PDA

Zobacz pełną wersję : Alter Ego zuzków - kometnarze



Strony : [1] 2

monika.KIELCE
26-02-2009, 20:10
No to jazda :wink:

1kinia1
26-02-2009, 22:15
no to będę pierwsza - życzę powodzenia - piękny ten projekt..
jeśli chodzi o ytonga to nie bedziecie żałować.
pozdrawiam

marijah
02-03-2009, 22:47
witam:)
bardzo ładny projekt wybraliście:)
podobają mi sie nowoczesne domki bo sa takie inne i z charakterem :)

pozdrawiam

ponury63
04-06-2009, 21:54
[wpis przeniesiony z dziennika budowy]


No pięknie witam i gratuluję nowego członka rodziny. Czekałem na Wasz powrót do gry... czyli na forum muratora. Zaczęliście wątek Alter Ego i zniknęliście na prawie trzy miesiące. Ale jesteście rozgrzeszeni bo przyczyna była ważna :)

Króciutkie pytanie ile kosztował Was ten wspaniały stan zero ???

Acha, moje przygotowania do budowy opisałem wątku w uwagi i opinie o Alter Ego. Obecnie kończę casting na wykonawcę stanu surowego zadaszonego.

Pozdrowiania
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik90061.htm

tutli_putli
13-06-2009, 11:42
Witam
Kolejny ( z nielicznej grupy) piękny, nowoczesny projekt - mam nadzieję, że wkrótce zamieścicie więcej zdjęć?
pozdrawiam
Małgosia

monika.KIELCE
14-06-2009, 23:26
Witaj, tutli_putli. Ja też się cieszę, że coraz więcej osób chce postawić coś oryginalnego, a nie tylko te, bez urazy, muchomorki z czerwonym, kopertowym dachem.
Zdjęcia oczywiście będą, potrzeba tylko znaleźć chwilkę na ich powklejanie. Dziś kolejna porcja.

dawidoff
17-06-2009, 21:04
Witam gratuluje wyboru projektu mi tez on wpad do gustu, 1 sierpnia zaczynam budowe Alter Ego.Ile czasu zajeło postawienie stanu zero? z góry dziękuje za odpowiedz.

monika.KIELCE
17-06-2009, 23:46
Witam serdecznie dawidoff :)
Od wytyczenia przez geodetę do zalania chudziaka równe 2 tygodnie. Nie zostało wykonane zewnętrzne ocieplenie fundamentów - to zamierzamy zrobić sami jak czas pozwoli, zapewne już po przykryciu.

Christopher_Krzychu
21-06-2009, 13:08
Witaj monika.Kielce

Melduję, że z moim Alter Ego już Was gonię. Wczoraj zostały zalane fundamenty. Widzę że też wybieracie dachówki w kolorach typu grafit , antracyt itp. Jakie ceny dostaliście na pokazywane przez Ciebie dachówki ?

pozdrowienia i powodzenia

http://images47.fotosik.pl/148/dc3e5f650b7f3629med.jpg (http://www.fotosik.pl)

monika.KIELCE
21-06-2009, 23:00
Hej Christopher,
jak już zaczęte to teraz poleci. Widz, że fajnie wykopane miałeś. U nas był dużo większy bałagan, na szczęście szybko zniknął.

Co do dachówki, to ciężko porównać konkretne wyceny, bo każdy sprzedawca wliczał coś innego: jeden dawał dachówki wentylacyjne, inny nie. Jeden liczył rynny plastikowe, drugi stalowe, trzeci tytan-cynk. Inna membrana, inna ilość obróbek. Generalnie dachówka podstawowa Creaton Balance 33pln/m2 brutto, Koramic L15 38,5, Roben SF-plus 32. Wybraliśmy Creatona. Dalej nie wiem yjakie rynny i obróbki.

szkutnikwoj
06-07-2009, 16:10
Witaj Moniko,
Gratuluje slicznej coreczki oraz ladnego domu w budowie.
Musze sie pochwalic ze tez budujemy wedlug tego projektu i juz wykanczamy powoli pomieszczenia.
Widze ze projekt zostal juz poprawiony, my mielismy blad w rzucie fundamentow.
Pozdrawiam:
Wojciech

monika.KIELCE
08-07-2009, 22:40
Musze sie pochwalic ze tez budujemy wedlug tego projektu i juz wykanczamy powoli pomieszczenia.

Miło słyszeć, że ktoś jest już dalej niż my. Mam w takim razie pytanie odnośnie dachu nad garażem - jak go wykonałeś? Zgodnie z projektem? Majstry kręcą nosami i odradzają takie rozwiązanie. Najchętniej to by tam zrobili dodatkowy pokój z normalnym dachem :) Ja się im jednak nie daję. Mówię że ma wyglądać jak w projekcie i nie przeciekać. I nic więcej od nich nie wymagam :P

Christopher_Krzychu
09-07-2009, 23:44
szkutnikwoj napisał:

Widze ze projekt zostal juz poprawiony, my mielismy blad w rzucie fundamentow.

szkutnikwoj, ależ mnie przestraszyłeś. Napisz proszę na czym poległ błąd w rzucie fundamentów. I to jeśli możesz jak najszybciej - zapewnisz mi dzięki temu spokojny sen. Będę bardzo wdzięczny.
Pozdro.

szkutnikwoj
10-07-2009, 14:50
Moniko,

Dach nad garazem wykonalismy zgodnie z projektem czyli strop, paroizolacja, welna mineralna, folia dachowa przystosowana pod zwirek, i zwirek, ktory maja nam rozsypac w przyszlym tygodniu. Wszystkie obroki dachowe z blachy firmy Planija, z tej samej firmy mamy rynny. Nas tez wszyscy pytaja dlaczego na garazu nie zrobimy tarasu albo pokoju, ale nam sie podoba dach jak w projekcie i basta!

Krzysztofie,

Blad w naszym projekcie, ktory zresza zglosilismy projektantowi by inni nie mieli tego problemu co my, polegal iz rzut scian fundamentowych nie pokrywal sie z rzutem scian parteru. Bylo to dokladnie w miejscu lukarny, sciana fundamentu byla linia prosta a sciana parteru byla wysunieta, efekt byl taki ze jak panowie budowlancy zaczeli murowac sciany parteru to sciana lukarny wychodzila im w powietrzu. Jakos sobie poradzilismy!
Natomiast na twoim zdjeciu widze ze masz ten sam bledny projekt jak my. Musisz poszerzyc lawe w miejscu sciany lukarny by sciana parteru miala wsparcie na scianie fundamentowej! Jezeli masz watpliwosci o co chodzi podaje moja komorke, smialo dzwon to wytlumacze Ci na projekcie 695-987-446

Pozdrawiam i powodzenia:
Wojciech

monika.KIELCE
10-07-2009, 22:57
To u mnie już jest poprawione. Na rzucie fundamentu część 'lukarniana' wysunięta o 30 cm. Może to zależy, z jakiego biura projekt zakupiony. Jedni poprawili, inni nie.

GLAMOURMUM
28-07-2009, 11:21
Domek bardzo fajny....

ale mała zabka pobija go na głowy - jest śliczna....i taka słodka :)

Życzę powodzenia na budowie....

coffee
25-08-2009, 20:37
Witaj Moniko,
przepiękny projekt wybraliście. Baardzo mi się podoba.
Trafiłam do Ciebie przez wątek o dachówce. Lada dzień, ma do nas przyjechać transport z identycznym Balancem. Napisz mi proszę, jakie rynny zamontowaliście? Bardzo ładnie dobraliście kolor do dachówki. Właśnie czegoś takiego szukam.

W ogóle pięknie Wasz dach się prezentuje. Wciąż mam nadzieję, że ominą nas kłopoty związane z Creatonem :roll:

monika.KIELCE
25-08-2009, 22:32
Rynny to Gleco stalowe, kolor grafit. Powiem szczerze, że nie celowaliśmy w identyczną kolorystykę ale jakoś tak samo wyszło :)
Miały być Rheinzink patynowane. Pierwsze wyceny obu firm były zbliżone. Tylko potem na Galeco dostaliśmy dodatkowy rabat, a z tytan-cynkiem wyszły komplikacje i cena poszła w górę. Na razie nie żałuję wyboru.

Co do kolorystyki, nie chcieliśmy mieć trzech kolorów na dachu (dachówka, obróbki, rynny). Myślę, że gdyby rynny miały inny odcień, też wyglądałyby ładnie. Lub rynny i obróbki w jednym kolorze, a dachówka w drugim.

Dodam jeszcze, że blacha to RAL 7016.

Udanego budowania, samych trafnych decyzji i pożądnych ekip :)

coffee
26-08-2009, 16:16
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedz.
No nie mogę się napatrzeć na ten Twój dach :)

monia_mac
01-09-2009, 11:29
Ja również jestem pod wrażeniem dachu. Nie ukrywam że ja wciąż się zatsanawiam co wybrac na dach tzn jakiej firmy dachówkę bo że antarcyt to już jest dawno przesądzone. Mam do Ciebie tylko takie pytanko a gdzie zamawialiście dach?

monika.KIELCE
01-09-2009, 14:40
monia - poszło na priv

monia_mac
01-09-2009, 19:56
Dzięki :D

FajnyRobert
22-09-2009, 21:49
możesz dać mi namiary na tartak skąd masz więźbę?

FajnyRobert
22-09-2009, 22:02
ile płaciłaś za szt. podstawowej dachówki i gdzie w Kielcach kupiłaś?

coffee
26-09-2009, 11:00
Moniko, czy udało Ci się kupić coś do zamalowania odprysków na dachówce? Przydałby nam się jakiś spray do Balance. Zadzwonie w poniedziałek do przedstawiciela, no chyba że już rozpoznałaś rynek :)
Nasza dachówka dojechała na ostatnią chwilę, po prawie 11 tygodniach.

monika.KIELCE
26-09-2009, 22:15
Niestety nie. Kilka razy pytałam na składzie, obiecywali dowiedzieć się u przedstawiciela, ew. ściągnąć coś, "bo przy tak popularnej dachówce, ludzie na pewno wezmą i zimną angobę" - tak mi mówili.
Szukałam w necie, na allegro i po sklepach internetowych, znalazłam tylko preparaty Koramica, nie było wcale Creatona czy innych producentów.

coffee
28-09-2009, 20:34
Dzięki za odpowiedz. Za kilka dni zobaczę, jak bardzo potrzebuję takiego wynalazku i skontaktuję się z przedstawicielem Creatona.
pozdrawiam
coffee

monika.KIELCE
28-09-2009, 22:59
Ano właśnie, o tym zapomniałam napisać. U mnie z dołu praktycznie nie widać odprysków na dachówce (poza kilkoma miejscami, a i to trzeba się wpatrzyć). Dlatego szukanie angoby na "zaprawki" na razie zeszło na dalszy plan.

Gosik21
13-10-2009, 08:47
Hej, Moniko!
Widzę, że macie komin wykończony blachą. Też chciałabym tak u siebie zrobić. Mam pytanie, czy pod blachę kładliście styropian? Może napisz parę słów o tym kominie, czy były jakies problemy z obróbką?
Twój dom wygląda super! Ja buduję domek tradycyjny, ale chcę go wykończyć w stylu nowoczesnym.
Pozdrawiam, Gosia

monika.KIELCE
13-10-2009, 21:59
Może napisz parę słów o tym kominie...


Gosiu, już się biorę za wklejanie, zaraz będzie w dzienniku :D

Gosik21
13-10-2009, 22:35
Dzięki Moniko za "Balladę kominową" :) Pozwolisz, że też wydrukuję sobie takie zdjątka i pokażę mojemu wykonawcy. Ciekawe, co na to powie? Nie jest typowym dekarzem, buduje nam dom od fundamentów po dach, ale jest zdolniacha i myslę, że z taką obróbką na pewno sobie poradzi. Najgorsze, że mój mąz nie jest przekonany do blachy, cały czas obstaje przy cegłach klinkierowych :x Muszę jeszcze nad nim popracować :wink:
Pozdrawiam, Gosia

monika.KIELCE
13-10-2009, 22:39
A tu jeszcze parę fotek moich kominów. W razie czego, pytaj śmiało.

http://img48.imageshack.us/img48/1751/dachowka021.jpg

http://img67.imageshack.us/img67/4667/dachowka015.jpg

http://img79.imageshack.us/img79/6827/dachowka016.jpg

mazo
04-11-2009, 16:49
Przychodzę z rewizytą! Zazdroszczę, że już tak daleko jesteście. A projekt bardzo fajny! Dach i kominy świetne i w ogóle dom bardzo fajnie się prezentuje, wyjdzie ładniej niż na wizualizacjach!

monika.KIELCE
04-11-2009, 23:22
Dzięki mazo.
Co do wizualizacji - na pewno będzie inaczej. Myślę, że chyba wyjdzie coś podobnego jak u Irmy.
Drewno na pewno będzie pod zadaszeniem, na elewacji frontowej. A co dalej, to nie wiem, jeszcze nie zdecydowane.

