PDA

Zobacz pełną wersję : Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14

tczechow
22-04-2009, 06:57
Jak za 125m2 domek to koszt robocizny mógłby byż niższy. Jaki to projekt? Zastanowiła mnie pozycja z wyceną ocieplenia - kiedy Państwo zamierzają ocieplać? Tuż po zakończeniu sso? Najpierw przecież trzeba zrobić tynki wewnątrz i poczekać jak wyschną.

Ciezko pokazac projekt, poniewaz jest to indywidualny projekt. Natomiast nic skomplikowanego (takie bylo zalozenie). Co do ocieplenia to sie nie zastanawialem, mozliwe ze wykonawca zrobilby to ocieplenie w pozniejszym etapie. Z drugiej strony jesli chodzi o wnetrze to zastanawiam sie na plytami gipsowymi zamiast tynkow.

tczechow
22-04-2009, 07:01
Czy to duzo? Czy w normie. Dodam ze w tym przypadku za niczym nie musze biegac, zalatwiac itp. jesli chodzi o material.
Okolice Slaska - Katowice Dużo, szukaj dalej. Dodam, że za bieganie, załatwianie itp możesz zaoszczędzić 5-15tys miesiecznie. Zastanów się czy warto... przelicz - ja dostałem w hurtowni lepsze rabaty niż obiecywali wykonawcy. trzeba się trochę targować. przykładowo - roben 15% od cennika, fakro 30%, itp itd.

No wlasnie jak czytam forum to widze ze robocizna w granicach 40-50 tys jest OK. Natomiast ta oferta i tak jest najtansza z posrod 3 innych ktore mialem. Za stan SSO bez ocieplenia i tynku zew. firmy liczyly sobie w graniach 190 tys.

Hugo26
22-04-2009, 09:46
Czy to duzo? Czy w normie. Dodam ze w tym przypadku za niczym nie musze biegac, zalatwiac itp. jesli chodzi o material.
Okolice Slaska - Katowice Dużo, szukaj dalej. Dodam, że za bieganie, załatwianie itp możesz zaoszczędzić 5-15tys miesiecznie. Zastanów się czy warto... przelicz - ja dostałem w hurtowni lepsze rabaty niż obiecywali wykonawcy. trzeba się trochę targować. przykładowo - roben 15% od cennika, fakro 30%, itp itd.

No wlasnie jak czytam forum to widze ze robocizna w granicach 40-50 tys jest OK. Natomiast ta oferta i tak jest najtansza z posrod 3 innych ktore mialem. Za stan SSO bez ocieplenia i tynku zew. firmy liczyly sobie w graniach 190 tys.
buduj systemem gospodarczym, sam widzisz ile biora firmy, nawet na materiale jak widac ostro przeginają.... (np. za 7tys to kupisz ok 2500 szt bloczków a na fundamenty pójdzie zapewne ok 1200szt, 20tys za cegły to również przesada jak za taki mały domek, beton - 24tys - przesada!)
za SSO z dachem za tak niewielki domek powinieneś zaplacic ok 30tys-35max (zakładam ze będzie jeszcze garaż)
bez garazu max 30tys
Pozdrawiam

Marwal
22-04-2009, 19:03
30 tyś za SSO 150m2 użytkowej Rybnik z FV.
Obecnie budujemy.

Sylwia73
22-04-2009, 20:21
No właśnie...dom jest o powierzchni urzytkowej 140 m2(nielicząc garażu), jest to projekt z Atrium Studio glx 31, ma podniesioną ścianke kolankową o 2 pustaki i ma poszerzony garaż o 1,5 metra który jest wkomponowany w budynek.Dom jest w stanie surowym bez ścianek działowych i wylewek, dach (prosty, dwuspadowy o powierzchni 220m2) wykonany w technologi:pełne deskowanie i papa, ale nie ma jeszcze zrobionych lukarn (będą zrobione na wiosne, a teraz jest wszystko zabite deskami i pokryte papą), kominy ponad dachem zrobione są z klinkieru, a dom wykonany jest z BK, od wewnątrz 24cm w środku styropian 8cm a na zewnątrz BK 12cm, co druga warstwa jest kotwiona. Cała robota jest wykonana porządnie i starannie? Ile jest warte wybudowanie takiego domu-w tym stanie (chodzi mi o samą robocizne).
Ps.prosze o odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne.
Pozdrawiam.


Ile zaplace orientacyjnie za wybudowanie Faworyta II?
http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt2/index.php

Podany koszt na stronie to SSZ 271 tys. plus roboty wykonczeniowe 180 tys. Na ile MNIEJ WIECEJ sie przygotowac? Sciany dwuwarstwowe z porothermu, dachowka ceramiczna. Budowa w ok. Krakowa. No i biore pod uwage bud. systemem gospodarczym LUB wykorzystanie firmy.

johna2
23-04-2009, 08:01
Sylwia.
Ja buduję troche mniejszy dom ale bardzo podobny /220 m/ w okolicach Warszawy. Mam podpisaną umowę na sso z pełnym deskowaniem i papą robocizna 40tys. Materiały liczę na ok 90-110. Całość za dach /blachodachówka/ ok30 tys. Mam zamiar zamknąć dom na spokojnie do 200tys.Mysle ,że na reszte potrzeba ok. 250-300tys. Ruszam 5maja.

anetina
23-04-2009, 10:42
my budujemy własną siłą :D

za ściany - 9,6 tys.
za schody chcieli 100 zł za stopień - zrobiliśmy sami :)
funadamenty, strop sami

Malobert
23-04-2009, 10:50
Najbardziej obiektywne byłoby podawanie średniej ceny za 1 m2, SSO.
Ewentulanie jeśli ktoś ma dodatkowo ocieplenie, okna itp. to powinien to dopisać.

anetina
23-04-2009, 10:51
Najbardziej obiektywne byłoby podawanie ceny za SSO m2.
Ewentulanie jeśli ktoś ma dodatkowo ocieplenie, okna itp to powinien to dopisać.

idę liczyć :D

Malobert
23-04-2009, 10:54
Najbardziej obiektywne byłoby podawanie ceny za SSO m2.
Ewentulanie jeśli ktoś ma dodatkowo ocieplenie, okna itp to powinien to dopisać.
idę liczyć :D

U mnie wyszło 542.55zł /m2, ale:
- dach pełne deskowanie i papa,
- duży budynek,
- prosta konstrukcja

anetina
23-04-2009, 10:55
ja mam koszty robocizny z dachem zadeskowanym 14 tys.
dom jakoś 170 m, to ile za metr wychodzi robocizna?

anetina
23-04-2009, 10:57
ja mam koszty robocizny z dachem zadeskowanym 14 tys.
dom jakoś 170 m, to ile za metr wychodzi robocizna?



82 zł ??????????
:o

Malobert
23-04-2009, 11:02
ja mam koszty robocizny z dachem zadeskowanym 14 tys. dom jakoś 170 m, to ile za metr wychodzi robocizna? 82 zł ?????????? :o
Sumujesz wszystkie koszty budowy (bez działki) stanu surowego otwartego (SSO) koszty materiałów i robocizny. Wynik dzielisz przez ilość metrów uzytkowcyh budynku i masz koszt budowy 1m2.....

anetina
23-04-2009, 11:04
ja mam koszty robocizny z dachem zadeskowanym 14 tys. dom jakoś 170 m, to ile za metr wychodzi robocizna? 82 zł ?????????? :o
Sumujesz wszystkie koszty budowy (bez działki) stanu surowego otwartego (SSO) koszty materiałów i robocizny. Wynik dzielisz przez ilość metrów uzytkowcyh budynku i masz koszt budowy 1m2.....


to jest sama robocizna :)


a koszty budowy z przyłączami, dokumentami, budową, bez działki to ... 1009 zł obecnie

anetina
23-04-2009, 11:06
a jesli chodzi o sam budynek - wychodzi 55 tys., czyli ... 323 zł za metr


dziwnie mnie te koszty wychodzą :(

Malobert
23-04-2009, 11:08
ja mam koszty robocizny z dachem zadeskowanym 14 tys. dom jakoś 170 m, to ile za metr wychodzi robocizna? 82 zł ?????????? :o
Sumujesz wszystkie koszty budowy (bez działki) stanu surowego otwartego (SSO) koszty materiałów i robocizny. Wynik dzielisz przez ilość metrów uzytkowcyh budynku i masz koszt budowy 1m2.....
to jest sama robocizna :)
a koszty budowy z przyłączami, dokumentami, budową, bez działki to ... 1009 zł obecnie

jeśli tak to robozina u Ciebie 82zł
+ materiały(dokumnety itp) 972zł
= 1009zł (obecnie)

anetina
23-04-2009, 11:11
jeśli tak to robozina u Ciebie 82zł
+ materiały(dokumnety itp) 972zł
= 1009zł (obecnie)



dzięki :)

Malobert
23-04-2009, 11:11
cena za 1m2 - tak podają deweloprzy jak sprzedają mieszkanie/dom, niezła okazja do zobaczenia ile zarabia developer.... :)

anetina
23-04-2009, 11:12
podobno kosztuje u takiego kogoś dom jakoś 2-3 tys. za metr
czyli ... te kilka złotych na metrze na [pewno zyskuje :D

IZA30
23-04-2009, 13:42
:D

zachcianka
23-04-2009, 14:49
ja już mam prawie gotowy domek :)
http://puchaczy.waw.pl/~squall/tmp/domek/ujecie%201.jpg
http://puchaczy.waw.pl/~squall/tmp/domek/ujecie%202.jpg
całkowita: 370m2, kubatura 1100m3.
za stan surowy (już prawie prawie) z deskowaniem i papowaniem dachu wyszło nieco ponad 200k (w tym 65k robocizny).
dodam, że jak szukałem jesienią wykonawcy, to zgłosiła się jedna firma, wyceniając stan deweloperski na... 1,2mln :),

No to zazdroszcze bo my w Szczecinie za 350 powierzchni uytkowej i kubatura niecały 1000 dostaliśmy wycene 400k z robocizną i materiałami...

Wirecki
23-04-2009, 15:56
podobno kosztuje u takiego kogoś dom jakoś 2-3 tys. za metr
czyli ... te kilka złotych na metrze na [pewno zyskuje :D Nawet trochę więcej niż wychodzi z wyliczeń na forum.
Weź pod uwagę, że deweloper:
1. ma lepsze ceny (w hurtowniach, u firm wykończeniowych, itp) - efekt skali
2. nie kupuje dla siebie więc nigdy nie dołoży Ci np. wełny na ocieplenie i bierze najtańszą papę, bloczki, folie. Przekonałem sie o tym kiedyś pytając o kratki wentylacyjne zewnętrzne do komina - sprzedawca zapytał czy dla siebie czy buduję dla kogoś. Dla developerów była specjalna odmiana - w skrócie: połowę mnie plastiku i przeciekająca przy byle zacinaniu deszczu...

anetina
24-04-2009, 06:31
i ktoś mi powie, że warto kupować gotowe domy :o

Sylwia73
24-04-2009, 08:19
Sylwia.
Ja buduję troche mniejszy dom ale bardzo podobny /220 m/ w okolicach Warszawy. Mam podpisaną umowę na sso z pełnym deskowaniem i papą robocizna 40tys. Materiały liczę na ok 90-110. Całość za dach /blachodachówka/ ok30 tys. Mam zamiar zamknąć dom na spokojnie do 200tys.Mysle ,że na reszte potrzeba ok. 250-300tys. Ruszam 5maja.
Dziekuje, Johna.
Zastanawiam sie tez ile moze pochlonac orientacyjnie wykonczeniowka, tak do stanu pod klucz, liczac od surowego zamknietego....200-300 tys. ?Wiadomo, ze to zalezy od materialow i standardu, ale tak w przyblizeniu na ile ja liczysz?

Adam_78
24-04-2009, 22:45
Witam

Mam ekipę budowlaną która buduje dom według projektu:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=337&IdKolekcji=

Powiedzieli 38tyś zł za :
wykopy, fundamenty, ściany nośne i działowe, strop terriva, ściany działowe na poddaszu, wywiązka, pokrycie blachoachówką z rynnami , schody taras, wylany chudziak i ocieplanie zewnetrzne styropianem wraqz z tynkiem ozdobnym.

Czy to waszym zdaniem dużo?

Pozdrawiam

djanya
25-04-2009, 14:08
Witam

Mam ekipę budowlaną która buduje dom według projektu:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=337&IdKolekcji=

Powiedzieli 38tyś zł za :
wykopy, fundamenty, ściany nośne i działowe, strop terriva, ściany działowe na poddaszu, wywiązka, pokrycie blachoachówką z rynnami , schody taras, wylany chudziak i ocieplanie zewnetrzne styropianem wraqz z tynkiem ozdobnym.

Czy to waszym zdaniem dużo?

Pozdrawiam
Mi ekipa buduje duzo mniejszy domek (bez ocieplenia i tarasu) za taka kase, wiec jezeli ekipa sprawdzona- to jak dla mnie tanio!

SZUMI
26-04-2009, 06:22
wg mnie bardzo tanio
:)

Sławek066
27-04-2009, 20:33
Domek 130 m2 pow. użytkowej w Skawinie k. Krakowa. Pierwsza wycena 85tys brutto za SSO !!!

Szukam dalej .
Może ktoś ma jakiś namiar na dobrą ekipę w okolicy ?

JarekKRK45
27-04-2009, 21:53
Witam te 85 tyś. za 130 m2 , to chyba z materiałem :D ...

misiakulka
28-04-2009, 04:48
u mnie za projekt http://www.dominanta.pl/oferta/Sultan_2G.html#, fundamenty, ściany nośne, działowe, strop lany, chudziaki 40 tyś. Ekipe już zatrudniałam i jestem zadowolona z ich pracy

Carlos1
28-04-2009, 07:46
u mnie za projekt http://www.dominanta.pl/oferta/Sultan_2G.html#, fundamenty, ściany nośne, działowe, strop lany, chudziaki 40 tyś. Ekipe już zatrudniałam i jestem zadowolona z ich pracy

Ale to z dachem czy bez ?

Pozdrowienia.;)

Aylin
28-04-2009, 14:13
Misiakulka - a jaka wycene masz za dach?
Bo murarzy mam podobnie.
Mam również umówionego pana od elewacji.
I kiedy zaczynacie? Bo pora ruszyc nasz wątek :)

Sławek066
28-04-2009, 19:23
Do JarekKRK45
nie wiem czy z materiałem ale nawet juz nie pytałem netto czy brutto :)

Monika_76
30-04-2009, 19:35
Co myslicie o cenie 70tys za SSO ??? Dom 160m2 http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1050&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=&symbol=c183&x=0&y=0&nr=1 , podpiwniczony.
Drogo ????

misiakulka
01-05-2009, 08:31
Misiakulka - a jaka wycene masz za dach?
Bo murarzy mam podobnie.
Mam również umówionego pana od elewacji.
I kiedy zaczynacie? Bo pora ruszyc nasz wątek :)
Mam namiar na sprawdzonych dekarzy. Ale nie posłałam im jeszcze dachu do wyceny. Zrobię to po weekendzie, bo jeszcze nie mam mojego dachu(przeróbka-wydłużenie garażu do tyłu, najlepiej zlicowanie go ze ścianą)
Ruszamy jak tylko dostaniemy pozwolenie i kredyt(rodzina na swoim). Oceniam trzeźwo że w lipcu, mąż optymista że w czerwcu :lol: .

misiakulka
01-05-2009, 08:33
u mnie za projekt http://www.dominanta.pl/oferta/Sultan_2G.html#, fundamenty, ściany nośne, działowe, strop lany, chudziaki 40 tyś. Ekipe już zatrudniałam i jestem zadowolona z ich pracy

Ale to z dachem czy bez ?

Pozdrowienia.;)
Bez dachu. Dekarze jeszcze się nie wypowiedzieli, bo też nie mam ostatecznej wersji dachu. :roll:

contrapunctus
03-05-2009, 18:06
Szukaj dalej. Na Śląsku jest sporo ekip z gór, często fachowcy pierwsza klasa...

Witajcie,

czy ja ewentualnie mogłabym poprosic o jakiś namiar na sprawdzoną ekipę? Dom będzie powstawał w okolicach Pszczyny, więc do gór niedaleko ;)
Budowę planujemy rozpocząć dopiero marzec-kwiecień przyszłego roku, ale już powoli rozglądamy sie za fachowcami.

Mamy narazie jedną poleconą ekipę, która za dom (od robót ziemnych do dachu [tzn. z dachem]) powiedziała cenę 60 tys. Nie wiem, czy to tanio, czy drogo. Patrząc na niektóre Wasze wyceny to wydaje sie jakby za dużo. Z kolei znajomi mowią ze to bardzo tanio. I bądź tu mądry. Sama już nie wiem.

Tak dla orientacji: dom pow użyt: 160m2, bez piwnicy, z poddaszem, porotherm 25, kryty dachówką cementową, dach dwuspadowy, bez żadnych udziwnień, trzy okna dachowe w dachu.

I jeżeli ktoś mógłby doradzić jeszcze ile orientacyjnie mogą kosztować materialy na taki domek? wiem, ze ciężko sie robi taką wycene, ale chodzi mi o przybliżony koszt (czy koło 80, czy 130 tys np.za materialy). Slowem - ile może kosztować w sumie robocizna + material za stan sutrowy z dachem.

będę wdzięczna za każdą pomoc i sugestie:)

pozdrawiam :)

misiakulka
04-05-2009, 07:21
ciężka wycena. Ale chyba wiem o co ci chodzi. Sama rok temu szukałam jakiegoś zaczepienia w przybliżonej kwocie. Myślę że 160-180 powinno wystarczyć.

contrapunctus
04-05-2009, 18:48
dzięki chociaz za orientacyjny koszt. Dokąłdnie o taki punkt zaczepienia mi chodzi. przeglądalam trochę dziś ceny w necie materialów i "na oko" starałam się to policzyc ale ciężko... Rozmawiałam dzis z nasza architektką i mam nadzieje ze za jakieś 2-3 tygodnie bedzie kosztorys, który da nam punkt odniesienia (choćby orientacyjny....) bo inaczej to bardzo ciężko.

pozdrawiam :)

misiakulka
04-05-2009, 20:49
jeśli masz projekt to zostaw go w najbliższym składzie budowlanym z prośbą o wycenę materiałów na sso. takie praktyki są teraz normą. będziesz miała szczegółowo rozpisane fundamenty, ściany, kominy, strop i co tam jeszcze sprzedają.

Aylin
05-05-2009, 06:37
jeśli masz projekt to zostaw go w najbliższym składzie budowlanym z prośbą o wycenę materiałów na sso. takie praktyki są teraz normą. będziesz miała szczegółowo rozpisane fundamenty, ściany, kominy, strop i co tam jeszcze sprzedają.


...i dolicz do tego jakieś 20%

Przynajmniej u nas na dachówce o tyle średni zaniżyli

misiakulka
05-05-2009, 08:52
trafna uwaga :evil:

basia228
05-05-2009, 11:24
Do contapunctus: U mnie pracuje właśnie bardzo fajna ekipa. Dom z opisu bardzo podobny do Twojego - płacimy 28 tys. za stan surowy otwarty, dachu niestety nie robią. Stan surowy ze ściankami działowymi plus kominy. Mogę przesłać namiary na maila. Buduję w Kosztowach (okolice Mysłowic). Pozdrawiam!

