyto, schludnie, widać pracujących ludzi a nie obiboki), to
- spisujemy z tablicy budowy albo od wykonawców namiary na właściciela;
- dzwonimy i wypytujemy, czy jest zadowolony; jeśli tak, to
- umawiamy się z wykonawcą i bierzemy od niego namiary na inne budowy i ich inwestorów, też w naszej technologii [to b. ważne, żeby znali daną technologię - np. ekipa, która budowała domy modelowe Muratora, wywarła na nas początkowo b. dobre wrażenie, ale potem okazało się, że NIGDY nie budowali ścian trójwarstw. - poza garażem przy jednym domu modelowym; a my nie chcielibyśmy być królikami doświadczalnymi. ja byłam raz, gdy uczennica mojej fryzjerki uczyła się na mnie robic trwałą, i więcej nie chcę);
- obdzwaniamy właścicieli, wypytujemy, pytamy o wady ekipy, o problemy, jakie były; w tzw. międzyczasie
- wykonawca składa nam ofertę; jeśli cena odstrasza - to rezygnujemy; jeśli jest sensowna, to
- jedziemy na ich budowy z jakimś budowlanym fachmanem (np. z kierownikiem budowy, a raczej z jednym z kandydatów na kierownika - niestety nie mamy go jeszcze wybranego).

No i w ten sposób została nam jedna ekipa - raczej fachowa (baaardzo entuzjastyczne referencje od 12 (!) inwestorów) choć niestety nie najtansza. Mamy z nimi podpisać umowę w styczniu, więc póki co, szukamy, czy nie znajdzie się ktoś również solidny, a tańszy.

A na placu budowy zwracamy uwagę m.in. na to:
- czy sciany są równo murowane,
- czy jest porządek (np. ci nasi nie mieszają, jak inni, betonu na ziemi, tylko na folii),
- czy więźba jest intensywnie zielona (czyli czy się przykładają do malowania, czy robią to byle zbyć),
- ile papy lub folii wystaje (przy wywijaniu na zakład).

Pozdrawiam - i przepraszam za przydługi post.

Joasia.

Ciekawe rzeczy:-)
Beton na folii mieszaja:P
Betoniarke gdzie diabli wzieli?
Zielone krokwie:P
A co jesli impregnat był bezbarwny???:PP
Tylko tak budowac:)

janrenovate
09-12-2006, 06:31
My za dom parterowy pow.użytkowa razem z garażem 116m2 bez piwnicy, stan surowy otwarty, dach kopertowy 206m2 dachówka ceramiczna zapłacimy 28000 +3000 dla ekipy montującej konstrukcje dachu (wiązary).A co bedzie w przyszłym roku stach się bać.

Nie ma co się bać:) :wink:

pawelb6
10-12-2006, 16:55
A powiedzcie mi czy za ok.400m pow.użytkowej z garażem i poddaszem bez piwnicy stan surowy otwarty z więźbą 4 spadowy w tym 1 balkon , z porotermu 75000zł sama robocizna,wydaje się dużo ,wychodzi 187 zł za metr,co wy na to?

RobSto
13-12-2006, 12:24
Więc dobrzy ludzie,
proszę mi podpowiedzieć czy oferta 109 tyś za stan surowy fundament/ściany/strop/więźba/odeskowanie/papa - robocizna + materiały to DUŻO/MAŁO.
Dom z poddaszem 165 m.u, bez piwnicy o prostym dwuspadowym dachu z silikatów. Projekt w dzienniku w stopce.

Proszę o opinie :P

Grazka i Piotrus
14-12-2006, 07:17
Ja już kupiłam projekt i planuję na wiosnę zacząć. Wybrałam dow w rododendronach 6 - będę go budawać koło Gdańska. Jeśli ktoś ma jakąś solidną ekipę - będę wdzięczna

RobSto
14-12-2006, 15:05
Hej,
czy nie ma dobrych ludzi którzy mi coś podpowiedzą w sprawie postu nieco wyżej :P

Aleksandra W.
14-12-2006, 19:43
hej,
32 tys. za stan surowy otwarty (więźba też - bez dachówki)
woj. zachodniopomorskie
a oto nasz przyszły domek:
http://www.dobredomy.pl/?id_project=34

a&zb
17-12-2006, 21:20
Więc dobrzy ludzie,
proszę mi podpowiedzieć czy oferta 109 tyś za stan surowy fundament/ściany/strop/więźba/odeskowanie/papa - robocizna + materiały to DUŻO/MAŁO.
Dom z poddaszem 165 m.u, bez piwnicy o prostym dwuspadowym dachu z silikatów. Projekt w dzienniku w stopce.

Proszę o opinie :P

Czy ta cena uwzględnia transport materiałów, kierownika budowy? Jak się dzieli te 109 tys? To jest brutto czy netto? Do materiałów jest dokładny kosztorys?

RobSto
17-12-2006, 21:46
a&zb
Czy ta cena uwzględnia transport materiałów, kierownika budowy? Jak się dzieli te 109 tys? To jest brutto czy netto? Do materiałów jest dokładny kosztorys?

Cieszę się że ktoś w końcu odpisał,
cena 109 tyś - nie obejmuję kierownika, ale wszystko pozostałe. Transport też. Nic nie załatwiam, nie dzwonię nie kupuję - po prostu odbieram stan surowy. Podpisuję umowę - ilość materiałów mnie nie obchodzi - umawiamy się na cenę. Cena BRUTTO.

a&zb
17-12-2006, 22:06
RobSto

Czyli razem z pokryciem dachowym i oknami / drzwiami zewnętrznymi zamkniesz się w jakichś 150 tys. Wychodzi ok 900 zł za m.kw. To chyba nieźle jak na początek.

zarka
18-12-2006, 12:38
a&zb
Czy ta cena uwzględnia transport materiałów, kierownika budowy? Jak się dzieli te 109 tys? To jest brutto czy netto? Do materiałów jest dokładny kosztorys?

Cieszę się że ktoś w końcu odpisał,
cena 109 tyś - nie obejmuję kierownika, ale wszystko pozostałe. Transport też. Nic nie załatwiam, nie dzwonię nie kupuję - po prostu odbieram stan surowy. Podpisuję umowę - ilość materiałów mnie nie obchodzi - umawiamy się na cenę. Cena BRUTTO.

Myślę że to dobra cena i przynajmniej kłopoty z materiałem z głowy :D

RobSto
18-12-2006, 14:19
Dzięki za podtrzymanie mnie przy stwierdzeniu że to dobra oferta. Nie pomyślałem o takim spojrzeniu na tą cenę jak podzielenie na metr kwadratowy. To faktycznie daje jakieś odniiesienie do całej inwestycji.

Jeszcze raz dzięki za posty :P

prosiaczek34
18-12-2006, 18:54
Na wiosnę zamierzam rozpocząć budowę domu (163m2) w okolicach Trójmiasta. Po rozmowie z ekipą dostałę poniższą kalkulację kosztów robocizny. Ceny te nie zawierają podatu VAT. Prosiłbym o ocenę bardziej doświadczonych forumowiczów, czy cena ta jest do zaakceptowania, czy też powinienem szukać dalej.

1. Fundamenty
-zalanie i uzbrojenie fundamentów (ławy) 4100
-wymurowanie z bloczków scian fundamentowych 4100
-zaizolowanie fundamentów 1700
-zasypanie i zagęszczenie fundamntów 1100
-wylanie chudziaka 1000

2. Parter
-wymurowanie ścian zewnętrznych 6500
-wymurowanie ścian wewnętrznych 2600
-postawienie kominów do stropu 1500
-wykonanie schodów 2100
-wylanie słupów 500
-odeskowanie+zazbrojenie=zalanie stropu 3500

3.Poddasze
-wymurowanie ścian zewnętrznych 1100
-zalanie słupów wieńcowych 1000
-wymurowanie ścian działowych 3500
-postawienie kominów do dachu 2100
-postawienie kominów powyżej dachu 150/m2

W sumie ok 37 000 PLN netto za stan surowy zamknięty, tzn. bez dachu. Rejon budowy co prawda drogi (Trójmiasto) ale wydaje mi się że to sporo. czy się mylę? Bardzo proszę o pomoc bo powiedziałem że w ciągu tygodnia dam odpowiedź.

a&zb
18-12-2006, 20:39
prosiaczek34

Hmm, dość sporo, choć nie znam projektu. Stan surowy zamknięty to jest z pokrytym dachem, oknami i drzwiami zewn. Nie zapomnij o rozprowadzeniu kanalizacji przed wylaniem chudziaka.

pawilon79
19-12-2006, 11:42
nie moge za wiele powiedziec .mam zamiar budowac sie na wiosne troche chodze i sie pytam. ale mysle ze to sporo bez wat i na dodatek nie zrobią ci dachu. pamiętaj ze stan surowy zamknięty zawiera juz okna i drzwi, a dach powinien byc zrobiony na stan otwary surowy.jezeli zrobią ci dach do tego z połozeniem dachówki i zrobieniem więźby dachowej to była by to dobra cena.

XMEN
20-12-2006, 23:00
Panowie Fachowcy,moze wiecie w jakich granicach utrzymuja sie ceny za robocizne domu,stan surowy otwarty ok. 120mkw pow uzytkowej,w Nowym Saczu???http://www.studioarcis.pl/opis.php?id=118&b=1.Oto jest nasz projekt,ktory zamierzamy realizowac na jesien.Z gory dziekujemy za odpowiedz. :roll: :roll:

Robert Urbaniak
22-12-2006, 00:47
Witam,

dostalem dzis pierwsza wycene.
1. Wykop pod fundament - 800
2. Lawy - 1820 (140 za m3)
3. "Zasypka" - 600
4. Uloz kanaliz. - 400
5. Chudziak - 700 (76m2)
6. Sciany zew parter (porotherm) - 3372 (32 za m2)
7. Sciany parter - 1300 (16 za m2)
8. Kominy calosc cegla+pref - 1650 (250 za m3)
9. Podciagi/slupy - 650
10. Wylanie schodow - 2600
11. Strop - 2250 (30 zl za m2)
12. Sciany zew poddasza - 2144 (32 za m2)
13. Sciany dzial. poddasza - 1080 (16 za m2)
14. Wieniec - 1500 (650 za m3)

Razem nieco ponad 22 tys.
Ekipe obserwowalem bo budowala po przeciwnej stronie ulicy, slyszalem tez dobre opinie. Chce ruszyc na wiosne. Budowa podpoznanska.
Projekt:
http://www.dom-parterowy.pl/informacje.php?kategoria=pm&id=pm18
Dom ma okolo 110mkw.

Co myslicie?
Dziekuje za kazda uwage.

Pozdrawiam

Robert Urbaniak
22-12-2006, 00:48
Witam,

dostalem dzis pierwsza wycene.
1. Wykop pod fundament - 800
2. Lawy - 1820 (140 za m3)
3. "Zasypka" - 600
4. Uloz kanaliz. - 400
5. Chudziak - 700 (76m2)
6. Sciany zew parter (porotherm) - 3372 (32 za m2)
7. Sciany parter - 1300 (16 za m2)
8. Kominy calosc cegla+pref - 1650 (250 za m3)
9. Podciagi/slupy - 650
10. Wylanie schodow - 2600
11. Strop - 2250 (30 zl za m2)
12. Sciany zew poddasza - 2144 (32 za m2)
13. Sciany dzial. poddasza - 1080 (16 za m2)
14. Wieniec - 1500 (650 za m3)

Razem nieco ponad 22 tys.
Ekipe obserwowalem bo budowala po przeciwnej stronie ulicy, slyszalem tez dobre opinie. Chce ruszyc na wiosne. Budowa podpoznanska.
Projekt:
http://www.dom-parterowy.pl/informacje.php?kategoria=pm&id=pm18
Dom ma okolo 110mkw.

Co myslicie?
Dziekuje za kazda uwage.

Pozdrawiam

Aleks :)
27-12-2006, 18:37
Witam wszystkich!

Jesteśmy po wstępnej rozmowie z wykonawcą oto jego oferta:

ławy
fundament, izolacja fundamentów
posadzki
mury
strop
kominy
schody wewnętrzne i zewnętrzne
dach dwuspadowy (konstrukcja+obicie deskami+papa)

razem 25 000

co o tym sądzicie?

dodam że dom ma 96,6 m2 powierzchni uzytkowej

mario1976
28-12-2006, 12:26
W sumie ok 37 000 PLN netto za stan surowy zamknięty, tzn. bez dachu. Rejon budowy co prawda drogi (Trójmiasto) ale wydaje mi się że to sporo. czy się mylę? Bardzo proszę o pomoc bo powiedziałem że w ciągu tygodnia dam odpowiedź.

Ja buduję tez w drogim rejonie bo 5 km od granic Warszawy. Za dom 130m2+25m2 garaż miałem kilka wycen. Za stan syrowy z więźbą (bez dachu) najdroższa oferta to 43 000 + vat. My budujemy za 33 000 razem z vatem. podobno można znaleźć taniej (tak piszą :wink: ) ale ja nie wiem gdzie ich szukać.

Miałem namiary na kilka ekip i większośc muruje teraz na Zielonej Wyspie ci co zostali są drodzy a partacza z okolic budki piwnej nie chciałem.

Tak czy inaczej Twoja ekipa do tanich nie nalezy.

Arti18
28-12-2006, 15:18
My budowe rozpoczelismy w czerwcu a skonczylismy w grudniu. Co do kosztow to byly one niewileki gdyz wszystko oprocz dachu (wiezba, deski, papa) zrobilismy sami. Teść jest murarzem.
Fundamenty lane w gruncie z gruchy, od gruntu bloczki, Sciany Max, strop monolityczny lany z gruchy, dwa kominy (w srodku cegla, ponad dachem klinkier).

