PDA

Zobacz pełną wersję : Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

W-waBiker
14-11-2003, 08:11
No właśnie...dom jest o powierzchni urzytkowej 140 m2(nielicząc garażu), jest to projekt z Atrium Studio glx 31, ma podniesioną ścianke kolankową o 2 pustaki i ma poszerzony garaż o 1,5 metra który jest wkomponowany w budynek.Dom jest w stanie surowym bez ścianek działowych i wylewek, dach (prosty, dwuspadowy o powierzchni 220m2) wykonany w technologi:pełne deskowanie i papa, ale nie ma jeszcze zrobionych lukarn (będą zrobione na wiosne, a teraz jest wszystko zabite deskami i pokryte papą), kominy ponad dachem zrobione są z klinkieru, a dom wykonany jest z BK, od wewnątrz 24cm w środku styropian 8cm a na zewnątrz BK 12cm, co druga warstwa jest kotwiona. Cała robota jest wykonana porządnie i starannie? Ile jest warte wybudowanie takiego domu-w tym stanie (chodzi mi o samą robocizne).
Ps.prosze o odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne.
Pozdrawiam.

Bogna
14-11-2003, 09:35
My zapłaciliśmy 32500 za stan surowy otwarty - piwnica parter poddasze

W-waBiker
14-11-2003, 11:12
Ale mój dom jest bez piwnicy (a to dość kosztowny element budowy), poza tym czy to jest ten sam projekt co mój???Ta kwota wydaje się mi bardzo wysoka jak za stan surowy (za wykonastwo)

Szuwarek
14-11-2003, 11:51
Dom 160 m2 z garażem, podpiwniczony, parter, poddasze, dach 230 m dwuspadowy z jedną lukarną (pełne deskowanie + papa), ścianki działowe, trzy stropy wylewane z gruchy (nad piwnicą, garażem i parterem) schody wylewane do garażu i piwnicy, 2 kominy wymurowane pod dach + wymiana gruntu - łącznie 22000 zł.

Maciek ww
22-11-2003, 07:37
Sz.P Szuwarek! :lol: Je

Maciek ww
22-11-2003, 07:39
Sz.P Szuwarek! :lol: Jeśli to możliwe to daj proszę namiary na ekipę budowlaną! Szukam teraz takowej na wiosnę. Jeśli jesteś z nich zadowolony to pls o kontakt! Pozdrawiam! 8)

24-11-2003, 14:32
Ja jestem umówiony z majstrem na 10000 zł.
Dom 170 m2, ściana trójwarstwa z betonu komórowego + więźba dachowa bez deskowania

rogi
28-11-2003, 13:52
znalazłem ekipe do domku 85 uzytkowej (100 złakowitej) bez poddasza użytkowego strop drewniany za 10 tyś.

izat
18-12-2003, 22:15
Czy 150 PLn za m stanu surowego ściany trzywarstwowej to dużo czy mało???? Zaznaczam, że chodzi o ściany i strop.

Joasia
19-12-2003, 00:47
Nie dużo. W sam raz. Jeśli jeszcze jakość dobra (sprawdzona na poprzednich budowach) - to można się nie zastanawiać i brać.
Joasia.
P.S. Ja też zaczynam na wiosnę, też trójwarstwowo - i jak na razie najtańsza oferta z wysoką jakością prac to 200,- zł za m kw. pow. użytk. Szukam dalej - ale dotychczas tańsze oferty łączyły się niestety z baaardzo widoczną bylejakością prac.

izat
19-12-2003, 11:26
Joasiu, z tego co przeczytałam na forum, to wydaje się drogo.
Jak oceniasz fachowość wykonania???
Jeździsz po budowach, rozmawiasz z ludźmi????
Jak można sprawwdzić ekipę?

Joasia
20-12-2003, 22:34
System oceny mamy taki:
- jeździmy po okolicy i oglądamy budowy w naszej technologii (ściany trójwarstwowe z ceramiki - my akurat mamy maxy-wełnę -cegłę); jeśli podoba się nam plac budowy (jest czyto, schludnie, widać pracujących ludzi a nie obiboki), to
- spisujemy z tablicy budowy albo od wykonawców namiary na właściciela;
- dzwonimy i wypytujemy, czy jest zadowolony; jeśli tak, to
- umawiamy się z wykonawcą i bierzemy od niego namiary na inne budowy i ich inwestorów, też w naszej technologii [to b. ważne, żeby znali daną technologię - np. ekipa, która budowała domy modelowe Muratora, wywarła na nas początkowo b. dobre wrażenie, ale potem okazało się, że NIGDY nie budowali ścian trójwarstw. - poza garażem przy jednym domu modelowym; a my nie chcielibyśmy być królikami doświadczalnymi. ja byłam raz, gdy uczennica mojej fryzjerki uczyła się na mnie robic trwałą, i więcej nie chcę);
- obdzwaniamy właścicieli, wypytujemy, pytamy o wady ekipy, o problemy, jakie były; w tzw. międzyczasie
- wykonawca składa nam ofertę; jeśli cena odstrasza - to rezygnujemy; jeśli jest sensowna, to
- jedziemy na ich budowy z jakimś budowlanym fachmanem (np. z kierownikiem budowy, a raczej z jednym z kandydatów na kierownika - niestety nie mamy go jeszcze wybranego).

No i w ten sposób została nam jedna ekipa - raczej fachowa (baaardzo entuzjastyczne referencje od 12 (!) inwestorów) choć niestety nie najtansza. Mamy z nimi podpisać umowę w styczniu, więc póki co, szukamy, czy nie znajdzie się ktoś również solidny, a tańszy.

A na placu budowy zwracamy uwagę m.in. na to:
- czy sciany są równo murowane,
- czy jest porządek (np. ci nasi nie mieszają, jak inni, betonu na ziemi, tylko na folii),
- czy więźba jest intensywnie zielona (czyli czy się przykładają do malowania, czy robią to byle zbyć),
- ile papy lub folii wystaje (przy wywijaniu na zakład).

Pozdrawiam - i przepraszam za przydługi post.

Joasia.

izat
21-12-2003, 14:05
Joasiu,
ja osobiście dziękuję ci za tak długi post. Bardzo mi pomógł.
Jeszcze raz dzięki.
Z której strony Warszawy będziesz budować?
Pozdrawiam serdecznie.

Joasia
21-12-2003, 22:25
Gm. Babice Stare - to jest na wylocie Górczewskiej. A Ty?
Joasia.

izat
22-12-2003, 09:56
My będziemy budować w Nadarzynie.
Pozdrawiam.

rafalg
08-02-2004, 19:43
No to ponawiam pytanie autora postu. Ile za stansurowy otwarty - do zawieszenia wiechy na dachu. Interesują mnie dwie ceny:
I - cena za robociznę (np za kondygnacje)
II - Ceny za materiały

I+II - stan surowy otwarty w całosci. liczę na wasze opinie i informacje

grazka
08-02-2004, 21:06
W kwietniu/maju zamierzam zacząc budować (mam już fundament).
Jeden wykonawca wycenił stan surowy otwarty razem z konstrukcją dachu - 15 000 (bez pokrycia).
Ściany zewnętrzne murowane z Maxa, wewnętrzne z cegły pełnej, strop drewniany (z dwoma stalowymi HEBAMI),
dom wg projektu IRMA, ok. 130 m2).
Wartości materiału jeszcze nie mam - dopiero zaczynam ściągać.

09-02-2004, 18:47
za domek parterowy bez garazu i piwnicy ok..140m -7000 robocizna(fundament,sciany zewn max ,scanki dzialowe,komin,strop)dach 4900 robocizna(wiezba+ krycie dachowka)Czyli calosc 12.000

Oldswan
10-02-2004, 11:20
czytam i czytam i mam wrażenie ze zyje w innej bajce niz większosć szanownych forumowiczów. Mnie za stan surowy (dom ok 170 m kwużytkowej + 15 m garażu, bez piwnic z mieszkalnym poddaszem , niezbyt skomplikowany, okolice Warszawy) wyliczyły dwie ekipy:

I 82 000 materiały (sisana trójwarstwowa) + 56 000 robocizna + VAt (bez pokrycia dachu docelowego jedynie deskowanie)

II - oferta z blachodachówką szwedzką na dachu 186 000

Z tego co piszecie to katastrofalnie drogo :cry: :evil: No to gdzie te sensowne, sprawdzone i rozsądne cenowo ekipy znajdujecie ???:o Help !!! Dajcie jakieś namiary :-?

Mnika
10-02-2004, 17:11
JA za dom o powierzchni 140m bez piwnic zapłaciłam 23,5 tys. zł.
Brygada robiła tylko jedną poprawkę: powiększali otwór na okno 0 3 cm :))

MURMAN
10-02-2004, 21:08
licytacja jak widzę idzie ostro ten tyle , tamten jeszcze mniej a ów niesamowicie drogo !!!!!

ale tak proszę sobie dokładnie policzyć ten stan surowy ile co za co?
tyczenie
zebranie humusu
zabezpieczenie terenu
kopanie
zalewanie
murowanie
i tak
do końca stanu surowego
materiały + robocizna
pokaże rzeczywisty koszt

no chyba że ktoś lwią część pracy wykonuje we własnym zakresie - to co innego

zatem proszę się nie krępować tylko realne koszty w grupach:
a. całkowicie wykonawstwo firmy budowlanej ... zł.
b. częściowo moja praca% a częściowo firmy .... zł.
c. firma buduje - ja zapewniam materiały ..... zł.
mysłę że będzie to realne - co otym sądzicie hę ?

Sulejman
11-02-2004, 01:22
Oldswan, Ty się chyba budujesz w centrum W-wy, czy co?
Jeśli na wschód od W-wy, to podaj priva, podeślę swoje namiary.
Przynajmniej wycenę robocizny zrobię Ci sensowną ( bez blachy- nie moja branża ).

Swoją drogą, zaczynam gubić się w tych cenach.

Pozdro.

Oldswan
11-02-2004, 12:27
Oldswan, Ty się chyba budujesz w centrum W-wy, czy co?
Jeśli na wschód od W-wy, to podaj priva, podeślę swoje namiary.
Przynajmniej wycenę robocizny zrobię Ci sensowną ( bez blachy- nie moja branża ).

Sulejman - buduję się ( a raczej usiłuje :-? :( ) pod Warszawa - okolice Falent. Jest to więc pd- zach czesć W-wy, ale jak jesteś chętny dalej do wyceny to chętnie: [email protected]


licytacja jak widzę idzie ostro ten tyle , tamten jeszcze mniej a ów niesamowicie drogo !!!!!
Zapewniam cie ze nie idzie o licytacje. To po prostu szok i lekka desperacja. Chętnie oddam palmę pierwszeństwa w konkurencji najbardziej przepłacona budowa roku w godniejsze ręce :) :D :wink:


JA za dom o powierzchni 140m bez piwnic zapłaciłam 23,5 tys. zł. Brzmi bardzo rozsądnie. Jak możesz podaj namiary na maila. Z góry wielkie dzieki

krzyss
11-02-2004, 13:48
Cześć Sulejman. Będę potrzebował zbudować 2 domy w warszawskiej Białołęce. E-mail na dole.

Sulejman
11-02-2004, 14:46
Zauważyłem, że wykonawcy z zach. strony W-wy strasznie się cenią...
Chyba się tam przeniosę z wykonawstwem.

Oldswan, przy założeniu, że masz 1 wykusz, proste zabiegowe schody,
dach 2-spadowy z naczółkami i 2 kominy, to cena wyk. nie powinna
przekroczyć 25 tys.( bez blachy ). Ja za swoje 120 m2 zapłaciłem 12 tys. ( 2 pomocników po 60 zł. dniówki + murarz- 100 zł. + ja, ale sobie płaciłem
najwięcej :wink: ) i jeszcze częściowo gospodarczy wyremontowałem.
Jeśli znajdziesz tanią ale niepewną ekipę, to przynajmniej dobrego insp.
nadzoru zatrudnij - będzie ich pilnował. Tak robi mój znajomy:
320 m2 domu z tynkowaniem wewn. za 18 tys. :o !!! "ruscy" oczywiście i
polecony insp. za 3,5 tys. ( min. 2 razy dziennie na budowie ).

P.S. "Ruskich" nie polecam, albo im bunkier wychodzi , albo szałas :D .

Pozdro.

Oldswan
11-02-2004, 15:22
P.S. "Ruskich" nie polecam, albo im bunkier wychodzi , albo szałas :D .
Pozdro.
Sulejman - wielkie dzieki za ten zgrubny szacunek. Ja nawet zakładam ze okolice 30-35 tys to jeszcze jest do przyjęcia, ale nie taki horror cenowy jaki mi zaproponowano :o :cry: :evil:

Co do ruskich to nie dziwota z tym bunkrem - w końcu tyle lat przyzwyczajenia robi swoje - jak tej pani co pracowała w fabryce samowarów a wynosząc części do domu i montując ów "samowar" na prywatny użytek zawsze jej Kałasznikow wychodził :wink: :P :D

Sulejman
11-02-2004, 18:47
Oldswan!!! Mój Boże! Ty zakładaj 10-15 tys. za do przyjęcia, przy wyższej
pytaj dlaczego, za co, przecież to prosty budynek itd. Za 35 sam rzucam
wszystko i jutro zaczynamy :wink: !

Pozdro.

Oldswan
12-02-2004, 09:30
Oldswan!!! Mój Boże! Ty zakładaj 10-15 tys. za do przyjęcia, przy wyższej
pytaj dlaczego, za co, przecież to prosty budynek itd. Za 35 sam rzucam
wszystko i jutro zaczynamy :wink: !

Pozdro.
Ok dzięki za radę. Bedę w negocjacjach twardy jak Roman Bratny :P :wink:

rafalg
12-02-2004, 11:03
MURMAN - podałeś ciekawe zestawienie punktów do wyceny. Z mojej strony można to trochę uogólnić, np. prosząc o wycenę usług za kondygnację, np za pinice, za parter, za poddasze, za dach. Oczywiście równiez prace przed - budowlane typu : przygotowanie terenu.