Kinia_Z1
05-05-2009, 13:06
Ja mam dom 175 m2, za robozizne zapłaciłam, łącznie z dachem ok. 55 tys. Ekip miałam 5 - bo ciagle coś nie grało. Ale mocno przyciskaliśmy, szczegolnie przy dachu (chcieli 100 zł/m) ale w końcu gorale zrobili za 70 zł/m.[/quote]

Kazik09
05-05-2009, 18:19
Bardzo proszę o opinię.
Mam dwie wyceny na SSO bez fundamentu. Projekt Murator C161 http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=465&IdKolekcji= wydłużony i poszerzony o 0,5m, w sumie 175m2 pow. użytkowej, jeden komin.
1. Oferta tzw. inwestera zastępczego, polecanego na forum: ściany z silki, strop monolityczny + schody, komin, więźba impregnowana, płyty OSB + gonty bitumiczne, obróbki blacharskie + rynny - robocizna 51 tys. + mateirały 63 tys. = 114 tys netto
2. Oferta lokalnej firmy: ściany z silki (bez ścian działowych) , strop monolityczny + schody, komin, więźba impregnowana (bez pokrycia) - robocizna 45 tys. + materiały 48 tys. = 93 tys. netto
Ceny przed negocjacjami.
Czekam jeszcze na wycenę trzeciej firmy polecanej na forum.
Po przestudiowaniu wątku wychodzi mi, że jak za tak prosty i nieduży dom, i w dodatku nie wliczając fundamentu, do dość dużo. Poradźcie proszę ile da się z tego stargować?

johna2
05-05-2009, 18:58
Według mnie to duzo jezeli chodzi o robociznę. Ja zaczęłam tydzień temu. Dom ok 220m podobny do Dobrej Wróżby z Muratora robocizna 40tys. sso z pełnym deskowaniem. Materiały liczę ok 100-110tys.Buduje okolice Warszawy. Szukaj i się nie spiesz. Najlepiej popytać w okolicy u właścieiceli juz wybudowanych domów o opinie. Umnie rozpietość za to samo 30-110tys. Życze powodzenia.

Kazik09
05-05-2009, 19:59
Dzięki za opinię, właśnie dostałem dzisiaj namiary na ekipę mojego sąsiada, i jak się okazało też polecaną na forum, zobaczymy co zaproponują.

Campto
06-05-2009, 10:20
Ja właśnie jestem na etapie poszukiwania wykonawcy nieco zmodyfikwanego projektu "letni wieczór":
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=557
Po niewielkich zmianach powierzchnia użytkowa ( wraz z garażem) wynosi nieco ponad 214 m2.
Z kilku różnych propozycji - po negocjacjach -zastanawiam się nad 2 propozycjami:

1. Wykonanie SSO ( zaczynając od wykopu pod fundament) bez więźby - 40.000 zł netto + 7% VAT + koszt materiałów( muszę sam jeździć i wszystko załatwiać).

2. Wykonanie SSO jak wyżej wraz z więźbą ale z materiałów zakupionych przez firmę budowlaną ( mnie nic nie interesuje poza kontrolą wykonania

:) ) - 172.000 zł netto + 7% VAT.

Jak myślicie, która wersja jest lepsza? Dopiero wchodzę w temat więc każda opinia będzie dla mnie ważna.

Buduję 20 km na północny wschód od Warszawy.

Hugo26
06-05-2009, 11:32
Ja właśnie jestem na etapie poszukiwania wykonawcy nieco zmodyfikwanego projektu "letni wieczór":
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=557
Po niewielkich zmianach powierzchnia użytkowa ( wraz z garażem) wynosi nieco ponad 214 m2.
Z kilku różnych propozycji - po negocjacjach -zastanawiam się nad 2 propozycjami:

1. Wykonanie SSO ( zaczynając od wykopu pod fundament) bez więźby - 40.000 zł netto + 7% VAT + koszt materiałów( muszę sam jeździć i wszystko załatwiać).

2. Wykonanie SSO jak wyżej wraz z więźbą ale z materiałów zakupionych przez firmę budowlaną ( mnie nic nie interesuje poza kontrolą wykonania

:) ) - 172.000 zł netto + 7% VAT.

Jak myślicie, która wersja jest lepsza? Dopiero wchodzę w temat więc każda opinia będzie dla mnie ważna.

Buduję 20 km na północny wschód od Warszawy.
rozumiem, ze druga wycena nie obejmuje także kladzenia dachówki
wg mojej wiedzy warto samemu załatwiac materiały i negocjować tylko i wyłącznie cene robocizny
materiały powinny taniec, ponadto 172 tys wg mojej wiedzy to sporo jak na SSO z więźbą ale bez pokrycia dachu

Pozdrawiam

Campto
06-05-2009, 19:38
rozumiem, ze druga wycena nie obejmuje także kladzenia dachówki

Dokładnie. Obejmuje tylko więźbę dachową.

kamcia461
08-05-2009, 20:23
[quote="Adam_78"]Witam

Mam ekipę budowlaną która buduje dom według projektu:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=337&IdKolekcji=

Powiedzieli 38tyś zł za :
wykopy, fundamenty, ściany nośne i działowe, strop terriva, ściany działowe na poddaszu, wywiązka, pokrycie blachoachówką z rynnami , schody taras, wylany chudziak i ocieplanie zewnetrzne styropianem wraqz z tynkiem ozdobnym.

Cześc,
tak sobie przeczytałam i ...oczom nie wierzę. Bardzo proszę o namiary na ta ekipę? Czy u Ciebie juz budują? Jeśli tak to i o referencje!!!!!
Pozdrawiam

Nikko82
10-05-2009, 21:54
Ja płaciłem za swój domek o powierzchni ścian zewnętrzynych 160m2 4800 za tynki 15zł t<tradycyjne> strop teriva 40złm2fundamenty 70złm3 (bez wykopu) A teraz czeka mnie daszek:)

milagros111
16-05-2009, 12:26
Witam! Ja buduję
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=97
w projekcie ma on 114 m2 ,ale my zrobilismy pare zmian i ma 151 m2 powierzchni użytkowej buduję na śląsku i szukam firmy do budowy w stanie surowym zamkniętym (stan zero już jest zrobiony) , proszę o informacje ile może kosztować taka usługa?

dewer1
16-05-2009, 23:31
Może ktoś buduje z tej serii w21.12. jakie mogą być koszty robocizny SSO?
http://www.dobreprojekty.pl/lustrox.php?kod=w2112c

inwestorTychy
17-05-2009, 21:22
Witam,

Ja buduje w Tychach. Dom parterowy z uzytkowym poddaszem, garaz 2 stanowiskowy, pow netto 280mkw.

Fundamenty robilismy w zeszlum roku (robocizna 15 tys. zł) Teraz mamy wycene na SSO bez fundamentow i dachu.

Sciany 300 m2
Slupy 5 m3
Belki 8 m3
Strop 230 m2

Cena za robocizne 70 tys.

Wydaje nam sie ze to duzo. Myslicie zeby szukac dalej?

dolec
19-05-2009, 07:22
Czy cena za stan surowy otwarty 26 000 to dużo? Dom w Białej Podlaskiej, parterowy z użytkowym poddaszem, bez ścianek kolankowych, wymiary 17x10. Ta cena to bez tarasu, bez więźby. Czy może ktoś buduje w okolicy Białej Podlaskiej?

Patisiak
21-05-2009, 09:10
My zapłaciliśmy 27k za robocizne stan surowy otwarty - dom 200m2.
Z tym że ekipa po znajomości.

Antoniusz
21-05-2009, 12:04
Witam

Mam pytanko bo czytalem posty ale nic podobnego nie znalazlem.
Chodzi o cene SSO domku podpiwniczonego z uzytkowym poddaszem w okolicach trojmiasta
Powierzchnia calkowita --210m2
Uzytkowa --145m2
garaz jakies 16m2


http://www.archeton.pl/projekt/sasanka-416-616-opisogolny-2ea65884255f17470dbe482711571252

Jestesmy jeszcze przed rozmowami i chcielibysmy sie dowiedzic w sytulacji na rynku:)

sleepyhollow
21-05-2009, 19:50
SSO http://www.pro-arte.pl/projekty-domy/27/ majster wycenił mi na 40k z więźbą dachową ale bez położenia dachu. Miejsce budowy - okolice Piaseczna

rafal16v
23-05-2009, 19:51
witam, to mój pierwszy post a więc proszę o wyrozumiałość. zamierzam wybudowac taki domek: powierzchnia netto 125m2, kubatura 498m3, dach kopertowy. jest to projekt muratora-"skrzat". ile orientacyjnie bedzie kosztował mnie materiał plus robocizna na ten domek? dzięki za info...

kasia1981
24-05-2009, 12:38
rozwalją mnie takie posty jak wyżej

rafal16v
25-05-2009, 11:04
kasia1981
a ty rozwalasz mnie, naucz się najpierw pisać po polsku...

Hugo26
25-05-2009, 12:55
witam, to mój pierwszy post a więc proszę o wyrozumiałość. zamierzam wybudowac taki domek: powierzchnia netto 125m2, kubatura 498m3, dach kopertowy. jest to projekt muratora-"skrzat". ile orientacyjnie bedzie kosztował mnie materiał plus robocizna na ten domek? dzięki za info...

rafi
troszke zbyt ogólnie pytasz, moge wypowiedzieć sie o kosztach stanu surowego z dachem, wszystko zalezy od regionu
domek jest niewielki, robocizna SSO z dachem, strop teriva (możesz dać strop drewniany, tanije bedzie) wyniesie w moim regionie (woj lubuskie) ok 25tys
materiał trudno okreslić nie widzac projektu, ok 60 tys (dachówka ceramiczna, blacha tańsza)
budowa pod klucz nie powinna przekroczyc 200tys (wszystko zalezy jaki będzie standard wykończenia, zastosowane systemy grzewcze itd)
daj do wyceny projekt kilku wykonawcom i pochwal sie wycenami na forum, moze wtedy cos doradzimy
kasia1981
rafal16v prosił o wyrozumiałość, wiec troche szacunu dla nowych forumowiczów....

pete.c
26-05-2009, 07:14
my taki chcemy budować:
http://termodom.pl/inne/projekty_domow_energooszczednych/drozd___archeton
zmiany konstrukcyjne - garaż z dachem jednospadowym, z przodu mały wiatrołap
wykonawca powiedział nam 60000 netto (72kpln brutto) za SSO. Chyba drogo za domek 120m2+garaż 20m2 i taki prosty projekt.
Inny wykonawca powiedział że za podobny projekt wziął 107kpln z materiałami (ale był już stan 0).
Jeszcze inny że bez dachu by to kosztowało 30000 kpln.
Co o tym sądzicie?
Bo czytając wcześniejsze wypowiedzi wydaje mi się że da się zbudować za 40kpln..

rafal16v
26-05-2009, 08:38
witam ponownie. mam pierwszą wycene,
30000 za całe prace ziemne, mury strop lany i więzba dachowa -ściana dwuwarstwowa. natomiast 35000 za wszystko j.w. tylko sciana trzywarstwowa.

dom ma wymiary 10x11 bez piwnicy, użytkowe podddasze, dach kopertowy bez zadnych udziwnień.

jak myślicie to dobra cena czy szukać dalej,
ekipa oznajmiła,że ma całe zabezpieczenie odnośnie sprzętu włącznie z koparką itp. do mnie należy zakup materiału i oczywiście kontrola :)

Hugo26
26-05-2009, 09:39
my taki chcemy budować:
http://termodom.pl/inne/projekty_domow_energooszczednych/drozd___archeton
zmiany konstrukcyjne - garaż z dachem jednospadowym, z przodu mały wiatrołap
wykonawca powiedział nam 60000 netto (72kpln brutto) za SSO. Chyba drogo za domek 120m2+garaż 20m2 i taki prosty projekt.
Inny wykonawca powiedział że za podobny projekt wziął 107kpln z materiałami (ale był już stan 0).
Jeszcze inny że bez dachu by to kosztowało 30000 kpln.
Co o tym sądzicie?
Bo czytając wcześniejsze wypowiedzi wydaje mi się że da się zbudować za 40kpln..
taki domek w mojej okolicy wybuduje sie SSO z dachem za ok 35tys

Przykład moje wyceny (jestem na etapie budowy):
projekt Klasyka:
http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/klasyka/
pow uzytkowa - 135m2
garaz 20m2
dach o pow 200m2

stan zerowy - 7tys
ściany, strop teriva, kominy, tarasy, schody - 18tys
więźba, dach (w tym montaż rynien, okien dachowych, heblowanie więźby, montaż nadbitki, malowanie nadbitki) - 13tys


Pozdrawiam

Hugo26
26-05-2009, 09:41
witam ponownie. mam pierwszą wycene,
30000 za całe prace ziemne, mury strop lany i więzba dachowa -ściana dwuwarstwowa. natomiast 35000 za wszystko j.w. tylko sciana trzywarstwowa.

dom ma wymiary 10x11 bez piwnicy, użytkowe podddasze, dach kopertowy bez zadnych udziwnień.

jak myślicie to dobra cena czy szukać dalej,
ekipa oznajmiła,że ma całe zabezpieczenie odnośnie sprzętu włącznie z koparką itp. do mnie należy zakup materiału i oczywiście kontrola :)

Twoja wycena dotyczy również położenia dachówki, montaż rynien, montaz nadbitki/podbitki?

Zakrzów
26-05-2009, 10:22
witam, chcemy zacząć budowę prostego domu we wrześniu i szukamy ekipy. Czy jet ktoś sprawdzony i godny polecenia w okolicach Krakowa-Niepołomic??

rafal16v
26-05-2009, 10:44
witam ponownie. mam pierwszą wycene,
30000 za całe prace ziemne, mury strop lany i więzba dachowa -ściana dwuwarstwowa. natomiast 35000 za wszystko j.w. tylko sciana trzywarstwowa.

dom ma wymiary 10x11 bez piwnicy, użytkowe podddasze, dach kopertowy bez zadnych udziwnień.

jak myślicie to dobra cena czy szukać dalej,
ekipa oznajmiła,że ma całe zabezpieczenie odnośnie sprzętu włącznie z koparką itp. do mnie należy zakup materiału i oczywiście kontrola :)

Twoja wycena dotyczy również położenia dachówki, montaż rynien, montaz nadbitki/podbitki?
nie, tylko więżba dachowa. dzisiaj rozmawiałem z innym gościem, jeszcze mi nie wyliczył lecz powiedział ,że te 30000 to dosyc dużo, juz sam nie wiem co myślec. na razie szukam dalej...

Hugo26
26-05-2009, 11:49
witam ponownie. mam pierwszą wycene,
30000 za całe prace ziemne, mury strop lany i więzba dachowa -ściana dwuwarstwowa. natomiast 35000 za wszystko j.w. tylko sciana trzywarstwowa.

dom ma wymiary 10x11 bez piwnicy, użytkowe podddasze, dach kopertowy bez zadnych udziwnień.

jak myślicie to dobra cena czy szukać dalej,
ekipa oznajmiła,że ma całe zabezpieczenie odnośnie sprzętu włącznie z koparką itp. do mnie należy zakup materiału i oczywiście kontrola :)

Twoja wycena dotyczy również położenia dachówki, montaż rynien, montaz nadbitki/podbitki?
nie, tylko więżba dachowa. dzisiaj rozmawiałem z innym gościem, jeszcze mi nie wyliczył lecz powiedział ,że te 30000 to dosyc dużo, juz sam nie wiem co myślec. na razie szukam dalej...
w takim razie bardzo dużo jak za tak niewielki domek
z dachem max 25-28tys
pamietaj ze wykonawcy zawsze podają wyższe kwoty, można sporo wynegocjowac, ja zbiłem 20%
poszukaj wykonawców na forum, popytaj sie w grupach budujących z Twojego terenu
tak znalazłem porządnego, niedrogiego wykonawce dachu.....

pozdrawiam

Malwina66
27-05-2009, 10:44
Witam, chcę wybudować w okolicy Sosnowca dom
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=123&a=289.
szukam solidnego wykonawcy. Chętnie rozpocznę budowę już w czerwcu ( mam wszystkie pozwolenia).
Nie wiem ile może kosztować SSO.
Sciany planuję z porothermu lub ceramiki MAX, dachówka może być cementowa.
Czy ktoś może mi polecić solidną, niedrogą firmę oraz czy orientujecie się ile kosztuje robocizna oraz materiał.

aniak25
27-05-2009, 12:27
Witajcie

Albo ja żyje w innym świecie albo mnie wykonawcy robią w balona.
Buduję dom w rododendronach 6 z podwójnym garażem z Archonu http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_rododendronach_6_g2/m46a5e795f1323 , 127m2 pow. użytkowej, dach dwuspadowy z dwoma lukarnami, pow garażu 38m2, kubatura 780m3, fundamenty lane, strop teriva
Dostałam trzy wyceny:
1. ogólna 55tys za robotę SSO poczynając od wykopów ale bez dachu
2. 47tys SSO + 25tys dach kompleksowo, tu jest wszystko od wykopów pod fundament, panowie zajmują się też zamawianiem towaru, załatwianiem dostaw, sprzetu itd
3. 46,50tys + 20tys dach kompleksowo, tu również tylko pozostaje mi kontrola budowy a resztę robią sami

W dzienniku opis szczegółowy.

Czy możecie mnie oświecić. Bo mi się chyba wydawało że to normalna cena a wg was to strasznie drogo wypada. Czy to możliwe, że u was nie jest coś policzone bo u mnie wszystkie koszty dodatkowe są ujęte od robót ziemnych, przejść hydraulicznych w fundamencie, zbrojenia, szalunku i wogle wszystko.

prosze pomózcie bo nie wiem czy walczyć o obniżenie cen.
pozdrawiam

Margoth*
27-05-2009, 12:54
Aniak25, mi też się wydaje, że ludzie, którzy piszą o 35 kpln za wybudowanie domu, są niedoinformowani co do zakresu robót (potem się okaże, że za wszystkie dodatkowe roboty trzeba płacić). Dla porównania obejrzyj mój dom:

http://forum.muratordom.pl/nasza-elka,t145850.htm

Zapłaciliśmy za niego 64.200 zł. Sama robocizna, ale obejmująca wszystko: SSO, cały dach, odwodnienie, wylanie tarasów.

aniak25
27-05-2009, 13:47
Dzięki Margoth, trochę mnie pocieszyłaś. Co prawda taras jest u nas liczony oddzielnie ale chciałabym negocjować jeszcze z wykonawcą przed podpisaniem umowy tak zeby wyszło 40 tys za SSO i 15 za dach za robociznę oczywiście.

Bardzo fajny ten wasz domek, metrażem podobny do naszego ale my mamy garaż 2 stanowiskowy. Budujemy dom w rododendronach 6 http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_rododendronach_6_g2/m46a5e795f1323 (ta sama pracownia co waszego sąsiada:))

Poza tym jedna z ekip wyceniła mi tak kompleksowo budowę i wyszło im, że za robociznę całą czyli od robót ziemnych do zawieszenia karniszy, czyli do zamieszkania 150tys i plus 200 tys materiał. Faktem jest, że ujęli tam nawet montaż okien, drzwi, paneli, elektrykę, co, cwu, biały montaż, taras, podjazd do garażu, parapety zew i wew i wiele innych szczegółów ale np okna i drzwi to będzie robić firma od której zamówie. Z kolei licząc materialy właśnie okna drzwi i podłogi policzyli za mało bo ujeli materiały tańsze a ja np chce parkiet w salonie a tylko na pietrze panele (zresztą zależy od stanu kasy bo to się jeszcze może pozmieniać).