W sumie za wszystko poczawszy od projektu a skonczywszy na matriałach na dach zaplacilismy 64 tys (w tym 5,5 tys wziela ekipa od dachu).


ponizej projekt domku ktory wybudowalismy:

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/gama/default.asp?id=57

a&zb
28-12-2006, 22:16
>Arti18

No to jeszcze powiedz skąd brałeś materiały za pół ceny?

///Tomek30
29-12-2006, 07:32
Witam,
Czytając Andrzeja i jego ceny za Izoldę, trochę jestem załamany swoją ceną za robociznę ww projektu. Ja za:
- funadamenty lane plus bloczek,
- ściany dół - zewnętrzne - U220 + styropian + Uni 9
- strop Teriva
- ściany góra
- wieźba
- deska + papa
podpisałem umowę na 41 000. Ekipa sprawdzona, z polecenia.
Patrząc na koszt cena metra powierzchni użytkowej 273zł za 150m2 wydawał mi się atrakcyjny, ale przy cenie Andrzeja...

///Tomek30
29-12-2006, 08:03
zapomniałem dodać koszt dwóch kominów - klinkier ponad dach, jest w cenie...

Aleks :)
29-12-2006, 09:14
Witam,
Czytając Andrzeja i jego ceny za Izoldę, trochę jestem załamany swoją ceną za robociznę ww projektu. Ja za:
- funadamenty lane plus bloczek,
- ściany dół - zewnętrzne - U220 + styropian + Uni 9
- strop Teriva
- ściany góra
- wieźba
- deska + papa
podpisałem umowę na 41 000. Ekipa sprawdzona, z polecenia.
Patrząc na koszt cena metra powierzchni użytkowej 273zł za 150m2 wydawał mi się atrakcyjny, ale przy cenie Andrzeja...

A mi sie wydaje ze ceny w dużym stopniu zależą od rejonu Polsk w którym sie budujemy, jedni maja taniej inni drozej.
U mnie narazie były 2 wyceny i obie takie same: 25000 za 96,6 m2 (zakres jak u Ciebie) wiec wychodzi około 258 zł za m2. I podobno to jest cena nawet dobra - tak mówią forumowicze.

Olek_77
29-12-2006, 14:13
cześc, jestem tu nowa, naczytałam się cen i głupieję....
My zaczynamy na wiosnę, dom budujemy spory - ok.250 m2 użytkowej. Polecona ekipa rzuciła nam propozycję 60 tys do negocjacji stan surowy otwarty z dachem, dachówką (karpiówka, wole oko, 2 lukarny), w okolicach Olsztyna.
Kto ma uwagi? Poproszę bardzo.
Dzięki,
Ola

Arti18
29-12-2006, 14:24
>a&zb

Co do cen materiałow to niestety prawda jest taka że musiałem się dobrze naszukać i nakombinować (nie mam tu namysli pożyczania materiałów z sąsiedniej budowy :wink: )
Dajac przyklad maxa z ktorym bylo bardzo krucho w tym roku mi udalo sie znalezc po 1,95 kupujac w lipcu a skonczywszy na 2,2 kupujac w pazdzierniku(cegielnia z Radzymina). Choc jadac do najblizszego skladu w lipcu slyszalem ceny 2,6 z komentarzem ze to i tak jest tanio i ze bede musial czekac przynajmniej miesiac. I tak mniej wiecej ze wszystkim bloczkami, betonem, stala. Czasami pomagaly znajomosci czasami troche szczescia.

Dodam ze domek stoi 50 km od Warszawy

a&zb
30-12-2006, 01:45
>Arti18

No ale pewnie trochę czasu poświęciłeś. Ja go nie będę miał, więc cóż, zapłacę znacznie więcej.

mikr
30-12-2006, 15:47
Na wiosnę zamierzam rozpocząć budowę domu (163m2) w okolicach Trójmiasta. Po rozmowie z ekipą dostałę poniższą kalkulację kosztów robocizny. Ceny te nie zawierają podatu VAT. Prosiłbym o ocenę bardziej doświadczonych forumowiczów, czy cena ta jest do zaakceptowania, czy też powinienem szukać dalej.

1. Fundamenty
-zalanie i uzbrojenie fundamentów (ławy) 4100
-wymurowanie z bloczków scian fundamentowych 4100
-zaizolowanie fundamentów 1700
-zasypanie i zagęszczenie fundamntów 1100
-wylanie chudziaka 1000

2. Parter
-wymurowanie ścian zewnętrznych 6500
-wymurowanie ścian wewnętrznych 2600
-postawienie kominów do stropu 1500
-wykonanie schodów 2100
-wylanie słupów 500
-odeskowanie+zazbrojenie=zalanie stropu 3500

3.Poddasze
-wymurowanie ścian zewnętrznych 1100
-zalanie słupów wieńcowych 1000
-wymurowanie ścian działowych 3500
-postawienie kominów do dachu 2100
-postawienie kominów powyżej dachu 150/m2

W sumie ok 37 000 PLN netto za stan surowy zamknięty, tzn. bez dachu. Rejon budowy co prawda drogi (Trójmiasto) ale wydaje mi się że to sporo. czy się mylę? Bardzo proszę o pomoc bo powiedziałem że w ciągu tygodnia dam odpowiedź.
Witam, jestem również z Gdyni. Zamierzam się budować na wiosnę 2007 w Wiczlinie. Narazie walczę z urzędasami o pozwolenie. Szukam ekipy. Czy mógłbyś podać namiary na firmę z którą przeprowadziłeś wstępne rozmowy?
Najlepiej na priva.

pawelb6
30-12-2006, 16:03
A powiedzcie mi czy za ok.400m pow.użytkowej z garażem i poddaszem bez piwnicy stan surowy otwarty z więźbą 4 spadowy w tym 1 balkon , z porotermu 75000zł sama robocizna,wydaje się dużo ,wychodzi 187 zł za metr,co wy na to?
Czy ktoś może pomóc dla mnie z wyceną?Czy dużo bo wydaje się czym większy dom tym cena powinna byc przystępna...chociaż w tych czasach...czekam niecierpliwie.Pozdrawiam

RobSto
31-12-2006, 11:28
pawelb6

Jak sam napisałeś za metr wychodzi poniżej 190 zł, gdzie na forum i zresztą na własnym karku to sprawdziłem, ciężko jest znaleść ofertę poniżej 220 zł za mert. Na samym starcie szacuję masz rabat na robociźnie 15-20% tylko za to że jest dużo metrów. Uważam to za dobrą ofetrę pod warunkiem że to dobra, sprawdzona ekipa. :P Sam zastanawiam sie nad ekipą (poleconą) ze stawką ok 236 zł za metr.

pawelb6
31-12-2006, 12:39
Dzięki,ale przy ok 400m pow,myślę że to wysoko,może na 200m wychodzi ok 25000-30000zł to teoretycznie za 400m 60000zł,ale czym większy dom tym powinno być taniej,pomału zaczynamy zbliżać się do cen angielskich,bo stawiając 3 budowlańców na 3 m-ce zarobią tyle co w Anglii(przeliczone przez fachowca znajomego)moje pytanie uzasadnione było tym że cena 75000zł wydaje się kosmiczna,może ktoś stawiał podobny metraż i się wypowie na forum.Sam nie wiem co robić ,dałem do wyceny jeszcze dwóm ekipom ,zobaczymy po Nowym Roku.Happy New Year...

RobSto
31-12-2006, 12:53
Życzę Ci pozytywnych wycen, przy czym mam obawę co do Twego podejścia. Sam od ponad 2 m-cy uczciwie szukam ekipy i zauważyłem "pańskie" podejście do klienta, ale oni naprawdę mają wiele propozycji i mogą wybierć klienta. Jeśli się nie spodobasz powiedzą że nie mają terminu. Zamiast schodzić z ceny w przypadku Twojego dużego domku i robić za "małe" pieniądze, lub kilka metrów za darmo, sądze że wybiorą dwa mniejsze domki do zrobienia.
Ale mam nadzieję że NOWY Rok przyniesie Ci ZASKAKUJĄCO :o dobre wyceny, zwłaszcza że ja też mam dostać ostateczną ofertę w przyszłym tygodniu i mam nadzieję że taka będzie.

Pozdrowionka :P
Rob

pawelb6
31-12-2006, 13:06
Tobie rówież udanych wycen,ja się zdecyduje na najlepszą i najtańszą,jeśli iróżnice nie będą wielkie będe zmuszony wybrać tą za 75000.Pozdrawiam

Nefer
31-12-2006, 13:25
u mnie też większość ofert za robociznę to 180 pln ...

pawelb6
31-12-2006, 13:29
u mnie też większość ofert za robociznę to 180 pln ...
No tak jak kupujesz 1 cegłę to płacisz np.1zł to teoretycznie za 1000 cegieł płacisz 0,80gr za szt.,i tak powinno być z domem jak bydujesz 100m to płacisz 18000zł,a jak 400m to mniej np 60000zł,tak na chłopski rozum....ale wiadomo jak jest teraz.....

Markoscar
04-01-2007, 13:23
Mój dom to Liwia z "archipelagu" z przerobionym garażem na pokoje i garaż obok domu. 212 m2
Koszty:

robocizna: 55000 zł za wszystkich, którzy grzebali się koło domu
10000 pomocniki
25500 murarz
15600 dacharz
2000 ziemiarz
reszta to pierdoły

materiały: 135000 zł za:
- pustaki żelbetowe- fundamenty murowane ocieplane styropianem w 1,5 pustaka plus folia kubełkowa
- beton lany z gruszki na ławy plus pręty
- ściany z 27 cm pustak plus 3 cm powietrza plus 2 x 5 cm styropian plus 12 cm pustak z zewnatrz
- dołem i słupy z klinkieru w sumie 4,5 tys. cegieł
- kominy schiedla jeden 14 drugi 20 z wentylacjami
- więźba 12 m3 za 500 zł/ m3 netto
- dach 300 m2 plus 450 m obróbek (komniy. lukarny itd) z dachówki ceramicznej Robena
- obok domu garaż z suporka bez ocieplenia- stan surowy bez dach jescze

całośc wygląda zaje...

ale ten rok pier...- odpoczywam i finansowo i psychicznie

wiolasz
04-01-2007, 13:54
Markoscar witaj, gdzieś ty w tej małej mieścinie takich drogich robotników znalazł??

pawelb6
04-01-2007, 16:40
No i następna wycena 100000zł za 427 pow.użytkowej w stanie surowym z więźbą,poprzednia 75000zł, normalnie załamka.

RobSto
05-01-2007, 09:05
pawelb6
nie poddawaj się, choć sam też zbyt radosny nie jestem.

Dziś rzucam temat PROSZĘ CIEPŁO O OPINIE:

Mam wycenę domu - jakiego pisałem wcześniej, ale powtórzę - Chcę zbudować domek z poddaszem 165 m.u z silikatów, bez piwnicy o prostym dwuspadowym dachu (projekt w dzienniku w stopce).

Najnowsza wycena obejmuje:
- stan surowy otwarty z silikatów
- dach blachodachówka/podsufitka/okna dach/wyłaz/rynny PCV
- instalacje elektrycz (ze skrzynką i bezp)
- instalacje co (bez pieca i kaloryf)
- instalacje wod/kan
- tynki wewn. cementowo-wapienne
- posadzki
- ocieplenie poddasza (wełna 20cm) + suchy tynk
- elewacja zew - styropian+tynk krzem-silikatowy
- kierownik budowy/geodeta

Całość robocizna + materiały - 230tyś brutto.

PILNIE proszę o recenzje :P :P :P

Rob

pawelb6
05-01-2007, 09:33
RobSto wychodzi 1400zł za metr ,jak piszesz że prosty domek z silikatów i blachodachówki to myślę że troszkę przydużo,ale napisz czy za całość Tobie ktoś wycenił czy sam zbierałeś ceny i sumowałeś?Myślę że 200000zł to w miarę dobra cena,ale jak wiadomo,zależy jakie ceny robocizny i materiałów,ja dostałem wczoraj następną ofertę i muszę stwierdzić że za 427 pow użytkowej sama pobocizna z więźbą 1 wycena 75000zł(wydawało się że cena kosmos)2.wycena 100000,3 wycena-80000zł+więźba 16000zł=96000zł.Po porostu porażka,ale szukam dalej.

RobSto
05-01-2007, 14:40
Padałem cenę jednej firmy, która robi całość. Jest to jedna umowa - nic mnie nie obchodzą zakupy materiałów itp. Właśnie po rozmowie z kumplem uświadomiłem sobie jeden plus takiej umowy. Jeśli teraz poszukałbym oddzielnie wykonawcę do tego, a innego do tamtego - jestem pewien że byłoby sumarycznie taniej. Ale jeśli wezmę teraz gościa do stanu surowego, a za pare miesięcy zacznę dalej i wezmę kolejne ekipy, to napewno nie po dzisiejszych cenach. Może się okazać że stracę czas na szukanie ekip i w sumie przepłacę w porównaniu do tej oferty. Pomóżcie - czy dobrze myślę :roll:

Rob

pawelb6
05-01-2007, 16:31
RobSto myśleże są + i -,chodzi oto firmie kompleksowej przepłacasz ok.20-30%,nawet jeśli ceny pójdą do góry to i tak wyjdziesz na swoim ale myśle że zrobisz taniej ok 20% ,nie będziesz wiedział gdzie co i jak zostało zrobione,ponieważ (zakładając) nie znając się narobocie,zakombinują na materiałach ,jakości i innych rzeczach,po za tym nie wiem jakie masz plany ale lepiej żeby domek przestał zimę,wtedy obsiądzie ,wypracuje sie i na wiosną będzie do wykończenie ze zminimalizowanym ryzykiem pękania np.tynków itp.Ja ostatnio wyceniałem domek w taki sposób jak ty tylko nie wszystkie opcje jak u ciebie to wyszło ok.90-100tyś zł więcej jak bym robił sam,więc bedziesz miał samozadowolenie jak poszukasz sprawdzonych fachowców i włożysz swoich sił w wybudowanie wymażonego domu.Pozdrawiam.P.S dzisiaj następna wycena,zobaczymy ile wyjdzie.

mirkan
05-01-2007, 18:44
W archetonie z którego mam projekt zamówiłam kosztorys. Jest on wykonany pod firmę która buduje do stanu deweloperskiego, czyli wykończony, ale bez instalcji, grzejników, kominka, armatur, gniazdek, kontaktów itp. Kosztorys opiew na 356 tys. netto. Do tego trzeba doliczyć VAT, a więc około 400. tys. Zapomniałam dodać, że w kosztorysie na podłogi liczone są panele, a glazury i terakoty po najniższej cenie a cena roboczogodziny to tylko 8,50. Sądzę, że za 400 tys. wybuduję i wykończę dom do zamieszkania.