Może ktoś posiada sprawdzone zsetawienie prac, które można podsunąć ekipie do wyceny?

ewas1
16-02-2004, 11:06
dom z użytkowym poddaszem 136 m (duzo ścian nośnych) - 19500 (faktura na polowe tej kwoty). Nie ma jeszcze dachu! Buduje w okolicach Wrocławia. Jestem bardzo zadowolana z jakości pracy, ale kiedy czytam to forum, to wydaje mi sie że przepłaciłam. :-(

rafalg
16-02-2004, 12:55
Jajestem po rozmowie z pierwszą ekipą. Solidna fachura - wiele bardzo dobrych referencji.
Za wybudowanie piwnicy, parteru i poddasza użytkowego wraz z deskowaniem i papą chcą po 10.000 PLNów za kondygnację - czyli 30.000 za całość. Okolice trójmiasta. Cały sprzęt wliczony w cenę. Dużo, jakie inne ceny w tych okolicach ?

groszek 3
16-02-2004, 13:23
Mi Rafalg wyszło trochę taniej. Razem około 22.000 ale miałam 2 ekipy, od ścian i dachu z papą. No i ja nie mam piwnicy. Ci pierwsi robią też dachy. W tym zero umów. :lol:
Myślę iż masz rozsądną cenę, a zawsze jeszcze można się targować!

Pozdraw...

Sulejman
16-02-2004, 22:18
Dobra! Przekonaliście mnie. Od przyszłego roku podnoszę ceny( jeśli
wogóle będzie przyszły rok dla budowlanki ).
A na poważnie: jeden z moich inwestorów próbuje wycofać się z podpisanej umowy ( "nagle" znalazł w swoich stronach jeszcze tańszych
wykonawców), czy mam oddać mu zaliczkę? Zaznaczam, że mieliśmy
zacząć w marcu, mogę mieć teraz "dziurę" na początek sezonu, a umowa
nie reguluje możliwości jej zerwania. Facet nie żąda, ale sugeruje tylko
zwrot zaliczki i tylko dlatego to rozważam. Czy jak mu nie oddam, to go
czegoś nauczy ( pewnie pisać korzystne dla siebie umowy tylko)?

Pozdro.
P.S. Rafalg, chyba nie ma uniwersalnej metody na wycenę.
Najprościej dać wykonawcy projekt+ możliwie szczegółowy spis prac dodatkowych (koniecznie sprzątanie, tu często są nieporozumienia). Jeśli cena jest do przyjęcia, spisać umowę i potem starać się nie zmieniać ustaleń. Jeśli obie strony są "elastyczne", nie powinno być zgrzytów.
Wizja lokalna obu stron w terenie mile widziana... :o , ale się rozpisałem...

rafalg
17-02-2004, 13:58
Grosze3, Sulejman - dzięki za rady. Ja sczerze rozmawiałem z tym gościem. Mówił, że nie jest tani ani drogi, ale że są inwestorzy z niego zadowoleni i ma mało "reklamacji" to chyba wazne. Mówił mi też, ze jeżeli ktoś proponuje 5 tys PLN za kondygnacje to trzeba uważać - a takich tutaj wielu się chcwali, ze za tyle budują.
Oczywiście będe się targował :D

freshman
18-02-2004, 16:51
1. Co do zaliczki, to bym nie oddawał, bo niby dlaczego??? Ktoś kto daje zaliczkę i rezygnuje MUSI liczyć się z jej stratą.
2. Ja przymierzam sie do budowy C20 z Muratora (dworek) pow. domu: ok. 230 m2 i mam 3 wyceny. Dwie oscylują wokół 45 tys. jedna jest duuużo droższa. Stan surowy z więźbą. Budowany od "zera". Ściana 3 warstwy - silka. Okolice Warszawy

georg
18-02-2004, 20:35

Żaba
19-02-2004, 06:01
A na poważnie: jeden z moich inwestorów próbuje wycofać się z podpisanej umowy ( "nagle" znalazł w swoich stronach jeszcze tańszych
wykonawców), czy mam oddać mu zaliczkę? Zaznaczam, że mieliśmy
zacząć w marcu, mogę mieć teraz "dziurę" na początek sezonu, a umowa
nie reguluje możliwości jej zerwania. Facet nie żąda, ale sugeruje tylko
zwrot zaliczki i tylko dlatego to rozważam. Czy jak mu nie oddam, to go
czegoś nauczy ( pewnie pisać korzystne dla siebie umowy tylko)?
...

Zależy czy w umowie pisałeś coś na temat zaliczki w przypadku zerwania umowy. Jeśli nie, to powinieneś stosować się do obowiązujących przepisów wg których zaliczka podlega zwrotowi w pełnej wysokości.
Jedynie w przypadku zadatku można mówic o jego zatrzymaniu w przypadku zerwania umowy.

pozdrawiam

Żaba

MarcinM
19-02-2004, 13:14
ja z kolei mam propozycję (pod Warszawą) ca 30 000 zł za dom 210 m2 (z garazem na 2 auta), dach dwuspadowy, 2 lukarny, z poddaszem.
W tym wszystkie maszyny. To cena za surowy otwarty z pokryciem dachu dachu dach. cementową. Pewnie można by było taniej...

MarcinM
19-02-2004, 13:15
Co do zaliczki, to Żaba ma absolutnie rację.
:)

Aśka S
19-02-2004, 16:52
Ja też mam wrażenie że żyję na innej "budowlanej" planecie. Pod koniec przyszłego tygodnia kończę casting wykonawców, bo mam już tego dość. Dotychczasowe rezultaty to:od 26 tys. bez sprzętu , przez 35-38tys. ze sprzętem do 76 tys z uśmiechem i kawą od właściciela firmy. Zaznaczam , że jakość robót nie jest wprost proporcjonalna do cen!Wybór padnie najprawdopodobniej na firmę ze środkowego przedziału.Wyceny dotyczą bardzo prostego domku - oczywiście stan surowy - 150 m2, dwuspadowy dach o bardzo małej rozpiętości (6,5m), ściana jednowarstwowa , bez piwnic. No i nie buduję w stolicy ale znacznie biedniejszym regionie!

budowlaniec amator
19-02-2004, 21:46
12000 zł. za 200m2 stanu surowego plus 3000 zł. za konstrukcję dachu

Sulejman
19-02-2004, 23:54
No właśnie w umowie nie ma słowa na temat jej zerwania, to się prawie nigdy nie zdarza. Ale umowa zerwana, zaliczki oddałem połowę, a ja nie mam roboty... i to na marzec!!! Początek sezonu!!!
Może ktoś szuka wykonawcy domu, najlepiej na wschód od W-wy?

Pozdro.

rafalg
20-02-2004, 08:23
Aśka S - ja chyba też na innej planecie. Jak czytam ile ludzie płacą za wykonanie, to czuje się frajerem (choć dopiero wybieram). Znalazłem ekipę za 10tyś zl za kondygnację (pwiwnica, parter, poddasze) + dach pokryty papą (bez dachówki) -są solidni i mają bardzo dobre referencje, cały sprzet wliczony. Czy warto wziąć taką za więcej niż niektórzy piszą: 12 tys, 15 tys, ... i być pewnym jakości prac? Czy ryzykować i brać tańszą, poradźcie proszę.

20-02-2004, 10:21
Święty spokój nie ma ceny i jeżeli byłoby mnie na niego stać (zakładając, że faktycznie jesteś pewny ekipy) to bym brała. Moim zdaniem nie jest tanio, ale też nie zdzierstwo! Może uda Ci się wynegocjować jakieś dodatkowe drobiazgi w tej cenie i poczujesz się lepiej.

brachol
20-02-2004, 10:33
ja dzisiaj dostalem wycene od sprawdzonej ekipy na domek z Muratora C32 stan surowy z wiezba ale bez pokrycie dachem (sam robie) 14000 za wszystko razem z fundamentami i stropem

sakus
20-02-2004, 10:59
Aż mi głupio pisać, ale ...
Zaczęliśmy budować w kwietniu 2002. Zaproponowano nam ekipę z miejscowości obok naszej budowy. Obejrzeliśmy sobie kilka ich "wyczynów". Solidnie, równo, spoiny między pystakami jak fugi na kafelkach :o . Wszyscy inwestorzy ich chwalili. Więc się z nimi spotkaliśmy. Daliśmy projekt (inwestprojekt w-0430), spytaliśmy się czy mają czas. Po dwóch dniach odpowiedź.
-OK wezmą ta budowę i czy 9000 (dziewięć tysięcy)to nie zbyt dużo?
-To się pytam za co?
-Za całość!!! tzn - wykopanie fundamentów, zalanie, izolacje, zasypanie fundamentów, sciany nośne 3W+działowe, schody wew i zew, taras, 1 komin, ścianki kolankowe poddasza, więźba + deskowanie + papa, obrabiali -rzeźbili kozły od więźby (tak to się chyba nazywa - ta część krokwi co wystaje poza obręb budynku), zbrojenie i zalanie stropu.
To chyba tyle. Nie było alkoholu, spóźniania się.
Jestem z nich bardzo zadowolony. :D
Później robili nam jeszcze szmbo, ogrodzenie(fundament + siatka)

rafalg
20-02-2004, 11:50
Saksus - a możesz podać namiary na tą ekipę. Ciągle szukam.

sorysat
20-02-2004, 15:48
U mnie fundamenty z chudziakiem i ociepleniem 10 000,ściany parteru i poddasz ze schodami wewnętrznymi 15 000 , dach więźba + dachówka
9000. Razem 34 000 , powierzchnia całkowita domu 270 m2. 15 km od Wrocławia

krzyss
20-02-2004, 16:37
Sulejman! To kara od losu!!! Jak Cię zapytałem, czy u mnie zbudujesz, to powiedziałeś, że Ty tylko w Wildze... :wink:

Sulejman
20-02-2004, 22:15
Krzyss, ta kara to od naszego rządu, qrwa, ten Vat ..............
Dobijaj mnie jeszcze i Ty :wink: .
Jak nie masz ekipy, to wal na priw. Umówimy się na wódkę. Dużą.

Pozdro.

jerzymat
21-02-2004, 15:36
Sulejman!
Wszyscy którzy się wypowiedzieli odnośnie obowiązku zwrotu zaliczki mieli rację, zadatek mógłbyś sobie zostawić i jeszcze klient powinien ci dopłacić drugie tyle ile dał /kodeks cywilny/ Zaliczka jest tylko zaliczką...niestety.
Gdybyś miał budować Koronę II, jaka by była cena.

Pozdrawiam wszystkich

makumba
21-02-2004, 16:18
Witaj Sulejman,

Czy Białołęka jest wystarczająco na wschód, żeby Ciebie interesowała ta robótka ?
Planuję rozpoczęcie budowy w połowie kwietnia, w Białołęce - w części sąsiadującej z Markami. Szukam wykonawców stanu surowego.

krzyss
25-02-2004, 01:47
Sulejman, no przecież mi odmówiłeś, że niby Ty tylko w Wildze (a ja chciałem w Białołęce)

Heliodor
25-02-2004, 08:51
A za dom podpiwniczony w calosci obrys ok 14x14 , uzytkowej ok 270m2 jednowarstwowa ściana , dach płaski czy 20tys za robociznę to dobra cena?H

rafalg
26-02-2004, 08:27
Ja poszukuję ekipy, na razie mam 10 kandydatów. Średnia rozpiętość cen to od 6-11 tys PLN za kondygnację + 28-50 PLN za metr dachu. Niezła rozpiętość, ale to są na razie wstepne szacunki. Jak będę miał konkretne wyliczenia to przedstawie.

Sulejman
26-02-2004, 20:24
Krzyss, przypomnij mi temat i co za Wilga, w życiu tam nie byłem.

Pozdro.

P.S. Potrzebny szaman z info: Kiedy skończy się ta zima???-
ogłoszenie takie :wink: ...

Leszcom
27-02-2004, 15:16
Witam,
Przeczytałem wszystkie wasze wiadomości i jestem bardzo zdziwiony tymi cenami o kt piszecie. U mnie (Poznań) bardzo ciężko o ekipę za rozsądne pieniądze. Jak do tej pory zdobyłem 7 ofert i najtańsza to 42000 zł za stan surowy z dachem. Inni chcieli duuuużo więcej nawet ponad 100000. Ci najtańsi to chcą ok 350-500 zł /m2 p.u., tyle, że kazdy liczy inaczej powierzchnię użytkową. A propos ma ktoś może definicję powierzchni użytkowej, bo co znawca to ma inną

Pozdrawiam
Leszcom

mik99
27-02-2004, 18:57
Akurat jestem na etapie wyboru ekipy.
Buduję pod Legionowem ok. warszawy taki mały domek (powierzchnia z tarem 126m):
http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d53-front-300.jpg http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/d53-tyl-300.jpg

Odzielnie stawiany będzie garaż wolnostojacy o powierzchni 27m, którego pokazać niestety niemogę. Za te dwa budynki rozpietość cenowa za stan surowy otwarty: 16'000-38'000pln, nie trudno się domyslić o fachowości ekip z dolej półki, a rabaty tych drogich, jakie udało się wynegocjować przekraczały 35%.
W sumie dom zbuduje ekipa chyba ze środka za ok 16'000 już po negocjacji.
:wink:

28-02-2004, 13:03
mike99 - myślę, że to wyważona decyzja. Ja tż wybieram ekipę, rozpiętość cen podobna do twojej. Większość z nich mówiłami, żby przy wyborze ekipy oscylować na środkowym poziomie cen.

rafalg
28-02-2004, 13:05
Ten gość to ja... Wacław Jarząbek. [ niezalogowało mnie]

markus_gdynia
28-02-2004, 19:00
No to się przyłaczę. Dom parterowy z użytkowym poddaszem i garażem w bryle budynku, bez podpiwniczenia - razem 160 metrów.
Cena za robociznę 24.500 PLN. Cena obejmuje: fundamenty, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, kominy, rozprowadzenie kanalizacji, taras, więźbę, krycie dachu i jeszcze parę drobiazgów.

28-02-2004, 20:00
Ten gość to ja... Wacław Jarząbek. [ niezalogowało mnie]
dzięki i pozdrawiam wybrzeże :wink:

mik99
28-02-2004, 20:01
Ten gość to ja... Wacław Jarząbek. [ niezalogowało mnie]
dzięki i pozdrawiam wybrzeże :wink:
sorki gość to ja :-?

28-02-2004, 22:04
Markus - jak znalzłeś ekipę? Długo wybierałeś? Na co zwracałeś uwagę?

mik99 - nie o tym gościu mówisz. Ja byłem gościem przez chwilkę, rzadko nim bywam, bo mi się źle kojarzą na tym forum. :roll:

mik99
28-02-2004, 22:21
rzadko nim bywam, bo mi się źle kojarzą na tym forum. :roll: nic dodać mi też :wink:

krzyss
03-03-2004, 01:48
[quote="Sulejman"]Krzyss, przypomnij mi temat i co za Wilga, w życiu tam nie byłem.