Macie może wycene już na elektrykę i co, cwu, my dostaliśmy odpowiednio 15 tys i 38tys ale już razem z materiałem. Też się zastanawiam jak to się ma do rzeczywistości. Co do elektryki to w miarę dobrze ale co i cwu to wydaje mi się dużo bo piec na ekogroszek kosztuje do 10tys + rurki i reszta 5tys a za co kolejne 23tys to nie wiem.

pozdrawiam

Margoth*
27-05-2009, 16:20
Aniak25, jesteśmy akurat na etapie instalacji CO (za chwilę wychodzimy na budowę ustalić, gdzie ma stać kominek). Za robociznę i materiały zapłacimy między 28 a 30 kpln. Materiały to: rury, złączki itp., kaloryfery, ogrzewanie podłogowe (ok. 44 m kw.), niektóre części do płaszcza wodnego. Z tych ok. 30.000 zł robocizna to jakieś 4,5 tys.

Co do Archonu: ma bardzo ładne domy, zastanawialiśmy się nad kilkoma, ale w końcu wybór padł na co innego.

Hugo26
28-05-2009, 13:31
Witajcie

Albo ja żyje w innym świecie albo mnie wykonawcy robią w balona.
Buduję dom w rododendronach 6 z podwójnym garażem z Archonu http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_rododendronach_6_g2/m46a5e795f1323 , 127m2 pow. użytkowej, dach dwuspadowy z dwoma lukarnami, pow garażu 38m2, kubatura 780m3, fundamenty lane, strop teriva
Dostałam trzy wyceny:
1. ogólna 55tys za robotę SSO poczynając od wykopów ale bez dachu
2. 47tys SSO + 25tys dach kompleksowo, tu jest wszystko od wykopów pod fundament, panowie zajmują się też zamawianiem towaru, załatwianiem dostaw, sprzetu itd
3. 46,50tys + 20tys dach kompleksowo, tu również tylko pozostaje mi kontrola budowy a resztę robią sami

W dzienniku opis szczegółowy.

Czy możecie mnie oświecić. Bo mi się chyba wydawało że to normalna cena a wg was to strasznie drogo wypada. Czy to możliwe, że u was nie jest coś policzone bo u mnie wszystkie koszty dodatkowe są ujęte od robót ziemnych, przejść hydraulicznych w fundamencie, zbrojenia, szalunku i wogle wszystko.

prosze pomózcie bo nie wiem czy walczyć o obniżenie cen.
pozdrawiam
bardzo drogo
moja rada: materiały warto zalatwiać samemu, mozna wiele zaoszczedzić, ponadto wykonawcy zazwyczaj zamawiają więcej niż potrzeba....
część materiałów mozna nabyc bez f-y
pozdrawiam

pawliki
28-05-2009, 20:30
Witam!
Zdecydowałem sie na budowę domu Wierzba
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177

Proszę o pomoc przy wycenie kosztów tego domu. Projektanci wycenili stan surowy zamknięty na 186 tyś. Będę wdzięczny za pomoc przy wycenie na obecne warunki i ceny.
Działkę już mam, a będę budował systemem gospodarczym.
Z góry bardzo dziękuje!

miciu
28-05-2009, 21:01
To jest bardzo realny koszt - niestety :cry:

Hugo26
28-05-2009, 23:13
To jest bardzo realny koszt - niestety :cry:
186 tys za domek 95m2?

zdecydowanie zawyżone....

Marwal
29-05-2009, 06:03
To jest bardzo realny koszt - niestety :cry:
186 tys za domek 95m2?

zdecydowanie zawyżone....

Jednoznacznie to nic nie można powiedzieć ...
Ja za samo podłączenie wody, która była w odległości max 5 metrów od domu i przechodziła przez naszą działkę miałem płacić ponad 12000PLN.
Warunki były tak wydane, że zakładały wymianę pełnej istalacji w całym obrębie ponad 50m2 i odpięcie i ponowne wpięcie kilku domów.
Zaraz usłyszę, że podłączenie wody to nie SSO, ale bez mediów nie otrzymamy pozowolenia na budowę. Więc różnie bywa.

Idylla
29-05-2009, 20:17
Niedługo planuje zacząć budowę http://www.dobredomy.pl/?id_project=148
Wykonawca zaśpiewał 55k za stan surowy z więźbą ale bez pokrycia.
Czy zaproponowana cena jest dobra.
Dodam jeszcze że budowa będzie prowadzona około 40 km od Warszawy.

Z góry dzięki za opinie.

Hugo26
30-05-2009, 16:25
Niedługo planuje zacząć budowę http://www.dobredomy.pl/?id_project=148
Wykonawca zaśpiewał 55k za stan surowy z więźbą ale bez pokrycia.
Czy zaproponowana cena jest dobra.
Dodam jeszcze że budowa będzie prowadzona około 40 km od Warszawy.

Z góry dzięki za opinie.
domy o takiej konstrukcji są dość drogie w budowie (duża pow zabudowy=duże fundamenty, duzy dach)
wg mnie cena jest dość wysoka, dach ze względu na swoją konstrukcję i pow będzie bardzo drogi
myślę ze znajdziesz tańszego lub ponegocjujesz z w.w. (45-48tys będzie ok)
zakładam ze planujesz zagospodarować poddasze i wykonasz strop (drewniany tańszy)
ze swoim wykonawcom wynegocjowałem 20% za roboty budowlane (z innym za dach tylko 5% :) )

pozdrawiam

zenewos
30-05-2009, 18:50
Niedługo planuje zacząć budowę http://www.dobredomy.pl/?id_project=148
Wykonawca zaśpiewał 55k za stan surowy z więźbą ale bez pokrycia.
Czy zaproponowana cena jest dobra.
Dodam jeszcze że budowa będzie prowadzona około 40 km od Warszawy.

Z góry dzięki za opinie.
Mój podobny, parterowy, 146 m z garażem, 34 tys za wykonanie stanu surowego z dachem

pajogor
31-05-2009, 13:09
Niedługo planuje zacząć budowę http://www.dobredomy.pl/?id_project=148
Wykonawca zaśpiewał 55k za stan surowy z więźbą ale bez pokrycia.
Czy zaproponowana cena jest dobra.
Dodam jeszcze że budowa będzie prowadzona około 40 km od Warszawy.
Z góry dzięki za opinie.
Kurczem mam wrażenie ze już w innym wątku to pisałem, ale niech będzie jeszcze raz :)
My za dom 173 m + garaż 45 m /plus więźba / zapłaciliśmy 65 tys
Nasza ekipa to www.domykujawa.pl

justyna7113
31-05-2009, 17:51
Witam, chcę wybudować w okolicy Sosnowca dom
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=123&a=289.
szukam solidnego wykonawcy. Chętnie rozpocznę budowę już w czerwcu ( mam wszystkie pozwolenia).
Nie wiem ile może kosztować SSO.
Sciany planuję z porothermu lub ceramiki MAX, dachówka może być cementowa.
Czy ktoś może mi polecić solidną, niedrogą firmę oraz czy orientujecie się ile kosztuje robocizna oraz materiał.


Witam,
My też rozpoczęliśmy budowę w Sosnowcu :lol:
My mamy metrażowo podobny dom,ale z prostym dachem dwuspadowym i szacujemy SSO na 200k( w tym robocizna 53k)
U Ciebie myślę ze względu na drogi dach kwota może być większa o 40k...
to takie plus -minus... :lol:

xtr
05-06-2009, 14:44
witam,
ponizej oferta na domek o powierzchni uzytkowej 260m2. dach kopertowy o pow. okolo 220m2. Organizacja sprzetu, materialow itp po stronie wykonawcy. Wycena na SSO.

I. Fundament z zasypaniem i wykonaniem chudego betonu (plus izolacja i drenaz).
1. Koszt materiałów 31477 zł
2. Koszt robocizny 13630 zł

II. Mury parteru z nadprożami okiennymi i drzwiowymi
1. Koszt materiałów 17488 zł
2. Koszt robocizny 9457 zł


III. Strop oraz pierwszy wieniec
1. Koszt materiałów 30485 zł
2. Koszt robocizny 11315 zł


IV. Podmurówki pod dach i wieniec drugi
1. Koszt materiałów 9120 zł
2. Koszt robocizny 7050 zł


V. Dach: konstrukcja oraz pokrycie (wraz z rynnami, podbitkami itp)
1. Koszt materiałów na dach (bez okien dachowych) Roben Monza Plus 40260 zł
2. Koszt robocizny przy dachu 23650 zł


VI. Kominy
1. Koszt materiałów 5890 zł
2. Koszt robocizny przy dachu 3500 zł


Koszty materiałów są kosztami brutto, a koszty robocizny kosztami netto

xtr

anna2405
05-06-2009, 14:56
... drogo...

adamrw
06-06-2009, 14:25
... drogo...
A moim zdaniem tanio, zwłaszcza materiały.
Ja u siebie (podobny metraż) koszt samych materiałów stanu 0 szacuję na 50.000 zł :x

xtr
06-06-2009, 16:44
... drogo...

Tez mam takie odczucie, ze mozna by taniej, ale wtedy musialbym sam latac za ekipami, organizowac materialy itp. To kosztuje duzo czasu i nerwow, a ja ten czas wole poswiecic na pilnowanie swojej pracy, zeby sie nie okazalo ze strace zrodlo finansowania :).

Z innej beczki, szukam podobnym drzwi jak te na zdjeciu od Wiktorczyka z Czarkowa.
Wiktorczyk wycenil je na 11500zl (!!). Jak dla mnie troche duzo i szukam jakiegos innego, tanszego zamiennika.

http://images47.fotosik.pl/139/40bc4bfc983fe91e.jpg.
Z gory wielkie dzieki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

adamrw
06-06-2009, 18:22
... drogo...

Tez mam takie odczucie, ze mozna by taniej, ale wtedy musialbym sam latac za ekipami, organizowac materialy itp.

Hm... te 260 m2 to na pewno powierzchnia użytkowa, a nie całkowita? Bo o ile cena robocizny jest ok. 30% wyższa niż u mnie, to materiały o tyleż samo tańsze. A mój domek to ok. 250 m2 powierzchni użytkowej (+ 50m2 garażu i strychu).
U mnie sam beton, bloczki, materiały na izolację pionową i poziomą i stal dają ponad 38.000 zł brutto (oczywiście mówimy o stanie 0) :evil:

Albo na południu macie taniutkie materiały, albo firma niskie ceny materiałów rekompensuje sobie wyższą kwotą za robociznę.

A może warto brać od nich materiały, a do wykonastwa kogoś innego znaleźć? :)


wtedy musialbym sam latac za ekipami, organizowac materialy itp. To kosztuje duzo czasu i nerwow, a ja ten czas wole poswiecic na pilnowanie swojej pracy, zeby sie nie okazalo ze strace zrodlo finansowania :).

Załatwianie samemu ma jedną zaletę, którą odkryłem przy okazji - można zarządzać postępem prac, poprzez samodzielne zamawianie materiałów. Ekipa nie widzi problemów z pracą przy obecnej pogodzie (deszcz, słońce, deszcz, słońce itd.), ale obawiam się, że moja izolacja fundamentów nie byłaby szczęśliwa (a ja z nią), gdyby ją położono na mokrych ławach, w czasie rzęsistego deszczu... :lol:

xtr
06-06-2009, 20:29
Hm... te 260 m2 to na pewno powierzchnia użytkowa, a nie całkowita?
Czesc Adam,
U mnie na projekcie powierzchnie wszystkich pomieszczen sa wliczone jako pow. uzytkowa co w sumie daje 260m2 (juz wraz z garazem, strychem i itp) czyli to jest praktycznie powierzchnia calkowita.


Albo na południu macie taniutkie materiały, albo firma niskie ceny materiałów rekompensuje sobie wyższą kwotą za robociznę.

Ta firma policzyla sobie 265zl za m2 na SSO. Mialem tez inne oferty na 230zl/1m2 ale nie zapewniali juz full serwisu wiec wybralem to drozsza opcje. Nie wiem jak dokladnie ksztaltuja sie ceny wszystkich materialow. Wyrywkowo sprawdzalem tylko porotherma oraz dachowke i ceny z kosztorysu pokrywaly sie z tym co dostawalem w hurtowniach. Aaaa...jeszcze koszt materialu na dach sie zmniejszy bo na hurtowni (ktora robila wycena dla mojego wykonawcy) ktos policzyl o tysiac dachowek za duzo (!!) wiec jakies 3k bedzie taniej.
Trzeba wszystko sprawdzac....

Musze jeszcze sprawdzic strop bo tutaj widze jakies bajonskie sumy.


A może warto brać od nich materiały, a do wykonastwa kogoś innego znaleźć? :) W tym wlasnie sek, ze chcialem uniknac tych zalatwien, szukania i dzwonienie gdzie sa moje (np) cegly na ktore czekam od osmiu godzin. Tak to jest na ich glowie.



Załatwianie samemu ma jedną zaletę, którą odkryłem przy okazji - można zarządzać postępem prac, poprzez samodzielne zamawianie materiałów. Mi zalezy zeby to bylo zrobione w mozliwie najszybszym terminie:), a nie jestem dostepny dla ekipy na "zawolanie", wiec gdyby czegos braklo to by stali. Gdybym sam sie zajal organizacja pewnie byl zaoszczedzil 10k moze nawet 15K, ale budowa by potrwala pol roku albo i dluzej i w konsekwencji wyszlo by na to samo.

johna2
07-06-2009, 09:59
265tys za sso to jakis koszmar. My budujemy dom o pow.230m /uzytk.190/ dach 245m kopertowy. Obecnie zakończyliśmy stan o. koszty to 32tys /material//robocizny nie potrafię wyliczyc,gdyz płacimy za całośc 45tys z deskowaniem. Pozostały materiał to ok 60tys. Pokrycie dachu z materialem ok40 tys /ceramika/. Zamierzamy zamknac sso w180tys. W tym sa nieplanowane wydatki np: piasek do zasypywania kosztował 4tys./plan1tys. Wydaje mi się, że 265tys to lekka przesada. tym bardziej, że budujemy w okolicach Warszawy. W poniedziałek stawiamy ściany porotherm 25pw /5.80 brutto/.Jak zakończę kolejny etap poinformuję.Jakby ktoś chciał dokładne rozliczenie stanu 0 służę na PW. Dom 14x12.

xtr
07-06-2009, 11:44
265tys za sso to jakis koszmar. My budujemy dom o pow.230m /uzytk.190/ dach 245m kopertowy. Obecnie zakończyliśmy stan o. koszty to 32tys /material//robocizny nie potrafię wyliczyc,gdyz płacimy za całośc 45tys z deskowaniem. Pozostały materiał to ok 60tys. Pokrycie dachu z materialem ok40 tys /ceramika/. Zamierzamy zamknac sso w180tys. W tym sa nieplanowane wydatki np: piasek do zasypywania kosztował 4tys./plan1tys. Wydaje mi się, że 265tys to lekka przesada. tym bardziej, że budujemy w okolicach Warszawy. W poniedziałek stawiamy ściany porotherm 25pw /5.80 brutto/.Jak zakończę kolejny etap poinformuję.Jakby ktoś chciał dokładne rozliczenie stanu 0 służę na PW. Dom 14x12.

Te 265 to nie sa tysiace za SSO tylko robocizna za kazdy metr kwadratowy powierzchni calkowitej. Po podliczeniu SSO powinien mnie wyniesc wedlug umowy 200k, czyli mniej wiecej tyle co u Ciebie w przeliczeniu na 1m2.


W poniedziałek stawiamy ściany porotherm 25pw /5.80 brutto/
Ja mam zakontraktowany porotherm 30pw za 5,28zl brutto.

Wydaje mi sie, ze ceny jednostkowe beda u kazdego rozne.Wazne jest aby cena calkowita za m2 (czyli robocizna wraz materialem) wyszla w granicach przyzwoitosci. U mnie wynosi ona w okolicach 780zl.

mirkapki
07-06-2009, 20:26
WITAM WSZYSTKICH, u mnie wygląda to tak:
1. roboty ziemne tj. wykop, podsypki-2.300
2.ławy i ściany fundamentowe (bez izolacji pionowych i zasypki)-5.300
3. ściany z betonu komórkowego wraz z nadprożami+podlewki żelbetowe pod strop-7.700
4.strop terriva+wieńce+wieniec obwodowy+czpienie-6.600
5.kominy i czapki kominowe murowane z cegły pełnej-3.500
6.konstrukcja dachu(bez łat i kontrłat)-5.900
razem 31.300


Mogłabym prosić o namiary na tą ekipę bo cena wydaje mi się atrakcyjna

KOCURY
09-06-2009, 18:55
Witam,

zaczęliśmy budowę tego domku: http://www.archeton.pl/projekt/menuet-103-478-opisogolny-7a704356d6c78efbac86b8b8fefc04f6

w okolicach Radzynia Podlaskiego (woj. lubelskie) i ekipa wyceniła SSO +wylanie tarasu, ale bez stropu i konstrukcji dachowej 25 tys. zł.

Czy to dobra cena przy takim zakresie prac?

lolabibop
09-06-2009, 21:27
Ja szukam teraz kogos tylko do zrobienia stanu 0 - czesciowo podpiwniczony, powierzchnia zabudowy ok 120m2- ceny od 13k do 34k za sama robocizne z wykopem.Rozrzut dosc duzy. Ile ofert tzreba tak naprawde zebrac zeby wiedziec, ze sie dobrze sprawdzilo?
Dzieki

angelb
09-06-2009, 21:33
Pytałam w dziale dokumenty własne ale tam mało kto zagląda więc zapytam jeszcze raz tutaj. :D
Wykonawca przygotował mi umowę do podpisania i mam do Was pytanie czy podatek Vat powinnien byc 22% czy 7% za etap murarski?

xtr
09-06-2009, 22:04
na prace budowlane jest 7% podatku

angelb
09-06-2009, 22:54
na prace budowlane jest 7% podatku

muszę jutro wyjaśnić to z moim wykonawcą dlaczego mam w umowie zapis + 22% Vat :evil:

Havena
09-06-2009, 23:07
Witam!
Budujemy Krzysia. (http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=151&a=362&sid=5&odbicie=1) Po przerobkach dom ma 165 m2 pow. uzytkowej. Ekipa dala takie oszacowanie:
1, Mury parteru z wylaniem słupów 9200 zł
2,Strop nad parterem 16000 zł
3,Kominy systemowe 2500 zł
4,Poddasze wieńce i szczyty 6500 zł
5, Schody wylewane - żelbetowe 2800 zł

Dach - 85 zl/m2.

Co sadzicie o tych cenach? Ekipa sprawdzona, robila nam stan '0' pod koniec ubieglego roku.

xtr
10-06-2009, 09:52
Witam!
Budujemy Krzysia. (http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=151&a=362&sid=5&odbicie=1) Po przerobkach dom ma 165 m2 pow. uzytkowej. Ekipa dala takie oszacowanie:
1, Mury parteru z wylaniem słupów 9200 zł
2,Strop nad parterem 16000 zł
3,Kominy systemowe 2500 zł
4,Poddasze wieńce i szczyty 6500 zł
5, Schody wylewane - żelbetowe 2800 zł

Dach - 85 zl/m2.

Co sadzicie o tych cenach? Ekipa sprawdzona, robila nam stan '0' pod koniec ubieglego roku.