Ta tak na marginesie, to w kosztorysach jest fajne zestawienie kosztów poszczególnych etapów w rozbiciu na koszt materiałó, robocizny i sprzętu. Do tego doliczane są koszty pośrednie i koszty zakupu oraz zysk firmy.
Pokazuje to wyraźnie ile bierze firma gdy buduje pod klucz. A wygląda to tak:
Koszty zakupu 8% ceny materiałów
Koszty pośrednie = 65%(robocina + sprzęt)
Zysk + 15%(Robocizna + sprzęt + koszty pośrednie)

I tak stan surowy przykryty dachem:
Robocizna 24.245,49
Materiały 111.309,26
Sprzęt 3.379,08
Koszty zakupu 8.904,73
Koszty pośrednie 17.955,97
Zysk 6.837,08
Razem 172.631,61

Jak Wam drodzy Forumowicze się to podoba?

mirkan
05-01-2007, 18:46
Nie dopisałam, że to zestawienie jest wg cen netto, czyli należy jeszcze doliczyć VAT

Weronika1
06-01-2007, 12:09
Witam!
Bardzo proszę o rady wszystkich "budujących" :)
Chcę "wybudować" dom wg. projektu PERŁA z pracowni Krajobrazy http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/per%B3a/
Szukam tych, ktorzy budowali i budują wg. tego projektu i nie tylko.
Szukam wykonawców z rejonu Bielska-Białej, lub kogoś kto podjąłby się budowy. Chcę zacząć za ok 60 dni i skończyć przed świętami Bożego Narodzenia 2007.

Pozdrawiam.

qwert
06-01-2007, 13:03
czy przez powierzchnię uzytkową rozumiecie całą pow domu?
np 100 m2 garażui piwnic + 200 m2 pow. mieszkalnej da nam 300m2 pow dla której liczycie te 800zł za wykonanie stanu surowego otwartego?

qwert
06-01-2007, 13:08
jak to jest?

pawelb6
06-01-2007, 13:19
Ja liczę całą powierzchnię użykową,czyli tam gdzie się mieszka i łącznie z garażem,a całkowita to zewnętrzna.

qwert
06-01-2007, 15:02
no to warto by było ustalić co to ta pow uż.

mirkan
06-01-2007, 20:46
Niektóre pracownie architektoniczne na swoich stronach internetowych podają definicje powierzchni użytkowej. Ale są to "ich definicje", bo różne powierzchnie do nich zaliczają. Moim zdaniem jeśli oglądasz projekt konkretnej pracowni, to poszukaj na stronach tej pracowni, co zaliczane jest do powierzchni użytkowej.
Myślę, że bardziej miarodajne jest podawanie powierzchi całkowitej.

Pozdrawiam

artoj
07-01-2007, 08:11
dom 115 m kw ,prosty w budowie,mury zewnętrzne,komin systemowy,więżba pokryta deskami i papą plus schody wewnętrzne wylewane 17000 tyś,ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia.Nie radzę poszukiwać za wszelką cenę najtańszych ekip.

Arek-L
07-01-2007, 16:38
No właśnie...dom jest o powierzchni urzytkowej 140 m2(nielicząc garażu), jest to projekt z Atrium Studio glx 31, ma podniesioną ścianke kolankową o 2 pustaki i ma poszerzony garaż o 1,5 metra który jest wkomponowany w budynek.Dom jest w stanie surowym bez ścianek działowych i wylewek, dach (prosty, dwuspadowy o powierzchni 220m2) wykonany w technologi:pełne deskowanie i papa, ale nie ma jeszcze zrobionych lukarn (będą zrobione na wiosne, a teraz jest wszystko zabite deskami i pokryte papą), kominy ponad dachem zrobione są z klinkieru, a dom wykonany jest z BK, od wewnątrz 24cm w środku styropian 8cm a na zewnątrz BK 12cm, co druga warstwa jest kotwiona. Cała robota jest wykonana porządnie i starannie? Ile jest warte wybudowanie takiego domu-w tym stanie (chodzi mi o samą robocizne).
Ps.prosze o odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne.

Pozdrawiam.

Dom, Damian: http://www.domdlaciebie.com.pl/CM/content.php/default/default?akcja=szczegoly&id_domku=106

Dzisiaj dostaliśmy wycenę za 240 m pow. całkowitej+ 2 balkony. W skład prac wchodzi: ściany, stropy, balkony, schody wylewane, dach (pokryty papą), bez fundamentów: murarz: 20 000, cieśla 6500 pln
Do tego dojdą pomocnicy murarza, liczę jakieś 4000pln. Łącznie powinniśmy się zamknąć w 30 000 pln za robociznę.
Ekipy sprawdzone, robią jedną budowę a nie kilka w jednym czasie - robili w rodzinie i dobrze im to poszło. Jak mają zacząć o 7 to są o 6:50.
Pozdrawiam,
Arek

Eastbud
07-01-2007, 22:23
m2 pow. użytkowej - koszt w stanie surowym ( z więźbą) 270 zł

monia77w1
08-01-2007, 01:35
Arek_L
mógłbyś przesłać na priva namiary na swoją ekipę, zamierzamy budować się niedaleko od Ciebie w Cisiu, może mają jeszcze wolne terminy w 2007
dzięki

Arek-L
08-01-2007, 12:06
Arek_L
mógłbyś przesłać na priva namiary na swoją ekipę, zamierzamy budować się niedaleko od Ciebie w Cisiu, może mają jeszcze wolne terminy w 2007
dzięki
Podeślę, co do terminów, to może być ciężko z murarzami - dla nas pierwszy wolny wrzesień (wczoraj byliśmy u niego, a "pod drzwiami" czekał już następny chętny i jemu już odmówił).
Do tego musimy znaleźć pomocników, bo jego - standardowo, GB :-?
Cieśla chyba ma trochę wiećej wolnych terminów.
Pzdr,
Arek

Arek-L
08-01-2007, 12:09
m2 pow. użytkowej - koszt w stanie surowym ( z więźbą) 270 zł
A całkowitej nie robicie :wink:
Czy później doliczacie za różnicę między całkowitą a użytkową? Przecież często jest to 30-40% dodatkowo (u nas użytkowa 182, a całkowita, tylko po podłodze, bez murów 240m).
Pozdrawiam,
Arek

Oregano
08-01-2007, 13:13
cześc, jestem tu nowa, naczytałam się cen i głupieję....
My zaczynamy na wiosnę, dom budujemy spory - ok.250 m2 użytkowej. Polecona ekipa rzuciła nam propozycję 60 tys do negocjacji stan surowy otwarty z dachem, dachówką (karpiówka, wole oko, 2 lukarny), w okolicach Olsztyna.
Kto ma uwagi? Poproszę bardzo.
Dzięki,
Ola
O! Jesli cena uwzglednia także materiały, to nieźle :)

Arek-L
08-01-2007, 13:19
cześc, jestem tu nowa, naczytałam się cen i głupieję....
My zaczynamy na wiosnę, dom budujemy spory - ok.250 m2 użytkowej. Polecona ekipa rzuciła nam propozycję 60 tys do negocjacji stan surowy otwarty z dachem, dachówką (karpiówka, wole oko, 2 lukarny), w okolicach Olsztyna.
Kto ma uwagi? Poproszę bardzo.
Dzięki,
Ola
O! Jesli cena uwzglednia także materiały, to nieźle :)

Oj, chyba bez materiału, 250m użytkowej! czyli całkowitej będzie z 320-350, a to też raczej trzeba wybudować :wink:
Pzdr,
Arek

Notoco
08-01-2007, 15:14
Mysle ze trzeba by jakos odzielic dwa tematy cena za:
- Robocizna
- materialy i robocizna

Latwo mozna podawac cany za m2 mowiac o robociznie.
Nie mozna tego porownywac gdy mowimy mate+robo.
Mniej wiecej robocizna to w tej chwili w malopolsce 180-260 (zalezy od ekipy i dilabli wiedza czego...)
A tak jeszcze w temacie to cena mojego stanu surowego jest 140000 materialy i robocizna (156 m2 uzytkowej) - budowa z ytonga i dachowka ceramiczna.
Jak ktos ma namiary na dobrego i tanszego wykonawce w Malopolsce to bardzo bym wdzieczny.
W zeszlym roku to samo kosztowalo by mnie 128000 :cry:

ewelina_i_marek
11-01-2007, 16:22
Akurat zamkneliśmy nasz domek.
Mamy 160m2 podłóg + 18m2 garaż.
Ściany z BK24 cm. odmiany 500
Dachówka cementowa BRAAS Romańska
Pełne deskowanie dachu
Fundamenty z bloczków na głębokość 100 cm
Wieńce na każdej ścianie - również szczytowe
Okna PVC dwustronnie okleinowane
Drzwi zewnętrzne
Brama Hormann segmentowa bez automatyki
Ścianki działowe
Schody wylewane
Taras wylany

W sumie około 155 tysięcy

Ale mieliśmy dobrych fachowców. W sumie trzy ekipy: murarze, cieśle i dekarze. Przez cały okres budowy niczym nie musiałem się martwić, a mój upierdliwy kierownik budowy nie miał się do czego przyczepić.

Moje doświadczenia dotychczasowe są takie, że czasami warto zapłacić więcej.

Eastbud
11-01-2007, 19:05
Moja firma bierze za m2 pow. użytkowej 270 zł
zapraszam

Arek-L
12-01-2007, 14:38
Moja firma bierze za m2 pow. użytkowej 270 zł
zapraszam
Jak tak to nawet przystępnie. Moi w sumie (robocizna) wyjdą za ok. 170 zł/m2

monia77w1
13-01-2007, 19:32
Arek-L
przymoninam się
pozdrawiam monia77w1

agula1978
13-01-2007, 21:29
Przepłacona -uważam że wcale nie!!! Po pierwsze metry to nie wszystko jedne domu mające 150 mr ale nie można porównać ich do drugich-co to wogóle za dyskusja-każdy dach inny no i podejście inwestora inne -jedni budują sami robiąc większość dródzy wszystko zlecają- ja mam też nie duży domek bo nie nie całe 170 mr ale za sam dach-robocizna+dachówka to ok 80 tyś-mury to trochę tańsza bajka-więc pocieszyłam się czytając Twoją wiadomość o cenach bo reszta to myślałam ze może jakiś wiek temu budowała po takich cenach.Gratuluję znalezienia takich tanich wykonawców! My mamy napewno wysoką cenę bo nie interesuje nas dowóz materiałów a za to też firma sobie liczy- więc uważąm że takie wszystkie porównania niestety nie mówią za wiele. Pozdrawiam

danad
14-01-2007, 12:07
Akurat zamkneliśmy nasz domek.
Mamy 160m2 podłóg + 18m2 garaż.
Ściany z BK24 cm. odmiany 500
Dachówka cementowa BRAAS Romańska
Pełne deskowanie dachu
Fundamenty z bloczków na głębokość 100 cm
Wieńce na każdej ścianie - również szczytowe
Okna PVC dwustronnie okleinowane
Drzwi zewnętrzne
Brama Hormann segmentowa bez automatyki
Ścianki działowe
Schody wylewane
Taras wylany

W sumie około 155 tysięcy

Ale mieliśmy dobrych fachowców. W sumie trzy ekipy: murarze, cieśle i dekarze. Przez cały okres budowy niczym nie musiałem się martwić, a mój upierdliwy kierownik budowy nie miał się do czego przyczepić.

Moje doświadczenia dotychczasowe są takie, że czasami warto zapłacić więcej.

Czy możesz dać namiary na priv budowlańców i kierownika budowy,

Arek-L
15-01-2007, 11:50
No właśnie...dom jest o powierzchni urzytkowej 140 m2(nielicząc garażu), jest to projekt z Atrium Studio glx 31, ma podniesioną ścianke kolankową o 2 pustaki i ma poszerzony garaż o 1,5 metra który jest wkomponowany w budynek.Dom jest w stanie surowym bez ścianek działowych i wylewek, dach (prosty, dwuspadowy o powierzchni 220m2) wykonany w technologi:pełne deskowanie i papa, ale nie ma jeszcze zrobionych lukarn (będą zrobione na wiosne, a teraz jest wszystko zabite deskami i pokryte papą), kominy ponad dachem zrobione są z klinkieru, a dom wykonany jest z BK, od wewnątrz 24cm w środku styropian 8cm a na zewnątrz BK 12cm, co druga warstwa jest kotwiona. Cała robota jest wykonana porządnie i starannie? Ile jest warte wybudowanie takiego domu-w tym stanie (chodzi mi o samą robocizne).
Ps.prosze o odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne.