Pozdro.

Pisałem w tym wątku 11 lutego - i ktoś mi odpowiedział e-mail. To nie ty? Jak nie, to moje pytanie z 11 lutego nadal aktualne.

Sulejman
03-03-2004, 21:23
Olśniły mnie te dwa domy. Fakt, pisałem, że w tym roku nie dam rady
(ale o Wildze?!, nieważne zresztą ) i niestety muszę to podtrzymać.
Sorry Krzyss za moją sklerozę.

Pozdro.

iwona 213
05-03-2004, 15:21
powiedzcie mi czy za stan surowy otwarty (fundamenty, sciany trojwarstwowe zewn, sciany dzialowe, strop, wiezba oraz krycie dachowka) domu parterowego o powiedzchni 116 m kw http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=29 oraz garazu wolnostojacego o powiedzchni 50 m kw za robocizne 25 tys to duzo, malo czy w sam raz??? ekipa sprawdzona, maja swoj sprzet.

rafalg
05-03-2004, 18:41
Iwona 213 - Ja jestem w trakcie wybierania ekipy (pomorskie). Wśród tych ekip ceny kształtują się od 19 tyś - 35 tyś. Wg mnie cena jest w sam raz - nie za tanio, nie za drogo. Jeżeli rzeczywiście jest sprawdzona, to nie powinnaś się zastanawiać, szczególnie, że zyskasz na mniejszej ilości błędów, jakie niesprawdzona ekipa mogłaby poczynić.

biskup
06-03-2004, 21:07
moje ceny za d23 z muratora
fundamenty 7tys
sciany 4tys
wience 4tys
dach 12,5tys.
podlogi 9tys
według was to duzo za dom o pow.160m2 dach 300m2 duzo załamań

Robert Dudek
07-03-2004, 10:55
Również zabieram sie za stan surowy i byłbym wdzieczny za namiary na jakies solidne firmy ( budowa w okolicach W-wy)

ori_noko
07-03-2004, 21:24
152 m2 surowy otwary ale bez zadaszenia (no nie wiem jak to nazwać) czyli wykopy,fundamenty, ściany , wieniec, zbrojenia i strop, kominy(2szt) kolumny przed domem + ścianki działowe 14 tys, dach będzie robiła inna ekipa. Firma ma własną szopke , narzędzia itp my załatwiamy zdjecie humusu i geodetę. Wielkopolska, normalna firma ze stażem , do obejrzenia liczni zadowleni klienci- obyśmy jak naszybciej do nich dołaczyli

Japan
11-03-2004, 11:24
170 użytkowa + garaż wolnostojący + ogrodzenie podmurówka i siatka z tyłu (100 m)z przodu 75m podmurówka z rolką cegły klink. + sztachety. Stan surowy z dachem pod papą ściany działowe 3 kominy, chudziak, schody 32 tyś Warszawa.

izat
12-03-2004, 21:44
Stan surowy otwarty z pełnym dachem 485m2 powierzchni całkowitej koszt robocizny 70 tys. Ściana 3-warstwowa, dach z dachówki ceramicznej z lukarnami i wolim okiem.

bozena11
09-04-2004, 21:37
moj dom ma 150m2 caly koszt robocizny to:

fundament 6000zl
sciany 5000zl
dach (wieźba, deskowanie, papa) 5000zl

bozena :wink:

sta28
20-04-2004, 22:51
Ok. 130 m kw. pow. użytkowej, podpiwniczony, deskowanie, papa - za 13.500. Dach prosty, dwuspadowy, jeden balkon oraz murowany, zadaszony taras. Budowa z BK.

miwol
21-04-2004, 13:38
Ja mam na razie dane z pierwszej firmy (rozpoczynam poszukiwania) i trochę szok bo chcą 30 patyków. A projekt możliwie prosty - 140 m2, poddasze użytkowe, no piwnice, dach gładki, dwuspadowy. Ale wrażenia z rozmowy b. pozytywne. W cenie kierol budowy, dachówka położona a nawet instalacja odgromowa. Będę negocjował, widzę tutaj, że za 25 tyś już można się realnie zastanawiać.

miwol
26-04-2004, 11:38
Sam sobie odpowiem :D

Namierzyłem ekipę z referencjami, budzącą zaufanie, za 16000 (stan surowy z dachówką włącznie). Widziałem ich pracę i jestem pod wrażeniem. Czyli jednak może się da za <20000... :roll: :) :)

iwona 213
26-04-2004, 12:00
troche malo 16 tys, sprawdz dokladnie co to za firma, my mamy firme za 23 tys i z tego co wiem to jest na granicy oplacalnosci dla nich. (chca sie wbic w teren, poniewaz jest 140 dzialek a narazie stoi 15 domkow)

MarcinM
26-04-2004, 12:07
cena 16 tysięcy rzeczywiście nie jest wygórowana, ale może to specyfika regionu.
Jeśli ekipa polecana i dobrze wykonali poprzednie pracę (koniecznie obejrzyj z przyszłym kierownikiem budowy - sam go wynajmij, by pilnował ekipy, jeśli w cenie jest kierownik budowy, to wynajmij inspektora nadzoru), to jesteś szczęściarzem. :D
Pod Warszawką 25 tysięcy to już byłaby niezła oferta.

blondyna
26-04-2004, 19:53
to jesteś szczęściarzem,za mój 130 z poddaszem bez fundamentu bo mam chcą 30 tys ok Wrocławia

zugajm
27-04-2004, 19:32
Budynek bez piwnic parterowy z poddaszem 160m2
wykopy pod fundamenty, ławy ,ściany fundamentowe z bloczków betonowych 3000zł
ściany nośne i działowe, kominy,pierwsza wylewka, strop teriwa,schody,dwa balkony 10000zł
więźba 1750zł
pokrycie dachu(folia + dachowka ceramiczna+ obróbki blacharskie 3150zł
razem 18900 zł[/img]

miwol
12-05-2004, 14:59
Blondyna, szukaj, mi pierwsi też zaśpiewali 30 tyś.

bikosa
13-05-2004, 00:16
Mój domek ok.200m, czterospadowy dach (dachówka cementowa)przedłużony o garaż ceny za robociznę tzn stan surowy otwairty,sciana 2w kształtowały się od 45 do 58tys. W efekcie mam ekipę za 42 ale w tym parę dodatkowych gadźetów jak np. dopłata za szalunki do stropu monolitycznego (płacimy pół na pół). Nietsety nie dało zejśc niżej z ceną.

SLAWEK_L
16-07-2004, 19:51
A może znacie solidne firmy w okolicach Kielc.
Zabieram się za budowę i nie wiem czy szukać jednej firmy która wykona całośc czy kilka firm wykonujacych każdy etep oddzielnie. :oops:

Jeziorka
27-07-2004, 10:55
Buduje na odleglosc caloroczny domek (ok. 90m) na Mazurach w okolicach Gizycka, mieszkam w Wwie. Mam dobra ekipe, ale, jak widze, troche droga. Buduja na razie do papy na dachu. Czy ktos moze polecic ekipe z tamtych stron na dalsze etapy budowy? Prosze o info na priv.

Jeziorka
27-07-2004, 11:05
Buduje na odleglosc caloroczny domek (ok. 90m) na Mazurach w okolicach Gizycka, mieszkam w Wwie. Mam dobra ekipe, ale, jak widze, troche droga. Buduja na razie do papy na dachu. Czy ktos moze polecic ekipe z tamtych stron na dalsze etapy budowy? Prosze o info na priv.

szila
29-07-2004, 21:35
Okolice w-wa dom 349 m z Max-a, stan surowy otwarty z wieźdźbą 51 tyś.
Wcześniej mieliśmy propozycje znacznie tańszej ekipy, ale byli wolni jak żółwie więc zdecydowaliśmy się na szybko i prężnie działającą ekipę za większe pieniądze. Bo przecież czas to pieniądz:)

krzyss
30-07-2004, 02:01
Poznałem bardzo solidną i tanią firmę. Wiem, że brzmi to jak bajka... ale już jestem w połowie budowy... Jak dotąd chcę zabić tylko architektkę (zaznaczam -tkę) z P-na. Reszta budowy to zaprzeczenie opinii przeczytanych na forum. Zapraszam wszystkich na wizję lokalną.

krzyss
30-07-2004, 02:04
Tanią w odniesieniu do powyższych odpowiedzi - bo "taniość" jest pojęciem względnym... :wink:

szila
01-08-2004, 17:08
Tak, nasza ekipa za 51 tyś okazała się być bandą oszustów i naciągaczy i ludzi nie znających się na budownictwie.Zatrudniając ich musiała bym najpierw przejść szybki kurs nauki budowania, aby nic nie spapralui.
Zresztą ta cyfra 51 tyś to bardzo wygórowana suma za stan surowy mojego metreżu -trochę ponad 300m-, musicie przyznać.
Znależliśmy obecnie 3 tańsze ekipy i być może solidniejsze.
Jesteśmy na etapie wybierania najlepszej:)

Gosia Łódź
01-08-2004, 21:31
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=307842#307842

Spójrz dokładnie

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16256

i spisz odpowiednią umowe.:)

darpi
02-08-2004, 21:19
Czy 151k PLN to dużo czy w sam raz za roboty i materiały
dom 2 poziomu + poddasze
powierzchnia 1 poziomu ok.75m2
dach komplet, dachówka ceramiczna Roben
ściany YTONG 36,5cm, + wylewka schodów

Pozdrawiam,
Darek

patunia
04-08-2004, 18:40
Ja też mam wrażenie że żyję na innej "budowlanej" planecie. Pod koniec przyszłego tygodnia kończę casting wykonawców, bo mam już tego dość. Dotychczasowe rezultaty to:od 26 tys. bez sprzętu , przez 35-38tys. ze sprzętem do 76 tys z uśmiechem i kawą od właściciela firmy. Zaznaczam , że jakość robót nie jest wprost proporcjonalna do cen!Wybór padnie najprawdopodobniej na firmę ze środkowego przedziału.Wyceny dotyczą bardzo prostego domku - oczywiście stan surowy - 150 m2, dwuspadowy dach o bardzo małej rozpiętości (6,5m), ściana jednowarstwowa , bez piwnic. No i nie buduję w stolicy ale znacznie biedniejszym regionie!

Ja też buduję w tym "biedniejszym regionie", a jak patrzę na ceny np. betonu czy stali, to czasem wychodzi, że u nas drożej niż w dużych miastach :cry:
Co do robocizny: domek 140m z poddaszem, z garażem w bryle, dach dwuspadowy+ trzyspadowy nad garażem kryty dachówką - 22500zł. W tym: wykopanie i wylanie fundamentów, chudziak, wszystkie oczywiście zbrojenia, szałowania, izolacje, itp., ściany jednowarstwowe (porotherm44), kominy, pokrycie dachu, założenie rynien. Firma sprawdzona, mają swój sprzęt, także własne deski (do szałunków)i stemple

Marek30022
04-08-2004, 21:44
Marki k. Warszawy. Sprawdzony wykonawca-firma, nie ekipa. Praktycznie o nic nie muszę się martwić. Jestem na etapie podłogi na gruncie. Fundamenty robione starą metodą tzn. ławy w szalunkach później bloczki.
Dom jak na zdjęciu, poszerzony garaż o 90 cm.
Powierzchnia po podłodze 160 m + garaż z pom. gosp. 28 m. (podaję taką powierzchnię ponieważ pow. użytkowa jest różnie liczona).
koszt robocizny stanu surowego otwartego 30.000 zł. razem z kierownikiem budowy.

mlk
06-08-2004, 12:30
ile "powinno" kosztować postawienie fundamentów pod parterowe 190m (ściany dwuwarstwowe PTH30)?
znacie jakaś ekipę która szybko i sprawnie postawiłaby to pod koniec tego roku w Warszawie (południowy wschód, okolice Wału Miedzeszyńskiego)??

z góry dzięki!

A-TOM
06-08-2004, 21:29
czesc - buduje dom manuela /archipelag/-za wybudowanie fundamentów z bloczków betonowych /samo wylewane stopy zrobilem sam/, postawienie scian nosnych z pustaka U, zrobienie scian na pietrze , tarasów na balkonach, półłóków nad drzwiami balkonowymi , scian działowych na pietrze i parterze, ulozenie i wylanie /grucha/ stropu/na terivie i 'garach'/, i oczywiście skonstruowanie i wylanie 2 wieńców na piętrze / , 2 kominy nad dach z cegly +podmurowanie scian pod krawedz dachu/
zaplace 5 500 zl/brutto/

za dach kopertowy na 4 strony /2 lukarny/ drewno /8,5 m3/ zaplacilem 7500 zl z zabezpieczeniem,
majster zgodzil sie zbudowac wieżbe i pokryc dach /dachówka/ za razem 10 000 zl brutto
sam wykopałem fundamenty, usunalem stare fundamenty domu o pow 250 m2/to było straszne/, wykonalem koryta pod wylanie law fundamentowych - sam wykonywałem belki zbrojone

Heliodor
07-08-2004, 22:00
Ostatecznie robocizna 38tys stan surowy otwarty za dom trzy poziomy : piwnica,parter,piętro,płaski dach.Materiały 110tys -ściana trójwarstwowa,bk plus wełna.K

Taga
09-08-2004, 15:22
Czesc,
jestem calkiem nowa i zielona jezeli chodzi o budowanie. Zamierzam w przyszlym roku rozpoczac budowe domu w Ozarowie Maz. i kompletnie nie wiem jak zaczac poszukiwaia jakiejs sensownej ekipy.
Jesli macie jakies namiary to podzielcie sie tymi cennymi informacjami
Sciany maja byc dwuwarstwowe pustak cer + styropian
Taga

PIFFKO
18-08-2004, 21:04
Nam narazie wstepnie ekipa wyliczyla za dom parterowy z uzytkowym poddaszem, bez piwnic, dach 260 m2 ok 40.000 lacznie z polozeniem dachowki.
Wiec ja nie wiem juz sama czytajac to wszystko czy to duzo czy to malo...
Kasia

Edith
28-08-2004, 14:16
Czy ktoś zna niedrogą dobrą ekipę w okolicach Częstochowy???

asiunia
28-08-2004, 15:17
a mi ekipa z okolic Białegostoku wyliczyła ok.30 tys za 250 m2 domu pietrowego, bez piwnicy, ale z uzytkowym poddaszem. sa poleceni, sprawdzeni i nie sa najtansi w okolicy. aha, zgodzili sie budowac w okolicy Wawki!to duzo czy malo??bo juz sie pogubilam w tych przeliczeniach!! :-?

makumba
28-08-2004, 15:29
Asiunia,
30 tysiecy za dom 250m2 nie brzmi zle, ale kluczowe jest jaki zakres robót się w tym mieści.

krzyss
29-08-2004, 14:42
133 zł za metr surowego (teriva) do desek i papy - bez dachówki - i nic mnie nie obchodzi skąd i czy będą materiały, gdzie będą mieszkać i co jeść itd.

