PDA

Zobacz pełną wersję : Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14

maksym1001
20-05-2008, 10:46
Witam !

W zeszłym roku zacząłem budowę domu na wzór Benedykta 2 z mgprojekt 150 m2 na parterze + poddasze, zabudowa 207m2, pow cał. ok.300m2, pow dachu około 340m2.
Dotychczas wydałem 300.000 zł. Dom w technologi trójwarstwowej kryty dachówką Roben, 9 veluxów, wełna 15cm na dach ( obecnie ) więźba z deskowaniem i papowaniem, ściana zew cer.U 238 docieplona 10 wełna + k3+ 55m2 klinkieru, posadzki wewnątrz, tynki cem-wap.,instalacji wod-kan ( jeszcze nie płaciłem ), przyłącze wod-kan-prąd., instalacja elektryczna podłączona do sieci. Budowa okolice Poznania. W 98% wszystko robiły firmy. Bez okien, bram i drzwi.Cena obejmuje wszystko co było robione na działce włącznie z projektem oraz dostawą 30 tatr ziemi na wypoziomowanie terenu. Dodam, że dom budowały trzy ekipy ( murarze, cieśle, dekarze ), które mają bardzo dobre opinie. Koszt stanu surowego otwartego od kopania fundamentów poprzez więźbe z deskowaniem oraz dachówka z veluxami, orynnowaniem i obróbkami 58000 zł

Pozdrawiam

adi_
20-05-2008, 20:51
mika cena zbyt wysoka czy za mala ?
a narazie fundamenty zrobione i kanalizacja rozprowadzona po domu i wyjscie z woda czekam na reszte

mika 30
20-05-2008, 20:58
Szczerze mówią cena jest dość mała w porównaniu do tego co sie teraz czyta i co chcą fachowcy. A 200 m2 to jest powieżchnia całkowita czy użytkowa? Ilu murarzy i pomocników stawia?

adi_
20-05-2008, 22:40
to powieszchnia uzytkowa muraz jeden chyba nie wiem jak reszta ale trzech pomocnikow
domek razem z chudziakiem i stropem ma stanac w mesiac z przerwa 2 tygodnie na wyschniecie stropu
wiem ze to moze i malo ale w zeszlym roku za to samo 16 000

tusia221
21-05-2008, 15:29
Witam!
Chcialam zapytac,czy podana cena w kosztorysie tego domku 166800 z vat,jest wiarygodna,Domek bylby budowany w malopolsce,okolice Tarnowa.
http://www.kbprojekt.pl/projekt.php?nr=719&pro=36&spuod=75&spudo=90

oraz jaka bylaby cena budowy tego domku tez systemem gospodarczym do stanu surowego otwartego?
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=403&IdKolekcji=&powierzchnia_od=80&powierzchnia_do=100&kondygnacja=par&nazwa=&symbol=&x=15&y=9&nr=3

mariusz626
27-05-2008, 00:21
witam,

tak czytam te ceny, które podajecie i jestem w szoku, że w Szczecinie tak drogo w stosunku do innych miejscowości,
jestem właśnie po castingach i wycenach kilkunastu wykonawców stanu surowego z dachem i najniższa oferta na samą robociznę jaką dostałem to 59 tysięcy (dom prosty, pow. użytkowa 143m2, całkowita 250m2), gwoli formalności dodam, że najwyższa cena przekroczyła 100 tys,
firmy, które budują tylko z własnym materiałem, wyceniły się w przedziale 254-302 tys., wszystkie ceny brutto,
nie mam zielonego pojęcia z czego to wynika? chyba z ogromnego popytu na budowlańców na lokalnym rynku, masakra

Mariusz

Gosc_gość
27-05-2008, 07:41
witam,

tak czytam te ceny, które podajecie i jestem w szoku, że w Szczecinie tak drogo w stosunku do innych miejscowości,
jestem właśnie po castingach i wycenach kilkunastu wykonawców stanu surowego z dachem i najniższa oferta na samą robociznę jaką dostałem to 59 tysięcy (dom prosty, pow. użytkowa 143m2, całkowita 250m2), gwoli formalności dodam, że najwyższa cena przekroczyła 100 tys,
firmy, które budują tylko z własnym materiałem, wyceniły się w przedziale 254-302 tys., wszystkie ceny brutto,
nie mam zielonego pojęcia z czego to wynika? chyba z ogromnego popytu na budowlańców na lokalnym rynku, masakra

Mariusz
Poszukaj popytaj wśród forumowiczów w swoim regionie na pewno Ci dadzą namiary na swoje Ekipy sprawdzone i nie takie drogie.
I pytaj konkretnie, ale krótko (ludzie za dużo nie lubią czytać i wnikać o co autorowi chodziło), bo widziałem, że robiłeś podchody do tematu.

mariusz626
27-05-2008, 17:39
Poszukaj popytaj wśród forumowiczów w swoim regionie na pewno Ci dadzą namiary na swoje Ekipy sprawdzone i nie takie drogie.
I pytaj konkretnie, ale krótko (ludzie za dużo nie lubią czytać i wnikać o co autorowi chodziło), bo widziałem, że robiłeś podchody do tematu.
problem w tym, że szukałem, pytałem, wycen wiele dostałem i tak jak pisałem nic tańszego w naszym regionie nie znalazłem, takie są w Szczecinie realia i smutna rzeczywistość, potwierdzają to też inni,

Mariusz

Gosc_gość
27-05-2008, 19:22
Poszukaj popytaj wśród forumowiczów w swoim regionie na pewno Ci dadzą namiary na swoje Ekipy sprawdzone i nie takie drogie.
I pytaj konkretnie, ale krótko (ludzie za dużo nie lubią czytać i wnikać o co autorowi chodziło), bo widziałem, że robiłeś podchody do tematu.
problem w tym, że szukałem, pytałem, wycen wiele dostałem i tak jak pisałem nic tańszego w naszym regionie nie znalazłem, takie są w Szczecinie realia i smutna rzeczywistość, potwierdzają to też inni,

Mariusz
No to nieźle się tam porobiło na tym Waszym rynku szczecińskim :-?
chociaż jak ja robiłem casting na wykonawce to też niektóre ceny były z kosmosu - od 220 tys netto do 350 tys netto :o za Stan Surowy Otwarty z materiałami za dom 262m2 pow. całkowitej.

DorciaIQ
29-05-2008, 15:42
Witam wszystkich - to mój pierwszy raz :wink: więc proszę o wyrozumiałość...

Będę budować dom z piwnicą, pow. całkowita ok 400m (samej piwnicy jest 120m) i nie mogę się doszukać wypowiedzi kogoś nt. robocizny stanu surowego otwartego z piwnicą. Moja ekipa bierze 70tys, ale bez dachu - z tego co widzę, to jak na Wawę to jest cena rozsądna na dom tej wielkości, ale z dachem i bez piwnicy - czy mogę zakładać że robocizna dachu jest co najmniej tyle samo warta co robocizna piwnic i mieć spokojne sumienie że jakoś strasznie nie przepłacam? :o :o :o

Nefer
29-05-2008, 15:50
Witam wszystkich - to mój pierwszy raz :wink: więc proszę o wyrozumiałość...

Będę budować dom z piwnicą, pow. całkowita ok 400m (samej piwnicy jest 120m) i nie mogę się doszukać wypowiedzi kogoś nt. robocizny stanu surowego otwartego z piwnicą. Moja ekipa bierze 70tys, ale bez dachu - z tego co widzę, to jak na Wawę to jest cena rozsądna na dom tej wielkości, ale z dachem i bez piwnicy - czy mogę zakładać że robocizna dachu jest co najmniej tyle samo warta co robocizna piwnic i mieć spokojne sumienie że jakoś strasznie nie przepłacam? :o :o :o

To jest tanio jak na W-wę :)

DorciaIQ
29-05-2008, 16:01
Hehe dzięki, liczyłam na taką odpowiedź :D

Ale dom się zawalić nie powinien, bo ekipa wybudowała już trzy takie same projekty, tyle że bez piwnicy... No cóż, pożyjemy, zobaczymy :)

BTW - właśnie czytam Twój dziennik budowy, Nefer, i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem - pewnie Ci już 100 osób mówiło że powinnaś napisać książkę, bo masz świetny styl, ale pewnie się nie obrazisz, jak usłyszysz to jeszcze raz :wink:

Nefer
29-05-2008, 17:09
Hehe dzięki, liczyłam na taką odpowiedź :D

Ale dom się zawalić nie powinien, bo ekipa wybudowała już trzy takie same projekty, tyle że bez piwnicy... No cóż, pożyjemy, zobaczymy :)

BTW - właśnie czytam Twój dziennik budowy, Nefer, i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem - pewnie Ci już 100 osób mówiło że powinnaś napisać książkę, bo masz świetny styl, ale pewnie się nie obrazisz, jak usłyszysz to jeszcze raz :wink:

Dorcia, nie wiem ocokaman z tą książką , ale załapiesz się na egzemplarz autorski :)
Miłego budowania :)

inwestorka102
30-05-2008, 12:35
Witam wszystkich - to mój pierwszy raz :wink: więc proszę o wyrozumiałość...

Będę budować dom z piwnicą, pow. całkowita ok 400m (samej piwnicy jest 120m) i nie mogę się doszukać wypowiedzi kogoś nt. robocizny stanu surowego otwartego z piwnicą. Moja ekipa bierze 70tys, ale bez dachu - z tego co widzę, to jak na Wawę to jest cena rozsądna na dom tej wielkości, ale z dachem i bez piwnicy - czy mogę zakładać że robocizna dachu jest co najmniej tyle samo warta co robocizna piwnic i mieć spokojne sumienie że jakoś strasznie nie przepłacam? :o :o :o

Witaj, jak pisałam kilka postów niżej - zabieram się do budowy domu (okolice wa-wy) podpiwniczonego pow.całk.370m2. Najrozsądniejsza wycena (mimo, że nie najtańsza, bo nawet za45 tyś koleś chce mi budować) wynosi 64tyś brutto za stan surowy otwarty. Dach wycenili mi na 8-9 tyś.

BERNADETKA
30-05-2008, 20:52
Witam
Powierzchnia zabudowy 150,5 m2
Powierzchnia użytkowa [?] 144,0 m2

Fundamenty z ich materiałem wycena 17 tys. <dodam że nie tradycyjne , metoda "na paliki"
reszta 27 tys. bez dachu-na to nie mam jeszcze wyceny

Okolice Białegostoku

Szarbia
30-05-2008, 21:42
Klocek 11x10.5m, pietrowy z piwnica (3 stropy) z dachem papowanym (dwuspadowym) 55 tys.

ewka_3
04-06-2008, 23:47
Witam
jestem nowa, a co za tym idzie zupełnie zielona :oops:
czytam z lekkim przerażeniem wyceny Formowiczów do stanu surowego zamkniętego, ponieważ dziś dostałam swoją wycenę i cena wydaje sie jak na śląsk wygórowana.
Mianowicie za klocek o wymiarach 15x8.50, powierzchnia użytkowa 150mkw bez garażu (20, 5) , pow. całkowita 267 mkw, dach dwuspadowy do stanu surow. zamkniętego z blachodachówką z oknami połaciowymi, orynnowaniem 92000. zy to nie za dużo? Proszę o pomoc.[/b]

anna2405
05-06-2008, 07:20
hm.... nie wiem jakie sa ceny w Waszym regionie, ale u nas to baaardzo duzo!
Domyslam sie,ze domek jest bez piwnicy....?

pado
05-06-2008, 08:04
Tak patrząc po ogłoszeniach gazetowych przynajmniej w Wielkopolsce widzę ,że coraz wiecej firm budowlanych oferuje swoje usługi i z terminami nie jest juz tak źle jak w zeszłym roku. Czyżby stabilizacja ?

skrzypp
05-06-2008, 08:40
Witam ja buduje dom "Murator dom na 102 " z niewielkimi zmianami, zadaszylem taras cały. i troszke go powiekszylem ma 120 m2.
na dzis już wydałem z robocizna 80 000 zl. stan surowy zamkniety . nie wiem czy to jest duzo, sam duzo robie, czeka mnie nie długo wylewka , tynki itp

MURARZE 6,500 ZL.
DEKARZE 7,500 ZL.

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=25

martinez44
05-06-2008, 11:15
No to ja swoje 3 grosze: 170 m2 po podłogach (148m2 uzytkowej) + piwnica 100m2+ garaż:
35 tys. zł z dachem
dolny śląsk. :wink:

skrzypp
05-06-2008, 11:57
No to ja swoje 3 grosze: 170 m2 po podłogach (148m2 uzytkowej) + piwnica 100m2+ garaż:
35 tys. zł z dachem
dolny śląsk. :wink:

a to razem z materiałem :) , to niezle !!!

anna2405
05-06-2008, 17:05
Martinezz44, a kiedy podpisywales umowe? Teraz?
....a propos stabilizacji....mysle,ze nie do konca! ja mialam oferty kilku firm. Tak naprawde tylko jedna!!!to prawdziwi budowlancy. Reszta, to banda dorobkiewiczow.....Cwaniaczki zakladaja firmy budowlane, zatrudniaja jakichs witkow-sprytkow (czesto spod budki z piwem) i robia tlok na rynku.
Zauwazcie jaki to fajny pieniadz. Prosty dom, bez dachu stawia sie kilka tygodni, a oni chca min 30-40 tys. Czyli na osobe okolo 10tys!!! Trudno znalezc lepsza fuche.....
Dlatego trzeba szukac takich, co juz wybudowali kilka domow a nie tylko maja pieczatke :)

darek77777
06-06-2008, 08:04
witam skrzypp ja tez buduje taki sam dom podpywniczyłem go w połowie
i planuje jeszcze podniesc go o 4 pustaki i wyjdzie mi podasze uzytkowe
narazie jestem na etapie wylewania stropu nad piwnica
chetnie bym zobaczł twój bo mieszkam niedaleko okolice cz-wa jak było by to mozliwe napisz moje gg 75 34 600 :wink:

DorciaIQ
13-06-2008, 15:50
....a propos stabilizacji....mysle,ze nie do konca! ja mialam oferty kilku firm. Tak naprawde tylko jedna!!!to prawdziwi budowlancy. Reszta, to banda dorobkiewiczow.....Cwaniaczki zakladaja firmy budowlane, zatrudniaja jakichs witkow-sprytkow (czesto spod budki z piwem) i robia tlok na rynku.
Zauwazcie jaki to fajny pieniadz. Prosty dom, bez dachu stawia sie kilka tygodni, a oni chca min 30-40 tys. Czyli na osobe okolo 10tys!!! Trudno znalezc lepsza fuche.....
Dlatego trzeba szukac takich, co juz wybudowali kilka domow a nie tylko maja pieczatke :)

Jednak myślę że coś jest w tej stabilizacji, bo parę dni temu wylądowałam bez ekipy, a budowa miała zaczynać się za miesiąc, po paru dniach uruchamiania znajomych i buszowania po forum mam kilka ofert POLECONYCH ekip, którzy mogą wejść za miesiąc - dwa, góra trzy... No dobra, może nie są tanie, ale wolę już dać trochę więcej i nie wylądować nagle w trakcie budowania na lodzie :o

magicc
13-06-2008, 16:56
Witam!
Chcialam zapytac,czy podana cena w kosztorysie tego domku 166800 z vat,jest wiarygodna,Domek bylby budowany w malopolsce,okolice Tarnowa.
http://www.kbprojekt.pl/projekt.php?nr=719&pro=36&spuod=75&spudo=90

oraz jaka bylaby cena budowy tego domku tez systemem gospodarczym do stanu surowego otwartego?
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=403&IdKolekcji=&powierzchnia_od=80&powierzchnia_do=100&kondygnacja=par&nazwa=&symbol=&x=15&y=9&nr=3

Cena 170 tyś brutto to realna cena.
Pamiętaj, że wykończenie kosztuje troszkę więcej.
Drugi dom podobnie. Systemem gospodarczym można wiele zaoszczędzić, ale trzeba mieć trochę czasu, aby wszystkiego doglądać, jeździć po hurtowniach itp.

Ale da się zrobić i polecam ten system budowy.

arti c/e
15-06-2008, 02:33
Witam.Ja buduję dom arch.Sajdaka.
Pow 235m2 w tym garaz .
Robocizna 45tys mury z więzbą.Pokrycie dachu 15tyś.

http://www.domysajdaka.pl/4/p9m10.htm

darekzet
17-06-2008, 12:50
buduje się 20 km od wawy - Zagościniec k.Wołomina, dom piętrowy + poddasze nieużytkowe, powierzchnia uż. 196m2 + 43m2 pomieszczeń gospod. (garaż, kotłownia, itd)
robimy projekt indywidualny: elewacje (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/64587169964f3e63.html); parter (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3eec18117829e7c4.html); piętro (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fbfd470bfcfaaa0c.html).

mam już kilka wstępnych wycen stanu surowego mojego domu:
firma spod warszawy - 85 tys brutto
mała ekipa z lubelskiego - 45 tys + konstrukcja dachu i krycie deskami i papą (pewnie dodatkowo 10-15 tys)
firma z mazur (budują na mazowszu) - 54 tys brutto
firma z miejscowości w której buduję - 55 tys brutto ... tutaj jest jeszcze kilka dużych plusów

powyższe wyceny sa bez żadnych negocjacji cenowych, wszędzie podawałem taki sam zakres robót: ławy, fundament, ściany, schody, stropy (u mnie są 2), konstrukcja dachu, deski+papa

seba_x
17-06-2008, 16:37
buduje się 20 km od wawy - Zagościniec k.Wołomina, dom piętrowy + poddasze nieużytkowe, powierzchnia uż. 196m2 + 43m2 pomieszczeń gospod. (garaż, kotłownia, itd)
robimy projekt indywidualny: elewacje (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/64587169964f3e63.html); parter (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3eec18117829e7c4.html); piętro (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fbfd470bfcfaaa0c.html).

mam już kilka wstępnych wycen stanu surowego mojego domu:
firma spod warszawy - 85 tys brutto
mała ekipa z lubelskiego - 45 tys + konstrukcja dachu i krycie deskami i papą (pewnie dodatkowo 10-15 tys)
firma z mazur (budują na mazowszu) - 54 tys brutto
firma z miejscowości w której buduję - 55 tys brutto ... tutaj jest jeszcze kilka dużych plusów

powyższe wyceny sa bez żadnych negocjacji cenowych, wszędzie podawałem taki sam zakres robót: ławy, fundament, ściany, schody, stropy (u mnie są 2), konstrukcja dachu, deski+papa


to oczywiście ceny za robociznę ? tanio jak na tak duży dom . ile masz metrów pow. całkowitej ? mi przy 300 całkowitej powiedzieli fachowcy 70 netto sama robocizna bez więźby dachowej

darekzet
17-06-2008, 16:45
to oczywiście ceny za robociznę ? tanio jak na tak duży dom . ile masz metrów pow. całkowitej ? mi przy 300 całkowitej powiedzieli fachowcy 70 netto sama robocizna bez więźby dachowej

oczywiście to cena za samą robociznę, potrzebny sprzęt zapewnia wykonawca, ja zapewniam wykop pod ławy
powierzchnia całkowita to 196+43= 239m2 + poddasze nieużytkowe (po podłodze 106m2), ale tego nie liczę

mam 2 faworytów do budowy, na chwilę obecną wygrywa firma z tej samej miejscowości (1,5 km od miejsca budowy) ze względu na to że ta sama firma produkuje pustaki keramzytowe (chce z tego budować), bloczki fundamentowe, stropy terriva, krztałtki itd., mają też własną koparkę i inny cięższy sprzęt, nie będę też musiał zapewniać im "domku" mieszkalnego

zobaczę jeszcze jak bardzo promocyjnie potraktują mi wycenę własnych materiałów :)

kasia1981
18-06-2008, 08:40
ja miałam złudne przeświadczenie że ceny jakoś się uspokoiły i nie rosną ale jak tak nie jest, mamy jedną ekipę już wybraną wszyscy mówili że jak na nasz region to drogo to zaczeliśmy się rozglądać niby za tańszymy jak przyszło do wyceny to okazuje się że nasi nie są wcale tacy drodzy. nie oszukujmy się robocizna nadal rośnie może nie w takim tempie ale jednak

thingrim
20-06-2008, 22:12
To ja dodam cos od siebie.
Lokalizacja pod krakowem
Cena uzgodniona w ubieglym roku , fachowcy sprawdzeni szybcy i dokladni.
Projekt APS136 parter z poddaszem ,Powierzchnia użytkowa: 154.9m2
Powierzchnia zabudowy: 139.2m2
Za robocinze z dachem (4 jaskolki) ustalilismy 40000 (bez robot ziemnych).
Dodatkowo doszla mi plyta fundamentowa pod calym domem (robocizna 6000), oraz roboty ziemne (jak dotad 4000).

Pozdrawiam

arktyk
23-06-2008, 10:42
Ciekawe jak ludzie budują domy za 100 -150 tys zł, skoro robocizna SSO to około 40.000,00 zł :wink:

Pozdr,

martek1981
23-06-2008, 15:19
Umowa z 21.06. Sprawdzona solidna ekipa z referencjami, buduje w okolicach Słupska. Dom z bez piwnic, parterowy z uzytkowym poddaszem. Powierzchnia netto 198m2. Dach kopertowy, dachowka ceramiczna, 10 okien dachowych. Stan surowy otwarty: 50 000 PLN :lol: i moge uważać sie za szczesliwca bo padały juz wyceny na 70 000 - 80 000 PLN :o
Pozdrawiam.

Ofcbur
23-06-2008, 15:25
Umowa z 21.06. Sprawdzona solidna ekipa z referencjami, buduje w okolicach Słupska. Dom z bez piwnic, parterowy z uzytkowym poddaszem. Powierzchnia netto 198m2. Dach kopertowy, dachowka ceramiczna, 10 okien dachowych. Stan surowy otwarty: 50 000 PLN :lol: i moge uważać sie za szczesliwca bo padały juz wyceny na 70 000 - 80 000 PLN :o
Pozdrawiam.

Tylko pozazdrościć, my w Szczecinie, za dom o pow. netto 200 m2, dach wielospadowy, 8 okien dachowych płacimy 85 tys. netto i była to najniższa wycena. Dostaliśmy też parę wycen na robociznę z materiałami ale oscylowały wokół 300-320 tys- masakra. Ale niestety w Szczecinie takie ceny to normalka, co nas bardzo zadziwia.

agapinek
24-06-2008, 10:09
Budujemy "Melodię" z krajobrazow. Dom 205 m (w tym garaz 2 stanowiskowy) z poddaszem uzytkowym, dachu mamy ponad 300m. Dachowka betonowa Braas, beton komorkowy na sciany. Wlasnie dzis koncza obrobki blacharskie na dachu i juz wiem ze na nasz stan surowy otwarty wydalismy 240tys. (W tym jest cena przylaczy, tymczasowego ogrodzenia i blaszaka).

Pozdro,
aga

Schyzol
24-06-2008, 17:47
Ja muszę zapłacić za dom o powierzchni użytkowej 170m2 +garaż 22m2 za samą robocizne za stan surowy zadaszony otwarty - 70 tyś netto.
Nie wiem czy w okolicach Wrocławia jeszcze ktoś taniej będzie chciał wybudować taki domek ( a jest prosty).
Przerażają mnie te koszta:(
mam podobnie i tez jestem z okolic wroclawia

Schyzol
24-06-2008, 18:08
Realnie z jakies madrej gazety (bodajze Rzeczpospolita) IV.2008

Materialy budowlane:

Taras - 2276 zl
Elewacja 3271zl
Dach (konstrukcja i poszycie) 43282zl
Strop nad parterem 16533 zl
Parter i poddasze 87167 zl
Fundament 19021 zl

Suma 173.299 zl brutto

152 m2 uzytkowe -full wypas z oknami z elewacja kominami itd..co wy na to ?

kurde wszystko zalezy kto z kim w czym i gdzie buduje? tzn. jak nisko sa wody grunotwe, czy sa media, jaka ziemia, jaki dojazd czy daleko jest np. Betoniarnia, czy robi to Pan Kaziu z ekipa spod budki z piwem czy uczciwa firma its.. dlugo by wymieniac

Ja jestem z okolic Wroclawia stan surowy otwarty 170.000 netto (7%) z dachem , garazem..aha i buduje Ytongiem

dominka
24-06-2008, 20:11
Budujemy LMP 133, pracownia Lipińscy 185 m pow. użytkowa + garaż jednostanowiskowy - nasz sso to też ok. 230 tys.Budowa systemem gospodarczym. Sama robocizna - murarze 45 tys, cieśla (więźba +pełne deskowanie) i dekarz 20 tys.

karolcia14m
25-06-2008, 11:59
Wybudowanie domu 140m2 - parter + poddasze użytkowe - 43 tysiące brutto. Najtańsza ekipa oferowała nam cenę 36 tysięcy ale zacząć chciała dopiero w sierpniu 2008, najdroższa policzyła 62 tysiące netto! Do dach - dość skomplikowany - więźba 9 tys, dachówka, okna, rynny - 16 tysięcy. Okolice Warszawy. Budowa marzec-czerwiec 2008

Schyzol
26-06-2008, 07:22
Wybudowanie domu 140m2 - parter + poddasze użytkowe - 43 tysiące brutto. Najtańsza ekipa oferowała nam cenę 36 tysięcy ale zacząć chciała dopiero w sierpniu 2008, najdroższa policzyła 62 tysiące netto! Do dach - dość skomplikowany - więźba 9 tys, dachówka, okna, rynny - 16 tysięcy. Okolice Warszawy. Budowa marzec-czerwiec 2008

rozumiem ze te 43 tys to za budowe dachu , murow, stanu zero i fundamentow, razem z koparka pod wykonanie fundamentow, geodeta do wyznaczenia dzialki noi kieownikiem budowy prowadzacym prace ?

karolcia14m
26-06-2008, 08:15
Chciałabym żeby tak było. Koszty dachu dodatkowe (napisałam). Geodeta, koparka i kierownik to dodatkowy wydatek. 43 tysiące wzięła ekipa za wybudowanie od fundamentów do poddasza. W cenę nie wchodzi taras, jedynie schody przed budynkiem. Robiłam sondaż w okolicy wśród znajomych. Ceny kształtują się w zależności od daty zawarcia umowy. Koleżanka za dom o podobnym wyglądzie ale nieco większy bo z podwójnym garażem za ten sam zakres prac (bez dachu) zapłaciła 42 tys, z tym że umowę zawierała w ubiegłym roku. Zejście poniżej 40 tysięcy za same mury w naszej okolicy graniczy z cudem.

karolcia14m
26-06-2008, 08:24
Cała robocizna tzn. geodeta, wykop, fundamenty, mury, więźba oraz dach kryty dachówką cementową z oknami dachowymi i orynnowaniem wyniósł 70100 zł.

Monti2008
26-06-2008, 10:41
Taki domek:
http://www.z500.pl/projekt/z56.html
140m2, beton komórkowy,
Robocizna za : fundamenty,ściany,więźbę i pokrycie blachodachówką,rynny. to 35 tys. zł
Koszt przygotowania terenu, koparki, geodety po mojej stronie.
Nie za tanio, gdyż w Lubelskim rozglądając się już 50km od Lublina na wschód można do takiej roboty spokojnie znaleźć ekipę za 20tys, ale problem dla nich to odległość i wolą budować w swojej okolicy, szkoda :)

pozdrawiam

Schyzol
26-06-2008, 11:39
Cała robocizna tzn. geodeta, wykop, fundamenty, mury, więźba oraz dach kryty dachówką cementową z oknami dachowymi i orynnowaniem wyniósł 70100 zł.

Bingo! jak mi ktos pisze ze wybudowal stan otwarty za 25-30 tys ze wszystkim - to chyba ma geodete w rodzinie i wujka, ktory ma firme budowlana i robi mu po kosztach.

DorciaIQ
26-06-2008, 13:20
Dom podpiwniczony, 360 m kw pow. całkowitej, dość skomplikowany dach.
Wyceny robocizny SSO z odeskowaniem i papą na dachu:
od 85 tys do 153 tys. Wszystko polecone ekipy od znajomych i z FM :D

A najlepszy był jeden koleś, który wypytywał mnie o powierzchnię użytkową (której jest 230 m) i od tego liczył stawkę 200 zł/m i nie kumał czemu się dziwię że patrzy na użytkową a nie całkowitą, tym bardziej jak ja mam ponad 100 metrową piwnicę... :o :P

gianti
28-06-2008, 09:27
region łódzki, wyceny od 4 firm etapów : fundamenty, ściany, strop. od 44 tyś do 80 tyś. za 240 m2 powierzchni całkowitej.
chyba wybieram ofertę pomiędzy za 50 tyś - nie najtańsi ale sprawiają niezłe wrażenie na podstawie porównania tego jak budują z innymi potencjalnymi wykonawcami. może znalazłbym taniej jeśli bym szukam firm, które mają wolne dopiero na sezon 2009 - ale wówczas nie wiadomo czy nie podniosą cen.

Co wy na to?

do tego ta sama ekipa wyceniła poddasze na 12 tyś z konstrukcją stalową + za dach 335 m2 - 23 tyś (blachodachówka)

Robek Warmia
05-07-2008, 15:35
Dom na Warmii Kalie 2 190m2 powierzchni uzytkowej, garaż dwustanowiskowy, piwnica wszędzie za wyjątkiem garażu, dach 2-spadowy, 2 lukarny, wykusz, 3 balkony, piwnica bez potrzeby drenażu, do tego ocieplenie (styropian, siatka z klejem i cerplast), dach - konstrukcja, pokrycie, orynnowanie, (stan surowy otwarty)
Za to wszystko robocizna 95 000 zł. Dużo czy mało? Cena obejmuje kierownika budowy. Co wy na to? Proszę o opinie

p.s start budowy marzec 2009 r.

Dorota i Andrzej
06-07-2008, 23:03
Proszę bardziej doświadczonych o pomoc.
Budujemy dom w Wwie - piętrowy, około 230 m. Dach czterospadowy, prosty.
Właśnie otrzymaliśmy kosztorys. Co Wy na to?

stan surowy otwarty (od humusu po dach z deskowaniem pokryty papą) - sama robocizna 85 tys. Dom ma być budowany z porothermu 25, stropy monolityczne.

Czy to nie trochę drogo?

Pomóżcie!!!!!!!! Wykonawca ma dobrą opinię, budowę zaczynamy we wrześniu i musimy szybko się decydować.

Z góry dziękuję

Nefer
06-07-2008, 23:07
Proszę bardziej doświadczonych o pomoc.
Budujemy dom w Wwie - piętrowy, około 230 m. Dach czterospadowy, prosty.
Właśnie otrzymaliśmy kosztorys. Co Wy na to?

stan surowy otwarty (od humusu po dach z deskowaniem pokryty papą) - sama robocizna 85 tys. Dom ma być budowany z porothermu 25, stropy monolityczne.

Czy to nie trochę drogo?

Pomóżcie!!!!!!!! Wykonawca ma dobrą opinię, budowę zaczynamy we wrześniu i musimy szybko się decydować.

Z góry dziękuję
POczytaj trochę powyżej...

Dorota i Andrzej
06-07-2008, 23:42
Nefer, czytałam! Przebrnęłam przez posty z tego roku i nie czuję się wcale mądrzejsza. Jest taka rozpiętość cenowa zależnie od regionu, podpiwnicznia bądź jego braku, stopnia skomplikowania dachu itp itd., że trudno mi się w tym połapać.
Mój dom jest stosunkowo nieskomplikowany (piętrowy, ale nie klasyczny "klocek) - KORAL z MG Projekt. Ten sam wykonawca rok temu znajomemu policzył 65 tys. za budowę domu o podobnej powierzchni użytkowej, ale z użytkowym poddaszem, lukarnami, balkonami. Byłam przekonana, że dom piętrowy jest prostszy w budowie i że ceny robocizny się ustabilizowały. Przypomnę, że od nas gość chce 85 tys.

enickman
07-07-2008, 08:15
To drogo

Nefer
07-07-2008, 11:44
Nefer, czytałam! Przebrnęłam przez posty z tego roku i nie czuję się wcale mądrzejsza. Jest taka rozpiętość cenowa zależnie od regionu, podpiwnicznia bądź jego braku, stopnia skomplikowania dachu itp itd., że trudno mi się w tym połapać.
Mój dom jest stosunkowo nieskomplikowany (piętrowy, ale nie klasyczny "klocek) - KORAL z MG Projekt. Ten sam wykonawca rok temu znajomemu policzył 65 tys. za budowę domu o podobnej powierzchni użytkowej, ale z użytkowym poddaszem, lukarnami, balkonami. Byłam przekonana, że dom piętrowy jest prostszy w budowie i że ceny robocizny się ustabilizowały. Przypomnę, że od nas gość chce 85 tys.

NO bo to własnie zalezy od bardzo wielu czynników. Porównywanie jabłek i gruszek do niczego nie prowadzi.
U mnie SSO wyszło nieco poniżej 900 pln za metr użytkowej ( z materiałem). Tylko co z tego ? Nasze domy są na pewno różne :):):)
Pozbieraj oferty ( jak każdy) i wybierze - innej drogi nie ma :):)

Robek Warmia
07-07-2008, 18:47
Powyżej napisałem Dom na Warmii Kalie 2 190m2 powierzchni uzytkowej, garaż dwustanowiskowy, piwnica wszędzie za wyjątkiem garażu, dach 2-spadowy, 2 lukarny, wykusz, 3 balkony, piwnica bez potrzeby drenażu, do tego ocieplenie (styropian, siatka z klejem i cerplast), dach - konstrukcja, pokrycie, orynnowanie, (stan surowy zamknięty)
Za to wszystko robocizna 95 000 zł. Dużo czy mało? Cena obejmuje kierownika budowy. Co wy na to? Proszę o opinie

p.s start budowy marzec 2009 r.

Hej - nikt nie zbiera kosztorysów ze startem budowy na 2009 r ?
Nikt nie potrafi sie w jakiś sposób do tego kosztorysu odnieść choćby w ogólny sposób. Proszę bardziej doświadczonych o opinię.

Rudek12
08-07-2008, 13:34
Co powiecie na cenę 47000 za dom o powierzchni 141m2 plus garaż 19m2.
Dom buduję na Śląsku.

enickman
08-07-2008, 13:49
Powyżej napisałem Dom na Warmii Kalie 2 190m2 powierzchni uzytkowej, garaż dwustanowiskowy, piwnica wszędzie za wyjątkiem garażu, dach 2-spadowy, 2 lukarny, wykusz, 3 balkony, piwnica bez potrzeby drenażu, do tego ocieplenie (styropian, siatka z klejem i cerplast), dach - konstrukcja, pokrycie, orynnowanie, (stan surowy zamknięty)
Za to wszystko robocizna 95 000 zł. Dużo czy mało? Cena obejmuje kierownika budowy. Co wy na to? Proszę o opinie

p.s start budowy marzec 2009 r.