Pozdrawiam.

Dom, Damian: http://www.domdlaciebie.com.pl/CM/content.php/default/default?akcja=szczegoly&id_domku=106

Dzisiaj dostaliśmy wycenę za 240 m pow. całkowitej+ 2 balkony. W skład prac wchodzi: ściany, stropy, balkony, schody wylewane, dach (pokryty papą), bez fundamentów: murarz: 20 000, cieśla 6500 pln
Do tego dojdą pomocnicy murarza, liczę jakieś 4000pln. Łącznie powinniśmy się zamknąć w 30 000 pln za robociznę.
Ekipy sprawdzone, robią jedną budowę a nie kilka w jednym czasie - robili w rodzinie i dobrze im to poszło. Jak mają zacząć o 7 to są o 6:50.
Pozdrawiam,
Arek

Wersja finalna:
murarz 16 000 pln (murowanie, bloczki na fundamentach, wylanie schodów, balkony, ułożenie stropów).
Cieśla: 6160 pln (22pln/m2): więźba z pełnym deskowaniem + papa.
Do tego dojdą pomocnicy murarza.
Pzdr,
Arek

Eastbud
15-01-2007, 13:06
Przyznam ze swietna cena.Tylko pogratulowac:)

Arek-L
15-01-2007, 13:09
Przyznam ze swietna cena.Tylko pogratulowac:)
Dzięki i oby tylko pogoda była we wrześniu :)
Arel

walker
21-01-2007, 22:20
A za ten domek http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m40f51f2cc6a5b tylko u mnie będzie 115m2 użytkowej bo troszkę go wydłużyłem
ile według Was moze żądać wykonawca za stan surowy otwarty?
PS.Pierwszą ofertę dostałem na 35tyś.zł(woj.podkarpackie)

ricardo1
22-01-2007, 20:24
Witamy wszystkich serdecznie
No i jest pierwsza wycena robocizny za stan surowy :
1 Ławy + mury fundamentowe - 6238
2 Izolacja przeciwwilgociowa i termiczna fundamentu - 1328
3 Ściany parteru - 8225
4 Kominy, strop, podciągi, słupy, schody zewnętrzne i wewnętrzny, taras - 9000
5 Ściany kolankowe poddasza, wieńce, kominy -4709
6 Więźba dachowa - 235 m2 -5875
7 Pełne deskowanie + pokrycie papą - 3525
Razem = 38900
Są to ceny do zapłaty bez rachunku. Z rachunkiem + 7%
Zmiany jakich dokonaliśmy to powiększyliśmy garaż na dwa stnowiska i dorobiliśmy balkon nad wejściem podparty dwoma słupami.
I co Wy o tym myślicie ??

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/bryza_3/default.asp?id=406

Notoco
22-01-2007, 21:30
Bardzo przyzwoita cena.
Ciekaw jestem ile cie kosztowac beda materialy - mozesz tak zgrubnie podsumowac?

Arek-L
23-01-2007, 17:32
Witamy wszystkich serdecznie
No i jest pierwsza wycena robocizny za stan surowy :
1 Ławy + mury fundamentowe - 6238
2 Izolacja przeciwwilgociowa i termiczna fundamentu - 1328
3 Ściany parteru - 8225
4 Kominy, strop, podciągi, słupy, schody zewnętrzne i wewnętrzny, taras - 9000
5 Ściany kolankowe poddasza, wieńce, kominy -4709
6 Więźba dachowa - 235 m2 -5875
7 Pełne deskowanie + pokrycie papą - 3525
Razem = 38900
Są to ceny do zapłaty bez rachunku. Z rachunkiem + 7%
Zmiany jakich dokonaliśmy to powiększyliśmy garaż na dwa stnowiska i dorobiliśmy balkon nad wejściem podparty dwoma słupami.
I co Wy o tym myślicie ??

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/bryza_3/default.asp?id=406

Gratuluję, bardzo fajna cena.
Pzdr,
Arek

ricardo1
23-01-2007, 18:26
Witamy
Dzisiaj otrzymaliśmy kolejną wycenę. Ten sam zakres prac co przy poprzedniej wycenie (stan surowy, więźba oraz pełne deskowanie z papą) za 28 000.
Niestety termin na koniec września i tu się zastanawiamy.
I co myślicie ??

kid
23-01-2007, 19:36
A za ten domek http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m40f51f2cc6a5b tylko u mnie będzie 115m2 użytkowej bo troszkę go wydłużyłem
ile według Was moze żądać wykonawca za stan surowy otwarty?
PS.Pierwszą ofertę dostałem na 35tyś.zł(woj.podkarpackie)

Myśle,że 23000 do 25000 to góra za taki domek

walker
23-01-2007, 20:08
Witamy
Dzisiaj otrzymaliśmy kolejną wycenę. Ten sam zakres prac co przy poprzedniej wycenie (stan surowy, więźba oraz pełne deskowanie z papą) za 28 000.
Niestety termin na koniec września i tu się zastanawiamy.
I co myślicie ??
Zależy jak się Wam spieszy.Prawie 11tyś różnicy to jest troche kasy...Oby tylko jakość wykonania była dobra

Gościk
23-01-2007, 20:24
A za ten domek http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m40f51f2cc6a5b tylko u mnie będzie 115m2 użytkowej bo troszkę go wydłużyłem
ile według Was moze żądać wykonawca za stan surowy otwarty?
PS.Pierwszą ofertę dostałem na 35tyś.zł(woj.podkarpackie)

Myśle,że 23000 do 25000 to góra za taki domek

Witam, Kid widze ze sie orientujesz.......... A ile za materiały za stan surowy otwarty, no ile ? Pozdrawiam :D

walker
23-01-2007, 20:34
A za ten domek http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m40f51f2cc6a5b tylko u mnie będzie 115m2 użytkowej bo troszkę go wydłużyłem
ile według Was moze żądać wykonawca za stan surowy otwarty?
PS.Pierwszą ofertę dostałem na 35tyś.zł(woj.podkarpackie)

Myśle,że 23000 do 25000 to góra za taki domek

Witam, Kid widze ze sie orientujesz.......... A ile za materiały za stan surowy otwarty, no ile ? Pozdrawiam :D
Zależy jakie się wybierze :)
Ja planuję Maxa 29cm+14styr i tańszą dachówkę ceramiczną(w kolorze naturalnym) lub cementową.Liczyłem z grubsza i wyszło mi jakieś 40-45tyś.zł za materiały(www do domku powyżej),za stan surowy otwarty.Nie za mało?

dada_krk
23-01-2007, 20:52
Witam, dostalem taka wycene robot, buduje w okolicach Krakowa

Stan Surowy Zamkniety z Dachem:

Lawy Fundamentowe - 5100 zl
1 Nabicie law drutowych
2 Rozmierzenie budynku
3 Wykonanie wykopu pod budynek (koparka)
4 Montaz szalunkow
5 Wylanie podkladu betonowego
6 Wykonanie zbrojenia
7 Zalanie betonem z zawibrowaniem

Sciany Fundamentowe - 6300 zl
1 Demontaz szalunkow law fundamentowych
2 Wykonanie szalunkow scian fundamentowych
3 Zalanie betonem z zawibrowaniem

Demontaz szalunkow, Izolacja pionowa oraz zasypanie wykopow - 2400 zl
1 Demontaz szalunkow scian fundamentowych
2 Wykonanie izolacji pionowej scian fund. 3 x Disperit + polistyren ekstrudowany
+ folia kubelkowa
3 Zasypanie zageszczenie wykopow wokol law i scian fund. (koparka+plyta wibracyjna)

Parter 12900 zl
1 Wymurowanie scian konstrukcyjnych
2 Wymurowanie Kominow
3 Wykonanie nadprozy zelbetowych
4 Wykonanie szalunku i zbrojenia wienca zelbotowego
5 Montaz szalunku pod stropy
6 Rozlozenie belek i pustakow stropowych Terriva
7 Wykonanie zbrojenia plyty zelbetowej
8 Wykonanie szalunku i zbrojenia schodow wewnetrznych zelbetowych
9 Zalanie stropu i schodow betonem z zawibrowaniem

Poddasze 8400 zl
1 Demontaz szalunkow stropu nad parterem
2 Wymurowanie scian kolankowych
3 Wykonanie szalunkow i zbrojenia slupow oraz wienca
4 zalanie slupow i wienca betonem
5 Wymurowanie scian szczytowych
6 Wymurowanie kominow cegla klinkierowa powyzej polaci dachu

Dach Wiezba 4200 zl
1 Impregnacja Drewna
2 Wykonanie wiezby


Dach pokrycie, montaz rynien i obrobki blacharskie 8300 zl
1 Polozenie folii paroprzepuszczalnej
2 Wykonanie obrobek blacharskich
3 Pokrycie dachowka
4 Montaz wlazu dachowego
5 Montaz okien dachowych
6 Montaz rynien i rur spustowych
7 Montaz law kominiarskich


Schody Wejsciowe z Tarasem 1900 zl
1 Wykonanie szalunku
2 Wykonanie zageeszczonej podsypki
3 Wykonanie zbrojenia
4 zalanie betonem z zawbrowaniem
5 Demontaz szalunkow

RAZEM 48 tys (bez VAT)

Co sadzicie o tej wycenie gosc ma opinie fachowca (poprzedni inwestor, i sie ceni)

Powierzchnia uzytkowa 141 m2
http://www.studioprojekt.pl/projekt.php?id=SP-1505&idk=3&strona=&str=projekty.php

wiolasz
24-01-2007, 06:50
Witam, dostalem taka wycene robot, buduje w okolicach Krakowa

Stan Surowy Zamkniety z Dachem:

Lawy Fundamentowe - 5100 zl
1 Nabicie law drutowych
2 Rozmierzenie budynku
3 Wykonanie wykopu pod budynek (koparka)
4 Montaz szalunkow
5 Wylanie podkladu betonowego
6 Wykonanie zbrojenia
7 Zalanie betonem z zawibrowaniem

Sciany Fundamentowe - 6300 zl
1 Demontaz szalunkow law fundamentowych
2 Wykonanie szalunkow scian fundamentowych
3 Zalanie betonem z zawibrowaniem

Demontaz szalunkow, Izolacja pionowa oraz zasypanie wykopow - 2400 zl
1 Demontaz szalunkow scian fundamentowych
2 Wykonanie izolacji pionowej scian fund. 3 x Disperit + polistyren ekstrudowany
+ folia kubelkowa
3 Zasypanie zageszczenie wykopow wokol law i scian fund. (koparka+plyta wibracyjna)

Parter 12900 zl
1 Wymurowanie scian konstrukcyjnych
2 Wymurowanie Kominow
3 Wykonanie nadprozy zelbetowych
4 Wykonanie szalunku i zbrojenia wienca zelbotowego
5 Montaz szalunku pod stropy
6 Rozlozenie belek i pustakow stropowych Terriva
7 Wykonanie zbrojenia plyty zelbetowej
8 Wykonanie szalunku i zbrojenia schodow wewnetrznych zelbetowych
9 Zalanie stropu i schodow betonem z zawibrowaniem

Poddasze 8400 zl
1 Demontaz szalunkow stropu nad parterem
2 Wymurowanie scian kolankowych
3 Wykonanie szalunkow i zbrojenia slupow oraz wienca
4 zalanie slupow i wienca betonem
5 Wymurowanie scian szczytowych
6 Wymurowanie kominow cegla klinkierowa powyzej polaci dachu

Dach Wiezba 4200 zl
1 Impregnacja Drewna
2 Wykonanie wiezby


Dach pokrycie, montaz rynien i obrobki blacharskie 8300 zl
1 Polozenie folii paroprzepuszczalnej
2 Wykonanie obrobek blacharskich
3 Pokrycie dachowka
4 Montaz wlazu dachowego
5 Montaz okien dachowych
6 Montaz rynien i rur spustowych
7 Montaz law kominiarskich


Schody Wejsciowe z Tarasem 1900 zl
1 Wykonanie szalunku
2 Wykonanie zageeszczonej podsypki
3 Wykonanie zbrojenia
4 zalanie betonem z zawbrowaniem
5 Demontaz szalunkow

RAZEM 48 tys (bez VAT)

Co sadzicie o tej wycenie gosc ma opinie fachowca (poprzedni inwestor, i sie ceni)

Powierzchnia uzytkowa 141 m2
http://www.studioprojekt.pl/projekt.php?id=SP-1505&idk=3&strona=&str=projekty.php

Wg mnie to niemało. Masz prosty domek.
No ale co Kraków to Kraków, a jeśli fachowiec..

edit-blondi
24-01-2007, 09:36
Witam
Według mnie też trochę dużo.
Ja dostałam pierwszą wycenę 45,000 za taki sam zakres robót. Domek 150m użyt. skomplikowany dach (domek obok na zdjęciu). Nadal szukam

pablitoo
24-01-2007, 11:54
Witam, dostalem taka wycene robot, buduje w okolicach Krakowa

Stan Surowy Zamkniety z Dachem:

(...)

Dach Wiezba 4200 zl
1 Impregnacja Drewna
2 Wykonanie wiezby

(...)

Co sadzicie o tej wycenie gosc ma opinie fachowca (poprzedni inwestor, i sie ceni)

Powierzchnia uzytkowa 141 m2
http://www.studioprojekt.pl/projekt.php?id=SP-1505&idk=3&strona=&str=projekty.php

A mnie ten kosztorys wyglada nierealnie .... - patrząc tylko na punkt "dach-więźba" ...

Mam dosyc podobny domek (http://www.dobredomy.pl/?id_project=43) do Twojego - na mój dach weszło ponad 10 m3 drewna na więźbę ( dach kryty dachówką ceramiczną ) - wygląda to tak (http://img152.imageshack.us/img152/8798/112zy8.jpg) - w Twoim domu będzie podobnie - powiedzcie mi gdzie kupię drewno ( u mnie sosna i świerk ) na więźbę w cenie cirka 400 pln za m3 ??????
No i dodatkowo nikt Ci za darmo nie postawi tej więźby ... , nie mówiąc o impregnacji drewna ... - skąd więc ta cena 4,2 kpln za wykonanie tych elementów ?? - z kosmosu ....

To jest nierealne .... - do pozostałych szczegółów kosztorysu też mam mnóstwo obiekcji - ale na przykładzie więźby i dachu widać że to fikcja ...

Pozdrawiam

kropeczka27
24-01-2007, 12:21
Witam,

Ja dostałam wycenę za stan surowy otwarty 58 tys.
Powierzchnia użytkowa 135 m2, 10 km. od Olsztyna.

Wydaje mi sie, że to dużo. Szukam dalej....

Aleks :)
24-01-2007, 12:51
Jesteśmy już po podpisaniu umowy z wykonawcą (stan surowy otwarty), domek 96,6m2 powierzchni uzytkowej

ławy
fundament, izolacja fundamentów
posadzki
mury
strop
kominy
schody wewnętrzne i zewnętrzne
taras
dach dwuspadowy (konstrukcja+obicie deskami+papa)

razem 25 000

Zaczynamy 4 czerwca!!!!!Już nie mogę się doczekać

:D

kid
24-01-2007, 12:55
A za ten domek http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m40f51f2cc6a5b tylko u mnie będzie 115m2 użytkowej bo troszkę go wydłużyłem
ile według Was moze żądać wykonawca za stan surowy otwarty?
PS.Pierwszą ofertę dostałem na 35tyś.zł(woj.podkarpackie)

Myśle,że 23000 do 25000 to góra za taki domek

Witam, Kid widze ze sie orientujesz.......... A ile za materiały za stan surowy otwarty, no ile ? Pozdrawiam :D
Cena materiałów to temat rzeka.Zależy od jakości,hurtowni no i samego rodzaju materiału/BK,Max.Ytong i tp./trzeba więc wykonać indywidualny kosztorys uwzgledniając ceny mat.z danego rejonu.Nieraz opłaca się sprowadzic z innych rejonów polski jeśli dostawa paletowa na cały dom.Pozdrawiam

lucjans1
24-01-2007, 12:59
Witamy wszystkich serdecznie
Są to koszty mojego domu stan surowy zamknienty
1.powierzchnia po podłogach 225m*
2.Fundamenty z bloczków 1,8m
3.Piwnica ok 40m*
4.Ściany keramzyt 30cm.+wieńce na każdej ścianie
5.Taras
6.Pełne deskowanie dachu
7.Dachówka ceramiczna Creaton karpiówka
8.Okna PVC z roletami
9. Drzwi zewnętrzne
10.Ścianki działowe
11.Schody wylewane
12.trzy kominy ceramiczne fi 200

W sumie 160 tysięcy w tym robocizna 35 tysięcy materiały 125 tysięcy

http://images4.fotosik.pl/299/134ee4436990a6c2m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=134ee4436990a6c2)
http://images11.fotosik.pl/30/28030390aac0778dm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=28030390aac0778d)

kid
24-01-2007, 13:02
A za ten domek http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m40f51f2cc6a5b tylko u mnie będzie 115m2 użytkowej bo troszkę go wydłużyłem
ile według Was moze żądać wykonawca za stan surowy otwarty?
PS.Pierwszą ofertę dostałem na 35tyś.zł(woj.podkarpackie)

Myśle,że 23000 do 25000 to góra za taki domek

Witam, Kid widze ze sie orientujesz.......... A ile za materiały za stan surowy otwarty, no ile ? Pozdrawiam :D
Cena materiałów to temat rzeka.Zależy od jakości,hurtowni no i samego rodzaju materiału/BK,Max.Ytong i tp./trzeba więc wykonać indywidualny kosztorys uwzgledniając ceny mat.z danego rejonu.Nieraz opłaca się sprowadzic z innych rejonów polski jeśli dostawa paletowa na cały dom.Pozdrawiam

dada_krk
24-01-2007, 13:41
Witam, dostalem taka wycene robot, buduje w okolicach Krakowa

Stan Surowy Zamkniety z Dachem:

(...)

Dach Wiezba 4200 zl
1 Impregnacja Drewna
2 Wykonanie wiezby

(...)

Co sadzicie o tej wycenie gosc ma opinie fachowca (poprzedni inwestor, i sie ceni)

Powierzchnia uzytkowa 141 m2
http://www.studioprojekt.pl/projekt.php?id=SP-1505&idk=3&strona=&str=projekty.php

A mnie ten kosztorys wyglada nierealnie .... - patrząc tylko na punkt "dach-więźba" ...

Mam dosyc podobny domek (http://www.dobredomy.pl/?id_project=43) do Twojego - na mój dach weszło ponad 10 m3 drewna na więźbę ( dach kryty dachówką ceramiczną ) - wygląda to tak (http://img152.imageshack.us/img152/8798/112zy8.jpg) - w Twoim domu będzie podobnie - powiedzcie mi gdzie kupię drewno ( u mnie sosna i świerk ) na więźbę w cenie cirka 400 pln za m3 ??????
No i dodatkowo nikt Ci za darmo nie postawi tej więźby ... , nie mówiąc o impregnacji drewna ... - skąd więc ta cena 4,2 kpln za wykonanie tych elementów ?? - z kosmosu ....

To jest nierealne .... - do pozostałych szczegółów kosztorysu też mam mnóstwo obiekcji - ale na przykładzie więźby i dachu widać że to fikcja ...


A ile zaplaciles za zrobienie swojej wiezby ? Jest faktycznie podobna, nawet trudniejsza bo z lukarna. Podane ceny byly za robocizne jesli cie dobrze rozumiem. Pozdrawiam.

pablitoo
24-01-2007, 14:00
A ile zaplaciles za zrobienie swojej wiezby ? Jest faktycznie podobna, nawet trudniejsza bo z lukarna. Podane ceny byly za robocizne jesli cie dobrze rozumiem. Pozdrawiam.

Dokładnie - źle zrozumiałem podany kosztorys - podana kwota to robocizna - ja odczytałem to razem z materiałem :-(

Takie lukarny są u mnie dwie - druga analogiczna od strony frontowej budynku - na fotce jest elewacja ogrodowa .

Niestety nie podam Ci szczegółowej ceny za wykonanie więźby - umowę z moim wykonawcą podpisałem na całokształt stanu surowego z dachem i pokryciem dachówką ( teraz niestety nie pamiętam składników kosztorysu ) - koszt całokształtu - stanu jak z fotki wraz z podpiwniczeniem połowy budynku wyniósł mnie cirka 170 kpln - materiał na ściany pustak max z Biegonic , fundament z lanego betonu , strop monolityczny zbrojony , ściany działowe cegła K3 , krycie dachu - dachówka ceramiczna Robena - powierzchnia całkowita budynku około 230m2.

Pozdrawiam

Jurek_Z
24-01-2007, 16:21
Jaka obecnie jest przyjmowana stawka roboczogodziny do kosztorysów?
U mnie przyjęli 9,50 czy to dużo?

nado
25-01-2007, 19:04
Generalnie ceny robocizny to teraz 200zł/m2 POWIERZCHNI UżYTKOWEJ, koszty roboc.+mater.+sprzęt to ok.1000zł/m2 pow.użytk. stan surowy otwarty

Marian253
25-01-2007, 19:52
U mnie dokładnie tak wyszło 1000zł/m2 powierzchni użytkowej za stan surowy otwarty w tym jest kompletnie wszystko poczawszy od pierwszego papierka do ostatniej śrubki, myśle że ten przlicznik to realny punkt wyjścia dla tych którzy wlasnie rozpoczynaja.

pierwek
26-01-2007, 06:42
Jaka obecnie jest przyjmowana stawka roboczogodziny do kosztorysów?
U mnie przyjęli 9,50 czy to dużo?

Chyba normalnie. Ja w kosztorysie na maj 2006 mialem 8,5zł netto. Z praktyki wiem, że obacnie roboczogodzina pomocnika na czarno to 10zł
a w zasadzie 100zł za 10h (w tym dwie przerwy po 30min) czyli 9h pracy

AAgnieszk@
26-01-2007, 11:33
U mnie dokładnie tak wyszło 1000zł/m2 powierzchni użytkowej za stan surowy otwarty w tym jest kompletnie wszystko poczawszy od pierwszego papierka do ostatniej śrubki, myśle że ten przlicznik to realny punkt wyjścia dla tych którzy wlasnie rozpoczynaja.

Jak za stan surowy otwarty to chyba za dużo 1000zł/m2... przynajmniej w niektórych rejonach kraju, gdzie robocizna trochę jednak tańsza.

AAgnieszk@
26-01-2007, 11:36
U mnie dokładnie tak wyszło 1000zł/m2 powierzchni użytkowej za stan surowy otwarty w tym jest kompletnie wszystko poczawszy od pierwszego papierka do ostatniej śrubki, myśle że ten przlicznik to realny punkt wyjścia dla tych którzy wlasnie rozpoczynaja.

Jak za stan surowy otwarty to chyba za dużo 1000zł/m2... przynajmniej w niektórych rejonach kraju, gdzie robocizna trochę jednak tańsza.

vanka99
26-01-2007, 13:13
Witam,

Ja dostałam wycenę za stan surowy otwarty 58 tys.
Powierzchnia użytkowa 135 m2, 10 km. od Olsztyna.

Wydaje mi sie, że to dużo. Szukam dalej....

Witam
kropeczka27

szukaj dalej....cena wydaje sie za wysoka !!
Pozdrawiam

wojciaszek
26-01-2007, 14:00
teraz ceny idą w górę cena z a robociznę jest ok

vanka99
26-01-2007, 14:40
Witam
Oczywiście , ze ceny idą do gory, ale ta cena jest z kosmosu wychodzi 430 PLN za metr uzytkowy. W porownaniu do moich terenów( Wroclaw nie nalezy do tanich ) cena wysoka.

Pozdrawiam

Marian253
26-01-2007, 18:47
U mnie dokładnie tak wyszło 1000zł/m2 powierzchni użytkowej za stan surowy otwarty w tym jest kompletnie wszystko poczawszy od pierwszego papierka do ostatniej śrubki, myśle że ten przlicznik to realny punkt wyjścia dla tych którzy wlasnie rozpoczynaja.

Jak za stan surowy otwarty to chyba za dużo 1000zł/m2... przynajmniej w niektórych rejonach kraju, gdzie robocizna trochę jednak tańsza.

robocizna wyniosla 32tys to chyba nie az tak duzo, niestety materialy sporo kosztowaly sam dach bez robocizny to 40tys poza tym pisalem ze w tej cenie jest wszystko lacznie z papierkami i przylaczami (tylko bez wody).

Mac Iek
26-01-2007, 19:22
U mnie dokładnie tak wyszło 1000zł/m2 powierzchni użytkowej za stan surowy otwarty w tym jest kompletnie wszystko poczawszy od pierwszego papierka do ostatniej śrubki, myśle że ten przlicznik to realny punkt wyjścia dla tych którzy wlasnie rozpoczynaja.

Jak za stan surowy otwarty to chyba za dużo 1000zł/m2... przynajmniej w niektórych rejonach kraju, gdzie robocizna trochę jednak tańsza.

robocizna wyniosla 32tys to chyba nie az tak duzo, niestety materialy sporo kosztowaly sam dach bez robocizny to 40tys poza tym pisalem ze w tej cenie jest wszystko lacznie z papierkami i przylaczami (tylko bez wody).
Wg mnie to realna cena na chwilę obecną. Rozpoczynam budowę na wiosnę i będę zadowolony jak się zmieszczę w tym tysiącu :) ...........Po wszysktim obiecuję napisać o ile się pomyliłem :o

miro budowlany
26-01-2007, 19:27
Jaka obecnie jest przyjmowana stawka roboczogodziny do kosztorysów?
U mnie przyjęli 9,50 czy to dużo? to mało!przewarznie bierze sie 12-15zł w okolicach warszawy

jowisz
27-01-2007, 11:28
Witam,

Ja za dom 165 m2 mam wycenę taką (okolice Wrocławia):
- fundamenty (wykop, ławy, ściany, izolacja, wylanie betonu) - 12500
- ściany parteru z Porothermu - 7500
- strop Teriva - 11000
- kominy - 4500
- 6 słupów okrągłych - 3000
- ściany poddasza - 4000
- dach (konstrukcja+dachówka) - 15800

W sumie: 58300

Po negocjacjach zeszło do 54 000. Czy to dużo?

Klenio
27-01-2007, 22:24
Witam,


System oceny mamy taki:

System oceny bardzo mi się spodobał. Bardzo dziękuję przyda mi się bo właśnie szukam ekipy ;-).



No i w ten sposób została nam jedna ekipa - raczej fachowa (baaardzo entuzjastyczne referencje od 12 (!) inwestorów) choć niestety nie najtansza. Mamy z nimi podpisać umowę w styczniu, więc póki co, szukamy, czy nie znajdzie się ktoś również solidny, a tańszy.

Ponieważ budujemy w podobnym miejscu: Ty w Babicach, a ja na Chrzanowie, więc mam pytanie czy możesz mi podać namiary na tą ekipę. Jeśli oczywiście podpisałaś już z nią umowę ;-).

Pozdrawiam
Klenio

Olsen
28-01-2007, 09:09
Mam do sprzedania w dobrych cenach

PP3/0,5 ST+G 36,5 cm w cenie 13.00zł za 1szt. brutto z dostawą
PP3/0,5 ST+G 24 cm w cenie 8.50zł za 1szt. brutto z dostawą

http://www.xella.pl/pb_logo_Ytong_yellow_small.gif

dada_krk
31-01-2007, 10:05
Spadly, wzrosly ? Jakie macie informacji.

zbyszekmak
26-02-2007, 09:36
Witam wszystkich dałem projekt do wyceny , stan surowy otwarty czyli ławy fundamentowe-bloczki betonowe parter ściany dwa kominy,schody wejściowe,schody do ogrodu,cztery kolumny klinkier,strop ,więżba dachowa,cena za robociznę 18 tyś .PłOCK.Mój dom to LMB 24 M&L LIPIńSCYhttp://www.ciepledomy.pl/show.html

hpl23
26-02-2007, 18:31
u mnie za domek o powierzchni użytkowej 133m cena robocizny zaczyna sie od 45 a dochodzi do 65 tyś zł. Mam na razie 4 wyceny, ale szukam dalej... rozpiętość duża...

jack_2000
26-02-2007, 19:09
u mnie za domek o powierzchni użytkowej 133m cena robocizny zaczyna sie od 45 a dochodzi do 65 tyś zł. Mam na razie 4 wyceny, ale szukam dalej... rozpiętość duża...

dostałem już 5 wycen - w Opolu ceny od 45 tys. do 50 tys. za domek 121m2 + 18m2 garaż

teoretycznie powinno być taniej niż we wrocku a nie jest :-(

Sebsiu
27-02-2007, 06:35
Witam

Tak przegladam temt i dochodze do wniosku ze zaproponowana mi cena nie odbiega od sredniej , chcociaz mieszkamy w mniej popularnym miejscu (okolice gorzowa wlkp.)
Oferta na ktora przystalem za robocizne domku w stanie surowym otwartym:
1 wykop , wymurowanie , izolacja pion i pozioma fundamentow.
2 Sciany nosne i dzialowe, komin
3 strop ( drewniany, jest to wlasciwie zamontowanie belek nosnych stropu)
4 wiezba dachowa (dach ok 340m2 , w tym 2 lukarny )
5 Roboty dekarskie ( dachowka ceramiczna , obrobka blacharska , orynnowanie , wstawienie 3 okien polaciowych)

za to wszytko razem zaplace 40 tys zl robocizny .

Wiem ze jeszce rok temu , cena bylaby ok 25% nizsza , ale tak jak ktos zauwazyl na forum , fachowcy rozmawiaja i traktuja inwestora " po pansku" i wybieraja sobie u kogo beda robic .

Moze ktos skomentuje ?

Pozdrawiam

Sebastian

kaśka maciej
27-02-2007, 20:33
Witam, w naszym grajdole pomocnikowi pracującemu "na czarno" płaci się 5 zł, murarzowi 10zł. Chyba ujdzie, nie?
Zwłaszcza, ze murarzem jest tatuś.... :D

MAZZI
28-02-2007, 20:56
Najlepiej zamówic u kosztorysanta pełny kosztorys domu. Ja taki zamówiłem i inaczej rozmawiam z wykonawcami. Nie słucham jakiś głupot typu: nie wiem, zobaczymy...
Jak wykonawca nie chce zaoferować pełnego kosztorysu to znaczy że kombinuje!

Przykład:
Szukam wykonawcy na dom:
http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/melodia/

Obecnie mam cztery wyceny od wykonawców, które wahają się od 65 000 do nawet 100 000 pln!!!

kosztorys ( grudzień 2006) zakładał zwyżkę ceny wykonastwa dla okolic Wrocławia o około 35% i z wyliczen wynika cena około 50 000 pln.

Czały czas mowa tylko o wykonawstwie!!!


Uważam to za skandal i zaczynam szukać ekipy w regioniu dolnego ślaska
Wrocław to zmanierowane miasto, wykonawcy mają "muchy w nosie" bo roboty jest pełno. Wyskakują z cenami o 200% większymi niż dwa lata temu.
Dziś dowiedziałem się że jeden z wykonawców, który złożył mi oferte na 70 000 pln w zeszłym roku wybudował podobny za 25 000 pln!

Jesli znajdę ludzi z daleka i zapłacę za wynajem pokoi i dojazdy nadal będę miał taniej o około 30% niż cena od ekipy z wrocławia.

Xena z Xsary
01-03-2007, 08:24
ja miałam ekipę spod Białegostoku i nie byli supertańsi.....(we wrocku)
za to przynajmenij BYLI, reszta powiedziała, ze ma droższe domy do zrobienia niz mój mały kurnik:>
faktem jest , zewtedy (zeszły rok) ceny były o 50% niższe.

kasiamarcin
01-03-2007, 20:29
mamy umówioną ekipę z okolic Płocka, dom budujemy pod Warszawą, dom ma ok. 260 m2 powierzchni użytkowej, za stan surowy otwarty z więźbą i przykrytym dachem (papą, folią) do uzgodnienia jeszcze cena wyniesie 50 tys.

i czytając powyższe wypowiedzi dochdzę do wniosku, że nie jest to najgorsza cena.

MAZZI
02-03-2007, 14:38
WITAM PONOWNIE,
ceny we Wrocławiu oszalały!!!
Dzis dostałem wycenę kosztorysową na budowę domu wraz z materiałem:
ściana - silikat 24cm, styropian 10cm,
dachówka ceramiczna
całkowity stan surowy otwarty: 300 000 pln!!!
:(

Chyba zrezygnuję z budowy...

Mac Iek
02-03-2007, 15:17
...ceny...oszalały!!!...
Raczaj ludzie, którzy je ustalają :wink:

mikadoo
02-03-2007, 15:40
WITAM PONOWNIE,
ceny we Wrocławiu oszalały!!!
Dzis dostałem wycenę kosztorysową na budowę domu wraz z materiałem:
ściana - silikat 24cm, styropian 10cm,
dachówka ceramiczna
całkowity stan surowy otwarty: 300 000 pln!!!
:(

Chyba zrezygnuję z budowy...


nie poddawaj się. Szukaj dalej, może zmień sposób poszukiań,

Xena z Xsary
02-03-2007, 16:10
WITAM PONOWNIE,
ceny we Wrocławiu oszalały!!!
Dzis dostałem wycenę kosztorysową na budowę domu wraz z materiałem:
ściana - silikat 24cm, styropian 10cm,
dachówka ceramiczna
całkowity stan surowy otwarty: 300 000 pln!!!
:(

Chyba zrezygnuję z budowy...
a jaka powierzchnia?

MAZZI
02-03-2007, 16:32
projekt:
http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/melodia/

Szukam normalnej ekipy, ale w okolicy wrocławia bardzo ciężko o porządnych ludzi w normalnej cenie...

walker
02-03-2007, 17:16
WITAM PONOWNIE,
ceny we Wrocławiu oszalały!!!
Dzis dostałem wycenę kosztorysową na budowę domu wraz z materiałem:
ściana - silikat 24cm, styropian 10cm,
dachówka ceramiczna
całkowity stan surowy otwarty: 300 000 pln!!!
:(

Chyba zrezygnuję z budowy...
Chyba kogoś po..... :evil: Bez przesady.Połowa tej ceny jest bliższa prawdzie

pluszku
02-03-2007, 18:47
WITAM PONOWNIE,
ceny we Wrocławiu oszalały!!!
Dzis dostałem wycenę kosztorysową na budowę domu wraz z materiałem:
ściana - silikat 24cm, styropian 10cm,
dachówka ceramiczna
całkowity stan surowy otwarty: 300 000 pln!!!
:(

Chyba zrezygnuję z budowy...
Chyba kogoś po..... :evil: Bez przesady.Połowa tej ceny jest bliższa prawdzie

To wcale nie jest smieszne. Z rozmow z paroma firmami budowlanymi zauwazylem ze zaczeli oni dawac ceny "na odczepnego". W jednym otrzymanym kosztoryscie gdy przeanalizowalem ilosc materialu to niektore wartosci byly ponad 100 % przeszacowane. Coz ..... chyba wszyscy nieswiadomie uczestniczymy w programie budowy 3 mln mieszkan.

alebum
02-03-2007, 20:27
ja wyrwałem budowlańca, który wycenił mi stan surowy otwarty (do wieńca włącznie, bez dachu) na 19 tys. cena za robocizne, w którą wchodzi zorganizowanie prac wokołobudowlanych takich jak zawołanie gościa z fadromą czy zamówienie 5 wywrotek piachu...
dom 140 metrów kw plus garaż. budowa pod wrocławiem.

mam się z nim jeszcze targować? do ilu mogę popróbować?

Xena z Xsary
03-03-2007, 07:00
ja wyrwałem budowlańca, który wycenił mi stan surowy otwarty (do wieńca włącznie, bez dachu) na 19 tys. cena za robocizne, w którą wchodzi zorganizowanie prac wokołobudowlanych takich jak zawołanie gościa z fadromą czy zamówienie 5 wywrotek piachu...
dom 140 metrów kw plus garaż. budowa pod wrocławiem.

mam się z nim jeszcze targować? do ilu mogę popróbować?
Ty sie dobrze przyjrzyj czy ten fachowiec zna sie na swoim fachu. A jesli sie zna to bierz i nie targuj sie

mikadoo
03-03-2007, 08:05
ja wyrwałem budowlańca, który wycenił mi stan surowy otwarty (do wieńca włącznie, bez dachu) na 19 tys. cena za robocizne, w którą wchodzi zorganizowanie prac wokołobudowlanych takich jak zawołanie gościa z fadromą czy zamówienie 5 wywrotek piachu...
dom 140 metrów kw plus garaż. budowa pod wrocławiem.

mam się z nim jeszcze targować? do ilu mogę popróbować?

Ja za ten
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-123,134,61,opis.html
12.000 z więźbą, ale sam robie wykop pod fundamenty.
Buduje na wsi koło N.Sącza. jestem tu "napływowy" więc nie ma mowy o jakiś znajomościach. Sąsiedzi polecili miejscową ekipe (ojciec z synami) oglądałem ich budowy wyglądało ok. Wcześniej szukałem firm budowlanych wszystkie wyceny były kilkakrotnie wyższe, może to jest jakiś sposób-mała miejscowa ekipa zamiast dużej firmy -oczywiście dla tych którzy MUSZĄ wybudować tanio

Robin2
03-03-2007, 17:26
O rany,
ale ceny tu się pojawiają... 300 tys?

Na Podlasiu (tzw. Polska B) jest chyba nieco lepiej
do dziś na stan jak na obrazku wydałem 140 tys.
http://images12.fotosik.pl/40/37baa65caf2b0d50m.jpghttp://images20.fotosik.pl/22/d55fbc8b56b4b835m.jpg
Okna plastikowe z okleiną, trzy kominy z klinkieru, ściany porotherm 25, ściany wewn. Porotherm 11,5, strop monolityczny, dachówka Braas. Nie ma jeszcze drzwi i bramy garażowej, nie mam tez jeszcze żadnych instalacji i przyłączy.
Szczegóły w Dzienniku budowy.

Pozdr.
Robert

anitkaxyz
04-03-2007, 06:55
Czy 150 tys za stan surowy otwarty domku powierzchini ok 140 metrow (dach dwuspadowy) + garaz 20 m + pomieszczeniae gosp 8m. Porotherm 25, dachowka creaton...Dom niepodpiwniczony. Budowa w Krakowie. Napiszcie co o tym myslicie

julienx
04-03-2007, 16:54
Dom 250 mkw pow. użytokowej- wawa

Dach 320 - czterospadowy + 3 lukarny

Strop monolityczny

Stan surowy zadaszony z oknami - szacujemy na 180 tys
Zaczynamy za 2 tyg.

szukamy cen, wykonawców, budujemy w systemie gospodarczym

nado
04-03-2007, 20:21
ja wyrwałem budowlańca, który wycenił mi stan surowy otwarty (do wieńca włącznie, bez dachu) na 19 tys. cena za robocizne, w którą wchodzi zorganizowanie prac wokołobudowlanych takich jak zawołanie gościa z fadromą czy zamówienie 5 wywrotek piachu...
dom 140 metrów kw plus garaż. budowa pod wrocławiem.

mam się z nim jeszcze targować? do ilu mogę popróbować?

Jak za 19tys. i wszystko będzie organizował, sprawdz ilu ich jest do roboty, w jakim czasie to wykonają, czy nie biorą zaliczek przed, bo to z tanimi tak jest, a potem budowa rozgrzebana a ludzi w sezonie nie chwycisz i co zrobili, bo potem to poprawki kosztują......

zbyszekmak
05-03-2007, 09:01
Witam wszystkich dałem projekt do wyceny , stan surowy otwarty czyli ławy fundamentowe-bloczki betonowe parter ściany dwa kominy,schody wejściowe,schody do ogrodu,cztery kolumny klinkier,strop ,więżba dachowa,cena za robociznę 18 tyś .PłOCK.Mój dom to LMB 24 M&L LIPIńSCYhttp://www.ciepledomy.pl/show.html

Grzegorz Saczek
06-03-2007, 18:02
U mnie pierwsza ekipa za:
- z poddaszem (wysokim)
- 174 mkw użytkowego +41 mkw garaż
- dach dwuspadowy
- pełne deskowanie +papa podkładowa pod gont bitumiczny
- ściany BK

Zyczy 65.000zł

Okolice Warszawy - gm. Czosnów

Znacie może dobrego kosztorysanta?

kaczorek.
06-03-2007, 21:11
w 2006 za robocizne stanu sr.otwartego >200m2 liczone po podłogach

sciana 30 maxy,
strop monolityczny
2 kominy (klinkier)
dach pelne deskowanie (5 okien polaciowych)
+ blacha rynny obr.blacharskie (koszt całkowity 19 000) :)

Grzegorz Saczek
07-03-2007, 16:02
U mnie pierwsza ekipa za:
- z poddaszem (wysokim)
- 174 mkw użytkowego +41 mkw garaż
- dach dwuspadowy
- pełne deskowanie +papa podkładowa pod gont bitumiczny
- ściany BK

Zyczy 65.000zł



Kolejna ekipa 45.000zł
ale w moim zakresie, koparka, betoniarka i lokum dla ekipy (przyjezdna)

MAZZI
07-03-2007, 16:33
Dziś mam nowe dwie wyceny:

Stan surowy otwarty : 70 000 pln
(materiały we własnym zakresie, roboty ziemne też)

Stan surowy Otwarty: 58 000 pln
robowy ziemne i zandzór budowlany w cenie

Dalej jest to kosmiczna kasa, ale lepiej niz poprzednie oferty.

dom:
http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/melodia/

mayland
07-03-2007, 17:13
Tak sobie czytam te ceny i... zadaje sobie i Wam pytanie: czy nasze zarobki wzrosły 100 czy 200% w ciągu roku? :cry: U mnie to wiem jak jest, Zyta postawiła szlaban na podwyżki :cry: Hmmm... kogo będzie stać na płacenie takich cen? Rok i emigranci jak się dowiedzą o takich zarobkach na budowie zaraz zjadą do kraju... Kurde, ja chyba nauczę się murować... Dorabiałabym w urlop :wink: :lol:

stukpuk
07-03-2007, 18:49
I co?
Ja umiem murować?
I jak szewc chodze bez butów!! :evil: :cry:
I gdyby nie wyjazd za granice to bym sobie najwyżej gołębnik postawił :evil:
Zapomniałem że nie lubie gołębi! :evil:
To bude dla psa,

mayland
07-03-2007, 18:57
Ptactwo najlepsze na talerzu 8) :lol:
A budę proszę u mnie wymurować :lol: Mam betoniarkę :D

mayland
07-03-2007, 18:58
hmmm... Choć z tym ptactwem to niekoniecznie tylko na talerzu... 8) :P :lol:

kropeczka27
08-03-2007, 10:31
Czytam i czytam te wyceny i dochodzę do wniosku, że jednak mogłam trafić gorzej :)

Moja ekipa weźmie 54 tys. za stan surowy otwarty, z wiezba i obiciem papą. Cena jest wysoka, ale niestety w Olsztynie nie udało mi sie znaleźć nikogo tańszego i przede wszystkim dobrego.
Niezależna osoba zrobiła mi wycenę budowy mojego projektu i niestety, ale w moim przypadku robocizna na poziomie 30 tys. (na tyle liczyłam) to już podejrzane. A ja boję się pozornych oszczedności i poźniejszych poprawek.

Oto projekt:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=337&IdKolekcji=

Coż... im dłużej patrzę na tą wycenę tym bardziej się z nia oswajam :P

Slav
08-03-2007, 13:15
Wlasnie dostalismy pierwsza wycene robocizny za stan surowy otwarty z dachem. Wg nas calkiem przyzwoita .. a co Wy o tym sadzicie ?

STAN ZERO - 6.000
Wykopy pod ławy fundamentowe
Zbrojenie, zalanie ław fundamentowych
Mury z bloczka MG
Izolacja pozioma, pionowa
Podsypka z piasku zagęszczona
Ułożenie rur kanalizacyjnych, przepust na wodę
Płyta betonowa stanu zero
Docieplenie styropianem

PARTER - 8.000
Ściany nośne zewnętrzne, wewnętrzne nadproża
Słupy betonowe na wykuszu
Schody wejściowe
Ściany działowe

PODDASZE - 5.000
Ściany szczytowe, kolankowe
Wieńce na ścianach, kotwy pod murłaty
Kominy ponad dachem

WYWIĄZKA DACHOWA - 5.000zł
DACH - 7.700
Folia, kontrłaty, łaty, obróbki blacharskie
Rynny, rury spustowe, ułożenie dachówki
Okna dachowe, wyłazy kominowe

TARAS OGRODOWY - 1.500


RAZEM 33.200 zl - z mozlwoscia negocjaci ... chyba sie na nich zdecydujemy

moreti
08-03-2007, 14:28
Ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w sprawie róznicy w kosztach budowy jednorodzinnego domu, a blizniaka?

Zakładając, ze SAM stan surowy domu jednorodzinnego, pow calkowitej 200m kosztuje: robocizna 15000 + 20000 materialy = 35000

Ile powinno wyjść, robiąć blizniaka (2x200m2 - taki sam tylko polaczony projekt)??

Chodzi mi mniej wiecej o rząd oszczędnosci na tym, ze ta sama ekipa, ze raz kupuje sie materialy, ze koparka raz przejezdza itp....

Tak sie zastanawiam, ze 35000 za jednorodzinny to za 2xtaki blizniak powinno 55000 wyjsc??

TomekP787
08-03-2007, 15:48
Najlepiej zamówic u kosztorysanta pełny kosztorys domu. Ja taki zamówiłem i inaczej rozmawiam z wykonawcami. Nie słucham jakiś głupot typu: nie wiem, zobaczymy...
Jak wykonawca nie chce zaoferować pełnego kosztorysu to znaczy że kombinuje!

Przykład:
Szukam wykonawcy na dom:
http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/melodia/

Obecnie mam cztery wyceny od wykonawców, które wahają się od 65 000 do nawet 100 000 pln!!!

kosztorys ( grudzień 2006) zakładał zwyżkę ceny wykonastwa dla okolic Wrocławia o około 35% i z wyliczen wynika cena około 50 000 pln.

Czały czas mowa tylko o wykonawstwie!!!


Uważam to za skandal i zaczynam szukać ekipy w regioniu dolnego ślaska
Wrocław to zmanierowane miasto, wykonawcy mają "muchy w nosie" bo roboty jest pełno. Wyskakują z cenami o 200% większymi niż dwa lata temu.
Dziś dowiedziałem się że jeden z wykonawców, który złożył mi oferte na 70 000 pln w zeszłym roku wybudował podobny za 25 000 pln!

Jesli znajdę ludzi z daleka i zapłacę za wynajem pokoi i dojazdy nadal będę miał taniej o około 30% niż cena od ekipy z wrocławia.

Moim zdaniem wszystko jest powodowane takim wyczekiwaniem wzrostu cen, szumem medialnym, że wszyscy pouciekali do Anglii i Irlandii itd. A to guizk prawda! Płace nie wzrosły o 200% Ludzie nie można dać się napijać w butelkę. Mój dom http://www.dobredomy.pl/?id_project=20&infopage=1&lustro=1 miejsce Koszalin jedna firma wyceniła na ... 223 tys plus VAT- surowy otwarty- łącznie z wejściem i tarasem. Znalazłem w ostatniej chwili człowieka, który się teg podejmie za ok 150 tys brutto. Mówię w ostatniej chwili, bo już moim znajomym, którzy zgłosili się do niego kilka dni później odmówił, bo się nie wyrobi już w tym roku. Jakbym miał budować samą surowiznę za blisko 240 k, to bym w życiu nie zmknął się w pół milionie. Ludzie czy oni myślą, że wszyscy w Polsce nagle zaczęli zarabiać jak w UE?

TomekP787
08-03-2007, 16:03
[ Ludzie nie można dać się napijać w butelkę.

Hm, nabijać oczywiście. Dodam, że ta cena jest z materiałami - dachówka braas, suporex solbet na klej (cena oczywiście bez ocieplenia, bo to po stolarce)

mayland
08-03-2007, 16:14
A ja mam murarzy za 15tys. Sprawdzeni kilkakrotnie, polecani przez znajomych, to chyba dobrze świadczy. Co robią? Murarkę :lol: Od fundamentów (koparka ich sprawa) po szczyt. Bez więźby. Ale za to z tarasem i schodami :lol: Muszę tylko zapewnić materiał. 8) Dom 190m2 pow. użytkowej z poddaszem+garaż dwustanowiskowy. Tanio? Drogo? Ja jestem zadowolona. :lol:

ANNNJA
08-03-2007, 17:40
Witam.... 15tysiaczków uważam ze to bardzo bardzo tanio...a skoro polecani dalej i dalej więc sprawdzeni i powinni być OK, trzymaj się ich.....dziś ceny są poprostu z kosmusu.....holercia.....a ja sie dopiero przymierzam.....i tak patrzę że może warto zmienić zawód ;)....eh..

Renka Grabow
08-03-2007, 20:41
15 tys. to rzeczywiście bardzo okazyjna cena... nam za stan surowy mniejszego domu udało się zejś do 36 tys z więżbą. Teraz jeszcze szukamy może znajdziemy tańszych, ale będziemy mieli wszystko na swojej głowie...

Grzegorz Saczek
09-03-2007, 07:53
I ja w trakcie zastanawiania się ile może kosztować stan surowy zamknięty policzyłem jak sam bym kalkulował.
1 osoba z opłatami (do ręki + ZUS, US) - 3.000zł
Potrzeba 4 = 12.000zł/miesiąc
Czas na postawienie 3 miesiące = 3x12.000zł=36.000zł
Amortyzacja, dojazdy, zakwaterowanie, zyska właściciela - 15%=41.400zł
Czyli jeżeli budowa trwa 4 miesiące to powinno kosztować - 55.200zł
Więc ekipy za 15-20tyś (te za 60tyś też) robią:
- b.szybko
- kilka na raz
- b.długo małą ilością
- byle jak ułatwiając
-nie płacąc pracownikom lub/i bez ZUS, US
- w inny cudowny niezrozumiały sposób

tomek i ania
09-03-2007, 11:07
...................

chochla72
09-03-2007, 15:10
I ja w trakcie zastanawiania się ile może kosztować stan surowy zamknięty policzyłem jak sam bym kalkulował...
3 miesiace to bardzo dlugi okres budowy. Budowlancy z ktorymi rozmawialem (dom 170m calkowitej, na planie L z prostym, dwuspadowym dachem mowili, ze calkowity czas na stan surowy otwarty to ~6 tygodni). Cena jaka zaplace to 40tys netto.

maja_k
10-03-2007, 18:24
za budowę stanu surowego otwartego koszt robocizny wyniesie nas ok. 17 tys., jesli chodzi o dach uzgodniliśmy 30 zł (więźba, deskowanie, papa, blachodachówka) bez obróbek za m2.
projekt domku poniżej
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=114

calvus
11-03-2007, 09:35
maja_k prosze podeslij namiary na swoja ekipe (jesli budujesz w okloicach Lublina) Bede wdzieczny gdyz chce zaczac budowe w tym roku

kar8lina
11-03-2007, 10:21
Dom 120 mkw użytkowej + garaż (25 mkw) - od fundamentów po założenie blachy z opierzeniem i rynnami robocizna wynisoła nas 17 tys. :) Wlkp.

Mac Iek
11-03-2007, 11:59
Dom 120 mkw użytkowej + garaż (25 mkw) - od fundamentów po założenie blachy z opierzeniem i rynnami robocizna wynisoła nas 17 tys. :) Wlkp.
Domyślam się, że było to już jakąś "chwilę" temu... :roll:

kar8lina
11-03-2007, 13:46
Bo ja wiem.. latem zeszłego roku :D

maja_k
11-03-2007, 14:48
do calvus:
napisz ma maila ([email protected]) to napiszę Ci kilka nr telefonów, ale ciężko będzie z terminami chyba,chociaż zawsze można spróbować

brzeszczot
12-03-2007, 14:02
Serdeczna prośba dotycząca oceny zaproponowanych przez murarza kosztów budowy domu i garażu.

Fachowiec zadeklarował się za 15.000 zł wybudować do stanu surowego otwartego (wykopy pod fundamenty ja robię):

Dom – Z8 http://www.projekty.z500.pl/projekt/z8.html

Powierzchnia użytkowa - 100m2, powierzchnia zabudowy 120 m2, ściany – 150 m2

A potem robią zbrojenie, fundamenty, ściany fundamentowe i ciągną ściany (naprawdopodobniej z pustaka keramzytowego) nośne i działowe oraz kominy. Wszystko kończą wieńcem.

Tak samo wygląda zakres prac związany z garażem –

http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m401676734510a

Tu powierzchnia zabudowy – 36, 3 m2

Czy to dobra cena? Jak uważacie?

Renka Grabow
12-03-2007, 15:48
Czy dobra? Raczej świetna!!! My za powierzchnię zabudowy wieksza tylko o 40 m2 zapłacimy dwa razy więcej. Gratuluję !!!!

mayland
12-03-2007, 16:05
brzeszczot, to cena za dom z garażem czy za garaż płacisz oddzielnie? Mnie interesuje ile trzba zapłacić za wybudowanie takiego garażu? Czy ktoś może niedawno płacił za taką usługę?

brzeszczot
12-03-2007, 20:17
To cena za dom z garażem. Gdyby chcieć choć przez moment wierzyć projektantom garażu to można się przerazić ceną 38 tysięcy.

Wierzę, że na żużlobetoniku, kto wie może samemu uda sie to zrobić o wiele taniej.

marek.bu
12-03-2007, 22:28
Witam!!

Jak myslicie ile bedzie kosztowalo postawienie takiego domku??