MURMAN
29-08-2004, 18:45
Krzyss !!!

133,00/m2 -rozumiem że o cena robocizny cz tak ??

krzyss
29-08-2004, 23:42
No tak. O robocie mówimy.

Bard13
30-08-2004, 08:17
TO ja się już mogę dopisać. Mam stan surowy

Za Manuelę Archipelagu - kopanie fundamentu, strop, chudziak na parterze, więźba, deskowanie dachu i krycie papą, taras i schody (wygląd jak na zdjęciach)

20 500 PLN

Chyba tanio?

Rena-B
31-08-2004, 12:55
Mik99, a co to za projekt domku? Bardzo mi się podoba.

Kaz
08-09-2004, 10:22
Witam
7 500 PLN za fundamenty,-sciany konstr, scianki dział, taras, strop derw kanalizacja, podłoga na gruncie
5 500 za wiezbie +blachodachówka i pare drobiazgow

robi ekipa wolno idzie ale dokladnie dom 120 m2 budowa z BK PW na klej
pólnocna wielkopolska
Kaz

abromba
11-09-2004, 19:27
u mnie za 170 m powierzchni użytkowej (bez piwnicy, poddasze, dwie duże lukarny) i 34 m garażu przyklejonego do budynku - 34 tys. Mieliśmy jeszcze sufitową ofertę za 60 tys ("ale facet miał nam kupować wszystkie materiały - a potem się okazało, że ma spółke z hurtownikiem) oraz dwie dość rozsądne oferty za 25 tys (górale) i 27 tys (miejscowy z gminy Prażmów). I kilka ekip w ogle nie budzacych zaufania. Wybralismz tego naszego - jednak drożej- ale miał bardzo bardzo dobre opinie od ludzi którym budował. O żaden sprzęt się nie martwiliśmy, tak samo jak o barak dla robotników, a w efekcie sporo zakupów też nam zrobił. Poza jednym zgrzytem jestesmy baardzo zadowoleni i nasz inspektor nadzoru też. W tej cenie była robota od fundamentów po deskowanie i obicie papą. Okolice Piaseczna.

idkam
13-09-2004, 21:41
Witam,

poszukuję dobrej i oczywiście niedrogiej ekipy do stanu surowego z dachem z Lublina lub okolic.

Pozdrawiam

Marta

matth
14-09-2004, 05:14
za parterowy dom pow 140m strop drewniany bez piwnic i bez poddasza zazyczyli sobie 18 tys.W tym fundamenty /lane z gruchy/ sciana trojwarstwowa ,scianki dzialowe ,kominy, strop drewniany ,wiezba/dach kopertowy prosty / .Czy aby nie za drogo :-? ?

Marynka
17-09-2004, 10:16
Cześć! U mnie ekipa ( górale) za stan surowy (fundamenty, izolacje, wylewki, kominy, ścianki działowe, dach -244 m2) dom bez piwnicy, z garażem, uzytkowym poddaszem , o pow. uż. 156 m2 zażyczyli sobie 33k. Mam zadbać o kontener i potrzebny ciężki sprzęt . Czy to dużo? Ekipa bardzo solidna (oglądałam budowy)

ziółko
22-09-2004, 10:45
W ubiegłym roku kiedy rozpoczynałam budowę domu o pow użytkowej 150 m (dom o prostej bryle, dach dwuspadowy) ekipy wyceniały robociznę od 23000 do 75000 zł. Ostatecznie wybrałam ekipę za 25000 w cenie było deskowanie i papa na dachu (bez dachówki).
W tym roku ta sama ekipa która mi budowała za dom o pow 250 m chce tylko 26000 za robociznę. Warto czasami wykorzystać recesję na rynku żeby zbić ceny. Ekipy które w ubiegłym roku nie miały wolnego w kalendarzu teraz robią jakieś małe prace i garną się do roboty za dużo mniejsze pieniądze.
Pozdrawiam ziółko

Romario
24-09-2004, 01:32
Witam!
Moja ekipa podała cenę 20 tyś za stan surowy z więźbą - 210 m pow. uż.,32 m garaż, 38 m częściowe podpiwniczenie - ściana 3 warstwowa. Może coś jeszcze utarguję :lol:

kwiatki4
24-09-2004, 13:45
A więc znajoma zapłaciła cieśla z pomocnikiem 600(robota wykonana super sama widziałam), postawienie budynku od fundamentu po dach 3000 (majster +2 murarzy) razem. 3600.Ludzie nieźle przepłacacie. Wystarczy poszukać i podzwonić. Biorąc pod uwage że inny cieśla za ten sam dach chciał 1700. Kto szuka nie błądzi.

bikosa
24-09-2004, 15:41
Kwiatki- bez komentarza, nie chciałabym Cię obrazić!! :evil:

kwiatki4
24-09-2004, 17:21
Nie no spoko, to tak jak z samochodem w serwisie zapłacisz więcej bo serwis, a tę samą robotę w innym warsztacie za połowę ceny. Tak samo z domem, różni fachowcy różne ceny, nie zawsze tylko Ci co sporo kasują wykonują dobrą robotę. A ten cieśla woli poprostu skasować mniej ale roboty mieć więcej. No i dom nie wielki bo 100 m2 i dach prosty dwuspadowy.

bikosa
24-09-2004, 22:12
Zgadzam się, ale weź pod uwagę, że on może wykonać ograniczoną ilośc takich prac, a i sezon jednak nie trwa cały rok. niemówię tego w jakiejś obronie drogich ewykonawców, sama się zżymam jak słyszę, że pomocnik murarza ma taką stawkę godzinową jak ja- a jakieś tam studia skończyłąm :roll:

kwiatki4
25-09-2004, 14:54
Pewnie że krew zalewa, sama szukam ekipy i ceny aż odstraszają.A i wszystko zależy gdzie się kto buduje.W mniejszej aglomeracji zawsze taniej można znależć murarzy,czy innych facowców.

katarzyna1969
15-10-2004, 11:59
Na jaki koszt jestem narażona kupując materjały na stan surowy z dachem 199m bez dachówki wg projektu Różyczka firmy Archis.cene robocizny znam,ale nie mam pojęcia o cenach materjałów i gdzie ich szukać

PIFFKO
30-11-2004, 16:59
Nam ekipa za wybudowanie domu 150 m nie podpiwniczonego, z garazem, sciany 3-warstwowe + komin do kominka + wyprowadzenia hydrauliki i zdjecie humusu, do polozenia papy na dachu wziela 32 tysiace. Z tego co widze to chyba drogo. Ale za to byli wyjatkowo bezproblemowi. Wszystko szlo szybko, terminowo i naprawde jestesmy z nich zadowoleni.
Kasia

IZAPIOTREK
01-12-2004, 17:14
Czy wszyscy budują w W-wie lub okolicach?
A co z Łodzią?

Kebuz
05-12-2004, 10:27
Witam.
Poszukujemy sprawdzonej ekipy do budowy domu oklice Tarnowskich Gór. Dom parterowy 147m2 prosty w budowie bez piwnic ściana z ceramiki, pokrycie dachówką cementową.
Obecne wyceny nie nastrajają optymistycznie, niektórym się niechce pracować.
Z góry dzięki.

impuls
09-12-2004, 12:57
Za stan surowy domu 11x9 zapłaciłem 14 tys. Dom na planie prostokąta przykryty dwuspadowym dachem, 2 kominy z klinkieru,garaż wkomponowny w budynek.W tym 10 tys za wymurowanie, 4 tys za dach tzn. więżba+ porycie blachą+ obróbki+rynny.

shago
09-12-2004, 15:39
Ale mój dom jest bez piwnicy (a to dość kosztowny element budowy), poza tym czy to jest ten sam projekt co mój???Ta kwota wydaje się mi bardzo wysoka jak za stan surowy (za wykonastwo)

a kto ci powiedział że piwnica jest taka kosztowna?
jak w wodzie budujesz to napewno
ale jak dzialkę masz ładną a więc nie jest płaska jak stół a do tego budujesz na terenie suchym to koszty (pod klucz) sa niewiele większe, w skali domu to jakieś 2%.

shago
09-12-2004, 15:41
Za stan surowy domu 11x9 zapłaciłem 14 tys. Dom na planie prostokąta przykryty dwuspadowym dachem, 2 kominy z klinkieru,garaż wkomponowny w budynek.W tym 10 tys za wymurowanie, 4 tys za dach tzn. więżba+ porycie blachą+ obróbki+rynny.

ile za więźbę , ile za blache i jaki metraż dachu, lub jaki to projekt?

Betka
09-12-2004, 23:55
Mam zapłacić za wybudowanie domu 13x13 plus wiata, powierzchnia około 190 m2 za 35 tyś. Dach skomplikowany dom zresztą też, bo ma dużo zbrojenia.
Nie wydaje mi się to dużo (wliczony dekarz). Zobaczymy jak wyjdzie.

impuls
10-12-2004, 08:11
Tak jak napisałem ,za wykonanie całego dachu zapłaciłem 4 tys.Fakt że ekipa siedziała mi na budowie prawie miesiąc, ale robota wykonana porządnie. Dach jest prosty dwuspadowy, z daszkiem nad wejściem,jedno okno dachowe. Dach ma powierzchnię ok 220m.Projekt KARMEL z pracowni ARCHETYP.
Pozdrawiam.

Senser
10-12-2004, 10:46
My za ten nasz dom w stanie surowym otwartym zadaszonym, zapłaciliśmy ok 130 000 zł.
Technologia MAX (docelowo 2W). Pow. dachu 320 m2. 3 lukarny. Blacha Plannja Regola. Bez deskowania.
Dom o pow. 230 m2 (w podłodze ok. 250 m2 w tym garaż)

Betka
10-12-2004, 11:15
Jak policzyłam koszt fundamentów 20-23 tyś (same materiały) to się trochę zdziwiłam. Porównując ceny do poprzedniego roku podrożało wszystko około 30%. Nie mówiąc o stali :evil:
Tak sobie myślę, że 130 tyś za stan surowy otwarty na mój dom to mało.
Ale zobaczymy jak kupie wszystki materiały.

Pawson
14-12-2004, 08:29
dom z poddaszem uzytkowym 220 m2 uż w bryle garaz na dwa samochody, podpiwniczenie . robocizna bez dachu, bez koparki, bez kierownika 23k do tego dach za 13 kierownik za 2 ... co myslicie

Betka
14-12-2004, 13:16
Dla mnie dobra cena. Najważniejsze jaka ekipa, sprawdzona to warto zapłacić za fachowość. Mi wyceniali nawet do 45 tyś.
Dom 220m to dużo więcej roboty, większy dach itd. Zależy jeszcze jaką ma konstrukcje w jaki ma obrys, ile narożników.
Mój byłby tańszy o około 5 tyś. gdyby nie miał tak skomplikowaniej konstrukcji.
Powodzenia.

konmax
18-12-2004, 13:12
Czy wszyscy budują w W-wie lub okolicach?
A co z Łodzią?

No w końcu jakaś bratnia dusza, ja budyję w Łodzi a tak na marginesie może macie jakąś sprawdzoną ekipę. ponieważ ja jestem na etapie wyboru. Jak coś to na: [email protected]

mack
20-12-2004, 11:27
mnie pierwszy wykonawca za dom z poddaszem, niepodpiwniczony, gazraż w bryle, pow całk 184 m zaśpiewał 35 (stan surowy otwarty, 25 mury, 10 dach) ale szukam dalej

adob
13-01-2005, 10:21
a mi ekipa z okolic Białegostoku wyliczyła ok.30 tys za 250 m2 domu pietrowego, bez piwnicy, ale z uzytkowym poddaszem. sa poleceni, sprawdzeni i nie sa najtansi w okolicy. aha, zgodzili sie budowac w okolicy Wawki!to duzo czy malo??bo juz sie pogubilam w tych przeliczeniach!! :-?


Czy mozesz podeslac namiary na ta ekipe.
Wielkie dzieki

Martka
16-01-2005, 17:20
Asiunia - chyba w normie. Ja mam ekipę z Gorlic. Poleconą przez kolegę.
Sciany najprawdopodobniej jednowarstwowe, dach dwuspadowy bez lukarn. (projekt Krzemyk Archetonu - okna połaciowe zamiast lukarn)
Wykonanie stanu surowego, z tarasem, z przykryciem dachówką zakładkową, kierownik budowy z ich strony - łącznie robota 29 tys.
Mam zamiar jeszcze trochę stargować przed podpisaniem umowy.
Wydaje mi się ze to dobra cena.

qudlaty
16-01-2005, 18:22
stawiam w gminie nadarzyn pod warszawą, dom ma pow uzytkową 212 m2, pow zabudowy 162 m2, dach 2 spadowy, garaz w bryle na dwa auta, bez piwnicy, poddasze uzytkowe, balkon nad wejsciem, 4 lukarny, okna polaciowe, sciana 2 warstwowa bloczek + styropian, kryty blachodachówka, strop monolityczny-wylewany:
ekipa z gór zaspiewała za całość prac 34 tys (ponoc swietni fachowcy - sprawiają pozytywne wrazenie) do tego za ocieplenie i tynk chcą 20 pln/m2 , barak i zerwanie warstwy ziemi mam zorganizować sam.
Sam juz nie wiem czy to duzo czy nie, najgorsze jest to, że projekt gotowy jest pod sciane 3 warstwową(wyliczenia materiałów w projekcie również) a ja po zmianie technologi nijak nie wiem jak wyliczyć ile mnie będą kosztowały materiały na sciany

Paweł i Magdalena
22-01-2005, 13:56
Czy wszyscy budują w W-wie lub okolicach?
A co z Łodzią?
my zaczynamy pod Łodzią - w Rogowie

mantra
22-01-2005, 15:48
Dom 240m2, podwójny garaż w bryle domu, ściana 3W Porotherm+wełna+Porotherm, ścianki wewnętrzne, 4 kominy systemowe, podbetony, dwa tarasy, schody zewnętrzne. Za ten etap zapłaciliśmy ekipie murarzy 14,5k. Za całą więźbę, deskowanie, papowanie, przykrycie dachówką cementową dachu typu podwójna koperta o powierzchni 340m2, orynnowanie, zamontowanie 7 okien połaciowych zapłaciliśmy 12k. Jakość bardzo dobra.

somusie
23-01-2005, 12:33
Co prawda widzę że posty na tej stronie zakończyły się w zeszłym roku, ale może ktoś mógłby mi doradzić. Zaczynam rozglądać się za sprawdzoną , tanią i solidną ekipą w okolicach Chojnic. Jeżeli ktoś mógłby mi doradzić to chetnie z takiej rady skorzystam. Zwłaszcza że mieszkam na drugim końcu Polski i tych terenów praktycznie nie znam.

ptagi
24-01-2005, 13:19
dom z użytkowym poddaszem 136 m (duzo ścian nośnych) - 19500 (faktura na polowe tej kwoty). Nie ma jeszcze dachu! Buduje w okolicach Wrocławia. Jestem bardzo zadowolana z jakości pracy, ale kiedy czytam to forum, to wydaje mi sie że przepłaciłam. :-(

Do Ewas
Hej - ja też będę budować w okolicach Wrocławia. Bardzo mi miło!
W tej chwili załatwiam robotę papierkową i robię rozeznanie wśród ekip budowlanych. Jeżeli możesz to proszę o namiary na Twoją ekipę i ewentualnie wskazanie gdzie w tej chwili urzędują. Z góry dziękuję.

henryk_baszkowka
26-01-2005, 16:24
mam oferte na budowe stanu surowego (ok 200m2 z garazem w bryle) za 30k. robione z maxa. robota obejmuje fundament, sciany, wiezbe z deskowaniem i papa wstepnego krycia oraz betonowe schody. Wynegocjowalem jeszcze ogrodzenie dzialki (ok 150m). Ekipa robila 2 znajomym. Niestety nie moze odliczac VATu (firma rozlicza sie ryczaltem).
rejon warszawski

co myslicie ?