Basia_KRK
12-11-2009, 19:39
No proszę, jak fajnie u Was :D

Mam pytanie techniczne, bo u nas będzie podobnie i zaczęłam się ostatnio nad tym zastanawiać. Jak z tej lukarny odprowadzacie wodę? tzn. tu jest dach płaski, prawda? więc jak spływa woda? :-? Albo jak śnieg napada na ten płaski dach, to jak potem się roztopi, to gdzie i jak spłynie?


Fotki dachu w budowie:

http://img198.imageshack.us/img198/7513/dsc00267vrs.jpg

http://img512.imageshack.us/img512/8099/dsc00271d.jpg

monika.KIELCE
13-11-2009, 22:04
Witaj,
muszę przyznać, że trochę zabawy z tym było. Ostatecznie zrobiono to tak:

-konstrukcja ramowa z belek krokwiowych 8x18cm i łat 4x6cm, od razu z wyprofilowanymi spadkami - kierunek spadków zaznaczyłam na zdjęciu

- dwie plyty OSB3, jedna na prawej, druga na lewej połowie

- dodatkowa konstrukcja drewniana - imitacja małego ogniomurka

- kliny na styku ogniomurka z płaszczyzną poziomą, aby nie było ostrych załamań papy (o tym niektórzy lubią zapomnieć)

- papa podkładowa (3,2mm) i wierzchniego krycia (5mm),obie termozgrzewalne

- na koniec obróbki tych moich ogniomurków

Spadki zaznaczone na zdjęciu mają około 2%. Myślę że pewniejsze byłoby 3% - taki minimalny spadek zazwyczaj przyjmuje się dla dachów płaskich ale już tak u mnie zrobiono.

Woda omija ścianę lukarny i po jej zewnątrznej stronie spływa do rynny.

Na zdjęciu widać, że w jednym rogu zostaje mała kałuża - widać spadek nie jest idealny. Od sierpnia nic jednak nie przeciekło, mam nadzieję, że tak będzie przez kilkanaście najbliższych lat.

Może na wiosnę mąż wylezie tam sprawdzić co i jak, przy okazji pomaluje jakimś specyfikiem konserwującym. Myślałam też, żeby wysypać tam ochronnie warstwę żwirku, tak z 5 cm grubości, nie wiem tylko czy woda nie będzie go wymywać.

Uff, mam nadzieję, że w miarę to przejrzyste i zrozumiałe :)

monika.KIELCE
13-11-2009, 22:05
hehe, zapomniałam o zdjęciu :)

http://img4.imageshack.us/img4/8783/dsc00266as.jpg

BetaGreta
19-11-2009, 15:12
Bardzo ciekawy projekt.
Będę zaglądać aby zobaczyć efekt końcowy :D
Mnie jednak zaciekawił temat płaskiego dachu, który u Ciebie też występuje. U mnie cały dach będzie płaski.
Czy mogę sobie skopiować informacje, które są u Ciebie w komentarzach.

Pozdrawiam,
BetaGreta

monika.KIELCE
21-11-2009, 19:53
Jasne, jeżeli tylko będą przydatne. Po to w końcu mamy to forum. Pisać o swoich doświadczeniach, pytać i czerpać wiedzę od innych forumowiczów.

BetaGreta
21-11-2009, 20:01
Jasne, jeżeli tylko będą przydatne. Po to w końcu mamy to forum. Pisać o swoich doświadczeniach, pytać i czerpać wiedzę od innych forumowiczów.

To kopiuję :)

lamia6806
05-01-2010, 08:09
Kończę budowe w powiecie Kielce i poszukuję :
1) geodety, który sprawnie
zrobi inwentaryzację geodezyjną do zgłoszenia budynku do uzytkowania
2) kogoś, kto za rozsądne pieniądze sporządzi świadectwo energetyczne
budynku

Możesz pomóc ?

Basia_KRK
05-01-2010, 10:35
Dziękuję za wskazówki odnośnie dachu. Jak się spisuje podczas zimy?

Powodzenia z elektrykami! :wink:

monika.KIELCE
05-01-2010, 11:36
Kończę budowe w powiecie Kielce i poszukuję :
1) geodety, który sprawnie
zrobi inwentaryzację geodezyjną do zgłoszenia budynku do uzytkowania
2) kogoś, kto za rozsądne pieniądze sporządzi świadectwo energetyczne
budynku

Możesz pomóc ?

1. Kumpel ma brata geodetę, tyczyli u mnie budynek, całkiem sprawnie poszło. Nie wiem czy to "układy", czy zawsze tak. Nawet nie mam tel. do niego, wszystko załatwiałam przez kumpla. W razie czego napisz na priv, poszukam namiarów.

2. O tym jeszcze nie myślałam. Długa droga na razie.

monika.KIELCE
05-01-2010, 12:15
Dziękuję za wskazówki odnośnie dachu. Jak się spisuje podczas zimy?


Prawdę mówiąc nie wiem. Jakoś dawno nie byłam na budowie. Jutro popatrzę.

Basia_KRK
05-01-2010, 12:25
Fajnie, będę czekała na info :wink: Głownie to jestem ciekawa jak z wodą, czy zamarza na dachu czy spływa... jakoś nie daje mi to spokoju :roll:

monika.KIELCE
07-01-2010, 09:28
No i za dużo tego dachu nie widziałam. Od środka wszystko OK, a na zewnątrz to wszystko pokryte puchową pierzynką.

Basia_KRK
08-01-2010, 12:15
Dzięki Monika :D

acca5
16-07-2010, 00:03
Ale super domek. podziwiam.i będę zaglądać.

claris
16-07-2010, 10:39
Że też ja dopiero do Twojego dziennika trafiłam. Boski domek i zajefajna elewacja. Gratuluję, wygląda nie tylko nowocześnie, ale także niesamowicie elegancko.

monika.KIELCE
19-07-2010, 12:29
acca5: witam u mnie i zapraszam jak najczęściej :)

monika.KIELCE
19-07-2010, 12:44
claris:
w miarę wolnego czasu wczytuję się w Twój dziennik. I zazdroszczę tych wizualizacji wnętrz. Ja jakoś nie mogę się za to zabrać. Na początku jakiś ogólny zarys się zrodził ale żeby konkretne płytki, meble, sprzęty - nie ma nigdy na to czasu. Wydawało się, że jeszcze tyle na to czasu, a pewnie okaże się, że wszystko wybiorę w jeden dzień, w jednym sklepie. I potem będę żałować przez długie lata, do dużego remontu.

claris
19-07-2010, 20:42
Monika, my 1.5 roku straciliśmy na wszelka papierologię zanim dostaliśmy pozwolenie na budowę. Wierz mi, to wystarczająco dużo czasu żeby przemyśleć milion detali :)

monika.KIELCE
19-07-2010, 21:18
My też mieliśmy sporo na analizy, przemyślenia. Szkoda,że nie było nikogo na forum, kto już postawił taki domek, od kogo można by czerpać doświadczenia. Dopiero jak byliśmy w trakcie, rozwinął się trochę wątek o Alter Ego.
Teraz, z perspektywy czasu widzę jednak, ile rzeczy przeoczyliśmy, o czym nie pomyśleliśmy w ogóle, ile decyzji trzeba było podjąć na budowie albo nawet i przez telefon, w ciągu 5 min. Prawdą jest to powiedzenie, że pierwszy dom dla wroga...
A dodam, że skupialimy się bardziej na etapie do SSZ plus reku i podłogówka. Mąż rozkminił OZC, policzył ogrzewanie i wentylację. Główne założenie to dom energooszczędny.
I w całym tym ocieplaniu, uszczelnianiu, łataniu mostków itd. nie było czasu na wykończenie.

claris
19-07-2010, 23:06
Nie da rady nie przeoczyć pewnych rzeczy. Nam tez się nie udało mimo oglądania domu wybudowanego wg tego samego co nasz projektu. Ale następny dom już na pewno będzie łatwiej wybudować :D
A teraz mam tę przewagę, że chwilowo nie pracuję i mogę więcej czasu poświecić na budowę.
Jutro wchodzi ekipa od rekuperacji - kciuki się przydadzą :)

Christopher_Krzychu
22-07-2010, 23:09
Monika,

super zdjęcia, super chata .... ale podgoniliście... elewacja - palce lizać. U mnie idzie trochę wolniej, utknąłem na walkach z kolejnymi wykonawcami o dotrzymanie umowy - czyli jak rolety - ta mają się kurczę podnosić i opuszczać a nie tylko być zapłacone przez skromnego inwestora. Niestety to dochodzenie swego zajmuje sporo czasu.

Ale podgonię budowę jeszcze trochę i też pochwalę się zdjęciami.

Trzymam za Was nieustająco kciuki....

monika.KIELCE
23-07-2010, 08:43
Oj, szkoda że to tylko z zewnątrz takie postępy. A środek czeka na instalacje, też mamy spory poślizg.
Nie daj się wykonawcom, walcz o swoje. W końcu płacisz grubą kasę (jak każdy budujący) i należy się za to solidna usługa. Oby jak najmniej partaczy, czego sobie ;) i wszystkim budującym życzę.

prawdziwy.anika
01-09-2010, 21:32
gdzie ja bylam jak mnie tutaj nie bylo?ale super stodola!!!!
bede sie za nia rozgladac w miescie....
dodaje do podgladanych :)

monika.KIELCE
02-09-2010, 08:22
Choć mapka z googla jest na początku dziennika, to przyznam, że domek mamy nieźle schowany.
Trochę nad tym ubolewam, bo czasem to by się człowiek tak chciał pochwalić wszystkim.
Najlepszy widok mamy od sąsiada z działki i to zimą, jak liście z drzew spadną.
W każdym razie jak najbardziej zapraszam.

prawdziwy.anika
02-09-2010, 14:49
mam identyczny ksztalt dzialki jak Ty(tylko szerokosc wjazdu 4 metry,brama sie tylko zmiesci)
z jednej strony fajnie byc troszke schowanym,a z drugiej nawet frontu ogrodzenia nie ma jak zrobic..... http://cheesebuerger.de/images/smilie/boese/a035.gif coby jakos ladnie bylo....a z trzeciej strony,zaoszczedzi sie na froncie http://cheesebuerger.de/images/smilie/froehlich/k015.gif

monika.KIELCE
02-09-2010, 14:57
no jest jeszcze 4 strona: jak na takim kawałeczku zmieścić wszystkie media. Do tego w ogrodzeniu, od ulicy skrzynka od prądu i gazu. Na bramę może braknąć miejsca ;)

karolapop
04-09-2010, 00:16
Monika,
suuuuuuper domek, świetny dziennik!
Zaczynamy właśnie budowę naszego wymarzonego i zazdraszczam, ze już jesteście tak daleko ;) Również jestem z CK, napisałam prywatną wiadomość. A dziennik i wątek zaczynam obserwować o są b.interesujące.

monika.KIELCE
15-09-2010, 13:30
Tak, po całości. Już rozłożona, właśnie się testuje.

prawdziwy.anika
15-09-2010, 14:09
czy bedziesz dokladac kaloryfery jakies czy nic a nic?

monika.KIELCE
16-09-2010, 08:07
W łazienkach będą drabinki zasilane jak podłogówka czyli niską temperaturą. Rozmiar jeszcze nie wybrany. Raczej damy tam też grzałki elektryczne - podsuszanie w okresie, gdy nie grzejemy.
Będzie też koza w salonie.
Po jednym tanim grzejniczku w garażu i kotłowni, raczej na zapas bo grzać nie przewidujemy tam do 20 *C.
I tyle, w pokojach,kuchni sama podłogówka. Ogrzewanie podłogowe to kompleksowy system grzewczy, wystarczy sam o ile jest w miarę policzony i dobrze zrobiony.
Jak ktoś nastawia się tylko na grzejniki to czy daje rurki w podłodze na wszelki wypadek, na zapas?

prawdziwy.anika
16-09-2010, 19:37
:cool:

monika.KIELCE
16-09-2010, 21:36
na 90% dedietrich mca15 z zasobnikiem firmowym 150 lub z biawarem quattro stojącym też 150l

monika.KIELCE
17-09-2010, 07:38
Przede wszystkim z uwagi na małe zapotrzebowanie domku na ciepło. Kotły dwufunkcyjne, aby zapewnić komfort ciepłej wody muszą mieć min 22-24kW. Do ogrzewania jest to 2x za dużo. Przewymiarowanie kotła wiąże się z kolei z taktowaniem, większym zużyciem gazu i samego kotła. Nie da się więc połączyć domu energooszczędnego i pieca dwufunkcyjnego.

monika.KIELCE
17-09-2010, 09:06
"wlasnie zerknelam do projektu i mam zaproponowany dwufunkcyjny 20 w,z czego 14 na ogrzewanie,a reszta na ciepla wode"