Hej - nikt nie zbiera kosztorysów ze startem budowy na 2009 r ?
Nikt nie potrafi sie w jakiś sposób do tego kosztorysu odnieść choćby w ogólny sposób. Proszę bardziej doświadczonych o opinię.

za mniej więcej tyle samo m2 tylko bez piwnicy i z dachem 4-spadowym ale za to bez lukarn i bez elewacji i tylko z deskowaniem płacę obecnie pod Warszawą 45k
nie wiem ile biorą dekarze i fachowcy od elewacji, ale chyba nie 50k
radzę szukać dalej, zresztą nawet jak tuzin osób tutaj napisze, że tanio - i tak radzę szukać dalej - zawsze można trafić coś lepszego (oczywiście nie za długo)

P.S. Kierownik z gestii ekipy, to chyba nie jest najlepsza opcja

Rudek12
08-07-2008, 13:50
Do poprzedniego postu oczywiście od fundamentu aż po dach.
Ps. Nawiążę kontakt z osobami budującymi na Śląsku.

darek77777
08-07-2008, 14:28
witam rozopczołem budowe w maju tego roku za jakies 3 tygodnie połoza mi dach ceny o ktorych piszecie za robocizne to dla mnie szok
ja za dom z połowa podpiwniczona i podasze uzytkowe z schodami
zapłace około 23-25tys za robocizne.Firma sprawdzona i nic mnie nie obchodziło tylko material dostarczyc na czas. :lol:

beata&olek
08-07-2008, 20:10
No to ja swoje 3 grosze: 170 m2 po podłogach (148m2 uzytkowej) + piwnica 100m2+ garaż:
35 tys. zł z dachem
dolny śląsk. :wink:


Cześć :)

powiedz proszę z jakich okolic dolnego śląska jestes??? dłuzszy czas szukam ekipy budowlanej ale takiej ceny nikt mi tu nie podaje....
stawiamy domek 167 m2,prosty, dach dwuspadowy w tym fundamet już jest i goście wołają nam za mury, schody + dach około 40-50 tyś zł.....

budujemy- pomiędzy Lubinem a Legnicą....

gdybys był z tych okolic to bedę wdzięczna za namiar :)

pozdrawiam

Beata

darek77777
08-07-2008, 21:45
Witam dokładnie jestem z okolic cz-wa
firmy biora ile sie da wiadomo ja np. uzgodniłem od całosci nie za metry
stan surowy otwarty z dachem i papowaniem bez kominow kinkierowych
wiadomo osobno kasa.Mam dwa koszt na gotowo około 2-3 tys zalezy z jakiej cegły czerwona tansza bo 1,6zł sztuka lub burgunt 2,4zł szt.
Jutro przychodza do dachu kwestia dwa 2-3-tygodnie {pogoda} i mam stan surowy.Dokładnie ma dom z muratora 'dom na 102' ale z własnym projektem
czyli w połowie podpywniczony strop akerman i podasze uzytkowe.Z 102metry projektant zrobił mi około 180m.Pozdrawiam jak
cos doradze moje gg 7534600 idzie jeszcze tano wybudowac dom. :D :D :D :D

wu
08-07-2008, 22:49
mnie ekipa powiedziała 49 tys za całość robocizny znaczy od fundamentów aż do dachu łącznie z położeniem dachówki 6 oknami dachowymi tarasem i schodami zewnętrznymi, 2 kominy z klinkieru, strop monolit powierzchnia prawie 190 m2 z tym ,że dach prosty dwuspadowy z jedną dużą lukarną od frontu i dwoma balkonami zaczniemy prawdopodobnie na wiosnę 2009

Rudek12
09-07-2008, 00:26
W moim przypadku muszę jeszcze uwzględnić szkody górnicze II kategorii. Ponadto dach mam czterospadowy 5 okien połaciowych, dwie lukarny.
Ps. Nawiążę kontakt z budującymi na Śląsku.

wu
09-07-2008, 09:26
Rudek12 no w którą stronę by mapy nie oglądać to ja tak jakby na Śląsku :wink: ale Tobie pewnie chodzi o bardziej śląskich Ślązaków :wink: więc poszukaj na forum "Grupy budujące" jest grupa Śląsk Górny i okolice

Rudek12
09-07-2008, 09:37
Chyba trochę źle się wyraziłem, nie dzielmy miejscowości na bardziej Śląskie i mniej Śląskie. Konkretnie poszukuję "budowniczych" którzy na swoim terenie mają szkody górnicze.

wu
09-07-2008, 11:10
no teraz wszystko jasne :wink: jeszcze raz polecam forum Grup budujących myślę że tam znajdziesz sporo osób budujących na szkodach bo kilka osób pisało przy okazji fundamentów że własnie budują na takim terenie

monikaitomek
13-07-2008, 17:56
My budujemy naszego Kwarca
http://www.projektydomow.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=132
Za stan surowy otwarty razem z dachem i położeniem dachówki płcimy 32tyś
Pozdrawiam

krab32
17-07-2008, 09:59
Buduje taki domek http://www.z500.pl/projekt/z34.html mam już stan zero, w tym roku chcemy ściany z dachem- czyli stan surowy otwarty. Ile może chcieć ? (jedna chce 25 tyś ,druga 30 tyś- bez dachu) więc w jakich granicach powinna kształtować się cena za ściany (bez działówek na piętrze) i dach? pozdrawiam

arktyk
18-07-2008, 15:06
Jak więc ludzie budują domy za 100.000 zł pod klucz?
A tak na poważnie, to ceny od ubiegłego roku znacząco wzrosły jeśli chodzi o robociznę.

Pzodr,

daro31ie
22-07-2008, 07:50
place 40 tys :evil:

Rudek12
22-07-2008, 09:33
place 40 tys :evil:

Za wszystkie związane z budową domu roboty budowlane? :)

enickman
22-07-2008, 10:07
place 40 tys :evil:

Za wszystkie związane z budową domu roboty budowlane? :)

Moim zdaniem tylko za wykopy :-)

Rudek12
22-07-2008, 11:18
place 40 tys :evil:

Za wszystkie związane z budową domu roboty budowlane? :)

Moim zdaniem tylko za wykopy :-)
Może jeszcze oszalunkowanie. :)

daro31ie
22-07-2008, 20:36
Tyle place za robocizne stan surowy otwarty :D

paula8122
23-07-2008, 11:02
Buduje taki domek http://www.z500.pl/projekt/z34.html mam już stan zero, w tym roku chcemy ściany z dachem- czyli stan surowy otwarty. Ile może chcieć ? (jedna chce 25 tyś ,druga 30 tyś- bez dachu) więc w jakich granicach powinna kształtować się cena za ściany (bez działówek na piętrze) i dach? pozdrawiam

ja mam http://www.archon.pl:8080/projekt_domu/Dom_w_winogronach/m43f330febce1e
ten domek tylko powiększony. pow. uż. 97m2
ekipa bierze 25 tyś z dachem. Czyli krokwy bez blachy.

Raaff
23-07-2008, 16:27
Witam,
zaczynam niebawem budowę domu Faworyt II (pracownia mgprojekt): 174m2 pow. użytkowej z dwoma garażami, wielospadowy dach, poddasze użytkowe. Z ekipą umówiłem się na 55 tyś. zł (robocizna oczywiście) - stan surowy (fundamenty, mury, dach z pokryciem, tarasy, kominy, schody wewnętrzne, bez okien i drzwi). Buduję w okolicach Torunia. Jeżeli ktoś ma jakieś rozeznanie i doświadczenia prosiłbym bardzo o opinię czy jest to rozsądna cena?

krab32
23-07-2008, 18:27
Do pauli
Czy te 25 tyś to z fundamentem ? Bo ja już mam fundamenty i nie wiem ile mniej/więcej za nie odliczyć (5 tyś)

daro31ie
23-07-2008, 19:48
Ale tolerancja :evil:

paula8122
24-07-2008, 12:31
Do pauli
Czy te 25 tyś to z fundamentem ? Bo ja już mam fundamenty i nie wiem ile mniej/więcej za nie odliczyć (5 tyś)

Tak z fundamentami!

Fundamenty wyniosą mnie jakieś 7-8 tyś. Chodzi o materiały.

anna2405
24-07-2008, 12:43
Co? 7-8 tys materialy na fundament??? Nie wiem skad je bierzesz, bo ja za materialy na fundament dalam 18.000....

enickman
24-07-2008, 13:53
Co? 7-8 tys materialy na fundament??? Nie wiem skad je bierzesz, bo ja za materialy na fundament dalam 18.000....

7-8 to ja dałem za sam beton na ławy :-)

paula8122
24-07-2008, 14:18
Co? 7-8 tys materialy na fundament??? Nie wiem skad je bierzesz, bo ja za materialy na fundament dalam 18.000....

spokojnie spokojnie ;-) za beton z gruchy zapłaciłam 4200 plus żwir cement itd.......
jeszcze dokładnych kosztow nie znam gdyż dopiero zalewam i zobaczymy jak to wyjdzie.

miciu
24-07-2008, 17:43
Naprawdę jakiś mały ten Wasz koszt fundamentów :o . Chyba, że dom też malutki. A ja myślałam że nasz fundament wyszedł nam niedrogo :o

paula8122
25-07-2008, 08:14
Naprawdę jakiś mały ten Wasz koszt fundamentów :o . Chyba, że dom też malutki. A ja myślałam że nasz fundament wyszedł nam niedrogo :o

Domek mały 100 m użytkowy. Więc może dlatego.

naLeśnik
27-07-2008, 17:29
Co? 7-8 tys materialy na fundament??? Nie wiem skad je bierzesz, bo ja za materialy na fundament dalam 18.000....

7-8 to ja dałem za sam beton na ławy :-)
a ja za beton dałem 6 tys.

darek77777
27-07-2008, 21:33
zgadzam sie bo same ławy9grucha0 kosztowały mnie 4tys a gdzie bloczki
cement i zapłacenie ekipy
koszt około 15-16tys plus minus :D

anna2405
27-07-2008, 22:23
18000 to materialy! 15000 zaplacilam firmie....
Mozna bylo taniej, ale na fundamentach nie chcialam oszczedzac! Wszystko z najwyzszej (wysokiej) polki :)

paula8122
28-07-2008, 08:11
to mieliście inną ekipę do fundamentów. Ja mam jedną od fundamentów po dach.

naLeśnik
28-07-2008, 09:04
18000 to materialy! 15000 zaplacilam firmie....
Mozna bylo taniej, ale na fundamentach nie chcialam oszczedzac! Wszystko z najwyzszej (wysokiej) polki :)
Wszystko z najwyższej półki tzn co? jaki beton?, jakie bloczki?? ......hmmm co jeszcze? ocieplenie, izolacje?

enickman
28-07-2008, 11:08
na najwyższej półce, to chyba leży najlżejszy beton :-)

bąbeluś
28-07-2008, 12:54
Okolice Krakowa powierzchnia użytkowa 340m (garaż dwustanowiskowy, częściowe podpiwniczenie, parter, poddasze) stan surowy otwarty, jedna firma od fundamentów po dach, robocizna 140 000. Jestem w trakcie parteru. Na mojej głowie był tylko geodeta, a teraz to materiał.

Wirecki
29-07-2008, 13:07
230 m2, garaż jednostanowiskowy, parter z poddaszem, antersola, dość skomplikowany dach, projekt indywidualny - wąska działka. w sumie 85 tys za robociznę z drewnem potrzebnym do budowy. Ekipa ma cały sprzęt. Do zrobienia stanu surowego dojdzie mi tylko koszt koparki.

dorusia
29-07-2008, 19:35
Witam,
właśnie borykamy się z podjęciem decyzji.....

Firma wchodzi robi stan surowy otwarty z dachem (dachówka)i z oknami dachowymi, strop terriva, sami ogradzaja teren, z własnym materiałem, nawet z własnym kibelkiem, geodeta też wliczony w cenę.

Wycena wyszła na 255 tyś

Dom 200m2, dwurodzinny bez garażu...........

Nie wiemy czy to dużo.

Proszę o opinie


Pozdrawiam

Dorota

anna2405
29-07-2008, 21:20
Ile??? 255 TYSIECY ???
kibelek to koszt 250 zl/mies, ogrodzenie tymczasowe-moja dzialka ma 14 arow, wyszlo okolo 700zl.
Mam nadzieje,ze to cena ze wszystkimi materialami budowlanymi! Lacznie z instalacjami, wylewkami....ale to i tak sporo....

darek77777
29-07-2008, 21:43
Oj Dorusia to ładnie cie oskubią
za tyle to sie postawi i wykączy w miare na standart i sie wprowadzasz
bynajmniej w mojej okolicy.
chyba ze ogrodzenie słubki kinkier a w srodek cos kutego i do
ogrodzenia masz z 2 km oj to blisko tej ceny no i kibelek z prysznicem
oj to tak ale to i tak duzo za duzo pozdrawiam :)

darek77777
29-07-2008, 22:10
a tak na marginesie zaczołem w maju tego roku
i mam juz prawie stan surowy otwarty z dachem i papa została kosmeyka
FIRMA koszt 25tys z kominami kinkier. Materiały czyli max cement deski
drut cegła papa krokiew18cm belki woda prad cement grucha 3 razy po
13m i jakies pierdoły RAZEM 90tys czyli na gotowo 115tys stan surowy bez działki. Moj wkład dostarczyc materiał na czas wode do picia tak od siebie i pomalowac deski na dach bo tak było troszke taniej . W tym jest juz plan geodeta zezwolenia kierownik budowy itp.
pozdrawiam.

Mariola11
30-07-2008, 00:50
Ludzie, to ja żyję w Irlandii chyba. :o Szkoda tylko, że zarabiam po polsku :roll: Ja to podejrzewałam, ale Wy mnie upewniliście :evil: Od tygodni borykam się z kolejnymi ekipami i nie mogę znależc nikogo,kto zrobiłby mi taniej niż za 64 000 PLN stan surowy otwarty bez dachówki. Ratunku!!! Czy ktoś kto buduje w okolicach Trójmiasta? Miał (ma) dobrą, tanią ekipę? To czysty koszmar!!! Zaczynam wątpic, że znajdę coś tańszego. Dom ma około 200 m2 powierzchni użytkowej. Parter z poddaszem zagospodarowanym, bez ścianki kolankowej. całkowitej prawie 290, w tym garaż 36 m2 i spore skosy na poddaszu. Co robic??? Co robic??? Ci, których wolałabym (widziałam ich pracę i podobała mi się bardzo) życzą sobie 8 000PLN więcej, po wielkich targach. W tej cenie jest deskowanie i papa lub folia, zależy czy pociągniemy dalej (pogoda), czy na dachówkę poczekamy do wiosny. Cena mnie przeraża, ale nie mam już koncepcji ,gdzie szukac? Ja chcę na Podkarpacie, albo w łódzkie :cry: :evil: A może u nas te ceny to normalka???!!!

mika 30
30-07-2008, 08:34
Pochodzę z woj. lubelskiego i chciałabym się dowiedzieć jakich cen należy się spodziewać za postawienie domu w stanie surowym.

Izulek
30-07-2008, 09:55
Ludzie, to ja żyję w Irlandii chyba. :o Szkoda tylko, że zarabiam po polsku :roll: Ja to podejrzewałam, ale Wy mnie upewniliście :evil: Od tygodni borykam się z kolejnymi ekipami i nie mogę znależc nikogo,kto zrobiłby mi taniej niż za 64 000 PLN stan surowy otwarty bez dachówki. Ratunku!!! Czy ktoś kto buduje w okolicach Trójmiasta? Miał (ma) dobrą, tanią ekipę? To czysty koszmar!!! Zaczynam wątpic, że znajdę coś tańszego. Dom ma około 200 m2 powierzchni użytkowej. Parter z poddaszem zagospodarowanym, bez ścianki kolankowej. całkowitej prawie 290, w tym garaż 36 m2 i spore skosy na poddaszu. Co robic??? Co robic??? Ci, których wolałabym (widziałam ich pracę i podobała mi się bardzo) życzą sobie 8 000PLN więcej, po wielkich targach. W tej cenie jest deskowanie i papa lub folia, zależy czy pociągniemy dalej (pogoda), czy na dachówkę poczekamy do wiosny. Cena mnie przeraża, ale nie mam już koncepcji ,gdzie szukac? Ja chcę na Podkarpacie, albo w łódzkie :cry: :evil: A może u nas te ceny to normalka???!!!


Ja za stan surowy otwarty (z dachem krytym deskami papą i dachówką ceramiczną) płacę ekipie 40 tys. cena z zeszłego roku z października. Oferty miałam od 40 do 65 tys zł za stan surowy otwarty.
Twoja cena to jakiś kosmos :o

A dom prosty z dwuspadowym dachem, jedną lukarną. Powierzchnia użytkowa około 150 m2.
Ekipy nie polecę, bo z daleka (Osiek za Starogardem Gdańskim)

Karollinka
30-07-2008, 15:35
my płacimy 25000 za wybudowanie domku wraz z położeniem blachodachówki, nasza koniczynka ma 131 m kw, bez podpiwniczenia, dach kopertowy, lukarna, balkon i taras, cena była negocjowana na początku roku, budowę zaczynamy późną jesienią albo na wiosnę w okolicach Nałęczowa

MMILA
30-07-2008, 18:04
W poniedziałek zaczynam stawianie ścian. Ekipa bierze ok. 3-3,5 tys za kondygnację. (naprawdę świetni murarze i nie biorą dużo!!! Inny wcale nie najlepszy w lutym wycenił nam kondygnację bez schodów kominów i balkonów na 5 tys i to była cena zimowa- stwierdził ze może się zmienic)Umówiony fachowiec od dachu wycenił nam nasz dośc skomplikowany dach (dom w aloesie w) na ok. 60zł/m (ze wszystkim!)
Takie są plany , jaka będzie rzeczywistość zobaczymy

MMILA
30-07-2008, 18:04
niestety za fundamenty zapłaciliśmy ok 13 tys a pózniej jeszcze wysoka podmurówka z bloczków betonowych - wyszło drogo :(

darek77777
30-07-2008, 21:27
Fudamenty wcale nie drogo ja zapłaciłem 4tys bloczki 3,8 grucha 1,2 drut
styropian siatka klej bo ociepliłem i folia około 1,5tys firma około 3,5 tys
troche cementu clasyfikator prad i wychodzi 800zł i wychodzi podobnie
zalezy od działki czy w dole czy nie jak piwnica to drozej bo ja w połowie sie podpywniczyłem druga zasypałem ale zas piasek do zasypania a jedna bryka 110zł 8ton weszło z osiem .
ale mam to juz za sobą :D

niewczasik
30-07-2008, 22:24
Podsumowałam koszt fundamentów, materiały + robocizna. 32500+16500. Po podsumowaniu jęknęłam ze zdziwienia, że to wyszło aż tyle kasy.Materiały, ytong na dom 240 m kupowane wiosną 2007 kosztowały tyle co fundamenty.Nie wiem natomiast kto i gdzie muruje domy za 25 000 Pln ? Moja ekipa za postawienie domu + połozenie dachu 340m bierze 64 000,00.

anna2405
30-07-2008, 22:52
hm....Niewczasik.... Bardzo drogo wyszly Cie materialy na fundamenty.... ja finiszuje z fundamentem, ale na moje oko za materialy nie przekrocze 20 tys. Dom ma prawie 200m powierzchni zabudowy
...czyzby byly az takie roznice w cenach materialow???

naLeśnik
31-07-2008, 07:09
.....Nie wiem natomiast kto i gdzie muruje domy za 25 000 Pln ? ......
Mój kolega np. płaci ekipie 25 tys za wybudowanie domu, bez dachu. woj.opolskie

belfego
31-07-2008, 07:19
.....Nie wiem natomiast kto i gdzie muruje domy za 25 000 Pln ? ......
Mój kolega np. płaci ekipie 25 tys za wybudowanie domu, bez dachu. woj.opolskie

Ja zapłaciłem 23000 za całą murarkę wraz ze sciankami dzialowymi :). Dach - 14000 (dom - pow. uż.120/całk.180, dacvh dwuspadowy, dachówka Braas. :D

dominium
31-07-2008, 19:50
Tak sobie policzylem, ze ekipa 4 osob postawi dom w stanie surowym w ok 3 miesiace.
4 [osoby] * 20 [dni roboczych w miesiacu] * 3 [miesiace] * 8 [godzin dziennie ] = 2000 roboczogodzin [zaokreaglenie]

przy 25 tys dla ekipy daje to 12.5zł/godz, 100zł dniówka
przy 40 tys dla ekipy daje to 20 zł/godz, 160zł dniówka
przy 75 tys dla ekipy daje to 37.5zł/godz, 300zł dniówka

w zależności od regionu Polski, może to mieć sens dla porównań

jedynie tak se myślę, po co człek się uczył tyle lat, inwestował w kursy, doszkonalania itd, jak po zawodówce miałbym więcej pieniędzy na budowie,

Pozdrawiam

:-?

marjucha
31-07-2008, 20:35
Tak sobie policzylem, ze ekipa 4 osob postawi dom w stanie surowym w ok 3 miesiace.
4 [osoby] * 20 [dni roboczych w miesiacu] * 3 [miesiace] * 8 [godzin dziennie ] = 2000 roboczogodzin [zaokreaglenie]

przy 25 tys dla ekipy daje to 12.5zł/godz, 100zł dniówka
przy 40 tys dla ekipy daje to 20 zł/godz, 160zł dniówka
przy 75 tys dla ekipy daje to 37.5zł/godz, 300zł dniówka

w zależności od regionu Polski, może to mieć sens dla porównań

jedynie tak se myślę, po co człek się uczył tyle lat, inwestował w kursy, doszkonalania itd, jak po zawodówce miałbym więcej pieniędzy na budowie,

Pozdrawiam

:-?
Już kiedyś były takie wyliczenia na forum w podobnym kontekście :wink:
Zawsze można się przekwalifikować :wink:

darek77777
02-08-2008, 22:11
tak masz racje ciezka kasa i gotowa
z checia bym to robił bo mam przykład na swojej bubowie
ale prowadze cos innego bardziej opłacalnego ale cos pomysle w tym kierunku
ładne maja dniowki płaca to trzeba brac no nie :) :lol: pytac i liczyc
to jest zasada :P

darek77777
02-08-2008, 22:18
a tam wyzej pisali ze kibelki jeszcz stawiaja ekipa
hej moze wane z prysznicem ludzie macia kalkuratory
liczcie bo warto trudno zarobic a łatwo wydac :o :D

Ar-Tur
02-08-2008, 23:23
Dom "Klasyka", pow. użytkowa 136,20 m2 + garaż 19,20 m2 (pow. całkowita 226 m2). SSO- ok. 164 tys. w tym ekipa 55 tys. Ekipa ze swoim sprzętem, barakiem itp. W cenie zawarty kierownik budowy. Materiały załatwiałem sam. Dodam, że miałem propozycję od innej ekipy- z ich materiałami- za 220 tys. Tak na marginesie. Wcale nie żałuję tych 55 tys. Wszystko wykonane zgodnie z projektem, żadnych telefonów typu: "panie, zaprawa się skończyła". Jechali sami do hurtowni i brali na "krechę". Ogólnie, jestem z nich bardzo zadowolony. A budowa, jak dotąd przebiega całkowicie bezproblemowo i bezstresowo 8) .

anna2405
03-08-2008, 09:52
darek77777-nikt kibelka nie zalatwia jak nie musi! U nas teren jest bez drzew a dom buduje firma a nie jakis Witek-sprytek. Przyszedl BHPowiec i TAKI JEST WYMOG ! Wole doplacic sto zlotych do toytoyki niz miec klopoty z PIPem.

witomark
04-08-2008, 13:55
Tak sobie policzylem, ze ekipa 4 osob postawi dom w stanie surowym w ok 3 miesiace.
4 [osoby] * 20 [dni roboczych w miesiacu] * 3 [miesiace] * 8 [godzin dziennie ] = 2000 roboczogodzin [zaokreaglenie]

przy 25 tys dla ekipy daje to 12.5zł/godz, 100zł dniówka
przy 40 tys dla ekipy daje to 20 zł/godz, 160zł dniówka
przy 75 tys dla ekipy daje to 37.5zł/godz, 300zł dniówka

w zależności od regionu Polski, może to mieć sens dla porównań

jedynie tak se myślę, po co człek się uczył tyle lat, inwestował w kursy, doszkonalania itd, jak po zawodówce miałbym więcej pieniędzy na budowie,

Pozdrawiam

:-?

Ja liczyłem ile czasu budowlańcy budują mój dom i budowało go 4 ludzi dokładnie 38 dni po ok 8-9 godzin dziennie. Dom ok 120m2 użytkowej plus piwnica ok 80m2, plus dwa tarasy, plus dach - więźba, odeskowanie i opapowanie.
oczywiście cała budowa domu trwała dłużej, bo nie liczyłem czasu na schnięcie fundamentów, czy stropów, tylko same dni pracy budowlańców.

arktyk
07-08-2008, 10:18
Witam,
właśnie borykamy się z podjęciem decyzji.....

Firma wchodzi robi stan surowy otwarty z dachem (dachówka)i z oknami dachowymi, strop terriva, sami ogradzaja teren, z własnym materiałem, nawet z własnym kibelkiem, geodeta też wliczony w cenę.

Wycena wyszła na 255 tyś

Dom 200m2, dwurodzinny bez garażu...........

Nie wiemy czy to dużo.

Proszę o opinie
Pozdrawiam

Dorota

Takie są teraz realia. Dom ma 200 metrów, a to nie mało.
Pozdr,

magdaCIESZYN
10-08-2008, 02:51
dom 140 m ssz 165000

Sylwia.SZ
10-08-2008, 11:12
Czy ktoś może polecić mi ekipe budowlaną? -buduje w Łodzi.

dodi1977
11-08-2008, 18:09
my budujemy dom na medal II, koszt murarzy to 13000 tys w tym schody i kominy systemowe, dekarze to następne 13000 tys. -dach wielospdowy, 2 lukarny, 4 okna dachowe, pełna obróbka z orynnowaniem, blachodachówka. łączny koszt 26 000 tys. okolice Krakowa. ceny uzgadniane w styczniu.

jotem
13-08-2008, 12:08
Witam
Planuję budowę pod Lublinem i obecnie szukam ekipy. Nie wiem czy to dużo czy mało. Wybudowanie domu Z10 GL2 bw stu http://www.z500.pl/projekt/z10/podwarianty.html robocizna około 30 tys zł.
dach 70-80 zł/mb (pow dachu 246 m2). W sumie wychodzi "fajna" sumka + materiały to mi daje jakieś 200 tys SSZ. Ale szukam dalej może znajdę jeszcze taniej lub coś jeszcze utarguję. Czekam na jakieś sugestie i opinie.
Pozdrawiam

gosiaczek25
13-08-2008, 20:10
Planowaliśmy wybierając projekt (1,5 roku temu) zmieścić się w kwocie 150 tyś. stan surowy zamknięty :wink: Dom ok. 130 m2, dach dwuspadowy, budowa systemem gospodarczym itp. Dziś już nie planujemy, nie mamy jeszcze ani blachy ani okien a już przekroczyliśmy budżet o 50 tyś :oops: . Hura! :evil:

Ale to głównie wina drogich materiałów i naszych oczekiwań co do ich jakości :-? . Koszty robocizny, od fundamentów po dach (bez blachodachówki) kosztowały nas ok. 22 tyś. Więc w sumie warto było gotować obiadki :D

franzkru
13-08-2008, 21:45
Planowaliśmy wybierając projekt (1,5 roku temu) zmieścić się w kwocie 150 tyś. stan surowy zamknięty :wink: Dom ok. 130 m2, dach dwuspadowy, budowa systemem gospodarczym itp. Dziś już nie planujemy, nie mamy jeszcze ani blachy ani okien a już przekroczyliśmy budżet o 50 tyś :oops: . Hura! :evil:

Ale to głównie wina drogich materiałów i naszych oczekiwań co do ich jakości :-? . Koszty robocizny, od fundamentów po dach (bez blachodachówki) kosztowały nas ok. 22 tyś. Więc w sumie warto było gotować obiadki :D

To co ty wybudowałaś za 200tys ?
U mnie jest 286m2. Koncza właśnie stawiać ściany i mieszczę sie w kwocie 90tys. Ściany z Pth 25P+W.

gosiaczek25
13-08-2008, 22:45
Tak jakoś wyszło :oops: m.in.: zmiana ław fundamentowych (większe ze względu na teren, więc był większy koszt), ściany zewn. Pth 44 cm (akurat była cena kosmos), ściany wew. Pth 25 cm, dodatkowy komin spalinowy ( :oops: ),zmiana stropu nad poddaszem: na płyty żelbetonowe zamiast "suchego", więc teraz ponieśliśmy wydatek, dodatkowe balkony, zamiana garażu na dwa pokoje, kominy z cegły klinkierowej (zbyt drogiej, ale mi się spodobała 8) itp.

Zawsze gdy mieliśmy do wyboru gorszy (i zwykle tańszy) materiał wybieraliśmy ten droższy. W końcu dla siebie budujemy ten jedyny dom :oops: :wink: Teraz będzie ciut taniej, własna praca i rodzinni fachowcy (i sporo materiałów już mamy zgromadzonych) :wink:

Pozdrawiam!

gosiaczek25
13-08-2008, 22:54
Oj, przepraszam widzę, że w nasze koszty budowy mążuś zakwalifikował wódkę i piwko (po pracy oczywiście) - a tego sporo było, nie mówiąc o ziemi, gruzie, ogrodzeniu i zakupie drzewek itp., więc ogólnie – 50 tyś.
:oops: :oops: :oops:

witomark
14-08-2008, 07:54
Oj, przepraszam widzę, że w nasze koszty budowy mążuś zakwalifikował wódkę i piwko (po pracy oczywiście) - a tego sporo było, nie mówiąc o ziemi, gruzie, ogrodzeniu i zakupie drzewek itp., więc ogólnie – 50 tyś.
:oops: :oops: :oops:

No to nieźle, przechulał 50 tyś, wtedy to rzeczywiście nie da się tanio domu zbudować, a gdzie tu wykończeniówka - kolejne 50 pójdzie.

szczukot
14-08-2008, 10:37
Witam
Czy mozecie mi powiedziec czy ponizsze wylicznie dla tego typu domku http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-304,333,61,opis.html jest ok ? Bo jak patrze na wczesniejsze posty to chyba duzo za drogo. Stan surowy zamkniety (bez montazu okien i drzwi). Porotherm lub gazobeton. Strop typu terriva.
- Fundamenty 6 tys
- sciany parteru 10 tys
- strop 15 tys
- sciany poddasza 13 tys
- scianki dzialowe gora i dol 5 tys
- dach 23 tys
- taras, podjazdy itp 10 tys

Razem za takie cos okolo 80 tys zl.

Fantom

gosiaczek25
14-08-2008, 10:44
witomark napisał:


No to nieźle, przechulał 50 tyś, wtedy to rzeczywiście nie da się tanio domu zbudować, a gdzie tu wykończeniówka - kolejne 50 pójdzie.


Nie, tak tragicznie to nie jest :wink: . Pomijając wydatki na trunki procentowe( :oops:) i takie tam , sporo wydaliśmy na ogród. Ale to kosztuje, teraz czy potem. Kto zakłada ogród, to wie o czym mówię 8) Zwłaszcza gdy teren straszy 8)

W sumie, zastanawiając się to nie straciliśmy wiele. Mieliśmy tanią a dobrą ekipę murarzy a instalacje robi nam rodzina za dziękuję i dobry obiad. Analizujemy wszystkie wydatki, porównujemy materiały, sami sporo pracujemy na budowie i nie robimy niepotrzebnych wydatków. Kwota taka wynika raczej z tego, że kupujemy drogie materiały, bo tanie a kiepskie nie wchodzą w rachubę. Pozdrawiam!

A wykończeniówka, mówisz, że 50 tyś. wystarczy? A mnie straszą, że na to potrzeba dwa razy więcej :(

gosiaczek25
14-08-2008, 10:59
- Fundamenty 6 tys
- sciany parteru 10 tys
- strop 15 tys
- sciany poddasza 13 tys
- scianki dzialowe gora i dol 5 tys
- dach 23 tys
- taras, podjazdy itp 10 tys

Razem za takie cos okolo 80 tys zl.

Fantom

Jak dla mnie to dużo. Ale tyle samo u nas kosztuje firma budowlana. Nam wycenili wstępnie budowę domku (bardzo podobny, tylko 130m2) na 60-70 tyś. A systemem gospodarczym (tzn. przyszła ekipa 7 chłopa, budująca w okolicy i wcale nie gorzej) i wybudowała za trzy razy taniej. Tylko gotowaliśmy obiadki i byliśmy na każde ich zawołanie (a to bywa ciężkie, gdy się pracuje zawodowo) Warto było. :D Pa!

witomark
14-08-2008, 11:52
Witam
Czy mozecie mi powiedziec czy ponizsze wylicznie dla tego typu domku http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-304,333,61,opis.html jest ok ? Bo jak patrze na wczesniejsze posty to chyba duzo za drogo. Stan surowy zamkniety (bez montazu okien i drzwi). Porotherm lub gazobeton. Strop typu terriva.
- Fundamenty 6 tys
- sciany parteru 10 tys
- strop 15 tys
- sciany poddasza 13 tys
- scianki dzialowe gora i dol 5 tys
- dach 23 tys
- taras, podjazdy itp 10 tys

Razem za takie cos okolo 80 tys zl.

Fantom

Ale to ceny samej robocizny, czy z materiałami, bo nie pasuje ani do jednego, ani do drugiego. Np strop pasuje jakby materiały z robocizną, za to dach to jakby same materiały.

witomark
14-08-2008, 11:57
witomark napisał:


No to nieźle, przechulał 50 tyś, wtedy to rzeczywiście nie da się tanio domu zbudować, a gdzie tu wykończeniówka - kolejne 50 pójdzie.


Nie, tak tragicznie to nie jest :wink: . Pomijając wydatki na trunki procentowe( :oops:) i takie tam , sporo wydaliśmy na ogród. Ale to kosztuje, teraz czy potem. Kto zakłada ogród, to wie o czym mówię 8) Zwłaszcza gdy teren straszy 8)

W sumie, zastanawiając się to nie straciliśmy wiele. Mieliśmy tanią a dobrą ekipę murarzy a instalacje robi nam rodzina za dziękuję i dobry obiad. Analizujemy wszystkie wydatki, porównujemy materiały, sami sporo pracujemy na budowie i nie robimy niepotrzebnych wydatków. Kwota taka wynika raczej z tego, że kupujemy drogie materiały, bo tanie a kiepskie nie wchodzą w rachubę. Pozdrawiam!

A wykończeniówka, mówisz, że 50 tyś. wystarczy? A mnie straszą, że na to potrzeba dwa razy więcej :(

No trzeba więcej, ale mi chodziło o wydatki na trunki procentowe.

szczukot
14-08-2008, 12:16
Witam
Czy mozecie mi powiedziec czy ponizsze wylicznie dla tego typu domku http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-304,333,61,opis.html jest ok ? Bo jak patrze na wczesniejsze posty to chyba duzo za drogo. Stan surowy zamkniety (bez montazu okien i drzwi). Porotherm lub gazobeton. Strop typu terriva.
- Fundamenty 6 tys
- sciany parteru 10 tys
- strop 15 tys
- sciany poddasza 13 tys
- scianki dzialowe gora i dol 5 tys
- dach 23 tys
- taras, podjazdy itp 10 tys

Razem za takie cos okolo 80 tys zl.

Fantom

Ale to ceny samej robocizny, czy z materiałami, bo nie pasuje ani do jednego, ani do drugiego. Np strop pasuje jakby materiały z robocizną, za to dach to jakby same materiały.

Sama robocizna.

Fantom

witomark
14-08-2008, 12:44
Fantom[/quote]

Ale to ceny samej robocizny, czy z materiałami, bo nie pasuje ani do jednego, ani do drugiego. Np strop pasuje jakby materiały z robocizną, za to dach to jakby same materiały.[/quote]

Sama robocizna.

Fantom[/quote]

Dla porównania mogę ci dać ceny jakie u mnie dają fachowcy za robociznę:
ściany - 30 - 45 zł/m2
strop terriva - 30 - 40 zł/m2
dach bez więźby na gotowo z oknami i rynnami - 40 - 55 zł/m2

gosiaczek25
14-08-2008, 13:03
witomark spoko :D

Kurcze, jakbyśmy przepili z 50 tyś. To bym się podłamała :D :D :D

ika_71
20-08-2008, 11:11
Hej :D
My zaplaciliśmy za SSO 55 tyś. Domek nieduży 100 m2 parteru i na razie nieuzytkowe poddasze (70m2)+ garaż ok 25m2, dach dwuspadowy 253m2 dom i garaż). W cenie ocieplenie poddasza, dwa okna dach. i rynny.

joannaj75
29-08-2008, 10:59
U mnie jest tak :
fundamenty :
-ławy bez wykopu , szalunki , zbrojenie, zalewanie, murowanie , 6800
-parter : murowanie , schody wylewane ,słupy wejściowe strop monolityczny 11900
-poddasze : murowanie 6800 przygotowanie pod więźbę
-dach więźba , deskowanie , dachówka położenie , rynny , kominy 12 200
Razem stan surowy przykryty dachem z dachówką : 37700
To chyba nie dużo ? , ale musiałam ich przywozić więc na paliwo jakieś 1000 zł
poza tym to ekipa pracowita , ale niestety mało dokładna i zdarzały im sie wpadki techiczne typu ściana krzywa , nie trzymanie kątów .Poza tym to ok.

darek77777
13-09-2008, 22:05
raczej tanio tak myślę i tak jak piszesz zapomniec
i dalej do przodu mam podobnie zamknac wykaczyc i sie wprowadzic
mieszkac w swoim :) :( :) :(

MonikaC
19-09-2008, 08:58
My zapłaciliśmy 55 tys ale cenaz aklepana w 2007r razem z deskowaniemi papowaniem i konstrukcją dwóch wolich ok. Dwa stropy lane.

afazi
19-09-2008, 21:25
Witam mam pytanko !!


CENA 82 tys + 7% VAT


Za wybudowanie stanu surowego zamkniętego 120 m2 powierzchni uzytkowej (Ytong sciana jednowarstwowa) + częsciowe podpiwniczenie, pod więźbę.
Czy to duuzo ?? Bo jak czytam wypoowiedzi niektórych forumowiczów to ....to duzo co sądzicie?

Pozdrawiam

witomark
19-09-2008, 22:01
Witam mam pytanko !!


CENA 82 tys + 7% VAT


Za wybudowanie stanu surowego zamkniętego 120 m2 powierzchni uzytkowej (Ytong sciana jednowarstwowa) + częsciowe podpiwniczenie, pod więźbę.
Czy to duuzo ?? Bo jak czytam wypoowiedzi niektórych forumowiczów to ....to duzo co sądzicie?

Pozdrawiam


Bardzo dużo

damianexus
21-09-2008, 11:44
Koskiczna cena. Ja za dom 233m (lacznie juz z garazem) place ekipie 16tys za robocizne + 2 pomocnikow 10zl za godzine(wyjdzie od calosci okolo 5000) razem daje mi to 21tys zl.
Panowie robią zbrojenie an fundamenty, beton oczywiscie z gruchy dodatkowo platny, murowanie scian, zalewanie stropow, ukladanie terrivy., scianki dzialowe. Generalnie kompletny stan do dachu.
więxbędachową robi inna ekipa

belfego
21-09-2008, 16:09
Koskiczna cena. Ja za dom 233m (lacznie juz z garazem) place ekipie 16tys za robocizne + 2 pomocnikow 10zl za godzine(wyjdzie od calosci okolo 5000) razem daje mi to 21tys zl.
Panowie robią zbrojenie an fundamenty, beton oczywiscie z gruchy dodatkowo platny, murowanie scian, zalewanie stropow, ukladanie terrivy., scianki dzialowe. Generalnie kompletny stan do dachu.
więxbędachową robi inna ekipa

I to jest dobry interes :) Nawet jak na region powiedziałbym, że za dobry...Bardzo możliwe, jeśli projekt nie jest pokręcony. Sam płaciłem niewiele więcej (23k)

kasik20081
21-09-2008, 20:57
Cześć,
ja za dom w stanie surowym (133 m pow. użytkowej) razem z więźbą płacę 30 tys.

kasik20081
21-09-2008, 21:02
a za dach 35zł za metr (blachodachówka)

afazi
23-09-2008, 21:53
Witam mam pytanko !!


CENA 82 tys + 7% VAT


Za wybudowanie stanu surowego zamkniętego 120 m2 powierzchni uzytkowej (Ytong sciana jednowarstwowa) + częsciowe podpiwniczenie, pod więźbę.
Czy to duuzo ?? Bo jak czytam wypoowiedzi niektórych forumowiczów to ....to duzo co sądzicie?

Pozdrawiam

Rozmawiałem z wykonawcą i obnizył cene do 69,500 za całosc prac od momentu wykopu (domek z podpiwniczeniem) do położenia dachówki i wstawienia okien dachowych, jest taniej ale czy wciaaz nie za duzo??
pozdrawiam

bogdan812
23-09-2008, 22:09
110 m2 + garaz 20 m2 sso z dachem pokrytym deski + papa 35000 +7%Vat

witomark
23-09-2008, 23:00
Rozmawiałem z wykonawcą i obnizył cene do 69,500 za całosc prac od momentu wykopu (domek z podpiwniczeniem) do położenia dachówki i wstawienia okien dachowych, jest taniej ale czy wciaaz nie za duzo??
pozdrawiam

Ja zapłaciłem za taki sam zakres robót za podobny dom z piwnicą 50 000. Dach odeskowany i opapowany z dachówką.

MonikaC
24-09-2008, 10:09
Ceny są naprawdę zróżnicowane. Niedaleko nas gość twierdzi że zapłacił 17 tys.Troszkę się zdziwiliśy bo ściana 3-warstwowa dom ok 190mkw. No ale potem dowiedzieliśmy się że stawiał jego wujek murarz i on mu pomagał więc w sumie 17 na głowę to sporo.

U nas było 4 pracowników i majster czyli pewnie po jakieś 10000 tysi na głowę bo majster musiał dostać więcej. Stawiali dwa mięsiące czyli pensja nie taka duża a praca ciężka.

enickman
24-09-2008, 10:24
podejrzewam, że raczej po 5 tysi na głowę
istotnie majster bierze więcej ...

koziolek3041
24-09-2008, 11:41
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy dobrze zacząłem z moim wykonawcą.
A mianowicie umówiony jestem z nim na stan surowy zamknięty wykonanie,
dostał działkę dokumentację zgodną z projektem "Dom za rogiem wariant II C110b" kosztorys w zestawieniu materiałowym z projektu.

Stan surowy umówiony z wykonawcą to :

dom z bloczka betonowego komórkowego
posadzki na ostro, schody betonowe, ścianki działowe
okna plastik duo-kolor
strop "Teriva"
drzwi zewnętrzne i garażowe
dach kryty dachówką cementową Brass wraz z obróbkami, kominy
dach wewnatrz izolacja i płyta na którą tylko wykończenie i malowanie
nad garażęm podniesienie wysokości ścianek o dwa bloczki (wyższy pokój) i zrobiony na zamieszkanie po uprzednim wymalowaniu.

Powierzchnia domu 175,16 m2
powierzchnia użytkowa 143,04 m2
powierzchnia całkowita 202,35 m2
powierzchnia zabudowy 143,50 m2
netto 222,20m2

A teraz najważniejsze wykonawca tak jak wspomniałem dostał dokumenty działkę sam załatwia materiały zgodnie z projektem i kosztorysem.
Ja z racji pracy nie mogę sam za wszystkim latać jedynie pilnuję aby nie było krojenia przy wykonaniu ma być wszystko tak jak w dokumentach a koszt tej naszej budowy ustalony z wykonawcą to suma 237 tys.
materiał kupuje on a mi sprzedaje za 7%
Dużo mało może ktoś odpowie ...?

enickman
24-09-2008, 11:45
dużo, ale nie tragicznie
m2 stanu surowego kosztuje do 1000 PLN
będzie więcej ale systemem developerskim
a gdzie niby pracujesz, że czasu mieć nie będziesz?
nie masz czasu dzwonić po hurtowniach?

koziolek3041
24-09-2008, 11:55
Pracuje w mundurze tym niebieskim, system trzyzmianowy tak wiec po nocy śpię a w dzień różnie to bywa dzwonić mógłbym ale dobrze wiemy że gość który buduje domy ma wszędzie wejścia i kupuje taniej niż ja nowicjusz w budowlance.
Więc ugadałem się z nim na takie zasady ma mieć na czas wszystko i zamawia działa mi pokazuje faktury a pracę myśli zakończyć z 1.12.08

koziolek3041
24-09-2008, 11:57
potem będę dzwonił jak zacznę wykańczać wewnątrz, i ocieplać na zewnątrz, teraz jego działanie

enickman
24-09-2008, 11:58
co z tego, że kupuje taniej jak bonus jest dla niego
co z tego, że pokazuje faktury jak i tak płacisz określoną kwotę

a to, że ma wtyki to może być nawet na minus, bo wie gdzie kupić taniej, może niekoniecznie dobrej jakości

koziolek3041
24-09-2008, 12:13
Może i masz rację ale ja wiem
faktura jest zestawieniem i materiału i określeniem jakości
ma być tak zrobione jak w projekcie i tego pilnuję
Faktycznie budowa jest określona na sumę
ale aż tak okroić się nie dam
kosztorys i projekt mówił o dachówce Brasscementowej grafit
logiczne jest że chciałby zarobić jak najwięcej wiec wykombinował że
może położymy ceramikę Roben niby lepsza itd a on ma już ugadanego gościa od producenta będzie taniej.
Pojeździłem poszukałem w internecie i wychodzi ze jemu taniej ale mi nie a w kosztorysie jest okreslona suma z cementówki i już jest nadwyża dla niego, niestety ma byc jak ja chce i tyle płace taka sume a nie mniejsza i wymagam.
Pilnujemy się wzajemnie żeby nie było zgrzytu...

enickman
24-09-2008, 12:15
widzę, że jesteś przekonany - powodzenia

P.S. pierwszy raz widzę (w zasadzie czytam) kogoś, kto woli dachówkę cementową od ceramiki przy takiej samej cenie

Kasia.ka5
24-09-2008, 12:25
Dom w stanie surowym w całosci podpiwniczony na wysokość 2,4 w ziemi, z pustaków ciełochłonnych, dachówka Raben , okna urzędowski profil 88 - 180 000,00 brutto
Domek widac na zdjęciu

koziolek3041
24-09-2008, 12:25
to nie tak wystarczy sprawdzić ceny producenta można to sciągnąć w internecie. Roben tańszy Bras droższy i elementy również droższe
jak patrzeć po cenie ilości i jakości jest tak samo jedna i druga ma swoje plusy i minusy
roben dziś idzie w ilośc nie jakość dlatego i cena niższa
mchem zachodzi każda zależy to od stron świata ułożenia dachu okres gwarancji taki sam na metr po polożeniu robena wiecej idzie i cięższy bras mniej i niby cementowa a lżej
roben nie robi takiego koloru i już lipa kolor ma być grafit nie musi się błyszczeć?

Margoth*
24-09-2008, 13:06
Witam na wątku

Buduję dom 125 m2 p.u., całkowitej 220 m2. Zatrudniam firmę, która ma postawić stan surowy otwarty. Podpisalismy umowę na 60.000 zl plus 7% VAT. Za materiały płacę ja, ale załatwia je ten, kto może taniej, czyli ja lub wykonawca. Wszystkie faktury za materiały sa wystawione na mnie i męża, żebyśmy odliczyli VAT.

Pytanie do koziołka: napisz dokładnie, za co te 237 tys. Robocizna wraz z materiałami? Jeśli tak, to tanio jak barszcz, zważywszy na powierzchnię domu i skomplikowany dach.

koziolek3041
24-09-2008, 13:22
Odp. dla Margoth

Cena 237 tyś jest kwotą łączną materiałów z robocizną wszystkiego tzn opisanego wyżej stanu surowego

enickman
24-09-2008, 15:55
nie jest to tanio jak barszcz
jest to cena normalna aspirująca do wysokiej

mikaja07
25-09-2008, 12:55
Robocizna 45000.Dom podpiwniczony pod całością, parter 90m,poddasze 80m, dach dwuspadowy.Robocizna z dachem.Kraków

joannaj75
25-09-2008, 16:14
wydaje mi sie że średnia i normalna cena to własnie pomiędzy 40-45 tys zł oczywiście można i taniej i drożej bo każda budowa jest inna jedni robią deskowanie inni nie....no i dla powierzchni około 120-150m2pU

caroline1711
26-09-2008, 15:01
Kalisz. Parterówka z poddaszem użytkowym 160 m 2 użytkowej - robocizna za fundamenty, zalanie wyciągnięcie w górę , wylanie stropu i wyciągnięcie piętra + chudziak 30 tysiecy - maj 2008. Wydaje mi się że nie dużo

kasia38
26-09-2008, 19:10
Ja za stan surowy otwarty domu o powierzchni całkowitej 444 + piwnica zapłaciłam jakieś 280 tys. z tego 80 robocizna. Dodam, że dach z pełnym deskowaniem kryty papą. Jak myślicie ile trzeba jeszcze włożyć by dało się mieszkać?

mrdim
28-09-2008, 09:19
Ceny jak czytam strasznie zróżnicowane :o . Jednak jak czytam, że ktoś płaci za robociznę dla domu 150m2 20tyś to ..... ?
Ja płacę przeciętną sumkę bo 65tyś za dom 145m2 PU + ok.15 po podniesieniu ścianki kolankowej (272m2 pow. całkowitej). W tym wszystko co można zaliczyć do stanu surowego zamkniętego: schody, działówki, tarasy, itp.
Miałem oferty ekip za ceny od ok. 40 do 80tyś., ale każdą sprawdziłem jeżdżąc po ich poprzednich budowach i pytałem o opinię inwestorów i tak oto wybrałem swoich wykonawców.
Dodam jeszcze, że ze względów terenowych (duże szkody górnicze) koszt robocizny jakieś 10tysiaków wyższy. Ale za to dom jak bunkier - zwłaszcza fundamenty :D na które wybuliłem kosmiczną kwotę.

pozdr i życzę wszystkim wytrwałości w budowaniu

Hugo26
28-09-2008, 10:45
dostałem wycenęna SSO
Dom taki jak w linku
http://forum.muratordom.pl/post2207383.htm#2207383
około 125m2 + piwnica
fundament-3tys
piwnica+strop-9tys
parter+strop-9tys
pietro-5tys
komin-2 tys
dach-12tys
razem:40tys
cena bedzie prawdopodobnie nizsza, o ile, to zalezy od mojego wkładu własnego i moich braci :)
co wy na to?

bardzo tanio!

tamtu
28-09-2008, 16:59
dostałem wycenęna SSO
Dom taki jak w linku
http://forum.muratordom.pl/post2207383.htm#2207383
około 125m2 + piwnica
fundament-3tys
piwnica+strop-9tys
parter+strop-9tys
pietro-5tys
komin-2 tys
dach-12tys
razem:40tys
cena bedzie prawdopodobnie nizsza, o ile, to zalezy od mojego wkładu własnego i moich braci :)
co wy na to?

Czy drogo? Jak się czyta wypowiedzi na tym forum to chyba niedrogo, choć w porównaniu z tym co myśmy zapłacili to lekki kosmos.
Budujemy w okolicach W-wy - czyli w najdroższym rejonie tego kraju, a za wybudowanie M08 z Muratora - 204 m2 pow. zabudowy, domu o powierzchni 180m2, choć wyszło więcej, bo zmieniliśmy kąt nachylenia dachu i podnieśliśmy ściankę kolankową zapłaciliśmy 38 tys za robociznę - od wykopania fundamentów po dach w pełnym deskowaniu.
Cena uzgodniona latem 2007 roku, gdy było szaleństwo cenowe, a ekipa w czasie budowy jak nie chciała czekać 3 godzin na przyjazd transportu ze składu (pod koniec zabrakło palety porothermu na ścianki poddasza), sama pojechała własnym busem po bloczki, bo im było czasu szkoda żeby bezczynnie siedzieć.

Tamtu

witomark
28-09-2008, 21:13
dostałem wycenęna SSO
Dom taki jak w linku
http://forum.muratordom.pl/post2207383.htm#2207383
około 125m2 + piwnica
fundament-3tys
piwnica+strop-9tys
parter+strop-9tys
pietro-5tys
komin-2 tys
dach-12tys
razem:40tys
cena bedzie prawdopodobnie nizsza, o ile, to zalezy od mojego wkładu własnego i moich braci :)
co wy na to?

Czy drogo? Jak się czyta wypowiedzi na tym forum to chyba niedrogo, choć w porównaniu z tym co myśmy zapłacili to lekki kosmos.
Budujemy w okolicach W-wy - czyli w najdroższym rejonie tego kraju, a za wybudowanie M08 z Muratora - 204 m2 pow. zabudowy, domu o powierzchni 180m2, choć wyszło więcej, bo zmieniliśmy kąt nachylenia dachu i podnieśliśmy ściankę kolankową zapłaciliśmy 38 tys za robociznę - od wykopania fundamentów po dach w pełnym deskowaniu.
Cena uzgodniona latem 2007 roku, gdy było szaleństwo cenowe, a ekipa w czasie budowy jak nie chciała czekać 3 godzin na przyjazd transportu ze składu (pod koniec zabrakło palety porothermu na ścianki poddasza), sama pojechała własnym busem po bloczki, bo im było czasu szkoda żeby bezczynnie siedzieć.

Tamtu

Nie wiem, czemu sądzisz, że to kosmos, bo to podobna cena do waszej, to jest dom z piwnicą i kompletnym dachem, za samo położenie dachówki płaci się ok 10 000, więc podobnie do waszego domu cena wychodzi, a nawet chyba taniej. Moim zdaniem cena rozsądna. Ja za podobny dom z podpiwniczeniem i dachówką zapłaciłem ok 50 000 za robociznę.

fugazzi
29-09-2008, 01:06
Dorzuce swoje trzy grosze o kosztach stanu surowego. Dom o pow. calkowitej 277m2, pow. uzytkowa 227 (w tym garaz 40m2), pietro plus poddasze, dach dwuspadowy, 2 lukarny, 2 balkony i wykusz.

Robocizna:
1) roboty ziemne, lawy, fundamenty, izolacje - 12 800
2) ściany, belki, stropy, kominy - 35 200
3) więźba, pokrycie dachu plus montaz okien - 30 500
razem 78 500 brutto

Sprawdzona firma robi calosc od humusa po dach (m.in. z geodeta itp.), z materialami (beton komorkowy na klej, dachowka ceramiczna, 3 kominy i wszystkie okna) za 195 000.

Co myslicie o tym? dodam, ze buduje pod Warszawa, dostalem wyceny na ten sam zakres i materialy do 360 tys (takt, ze z tych 360 tys. udalo mi sie wynegocjowac 100 tys mniej :) ale i tak to bylo duuuzo)

cena calosci niby niska, ale sama robocizna sporo wyszla

paluchtomek
30-09-2008, 00:30
Za stan surowy otwarty 221m2+36m2 garaż, robocizna 46 tyś., materiały i sprzęt 258tyś,wraz z wylaniem tarasu, schodów i podjazdu.Dach wielospadowy, dwa wole oka,beton komórkowy, strop teriva. Wszystko robi i kupuje firma budowlana.Okolice Warszawy. Czy to jest dobra cena????

piotriwa
30-09-2008, 07:39
Dorzuce swoje trzy grosze o kosztach stanu surowego. Dom o pow. calkowitej 277m2, pow. uzytkowa 227 (w tym garaz 40m2), pietro plus poddasze, dach dwuspadowy, 2 lukarny, 2 balkony i wykusz.

Robocizna:
1) roboty ziemne, lawy, fundamenty, izolacje - 12 800
2) ściany, belki, stropy, kominy - 35 200
3) więźba, pokrycie dachu plus montaz okien - 30 500
razem 78 500 brutto

Sprawdzona firma robi calosc od humusa po dach (m.in. z geodeta itp.), z materialami (beton komorkowy na klej, dachowka ceramiczna, 3 kominy i wszystkie okna) za 195 000.

Co myslicie o tym? dodam, ze buduje pod Warszawa, dostalem wyceny na ten sam zakres i materialy do 360 tys (takt, ze z tych 360 tys. udalo mi sie wynegocjowac 100 tys mniej :) ale i tak to bylo duuuzo)

cena calosci niby niska, ale sama robocizna sporo wyszla

Ja zapłaciłem za 146 m kw użytkowej, bez garażu. Porotherm, creaton na dachu, za stan surowy otwarty 210 tyś netto, w Szczecinie.... ponad rok temu . Od humusu, po dach. Geodeta i takie tam też w tym.
Nie wiem jakie ceny są pod Warszawą, ale tam ponoć zawsze było drożej...

emi601
30-09-2008, 23:07
pertraktacje trwają ... w mojej okolicy zmowa , wszyscy za mniej niż 300 zł za metr2 SSo nie podchodza do kielni. A dom mam o architekturze stodoły.

dziś jeden wykonawca zaskoczył mnie mocno, rozmawiamy sobie, podaje mi ceny, tyle za wykonanie metra2 domu, tyle za metr2 garażu, srutututu i na koniec wyskakuje "ale to są ceny netto" czyli do tego jeszcze VAT! i podana cena robi się ceną z kosmosu!! i jeszcze mówi że jak chcę bez faktury no to cena taka jak podał na początku.
o co chodzi?? objaśnijcie mi to po ludzku! chcę ta fakturę czy nie? czy potrzebuję fakture za usługi budowlane? do czego? a jak bez faktury to jest na lewo? i kto jest na lewo wykonawca czy ja? ło matko, mówili że będzie cieżko ale nie że aż tak.

Nefer
30-09-2008, 23:20
Potrzebujesz fakturę jeśli budujesz za kredyt z banku, ktory faktur wymaga.
NIe masz obowiązku przechowywać faktur - to wykonawca ma obowiązek te faktury Ci wystawić, bo prowadzi firmę. W grę wchodzi jeszcze gwarancja produktów i certyfikaty. Certyfikaty możesz dostać ale z gwarancją kiepsko bez faktury.
Jesli bierzesz materiał + usługi to vat jest 7%. Jesli oddzielnie materiał - to vat 22%.
Poprawcie mnie jeśli coś pomieszałam.
NIe każdy wykonawca, ktory pracuje bez faktur to złodziej - oczywiście jeśli kradzieżą nie nazywamy nieodprowadzanie vatu.
A więc bezpieczniej faktury mieć - możesz odzyskać na niektóre rzeczy różnicę pomiędzy 22 % a 7% z US. Poszukaj na forum.

emi601
30-09-2008, 23:37
o! :) dzieki za szybki odzew! :)
chodzi mi tylko o samą usługe wybudowania domu. Materiały raczej sami bedziemy kupować, już czytałam o zwrocie VATu, wiem że ustawa nadal funkcjonuje i że można odliczyć tylko ten vat, który wzrósł po wejsćiu do UE.

konkluzja ! jeśli buduję za gotówkę to faktura nie jest konieczna.

nefer: a gwarancja na wykonanie usługi? a jak miałoby się nie daj bóg zawalić to faktura na usłygę potrzebna czy umowa z firmą budowlaną wystarczy?

z drugiej strony czemu to mi wykonwaca chciał doliczyć vat, chyba to on jako frima musi go zapłacić, no nie? a ja mam go niejako "w cenie" robocizny. Gdybym miała ten vat zapłacić ekstra do podanej stawki to nie zatrudniłabym tego wykonawcy ze względu na kosmicznie wysoką cenę usługi.

Nefer
30-09-2008, 23:45
Nie, nie. VAT on dolicza , Ty płacisz, a on sobie odzyskuje z US - jak mu się uda :)Lepiej fakturę mieć niż nie miec jeśli się zawali. Ale umowa to podstawa - choć jak życie uczy i tak jakby co w sądzie pewnie z 5 lat,... o ile go znajdziesz :)

poziomiasta
01-10-2008, 10:26
Robocizna 45000.Dom podpiwniczony pod całością, parter 90m,poddasze 80m, dach dwuspadowy.Robocizna z dachem.Kraków

Mikaja07, gdzie budujesz ten domek? dasz jakies namiary na ekipe?

weroni97
07-10-2008, 21:22
Zamierzam podjąć decyzję o budowie domu parterowego z niewielką częścią użytkową poddasza (do 50m2) o łącznej powierzchni użytkowej do 150 m2 z dwustanowiskowym garażem w bryle budynku :)
Czy Ktoś podpowie mi z jakimi kosztami mogę się liczyć na poszczegolnych etapach budowy do stanu developerskiego (wylanie fundametów, stan otwarty z dachem - dachówka cementowa,stan surowy zamkniety, stan developerski)? Pozdrawiam i dziękuję za info

P.S.
Może Ktoś z Was poleci mi fachowców rzetelnych i konkurencyjnych cenowo
Jestem ze Szczecina, a budowę zamierzam rozpocząć 12 km od Szczecina

Nefer
07-10-2008, 21:28
Weroni - zacznij od przeczytania kilku stron wstecz....

Puchatka
08-10-2008, 11:12
Witam
Czy mozecie mi powiedziec czy ponizsze wylicznie dla tego typu domku http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-304,333,61,opis.html jest ok ? Bo jak patrze na wczesniejsze posty to chyba duzo za drogo. Stan surowy zamkniety (bez montazu okien i drzwi). Porotherm lub gazobeton. Strop typu terriva.
- Fundamenty 6 tys
- sciany parteru 10 tys
- strop 15 tys
- sciany poddasza 13 tys
- scianki dzialowe gora i dol 5 tys
- dach 23 tys
- taras, podjazdy itp 10 tys

Razem za takie cos okolo 80 tys zl.

Fantom




My budujemy puchatka - ten sam projekt tylko bez garażu, stan surowy zamknięty - 32 tys. , dach - 8500zł. Nawet doliczając garaż jak dla mnie to bardzo wysokie ceny...

g_sid
09-10-2008, 06:24
Dom pow. 135 m2 z garażem dach dwuspadowy, bez piwnic prosta bryła projekt indywidualny stan surowy. Pierwsza wycena 59 tys. czekam na kolejne oferty mam nadzieje, że będzie taniej ekipy sprawdzone wszystkie z polecenia.

raamir
09-10-2008, 21:23
176 m2, bez piwnicy dwa stropy, materiały wiosna 2007, budowa dwie ekipy: ławy 2007, reszta 2008 - powinno się zamknąć w 170tys.

scooby
09-10-2008, 21:25
HEj, a ja sie zastanawiam czy nie za dużo wsumie wyszedł mnie mój stan na dzien dzisiejszy.
Pow 110+garaż plus góra po podłogach identycznie, ale dosyć duże skosy.
Ocieplony i wykończony z zewnątrz na gotowo. środek stan deweloperski, góra- już przeszpachlowana na gładko, bez podłóg, gotowa do malowania, dół- cała kotłownia wypłytkowana, piec juz uruchomiony, łazienka dolna juz wypłytkowana w całości hol, jadalnia i wiatrołap tez juz ma płytki na posadzkach.
A reszta do zrobienie, typu drzwi wew, grzejniki, podłoga na reszcie domu. W dzienniku jest w miarę na bieżąco.
Cena za to wszystko 370zł bez działki, dodam ze woda prąd gaz juz oczywiście tez sa.
drogo, czy w tych czasach norma?
System gospodarczy, zaczynaliśmy jesienia rok temu.

scooby
09-10-2008, 21:25
HEj, a ja sie zastanawiam czy nie za dużo wsumie wyszedł mnie mój stan na dzien dzisiejszy.
Pow 110+garaż plus góra po podłogach identycznie, ale dosyć duże skosy.
Ocieplony i wykończony z zewnątrz na gotowo. środek stan deweloperski, góra- już przeszpachlowana na gładko, bez podłóg, gotowa do malowania, dół- cała kotłownia wypłytkowana, piec juz uruchomiony, łazienka dolna juz wypłytkowana w całości hol, jadalnia i wiatrołap tez juz ma płytki na posadzkach.
A reszta do zrobienie, typu drzwi wew, grzejniki, podłoga na reszcie domu. W dzienniku jest w miarę na bieżąco.
Cena za to wszystko 370zł bez działki, dodam ze woda prąd gaz juz oczywiście tez sa.
drogo, czy w tych czasach norma?
System gospodarczy, zaczynaliśmy jesienia rok temu.

moni@
15-10-2008, 22:31
Witam,
dostałam wycenę od wykonawcy w nietypowej formie:
1. Ławy fundamentowe - 50zł/mb
2. Ściany piwnicy zewnętrzne - 60zł/m2
3. Ściany wewnętrzne nośnie piwnicy - 45zł/m2
4. Stropy - 45zł/m2
5. Ściany zewnętrzne i nośne parteru i poddasza - 45zł/m2 (nie odlicza się otworów okiennych i drzwiowych
6. Ściany działowe 25-30zł/m2
7. Schody - 80zł/stpień.
Buduję z okolicach Łodzi, koszty mamy sobie policzyć na podstawie podanych parametrów. Poradźcie tanio? drogo? srednio?

Margoth*
16-10-2008, 08:57
Nasz wykonawca podpisał z nami umowę na 60.000 zł + 7% VAT (tylko robocizna i drobny sprzęt). Budujemy w dolnośląskim, w małym miasteczku na styku trzech granic państwowych.

joannaj75
16-10-2008, 09:20
Witam,
dostałam wycenę od wykonawcy w nietypowej formie:
1. Ławy fundamentowe - 50zł/mb
2. Ściany piwnicy zewnętrzne - 60zł/m2
3. Ściany wewnętrzne nośnie piwnicy - 45zł/m2
4. Stropy - 45zł/m2
5. Ściany zewnętrzne i nośne parteru i poddasza - 45zł/m2 (nie odlicza się otworów okiennych i drzwiowych
6. Ściany działowe 25-30zł/m2
7. Schody - 80zł/stpień.
Buduję z okolicach Łodzi, koszty mamy sobie policzyć na podstawie podanych parametrów. Poradźcie tanio? drogo? srednio?
Ceny wydają się normalne zależy jeszcze jaki masz dom , bo np. jakieś średnio 100m2 stropu to 4500 jak na zbrojenie i zalewanie to nie drogo, ale jak masz 200 m2 stropu to już robi się cene 9000 tys.
Podobnie ściany trzeba średnio liczyć 7000 tys za poziom , może troche drogo za stopnie w schodach może można zbić cene do 60 zł .Pozostaje jeszcze kwestia czy za kominy tez osobno płacisz i np. ich wykończenie klinkierem.Pamiętej też aby dopytać o taras wejście tp. szczegóły , bo potem CI powiedzą że to jednak osobna cena.

witomark
16-10-2008, 23:19
Witam,
dostałam wycenę od wykonawcy w nietypowej formie:
1. Ławy fundamentowe - 50zł/mb
2. Ściany piwnicy zewnętrzne - 60zł/m2
3. Ściany wewnętrzne nośnie piwnicy - 45zł/m2
4. Stropy - 45zł/m2
5. Ściany zewnętrzne i nośne parteru i poddasza - 45zł/m2 (nie odlicza się otworów okiennych i drzwiowych
6. Ściany działowe 25-30zł/m2
7. Schody - 80zł/stpień.
Buduję z okolicach Łodzi, koszty mamy sobie policzyć na podstawie podanych parametrów. Poradźcie tanio? drogo? srednio?
Ceny wydają się normalne zależy jeszcze jaki masz dom , bo np. jakieś średnio 100m2 stropu to 4500 jak na zbrojenie i zalewanie to nie drogo, ale jak masz 200 m2 stropu to już robi się cene 9000 tys.
Podobnie ściany trzeba średnio liczyć 7000 tys za poziom , może troche drogo za stopnie w schodach może można zbić cene do 60 zł .Pozostaje jeszcze kwestia czy za kominy tez osobno płacisz i np. ich wykończenie klinkierem.Pamiętej też aby dopytać o taras wejście tp. szczegóły , bo potem CI powiedzą że to jednak osobna cena.

Jak ceny od metrów podają, to na pewno kominy, tarasy itp są osobno liczone.
Jeśli chodzi o cenę za metr, to nie jest to kosmos, ale moim zdaniem drogo. Poczekaj trochę, teraz będzie dużo trudniej o kredyt i roboty będą mieli dużo mniej. Na pewno ceny polecą w dół, bo ostatnio niektórzy trochę przesadzają.

Hiv
18-10-2008, 00:58
A ile moze kosztować postawienie takiego domu?

http://www.z500.pl/projekt/z67.html

Chodzi o fundamenty, ściany, stropy, dach.
Materiałów nie liczę.

Budowa w okolicach Łodzi.

Nefer
18-10-2008, 01:01
A ile moze kosztować postawienie takiego domu?

http://www.z500.pl/projekt/z67.html

Chodzi o fundamenty, ściany, stropy, dach.
Materiałów nie liczę.

Budowa w okolicach Łodzi.
Jak przejrzysz posty powyżej to na pewno coś znajdziesz..

internat1231
23-10-2008, 19:12
Ja jestem umówiony z majstrem na 10000 zł.
Dom 170 m2, ściana trójwarstwa z betonu komórowego + więźba dachowa bez deskowaniato jak za darmo szkoda tego fachowca będzie poprostu wykorzystany

Nefer
23-10-2008, 19:20
Ja jestem umówiony z majstrem na 10000 zł.
Dom 170 m2, ściana trójwarstwa z betonu komórowego + więźba dachowa bez deskowaniato jak za darmo szkoda tego fachowca będzie poprostu wykorzystany

A może to usługa pilnowania budowy przez 5 mc-y ?

darekpt
24-10-2008, 07:45
bez firmy , bez f-vat , bez podatków - czemu nie :)

Przeciez wystarczy tylko do tego doliczyc podatek VAT a państwu oddajemy 2200zł za nic od tak , a później taki jeden leci sobie na koszt podatników do Brukseli za 150.000zł bo ma taką zachcianke....

franzkru
24-10-2008, 08:30
A ile moze kosztować postawienie takiego domu?

http://www.z500.pl/projekt/z67.html

Chodzi o fundamenty, ściany, stropy, dach.
Materiałów nie liczę.

Budowa w okolicach Łodzi.

Budowa takiego domu może kosztować tyle ile będziesz w stanie za niego zapłacić.
Znajdź ekipę. Ustal technologię. Policz po ile są u ciebie materiały. Dodaj do tego 20% i będzesz miał orientacyjną cenę.

internat1231
24-10-2008, 14:30
[quote=Anonymous]Ja jestem umówiony z majstrem na 10000 zł.
Dom 170 m2, ściana trójwarstwa z betonu komórowego + więźba dachowa bez deskowaniato jak za darmo szkoda tego fachowca będzie poprostu wykorzystany

A może to usługa pilnowania budowy przez 5 mc-y ?[/q

Renalda
24-10-2008, 20:29
My zaczynaliśmy 20 czerwca 2008 - dom "Bungalow dla dwojga" z pracowni Stylowy Dom (pow.227m2 + garaż i pom. gospodarcze) - stan surowy z więźbą - 39000 zł - robocizna. Cena po podwyżkach, bo umowę podpisywaliśmy w 2007 r. i ustalone było 31000 zł. Ale nie żałuję bo ludzie zasuwali ciężko i silka to nie jest łatwy materiał. Acha, trzeba doliczyć parę flaszek :wink: - oczywiście po fajrancie. I nie mówcie, że to pseudo fachowcy, bo był już facet od tynków i kompletnie nie miał się do czego przyczepić.

Nefer
25-10-2008, 01:37
Ja jestem umówiony z majstrem na 10000 zł.
Dom 170 m2, ściana trójwarstwa z betonu komórowego + więźba dachowa bez deskowaniato jak za darmo szkoda tego fachowca będzie poprostu wykorzystany

A może to usługa pilnowania budowy przez 5 mc-y ? nigdy w życiu taki chojny to ty nie jesteś .Wyobraż sobie że taki budowlaniec też musi cięzko pracowac na te pieniądze ,a jezeli uważasz że tak dużo zarabiają ,proste spróbuj sam wykonac chocby najprostsze prace na budowie ,juz o tych fachowych nie wspmne ,spróbuj a zobaczysz czy jest taka praca,najprosciej niech zrobi za pół darmo i jeszcze idealnie....
Chyba Cię nie rozumiem Internat.
Uważasz, że 10.000 pln to godziwa płaca za taki dom ? Mam wrażenie, że nie do końca zrozumiałeś tekst...

internat1231
25-10-2008, 08:04
Ja jestem umówiony z majstrem na 10000 zł.
Dom 170 m2, ściana trójwarstwa z betonu komórowego + więźba dachowa bez deskowaniato jak za darmo szkoda tego fachowca będzie poprostu wykorzystany

A może to usługa pilnowania budowy przez 5 mc-y ? nigdy w życiu taki chojny to ty nie jesteś .Wyobraż sobie że taki budowlaniec też musi cięzko pracowac na te pieniądze ,a jezeli uważasz że tak dużo zarabiają ,proste spróbuj sam wykonac chocby najprostsze prace na budowie ,juz o tych fachowych nie wspmne ,spróbuj a zobaczysz czy jest taka praca,najprosciej niech zrobi za pół darmo i jeszcze idealnie....
Chyba Cię nie rozumiem Internat.
Uważasz, że 10.000 pln to godziwa płaca za taki dom ? Mam wrażenie, że nie do końca zrozumiałeś tekst... zaskoczyłem , masz racje te 10 000 tys. to zapilnowanie budowy ,dokładnie to byłyby uczciwe pieniądze a nie za postawienie...

darekpt
25-10-2008, 20:13
płaci się tyle na ile się umówiło , nierozumiem was , jezeli ktoś się zgodził na postawienie budynku za 10tys to czemu tu piszecie ze jest to za mało??? Jezeli komuś pasuje takie wynagrodzenie i chce za tyle budować to w czym macie problem?

Ps. Jak jestes taki choiny to ja Ci moge popilnować budowy nie za 10 tys a za 9 tys - to jak? Bo jak co to moge zaczynać nawet od dziś

Nefer
25-10-2008, 20:17
CZemu piszemy, że to za mało ?
Ano potem się pojawiają tu takie fajne zdjęcia i posty i opisy... wiesz , śpiewać każdy może...
Ja za zbudowanie komuś domu wziełabym więcej - pomimo, że nie mam tym pojęcia.

darekpt
26-10-2008, 07:19
Ja jestem umówiony z majstrem na 10000 zł.
Dom 170 m2, ściana trójwarstwa z betonu komórowego + więźba dachowa bez deskowaniato jak za darmo szkoda tego fachowca będzie poprostu wykorzystany

A może to usługa pilnowania budowy przez 5 mc-y ? nigdy w życiu taki chojny to ty nie jesteś .Wyobraż sobie że taki budowlaniec też musi cięzko pracowac na te pieniądze ,a jezeli uważasz że tak dużo zarabiają ,proste spróbuj sam wykonac chocby najprostsze prace na budowie ,juz o tych fachowych nie wspmne ,spróbuj a zobaczysz czy jest taka praca,najprosciej niech zrobi za pół darmo i jeszcze idealnie....
Chyba Cię nie rozumiem Internat.
Uważasz, że 10.000 pln to godziwa płaca za taki dom ? Mam wrażenie, że nie do końca zrozumiałeś tekst... zaskoczyłem , masz racje te 10 000 tys. to zapilnowanie budowy ,dokładnie to byłyby uczciwe pieniądze a nie za postawienie...


Ciekaw jestem czy Wy ( mądrzy ) płacicie właśnie po te 10tys za pilnowanie budowy - czy tylko tak się tu chwalicie....

Czyli znowu sie zaczyna to co na tym Forum istnieje od początku:

Jezeli ktoś płaci mało tzn. że będzie miał spieprzoną budowe , przyjdą do niego pijacy , zepsują wszystko i wogóle pojawią się tu zdjęcia właśnie takich kwiatków budowlanych

A jak ktoś zapłaci dużo to znaczy że będzie wszystko super , zgodnie z zasadą budowlaną a zdjęcia będą tu wzorcowe

Ps. A pozatym to podawajcie jak juz cene robocizny m2 , bo tu kazdy podaje ile zaplacil calosciowo i potem są takie rozbierznosći jeden ma dom 170m2 za 10tys a drugi 230m2 + garaż + pomieszczenia gospodarcze - 39tys - a po podzieleniu tego przez m2 wyjdzie coś w podobie...

internat1231
26-10-2008, 13:52
płaci się tyle na ile się umówiło , nierozumiem was , jezeli ktoś się zgodził na postawienie budynku za 10tys to czemu tu piszecie ze jest to za mało??? Jezeli komuś pasuje takie wynagrodzenie i chce za tyle budować to w czym macie problem?

Ps. Jak jestes taki choiny to ja Ci moge popilnować budowy nie za 10 tys a za 9 tys - to jak? Bo jak co to moge zaczynać nawet od dziś za 10 tys. to jest albo zdesperowany , albo na czarno , ta cena jest nie realna poprostu...........jeśli to jest firma legal , to może za fundamenty a ty nie zrozumiałeś....

woland1980
26-10-2008, 15:35
@darekpt

he he... juz kogos zabolalo...
Ludzi skreca, jak zapłacili 80tys za cos za co Ty dales 10tys.... zrozum naturę Krajana:-) Sąsiad lepiej i taniej miec nie moze i basta!

Z drugiej strony 10tys. to faktycznie kosmos raczej nieosiagalny, ale... moge zaryzykowac stwierdzenie ze 25tys. za fundament+mury+wiezba to rzecz wykonalna ... przy kilku zalozeniach np.:-)

- duzy wklad wlasnej pracy (co BIUROWYM MACZO PYSKACZOM raczej do głowy nie przyjdzie bo szpadel w ręce kole :-)
- 1 muraz, jeden dekarz, reszta pomoc rodziny, kolegow i bedzie OK.

internat1231
26-10-2008, 16:37
zgadzam sie z tobą . napisze może jak to wyglada ze strony wykonawcy; mam zatrudnionych 4 ludzi + ja to 5.Płace zusy ,podatki, kupuje sprzet do firmy , odziez, płace urlopy i chorobowe / jak trzeba / wszystko legal...i postawienie domu .tz. fundamenty, mury , strop , załatwianie piasku , betonu , koparki, cementu ,dowóz,,oczywiscie pełna konsultacja z inwestorem /to on decyduje/ zgranie wszystkiego na budowie, dom okoł. 180 m to jest okoł. 40tys. /bez dachu /to byłaby uczciwa cena.....

darekpt
27-10-2008, 07:05
na tym Forum mamy 50% wykonawców i 50% inwestorów - i zawsze będzie tak że inwestor powie ze zrobił za tyle a rzesza wykonawców bedzie to usilnie negowała , no bo co tu się dziwić - chcą więcej zarobić .
I jeszcze do tych wykonawców co to na Forum tak siedzicie i tak się wykłucają że za tanio , nie możliwe , i wogóle - dobry wykonawca nie musi siedziec na Forum i się reklamować....

Nefer
27-10-2008, 08:36
Ja nie neguję :) Po prostu wiem ile zapłaciłam :)

enickman
27-10-2008, 08:42
na tym Forum mamy 50% wykonawców i 50% inwestorów - i zawsze będzie tak że inwestor powie ze zrobił za tyle a rzesza wykonawców bedzie to usilnie negowała , no bo co tu się dziwić - chcą więcej zarobić .
I jeszcze do tych wykonawców co to na Forum tak siedzicie i tak się wykłucają że za tanio , nie możliwe , i wogóle - dobry wykonawca nie musi siedziec na Forum i się reklamować....

gdybym był złośliwy, to napisałbym, że gdybyś więcej czasu pracował a nie siedział w internecie, to byłoby Cię stać na kupienie gotowego domu.
ale nie napiszę, bo z natury jestem łagodny :-)

nie jestem wykonawcą, jestem inwestorem. Kiedyś śledziłem ten wątek regularnie, ale nie wiem, czy jest sens, bo faktycznie mało kto podaje ile m2, jaki projekt, gdzie i posty dzielą się na dwie grupy:

1. Ci co podają extremalnie mało - ale nie dodają, że dom nieduży, jest tylko majster a za pomocników cała rodzina itd.
2. Ci co podają bardzo dużo i wklejają całą specyfikację od developera i krzyczą - pomocy - czy to jest dobra cena?

Reszta to kłótnia jednych i drugich

darekpt
27-10-2008, 17:16
gdybym był złośliwy, to napisałbym, że gdybyś więcej czasu pracował a nie siedział w internecie, to byłoby Cię stać na kupienie gotowego domu.
ale nie napiszę, bo z natury jestem łagodny :-)


ale zes teraz wystrzelił z grubej rury, zerknij ile czasu siedze na necie i w jakich godzinach , a pozatym sorry ale nie mam zamiaru się zapracować na śmierć bym mógł kupić dom a potem nawet się nim nie cieszyć - wole troche przeciągnąć czas budowy ale zrobić to normalnie i wole też sam swój dom zbudować od podstaw tak jak to robie a nie kupować jakiś gotowy budynek , uważam że pracuje i tak dość długo a po pracy lece na budowe i sam pracuje przy budowie a w soboty od rana do wieczora więc Twoja uwaga jest chyba troszeczke nie na miejscu

Browar
27-10-2008, 18:51
witam,

czy za ocieplenie ścian zewnętrznych - styropian i zatopienie siatki; bez tynków - 45pln/m2 to mało czy duzo ?

pozdrawiam

Browar

tomkrzysiek
27-10-2008, 21:11
witam,

czy za ocieplenie ścian zewnętrznych - styropian i zatopienie siatki; bez tynków - 45pln/m2 to mało czy duzo ?

pozdrawiam

Browar

Ja dostałem wycene po 14 zł od kazej warstwy tzn. 14 zł. za styropek ,kolejne za siatke z klejem i ostatnie za tynk. byla to wycena wstepna (planuje ocieplanie na wiosne) nie wiem czy wchodzi w to obrabianie okien dzrzwi itd.

windows
27-10-2008, 22:57
Oooooooo ale jazda. Ktos zapytał ile kosztuje wybudowanie domu, a Ci sobie wypominają ile kto siedzi przed komp dobre - bardzo dobre.

darekpt
28-10-2008, 06:38
witam,

czy za ocieplenie ścian zewnętrznych - styropian i zatopienie siatki; bez tynków - 45pln/m2 to mało czy duzo ?

pozdrawiam

Browar

Jak na Warszawe to raczej tanio , ja teraz właśnie kończe ocieplenie - i moja ekipa bierze 40zł/m2 tylko że w wełnie mineralnej + tynk tylko że ja jestem z woj. łodzkiego

monia77w1
28-10-2008, 07:59
W maju za całość płaciłam 36 pln.

baba na budowie
28-10-2008, 10:22
a ile moze kosztowac wykonanie piwnicy ok 60m2? 60 tys? chodzi o śląsk cieszynski.

pio_n
29-10-2008, 13:45
Witam,

My budujemy ten domek: za 48tys robocizna.

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-231,249,61,opis.html


Mamy prosty dwuspadowy dach, technologia to porotherm 30, strop terriva,dom niepodpiwniczony zadnych cudow czy udziwnien wszystko zgodnie z projektem w zachodniopomorskim.W cene wlicznoy jest stan surowy otwarty, scianki dzialowe, schody, kominy z klinkieru, ukladanie dachu z dachowki cementowej. Zdjecie humusu,geodeta,deski na szalunki, transport, kupno materialow i jeszcze pare innych rzeczy to nasz dodatkowy koszt. Co wazne- teraz sie dopiero okazuje to kwota bez VAT, pan wykonawca nie bardzo ma tez ochote tez zrobic taras i schody przed domem, nie mowiac o montazu okien dachowych. A niby wszystko bylo dogadane....bo to przeciez kolega taty. Mnie nie ma na miejscu wiec nie mam okazji zeby wlaczyc sie do dyskusji. Umowy oczywiscie brak. Co myslicie na ten temt? Jest szansa zeby zostalo zrobione troche wiecej, czy za ta cene nie ma co wymagac? No i co z wystawieniem faktury... Doradzi ktos?

pozdrawiam wszystkich

witomark
29-10-2008, 16:48
a ile moze kosztowac wykonanie piwnicy ok 60m2? 60 tys? chodzi o śląsk cieszynski.

Ja budowałem piwnicę pod całym domem, 85m2 i kosztowała mnie ok 52tys za wszystko łącznie z kopaniem i zasypaniem. Robocizna stanu surowego 14tys.

AskaK
29-10-2008, 17:33
A my budujemy z inwestorem zastępczym:
1000zł/mkw pow.użytkowej domu.
Dom parterowy o pow.170mkw, cena obejmuje:
zdjęcie humusu, roboty ziemne, fundamenty, ściany nośne, ścianki działowe, dach odeskowany, pokryty papą, kominy (ale bez klinkieru nad poziomem dachu), schody wejściowe do domu, kolumny na ganku i na tarasie oraz taras o pow.20 mkw.
Wykonawca zapewnia zaplecze socjalne dla ekipy, odpowiada za materiały, zapewnia swoje ekipy, kupuje materiały.
W cenie wynagrodzenie dla kierownika budowy.

Nie tanio, ale mamy wszystko "z głowy".

darekpt
29-10-2008, 19:00
czyli jak dobrze licze to 170tys - tak? Ale to z materiałem?

AskaK
29-10-2008, 21:05
Tak, z materiałem. Ściany Porotherm lub Leyer, reszta - standard, wg projektu.

Wiem, że jest to lista płac wykonawców, a nie wątek pt."jakie mieliście calkowite koszty SSO" - ale podaję kwotę za całość dla tych, którzy tak jak my chcą budować z inwestorem zastępczym i zastanawiają się, ile ta impreza może kosztować w okolicach W-wy. Przypuszczam, że materiały na nasz dom (SSO) będą kosztować ok.100tys., więc 70 tys. to wynagrodzenie dla 4-osobowej ekipy oraz kierbuda.
Mieliśmy propozycję od innego wykonawcy z forum - 50-55 tys za samą robociznę. Do tego musielibyśmy zatrudnić kier.budowy.Do tego zapewnić zaplecze i materiały - a na to absolutnie nie mamy czasu, ani się nie znamy na tym.

darekpt
30-10-2008, 19:06
a co to jest inwestor zastępczy? Bo za bardzo nie wiem.

Jak masz za 170tys z materiałem to masz tanio - jezeli w tej cenie masz tez pokrycie dachu to rzeczywiście tanio jak na Wawe.

Jezeli masz brac Porotherm lub Leier to bierz Porotherm ja miałem z Leiera sciany nośne a z porothermu ścianki działowe o niebo lepszy Porotherm

AskaK
30-10-2008, 21:25
W moim pojęciu inwestor zastępczy to gość, który przejmuje na siebie problem budowy w 100%, ponosi koszty związane z kupnem materiałów (czyli jeśli coś zginie z placu budowy, to ryzyko jest jego, nie nasze). My płacimy dopiero za zakończony etap - czyli w uproszczeniu: on buduje sobie dom na naszej działce, a my - jeśli wszystko nam się podoba i jest ok - od niego ten dom kupujemy za ustaloną cenę.

Pokrycie dachu mamy papą. Tanio to chyba nie jest, ale może też nie najdrożej.

darekpt
31-10-2008, 08:28
ale co później dajech na pape?

Nefer
31-10-2008, 09:04
W moim pojęciu inwestor zastępczy to gość, który przejmuje na siebie problem budowy w 100%, ponosi koszty związane z kupnem materiałów (czyli jeśli coś zginie z placu budowy, to ryzyko jest jego, nie nasze). My płacimy dopiero za zakończony etap - czyli w uproszczeniu: on buduje sobie dom na naszej działce, a my - jeśli wszystko nam się podoba i jest ok - od niego ten dom kupujemy za ustaloną cenę.

.


Inwestor zastępczy organizuje:
- zaplecze dla budowy
- pilnuje kierbuda
- załatwia sprzęt
- umawia ekipy , tak żeby wchodziły jedna za drugą
- bierze odpowiedzialność za jakość prac ekip
- i oczywiście organizuje materiały (zamawia, transport i domawia jak zabraknie)

To oznacza, że telefon nie dzwoni jak zabraknie papiaków.
I jak coś jest nie tak nie rozmawia się z każdym majstrem z osobna - tylko z jedną osobą

AskaK
31-10-2008, 14:10
ale co później dajech na pape?
Na papę dachówka! Ale tą mamy wliczoną do stanu deweloperskiego, który będzie nas kosztować z tym wykonawcą ok.1200-1400zł/mkw.

emqwadrat
03-11-2008, 20:39
W-wa, dom 150 mkw + garaż w bryle 20 mkw, pustak EDER+ ocieplenie lub trójwarstwówka (60/40)

67.000 brutto za stan surowy zamknięty bez okien i drzwi (chyba tak to się nazywa):
1. weszli na gołą działkę
2. wykopy, fundamenty + ściany fund+zasypanie i zagęszczenie+ wylanie podłogi na gruncie z tarasem zewnętrznym i podjazden do garażu
3. ściany nośne i działowe parteru i piętra murowane (ściana kolankowa 2,35m)- ok 36mkw ścian działowych na gotowo z cegły elewacyjnej
4. strop teriva mieszany z żelbetowym 80/20+ schody żelbetowe
5. więźba+ deskowanie z papą+dachówki i wszytkie obróbki z orynnowaniem włącznie- ok 170mkw dachu
6. ok 90mkw ścianki zewnętrznej elewacyjnej z cegły i ocieplenie oczywiście tego ( ok 40% ścian zewnętrznych)
7. Kominy i kanały wentylacyjne z cegły pełnej
8. Zapewniają wszystkie narzędzia maszyny itp. włącznie z barakowozem- część ekipy jest spoza....
9. Pół święty spokój- załatwiają materiały po wstępnej akceptacji ceny z mojej strony

Czy tanio to.... na pewno nie :cry:
Czy drogo to... ja nie mam czasu na własny wkład roboty w budowę :evil:

Życzę wszystkim powodzenia i dystansu do całości budowy :D

internat1231
04-11-2008, 14:12
moim zdaniem cena dobra , tylko pilnuj roboty , mow co i jak maja robic żeby potem rozczarowania nie było.....

bartek_walas
04-11-2008, 18:03
Witam potrzebuje jakiejs dobrej ekipy z krakowa do budowy domu na marzec przyszlego roku!!! tak aby kompleksowo zrobili mi fundamenty!!!
Ile mniej wiecej za stan surowy otwarty - piwnica parter poddasze
Dom okolo 170m2!!!
ściana trójwarstwa z betonu komórowego
Ekipe od dachu juz mam!!!
Wszystko jest na terenie krakowa niedaleko tynca

przemoch
04-11-2008, 23:10
mnie za stan surowy z dachem i ułożeniem dachówki - pow. 298m.kw - robocizna 80 k pln. W porównaniu z innymi ofertami jakie miałem, to wg. mnie cena ok. Inni wykonawcy życzyli sobie hydraulika, przeprojektowania stropu (z mono na terriva) itp., a ten robi wszystko we własnym zakresie - ma uprawnienia, i tylko robi wpis w dzienniku. Umowę mam taką, że przed zakupem każdego materiału mówi za ile może kupić, jeśli mam lepszą cenę to ja wskazuję skąd ma być towar.

Bold
05-11-2008, 14:44
wydaję mi się należy odróżnić ceny warszawskie od reszty kraju, to zupełnie inna liga, prowadzę interes w Krakowie i mam dwa cenniki, jeden normalny i drugi na warszawę, jak dzwoni klient i mówi że jest z Warszawy( a z reguły od razu się tym chwali) to wciągam drugi cennik i kasuję 30% procent więcej a i tak są zadowoleni.

psulek
05-11-2008, 15:18
Na razie wygląda to tak:

Wykopanie ław, zalanie fundamentów, wyciągnięcie ścianek z bloczka (około 1m), ściany konstrukcyjne, strop gęstożebrowy + monolit kawałkami, ścianka kolankowa, ścianki działowe góra-dół, kominy systemowe (bez obmurowania/oklejenia) + dach (więźba + krycie + obróbki, okna dachowe szt 6, orynnowanie):

Roboty budowlane: 30000
Dach: 20000 (robi mi wujek ze swoją ekipą :) - normalnie krzyczeli 27000, cena jeszcze spadnie ale muszę wpaść z jakimś argumentem :))

Dodatkowe szczegóły:

Dach ma 9 połaci + lukarna, około 300mkw
Dom prawie nie ma w środku ścian konstrukcyjnych (jedynie ściana odgradzająca garaż od części mieszkalnej). Belki od stropu zalewane w podciągach - ogólnie dosyć pracochłonne.
Musiałem rozszalować strop we własnym zakresie (zwrot stempli stalowych w terminie)
Materiał: silikat
Projek: Promteusz II z Dobre Domy (powiększony garaż i podniesiona ścianka kolankowa). Po przeróbkach 175 m2 pow. użytkowej + 45m2 garaż.


W sumie wyjdzie jakieś 50000.

przemoch
05-11-2008, 22:55
Bold, witam ziomala, jestem z Krakowa a los kilka lat temu sprawił, że pracuję i mieszkam w Warszawie (ale się tym nie chwalę i zameldowanie mam nadal w Krakowie :) ). Miałem kilka ofert z innych regionów Polski, np. z Limanowej, lecz po chłodnej kalkulacji, wybrałem taką która dobrze zna miejscowy rynek, składy, hurtownie itd. Zwykle ekipy zamiejscowe oczekują dostarczania wszystkiego przez inwestora, towaru, hydraulika, elektryka, koparki itp., a ja na to nie mam czasu, i nie chcę żeby robota stała. Więc prosty wybór.

Mamahuhu
06-11-2008, 18:47
kochani,
czy Wam się nie pomyliły zera? Czytam o kwotach rzędu 30-50tyś a mi za stan surowy otwarty krzyczą 300-350tyś netto!!!!!
owszem dużo zbrojenia, stropy żelbetowe (rozpiętość 9m i terriva nie może być) i "dach odwrócony" ale bez przesady

AskaK
06-11-2008, 19:10
Mama...mija!!!! :o A jaka powierzchnia domu? To chyba za 400mkw wraz z materiałami?

darekpt
06-11-2008, 20:04
kochani,
czy Wam się nie pomyliły zera? Czytam o kwotach rzędu 30-50tyś a mi za stan surowy otwarty krzyczą 300-350tyś netto!!!!!
owszem dużo zbrojenia, stropy żelbetowe (rozpiętość 9m i terriva nie może być) i "dach odwrócony" ale bez przesady

to chyba masz dom 1000m2 , albo to cena z materiałem....

Mamahuhu
06-11-2008, 20:24
tak koszt z materiałem (porotherm 30) dużo zbrojeń i stropy żelbetowe (za duża rozpiętość na terivę).

dom 274m2 całkowitej, 2 kondygnacje bez piwnicy. Dach płaski "odwrócony" ze żwirem na wierzchu. architektura nowoczesna inspirowana modernizmem

a 300-350 krzycza za surowy otwarty czyli bez ocieplenia czasem nawet bez warstw dachu i instalacji podposadzkowych (kanalizacja, napowietrzenie kominka)

jak sprawdzamy ceny z mężem to nam sie odechciewa budowy :( za deweloperski pewnien wykonawca krzyknął nam 750 netto!! usiedliśmy z wrażenia, ale nie tracimy nadziei przecież tyle osób buduje domy....

może macie godnego polecenia i rozsądnego cenowo wykonawcę z okolic warszawki zachodniej??

darekpt
06-11-2008, 20:54
sorry bardzo ale jak chcesz dom 280m2 to spokojnie wydasz na stan surowy te 300tys zł a na developerski 500-750tys zł , jak nie więcej....

Tam wyzej w tych postach ludzie podawali ceny samej robocizny

Nefer
06-11-2008, 21:08
tak koszt z materiałem (porotherm 30) dużo zbrojeń i stropy żelbetowe (za duża rozpiętość na terivę).

dom 274m2 całkowitej, 2 kondygnacje bez piwnicy. Dach płaski "odwrócony" ze żwirem na wierzchu. architektura nowoczesna inspirowana modernizmem

a 300-350 krzycza za surowy otwarty czyli bez ocieplenia czasem nawet bez warstw dachu i instalacji podposadzkowych (kanalizacja, napowietrzenie kominka)

jak sprawdzamy ceny z mężem to nam sie odechciewa budowy :( za deweloperski pewnien wykonawca krzyknął nam 750 netto!! usiedliśmy z wrażenia, ale nie tracimy nadziei przecież tyle osób buduje domy....

może macie godnego polecenia i rozsądnego cenowo wykonawcę z okolic warszawki zachodniej??


Możesz spokojnie liczyć (robicizna i materiał)
1k za metr surowy zamknięty. Jesli nie masz wykreconych ogrodów zimowych zamiast okien :)
3k za metr do wprowadzenia - bez zbytnich szaleństw rówież w wykończeniu. I to jest wersja optymistyczna
280 mkw to kawał domu - tanio nie będzie.

przemoch
06-11-2008, 22:58
Mamahuhu, wysłałem Wam kilka namiarów na priv, ale uważam że cena jaką dostaliście znacząco nie odbiega od średniej. 700k pln to pewnie cena od światowych inwestycji.

franzkru
07-11-2008, 14:14
sorry bardzo ale jak chcesz dom 280m2 to spokojnie wydasz na stan surowy te 300tys zł a na developerski 500-750tys zł , jak nie więcej....

Tam wyzej w tych postach ludzie podawali ceny samej robocizny

Właśnie kończę SSO. Tzn jestem w trakcie przykrywania dachówką. Dom 286m2 i wyszło mi jak narazie 170tys. Mam zapisany każdy zakup jakiego dokonałem (nawet jeżeli był to coś za 2zł).

Ktoś zaraz pewnie krzyknie, nie to niemożliwe bo ja zapłaciłem więcej. I na to mu odpowiem, to fajnie... że przepłaciłeś.

stasiek_ps
07-11-2008, 16:43
sorry bardzo ale jak chcesz dom 280m2 to spokojnie wydasz na stan surowy te 300tys zł a na developerski 500-750tys zł , jak nie więcej....

Tam wyzej w tych postach ludzie podawali ceny samej robocizny

Właśnie kończę SSO. Tzn jestem w trakcie przykrywania dachówką. Dom 286m2 i wyszło mi jak narazie 170tys. Mam zapisany każdy zakup jakiego dokonałem (nawet jeżeli był to coś za 2zł).

Ktoś zaraz pewnie krzyknie, nie to niemożliwe bo ja zapłaciłem więcej. I na to mu odpowiem, to fajnie... że przepłaciłeś.

Ze zdjęć dom nie wygląda na 286 m użytkowej. Chyba ze to powierzchnia podłóg. Ja mam 245 metrów użytkowej - dom piętrowy dwa pełne stropy teriva i przez to większe fundamenty. No i musialem się podniesć na działce jakieśc 60 cm. A to też kosztuje. Wydałem do tej pory jakies 215 tys. Na razie mam pelne deskowanie + papa. Na to jescze dachówka więc dojdzie jakieś 45 tys. (dach 270 m2). Więc SSO bedzie kosztował jakies 260 tys.
No i na wszystko brałem faktury (bo się muszę rozliczyć z US).

No i niestety buduję w Warszawie...

Więc te porównania są bardzo względne ale i tak jestem zadowolny bo zajmuję się tym sam bo wszsystkie bezobsługowe firmy spiewały mi za SSO 350 tys. Gdybym miał więcej czasu to myślę ze mogłbym przyciąć koszty jeszcze o ok. 15 - 20 tys. Ale to bym musiał chyba całkiem zrezygnować z pracy na te 2 miesiące.

Pozdrawiam

Nefer
07-11-2008, 17:04
sorry bardzo ale jak chcesz dom 280m2 to spokojnie wydasz na stan surowy te 300tys zł a na developerski 500-750tys zł , jak nie więcej....

Tam wyzej w tych postach ludzie podawali ceny samej robocizny

Właśnie kończę SSO. Tzn jestem w trakcie przykrywania dachówką. Dom 286m2 i wyszło mi jak narazie 170tys. Mam zapisany każdy zakup jakiego dokonałem (nawet jeżeli był to coś za 2zł).

Ktoś zaraz pewnie krzyknie, nie to niemożliwe bo ja zapłaciłem więcej. I na to mu odpowiem, to fajnie... że przepłaciłeś.

Zapłaciłeś normalnie - jak na rynek nie warszawski.. U mnie wyszło ok. 900 pln za metr SSO, ale dom nieco większy.
Za okna (wszystkie nietypowe oprócz dachowych 10 szt) i drzwi (3 w tym 2 pary też nietypowe) i bramę zapłaciłam prawie 70k. Także jakiekolwiek porównywanie bez takich własnie drobiazgów do niczego nie prowadzą

darekpt
07-11-2008, 18:21
sorry bardzo ale jak chcesz dom 280m2 to spokojnie wydasz na stan surowy te 300tys zł a na developerski 500-750tys zł , jak nie więcej....

Tam wyzej w tych postach ludzie podawali ceny samej robocizny

Właśnie kończę SSO. Tzn jestem w trakcie przykrywania dachówką. Dom 286m2 i wyszło mi jak narazie 170tys. Mam zapisany każdy zakup jakiego dokonałem (nawet jeżeli był to coś za 2zł).

Ktoś zaraz pewnie krzyknie, nie to niemożliwe bo ja zapłaciłem więcej. I na to mu odpowiem, to fajnie... że przepłaciłeś.

wcale nie prawda , zgodze się z Tobą ze tyle zapłaciłes bo ja za swoje 178m2 zapłaciłem za SSO 150tys ale jak wstawiłem okna , drzwi i zrobiłem ocieplenie to mi odrazu podskoczyło do 200tys - no i jeszcze drugie tyle i się moge wprowadzać

stasiek_ps
07-11-2008, 18:27
sorry bardzo ale jak chcesz dom 280m2 to spokojnie wydasz na stan surowy te 300tys zł a na developerski 500-750tys zł , jak nie więcej....

Tam wyzej w tych postach ludzie podawali ceny samej robocizny

Właśnie kończę SSO. Tzn jestem w trakcie przykrywania dachówką. Dom 286m2 i wyszło mi jak narazie 170tys. Mam zapisany każdy zakup jakiego dokonałem (nawet jeżeli był to coś za 2zł).

Ktoś zaraz pewnie krzyknie, nie to niemożliwe bo ja zapłaciłem więcej. I na to mu odpowiem, to fajnie... że przepłaciłeś.

wcale nie prawda , zgodze się z Tobą ze tyle zapłaciłes bo ja za swoje 178m2 zapłaciłem za SSO 150tys ale jak wstawiłem okna , drzwi i zrobiłem ocieplenie to mi odrazu podskoczyło do 200tys - no i jeszcze drugie tyle i się moge wprowadzać

Nie bardzo rozumiem dlaczego piszesz ze zgodzisz się z nim. Przecież z prostego wyliczenia wynika ze on zaplacił za metr SSO 600 PLN a ty 850 PLN. Więc ok 30% więcej.

Pozdrawiam

darekpt
08-11-2008, 07:43
Czytaj uważnie , i nie łap mnie za słówka

Mówie że zgodze się z tym , że tyle mógł zapłacić:


Ktoś zaraz pewnie krzyknie, nie to niemożliwe bo ja zapłaciłem więcej. I na to mu odpowiem, to fajnie... że przepłaciłeś.

Ps. A tamten dom to rzeczywiście ze zdjęć nie wygląda na 285m2

gianti
08-11-2008, 19:42
czy ktoś wie ile można zapłacic za same wieńce oraz za rdzenie pionowe w ścianach kolankowych?
pytam bowiem podczas wyceny murów - wykonawca nie miał rysunku dwóch dodatkowych wieńców i wlaśnie rdzeni w ścianach kolankowych i teraz za te elementy chce sporo podnieść wycenę etapu

w sumie doszło 31 rdzeni 25x25x90H
oraz 2 wieńce po 16mb każdy (20x25cm)

stasiek_ps
10-11-2008, 13:00
Czytaj uważnie , i nie łap mnie za słówka

Mówie że zgodze się z tym , że tyle mógł zapłacić:


Ktoś zaraz pewnie krzyknie, nie to niemożliwe bo ja zapłaciłem więcej. I na to mu odpowiem, to fajnie... że przepłaciłeś.

Ps. A tamten dom to rzeczywiście ze zdjęć nie wygląda na 285m2

Przepraszam, jeśli poczułeś się urażony nie to bylo moją intencją. Zrozumiałem ze zgadzasz się z nim, że wydał tyle bo Ty wydałeś podobnie. Porównywanie cen jeśli nie dotyczy jednostokowych robót czy materiałów jest bardzo trudne. W szczególlności Autorka postu który wywołał kolejną burzę na ten temat chce budować dom pietrowy. A taki na etapie stanu surowego moze być drozszy - szczególnie jeśli będzie miał dwa stropy żelbetowe. Z tym ze potem tynki na piętrze są na pewno tańsze niż zabudowa skomplikowanego dachu wełną i kartongipsem.

W całym planowaniu budowy domu moim zdaniem chodzi przede wszystkim o to żeby się w przykry sposób nie zaskoczyć cenami.

I podanie ceny ok. 1000 PLN za SSO szczególnie jeśli chodzi o okolice Warszawy jest moim zdaniem bezpiecznym założeniem. Jeśli uda się im wytargować taniej to bardzo dobrze. Ale lepiej być przygotowanym na najgorsze niz potem nie móc się wprowadzić do domu bo zabrakło 50-100 tys.

Nadchodzący kryzys ma dla budujących ma na pewnoe jeden plus. Na pewno będzie taniej i ekipy bedą inaczej inwestora traktować. Więc jeśli tylko inwestor ma stabilne dochody i nie obawia sie utraty pracy to jest to dobry czas na budowanie.

Pozdrawiam

bartek_walas
10-11-2008, 18:02
Czyli troszeczke musze wlozyc!!! Ogolnie to budowa rusza na wiosne jakos z poczatkiem kwietnia!!! Teraz tak jezeli znalazlem domek a bardzo mi sie podoba lecz nie ma podpiwniczenia a dlamnie kazde pomieszczenie sie liczy to jak mylici nie ma problemu aby projektnt zrobil taki dodatek

woland1980
10-11-2008, 19:10
serio....

musisz ciut poważniej podejść do tematu niż "mi się podoba"

- Masz działkę? Jeśli tak, to sprawdź WARUNKI ZABUDOWY bo nie wszystko można wszędzie postawić
- chcesz doprojektować piwnicę? Architekt Cię za to skasuje tak że za tą kasę będziesz miał projekt indywidualny...
- itp... itd....

rymczyk
12-11-2008, 19:13
Cholerzyn koło Krakowa
Pow 138 m2 pow.użytkowej
Dach dwuspadowy z jedną lukarną

robocizna 43000 zł netto

Jak zacząłem budować (Październik 2007) miałem też ofertę
tego samego wykonawcy na 1200 zł/m2 z materiałem
stan surowy otwarty wraz z pokryciem dachowym

teraz jest trochę taniej i do 1000 /m2 bym zjechał....

andrzej_izabelin
25-11-2008, 11:30
stan surowy otwarty + deskowanie i papa z mat 145 000 PLN

olgusieniunieczka
25-11-2008, 14:32
Pilnie poszukuję sprawdzonej ekipy budowlanej, chcemy zacząć budowę wiosną 2009 w Łodzi. Mam jak na razie 2 namiary, z czego jeden właśnie okazał się nieaktualny. Chcemy budować tradycyjną metodą (cokolwiek to znaczy). Pomocne bedą wszelkie namiary :)

Hiv
25-11-2008, 16:42
Pilnie poszukuję sprawdzonej ekipy budowlanej, chcemy zacząć budowę wiosną 2009 w Łodzi. Mam jak na razie 2 namiary, z czego jeden właśnie okazał się nieaktualny. Chcemy budować tradycyjną metodą (cokolwiek to znaczy). Pomocne bedą wszelkie namiary :)

No to jesteście w podobnej sytuacji do nas bo z ekipą polecaną z okolic Łodzi i w dobrej cenie nie jest łatwo ;)

elutka
26-11-2008, 22:11
Budowaliśmy dom 260 metrow po podłogach (z garażem 2 stanowiskowym i miejscem na jeszcze 2 motocykle). Stan surowy z materiałami, robocizną, więźba wyniósł 183 000.
Budowa zaczęła sie koło 6 kwietnia, a 13 czerwca była wiecha. Projekt Extradom Wezyr II 2G. Powiększony w stronę ogrodu o 2 metry, i garaz poszerzony też o 2 metry