Maciek Kra
26-01-2005, 18:08
Z tego co widze to średnio wychodzi 100 - 130 zł za m.kw. co mnie cieszy :lol:

Wwiola
23-03-2005, 11:01
Firma, w której pracuję, nie ekipa, włąsny sprzęt i organizacja budowy za dom : http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m400b96380ccd9&intra=77d1cf33f2f16dd1f18e0cb141c75591&crc=b40a983f5d1443ca4f5713059ff90293&lang=pl weźmie 35 000 zł stan surowy (w tym fundamenty, ściany, dach schody) tyle, ze dostawa materiałów także nasza. Inwestora nic nie interesuje : budowa pod klucz.
Wygląda, ze nie ejst to wygorowana cena.

Co do prywatnej budowy bede mogła wypowiedzieć się dopiero w czwartek - mam pierwsze spotkanie z ekipa murarzy - mam nadzieję ze będzie duuuużo taniej. Zwłaszcza ze sama jestem kierownikiem i murowac mi może przysłowiowy "pan Zdzisiek". Dlatego też wybrałam idiotoodporną technologię : sciana dwuwarstwowa z bk na zwykłej zaprawie.

Acha, inny domek który własnie kończymy :2 kondygnacje + piwnica, bez schodów wyceniliśmy robocizne na 45000 z tym, ze dostawa materiałów też nasza.

kaga
31-03-2005, 23:02
ekipa z gór zaspiewała za całość prac 34 tys (ponoc swietni fachowcy - sprawiają pozytywne wrazenie) do tego za ocieplenie i tynk chcą 20 pln/m2 , barak i zerwanie warstwy ziemi mam zorganizować sam.


Chyba wyceniała mi ta sama ekipa :lol: :lol: trochę się zdziwiłam jak usłyszałam o tym zerwaniu ziemi i wykopie.... :o
Mi wycenili dom 120m2 z więźbą na 26 tys. I jak czytam Wasze wypowiedzi, to chyba jeszcze poszukam....

Wwiola
05-04-2005, 17:58
Pierwsza oferta. Dom z poddaszem uzytkowym prosty plan ok 140m2 + garaż ok 40m2, niepodpiswniczony. Proszty dach. Ściana z bk 24cm. Stan surowy z konstrukcja dachu, deskowaniem i papą. 25 tys. Sprawdzona ekipa.

W pierwszej chwili myslałam ze to duzo za duzo, ale teraz się waham. 15-17tys. to było dawno temu - teraz chyba takich ofert nie ma :)

05-04-2005, 19:47
Dom 238 netto z garażem w bryle, bez podpiwniczenia. Komplet do dachu 25 000 + 2 kierownik, dach 8 000.
Ekipa na pewno nie najtańsza, ale sprawdzona. Co do droższych - mieliśmy ofertę nawet na... 65 000 :o z dachem. To sie nazywa rozmach :-)
BabaB

Cupra
11-04-2005, 02:39
Sulejman!
Wszyscy którzy się wypowiedzieli odnośnie obowiązku zwrotu zaliczki mieli rację, zadatek mógłbyś sobie zostawić i jeszcze klient powinien ci dopłacić drugie tyle ile dał /kodeks cywilny/ Zaliczka jest tylko zaliczką...niestety.
Gdybyś miał budować Koronę II, jaka by była cena.

Pozdrawiam wszystkich

Przepraszam ,ze odgrzewam kotleta po roku ;)
Wszystko pomieszales :
Zaliczka:

po wykonaniu usługi zostaje wliczona w jej cenę;
jeśli umowa zostaje rozwiązana za zgodą obu stron, to oczywiście zwracają one sobie wzajemne świadczenia, czyli zaliczka wraca do konsumenta;
jeśli umowa zostaje rozwiązana z winy konsumenta, zaliczka pozostaje u usługodawcy;
jeśli umowę rozwiąże usługodawca, jest on oczywiście zobowiązany do zwrotu pobranej zaliczki.

Inaczej rzecz ma się z zadatkiem. Zgodnie z art. 394 kodeksu cywilnego:

- jeśli umowa zostaje rozwiązana za zgodą obu stron, to oczywiście zwracają one sobie wzajemne świadczenia, czyli zadatek wraca do konsumenta.

- jeśli umowa została wykonana prawidłowo, zadatek zostaje zaliczony w poczet ceny usługi;

- jeśli umowa nie została wykonana, bo konsument z niej zrezygnował, zadatek przepada na rzecz usługodawcy;

- jeśli umowa nie została zrealizowana z przyczyn leżących po stronie wykonawcy usługi, konsument może od umowy odstąpić i żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości.

slawekk
23-04-2005, 16:34
Ja jestem umówiony z majstrem na 10000 zł.
Dom 170 m2, ściana trójwarstwa z betonu komórowego + więźba dachowa bez deskowania


A gdzie budujesz Na białorusi. 8)

joan
25-04-2005, 09:43
Buduję pod Płockiem (mazowieckie -100 km od W-wki). 160m kw. niepodpiwniczony, z użytkowym poddaszem, dach kopertowy. garaz w bryle budynku. Buduję z maxa +wełna, strop Terriva, dachówka cementowa (projekt - piasek Pustyni z Krajobrazów). Znalazłam poleconych (sprawdzonych) z okolicznej miejscowości, podobno nie pijących, mało rozmowych na budowie, porządnickich. za 12 tys stan surowy z więźbą bez krycia dachu (tu mam innego poleconego). :lol:

Hella
26-04-2005, 22:25
My płaciliśmy 35.000 domek około 155m2 pow użytkowej . Mieliśmy tańszych ale zufaliśmy ich referencją.
I ku naszemu szczęściu nie zawiedliśmy się. Szybko i solidnie. :wink:

Mario Poznan
28-04-2005, 20:12
Czesc,

Ja zaczynam budowe pod Poznaniem i biore ekipe z polecenia kilku zanajomych. Moze nie sa tani, ale nie chce miec spapranego domu. Czas budowy stanu surowego 180 m2 (sciana trojwarstwowa ) okolo 1,5 miesiaca. Elewacje robie z cegly klinkierowej tez bedzie wykonaywala ta prace ta firma dodatkowo 1 miesiac. Nie pijący w pracy (dosc wazne). Jezeli ktos potrzebuje kontakt dajcie znac. Ja zaczynam w lipcu (moze w czerwcu?).

Mario Poznan

Kemp
03-05-2005, 11:05
U mnie pan Jerzy buduje 109 m kw. z poddaszem użytkowym i garażem, dwa kominy, dach dwuspadowy : więźba + poszycie (dachówka cementowa). Własny sprzęt, sam robi zakupy.
Za to mam zapłacić 18 000,0 zł.
Niedawno zaczęliśmy współpracę więc nie bylo jeszcze zadnych "kwasów". Oby tak dalej

Franciszek
04-05-2005, 18:36
:D Witam
Zrobiłem mini przetarg na stan surowy otwarty domu w okolicach Gdańska: 130m2 powierzchni, parterowy, bez piwnicy, murowany z porothermu 25cm, więźba dachowa z wiązarów, krycie dachówką cementową.
Najdroższa oferta: 73 000zł netto
Najtańsza oferta: 27 000zł netto
Jeżeli macie namiary na sprawdzoną ekipe budowlaną to proszę o info :D

Huanita
09-05-2005, 16:02
Witam!
Wubiegłym roku wybudowala mi ekipa piwnicę za 9 tys(ławy,ściana trzy warstwy ze styropianem w środku,strop teriva).Piwnica jest pod całym domem ok 80m kw.Za resztę parter,poddasze 138m pow użytkowej z dachem pod papą chcą 26 tys.Myślę,że nie jest to zbyt wiele.Co o tym myślicie?

sobotka
09-05-2005, 17:56
my płacimy 19tyś za stan surowy otwarty. dom 138metrów z poddaszem

jotbe01
10-05-2005, 00:13
U mnie właśnie dostałem wycene. Dom 10 na 14 o powierzchni netto na parterze 120 m2. poddasze moze być uzytkowe około 80 m2 netto. Dach kopertowy i garaż wolnostojacy. Dom z Ytonga 36,5 jednowarstwowy, bez piwnic. Ekipa dosć solidna, sprawdziłem ich budowy. Wycenili stan surowy następujaco. Acha wszystko oni łącznie z kupowaniem i przywozem materiałów i ich sprzętem:
Materialy Robocizna
1. Roboty ziemne 4500 2000
2. Fundamenty 7300 20000
3. Podłoża pod posadzki 2000 2500
4. Roboty murowe 9200 33000
5.Strop Teriva 140m2 7000 17000
6. Konstrukcja dachu 6500 10000
7. Pokrycie dachu blacha i rynny 8000 16000

Razem 44500 100500

Buduję w Częstochowie. Jestem po wstepnych negocjacjach i jakieś 15000 wytarguję. Czyki za całość wyjdzie coś około 130 000. Raczej sie zdecyduje bo nic mnie nie obchodzi.
Aha geodeta jest do zapłacenia a kierownik budowy wliczony w cenę.

Daroll
12-05-2005, 17:17
kto poleci dobra ekipe okolice katowic, chorzowa, bytomia ślask dom 140m +40garaz ,praca od zaraz po ogledzinach wykonanych domow.

wegielek
16-05-2005, 16:13
Rozpoczynamy budowę D08 okolice Poznania firma wyceniła stan surowy na 138000+7%+3500dla kierownika, czy ma ktoś namiary na tańszą

Daroll
16-05-2005, 21:49
czy te firmy pogielo ?? dom 140m + garaz 40metrow dach 4 spadowy dom jak manuela , POLA z archipelagu wycene mam 4 firm
67tyslz robocizna
50tys
45tys
stan surowy otwarty bez tynkow okien tylko dach i dachowka murowane MAX +styropian lub welna .

skad wy macie te ceny 18? 22tys 28tys??
szukam dalej macie jakies namiary??

wegielek
16-05-2005, 22:11
Czesc,

Ja zaczynam budowe pod Poznaniem i biore ekipe z polecenia kilku zanajomych. Moze nie sa tani, ale nie chce miec spapranego domu. Czas budowy stanu surowego 180 m2 (sciana trojwarstwowa ) okolo 1,5 miesiaca. Elewacje robie z cegly klinkierowej tez bedzie wykonaywala ta prace ta firma dodatkowo 1 miesiac. Nie pijący w pracy (dosc wazne). Jezeli ktos potrzebuje kontakt dajcie znac. Ja zaczynam w lipcu (moze w czerwcu?).

Mario Poznan
Materiały załatwia firma jak tak daj namiary

Mario Poznan
17-05-2005, 07:55
[quote="wegielek"][quote="Mario Poznan"]Czesc,

Ja zaczynam budowe pod Poznaniem i biore ekipe z polecenia kilku zanajomych. Moze nie sa tani, ale nie chce miec spapranego domu. Czas budowy stanu surowego 180 m2 (sciana trojwarstwowa ) okolo 1,5 miesiaca. Elewacje robie z cegly klinkierowej tez bedzie wykonaywala ta prace ta firma dodatkowo 1 miesiac. Nie pijący w pracy (dosc wazne). Jezeli ktos potrzebuje kontakt dajcie znac. Ja zaczynam w lipcu (moze w czerwcu?).

Gosias
17-05-2005, 15:42
Witam - właśnie rozmawiam z paroma potencjalnymi wykonawcami: dom niewielki - 140 pow. uzytkowej, prosta bryła, bez piwnic i garazu, ściana 2-uwarstwoawa ( chyba z porothermu). Jeden chciał 40 za robociznę stan surowy otwarty i stwierdziłam, że przegiął, kolejna ekipa chce 35. Juz sama nie wiem, może w Łodzi sa takie ceny. Ale z tego co tu czytam, to strasznie chcą ode mnie drogo. Moze macie namiar na kogoś sprawdzonego, ale tańszego w Łodzi.