To nie do końca tak. Kocioł ma moc 20 kW i takiej używa, niezależnie czy do CO, czy do CWU. CWU ma priorytet, bo tu trzeba duuużo mocy, żeby szybko podgrzać dużo wody. A te 14 kW to zapewne zapotrzebowanie budynku na ciepło wyliczone przez architekta. Jeżeli coś zmienisz, zbudujesz inaczej niż w projekcie (np grubszy styropian na ścianę, inne okna) to zmieni się też zapotrzebowanie budynku.

manieq82
23-09-2010, 00:30
oj przepraszam za zaśmiecanie wczorajsze
prawie usypiałem jak to pisałem i tak wyszło
fajnie wygląda ta lampa i dzięki za namiar :)

pozdr

monika.KIELCE
23-09-2010, 22:15
Spoko, nie ma probelmu :)
Przed zakupem przejrzałąm kilka sklepów internetowych z oświetleniem (po kilkanaście stron lamp ogrodowych/na elewację) do tego allegro i nie było nic ładnego, nic oryginalnego. A tu nagle, przypadkiem, spotkaliśmy to cudo w Castoramie. Okazało się, że to nowość i czekaliśmy 3 tygodnie na nową dostawęno ale się doczekaliśmy. Będziemy mieć takie 3.

monika.KIELCE
27-09-2010, 07:13
Na razie idzie jak po grudzie ale zamierzamy odpalić grzanie. Ostatecznie stanie koza, przepraszam kózka, ta co rok temu, bo koza to docelowo ma być większa.

manieq82
27-09-2010, 22:17
no zostawić możesz tylko bez wody
i nie liczyłbym na kozę jak zostawicie wodę w instalacji - zima ma być gorsza niż rok temu :( rzekomo.....

monika.KIELCE
28-09-2010, 07:21
Ano tak to z budową. Zawsze pod górkę.
Jak nie podepniemy wody, to najwyżej wężem ogrodowym napełnimy instalację CO, potem to już obieg zamknięty. Tak mi się wydaje.
Musimy zatem TYLKO założyć skrzynkę gazową i licznik.
Przedtem jednak musi być odbiór kominiarski.
Przedtem jednak trzeba zamontować kocioł.
Zanim zamontujemy kocioł, trzeba położyć płytki w kotłowni, no bo jak potem?
Płytek jeszcze nie ma.
Zanim jednak płytki, trzeba okleić styropianem ścianę kotłownia - dom. Na razie jest tylko pasek od dołu, który musiał być przed wylewkami.
Nie da się jednak zrobić całego ocieplenia, bo potem nie przymocujemy stelaża od zabudowy KG, która to zabudowa ma schować rurę od gwc

A, no i jeszcze trzeba zrobić zetkę wentylacyjną w kotłowni, trudne o tyle, że trzeba uważać na elewację.

Hmmmm, o czymś jeszcze zapomniałam? Pewnie tak.

Agi75
10-11-2010, 14:29
Witaj Monika . Bardzo podoba mi się Twoja kuchnia. Wiesz, ze ja też buduję Alter ego i zastanawiam się nad usytuowaniem kuchenki po drugiej stronie.Tak mi się jakoś wydaje,że rozwiązanie takie jak w projekcie spowoduje oglądanie garnków przez gości siedzących przy jadalnianym.Mam pytanie .A co planujesz na podłogę.Czarny gres polerowany? A jak z uzytkowaniem.Nie bedzie na nim widać każdego paproszka i kazdej kropli wody?

claris
10-11-2010, 14:43
Jak nie podepniemy wody, to najwyżej wężem ogrodowym napełnimy instalację CO, potem to już obieg zamknięty. Tak mi się wydaje.
Musimy zatem TYLKO założyć skrzynkę gazową i licznik.
Przedtem jednak musi być odbiór kominiarski.
Przedtem jednak trzeba zamontować kocioł.
Zanim zamontujemy kocioł, trzeba położyć płytki w kotłowni, no bo jak potem?
Płytek jeszcze nie ma.


haha, jakbym czytała o sobie :)
tyle, że u nas są już płytki w kotłowni, bo je z tatą położyłam tydzień temu :)
wody też niet, będę jakoś na lewo napełniać instalację...
Skrzynkę gazową mieli nam montować dzisiaj, ale, że im wykop z rurą zalało wczoraj to muszą to najpierw wypompować, zasypać i dopiero skrzynka...
Kotłownia będzie się robić pod koniec tygodnia, a potem cała ta papierologia z gazownia, żeby mieć licznik i gaz...
Kominiarza jeszcze umówionego nie mam, a dodatkowo mam problem czy do takiego odbioru wystarczy w kotłowni wentylacja grawitacyjna, bo w kuchni [gdzie też gaz będzie] mam już mechaniczną zaplanowaną, ale rekuperatora nie zamierzam jeszcze montować...
trzymam za Was kciuki, już bliżej końca niż dalej (to moje motto :) )

monika.KIELCE
10-11-2010, 17:50
Witaj Monika . Bardzo podoba mi się Twoja kuchnia. Wiesz, ze ja też buduję Alter ego i zastanawiam się nad usytuowaniem kuchenki po drugiej stronie.Tak mi się jakoś wydaje,że rozwiązanie takie jak w projekcie spowoduje oglądanie garnków przez gości siedzących przy jadalnianym.Mam pytanie .A co planujesz na podłogę.Czarny gres polerowany? A jak z uzytkowaniem.Nie bedzie na nim widać każdego paproszka i kazdej kropli wody?

Albo decydujemy się na kuchnię otwartą, albo wstydzimy się swoich garów i robimy zamkniętą. Jak kto woli.

Podłoga będzie grafit lapado. Jeżeli w najbliższym czasie coś mi się nie odwidzi.

monika.KIELCE
12-11-2010, 07:13
haha, jakbym czytała o sobie :)
tyle, że u nas są już płytki w kotłowni, bo je z tatą położyłam tydzień temu :)
co my byśmy bez tych tatusiów zrobili :) u mnie wczoraj zaczął ojciec kłaść podłogę w kotłowni ale coś powoli szło, nie skończył
wody też niet, będę jakoś na lewo napełniać instalację...
Ja mam na lewo i teraz uprawomocniam
Skrzynkę gazową mieli nam montować dzisiaj, ale, że im wykop z rurą zalało wczoraj to muszą to najpierw wypompować, zasypać i dopiero skrzynka...
Kto montował? Ci z gazowni, od przyłącza? U mnie kazali zrobić (tzn zamontować) skrzynkę, żeby była gotowa jak przyjdą z licznikiem.
Kotłownia będzie się robić pod koniec tygodnia, a potem cała ta papierologia z gazownia, żeby mieć licznik i gaz..
Kominiarza jeszcze umówionego nie mam,
długo się nie czeka, na drugi dzień powinien być
a dodatkowo mam problem czy do takiego odbioru wystarczy w kotłowni wentylacja grawitacyjna,
jak masz w kotłowni nawiew (nisko przy podłodze (o ile to nie LPG) i wywiew pod sufitem, w komin, to wszystko ok. ja mam tylko wywiew i trzeba dorobić zetkę nawiewną, bo kominiarz stwierdził, że z garażu do kotłowni powietrze nie może przechodzić
bo w kuchni [gdzie też gaz będzie] mam już mechaniczną zaplanowaną, ale rekuperatora nie zamierzam jeszcze montować...
właśnie przy gazie i went. mech. kominiarze więcej problemów robią
trzymam za Was kciuki, już bliżej końca niż dalej (to moje motto :) )

oj jak tak jeździmy za płytkami, meblami do kuchni itd to motto Twoje jakoś traci na wartości :(

Agi75
06-12-2010, 13:55
Monika witaj.Mam do Ciebie pytanko.Proszę napisz mi czy barierkę przy balkonikach montowaliście przed założeniem styropianu?

Agi75
06-12-2010, 13:57
A tak w ogóle to jestem ciekawa Waszych poczynań wewnątrz domku. i Jak tam kuchnia? Podjęliście juz ostateczną decyzję co do jej wyglądu? Z niecierpliwością czekam na dalsze etapy realizacji Waszych marzeń.....

monika.KIELCE
06-12-2010, 14:22
1. Właściwie to barierka była montowana w trakcie ocieplania przez męża i chłopaków od elewacji. Najpierw styropian na ścianę z oknami, potem barierka, na końcu styropian na te "wypustki" tworzące lukarnę. Dylemat: montaż ciepły czy solidny wymagał poszukania odpowiedniego, kompromisowego rozwiązania.

2.Postępy niby są ale jakoś tak mało czasu na ich zamieszczanie. Mamy parapety, powoli i mozolnie odpalamy kotłownię. poddasze ocieplone, szpachlują się skosy.
Kuchnia wyceniona wstępnie przez stolarza, chyba go weźmiemy ale czas realizacji to gdzieś koniec lutego dopiero. Raczej już zostanie tak jak na wizulce w dzienniku, tzn białe fronty, biały blat (bo granitu białego nie ma a konglomerat za drogi), na ścianie z okapem płyta drewnopodobna. sprzęty raczej czarne, zlew grafit/onyx z konglomeratu.


Czekam na natchnienie do dziennika, bo na razie to marazm z pisaniem.

Agi75
10-12-2010, 13:33
Witaj Monika.Ale super parapety!!!!!!!!!!!!!!! Te paseczki na nich fajnie wyglądają. Podoba mi się też widok za oknem, ten z drzewem w trawie i w sniegu też ;-) Ja niestety dookoła mam tylko roślinność niską i taki widok będę miała chyba za kilkadziesiąt lat. Teraz czekamy na okna .. Zamówiliśmy plastiki w kolorze winchester. Czy wy macie w oknach nawietrzniki czy przy rekuperacji nie są potrzebne? Pozdrawiam i oczywiście czekam na dalsze fotki.

monika.KIELCE
10-12-2010, 13:42
Przy reku nawietrzniki nie tylko nie potrzebne ale i zakazane, zaburzają wentylację. Jak masz reku, to im szczelniejszy dom, tym lepiej.

Agi75
10-12-2010, 14:10
no niestety nie mam :-( i zastanawiam się czy nawietrzniki mam zamawiać i ile i gdzie....

monika.KIELCE
10-12-2010, 14:19
Dokładnie tematu nie zgłębiałam ale to chyba sprzedawca powinien doradzić. No i zamontować pasowałoby fabrycznie, żeby nie było ew. problemów z gwarancją.
Coś mi się kołacze, że jakieś Polskie Normy na to są, tzn. ile powietrza powinno dopływać przez okno ale pewności nie mam.

Agi75
10-12-2010, 14:26
Masz rację.Zapytam sprzedawcę. W końcu nie jestem chyba pierwszą osobą która się nad tym zastanawia. A zapomniałam przedtem wspomnieć, że jak patrzę na Twoje pokoje to nie bardzo wiem , w którym miejscu było zrobione zdjęcie(oczywiście poza oknem z widokiem).o ile dobrze pamiętam to na górze powprowadzaliście trochę zmian.

monika.KIELCE
10-12-2010, 14:43
Oj chyba nie aż tyle zmian co u Ciebie :)

wygrzebałam taki rzut:
http://img69.imageshack.us/img69/1379/rzutydopodogwkilazienka.jpg

Agi75
10-12-2010, 14:56
A co jest obok schodów po lewej? łazienka z pralnią?

Agi75
10-12-2010, 15:14
a i ten prostokąt w holu zaraz po lewej mnie zastanawia....

monika.KIELCE
10-12-2010, 21:52
Tak, na lewo ze schodów to łazienka. ścianka nie dzieli całego pomieszczenia na łazienkę i pralnię ale zaznacza ten podział. na tej ściance będzie też lustro i umywalka (od strony wejścia oczywiście.
A ten prostokąt przy dziurze schodowej to nic innego tylko ostatni schodek utworzony z ocieplenia i wylewki. niestety wyszedł o parę centymetrów niższy.

Agi75
13-12-2010, 09:48
Nie było mnie przez weekend, bo niestety nadal w domu nie mam komputera.Ta naprawa już za długo trwa. Monika bardzo podoba mi sie pomysł z kamieniem za kominkiem.To jakiś marmur? Ja planuję w małej łazience na dole forest green z czarną lub grafitową płytką, ale wiesz jakie to maleństwo i boję się, że czerń już całkiem przytłoczy to wc.

Agi75
13-12-2010, 09:49
A pomysł na kozę w salonie to strzał w 10

Agi75
13-12-2010, 09:52
A co będziesz mieć w salonie na podłodze? Z tego co pisałaś to u Ciebie wszędzie ogrzewanie podłogowe.Na górze też.Planujesz wszędzie płytki?

monika.KIELCE
13-12-2010, 09:57
Na dole prócz gabinetu będą płytki. Gabinet i sypialnie panele, takie ze średniej półki.

Agi75
13-12-2010, 11:42
macie już wybrane płytki? U nas też będą płytki i zastanawiam się nad grafitowym affronem z Paradyża. Chociaż nie wiem czy będzie pasował do piaskowca, który chcę miec na jednej ze scian

monika.KIELCE
13-12-2010, 11:45
Trochę się naszukałam płytek ale w końcu będzie Fanal Iridium. W kuchni negro a w salonie/jadalni/hallu gris.

Agi75
13-12-2010, 12:11
Ciekawa jestem jaki odcień ma gris.Szukałam w internecie ale brak zdjęć :-(

monika.KIELCE
13-12-2010, 12:55
a może to się grys pisało...
jak znajdziesz serię, to i ten kolor będzie.

Agi75
13-12-2010, 13:52
Serię znalazłam ale pojawia się tylko kolor beige. A może ja źle szukam....

Agi75
13-12-2010, 13:53
strasznie ciężki wybór jeśli chodzi o materiały, Setki pomysłów, codziennie coś innego przychodzi mi do głowy...Ale w końcu będzie trzeba podjąć decyzję

monika.KIELCE
13-12-2010, 21:14
link do strony producenta:

http://www.fanal.com/serie.php?i=0&name=IRIDIUM&matprima=null&formato=null&acabado=null

płytki widziałam najpierw na żywo w sklepie, potem szukanie po necie za ceną. I tak bardzo drogo wyszło.

Agi75
14-12-2010, 10:53
Witaj Monika.Bardzo fajna płytka.Gris jest fajny bo taki docieplony beżem.Fajnie dopasowałaś go do płyt kamiennych, które planujesz za kominkiem. Zmartwiłaś mnie tym daszkiem.Wszyscy dookoła mnie przestrzegali przed takim rozwiązaniem ale ja sie uparłam, bo bryła mi się podobała. Do nas na budowe się nie dojedzie od ponad tygodnia więc nie chcę myśleć ile śniegu mamy na dachu.

Agi75
14-12-2010, 10:54
A jak z izolacją daszku ? Sucho macie w garażu?

monika.KIELCE
14-12-2010, 11:03
Ha, no i to właśnie jest dobre pytanie.
Zalać to nas nie zalało ale nad bramą garażową są takie jakby zacieki. W dotyku nie są bardziej mokre niż ściana w innym miejscu, więc chyba to tylko pozostałości po przesiąkach z okresu przed pokryciem papą.
W każdym razie kontrolujemy to teraz uważnie.
Tak sobie myślę, że stropodach odwrócony to byłoby dobre wyjście. Izolujesz beton, na nim jest ocieplenie i wykończenie.
A standardowo, czyli jak u mnie, na beton folia, potem styropian, wylewka i papa. Jak teraz z dachu zjedzie kilkaset kilo (jak nie kilka ton) śniegu, to styropian może się ugiąć, przygnieść, co doprowadzi do pękania papy.

Agi75
14-12-2010, 11:47
U nas raczej w okolicy nie spotyka się stropodachów, ale chętnie porozmawiałabym z właścicielem nowoczesnej kostki, gdzie całość domu przykrywa stropodach.

Agi75
17-12-2010, 14:07
Cześć Monika. Mam do Ciebie pytanie.Czy Wy na dole (hol, salon, kuchnia) oprócz podłogówki będziecie mieli jakieś grzejniki????????????????

monika.KIELCE
17-12-2010, 14:11
Drabinka w łazience. Ale malutka. Bardziej do zawieszenia czegoś niż dogrzania.

Agi75
17-12-2010, 14:26
Pytam bo ja tez nie chciałam grzejników ale pewne osoby chcą mi ten pomysł wybić z głowy tłumacząc, ze sama podłogówka nie wystarczy :-(

monika.KIELCE
17-12-2010, 14:36
A dlaczego nie? Skąd wiedzą? Policzyli? Dla jakiej temp. zasilania, jakiego rozstawu? To ile wat zabraknie?

Ja, jak dzwoniłam do instalatorów żeby się umówić na odpalenie kotła, to wielkie zdziwko było, że kocioł tylko 15kW.

Agi75
17-12-2010, 14:42
wiesz ja nie mam pojęcia jak to obliczać i nie znam sie na tych sprawach...Pewnie więcej będe miała do powiedzenia już przy urządzaniu, ale skoro się to się da!!!!!!!!!!!!!!!!

manieq82
17-12-2010, 17:59
przepraszam że na twoim wątku ale powiem jak u siebie
sama podłogówka
piec gazowy 14kw
dach w połowie ocieplony, ciągle w trakcie i w domu mam non stop 21 bez większych ale
woda na rurki idzie teraz 34 stopnie :)

wszystko zależy od ocieplenia i budynku ale praktycznie wszędzie podłogówka wystarczy sama w sobie

pozdrawiam

monika.KIELCE
17-12-2010, 18:05
dobrze manieq prawi

Agi75
20-12-2010, 10:44
Dzięki Monika i manieQ za odpowiedź zgodną z moimi oczekiwaniami ;-) Już nie wiem dlaczego sa tak skrajne poglądy....A może dlatego, ze u nas tylko wentylacja grawitacyjna

Agi75
20-12-2010, 10:45
Monika a jak u Ciebie z pomysłami na małą łazienkę? Ciężki orzech do zgryzienia....

monika.KIELCE
20-12-2010, 10:52
Pomysł na górną się szlifuje ale generalnie już jest.
Dolna łazienka zacznie robić się już po świętach. Brakuje tylko lustra z oświetleniem i kabiny prysznicowej. Ale ta będzie chyba robiona na zamówienie u szklarza.
Pomysła nie zdradzam, wrzucę końcowy efekt.

Agi75
20-12-2010, 11:16
u mnie też będzie na zamówienie robiona kabinka.A pomysł już wrzuciłam na forum ŁAZIENKI NASZE!!!!!. Mam straszne wątpliwości co do kolorystyki. Czekam z niecierpliwością na Twoje wszystkie wnętrza bo już elewacje świadczą o bardzo dobrym guście :-)

monika.KIELCE
20-12-2010, 11:37
Widziałam Twoje koncepcje, widziałam. Forumowe wyjadaczki "obgadały" temat więc nie dodawałam już mojej opinii.

Agi75
23-12-2010, 08:46
Moniko, z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę Wam przede wszystkim zdrówka, miłości oraz radosnej, aniołkowo- choinkowej atmosfery w gronie rodziny i przyjaciół a po świętach kontynuacji planów wnętrzarskich z wymarzonymi efektami końcowymi..... http://3.bp.blogspot.com/_HM1gvAeSZL8/SVUALix1Q3I/AAAAAAAAAH0/qrPc3qqTf6Q/s1600/Obraz%2B022.jpg

Agi75
10-01-2011, 09:41
Witaj Monika...Czemu taka cisza? Jak tam postępy na budowie???? Pozdrawiam noworocznie !

monika.KIELCE
13-01-2011, 18:18
no już nikt nie powinien mówić, że nuda.
Prawdę mówiąc, to nie ma zbytnio czasu na to wszystko. Całą energię zużywamy na czytanie, latanie od jednego sklepu do drugiego. Dziennik to chyba ostatnia rzecz o której myślimy.
Ja bym z chęcią zobaczyła postępy naszych kolegów i koleżanek alteregowiczów. Zaraz ide tam na wątkek coś naskrobać.

Agi75
14-01-2011, 08:39
No nareszcie Monika jesteś :) Ale nie dziwię się, że tak nieczęsto nas odwiedzasz, bo ja na razie nie biegam po sklepach, ale MYŚLĘ,MYŚLĘ.....i już nic nie wiem.Za duzo tego wszystkiego do ogarnięcia. Ale muszę Ci przyznać, ze zakupy zrobiliście udane! A koza jest boska i wierzę, że dacie radę ją podłączyć....Nie wiem co Ty chcesz od tych płytek do salonu.Wcale nie są za beżowe.Wiem, że kolory w komputerze są przekłamane ale sama zobacz na to zdjęcie gdzie płytki leżą na beżowym kartonie! Bardzo mi sie podobaja. Może za dużo tu pochwał ale ora ito na plus, płytki do łazienek nietuzinkowe no i ten zlew mmmmmmmm. A co to za kabina? Widzę że drzwi ma przesuwne.Mozna ją montować bez brodzika???? Drzwi przesuwaja sie na szynie czy jakiś kółeczkach? I ile za to cudo?

monika.KIELCE
14-01-2011, 08:52
Kabina Ronal seria Pur Light S
Na stronie Ronala jest cennik i z tego co się dowiedziałam spokojnie można kupić brutto za tyle, co w cenniku netto (czyli 23% rabat). Przez neta jeszcze taniej.
Kabina ma na górze kółeczka, na dole brak progu. Sprzedawca ze sklepu gorąco zaleca przesuwną, odradza otwieraną bo: zajmuje mniej miejsca, po otwarciu drzwi woda nie skapuje na podłogę poza kabiną.

Ten model ma dwie "wady":
1. Tylko 190cm wysokości
2. Wysoka cena za wersję niestandardową.

Oba problemy rozwiązuje opcja wymiarów specjalnych - zrobią każdy wymiar. Jest też wersja na brodzik lub na płytki, w tej samej cenie
Jednak wybrana przez nas kosztuje jakieś 2800-2900 w wersji standard. Jak chcemy wymiar indywidualny to już 3800.

Acha, jeszcze jedno
Wersja na płytki fizycznie jest 2,5 cm mniejsza niż wymiar z tabelki, czyli np 90x90 ma na prawdę 87,5x87,5.

Kurcze - chyba jestem lepsza niż wikipedia :)

Agi75
14-01-2011, 11:39
Moniko takiej odpowiedzi sie nie spodziewałam ;-) Dzięki! A widzę, że umywalkę masz bez otworu na baterię.Będzie więc stojąca na blacie czy ścienna? Mi dziś montują okna .Wybrałam kolor winchester bo miał być jasniejszy od złotego dębu i taki bardziej musztardowy.Jeszcze ich nie widziałam ale mąż dzwonił i mówił, że są różowe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Można zwariować! I jak tu ufać próbkom i zapewnieniom firmy???????

prawdziwy.anika
14-01-2011, 11:52
witam :)
rachunek za gaz genialny!!!
utrzymujecie caly czas stala temperature?

monika.KIELCE
14-01-2011, 12:02
anika:
rachunek tak naprawdę nic nie mówi, bo to było wygrzewanie posadzki, bez podgrzewania CWU i za niecały miesiąc. Teraz tez trudno coś wywnioskować, bo do kładzenia płytek pozakręcane obwody, a sterownik wymusza grzanie. Ostatnio na cały parter - w tym otwarte przejście do garażu bo nie ma drzwi - grzeje tylko gabinet, który i tak jest mocno zagracony. Sterownik w alonie chce mieć 17* piec zaiwania na maxa i wciąż zimno.
Ale już powolutku odkręcamy pętle na dole - po 10 dniach schnięcia kleju.

monika.KIELCE
14-01-2011, 12:06
Agi:
Winchester z Oknoplastu? Myślałam o tym kolorze ale się trochę przestraszyłam i stanęło na złotym dębie. A zarzekałam się, że nie będzie typowych okien (białe, złoty dąb, orzech).
Potem widziałam domek z tymi oknami i bardzo mi się podobał kolor. Daleki od różu. Więc nie licz na zdolności męża tylko sprawdź sama, myślę, że będzie dobrze.

Agi75
14-01-2011, 14:35
Monika, okna są z vidoku więc i winchester może być różowy ;-) W sklepie był żółtawy ale to może kwestia oświetlenia. Musze jak najszybciej jechać na działkę!!!!!!!!!!!!

monika.KIELCE
14-01-2011, 14:43
A ja na swoją - ma być gotowa zabudowa kozy. tzn. KG, bo do pomalowania jeszcze daleko.

Agi75
14-01-2011, 14:47
Teraz przed Tobą to co najfajniejsze....wreszcie będzie się robiło "domowo".... :-) A co z Ta baterią w łazience? Ponawiam pytanie:)

monika.KIELCE
14-01-2011, 14:52
Stojąca wysoka paffoni level.
Będzie ani z tyłu ani z boku, tylko przy prawym tylnym narożniku. Tak po skosie

Agi75
14-01-2011, 14:58
Dzięki

Agi75
17-01-2011, 13:34
Hej monika.Ale czadowe to czarne wc.niesamowicie mi sie podoba .Nawet nieskończone robi wrażenie.Uwielbiam takie mroczne klimaty! Widzę, że podłoga tez juz częściowo ułożona.I wcale nie jest za beżowa!!!!!!!!!!!!!!!! jeśli chodzi o zabudowę rury od kozy to mi sie podoba i myślę , że ściecie "zmniejszyło " jej wagę.Tylko zastanawiam się czy nie będzie Cię denerwowało sprzątanie tej "połki".Ale rozumiem , że nie było możliwości zrobić jej wyzej tak żeby sięgała do sufitu...

Ps. A okna moje mają jak najbardziej prawidłowy kolor i wcale nie są różowe.Na razie pozaklejane taśmami więc nie będe sie nimi chwalić ;-)

Monika a tak z innej beczki mogłabyś mi coś napisać na temat tego grafitowego styropianu, który macie częściowo na elewacji?

monika.KIELCE
17-01-2011, 13:52
Styropian jak styropian - tylko kolor inny :)
A poważnie: ma on lepszy współczynnik, czyli jest cieplejszy. No ale kosztuje też sporo drożej. Generalnie u nas było tak, że na kartce spisaliśmy rodzaj styropianu, grubość, współczynnik i cena za m2
no i wyszło (nie tylko nam, w większości na forum jest taka opinia), że aby osiągnąć jakieś U ściany, taniej dać grubiej białego niż cieniej szarego.
No chyba że brak ci miejsca na grubą warstwę, albo robisz pasywniaka, albo (tak było u mnie) pewne elementy wyjdą zbyt grube, np. lukarna.

Ten szary sprawia wrażenie twardszego, lepiej się tnie, choć teoretycznie ma taką samą twardość jak ten biały.
Koleś z hurtowni, gdzie braliśmy, radził kleić go na klej do siatki, bo jest mocniejszy i lepiej trzyma.

Agi75
17-01-2011, 14:34
Dzięki Monika.jeszcze poczytam na jego temat bo u nas chyba coś zawalone i zmieści się tylko dziesiątka więc dlatego chce kombinować z szarym....

Czekam na dalszą fotorelację!

monika.KIELCE
17-01-2011, 14:51
No na dzisiejsze czasy 10cm to malutko.
Za to bez problemów można łączyć grubości na różnych elementach.

Agi75
19-01-2011, 19:48
Super ta mozaika! Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale planujeszpołączyć ją z białą płytką ze zdjęć powyzej i szukasz czegoś czarnego do obudowy wanny i geberitów..Tak? Ja bym chyba poszła w czarny gładki mat..Nie dodawałabym jeszcze jednej płaszczyzny błyszczącej.

monika.KIELCE
19-01-2011, 20:23
nie, nie
szukam czegoś granatowego, bo mozaika jest granatowa. Ma gdzie niegdzie (jak to się pisze?) srebrne wstawki. Kilka płytek pasowało mi jak sobie dostawiłam ją w sklepie, ale cena była dużo za duża. Szukam kompromisu między wyglądem a ceną.
To będzie taki zestaw:
http://img94.imageshack.us/img94/6567/fanal080.jpg (http://img94.imageshack.us/i/fanal080.jpg/)
http://img51.imageshack.us/img51/5484/fanal034.jpg

acca5
19-01-2011, 21:43
A ja z zapytaniem co to za płytki szare na podłogę w kuchni- lappato tylko jakiej firmy? Są piękne

monika.KIELCE
20-01-2011, 21:10
A ja z zapytaniem co to za płytki szare na podłogę w kuchni- lappato tylko jakiej firmy? Są piękne

To Fanal seria Iridium Nero lapado. Na zdjęciu są ukurzone i wcale się nie prezentują. Na razie mam malowanie w kuchni, więc cała podłoga jest zasłonięta
Tak się prezentowała próbka w miarę czysta:
http://img141.imageshack.us/img141/713/fanal014.jpg

http://img213.imageshack.us/img213/8387/fanal031.jpg

Agi75
27-01-2011, 14:37
Cześć Monika. Aż czuje się to ciepełko u Ciebie.Ale bym chciała już napalić w kominku, ale do tego jeszcze dłuuuuuuuuuuga droga. Jak tam prace sie posuwają? łazienka dolna gotowa? jaki planujesz grzejnik w wc? No i jak tam poszukiwania granatowej płytki? Bede niedługo w Krakowie to za czymś popatrzę.

monika.KIELCE
27-01-2011, 14:45
na dole mamy malutki z instal projektu, właśnie się w tym tygodniu instalował. model retto, kolor grafit.
takie cuś:
http://allegro.pl/grzejnik-lazienkowy-retto-50-70-grafit-promocja-i1412762705.html

idealnie się wpasował kolorem do ciemnych płytek.

Na górę jeszcze nie ma wybranego. Miał być Termatechnologie, model Angus ale nie da się podpiąć grzałki. Więc chyba zmienimy.

A płytki nie wybrane, chyba zmienię koncepcję. Muszę się "pokiwać" nad problemem jak mawia jeden z "beautiful mind" tego forum.

Agi75
27-01-2011, 14:50
Monika ja tak pokombinowałam, ze teraz szukam grzejnika o szerokości 45-50cm. tez ma byc grafit mat i w takim stylu jak Twój.I niestety nic nie mogę znaleźć!!!!!!!!!!!!!!!

monika.KIELCE
27-01-2011, 14:53
No ja miałam o tyle dobrze, że nie ograniczała mnie szerokość.
Tyle tego jest, że na pewno coś znajdziesz.

Agi75
29-01-2011, 16:16
Monika super ten polcolorit w wc i idealnie współgra z grzejnikiem.Powiedz jak sie sprawdza czarna płytka? I gdzie Ty takie wc dla gości zmieściłaś? to kotłownia???? ta scianka obok umywalki mnie myli bo ja takiej nie mam ;-( Wiesz własnie sie zorientowałam , że chyba zmieniłaś plany co do usytuowania blatu w kuchni.Na renderingach chyba był na równi z oknami a teraz widzę parapety....

Agi75
29-01-2011, 16:17
Znalazłam grzejnik 40cm szerokości :-)

monika.KIELCE
29-01-2011, 22:24
Z blatem to jakoś tak samo wyszło. Okna ciut za wysoko osadzone. Ostatecznie będzie 90cm szafki, blat 4cm i jakieś 5-6cm do parapetu. Uznałam, że blat na 100 to ciut za wysoko.

Ta "łazienka" to faktycznie kotłownia, a ścianka powstała po zabudowaniu rury od gwc.

Agi75
03-02-2011, 14:23
Cześć Monika.I jak tam na "budowie"? salon już gotowy? bardzo jestem ciekawa efektu podłogi w salonie....

Czarna_Inez
09-02-2011, 00:31
Super, bardzo mi sie domek podoba :))) Nie moge się doczekac zdjęcia łazienki z kaflami PORCELANOSY Firenze Nácar, planuję je właśnie mieć u siebie w łazience
Pozdrawiam cieplutko :)

monika.KIELCE
09-02-2011, 07:08
Witam w moich progach.
Kurcze, myślałam, że takie oryginalne płytki będę mieć, a tu kolejna osoba je ma/planuje.
Z drugiej strony potwierdza to trafność wyboru, więc tylko się cieszyć :)

Czarna_Inez
09-02-2011, 11:31
Witam :)

Monika, myślę, że jesli byśmy chciały mieć jakieś super oryginalne płytki to musiałybyśmy je sobie wyklepać i wypalić własnoręcznie :) A te są śliczne!!! Jedynie martwi mnie czyszczenie.... Nie wiem jak to będzie z tymi przestrzeniami między "bąbelkami" i czy ta połyskująca powierzchnia się nie zetrze jak zacznę to szorować domestosem :o A masz w planach taką "chromowaną" obwódkę wokoło tych kafli?

Pozdrawiam serdecznie i śledzę dalsze postępy w pracach z zapartym tchem :)

monika.KIELCE
09-02-2011, 12:03
Nie, obwódki nie będzie. Będą od ściany do ściany. Natomiast planuję je całe zafugować.

Czarna_Inez
09-02-2011, 14:18
aaaa, czyli część płytki będzie pod gugą, to znaczy między ta część między "bąbelkami"? Dobrze zrozumiałam? No całkiem dobry pomysł... :)

monika.KIELCE
09-02-2011, 14:23
Tak właśnie będzie.

xewcykx
09-02-2011, 20:48
Witam.Chciałam zapytac o czarne płytki w wc,czy one posiadają srebrne drobinki i jaka jest dokładna nazwa tych płytek bo mam problem ze znalezieniem ich.Z góry dziękuje za odpowiedz i gratuluje trafnych wyborów.Pozdrawiam

monika.KIELCE
09-02-2011, 21:09
Płytki na dole to Polocolorit seria brillante kolor nero:
http://www.polcolorit.pl/produkty.php?id=60

Muszę uprzedzić za wczasu, że wcale się nie prezentują na zdjęciach. Co więcej, gdybym na żywo nie zobaczyła płytki podłogowej to bym nigdy na tą kolekcję nie zwróciła uwagi. Jakoś te wzory odstraszają. Jednak płytki podstawowe - szczególnie ta czarna jest całkiem przyjemna i wydaje się być nawet nowoczesna.
Płytki mają drobinki srebrnego, dlatego dają taki efekt.

xewcykx
10-02-2011, 15:31
Bardzo dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

prawdziwy.anika
14-02-2011, 20:20
Monika,no klekam z zachwytu....zapowiada sie cudownie!!!!!
zdradz,co to za mozaika?

monika.KIELCE
15-02-2011, 09:44
Te toto białe okrągłe? To płytka porcelanosy Firenze Nacar. Jak się niedawno okazało, wcale nie jest "one and only", kilka osób ją ma/planuje. Przy okazji wyszło też, że przepłaciłam.

Agi75
16-02-2011, 15:16
Monika WOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wc na dole zapowiada się niesamowicie.Te bąbelki na czarnym tle...dla mnie rewelacja!. Widzę, że wpadłaś na podobny pomysł i obłożyłaś jedną ścianę w wiatrołapie kamieniem.Ja też tak planuję tylko zdecydowałam sie na starą cegłę.Trzymam kciuki za postępy.Już luty...montuje się kuchnia?

anula05
16-02-2011, 20:12
czesc, wpadam z rewizyta, piekne wnetrza! bardzo fajna biala mozaika bąbelkowa - ale ja nie dawałabym czarnej fugi. Pozdrowienia!

Agi75
21-02-2011, 15:20
Monika kolejna łazieneczka zapowiada się ciekawie.Choć musze przyznać, że chwilę się zastanawiałam co i jak bo w ogóle nie przypomina mojej łazienki górnej (mam na myśli oczywiście jeszcze puste zimne pomieszczenie przeznaczone na łazienkę...brrrrr) Czekam na dalsze zdjątka :-)

Christopher_Krzychu
21-02-2011, 21:43
Cześć Monika,

Fajnie prezentuje się ta bąbelkowa płytka Firenze Porcelanosy. Wpadła mi ona ostatnio w ręce w sklepie z płytkami. Obejrzałem ją dokładnie : sprawia wrażenie jakby ktoś przygotował okrągłe glazurowane płytki różnej wielkości, połączył je fugą i w takich kawałkach sprzedawał. Wydawało mi się że ta przestrzeń pomiędzy bąbelkami jest porowata i może łatwo z czasem się przebarwiać, przejmować zabrudzenia itd. Nie wiesz przypadkiem czy ta przestrzeń nie jest jakoś dodatkowo zabezpieczana po położeniu płytek ? Jeśli tak to jakim preparatem ? A może dają go razem z kupionymi płytkami ? Będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą... Bo zdradzę Ci że rozważam ją ( tylko w małym fragmencie do mojego Alter Ego - w dolnej łazience gdzie mam okrągłe okienko .... Nie pogniewasz się za kradzież pomysłu ???

monika.KIELCE
22-02-2011, 16:24
Szczerze to nie bardzo rozumiem o jaką przestrzeń Ci chodzi. Po położeniu fugi widać tylko bąbelki, które się lekko błyszczą. To co pomiędzy to nie ważne, bo nie będzie widoczne. Mam już całą ścianę zafugowaną czarną fugą. Efekt niesamowity. Zdradze Ci pewną wskazówkę dotyczącą kładzenia płytek, ale to pod warunkiem, że doczekamy się jakiś zdjęć na forum. A tak a'propos to ja też ją mam w dolnej łazience na jednej ścianie, bo reszta jest w czarnej płytce.

Odnośnie impregnatu, to już kupiłam i zamierzamy posmarować wszystkie fugi. Na górze mam białą fugę, więc to konieczność.

monika.KIELCE
22-02-2011, 16:50
Do wszystkich alter-egowiczów:
Mam problem z rozkładem łóżka w sypialni (pokój sąsiadujący z górną łazienką). Niby dużo miejsca ale jak przyjdzie co do czego to jest nieustawny. Zdaję sobie sprawę, że zmieniłam koncepcje projektu, bo mam w sypialni okno szczytowe, a w projekcie nie było go (w zamian było dachowe) - jednak nic by to nie zmieniło. Chciałam dać dużą szafę wzdłuż ściany łączącej pokój z łazienką a naprzeciwko łóżko (czyli wezgłowie wzdłuż ścianki kolankowej). Jak szafa będzie mieć 60cm, łóżko wymiary 160/210 to mi zostaje 70cm na przejście. Nie wyobrażam sobie manewrów przy szafie na 70-ciu cm.

Gdzie chcecie usytuować łóżko w sypialni?

Agi75
22-02-2011, 19:07
Hej Monika.Ja będe mieć sypialnie od strony ogrodu i łóżko też będę miała z wezgłowiem przy ściance kolankowej i nie wyobrażam sobie wstawić szafy jeszcze dodatkowo.Między końcem łózka a ścianą zostaje tylko 70-80cm. jakim cudem u Ciebie wejdzie jeszcze szafa?.ja będę miała szafę zaraz przy wejściu do sypialni opartą o scianę od drugiego pokoju.Udało się to dzięki przesunięciu ścianki przy oknie balkonowym w kierunku pokoju sąsiedniego. A może ustaw łóżko wezgłowiem pod oknem i maksymalnie odsuń je w stronę ścianki kolankowej....

monika.KIELCE
22-02-2011, 19:52
No własnie to jest wyjście alternatywne, ale mąż mówi, że nie chce czytac książki z głową wystającą do pół okna. Poza tym nie można dojść do łóżka z obu stron. Sam parapet też trochę wystaje, więc łóżko też nie mogło by być dosunięte do ściany. Dla mnie to raczej nie problem. Na razie szukam rozwiązań.

Christopher_Krzychu
22-02-2011, 22:40
Moniko, dzięki za info w sprawie bąbelkowej. A więc fugowanie powoduje wypełnienie tego co jest pomiędzy bąbelkami. Jasne. Co do Twojego dylematu to niestety nie mam doświadczeń bo mocno zmieniłem układ pomieszczeń na piętrze i absolutnie nie odpowiada on Twojej sytuacji. Jednak jak próbuję sobie to wyobrazić to ja bym ustawił okno wezgłowiem do ściany szczytowej pod wprowadzonym przez Ciebie do projektu oknem. Centralnie na ścianie szczytowej. Dzięki temu będziesz miała dojście do łóżka z obu stron po ok.60 cm. Szafę umieściłbym naprzeciwko łóżka na ścianie pomiędzy pokojami. Oczywiście takie rozwiązanie ma swoje minusy jednak daje swobodny dostęp do łóżka z obu stron. A może rozwiązaniem byłoby wstawienie węższego łóżka ? 140 cm to nie jest tak mało.Nawet pozwala zachować strefę demarkacyjną podczas sprzeczki małżeńskiej ;-). Przyjmuję Twoją krytykę w sprawie zdjęć. Sypię głowę popiołem i zaraz wklejam.... Jednocześnie cichutko liczę na stonowaną krytykę moich rozwiązań architektoniczno-wnętrzarskich. Pozdro dla wszystkich alter-egowiczów. Niech się mury pną do góry...

Christopher_Krzychu
22-02-2011, 22:47
Wklejam kilka zdjęć ... chętnie posłucham podpowiedzi i odpowiem na pytania..
Mały biały domek
http://images47.fotosik.pl/656/3afbe3f2d8766230m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3afbe3f2d8766230)
Pod lasem
http://images50.fotosik.pl/655/52aeeb30bdef97a4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=52aeeb30bdef97a4)

Christopher_Krzychu
22-02-2011, 22:52
Okrągłym okienkiem w łazience
http://images41.fotosik.pl/649/9b22d1f55dc3fc20m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9b22d1f55dc3fc20)
Z drzwiami wyposażonymi przezornie w otwory strzelnicze ( mój dom - moja twierdza )
http://images35.fotosik.pl/470/630c47a865d059b8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=630c47a865d059b8)
I niewykończonym wnętrzem gotowym na realizację prawie każdego pomysłu...( tylko skąd wziąć kasę ?)
http://images50.fotosik.pl/655/66c9427e56c28d78m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=66c9427e56c28d78)
http://images35.fotosik.pl/470/8a3e0beebaf80455m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8a3e0beebaf80455)

monika.KIELCE
23-02-2011, 09:16
Nie no Krzychu, pokazałam zdjęcia mężowi, a on pyta czy będzie sprawa o plagiat :)
Tak więc wkrótce mój adwokat skontaktuje się z Tobą na priva ;)

Tyle podobnych elementów:
- kolor dachu
- biało szara elewacja
- barierka balkonowa
- koncepcja podbitki - tylko Twoja opuszczona niżej
- nawet Skodzianka przed domem się zgadza...

No przynajmniej wiem, że to co podoba się mnie, podoba się tez komuś poza moim mężem, a gusta moje nie są tylko Moje, a obrazują przekonania szerszej grupy społeczeństwa.

Agi75
23-02-2011, 11:14
faktycznie....co za podobieństwo! Ale bardzo mi sie podoba! Mój przy waszych to jak chatka babcina :-)

Agi75
24-02-2011, 15:15
Monika boska ściana bąbelkowa!!!!!! Chętnie bym zobaczyła łazienkę w pełni i z pełnym oświetleniem.Czekam na finał. Ten pomysł z czarna fuga był ekstra.Przynajmniej Ci się brudzić nie będzie....

monika.KIELCE
24-02-2011, 21:13
No właśnie problem w tym, że nie spotkałam jeszcze odpowiedniego oświetlenia. Jest prysznic, więc wypada montować lampy typowo łazienkowe, z tymi wszystkimi IP 9999999. A tu wybór modeli niezbyt bogaty.

Agi75
28-02-2011, 12:58
Monika mam nadzieję, ze Twój maż poradzi sobie z tą usterką.Najważniejsze , że doszliście do przyczyny tego "wycieku".Nie wiem dlaczego tak musi być ale zawsze na budowie pojawia sie jakiś problem. A tak w ogóle to mam do Ciebie prośbę. Doczytałam , ze robiliście tynki cementowo-wapienne a potem na nie gładź.Napisz (może być na priva) ile kosztowały Was tynki, ile za metr i ile tych metrów u Was wyszło? My też chcemy robić tynki cw, ale gość, którego nam polecono robi tylko z agregatu, więc pewnie i drożej wyjdzie.
Co do lamp to teraz w domu bezpośrednio nad prysznicem mam zwykłe halogeny i nic się nie dzieje od 7 lat....Więć przy wyborze oświetlenia nie będe się skupiać nad niczym innym jak tylko estetyką.No chyba, że uwzględnię energooszczędność....

monika.KIELCE
01-03-2011, 12:04
Dopiero teraz mam chwilkę na odgrzebanie rachunków, więc:
1. tynkarzy drugi raz bym nie wzięła tych samych, choć u koleżanki męża też robili (u niej skończyli, przyszli do nas) i ona jest zadowolona. Miało być wszystko super ekstra, tak, że nawet gładzi nie potrzeba. Wyszło jak zwykle.
Ale kierbud czy inni goście na budowie chwalili, że proste tynki. Tylko że glify skopane na maxa.
2. Płaciłam za 550 m2 tynku, po 11,60zł/m2, razem z garażem. Okien nie odliczali, nie dodawali nic za glify. Do tego materiały 1500zł.
3 Gładzie - tu ciężej, bo robione na raty, przez 2 ekipy. Najpierw miały być tylko gdzieniegdzie. Po co gładź pod tapetę? Okazało się, że nie, że trzeba pod tapetę dać. Więc poszedł 2 rzut gładzi, przez co nie jest skończona górna łazienka. Trzeci rzut wykonała druga ekipa, bo ta pierwsza nie ma czasu teraz a ja nie mam czasu czekać miesiąc.
Cena - 13zł/m2 plus materiały. Nie wiem ile poszło na materiały, za dużo liczenia, bo kupowane w kilku ratach, z innymi rzeczami.

Agi75
01-03-2011, 14:59
Monika wielkie dzięki. To bardzo tanio Wam wyszło. U nas powiedzieli za tynki cem. wap. z agregatu 22zł za m2 z materiałem. To jeśli faktycznie liczyć tak jak u Ciebie 550m2 to wyjdzie mi suma o 4tys. wyższa niż u Ciebie..... bez gładzi oczywiście :-(

Agi75
10-03-2011, 19:23
Monika czekam na szczęśliwe zakończenie tej bajki :-) Znalazłaś już oświetlenie do wc?

monika.KIELCE
11-03-2011, 07:14
No właśnie przestałam ostatnio szukać, bo im więcej oglądałam, tym mniej mi się podobało. Ludzie mieszkają rok lub dłużej przy żarówkach, a ja bym chciała wszystko na raz.

Agi75
22-03-2011, 14:29
Haloooooo!!!! A co tu taka cisza? Monika walczysz z kuchnią???? Bo ja tak tylko, że na razie w komputerze i na papierze.....A jak tam górna łazienka?

monika.KIELCE
24-03-2011, 09:17
Melduję, że dziennik podgoniony. Niezły z Ciebie motywator Agi :) Jakby mnie nie pogonić, to pewnie bym się jeszcze nie zebrała za uzupełnienie.

Agi75
24-03-2011, 19:38
Hej monika...czyli rozumiem, że bajka ma szczęśliwe zakończenie :-) Tapeta w salonie cudna ...szara:-) Szkoda, że nie zrobiłaś zdjęcia z innej perspektywy , tak, żeby było widać strukturkę...Gdybyś nie napisała, że to ta sama co w gabinecie to bym się nie zorientowała.A te nasze gabineciki to faktycznie cele (cytat Twojego teścia o ile dobrze pamiętam ;-).Panele ekstra!!!!!!! mi też się podobaja ale na razie się ich boję......to znaczy boję się, że nie poradzę sobie z doborem reszty mebli, dodatków.One dominują we wnętrzu i są tłem dla całej reszty. A kuchnią sie nie martw.Juz widać, że będzie super.Biała jest jednak taka lekka , przejrzysta.Nie wiem czemu ja uparłam się na te czarne blaty i drewno....Moze jeszcze to zmienię??? A jaki masz pomysł na barierkę przy schodach? No i co tam słychać na górze;-) Acha...i pochwal się drzwiami!

monika.KIELCE
25-03-2011, 14:13
O drzwiach już jest w dzienniku, a co do barierki to zobaczymy co wyjdzie. Jak Zuza zaczął wyjaśniać stolarzowi co i jak ma być to nawet się nie miałam jak wtrącić. Jeszcze ze 2 tyg. i powinien stolarz od schodów wchodzić.

Margula
26-03-2011, 22:47
Witaj Monika ;)
Stan zaawansowania robót - do pozazdroszczenia ;) gratulacje.
Ja mam takie pytanko:
Jak tam Twoje ściany szczytowe-drożej wyszły niż przewieszenie dachu? Co z obróbkami blacharskimi? Masz może jakiś detal połączenia ściany szczytowej od str."wewnętrznej" z dachem?...no i ten okap a praktycznie jego brak ;) Też w tym gustuję i sprawdzonych rozwiązań poszukuję ;) Będziesz tak uprzejma i prześlesz jakieś ciekawe info? Pozdrawiam i dzielnie kibicuję ;)

monika.KIELCE
26-03-2011, 23:26
Dach - dawno to było ale z tego co pamiętam:
- dokładnego porównania kosztowego nie robiłam - dekarze podali cenę za całość łącznie. Myślę, że robocizna wyjdzie podobnie. Różnice w cenie wynikają z materiałów. I tak z jednej strony więcej drewna na więźbę, więcej dachówki, w tym kosmiczne ceny za dachówki brzegowe, jak wypuszczone poza ścianę szczytową, to jeszcze podbitka. A z drugiej: zaszalować ścianę szczytową, wylać beton( niedużo ale zawsze ), jakiś pręt na zbrojenie włożyć, styropian od tej wewnętrznej strony, OSB jako podkład pod blachę, wreszcie sama blacha - jako obróbka ogniomurka od wewnątrz i jako jego przykrycie.
Kilka fotek jest na drugiej stronie komentarzy - coś tam widać.

Nie dopilnowaliśmy od razu, a potem było za późno na zmiany ale teraz między osb a beton dałabym jeszcze styropian (styrodur), nawet marne 3cm. To i tak zredukowałoby spory mostek termiczny jakim jest wierzch ogniomurka.

Nie wiem czy to, co napisałam brzmi sensownie ale tak mi mąż z boku dyktuje. W razie czego pisz, to machnę jaki malunek w paincie.

monika.KIELCE
26-03-2011, 23:31
A co do okapu - jakoś nie narzekam na jego brak. Raczej na jego nadmiar - nieporozumienie z dekarzami i wypuścili dach za daleko o jakieś 20 cm (przy rynnach, nie przy ścianach szczytowych). Przez to muszę robić podbitkę, a nie bardzo mam na to ochotę.

Margula
27-03-2011, 07:55
Dzięki za odp, tak też sobie myślałam ;) z tym,że byłam ciekawe tego okapu, czy nie dało rady zrobić rynny zaraz nad ociepleniem, czy właśnie tak jak piszesz - fachowcy lekko przedłużyli krokiew ;) Tak to z nimi bywa ;) na każdym kroku trzeba by było chodzić i sprawdzać, żeby było dokładnie ;)

Agi75
07-04-2011, 11:43
Hej Monika! I jak tam kuchnia? Pochwal się wreszcie :-) Co do zabudowy rury nad kozą - a w zasadzie do jej koloru , to ja bym zostawiła w bieli, bo ten kolor nie zgasi kamienia a tylko go podkreśli!

monika.KIELCE
07-04-2011, 12:00
Ha. No właśnie poszło już na szarutko. Zobaczymy jak to będzie. Kuchnia prawie jest ale poczekam na efekt końcowy, zanim wkleję fotki.
Czekam też na uchwyty. Jakieś 2 tyg. Będą takie nieduże, kwadratowe, bardziej z kategorii gałki niż uchwyty czy relingi. Siro 2112. Niestety w necie nie znalazłam realnego zdjęcia, a swojego też nie mam.

Agi75
20-04-2011, 14:56
Monika a kiedy kuchnie pokażesz? Gotowa już? I czekam na efekt końcowy z pomalowana na szaro obudowa przy kozie. łazienka na górze chyba bedzie bardzo przyjemna.Przez te kolorystyke wydaje sie taka duuuuuuża. Super ta wanna wyglada.Szkoda tylko, że tego pasa mozaiki, który jest nad nią nie pociągnęłaś do końca okna i nie zjechałaś nim na dół przy wannie.Ale to moje spostrzezenie.Pod półkami masz zostawiony kabelek pod pasek led???
PS.Drzwi szare ryfla the best!!!!!!!!!!!!!!!

monika.KIELCE
21-04-2011, 08:10
Jakże by to było, jakby problemów nie było. Więc kuchnia jeszcze trochę.

Z mozaiką myślałam na dojechaniu do końca okna ale odrzuciłam tą myśl. Ale na to, żeby w dół jeszcze zjechać, to nie wpadłam.
Kabelki pod ledy sa, już spięte wszystko. Wahałam się, czy dać listwę na każdej półeczce no i ostatecznie tuż nad wanna nie ma. Jest tylko nad lustrem i nad górną mozaiką. Chyba już tego żałuję ale za późno na zmianę.

Grafit ryfla to chyba jednak się powinien nazywać czarny. Nie jest to bynajmniej wada, drzwi wyglądają super ale nieraz widziałam czarny, który nie był tak czarny jak ten grafit.

Agi75
07-05-2011, 17:07
Monika mam do Ciebie pytanie.napisz mi proszę ile kosztowały Cię drzwi zewnętrzne i brama garazowa (może być na priv) . I jesli mozesz to podaj mi firmę.Mi wycenili drzwi wejściowe na ponad 5 tyś!!! W zasadzie nie cudowałam z wyborem, chciałam najprostsze i do tego z pcv.A tu taka "niespodzianka"....nie byłam przygotowana na taką cenę

monika.KIELCE
08-05-2011, 22:23
Drzwi mamy z Agmaru, model Aspera. Wersja grubsza, chyba 68mm. Kosztowały jakoś 3500, jeśli dobrze pamiętam. Może 100 w tą czy tamtą. Baliśmy się, że malowane będą wyglądać jak plastik ale wyszło super, widać strukturę drewna. Pcv też wycenialiśmy ale to, co było dostępne nie spełniało wymagań - wypełnienie miało całkiem fajną strukturę drewna, takie prawie ryfla z DRE :) ale rama masakra - jak najtańsze badziewie z lokalnego spożywczaka. Do tego zawiasy - koszmarne. No i bieda z klamkami - nie ma co wybrać. A te ładne z pcv, typu Adeco, to już w okolicach 10 tys. Potem widzieliśmy na żywo kilka tych tańszych w szarym kolorze no i cieszymy się, że wybraliśmy drewno.

Brama Normstahl Euro flair. Prawie 5 tys.

Agi75
12-05-2011, 15:04
Monika dzięki. nadal chodze , pytam, szukam i nic.Kompletny mętlik w głowie . najtańsze PCV jakie znalazłam to kwota 4700 :-( Zostałyby więc drewniane malowane jak u Ciebie na szaro ale naczytałam się na forum o wadach drewnianych drzwi i już sama nie wiem co robić :-) A decyzję muszę podjąć.

Agi75
26-05-2011, 14:05
No hej Monika.Co tu taka cisza???? Jak tam domek dojrzewa? Kiedy przeprowadzka? U mnie tynki skończone.Muszę porobić zdjęcia.....tylko trzeba pamiętać o aparacie jak sie jedzie na budowę ;-) Drzwi dalej nie wybrane ale za to zamówiliśmy bramę garażowa z Krispolu.Tylko oni mieli kolor winchester o wąskim profilu.Zalezało mi na takim bo chyba będzie pasował do deskowania na elewacji.Dumam też nad drzwiami do kotłowni.Chyba zdecyduje się na białe w kolorze tynku.Napisz proszę czym kierowaliście sie przy wyborze swoich do kotłowni.One muszą byc jakieś specjalne?

monika.KIELCE
31-05-2011, 08:59
Jakoś opadł zapał do pisania. Ciągle coś do zrobienia, na wczoraj albo i przedwczoraj.

Drzwi do kotłowni braliśmy tanie. Odpadły więc niestandardowe kolory. Stanęło na kolorze okiennym czyli złoty dąb.

Agi75
31-05-2011, 14:20
Monika ja też szukam jakis tanich i białych. Ostatnia wycena to 800zł.Pewnie będę musiała odwiedzic castoramę to moze znajde jakieś tańsze drzwi. Schody masz dywanowe czy mi sie wydaje? Ja tez chcę zrezygnować z wysokich listew przyschodowych.Widze , że zrezygnowałaś z szafy pod schodami.to gdzie Ty bedziesz trzymać kurtki ? :-) A i widzę, ze do minimum zmniejszyłaś korytarz na górze tzn. podłogę. Poza tym świetny kolor schodów i drzwi na górze. No i barierka!!!!!!!!!!!! Czekam na kuchnię , salon no i łazienki!!!!!!!!

monika.KIELCE
31-05-2011, 14:29
a właśnie że szafa pod schodami będzie. Kiedyś... Na razie stolarz, ten od kuchni robi zabudowę do wiatrołapu i gabinetu, no i łazienek, żeby wreszcie je skończyć ( nie licząc oświetlenia). Zabudowa pod schodami na potem zostaje, tym bardziej, że pierw trzeba wykończyć bok schodów, bo tynkarze nie popisali się tam.
A schody ... stolarz schodowy chyba nie do końca wiedział co to dywanowe i zrobił na swój sposób. Wyszło jak widać na fotkach, całkiem nieźle.

Agi75
31-05-2011, 14:44
Monika no wyszły super bo wyglądaja na dywanowe :-) A jaką maja grubość stopnie? i jesli możesz podaj cenę bez balusrad...

Agi75
31-05-2011, 14:45
A i jeszcze bardzo jestem ciekawa tej szarości nad kozą...

monika.KIELCE
31-05-2011, 14:51
Szary to gotowy beckers, nie pamiętam nazwy (nr) no ale tych szarych był raptem jeden :) ten sam mam na ścianie z drzwiami do wiatrołapu i łazienki.

Stopnie mają prawie 4cm, takie 3,8.

Agi75
31-05-2011, 14:55
Monika źle sformułowałam pytanie co do szarości :-) Jestem ciekawa jak wyszło, bo miałaś wczesniej wątpliwości co do koloru :-) Ja tez będe miała ciemno szarą ścianę z wejściem do wiatrołapu, choć jak może widziałaś na wizualkach zaczynam kombinować z ciemna tapeta w tym miejscu. A jakie drewno uzyliście na schody?

monika.KIELCE
31-05-2011, 16:35
Najpierw chcieliśmy dębowe, ale jak zobaczyłam jesionowe to zdecydowaliśmy się na jesion. Trochę za jasne (kolor naturalny), ale za to ładniejsze usłojenie. Coś za coś.

Agi75
01-06-2011, 15:13
Dlaczego za jasne? Przecież idealnie pasuja do drzwi na piętrze.Ale fajna ta niebieska ściana w łazience.Coś na niej będzie? Ręcznikowiec? I mów jak na spowiedzi co to za piękne łóżko.Ono jest białe, materiał czy skóra? Swego czasu mieliście problem z usytuowaniem szafy w sypialni ... jak to w końcu rozwiązaliście?

Agi75
01-06-2011, 15:14
A i jeszcze jedno...nie spodziewałam się , ze Wasz tupek to już tak duża dziewczynka :-)

monika.KIELCE
02-06-2011, 07:38
Hi hi, Majce coś z Tupka jednak zostało bo uwielbia skakać. Po schodach, z murków, krawężników, na łóżku, a już najbardziej to na trampolinie :) Nazywa się to "tata hupa ysioko".

No, ten niebieski to daje po oczach. Ale przysłaniają go drzwi - otwierane do środka, no i duża, biała drabinka.

A łóżko? Kolejny kompromis cenowy. Miała być biała skóra, jest kremowa eko. Zamówiliśmy o tydzień za szybko, bo później był weekend promocji w salonie meblowym (urodziny sklepu) i kupilibyśmy inne, które wcześniej było za drogie.

Agi75
02-06-2011, 11:00
No tak już jest.Wy sie pospieszyliście a ja spóźniłam bo mi drzwi od wczoraj podrożały :-(

Agi75
10-06-2011, 14:52
Monika .....kiedy pochwalisz sie salonem i kuchnią? Jestem strasznie niecierpliwa ;-) Mój na razie tworzy sie w komputerze, choć ściany są juz wytynkowane.Musze przerzucic zdjęcia do kompa i wstawię w swoim watku , do którego oczywiście zapraszam.

monika.KIELCE
13-06-2011, 08:44
No pochwalę się jak będzie gotowa do chwalenia. Pewnie już niedługo. Póki co niebieska ściana w wersji finalnej.

Agi75
13-06-2011, 09:16
Monika a gdzie ta ściana ??????? Nic nie widze u Ciebie w dzienniku :-(

monika.KIELCE
13-06-2011, 09:44
już jest.
ale bardzo ciemny ten niebieski na zdjęciu wyszedł. w rzeczywistości bardziej daje po oczach.

Agi75
13-06-2011, 13:39
Monika bardzo mi się ściana podoba.Nie wiem co masz na tej ścianie z drzwiami ale ja chetnie i ją bym pomalowała na niebiesko :-) Taka kontynuacja. A palmy bym nie dawała, choc fajnie wyglądałby za ręcznikowcem biały napis - niekoniecznie zwiazany z tematem łazienkowym ;-)

monika.KIELCE
13-06-2011, 14:00
nie no, ta palma to takie tylko skojarzenie z niebieskim. Kolor nazywa się burzowa zima a powinien chyba lazurowe lato albo błękitna laguna :)
a na ścianie z drzwiami są już płytki, biała falka.

Agi75
13-06-2011, 14:37
A co jest za tą scianką z umywalką? Masz tam pralnię czy z niej zrezygnowałaś?

monika.KIELCE
13-06-2011, 14:53
No pralka ma tam być, szafki jakieś, na samej ściance wieszak na szlafroki.

Agi75
13-06-2011, 15:19
A będziesz miała tą strefę zamkniętą czy otwartą na łazienkę? Masz jakąś fotkę tego kącika?

Agi75
04-07-2011, 17:10
Monika zniknęła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie już sie przeprowadziła i nie może sie nacieszyć nowym domkiem ;-)

Agi75
08-07-2011, 13:13
No cześć Monika! Ale mnie ubawiłaś tym wpisem o bananie :-) Nie rozumiem czego jeszcze nie mieszkacie....przeciez macie już wszystko a taras, a w zasadzie brak tarasu, w niczym nie przeszkadza. Kuchnią koniecznie pochwal się na forum o kuchniach. SUUUUUper wyszła. Fajnie zgrały się pstryczki elektryczki na szarej ścianie z uchwytami od szafek. A blat nie miał być przypadkiem czarny? jesli tak to fajnie , ze z niego zrezygnowałaś.Ja tez chce mieć czarny ale jak teraz widzę u Ciebie taki bielutki, lekki...... A i łazienką sie pochwal w " łazienkach naszych" i regałem w gabinecie i ......w ogóle jest fajnie.Ciekawa jestem jak obmysliłaś rozmieszczenie mebli u córci, bo łatwe to nie jest.... Jeszcze napiszę , że fajowy ten kolorek w holu na górze. Jedynie ten kinkiecik wydaje mi sie , że jest za wysoko....Pozdrawiam i czekam na więcej, więcej, więcej....

monika.KIELCE
11-07-2011, 14:17
Nie ma kiedy pisać, nie ma kiedy zdjąć robić, nie ma nawet kiedy nie mieć czasu.
Zdarza nam się pospać jakąś nockę ale ciiii - Nadzór Budowlany czuwa.