Koszt robocizny powinien znajdowac sie w przedziale od zera :lol: do 250zl maks. U mnie wyszlo troche wiecej niz MAKS. ale to wynika z pewnych specyficznych warunkow. Wydaje mi sie jednak, ze najwazniejszy jest spokoj ducha. Jesli ekipa jest sprawdzona to moze warto dac wiecej niz probowac zaoszczedzic pare zlotych kosztem setek rozmow telefonicznych i jeszcze przyplacic to w konsekwencji rozstrojem nerwowym.
Pozdrawiam

Hugo26
10-06-2009, 09:54
wg mnie dość drogo
u mnie super ekipa będzie robic dach kompleksowo za 65zl/m2
reszta równeiż sporo tańsza
ceny w duzej mierze zależą od regionu
pozdro

bm_mi
10-06-2009, 14:38
domek taki jak na rysunku,
robocizna za: piwnicę, parter, poddasze, cały dach, wyjdzie mi:
57000zł
stan surowy otwarty

lolabibop
10-06-2009, 17:55
hej, czy mozesz podac jaki tam masz metraz?

bm_mi
10-06-2009, 19:12
hej, czy mozesz podac jaki tam masz metraz?
w sumie: powierzchnia podłóg piwnic, parteru i poddasza to 322m2

lolabibop
10-06-2009, 20:48
hej, czy mozesz podac jaki tam masz metraz?
w sumie: powierzchnia podłóg piwnic, parteru i poddasza to 322m2

Dzieki. Musze przyznac, ze w porownaniu z tym co mi oferuja to tanio. A masz bardzo ladny projekt i wcale nie najprostszy. Ja mam cos podobnego to za sam stan zero uslyszalam od 15k do 50k za robocizne tylko! Nie wiem czy ja tak trafiam czy ja tak szukam... ile ofert sprawdziliscie zanim wybraliscie wykonawce?
PS zdjecia super, zwlaszcza ta zimowa droga :D :roll:

bm_mi
11-06-2009, 15:26
hej, czy mozesz podac jaki tam masz metraz?
w sumie: powierzchnia podłóg piwnic, parteru i poddasza to 322m2

Dzieki. Musze przyznac, ze w porownaniu z tym co mi oferuja to tanio. A masz bardzo ladny projekt i wcale nie najprostszy. Ja mam cos podobnego to za sam stan zero uslyszalam od 15k do 50k za robocizne tylko! Nie wiem czy ja tak trafiam czy ja tak szukam... ile ofert sprawdziliscie zanim wybraliscie wykonawce?
PS zdjecia super, zwlaszcza ta zimowa droga :D :roll:

hmm to sporo,
ja w sumie trochę szukałem wykonawcy, w trakcie budowy, musiałem również zmienić jedną ekipę niestety...
u mnie rozkład kosztów taki:
za dach 20tys.zł. (dachówka, 300m2 dachu)
a reszta, czyli 37tys.zł za mury, drenaż, izolacje piwnic styrodurem

kkdarch
12-06-2009, 08:11
Witam
Mi fachowcy wycenili na 58k wykopy,ławy ,murowanie ścian piwnicy o pow.90m2 z izolacją , dwa stropy mury ,więźba i pokrycie dachu dachówką cementową .Dom 137m2 użytkowej ,po podłogach z garażem 220m2+piwnica.Ekipa sprawdzona i dobrze oceniana.
Chyba dobra cena?

mpkg
12-06-2009, 20:24
Cena uważam nawet bardzo dobra.
Mi wycenili SSZ - (piwnica, 2 stropy, dach 2x papa) na niecałe 40tys, ale domek mniejszy i prostszy.

mirkapki
12-06-2009, 20:50
Cena uważam nawet bardzo dobra.
Mi wycenili SSZ - (piwnica, 2 stropy, dach 2x papa) na niecałe 40tys, ale domek mniejszy i prostszy.

A skąd ta ekipa ??? bo faktycznie cena wydaje się atrakcyjna.
My za SSO powierzchnia użytkowa domu 190m2 dostaliśmy wyceny w okolicach 50tyś jak dla nas sporo :evil:

Więc szukamy taniej :wink:

kkdarch
12-06-2009, 21:20
Witam
Ekipa sprawdzona tylko z czasem u nich kiepsko bo mogą zacząć dopiero późną jesienią .Czekam teraz na następną wycenę (poniedziałek) i przy okazji rozmów obejrzałem efekty ich pracy na obecnej budowie.Przyznam że jestem pod wrażeniem dokładności spoin i równości ścian,szalowania stropów .Coś mi się wydaje że ceny polecą trochą w stronę normalności bo ogłoszeń w naszej lokalnej gazecie jest teraz pięć razy więcej niż pół roku temu i ci wszyscy co pracowali wokoło stolicy pozjeżdżali .
:lol:

ohm30
13-06-2009, 11:17
Witam,
my właśnie jesteśmy po wycenie i tak:
za SSO chcą od nas 25 tys + 60 zł za m2 dachu + 250zł za zamontowanie za każde okno w dachu.
Domek będzie miał po małych zmianach ok.140m i dach dwuspadowy.

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1136

Czy to dobra cena?

bm_mi
13-06-2009, 16:30
Witam,
my właśnie jesteśmy po wycenie i tak:
za SSO chcą od nas 25 tys + 60 zł za m2 dachu + 250zł za zamontowanie za każde okno w dachu.
Domek będzie miał po małych zmianach ok.140m i dach dwuspadowy.

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1136

Czy to dobra cena?
wg mnie za dach sporo, u mnie przy dachu pokręconym, wielopoziomowym itd, za m2 około 66zł. i już w cenie montaż orrynnowania oraz okien dachowych, wyłazu.

noag
13-06-2009, 21:45
Witam,
stan zero u mnie zakończony. Kosztowało to 44000 (robocizna +materiały). Budowa w okolicy Szczecina. Powierzchnia całkowita parteru to 120 m2.
Pozdrawiam

ohm30
14-06-2009, 06:05
Witam,
my właśnie jesteśmy po wycenie i tak:
za SSO chcą od nas 25 tys + 60 zł za m2 dachu + 250zł za zamontowanie za każde okno w dachu.
Domek będzie miał po małych zmianach ok.140m i dach dwuspadowy.

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1136

Czy to dobra cena?
wg mnie za dach sporo, u mnie przy dachu pokręconym, wielopoziomowym itd, za m2 około 66zł. i już w cenie montaż orrynnowania oraz okien dachowych, wyłazu.

Orrynnowanie też mam w cenie.

pete.c
14-06-2009, 11:47
my taki chcemy budować:
http://termodom.pl/inne/projekty_domow_energooszczednych/drozd___archeton
zmiany konstrukcyjne - garaż z dachem jednospadowym, z przodu mały wiatrołap
wykonawca powiedział nam 60000 netto (72kpln brutto) za SSO. Chyba drogo za domek 120m2+garaż 20m2 i taki prosty projekt.
Inny wykonawca powiedział że za podobny projekt wziął 107kpln z materiałami (ale był już stan 0).
Jeszcze inny że bez dachu by to kosztowało 30000 kpln.
Co o tym sądzicie?
Bo czytając wcześniejsze wypowiedzi wydaje mi się że da się zbudować za 40kpln..

Najtańsza wycena do tej pory to 120 tys. PLN za SSZ i chyba zdecydujemy się.
Facet wykopy robi ręcznie, materiały na nas (czyli VAT do odzysku), robocizna bez VATu. Trochę mnie niepokoi ze gość bierze za materiały na etap z góry, za robiciznę z dołu, ale ma bardzo solidne opinie od osób które go znają, a poza tym chyba po prostu będę z nim jeździł na zakupy...

bm_mi
15-06-2009, 07:03
my taki chcemy budować:
http://termodom.pl/inne/projekty_domow_energooszczednych/drozd___archeton
zmiany konstrukcyjne - garaż z dachem jednospadowym, z przodu mały wiatrołap
wykonawca powiedział nam 60000 netto (72kpln brutto) za SSO. Chyba drogo za domek 120m2+garaż 20m2 i taki prosty projekt.
Inny wykonawca powiedział że za podobny projekt wziął 107kpln z materiałami (ale był już stan 0).
Jeszcze inny że bez dachu by to kosztowało 30000 kpln.
Co o tym sądzicie?
Bo czytając wcześniejsze wypowiedzi wydaje mi się że da się zbudować za 40kpln..

Najtańsza wycena do tej pory to 120 tys. PLN za SSZ i chyba zdecydujemy się.
Facet wykopy robi ręcznie, materiały na nas (czyli VAT do odzysku), robocizna bez VATu. Trochę mnie niepokoi ze gość bierze za materiały na etap z góry, za robiciznę z dołu, ale ma bardzo solidne opinie od osób które go znają, a poza tym chyba po prostu będę z nim jeździł na zakupy...
120tys za SSZ? z oknami? to wg mnie tanio jak barszcz

Holubek
15-06-2009, 15:36
Więc i my się troszkę pochwalimy.
Zaczynamy budowę w Lewkoniach 2 (z tym że poszerzamy garaż do 6 metrów) http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_lewkoniach_2/m43ec5c0c51a0b i mamy pierwszą wycenę od fachowców.

45 000 zł za SSO. Do tego zrobią gratis kanał w garażu.

Będę znał więcej szczegółów to napisze.

Ktoś z Was budował może Lewkonie ??
Jaki jest mniej więcej koszt ??

ngel
16-06-2009, 20:40
no i jestem w kropce- wydawało mi się, że znaleźliśmy niezłą ofertę (tzn cenowo przeciętnę a wykonawca z polecenia)
Dom 250 metrów- dach mocno skomplikowany- czterospadowy, z dwiema jaskółkami i jeszcze jakby "wypustami" do tego garaż wolnostojący dwustanowiskowy około 49 metrów- w zakres robót wchodzi stan surowy otwarty z dachem,z podbiciem, z rynnami, z izolacją- całość 70 tysięcy :( No i mam zagwozdkę- szukać taniej (pewnie niewiele taniej znajdę) czy zostać przy sprawdzonej ekipie?

lolabibop
16-06-2009, 23:05
no i jestem w kropce- wydawało mi się, że znaleźliśmy niezłą ofertę (tzn cenowo przeciętnę a wykonawca z polecenia)
Dom 250 metrów- dach mocno skomplikowany- czterospadowy, z dwiema jaskółkami i jeszcze jakby "wypustami" do tego garaż wolnostojący dwustanowiskowy około 49 metrów- w zakres robót wchodzi stan surowy otwarty z dachem,z podbiciem, z rynnami, z izolacją- całość 70 tysięcy :( No i mam zagwozdkę- szukać taniej (pewnie niewiele taniej znajdę) czy zostać przy sprawdzonej ekipie?

To chyba naprawde nie jest zla cena w Krakowie za taki budynek, jeszcze jesli masz ekipe sprawdzona. Moze moglabym dostac na piva nr telefonu? Tez jeszcze wciaz szukam, a dla porownania powiem, ze max, cena jak uslyszalam za stan zero (czesciowe podpiwniczenie) przy podobnej wielkosci domu to bylo 50k!!! :o Wiec 70 za "nieco" wiecej roboty to chyba nie jest zle.

lolabibop
16-06-2009, 23:05
no i jestem w kropce- wydawało mi się, że znaleźliśmy niezłą ofertę (tzn cenowo przeciętnę a wykonawca z polecenia)
Dom 250 metrów- dach mocno skomplikowany- czterospadowy, z dwiema jaskółkami i jeszcze jakby "wypustami" do tego garaż wolnostojący dwustanowiskowy około 49 metrów- w zakres robót wchodzi stan surowy otwarty z dachem,z podbiciem, z rynnami, z izolacją- całość 70 tysięcy :( No i mam zagwozdkę- szukać taniej (pewnie niewiele taniej znajdę) czy zostać przy sprawdzonej ekipie?

To chyba naprawde nie jest zla cena w Krakowie za taki budynek, jeszcze jesli masz ekipe sprawdzona. Moze moglabym dostac na piva nr telefonu? Tez jeszcze wciaz szukam, a dla porownania powiem, ze max, cena jak uslyszalam za stan zero (czesciowe podpiwniczenie) przy podobnej wielkosci domu to bylo 50k!!! :o Wiec 70 za "nieco" wiecej roboty to chyba nie jest zle.

bm_mi
17-06-2009, 07:18
no i jestem w kropce- wydawało mi się, że znaleźliśmy niezłą ofertę (tzn cenowo przeciętnę a wykonawca z polecenia)
Dom 250 metrów- dach mocno skomplikowany- czterospadowy, z dwiema jaskółkami i jeszcze jakby "wypustami" do tego garaż wolnostojący dwustanowiskowy około 49 metrów- w zakres robót wchodzi stan surowy otwarty z dachem,z podbiciem, z rynnami, z izolacją- całość 70 tysięcy :( No i mam zagwozdkę- szukać taniej (pewnie niewiele taniej znajdę) czy zostać przy sprawdzonej ekipie?

To chyba naprawde nie jest zla cena w Krakowie za taki budynek, jeszcze jesli masz ekipe sprawdzona. Moze moglabym dostac na piva nr telefonu? Tez jeszcze wciaz szukam, a dla porownania powiem, ze max, cena jak uslyszalam za stan zero (czesciowe podpiwniczenie) przy podobnej wielkosci domu to bylo 50k!!! :o Wiec 70 za "nieco" wiecej roboty to chyba nie jest zle.

też uważam, że te 70k nie jest złą ceną
a 50k za stan zero to już przegięcie, ja o kilka tys.zł więcej dałem za robociznę całego, wcale niemałego domku

johna2
17-06-2009, 08:06
Moja ekipa za stan sso z deskowaniem domu 230m /190uzytk/ - 50tys. Obecnie robia strop. Zaczęli 3tyg temu. Bez zastrzeżeń. Budujemy w okolicach Warszawy. Budują tylko u nas - ida bdobre czasy dla inwestorów.

Holubek
18-06-2009, 19:07
Więc i my się troszkę pochwalimy.
Zaczynamy budowę w Lewkoniach 2 (z tym że poszerzamy garaż do 6 metrów) http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_lewkoniach_2/m43ec5c0c51a0b i mamy pierwszą wycenę od fachowców.

45 000 zł za SSO. Do tego zrobią gratis kanał w garażu.

Będę znał więcej szczegółów to napisze.

Ktoś z Was budował może Lewkonie ??
Jaki jest mniej więcej koszt ??


Witam ponownie

Właśnie dzisiaj jest po rozmowie z następna ekipą.
Zażyczyli sobie 24 000 zł za stan zero plus sciany, strop, schody i ścianki działowe no i pierwsza wylewka podłogi.
Niestety nie robią dachów i więźby.
Za dach i więźbę druga ekipa życzy sobie 16 000 zł. 25 zł za metr2 więźby + 35 zł za m2 pokrycia dachu. Za każde okno dachowe + 200 zł.

40 000 za postawienie takiego domku to chyba niezła cena.
Przypomnę "dom w lewkoniach 2" z poszerzonym garażem do 6 metrów

JAREK Budowniczy
20-06-2009, 04:34
Bardzo tanio! Powiedziałbym że wręcz podejrzane!

AGA NR 1
20-06-2009, 08:31
Bardzo tanio budujecie...
ja nie wiem, gdzie Wy znajdujecie swoje ekipy.
Mnie kasowano jak za zboże. :(

Ok, więc podaję koszty samej ROBOCIZNY poszczególnych etapów.
Do stanu surowego zamkniętego.
Dom z użytkowym poddaszem 180 m2. i garaż wolnostojący dwustanowiskowy ok. 40 m2.
Oba budynki dość efektowne, dachy czterospadowe z lukarnami itd.


Koparki, zasypywanie, przywozy ziemi ( różne firmy ) : 11.400 zł

Fundamenty : 14.000 zł

Mury fundamentowe z bloczków fundamentowych : 9.000 zł

Izolacja, drenaż, kanalizacja, płyta : 3.500 zł.

RAZEM : 37.900 zł
Wiem, że przepłaciłam i to sporo. :(



Murowanie całego parteru : 4.470 zł dom + 1.300 zł garaż = 5.770 zł

Strop + schody : 5.000 zł

Murowanie całego piętra, kominy i obmurówka : 7.700 zł

RAZEM : 18.470 zł



Więźba domu : 6.000 zł

Dach domu ( ceramika + 10 okien dachowych ) : 15.500 zł

Więźba garażu i dach garażu : 6.560 zł

RAZEM : 28.060 zł


Wszystko razem daje 84.430 zł za samą robociznę stanu surowego zamkniętego.


Z wszystkimi dokumentami i materiałami budowlanymi wysokiej jakości osiągnęłam stan surowy zamknięty za 290 - 300 tys. zł ( garaż i dom ).

Uważam jednak, że to bardzo dużo.

Na wykończenie domu podobno potrzebuję minimum drugie tyle - czyli zamknę się w minimum 600 - 700 tys. zł.

Sporo, liczyłam na mniej. :(

Ale cóż, napaliłam się na dobre materiały ( "Jak budować to tylko z dobrych materiałów" ) i najlepsze ekipy.
A to kosztuje... dlatego ostrzegam następnych inwestorów.

:-?

POLboks
21-06-2009, 03:20
no i jestem w kropce- wydawało mi się, że znaleźliśmy niezłą ofertę (tzn cenowo przeciętnę a wykonawca z polecenia)
Dom 250 metrów- dach mocno skomplikowany- czterospadowy, z dwiema jaskółkami i jeszcze jakby "wypustami" do tego garaż wolnostojący dwustanowiskowy około 49 metrów- w zakres robót wchodzi stan surowy otwarty z dachem,z podbiciem, z rynnami, z izolacją- całość 70 tysięcy :( No i mam zagwozdkę- szukać taniej (pewnie niewiele taniej znajdę) czy zostać przy sprawdzonej ekipie?

Planujemy budowe domu o bardzo zblizonych parametrach :) i musze powiedziec ze ta cena jest bardzo niska do tych wycen jakie ja mialem robione, nawet nie podaje bo wyjdzie wiocha :-?

ngel mozna jakis kontakt do tej ekipy ??

AGA NR 1
21-06-2009, 07:13
no i jestem w kropce- wydawało mi się, że znaleźliśmy niezłą ofertę (tzn cenowo przeciętnę a wykonawca z polecenia)
Dom 250 metrów- dach mocno skomplikowany- czterospadowy, z dwiema jaskółkami i jeszcze jakby "wypustami" do tego garaż wolnostojący dwustanowiskowy około 49 metrów- w zakres robót wchodzi stan surowy otwarty z dachem,z podbiciem, z rynnami, z izolacją- całość 70 tysięcy :( No i mam zagwozdkę- szukać taniej (pewnie niewiele taniej znajdę) czy zostać przy sprawdzonej ekipie?

Planujemy budowe domu o bardzo zblizonych parametrach :) i musze powiedziec ze ta cena jest bardzo niska do tych wycen jakie ja mialem robione, nawet nie podaje bo wyjdzie wiocha :-?

ngel mozna jakis kontakt do tej ekipy ??


Zgadzam się z POLboks-em :
cena jest rewelacyjna.

U mnie troszku podobna sytuacja :
Dom 180 m2 plus garaż wolno stojący dwustanowiskowy 40 m2.
Dom i garaż są dość efektowne :
mają skomplikowane czterospadowe dachy ceramiczne, dom z facjatkami, 10 oknami dachowymii itd.

Za robociznę :
Od kopania fundamentów do zbudowania domu do stanu surowego otwatego ( czyli bez okien i drzwi ) z dachami ceramicznymi na obu budynkach zapłaciłam już ekipom 84.000 zł.

Uważam, że dużo przepłaciłam. No, ale trudno. :(

A Ty masz większy dom o 70 metrów ( ja 180 m2 ) !

Jeśli ekipa jest dobra to się nie zastanawiaj.
Bierz.
:cry:

Holubek
21-06-2009, 20:34
Bardzo tanio! Powiedziałbym że wręcz podejrzane!