Wwiola
17-06-2005, 21:56
No więc mam ostateczna cenę. Dom prosty ok 140m2 plus garaz dwuspadowy dach. Oferty miałam od 35000z do 25000 z dachem. Udało mi sie wynegocjowac 17tys. bez dachu, więc chyba nieźle.

lukaszzzz
17-06-2005, 22:23
Witam, ja zaczynam budowę pod Krakowem. Dom z pracowni Archeton - "BERYL"
108,9 m2 użytkowej, 166,1m2 netto. kubatura 670m3, pow. dachu 200m2. Dach dwuspadowy z dwoma lukarnami.
Lokalna ekipa (z polecenia, sprawdzona) za wykonanie s.surowego otwartego zaproponowała mi 24000 pln.
w zakres robót wchodzi: prace ziemne wraz ze sprzętem, funament częściowo w grunt, częściowo w deskowanie, izolacje pionowe i poziome fundamentu, ściany nośne parteru i poddasza z max28, ściany działowe z k3, kominy z cegły pełnej i systemowe(do pieca i kominka) ponad dach, stropy, schody i nadproża wylewane (szalowanie i rozszalowywanie)
podłogi parteru do poziomu chudego betonu, dach krokwiowo jętkowy- konstrukcja, warstwy, pokrycie dachówka betonowa, wszelkie obróbki blacharskie i rynny. Ja wykonuje tylko podbitkę, Nie interesuje mnie jedzenie, spanie ani żaden sprzęt i narzędzia.
Byćmoże jeszcze się rozejrzę za inną ekipą dla porównania ale raczej jestem zdecydowany.
co o tym myślicie?

sezamek
06-07-2005, 21:01
Czy ktoś może polecić sprawdzoną ekipę z Katowic lub okolic. Obecnie załatwiam formalności związane z pozwoleniem na budowę. Budowę chcę zacząć od wrzesnia. Dom Jupiter - 186 m z pracowni Domus

gwiazdka
11-07-2005, 08:58
Budujemy dom o pow.uzyt.140m2. Stan surowy otwarty w naszym przypadku to koszt 18300

Budowlańcy 14500łącznie z położeniem dachówki)
cieśle 3800

i_ska
11-07-2005, 20:33
Witam wszystkich

Czytam posty i czytam, ja mam dom 126 m2 pow. użytkowa, technologia silikaty, - cena za wykonanie 14 000 zł w tym mury wew + zew, kominy, strop i przeróbki różne ) nie wiem czy to dużo czy tanio.

jedraszko
18-07-2005, 14:14
Witam wszystkich

Czytam posty i czytam, ja mam dom 126 m2 pow. użytkowa, technologia silikaty, - cena za wykonanie 14 000 zł w tym mury wew + zew, kominy, strop i przeróbki różne ) nie wiem czy to dużo czy tanio.
w jakim regionie/miejscowości?

jedraszko
18-07-2005, 14:14
Witam wszystkich

Czytam posty i czytam, ja mam dom 126 m2 pow. użytkowa, technologia silikaty, - cena za wykonanie 14 000 zł w tym mury wew + zew, kominy, strop i przeróbki różne ) nie wiem czy to dużo czy tanio.
w jakim regionie/miejscowości?

jedraszko
18-07-2005, 14:30
Witam. może jakieś wieści od budujących z okolic Kalisza (Wlkp).
Ile biorą ekipy? Mój pomysł na dom to ok. 120 użytkowej, sciana 1w BK, poddasze nieużytkowe.
Pochwalcie się cenami i ewentualnymi namiarami na wykonawce

nowatorka
18-07-2005, 17:53
Ja mogę posłać mailem tel. do jednego z całą pewnością rzetelnego i taniego budowlańca. Doradzi, co wyjdzie taniej, podsunie lepsze rozwiązanie itd.
Buduje w całej Polsce, więc pewnie nie bedzie problemu z lokalizacją (a mieszka w okolicy Piotrkowa Tryb.)

rafał-r
18-07-2005, 22:25
No właśnie...dom jest o powierzchni urzytkowej 140 m2(nielicząc garażu), jest to projekt z Atrium Studio glx 31, ma podniesioną ścianke kolankową o 2 pustaki i ma poszerzony garaż o 1,5 metra który jest wkomponowany w budynek.Dom jest w stanie surowym bez ścianek działowych i wylewek, dach (prosty, dwuspadowy o powierzchni 220m2) wykonany w technologi:pełne deskowanie i papa, ale nie ma jeszcze zrobionych lukarn (będą zrobione na wiosne, a teraz jest wszystko zabite deskami i pokryte papą), kominy ponad dachem zrobione są z klinkieru, a dom wykonany jest z BK, od wewnątrz 24cm w środku styropian 8cm a na zewnątrz BK 12cm, co druga warstwa jest kotwiona. Cała robota jest wykonana porządnie i starannie? Ile jest warte wybudowanie takiego domu-w tym stanie (chodzi mi o samą robocizne).
Ps.prosze o odpowiedzi bo to dla mnie bardzo ważne.
Pozdrawiam.

rafał-r
18-07-2005, 22:29
witam,mnie również interewsuje ten projekt-jak bedziesz znał wycenę to będę miał jasnośc ile muszę za niego liczyć.Projekt jest dość prosty więc nie powinno byc żle

jedraszko
19-07-2005, 07:39
Ja mogę posłać mailem tel. do jednego z całą pewnością rzetelnego i taniego budowlańca. Doradzi, co wyjdzie taniej, podsunie lepsze rozwiązanie itd.
Buduje w całej Polsce, więc pewnie nie bedzie problemu z lokalizacją (a mieszka w okolicy Piotrkowa Tryb.)
Hej! chętnie skorzystam z tego nr telefonu. Z dobrym fachowcem warto pogadać.

piter1000
19-07-2005, 19:16
Jeżeli można to ja też proszę o namiary na ekipę.
:)

Aloj
13-08-2005, 23:39
Nasza ekipa górali policzyła za dom niepodpiwniczony ok. 155 m2 z 2 gartażami stan surowy otwarty 30.000 zł + ok. 9.000 zł za położenie dachówki pow. dachu ok. 300 m2 (lukarny). Oddzielny koszt to jeszcze schody zewnętrzne i taras - do uzgodnienia. Ekipa sprawdzona.

acca5
14-08-2005, 10:48
stan surowy otwarty parter 160m2,bez piwnicy 22000,0

Darek Rz
14-08-2005, 23:29

mack
15-08-2005, 12:50
ja z kolei mam propozycję (pod Warszawą) ca 30 000 zł za dom 210 m2 (z garazem na 2 auta), dach dwuspadowy, 2 lukarny, z poddaszem.
W tym wszystkie maszyny. To cena za surowy otwarty z pokryciem dachu dachu dach. cementową. Pewnie można by było taniej...

u mnei podobnie dom 190 m2, dach dwuspadowy 2 lukarny, 22tys za mury(oczywiście w tym strop, schody wewn zewn, 2 kominy, chudziak na podłodze - lejcie szybko chudziak na podłogę w stanie zero -to ułatwia potem prace) i 10 tys za dach

SIOUX
15-08-2005, 20:35
Witam
Darku Rz. gdzie budujesz? Dość tanio chyba Wam wyszło. Pozdrawiam.

Darek Rz
15-08-2005, 21:25
Witam !!!

Buduje w Lublinie . trochę daleko od ciebie niestety :lol: .

pozdro D.RZ

krzyzyk
15-08-2005, 23:22
O rany JULEK!!! a jest tu ktoś kto stawiał w okolicy Żagania, Żar - no nichby Zielona Góra???Interesuje mnie stan surowy zamknięty - od wyjścia z ziemi przez kominy,krokwie i ksiakaś połać - ale bez okien i drzwi.

ROBSON68
17-08-2005, 10:42
A MI KRZYKNELI 22TYS ZA STAN SUROWY (Z WIĘŻBĄ, DACHÓWKĄ, OPIERZENIAMI I RYNNAMI) OCZYWIŚCIE TYLKO ROBOCIZNA

krzyzyk
17-08-2005, 15:20
a słuchaj - te 22 tysiaki to za komplet? To znaczy:
Wchodzą w krzaki ;-)
Jedzą ziemię ;-)
Gryzą gruszki albo mieszają paszę ;-)
wyginają te pręty i zalewają je szybko żebyś nie widział
robią jakieś przyłącza np do wody od studzienki (bo coś tam jakąś rurę warto by chyba przeprowadzić w ten fundament nie :lol: ?)
niech się mury pną do góry ... i kominy
a jak więźba? kto ją podniesie z ziemi? producent czy twoi wykonawcy
wnioskuję ze dekarza mają? dach kompleksowo-ocieplenie, dachówka, gąsiory rynny itd?

czy materiały sami kupią czy sam o to dbasz?
jestem na etapie podejmowania jakichś decyzji także będę wdzięczny za info

ROBSON68
17-08-2005, 16:16
22 TYS ZA KOMPLET
OCZYWIŚCIE ŻE RURY POWYPROWADZAJĄ DO PRZYŁĄCZY A JAK MOŻE BYĆ INACZEJ A DACH OCZYWIŚCIE ŻE KOMPLEKSOWO (MAJĄ DEKARZA) JEDYNE CZEGO W TEJ CENIE NIE MA TO TYNKÓW ZEWNĘTRZYCH I WEWNĘTRZNYCH
NIESTETY JEŚLI CHODZI O MATERIAŁY TO NA MOJEJ GŁOWIE

piter1000
17-08-2005, 19:05
Ja mam ekipe umowiona na 18 kzl jezeli beda robic beton sami a 15 kzl jezeli beton bedzie z gruchy na lawe, podloge i strop. Wiezba 1 kzl . Dom 200 m2 + garaz na 2 samochody. :)

ROBSON68
17-08-2005, 20:18
DLATEGO TEŻ JESZCZE SZUKAM

kazkazinski
19-08-2005, 17:15
Czesc!
Ludzie kochani ja chyba tez z innego swiata wykonawcow bo za stan surowy 170m2 , robocizna + materialy 178tys +vat.
Jest w tym dach , ale nie ma okien , + opaska drenazowa 8tys .
Dom pod Krakowem, napiszcie prosze czy napewno przeplacilem?
Pozdr. K :-?

Darek Rz
19-08-2005, 17:22
Czesc!
Ludzie kochani ja chyba tez z innego swiata wykonawcow bo za stan surowy 170m2 , robocizna + materialy 178tys +vat.
Jest w tym dach , ale nie ma okien , + opaska drenazowa 8tys .
Dom pod Krakowem, napiszcie prosze czy napewno przeplacilem?
Pozdr. K :-?

Witam !!!

Moim zdaniem przepłaciłeś i to baaaaaaaaaaaaaardzo .Pięknie się na tobie obłowili . Chyba że wymyślałeś cuda wianki i wodotryski
:lol: :lol: :lol: . Za te pieniądze ja będę miał dom z oknami drzwiami instalacjami elektrycznymi i CO ,tynkami i wylewkami na podłogach . Prawie do zamieszkania ..........

trobe
19-08-2005, 22:15
Fajnie, a co mamy powiedzieć my z "Zachodu". U nas cena robocizny od 50k w górę jest traktowana jako dobra, 70k - do zaakceptowania, a 40k - podejrzana. Szkoda, że tylko ceny zachodnie.

jaga70
24-08-2005, 15:24
U mnie 32 000 stan surowy otwarty (razem z dachem) + tynki + sufity. Dom jednokondygnacyjny 114,5 mkw strop drewniany. Acha, oprócz kopania fundamentu bo juz wczesniej innym chlopakom obiecalam za 650 PLN.

jaga70
24-08-2005, 15:34
Oj, tyle mi zaproponowano. Temat był "ile zapłaciliście" to nie wiem, czy w dobrej rubryce to piszę. :o

volter
29-08-2005, 16:34
Bydgoszcz:
Dom 240m2: fundamenty+ściany zew. i wew. + stropy: 24 tys. zł
Dach: 35zł/m2

Pozdrawiam
Sławas

Betka
01-09-2005, 12:37
Ja jestem chyba rekordzistką. Mnie za stan surowy otwarty wyniósł 180 tyś.
W tym wykonawcą około 40 tyś. Budynek, drenaz opaskowy, studnia, płot. Obrobienie płytą wiaty, belki pod okapem itd.
Dach cosik około 63 tyś. Materiały kupowałam sama. Najwięcej zapłaciłam za beton i cement na wieńce mam ich 7.
Przepłaciłam za stal, bo w tym okresie była droga, ale gdzieś 1000zł.
Acha domek 220m razem z garażem. Projekt wychodził około 320 tyś wg zestawienia projektowego i dużo się nie pomylili.
Pozdrawiam

ackj
06-09-2005, 15:27
podstawowa zasada, żadnch zaliczek!!! Ceny niektóre porażają, u mnie warm-maz. 19 tyś za 130 m ( dach dwuspadowy) inni 27 za to samo, ale zarobi ten tańszy , co nie znaczy, że gorszy

japan100
07-09-2005, 10:34
czy ktoś robił komin schiedla. nie mam jeszcze zupełnie rozeznania na temat komina. nie wiem czy jest ok. ile kosztuje , czy jest rzeczywiście najlepszy i nadaje się do kazdego typu ogrzewania. proszę bardzo o radę

mannix
07-09-2005, 21:56
stan surowy, a koszty robocizny - jaka proporcja wg. was jest do zaakceptowania?

radex_78
08-09-2005, 12:26
witam, wlasnie zrobilem podliczenia kosztow budowy stanu surowego. wyszlo 130 000 (w tym zrobione ocieplenie funamentow, ocieplenie pod podbitka i podbitka). dzis wstawiaja okna dojdzie 10 000. ponizej projekt domu

http://www.wlasny-dom.pl/projekty.php?a=szukaj&rodzaj=1&wlk=100&nazwa=cztery+k%B1ty+II&od=0&do=&ilosc_pieter=&typ=&zabudowa=&garaz=&piwnica=&kominek=&basen=

pozdrawiam

08-09-2005, 20:51
A ja zaplacilem za gotowy nowy dom 200 m w stanie surowym zamknietym 150 tys.(Dom spodobal sie zonie i nie dawala odporu :lol: -ja kompletny laik na tamte czasy)
W cenie domu materialy wykończeniowe na parter + c.o. z piecem na drewno.
Jak czytam ceny forumowiczów to sie zastanawiam czy przepłaciłem czy nie?

rafal9
08-09-2005, 21:55
Jak porównuję Wasze wyceny z moimi kosztami to widzę, że u mnie wyszło drogo, nawet bardzo drogo. Mimo, że materiały wydawało się, że w dobrych cenach, to jednak sumarycznie się tego uzbierało.
Dom 175 m2 użytkowej (245 m2 po podłogach) - zdjęcia w dziennku.
Za stan surowy z pokryciem dachowym i oknami dachowymi wychodzi gdzieś +- 140 000.

Mogłoby być taniej gdyby:
- nie ramki stalowe na poddaszu - koszt 6 000
- nie dachówka ceramiczna - ileś tam mniej by było
- nie 8 okien dachowych - a np. 3-4
- nie tyle stali na strop monolityczny - wyszło ponad 3 tony

Ale co tam, może uda się zaoszczędzić w dalszych etapach.

CGRZAD
08-09-2005, 23:19
Czesc,

Ja zaczynam budowe pod Poznaniem i biore ekipe z polecenia kilku zanajomych. Moze nie sa tani, ale nie chce miec spapranego domu. Czas budowy stanu surowego 180 m2 (sciana trojwarstwowa ) okolo 1,5 miesiaca. Elewacje robie z cegly klinkierowej tez bedzie wykonaywala ta prace ta firma dodatkowo 1 miesiac. Nie pijący w pracy (dosc wazne). Jezeli ktos potrzebuje kontakt dajcie znac. Ja zaczynam w lipcu (moze w czerwcu?).

Mario Poznan


WITAM MARIO,

MOZESZ MNIE PODAC NAMIARY NA TA EKIPE BUDOWLANA.
BUDOWAC BEDE DOM ~200 METROW KW. W CHYBACH K/POZNANIA.

TERMIN ROZPOCZECIA BUDOWY KWIECIEN 2006.

POZDRAWIAM
CZESLAW :P :P :P :P

jk69
13-09-2005, 12:53
SZUKAM CEN NA DUŻY DOM - Kraków.

Powierzchnia po podłodze 360m2, 330 m2 użytkowej, w tym piwnica z garażem, pracownią i pom. technicznym, parter + poddasze.
Bryła prosta, 10m x 17m, dach prosty dwuspadowy z oknami połaciowymi.

Dostałam wycenę za:
stan surowy z pokryciem dachu i osadzonymi oknami poł.
w tym również roboty ziemne
piwnice z bloczków betonowych + drenaż
mury tylko zewnętrzne - max 29
stropy gęstożebrowe a nad parterem w połowie drewniany
dachówka ceramiczna, kominy chyba 3
kupno i dowóz materiałów, kierownik budowy
pełen nadzór nad całością

materiały: 123 000 ale w tym są drogie okna (20 000zł)
robocizna + sprzęt : 59500 zł
prowizja za "całość" : 9600 zł

RAZEM: 192 100 ZŁ

OSTRE ŻYLETKI KUPIĘ PILNIE!!!!!!!!!!!

wilcza75
13-09-2005, 14:06
Budowa na Mazurach

robocizna stanu surowego od wbicia w ziemię łopaty do wianka na kalenicy (w tym:ręcznie kopane fundamenty, betoniarka brygady budujacej, woda z pompy ręcznej noszona 50m w wiadrach, komin Shiedel z obłożeniem klinkierem) - 7.500 zł (pow.zabudowy 58m2, użytkowa 78,6m2 + taras bet.20m2).
Projekt bardzo prosty , technologia też - bet.komórkowy, strop drewniany.
Majster pod koniec robót przyznał, że to było dużo za mało.
A wyszło tak dlatego, że musiał przebić ofertę innego majstra a akurat na początku wiosny nie miał innej roboty.
Jakość: roboty betoniarskie i murarskie - OK, r.ciesielskich - taka sobie.

Dekarz - ułożenie dachówki cement. 130m2 + obróbki i rynny- 3.100zł

razem 10,6tys. tj. 135zł/m2

piejar
19-09-2005, 14:21
Za ten domek na miniaturce (obok) 36 000 netto, włącznie z robotami ziemnymi, wywozem ziemi aż po ułożenie dachówki ceramicznej i powieszenie rynien. Najtańsza oferta była na 30000 ale gość się wycykał i musiałem szukać innego. Ja chodzę, sprawdzam czy jest OK i robię sobie zdjęcia.

james
19-09-2005, 23:59
Ja mam ekipe umowiona na 18 kzl jezeli beda robic beton sami a 15 kzl jezeli beton bedzie z gruchy na lawe, podloge i strop. Wiezba 1 kzl . Dom 200 m2 + garaz na 2 samochody. :)
Doskonała cena! A podpórki juz zamówione? Bo jesienią silne wiatry zapowiadają starzy górale :D

piter1000
20-09-2005, 23:42
Ekipa z polecenia, widziałem ich przy pracy. W tym roku zrobię tylko fundamenty, jak się wyrobię z pozwoleniem. Jak nie, to zaczynam na wiosnę. Ponieważ będę zamawiał beton z gruch to stan surowy wyjdzie mi 15 kzł, więźba 1 kzł , oczywiście tylko robocizna. Ta sama ekipa zrobi tynki itd , instalacje ekipy polecona przez nich ,a elektrykę teść :D .
O wiatr się nie boję :wink:

andan
24-09-2005, 10:40
Dom bez piwnicy, parterowy, 140 m w tym 110 na parterze a reszta-antresola, ściany Max 29, fundamenty i ściany fundamentowe betonowe wylewane z gruchy w deskowaniu, komin klinkierowy, strop drewniany, dach 250 m, 4-spadowy z dwiema "jaskółkami", dachówka ceramiczna. Zapłaciliśmy za robociznę 22 000, w tym 4.500 za stan zero, 7000 za ściany, strop, komin itp, reszta za dach -więźba, pokrycie, dwa okna dachowe, rynny. Robili górale, efektywnie zajęło im to z miesiąc roboty, faktycznie, licząc z przerwami, dwa i pół miesiąca. Ekipa bardzo dobra, kierownik budowy nie miał prawie zastrzeżeń.

andan
24-09-2005, 10:52
Dom bez piwnicy, parterowy, 140 m w tym 110 na parterze a reszta-antresola, ściany Max 29, fundamenty i ściany fundamentowe betonowe wylewane z gruchy w deskowaniu, komin klinkierowy, strop drewniany, dach 250 m, 4-spadowy z dwiema "jaskółkami", dachówka ceramiczna. Zapłaciliśmy za robociznę 22 000, w tym 4.500 za stan zero, 7000 za ściany, strop, komin itp, reszta za dach -więźba, pokrycie, dwa okna dachowe, rynny. Robili górale, efektywnie zajęło im to z miesiąc roboty, faktycznie, licząc z przerwami, dwa i pół miesiąca. Ekipa bardzo dobra, kierownik budowy nie miał prawie zastrzeżeń.

kinga krakow
24-09-2005, 12:40
Andan proszę o namiary na Twoją ekipę

jk69
26-09-2005, 11:09
Andan,

czy jest szansa na kontakt do tych mistrzów?

Pozdrawiam,

piejar
26-09-2005, 12:40
Jestem w stanie uwierzyć Andan-owi. Moja kuzynka buduje (kończy) pod Krakowem i faktycznie za robociznę płacili "grosze" w porównaniu ze mną. Twierdzili, że wysokie ceny u mnie (na Śląsku) wynikają z tego że fachowce u nas są "rozpuszczone" i że "ten Śląsk to taki bogaty". Być może tak faktycznie jest. Moją cenę podawałem powyżej i uważam że jest nienajgorsza choć pewno jakbym jeszcze z rok poszukał :wink: to bym znalazł. Teraz widzę że roboty przy tej mojej chałupie jest naprawdę sporo. I nie jest to temat na dwa miesiące.
Pozdruffka

andan
26-09-2005, 18:59
JK69 i Kinga, poślę wam namiary na priva. To są dwaj bracia z pomocnikami, robią głównie w górach, gdzie są dość popularni - trzeba umawiać się parę miesięcy naprzód, w tym roku już raczej nie ma szans. Pozdrowienia.

kinga krakow
27-09-2005, 13:43
Andan dzięki za informację ja zaczynam na wiosnę 06
może Twoja ekipa znajdzie czas dla mnie

jaclic
04-10-2005, 22:51
A mi robi ekipa w Wawie dom 242m2 w tym garaz na 2 samochody, dom pietrowy + poddasze nieuzytkowe czyli dwa stropy i scian jakby dwa razy wiecej niz w domu parter+poddasze za 140 tys z materialami za stan surowy. Mam nadzieje ze to cena z dolnej polki. Z jakosci jak na razie jestem zadowolony.

armark
09-10-2005, 14:16
Jaclic, a mógłbyś podać na priva namiary na Twoją ekipę - jestem w trakcie rozpatrywania ofert i jedna więcej by nie zaszkodziła...

arluka
03-11-2005, 14:31
A czy wybudowanie domu -ok.200 mkw po podłodze, stan surowy otwarty, bez piwnic, z poddaszem użytkowym- za 21 tys to dużo? Na tyle wycenił mi fachowiec. A dach- ok 240mkw, nieskomplikowany, w kształacie litery T,dwie połaciówki, trzy kominy- za 15tys??

albz74
03-11-2005, 18:28
A mi robi ekipa w Wawie dom 242m2 w tym garaz na 2 samochody, dom pietrowy + poddasze nieuzytkowe czyli dwa stropy i scian jakby dwa razy wiecej niz w domu parter+poddasze za 140 tys z materialami za stan surowy. Mam nadzieje ze to cena z dolnej polki. Z jakosci jak na razie jestem zadowolony.

Jaclic, ja też poproszę namiary na priv.

anam99
06-11-2005, 00:28
A mi robi ekipa w Wawie dom 242m2 w tym garaz na 2 samochody, dom pietrowy + poddasze nieuzytkowe czyli dwa stropy i scian jakby dwa razy wiecej niz w domu parter+poddasze za 140 tys z materialami za stan surowy. Mam nadzieje ze to cena z dolnej polki. Z jakosci jak na razie jestem zadowolony.

Jaclic, jestem w trakcie wybierania wykonawcy. Prosiłabym też o podanie namiarów na Twojego wykonawcę, lub innych godnych polecenia.
Pozdrawiam

anam99
06-11-2005, 00:37
Co sądzicie o powierzeniu budowy pod klucz firmie. Zaproponowano mi wybudowanie stanu 'pod klucz" łącznie z podłogami, glazurą i białym montażem za 300 tys., dom parterowy, niepodpiwniczony z poddaszem użytkowym 150m2 powierzchni podłóg. Czy to drogo? Czy systemem gospodarczym wyjdzie taniej? Czas realizacji ma trwać 6 miesięcy. Technologia tradycyjna.

piejar
06-11-2005, 12:56
Systemem gospodarczym wyjdzie oczywiście taniej, tylko zastanów się o któej wychodzisz z pracy i czy będziesz mieć czas żeby codziennie na tą budowę dojechać (po to żeby zrobić zdjęcie a nie po to żeby pracować). Ja byłem w temacie kompletnie zielony. Wziąłem firmę do roboty (jedną do całości), materiały kupuję sam. Wariant mi się sprawdza. Jak weźmiesz pod klucz to może się okazać, że w tej cenie masz kafelki po 15 pln/m2 i panele po 12 PLN/m2. Oczywiście będzie to gotowy dom, ale czy będziesz z niego zadowolony/a? Ja za 300 kPLN planuję wykończyć dom podpiwniczony, ok 240 m2 podłóg (bez garażu i piwnic) z dachówką ceramiczną ocieplony styropianem. Generalna uwaga: jeżeli bierzesz cały dom od firmy to sprawdź dokładnie jakie materiały będa na to użyte, na każdym etapie budowy.

anam99
06-11-2005, 19:51
Dzięki Piejar, tylko jak znależć taką firmę jak Twoja? tzn. solidną i na tyle tanią by się w takich kosztach zmieścić. Rozmawiałam wczoraj z jednym solidnym ponoć fachowcem to mi zaśpiewał ponad 40 kPLN za robociznę stanu surowego zamkniętego bez ocielenia. A ogólnie radził by na ten stan surowy mieć przygotowane min. 200 kPLN. W porównaniu z tym te 300 kPLN za stan pod klucz wydaje się korzystne (choć jest to strasznie dużo kasy). Jeśli Twoja firma "obsługuje" okolice W-wy i skończysz swoją budowę do wiosny 2006 to proszę!!! prześlij mi na priva jkieś namiary do nich. Dzięki za wskazówki.
Pozdrawiam.

rafslusarczyk
06-11-2005, 21:07
Andan proszę o namiary na Twoją ekipę


podeślij mi namiary do tej ekipy

co prawda już mam ale nigdy nic nie wiadomo

piejar
06-11-2005, 21:14
Moja firma operuje na Śląsku (okolice Rybnika). 200 tys za 150 m2 po podłodze stanu surowego to nawet z ociepleniem moim zdaniem jest dużo. Wiem, że trudno jest znaleźć firmę - czytaj posty ludzi z okolic Warszawy to pewnikiem na kogoś trafisz. Pytaj też znajomych. Z mojego rozpoznania na forum wynika, że to właśnie u mnie, na Śląsku są bardzo wysokie koszty robocizny. 40 kPLN za robociznę z ociepleniem to sporo ale samo ocieplenie to dobre 20-30 PLN /m2. Nie jest to jakaś absolutna granda ale 160 kPLN za materiały na taki stan, to moim zdaniem sporo. Oczywiście wszystko zależy od tego z czego budujesz. Sama dachówka może kosztować 30 lub 60 pln/m2.

anam99
07-11-2005, 18:51
Szkoda Piejar, że mieszkasz tak daleko, ale wiem przynajmniej, że trzeba szukać dalej. Niestety nie czuję się przy tym jak ryba w wodzie, z Twoich informacji wynika jednak, że jest o co powalczyć. Serdeczne dzięki.
Pozdrawiam
Anam.