Jakbym wiedziała jaki kinkiet będzie nad schodami, to pewnie bym wypuściła kabelek ciut niżej. Z drugiej strony mężuś mógłby głową zawadzić i popsuć, więc już niech będzie jak jest. Na żywo nie rzuca się ta wysokość w oczy tak jak na fotce.

Agi75
16-07-2011, 12:32
Fajnie to wykombinowałaś z tą pralka....Ja zrobiłam tak jak w projekcie i wydaje mi sie, ze jakoś tak ciasno w tej pralni. U Ciebie chyba jest przestronniej.A będziesz to wnętrze oddzielała jakąś przegrodą ( drzwi przesuwne itp.) ? A tak w ogóle to u Ciebie juz tak czyściutko przejrzyście az nie chce sie wierzyć, ze buduję ten sam domek.U mnie na razie jest bleeeee.Poza tym po ścianach na klatce , w gabinecie i garazu leje sie ciurkiem woda, bo dach dalej nie zrobiony.Nie wiem co na to świeżo położone tynki ....:-(
Kiedy przeprowadzka? ja jak zwykle czekam na fotorelację ;-)

Christopher_Krzychu
07-01-2012, 09:00
Cześć Monika,
z radością obejrzałem wklejone przez Ciebie zdjęcia. Gratuluję ogrodu. Widać że włożyłaś w niego dużo pracy i efekt jest bardzo fajny. A co to się zieleni na tej powierzchni wzdłuż tui ? nie wygląda to na trawę a na coś liściastego... i tak szybko urosło ? To jakaś roślina okrywowa ? Pozdrowienia i prośba... wrzuć jeszcze parę fotek... może z wnętrza.. jak prezentuje się Wasza koza ?

monika.KIELCE
09-01-2012, 07:53
Dobre oko :) To zielone to gorczyca biała czyli zielony nawóz. Zobaczymy jak się trawka przyjmie, bo ziemia u mnie to pustynia. I tak poszły już 2 wywrotki ziemi na użyźnienie i wyrównanie poziomów.
Czekam na dwie zabudowy w salonie koło kozy i pod schodami (miały być przed Sylwestrem). W końcu może zamówimy też stół do jadalni. Więc jak już będą to fotki się pojawią.

Agi75
13-01-2012, 19:27
Monika ale nam zrobiłaś niespodziankę tym tarasem i ogrodem w te chłodne brzydkie dni.ja bym u Ciebie czuła sie jak na wczasach.A ten widok (fotka) z okna na poddaszu na taras jest katalogowa.Ja też czekam na zdjęcia wnętrz.Jak Ci się użytkuje biała kuchnia? nie brudzi się? A jak z rysowaniem frontów? A tak w ogóle to pozdrawiam Cię serdecznie :-)

monika.KIELCE
13-01-2012, 22:02
Oj, ja nie mogę się doczekać, kiedy wokół domu pojawi się jakaś trawka. Najchętniej to bym zamówiła z rolki i to już.
Fronty w kuchni są do przeżycia. Jak się brudzi to najczęściej blat. No i znać na nim ryski,na razie tylko patrząc pod światło.

toomyem
09-02-2012, 09:30
Hej.

Te rolety w oknach kuchennych to są takie sprytne, że można je od góry i od dołu przesuwać? Możesz rzucić jakąś nazwą albo modelem?

Dzięki.

monika.KIELCE
09-02-2012, 09:43
No bywają takie spryciule. Pliski na nie mówią. Sznurki czy żyłki przymocowane są do górnej i dolnej części okna no i można nimi manewrować jak się chce. No, prawie, bo prawo - lewo się nie da :)

Agi75
09-02-2012, 11:38
Monika ale przyjemnie w tej Twojej kuchni.Pliski super! Tez planuję je w pokojach na górze. fajnie zagospodarowałaś wnękę pod schodami a z tym lustrem na szafie bardzo fajny pomysł. Szkoda tylko, że takie marne zdjęcie ściany z kominkiem :-( Takie jakieś ciemne.Koniecznie zrób fotki salonu w dzień.No i jak tam Wasza sypialnia ? ;-)

Agi75
09-02-2012, 11:45
Monika a mogłabyś zmierzyć barek w kuchni? Jaki on jest długi?

monika.KIELCE
09-02-2012, 11:49
W salonie bardziej o lampę chodziło, choć jak widać nic nadzwyczajnego. Dlatego fotka lipna. Salon kiedyś się zrobi...

Barek wieczorem lub jutro podam.

monika.KIELCE
09-02-2012, 18:01
barek: wys. 114, szer 35, szer blatu 46, długość 130

Agi75
09-02-2012, 20:27
Monika dzięki za wymiar...barku oczywiście ;-) Ja u siebie planuję wysoki na 110, szeroki na 60cm i długi na 165cm. Kurcze nie wiem czy nie będe miała za ciasnego przejscia :-(

Meggi56
09-02-2012, 21:22
Witam
Kuchnia piękna :) Co dałaś na ścianę ponad blatem? Wygląda super i ociepla całą kuchnię
Pozdrawiam
Meggi

monika.KIELCE
20-02-2012, 11:04
Sorki, że tak późno, przeoczyłam Twój wpis, a potem długo nie wchodziłam.

To zwykła płyta meblowa. Teraz szukam ładnych śrub (zamaskowanych jakoś, ozdobnych) bo założone było na sam klej no i nie sprawdza się.
Sprawdza się natomiast (po pół roku użytkowania) jako element wykończeniowy - nic się nie topi, przypala itd. Od czasu do czasu przetrzeć ścierką i to wszystko w zakresie pielęgnacji.

annaka
20-03-2012, 13:20
Witam,
Na wstępie powiem że PIĘKNY domek:yes: zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz-już myślę jakby tu w naszym skomponować taką elewację-rewelacja:D A przychodzę z pytaniem odnośnie dachówki (Creaton Balance-tak?) zakupiliśmy taką samą...jesteście zadowoleni na dzień dzisiejszy? Czy może zauważyliście jakieś mankamenty...my kupiliśmy w tempie błyskawicznym i teraz, w porę:D, szukam potwierdzenia słusznego wyboru...
pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję domku, oby się równie fajnie mieszkało!

monika.KIELCE
21-03-2012, 07:29
Co by tu powiedzieć o dachówce....
Leży na dachu, jak się zakurzy to deszcz umyje, nie porosła niczym, nie spadła :) więc wcale o niej nie myślę.

A jaki masz kolor? Bo tak mi przyszło do głowy, że jak łupek to może jakieś kominki dachowe Ci potrzebne? Ja kupiłam 4, poszły 2 a 2 zostały. W składzie nadmiar dachówki przyjęli ale kominków się wyparli no i mi zostały.

annaka
21-03-2012, 09:26
Co by tu powiedzieć o dachówce....
Leży na dachu, jak się zakurzy to deszcz umyje, nie porosła niczym, nie spadła :) więc wcale o niej nie myślę.

A jaki masz kolor? Bo tak mi przyszło do głowy, że jak łupek to może jakieś kominki dachowe Ci potrzebne? Ja kupiłam 4, poszły 2 a 2 zostały. W składzie nadmiar dachówki przyjęli ale kominków się wyparli no i mi zostały.

Dziękuje za odpowiedź, uspokoiłaś mnie;). Bo generalnie decyzje podjęliśmy tak szybko że żadnych informacji nt tej dachówki wcześniej nie sprawdzaliśmy. A wybraliśmy kolor czarny...więc troszkę inny. Kominków nie kupiliśmy wcale, czemu to trzeba by męża zapytać:rolleyes: Choć w sumie jeśli byłyby potrzebne to może taki 'łupkowy' bardzo by się nie odznaczał...będę pamiętać w każdym razie:) A nawet wybieramy się kiedyś w Twoje okolice (Kielce?), niedaleko mieszka rodzina i właśnie dziś rano dyskutowaliśmy że musimy się wybrać w odwiedziny:)

monika.KIELCE
21-03-2012, 10:33
Kolor jednak się sporo różni. A co do stosowania kominków to, jak pisałam, założone mamy dwa, z czego jeden podpięty pod pion kanalizacji, a drugi wentyluje stryszek, bo innej funkcji mu nie znaleziono :)

annaka
21-03-2012, 10:55
Kolor jednak się sporo różni. A co do stosowania kominków to, jak pisałam, założone mamy dwa, z czego jeden podpięty pod pion kanalizacji, a drugi wentyluje stryszek, bo innej funkcji mu nie znaleziono :)

Mój mąż stwierdził tylko że "nie potrzebujemy" bo wentylacje to zrobi się tak a tak (trudno mi to było ogarnąć;)) i kazał wykreślić (a szt. kosztuje 400zł:eek:) no a poza tym są dachówki wentylacyjne...w sumie póki co to nawet nie wiem czemu te kominki mają służyć tak konkretnie, muszę się zagłębić w temat:)

_artur_
17-11-2012, 01:18
witaj..
mam pytanie o ten ceramiczny GWC.. na wiosne mam zamiar pod kielcami cos zacząć budować i miał być tam żwirowy ale ten łatwiej chyba zrobić.. możesz napisać jak działa?
pozdrówka

monika.KIELCE
17-11-2012, 18:29
tak na szybko o lecie to tu:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?61589-GWC-100-sposob%C3%B3w-zmieszczenia-jamnika-pod-szaf%C4%85&p=5541155#post5541155

zimą to już nie bardzo pamiętam.

dziś przy pracy ciągłej na 1 biegu:
- wlot do kotłowni z gwc +9
- wyciąg z pomieszczeń +20,5
- nawiew do pokoju +18

Jak przyjdą mrozy to na pewno podam osiągi GWC

_artur_
17-11-2012, 23:26
dzięki..
a na jakiej głębokosci macie to gwc? bo piszesz ze troche głębiej byście dali.. bo u mnie też piasek..

monika.KIELCE
18-11-2012, 18:31
tak około 190cm, plus minus

_artur_
18-11-2012, 23:29
czyli 2.2 czy bardziej 2,5 dać?
dzięki i pozdrawiam..

monika.KIELCE
19-11-2012, 07:18
Zobacz co na to koparkowy powie. Grabnie bez problemu na 2,5m?
Masz miejsce na odrzucenie ziemi? Jest tego sporo.
Jak wody gruntowe? Nie będzie to stało w wodzie? Są jakieś studnie w okolicy żeby sprawdzić?
Będzie przykrywane warstwą styropianu?

Wiele argumentów do rozważenia, a i tak pewnie ostatecznie ustali się już podczas kopania.

Podpytaj też w wątku o GWC, tam sporo speców, może coś mądrego dopiszą.

monia i marek
31-12-2012, 16:27
http://s20.rimg.info/f557a741e7609250c08ab6cbb28981c7.gif (http://smiles.int-world.com/smile.176808.html)

renata2005tychy
18-04-2014, 09:10
Witaj ;)
Przeczytałam dziś Twój dziennik.
Bardzo mi się u Ciebie podoba, więc nie mogłam się nie odezwać ;)
A kwiaty......... bombaa , mogłabym napisać że zazdroszczę ,ale nie wypada:cool:
Trzymam kciuki za reaktywację i jeśli możesz dodaj parę fotek ogrodu z tego roku.
Nie pomyślałabym ,że tulipany są takie piękne;)
Pozdrawiam
Renata

monika.KIELCE
20-04-2014, 21:56
witam w moich progach. Cieszę się, że Ci się podoba, w końcu czyż nie po to piszemy Dzienniki?
Zdjęcia będą jak przyroda ruszy na dobre. Póki co sporo pączków, kwiatów mało.

Deysi
05-09-2014, 08:06
Witam,
Piękny domek i te kolory elewacji czy mozesz zdradzic jaki to tynk i jakie kolory?:rolleyes:


witam w moich progach. Cieszę się, że Ci się podoba, w końcu czyż nie po to piszemy Dzienniki?
Zdjęcia będą jak przyroda ruszy na dobre. Póki co sporo pączków, kwiatów mało.

monika.KIELCE
05-09-2014, 08:15
Witam,
Piękny domek i te kolory elewacji czy mozesz zdradzic jaki to tynk i jakie kolory?:rolleyes:

Tynk silikonowy Caparol kolory to Graphit 0 i Graphit 16.

Deysi
10-09-2014, 12:37
Własnie zastanawiam sie u sibie dac graphit 18 i graphit 13 badz 12 a jest tez graphit 0?


Tynk silikonowy Caparol kolory to Graphit 0 i Graphit 16.

monika.KIELCE
10-09-2014, 14:09
Ano jest też 0. O ile nie pokręciłam, to im niższy numer, tym kolor jaśniejszy. Graphit 0 to prawie biały, z minimalną domieszką barwików.

Deysi
10-09-2014, 15:19
Nie nie własnie jak mam wzornik to najjasniejszy jest graphit 18 i potem jest im niższy numer tym ciemniejszy


Ano jest też 0. O ile nie pokręciłam, to im niższy numer, tym kolor jaśniejszy. Graphit 0 to prawie biały, z minimalną domieszką barwików.