Czytając posty widać że rozbieżność cenowa jest ogromna.
Nie mniej ekipy które biorę pod uwagę to ekipy sprawdzone. Sam byłem na kilku budowach tych panów a jeszcze na dodatek jeden z nich buduje u kolegi 100 metrów dalej także mam podgląd na bieżąco. Drugi z tych fachowców budował 2 lata temu dla teściów i też zastrzeżeń większych nie mieli a i ja widziałem jak budowali i fajnie to wyglądało.
Ale uważam że za SSO za 60-70 tyś to przesada przynajmniej w naszych okolicach i realiach.

Budujemy pod Ostródą 40 km od Olsztyna.

Wirecki
22-06-2009, 19:04
Dobra ekipa nie ma terminu na ten rok. Umowy podpisuje na przyszły, a w związku z tym nie ma presji na robotę "za grosze". Prawda jest taka, że zadowolony klient poleci dalej i interes się kręci. (Przynajmniej tym którzy u mnie budowali. Czekałem na nich niemal rok)

Marcinn73
22-06-2009, 21:19
Dobra ekipa nie ma terminu na ten rok. Umowy podpisuje na przyszły, a w związku z tym nie ma presji na robotę "za grosze". Prawda jest taka, że zadowolony klient poleci dalej i interes się kręci. (Przynajmniej tym którzy u mnie budowali. Czekałem na nich niemal rok)

Tak - interes się kręci - jeśli ma za co się kręcić... Porównaj sobie liczbę budów w poprzednich latach, gdy banki miały wysoką akcję kredytową a teraz... Prawda jest taka, że budowlanka siada - moja ekipa miała jeszcze kilka miesięcy temu umówionych kilka budów - większość z inwestorów zrezygnowała - ze względu na problemy z finansowaniem. Także nie można w tej chwili uogólniać - nawet dobre ekipy szukają pracy...

johna2
23-06-2009, 06:03
U mnie buduje ekipa 5osobowa, która dotychczas budowała duze inwestycje w Warszawie. Po raz pierwszy buduja dom jednorodzinny.Kieruje budową inżynier. Jestesmy b zadowoleni. Jutro zalewamy strop. Zaczeli 3tygodnie temu. Myslę, że takich ekip będzie przybywać/ na szczęście/.

kkdarch
23-06-2009, 07:13
Święta racja że jeszcze trochę i roboty będą mieli mniej.Budowlańcy są już gotowi na ustępstwa cenowe ale nie do wszystkich dotarło że bum się skończył .Szukając ekipy bez trudu znalazłem 4 ekipy (głównie z polecenia )z wolnymi terminami nawet na sierpień.Ceny? Jeśli komuś zależy żeby mieć pracę to podaje cenę żeby się utrzymać .Po tygodniu poszukiwań ceny kształtują się następująco:
Ekipa 1 Jak pisałem wyżej jako jedyni mieli termin pod koniec roku(robili u znajomego dach z więźbą i jest zadowolony
Ekipa 2 od ław po dach 35000 + 17000 dach -dekarze z 1 ekipy
Ekipa 3 od ław po dach 38000 + 17000 jw
Ekipa 4 całość z dachem 72000 ??
Ekipa 5 całość z dachem 80000???????? a jeśli zapłacę z góry -10% (Chyba nie jestem idiotą żeby płacić 40% więcej i jeszcze z góry)
Osobiście jestem za ekipą 3 ze względu na doświadczenie i opinie osób które widziały ich pracę oraz opinia przyszłego kierbuda który to aktualnie prowadzi budowę z ich udziałem.
Ekipa 2 zjechała z dużej budowy i chyba nie mają takiego doświadczenia w izolacjach fundamentów (moja opinia po kilku pytaniach).
Ekipa 4 i 5 odpadają na starcie (ci budują u mojego znajomego i coś słyszałem że skaczą z budowy na budowę).

Wirecki
23-06-2009, 08:16
czyli wybierasz jedną ekipę spośród jednej która może i się nadaje... spory wybór...

kkdarch
23-06-2009, 09:27
Chyba więcej niż jednej nie potrzebuję? Widziałem efekty ich pracy oraz opinie osób związanych z budownictwem i nie związanych inwestorów oraz wymienionego kierbuda który jest moim znajomym więc obraz jest pełny.
Rozbieżności w cenach za jakiś czas na pewno się zmniejsza i to w ciągu najbliższych 6-8 miesięcy.

Wirecki
23-06-2009, 09:45
Nie chcę się upierać, jedynie powtórzę - wybór był niewielki. Fajnie, że mimo to masz dobrą ekipę.
Dopisz sobie do listy GTC i Echo Investment, skreśl ich z powodu kosztów lub odmowy sporządzenia oferty - czy to oznacza że miałeś większy wybór? Pozdrawiam,

kkdarch
23-06-2009, 10:07
Wybór by się znalazł ale czas goni.Samo znalezienie ekipy na tak wczesny termin(sierpień)pewnie jest dużym sukcesem a może nie.Adaptacja i pozwolenia trochę za długo trwały. :evil:

Holubek
24-06-2009, 09:59
No i wybór padł. Wczoraj dogadaliśmy się z ekipą odnośnie budowy naszego domku "W Lewkoniach 2".

Cena 43 000 za SSO z montażem 5 Veluxów.
Fachowiec sprawdzony buduje teraz u kolegi więc mam cały czas podgląd na jego prace

adamrw
24-06-2009, 14:56
Jutro zalewamy strop. Zaczeli 3tygodnie temu. Myslę, że takich ekip będzie przybywać/ na szczęście/.

Jakim cudem??? Terminatory jakieś, czy co...

U mnie zaczęli miesiąc temu i na razie mam ścianki fundamentowe. Żeby wszystko było jasne - pracowali w prawie (z wyjątkiem 2) każdy dzień, kiedy pogoda na to pozwalała (tzn. nie padało) i tylko tyle dali radę zrobić. Czy wy tam macie inny klimat niż Dolny Śląsk :evil:

Do du... taka pogoda. Znów cały tydzień ma padać. Pewnie na budowie mam teraz basen. Bo podłoże gliniaste...

adamrw
24-06-2009, 15:12
żadne tam terminatory.
Ja zacząłęm 2 miesiące temu, a szałujemy strop nad garażem i potem będziemy robić 2 strop nad parterem.
Zaznaczę, że budują na 2 etat - tylko jak murowaliśmy piwnice i ściany, to wzieli w pracy tydzień wolnego i faktycznie poszło wszystko szybko i sprawnie.
Zaczęliście miesiąc przede mną.
U mnie zalanie ław poszło sprawnie, ale potem horror. Cały czas praktycznie deszcz. Pierwsze dwa tygodnie czerwca nie dało się nic zrobić, bo ławy do zrobienia izolacji musiały być suche. A tu ledwie trochę przeschły, to deszcz. I tak w kółko macieju. W połowie czerwca wreszcie udało się zrobić izolację, potem chłopaki zawalili ze 2 dni przezwoitej (bo całkiem dobra to ona nie była) pogody, wymurowali ściany fundamientów i znów od trzech dni pada (a wręcz leje). Według prognoz będzie tak przez co najmniej tydzień. Biorąc pod uwagę warunki terenowe (glina, glina, a do tego glina) schnąć te obecne deszcze będą kolejny tydzień. I taka to robota.
Stąd moje zdziwienie, że komuś w 3 tygodnie udało się skończyć ściany parteru. Pal licho sprawność ekipy, ale jakim cudem udało się naturę przechytrzyć? Jedyne co mi przychodzi do głowy to mniej opadów w innych rejonach Polski...

johna2
24-06-2009, 16:55
Strop zalany [poszło 26,5m betonu strasznie duzo. tydzień przerwy i zaczynamy scianki kolankowe.

Wirecki
24-06-2009, 19:30
To ile płaciliscie? bo chyba wątek idzie bokiem...

johna2
25-06-2009, 07:54
No i racja. Ale tyle emocji....Mam oferte na położenie więżby z deskowaniem i papą za 40zl m brutto. Mam to w cenie firmy która, buduje mi sso i musi wziąść podwykonawce.Cz warto poszukać kogoś tańszego /Warszawa/. Dach 240m koperta.

Krzysiek_K
29-06-2009, 19:33
Moi znajomi umówili się teraz z ekipą na podobnej wielkości dom i zapłacą 31tys (Wrocław).
Wydaje mi się, że znaczenie ma tez jak daleko ekipa musi dojeżdżać
Pozdrawiam,
Krzysiek

pavelsz
30-06-2009, 20:55
Witam,

Buduje dom ok. 120 metrów zabudowy z poddaszem plus ok 50 metrów podpiwniczenia. Całość to ok 300m2. Dach kopertowy, z 2 dużymi lukarnami ok 280 m2.

Ekipa dba o wszystko. Rozpoczynając od koparek i wykop przez ławy, ściany (nośne i działowe), izolacje piwnicy, stropy, schody, mury i dach, okna dachowe, orynnowanie. Do tego wliczone są już prace związane z tarasem, usypaniem ziemi na działce. Całość zostało wycenione na 80000.

Dodam, że ekipa z polecenia. Prace wykonują bardzo dobrze.

Adamo&Misia
02-07-2009, 20:08
Alo alo;) dzis była wycena! Dom letni wieczór MURATOR M44 od fundamentów , piwnic bo mała zmiana w projekcie,aż po dach , okna dachowe, rynny, kominy, cena 58tysi. Panowie z Mszany Górnej ! Chyba nie za drogo:)

Hugo26
02-07-2009, 20:31
Alo alo;) dzis była wycena! Dom letni wieczór MURATOR M44 od fundamentów , piwnic bo mała zmiana w projekcie,aż po dach , okna dachowe, rynny, kominy, cena 58tysi. Panowie z Mszany Górnej ! Chyba nie za drogo:)

165m2 pow uzytkowej + piwnica (czy pow piwnicy ma ok 120m2???) +garaż 35m2 , stan surowy z dachem (kompleksowo) cena 58tys jest dobrą ceną

pozdrawiam

Adamo&Misia
03-07-2009, 17:02
Dom jest częsciowo podpiwniczony. podpiwniczenie ma 70 metrów.

anetina
09-07-2009, 10:39
nie wiem, czy pisałam tutaj

u mnie robocizna za ściany 10 tys. zł
za wieźbę i położenie blachy - niecałe 6,5 tys. zł

plus drobne opłaty dla pomocników - ale to już niewiele złotych wyszło - musiałabym dokąłdniej do excella zajrzeć :)

sda76
14-07-2009, 14:05
powierzchnia zabudowy 151m
powierzcnia użytkowa parter 123m + 88 poddasza


bez dachu same fundamenty, ściany
(wylewany strop i schody)

I ekipa 36 tys (górale)
II ekipa 24 tys (Kielce)
III ekipa 50 tys (podlasko warszawska)


witam, czy ktoś ma namiary na tanie i dobre ekipy, budowa na śląsku???

sda76
14-07-2009, 14:15
Do contapunctus: U mnie pracuje właśnie bardzo fajna ekipa. Dom z opisu bardzo podobny do Twojego - płacimy 28 tys. za stan surowy otwarty, dachu niestety nie robią. Stan surowy ze ściankami działowymi plus kominy. Mogę przesłać namiary na maila. Buduję w Kosztowach (okolice Mysłowic). Pozdrawiam!


witam, proszę o namiary tej ekipy budowlanej??? byłabym wdzięczna,

joanna 33
20-07-2009, 15:24
mój dom- ok.150m- za stan surowy bez dachu, dom prosty z dwoma wykuszami i poddaszem użytkowym- 16tys.
ekipa trzyosobowa, pracuje popołudniami, zaczęli 23 maja, teraz zalewamy strop, byłoby szybciej ale ta nieszczęsna pogoda...ale w sumie zaczynaliśmy z założeniem że bardziej zależy nam na kasie niż na czasie
(wielkopolska)

Hugo26
21-07-2009, 12:43
mój dom- ok.150m- za stan surowy bez dachu, dom prosty z dwoma wykuszami i poddaszem użytkowym- 16tys.
ekipa trzyosobowa, pracuje popołudniami, zaczęli 23 maja, teraz zalewamy strop, byłoby szybciej ale ta nieszczęsna pogoda...ale w sumie zaczynaliśmy z założeniem że bardziej zależy nam na kasie niż na czasie
(wielkopolska)

wyjątkowo tanio
jaki projekt budujesz?

pozdrawiam

Build
23-07-2009, 23:32
Dzis fachowiec mi wycenil za dom 96 m PU dach dwu spadowy 50 tys netto, chyba nikt nie powie ze to malo. Jak czytam co piszecie to jestem zalamany, bo chyba nikt nie powie ze to malo. Moze zle szukam ale w okolicy sa takie ceny. Jakies sugestie?

ppsi
24-07-2009, 11:54
Hej, no mi za 102m2 PU ale bez dachu i bez wykonania tarasu oraz zasypania fundamentów powiedziano mi 26.000zł.

ppsi
24-07-2009, 16:33
Hej, no mi za 102m2 PU ale bez dachu i bez wykonania tarasu oraz zasypania fundamentów powiedziano mi 26.000zł.

kosadob
24-07-2009, 20:14
Witam.
A jakiej wyceny mogę się spodziewać na realizację tago projektu:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-dziewannie-g/m4992c1565e903,2
Budowa w woj. lubuskim ok. 40 km od Gorzowa Wlkp. małe miasteczko ok 4000 mieszkańców.
Interesuje mnie SSO + dach z pokryciem.

Hugo26
25-07-2009, 09:48
Witam.
A jakiej wyceny mogę się spodziewać na realizację tago projektu:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-dziewannie-g/m4992c1565e903,2
Budowa w woj. lubuskim ok. 40 km od Gorzowa Wlkp. małe miasteczko ok 4000 mieszkańców.
Interesuje mnie SSO + dach z pokryciem.

Witam
Powinieneś się spodziewać ceny jak u mnie, również woj lubuskie (Zielona Góra)
Dach masz nieco wiekszy ale pow uzytkowa podobna (u mnie 140m2 + garaż 19m2)
Niedlugo kończę SSO z dachem. Koszt robocizny:
SSO bez dachu (w tym również tarasy) - 25tys
Dach komleksowo (wiezba, dachówka ceramiczna, montaz okien, rynien, wykonanie nadbitki) - 13tys

Pozdrawiam

kosadob
25-07-2009, 12:30
Hugo26
Robocizna za SSO bez dachu 25 tys. + 13 tys. dach kompleksowo - to cena "firmowa" czy "gospodarcza"?
Jak zrobiłem małe rozeznanie w mojej miejscowości to usłyszałem oczywiście "gospodarczo" SSO metraż ok 110 pow. użyt. ok. 12 tys. za robotę, no ja zakładam u siebie ok. 18 tys. + dach robota ok. 6 - 7 tys.

beata11
26-07-2009, 11:54
Witam.
A jakiej wyceny mogę się spodziewać na realizację tago projektu:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-dziewannie-g/m4992c1565e903,2
Budowa w woj. lubuskim ok. 40 km od Gorzowa Wlkp. małe miasteczko ok 4000 mieszkańców.
Interesuje mnie SSO + dach z pokryciem.

Hugo napisał:Witam
Powinieneś się spodziewać ceny jak u mnie, również woj lubuskie (Zielona Góra)
Dach masz nieco wiekszy ale pow uzytkowa podobna (u mnie 140m2 + garaż 19m2)
Niedlugo kończę SSO z dachem. Koszt robocizny:
SSO bez dachu (w tym również tarasy) - 25tys
Dach komleksowo (wiezba, dachówka ceramiczna, montaz okien, rynien, wykonanie nadbitki) - 13tys.

Witam!
Jestem tu po raz pierwszy. Umówiłam się z firmą na 15000 ( wykopy, fundamenty, chudy beton, sciany zewnętrzne na parterze i poddaszu, kominy; humus ściągałam na koszt własny). zastanawialłam się czy firma nie robi mnie w balona, bo mam od nich też materialy.Patrząc na Wasze ceny myślę, że jest ok.
Szukam fachowców do dachu. Napisałam do Ciebie Hugo z prośbą o podanie namiarów na Twoich wykonawców.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Moja chata: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=583

szymon28
27-07-2009, 14:15
Witam
jestem tu nowy i chcialbym sie o cene robocizny domu jednorodzinnego w stanie surowym (piwnica,parter,pow.urzyt.222m2 kubatura800m3) na slasku niedaleko katowic,ewentualnie jesli ktos moglby mi polecic jakas sprawdzona ekipe
dziekuje pozdrawiam

Hugo26
27-07-2009, 20:23
Hugo26
Robocizna za SSO bez dachu 25 tys. + 13 tys. dach kompleksowo - to cena "firmowa" czy "gospodarcza"?
Jak zrobiłem małe rozeznanie w mojej miejscowości to usłyszałem oczywiście "gospodarczo" SSO metraż ok 110 pow. użyt. ok. 12 tys. za robotę, no ja zakładam u siebie ok. 18 tys. + dach robota ok. 6 - 7 tys.

oczywiscie ze systemem gospodarczym
Twoje ceny są zdecydowanie zaniżone
220m2 pow dachu nikt nie zrobi kompleksowo za 6tys!

wiem ile pracy trzeba włożyc w postawienie takiego domku (wkrótce zamykam SSO) i wątpię aby ktos to robil za tak niskie kwoty

pozdrawiam

Hugo26
27-07-2009, 20:28
Witam.
A jakiej wyceny mogę się spodziewać na realizację tago projektu:
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-dziewannie-g/m4992c1565e903,2
Budowa w woj. lubuskim ok. 40 km od Gorzowa Wlkp. małe miasteczko ok 4000 mieszkańców.
Interesuje mnie SSO + dach z pokryciem.

Hugo napisał:Witam
Powinieneś się spodziewać ceny jak u mnie, również woj lubuskie (Zielona Góra)
Dach masz nieco wiekszy ale pow uzytkowa podobna (u mnie 140m2 + garaż 19m2)
Niedlugo kończę SSO z dachem. Koszt robocizny:
SSO bez dachu (w tym również tarasy) - 25tys
Dach komleksowo (wiezba, dachówka ceramiczna, montaz okien, rynien, wykonanie nadbitki) - 13tys.

Witam!
Jestem tu po raz pierwszy. Umówiłam się z firmą na 15000 ( wykopy, fundamenty, chudy beton, sciany zewnętrzne na parterze i poddaszu, kominy; humus ściągałam na koszt własny). zastanawialłam się czy firma nie robi mnie w balona, bo mam od nich też materialy.Patrząc na Wasze ceny myślę, że jest ok.
Szukam fachowców do dachu. Napisałam do Ciebie Hugo z prośbą o podanie namiarów na Twoich wykonawców.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Moja chata: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=583

moze dali niską cene bo nadrobią to na materiałach
ile wyniesie Cie SSO robocizna+materiały?
pozdro
PS. W skrzynce masz namiary do super ekipy od dachów

beata11
27-07-2009, 21:53
15000-robocizna, 25000-materiały. Dziękuję za namiary na dach. Pozdrawiam

Madzia 1976
29-07-2009, 13:11
Witam wszystkich forumowiczów.
Właśnie zaczynam budowę domu w Szczecinie.

Za stan zero powiedziano mi, za samą robotę 25tyś. Wydaje mi sie ze to dużo bo dom nie jest skomplikowany, czy może ktoś zna dobrą i sprawdzoną ekipę w zachodniopomorskim, będę wdzieczna.

Pozdrowienia dla wszystkich budujących. :D

Kazik123
30-07-2009, 12:46
Witam,
nam firma ze Zgierza wyceniła budowę domu SSO z piwnicą i dachem o pow. użytkowej ok. 225m na 60 tyś.
Buduje ktoś z okolic dla porównania ceny?

Hugo26
30-07-2009, 13:01
15000-robocizna, 25000-materiały. Dziękuję za namiary na dach. Pozdrawiam

15tys za robiciznę + 25tys materiały dotyczy tego projektu:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=583

?

jezeli tak to niemozliwe aby materiały wyniosly 25tys za SSO bez dachu
u mnie materiały wyniosły ok 50tys i kupowalem sam i zawsze szukałem aby było jak najtaniej
sam strop z betonem bez zbrojenia to koszt ok 10tys

pozdrawiam

Ktosiek_67
02-08-2009, 01:08
Jaka może być cena za SSO -Gracjan2 http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/7.aspx ? Pierwszy wykonawca podał 50kzł za fundamenty z izolacją i dociepleniem , parter i poddasze z kominami systemowymi oraz schody. Beton z gruchy , koszt koparki po mojej stronie . Bez dachu , tarasu. Wydaje mi się , że przesadził.

Carlos1
02-08-2009, 07:03
Jaka może być cena za SSO -Gracjan2 http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/7.aspx ? Pierwszy wykonawca podał 50kzł za fundamenty z izolacją i dociepleniem , parter i poddasze z kominami systemowymi oraz schody. Beton z gruchy , koszt koparki po mojej stronie . Bez dachu , tarasu. Wydaje mi się , że przesadził.

Oj przesadził i to duuuuużo. Taka cena to i z dachem krytym dachówką nie byłaby niska.

Pozdrowienia.;)

izaska
04-08-2009, 10:36
Madzia 1976
Ja też ze Szczecina choć będę budować bardziej pod Goleniowem....mam nadzieję wkrótce... i powiem Ci ,że Szczecin jest chyba najdroższym miastem w Polsce do budowania!
Narazie mam wycenę od jednego budowlańca-87 tys netto(nie brać faktury)
I wycenę potrzebnych materiałów z hurtowni uchodzącej za jedna z tańszych na 128 tys.
Dom ma 144 m2 + 15m2 pom.gosp.+ 33m2 garaż (pow. dachu-400m2)
Taka rozległa parterówka z poddaszem użyt.68m2 do póżniejszego wykończenia.
I co Wy Forumowicze na to???
Ja jestem załamana-liczyłam na mniej...może jakieś sensowne podpowiedzi???

izaska
04-08-2009, 10:41
Nie dodałam ,że jest to wycena na stan SSO-zarówno na materiały jak i na robociznę ...a gdzie ocieplenie z tynkami,okna i drzwi...

Hugo26
04-08-2009, 14:24
Nie dodałam ,że jest to wycena na stan SSO-zarówno na materiały jak i na robociznę ...a gdzie ocieplenie z tynkami,okna i drzwi...


144m2+15m2+33m2 garaż + 68m2 poddasze czy te 68m2 jest w tych 144m2?
najlepiej jak podasz link do projektu

pozdro

izaska
04-08-2009, 16:44
http://www.z500.pl/projekt/z10.html
to jest link do orginału-mój dom jest o metr szerszy-przesunęliśmy ścianę na której jest wykusz(mąż stwierdził,że mu sie nie zmieści porządna kanapa)
No i dokleiliśmy do domu garaż dwustanowiskowy z pom.gosp.-na jakieś kosiarki, grabki itp.
To chyba nie ma znaczenia jak jest doklejony? bo może trochę nietypowo-ale braliśmy pod uwagę kształt działki i uwarunkowania względem stron świata

Hugo26
04-08-2009, 20:38
Madzia 1976
Ja też ze Szczecina choć będę budować bardziej pod Goleniowem....mam nadzieję wkrótce... i powiem Ci ,że Szczecin jest chyba najdroższym miastem w Polsce do budowania!
Narazie mam wycenę od jednego budowlańca-87 tys netto(nie brać faktury)
I wycenę potrzebnych materiałów z hurtowni uchodzącej za jedna z tańszych na 128 tys.
Dom ma 144 m2 + 15m2 pom.gosp.+ 33m2 garaż (pow. dachu-400m2)
Taka rozległa parterówka z poddaszem użyt.68m2 do póżniejszego wykończenia.
I co Wy Forumowicze na to???
Ja jestem załamana-liczyłam na mniej...może jakieś sensowne podpowiedzi???
bardzo drogo
robocizna powinna wynieść ok 60tys (zakladam ze pow dachu to 400m2)
zastanawia mnie jak wyliczyłaś koszty materiałów
hurtownia sprzedaje np. beton z gruchy?
ale fakt faktem ze zapewne wyjdzie coś koło 120tys
dużo zalezy od tego z czego wykonasz strop i czym pokryjesz dach
pozdrawiam

johna2
05-08-2009, 08:53
My zakonczylismy dzsiaj ssz. Budowa trwała troche ponad 2 miesiace. Dom z dachem /250/ wielospadowym, pow domu ok230m /190uzytk/. Pokryty -pelne deskowanie i papa.Wykonane wszystkie tarasy, schody, balkony idt.Brakuje tylko bramy garażowej.Dotychczas wydalismy /razem z robocizną/ ok 150 tys. Zostalo do wykonania pokrycia dachu/ceramika/ koszt ok40tys. Matarialy wysokiej klasy/porotherm, bloczki Certusa, okna Oknoplast itp/. Czyli SSZ 190 tys - 20 tys mniej niz zakladalismy/tańsze materialy/.Budowa prowadzona w W-wie.

Hugo26
05-08-2009, 09:59
My zakonczylismy dzsiaj ssz. Budowa trwała troche ponad 2 miesiace. Dom z dachem /250/ wielospadowym, pow domu ok230m /190uzytk/. Pokryty -pelne deskowanie i papa.Wykonane wszystkie tarasy, schody, balkony idt.Brakuje tylko bramy garażowej.Dotychczas wydalismy /razem z robocizną/ ok 150 tys. Zostalo do wykonania pokrycia dachu/ceramika/ koszt ok40tys. Matarialy wysokiej klasy/porotherm, bloczki Certusa, okna Oknoplast itp/. Czyli SSZ 190 tys - 20 tys mniej niz zakladalismy/tańsze materialy/.Budowa prowadzona w W-wie.

ooo
i takie koszty są jak najbardziej prawidłowe

pozdrawiam

truskawka1
06-08-2009, 13:00
Szukam fachowców w okolicach Puław, czy macie namiary na solidną ekipę

insah
06-08-2009, 17:29
Witam !
Ja buduję w woj. śląskim.Za robociznę obejmującą fundamenty,parter ,poddasze użytkowe, podmurówki i tarasy, zapłaciłem 32 tysiące. Dom ma ok.180 metrów pow. użyt. plus podwójny garaż 37 metrów. Budowało mi trzech poleconych i sprawdzonych "chłopców- bezvatowców".Dom jest stawiany z Ytongu.

Pozdrawiam!

roberto3011
06-08-2009, 17:38
Witam!

poszukuję ekpiy do budowy stanu surowego otwartego. Czerwiec 2010 rok. Okolice grodziska mazowieckiego - mazowsze. Domek około 200m2 użytkowej plus piwnica. Czy możecie kogoś polecić. Pozdrawiam serdecznie!

Robert

lodowka1
06-08-2009, 17:53
My zakonczylismy dzsiaj ssz ... Zostalo do wykonania pokrycia dachu/ceramika/ koszt ok40tys.

Myślałem, że w SSZ wchodzi pokrycie dachu...

johna2
07-08-2009, 09:39
Tu jest watek na temat kosztów budowy domu, a nie poprawnosci terminologi budowlanej madralo. Nie jestm budowlańcem więc dla mnie papa to tez pokrycie dachu.

Ania i Tomasz
07-08-2009, 11:37
Ja mam narazie 2 wyceny za sso bez dachu. fundamenty, ściany zewnętrzne i działowe, kominy, schody, strop. dom 130 m2 pow. użytkowej (wydłużony o metr).
Pierwsza na 15 tyś druga na 18 tyś. Materiały zapewniamy sami.
Ale umówiliśmy się również na rozmowę z wykonawcą który chciał ok. 70 tyś za murowanie + dach na gotowo. podziękowaliśmy. Za dach liczymy jakieś 10-12 tyś. ale jeszcze z żadnym wykonawcą nie rozmawialiśmy.

Carlos1
07-08-2009, 14:21
Tu jest watek na temat kosztów budowy domu, a nie poprawnosci terminologi budowlanej madralo. Nie jestm budowlańcem więc dla mnie papa to tez pokrycie dachu.

Nie wiem skąd taka szybka uraza. Są pewne terminy w terminologii budowlanej i nikt tego nie zmieni.
W tym wątku podajemy ceny za SSO czyli stan surowy otwarty, lub znacznie rzadziej za SSZ (czyli zamknięty: + extra okna i drzwi wejściowe).
Podając cenę za stan surowy bez pokrycia dachówką wprowadzamy tylko niepotrzebnie w błąd tych użytkowników którzy niezbyt uważnie czytają.
Jak się czegoś nie wie to nie ma co się obrażać i wyjeżdżać z mądralami. Większość z nas tu to nie budowlańcy :P

Pozdrowienia.;)

Margoth*
07-08-2009, 23:03
Tu jest watek na temat kosztów budowy domu, a nie poprawnosci terminologi budowlanej madralo. Nie jestm budowlańcem więc dla mnie papa to tez pokrycie dachu.

Oho, to niedługo ktoś napisze, że za SSZ zapłacił 20 tys. (robocizna i materiały), bo myślał, że SSZ to stan zero.
Trzymajmy się prawidłowej terminologii, bo w przeciwnym wypadku jest to mylące. SSZ to budynek z zakończonym dachem. Kropka.

zabadeus
07-08-2009, 23:33
dostałem wycene na robocizne70000 za SSO z kompleksowym dachem
dom http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=415 po zmianach dom jest wiekszy o jakies 15%
dodatkowa trudnosc to fundament , trzeba wymienic grunt na 0,5 m na pow 200 m2 i zrobic plyte beton zbrojony 35 cm grubosci( roboty koparka i ubicie walcem na moj koszt)
czy cena jest spoko jak na śląsk wycena od sprawdzonej ekipy ma to zamknac dachowką do konca roku

jack77
08-08-2009, 06:27
Witam jest to moj pierwszy post za stan surowy mojego domku http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-werbenach-2-g2/m484e80f745d40 ekipa zaspiewala mi 50 tys z kompletnym dachem zdaje mi sie ze jest to cena normalna wlasnie dzisiaj zalewamy fundamenty i musze powiedziec ze ekipa jest super jak na razie.

zabadeus
08-08-2009, 08:02
za te 50 kzl wykopy zrobili i jaki fundament??

jack77
08-08-2009, 08:55
Jesli chodzi o wykopy tzn.koparka byla w moim zakresie.Musielismy jednak wyniesc sciany fundamentowe ponad metr ze wzgledu na spadek na naszej dzialce budujemy sie w okolicach Bielska Bialej ,takze chlopaki mieli troche roboty poczawszy od zbrojenia law, murowaniu scian oraz izolacji nie bylo zadnych zastrzezen ze strony kierownika gdzie byl naprawde bardzo wymagajacy .
Cena wydaje sie byc normalna nie jest to niska cena i nie jest rowniez kosmiczna.Namiar na ta firme dostalem od mojej siostry robili u niej dach i zrobili bardzo dobra robote takze zdaje mi sie ze nie ma co brac najtanszej firmy poniewaz moze to skutkowac dalszymi poszukiwaniami nowej firmy jak to bylo u mojej siostry gdzie miala 3 ekipy, z czym wiaza sie dodatkowe koszta.
Wole postawic na jakosc wykonania.
Najgorsza praca na mojej dzialce czyli wyjscie z ziemi jest juz za mna takze jestem bardzo zadowolony,zobaczymy co bedzie pozniej :) pozdr

lukaszzz
08-08-2009, 19:54
Witam,

dom z poddaszem 170m2, okolice Poznania -http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/toscania
mam dwie wyceny:

- ekipa "nieznana" - SSO + dach - 33 tyś.
- ekipa znana - SSO (bez dachu) - 20 tyś. + ekipa "znana" kpl. dach - 19 tyś

+ materiał oczywiście.

jak myślicie?

Hugo26
09-08-2009, 21:40
Witam,

dom z poddaszem 170m2, okolice Poznania -http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/toscania
mam dwie wyceny:

- ekipa "nieznana" - SSO + dach - 33 tyś.
- ekipa znana - SSO (bez dachu) - 20 tyś. + ekipa "znana" kpl. dach - 19 tyś

+ materiał oczywiście.

jak myślicie?
za taki dom o takiej pow cena bardzo dobra!

Monti2008
09-08-2009, 21:49
http://z500.pl/projekt/z56.html
SSO bez dachu - 25 tys pln

MDembowsky
09-08-2009, 22:18
Dom ma wymiary, + - 20 na 10 m. jest w miare prosty, dach 2 spadowy, pow dachu 330 m2. Bez piwnicy, Powierzchnia to okolo 220 m2 z garazem (2stanowiskowy), Strop tylko nad czescia mieszkalna ( bez garazu ).
Ekipa solidna, i cenowo chyba tez : 35tys robocizna do stanu surowego otwartego + ekstra polozenie drewna na dachu ( pod blache ) w tej cenie.

zabadeus
10-08-2009, 07:14
to te 70 kzl za moj dom widze ze przesadzone , bede szukal dalej
pozdrawiam

Kazik123
10-08-2009, 09:50
Witam, oto wycena do Waszej oceny :)

Dom z poddaszem i piwnicą o powierzchni podłóg:
piwnica - 77m2
parter - 110m2
poddasze - 110m2

łączne podłóg - ok. 300 m2

stropy wylewane, bez wykopów i dachu
cena 50 tyś.

ekipa sprawdzona, polecana i szybko budująca

Princesa
10-08-2009, 13:50
Kazik123 a w jakiej okolicy budujesz?

Ja za dom:

67 m piwnicy
67 m parteru
51 m poddasza

dostałam podobną wycenę SSO + dach :( okolice Krakowa, więc Twoja cena wydaje mi się rozsądna.

Kazik123
10-08-2009, 13:53
W Zgierzu k.Łodzi

lukaszzz
10-08-2009, 17:56
Witam,

dom z poddaszem 170m2, okolice Poznania -http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/toscania
mam dwie wyceny:

- ekipa "nieznana" - SSO + dach - 33 tyś.
- ekipa znana - SSO (bez dachu) - 20 tyś. + ekipa "znana" kpl. dach - 19 tyś

+ materiał oczywiście.

--------------------------

Jeszcze raz ja:
kolejna ekipa:
robocizna: 33,5tyś (bez tarasu i schodów zewnętrznych)
materiały całość: 80 tyś (z oknami dachowymi)

pozostają okna na parterze + drzwi wew + brama gar.

wszystko załatwia ekipa.
Płatność: robocizna: transzami za wykonanie danego etapu, materiały "za to co potrzeba"

chyba się na nich "skuszę" nie będę musiał latać po hurtowniach.

Mam pytanie do Was (może pomyliłem dział) - jaką umowę zawrzeć z wykonawcą aby się najlepiej zabezpieczyć??? (może ktoś ma gotowce)

Marwal
10-08-2009, 20:30
Witam,

dom z poddaszem 170m2, okolice Poznania -http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/toscania
mam dwie wyceny:

- ekipa "nieznana" - SSO + dach - 33 tyś.
- ekipa znana - SSO (bez dachu) - 20 tyś. + ekipa "znana" kpl. dach - 19 tyś

+ materiał oczywiście.

--------------------------

Jeszcze raz ja:
kolejna ekipa:
robocizna: 33,5tyś (bez tarasu i schodów zewnętrznych)
materiały całość: 80 tyś (z oknami dachowymi)

pozostają okna na parterze + drzwi wew + brama gar.

wszystko załatwia ekipa.
Płatność: robocizna: transzami za wykonanie danego etapu, materiały "za to co potrzeba"

chyba się na nich "skuszę" nie będę musiał latać po hurtowniach.

Mam pytanie do Was (może pomyliłem dział) - jaką umowę zawrzeć z wykonawcą aby się najlepiej zabezpieczyć??? (może ktoś ma gotowce)

ja bym tak nie zrobił, wydaje mi się że pobudują z tego co im wyjdzie najlepiej, znaczy najtaniej dla nich a nie najlepiej dla inwestora, poza tym co to za latanie po hurtowniach, obierasz jeden znany skład w okolicy gdzie majster zamawia co potrzeba, bazujesz na wypracowanym rabacie, a sprawdzasz grubasy typu ściany, beton, dachówka itp.

Margoth*
11-08-2009, 07:10
http://z500.pl/projekt/z56.html
SSO bez dachu - 25 tys pln

O, znów to samo, co parę postów wyżej :evil:

SSO to gotowy budynek (z dachem!), ale bez okien i drzwi.

Hugo26
11-08-2009, 09:16
Witam,

dom z poddaszem 170m2, okolice Poznania -http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/toscania
mam dwie wyceny:

- ekipa "nieznana" - SSO + dach - 33 tyś.
- ekipa znana - SSO (bez dachu) - 20 tyś. + ekipa "znana" kpl. dach - 19 tyś

+ materiał oczywiście.

--------------------------

Jeszcze raz ja:
kolejna ekipa:
robocizna: 33,5tyś (bez tarasu i schodów zewnętrznych)
materiały całość: 80 tyś (z oknami dachowymi)

pozostają okna na parterze + drzwi wew + brama gar.

wszystko załatwia ekipa.
Płatność: robocizna: transzami za wykonanie danego etapu, materiały "za to co potrzeba"

chyba się na nich "skuszę" nie będę musiał latać po hurtowniach.

Mam pytanie do Was (może pomyliłem dział) - jaką umowę zawrzeć z wykonawcą aby się najlepiej zabezpieczyć??? (może ktoś ma gotowce)

ja bym tak nie zrobił, wydaje mi się że pobudują z tego co im wyjdzie najlepiej, znaczy najtaniej dla nich a nie najlepiej dla inwestora, poza tym co to za latanie po hurtowniach, obierasz jeden znany skład w okolicy gdzie majster zamawia co potrzeba, bazujesz na wypracowanym rabacie, a sprawdzasz grubasy typu ściany, beton, dachówka itp.
zgadzam się w 100%
lepiej samemu załatwiać materiały,
ponadto ta wycena wydaje sie mało realna
za dom o pow uzytkowej 139m2 + garaz 31m2 o dachu czterospadowym stan SSO z materiałami za kwotę w sumie 113,5 tys to wręcz niemozliwe
chyba ze :
- strop będzie drewniany
- na dachu będzie blacha
- tu i tam przyoszczędzą na izolacji
Uwazaj, aby nie byc póżniej zaskoczonym.
Podczas budowy zwróc szczególna uwage na to jakiej grubosci jest chudziak (wykonawcy potrafia wylać 5cm a w projekcie jest np 15) , jakiej grubosci jest strop (o ile nie jest drewniany oczywiscie) , czy zbrojenie będzie zgodne z projektem
generalnie znajdz dobrego kier budowy, nie powiazanego z ta firma wykonawcza
Pozdro

anetik
11-08-2009, 11:07
No ja mam dobrze.... mój domek 14m na 9m, dach dwuspadowy. piwnica wyszła mnie 8k, a parter 7k, poddasze i tarasy nie powinno być więcej niz 5k. W sumie 20k. dach 13k. W sumie SSO wyjdzie mi 33k, a ekipy mam genialne !!

Princesa
11-08-2009, 12:50
No ja mam dobrze.... mój domek 14m na 9m, dach dwuspadowy. piwnica wyszła mnie 8k, a parter 7k, poddasze i tarasy nie powinno być więcej niz 5k. W sumie 20k. dach 13k. W sumie SSO wyjdzie mi 33k, a ekipy mam genialne !!

Mogę prosić o namiary na ekipę na PW? Gdzie dokładnie się budujesz?

anetik
11-08-2009, 13:21
ja buduję na pd zachód od Krakowa w stronę Kalwarii Zebrzydowskiej, a majstra to sie zapytam czy chce aby jego tel podawać....

Princesa
11-08-2009, 13:35
:o

GMZ
11-08-2009, 20:11
poszukuję sprawdzonej ekipy z okolic Jaworzna (śląska) macie coś godnego polecenia?

zahir
11-08-2009, 21:22
Buduje pod samym Wrocławiem. Za kompleksowe wykonanie stanu surowego otwartego ponizeszego projektu zaplace 52tys zł

http://www.archigraph.pl/projekt/loreto-ii.html

W tym nie muszę ze swej strony dokonywać zakupów takich jak; stepli, desek na szalunki. Cena obejmuje cały SSO od wykopu fundamentów do dachu z oknami dachowymi, murowaniem tarasu, wszystkimi wylewkami, scianami działowymi, kominami. Ekipa sprawdzona przez wiekszosc sąsiadów, spisana umowa, gwarancja 2 lata!

Kategoryczny zakaz picia alkoholu przez pracowników podczas pracy - własciciel caly czas prowadzi nadzór. Pracuja 8 godzin dziennie

anetik
11-08-2009, 21:37
Moi robią ile chcą, ale jak oceniam to 12h pracują z 3 przerwami. Nie piją bo im się nie opłaca, nikt ich nie nadzoruje bo sie sami nadzorują, jakby wszystkie ekipy były takie jak ta ..... w niecały tydzień robią kondygnację, ładnie równo dokładnie i wszystko mam tak jak chce...

wampir
12-08-2009, 15:07
Witam.
Moze ktos bylby w stanie +- oszacowac koszt budowy tego projektu:
http://www.dobredomy.pl/?id_project=165
powiekszonego do ok 200m2 uzytkowej + 2miejscowy garaz dobudowany do budynku z jednej strony?
Chodzi mi o koszty robocizna + material SSO.

Aaa. Okolice warszawy ;)

Tomaszek129
12-08-2009, 20:43
Dom szmaragd 140,5 m podniesiona ściana kolankowa o 0,5 metra także zwiększyła się powierzchnia garaż 20 m i poddasze nad garażem też mniej więcej tyle koszt 160 tys ocieplone fundamenty z bloczków betonowych ławy ściany roben pustak strop teriva 2 tarasy i schody z tyłu garażu dachówka ceramoczna glazurowana roben kominy z cegły klinkierowej i 4 okna roto dachowe PCV w tej cenie budowa dolny śląsk. Czy to dużo ????????? czy w normie/////???????????

xlenka
13-08-2009, 17:10
Witam serdecznie! Wczoraj dostaliśmy wycenę . Za ten dom z piwnicą 45m. kw. i schodami murowanymi na strych i do piwnicy, bez dachu. Sciana trójwarstwowa. my robimy wykiop. Za robociznę zawołali 43 tys. Do nie za dużo?

http://www.archeton.pl/projekt/tymoteusz-447-690-opisogolny-2535f1d943a50c3c0c4349f5edd02fd5

magerka
14-08-2009, 10:25
Witam
jestem tu nowy i chcialbym sie o cene robocizny domu jednorodzinnego w stanie surowym (piwnica,parter,pow.urzyt.222m2 kubatura800m3) na slasku niedaleko katowic,ewentualnie jesli ktos moglby mi polecic jakas sprawdzona ekipe
dziekuje pozdrawiam
za cały dom z dachem 50 tyś

channel8
14-08-2009, 22:09
Nie wiem gdzie budujecie. :( Mi za stan "0" zaśpiewano 25 - 30 k, budowa domu pod klucz 80 k bez dachu! Domek mały 120 pu dach dwuspadowy.
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=547

Margoth*
14-08-2009, 22:46
Channel, pocieszę Cię: ja też buduję na Dolnym Śląsku i za SSO (z dachem) wybulilam 64.200 zł. Też się zastanawiam, gdzie budują ludzie, którzy za SSO dają 25 - 30 tys.

kasia1981
15-08-2009, 10:40
my za SSO bez dachu 25 tys ale bez schodów i tarasów. dom 130 użytkowej plus 40 m garaż i itp. za dach 12 tys blacho-dachówka na gotowo z rynnami.więc razem wychodzi 37 tys ani mało ani dużo

Hugo26
15-08-2009, 10:48
Nie wiem gdzie budujecie. :( Mi za stan "0" zaśpiewano 25 - 30 k, budowa domu pod klucz 80 k bez dachu! Domek mały 120 pu dach dwuspadowy.
http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=547
taką samą wielkosć ma mój domek (139m2+ garaz 20m2) i SSO (dach ceramika- kompleksowo, tarasy, schody) wyniósl mnie 38tys
stan "0" - 8tys
szukaj dalej , mialem namiar do górali, którzy w dobrej cenie budują, koszty podobne jak wyszło u mnie
pozdro

udarr
15-08-2009, 17:59
Dom 170m2, bliskie okolice Wrocława. Dach 202m2. Dwuspadowy.
Dostałem wycene za SSO ze schodami, balkonami itd - 60.000zł.
Zlecenie wykonywane przez firmę, wszystkie faktury itd.

Uważam, że to trochę za drogo, ale pijaczki z czerwonymi nosami chcieli 46.000zł bez dachu.

A jeszcze inna firma 68.000zł.

(koszty samej robocizny oczywiście)

Co o tym sądzicie ?

beata11
15-08-2009, 18:46
15000-robocizna, 25000-materiały. Dziękuję za namiary na dach. Pozdrawiam

15tys za robiciznę + 25tys materiały dotyczy tego projektu:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=583

?

jezeli tak to niemozliwe aby materiały wyniosly 25tys za SSO bez dachu
u mnie materiały wyniosły ok 50tys i kupowalem sam i zawsze szukałem aby było jak najtaniej
sam strop z betonem bez zbrojenia to koszt ok 10tys

pozdrawiam

Przepraszam wszystkich forumowiczów za błędne informacje dotyczace ceny materiałów. Okazało się, że firma budująca nie wliczyła w kosztorys ceny stropu (13000 bez robocizny). Mam odnośnie zachowania firmy mieszane uczucia, ponieważ "cykają" mi kosztorysy na poszczególne etapy budowy. Przeprowadziłam rozmowę z szefem uściślając swoje oczekiwania i obecnie wygląda kosztorys następująco: ok. 62000 : wykopy, fundamenty, ściany zewnętrzne, strop, schody, ściany poddasza, kominy; w tym: robocizna ok.18000, materiały ok.44000. Jeżeli coś się jeszcze zmieni (tzn. firma mnie czymś zaskoczy) to myślę, że ostateczne proporcje będą następujące: 20000 - robocizna, 50000 - materiały.
Do Hugo: nie byłam jeszcze u Twoich fachowców od dachu, ale na pewno do nich trafię. Dałam wycenę innej firmie - całość dachu - 62000, w tym robocizna - 25000. Chyba oszaleli. Mam ok. 250m2 dachu, więc liczą sobie prawie 100 zł ! od m2.
Cieszę się, że istnieje to forum i można podzielić się swoimi doświadczeniami oraz skorzystać z wiedzy innych. Pozdrawiam wszystkich!

MARTEX73
15-08-2009, 20:02
22000 od ławy po drzewo bez deskowania zobacz link

Andzias32
16-08-2009, 08:05
Ja wycenę za SSO (ok.120m) z kompletnym dachem(więźba+dachówka bez rynien)bez materiałów miałam -36.000 zł netto.Ale wzięłam stan surowy z materiałami-126.ooo zł netto. Ja nie mam możliwości załatwiania materiałów(brak czasu),ale jak robili mi inni wycenę to ten kosztorys wyszedł nieźle. Wykonawca wystawia faktury za każdy wykonany etap,więc głowa spokojna.

lukassus
17-08-2009, 00:17
Marakuja G2 (link do projektu (http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-marakui-g2/m48bb98c9a2c70)) - 180m2, tyle samo podstawy budynku

stan surowy otwarty + więźba dachowa

lista robót:
- wykonanie wykopów;
- wykonanie chudego betonu pod ławy;
- wykonanie ław fundametowych;
- wykonanie izolacji poziomych ław;
- wymurowanie ścian fundamentowych;
- wykonanie izolacji ścian fundamentowych;
- obłożenie ścian fundamentowych styropianem;
- obsypanie fundamentów piaskiem;
- zaspanie piaskiem budynku;
- mechaniczne zagęszczanie piasku;
- wykonanie chudego betonu;
- wykonanie ścian budynku;
- wykonanie stropu;
- wymurowanie ścian kolankowych;
- wykonanie wieńcy;
- wymurowanie kominów;
- wykonanie więźby dachowej;
- wykonanie ścianek działowych.

koszt robocizny: 59tys. netto

co o tym sądzicie?

Andzias32
17-08-2009, 11:31
A gdzie pokrycie dachu ??? Dodatkową kasę musisz wyłożyć !!! Moi robili wycenę z kompletnym dachem(bez rynien) i wg moich wyliczeń wyszło po 300-320 zł za 1m2 zalężne od wielkości domku.Więc lepiej poszukaj tańszej ekipki.

lukassus
17-08-2009, 11:41
A gdzie pokrycie dachu ??? Dodatkową kasę musisz wyłożyć !!! Moi robili wycenę z kompletnym dachem(bez rynien) i wg moich wyliczeń wyszło po 300-320 zł za 1m2 zalężne od wielkości domku.Więc lepiej poszukaj tańszej ekipki.
ta ekipa nie robi pokryć, specjalizuje się w stanach surowych po więźbę dachową

nie są tani, wiem

ta oferta to ok. 320pln/m2 bez pokrycia dachu

jestem ciekawy doświadczeń/opinii innych

Hugo26
17-08-2009, 13:45
A gdzie pokrycie dachu ??? Dodatkową kasę musisz wyłożyć !!! Moi robili wycenę z kompletnym dachem(bez rynien) i wg moich wyliczeń wyszło po 300-320 zł za 1m2 zalężne od wielkości domku.Więc lepiej poszukaj tańszej ekipki.
ta ekipa nie robi pokryć, specjalizuje się w stanach surowych po więźbę dachową

nie są tani, wiem

ta oferta to ok. 320pln/m2 bez pokrycia dachu

jestem ciekawy doświadczeń/opinii innych
drogo
u mnie wyszlo 240zl/m2 pow uzytkowej+garaz (cena obejmuje SSO z dachem kompleksowo, tarasy, schody)
Pozdrawiam

lukassus
17-08-2009, 14:00
drogo
u mnie wyszlo 240zl/m2 pow uzytkowej+garaz (cena obejmuje SSO z dachem kompleksowo, tarasy, schody)
Pozdrawiam
powierzchni użytkowej mam 182,5m2
garaż 36m2
podnosząc ściankę kolankową, dojdzie mniej więcej 20m2, także liczmy 200m2 użytkowej i 36 garaż, w sumie 236m2

mając to na uwadze, koszt za stan surowy (bez dachu, z więźbą dachową) wychodzi 250zł. netto/m2, czyli bardzo podobnie do Ciebie Hugo26

jak na razie tylko utwierdzacie mnie w przekonaniu, że dostałem dobrą ofertę

olgusieniunieczka
17-08-2009, 14:11
Wlasnie wrocilam ze spotkania z moim murarzem zakres umowionych robot:

-asystowanie i pomoc przy kopaniu fundamentow (kopie moj ojciec kopareczka)
-zbrojenie i zalanie law fundamentowych
-fundament z bloczkow bet.
-zaizolowanie law i sciany fundamentowej oraz jej ocieplenie
-murowanie scian wew. i zew. (porotherm)
-komin szt1.
-wylanie schodow bet
-strop teriva
-wiezba

w zakres robot nie wchodzi zdjecie humusu, kopanie fundamentow, zageszczanie piasku -te roboty wykona moj ojciec ale budowllancy maja mu pomogac.
beton z gruchy
dom jak na awatarku pow całk. 240m2
cena robocizny 25 tys brutto
buduje w lodzi

lukassus
17-08-2009, 14:26
Wlasnie wrocilam ze spotkania z moim murarzem zakres umowionych robot:

-asystowanie i pomoc przy kopaniu fundamentow (kopie moj ojciec kopareczka)
-zbrojenie i zalanie law fundamentowych
-fundament z bloczkow bet.
-zaizolowanie law i sciany fundamentowej oraz jej ocieplenie
-murowanie scian wew. i zew. (porotherm)
-komin szt1.
-wylanie schodow bet
-strop teriva
-wiezba

w zakres robot nie wchodzi zdjecie humusu, kopanie fundamentow, zageszczanie piasku -te roboty wykona moj ojciec ale budowllancy maja mu pomogac.
beton z gruchy
dom jak na awatarku pow całk. 240m2
cena robocizny 25 tys brutto
buduje w lodzi

też wykopy miałem robić sam, ale skoro ekipa ma i tak być obecna przy wykopach, to niech robi deskowanie (tak aby beton był optymalnie wykorzystany, a nie wylany w dziurę) i przypilnuje wszystkiego po swojemu

mój wykonawca przy wyborze alternatywnego murarza, poradził mi, aby zadać mu dwa pytania:
- jak unikać mikropęknieć w spoinach?
- od czego zależy i jakie powinny być proporcje zaprawy murarskiej M5?

olgusieniunieczka - 20,5k pln netto wydaje się atrakcyjną ofertą. Ekipę masz z polecenia? Widziałaś ich wcześniejsze domy?

olgusieniunieczka
17-08-2009, 15:33
mój wykonawca przy wyborze alternatywnego murarza, poradził mi, aby zadać mu dwa pytania:
- jak unikać mikropęknieć w spoinach?
- od czego zależy i jakie powinny być proporcje zaprawy murarskiej M5?

hmm, problem ze ja sama nie znam odp na ww pyt :oops: :D ale nie omieszkam ich zadac majstrowi jak tylko znajde na nie odp


olgusieniunieczka - 20,5k pln netto wydaje się atrakcyjną ofertą. Ekipę masz z polecenia? Widziałaś ich wcześniejsze domy?
tak budowali dom moich rodzicow, ale to bylo 7 lat temu :roll: i kilka innych domow w okolicy i maja dobre opinie.
Ekipa jest spora, wiec i tempo bedzie duze a to juz cos, bo nie wiadomo jak dlugo pogoda dopisze, no coz a reszta wyjdzie w praniu...

a mam jeszcze pytanie, czy pokrywal ktos z Was dach albo ma w planach blacha plaska na rombek? Jak ksztaltuja sie ceny w tym temacie?

pzdr

:P

dzialka58
17-08-2009, 17:22
Marakuja G2 (link do projektu (http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-marakui-g2/m48bb98c9a2c70)) - 180m2, tyle samo podstawy budynku

stan surowy otwarty + więźba dachowa

lista robót:
- wykonanie wykopów;
- wykonanie chudego betonu pod ławy;
- wykonanie ław fundametowych;
- wykonanie izolacji poziomych ław;
- wymurowanie ścian fundamentowych;
- wykonanie izolacji ścian fundamentowych;
- obłożenie ścian fundamentowych styropianem;
- obsypanie fundamentów piaskiem;
- zaspanie piaskiem budynku;
- mechaniczne zagęszczanie piasku;
- wykonanie chudego betonu;
- wykonanie ścian budynku;
- wykonanie stropu;
- wymurowanie ścian kolankowych;
- wykonanie wieńcy;
- wymurowanie kominów;
- wykonanie więźby dachowej;
- wykonanie ścianek działowych.

koszt robocizny: 59tys. netto

co o tym sądzicie?

Witam,

Strop teriva czy lany? Ile kominów?
Ja mam 290mkw z garażem, dwoma kominami (dymowymi), wylewanym stropem (5 podciągów) i robocizna wyniosła mnie 56000. (z deskowaniem, papą, ociepleniem kominów i innymi niezbędnymi drobiazgami, które w sumie kosztowały ok 5000). Buduję w Warszawie (Wawer).

Pozdrawiam
MKr

lukassus
17-08-2009, 17:38
Marakuja G2 (link do projektu (http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-marakui-g2/m48bb98c9a2c70))

Witam,

Strop teriva czy lany? Ile kominów?
Ja mam 290mkw z garażem, dwoma kominami (dymowymi), wylewanym stropem (5 podciągów) i robocizna wyniosła mnie 56000. (z deskowaniem, papą, ociepleniem kominów i innymi niezbędnymi drobiazgami, które w sumie kosztowały ok 5000). Buduję w Warszawie (Wawer).

Pozdrawiam
MKr
strop lany, 3 kominy

czemu deskowałeś i kładłeś papę?

dzialka58
17-08-2009, 17:54
Marakuja G2 (link do projektu (http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-marakui-g2/m48bb98c9a2c70))

Witam,

Strop teriva czy lany? Ile kominów?
Ja mam 290mkw z garażem, dwoma kominami (dymowymi), wylewanym stropem (5 podciągów) i robocizna wyniosła mnie 56000. (z deskowaniem, papą, ociepleniem kominów i innymi niezbędnymi drobiazgami, które w sumie kosztowały ok 5000). Buduję w Warszawie (Wawer).

Pozdrawiam
MKr
strop lany, 3 kominy

czemu deskowałeś i kładłeś papę?

Zabezpieczyłem więźbę na zimę. Niestety muszę zrobić przerwę w budowie do wiosny.

Hugo26
17-08-2009, 21:12
drogo
u mnie wyszlo 240zl/m2 pow uzytkowej+garaz (cena obejmuje SSO z dachem kompleksowo, tarasy, schody)
Pozdrawiam
powierzchni użytkowej mam 182,5m2
garaż 36m2
podnosząc ściankę kolankową, dojdzie mniej więcej 20m2, także liczmy 200m2 użytkowej i 36 garaż, w sumie 236m2

mając to na uwadze, koszt za stan surowy (bez dachu, z więźbą dachową) wychodzi 250zł. netto/m2, czyli bardzo podobnie do Ciebie Hugo26

jak na razie tylko utwierdzacie mnie w przekonaniu, że dostałem dobrą ofertę
jak napisałeś twoja cena nie obejmuje dachu, tylko samą wieźbę oraz nie obejmuje trasów i schodów
dolicz jeszcze dach, rynny, nadbitkę, okna dachowe, tarasy i schody i na pewno nie wyjdzie 250zl za m2
pozdro

sagmag
18-08-2009, 10:49
Hej!
buduje aps 62 podpiwniczony + garaż, pow zabudowy 140 m, pow. użytkowa 179 m. U mnie kosztorys wyglada następująco:
wykop fundamentów we własnym zakresie
wybudowanie piwnicy i stanu zero 5000 zł, zalewane betonem były tylko ławy fundamentowe reszta murowana bloczkami fundamentowymi,
izolacja fundamentów we własnym zakresie,
wybudowanie parteru wraz z zalaniem schodów i stropu 7500 zł,
wybudowanie poddasza 4000 zł,
dach kompeksówka 12000 zl
Buduje sprawdzona ekipa trochę wiekowa ale za to dokładna i która w okolicy większość budynków postawiła.

dekar
18-08-2009, 14:11
Okolice Wrocławia. Dom: bryła prosta typu "stodoła", niepodpiwniczony, dach dwuspadowy 245m2. Pow. ok. 136m2 mieszkalnej, 206m2 użytkowej, 240m2 całkowitej.

Wyceny robocizny brutto (po negocjacjach) za stan surowy otwarty (z deskowaniem).

1. 62 tyś zł
2. 59 tyś zł (bez wykopów pod ławy, ale z tarasem i schodami zewn.)
3. 55 tyś zł (bez dachówki)
4. 54 tyś zł (bez wykopów, deskowania, więzby i dachówki)
5. stan 0 z materiałami ok. 40 tyś zł

Ceny mnie po prostu wgniotły, ale biorąc pod uwagę dość zbliżony rozrzut to chyba tak po prostu jest drogo :(

lukassus
18-08-2009, 14:51
Okolice Wrocławia. Dom: bryła prosta typu "stodoła", niepodpiwniczony, dach dwuspadowy 245m2. Pow. ok. 136m2 mieszkalnej, 206m2 użytkowej, 240m2 całkowitej.

Wyceny robocizny brutto (po negocjacjach) za stan surowy otwarty (z deskowaniem).

1. 62 tyś zł
2. 59 tyś zł (bez wykopów pod ławy, ale z tarasem i schodami zewn.)
3. 55 tyś zł (bez dachówki)
4. 54 tyś zł (bez wykopów, deskowania, więzby i dachówki)
5. stan 0 z materiałami ok. 40 tyś zł

Ceny mnie po prostu wgniotły, ale biorąc pod uwagę dość zbliżony rozrzut to chyba tak po prostu jest drogo :(

można zbudować dużo, dużo taniej
oferta, która została mi przedstawiona i to co masz Ty są bardzo drogie

bogini997
18-08-2009, 19:51
Witam serdecznie,

czytam czytam i bardzo sie ciesze ze trafilam na to forum, bowiem jestem co prawda na "etapie działki", jednakże nie trafilam nigdzie na informacje, z którymi mogłyby się podzielić osoby z okolic Gdańska.

Czy znajdzie się ktoś może, kto mógłby podzielić się "walką" z wyceną budowy w pobliżu Gdańska?:)

tobik
18-08-2009, 22:18
Moja wycena, którą otrzymałem za SSO z dachem pokrytym papą to 80.000 zł z materiałem i robocizną za dom 101m2 pu + garaż 19m2, dach dwuspadowy ok 170m2 (dach dwuspadowy z drugim przyległym prostopadle dachem dwuspadowym).
Robocizna średnio za SSO bez dachu: 27.000 zł, dach 11.500 zł z położeniem dachówki ceramicznej i obrynnowaniem, materiał: dachówka ceramiczna Roben antracyt + materiały montażowe, dachówki wentylacyjne, narożne, gąsiory itp. (kompletny dach) pierwsza wycena ok 20.000 zł z transportem, jeszcze nie wiem czy to drogo czy tanio.

tobik
18-08-2009, 22:20
Moja wycena, którą otrzymałem za SSO z dachem pokrytym papą to 80.000 zł z materiałem i robocizną za dom 101m2 pu + garaż 19m2, dach dwuspadowy ok 170m2 (dach dwuspadowy z drugim przyległym prostopadle dachem dwuspadowym).
Robocizna średnio za SSO bez dachu: 27.000 zł, dach 11.500 zł z położeniem dachówki ceramicznej i obrynnowaniem, materiał: dachówka ceramiczna Roben antracyt + materiały montażowe, dachówki wentylacyjne, narożne, gąsiory itp. (kompletny dach) pierwsza wycena ok 20.000 zł z transportem, jeszcze nie wiem czy to drogo czy tanio.

zapomniałem dodać, jestem z Trójmiasta i będę budować za Pruszczem, ruszam we wrześniu

dekar
19-08-2009, 09:13
można zbudować dużo, dużo taniej
oferta, która została mi przedstawiona i to co masz Ty są bardzo drogie

Zapewne tak jest w bezpośrednim porównaniu, ale z tego co się dowiedziałem to takie tanie wyceny oznaczają zazwyczaj:

1. inny zakres (czytaj uboższy) prac np. bez ocieplenia fundamentów, wylania tarasów, schodów, ścianek działowych itp.
2. brak narzędzi u ekipy (np. zagęszczarki)
3. wszystkie pierdołkowate (np. brakujący worek cementu, gwoździe itp.) zakupy w trakcie budowy trzeba robić i dostarczać samemu na bieżąco jeżeli się chce aby praca posuwała się sprawnie
4. ceny są podawane netto bo ekipy nie wystawiają faktur
5. inny rejon kraju gdzie robocizna jest wyceniana znacznie niżej
6. mniejszy dom

Nie wliczam jakiś indywidualnych układów typu zapewnienie posiłków, dojazdu czy osobista pomoc w pracach, chociaż pewnie i takie się zdarzają tylko piszący "zapominają" o nich wspomnieć.

Wydaje mi się, że te ww elementy dość znacznie wpływają na kwotę wyceny, albo znacznie wpływają na ilość zangażowanego własnego czasu na budowę.

Dlatego po tym co usłyszałem od ekip i co wyczytałem w tym wątku z dużą dozą ostrożności podchodzę to postów w stylu: "to można wybudować znacznie taniej".

dekar
19-08-2009, 09:15
post się zdublował, więc wycinam...

lukassus
19-08-2009, 09:26
Wydaje mi się, że te ww elementy dość znacznie wpływają na kwotę wyceny, albo znacznie wpływają na ilość zangażowanego własnego czasu na budowę.

Dlatego po tym co usłyszałem od ekip i co wyczytałem w tym wątku z dużą dozą ostrożności podchodzę to postów w stylu: "to można wybudować znacznie taniej".
dużo jest prawdy w tym co piszesz. Tak na prawdę, to bardzo trudno jest ocenić, co jest tanie a co drogie, mając na uwadze tylko wycenę i powierzchnię domu i budując ten dom po raz pierwszy w życiu i najczęściej bez jakiegokolwiek doświadczenia.

Z reguły płacąc dużo ludzie mają przeświadczenie, że otrzymają lepszy produkt/usługę, od podobnej/takiej samej a tańszej. Często się przepłaca (nie ma sprawy, jak się ma co wydawać :) )

olgusieniunieczka
19-08-2009, 11:31
Z doświadczenia budujących znajomych i rodziny: ekipy ktore, budowaly i zalatwialy materialy (argument my mamy lepsze upusty w hurtowniach, nie musicie sie martwic ze czegos zabraknie/cos zostanie) w 90% zarabialy na dostarczanym materiale,wychodzil wiec drozej niz po samodzielnych poszukiwaniach, nie mowiac ze za robocizne tez liczyly sobie nieco wiecej, no bo kompeksowo.
Tak przynajmniej wyglada to w lodzkiem.

no ale jesli ktos nie ma totalnie czasu, wiedzy ani ochoty buszowac po hurtowniach...

macharry
21-08-2009, 18:33
Witam,

Będę się budował pod Wrocławiem, otrzymałem poniższą wycenę i przyznam że wydaje mi się całkiem ok, co wy sądzicie o takich cenach - wykonawaca pewny i sprawdzony z Wrocławia. Czy powienienem dalej szukac? Proszę o poinie na forum lub na priva.

zebranie humusu 750
zalanie hudziaka 0 (nie robimy)
wykopy,wykonanie zbrojenia i zalanie ławy 4330
ściany fundamentowe szer.0.25 3600
ocieplenie ścian f.+izolacja pion 1420
zagęszczenie posadzki piaskiem +kanaliz. 2400
posadzka bet. 10 cm 1630
kominy parter 880
mury parteru gr 25cm bez ociepl. 520
strop 6200
mury piętro 4300
konstrukcja dachu 4520
dach(łaty,dachowka ,folia ,okna,rynny) 6200
kominy piętro bez klinkieru/ 1200
ganek schody 700
taras/bet 0(w cenie fund)
ścianki dział.part. 1500
ścianki dział.piętro 1900
bez podbitek,ociepl.poddasza,
drenaży i przyłączy netto 46730
(+ materialy pomocnicze do szalonkow i stropow)

fonus
22-08-2009, 00:14
My zakonczylismy dzsiaj ssz. Budowa trwała troche ponad 2 miesiace. Dom z dachem /250/ wielospadowym, pow domu ok230m /190uzytk/. Pokryty -pelne deskowanie i papa.Wykonane wszystkie tarasy, schody, balkony idt.Brakuje tylko bramy garażowej.Dotychczas wydalismy /razem z robocizną/ ok 150 tys. Zostalo do wykonania pokrycia dachu/ceramika/ koszt ok40tys. Matarialy wysokiej klasy/porotherm, bloczki Certusa, okna Oknoplast itp/. Czyli SSZ 190 tys - 20 tys mniej niz zakladalismy/tańsze materialy/.Budowa prowadzona w W-wie.

Witaj,

Czy jesteście zadowoleni z ekipy? Jeśli tak to czy możecie dać jakieś namiary?
Dzięki.
Rafał

Marcinn73
22-08-2009, 20:36
Witam,

Będę się budował pod Wrocławiem, otrzymałem poniższą wycenę i przyznam że wydaje mi się całkiem ok, co wy sądzicie o takich cenach - wykonawaca pewny i sprawdzony z Wrocławia. Czy powienienem dalej szukac? Proszę o poinie na forum lub na priva.

zebranie humusu 750
zalanie hudziaka 0 (nie robimy)
wykopy,wykonanie zbrojenia i zalanie ławy 4330
ściany fundamentowe szer.0.25 3600
ocieplenie ścian f.+izolacja pion 1420
zagęszczenie posadzki piaskiem +kanaliz. 2400
posadzka bet. 10 cm 1630
kominy parter 880
mury parteru gr 25cm bez ociepl. 520
strop 6200
mury piętro 4300
konstrukcja dachu 4520
dach(łaty,dachowka ,folia ,okna,rynny) 6200
kominy piętro bez klinkieru/ 1200
ganek schody 700
taras/bet 0(w cenie fund)
ścianki dział.part. 1500
ścianki dział.piętro 1900
bez podbitek,ociepl.poddasza,
drenaży i przyłączy netto 46730
(+ materialy pomocnicze do szalonkow i stropow)

Chyba przy murach parteru pominąłeś jedno zero na końcu :)
Proponuję skorygować...

jorg13
23-08-2009, 07:11
Śląsk. Dom 200 m kw użytkowych, niepodpiwniczony. Na szkodach górniczych III kategorii, co skutkuje wykopem szerokopasmowym, ściągami i 22 słupami żelbetowymi w ścianach. Strop i nadproża lane.
Prosta bryła, dach dwuspadowy.Beton lany z gruszki. Prace bez koparki ale za to z ułożeniem kanalizacji podposadzkowej, ociepleniem fundamentów,drenażem i ułożeniem z zasypaniem rury do wodociągów. Jeżeli zabrakło materiałów to ekipa sama dokupywała.

44 000 PLN bez dachu .

Andzias32
24-08-2009, 07:15
macharry napisał:
Witam,

Będę się budował pod Wrocławiem, otrzymałem poniższą wycenę i przyznam że wydaje mi się całkiem ok, co wy sądzicie o takich cenach - wykonawaca pewny i sprawdzony z Wrocławia. Czy powienienem dalej szukac? Proszę o poinie na forum lub na priva.

zebranie humusu 750
zalanie hudziaka 0 (nie robimy)
wykopy,wykonanie zbrojenia i zalanie ławy 4330
ściany fundamentowe szer.0.25 3600
ocieplenie ścian f.+izolacja pion 1420
zagęszczenie posadzki piaskiem +kanaliz. 2400
posadzka bet. 10 cm 1630
kominy parter 880
mury parteru gr 25cm bez ociepl. 520
strop 6200
mury piętro 4300
konstrukcja dachu 4520
dach(łaty,dachowka ,folia ,okna,rynny) 6200
kominy piętro bez klinkieru/ 1200
ganek schody 700
taras/bet 0(w cenie fund)
ścianki dział.part. 1500
ścianki dział.piętro 1900
bez podbitek,ociepl.poddasza,
drenaży i przyłączy netto 46730
(+ materialy pomocnicze do szalonkow i stropow






Według mnie to dużo,szczegolnie że bez pokrycia dachu.

Andzias32
24-08-2009, 07:21
ZAKRES PRAC – STAN SUROWY OTWARTY :
1-WYKOP POD FUNDAMENTY
2-WYKONANIE ŁAW FUNDAMENTOWYCH
3-WYKONANIE STÓP FUNDAMENTOWYCH POD KOMINY I SŁUPY
4-ŚCIANY FUNDAMENTOWE Z BLOCZKÓW BETONOWYCH
5-IZOLACJA POZIOMA I PIONOWA ŚCIAN , STÓP I ŁAW FUNDAMENTOWYCH
6-DOCIEPLENIE FUNDAMENTÓW
7-PODKŁAD Z MATERIAŁÓW SYPKICH Z ZAGĘSZCZENIEM
8-WYLEWKA BETONOWA POD POSADZKI PARTERU
9-WYKONANIE ŚCIAN NOŚNYCH I DZIAŁOWYCH PARTERU I PIĘTRA
10-WYKONANIE STROPU, WIEŃCÓW, SŁUPÓW I PODCIĄGÓW
11-KOMINY DYMNE I WENTYLACYJNE Z GOTOWYCH PREFABRYKATÓW
12-TARASY, SCHODY BETONOWE - STAN SUROWY
13-MONTAŻ WIĘŹBY DACHOWEJ, ŁAT, KONTRŁAT I FOLII
14-POKRYCIE BLACHODACHÓWKĄ LUB DACHÓWKĄ WRAZ Z OBRÓBKAMI BLACHARSKIMI.
Ja wycenę za SSO (ok.120m) z kompletnym dachem(więźba+dachówka bez rynien)bez materiałów miałam -36.000 zł netto.Ale wzięłam stan surowy z materiałami-126.ooo zł netto. Ja nie mam możliwości załatwiania materiałów(brak czasu),ale jak robili mi inni wycenę to ten kosztorys wyszedł nieźle. Wykonawca wystawia faktury za każdy wykonany etap,więc głowa spokojna.
_________________
Teraz wiem ,że moja wycena jest dobra.
Budowa okolice Legnicy / Lubina

Hugo26
25-08-2009, 11:22
ZAKRES PRAC – STAN SUROWY OTWARTY :
1-WYKOP POD FUNDAMENTY
2-WYKONANIE ŁAW FUNDAMENTOWYCH
3-WYKONANIE STÓP FUNDAMENTOWYCH POD KOMINY I SŁUPY
4-ŚCIANY FUNDAMENTOWE Z BLOCZKÓW BETONOWYCH
5-IZOLACJA POZIOMA I PIONOWA ŚCIAN , STÓP I ŁAW FUNDAMENTOWYCH
6-DOCIEPLENIE FUNDAMENTÓW
7-PODKŁAD Z MATERIAŁÓW SYPKICH Z ZAGĘSZCZENIEM
8-WYLEWKA BETONOWA POD POSADZKI PARTERU
9-WYKONANIE ŚCIAN NOŚNYCH I DZIAŁOWYCH PARTERU I PIĘTRA
10-WYKONANIE STROPU, WIEŃCÓW, SŁUPÓW I PODCIĄGÓW
11-KOMINY DYMNE I WENTYLACYJNE Z GOTOWYCH PREFABRYKATÓW
12-TARASY, SCHODY BETONOWE - STAN SUROWY
13-MONTAŻ WIĘŹBY DACHOWEJ, ŁAT, KONTRŁAT I FOLII
14-POKRYCIE BLACHODACHÓWKĄ LUB DACHÓWKĄ WRAZ Z OBRÓBKAMI BLACHARSKIMI.
Ja wycenę za SSO (ok.120m) z kompletnym dachem(więźba+dachówka bez rynien)bez materiałów miałam -36.000 zł netto.Ale wzięłam stan surowy z materiałami-126.ooo zł netto. Ja nie mam możliwości załatwiania materiałów(brak czasu),ale jak robili mi inni wycenę to ten kosztorys wyszedł nieźle. Wykonawca wystawia faktury za każdy wykonany etap,więc głowa spokojna.
_________________
Teraz wiem ,że moja wycena jest dobra.
Budowa okolice Legnicy / Lubina
uwazaj aby nie załowali materiałów, załatw dobrego, niezaleznego kier budowy, który często będzie przebywac na budowie
jak tego nie zrobisz przyoszczędzą na materiałach gdzie się da, np: piasek na fundmanety kiepskiej jakosci, mało betonu na wylewke pod posadzki, mało betonu na strop, zbrojenia nie takie jak byc powinny, izolacja fundamentów marna, strop z pustaków żwirowych itp
ponadto zwróć szczególna uwage na umowę, tak aby później nie domagali się dodatkowej kasy. Wazne aby zapisane było ze prace wykonane zostaną zgodnie z projektem wraz z wprowadzonymi zmianami (o ile coś zmieniacie). Wtedy jak w projekcie jest zapisane ze wylewka betonowa pod posadzki ma mieć 15cm to tak powinni zrobić.W praktyce dają np. 5-7cm....

Jakie jest pokrycie dachu w tej cenie 126 tys, blacha, beton czy ceramika? U mnie bardzo dobra ceramika Nelskamp Nibra F10, sam wybierałem i kupowałem materialy i jest taniej niz u Ciebie a pow uzytkowa większa
pozdro

tasmandevil
25-08-2009, 11:32
Jak tak czytam to się zastanawiam, że niektóre firmy to za głodowe stawki robią:). Buduje mi ojciec (free) dom 150 m + piwnica i sami pomocnicy lekko dychę wychodzą no i ja popołudniami robię, więc jak widzę że firma za 15 tys buduje (to jak na początku).
Pozdrawiam

aniak25
25-08-2009, 18:05
Witam

Dostalam kolejną wycenę od ekipy, sprawdzonej i poleconej. Wklejam dokładny zakres prac ponieważ jest to moja trzecia wycena i ceny w miarę podobne więc zastanawiam się czy jeśli piszecie o swoich wycenach bierzecie pod uwagę zakres prac. W moim przypadku ekipa będzie zamawiała towar sama ale z mojej ustalonej hurtowni gdzie sama będę negocjować ceny.

Buduję we Wrocławiu, Dom w rododendronach z podwójnym garażem, pow użytkowa 127m2, garaż 38m2, podają jeszcze pow domu bez garażu 144m2 ale nie wiem jak to przypiąć do po użytkowej i garażu bo mi się jakoś nie zgadza.

tu wycena

STAN ZEROWY 15 500 w tym:
usunięcie humusu
wykopy pod ławy,
położenie uziemienia???
wywóz ziemi
pomiary przy wykopach
przygotowanie i montaż zbrojenia
zabetonowanie ław
izolacje poziome ław
ściany fundamentowe - z bloczków lub lane
izolacje pionowe cieplne i przeciwwilgociowe
zasypanie i zagęszczenie
ułożenie kanalizacji
izolacja pozioma z folii
zabetonowanie podkładu z chudego betonu
PARTER 9 500 w tym:
Murowanie ścian zew i wew
Otwory na drzwi i okna (nadproża)
Kominy i kanały wentylacyjne
Schody żelbetowe zabiegowe
Strop + wieniec
STROP NAD PARTEREM 9 000 w tym:
wieńce
podciągi
słup
strop
balkony
zbrojenie
zabetonowanie
PODDASZE 12 500 w tym:
sciany kolankowe i działowe
Otwory na drzwi i okna (nadproża)
wieńce
kominy wieloprzewodowe prefabrykowane
wykończenie kominów ponad dachem
DACH konstrukcja drewniana 9 300

POKRYCIE DACHU 16 200 w tym:
ofoliowanie
ołacenie
pokrycie dachówką betonową
montaż orynnowania
montaż okien dachowych
montaż wyłazu dachowego
obróbka wykończeniowa
podbitka
W SUMIE 72 000

koszty dodatkowe: fadroma, geodeta, szalunki, transport, ubijarka płytowa OK 5000

Bardzo proszę o opinie

pozdrawiam