piejar
07-11-2005, 19:25
Nic się nie przejmuj. Jak mawia o. Rydzyk: Alleluja i do przodu :-)
Ja zaczynałem w 2004 od marzeń i praktycznie zerowej wiedzy. Nikt w mojej bliskiej rodzinie nie budował. Trochę popytałem kumpla, który zaczął kilka lat wcześniej (dziś prawie go dogoniłem - wyprzedza mnie "o okna"), trochę poczytałem w gazetach i na forum. Wykonawców szukałem naprawdę "na ulicy". Pierwszą ekipę, z którą byłem umówiony za, moim zdaniem , b. dobrą cenę 30 kPLN ugadałem ok listopada 2004. Niestety na kilka tygodni przed rozpoczęciem prac, w kwietniu 2005, facet mnie wykiwał i wycofał się. Na szczęście nie płaciłem żadnych zaliczek. Nie miałem również podpisanej z nim umowy - wycofał się podczas uzgodnień ale w mało eleganckim stylu. Na szczęście trafiłem na moją obecną ekipę (za pośrednictwem innego kolegi). Pytaj, zagaduj itd. Nie wierz w piękne obietnice. Raczej żądaj referencji, telefonów klientów u których pracowali itp. Ja jestem zwolennikiem opcji: jeden team do wszystkich robót (sprawdza mi się ten wariant od fazy wykopu do dziś). Jeżeli jesteś nowicjuszem, a ja nim jestem ,( no .. może byłem) to możesz mieć trudności w ocenie jakości prac poszczególnych ekip. Najgorzej jest kiedy dana ekipa wchodzi na robotę raz i znika. Wtedy mogą olewać jakość bo dziabną kasę za swoje i znikają. Za nimi przychodzi następny, na dzień dobry wiesza psy na poprzednikach, mówi, że wszystko jest sp...lone i że będzie chyba drożej kosztować niż mówił na początku. Poza tym trudno jest koordynować kilka ekip bo wszyscy mają połapane po kilka tematów. Moi panowie jakieś 2 tygodnie temu jasno powiedzieli, że starają się robić dobrze, bo wiedzą, że ta chałupa będzie do wykończenia i jak będę zadowolony to oni zarobią kasę a nie inna ekipa. Jak teraz spierdzielą to będą musieli później prostować. Oczywiście ja też muszę pilnować bo materiały do tego "prostowania" idą z mojej kieszeni. Poza tym są zaskakująco przyzwoici. Ich zdaniem kanciarstwo jest dobre ale na krótką metę. Zła sława szybko się roznosi i smród długo się ciągnie.
Kończę bo mnie palce rozbolały. Proszę o podwójne punkty za post. Albo potrójne :-)

dopierozaczynam
09-11-2005, 15:05
Moja ekipa też się rwie do wykańczania zarówno w środku jak i na zewnątrz, jedynie czego mi nie chcieli zrobić to drenażu, za co jestem im wdzięczna, że nie naciągali mnie na coś czego nie potrafią zrobić. Buduję w okolicach Wrocławia ekipę miałam z Piły, ponieważ wrocławscy wykonawcy wołali mi o 7tys.więcej niż wzieli moi, opłaciło się mimo kosztów wynajęcia mieszkania dla nich na 2 miesiące.Są ekipą wartą polecenia, nawet mój kierownik budowy był zdziwiony skąd ich wytrzasneliśmy. Są sumienni, uczciwi, pracowici i prawie wszystko robili zgodnie z projektem i z naszymi zachciankami. Z czystym sumieniem dam namiary jak ktoś będzie zainteresowany

CGRZAD
09-11-2005, 16:53
Moja ekipa też się rwie do wykańczania zarówno w środku jak i na zewnątrz, jedynie czego mi nie chcieli zrobić to drenażu, za co jestem im wdzięczna, że nie naciągali mnie na coś czego nie potrafią zrobić. Buduję w okolicach Wrocławia ekipę miałam z Piły, ponieważ wrocławscy wykonawcy wołali mi o 7tys.więcej niż wzieli moi, opłaciło się mimo kosztów wynajęcia mieszkania dla nich na 2 miesiące.Są ekipą wartą polecenia, nawet mój kierownik budowy był zdziwiony skąd ich wytrzasneliśmy. Są sumienni, uczciwi, pracowici i prawie wszystko robili zgodnie z projektem i z naszymi zachciankami. Z czystym sumieniem dam namiary jak ktoś będzie zainteresowany

Witam,
Czy moge dostac namiar na ta ekipe z Pily

Pozdrawiam
Czeslaw :roll: :roll: :roll:

Bartczak Zdzisław
09-11-2005, 23:24
U mnie dom 105,5 m2 + garaż ok. 19,o m2
- fundamenty wylewane z gruchy
- ściany zew. jednowarstwowe z Ytonga 36,6 cm. i 24 cm. garaż
- ściany działowe i nadproża sytemowe Ytong
- strop gęstożebrowy Teriva
- kominy /tylko wentylacyjne/ z pustaków
- ściany nośne szczytowe poddasza = 22.400 pln /1 wykonawca/.
Więźba/ dach dwuspadowy z facjatą nad wejściem/ + pokrycie dachówką cem. /198 m2/+ system rynnowy kanion + trzy okna dachowe oraz dach
nad garażem 28 m2 = 11.650 pln /2 wykonawca/.
Tyle wyniósł koszt robocizny mojego domu. Z wykonawców jestem bardzo
zadowolony i nie uważam abym przepłacił.

Bartczak Zdzisław
09-11-2005, 23:28
U mnie dom 105,5 m2 + garaż ok. 19,o m2
- fundamenty wylewane z gruchy
- ściany zew. jednowarstwowe z Ytonga 36,6 cm. i 24 cm. garaż
- ściany działowe i nadproża sytemowe Ytong
- strop gęstożebrowy Teriva
- kominy /tylko wentylacyjne/ z pustaków
- ściany nośne szczytowe poddasza = 22.400 pln /1 wykonawca/.
Więźba/ dach dwuspadowy z facjatą nad wejściem/ + pokrycie dachówką cem. /198 m2/+ system rynnowy kanion + trzy okna dachowe oraz dach
nad garażem 28 m2 = 11.650 pln /2 wykonawca/.
Tyle wyniósł koszt robocizny mojego domu. Z wykonawców jestem bardzo
zadowolony i nie uważam abym przepłacił.

kabietka
09-11-2005, 23:53
Moja ekipa też się rwie do wykańczania zarówno w środku jak i na zewnątrz, jedynie czego mi nie chcieli zrobić to drenażu, za co jestem im wdzięczna, że nie naciągali mnie na coś czego nie potrafią zrobić. Buduję w okolicach Wrocławia ekipę miałam z Piły, ponieważ wrocławscy wykonawcy wołali mi o 7tys.więcej niż wzieli moi, opłaciło się mimo kosztów wynajęcia mieszkania dla nich na 2 miesiące.Są ekipą wartą polecenia, nawet mój kierownik budowy był zdziwiony skąd ich wytrzasneliśmy. Są sumienni, uczciwi, pracowici i prawie wszystko robili zgodnie z projektem i z naszymi zachciankami. Z czystym sumieniem dam namiary jak ktoś będzie zainteresowany

Cześć!!
Czy mogę prosić na priv namiary tej solidnej ekipy z Piły
Pozdrawiam :lol:

Ulik
11-11-2005, 20:01
to ja tez podam ile placilam mojej ekipie (gorale)
domek 128 m2 z garazem w bryle, dach kopertowy z jaskolka pow 210 m2, sciany BK jednowarstwowe na klej
stan zero razem z chudziakiem 6700
sciany parteru 4700
strop i schody (monolit) 4500
sciany poddasza 4800
dach (konstr., deskowanie i raz papa) 5700
blacharka (nie podjal sie - przyprowadzil kumpla- tez gorala) +rynny 700
kominy (dwa) z cegly+klinkier 2000
gont (nie podjal sie- zrobil brat blacharza :D ) 3100

budowa wysprzatana, okna i garaz zabite folia na ramkach, i zrobione piekne sosnowe drzwi z desek
sciany wszystkie w cenie- dzialowe tez

wykonawca godny polecenia
wykop pod fundamenty robilam 5 wrz, w tej chwili elektryk konczy instalacje i tynkuje :lol:

james
11-11-2005, 21:04
Jak widzę niektóre podawane kwoty to aż mi gula lata. Znajomemu tydzień temu zaśpiewali za domek 90 + garaż 25 (parterowy, BK 24,dach dwuspadowy, więźba z wiązarów - czyli prosty aż do bólu) 23 tyś. Kwota jest z kierownikiem i pokryciem dachu ale bez wspomnianych wiązarów i rozprowadzenia kanalizy :o :o
Co gorsza twierdzi, że specjalnie niższych ofert nie widać a i wykonawcy nie bardzo skłonni są do negocjacji! Jest bardzo dużo osób budujących i planujących budowę na wiosnę, a wykonawców szczególnie tych dobrych, jak na lekarstwo. (ok. Wrocławia)

olarafal
13-11-2005, 15:39
Witajcie
Moze ktos z Was budował lub buduje sie na Warmi i Mazurach i zna tania i szybką ekipe budowlaną ?, lub dobrego i taniego dekarza. W 2006 chce postawic stan surowy zamkniety. Wstepnie bedzie to projekt "Wiera"

http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/wi/wiera.pdf

Moze jest tu ktos kto budowal ten dom i ma jakies doswiadczenie.
Ja mysle o zmianie dachu wywalenie daszku nad garażem tak aby obniżyc koszty....

Emkusia
20-11-2005, 10:25
Jestem z warm - maz. Za dom o powieszchni uzytkowej 156 mkw + garaż, ok 18 m ( 200m całk) zapłaciłam za stan surowy 98 tys. Czy to dużo? Dodam, że dach jest kopertowy, podobno trudny, bez piwnicy.
projekt Sława z archipelagu, z małymi zmianami

Darek Rz
20-11-2005, 10:39
Jestem z warm - maz. Za dom o powieszchni uzytkowej 156 mkw + garaż, ok 18 m ( 200m całk) zapłaciłam za stan surowy 98 tys. Czy to dużo? Dodam, że dach jest kopertowy, podobno trudny, bez piwnicy.
projekt Sława z archipelagu, z małymi zmianami

Witam !!!

Jeśli to cena za materiały i robociznę to OK a jeśli za samą robocizne to................. cena kosmicznie wysoka .

pozdro D.RZ

Emkusia
20-11-2005, 10:58
oczywiście, że również za materiały...
Mamy przeprowadzoną wstępną rozmowę z wykonawcą, że za wykonanie domu pod klucz weźmie od nas 1100 m kw, czy to możliwe? To czy w takim wypadku stan surowy nie jest proporcjonalnie za drogi do reszty?
Pozdrawiam

olarafal
20-11-2005, 22:41
Witaj Emkusia
Cena super jak za taki domek-bardzo ładny projekt !! Mam kilka pytań.. Z jakich materiałów budujecie ?? czy systemem gospodarczym ?? Stan surowy ... otwarty ?? Jak mozecie podajcie co to za ekipa szukam ekipy na przyszły rok
Pozdrawiam

Emkusia
20-11-2005, 22:54
Witam...
My jesteśmy z Dobrego Miasta a nasz wykonawca z Ornety. Planowaliśmy budować sami, szukać ekpi do poszczególnych etapów, ale po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy się oddać sprawy w ręce fachowca.
Na dzięn dzisiejszy skończyliśmy i mamy stan surowy otwarty. Budujemy z porothermu. Podajcie maila to przeslę Wam jego nr, Pozdrawiam.
ps. Gdzie zamierzacie się budować?

_Beti_
20-11-2005, 23:05
kurcze jestem w szoku u nas (podkarpacie) sama robocizna to 10-18tyś za stan surowy ja dziś się dogadałam na
3500- murarka
1000 drewno dach bez deskowania
1400 pokrycie blachodachóką
bez jedzenia oczywiście
fundamenty zrobione samodzielnie
stropy także robimy samodzielnie, murarz ma nam podesłać jednego mądrzejszego do pokazania jak mamy robiś wieniec

Emkusia
20-11-2005, 23:17
Właśnie u nas to jest tak, że zachodzimy sobie co jakiś czas na budowę i sprawdzamy postępy. Mam nadzieję, że jak dojdzie do wykończeniówki to też będzie się to wszystko sprawnie odbywało.
Teraz mamy dach, pod papą, docelowo ma byc dachówka.
To chyba naprawdę dosyć atrakcyjna cena.
Pozdrawiam

Adamari
28-11-2005, 10:16
Prosbe o pomoc mam :)
W marcu/kwietniu zaczynam budowe AkacjiII http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=11&a=3&sid=5
Pomoc w budowie zaoferowal mi ktos z rodziny, kto posiada firme budowlana, ale ja kompletnie nie wiem jaka kwota za postawienie chalupki jest rozsadna, a jaka powinna mnie sklonic do poszukania innej ekipy (czego nie wykluczam).
Sprawa pilna, bo w weekend podpisywalabym umowe.
Interesuje mnie stan surowy otwarty bez krycia dachu, ale z więźbą (w drugiej opcji interesuje mnie calosc, czyli z kryciem dachu blachodachowka).
Sciany zewnetrzne chyba z U220, choc rozwazam inne (wycena jednak dotyczylaby u220)
Mam juz fundamenty (ławy).
Budowa 20 km od Warszawy, ekipa rowniez spod Warszawy.
Zalezy mi na szybkim postawieniu domu, bo bank mnie cisnie ;)
Bardzo prosze o pomoc w wycenie (ewentualne oferty od ekip budowlanych z checia rozpatrze).

_Beti_
28-11-2005, 18:15
powiem tak moja koleżanka wybudowała ten dom buduje sama z mamą więc nie ma żadnej pomocy ani pojęcia o budowaniu dlatego wzięła ekipę do tego domciu skasowali ją na 20 tys. ale zrobili wszystko fundamenty, murarka, dach z pokryciem (dachówka +rynny +okna dachowe=27tyś tak na marginesie tyle zapłaciła, okna 7 tyś) pierwsza tzw ślepa wylewka, tarasy ona jest bardzo zadowolona z ekipy, buduje na Podkarpaciu z maksa.

robert_lew
29-11-2005, 10:19
Ja za stan surowy bez pokrycia dachowego mam do zapłacenia 170 tys zł za 245,7 powierzchni netto

kirkris
29-11-2005, 11:15
stan surowy z dachem (ceramika) - jakieś 170 tys. w tym robocizna 40 tys. (w tym kierownik, koparkowy itp)

29-11-2005, 12:12
Dom parterowy z poddaszem użytkowym 145 m kw, stan surowy otwart (deskowanie + papa) bez dachówki, dach o pow. 280 m kw, cztero spadowy z trzema wystawkami (lukarnami), ściana jednowarstwowa 24 cm (docelowa dwuwarstwowa) cena robocizny - 15000 PLN w tym robocizna więźby 5000 PLN. Majstry z Wilekopolski.

Adamari
30-11-2005, 10:04
Głowa mnie od tego rozbolala ;)
Dziekuje Wam bardzo za pomoc.

Tian
01-12-2005, 15:31
Witam Wszystkich Serdecznie.
Jestem na etapie wyboru ekipy budowlanej.
Najchętniej wykonującej dom pod klucz.
Solidnej, rzetelnej i taniej.
Proszę o namiary.

superDanio
04-12-2005, 19:53
fundamenty,ściany,strop,schody,więźba+dach,scia nki działowe,kominy dom około 150m2 ,dach 200m2 jakieś 24 tys wyszło .solidna ekipa dadam :wink: