PDA

Zobacz pełną wersję : Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14

bart303
10-02-2008, 16:19
dostałem wycene robocizny za roboty fundamentowe plus ściany fundamentowe z bloczków, wystawienie ścian plus ściany działowe, chody żelbetowe zabiegowe, stropy zalewane, więźba, krycie dachu blachówką ceramiczną, osadzenie drzwi i okien plus ocieplenie styropianem: 50 000 zł (oczywiście bez wylewek,instalacji i tynków) takiego domku:


http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m4108f82347b1b


i jak Wam się to widzi?

INEZ2007
10-02-2008, 17:06
Witam, ja za całość prac murarskich ( z wylaniem tarasów i schodów) płacę 18 000zł za dach 20 000zł

Gosc_gość
10-02-2008, 19:08
dostałem wycene robocizny za roboty fundamentowe plus ściany fundamentowe z bloczków, wystawienie ścian plus ściany działowe, chody żelbetowe zabiegowe, stropy zalewane, więźba, krycie dachu blachówką ceramiczną, osadzenie drzwi i okien plus ocieplenie styropianem: 50 000 zł (oczywiście bez wylewek,instalacji i tynków) takiego domku:


http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m4108f82347b1b


i jak Wam się to widzi?

Co to jest blachówka ceramiczna ??
Sorry nie mogłem się powstrzymać :lol: :oops:

bart303
10-02-2008, 21:06
zwyczajny lapsus językowy, dachówka-blachówka czasem się cos napisze nie tak,oczywiście że chodzi o dachówke...
a Ty zajmujesz się lapsusami czy też masz coś w temacie?

Gosc_gość
10-02-2008, 22:01
Czuję się wywołany do tablicy, więc jak ma być w temacie to proszę (żeby nie było) 8)
Wykonawca wycenił mi wstępnie S.S.O na 222tys zł z materiałami,
Link do domu w podpisie.
dachówka Brass Celtycka grafit, stropy żelbetowe, schody także,
działówki na parterze i tarasy, bez działówek na poddaszu bo tam będzie nida.
Wycenę robił w grudniu także jest to wycena niewiążąca niestety.

Teraz wykonawca robi taką wycenę ostateczną ( i już sie boję) - wiążącą.

Ile więcej mam się spodziewać ? jak myślicie ? :-?
Radzi też wysupłać na silke, żeby czasem nie zabrakło jak ruszy budowa.
Budowa ma ruszyć w czerwcu.

wojtekmac
11-02-2008, 15:34
może ktoś porówna tą wycenę,kalkulacja wybitnie prosta,bez względu na charakter budynku,wliczone wszystko co w typowym projekcie
cena za robociznę to 140 zł/m kw powierzchni całkowitej/czyli każdej kondygnacji
z pow garaży.piwnic czy poddasza użytkowego-w stanie surowym otwartym.
Do tego więżba 5000 pow.dachu 270 m kw./w tym 61 m kw.nad podwojonym
garażem/ i 50 zł za m/kw.pokrycia dachówką ceramiczną ze wszystkimi obróbkami.
Sumując: piwnica-42,69+parter-137,54+poddasze-137,54=317,77x140=44.488
dach 5000+271.5x50=18.575 robocizna sso -63.063 zł
dach dwuspadowy 40 km od Warszawy,projekt -dom w zawilcach 2-archon
Co wy na to? początek wrzesień2008/wykop niewliczony

ebarc
11-02-2008, 19:20
jak na okolice stolicy i gabaryty domu to cena jest raczej na poziomie średnim
oby tylko wykonawca był solidny ...

magerka
11-02-2008, 19:24
Ludzie kochani jak czytam podane przez was wyceny to włosna głowie sie jeży
Jestem po zrobieniu stanu zero . fundamenty kosztowały mnie 32 tyś (mieszkam na śląsku i w zwiazku z tym musiały być wzmocnione ze względu na szkody górnicze) zamiast zwykłych pustaków stosowałam bloczki zalewane betonem jkoszt jednego blocxzka 8 zł Robocizna to 8000 zł
Jestem po wstępnych ustaleniach z murarzami koszt wymurowania parteru kominów pietra strop(teriva) na 14 tyś
nastepna ekipa ustalona kwota za więźbę 2500 zł
dekarza jeszcze nie mam więc nie wiem
dom o powierzchni 219 m z trzema lukarnami i balkonem

bart303
11-02-2008, 19:49
jakby chcieli przyjechać do Kielc to daj znać...dlatego szukam tanszej ekipy ponieważ są takie wpisy na forum, szukam i szukam i doszukać się nie mogę....

ebarc
11-02-2008, 20:16
gdyby jeszcze jakość od ceny była zależna ....
jak to jest, że średnia cena za wybudowanie domu w stanie surowym bez dachu w sezonie 2008 oscyluje (informacje na forum) w 90% w cenie 20-30tys. zł a tu nagle pojawiają się "zagubieni" i robią tę samą robotę za 1/2 ceny????

dostałem dziś wycenę, którą zaakceptowałem po małym targu:
dom 200m pow. całkowitej i ok. 210m2 dachu czterospadowego bez luklarn, wykuszy i balkonów (projekt Jaskółka arch. Charkiewicza)
stan surowy z dachem 43 000zł
dodam, że ekipa sama kopie fundamenty i załatwia chudziak na poziomie 0
ta sama ekipa budowała kilka innych domów, których właściciele wystawili im dobre opinie co ma istotne znaczenie
jeszcze jeden fakt - poszukiwania ekipy rozpocząłem miesiąc temu i nie było łatwo bo większość sprawdzonych ekip cały rok ma już zaklepany
po ogólnych oględzinach cen na rynku wykonawców interesującego nas tematu ofertę, którą wybrałem uważam za niewygórowaną
mieliśmy także propozycję tańsze ale wolałbym aby na budowie mojego domu nikt "pierwszych kroków nie stawiał ...."

Jaga_2
11-02-2008, 20:50
Dzisiaj zadzwonił pierwszy kandydat na wykonawcę i :
robocizna stanu surowego otwartego ( dach dwuspadowy +spory zadaszony taras +garaż+wiata garażowa, czyli razem 380 m2, dom ma ok 160 pow.użytkowej) wyszła mu 79 000 tysięcy!!!!!!!!!! :o
Dodam że jest to kandydat tzw góral z ekipą. Fakt, że ładnie buduje i ma dobrą opinię.
Cena oczywiście wyjściowa, do negocjacji, ale ścięła mnie z nóg. Własnie próbuję się otrząsnąć....Umówiliśmy się w niedzielę na negocjacje. Skąd oni biorą takie kosmiczne wyceny. Ratunku!!!!

magerka
11-02-2008, 21:19
Dzisiaj zadzwonił pierwszy kandydat na wykonawcę i :
robocizna stanu surowego otwartego ( dach dwuspadowy +spory zadaszony taras +garaż+wiata garażowa, czyli razem 380 m2, dom ma ok 160 pow.użytkowej) wyszła mu 79 000 tysięcy!!!!!!!!!! :o
Dodam że jest to kandydat tzw góral z ekipą. Fakt, że ładnie buduje i ma dobrą opinię.
Cena oczywiście wyjściowa, do negocjacji, ale ścięła mnie z nóg. Własnie próbuję się otrząsnąć....Umówiliśmy się w niedzielę na negocjacje. Skąd oni biorą takie kosmiczne wyceny. Ratunku!!!!

Górale muszą gdzieś zamieszkać ( ato są duże koszty)
Na poczatku budowy zastanawiałam sie nad ekipą która wykona całośc
Juz pierwsza wycena samyzh fundamentów przez górali na 46 tyś powaliła mnie dlatego zrezygnowałam i wziełam inna ekipe materiały załatwiałam sama większośc bez faktury i udało sie zaoszczedzić 14 tys
Naprawde nie jest żadnym problemem załatwienie materiału robotnicy mówili rano co bedzie potrzebne i ile i załatwiałam
Stałam w betoniarni o siudmej rano i zawsze udało mi sie że beton był w tym samym dniu.
Często dzwoniłam po wielu firmach żeby znależć najtansze i zapewniam cie że to możliwe
Na poczatku marca ruszam z murami mam już kupiony Max depozyt w firmie piasek przywieżiony pozosał jeszcze cement i wpno
Trzy firmy wyceniaja mi strop Terive i kominy
pewnie da sie jeszce cos ponegocjować.
Kupiłam już drzewo na więźbe czeka sobie na sygnał
Jedynie nie mam jeszce dekarza ale mam nadzieje ze szybko znajde
Jak dotąd wszystko idzie zgodnie z planem mam nadzieję że dalej tak będzie
Pozdrawiam
nie daj sie naciągnąc

Jaga_2
11-02-2008, 21:44
Pustaki juz mam, dachówkę tez, zaczynam chodzić za więźbą i stropem. To jest cena robocizny. ciekawa jestem, ile wycenią następne ekipy mistrzów. zaczynam mieć stany lękowe.....
Trochę mnie pocieszyłaś, że przerabiałaś to samo.....I dałaś radę!!

Doom
12-02-2008, 07:30
Domek jak tu:
http://picasaweb.google.com/doomiie9/DziaKaIDomek
180m użytkowej + 35garaż/użytkowe
Prace
Wykopy na działce, pod domek, szambo, piwniczkę, zrobienie wału na końcu działki; droga 60m (ubicie i tłuczeń), studnia.
Do tego stan surowy otwarty, z ociepleniem dachu (30cm wełny).

Pierwszy wykonawca - ponad 300tys, z czego 100k robocizna, 180+k materiały.
:(

Doom_

Misiomaciej
12-02-2008, 19:59
Ludzie dlaczego narzekacie na ceny? Polecam firmy budowlane z Podlasia są niedrogie i bardzo solidne. Chcecie fakturę-dostaniecie, nie chcecie to nie. Ja osobiście buduję wszystko co ma projekt (orginalny czy na serwetce) dwóch murarzy i dwóch pomocników. Ostatnio zakończyłem wykończenie 2 bloków 4 klatkowych. Robię od fundamentu pod klucz, a za drobną dopłatą wniesiemy meble oraz pannę młodą. Ceny normalne 10-12tys za kondygnację tj 1-piwnica, 2-parter ze stropem, 3-poddasze z więżbą i deskowaniem+papa. Dodatkowo krycie od 25 do 50 zł m2. Takie są obecnie ceny na Podlasiu -więc nie narzekajcie. Jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam na e-mail podam namiary na wykonawcę.
Zadbasz o kwaterunek to pewnie i cena trochę spadnie.
Fachowców coraz mniej i bedzie jeszcze mniej a młodzież nie chce się uczyć budowlanki - więc ceny idą do góry. Już teraz ci co trochę umieją to na saksy uciekają za granicę. Ci co zostali też chcą żyć więc się cenią.
Pozdro dla wszystkich.

agusiek
12-02-2008, 21:07
Dom 250 m2 (180 uż+gosp) http://www.mgprojekt.com.pl/domki/zacisze2/index.php
stan surowy otwarty (ziemne, mury, dach odeskowany) - 170 tys

stan surowy zamknięty (ziemne, mury, dach odeskowany, blachodachówka, otwory, elektryka, hydraulika, tynki c-w, szlichty, ocieplenie podłóg, piec) - 310 tys

seba_x
13-02-2008, 08:17
za taki domek : http://forum.muratordom.pl/projekt-indywidualny-potrzebna-krytyka-i-dobre-rady,t119043.htm

powierzchnia całkowita (z garażem i podcieniem) 300m2 , użytkowej w okolicach 240m2 , 2 dachy dwuspadowe o pow. całkowitej 253m2

dostałem wycenę 86 tyś netto sama robocizna , stan surowy zamknięty , do tego muszę doliczyć materiały budowlane , koparki itp.

woy33
13-02-2008, 17:11
Witam forumowiczów
Ja mam ofertę 210 tys brutto (materiały + robocizna) za stan surowy otwarty domu z poddaszem użytkowym, z więźbą, deskowaniem kryty papą (bez dachówki), ściana - POROTHERM 25cm Czy taka cena za taki dom jest OK?
DANE: P.C. - 322m2, P. zabudowy: 146m2, Bryła prosta - dach 2-spadowy, strop i schody żelbetonowe, Dom Celesta rex G2 z Archetonu.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

DJ Rydzyk
13-02-2008, 23:01
ludzie.....
90 tys za 125 m2 ??? -sama robocizna ?? ja mam umówioną cenę za 175 m2, stan surowy otwarty na 31 tys i uważam, że to i tak sporo a wy sie cieszycie jak macie 90 tys? ktoś tu chyba jednak oszalał, tylko nie wiem czy wykonawca który tyle żąda czy czy inwestor który się na takie ceny godzi....

A w jakim mieście budujecie i zależy jaki zakres robót wchodzi w tą cenę? Czy nie musicie już martwić się o nic

Otóż to. Równiez dostałem wycenę na podobna kwotę za SSO (mam nadzieję urwać coś z tego :roll: ). Oczywiscie uważam, że to dużo :roll: - jednak nie interesują mnie jakiekolwiek problemy (poza zapewnieniem środków płatniczych :lol: ) techniczno-logistyczne, załatwianie materiałow, czekanie w kolejkach, całowanie d...pięt i użeranie się z właścicielami hurtowni... Poza tym ekipa dobra, co również nie pozostaje bez znaczenia. Nie wzięła się z powietrza, rekomendacje stosowne posiada..
Oczywiście czas pokaże - ale jak dotąd życie udowadnia, że nie stać mnie, aby kupować tandetę.
Zresztą czytając ten wątek widzę, że ceny zbliżają się do tego pułapu - i się od tego nie ucieknie, niestety. :roll: Gdybym budował 3 - 4 lata temu, to pewnie zmiesciłbym się w stówie z materiałami za SSO - teraz nie ma na to szans - w unii w końcu jesteśmy :D

allfrog
14-02-2008, 08:21
Witam - u mnie koszty stanu surowego otwartego - bez dachu - wyniosły jak na razie 72 tys. Dom 208m2 użytkowej w tym garaż na 2 auta(30m2), ściana -silka 18cm, fundament - żelbet - 90cm szer.(beton b25 lany w grunt z minimalnym szalunkiem na 1 deskę), ściany fundamentowe z bloczków pełnych silka ocieplone styro 12 cm plus siatka, dysperbit i folia kubełkowa.
Koszt robocizny to 20 tys - pracownicy plus jakieś 2tys ładowarka - zasypki fundamentów piaskiem.
Z tym, że w koszty materiałów wliczam nawet garaż blaszany za 1550zł :) - więc chyba niedrogo...
Ekipa sprawdzona - w okolicach Gdańska mogę polecić. Jeśli ktoś chce namiary - proszę o kontakt: [email protected]
Pozdrawiam wszystkich
ALL

mada1
14-02-2008, 13:14
Witam

Doom

Super projekcik bardzo mi sie podoba, czy jest to projekt indywidualny napisz coś więcej

PZDR[/quote]

benysik
14-02-2008, 23:30
Dzisiaj dostałem kalkulacje co o tym sądzicie ?

(....)

Wartość wykonania wynosi : 162.890 + VAT 7%
słownie : sto sześćdziesiąt dwa tysiące osiemset dziewięćdziesiąt zł
+ VAT 7%

Ogółem powierzchnia netto budynku : 179 m 2
Koszt budowy 1 m 2 wynosi : 910 zł + VAT 7%


Uwaga :
W cenie nie wliczono kosztów okien połaciowych ( producent i typ okna zostanie uzgodniony z inwestorem )


A ja za169m - prace w podobnym zakresie dostałem wycenę 230tys (robocizna 95) tys netto ale zach-pomorskie.
Ale to pierwsza wycena; pierwsze koty za płoty
Możesz podać wycenę samej robocizny?
Już myślałem by ściągnąć ekipę ze wschodniej ściany.
Nawet zapewniając im lokal i wikt wyjdzie mi chyba taniej.

franzkru
15-02-2008, 08:45
Pod Krakowem cena za wybudowanie domu 170m2 + garaż dwu stanowiskowy - 30tys zł.
Cena razem z dachem bez obróbki blacharskiej.

Ekipa doświadczona i polecana (sprawdzona na kilku budowach).

Miałem też ceny w okolicach 90tys zł za to samo więc rozbierzność cenowa jest niezła. Jeszcze jak by za tym szła jakośc to było by fajnie ale tak z tego co czytam wcale nie jest.

woland1980
15-02-2008, 09:55
A oto nowa konkurencyjna:) he he wycena:

Dom Parter 180m kw + Antresola 50m kw, dach 380m kw:)
Stan Surowy do dachu deski +papa+ elewacja (ocieplenia siatka tynk mineralny)

Robocizna 70tys.

Bartek_Sl
15-02-2008, 11:20
Stan surowy otwarty - M08a czyli 137m2 użytkowej, garaż dwustanowiskowy, dach czterospadowy z 3 lukarnami.

Robocizna 46 000 PLN z dachem pokrytym dachówka ceramiczną - musze załatwić koparke i beton.

Lokalizacja: okolice Torunia

Dobra cena? :)

angelb
15-02-2008, 11:25
Stan surowy otwarty - M08a czyli 137m2 użytkowej, garaż dwustanowiskowy, dach czterospadowy z 3 lukarnami.

Robocizna 46 000 PLN z dachem pokrytym dachówka ceramiczną - musze załatwić koparke i beton.

Lokalizacja: okolice Torunia

Dobra cena? :)

pewnie,ze dobra cena :) a namiary na twoją ekipę można prosić :wink:

Zielonka
15-02-2008, 18:44
Stan surowy otwarty - M08a czyli 137m2 użytkowej, garaż dwustanowiskowy, dach czterospadowy z 3 lukarnami.

Robocizna 46 000 PLN z dachem pokrytym dachówka ceramiczną - musze załatwić koparke i beton.

Lokalizacja: okolice Torunia

Daj mi namiar na Twoich fachowców. Ja 13.02 dostałem wycenę na robociznę stan zero, mury, strop, ścianki działowe dół i góra, ściana kolankowa, schody główne, wejściowe i taras czyli do momentu gdzie wchodzi cieśla i montuje więźbę mam zapłacić - 42 tys. netto. Dom 163m2+garaż 2-stanowiska.
Oceńcie - dużo czy mało?

Fugazi!
16-02-2008, 00:37
Stan surowy otwarty - M08a czyli 137m2 użytkowej, garaż dwustanowiskowy, dach czterospadowy z 3 lukarnami.

Robocizna 46 000 PLN z dachem pokrytym dachówka ceramiczną - musze załatwić koparke i beton.

Lokalizacja: okolice Torunia

Daj mi namiar na Twoich fachowców. Ja 13.02 dostałem wycenę na robociznę stan zero, mury, strop, ścianki działowe dół i góra, ściana kolankowa, schody główne, wejściowe i taras czyli do momentu gdzie wchodzi cieśla i montuje więźbę mam zapłacić - 42 tys. netto. Dom 163m2+garaż 2-stanowiska.
Oceńcie - dużo czy mało?

hmmm, u mnie za to samo, dom podobny, chca 60 tys. zl :-?

bojza
16-02-2008, 18:19
Tak czytam i sama juz nie wiem,u nas za samą robociznę
-ławy,
-piwnica z dociepleniem,
-stropy,
-schody,
-tarasy,
-kominy+klinkier,
-posadzki,
-ściany działowe,
firma wyceniła na 25tys (po targowaniu)
Dach, więźba dachowa+bachodachówka+obróbki+rynny- 5tys
Dodam dom z użytkowym poddaszem 104m+72m piwnica.

Rafałsz
17-02-2008, 21:11
Witam
Mam pytanko? Czy jest ktoś z okolicy Wrocławia?
Ja za domek o powierzchni 174m2+garaż Gracjan z pracowni Domena dostałem od trzech ekip wyceną za stan deweloperski 350-420 tyś. Za stan surowy 200-260 tyś.
Po przeczytaniu kilku postów na tym forum wydaje mi się, że ta moja wycena to jakiś "kosmos"...
Ma ktoś może jakąś solidną ekipę do polecenia w okolicach Wrocławia?

Ja już nie wiem ile wreszcie może kosztować wybudowanie domku...:(

Zielonka
17-02-2008, 21:11
Bojza - chyba żartujesz- gdzie są takie ceny bo w takim wypadku to opłaca mi się ściągnąć ekipę i dać im jeszcze zakwaterowanie gdzieś w hotelu. No po prostu aż się wierzyć nie chce.
Ja pierwszą wycenę robocizny na stan surowy otwarty, bez schodów i tarasów miałem na 65 tys netto, druga na 420 tys. brutto za komplet - stan developerski ale bez bramy i drzwi zew. i wew. Trzecia - za to samo ale na 380 tys. brutto. Wybrałem jednak czwartą ofertę aby móc kontrolować wypływ kasy i ewentualnie dom wykańczać etapami w zależności od możliwości finansowych.

niewczasik
17-02-2008, 21:27
Otrzymałam dziś od firmy zBydgoszczy "Kosztorys wstępny robocizny" domu 240 m, stan surowy zamknięty. 1300 PLN za 1m. Czy to możliwe,że na tyle wycenili samą robociznę?

pluszku
17-02-2008, 21:44
Otrzymałam dziś od firmy zBydgoszczy "Kosztorys wstępny robocizny" domu 240 m, stan surowy zamknięty. 1300 PLN za 1m. Czy to możliwe,że na tyle wycenili samą robociznę?
Za tyle masz z materialem.
Sama robocizna to max 300 zl/m2

Bartek_Sl
18-02-2008, 13:37
dla zainteresowanych poszło na priv
mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem :D

bojza
19-02-2008, 05:33
ja nie żartuję, u nas na wschodniej lubelszczyźnie są takie ceny, mozna nawet taniej ale bez umowy i faktury, a to nas nie interesowało.

lilan
19-02-2008, 11:05
Jak bojza - około 30.000(z piwnicą 40m i dachem) projekt Alabaster.

Rafałsz
19-02-2008, 13:13
Witam
Mam pytanko? Czy jest ktoś z okolicy Wrocławia?
Ja za domek o powierzchni 174m2+garaż Gracjan z pracowni Domena dostałem od trzech ekip wyceną za stan deweloperski 350-420 tyś. Za stan surowy 200-260 tyś.
Po przeczytaniu kilku postów na tym forum wydaje mi się, że ta moja wycena to jakiś "kosmos"...
Ma ktoś może jakąś solidną ekipę do polecenia w okolicach Wrocławia?

Ja już nie wiem ile wreszcie może kosztować wybudowanie domku...:(

Nikogo nie ma kto by mógł na ten post odpisać?

Gosc_gość
19-02-2008, 13:37
Ja za domek o powierzchni 174m2+garaż Gracjan z pracowni Domena dostałem od trzech ekip wyceną za stan deweloperski 350-420 tyś. Za stan surowy 200-260 tyś.
Po przeczytaniu kilku postów na tym forum wydaje mi się, że ta moja wycena to jakiś "kosmos"...
Ma ktoś może jakąś solidną ekipę do polecenia w okolicach Wrocławia?

Ja już nie wiem ile wreszcie może kosztować wybudowanie domku...

Nikogo nie ma kto by mógł na ten post odpisać?

Jeżeli masz wycenę za stan surowy otwarty 200 tys to cena wydaje mi się przyzwoita - oczywiście z materiałami, ale zależy co w tym jest.

Np ja mam wycenę na mój dom 262m2 powierzchni całkowitej płacę prawie 240 tys w tym : strop wylewany, ściany działowe parteru, pełne deskowanie, dachówka Brass Celtycka grafit, rynny Marley lub Wavin,kominy systemowe Schiedla lub Plewa obłożone płytką klinkierową, tarasy, schody, bez działowych na poddaszu bo tam będzie nida.
Dom z dachem 4 spadowym, prawie 300m2 i 2 lukarny.
Cena oczywiście z materiałami lokalizacja Poznań

ankar
19-02-2008, 17:00
Jestem w wielkiej kropce. Budujemy dom w groszku G2 (pow uzytkowa 120m2 plus dwustanowiskowy garaz) Sciana trojwarstwowa (poroton 25, wełna 5 naprzemiennie, poroton 11,5) otrzymalismy wycene na 176tys (materialy plus robocizna) doliczajac do tego poroton 25 i 11,5 ktory juz nabyłam w zasadzie na cały dom wychodzi 210tys, samą robocizne w stanie surowym otwartym z dachem z dachówka ceramiczna, tarasem, schodami i sciankami wewnetrznymi wyliczyli na 73 tys.
Jutro mam dac ostateczna decyzje. Inna firma wycenila robocizne na 62 tys ale nie policzyli schodow i tarasu, okien dachowych i jeszcze jakis "drobiazgów".
Nie wiem zupełnie czy ta cena jest w miare przyzwoita czy tez kosmiczna. Powiem ze jak licze ile mi zostanie na wykonczenie to zaczynam sie przerazac.

nasz domek
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m47567bf88af68

Gosc_gość
19-02-2008, 17:08
Jestem w wielkiej kropce. Budujemy dom w groszku G2 (pow uzytkowa 120m2 plus dwustanowiskowy garaz) Sciana trojwarstwowa (poroton 25, wełna 5 naprzemiennie, poroton 11,5) otrzymalismy wycene na 176tys (materialy plus robocizna) doliczajac do tego poroton 25 i 11,5 ktory juz nabyłam w zasadzie na cały dom wychodzi 210tys, samą robocizne w stanie surowym otwartym z dachem z dachówka ceramiczna, tarasem, schodami i sciankami wewnetrznymi wyliczyli na 73 tys.
Jutro mam dac ostateczna decyzje. Inna firma wycenila robocizne na 62 tys ale nie policzyli schodow i tarasu, okien dachowych i jeszcze jakis "drobiazgów".
Nie wiem zupełnie czy ta cena jest w miare przyzwoita czy tez kosmiczna. Powiem ze jak licze ile mi zostanie na wykonczenie to zaczynam sie przerazac.

nasz domek
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m47567bf88af68

Witaj
Skontaktuj się z agakz (ksywka na forum Muratora)
Jakby co to tu ma swój dziennik:
http://forum.muratordom.pl/dziennik-niezdecydowany-agikz,t115550.htm
Ona także buduje ten dom i ma już podpisaną umowę z wykonawcą na surowy otwarty z materiałami.
Wykonawcę ma tego samego co ja 8) także wycenę także ma przyzwoitą
- oczywiście jak na region Poznań.

onsajt
20-02-2008, 11:24
Dom 140m2 uzytkowej+garaz, sciany z Porotherm 25cm, miasto Gdansk
Cena robocizny za stan surowy otwarty: 55k
Cena obejmuje kompletny dach (pokrycie dachowka, okna, obrobki), izolacje pionowa fundamentow
Nie wiem czy to dobrze.poki co jestem na etapie rozmow, negocjacji

ankar
20-02-2008, 11:29
Kristofuros - dzieki :D

Gosc_gość
20-02-2008, 11:55
Kristofuros - dzieki :D

nie ma sprawy 8)
pewno agakz się ucieszy, że będzie miała kolejną budowniczkę do wymiany doświadczeń dotyczących tego domku :P

pierwek
20-02-2008, 12:01
Ja za domek o powierzchni 174m2+garaż Gracjan z pracowni Domena dostałem od trzech ekip wyceną za stan deweloperski 350-420 tyś. Za stan surowy 200-260 tyś.
Nikogo nie ma kto by mógł na ten post odpisać?

niestety wycena dość wiarygodna - co prawda nie znam tego projektu ani materiałów...

ja za 180m2 +50m2 garaż zapłaciłem już około 220tyszł (SSZ - bez bramy garażowej i drzwi wejściowych)

ankar
20-02-2008, 12:06
Kristofuros boje sie ze zamęcze Ją pytaniami - bo jak widze mocno siedzi w temcie budowy. Mam nadzieje ze tez Jej sie na cos przydam.

rewizor0
21-02-2008, 11:54
Witam,
Dostałem wycenę na 143 tyś netto za stan surowy domu 174 m2 ( netto , pow po podłogach ) . Robocizna i materiały. Projekt to Dom we Frezjach z archonu z podwójnym garażem : http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m423ecb4942f24
Budowa domu na śląsku. Porotherm 30 cm, dachówka brass lumino na dachu 205 m2, 5 okien dachowych, schody, ściany działowe

Wykonawca z rekomendacjami znajomych i wydaje się solidny.
Co sądzicie o tej cenie? Cz może decydując się na system bardziej gospodarczy tj: wyszukiwania poszczególnych ekip i załatwiania materiałów we własnym zakresie można dużo obniżyć ten koszt? Czas wykonania stanu surowego jest dla mnie mniej istotny

benysik
21-02-2008, 18:04
Witam,
Dostałem wycenę na 143 tyś netto za stan surowy domu 174 m2 ( netto , pow po podłogach ) . Robocizna i materiały. Projekt to Dom we Frezjach z archonu z podwójnym garażem : http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m423ecb4942f24
Budowa domu na śląsku. Porotherm 30 cm, dachówka brass lumino na dachu 205 m2, 5 okien dachowych, schody, ściany działowe

Wykonawca z rekomendacjami znajomych i wydaje się solidny.
Co sądzicie o tej cenie? Cz może decydując się na system bardziej gospodarczy tj: wyszukiwania poszczególnych ekip i załatwiania materiałów we własnym zakresie można dużo obniżyć ten koszt? Czas wykonania stanu surowego jest dla mnie mniej istotny

Jak dla mnie - cena O.K.

homerr1
21-02-2008, 19:49
witam
Budynek mieszklany z funkcja uslugowa 390m2

stan surowy otwarty( roboty ziemne,fundamenty,izolacje,sciany,strop ter,schody,dach kons+poszycie,podlogi podklady)


125 tys za robocizne woj lubelskie

Co sadzicie o tej cenie? prosze o opinie wypada chyba przyzwoicie
Pozdrawiam

Rafałsz
21-02-2008, 19:55
witam
Budynek mieszklany z funkcja uslugowa 390m2

stan surowy otwarty( roboty ziemne,fundamenty,izolacje,sciany,strop ter,schody,dach kons+poszycie,podlogi podklady)


125 tys za robocizne woj lubelskie

Co sadzicie o tej cenie? prosze o opinie wypada chyba przyzwoicie
Pozdrawiam

Skąd Wy bierzecie te ceny. Ja za 179m2 użytkowej + garaż za stan surowy otwarty 260tyś za stan deweloperski - 420 tyś

Gosc_gość
21-02-2008, 20:00
Skąd Wy bierzecie te ceny. Ja za 179m2 użytkowej + garaż za stan surowy otwarty 260tyś za stan deweloperski - 420 tyś

Bo Ty pewno masz z materiałami wyceny, a większość tutaj podaje samą robociznę i sami latają za materiałami.

Aha i w wycenie stanu surowego to wykonawcy liczą powierzchnię całkowitą ( podłóg), a nie użytkową.

RAIDER12
21-02-2008, 21:15
witam
Budynek mieszklany z funkcja uslugowa 390m2

stan surowy otwarty( roboty ziemne,fundamenty,izolacje,sciany,strop ter,schody,dach kons+poszycie,podlogi podklady)


125 tys za robocizne woj lubelskie

Co sadzicie o tej cenie? prosze o opinie wypada chyba przyzwoicie
Pozdrawiam

Skąd Wy bierzecie te ceny. Ja za 179m2 użytkowej + garaż za stan surowy otwarty 260tyś za stan deweloperski - 420 tyśU MNIE DOKLADNIE TO SAMO!

homerr1
21-02-2008, 22:03
moze troche dokładnie co to "samo" i na ktora odpowiedz masz na mysli bo 2 zacytowales

RAIDER12
22-02-2008, 06:23
Chodziło mi o to skąd bierzecie te ceny bo u mnie rownież koszt nie wielkiego w sumie domu wyszedł grubo więcej już na tym etapie jak poprzednikowi a ile jeszcze do końca???

cherry
22-02-2008, 08:07
Witam
Mam pytanko? Czy jest ktoś z okolicy Wrocławia?
Ja za domek o powierzchni 174m2+garaż Gracjan z pracowni Domena dostałem od trzech ekip wyceną za stan deweloperski 350-420 tyś. Za stan surowy 200-260 tyś.
Po przeczytaniu kilku postów na tym forum wydaje mi się, że ta moja wycena to jakiś "kosmos"...
Ma ktoś może jakąś solidną ekipę do polecenia w okolicach Wrocławia?

Ja już nie wiem ile wreszcie może kosztować wybudowanie domku...

Ja buduję pod Wrocławiem, mam ekipę spod Opola, poleconą przez naszego architekta, tani nie są ale im ufam, biorą 65 tyś zł za robociznę stanu surowego otwartego z dachem. Jest to cena bez materiałów - sami je kupujemy.

krzysno
22-02-2008, 11:50
Dostałem właśnie wycenę na mój domek..
dom bardzo prosty 10x16m dach 2 spadowy jedna lukarna jeden wykusz- w domu garaż na 2 stanowiska łącznie z garażem 218m2

wycena
30k robocizna

126k robocizna łącznie z materiałami
ja tylko tyczę, reszta wykonawca
dach kryty blachodachówką, strop lany, ściany beton kom szary 24cm okna dachowe Fakro (aż 8 szt)
okolice n sącza

acha , ceny netto

sarni
22-02-2008, 12:34
hej mam pytanie mam wycene mojej Marysi
http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=45
i cały stan surowy+taras 12 m2 za 47,5 tys ...czy to nie za duzo?Buduję koło krakowa ..

czy ktoś z moich okolic ma jakieś rozeznanie w cenach?
puki co narazie jestem w szoku :(

marek.bu
22-02-2008, 18:50
Witam!!

Ile placiliscie za ocieplenie styropianem za m2 (styropian i siatka)

POZDROWIENIA

Gosc_gość
22-02-2008, 19:08
Witam!!

Ile placiliscie za ocieplenie styropianem za m2 (styropian i siatka)

POZDROWIENIA
Wydaje mi się że to pytanie wykracza poza zakres stanu surowego otwartego.

Takich odpowiedzi najlepiej szukaj w grupach regionalnych ( dadzą Ci pewno namiar gdzie kupić), bo ceny mogą być zróżnicowane i nic Ci nie da cena np. ze Szczecina lub z Ełku.

casyopeya
23-02-2008, 21:30
to co dzieje się obecnie na rynku usług budowlanych a w szczególności budowy domów wygląda jak polowanie na frajera .....
zapotrzebowanie na wykonawców jest tak duże, że niemal każdy kto liznął kapkę branży liczy na zarobienie paru dolców
dostałem dzisiaj wycenę stanu surowego przez jedną z lubelskich ekip
facet chyba domów jeszcze nie budował więc stwierdził, że wesprze się na kolegach po fachu i jakoś się zrobi ....
wycena za stan surowy (bez dachu) o pow. całk. 200 m2 opiewa na 54.734,00zł sama robocizna
z czego
stan zero - 22.270,00
parter - 25.563,00
poddasze - 6.901,00
z bardziej ciekawych pozycji jest zdjęcie humusu za 4 725zł :o
sposób kalkulacji wyglądał tak, że każda pozycja np. zdjęcie humusu to: 2 417zł + 70% K.B. + 15% zysk :o
uważajcie więc komu, ile i za co płacicie bo pieniądze z nieba nie spadają ....a ściemniaczy nie brakuje ... 8) :wink:

To kolego nie ściemnianie. Jeżeli ktoś opiera się na KNR-ach, czyli wydawnictwach rekomendowanych przez ministerstwo które zawierają wszystki czynniki cenotwórcze to tak to wychodzi. Ale nie zawsze. Prace ziemne są opłacalne ale już wykończeniowe to wychodzą często poniżej rynkowych. Jest to również cena spokoju i braku ryzyka, że coś się nagle przypomni wykonawcy.

guli2004
24-02-2008, 16:10
Dom Gracjan 137 m2 + garaż+piwnica pod 1/3 domu
Sama robocizna 25-35 tys netto
Ekipy jeszcze nie wybrałem - szukam poleconej i z wykonanymi naprawdę dobrze domkami.
Dom do budowy z Rzeszowie - jak możecie jakąś ekipę polecić będę wdzięczny

Pozdrawiam

http://www.dobry-dom.pl/projektydomow/82/1362/

kajacy
24-02-2008, 18:04
Projekt "Złoty Róg" 150 m2 + 250m2 dachu robocizna za całość 40 tys zł. Cena z IV kwartału 2007 roku.

Rafałsz
24-02-2008, 18:36
Dom Gracjan 137 m2 + garaż+piwnica pod 1/3 domu
Sama robocizna 25-35 tys netto
Ekipy jeszcze nie wybrałem - szukam poleconej i z wykonanymi naprawdę dobrze domkami.
Dom do budowy z Rzeszowie - jak możecie jakąś ekipę polecić będę wdzięczny

Pozdrawiam

http://www.dobry-dom.pl/projektydomow/82/1362/

To jest już cena pewna? Jeśli tak, a masz gościa zaufanego to go bierz.
W okolicach Wrocławia za ten domek muszę zapłacić 240 tyś za stan surowy zadaszony (materiały i robocizna). za stan deweloperski muszę dopłacić ok 150-170 tyś. :(
Za bardzo nie mam wyboru, bo firmy tak sobie liczą a systemem gospodarczym nie dam rady budować ze względu na pracę (nie ma czasu na nic). Ale jeszcze się nie zdecydowałem, bo to dużo pieniędzy.

aniawmuratorze
25-02-2008, 10:47
powierzchnia zabudowy 151m
powierzcnia użytkowa parter 123m + 88 poddasza


bez dachu same fundamenty, ściany
(wylewany strop i schody)

I ekipa 36 tys (górale)
II ekipa 24 tys (Kielce)
III ekipa 50 tys (podlasko warszawska)

kotecek
25-02-2008, 13:19
Powierzchnia zabudowy 102 m2.

Fundamenty, wymurowanie scian piwnic z bloczkow betnowych, strop lany, wymurowanie scian domu z pustakow Max (1 warstwa), strop lany, schody (x2) i podmurowka pod dach, kotwy - 20tys zl.

Bez dachu, wykopow.

Swietokrzyskie.

RAIDER12
25-02-2008, 19:33
hej mam pytanie mam wycene mojej Marysi
http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=45
i cały stan surowy+taras 12 m2 za 47,5 tys ...czy to nie za duzo?Buduję koło krakowa ..

czy ktoś z moich okolic ma jakieś rozeznanie w cenach?
puki co narazie jestem w szoku :(W normie.

d@mi@n
08-03-2008, 10:10
Witam wszystkich,,ostatnio bódowałem dom pod Warszawą, ekipa składała się z samych górali. :) Co do ceny idzie się dogadać. Pisze na forum ponieważ widze że macie problem z znalezieniem dobrych budowlańców :-? . Serdecznie polecam własnie ich to jest nr do majstra 608090479. A co jeszcze ,trzeba im zapewnić zakwaterowanie. A reszte sami zrobią :wink:

marek.bu
08-03-2008, 19:37
Robocizna za stan surowy otwarty kosztowala nas:

13200 zl - fundamenty (szkody górnicze)
5700 zl - ściany nośne + wieniec
7000 zl - wieźba
7000 zl - blacha(ofoliowanie, nabicie łat,i polozenie blachy z rynnami)
2600 zl - ścianki dzialowe

Ceny oczywiscie netto

maszynista
09-03-2008, 13:37
Dostałem dwa kosztorysy za dom:
http://mgprojekt.com.pl/domki/okazaly/index.php
Jeden za SSO z piwnicą pod całym domem, bez garażu za 120 tys. robocizny i 340 tys. materiały. Drugi jako dom energooszczędny z thermomuru za 800 tys. SSZ, 1,1 mln za stan devoloperski
i 1,,3 mln za stan "pod klucz". Woj. lubuskie. Chyba powiariowali. Wiecie może,gdzie mogę znaleźć kogos, kto mi wyliczy jakie materiały najlepsze są do budowy domu energooszczędnego?

neeoo
09-03-2008, 18:58
Dostałem dwa kosztorysy za dom:
http://mgprojekt.com.pl/domki/okazaly/index.php
Jeden za SSO z piwnicą pod całym domem, bez garażu za 120 tys. robocizny i 340 tys. materiały. Drugi jako dom energooszczędny z thermomuru za 800 tys. SSZ, 1,1 mln za stan devoloperski
i 1,,3 mln za stan "pod klucz". Woj. lubuskie. Chyba powiariowali. Wiecie może,gdzie mogę znaleźć kogos, kto mi wyliczy jakie materiały najlepsze są do budowy domu energooszczędnego?

Jeżeli ten dom o p.c. 480m2 ktoś chce wybudowac za 120tys. to się nie zastanawiaj, tylko jeśli masz dobrą ekipę to bierz ich. ja taki dom, tyle że z garażem wybudowałbym za ok. 140-160tys. co do szczegółów to mogę się wypowiedzieć dopiero gdy zobaczę projekt. za sam dach - wieźba + dachówka z oróbkami to ok.34tys netto. więcej info na PW.

joj33
10-03-2008, 19:22
Będę budował dom szkieletowy bez piwnic, parterowy, bez użytkowego
poddasza + garaż na dwa auta 102m2 + 35m2
mam dwie wyceny:
- z 2005 grudzień stan deweloperski 160tyś.
- z 2008 luty stan deweloperski 250tyś.
stan surowy zamknięty 170tyś.

kordzik
11-03-2008, 20:28
Będę budował dom szkieletowy bez piwnic, parterowy, bez użytkowego
poddasza + garaż na dwa auta 102m2 + 35m2
mam dwie wyceny:
- z 2005 grudzień stan deweloperski 160tyś.
- z 2008 luty stan deweloperski 250tyś.
stan surowy zamknięty 170tyś.
Czy te wyceny uwzględniają materiały, czy tylko robociznę?

emi601
11-03-2008, 22:14
poddaje się!
za dom 137 m2 całk, typ "stodoła" , prostszego nie ma, żadnych balkonów, lukarn ani tarsów , tylko ganek 2mx2m, dwa kominy, plus wolnostojący garaz 65 m2, druga stodoła, 58 tys. robocizna SSO od wykopu po komin, na gotowo, cały konieczny sprzęt mają swój.
z jednej strony czytam i wdzę że ludzie mają tańsze ekipy, z drugiej wykonawca doświadczony ,polecany i ponoć rzetelny. a ja buduję dwa budynki jakby nie patrzeć :-?
Może coś utarguję bo nie bedę robić obróbki dachu, tylko papa na tez sezon

to dużo , czy w sam raz?

kordzik
12-03-2008, 05:33
poddaje się!
za dom 137 m2 całk, typ "stodoła" , prostszego nie ma, żadnych balkonów, lukarn ani tarsów , tylko ganek 2mx2m, dwa kominy, plus wolnostojący garaz 65 m2, druga stodoła, 58 tys. robocizna SSO od wykopu po komin, na gotowo, cały konieczny sprzęt mają swój.
z jednej strony czytam i wdzę że ludzie mają tańsze ekipy, z drugiej wykonawca doświadczony ,polecany i ponoć rzetelny. a ja buduję dwa budynki jakby nie patrzeć :-?
Może coś utarguję bo nie bedę robić obróbki dachu, tylko papa na tez sezon

to dużo , czy w sam raz?
Wg mnie powinno być taniej. Nawet znacznie taniej, w granicach 45tys.

emi601
12-03-2008, 08:26
buduje 30 km od 3miasta. własnie kordzik!! mam niejasne przeczucie że to raczej drogo.

kordzik
12-03-2008, 08:42
buduje 30 km od 3miasta. własnie kordzik!! mam niejasne przeczucie że to raczej drogo.
Nie wiem ile ofert miałeś do rozpatrzenia, ale wiem po sobie, że rozrzut cenowy ofert brygad budowlanych jest duży.
Trzeba też uwzględniać powiedzenie, że czasem lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać.
Ja wybierając ekipę nie brałem najtańszej, ale i nie najdroższej.
Ale w Twoim przypadku, nawet uwzględniając, że jest to bardzo solidna brygada cena jest z tzw. górnej półki.

Depi
16-03-2008, 01:18
No to popsułem sobie humor... Czy jestem niechlubnym rekordzistą, z ceną (już budowa jedzie) 80 000 za stan surowy aż po pokrycie dachu z obróbkami włącznie?

Fakt, że dom 270m2 pow. całkowitej i dwa monolityczne lane stropy, dość skomplikowane (ściany piętra stoją sobie na stropie parteru), ale...

W to wchodzi kierownik budowy i nadzór inzynierów.

kurka - to ponad 300zł/m2...

Nefer
16-03-2008, 01:28
Obawiam się , że nie będziesz rekordzistą :)

Ale najpierw położe dach a potem Ci powiem ile ...:):)

Depi
16-03-2008, 07:56
No to w perwersyjno-zawistny sposób poprawiłać mi humor :)

Jako, że niektóre prace z projektu usuwamy (komin, siatka i klej na styropianie fundamentów), to będę negocjował rozszerzenie prac o np. budowę ogrodzenia. Tak czy siak boli...

woland1980
16-03-2008, 08:48
@Depi

Rekordzistą?
70tys za Stan Surowy,Papa,Deskowanie+Elewacja (siatka wełna tynk mineralny)
Dom ok 220m parter+ antresola.

Sam się łamię.

Depi
16-03-2008, 09:40
E tam - 10 tys mniej i jeszcze masz w tym ocieplenie? Moim zdaniem ja wypadam gorzej...

josephine
19-03-2008, 16:26
U mnie ma być 42800 bez wykopu, ale za to z położonymi dachówkami. Dom w miare prosty acz nie do końca - szczegóły w dzienniku :)

slavswid
19-03-2008, 19:58
26k za murarkę (wykopy, fundamenty, 0, mury, strop, ściany działowe)
20k za dach (więźba, pokrycie dachówką, rynny)
dom 136m2 pow użytkowe, (180m2 netto) dach kopertowy, również nad podwójnym garażem.

lukasz123
20-03-2008, 11:45
185m2 parter 80m2 poddasze pelne deskowanie dachówka -robocizna 30 000zł

miesiac temu skonczyli :)

Kolarz20
20-03-2008, 20:17
Buduje dom Maja-2 z MGProjekt w Gdansku Robocizna przez budwlancow wyceniona na 68.000pln tj.stan surowy zamkniety z odeskowaniem i pokryciem papa.Prosze o opinie na ten temat i inne zwiazane z budowa tego domu.

Kolarz20
20-03-2008, 20:20
Dom Maja2 ma 270m2 pow.uzytkowej.Kubatura 877m3.

emi601
20-03-2008, 21:11
użytkowej tyle, czyli całkowitej jeszcze więcej masz, majstry chyba liczą całkowitą powierzchnię w swoich klakulacjach.
kilka postów wyżej napiosałam jaką oferte dostałam.
a ja mam połowe tego metrażu :-? i dom prosty jak schemat kija,

http://www.domfort.eu/?p=szczegoly&id=179


ponoć towar jest wart tyle ile klient chce za niego zapłacić.
porównując nasze domy i wyceny to chyba możesz mieć taniej niż ja :wink:

boslak
26-03-2008, 16:07
projekt indywidualny, parterowy dom 190 m, dachu 350m, stan surowy otwarty (dach gonty bitumiczne) 70 000 zł ( w tym sprzet) my "tylko" dowozimy (czytaj:zamawiamy) materiały, chyba dużo, nie? ale firma sprawdzona i polecona, górale

Gosc_gość
26-03-2008, 18:51
Dom Maja2 ma 270m2 pow.użytkowej. Kubatura 877m3.

Te 270m2 to raczej masz podaną powierzchnię netto ,
na stronie jest podane 208,13m2 powierzchni użytkowej
a powierzchni całkowitej to masz 294,20m2

Kubaturę MG Projekt jakoś dziwnie liczy, bo kiedyś
jak sie interesowałem tym projektem była dyskusja na ten temat
w wątku na jego temat (link poniżej)
i są spore różnice w metodzie liczenia kubatury między MG-Projekt a np. Archonem
i MG Projekt obrał metodę liczenia, która tą kubaturę mocno zaniża.
Ktoś gdzieś przeliczał kubaturę tego domu wg sposobu obliczeń Archonu
i mu wyszło ponad 1200m3 :o

Link do wątku na temat Maji2:
http://forum.muratordom.pl/maja-2-nowosc-z-mgprojekt,t79209.htm?highlight=mgprojekt

ANDRU68
29-03-2008, 13:16
Witam,

to moja pierwsza wypowiedź na jakimkolwiek formu więc proszę o wyrozumiałość.
W kwietniu startujemy z budową domu DANDYS. Oto link:
http://www.extradom.pl/projekt-domu-DANDYS-ID-3690.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=

Teraz najważniejsze czyli koszty robocizny:
-mury (wykop,fundamenty,chudziak,ściany,ścianki działowe,komin,schody,strop) 27000 netto
-dach(więźba,pokrycie dachu,wstawienie okien,obróbka komina,montaż rynien i innych dodatków) 70 pln/m2 brutto.

Mury wykonuje firma budowlana polecona przez innych inwestorów z którymi rozmawialiśmy i którzy wystawili im bardzo dobre opinie :wink:.
Więźbę i dach wykonują firmy polecone przez sprzedawcę materiału na pokrycie dachowe (dachówka ceramiczna). Firmy te również zostały przez nas sprawdzone i są solidne i znane w regionie. polecane również przez innych inwestorów.

wojtehal
30-03-2008, 13:41
czytam ten wątek już jakiś czas i postanowiłem, że dołączę się ze swoją wyceną na stan surowy otwarty domu w lukrecji z Archonu bez garażu 117 m2 pow. użytkowej, która niedawno otrzymałem:

stan "0": 39.000 zł
(za wszystko, fundamenty ze ściągami+dodatkowe zbrojenie pod IV° szkód górniczych)

ściany parteru+2 kominy: 16.000 zł
(beton komórkowy 24 cm)

strop żelbetowy monolityczny+schody wylewane: 22.000 zł

ściany poddasza+dalszy ciąg kominów 18.000 zł

cały dach: 37.000 zł
(więźby ok 6m3, dachówka brassa, wykonczenie kominów, orynnowanie, właz na dach, itp)

po podliczeniu 132000 netto w tym również robocizna.

Wszystko robi jedna firma. Dom będzie budowany od maja (jak dobrze pójdzie) w okolicach Oświęcimia.
Co myślicie o tych cenach?

belfego
30-03-2008, 19:06
To dobre ceny - ja za dom o powierzchni ok. 115 m pow. użytkowej zapłacę na etapie stanu surowego otwartego - 115-120 tyś., ale robią dwie ekipy i duzo załatwiam sam (materiały). :)

angelb
30-03-2008, 20:48
To dobre ceny - ja za dom o powierzchni ok. 115 m pow. użytkowej zapłacę na etapie stanu surowego otwartego - 115-120 tyś., ale robią dwie ekipy i duzo załatwiam sam (materiały). :)

za samą robociznę stanu surowego otwartego 115-120 tyś :roll: ?

Gosc_gość
30-03-2008, 21:10
To dobre ceny - ja za dom o powierzchni ok. 115 m pow. użytkowej zapłacę na etapie stanu surowego otwartego - 115-120 tyś., ale robią dwie ekipy i duzo załatwiam sam (materiały). :)

za samą robociznę stanu surowego otwartego 115-120 tyś :roll: ?
Zastanów się o co pytasz, bo ja bym nawet nie pomyślał, że ta cena to za samą robociznę przy takim domku.

belfego
30-03-2008, 22:43
To dobre ceny - ja za dom o powierzchni ok. 115 m pow. użytkowej zapłacę na etapie stanu surowego otwartego - 115-120 tyś., ale robią dwie ekipy i duzo załatwiam sam (materiały). :)

za samą robociznę stanu surowego otwartego 115-120 tyś :roll: ?
Zastanów się o co pytasz, bo ja bym nawet nie pomyślał, że ta cena to za samą robociznę przy takim domku.

Dokładnie - cena obejmuje materiały i robociznę, bez gruntu, papierków, projektów i innych "dodatków". :o

angelb
31-03-2008, 01:21
To dobre ceny - ja za dom o powierzchni ok. 115 m pow. użytkowej zapłacę na etapie stanu surowego otwartego - 115-120 tyś., ale robią dwie ekipy i duzo załatwiam sam (materiały). :)

za samą robociznę stanu surowego otwartego 115-120 tyś :roll: ?
Zastanów się o co pytasz, bo ja bym nawet nie pomyślał, że ta cena to za samą robociznę przy takim domku.

Dokładnie - cena obejmuje materiały i robociznę, bez gruntu, papierków, projektów i innych "dodatków". :o


spotkałam się tutaj na forum już z różnymi wycenami i wcale nie ma się co dziwić jeżeli pytam czy to tylko robocizna czy tez moze juz cena z materiałem

wojtehal
31-03-2008, 08:28
Ceny, które podałem powyzej to materiały i robocizna oczywiście dodam także, ze przy budowie wiele nie będę musial załatwiać, bo to oni jeżdżą i załatwiaja materiały, sugerując się naszymi życzeniami. Sami także wytyczają fudament.

bolsta
31-03-2008, 11:17
a ode mnie jedna firma w Szczecinie chce 91 tys. + VAt za robocizne w stanie surowym otwartym. dom jest nieduzy i bez kombinacji tj bardzo prosty, ma 116 m2 użytkowej. inna chce 188 za stan surowy z robocizną i materialami. macie namiary na jakichś wykonawcow w Szczecinie?

bart3city
31-03-2008, 23:55
Witam.
Za miesiac startuje z budowa i powiem szczerze...niektore wyceny powalają z nóg.Przy tych wyssanych z palca cenach robocizny jestem zmuszony zatrudnic kilku ludzi i zbudowac dom sam.Mam to szczęscie że jestem budowlańcem i posiadam potrzebne narzędzia - inaczej byłby wieżowiec forever. :( życze powodzenia.

mika 30
01-04-2008, 21:37
Czytam te posty i myślę sobie że jednak dużo nie zapłaciłam za postawienie domu w stanie surowym (260 zł za m2, robocizna) :D

wolim
02-04-2008, 08:58
Wrocław
Projekt Wierzba z Horyzontu (140m2) http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177&sid=5

Cena za roboty murarskie (od wykopu po strop + ścianki działowe) 28 000 zł
Cena za więźbę 22 zł / metr dachu (wychodzi niecałe 5 000 zł)
Cena za położenie dachówki 35 zł / metr dachu (wychodzi 8 000 zł)

Razem za samą robociznę: 41 000 zł.

Ekipa murarzy super solidna. Nie licząc wiechy nie wypili ani łyka alkoholu. Nigdy się nie spóźnili. Robią od 7:00 do 17:00 i są naprawdę solidni. Postawienie domu od wykopu po strop trwać będzie (w tym tyg. zaczną układać strop) równiutko miesiąc. Mam nadzieje, że cieśle i dekarze też będą tacy solidni;)

Koszt stanu surowego otwartego z materiałem: 165-170 tys.

Pozdrawiam,
/\/\\/\/

Zonzi
02-04-2008, 15:54
U mnie wyszlo 231 PLN za m2 pow. całkowitej za fundamenty (drooogie lawa 100 cm), chudziaka, sciany, strop teriva, wiezbe, dach schody wewn i zewnetrzne, rozprowadzenie kanalizy i przepustow. Dom duzy wyszedl 220 m2 plus duzy garaz z poddaszem uzytkowym.

Do tego trzeba doliczyc prace koparek - jakies 5 tys.

martajochna
03-04-2008, 17:18
Robimy rozeznanie w sprawie ceny za robocizne za domek 145m2 uzytkowe z poddaszem + garaz dwustanowiskowy w bryle budynku, dach kopertowy + 3 lukarny

Jedna ekipa wycenila na ok 50 tys na przyszla wiosne 2009 lacznie ze stanem 0 , murami, dachem natomiast druga ekipa wycenila na 55 tys ale bez fundamentow, z pokryciem dachu.

Co sadzicie ?

dsucholewska
05-04-2008, 11:31
Witam,
Zamierzamy wybodowac z mężem dom w tymianku 2 http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m43d0ed0783d69
pow.całkowita 234 m2. W chwili obecnej jestesmy na etapie szukania dobrej ekipy. Ceny jakie nam propozują:
Za wybudowanie stanu surowego otwartego (fundamenty,sciany,strop filigran-ale chyba zmienimy strop na terivę- dach z deskowaniem i dachówkami wraz z robocizną (robocizna ok 58 tys. zł netto). Razem koszt ok 260 tys. Oczywiście z materiałami
lub 300 zł.-320 zł netto za m2 powierzchni całkowitej -robocizna.
Jak sądzicie czy to jest drogo?

Czy ktos się orientuje jakie są przybliżone koszty budowy takiego domu?

Dom będziemy budować w okolicach Piaseczna.

woland1980
05-04-2008, 12:53
Robimy rozeznanie w sprawie ceny za robocizne za domek 145m2 uzytkowe z poddaszem + garaz dwustanowiskowy w bryle budynku, dach kopertowy + 3 lukarny

Jedna ekipa wycenila na ok 50 tys na przyszla wiosne 2009 lacznie ze stanem 0 , murami, dachem natomiast druga ekipa wycenila na 55 tys ale bez fundamentow, z pokryciem dachu.

Co sadzicie ?

Ekipa któa mi będzie budować parterówkę ok 200m, wyceniła przyjacielowi 174m kw z poddaszem tak:

Stan Surowy do papy+ elewacja siatka styro tynk 40tys brutto,więc myślę że możesz się potargować:-)

Rafałsz
05-04-2008, 13:24
Witam,
Zamierzamy wybodowac z mężem dom w tymianku 2 http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m43d0ed0783d69
pow.całkowita 234 m2. W chwili obecnej jestesmy na etapie szukania dobrej ekipy. Ceny jakie nam propozują:
Za wybudowanie stanu surowego otwartego (fundamenty,sciany,strop filigran-ale chyba zmienimy strop na terivę- dach z deskowaniem i dachówkami wraz z robocizną (robocizna ok 58 tys. zł netto). Razem koszt ok 260 tys. Oczywiście z materiałami
lub 300 zł.-320 zł netto za m2 powierzchni całkowitej -robocizna.
Jak sądzicie czy to jest drogo?

Czy ktos się orientuje jakie są przybliżone koszty budowy takiego domu?

Dom będziemy budować w okolicach Piaseczna.


Moim skromnym zdaniem tj. niezła cena.
Dostałem podobna wycenę za prostszy dom.

patka
05-04-2008, 13:57
Depi chyba nie jestes rekordzistka bo masz duzy dom i sporo w to jest wliczone jak sie wszystko policzy obrobki ,dach ocieplenie to tyle pewnie wyjdzie.

martajochna
05-04-2008, 19:50
Ekipa któa mi będzie budować parterówkę ok 200m, wyceniła przyjacielowi 174m kw z poddaszem tak:

Stan Surowy do papy+ elewacja siatka styro tynk 40tys brutto,więc myślę że możesz się potargować:-)

O to chodzi ze cena na rok biezacy to 42 tys, przyszly rok to ok 20% wiecej czyli ok 50 tys.

Czy moze ktos sie orientuje ile kosztuje robocizna wybudowania prostego garazu wolnostojacego ok 25 m2???dach dwu spadowy.Chcialabym sie jeszcze potargowac o ten garaz :)

patrykos2005
05-04-2008, 21:40
Czytam to furum i oczom nie wierze....
To chyba najdrożej jest przy granicy zachodniej - okolice Gorzowa !!! Ja mam parterówkę 117 kmw + garaż 20mkw (w bryle domu)
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m41d3f0069ca2a
Dostałem już wyceny robocizny z 4 firm i są bliźniaczo podobne...
Stan zamknięty bez okien i drzwi w granicah od 54 - 57 tys.
Porównując do innych miejscowości to np. w trójmieście zapłaciłbym za ten sam dom ok. 42 - 45 tys !!
A dom nie jest wcale taki duży !!

Gosc_gość
05-04-2008, 22:25
Czytam to furum i oczom nie wierze....
To chyba najdrożej jest przy granicy zachodniej - okolice Gorzowa !!! Ja mam parterówkę 117 kmw + garaż 20mkw (w bryle domu)
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m41d3f0069ca2a
Dostałem już wyceny robocizny z 4 firm i są bliźniaczo podobne...
Stan zamknięty bez okien i drzwi w granicah od 54 - 57 tys.
Porównując do innych miejscowości to np. w trójmieście zapłaciłbym za ten sam dom ok. 42 - 45 tys !!
A dom nie jest wcale taki duży !!

Nie ma czegoś takiego jak "Stan zamknięty bez okien i drzwi"
Chodzi Ci pewno o Stan surowy otwarty - w tym stanie nie ma drzwi i okien.
A jak są okna i drzwi to już jest to Stan surowy zamknięty.
To tak dla wyjaśnienia koledze :wink:

Mags
06-04-2008, 08:44
Robocizna u nas to 30 tys za cały budynek - stan surowy otwarty. W tym 20 tys - murarze - od ław po wieniec. Dekarze - niecałe 10 tys (8 za dach i jeszcze trochę za ganek). Więźba gotowa, więc robocizna to raczej tylko transport.
Dom ma lekko ponad 120 m2 , dwuspadowy dach.
Pozdrawiam

Hal
06-04-2008, 19:44
Czytam to furum i oczom nie wierze....
To chyba najdrożej jest przy granicy zachodniej - okolice Gorzowa !!! Ja mam parterówkę 117 kmw + garaż 20mkw (w bryle domu)
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m41d3f0069ca2a
Dostałem już wyceny robocizny z 4 firm i są bliźniaczo podobne...
Stan zamknięty bez okien i drzwi w granicah od 54 - 57 tys.
Porównując do innych miejscowości to np. w trójmieście zapłaciłbym za ten sam dom ok. 42 - 45 tys !!
A dom nie jest wcale taki duży !!

Nie ma czegoś takiego jak "Stan zamknięty bez okien i drzwi"
Chodzi Ci pewno o Stan surowy otwarty - w tym stanie nie ma drzwi i okien.
A jak są okna i drzwi to już jest to Stan surowy zamknięty.
To tak dla wyjaśnienia koledze :wink:

A gdy są tylko okna dachowe?;P

dominoBis
06-04-2008, 20:31
Podajecie tutaj różne koszty robocizny, ale tak naprawdę te koszty niewiele mówią. A dlaczego? np. koszt 30 tys. za stan surowy otwarty, bo nic się nie pisze o tym, co wchodzi w skład takiej ceny, bo stan surowy może też się różnić. Ja np. buduję dom parterowy 105m, o wymiarach 15x9,5m, mury z zewnątrz i wewnątrz z ceramiki, recznie kopany fundament, ocieplony z dwóch stron i zaizolowany, dodatkowo od zewnątrz ścianka dociskowa z cegły, cokół fundamentowy klinkierowy, wylana posadzka (tzw. stan zero), strop ceramiczny Ackermana(pracochłonny), 3 kominy murowne z cegły, 3 słupy (taras+2 przy wejściu) z klinkieru. Dach osobna ekipa. Więc moja typowa ekipa murarzy zaspiewała sobie za ten stan 40 tys. zł. A ja się zgodziłem. Czy przepłacę ?
Pozdrawiam budowniczych. :roll:

bart3city
06-04-2008, 21:02
Witam.
Jak by policzyc ilosc pracownikow w brygadzie i czas budowy dodac koszty dojazdow, amortyzacje narzedzi to wychodzi kwota ktora po odjeciu od wyceny mniej wiecej pokazuje czy sie przeplaca.
Pozdrawiam.
Bartek

basiekg
07-04-2008, 06:59
Pod Krakowem cena za wybudowanie domu 170m2 + garaż dwu stanowiskowy - 30tys zł.
Cena razem z dachem bez obróbki blacharskiej.

Ekipa doświadczona i polecana (sprawdzona na kilku budowach).

Miałem też ceny w okolicach 90tys zł za to samo więc rozbierzność cenowa jest niezła. Jeszcze jak by za tym szła jakośc to było by fajnie ale tak z tego co czytam wcale nie jest.

A mozesz dac namiary na ta ekipe?

Gizela
07-04-2008, 14:15
Pod Krakowem cena za wybudowanie domu 170m2 + garaż dwu stanowiskowy - 30tys zł.
Cena razem z dachem bez obróbki blacharskiej.

Ekipa doświadczona i polecana (sprawdzona na kilku budowach).

Miałem też ceny w okolicach 90tys zł za to samo więc rozbierzność cenowa jest niezła. Jeszcze jak by za tym szła jakośc to było by fajnie ale tak z tego co czytam wcale nie jest.

A mozesz dac namiary na ta ekipe?

Ja też mogę prosić :D. Budowa dopiero 2009/2010

inez5
07-04-2008, 18:59
Czytam i czytam i.... już sama nie wiem co mam myślec o mojej wycenie :roll:
Wydaje mi sie, że racje ma dominoBis - bo przecież różnie ekipy okreslają stan surowy zamknięty i w związku z tym , trudno porównać koszty. My na przyklad stawiamy ściany trójwarstwowe i znów trudno mi dopasować do innych "wzorców", gdyż z reguly widze ściany dwuwarstwowe. Ponadto inne sa ceny w różnych czesciach kraju, inne przy dużych aglomeracjach. A mimo to, dobrze , ze jest taki wątek :) Nawet w celach "krajoznawczo-pogladowych" :) I w zwiazku z tym podzielę sie naszym "zgryzem" :)- kosztorys robocizny od fundamentów po kompletny dach bardzo dobrej ekipy z Gdanska, ale niestety nie taniej- dom z garazem 2 stanowiskowym lącznie 270m2, piętrowy, poddasze nieuzytkowe, dach dwuspadowy, brak kominów (pompa ciepla i reku) - 150 tys PLN. :cry: Na szczeście ekipa od dachu jest podwykonawca naszej ekipy glównej, więc lliczymy, że z tych 48 tys za dach- zejdziemy do 18tys- to są ceny z okolic trójmiasta, no ale to sie dopiero okaże w weekend, kiedy spotykamy sie z druga ekipą od dachu. Może sie jednak okazac , ze ich oferta nie jest kompleksowa- tj. więzdzba, krokwie itd. czyli "dookola dachu" Póki co "przeżuwamy" cene za calość.... :(

dominoBis
07-04-2008, 20:37
Dodam jeszcze coś do tematu kosztów robocizny. Mój skromny parter(105m), jak wcześniej wspomniałem 40 tys. (przewidziana ściana dwuwarstwowa, oczywiście samo ocieplenie to już inny temat), natomiast ściana trójwarstwowa już ponad 60tys. ta sama ekipa. także różnica wynosi już około 50%. Ale tu znów dochodzi temat ściany elewacyjnej, z cegły klinkierowej i mamy gotową elewację czy np. cegła kratówka a na to tynk zewnętrzny.I tak temat można rozwijać, dlatego uważam, że trudno w temacie kosztów robocizny.wyciągnąć wspólny "mianownik".

paula8122
11-04-2008, 07:19
Podajecie tutaj różne koszty robocizny, ale tak naprawdę te koszty niewiele mówią. A dlaczego? np. koszt 30 tys. za stan surowy otwarty, bo nic się nie pisze o tym, co wchodzi w skład takiej ceny, bo stan surowy może też się różnić. Ja np. buduję dom parterowy 105m, o wymiarach 15x9,5m, mury z zewnątrz i wewnątrz z ceramiki, recznie kopany fundament, ocieplony z dwóch stron i zaizolowany, dodatkowo od zewnątrz ścianka dociskowa z cegły, cokół fundamentowy klinkierowy, wylana posadzka (tzw. stan zero), strop ceramiczny Ackermana(pracochłonny), 3 kominy murowne z cegły, 3 słupy (taras+2 przy wejściu) z klinkieru. Dach osobna ekipa. Więc moja typowa ekipa murarzy zaspiewała sobie za ten stan 40 tys. zł. A ja się zgodziłem. Czy przepłacę ?
Pozdrawiam budowniczych. :roll:

To zależy, gdzie budujesz. Buduję domu taki jak Ty 105 m. Moja ekipa 23-25 tys z krokwami. Była ekipa, która chciała 30 tyś, 20 tys bez dachu. Jednak wybrałam tą z krokwami za dwadzieścia kilka tysięcy.
Byli też tacy, który chcieli 40 i 50 tyś ale z tymi nawet się nie spotkałam po rozmowie telefonicznej.
PZDR

BartHead
11-04-2008, 07:54
240 m2,stan surowy zamknięty (okna moje) 195 tys zl.. Nie ruszyłem palcem (papierologia moja). Elewacja bez struktury, dachówka cearmiczna roben.

Nefer
11-04-2008, 08:24
300 mkw wyjdzie jakiś 100k z kierbudem i pełną obsługą.
Ekipa warta każdej złotówki.

supernova
11-04-2008, 11:00
Witajcie!

za nasz dom o parametrach:
PZ: 285,5 m2
PU:406,5
PC-510,4 m2

dom skomplikowany, 3 płaskie dachy, 3 stropy monolityczne

płacimy za robociznę 100 tys. Budowa w Warszawie.
Na razie ławy (ocean betonu) i fundament - materiały i robocizna wyniosły nas ok. 95 tys.
Ściany parteru to po fundamentach sama przyjemność i finansowa i czasowa.
Teraz przygotowują strop do zalania (250 m2 o grubości 30 cm) i zapowiada się kolejny ocean betonu, kilometry prętów stalowych i tysiąc siwych włosów.

pozdrawiam z frontu;-),
supernova

woland1980
11-04-2008, 11:43
240 m2,stan surowy zamknięty (okna moje) 195 tys zl.. Nie ruszyłem palcem (papierologia moja). Elewacja bez struktury, dachówka cearmiczna roben.

Sorry, ale 195tys to robocizna?
Bo nie wiem czy klaskać czy gwizdać?

mathiasso
11-04-2008, 12:23
240 m2,stan surowy zamknięty (okna moje) 195 tys zl.. Nie ruszyłem palcem (papierologia moja). Elewacja bez struktury, dachówka cearmiczna roben.

Sorry, ale 195tys to robocizna?
Bo nie wiem czy klaskać czy gwizdać?

ja to rozumiem jako kwota z materiałem, tylko za okna płacił
i musze przyznać że cena całkiem niezła.

bartosz brzoza
11-04-2008, 13:45
240 m2,stan surowy zamknięty (okna moje) 195 tys zl.. Nie ruszyłem palcem (papierologia moja). Elewacja bez struktury, dachówka cearmiczna roben.

Witam,

Planuję budowę "Krzewuszek" Archonu. Chcemy rozpocząć jak najszybciej - papiery i banki dopięte. Na razie mam oferty od "wyjadaczy" takich jak Arkada i muszę przyznać, że ceny, o których piszecie na forum są sporo niższe... Albo czegoś nie biorę pod uwagę:
Silka 24 + wełna / PC 218 / PU 137
Wyceny, które dostałem na stan wykończeniowy bez instalacji zaczynają się od 470 kpln netto. To o jakieś 70 kpln więcej niż przewiduje sama pracownia architektoniczna Archon na bazie cen z I kw 2008. Naprawdę jest teraz tak drogo ?

Jeżeli ktoś ma godną polecenia i tańszą ekipę, "na wylocie", byłbym bardzo wdzięczny za namiary. Dziękuję także z góry za wszelkie komentarze.

Pozdrawiamy wszystkich budowniczych

Nefer
11-04-2008, 13:50
Przepraszam, ale co to jest stan wykończeniowy bez instalacji.
To chyba stan surowy zamknięty bez instalacji ( czyli otwarty + dach + okna i drzwi)
A cena to raczej robocizna + materiał ...

Gosc_gość
11-04-2008, 13:52
240 m2,stan surowy zamknięty (okna moje) 195 tys zl.. Nie ruszyłem palcem (papierologia moja). Elewacja bez struktury, dachówka cearmiczna roben.

Witam,

Planuję budowę "Krzewuszek" Archonu. Chcemy rozpocząć jak najszybciej - papiery i banki dopięte. Na razie mam oferty od "wyjadaczy" takich jak Arkada i muszę przyznać, że ceny, o których piszecie na forum są sporo niższe... Albo czegoś nie biorę pod uwagę:
Silka 24 + wełna / PC 218 / PU 137
Wyceny, które dostałem na stan wykończeniowy bez instalacji zaczynają się od 470 kpln netto. To o jakieś 70 kpln więcej niż przewiduje sama pracownia architektoniczna Archon na bazie cen z I kw 2008. Naprawdę jest teraz tak drogo ?

Jeżeli ktoś ma godną polecenia i tańszą ekipę, "na wylocie", byłbym bardzo wdzięczny za namiary. Dziękuję także z góry za wszelkie komentarze.

Pozdrawiamy wszystkich budowniczych

Jak budujesz Krzewuszkę :P to zapraszam do wątku na jej temat:
http://forum.muratordom.pl/dom-pod-krzewuszka-archeon,t108992.htm
bo tak się składa, ze ja także tylko że buduję G2 od 06.2008

bartosz brzoza
11-04-2008, 14:17
Dzięki Kristofuros, zajrzę na pewno.

Nefer, Twoje pytanie traktuję poważnie widząc spore doświadczenie na forum. :D Stan wykończeniowy wg Archonu to:
4.1. Ścianki działowe
4.2. Ocieplenie stropu poddasza i dachu
4.3. Stolarka wewnętrzna
4.4. Tynki i okładziny ścian wewn.
4.5. Izolacje podposadzkowe
4.6. Podłogi i posadzki
4.7. Malowanie
4.8. Elewacja
4.9. Opaska
4.10. Wejście, taras

Dalej są już tylko instalacje, infrastruktura zewnętrzna i meble.

Pozdrawiam,

Nefer
11-04-2008, 14:54
To dość dziwne, bo nie wyobrażam sobie malowania ścian i kładzenie podłóg przed instalacjami elektrycznymi, hydrauliką ( i np. ogrzewaniem podłogowym).
Więc albo chodzi o instalacje zewnętrzne ( między domem a skrzynką w płocie) albo te instalacje tam są wliczone (choć nie widzę )

ewelik
11-04-2008, 19:23
witam!
Pisze na forum po raz pierwszy, wiec wybaczcie moja niewiedze i nieorientacje ;)
planujemy budowe domu - okolo 200 m2 powierzchni zabudowy, okolo 180 m2 pow. użytkowej.Budowlaniec wycenil nam stan surowy otwarty wraz z polozeniem wiezby dachowej i dachowki betonowej na 72,5 tys. Co myslicie o tej cenie? Czy ktos na forum moze jest z kujawsko - pomorskiego?

mickey30
12-04-2008, 13:01
Witam,
Mam w planach również podobny domek o podobnej pow.użytkowej -200m2 i ok.180m2 zabudowy. Z kolei mój budowlaniec wycenił robociznę bez dachu na 45 tyś - z fundamentami, ze stropem i ściankami działowymi. Nie wiem czy to dużo. Dochodzi dach-czterospadówka-pow.320m2-ile za to mogą krzyknąć(komplet z kładzeniem dachówki)? Jestem z zachodniopomorskiego.Proszę o komentarze, rady i podpowiedzi - na co zwrócić uwagę przy wycenie,o co pytać wykonawców.....
Za odpowiedzi z góry dziękuje :D
Pozdrawiam

ewelik
12-04-2008, 20:06
Witam,
Mam w planach również podobny domek o podobnej pow.użytkowej -200m2 i ok.180m2 zabudowy. Z kolei mój budowlaniec wycenił robociznę bez dachu na 45 tyś - z fundamentami, ze stropem i ściankami działowymi. Nie wiem czy to dużo. Dochodzi dach-czterospadówka-pow.320m2-ile za to mogą krzyknąć(komplet z kładzeniem dachówki)? Jestem z zachodniopomorskiego.Proszę o komentarze, rady i podpowiedzi - na co zwrócić uwagę przy wycenie,o co pytać wykonawców.....
Za odpowiedzi z góry dziękuje :D
Pozdrawiam

A mogę wiedzieć wg jakiego projektu będziesz budował? Moim zdaniem te 45 tyś to nie jest jakaś kosmiczna suma, ja juz słyszałam o wiele większe kwoty za taki dom.
Jeżeli chodzi o dach, to fachowiec, za sam dach (konstrukcja cała wraz z kładzeniem dachówki betonowej, bez deskowania) zażyczył sobie około 18 tyś, za około 315 m2 dachu. Myslę że to cena rozsądna, tym bardziej że to jeden z lepszych fachowców w okolicy.
Gorsza sprawa z murarzami. Cieżko znaleźć dobrą ekipę za rozsądną cenę w terminie, który mi odpowiada. W przyszłym tygodniu spotykam się z kolejnymi dwoma fachowcami, ktorzy mają wycenić i wtedy się wszystko okaże.
Pozdrawiam :)

jartis
12-04-2008, 20:26
Witam,
w naszej firmie budowa stanu surowego otwartego z dachem bez materiałów to około 370 zł netto za 1m2

mathiasso
12-04-2008, 21:21
Witam,
w naszej firmie budowa stanu surowego otwartego z dachem bez materiałów to około 370 zł netto za 1m2

a o jaki metr chodzi, bo pojawia się: powierzchnia użytkowa, całkowita i zabudowy. Bo chciałbym sobie poilczyć ile mnie wyniesie metr kwadratowy, tylko nie wiem do której wielkości odnieść.

Gosc_gość
12-04-2008, 21:32
Witam,
w naszej firmie budowa stanu surowego otwartego z dachem bez materiałów to około 370 zł netto za 1m2

Oprócz spamowania, umiesz jeszcze coś robić ?? (poczytaj regulamin forum) :evil:

A 2 miesiące temu budowaliście za 350 zł netto za m2
- widać naganianie klientów na forum skutkuje skoro podnosisz ceny :evil:

JACUR
13-04-2008, 13:23
Witam ,
ile może mnie kosztować stan surowy zamknięty domu ''SIELANKA'',materiał na ściany ytong 36,5 a ile mogą żądać wykonawcy proszę o namiary na murarzy,mogę załatwić zakwaterowanie.

Pozdrawiam Jacek


http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=166&sid=5

voran
13-04-2008, 19:07
Witam wszystkich po raz pierwszy.

Chcemy wybudować domek z Archonu Dom w Rododendronach 3. Czy ktos moze nam powiedzieć jaki będzie koszt robocizny za taki domek?? Interesuje mnie oczywiście system gospodarczy. Interesuje mnie koszt :

- szalunki
- wylewka fundamentów
- postawienie ścian - pustak ceramiczny Porotherm 25cm
- więźba dachowa

Jakie to są koszty?? Chcielibyśmy jak najwięcej zrobić z własnych funduszy i dopiero dopłacić kredytem.

I jeszcze jedno. Koszt przyłączenia:

- gaz
- kanalizacja
- woda
- prąd

Wszystkie media około 80m od działki.

Liczę na odp.

Pozdrawiam wszystkich.

Jeśli ktoś także planuje Dom w Rododendronach 3 albo ma taki już w budowie to proszę o info.

Nefer
13-04-2008, 19:09
voran
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi

Kangurka
13-04-2008, 21:07
Witajcie,
Dopiero co się zalogowałam na forum, więc proszę o wyrozumiałość za brak orientacji etc.
Samo forum jak i ten akurat wątek teraz i mnie dotyczy - dlatego chciałam się podzielić swoimi doświadczeniami :wink:
Budujemy w Warszawie dom według własnego projektu - dom ma ok.240m2 powierzchni całkowitej, użytkowej będzie ok.220m2, garaż w bryle budynku (dwustanowiskowy), dach dwuspadowy, jedna lukarna nad wejściem, jeden balkon w ścianie szczytowej, na parterze wykusz, PnB dostaliśmy pod koniec sierpnia 2007, budowę zaczęliśmy w październiku 2007. Teraz zakończyliśmy SSO - właśnie mamy skończony dach kryty dachówką ceramiczną, orynnowanie i obróbki wykonane. Z większych fantazji na które bardzo się uparliśmy to dość wysoki parter - docelowo 2,91m piętro 3,20m (poziom sufitu podw.) , nad pokojem dziennym pustka z antresolą. Technologia - ściany zew. Porotherm 30 + wełna min. 15cm, ściany wew. 11,5, ławy fund. żelbetowe, ściany fund. z bloczków, komin murowany z cegły, strop nad parterem żelbetowy monolityczny 20cm, dach dwuspadowy 230m2 deskowanie pełne + papa.
Ceny robocizny 2 ekip jakie u nas wykonywały stan surowy (pierwszą ekipę musieliśmy niestety wyrzucić z budowy po fundamentach) to:
1. Fundamenty (od wykonania wykopów po wylanie płyty parteru) - 10 000zł
2. Ściany parteru, piętra, wszystkie działowe, strop monolityczny z balkonem, schody wew., schody zew. z tarasem wejściowym, ścianka kolankowa, taras (30m2 z własnym fundamentem), więźba dachowa, deskowanie pełne, papa, ( niektóre nadproża okien w delikatnym łuku i nadproże bramy garażowej w łuku o rozp.4,5m) - 35500zł.
Druga ekipa, która u nas pracowała była super, na koniec co prawda wielki zgrzyt, bo majster nie sprawdził dokładnie projektu i założył sobie inne ilości zwłaszcza ścian na piętrze ale generalnie byli w porządku. Aha, na budowie mamy możliwość zakwaterowania ekipy w barakowozie, jest prąd i woda oraz kibelek więc było ok.
Jeśli chodzi o dach to robiła ekipa polecona przez naszego dostawcę materiałów od którego dachówkę kupiliśmy jeszcze w grudniu'07. I w ten sposób nie martwiliśmy się zgraniem dostaw blachy, grzebieni, taśm, dachówek specjalnych,veluxów etc. Za dach ok.230m2 na gotowo od przybijania łat i kontrłat z montażem okien połaciowych (8szt + jeden wyłaz) i 1 świetlika tunelowego i z montażem odgromówki - 10750zł.
Pozdrawiam,
Kangurka :wink:

tosinek
13-04-2008, 21:09
voran
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi

Nefer kochanie to NOWi Forumowicze, może nie zauważyli opcji szukaj???? :o :o
A po za tym, to moja przyjaciólka dom 350 m2 60 tys

Nefer
13-04-2008, 21:10
voran
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi

Nefer kochanie to NOWi Forumowicze, może nie zauważyli opcji szukaj???? :o :o
A po za tym, to moja przyjaciólka dom 350 m2 60 tys
No, jak Twoja koleżanka, to co się nie przedstawia ? :):):)
Cześć Voran :)

danadom
13-04-2008, 23:54
Witam szanownych forumowiczów
zazdroszcze wam cen za robocizne
gdzie też znależliście takie tanie ekipy budowlane?
my jak w zeszłym roku podczas ,,bumu``budowlanego znaleźliśmy ekipe która wyceniła nam budowe naszej parterówki(sama robocizna) to wydawało mi sie strasznie tanio-120 tyś za dom parterowy bez poddasza ok.200m2
teraz czytając różne posty stwierdzam że STRASZNIE PRZEPŁACAMY
ale stało się-umowa podpisana więc nie ma jak negocjować
no chyba że ktoś poda mi dobry sposób jak urwać z cen
Pozdrawiam

Kangurka
14-04-2008, 19:37
danadom, zależy za jaki zakres podpisałeś umowę na 120tys. zł...
No bo jak stan surowy otwarty, to okrutnie przepłaciłeś a jeśli to kompleskowe wykonanie "pod klucz" to może nie jest to zła cena.
My w sumie zapłaciliśmy 45,5 tys. zł za SSO (dach kryty papą), za krycie dachu "na gotowo" ze wszystkim 10750zł...a przed nami okna, instalacje, tynki, wylewki, wykończeniówka.... :roll: oj będzie się działo...
Mamy już ofertę od instalatora, ale na razie nas ścięło i czekamy na wyjaśnienia...jak cena nie jest pomyłką to sami sobie te instalacje zrobimy (mąż złota rączka).
Pzdr.,
Kangurka

danadom
14-04-2008, 21:02
Kangurka
Sytuacja była taka że w maju zeszłego roku jak łaziliśmy do pani projektant w sprawie projektu,spotkaliśmy tam pana który miał firme budowlaną i zapytałam przy okazji ile w jego firmie kosztyje budowa domu-pan odpowiedział mi że 2900 za metr kwadratowy domu z jego materiałem i robociną a w związku z tym że mamy projekt domu 150+48 garaż i pom.gosp. to stwierdziliśmy że to troche dużo i nie ztać nas na takiego człowieka a zwłaszcza że materiały wtedy szły ciągle do góry.We wrześniu jak zaczeły ceny spadać stwierdziłam że pozwole sobie jeszcze raz zadzwonić do tegoż pana z myślą że jak ceny materiałów spadają więc i jedo cena za metr też ulegnie zmianie.I owaszem uległa zmianie ale zamiast w dół to gość wołał już we wrześniu nie 2900 tylko 3800 za metr to już wogóle szoku doznaliśmy a do tego człowiek ten mówił że to cena bez podłóg(czyli bez parkietów czy też paneli,bez kafli i tp
No i przez przypadek trafiliśmy akurat na człeka który jak się dowiedział ile tamten woła za metr to powiedział że on naszą parterówkę wybuduje za 120 tyśięcy i w tym zrobi podłogi i że nawet kafle w garażu położy w tej cenie(oczywiście to cena samej robocizny)
Materiały postanowiliśmy załatiwać we własnym zakresie więc ta cena wydawała nam się mała(w porównaniu do tamtego człeka )więc zaklepaliśmy sobie jego.Budowe rozpoczeliśmy w sumie w tym roku w lutym,umowa podpisana ale (nasz błąd)do końca nie dogadana bo wyszło na to że i owszem robi pod klucz ale instalator od pradu to osobna bajka od wody i kanalizy-osobna bajka,okna i drzwi tez osobna bajka tak że wychodzi a to że so bedzie prawie jak sso
Ekipa zrobiła już fundamenty i za roboty wzieła 18 tys.teraz lecą ze ścianami.Owszem bedą robić cały dach od więźby po dachówkę i orynnowanie,tylki,wylewki różne no i wykonczenówkę ale cała reszta tak jak wspomniałam stolarka iinstalacje to już inni bedą się tym bawić tak że już sama nie wiem czy ta cena to dużo czy też w miare ok

agal-b
14-04-2008, 22:26
Za dom w obecnej chwili czyli stan surowy zamknięty, dachówka ceramiczna, ściany 50 Porotherm zapłaciliśmy około 150 tys.

danadom
14-04-2008, 22:37
Za dom w obecnej chwili czyli stan surowy zamknięty, dachówka ceramiczna, ściany 50 Porotherm zapłaciliśmy około 150 tys.

to cena z materiałem czy tylko samej robocizny ,,majstrów``???????

Kangurka
14-04-2008, 23:36
danadom, nie wiem czy to dużo te 120 tys. zł, trzeba byłoby dokładnie wyliczyć poszczególne ilości robót x ceny rynkowe i wtedy wyjdzie. Robociznę instalacji bez elektryki (c.o z cześciową podłogówką, kotłłownia,c.w.u., w.z., kominek) dla naszego 220m2 domu wyceniono w W-wie na 20tys :roll: cena zaporowa, szukamy dalej. Tynki oceniam u nas na ~17 tys.zł, wylewki ~5 tys. zł. Jak się tak doda układanie glazury, podłogi, malowania, różne duperele, których oczywiście masa wyjdzie to teraz nie jestem pewna, czy za robociznę nie osiągnie się tych 120 tys. zł... :cry: Zawsze zakłada się mniej a potem wiadomo jak jest...
Agal-b, a jaką masz powierzchnię domu całkowitą i użytkową? i co te 150 tys. obejmuje dokładniej?
Pozdr.,
Kangurka

Malobert
15-04-2008, 12:14
Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???

Pomorskie, parterówka z poddaszem użytkowym, powierzchnia 450m2 użytkowej, stan surowy otwarty skończony w grudniu 2007, konstrukcja bardzo prosta (3 ściany szczytowe, połacie bez wykuszy, przewidziane okna dachowe) dach deskowany + papa. Koszt całości z materiałem 225 tyś.+VAT Kwota bez ceny działki.

Wychodzi 500zł za m2 stanu surowego otwartego, myślę, że to tanio, ale wiadomo przy większym budynku cena niższa.

Jak ten współczynnik kształtuje się u Was ?

Ofcbur
15-04-2008, 13:45
Rzeczywiście ceny są różne a generalnie muszę przyznać że u nas w Zachodniopomorskim wykonawcy powariowali. Ja mam wyceny mojego domu-pracownia Archon dom w Aloesie 3, 144m2 pow. użytkowej od 80 do 100 tys. za stan surowy otwarty (sama robocizna) i mimo, że szukamy już wszędzie nikt nie chce nam go taniej wybudować.

sebkas
15-04-2008, 14:54
Witam.
Czy ktos z was orientuje sie moze jaki moze byc koszt robocizny i materialow do stanu surowego otwartego (z dachem) pod Warszawa? Wiemy ze ceny moga byc rozne, ale prosili bysmy cene szcunkowa.
http://www.extradom.pl/projekt-domu-LAWENDA-ID-4103.html?typ=parterowe_z_poddaszem&powierzchnia=powyzej_200_m&garaz=&strona=9
Pozdrawiamy

Nefer
15-04-2008, 14:56
Rzeczywiście ceny są różne a generalnie muszę przyznać że u nas w Zachodniopomorskim wykonawcy powariowali. Ja mam wyceny mojego domu-pracownia Archon dom w Aloesie 3, 144m2 pow. użytkowej od 80 do 100 tys. za stan surowy otwarty (sama robocizna) i mimo, że szukamy już wszędzie nikt nie chce nam go taniej wybudować.

100 k ? żart ? szukajcie dalej :)

agal-b
15-04-2008, 16:37
Ta cen (150 tys.) obejmuje wszystko tzn.materiał +robocizna od zerwania humusu po dach.
Nie mam projektu przed oczami, ale powierzchnia to około 160 m2 + garaż.
Tyle tylko, że lwią część zrobiliśmy w 2006r. przed tym szaleństwem cenowym.
I prawie wszystkie materiały były z dużymi rabatami.
A robocizna nierzadko po znajomości też taniej.

JACUR
15-04-2008, 20:24
Witam ,
ile może mnie kosztować stan surowy zamknięty domu ''SIELANKA'',materiał na ściany ytong 36,5 a ile mogą żądać wykonawcy proszę o namiary na murarzy,mogę załatwić zakwaterowanie.

Pozdrawiam Jacek


http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=166&sid=5

Kangurka
15-04-2008, 21:28
Rozrzut cen wykonawców nad którym tu debatujemy może być też spowodowany tym, że jednak te nasze domy są bardzo różne. Żaden wykonawca bez projektu nie poda ceny "z czapki", wszędzie mamy inne trudności w projekcie - głównie te cenotwórcze np. piwnice albo ciężki fundament albo kilka balkonów, dach skomplikowany, inne ilości ścian działowych, technologie, etc etc. Jednak różnica za SSO między 30tys a 120tys czystej robocizny to jak dla mnie niezrozumiałe :roll:
My budujemy w W-wie, gdzie jest k..drogo i do tej pory wydaliśmy 263tys w tym jakieś 38tys mamy zgromadzone w materiałach jeszcze nie wbudowanych a kupionych wcześniej (styropian na wylewki, wełna na ocieplenie, wełna dachowa, cement etc.) Czyli wychodzi 225tys. zł - za dom w SSO od zdjęcia humusu po kompletny dach z dachówką ceramiczną - dom ma ok. 220m2 p.u, całkowitej ~240m2, dach 230m3 dwuspadowy, 1 lukarna, 9 okien połaciowych, 1 świetlik. Dodam jeszcze, że akurat całość robocizny za dom udało nam się zamknąc w 55tys z dachem, natomiast w kwocie 225 tys. jest tez zagospodarowanie działki z mediami rob+mat (było pole) 11 tys., ogrodzenie - siatka z podmurówką 9tys....
Jacur, Ytong jest trochę droższy niż np. porotherm jeśli chodzi o robociznę, bo wymaga dokładności. SSZ czyli z oknami - drewniane czy PCV? A drzwi? Ja bym stawiała, że SSO z dachem na gotowo ~45tys. + okna i drzwi zew. z montażem ~35tys. (drewniane) - masz ich 11 i jedno spore balkonowe...Czyli ~80tys razem. Piszę o robociźnie za SSO i mat+rob za okna i drzwi zew. Całkowity koszt rob+mat za SSZ to co najmniej 150-170tyz.zł
Agal-b, to całkiem niezła cena.
Pozdr.,
Kangurka

JACUR
15-04-2008, 22:01
kangurka
Wielkie dzięki za odpowiedż i kilka cennych uwag, co do okien to będą pcv ale o to się nie martwię ponieważ jestem handl. w tej branży i cena będzie super.
Jeśli mógłbym pomóc na temat okien pcv i alu to nie ma sprawy(proszę pisać na priw).Pozdrawiam Jacek[/b]

danadom
15-04-2008, 23:11
JACUR
mój dom mimo że to projekt indywidualny jest bardzo podobny do Twojego jeśli chodzi o bryłę lecz troszkę większy (moja bryła budynku ma wymiary 21x13)ale też jest prosty czterospadowy dach
jak już pisałam wczesniej-nam wykonawca wyceniła na 120 tysięcy samej robocizny za ten dom-mogę podać ceny jakie nam wyliczył za poszczególne stany
-stan ZERO-18 000(fundamenty mamy na wys.1,50 nad poziom gruntu)
-stawianie ścian nośnych,działowych i stropu 30 500
-dach(więźba + ułożenie dachówki) 25 300
-ocieplanie elewacji-9 180
-wylewki-7 600
-podbitka-3 150
i według tych wyliczanek wyszło mi jak narazie 93 730 około
reszta z tych 120 to mają byc tynki,orynnowanie,osadznie parapetów,wylewanie tarasu(a mam go około 70 metrów)montaż drzwi wew.
i już nie pamiętam czy coś więcej ale może się jeszcze jakoś z ekopą dogadamy co do reszty robót w tej cenie choć wątpie ale spróbowac warto
Pozdrawiam

JACUR
18-04-2008, 21:01
Witam ,
ile może mnie kosztować stan surowy zamknięty domu ''SIELANKA'',materiał na ściany ytong 36,5 a ile mogą żądać wykonawcy proszę o namiary na murarzy,mogę załatwić zakwaterowanie.

Pozdrawiam Jacek


http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=166&sid=5

Mac_G
19-04-2008, 12:04
Witajcie,

Pierwsze spotkanie z potencjalnym wykonawcą tego oto domku TYBERIUSZ z pracowni Domena http://www.projekty.budujemydom.pl/projekty.php?w=1&id=3241_tyberiusz_-_domena&s=opis i oto co mamy:
- pow. użytkowa: 142 m2
- pow. zabudowy: 151 m2
- pow. po podłgach: około 200 m2
- miejsce mudowy: podkarpacie, 40 km od Rzeszowa

Zakres prac:
- niwelacja terenu
- wykop fundamentów
- wykonanie fundamentów (ławy, działówki, zabezpieczenie fundametów/impregnacja itp. bloczki betonowe/fundamentowe i beton z gruszki)
- ściany zewnętrzne i wewnętrzne (porotherm 30)
- strop terriva
- wylewki i instalacja kanalizacyja pod wylewkami
- strop pod dach nie wylewany (pod płyty gipsowe)
- kominy
- BEZ DACHU
- generalnie - stan surowy OTWARTY ale BEZ DACHU

- sprzęt i ekipę dostarcza wykonawca,
- ja wskazuję miejsce budowy i daję dostęp do prądu i wody,
- nic mnie nie interesuje, mam podejmowąc jedynie strategiczne/istotne decyzje,

Na chwilę obecną wyceniono ten zakres prac na 25 tyś zł brutto. Fundamenty będę robine końcem tego roku, mury i reszta wiosna 2009, przy czym cena za mury może lekko ulec zmianie (inflacja, koszty pracowników itp).

Co myślicie o tej wycenie, podpisywać umowę czy szukać dalej jakiejś tańszej ekipy. Ta jest sprawdzona, w okolicy budowała kilka domów, bardzo dobrze wykonane i nie powinno być z jakością robót żadnych probelmów.

Będę wdzięczny za opinię

danadom
19-04-2008, 13:50
Witam ja bym brała ekipe za tą cene,jak pisałam wyżej stan który opisałeś nas kosztował jak na tą chwile 50 tysięcy brutto samej robocizny(dodam moje okolice to Wrocław więc ceny mogą sie różnić bo w każdym rejonie Polski ina czej sobie liczą)
Do tej ceny czyli 50 tysięcy trzeba jeszcze dodać koszty koparki,pompy to betoniarki i nie pamiętam jeszcze cobyło bo włąsnie siedzimy nad kalkulacją tych dodatkowych wydatków tak że ja bym brała za tą cene
Pozdrawiam

darek77777
19-04-2008, 15:07
Witam mam projekt D009 Z MURATORA mam ekipe za 20tys
stan surowy otwarty z deskowaniem oraz papowaniem dachu
lokalizacja cz-wa wydaje mi sie ze to dobra cena.

agal-b
19-04-2008, 18:15
Jeśli w tej cenie masz jeszcze fundamenty to bierz ich. Cena przystępna.

g_sid
19-04-2008, 18:28
Kwota, która podajesz jest nieprawdopodobnie niska mam nadzieje, że widziałeś dom wybudowany prze ta ekipę i opierasz się na doświadczeniach innych, którzy ja polecili.

AnetkaS
19-04-2008, 19:08
Własnie odebrałam wycenę robocizny na dom OLIWKA (http://hbstudio.pl/), tyle że ścianka kolankowa podniesiona jest o dwa pustaki, garaż poszerzony o 1 m i większe zadaszenie nad wejściem i tarasem - dało to 150 m powierzchni użytkowej.
Wycena obejmuje prace od wykopu pod funadment po ścianki szczytowe i wieniec, schody, ale bez działówek no i bez dachu - kwota 38.000,00 zł - okolice Wrocławia.
Targować się? Jakiej ceny nie wyśmieją?

darek77777
19-04-2008, 19:22
tak fudamenty tez i strop bo w projekcie byl drewniany
a firma naprawde solidna 10 lat na tym rynku
moi znajomi tez u nich budowali a mój projekt to tylko jeden poziom
wchodzą za parę dni termin maja 2 miesiące :P napisze jak wybudują

Bikerus
19-04-2008, 19:35
dało to 150 m powierzchni użytkowej.
Wycena obejmuje prace od wykopu pod funadment po ścianki szczytowe i wieniec, schody, ale bez działówek no i bez dachu - kwota 38.000,00 zł - okolice Wrocławia.


Cena normalna - jeśli firma sprawdzona to można brać.
Działówki to ok. 4 tys zł, a dach to juz różnie ale sądzę, że 14-15 tys zł powinno wystarczyć na dobrego cieśle i dekarza (zwykła dachówka).
Pozostaje kwestia kominów...

danadom
19-04-2008, 19:36
Własnie odebrałam wycenę robocizny na dom OLIWKA (http://hbstudio.pl/), tyle że ścianka kolankowa podniesiona jest o dwa pustaki, garaż poszerzony o 1 m i większe zadaszenie nad wejściem i tarasem - dało to 150 m powierzchni użytkowej.
Wycena obejmuje prace od wykopu pod funadment po ścianki szczytowe i wieniec, schody, ale bez działówek no i bez dachu - kwota 38.000,00 zł - okolice Wrocławia.
Targować się? Jakiej ceny nie wyśmieją?

Anetko myśle że cena jest jak najbarzdziej ok,(przynajmniej tak mi się wydaje biorąc pod uwage ile my za taki stan zapłaciliśmy i też okolice wrocka)i to bez powierzchni tarasu który też mamy ale to bedzie osobna cena której jeszcze nie znamy bo to zostawiliśmy na póżniej
PS.czy możesz zdradzić skąd masz tą ekipe?

Pozdrawiam

AnetkaS
19-04-2008, 19:49
dało to 150 m powierzchni użytkowej.
Wycena obejmuje prace od wykopu pod funadment po ścianki szczytowe i wieniec, schody, ale bez działówek no i bez dachu - kwota 38.000,00 zł - okolice Wrocławia.


Cena normalna - jeśli firma sprawdzona to można brać.
Działówki to ok. 4 tys zł, a dach to juz różnie ale sądzę, że 14-15 tys zł powinno wystarczyć na dobrego cieśle i dekarza (zwykła dachówka).
Pozostaje kwestia kominów...

Komin będzie jeden (tylko do kominka) i jest w tej cenie.

AnetkaS
19-04-2008, 19:52
PS.czy możesz zdradzić skąd masz tą ekipe?

Pozdrawiam

z mojej wsi - Bogdaszowic.

Pokazał nam dzisiaj cztery"swoje" domy w okolicy i spotklismy jedną inwestorkę, której obecnie buduje domek i ona jest z niego bardzo zadowolona.

Kangurka
19-04-2008, 20:10
Bikerus, te 14-15 tys. zł za dach ze wszystkim to trochę przesadziłeś...
To jest o wiele za mało! Wiem, że ekipy różnie liczą i generalnie jak jedna ekipa wykonuje większy zakres to poszczególne roboty wychodzą taniej jakby robiło wszystko kilka ekip...Ale nie aż tak :roll:
Ostatnio robiliśmy dach - u nas jest dwuspadowy pow. ok230m2, 9 okien połaciowych, świetlik, 1 spory komin do obrobienia i 1 lukarna. Nie jest to dach skomplikowany. Ekipa, która wykonywała więźbę do papy włącznie wzięła ok. 8tys za robociznę (ciężko u nas wyliczyć, bo płaciliśmy ryczałt za spory zakres), a dekarze z kolei 10750 zł dach od papy po gotowe wykonanie ze wszystkim( nawet z odgromówką). Także za dach na gotowo - od więźby po gotowe wykończenie moim zdaniem jest bliżej 20tys. niż 14-15tys.
Pzdr.,
Kangurka

Bikerus
19-04-2008, 20:23
Bikerus, te 14-15 tys. zł za dach ze wszystkim to trochę przesadziłeś...
To jest o wiele za mało! Także za dach na gotowo - od więźby po gotowe wykończenie moim zdaniem jest bliżej 20tys. niż 14-15tys.
Kangurka

U mnie niedawno skończyli dach ok. 225 m z więźbą, rynnami, oknami dachowymi, wyłazem, dachówką itp. i zapłaciłem 15 tys zł.
Profesjonalna robota - robiła jedna firma cały stan surowy zamknięty.
Fakt, że zamawiałem ich rok temu, bo z terminami krucho ale wszystko zgodnie z kosztorysem, który dostałem jako załącznik do umowy.

danadom
19-04-2008, 22:41
Pokazał nam dzisiaj cztery"swoje" domy w okolicy i spotklismy jedną inwestorkę, której obecnie buduje domek i ona jest z niego bardzo zadowolona.

no to w takim razie skoro widziałaś ich prace i słłyszałaś pochwały to ja bym się nie zastanawiała bo to nie duża cena jak na te rejony

Ar-Tur
19-04-2008, 23:57
Ja podpisałem umowę na wybudowanie domu wg. projektu: http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=288 za 48 tys. netto. Od zdjęcia humusu aż po dach. Ekipa ma swoje maszyny, ma nawet swój barak :o . Jedyną zmianą w projekcie, jest blachodachówka zamiast dachówki.

Dzika
20-04-2008, 02:13
Ja za robociznę domu z poddaszem o powierzchni 196m2 po podłogach w tym 40m2 garaż zapłacę 55.000, w tym:
-fundamenty z bloczków z izolacjami
-mury (porotherm 30, 25 i 11,5)
-strop żelbetowy wylewny
-2 kominy
-schody wewnętrzne
-kompletny dach (dwuspadowy 230m2, bez lukarn, 2 okna połaciowe), więźba, dachówka ceramiczna, orynnowanie, podbitka
Do tego wszystkie sprzęty, ja się o nic nie martwię.

Miałam też ofertę na 36tyś za to wszystko, bez sprzętów, ale mój kierownik budowy kazał się bardziej przyjrzeć tej firmie, bo to zadziwiająco nisko jak na nasz teren. Przyjrzałam się i...zrezygnowałam.
Inną ofertę miałam na 70tyś. Ale, że we wszystkim trzeba mieć umiar wybrałam firmę ze środka :wink:

Miałam też ofertę specjalną :wink: stan surowy otwarty robocizna+materiał za 136tyś. :o Nie ma szans u nas w tej cenie...

Wszystkich kandydatów sprawdzałam, były wywiady środowiskowe, oględziny ich dzieł, konsultacje z kierownikiem budowy i wybrałam zwycięzcę :lol:

Wniosek mam jeden po tych doświadczeniach: na domu nie można oszczędzać od samego początku. Zachęcam wszystkich, którzy zastanawiają się nad ceną czy dobra czy zła, patrzcie na jakość. Sprawdzajcie budowlańców, niech podadzą wam 2-3 swoje dzieła, rozmawiajcie z właścicielami tych domów. Warto też mieć już kierownika budowy. Oni doskonale znają większość firm na swoim terenie. 10-20 tyś to nie różnica. Na początku też chciałam znaleźć tanią firmę, ale szybko zmieniłam zdanie i zaczęłam szukać dobrej za rozsądną cenę.
Niech przestrogą będzie przykład moich znajomych, którzy budowali tanio. Mieszkają 4 lata. Pierwszej wiosny po wprowadzeniu zaczął przeciekać dach, zimą wykryli nieszczelność przy kominie (straty ciepła), a w tym roku hit hitów! Opadł im strop w garażu i musieli podeprzeć go dwoma filarami, żeby im nie spadł na głowy razem z zawartością pokoju powyżej....
Nie ma tanich i dobrych budowlańców. Jak ktoś jest dobry to się ceni. Jak ktoś jest tani, to sam wie dlaczego.

Pozdrawiam i życzę szczęśliwych wyborów:)

agal-b
20-04-2008, 11:58
Bikerus, te 14-15 tys. zł za dach ze wszystkim to trochę przesadziłeś...
To jest o wiele za mało! Także za dach na gotowo - od więźby po gotowe wykończenie moim zdaniem jest bliżej 20tys. niż 14-15tys.
Kangurka

U mnie niedawno skończyli dach ok. 225 m z więźbą, rynnami, oknami dachowymi, wyłazem, dachówką itp. i zapłaciłem 15 tys zł.
Profesjonalna robota - robiła jedna firma cały stan surowy zamknięty.
Fakt, że zamawiałem ich rok temu, bo z terminami krucho ale wszystko zgodnie z kosztorysem, który dostałem jako załącznik do umowy.
15 tys. za dach w okolicach Częstochowy to normalna cena.
Bardzo dużo zależy od regionu kraju i nie można porównywać cen.

danadom
20-04-2008, 22:00
Nasza ekipa wyceniła nam robocizne dachu na 25 tysięcy-dach czterospadowy około 400 m2 w tym położenie więźby,dachówki,zamontowanie 3 veluxów,2 wyłazy,obróbka kominów-rynny i reszta to bedzie osobna cena ale jeszcze nie wiem jaka-to chyba nie zbyt wiele?a może??????????? co myślicie

m.r.k.
22-04-2008, 11:55
Witam

tak czytam o tych wycenach i nie wiem co myśleć o naszej :-?

Województwo śląskie domek:
http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m446ad0873f682

Przyziemie - 36tys (robocizna+mat.: 17tys+19tys)
Parter - 41tys (robocizna+mat.: 15,5tys+25,5tys)
Piętro - 60tys (robocizna+mat.: 25tys+35,5tys)

czyli w sumie 137 tys. (robocizna 57,5tys. i materiały 63tys.)

Ceny bez VATu.

W tym mamy prace wykonawcze od zdjęcia czarnej ziemi po obróbkę blacharską+rynny, obróbka kominów + montaż okien dachowych.
Nie interesuje nas dowóz materiałów i załatwianie sprzętu.

Proszę o jakieś sugestie co do tej wyceny. Dobra czy ktoś chce na nas zarobić.

I tak na marginesie w obecnej chwili jaki VAT się dolicza 7% czy 22%?

Dzika
22-04-2008, 16:34
[b]m.r.k. robocizna ok, ale materiały nawet bez VAT dziwnie tanio. Chyba, że budujecie z bardzo tanich materiałów. Szczerze powiedziawszy odradzam układ materiał bez VATu, chyba że sam go sobie załatwiasz. Nie masz wglądu w faktury i nie wiesz gdzie co było kupione i jakiej jest jakości. VAT na materiały bud. jest 7%, ale przy zakupie płacisz 22%, potem odliczasz 15%.
Pozdrawiam

Gosc_gość
22-04-2008, 19:41
m.r.k. robocizna ok, ale materiały nawet bez VAT dziwnie tanio. Chyba, że budujecie z bardzo tanich materiałów. Szczerze powiedziawszy odradzam układ materiał bez VATu, chyba że sam go sobie załatwiasz. Nie masz wglądu w faktury i nie wiesz gdzie co było kupione i jakiej jest jakości. VAT na materiały bud. jest 7%, ale przy zakupie płacisz 22%, potem odliczasz 15%.
Pozdrawiam

Źle zrozumiałaś m.r.k..
To że napisał, że Ceny bez VAT - zaznaczył, że wykonawca mu takie podał,
ale to nie znaczy, że tego podatku wykonawca nie naliczy i że m.r.k. go nie zapłaci.

Na materiały budowlane obowiązuje stawka VAT 22% oczywiście jeżeli samemu się te materiały kupuje - można się ubiegać o zwrot 15% tego podatku.
Jeżeli Wykonawca wycenia Ci dom razem z materiałami to nalicza VAT 7%,
bo sprzedaje Ci usługę budowy domu z tych materiałów i ten Wykonawca sam te materiały kupuje.

m.r.k.
23-04-2008, 06:49
Dzięki za podpowiedź z tym VATem :D

Nie mniej jeśli ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć na temat przedstawionego nam kosztorysu byłabym ogromnie wdzięczna.

agal-b
23-04-2008, 13:37
Z tego co przeczytałam to podpisujecie umowę z firmą budowlaną i przyjeżdżacie oglądać jak rośnie Wasz domek. :lol:
Dla mnie ceny są ok.
My za nasz dom pow. 140m2+garaż 22m2 zapłaciliśmy 150 tys. też Częstochowa

pluszku
23-04-2008, 13:38
Witam

tak czytam o tych wycenach i nie wiem co myśleć o naszej :-?

Województwo śląskie domek:
http://www.archon.pl/index.php?act=12&menu_act=1&sid=m446ad0873f682

Przyziemie - 36tys (robocizna+mat.: 17tys+19tys)
Parter - 41tys (robocizna+mat.: 15,5tys+25,5tys)
Piętro - 60tys (robocizna+mat.: 25tys+35,5tys)

czyli w sumie 137 tys. (robocizna 57,5tys. i materiały 63tys.)

Ceny bez VATu.
Proszę o jakieś sugestie co do tej wyceny. Dobra czy ktoś chce na nas zarobić.

I tak na marginesie w obecnej chwili jaki VAT się dolicza 7% czy 22%?

Sumaryczna wycena jest dobra, tylko ten rozklad cen jakis dziwny.
Masz troszke podobny domek do mojego przy czym u mnie robocizna byla tansza a materialy drozsze (tak w proporcjach: 40.000 zl + 100.000 zl).
Czyzby materialy tak staniały? Przy wykonczeniowce jest tak ze czesto koszt materiałow = koszt robocizny, ale przy stanach surowych to robocizna jest prosta : lejesz beton i murujesz.

bart3city
23-04-2008, 14:39
Witam.
pluszku-
Co do robocizny sie nie wypowiem ale ceny materialu w moim przypadku wychadza podobnie...

melacha
24-04-2008, 22:31
9 kwietnia rozpoczęła się budowa. Dom jest dosyc skomplikowany, samych fundamentów jest prawie 100m dlugosci! Z ekipą jestem umówiony na robocizne 60 000 pln za stan surowy otwarty, od wykopów po odeskowany i opapowany. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi mam mieszane uczucia czy place duzo czy normalnie. Ale po otrzymaniu ofert od pseudo firm budowalnych typu Dombud 3, MKK, DQM czy tam inne juz nie pamietam, oferta mojej ekipy wydała sie bardzo sensowna. Po przeanalizowaniu mniej wiecej kosztów zakupów materiałów stan surowy otwarty (bez pokrycia dachowego) powinien sie zamknac kwota 140 kpln - 150 kpln z robocizna. Choc nie wiem jak do konca bedzie. Dzis sa stawiane sciany parteru a stan zero wyszedł:
Materialy: 26 000 pln (policzone wszystko razem z gwozdziami itp itd)
Sprzęt: 3350 pln (koparka 1600 ze zdjęciem humusu, sporo ale dzialka lesna i trzeba bylo usuwac karpy po drzewach i wywozic, 2x pompa do betonu 950 pln, skoczek do ubicia piasku w fundamentach 100 pln, koparka do zasypania fundamentów i obsypania budynku 700 pln)
Robocizna: jakas czesc z tych 60 kpln

bede wdzieczny za konstruktywne komentarze

patrykos2005
24-04-2008, 23:14
9 kwietnia rozpoczęła się budowa. Dom jest dosyc skomplikowany, samych fundamentów jest prawie 100m dlugosci! Z ekipą jestem umówiony na robocizne 60 000 pln za stan surowy otwarty, od wykopów po odeskowany i opapowany. Po przeczytaniu waszych wypowiedzi mam mieszane uczucia czy place duzo czy normalnie. Ale po otrzymaniu ofert od pseudo firm budowalnych typu Dombud 3, MKK, DQM czy tam inne juz nie pamietam, oferta mojej ekipy wydała sie bardzo sensowna. Po przeanalizowaniu mniej wiecej kosztów zakupów materiałów stan surowy otwarty (bez pokrycia dachowego) powinien sie zamknac kwota 140 kpln - 150 kpln z robocizna. Choc nie wiem jak do konca bedzie. Dzis sa stawiane sciany parteru a stan zero wyszedł:
Materialy: 26 000 pln (policzone wszystko razem z gwozdziami itp itd)
Sprzęt: 3350 pln (koparka 1600 ze zdjęciem humusu, sporo ale dzialka lesna i trzeba bylo usuwac karpy po drzewach i wywozic, 2x pompa do betonu 950 pln, skoczek do ubicia piasku w fundamentach 100 pln, koparka do zasypania fundamentów i obsypania budynku 700 pln)
Robocizna: jakas czesc z tych 60 kpln

bede wdzieczny za konstruktywne komentarze
Cena jak najbardzije do przyjęcia, ja za domek parterowy 115mkw z garazem ok. 20mkw place 51tys
A jaki dom budujesz?

melacha
25-04-2008, 08:27
Cena jak najbardzije do przyjęcia, ja za domek parterowy 115mkw z garazem ok. 20mkw place 51tys
A jaki dom budujesz?

Model napisalem w temacie postu "Dom w Kokosach" pracowni Archon pawierzchnia netto 200m2, użytkowa 137,4 m2. Garaż dwustanowiskowy.
Wersja lustrzane odbicie.
http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m45a2443a2709a

patrykos2005
25-04-2008, 08:33
Nawet bym się nie zastanawiał, jeśli ekipa jest sprawdzona. :lol:

melacha
25-04-2008, 08:58
Ekipa jest sprawdzona, szybcy dokladni, choc czasem troche "marudza" (zycie...) ale i tak robia wszystko z/g z projektem i jak ich sie poprosi. Widzialem ich realizacje. Firma nazywa sie PG Development Przemyslaw Gawron (notabene to gosc ktorego znam nie tylko z branzy budowlanej) i jego ekipa 4 gosci. Realizuja budowy glownie na terenie Marek i sprzedaja domy z dzialkami w stanach developerskich. Ale na pochwaly to jeszcze za wczesnie, powiem wszystko jak skoncza - jesli ktos bedzie chcial :wink:

woland1980
25-04-2008, 14:38
Ja z doświadczenia wiem że warto szukać a potem się targować, na dzień dzisiejszy u mnie:
Parter+antresola 220m kw - Surowy Otwarty do papy+elewacja 62tys.

..hmmm.....

gianti
26-04-2008, 15:52
Powierzchnia zabudowy ok. 200m, sporo otworów okiennych, drzwiowych.
budowa z

fundament : ława + bloczki
ściany : pustak ceramiczny 24cm. gr)
strop : gęstożebrowy ceramiczny



ile powinna mniej więcej wziąść ekipa,która wie co robi, ale jednocześnie nie przesadza z cenami. Okolice centralnej polski (łódzkie)

za poszczególne etapy?
- fundament
- ściany
-strop

http://images25.fotosik.pl/201/99221d4fbaca32f3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=99221d4fbaca32f3)

melacha
26-04-2008, 21:34
Ja z doświadczenia wiem że warto szukać a potem się targować, na dzień dzisiejszy u mnie:
Parter+antresola 220m kw - Surowy Otwarty do papy+elewacja 62tys.

..hmmm.....

to chyba masz tanio, ja za elewacje bekne dodatkowo i to pewnie sporo. Z drugiej srony wszystko jest plynne jesli chodzi o cene wykonania. Wydaje mi sie ze miarodajne bylo by porownywanie takich samych projektow lub b. podobnych i jeszcze budowa zeby byla w tym samym regionie Polski.

woland1980
27-04-2008, 09:08
Oczywiście, że masz rację.
Ale jednak jakieś pojęcie to daje niby 62tys. to dużo, ale jedna z pierwszych wycen na ten dom była 86tys netto!! bez elewacji...
Więc różnica jest... warto szukać

waldek72
27-04-2008, 11:09
Witam mam projekt D009 Z MURATORA mam ekipe za 20tys
stan surowy otwarty z deskowaniem oraz papowaniem dachu
lokalizacja cz-wa wydaje mi sie ze to dobra cena.

Takie stawki to dla mnie przynajmniej jakis przekręt lub lewizna....
Nie ma bata dom ok 150 m2 to musi być stawka min 40 tyś stan surowy z dachem ( folia lub papa) . Takie ceny dają porządne firmy..
Kwoty 20 czy 25 tyś to chyba pan Kaziu i koledzy z pod budki z piwem...

UWAŻAJCIE NA TAKICH WYKONAWCÓW

darekpt
27-04-2008, 14:05
Witam mam projekt D009 Z MURATORA mam ekipe za 20tys
stan surowy otwarty z deskowaniem oraz papowaniem dachu
lokalizacja cz-wa wydaje mi sie ze to dobra cena.

Takie stawki to dla mnie przynajmniej jakis przekręt lub lewizna....
Nie ma bata dom ok 150 m2 to musi być stawka min 40 tyś stan surowy z dachem ( folia lub papa) . Takie ceny dają porządne firmy..
Kwoty 20 czy 25 tyś to chyba pan Kaziu i koledzy z pod budki z piwem...

UWAŻAJCIE NA TAKICH WYKONAWCÓW

A czemu min 40tys? a Nie np. 45tys???? Takie ceny dają porządne firmy.. - Ta???? Czyli jakość firmy sprawdza się po cenie tak? Jak drogo to dobrze a jak tanio to źle - nie no super .

Ps. Ja w tamtym roku zmiesciłem się w tym przedziale 20-25tys i żaden pan Kaziu i koledzy z pod budki z piwem mi tego nie budowali .

Nefer
27-04-2008, 14:11
No nie wiem.

4 ludzi przez 2 miesiące za 20k.
10k miesięcznie na 4 = 2500 na łeb.
Od tego Zus i podatek... jakoś darmo mi wychodzi..

darekpt
27-04-2008, 14:20
nie chce mi sie jeszcze raz tego pisać ale jak cofniesz się o kilkanascie ( kilkadziesiąt ) postów to tam wszystko jest opisane - a w wielkim skrócie to to wychodzi tak moja ekipa ( murarze - bo dekarze byli inni ) robiła 3 budowy na raz poprostu szef + 6 ludzi i on rozdzielał tych ludzi tak że raz było u mnie 2 raz 3 + on , czasami go nie było wszystko w zależności od tego jakie prace prowadzili - czyli teraz wychodzi inaczej bo na miesiąc nie ma 10tys - tylko
10tysx3 = 30tys
30/4 = 7,5 tys - a przecież wiadomo że szef wezmie wiecej a swoim pracownikom chyba nie da po 7,5tys?

, zresztą dużo ludzi z tego forum też zmiescili się w takich kwotach - wszystko zależy od skomplikowania budynku i od wytargowania się

Nefer
27-04-2008, 14:36
Ale raczej się zgodzisz, że 6 ludzi na 3 budowach to nie jest 6 ludzi na jednej budowie ( to ile budów ma jeden szef to jakoś mnie nie interesuje - u mnie ma buyć stała obsada - tego oczekuję)

Czyli u Ciebie 10k miesięcznie na 3 ludzi. Ok.
Szef niech bierze 4 i da po 3 ludziom.
Od tego zus i podatek.
Za takie pieniądze to raczej nie w W-wie :):)
Oczywiście wszystko zależy od wielkości, skomlikowania, rejonu i samochodu jakim jeździ inwestor :):)

raffran
27-04-2008, 14:46
Coz moge tylko napisac na swoim przykladzie.
Stan surowy otwarty wyszed 1000PLN/m2 calkowitej powierzchni(mat+rob)
Dalo to calkowita kwote 250K z czego 75K to byla robocizna,wyszlo wiec,300PLN/m2 za robocizne.
Takiej firmy ,ktora budowala nam dom moge tylko zyczyc innym inwestorom,to tak na marginesie. Nie mowie,ze bylo tanio,ale uwazam ze kwota rzedu 250PLN/m2 jest jeszcze realna,ale np.200PLN i ponizej to juz tylko jak to ktos napisal wczesniej to bierze p.Kazio ze swoja ekipa i to bez wzgledu ile budow ciagna jednoczesnie.
Dla przykladu jezeli 6 ludkow stawia dom powiedzmy w miesiac pracujac 12godzin dziennie,to tych samych 6 ludkow budujac 3 domy rownoczesnie buduje je przez 3 m-ce.
Wnioski pozostawiam juz Wam.
To sa oczywiscie moje odczucia w tym temacie i jezeli ktos ma inne zdanie to potrafie je uszanowac i nie mam zamiaru sie z nikim sprzeczac.

darekpt
27-04-2008, 14:54
ja tez nie mam zamiaru się kłucić ani sprzeczać , poprostu zapłaciłem tyle ile zapłaciłem , a jak tam oni sobie te pieniądze dzielą że im się to opłacało to nie wiem i mnie to za bardzo nie interesuje - dla mnie najważniejsze że wszystko zostało zrobione zgodnie ze sztuką budowlaną i jest OK , a efekty jak ktoś chce zobaczyć to zapraszam do mojego dziennika

woland1980
27-04-2008, 15:25
@Darekpt

Daj spokój, jak wspomnisz że dałeś jak ja 60tys. to powiedzą "OOOOOOOOOO drogoo, przepłaciłeś!"
Jak przyszpanujesz że 25tys. to powiedzą "OOOOOOOO P.Mietek stawiał do dupy!"

I tak w Polsce na okrągło.Bo zamiast szczerze pogratulować:
"CHłopie super! rewelacyjna cena! Obym ja tak miał!"
To i tak wymyślą że za tanio źle, za drogo źle... szkoda słów...

@Nefer

Firma, która stawia nam 2 domy oba SSO do papy+elewacja, jest z Warszawy i wzięli: 40tys. za 170mkw i 60tys. za 230mkw. To możliwe czy nie? ;-)
Oczywiście jak postawią to powiem czy się opłacało:-)

Nefer
27-04-2008, 15:50
Oczywiście, że możliwe. Przecież cena 260 - 300 pln to normalna cena :):) Nie wiem ocokaman :)
Jak już było wyżej : wszystko zależy od skomplikowania, rejonu, wielkości i samochdu jakim porusza się inwestor.
Ale jak widzę muszę się powtarzać :)
POrównujemy jabłka i gruszki - proste.


P.S. a ponieważ zawodowo przygotowuję budżety (choć trochę inne) i zatrudnioam ludków, to w W-wie nie jest łatwo znaleźć panią do odbierania telefonów za mniej niż 3000 brutto. Stąd moje obliczenia, ale może się mylę ...

darekpt
27-04-2008, 15:57
za 3tys brutto to ja moge odbierać telefony

Nefer
27-04-2008, 16:04
za 3tys brutto to ja moge odbierać telefony

:):)

joj33
27-04-2008, 20:18
Będę budował dom szkieletowy bez piwnic, parterowy, bez użytkowego
poddasza + garaż na dwa auta 102m2 + 35m2
mam dwie wyceny:
- z 2005 grudzień stan deweloperski 160tyś.
- z 2008 luty stan deweloperski 250tyś.
stan surowy zamknięty 170tyś.
Czy te wyceny uwzględniają materiały, czy tylko robociznę?

To wyceny z materiałami, mogę podać kontakt wykonawcy.

joj33
27-04-2008, 20:26
Teraz mam nowego wykonawcę.
Cały czas dom szkieletowy (skandynaw, kanadyjczyk).

Stan surowy zamknięty - 100tyś.
Stan wykończont - 230tyś. (płytki i podłogi do 40zł/m2,
z armaturą).
Bez:
- fundament + kominy 2szt.
- meble kuchenne i inne.

Sama konstrukcja z płytą OSB z zewnątrz i od środka
- robocizna 28tyś.
- mareiał 30tyś.

Osoba prowadząca całą budowę i wykończenia - 45tyś. robocizna.
Ale pilnuje wszystkiego, nawet murarzy przy fundamentach.

agateczka1987
01-05-2008, 19:16
My za stan surowy (parter+poddasze+dach) płacimy obecnie 25 tys zł (woj podlaskie)

belfego
02-05-2008, 12:16
My za stan surowy (parter+poddasze+dach) płacimy obecnie 25 tys zł (woj podlaskie)

No to bardzo tanio albo na zasadzie : trzy miesiące doginam za pomocnika.Ja nie kiwnąłem palcem - stan surowy otwarty ze ściankami działowymi tarasem, schodami zewn, kompletnym dachem (więźba, dachówka) , orynnowaniem, etc - 37k. Od wykopu po komin w klinkierze.
Budują dwie ekipy umówione pól roku temu.
Dom - pow. zabudowy - 118 m, pow. całk. 180.
Wiem, jakie są ceny i ciesze sie ze swojej. :D

agateczka1987
02-05-2008, 18:07
Witam.
My również nie pomagaliśmy w niczym majstrowi.
Przyjeżdża ich 3 i sami wszystko robią.
Z tym że majster lubi troche wypić i robota idziewolniej ale cały czas robią i dom pnie się w górę.
Cena dosyć niska ale to chyba dlatego że robią powoli (co zreszta widać na zdjęciach w moim dzienniku).
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i życzę miłego weekendu.

darekpt
02-05-2008, 19:51
oj czuje że Cie zaraz obsmarują , że majster lubi sobie popić i robota powoli idzie , ale nie przejmuj sie - najwazniejsze ze robi dobrze a do tego mało sobie liczy - trzeba sobie radzic - pozdrawiam

tomas matla
02-05-2008, 20:51
My za stan surowy (parter+poddasze+dach) płacimy obecnie 25 tys zł (woj podlaskie)buduj dwa domy jak możesz :D

a&zb
02-05-2008, 22:16
za 3tys brutto to ja moge odbierać telefony

:):)


Może kolega miał na myśli jakąś formę windykacji :wink:

Ar-Tur
03-05-2008, 10:02
Coz moge tylko napisac na swoim przykladzie.
Stan surowy otwarty wyszed 1000PLN/m2 calkowitej powierzchni(mat+rob)
Dalo to calkowita kwote 250K z czego 75K to byla robocizna,wyszlo wiec,300PLN/m2 za robocizne.
Takiej firmy ,ktora budowala nam dom moge tylko zyczyc innym inwestorom,to tak na marginesie. Nie mowie,ze bylo tanio,ale uwazam ze kwota rzedu 250PLN/m2 jest jeszcze realna,ale np.200PLN i ponizej to juz tylko jak to ktos napisal wczesniej to bierze p.Kazio ze swoja ekipa i to bez wzgledu ile budow ciagna jednoczesnie.
Dla przykladu jezeli 6 ludkow stawia dom powiedzmy w miesiac pracujac 12godzin dziennie,to tych samych 6 ludkow budujac 3 domy rownoczesnie buduje je przez 3 m-ce.
Wnioski pozostawiam juz Wam.
To sa oczywiscie moje odczucia w tym temacie i jezeli ktos ma inne zdanie to potrafie je uszanowac i nie mam zamiaru sie z nikim sprzeczac.
Hmmmm... Biorąc do wyliczeń powierzchnię całkowitą- a nie użytkową- to wydaje mi się, że nie zapłaciłem za dużo. Chociaż sam właściciel firmy stwierdził że nie jest tani. Dom o pow. użytkowej 135 m2 + garaż 19 m2. Pow. całkowita- 225,8 m2. Koszt 48 tys. netto. Od fundamentów aż po dach.

RAIDER12
03-05-2008, 12:17
Nie zapłaciłeś.

kotek999
03-05-2008, 22:13
hej, stan surowy otwarty pow. 138 użytkowa, 178 całkowita, dach popaprany, dachówka ceramiczna 150 000 z materiałmi bez okien - nie wiem czy drogo, czy tanio, ale święty spokój ( dodam że grunt pod budowę też "dziwny")

AnetkaS
04-05-2008, 08:25
Nie wiem skąd jesteś ale jak np. wrocław, to tanio :)

enickman
04-05-2008, 21:05
Nie wiem skąd jesteś ale jak np. wrocław, to tanio :)

Dokładnie tak. Wszystkie te porównania o kant można potłuc.

Inne miejsca i inny czas.
Ceny podają ludzie którzy już wybudowali i Ci którzy właśnie "zaklepali" majstra na przyszły rok.
Ostatnio przynajmniej wszyscy podają powierzchnię, co i tak nie do końca jest porównywalne (majstrowie patrzą raczej ile metrów ław, muru, dachu)

t_i_t_o
04-05-2008, 22:25
Dom 140m + garaż, bez piwnic z poddaszem - od wbicia łopaty w ziemię po dach (dachówka) - 32 500 netto - Tarnów.
PS. Nie tknąłem palcem :lol:

mika 30
05-05-2008, 20:44
t_i_t_o

Kiedy stawiałeś i jak można to jakieś zdjęcie z budowy poproszę bo jestem zainteresowana tą ekipą. :D

miciu
05-05-2008, 21:38
T_I_T_O
Masz super cenę :lol: Mamy podobną, tylko majster do kitu :evil: jak narazie trochę musieliśmy mu pomóc. Ale dzisiaj miarka się przebrała i dostał ochrzan :x :x :x Poważnie zastanawiam się nad zmianą wykonawcy :o . Jeszcze na dobre robota się nie zaczeła, a on już musi kończyć poprzednie prace, no i oczywiście z góry zapowiada, że może mieć kilka dni poślizgu :evil: :evil: :evil:

t_i_t_o
05-05-2008, 21:57
t_i_t_o

Kiedy stawiałeś i jak można to jakieś zdjęcie z budowy poproszę bo jestem zainteresowana tą ekipą. :D
Jeszcze stawiam (zacząłem końcem lutego br.), ale kwota do zapłaty jest zapisana w umowie, więc nie ulegnie zmianie. Termin rezerwowałem jesienią ub.r. Na razie jestem zadowolony; mój kierownik budowy też twierdzi, że firma solidnie buduje i nie ma się do czego przyczepić.

Radzik
06-05-2008, 12:04
dom o pow.użytkowej 158m2 + 18m2 garaż, strop żelbetonowy, dach czterospadowy z deskowaniem i papowaniem 29500.

mika 30
06-05-2008, 12:15
Proszę wszystkich aby wraz za m2 i cenami robocizny podawli także kiedy podpisali umowy oraz kiedy zostały postawione domy. Ponieważ Ci co w zeszłym roku podpisali umowy dużo zyskali, w porównaniu do zeszłego roku ceny bardzo podskoczyły. :wink:

Radzik
06-05-2008, 12:29
Proszę wszystkich aby wraz za m2 i cenami robocizny podawli także kiedy podpisali umowy oraz kiedy zostały postawione domy. Ponieważ Ci co w zeszłym roku podpisali umowy dużo zyskali, w porównaniu do zeszłego roku ceny bardzo podskoczyły. :wink:

Cena umówiona na przełomie września/października 2007. Dom się właśnie buduje.
Z tego co wiem to teraz za taki dom, jak mój życzą sobie 35 tyś

nakoto
09-05-2008, 20:01
Witam

moj stan surowy cenowo wyglada tak - dajcie znac Prosze drogo to czy tanio ;o)
ewentulanie z czego moge Im tu przyciac ;o)

sciany wew i zew 25cm
126m2 i 41,6m2 -= 167,6m2 x 35pln = 5.866 pln

komin - razem 13,6m2 x 50 pln = 680 pln
kominki - 8.6 m/b x 15 pln = 129 pln

podciągi - 18,45 m/b x 60 pln = 1107 pln

strop - 117.73 m2 x 60 pln = 7.063 pln
schody - 18 trepów - x 60 pln = 1080 pln

poddasze;

ściany 25 cm

98m2 x 35 pln = 3430 pln

kominy - 25m2 x 50 = 1250 pln
wieniec - 60 m/b x 60 pln = 3600 pln


Dziekuje i Pozdrawiam

AnetkaS
09-05-2008, 20:21
Jak dla mnie to bardzo mało, we Wrocławiu taka cena jest zepełnie nierealna :cry:

Tamara1
11-05-2008, 22:19
co myślicie o wycenie 50tys. zł za stan surowy zamknięty łacznie z hydrauliką i elektryką? w ogole nie mam pojęcia o cenach wiec pytam o rade(dom o powierzchni 125m.

rafal.p
12-05-2008, 00:24
co myślicie o wycenie 50tys. zł za stan surowy zamknięty łacznie z hydrauliką i elektryką? w ogole nie mam pojęcia o cenach wiec pytam o rade(dom o powierzchni 125m.,

Witam,
Myśle że jeśli się trochę pokręcić i poszukać można trochę zjechać.
Ja za stan surowy(143,5m+garaz) ze schodami i tarasem,dach ceramiczny, płacę 35 000 + hydraulik 5500 + elektryk 4000.

Prędzej rzucali takimi kwotami że załamka
Pomorskie :wink:

Arto
12-05-2008, 15:17
Czy możecie mi podpowiedzieć ile powinienem zapłacić kierownikowi budowy, który będzie przeze mnie zatrudniony. On będzie kierował ekipami zewnętrznymi zatrudnianymi przez mnie jako inwestora. Chodzi o wynagrodzenie do stanu surowego zamkniętego

anna2405
12-05-2008, 19:22
Dzis dostalam kosztorys od firmy (Legnica)
Stan surowy zamkniety, wszystkie sciany dzialowe . Kompletny dach wraz z podbitka.Dom 195m calkowitej zabudowy-58tys.
Jestem przerazona.....
fakt,ze firma sprawdzona, bardzo solidna i nic mnie nie bedzie obchodzic....
Poradzcie ! Brac czy szukac dalej???

zibi20071963
12-05-2008, 20:03
Czy buduje ktoś w nowosądeckiem? Jak tam kształtują się ceny?

miciu
12-05-2008, 22:00
Anno - popytaj jeszcze po znajomych, może mają kogoś tańszego. Ja mam deko mniej do zapłaty :) ( okolice Bolesławca ), ale zato obchodzi mnie dosłownie wszystko :o :o :o

Radzik
12-05-2008, 22:18
Dzis dostalam kosztorys od firmy (Legnica)
Stan surowy zamkniety, wszystkie sciany dzialowe . Kompletny dach wraz z podbitka.Dom 195m calkowitej zabudowy-58tys.
Jestem przerazona.....
fakt,ze firma sprawdzona, bardzo solidna i nic mnie nie bedzie obchodzic....
Poradzcie ! Brac czy szukac dalej???

Cieżko stwierdzić. W okolicach Warszawy za wybudowanie takiego domu życzą sobię już coś koło 36-38 tys zł (ściany + więźba + pełne deskowanie i papowanie) do tego dochodzi koszt ekipy, która układa dachówkę w wysokości od 10tyś. Łącznie jakieś 50tyś.
A okna, drzwi i bramę garażową oni też Ci wstawiają skoro piszesz, że tyle chcą za stan surowy zamknięty?
A no i jeszcze jedno, czy oni sami materiał załatwiają i później Ty za niego płacisz, czy może jeszcze tym się zajmujesz. Bo jeśli masz się tym zajmować to tak niezupełnie nie będzie Cię nic obchodzić.

darek77777
13-05-2008, 09:19
Czy możecie mi podpowiedzieć ile powinienem zapłacić kierownikowi budowy, który będzie przeze mnie zatrudniony. On będzie kierował ekipami zewnętrznymi zatrudnianymi przez mnie jako inwestora. Chodzi o wynagrodzenie do stanu surowego zamkniętego ja zapłaciłem 800zł

anna2405
13-05-2008, 10:00
Przy tej kwocie 58tys, nic mnie nie obchodzi-jedynie konsultuja ze mna gdzie i za ile maja kupic.
Chyba sie zdecyduje na nich, bo nie mam mozliwosci uzerac sie z budowlancami, bo i przede wszystkim zupelnie sie na tym nie znam. wiec skoro mam komus zaufac-a oni wedlug wielu opinii do takich naleza, to chyba warto dolozyc pare tysiecy i spac spokojnie....

enickman
13-05-2008, 10:49
Przy tej kwocie 58tys, nic mnie nie obchodzi-jedynie konsultuja ze mna gdzie i za ile maja kupic.

No chyba za 58 tys. :-)

nie napisałaś, czy skoro zamknięty to okna i drzwi też
czy ocieplenie elewacji też?
rynny tez?
materiały kto zamawia?

Jest to cena raczej "warszawska"

anna2405
13-05-2008, 14:13
Bez drzwi i okien, bez ocieplenia, ale z orynnowaniem.
Tak sie wlasnie zastanawiam, skoro nie chca zejsc z ceny, to moze powinnam dolozyc ocieplenie, tynki wewnetrzne...?

enickman
13-05-2008, 14:21
nie jest to do końca dobry pomysł
tynki wewn. i ocieplenie to już trochę inna specjalizacja

Radzik
13-05-2008, 22:04
Przy tej kwocie 58tys, nic mnie nie obchodzi-jedynie konsultuja ze mna gdzie i za ile maja kupic.
Chyba sie zdecyduje na nich, bo nie mam mozliwosci uzerac sie z budowlancami, bo i przede wszystkim zupelnie sie na tym nie znam. wiec skoro mam komus zaufac-a oni wedlug wielu opinii do takich naleza, to chyba warto dolozyc pare tysiecy i spac spokojnie....

Jak poprzednik napisał ... cena jak na rynek "warszawski", czyli wysoki.
Ale jak nie mozesz nikogo znalezc to i tak sie oplaca.... Za rok beda jeszcze drozsi ;)

Rafałsz
13-05-2008, 22:33
Ja muszę zapłacić za dom o powierzchni użytkowej 170m2 +garaż 22m2 za samą robocizne za stan surowy zadaszony otwarty - 70 tyś netto.
Nie wiem czy w okolicach Wrocławia jeszcze ktoś taniej będzie chciał wybudować taki domek ( a jest prosty).
Przerażają mnie te koszta:(

Radzik
14-05-2008, 08:20
Ja muszę zapłacić za dom o powierzchni użytkowej 170m2 +garaż 22m2 za samą robocizne za stan surowy zadaszony otwarty - 70 tyś netto.
Nie wiem czy w okolicach Wrocławia jeszcze ktoś taniej będzie chciał wybudować taki domek ( a jest prosty).
Przerażają mnie te koszta:(

Tak powoli zaczyna mi sie wydawac, ze rynek warszawski jesli chodzi o ceny budowy domu w stanie surowym to najtanszy jest :o

Strasznie duzo te 70tyś.... z czego oni beda budowac? Z cegły pełnej tylko, że na tyle wycenili ?

kasro
16-05-2008, 09:57
Witam,


Chciałbym zapytac za ile sądzicie jestem w stanie wybodowac ten projket?

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=241

Budowa stan surowy zamknięty ekipa
Tynki wewnętrzne ( gładź ) ekipa

Zewnątrz docieplenie + elewacja sam
Instalacje sam
Kafelki sam.
Bez loggii
Ogrzewanie ekogroszek

Czy stan surowy zamnięty z materiałem i robocizną za 150tyś wystarczy? Czy 100tys na wykończenie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

inwestorka102
16-05-2008, 16:38
Witam,
przymierzam się do budowy domu jednorodzinnego, podpiwniczonego, parter+użytkowe poddasze, 270 m2 pow.użytkowej.
Mam wycenę, na stan surowy otwarty, łącznie z kierownikiem budowy (który projektował ten dom) na kwotę 72000 zł (brutto). Rozsądna ta cena?
Zaznaczam, że są to okolice Warszawy.

ALINA123
16-05-2008, 20:58
ja mialam brygade z okolic wrocławia dobra dom 125m2 zrobili zastan surowy z dachem 48tys i to dobrze :wink:

Radzik
16-05-2008, 22:29
Witam,


Chciałbym zapytac za ile sądzicie jestem w stanie wybodowac ten projket?

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=241

Budowa stan surowy zamknięty ekipa
Tynki wewnętrzne ( gładź ) ekipa

Zewnątrz docieplenie + elewacja sam
Instalacje sam
Kafelki sam.
Bez loggii
Ogrzewanie ekogroszek

Czy stan surowy zamnięty z materiałem i robocizną za 150tyś wystarczy? Czy 100tys na wykończenie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Ja osobiscie bym obstawial koszt taki jaki jest podany w projekcie. Pomimo tego, że część robisz sam zawsze mozesz sie napotkac na dodatkowe, nieprzewidziane koszty. A jak chcesz miec pewnosc to policz sobie ile wydasz na cegle, drzewo do dachu, i material na dach oraz beton. To w sumie najbardziej pieniadzo-chlonne rzeczy przy budowie.
No i w sumie najwazniejsza sprawa to to, z czego bedziesz budowal (suporek czy pustaki ceramiczne), co pojdzie na dach (blacha czy dachowka ceramiczna), jakie sobie wstawisz okna (drewniane czy plastiokowe) i czym bedziesz wykanczal wnetrze. Jedno jest na 100% jednak pewne.... na budowie pieniądze wydaje się przewaznie w 5 lub 10.... tysięcy oczywiście ;)

RAIDER12
17-05-2008, 07:08
nie chce mi sie jeszcze raz tego pisać ale jak cofniesz się o kilkanascie ( kilkadziesiąt ) postów to tam wszystko jest opisane - a w wielkim skrócie to to wychodzi tak moja ekipa ( murarze - bo dekarze byli inni ) robiła 3 budowy na raz poprostu szef + 6 ludzi i on rozdzielał tych ludzi tak że raz było u mnie 2 raz 3 + on , czasami go nie było wszystko w zależności od tego jakie prace prowadzili - czyli teraz wychodzi inaczej bo na miesiąc nie ma 10tys - tylko
10tysx3 = 30tys
30/4 = 7,5 tys - a przecież wiadomo że szef wezmie wiecej a swoim pracownikom chyba nie da po 7,5tys?

, zresztą dużo ludzi z tego forum też zmiescili się w takich kwotach - wszystko zależy od skomplikowania budynku i od wytargowania sięCzyli wychodzi że 6 ludzi za dwa miesiace wybuduje 3 domy???

ale grzes
17-05-2008, 23:14
Dzis dostalam kosztorys od firmy (Legnica)
Stan surowy zamkniety, wszystkie sciany dzialowe . Kompletny dach wraz z podbitka.Dom 195m calkowitej zabudowy-58tys.
Jestem przerazona.....
fakt,ze firma sprawdzona, bardzo solidna i nic mnie nie bedzie obchodzic....
Poradzcie ! Brac czy szukac dalej???
buduję również w legnicy jeżeli naprawde solida ekipa to cena jest ok
i musisz się przyzwyczaić budowanie to fura pieniędzy :roll:

benysik
18-05-2008, 10:32
A ja dom w stanie surowym 147m2 zabudowy zapłacę 75 tys za robociznę!!!Okna tylko połaciowe
No fakt dom z antresolą 2 kominy dość skomplikowany
Kształt lit: L Kubatura 800m3 Dach 245m2
I to była oferta najtańsza. Okolice Kołobrzegu.
Chyba naldroższe okolice??!!

Co do prac to rzeczywiściie ekipy 4-5-o osobowe mają 2-3 budy i nie powinno nikogo to dziwić ze względu na przerwy techn. lub zgranie materiałów, kier. budowy i możliwości inwestora itp:
No bo co robić np: na budowie po zalaniu ław fundamentów np: o 9 rano itp.
Pozdr wszystkich

darekpt
18-05-2008, 14:16
nie chce mi sie jeszcze raz tego pisać ale jak cofniesz się o kilkanascie ( kilkadziesiąt ) postów to tam wszystko jest opisane - a w wielkim skrócie to to wychodzi tak moja ekipa ( murarze - bo dekarze byli inni ) robiła 3 budowy na raz poprostu szef + 6 ludzi i on rozdzielał tych ludzi tak że raz było u mnie 2 raz 3 + on , czasami go nie było wszystko w zależności od tego jakie prace prowadzili - czyli teraz wychodzi inaczej bo na miesiąc nie ma 10tys - tylko
10tysx3 = 30tys
30/4 = 7,5 tys - a przecież wiadomo że szef wezmie wiecej a swoim pracownikom chyba nie da po 7,5tys?

, zresztą dużo ludzi z tego forum też zmiescili się w takich kwotach - wszystko zależy od skomplikowania budynku i od wytargowania sięCzyli wychodzi że 6 ludzi za dwa miesiace wybuduje 3 domy???

no jasne , tak bylo u mnie w 2 miesiace wybudowali 3 domy ( bez dachu - dach robil ktos inny )

kasro
19-05-2008, 11:02
Witam,


Chciałbym zapytac za ile sądzicie jestem w stanie wybodowac ten projket?

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=241

Budowa stan surowy zamknięty ekipa
Tynki wewnętrzne ( gładź ) ekipa

Zewnątrz docieplenie + elewacja sam
Instalacje sam
Kafelki sam.
Bez loggii
Ogrzewanie ekogroszek

Czy stan surowy zamnięty z materiałem i robocizną za 150tyś wystarczy? Czy 100tys na wykończenie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Ja osobiscie bym obstawial koszt taki jaki jest podany w projekcie. Pomimo tego, że część robisz sam zawsze mozesz sie napotkac na dodatkowe, nieprzewidziane koszty. A jak chcesz miec pewnosc to policz sobie ile wydasz na cegle, drzewo do dachu, i material na dach oraz beton. To w sumie najbardziej pieniadzo-chlonne rzeczy przy budowie.
No i w sumie najwazniejsza sprawa to to, z czego bedziesz budowal (suporek czy pustaki ceramiczne), co pojdzie na dach (blacha czy dachowka ceramiczna), jakie sobie wstawisz okna (drewniane czy plastiokowe) i czym bedziesz wykanczal wnetrze. Jedno jest na 100% jednak pewne.... na budowie pieniądze wydaje się przewaznie w 5 lub 10.... tysięcy oczywiście ;)

Radzik. no ale koszty w projekcie brzmią optymistycznie. A po wielu przeczytanych postach typu NIe wierzyłam, wolę wziąć na poprawkę. W kosztach projketu podane jest z wykończeniem ok 210tyś brutto. Wiadomo, że bez mebli itp, ale z gotowym wnętrzem w średnim standardzie. Jak znajdę chwilkę, to przymierzę się do wstępnych obliczeń jak napisałeś.

Dzięki za info

adi_
19-05-2008, 17:30
domek 200m2 z porotherma 30 muraz powiedzial 25 ale dolozylem 1000 zeby nie plakal bo conieco moze sie zmienic w trakcie budowy wiec teraz wyszlo 26 000 i jutro zaczynaja

mika 30
19-05-2008, 20:44
Niewiem czy gratulować ceny czy trzymać kciuki ale jak można prosić to fajnie by było dowiedzieć się jak będą przebiegały prace :wink:

TypeR
20-05-2008, 07:25
Witam,
dom 123 m2 użytkowej z poddaszem + garaż:
Ekipa do całości bez dachu, zakupy po mojej stronie (nie robią tarasu) - 25 tys.
więźba + pokrycie dachówką i orynnowanie (220 m2 - 2 kominy, 6 okien) - 11 tys.

Ceny z woj. łódzkiego, ceny negocjowane w zeszłym roku (listopad-grudzień), podpisane umowy w tym roku, było trochę marudzenia, że ceny idą w górę, ale po moim stwierdzeniu, że się z tym liczyłem i byłem u konkurencji, która chętnie za te pieniądze zrobi ... - doszliśmy do porozumienia.

Generalnie to trafiłem na ekipy, które budowały już ten projekt więc nie powinno być niespodzianek (mam nadzieję).

Daniel