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=326&IdKolekcji=

krzycholas
13-03-2007, 18:37
No właśnie...dom jest o powierzchni urzytkowej 140 m2(nielicząc garażu), jest to projekt z Atrium Studio glx 31, ma podniesioną ścianke kolankową o 2 pustaki i ma poszerzony garaż o 1,5 metra który jest wkomponowany w budynek.Dom jest w stanie surowym bez ścianek działowych i wylewek, dach (prosty, dwuspadowy o powierzchni 220m2) wykonany w technologi:pełne deskowanie i papa, ale nie ma jeszcze zrobionych lukarn (będą zrobione na wiosne, a teraz jest wszystko zabite deskami i pokryte papą), kominy ponad dachem zrobione są z klinkieru, a dom wykonany jest z BK, od wewnątrz 24cm w środku styropian 8cm a na zewnątrz BK 12cm, co druga warstwa jest kotwiona. Cała robota jest wykonana porządnie i starannie? Ile jest warte wybudowanie takiego domu-w tym stanie (chodzi mi o samą robocizne).
Ps.prosze o odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne.

Pozdrawiam.

Dom, Damian: http://www.domdlaciebie.com.pl/CM/content.php/default/default?akcja=szczegoly&id_domku=106

Dzisiaj dostaliśmy wycenę za 240 m pow. całkowitej+ 2 balkony. W skład prac wchodzi: ściany, stropy, balkony, schody wylewane, dach (pokryty papą), bez fundamentów: murarz: 20 000, cieśla 6500 pln
Do tego dojdą pomocnicy murarza, liczę jakieś 4000pln. Łącznie powinniśmy się zamknąć w 30 000 pln za robociznę.
Ekipy sprawdzone, robią jedną budowę a nie kilka w jednym czasie - robili w rodzinie i dobrze im to poszło. Jak mają zacząć o 7 to są o 6:50.
Pozdrawiam,
Arek



Mógł byś dać namiary na tą ekipę planujemy budować się na wiosnę 2008

mi wycenili
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=218&IdKolekcji=

na 52000 za stan surowy otwarty z pokryciem dachowym - blachodachówka

jogi8
15-03-2007, 18:44
No właśnie...dom jest o powierzchni urzytkowej 140 m2(nielicząc garażu), jest to projekt z Atrium Studio glx 31, ma podniesioną ścianke kolankową o 2 pustaki i ma poszerzony garaż o 1,5 metra który jest wkomponowany w budynek.Dom jest w stanie surowym bez ścianek działowych i wylewek, dach (prosty, dwuspadowy o powierzchni 220m2) wykonany w technologi:pełne deskowanie i papa, ale nie ma jeszcze zrobionych lukarn (będą zrobione na wiosne, a teraz jest wszystko zabite deskami i pokryte papą), kominy ponad dachem zrobione są z klinkieru, a dom wykonany jest z BK, od wewnątrz 24cm w środku styropian 8cm a na zewnątrz BK 12cm, co druga warstwa jest kotwiona. Cała robota jest wykonana porządnie i starannie? Ile jest warte wybudowanie takiego domu-w tym stanie (chodzi mi o samą robocizne).
Ps.prosze o odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne.

Pozdrawiam.

Ja tez poprosze o namiary jak sprawdzona ekipa, planowana budowa na 2008 rok.

Dom, Damian: http://www.domdlaciebie.com.pl/CM/content.php/default/default?akcja=szczegoly&id_domku=106

Dzisiaj dostaliśmy wycenę za 240 m pow. całkowitej+ 2 balkony. W skład prac wchodzi: ściany, stropy, balkony, schody wylewane, dach (pokryty papą), bez fundamentów: murarz: 20 000, cieśla 6500 pln
Do tego dojdą pomocnicy murarza, liczę jakieś 4000pln. Łącznie powinniśmy się zamknąć w 30 000 pln za robociznę.
Ekipy sprawdzone, robią jedną budowę a nie kilka w jednym czasie - robili w rodzinie i dobrze im to poszło. Jak mają zacząć o 7 to są o 6:50.
Pozdrawiam,
Arek



Mógł byś dać namiary na tą ekipę planujemy budować się na wiosnę 2008

mi wycenili
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=218&IdKolekcji=

na 52000 za stan surowy otwarty z pokryciem dachowym - blachodachówka

jogi8
15-03-2007, 18:45
Poproszę o namiary na dobrą i niedrogą ekipę, planuję budowę na 2008 rok

piotruspan
19-03-2007, 22:24
dom 350m-stan surowy otwarty-90 tys -zaczynam w maju..?woj. pomorskie.

Sarabanda
20-03-2007, 18:51
Chyba wszystkich zdenerwuję:
jestem umówiona z ekipą za stan surowy, z więźbą, schody żelbetowe, strop Teriva, więżba z odeskowaniem i położeniem papy na 25 tys.
Powierzchnia całkowita domu 220 m2.
Fundamenty już zrobione w grudniu, pojutrze wylewają chudziaka. :D :D

walker
20-03-2007, 21:40
Chyba wszystkich zdenerwuję:
jestem umówiona z ekipą za stan surowy, z więźbą, schody żelbetowe, strop Teriva, więżba z odeskowaniem i położeniem papy na 25 tys.
Powierzchnia całkowita domu 220 m2.
Fundamenty już zrobione w grudniu, pojutrze wylewają chudziaka. :D :D
No cena rzeczywiście dziwnie niska,niemal podejrzana :) .Oby nie zrobili jakiś niespodzianek,uwazaj! A może to po znajomości? Dla porównania,robocizna stanu surowego otwartego,mojego domu z poddaszem użyt. (130m2) wyniesie 33tyś.zł.(fundamenty,ściany, stropy,chudziak na parterze,kręcone schody,więźba,dachówka,orynnowanie + ocieplenie kominów i dwóch lukarn)

maja_k
20-03-2007, 22:44
witam,
u nas ekipa już ostatecznie zaklepana, stan surowy otwarty na 18 tys brutto a dach (deskowanie, papa, blachodachówka, orynnowanie) na 8 tys., cieszę się, że już mam za sobą poszukiwanie, które trwało ponad pół roku. ekipy solidne, sprawdzone. dom ok. 200 m pow. użytkowej z garażem.
zaczynam po świętach...
a oto nasz przyszły domek nieco zmniejszony
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=114

jotpe
21-03-2007, 08:09
Kurde skąd wy takie ekipy bierzecie. Mi za taki (http://studioatrium.pl/projekt-domu-GL-124,135,61,opis.html) domek krzyknęli 38200zł. Stan surowy otwarty z więźbą i pokryciem dachowym (blacha). Po jednej rozmowe cena zeszła na 35000zł ale uważam, że to i tak zbyt drogo. Domek 120m2 z prostym, dwuspadowym dachem. W tej cenie jest już kierownik budowy. Ekipa dobra.

antolek
21-03-2007, 21:35
Ja za dom o powierzchni użytkowej 250 m2 płacę z więźbą 32 000. Dodam, że oczywiście żadnych rachunków i mam dwie osobne ekipy murarzy oraz cieśli do więźby.

Położenie dachówki 11 000 z orynnowaniem, łaceniem folią itp.

sajo30
22-03-2007, 16:30
Witam
Mam podpisną umowę na stan surowy łocznie z wieżbą i dachówką. Cena 32.000,00 zł. Ekipa sprawdzona i polecona. Myślę że na dzisiejsze warunki to cena raczej przystępna

vanka99
23-03-2007, 08:19
Chyba wszystkich zdenerwuję:
jestem umówiona z ekipą za stan surowy, z więźbą, schody żelbetowe, strop Teriva, więżba z odeskowaniem i położeniem papy na 25 tys.
Powierzchnia całkowita domu 220 m2.
Fundamenty już zrobione w grudniu, pojutrze wylewają chudziaka. :D :D

Taka cena przy takich metrach...to tylko pogratulować. Z jakich okolic macie fachowców?

Pozdrawiam

zako
25-03-2007, 12:54
Witam prosze o opinie: projekt domu to ten http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-191,209,61,opis.html Czy za wykonanie fundamentów tj:zazbrojenie, zaszalowanie ,zalanie betonem i izolacja(wykopy musze zrobic we własnym zakresie),wymurowanie scian zewnetrznych z poroterma 30 PW i działowych,wykonanie schodów zabiegowych betonowych i stropu lanego z betonu z balkonem ,do tego też garaż , cena 8000 tys zł za robocizne jest ok .Dodam że cena nie obejmuje scian i reszty powyżej stropu,oraz wylewek na parterze. Ekipa jest sprawdzona i fachowa(widziałem ich robote) ,teren to polska południowa a czas realizacji określił na ok 1 miesiac

mati_sowee
25-03-2007, 18:12
my chcemy zaczac w wakacje tego roku - moze macie jakies namiary na solidna i oczywiscie rozsadna cenowo ekipe budowlana

miejsce budowy Olsztyn
dom o powierzchni 140m2

pluszku
26-03-2007, 11:11
Witam prosze o opinie: projekt domu to ten http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-191,209,61,opis.html Czy za wykonanie fundamentów tj:zazbrojenie, zaszalowanie ,zalanie betonem i izolacja(wykopy musze zrobic we własnym zakresie),wymurowanie scian zewnetrznych z poroterma 30 PW i działowych,wykonanie schodów zabiegowych betonowych i stropu lanego z betonu z balkonem ,do tego też garaż , cena 8000 tys zł za robocizne jest ok .Dodam że cena nie obejmuje scian i reszty powyżej stropu,oraz wylewek na parterze. Ekipa jest sprawdzona i fachowa(widziałem ich robote) ,teren to polska południowa a czas realizacji określił na ok 1 miesiac

8000 zl ?
a mi "pan Jasiu" co robi z synami za same funamenty sobie zazyczyl 10.000 zl

macie tam jakis wolontariat ?

kadilak
29-03-2007, 11:57
Witam
Mam podpisną umowę na stan surowy łocznie z wieżbą i dachówką. Cena 32.000,00 zł. Ekipa sprawdzona i polecona. Myślę że na dzisiejsze warunki to cena raczej przystępna

Jak szuka się takich ekip??? :lol:
Ja trafiam na ceny za 180 m2 uzytkowej od 65.000 do 90.000 :cry:
Help :wink:
Pozdrawiam

M@riusz_Radom
29-03-2007, 14:01
W Radomiu za wymurowanie 1m2 ściany - 40 PLN + działowe 30 PLN

pluszku
29-03-2007, 14:13
Jak szuka się takich ekip??? :lol:
Ja trafiam na ceny za 180 m2 uzytkowej od 65.000 do 90.000 :cry:
Help :wink:
Pozdrawiam
Przez znajomosci :evil:
Cena dla czlowieka bez dobrego polecenia jest o 50 % min wyzsza.
Polska to taki kraj ze ekipy u władzy sie zmieniaja, ustroj sie zmienia lecz pewne sprawy jak np. znajomosci zawsze pozostana stałe.

Pablito69
01-04-2007, 21:05
Witam wszystkich forumowiczów.
Ja rozpocząłem budowę 3 tyg. temu. Ekipę miałem "obstalowaną od listopada 2006, ale po kolei.
Dom ok 230m2 pow. użytkowej, ale licząc z piwnicami ok80m2 + garaż 48m2+ skosy=380m2.
Pierwszy wykonawca:stan surowy 30 tyś + oddzielnie cieśla 8900 (wole oko).
Drugi 40 tyś z dachem (deski+papa), ale ten drugi to dobra, sprawdzona firma.
Trzecia wycena 45 tyś +VAT - Bardzo duża firma.
Czwarty wykonawca stan surowy+więźba + jego materiał = 900 zł +VAT za każdy metr, więc w ubiegłym roku wydawało mi się dość drogo (pewnie było). Mieszkam 130 km od Warszawy więc nie powinno być warszawskich cen.
Zdecydowałem się na drugiego. Jak poszedłem podpisać umowę przed siętami Bożego Narodzenia, Klient stwierdził, że przejżał projekt i jest dość duzo pracy (działka na skarpie więc fundamenty ok 2.8 m wysokie).
Trochę się targowałem, ale nic nie dało, tym bardziej że w projekcie miałem BK, ale znalazłem tanią cegłę Poromur i się zastanawiałem.
W koń cu podpisałem umowę na 45 tyś. Po miesiącu okazało się że klient wystawi mi f-re TYLKO na połowe (a ja potrzebuję rozliczyć kredyt), ale to nie wszystko.
Trzy tyodnie temu rozpoczął przygotowywać wykopy pod ławy i stwierdził, że materiały i ceny poszły tak do góry że MUSZĘ mu dołożyć. Umowa na nic się nie zda bo w umowie jest że dom będzie z BK, a ja kupiłem Poromur który jest trudniejszy do stawiania, więc w Sądzie nie mam szans bo jest napisane .... wg Projektu Budowlanego...... a jak wiadomo wszyscy lubią zmieniać.
Nawet projektant doradzał, aby za mocno nie krzyćeć bo zejdą z Placu Budowy i........... będę miał kłopot.
Piszę to poto aby Wam uświadomić iż ten rok jest najgorszy/najbardziej zwariowany dla budujących i niestety na dzięń dzisiejszy (jak za komuny) MAJSTER JEST PANEM, a egzekwowanie swoich praw od "tanich" majstrów jest ciężkie.
POWODZENIA

antolek
01-04-2007, 21:44
Czytam, czytam i włos mi się jeży...... ;)
Chyba będę całował swojego majstra w rękę przy każdej okazji. Nie dość, że jest tani to jeszcze bardzo sprawnie robi.

Oczywiście są wpadki, ale do wyjścia z nich bez żadnych konsekwencji (jak na dzisiaj - odpukać).

Życzę wszystkim cierpliwości, bo rzeczywiście jest to bodaj najgorszy rok na budowanie.

Ja czekam już ponad miesiąc na zapłacony z góry w 100% towar (oczywiście chodzi o beton komórkowy) :evil: :evil: :evil: