PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Jolikowego dziennika budowy



Strony : [1] 2

jolapp2
02-03-2009, 19:55
Witam serdecznie i mam nadzieję, że wesprzecie mnie od czasu do czasu dobym słowem albo radą. Pozdrawiam - Jola :D :D :D

malkaj
15-03-2009, 14:27
Witaj Jolu!
Domek podoba mi się, a ile osób będzie w nim mieszkać?
Jak będziecie go ogrzewać? Ja obecnie też rozglądam się za domem do 140m2 powierzchni użytkowej, bo chcę skorzystać z kredytu z dopłatą państwa (połowę odsetek przez 8 lat płaci państwo).
Pozdrawiam, będę czytać Twój dziennik.

jolapp2
22-03-2009, 16:57
Wtam!
Nasza rodzinka jest 4-osobowa, ale starszy syn studiuje w Łodzi, więc przyjeżdża 2 razy w miesiącu. Domek też nam się podoba ze względu na funkcjonalność i rozsądne wykorzystanie metrażu. Jeżeli chodzi o ogrzewanie to planujemy piec na drzewo i pellet oraz solary na ciepłą wodę.
Świetnie, że możesz skorzystać z kredytu z dopłatą, my nie możemy gdyż mamy mieszkanie własnościowe, a kredyt (o ile dobrze przeczytałam) dotyczy tylko rodzin nie posiadających własnego-M. Dziękuję za pierwszy komentarz.
Pozdrawiam :wink:

malkaj
01-04-2009, 20:41
Super, że u Was coś się dzieje! Małymi kroczkami przygotowujecie się do przyszłego roku. U nas niestety nie mam postępów, bo nie jesteśmy jeszcze właścicielami działki, a bez tego nie możemy załatwiać papierologii.
Pozdrawiam

malkaj
11-04-2009, 15:42
http://img4.imageshack.us/img4/6908/paq2.gif
Zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych w pięknej wiosennej aurze
życzy Małgosia

aniaImariusz
15-04-2009, 19:58
Gratuluję zakupu działeczki i postępów. U nas małż też będzie sam przygotowywał drzewo na więźbę, zresztą większość zamierzamy robić systemem gospodarczym, gdyż mąż jest budowlańcem. Widzę, że dopiero zaczynacie zmagania z urzędami więc życzę powodzenia. My już większość mamy za sobą - teraz tylko zostało wrysować projekt w działkę i złożyć o pozwolenie.
Będziemy do Was zaglądali, bo jesteśmy na podobnym etapie więc możemy się wspólnie dopingować :lol:

teresab
17-04-2009, 21:08
Witaj Jolu. Ładny domek wybrałaś , fajnie że w opolskim tez ktoś taki buduje. Ja mam projekt z tego samego biura projektowego co Ty - tylko że mój domek jest mniejszy od twego. Buduję W 21.12b - też z wykuszem.
Gdzie konkretnie go będziesz stawiać - w Opolu?

jolapp2
19-04-2009, 11:48
Witaj teresab :D
Twój domek też mi się podoba. Patrząc na układ pomieszczeń to W-21.12b i W-49.12 są bardzo do siebie podobne, różnią się jedynie garażem i metrażem. Budować będę się w Zawadzkiem (46km od Opola), ale pierwszą łopatę planuję wbić dopiero za rok, więc becnie jestem na etapie papierologii. A gdzie powstaje Twój domek?

Asaf
25-07-2009, 16:30
Fajnie że budujecie. Czyli wygląda na to że jesteśmy na tym samym etapie.
Proszę powiedz mi więcej o tym tartaku i możliwościach skorzystania z jego usług.
Buduję między Głubczycami a Kędzierzynem Koźlem. Może udało by się coś na tym tartaku zrobić a potrzebne mi mnóstwo drewna.
Jak już będziecie po urlopie to odpisz proszę.

naLeśnik
03-08-2009, 07:47
Zapisuje się do komentarzy aby mieć Waszą budowę na oku ;)

Trzymam kciuki za załatwienie wszelakich formalności związanych z budową ....oraz życzę wytrwałości.

anetina
05-08-2009, 12:09
no to życzę pięknej pogody i udanego wypoczynku

rzeczywiście zasłużyliście na urlop

:)
pozdrawiam :)

jolapp2
14-08-2009, 18:51
Witaj Asaf!
Tnąc więźbę korzystaliśmy z usług małej firmy, która przyjeżdża na umówione miejsce takim specjalnym tartaczkiem. Myślę, że jeżeli popytasz w swojej okolicy to taką firmę też znajdziesz. Jeżeli będziesz zainteresowany to prześlę ci namiary na tą, która nam cięła, jednak koszty dojazdu mogą podnieść ostateczną wartość więźby. Dlatego wydaje mi się, że najlepiej skorzystać z usług firm z okolic Głubczyc - Kędzierzyna - Koźla.
Pozdrawiam - Jola :D

anetina
24-09-2009, 12:44
my też zamawialiśmy do siebie tartak do pocięcia materiału na wieźbę :)


pozdrawiam

Madzia 1976
11-11-2009, 20:20
witam ja również powpluyku przymierzam się do wyceny i okien i również podobają mi się okna ze szprosami. Te które znaleźliście są super.
Pozdrawiam Magda

Madzia 1976
26-11-2009, 10:42
Hej !!!

Jeśli chodzi o szprosy to fakt podobają mi sie i to bardzo, ale te wewnątrzszybowe niestety nigdy kolorystycznie nie będą takie jak rama okna, jak się dobrze przyjżeć to odbiegają kolorem (wyglądają jak plastik) i zaczynam powolutku mysleć nad oknami bez szprosów :cry:

Ale mam pytanko czy Wy macie producentów okien blisko miejsca zamieszkania czy w innych miastach? Jeśli tak to jak załatwiacie sprawę z dowozem itd. bo u mnie sami przedstawiciele. Jeśli chodzi o jakośc okien to zależy mi na tym zeby były ciepłe czyli w grę wchodza 3- szybowe. Mam wyceny od pięciu firm (jak na razie) i rozbieżność jest bardzo duża - zdreszta zaraz umieszcze je w dzienniku. ale nasz wybór waha sie miedzy : Oknoplast, MS, Avante.

Ijeszcze jedno pytanko czy ceny rolet które podałaś to ceny z elektryką i centralką czy bez?
Pozdrawiam Magda

jolapp2
27-11-2009, 20:51
Witaj Madziu :D
We wskazanych przeze mnie wycenach okien, wycena I jest ceną producenta (Kapica), który ma swoją firmę w nszej miejscowości. Natomiast wycena II to firma Gebauer a wycena III to Oknoplast - ale to tylko przedstawiciele.

Jesli chodzi o rolety to wycena II i III uwzględniają elektrykę, natomiast wycena I jest bez niej.

Jeśli chodzi o szprosy to chciałabym te wewnętrzne (oglądałam je), a ponieważ zasiałaś we mnie nutkę niepokoju to myślę, że przed podjęciem ostatecznej decyzji obejrzę je sobie bardzo dokładnie ponieważ nie zamierzam tych okien zasłaniać wielkimi firanami, raczej skromniej i delikatniej.

Pozdrawiam - Jola :D

aniahubi
02-12-2009, 13:30
Witaj Jolu,
Wreszcie dotarłam do twojego dziennika - akurat w samą porę aby pogratulować PnB :D

Jeśli chodzi o okna, to sprawdź jeszcze Oknoplus - nam wyszedł taniej niż Kapica i Oknoplast i jestem b. zadowolona - z samych okien i montażu. No i są elastyczni cenowo :wink:
Jak tylko możecie sobie na to pozwolić, to koniecznie zróbcie rolety elektryczne - my mamy tylko do okien tarasowych...

Margoth*
13-12-2009, 14:28
Część, Jola! Fajnie się zapowiada Wasza budowa.

Chciałam Ci napisać, że mam identyczne drzwi wejściowe, tylko że z firmy Art-Tom w kolorze złoty dąb.

jolapp2
13-12-2009, 14:41
Witaj Margoth* :D
Ciekawa jestem jak ci się "sprawują" te drzwi i czy jestes zadowolona. Kolor złoty dąb też mi się podoba. Na razie na pierwszym miejscu jest orzech, ale nigdy nie wiadomo, szczególnie że do ostatecznego zamówienia mamy jeszcze troszkę czasu na przemyślenia.

Pozdrawiam - Jola :D

ponury63
15-12-2009, 08:52
[wpisy przeniesione z dziennika budowy]


witam wszystkich budujących projekt W 49.12. Ja również kupiłam ten projekt (opcja z wykuszem i garażem jednostanowiskowym) i mam zamiar zacząc budować na wiosne 2010r w pobliżu Opola. Jestem na etapie wprowadzania zmian i w styczniu mam juz mieć pozwolenie na budowę...zobaczymy czy sie uda:-) Jeśli ktoś wybudował ten domek gdzieś w pobliżu Opola to chętnie bym go zobaczyła-jeśli byłaby taka możliwość:-)
Pozdrawiam wszystkich
Sylwia
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik101653.htm


Witaj sylwia1984 :D w gronie budujących ten uroczy domek. Widzę, że w naszym województwie będzie nas więcej. Mam prośbę, czy możesz swój post wpisać w moich komentarzach?


mam pytanko w sprawie ogrzewanie? jakie masz? gazowe czy piec na ekogroszek? i gdzie umiejscowiłaś kotłownię? tak jak w projekcie?

Margoth*
15-12-2009, 12:20
Ciekawa jestem jak ci się "sprawują" te drzwi i czy jestes zadowolona.

Na razie bez zastrzeżeń, jestem z nich zadowolona. :D

naLeśnik
22-12-2009, 10:24
Gdy pierwsza gwiazdka na niebie zabłyśnie
niech Cie aniołek ode mnie uściśnie
i przekaże serdeczne życzenia
z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
http://img195.imageshack.us/img195/7678/3997x.jpg (http://img195.imageshack.us/i/3997x.jpg/)

Madzia 1976
22-12-2009, 10:42
http://img121.imageshack.us/img121/2192/balawanek.png (http://img121.imageshack.us/i/balawanek.png/)

Małą gwiazdkę przed świętami
Przyjmij proszę z życzeniami
Może spełni się marzenieBiałe Boże Narodzenie
Lub, gdy przyjdzie Ci ochota
Niech to będzie gwiazdka złota
Bo, gdy spada taka z nieba
Wtedy zawsze marzyc trzeba
No, a jeśli tak się zdarzy,
Że srebrzysta ci się marzy
Możesz także taką zdobyć
I choinkę nią ozdobić
Gwiazda, gwiazdce zamrugała
I choinka lśni już cała
Naszych marzeń jest spełnieniem
Bo jest piękna jak marzenie
A pomarzyć czasem trzeba
Każdy pragnie gwiazdki z nieba.

Arnika
22-12-2009, 17:12
Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,
Zielonej choinki i wędzonej szynki,
Prezentów kupę, i rózgi na pupę,
Życzy Arnika z chłopakami:)


http://www.pifpaf.pl/news/761/Fotolia_10662126_XS.jpg

Claudii
23-12-2009, 08:33
Jak obyczaj każe stary,
Według Ojców naszych wiary,
Pragnę złożyć Wam życzenia
W Dniu Bożego Narodzenia,
Niech ta Gwiazdka Betlejemska,
Która świeci nam o zmroku,
Zaprowadzi Was do szczęścia
I radości w Nowym Roku

http://img136.imageshack.us/img136/5416/b7effdbc7bf1449c9791229.gif (http://img136.imageshack.us/my.php?image=b7effdbc7bf1449c9791229.gif)

Ania i Tomasz
23-12-2009, 08:35
witaj Jola!
My też rozpoczynamy na wiosne budowę naszego domku. Budujemy w okolicach Ozimka. Bedziemy zaglądać do Twojego dziennika. My mamy juz podpisaną umowę na wymurowanie domu (bez dachu) z wykonawcą z okolic Ozimka na kwotę 23 tyś plus koszty koparki. Zastanawiam się czy nie szukac juz wykonawcy do dachu, bo potem może byc problem z terminami. Narazie nie mam jeszcze żadnego wykonawcy na oku. Budujemy taki domek:
http://www.archeton.pl/projekt-domu-malachit-64-441-opisogolny-6e677741da60e5f6296ddb3dc072345d

Ja robiłam narazie wycenę okien tylko w firmie Profitech z Opola na kwotę 9 tys z montażem w białym kolorze. Uważam że okna są godne uwagi, mam z tej firmy zamontowane w mieszkaniu i jestem naprawdę zadowolona. Chociaż nie wiem czy nie zdecydować sie na jednostronnie barwione. :) Jola, a kiedy Wy zaczynacie budowę?

anetina
23-12-2009, 10:59
http://www.ekartki.pl/cards_files/9/9667_pu.i.wp.pl.jpg

aniahubi
23-12-2009, 18:03
http://lh4.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SzJYsLCB-aI/AAAAAAAAEfw/4rs5bk-p-Zs/s400/%C5%BByczenia1.jpg

jolapp2
23-12-2009, 21:49
Witaj Aniu :D
My budujemy w Zawadzkiem, a więc niemalże po sąsiedzku. Planujemy wystratować w marcu 2010r. Ekipę także wybraliśmy - 29 tyś. Jeśli chodzi o dach to zrobiliśmy wycenę w firmie Hardach z Gosławic niedaleko Dobrodzienia - 7600zł bez więźby, ale decyzji jeszcze nie podjęliśmy. Zastanawiamy się nad dachówką z firmy Rajfel w Krasiejowie. Okna jeszcze damy do wyceny do firmy Oknoplus i Aluplast.

Pozdrawiam świątecznie - Jola :D

bulinki
24-12-2009, 08:32
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/va/sg/kr3r/11uLlWF5dLqUe3uwRX.jpg

malkaj
24-12-2009, 14:44
http://img15.imageshack.us/img15/746/zyczeniac.jpg

Madzia 1976
25-12-2009, 21:02
Ślicznie przystrojone mieszkanko :D :D :D

BeaWroc
25-12-2009, 21:59
http://moje-kartki.com.pl//kartki/46/6/d/605.jpg

jolapp2
27-12-2009, 22:05
Dzięki Madziu :D :D :D

mmms
27-01-2010, 11:12
Witam Cię Jolu :)

Wpisuję się do Twoich komentarzy, ponieważ latem planujemy budowę domku bardzo podobnego do Waszego i z tej samej pracowni. Nasz domek to: W-27.12 d

Mam nadzieję, że będziemy mogły wymieniać się doświadczeniami. My jesteśmy w tej chwili na etapie wstępnej umowy na zakup działki, złożony wniosek o warunki zabudowy, uzgodniony projekt, architekt i człowiek, który będzie "nas budował" :lol: .

Pozdrawiam i również czekam na cieplejsze dni :D
Marzena

jolapp2
27-01-2010, 18:56
Witaj Marzenko :D
My już papierologię mamy za sobą i moglibyśmy wbić "pierwszą łopatę" gdyby nie pogoda. Uwierz mi, nasze czekanie jest tym bardziej denerwujące, że moglibyśmy a tu się nie da. Dlatego spokojnie sobie załatwiajcie dokumentację i PnB a na wiosnę będzie wszystko gotowe i do dzieła :D :D :D

Pozdrawiam - Jola :D

mmms
28-02-2010, 23:35
Gratuluję rozpoczęcia prac i trzymam kciuki, żeby wszystko szło sprawnie i bez problemów :D no i ..............zazdroszczę :( my jeszcze załatwiamy papierki :( :(

Marek Dzit
10-03-2010, 14:13
teraz tylko pogoda potrzebna a tu zimno. będę was podglądał!

jolapp2
10-03-2010, 19:14
Niestety pogoda nie za bardzo, ale nasz dzielny murarz walczy z szalunkami :D

Arnika
21-03-2010, 21:05
Witaj Jolu :P

Byłam ciekawa co u Ciebie słychać.

Już widzę, że zaczynacie... a wiosna już nadeszła....
U nas też jest ciepło, więc i Wy pewnie też na działce robicie postępy budowlane.

Wasze wyceny robocizny, okien czy dachu wzbudziły mój podziw. Może dlatego, ze mieliśmy to niestety duuużo droższe :roll:

Życzę powodzenia i uśmiechu w budowaniu....


Arnika :wink:

aniahubi
01-04-2010, 07:39
Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych życzą Ania i Hubi
http://lh4.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/S7Q6lx0E8OI/AAAAAAAAE1k/V0-0uu4RO3Q/s400/wielkanoc4.jpg

sylwia1984
07-04-2010, 11:35
witam mam pytanko w sprawie piasku...ile ton było potrzebnych do zasypania fundamentów?

Ania i Tomasz
09-04-2010, 18:48
wycena II ekipy jest chyba atrakcyjna,
ja mam wycenę na 32 tyś brutto z 7% vat
i w tym robocizna 6.300 zł - woda, co i kanalizacja łącznie z montażem grzejników,
a reszta materiał i w tym 8 grzejników cosmo-nova i 2 drabinki, podłogówka ok 40 m2, piec klimosz (7.800 zł) zbiornik 300 l na wodę ciepłą i cała reszta rur, otulin ,kształtek itp.. wykonawca z polecenia bardzo solidny i zaangażowany i chyba się na niego zdecydujemy. Jak myślisz czy to nie jest za drogo? za rozprowadzenie kanalizy w fundamencie skasował 800 zł (robocizna i materiał)

jolapp2
09-04-2010, 21:41
Witajcie :D :D :D

-sylwia1984
W fundamenty weszło nam 231 ton piasku.

-Ania i Tomasz
Faktycznie ekipa nr II dała nam dobrą cenę, ale nie jest w niej uwzględniony koszt pieca C.O. (planujemy wydać około 10 000zł). Za rozprowadzenie kanalizacji nam też policzy około 700-800zł. Znajomi budujacy się obok nas płacili 700zł (innej firmie). Ile wycen robiliście?
Jeżeli chodzi o pustaki UNIPOR to firma z której wy braliście wyceniła nam je na 5,70zł (bez HDS i musiał być pełny TIR), mega1000 - 4,69zł (bez HDS, musiał być pełny TIR, palety na kaucję). Ostatecznie zdecydowaliśmy się na THERMOPOR w cenie 4,90zł (także sprowadzany z Niemiec, w cenie HDS, nie trzeba kupować pełnych TIRÓW, można przywozić partiami a resztę przechować w hurtowni).

Pozdrawiam - Jola :D

Ania i Tomasz
09-04-2010, 22:05
no to jestem zaskoczona tym uniporem, podnieśli cenę. ja zamawiałam na początku lutego. co do instalatora to robiliśmy 2 wyceny, a 3 instalator ulotnił się z kserem projektu i słuch po nim zaginął. a wycenę dachówki u rajfla już robiliście, jestem ciekawa ile proponuje za m2 podstawowej.

jolapp2
09-04-2010, 23:07
Jeszcze nie robiliśmy, mają czynne tylko do 15.30 więc mało czasu po pracy. Mąż raz był , ale było jeszcze dużo śniegu. Trzeba będzie jakiś dzień uplanować i się wybrać; chcemy jeszcze dać do wyceny do firmy HARDACH. W Opolu odbywają się do niedzieli targi budowlane, jutro nie możemy, ale może w niedzielę podjedziemy.

Łukasz789
15-04-2010, 09:39
Witam serdecznie
Bardzo fajny , prosty domek .Bardzo lubię prostotę. Z racji z tego ,że jest dość tania w budowie. Mam zamiar budować podobny dom i dlatego będę dość często odwiedzał ten dziennik. Już kilku pytałem , ale zapytam i Ciebie. nie lepiej by było i taniej podciągnąć te kilka pustaków w pomieszczeniach nad garażem i zrobić równy dwuspadowy dach po obydwóch stronach. Nie wiem , ale dla mnie jest to tańsze rozwiązanie.
Pozdrawiam i czekam na dalsze relacje.

Ania i Tomasz
15-04-2010, 10:21
do Łukasza: taka zmiana jaką proponujesz jest napewno tańsza w wykonaniu po pierwsze odchodzi koszt 1 kompletu dachówek krawędziowych, ale za to dom traci na wyglądzie.

Jola, dachówki macie wycenione w tej samej cenie co my, ale podpytaj u siebie bo nam nasz sprzedawca powiedział ze następna dostawa bedzie juz o ok 5% droższa, więc jutro jedziemy ją kupić jeszcze po niższej cenie. (a moze nas kłamie?!) . Daliśmy okna do wyceny i dziś zadzwonił sprzedawca na kiedy te okna bedą potrzebne bo nie wie czy liczyć przed czy po podwyżce, tak że widać wyraźnie ze w sezonie budowlanym wszystko idzie do góry. Szkoda że okien nie mozna kupic na zapas.

jolapp2
17-04-2010, 17:53
Witajcie:D

Oczywiście na targach nie byliśmy (z wiadomych przyczyn) :( :( :(

Łukasz789 - Wprowadzamy zmianę, a mianowicie podciągamy nad garażem dach do przodu, ale nie do góry. Nie chcemy wybudowac stodoły ;)

Aniu nam też w Hardachu tak powiedziano, że ceny wzrosną. Nie chcielibyśmy się jednak spieszyć bo możnaby zrobić jeszcze inne wyceny. Sami nie wiemy co robić. Sezon budowlany się zaczął i ceny będą rosły. W naszym przypadku nie da się kupić wszystkiego w jednym czasie, bo nie mamy w tym momencie kaski na cały dom. Pomyślimy jeszcze - może wpłacimy np. zaliczkę;)

Pozdrawiam - Jola:D

Mo***u
04-05-2010, 13:22
rzeczywiście - ceny idą do góry. Dlatego proponuję przeanalizować oferty i wpłacić zaliczkę aby zamówić po starych cenach. Choć tak naprawdę ciężko przewidzieć co będzie.

Bardzo podoba mi się Twój dziennik :) i rzetelne opisywanie wszystkich kosztów.

Jeżeli jeszcze będziecie potrzebować materiałów budowlanych, to na pewno uda mi się coś załatwić po sąsiedzku, a Tobie zaoszczędzić ;)
Jestem ze Strzelec Opolskich. W razie czego proszę pisać GG: 2520882

Pan&PaniSmith
05-05-2010, 19:08
witam Jolu :)
jestem pod wrażeniem waszej dziennikowo prowadzonej wyceny! Czy ktoś u was jest po ekonomii? Bo cała koordynacja robi wrażenie! Widzę też że dachówkę wybieracie w podobnych kolorach jak my :) Zrezygnowaliśmy jednak z Creatona na rzecz Robena, bo po pierwsze taniej, po drugie Creaton nie przyjmuje zwrotów a Roben tak (jeśli kupisz np. paletę za dużo). Trzymam kciuki za powodzenie budowy!

jolapp2
10-05-2010, 19:47
rzeczywiście - ceny idą do góry. Dlatego proponuję przeanalizować oferty i wpłacić zaliczkę aby zamówić po starych cenach. Choć tak naprawdę ciężko przewidzieć co będzie.

Bardzo podoba mi się Twój dziennik :) i rzetelne opisywanie wszystkich kosztów.

Jeżeli jeszcze będziecie potrzebować materiałów budowlanych, to na pewno uda mi się coś załatwić po sąsiedzku, a Tobie zaoszczędzić ;)
Jestem ze Strzelec Opolskich. W razie czego proszę pisać GG: 2520882

Dzięki za propozycję pomocy w zakresie materiałów. Jak na razie to w zdobywaniu materiałów budowlanych uruchomiliśmy swoje wszelkie kontakty (nawet ze szkolnych lat). W najbliższym czasie będziemy jeszcze kupować beton na stropy, troszkę stali i materiały na ścianki działowe. Zrobimy jeszcze jedną wycenę okien, rolet zewnętrznych i bramy garażowej. Niestety nie korzystam z GG (brak czasu) ale myślę, że w razie czego można wysłać wiadomość na PW - pozdrawiam - Jola :)

jolapp2
10-05-2010, 20:22
witam Jolu :)
jestem pod wrażeniem waszej dziennikowo prowadzonej wyceny! Czy ktoś u was jest po ekonomii? Bo cała koordynacja robi wrażenie! Widzę też że dachówkę wybieracie w podobnych kolorach jak my :) Zrezygnowaliśmy jednak z Creatona na rzecz Robena, bo po pierwsze taniej, po drugie Creaton nie przyjmuje zwrotów a Roben tak (jeśli kupisz np. paletę za dużo). Trzymam kciuki za powodzenie budowy!

Witaj Pan&PaniSmith :)
Dziękuję, że doceniasz moje "starania", niestety nie jesteśmy po ekonomii :no: Po zakupie działki planując budowę poszukiwałam na FM właśnie takich informacji związanych z budową wybranego przez nas domku i niestety nie znalazłam ich zbyt wiele. Zaczynając przygodę budowlaną większość osób to laicy, którzy nagle muszą się "znać" na wszystkim. Mam nadzieję, że komuś kto będzie budował taki sam domek przydadzą sie nasze doświadczenia.

My robiliśmy wycenę w I firmie na Robena + wszystkie potrzebne materiały a w II firmie naCreatona + wszystkie potrzebne materiały i zdecydowaliśmy się na Creatona Futura Finesse. Bo chociaż część ceramiczna była przez II firmę wyceniona drożej o 2900zł to część pozostałych materiałów potrzebnych dekarzowi wyceniona była taniej o 2840zł. Wyceny były więc zbliżone i stwierdziliśmy, że wolimy mieć na dachu lepszą dachówkę. Na dodatek możemy po zrobieniu dachu zwrócić wszystko co nam zostanie :D

Pan&PaniSmith
16-05-2010, 08:53
my jeszcze nie zamawialiśmy akcesoriów dachowych.. z resztą nie ma się co spieszyć, pogodna nijak nie daje budować.. :(

madison22
18-05-2010, 19:45
W ukryciu czytałam wasz dziennik, a tu dzisiaj takie złe nowiny, współczuję, oby przestało padać...

mmms
18-05-2010, 20:37
Tak mi przykro Jolu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brak mi słów i nie wiem co mogłabym napisać Ci na pocieszenie.

Mam nadzieje, że nie będzie dużo strat i uda Wam się szybko wyjść na "prostą". Trzymam kciuki za Was i Waszą budowę.

papuch
18-05-2010, 20:57
Wpadam się przywitać i od razu... jak też trzymam za was kciuki. Aż się serce kraje jak patrzę na te wasze foty. Ale wyschnie zobaczycie i będzie piękny domek.
pozdrawiam
pap

jolapp2
18-05-2010, 21:01
Dzięki za wsparcie. Tego typu powódź dotknęła Zawadzkie po raz pierwszy. Jeżeli rzeka wylewała to tylko w okolicy tzw. "Starego Zawadzkiego". Już wiem, że jedna z moich pracownic ma zalany dom i jest ewakuowana, druga pracownica też się ewkuowała do nie sprzedanego jeszcze mieszkania bo mieisąc temu przeprowadziła się do nowo wybudowanego domu i ten domu jest w bezpośredim zagrożeniu powodziowym. Przed chwilą wyglądałam przez okno na naszą główna ulicę - niestety wody przybywa i zrobiła się rwąca rzeka :cry: Ostrzegają nas, że jeszcze idzie wielka fala :(

meg60
18-05-2010, 21:15
Przepraszam, że w takiej chwili, ale zajrzałam do twojego dziennika i .........jestem w szoku ! Bardzo wam współczuję, ale bądźcie dobrej myśli !!! Trzymam kciuki ! Wyschnie i będzie OK !!! Pozdrawiam !

yuka
18-05-2010, 21:18
:welcome:Witaj jolapp2
Trafiłam tu do Ciebie z grupy startującej wiosną 2010. Strasznie mi przykro:( Mam nadzieję, że udało Wam się uratować chociaż ten cement i agregat, a reszta niedługo wyschnie:yes:
Dziennik poczytam (starsznie dużo już napisałaś;)) to powiem coś więcej:D
Na razie trzymaj się cieplutko:hug:

jolapp2
18-05-2010, 21:36
Dzięki, dzięki. Miejmy nadzieję, że będzie lepiej ;)

Pan&PaniSmith
19-05-2010, 05:42
jeśli prognozy się sprawdzą to jeszcze tylko dziś taka woda dużą i powoli zacznie się poprawiać. Trzymam mocno kciuki za wasze bezpieczeństwo przede wszystkim, bo z tego co piszesz to sytuacja w całym mieście niebezpieczna!

jolapp2
19-05-2010, 06:12
Niestety nie jestem w stanie się przedostać do pracy, ale moje dzieczyny z drugiej części miasta są na miejscu. Woda się podniosła i płynie główną ulicą dość szybkim nurtem. Wszędzie są worki z piaskiem.

jolapp2
22-05-2010, 19:44
Witaj Olu :)

Dzięki za "kciuki". Nigdy w życiu nie spodziewalibyśmy się, że spotka nas coś takiego. Nawet najstarsi mieszkańcy Zawadzkiego nie pamiętają aby ich przodkowie opowiadali o powodzi atakującej centrum miasta. Wiem coś niecoś o powodzi 1997r. bo moi teściowie mieszkają w Nysie. Na szczęście ich domu nie zalało :yes:

Edyta M
06-06-2010, 13:26
Witaj Jolu :D
Trafilam tutaj z " Wiosna 2010 " :yes:.......
Pozdrawiam serdecznie i zycze bezproblemowego budowania :stirthepot:

Edyta M
14-06-2010, 00:14
Jolu hejka hejka :yes:
Pogody zycze i owocnego budowania Kochana
Buziaki :hug:

jolapp2
14-06-2010, 11:47
Dzięki :D Dzięki :D Dzięki :D i nawzajem :D

Edyta M
17-06-2010, 23:32
Hejka Jolu :)
Imponujace te Twoje podliczenia - wyliczenia .... ja to az boje sie zagladac do listy moich wydatkow ........
Ciagle cos nowego dokupujemy , a jak siedzielismy w ziemi tak jeszcze troche posiedzimy :eek:......
Slowo na ktore mam alergie ostatnio to : KOPARA .... u mnie juz tyle godzin wyrobila , ze moglaby z powodzeniem obskoczyc ze 3 budowy ..... brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :bash:
Buziaki i sloneczka zycze :hug:

sylwia1984
18-06-2010, 06:27
witam
domek rośnie w oczach! Super!tak dalej:) ja niestety nie mogę jeszcze kopać fundamentów ze względu na wysoki stan wód gruntowych...ale mysle ze za około 3 tygodnie jesli pogoda dopisze to ruszymy z budową:-) mam pytanie co do tych luksferów...widzę że zmieniłas koncepcję...w projekcie miałas bodajże dwie pionowe linie z luksferami a teraz je powiększyłaś...co Cię skłoniło? bo ja tez zamierzam wmurowac w garażu luksfery ale jeszcze nie wiem w jakiej wielkości i kształcie

mmms
18-06-2010, 09:21
Jolu, bardzo cieszy mnie widok powstających ścian w Twoim domku. Mam nadzieję, że wszystko co najgorsze już za Wami, a przed Wami same przyjemności: najpierw radość z rosnącego "w oczach" domku, a potem radość z meblowania i w końcu przeprowadzki.

Ach, jeszcze jedno - oczywiście nadal trzymam kciuki i podglądam, rozmarzając się jakby to był mój domek (bo taki podobny:rolleyes:)

jolapp2
18-06-2010, 21:08
Hejka Jolu :)
Imponujace te Twoje podliczenia - wyliczenia .... ja to az boje sie zagladac do listy moich wydatkow ........

Witam cię Edytko :rolleyes: Gdyby nie te szczegółowe wyliczenia to pewnie nie wiedziałabym ile kosztuje budowa domku. Bo trbnych kwot się nie pamięta. A jak się przed budową pytałam tu i tam tych co już postawili podobne metrażowo domki to kwoty krążyły wokół 600 000zł.



witam
domek rośnie w oczach! Super!tak dalej:) ja niestety nie mogę jeszcze kopać fundamentów ze względu na wysoki stan wód gruntowych...ale mysle ze za około 3 tygodnie jesli pogoda dopisze to ruszymy z budową mam pytanie co do tych luksferów...widzę że zmieniłas koncepcję...w projekcie miałas bodajże dwie pionowe linie z luksferami a teraz je powiększyłaś...co Cię skłoniło? bo ja tez zamierzam wmurowac w garażu luksfery ale jeszcze nie wiem w jakiej wielkości i kształcie

Hej Sylwia :rolleyes: Nie planowałam tych pinowych linii z luksferami, ale widziałam je w dzienniku budowy tego samego domku (Irysów). Wydaje mi się, że dawałyby zbyt mało światła. Współczuję tych wysokich wód gruntowych. U nas jak obficie popada to zaraz na drodze przed domkiem i gdzieniegdzie na działce robi się "bajorko". Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie pogoda nam dopisze :)


Jolu, bardzo cieszy mnie widok powstających ścian w Twoim domku. Mam nadzieję, że wszystko co najgorsze już za Wami, a przed Wami same przyjemności: najpierw radość z rosnącego "w oczach" domku, a potem radość z meblowania i w końcu przeprowadzki.

Ach, jeszcze jedno - oczywiście nadal trzymam kciuki i podglądam, rozmarzając się jakby to był mój domek (bo taki podobny:rolleyes:)

Witaj Marzenko :rolleyes: Te wszystkie radości jeszcze przed wami. Ja tak jak i ty nie mogłam się doczekać budowania podczytując inne dzienniki budowy. Pamietaj marzenia są po to, żeby je realizować :yes:

Pozdrawiam was bardzo słonecznie :bye:

Edyta M
19-06-2010, 01:17
Witaj Jolu :)
Zawsze z przyjemnoscia zasiadam do czytania " kolejnego dnia " w Twoim domku :stirthepot:.
U mnie spory ruch na budowie ale troche denerwuje mnie juz to , ze pogoda zwalnia nam tempo pracy :bash:
Grunt to sie nie denerwowac
Buziaki i sloneczka zycze :rolleyes:

mariomili
22-06-2010, 10:45
Witam się pierwszy raz w Twoim dzienniczku:wave: Bardzo ciekawie i szczegółowo opisany na 5;)
Projekt macie fajny, podoba mi się rozmieszczenie, trzymam kciuki z dalsze prace

Pozdrawiam

jolapp2
22-06-2010, 12:42
Witam się pierwszy raz w Twoim dzienniczku:wave: Bardzo ciekawie i szczegółowo opisany na 5;)
Projekt macie fajny, podoba mi się rozmieszczenie, trzymam kciuki z dalsze prace

Pozdrawiam

Witam :wiggle: Dzięki z kciuki :) Pozdrawiam także ;)

Edyta M
23-06-2010, 02:16
Jolunia gratulacje ...... :wave:
Sloneczka zycze :)
Pozdrawiam

Edyta M
05-07-2010, 01:48
Hejka Jolu :)
Milego tygodnia Kochana ;)

mariomili
05-07-2010, 08:14
Cześć Jolu

Ależ pędzicie, już wieźba dachowa, zarasz domek daszkiem bedzie nakryty i kolejny etap za wami. Oby tak dalej, żeby słoneczko ścieciło cały lipiec i sierpień;)

Pozdrawiam

jolapp2
05-07-2010, 10:05
Hejka Jolu :)
Milego tygodnia Kochana ;)

Witam Edytko :wiggle: Tobie też wszystkiego dobrego i słonka dużo życzę :cool:


Cześć Jolu

Ależ pędzicie, już wieźba dachowa, zarasz domek daszkiem bedzie nakryty i kolejny etap za wami. Oby tak dalej, żeby słoneczko ścieciło cały lipiec i sierpień;)

Pozdrawiam

Cześć Emilko :) A ja mam wrażenie, że stoimy w miejscu, bo murarz ma pomocników niesolidnych (chociaż sam jest bardzo parcowity) ;) Pozdrawiam i szybkiego postępu prac życzę :)

sylwia1984
09-07-2010, 12:19
Witam
mam pytanie...w komórce pod schodami macie okienko wg projektu tak? a na klatce schodowej? będziecie miec może luksfery? Bo my tez zrezydnowaliśmy z okna dachowe na klatce schodowej i zastanawiamy się nad luksferami...
Pozdrawiam
Sylwia

jolapp2
09-07-2010, 16:20
Cześć Sylwia :)
Zrezygnowaliśmy z okienka w komórce natomiast na klatce schodowej okno zostaje bez zmian. W garażu musieliśmy zrezygnować z okna z powodu małej odległości od granicy z sąsiadem (3,30m), ale tam właśnie zrobiliśmy lyksfery.

Pozdrawiam - Jola :wiggle:

Edyta M
11-07-2010, 23:59
Witaj Jolu :)
Milego tygodnia zycze i cierpliwosci do Majstrunia :bash::bash:
Pozdrawiam :)

jolapp2
12-07-2010, 17:12
Witaj Jolu :)
Milego tygodnia zycze i cierpliwosci do Majstrunia :bash::bash:
Pozdrawiam :)

Witaj Edytko :) Jestem na budowie codziennie i majsterek widzi, że przyrosty domku są kontrolowane. Jak wiesz upały dokuczają i prace idą wolniej, ale i tak moje zamierzenia budowlane idą prawie zgodnie z planem (pomimo powodzi) :), którego majstruniu tak do końca nie zna. Pomimo wszystko robota jest zrobiona bardzo dobrze więc wolę utyskiwać na tempo prac niż na ich jakość.
Pozdrawiam :wiggle:

mariomili
18-07-2010, 09:59
Cześć Jolu,

Widzę stropik ładnie zalany i więźba się robi:):) Kiedy wchodzą dekarze?

Miłej niedzieli życzę.

Edyta M
18-07-2010, 15:14
Hejka Jolunia :)
Piekna wiezba sie szykuje .....
Na daszku bedzie wygladala cudnie ..... Jolu bardzo lubie takie klimaty :yes:. Szkoda , ze sama nie moge czynnie ( fizycznie ) uczestniczyc w budowaniu swojego domu to musi byc frajda .
Pozdrawiam cieplutko :wiggle:i zycze milego tygodnia owocnej pracy .

jolapp2
18-07-2010, 17:56
Hejka Jolunia :)
Piekna wiezba sie szykuje .....
Na daszku bedzie wygladala cudnie ..... Jolu bardzo lubie takie klimaty :yes:. Szkoda , ze sama nie moge czynnie ( fizycznie ) uczestniczyc w budowaniu swojego domu to musi byc frajda .
Pozdrawiam cieplutko :wiggle:i zycze milego tygodnia owocnej pracy .

Witaj Edytko :)
Pomalowaliśmy 3/4 więźby. W domu padlismy jak muchy :rolleyes: A w nocy i dzisiaj w ciągu dnia nawiedfziły nasze okolice burze i intensywne deszcze. Plus - nie musimy podlewać stropu (pewnie się nasycił) :) Minus - szkoda pomalowanej więźby - deszcz mógł wypłukać lakierobejcę :( i nie chodzi o malowanie, ale o dźwiganie i przenoszenie - jest jednak ciężka :sick:

Edyta M
19-07-2010, 00:00
Trzymam kciuki zeby nic z Wasz wiezba sie nie stalo ..... szkoda takiej pracy :eek:. A deszczyk tak jak piszesz podleje stropik , dobrze ze to nie pierwszy dzien po wylaniu bo tak intensywny opad moglby wyplukac cement .
Pozdrawiam ;)

Edyta M
20-07-2010, 04:38
Hejka
No i niech muruja Wam chlopaki na zdrowie ....... :):):)
Buziaczki :wave:

jolapp2
20-07-2010, 21:09
Trzymam kciuki zeby nic z Wasz wiezba sie nie stalo ..... szkoda takiej pracy :eek:. A deszczyk tak jak piszesz podleje stropik , dobrze ze to nie pierwszy dzien po wylaniu bo tak intensywny opad moglby wyplukac cement .
Pozdrawiam ;)

Byliśmy dzisiaj dalej machać pędzlami. Początkowo byłam rozczarowana pomalowanymi elementami więźby. Na mokro wyglądały superowo a po wyschnięciu kolor jakiś taki wyblakły, jakby nie mój ciemny orzech. A ponieważ wczoraj małż pomalował po raz drugi kilka sztuk, a dzisiaj trzeci, to po trzecim malowaniu stwierdziłam, że kolor nie jest taki zły ;)


Hejka
No i niech muruja Wam chlopaki na zdrowie ....... :):):)
Buziaczki :wave:

Ekipa wzięła się do roboty, ze aż dzisiaj zabrakło im postaków (od 13.00 do 16.00) Mamy je kupione, ale składujemy w hurtowni. Wczoraj małż poprosił o przywóz 8 palet,ale że pora urlopowa to kierowca nie umiał się wyrobić.

Pa - pa :D

Pan&PaniSmith
21-07-2010, 06:24
ehh tak to jest z tymi brakami.. U mnie też co chwilę czegoś nie było.. ile wtedy telefonów, szukania transportu... Ale jak już zamkniesz SS to będzie łątwiej bo wtedy wszystkoc zego będzie brakować zmieści się w zwykłym samochodzie osobowym ;)

Edyta M
21-07-2010, 13:28
Byliśmy dzisiaj dalej machać pędzlami. Początkowo byłam rozczarowana pomalowanymi elementami więźby. Na mokro wyglądały superowo a po wyschnięciu kolor jakiś taki wyblakły, jakby nie mój ciemny orzech. A ponieważ wczoraj małż pomalował po raz drugi kilka sztuk, a dzisiaj trzeci, to po trzecim malowaniu stwierdziłam, że kolor nie jest taki zły ;)
Ekipa wzięła się do roboty, ze aż dzisiaj zabrakło im postaków (od 13.00 do 16.00) Mamy je kupione, ale składujemy w hurtowni. Wczoraj małż poprosił o przywóz 8 palet,ale że pora urlopowa to kierowca nie umiał się wyrobić.

Pa - pa :D

Jak do tej pory zlego slowa nie powiem o miejscu z ktorego towar zamawiam .... przywoza na telefon mozna powiedziec :)........ tez caly towar na dom kupilam w lutym i teraz tylko dowoza to co potrzebuje , zeby nie zalegalo niepotrzebnie na dzialce i nie " kusilo " ;). Wczoraj z Majstrem rozmawialam , chlopaki wchodza na poczatku sierpnia robic poddasze i pozniej ciesla stawiac wiezbe , a we wrzesniu dekarz !!!!!! :)......... Dom na parterze podnioslam o pustak i na sciance kolankowej rowniez bedzie wyzej o jeden pustak ..... zobaczymy jak zlicza mi pozniej metry domu.... :pto pewnie okaze sie ze z 219m2 zrobi sie 2....... :wiggle:
Pozdrawiam i milego budowania zycze :wave:

jolapp2
21-07-2010, 21:33
ehh tak to jest z tymi brakami.. U mnie też co chwilę czegoś nie było.. ile wtedy telefonów, szukania transportu... Ale jak już zamkniesz SS to będzie łątwiej bo wtedy wszystkoc zego będzie brakować zmieści się w zwykłym samochodzie osobowym ;)

U mnie to w zasadzie pierwszy raz taka historia z przestojem. Towar mam kupiony i tylko jakieś drobne elementy dokupujemy, ale cóż ludzie mają prawo do urlopu :)

jolapp2
21-07-2010, 21:39
Dom na parterze podnioslam o pustak i na sciance kolankowej rowniez bedzie wyzej o jeden pustak ..... zobaczymy jak zlicza mi pozniej metry domu.... :pto pewnie okaze sie ze z 219m2 zrobi sie 2....... :wiggle:
Pozdrawiam i milego budowania zycze :wave:

Ja też podniosłam ściankę kolankową o jeden pustak, ale nad garażem musiałam dać więcej bo wyrównaliśmy dach garażu do dachu domu (ale nie na wysokość). Zastanawiam się nad przedłużonym daszkiem nad garażem, żeby nad bramą nie było za dużo muru ;)

Edyta M
23-07-2010, 01:39
Ja też podniosłam ściankę kolankową o jeden pustak, ale nad garażem musiałam dać więcej bo wyrównaliśmy dach garażu do dachu domu (ale nie na wysokość). Zastanawiam się nad przedłużonym daszkiem nad garażem, żeby nad bramą nie było za dużo muru ;)

Hejka Jolu :)
Z "podnoszeniem " domu jest taki problem , ze czasami mozna przedobrzyc ;) i dach bedzie wygladal troche komicznie ... mialam takie obawy i pytalam Kierownika oraz Murarza czy nie zaistnieje tutaj " komizm sytuacyjny " i daszek bedzie wygladal jak kapelusz grzybka ...... Uspokoili mnie twierdzac , ze gdybym podnosila o 1 metr to ........ :yes: ale ten jeden pustaczek nie zrobi roznicy . Moze faktycznie warto sie pokusic o ten przedluzony daszek u Ciebie Jolu musisz uruchomic wyobraznie :rolleyes: i " oczami duszy " zobaczyc jak to bedzie wygladalo .......
Pozdrawiam :)

atija
25-07-2010, 15:24
witam się niedzielnie :wiggle:

Idziecie do przodu, aż miło popatrzeć. Więźba zapowiada się piękna.
Kolor orzech - to jest to co mi się podoba, chociaż długo myślałam , że złoty dąb jest najpiękniejszy:)

Pozdrawiam i bezproblemowego budowania życzę

Edyta M
25-07-2010, 15:58
Jolu
Mam pytanko do Twojego Meza ...... nie wiem jak mam ustosunkowac sie do tego co ciesla mowi mi o drzewie i chcialabym zasiegnac opinii " CZLOWIEKA LASU " ......
Sugeruje mi mianowicie , ze sosne czesciej draza robaki niz inne drzewo i , ze nie jest to dobry material na wiezbe ..... szczerze to zastanawialam sie nad swierkiem ten podobno za miekki jest !!!! Opinia ciesli jest na + jesli chodzi o JODLE ....
Czy moglby Twoj Maz kilka slow swojej opinni wyrazic w tym temacie ????
dzieki buziaki :)

jolapp2
25-07-2010, 18:15
witam się niedzielnie :wiggle:

Idziecie do przodu, aż miło popatrzeć. Więźba zapowiada się piękna.
Kolor orzech - to jest to co mi się podoba, chociaż długo myślałam , że złoty dąb jest najpiękniejszy:)

Pozdrawiam i bezproblemowego budowania życzę

Podobają mi się ciepłe brązy a orzech chyba właśnie taki jest :rolleyes:
Także pozdrawiam - jeszcze weekendowo:)

jolapp2
25-07-2010, 18:22
Jolu
Mam pytanko do Twojego Meza ...... nie wiem jak mam ustosunkowac sie do tego co ciesla mowi mi o drzewie i chcialabym zasiegnac opinii " CZLOWIEKA LASU " ......
Sugeruje mi mianowicie , ze sosne czesciej draza robaki niz inne drzewo i , ze nie jest to dobry material na wiezbe ..... szczerze to zastanawialam sie nad swierkiem ten podobno za miekki jest !!!! Opinia ciesli jest na + jesli chodzi o JODLE ....
Czy moglby Twoj Maz kilka slow swojej opinni wyrazic w tym temacie ????
dzieki buziaki :)

Witaj Edytko :)
A więc mój małż mówi, że nie ma gatunków bardziej lubianych przez robale i każdy gatunek drewna ma swoich amatorów ;) Jeżeli masz dostęp do jodły to wybierz jodłę, ale różnica może być w cenie. Jeżeli chodzi o drewno na więźbę to najważniejsze jest to, kiedy było ścinane. Czyli żeby było "zimowe" a mnianowicie cięte zimą lub wczesną wiosną. My posyskiwaliśmy je w marcu, jeszcze przed okresem wegetacji.
Pozdrawiam :wiggle:

Edyta M
26-07-2010, 02:09
Witaj Edytko :)
A więc mój małż mówi, że nie ma gatunków bardziej lubianych przez robale i każdy gatunek drewna ma swoich amatorów ;) Jeżeli masz dostęp do jodły to wybierz jodłę, ale różnica może być w cenie. Jeżeli chodzi o drewno na więźbę to najważniejsze jest to, kiedy było ścinane. Czyli żeby było "zimowe" a mnianowicie cięte zimą lub wczesną wiosną. My posyskiwaliśmy je w marcu, jeszcze przed okresem wegetacji.
Pozdrawiam :wiggle:

Dzieki Jolunia :)
A tutaj jesli moge BUZIACZEK za pomoc dla Meza :hug:
Pozdrawiam i pogodnego tygodnia zycze :)

Edyta M
28-07-2010, 00:01
Jolus .. trzymam kciuki :)

jolapp2
28-07-2010, 06:39
Hej!!!
Witam się pourlopowo:wiggle:.Wpadłam zobaczyć co słychać i aż miło popatrzeć ile się zmieniło w czasie mojej nieobecności:yes:
Pozdrawiam:hug:

Zmiany na budowie zawsze są mile widziane szkoda tylko, że od kilku dni pada i pada :(
Pozdrawiam:)

jolapp2
28-07-2010, 06:45
Jolus .. trzymam kciuki :)

Trzymaj Edytko, trzymaj kciuki :) Nadchodzi chwila prawdy z więźbą, która przez nakrywanie i odkrywanie folią zaczyna tracić zgrabną linię. Małż wydaje się lekko poddenerwowany. W sumie leży pod "gołym" niebem ponad 2 tygodnie. Już dawno powinna być na domku :rolleyes:

Edyta M
29-07-2010, 01:35
Jolunia termosik pierwsza klasa ........ :wiggle:
W Polsce leje , a u mnie UPALY !!!!!!!! ..........
Od czwartku podobno ma byc juz lepiej w temacie pogody :)
Buziaki :rolleyes:

jolapp2
30-07-2010, 09:48
Jolunia termosik pierwsza klasa ........ :wiggle:
W Polsce leje , a u mnie UPALY !!!!!!!! ..........
Od czwartku podobno ma byc juz lepiej w temacie pogody :)
Buziaki :rolleyes:

Chociaż termosik "Biedronkowy" to mam nadzieję, że spełni swą rolę. Dzisiaj znów pada, ciśle zapowiedzieli się w południe. Jeżeli przyjadą pracować to będzie premierowy występ termosika i zwiozę Panom kawusię :rolleyes:

Pa, pa :)

Edyta M
31-07-2010, 01:22
Jolus jaka ma byc ta pompa ciepla ? Tez przerabialam temat pomp ( dosc dokladnie ;)) chcialam pompe z wkopanymi kolektorami gruntowymi poziomymi na dzialce do c.o. i c.w.u. , ale u Was chyba takiej nie robicie bo za malo miejsca na dzialce macie ? Chyba , ze bedzie to sonda pionowa lub pompa powietrze -powietrze . Jesli moge wtracic swoje 3 grosiki to najlepszym rozwiazaniem ( instalujac pompe powietrze - powietrze) jest aby zastosowac ja nie tylko do podgrzewania wody , ale rowniez do ogrzewania domu .Pompa ciepła zasilana powietrzem zewnętrznym sprawdza sie ponoc bardzo dobrze jesli zastosujesz dodatkowe zrodlo ciepla (np. kociol olejowy , gazowy lub elektryczny ) dlatego , ze sama nie jest w stanie pokryc zapotrzebowania na cieplo przez caly rok , ale gdy temperatura powietrza zewnetrznego spadnie do około -15st.C, wtedy kociol bedzie pokrywal zapotrzebowanie na cieplo w tych szczytowych momentach . Skoro i tak zdecydowaliscie sie na pompe to moze warto i o tym pomyslec , koszty ogrzewania zmniejsza sie Wam znacznie .
Pozdrawiam :)

jolapp2
31-07-2010, 14:07
Edytko, zdecydowaliśmy się na pompę ciepła powietrze-woda Buderusa z zasobnikiem 300l (już kupiona). Pracuje w temperaturze co najmniej +8ºC. Będzie stała w kotłowni i może pełnić funkcję prostego klimatyzatora, dlatego przeprowadzimy nawiew chłodnego powietrza do kuchni. W obecnym mieszkaniu jak są upały to najgoręcej mam w kuchni (gotowanie, itp..) stąd taki pomysł :)

http://lh4.ggpht.com/_HrvOiKIpqLY/TFQfevnRVJI/AAAAAAAABxM/WdfAWN9Sn5E/buderus_wpt300m.jpg

Ogrzewać chcemy pelletamii wybraliśmy kocioł firmy Kostrzewa Fazzy Logic 15KW

http://lh6.ggpht.com/_HrvOiKIpqLY/TFQfbDppOWI/AAAAAAAABxI/wbpvtvp-7o4/kostrzewa_pfl_15.jpg

Pozdrawiam - Jola :)

Edyta M
01-08-2010, 02:18
Hejka Jolu
Rozumiem , ze bedziecie chcieli polaczyt te dwa urzadzenia tzn. pompe i kociol jedna wezownica , aby kociol mogl wspomagac prace pompy w okresie grzewczym ( zima ) , a bedziecie robic rowniez podlaczenie do kominka ??? . Stworzenie takiego kompatybilnego systemu daje duzo oszczednosci na rachunkach , pomysl z wykorzystaniem pompy do ochladzania pomieszczen przedni :) w lecie cieple powietrze zostanie przez pompe zassane , zchlodzone i wytloczone do pomieszczenia .
U mnie podobny system tzn. w domu bedzie ogrzewanie nadmuchowe - dwustrefowe , instalacja oparta jest na kondensacyjnym piecu nadmuchowym powietrze bedzie plynelo w kanalach pod posadzka ( dla parteru ) i pod sufitem parteru ( dla poddasza ) . Dodatkowo system ten posiada pakiet klimatyzacyjny ( co jak sie okazuje przy obecnych upalach nie jest takim zlym pomyslem ) , agregat bedzie znajdowal sie na zewnatrz domu ( jest to nic innego jak pompa ciepla ) , do tego bedzie instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepla ( rekuperator ) . Caly system bedzie wspomagany przez kominek :rolleyes: Dopracowanie systemu ogrzewania domu zajelo mi kilka miesiecy , maili i telefonow ..... ale chcialam aby urzadzenia wspolgraly ze soba i "wykorzystywaly sie wzajemnie" stad pomysl z podlaczeniem kominka ktory w okresie przejsciowym bedzie dogrzewal dom ,a cieple powietrze bedzie plynelo kanalami ..... Niestety bede musiala kupic urzadzenie do podgrzewania c.w.u. ........ w zimie dzialajace na gaz a w lecie ...... na solary .
Buziaki i czekam na dalsze wpisy w Twoim dzienniczku ;)

Edyta M
01-08-2010, 02:23
I jeszcze jesli moge cos wtracic to Twoj CZLOWIEK LASU ...... PRZYSTOJNYM MEZCZYZNA JEST :):):)

Edyta M
01-08-2010, 23:04
Hejka :rolleyes:
Pieknie drewienko , mam nadzieje ze u mnie Chlopaki tez tak sie postaraja :wave:

jolapp2
02-08-2010, 19:31
Hejka Jolu
Rozumiem , ze bedziecie chcieli polaczyt te dwa urzadzenia tzn. pompe i kociol jedna wezownica , aby kociol mogl wspomagac prace pompy w okresie grzewczym ( zima ) , a bedziecie robic rowniez podlaczenie do kominka ??? . Stworzenie takiego kompatybilnego systemu daje duzo oszczednosci na rachunkach , pomysl z wykorzystaniem pompy do ochladzania pomieszczen przedni :) w lecie cieple powietrze zostanie przez pompe zassane , zchlodzone i wytloczone do pomieszczenia .
U mnie podobny system tzn. w domu bedzie ogrzewanie nadmuchowe - dwustrefowe , instalacja oparta jest na kondensacyjnym piecu nadmuchowym powietrze bedzie plynelo w kanalach pod posadzka ( dla parteru ) i pod sufitem parteru ( dla poddasza ) . Dodatkowo system ten posiada pakiet klimatyzacyjny ( co jak sie okazuje przy obecnych upalach nie jest takim zlym pomyslem ) , agregat bedzie znajdowal sie na zewnatrz domu ( jest to nic innego jak pompa ciepla ) , do tego bedzie instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepla ( rekuperator ) . Caly system bedzie wspomagany przez kominek :rolleyes: Dopracowanie systemu ogrzewania domu zajelo mi kilka miesiecy , maili i telefonow ..... ale chcialam aby urzadzenia wspolgraly ze soba i "wykorzystywaly sie wzajemnie" stad pomysl z podlaczeniem kominka ktory w okresie przejsciowym bedzie dogrzewal dom ,a cieple powietrze bedzie plynelo kanalami ..... Niestety bede musiala kupic urzadzenie do podgrzewania c.w.u. ........ w zimie dzialajace na gaz a w lecie ...... na solary .
Buziaki i czekam na dalsze wpisy w Twoim dzienniczku ;)

Witaj Edytko :)
Pompa ciepła będzie oczywiście zimą wspomagana przez kocioł. Zastanawialiśmy sie nad różnymi wariantami kominka. Może będzie z nawiewem (przedpokój i sypialnie na górze). Nie mniej jednak nie chcielibyśmy robić z salonu "kotłowni". W leśniczówce kilkanaście lat temu wybudowaliśmy kominek, dawał bardzo dużo ciepła, ale nie miał szyby. Źle wspominam ciągły kurz i bajzel po drewnie.:rolleyes:


I jeszcze jesli moge cos wtracic to Twoj CZLOWIEK LASU ...... PRZYSTOJNYM MEZCZYZNA JEST :):):)

Dzięki :) :) :) :) :)


Hejka :rolleyes:
Pieknie drewienko , mam nadzieje ze u mnie Chlopaki tez tak sie postaraja :wave:

My jesteśmy z tej ekipy bardzo zadowoleni. W zasadzie więźbę na naszym domu robili 2 dniówki. Szef kompetentny i otwarty na zmiany, poproszony o dodatkowe przedłużenie dachu nad garażem oczywiście zrobił bez marudzenia, że się nie da :) Firma godna polecenia :)
Życzę ci takiej ekipy :yes: Pozdrowionka :)

Edyta M
03-08-2010, 03:42
Jolu witaj :)
Jak dacie kominek z zamknieta komora spalania to nie ma obawy , ze bedziesz miala kotlownie w salonie ..... a rozprowadzenie ciepla po domu z kominka to dobry pomysl , bo palac w nim w zimie nawet po to zeby " nastrojowo sie zrobilo " :rolleyes: zawsze dogrzejesz pomieszczenia i zaoszczedzisz na paleniu w kotle .
Buziaczki i biegne poczytac co nowego u Ciebie w dzienniczku ;)

mariomili
06-08-2010, 14:51
Dzień dobry

Przyszłam się przywitać :wiggle:
Lecę do dziennika

jolapp2
06-08-2010, 15:27
Jolu witaj :)
Jak dacie kominek z zamknieta komora spalania to nie ma obawy , ze bedziesz miala kotlownie w salonie ..... a rozprowadzenie ciepla po domu z kominka to dobry pomysl , bo palac w nim w zimie nawet po to zeby " nastrojowo sie zrobilo " :rolleyes: zawsze dogrzejesz pomieszczenia i zaoszczedzisz na paleniu w kotle .
Buziaczki i biegne poczytac co nowego u Ciebie w dzienniczku ;)

Hej :) Hej :)

jolapp2
06-08-2010, 15:30
Dzień dobry

Przyszłam się przywitać :wiggle:
Lecę do dziennika

Witaj Emilko :bye:

Edyta M
07-08-2010, 00:27
Jolus ....... musisz mi cos wytlumaczyc .... :rolleyes::rolleyes::rolleyes: .......... jak to jest mozliwe , ze tak mlodzi rodzice maja takich doroslych synow ..... no , no , tlumacz sie Kochana :yes::yes::yes:

mariomili
07-08-2010, 08:22
Jolus ....... musisz mi cos wytlumaczyc .... :rolleyes::rolleyes::rolleyes: .......... jak to jest mozliwe , ze tak mlodzi rodzice maja takich doroslych synow ..... no , no , tlumacz sie Kochana :yes::yes::yes:


Jola jest wiecznie młoda;)

jolapp2
07-08-2010, 20:14
Jolus ....... musisz mi cos wytlumaczyc .... :rolleyes::rolleyes::rolleyes: .......... jak to jest mozliwe , ze tak mlodzi rodzice maja takich doroslych synow ..... no , no , tlumacz sie Kochana :yes::yes::yes:



Jola jest wiecznie młoda;)


Moje drogie bardzo mi miło :wiggle:
Już się tłumaczę: pobraliśmy się z małżem mając po 23 lata (chodząc ze sobą prawie 8 lat); po niespełna półtora roku urodził sie nasz starszy synuś Przemek ( za 15 dni skończy 21 lat), który jest po II roku filologii romańskiej + j.angielski; po 6,5 latach urodził się nasz młodszy synus Radek (w grudniu skończy 16 lat), po wakacjach rozpoczyna edukację w liceum. Ot i moje wytłumaczenie. Jak policzycie to stwerdzicie, że kalendarzowo nie jestem już "taka młoda", ale młodo się czuję. I po wielu latach pracy z małymi dziećmi czuję sie coraz młodziej. Na dodatek należę do osób bardzo aktywnych zawodowo (praca bez przerw i urlopów wychowawczych, prowadzenie projektów unijnych dla przedszkoli w mojej gminie, prezesowanie w Stowarzyszeniu, robótki, stroiki itp...) Budowa domu to jest ta przysłowiowa "kropka nad i". Po prostu czuję, że mogę jeszcze to zrobić.

Kochane, a tak na marginesie to - na wygląd trzeba sobie zapracować :yes::yes::yes:

Buziaki :hug:

Edyta M
08-08-2010, 02:28
Moje drogie bardzo mi miło :wiggle:
Już się tłumaczę: pobraliśmy się z małżem mając po 23 lata (chodząc ze sobą prawie 8 lat); po niespełna półtora roku urodził sie nasz starszy synuś Przemek ( za 15 dni skończy 21 lat), który jest po II roku filologii romańskiej + j.angielski; po 6,5 latach urodził się nasz młodszy synus Radek (w grudniu skończy 16 lat), po wakacjach rozpoczyna edukację w liceum. Ot i moje wytłumaczenie. Jak policzycie to stwerdzicie, że kalendarzowo nie jestem już "taka młoda", ale młodo się czuję. I po wielu latach pracy z małymi dziećmi czuję sie coraz młodziej. Na dodatek należę do osób bardzo aktywnych zawodowo (praca bez przerw i urlopów wychowawczych, prowadzenie projektów unijnych dla przedszkoli w mojej gminie, prezesowanie w Stowarzyszeniu, robótki, stroiki itp...) Budowa domu to jest ta przysłowiowa "kropka nad i". Po prostu czuję, że mogę jeszcze to zrobić.

Kochane, a tak na marginesie to - na wygląd trzeba sobie zapracować :yes::yes::yes:

Buziaki :hug:

Jolunia masz racje z tym " zapracowaniem na wyglad " chyba tez nie wygladam na te swoje 4+ ( moze wstawie jutro jakas fote do dziennika to ocenisz) ...... od ponad 10 lat nie wiem co znaczy slowo WAKACJE :eek: ( wczesniej w Polsce tez jakos mijaly mi one na pracy i pomocy mojej Babci i Dziadziowi Ukochanym ktorych niestety juz nie ma ..... :( ) . Lubie pracowac dlatego praca wypelnia mi prawie caly dzien ..... marzenia kosztuja ;) , a jak jeszcze mam sily do pracy no to buduje ten domek !!!!! . W Polsce podobnie jak Ty pracowalam z dzieciaczkami takimi maluszkami slodziakami ( z wyksztalcenia jestem wychowawca dla dzieci w zlobku ) . Byc moze tak sie stalo tzn. zaczelam pracowac z dziecmi poniewaz przez 17 lat swojego zycia bylam jedynaczka , az tu nagle urodzil sie moj BRACISZEK ktory dla mnie byl jak zywa zabawka ....... chyba wlasnie wtedy zadecydowalam o charakterze pracy jaki chce wykonywac :D. Masz fajna Rodzinke tylko pogratulowac .... byle zdrowie dopisywalo to jakos bedzie :) .
Buziaczki i milej niedzieli zycze Kochana :hug:

Jolus mam pytanko te stroiki to jakie wykonujesz ? Czy ewentualnie mozna zamowic je u Ciebie ? .......

jolapp2
08-08-2010, 07:21
Jolus mam pytanko te stroiki to jakie wykonujesz ? Czy ewentualnie mozna zamowic je u Ciebie ? .......

Witaj Edytko :)
Prywatnie nie wykunuję stroików na sprzedaż. W domu robię je dla siebie, chociaż ostatnio nie chce mi się nic wymyślać, może dlatego, że czeka mnie dekoracja nowego domu :) ewentualinie w prezencie dla znajomych. W pracy z moimi nauczycielkami od wielu lat robimy 2 x w roku kiermasze świąteczne dla rodziców naszych wychowanków i sympatyków naszej placówki i tam je sprzedajemy. A dochód wykorzystujemy na cele przedszkola. Możesz je podejrzeć na stronie przedszkola, ale nie ma tam wszystkich. Po wejściu na stronę kliknij Nasze przedszkole, potem Przedszkole obecnie, potem Galerie, potem na dole Dekoracje i ozdoby....

A to link do strony http://www.ppnr2.zawadzkie.pl/www/index.htm

Przyjemnego oglądania - pozdrawiam - :)

mariomili
08-08-2010, 08:37
Dzień dobry

Pozwoliłam sobie zajrzeć na stronkę, stroiki bardzo ładne. Jolu możesz wystąpić w " Mam talent ";)

Co do pracy z maluchami to też swego czasu bardzo poważnie myślałam o tym zawodzie. Może kiedyś, jeszcze nic straconego:rolleyes:


Miłej niedzieli

Edyta M
08-08-2010, 13:22
Witaj Edytko :)
Prywatnie nie wykunuję stroików na sprzedaż. W domu robię je dla siebie, chociaż ostatnio nie chce mi się nic wymyślać, może dlatego, że czeka mnie dekoracja nowego domu :) ewentualinie w prezencie dla znajomych. W pracy z moimi nauczycielkami od wielu lat robimy 2 x w roku kiermasze świąteczne dla rodziców naszych wychowanków i sympatyków naszej placówki i tam je sprzedajemy. A dochód wykorzystujemy na cele przedszkola. Możesz je podejrzeć na stronie przedszkola, ale nie ma tam wszystkich. Po wejściu na stronę kliknij Nasze przedszkole, potem Przedszkole obecnie, potem Galerie, potem na dole Dekoracje i ozdoby....

A to link do strony http://www.ppnr2.zawadzkie.pl/www/index.htm

Przyjemnego oglądania - pozdrawiam - :)

Pieknie to wykonujecie Dziewczyny :) .....
Kurcze nie mam szans zalapac sie na kiermasz :bash:......

jolapp2
10-08-2010, 19:16
Witam!!!
Wpadłam zobaczyć co u Was słychać:)
Domek zaczyna nabierać ostatecznego wyglądu,super!!!
Więźba piękna ,gratulacje:)a o podbitce to też muszę zacząć myśleć bo 30 sierpnia startujemy z ociepleniem.....
Pozdrowionka

Witaj Olu :)

Małymi kroczkami do przodu. Pozdrawiam :wiggle:

sylwia1984
11-08-2010, 12:12
Witam mam pytanko dla mnie b.ważne:-) ile kubików drewna musieliście zamówic na szalunki na fundamenty? bo ja niby mam 3 kubiki desek zamówić co kosztuje ok 1500 zł a was kosztowały 700zł i zastanawiam się skąd ta różnica!!??

jolapp2
11-08-2010, 17:58
Witam mam pytanko dla mnie b.ważne:-) ile kubików drewna musieliście zamówic na szalunki na fundamenty? bo ja niby mam 3 kubiki desek zamówić co kosztuje ok 1500 zł a was kosztowały 700zł i zastanawiam się skąd ta różnica!!??

Bo my kupiliśmy deski na pół ze znajomymi budującymi się obok nas. Najpierw deski zostały wykorzystane u nich, potem małż wyciągnął gwoździe i zostały wykorzystane u nas i tak na zmianę murarz (acha mamy też tego samego murarza) wykorzystywał nadające się deski, a później jeszcze trochę desek dowieźliśmy z drewna pociętego w ubiegłym roku na naszą więźbę. Tak napradwę to nie wiem ile kubików wykorzystaliśmy, bo kolega kupował drzewo na siebie, my tylko daliśmy kasę za połowę :)

Pozdrawiam - Jola :)

Edyta M
12-08-2010, 04:17
Hejka
Ale ladnie Wam :eek::eek::eek::eek: to wszystko wyszlo ............

sylwia1984
12-08-2010, 06:51
dzięki za odpowiedź...to juz wiem dlaczego cena jest o połowę mniejsza:-)

mariomili
12-08-2010, 21:38
Hej Jolu

Widzę napływ zdjęć w dzienniku, bardzo fajne, prace idą do przodu pełną parą i to najważniejsze.
Widać, że cała rodzinka zaangazowała się w budowę, super.
A Inwestorka piękna:)

Pozdrawiam

jolapp2
14-08-2010, 20:54
Hej Jolu

Widzę napływ zdjęć w dzienniku, bardzo fajne, prace idą do przodu pełną parą i to najważniejsze.
Widać, że cała rodzinka zaangazowała się w budowę, super.
A Inwestorka piękna:)

Pozdrawiam

Dzięki Emilko za komplement :rolleyes:
Czasami rodzinka nie ma wyjścia ;) Bywa, że moim chłopakom się nie chce, ale nie mogę narzekać bardzo dużo nam pomogli :) Teraz daliśmy z małżem im trochę odsapnąć bo przecież są wakacje i mają też swoje sprawy.

Pa, Pa :)

jolapp2
14-08-2010, 20:55
Miłego weekendu:)

I wzajemnie, a do tego słonka życzę - Jola :wiggle:

Edyta M
15-08-2010, 03:10
Hejka Jolunia :wiggle:
U mnie dekarze umowieni na poczatek wrzesnia ...... zobaczymy jak sie wszystko pouklada , po ostatniej rozmowie potwierdzili przyjscie w tym terminie . Mam tylko nadzieje , ze Murarze zdaza i zakoncza wszystkie swoje prace do konca sierpnia :eek:. Trzeci etap budowy okazal sie najtrudniejszy .... generalnie dom nie jest latwy w budowaniu , a co za tym idzie zeby zrobic cos dobrze nalezy poswiecic temu wiecej pracy i czasu .....
Jolunia tez dostalam takie zaproszenie jak Ty z prosba o wyrazenie zgody na publikacje fragmentow z dziennika , ale ...... nie zgodzilam sie .
Buziaczki i zycze aby Wasza ekipa od daszku szybko zaczela go robic ..:wave:

mariomili
15-08-2010, 20:25
Cześć Jolu

Jak zdrówko i postępy budowlane?
Nie wiem czy już pisałaś kiedy planujecie zakończyć swoją budowę i zamieszkać w Waszej willi :)

Miłej nocki.
Emilia

jolapp2
15-08-2010, 21:24
Hejka Jolunia :wiggle:
U mnie dekarze umowieni na poczatek wrzesnia ...... zobaczymy jak sie wszystko pouklada , po ostatniej rozmowie potwierdzili przyjscie w tym terminie . Mam tylko nadzieje , ze Murarze zdaza i zakoncza wszystkie swoje prace do konca sierpnia :eek:. Trzeci etap budowy okazal sie najtrudniejszy .... generalnie dom nie jest latwy w budowaniu , a co za tym idzie zeby zrobic cos dobrze nalezy poswiecic temu wiecej pracy i czasu .....
Jolunia tez dostalam takie zaproszenie jak Ty z prosba o wyrazenie zgody na publikacje fragmentow z dziennika , ale ...... nie zgodzilam sie .
Buziaczki i zycze aby Wasza ekipa od daszku szybko zaczela go robic ..:wave:

Dzięki, też mam nadzieję że do końca miesiąca nakryjemy domek dachówką :rolleyes: Edytko twój dziennik jest ciekawy o inne rozwiązania, więc gdybyś się zgodziła to inni mogliby się czegoś nowego dowiedzieć o budowaniu :yes::yes::yes:

Pa, pa :)

jolapp2
15-08-2010, 21:33
Cześć Jolu

Jak zdrówko i postępy budowlane?
Nie wiem czy już pisałaś kiedy planujecie zakończyć swoją budowę i zamieszkać w Waszej willi :)

Miłej nocki.
Emilia

Witaj Emilko :)
Dziękuję, zdrówko jak na razie dopisuje, skończyły się murować szczyty i ścianki działowe na poddaszu, został wstawiony kosz do zalania sufitu nad wejściem i to tyle. Z niecierpliwością czekamy na dekarzy, którzy tłumaczą się nawałem prac. Chcielibyśmy się wprowadzić na Boże Narodzenie 2011r., ale nie wiem czy nam się to uda, ważne są również finanse bo ponoć wykończeniówka wykańcza. Jak dotąd jestem dobrej myśli. Jeżeli nie te święta to może następne :) A wy kiedy planujecie zamieszkanie w waszej Belli :)

Dobrej nocy życzą - Jola :)

Edyta M
16-08-2010, 04:29
Chcielibyśmy się wprowadzić na Boże Narodzenie 2011r.

Jolu to taki magiczny czas ..... SWIETA !!!!!
Ja wierze , ze Wam sie uda :hug::hug::hug:

martaibartek
16-08-2010, 09:31
Jola zagłosowałam :)
Trzymam kciuki za wprowadzenie w waszym wymarzonym terminie :) moim marzeniem jest spędzić Wigilię 2010 u siebie... ;) pozdrawiam!

jolapp2
16-08-2010, 17:44
Martuś Dzięki :)
To i ja trzymam kciuki (w wolnym od pracy czasie) za udaną realizację waszych planów :yes::yes::yes:

Pa, pa ;)

jolapp2
16-08-2010, 17:47
Hejka Edytko :)
Magia Świąt Bożego Narodzenia to jest właśnie to.

Pozdrawiam ;)

Edyta M
17-08-2010, 00:54
Jola zagłosowałam :)
Trzymam kciuki za wprowadzenie w waszym wymarzonym terminie :) moim marzeniem jest spędzić Wigilię 2010 u siebie... ;) pozdrawiam!

Sorrki Jolus za prywate , ale chcialam Martusi odpowiedziec .....
Martusia mysle , ze spedzicie tegoroczna Wigilie juz u siebie w WASZYM NIEZWYKLYM , zacznij juz pisac list do Swietego Mikolaja z prosba aby wszyscy wasi wykonawcy okazali sie fajnymi , terminowymi i cenowo rozsadnymi Chlopakami i jak to wszystko juz napiszesz to zakop ten liscik w miejscu obok Waszego nowobudowanego domku ..... zobaczysz ze MIKOLAJ zareaguje :) i spelni Twoja Wigilijna prosbe .......
Buziaki :hug:

Edyta M
17-08-2010, 01:00
Hejka Edytko :)
Magia Świąt Bożego Narodzenia to jest właśnie to.

Pozdrawiam ;)
Hejka Jolunia :wiggle:
Tak uwielbiam ten choinkowy czas , ze nawet utrudnienia na drogach mi nie przeszkadzaja ;).
Zaglosowalam na Twoj Dziennik Kochana :) zycze powodzenia , zaluje ze nie moglam oddac dwoch glosow jednoczesnie ...... na nasza EMILKE Kochana ....
Buziaki :hug:

mariomili
19-08-2010, 08:24
Witaj Emilko :)
Dziękuję, zdrówko jak na razie dopisuje, skończyły się murować szczyty i ścianki działowe na poddaszu, został wstawiony kosz do zalania sufitu nad wejściem i to tyle. Z niecierpliwością czekamy na dekarzy, którzy tłumaczą się nawałem prac. Chcielibyśmy się wprowadzić na Boże Narodzenie 2011r., ale nie wiem czy nam się to uda, ważne są również finanse bo ponoć wykończeniówka wykańcza. Jak dotąd jestem dobrej myśli. Jeżeli nie te święta to może następne :) A wy kiedy planujecie zamieszkanie w waszej Belli :)

Dobrej nocy życzą - Jola :)

Dzień dobry,

Będę trzymała kciuki za 2011. Kiedy będziecie mieli okna chach prace zdecydowanie przyśpieszą. W domu może pracować kilka ekip, co może nie jest najlepszym rozwiązaniem ( ja staram się tego nie stosować u siebie ) ale napewno skraca czas czekania ;)
My dokładnej daty nie mamy :eek: Zobaczymy ile damy damy zrobić w tym roku. Mam nadzieję, że hydraulika i wylewki będą zrobione do końca roku. Grudzień / styczeń umawiamy się na poddasze. I od wiosny 2011 zaczynamy z wykończeniówką, która pewnie zejdzie nam do wiosny / lata 2012 ( i wtedy można myśleć o powiększeniu rodzinki :rolleyes: )


P.S. Trzymam kciuki za sprawne wstawienie okien, rolet i bramy :cool:

Pozdrawiam

mariomili
19-08-2010, 08:37
Zaglosowalam na Twoj Dziennik Kochana :) zycze powodzenia , zaluje ze nie moglam oddac dwoch glosow jednoczesnie ...... na nasza EMILKE Kochana ....
Buziaki :hug:
[/QUOTE]

Cześć Edytko,
Zgłaszając sie do tej całej akcji z dziennikami nie miałam pojęcia, że będzie jakieś głosowanie. Po otrzymaniu e- maila od redakcji, że jeśli prześle im się zdjęcia domu to będą one w numerze specialnym. Pomyślałam, że fajna sprawa mieć taką pamiątkę i wysłałam. Więc nie przejmuj się bo ja nie chcem z nikim rywalizować ;)

Edyta M
19-08-2010, 12:07
Hejka Emilko :)
To sa tzw. KOSZTY UKRYTE !!!!! ........ albo " czytaj to co napisane drobnym drukiem " .... o pewnych rzeczach dowiadujemy sie po fakcie niestety ;););)
Twoj domek dla mnie osobiscie jest piekny !!!!!! :rolleyes:
Buziaki :)

jolapp2
19-08-2010, 20:01
Zgłaszając sie do tej całej akcji z dziennikami nie miałam pojęcia, że będzie jakieś głosowanie. Po otrzymaniu e- maila od redakcji, że jeśli prześle im się zdjęcia domu to będą one w numerze specialnym. Pomyślałam, że fajna sprawa mieć taką pamiątkę i wysłałam. Więc nie przejmuj się bo ja nie chcem z nikim rywalizować ;)

Cześć Emilko :)
Ja podobnie jak ty nie wiedziałam nic o tym konkursie i głosowaniu. Trochę nas chyba "podpuszczono" do tej rywalizacji :o co mi także nie odpowiada - szczególnie, że dziennik budowy założyłam na pamiątkę potomnym.

Pozdrawiam - Jola :)

jolapp2
19-08-2010, 20:03
Hej, hej Edytko :) :) :) :) :) :)

martaibartek
19-08-2010, 20:54
Jola aktualne zdjęcia przejrzane! widzę, że i u was praca wre! dachówka śliczna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a jak będzie już ułożona na dachu to w ogóle cudo!!!

Edyta M
20-08-2010, 02:47
Joluuuuuuuuuuuuuuu ..... :wave:
Stawiasz piwo Kochana ( kurde zapomnialam , ze nie pije piwa ..... szampon moze byc taki do wlosow ;) ) . Teraz patrz jak ja kciuki trzymalam za tych Twoich dekarzy no i co sa ?.... sa ........ kolejny cud !!!!!! ale wymiataja chlopaki , a zmi slinka cieknie na mysl jak u mnie zaczna ( na poczatku wrzesnia czyli znaczy sie juz za kilka dni !!!!! YUPI .... :wiggle:)
Buziaki i za pogode kciuki trzymam :cool:

jolapp2
21-08-2010, 23:53
Jola aktualne zdjęcia przejrzane! widzę, że i u was praca wre! dachówka śliczna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a jak będzie już ułożona na dachu to w ogóle cudo!!!

Witaj Martusiu :) Mam nadzieją, że tak będzie, dzięki - pa, pa ;)

jolapp2
21-08-2010, 23:56
Joluuuuuuuuuuuuuuu ..... :wave:
Stawiasz piwo Kochana ( kurde zapomnialam , ze nie pije piwa ..... szampon moze byc taki do wlosow ;) ) . Teraz patrz jak ja kciuki trzymalam za tych Twoich dekarzy no i co sa ?.... sa ........ kolejny cud !!!!!! ale wymiataja chlopaki , a zmi slinka cieknie na mysl jak u mnie zaczna ( na poczatku wrzesnia czyli znaczy sie juz za kilka dni !!!!! YUPI .... :wiggle:)
Buziaki i za pogode kciuki trzymam :cool:

Dzięki kochana :) Postawię nawet szampon do włosów. Pogoda jest, a dekarze dzielnie walczą..............z więźbą :( Ale to dopiero opiszę i mam nadzieję, że będzie dobrze ;)
Pozdrawiam :wiggle:

Edyta M
22-08-2010, 02:33
Hejka Jolu :wiggle:
Czytalam o zakupie dodatkowego okna .... ja tez w zwiazku z tym , ze robie sobie pralnie i suszarnie nad pustka nad garazem postanowilam doswietlic pomieszczenie nie bedzie tam dziennego swiatla wiec troche ponuro .....:cool: , a z okienkiem zawsze " razniej " ..... wlasciwie bedzie to swietlik uchylny .
Musze tylko szybciutko zlozyc zamowienie bo dekarze niedugo wchodza na daszek .....
Buziaki Jolu i czekam na Twoje relacje :)

mariomili
22-08-2010, 17:14
Hej Jolu!!!
Wyczytałam ,że chcecie się wprowadzić na Boże Narodzenie 2011:).My właśnie też i też nie wiemy czy nam się to uda:rolleyes:
Trzymam ,więc mocno kciuki za kolejne święta we własnych domkach:):):)
Pozdrawiam:hug:

Uda sie , uda. Juz Wam zazdroszcze!

mariomili
22-08-2010, 17:16
Witaj Jolu,

Fajnie wyszla Wam podbitka. Powodzenia z dachem!

Pozdrawiam

Pan&PaniSmith
22-08-2010, 17:29
witam
jakie był u was koszty tej podbitki Jolu?

jolapp2
22-08-2010, 19:20
Hej Jolu!!!
Wyczytałam ,że chcecie się wprowadzić na Boże Narodzenie 2011:).My właśnie też i też nie wiemy czy nam się to uda:rolleyes:
Trzymam ,więc mocno kciuki za kolejne święta we własnych domkach:):):)
Pozdrawiam:hug:


Uda sie , uda. Juz Wam zazdroszcze!

Bardzo bym chciała zamieszkać właśnie na BN, ale czy finanse pozwolą? Może inaczej, łapiemy sie na tym, że wykonując jakiś etap mówimy - no to jest bardzo ważne więc lepiej kupić lepszy materiał, dach musi być solidny, zachciało mi się szprosów (i będą), kocioł CO - stawiamy trochę na ekologię - więc pellet i pompa ciepła c.w.u. ;) A za chwilę będą płytki, ogrodzenie, itp... nie mówię już o meblach (może nowych) :rolleyes:
Ale w 2012r. też będą święta :wiggle: i tego będę się trzymać :) Obyśmy zdrowi byli i już :yes:
Pozdrawiam :)

jolapp2
22-08-2010, 19:37
Hejka Jolu :wiggle:
Czytalam o zakupie dodatkowego okna .... ja tez w zwiazku z tym , ze robie sobie pralnie i suszarnie nad pustka nad garazem postanowilam doswietlic pomieszczenie nie bedzie tam dziennego swiatla wiec troche ponuro .....:cool: , a z okienkiem zawsze " razniej " ..... wlasciwie bedzie to swietlik uchylny .
Musze tylko szybciutko zlozyc zamowienie bo dekarze niedugo wchodza na daszek .....
Buziaki Jolu i czekam na Twoje relacje :)

Hej Edytko :)
Ja właśnie żałuję, że tak późno postanowiliśmy o tym dodatkowym oknie (domówilismy 2 tygodnie temu) ale mam nadzieję, że przyjedzie w środę a dekarze się zjawią (może być różnie). Mam jeszcze jeden "ból". Wyceniając i zamawiając okna nie zastanawialiśmy się nad roletami na górze (2 okna nad wykuszem). Kiedy pomyśleliśmy o tym żeby je także tam dać zadzwoniłam do firmy (2,5 tygodnia przed uzgodnionym terminem montażu) z prośbą o te rolety, ale niestety szyby były już zamówione :( Zastanawiamy się z małżem jak mogliśmy o nich nie pomysleć. Nie chciałabym w nowym domu montować rolet na elewacji. W grę wchodziłyby jedynie rolety w świetle okna, ale ze względu na szprosy to nie wiem jak by to wyglądało. Zdecydowaliśmy, że na razie nie będziemy nic robić w tym kierunku, zobaczymy później. Oby takich nieprzemyślanych decyzji było jak najmniej.
Dlatego Edytko zamawiaj ten świetlik, zamawiaj :yes: Pa, pa:hug:

jolapp2
22-08-2010, 19:52
Witaj Jolu,

Fajnie wyszla Wam podbitka. Powodzenia z dachem!

Pozdrawiam

Dzięki, dzięki :) Pozdrawiam :)


witam
jakie był u was koszty tej podbitki Jolu?

Wyszło nam 85m2 - koszt 2074zł + art. do jej zabezpieczenia.
Pozdrawiam :)

Edyta M
22-08-2010, 22:00
Hej Edytko :)
Ja właśnie żałuję, że tak późno postanowiliśmy o tym dodatkowym oknie (domówilismy 2 tygodnie temu) ale mam nadzieję, że przyjedzie w środę a dekarze się zjawią (może być różnie). Mam jeszcze jeden "ból". Wyceniając i zamawiając okna nie zastanawialiśmy się nad roletami na górze (2 okna nad wykuszem). Kiedy pomyśleliśmy o tym żeby je także tam dać zadzwoniłam do firmy (2,5 tygodnia przed uzgodnionym terminem montażu) z prośbą o te rolety, ale niestety szyby były już zamówione :( Zastanawiamy się z małżem jak mogliśmy o nich nie pomysleć. Nie chciałabym w nowym domu montować rolet na elewacji. W grę wchodziłyby jedynie rolety w świetle okna, ale ze względu na szprosy to nie wiem jak by to wyglądało. Zdecydowaliśmy, że na razie nie będziemy nic robić w tym kierunku, zobaczymy później. Oby takich nieprzemyślanych decyzji było jak najmniej.
Dlatego Edytko zamawiaj ten świetlik, zamawiaj :yes: Pa, pa:hug:

Witaj Jolu :wiggle:
Tez zastanawialam sie nad roletami zewnetrznymi do okien , robilam wstepne przymiarki i wyceny ....... w nadprozach wykonawca domu mial zostawic miejsce na nie ..... doczytalam sie gdzies , ze majac dosc duze przeszklenia rolety nie sa wskazane gdyz moga w rezultacie ulec zniszczeniu od ...... zamykania i otwierania ( ale chyba po to one sa prawda ???? ) , lamelki ulegaja odksztalceniu ..... Najkorzystniej jest wstawiac rolety zewnetrzne gdzie przeszlkenie jest do 150 cm. ..... u mnie niektore maja ponad 250 cm. ( oczywiscie chodzi o szerokosc ) . Zrezygnowalam z rolet na rzecz okien o lepszych parametrach ..... Gdyby czlowiek budowal jeszcze raz pewnie podejmowalby troche inne decyzje , ale Jolu wazne zeby zdrowie bylo reszta przyjdzie sama ...
Pogodnego tygodnia zycze i trafnych decyzji :wave:

sylwia1984
28-08-2010, 18:21
CZeść
Gratuluje! domek wygląda cudnie:) mam prośbe mogłabyśmi przypomnieć gdzie zamawialiście okna...jaki był koszt i jaki to kolor....acha i drewniane czy PCV? acha i mogłabyś zrobic fotkę na salon...:) z góry dziękuję i pozdrawiam

jolapp2
28-08-2010, 23:16
Hej!!!
Gratuluję okienek:wiggle::wiggle::wiggle:Pięknie domek wygląda:)
Będziecie zadowoleni ,też mamy okna VEKA i jest ok:)
Pozdrawiam i zyczę miłego weekendu:cool:

Witaj Olu :)
Dziękuję mam nadzieję, że będę z okien zadowolona bo na razie jestem :)

Miłej niedzieli :wiggle:

yuka
28-08-2010, 23:33
Cześć Jola:D
Doczytyłam wreszcie jak to z Twoim dachem było... Dobrze, że wszystko dobrze się skończyło:)
A domek z oknami, hmmm.... cud, miód i orzeszki:)

jolapp2
28-08-2010, 23:35
CZeść
Gratuluje! domek wygląda cudnie:) mam prośbe mogłabyśmi przypomnieć gdzie zamawialiście okna...jaki był koszt i jaki to kolor....acha i drewniane czy PCV? acha i mogłabyś zrobic fotkę na salon...:) z góry dziękuję i pozdrawiam

Hej Sylwia :)
Okna zamawialiśmy w Drewnoplaście w Strzelach Opolskich bezpośrednio u producenta (20 km od nas), kolor orzech, PCV kolor obustronny, klamki patyna, a ostateczny koszt samych okien wyniósł 12.748zł. Jak będę na budowie to zrobię tę fotkę na salon. Okna prezentują się znakomicie, już się nie mogę doczekać ściągnięcia pasków ochronnych.
Pozdrawiam :D

jolapp2
28-08-2010, 23:50
Cześć Jola:D
Doczytyłam wreszcie jak to z Twoim dachem było... Dobrze, że wszystko dobrze się skończyło:)
A domek z oknami, hmmm.... cud, miód i orzeszki:)

Cześć yuka :)
Dzięki kochana, już się nie mogę doczekać żeby polecieć na budowę i jeszcze kolejny raz się im przyjrzeć i w końcu zobaczyć jak się otwierają. Przy montażu prawie nie byłam, piątek po południu mieliśmy w rozjazdach, a sobotę spędziliśmy z małżem w stolicy. Wróciliśmy zmęczeni i późno, więc w niedzielne popołudnie będzie spacerek coby okienka podziwiać i się cieszyć :) A po "operacji dachu", na samą myśl o niej pozostał mi dreszczyk :eek:

Dobrej nocki i miłej niedzieli życzę - pa,pa :wiggle:

martaibartek
29-08-2010, 20:18
Jola przepraszam, że rzadko wpadam, ale czasu brak :( domek z okienkami połaciowymi i dachówką CUDNY!!! bardzo, bardzo, bardzo mi się podoba! mały pałacyk :)
I targów zazdroszczę, bo uwielbiam takie imprezy. Coś kupiliście do waszego ogrodu?

jolapp2
29-08-2010, 22:35
Martuś, nic nie kupiliśmy, bo w sumie nie wiemy gdzie zasadzić. Na razie cieszyliśmy oczy pięknymi widokami. Chcielibyśmy zaraz po wykonaniu izolacji pionowych rozplantować humus i wyrównać teren. Małż mówi, że spokojnie w przyszłym roku możemy rozpocząć sadzenie roślinek w ogrodzie, a na razie będziemy oglądać, podglądać i planować. Mam nadzieję, że po drodze będzie jakaś wystawa lub targi.

Pozdrawiam :)

yuka
29-08-2010, 23:10
Cześć Joluś:D
Ale Ci zazdroszczę, że mogłaś tam być... Jak jeszcze wystawa odbywała się na terenach SGGW, a ja mieszkałam w Wa-wie (lata świetlne temu;)) to chodziłam codziennie (3 albo 4 dni) Uwielbiałam to:D Do dziś albumy mam pełne zdjęć z cudownymi roślinkami, niecodziennymi aranżacjami, superowymi placami zabaw (z córcią chodziłam;)) Wtedy też zakochałam się w roślinach tak na serio:D:D:D

jolapp2
29-08-2010, 23:49
Cześć yuka :)
Teraz wystawa odbywa się w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul.Prądzyńskiego. Tak mi sie spodobało, że sprawdzę jakie są planowane wystawy tego typu w przyszłym roku. Może będzie jakaś bliżej :rolleyes: Chętnie się znów wybiorę.
Pozdrawiam :)

sylwia1984
30-08-2010, 07:25
dziękuję za informacje! Widziałam te okna z firmy DREWNOPALST na targach budowlanych i tez mi się bardzo podobały i za niedługo wybiorę się do Strzelec. A bramę garażową też tam kupiłam? i jeszcze jedno...te okna dachowe tez mi się bardzo podobają... Jakie to są? drewniane czy PCV może? Veluz czy Roto czy może inne?
Pozdrawiam
Sylwia

jolapp2
30-08-2010, 20:20
dziękuję za informacje! Widziałam te okna z firmy DREWNOPALST na targach budowlanych i tez mi się bardzo podobały i za niedługo wybiorę się do Strzelec. A bramę garażową też tam kupiłam? i jeszcze jedno...te okna dachowe tez mi się bardzo podobają... Jakie to są? drewniane czy PCV może? Veluz czy Roto czy może inne?
Pozdrawiam
Sylwia

Cześć sylwia1984 :)
Bramę garażową też kupiłam w Drewnoplaście. Okna dachowe to SkyLight, PCV kolor obustronny - orzech.
A to zdjęcie salonu o które prosiłaś - pozdrawiam :rolleyes:

http://lh5.ggpht.com/_HrvOiKIpqLY/THwD8AUU8rI/AAAAAAAACB8/VYF_6XU2oCw/70.jpg

dorbie
12-09-2010, 15:34
Witaj Jolu! Ale ten avatarek pasuje do Ciebie.
Wiesz, jak zobaczylam to piekne zdjecie z lotu ptaka to od razu pomyslalam czy ta rzeka nie wylewa. I za kilka postow dalej - koszmar, woda na metr. Mam nadzieje ze Wasze mury nie ucierpialy. Ale dobrze ze budowa dalej sie ciagnie . Fajny domek, trzymam kciuki

sylwia1984
16-09-2010, 11:49
Witaj Jolu! u Ciebie widać już postępy...a ja jestem dopiero na etapie fundamentów....mam dodatkowy wieniec na fundamentach(dla wzmocnienia) do tego pełno izolacji...od wewnątrz i zewnątrz, styropian....dlatego to tak trwa:-/ ...mam pytania...czy podnosiliście ściankę kolankową czy macie tak jak w projekcie??hmm... tak w sumie to miałabym jeszcze sporo krótkich pytań czy w związku z tym mogłabym prosić o nr tel. a zadzwoniłabym kiedyś:-) byłoby łatwiej:-) jeśli to nie problem to wyslij mi numer tel. na mojego maila: [email protected]
Sylwia

mmms
16-09-2010, 12:20
Ślicznie "wyrósł" ten Wasz domek Jolu. Uwielbiam go oglądać i coraz bardziej upewniam się, że i my dokonaliśmy dobrego wyboru (jest bardzo!!!! podobny do Waszego). Już nie mogę się doczekać, kiedy sama będę mogła oprowadzić formumowiczów po moim domku.

Ps. Nadal mocno trzymam kciuki !

jolapp2
16-09-2010, 19:41
Witaj Jolu! u Ciebie widać już postępy...a ja jestem dopiero na etapie fundamentów....mam dodatkowy wieniec na fundamentach(dla wzmocnienia) do tego pełno izolacji...od wewnątrz i zewnątrz, styropian....dlatego to tak trwa:-/ ...mam pytania...czy podnosiliście ściankę kolankową czy macie tak jak w projekcie??hmm... tak w sumie to miałabym jeszcze sporo krótkich pytań czy w związku z tym mogłabym prosić o nr tel. a zadzwoniłabym kiedyś:-) byłoby łatwiej:-) jeśli to nie problem to wyslij mi numer tel. na mojego maila: [email protected]
Sylwia

Witaj Sylwia1984:)
Tak podnieśliśmy ściankę kolankową o 1 pustak i myślę, że to była dobra decyzja. Wcześniej widzieliśmy ściankę taką jaka jest w naszym projekcie u znajomych budujących naprzeciwko i stwierdziliśmy, że to troche będzie za nisko. Nie ma sprawy pytaj. Nr tel. wysyłam na maila.
Pozdrawiam :wiggle:

jolapp2
16-09-2010, 19:55
Witaj Jolu! Ale ten avatarek pasuje do Ciebie.
Wiesz, jak zobaczylam to piekne zdjecie z lotu ptaka to od razu pomyslalam czy ta rzeka nie wylewa. I za kilka postow dalej - koszmar, woda na metr. Mam nadzieje ze Wasze mury nie ucierpialy. Ale dobrze ze budowa dalej sie ciagnie . Fajny domek, trzymam kciuki

Witaj dorbie:)
Nasza rzeka zawsze wylewa podczas powodzi, ale ma swoje ulubione tereny zalewowe. Tym razem zawiniły zbyt późne lub błędne decyzje ludzkie, niestety. Wylał staw (po raz pierwszy w swym długoletnim istnieniu), do którego wbiła się rzeka. Ale na szczęście dla naszego domku ta cała "mokra" historia dobrze się skończyła, a domek po powodzi pozbierał się raz dwa i nam pięknie wyrósł.
Pozdrawiam :wiggle:

jolapp2
16-09-2010, 20:01
Ślicznie "wyrósł" ten Wasz domek Jolu. Uwielbiam go oglądać i coraz bardziej upewniam się, że i my dokonaliśmy dobrego wyboru (jest bardzo!!!! podobny do Waszego). Już nie mogę się doczekać, kiedy sama będę mogła oprowadzić formumowiczów po moim domku.

Ps. Nadal mocno trzymam kciuki !

Witaj Marzenko:)
Gratuluję PnB. Teraz to już tylko kopanie i cała reszta. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy podziwiać twoje włości.
Pozdrawiam :cool:

Edyta M
14-10-2010, 03:30
Hejka Jolu
Kurcze ale mialas perypetie z dachem .... przykra sprawa http://emotikona.pl/emotikony/pic/ziewanie.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)
....... ale domek po liftingu dachu prezentuje sie pieknie , dachowka kolor nietuzinkowy super http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance4.gif (http://emotikona.pl/emotikony/) ...... oby dalej prace szly nadal sprawnie i do przodu .
Pozdrawiam cieplo http://emotikona.pl/emotikony/pic/041.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

jolapp2
23-10-2010, 22:08
Hej Edytko :)

Powolutku prace posuwają się do przodu. Mam nadzieję, że pogoda nam będzie sprzyjać.

Pozdrawiam :)

Edyta M
24-10-2010, 05:19
Jolunia co ja widze ...... ladnie ladnie Wam to wszystko idzie ..... nie ma jak RODZINNY INTERES ( czytaj wspolne budowanie ) .....
Ja planuje dac w calym domu ledy zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce .... tzn. naklady na zakup duze ale pozniej oszczednosci ogromne i to mnie zdecydowanie przekonuje do ich zakupu ......
Pozdrawiam cieplutko ...:)
A prawie zapomnialam ... w listopadowym numerze miesiecznika MURATOR prezentujesz sie super na rekach u meza :yes::yes::yes:

mariomili
24-10-2010, 09:14
Cześć Jolu,
Chyba wieki mnie tu nie było :oops:
Prace idą do przodu i to najważniejsze! Podobają mi się wasze schodki wejściowe, bardzo fajnie wyszły.
Po ściankach działowych widać że pokoje na górze wyglądają na ustawne i dość duże.
Macie zamiar ogrzewać domek na zimę?
:)

jolapp2
24-10-2010, 11:09
Jolunia co ja widze ...... ladnie ladnie Wam to wszystko idzie ..... nie ma jak RODZINNY INTERES ( czytaj wspolne budowanie ) .....
Ja planuje dac w calym domu ledy zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce .... tzn. naklady na zakup duze ale pozniej oszczednosci ogromne i to mnie zdecydowanie przekonuje do ich zakupu ......
Pozdrawiam cieplutko ...:)

Mi też ledy chodzą po głowie, żeby jeszcze cena nie była taka wysoka.


A prawie zapomnialam ... w listopadowym numerze miesiecznika MURATOR prezentujesz sie super na rekach u meza :yes::yes::yes:

Dzięki Edytko ;) Zatem trzeba iść kupić MURATORA i zajrzeć:jawdrop:

jolapp2
24-10-2010, 11:17
Cześć Jolu,
Chyba wieki mnie tu nie było :oops:
Prace idą do przodu i to najważniejsze! Podobają mi się wasze schodki wejściowe, bardzo fajnie wyszły.
Po ściankach działowych widać że pokoje na górze wyglądają na ustawne i dość duże.
Macie zamiar ogrzewać domek na zimę?
:)

Myślę, że takie schody pasują do charakteru domku. Masz rację, sypialnie na górze są przestronne i bardzo ustawne, co mnie cieszy bo będzie można rozsądnie rozplanować ustawienie mebli, itp... Nie wiemy jeszcze czy będziemy domek ogrzewać całą zimę, może od wczesnej wiosny.
Pozdrawiam -Jola :)

mariomili
24-10-2010, 12:20
Pytam o ocieplenie, bo my też nie bardzo wiemy czy ocieplać. Nie wiem jak zachowają się tynki po naszej zimie? :bash:

jolapp2
24-10-2010, 15:32
Nie Emilko, domek będziemy ocieplać dopiero w przyszłym roku. "Fachowcy" mówią, że mury muszą się ponoć przemrozić.

pakom
25-10-2010, 11:07
Witam!
Widzę, że instalacje c.o. chyba wykonuje instalator Buderusa. My tez skorzystamy z ich usług, tylko, że w świetokrzyskim, mam tez zaproponowali ta pompe ciepła i kocioł cichewicza na ekogroszek. Mamy nadzieje, że ta pompa sie sprawdzi w eksploatacji, instalacje c. o. mamy zacząć robić na poczaątku listopada. Skąd u was, bedzie pobierać ciepłe powietrze?

jolapp2
25-10-2010, 18:02
Witaj pakom:)

Tak instalacje C.O. mamy z Buderusa. Na pompę dostaliśmy dobrą cenę. Zimne powietrze będzie pobierane z garażu lub kotłowni, a latem, podczas upałów dzięki pompie będzie schładzana kuchnia. Ponieważ od początku planowaliśmy ogrzewać dom pelletem więc kupiliśmy kocioł Kostrzewy - Pellets Fuzzy Logic z sondą lambda. Mam nadzieję, że cała instalacja, kocioł i pompa będą dobrze ze sobą współpracować.

Pozdrawiam - Jolahttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0flirt.gif

Renatamama3
03-11-2010, 07:04
Hej Joluś ile taki piec kosztuje po dopłatach na allegro do 10 tys ?

jolapp2
20-11-2010, 21:55
Hej Joluś ile taki piec kosztuje po dopłatach na allegro do 10 tys ?

Renatko, my nie kupowaliśmy naszego Shreka na Allegro, ale płaciliśmy 10 tys. po skorzystaniu z EcoDotacji :)

Edyta M
22-11-2010, 03:37
Jolu hejka http://emotikona.pl/emotikony/pic/0pleasantry.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)
Dzieki za odwiedziny u mnie ..... i powodzenia na dalsze etapy prac
Buziaki

jolapp2
22-11-2010, 21:54
Edytko http://www.emotka.pl/emotikony/emocje/91.gif

Renatamama3
23-11-2010, 14:13
Czyli ta sama cena szukamy czegoś na peelety i ekogroszek ,Hydraulik polecił nam zakup pieca żeliwnego wytrzymałość podobno 30 lat zobaczymy ,zakup zostawiamy na przyszły rok .

mmms
01-12-2010, 10:34
Śliczny jest ten Twój świąteczny stroik Jolu!
Wyobrażam sobie, jak pięknie urządzisz swój nowy domek - masz talent!

jolapp2
01-12-2010, 21:28
Chciałabym Marzenko już tworzyć nowe dekoracje, ale jak na razie mam "w co stroić" obecne mieszkanko, więc muszę jeszcze poczekać. Od czasu do czasu kupuję jakieś drobiazgi, które mam nadzieję później wykorzystam.

Pozdrawiam - Jola http://emotikona.pl/emotikony/pic/0flirt.gif

Edyta M
06-12-2010, 01:21
Jolus witam Ciebie Mikolajkowo ....

http://img64.imageshack.us/img64/5807/mikolajkic.jpg (http://img64.imageshack.us/i/mikolajkic.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

jolapp2
06-12-2010, 19:19
Dzięki Edytko i Olu, miłego wieczoru życzę http://www.emotka.pl/emotikony/swieta2/41.gif

yuka
06-12-2010, 19:42
Joluś
Hojnego Mikołaja:D:D:D
http://img155.imageshack.us/img155/2356/glitter538ya0.gif

atija
06-12-2010, 21:22
I jeszcze jednego ;)

33188

mariomili
07-12-2010, 10:18
Cześć Jolu,

Dzięki wielkie za kartkę Mikołajkową.
Worka nie znalazłam, kapcia też nie wystawiłam i co ... nic nie dostałam :bash: Nie że mój własny Mikołaj taki zły, w sobotę zabrał mnie do restałracji więc wiecej nie trzeba :)
A Tobie przyniusł coś? Pewnie miałas mikołajkowo w przedszkolu?

Edyta M
11-12-2010, 01:20
Jolunia " wskoczylam " do Twojego dziennika ....... i nadrobilam zaleglosci ..... zapowiada sie fajne urzadzanie domku . Ja tylko moge pokibicowac bo u mnie te tematy beda dopiero wdrazane za kilka miesiecy ....czyli pewnie jak Wy juz bedziecie robic drugie malowanie chalupki .......;)
Pozdrawiam cieplutko :)

jolapp2
12-12-2010, 13:30
Cześć Jolu,

Dzięki wielkie za kartkę Mikołajkową.
Worka nie znalazłam, kapcia też nie wystawiłam i co ... nic nie dostałam :bash: Nie że mój własny Mikołaj taki zły, w sobotę zabrał mnie do restałracji więc wiecej nie trzeba :)
A Tobie przyniusł coś? Pewnie miałas mikołajkowo w przedszkolu?

Wbrew temu co sądzimój małż byłam grzeczna, więc przyniósł http://www.emotka.pl/emotikony/zima/110.gif

A w przedszkolu było jak zwykle bbaarrddzzoo mikołajkowo, bo do obdarowania 120 dzieciaczków.

jolapp2
12-12-2010, 13:34
Jolunia " wskoczylam " do Twojego dziennika ....... i nadrobilam zaleglosci ..... zapowiada sie fajne urzadzanie domku . Ja tylko moge pokibicowac bo u mnie te tematy beda dopiero wdrazane za kilka miesiecy ....czyli pewnie jak Wy juz bedziecie robic drugie malowanie chalupki .......;)
Pozdrawiam cieplutko :)

Myślę, że najlepsze w budowaniu właśnie zacznie się za chwilkę http://www.emotka.pl/emotikony/emocje/98.gif

Pa, pa :rolleyes:

Edyta M
12-12-2010, 16:07
Myślę, że najlepsze w budowaniu właśnie zacznie się za chwilkę http://www.emotka.pl/emotikony/emocje/98.gif

Pa, pa :rolleyes:

Tak masz racje najlepsze to urzadzanie ..... ja bede miala duuuuuuuzo czasu na dokonanie wyborow i to lubie :p ... dzisiaj wlasnie " przysiadam " nad elektryka , alarmami itp. ..... FAJNE TO BUDOWANIE JEST ... wielu rzeczy mozna sie nauczyc :D
Pozdrawiam cieplutko :bye:

Edyta M
19-12-2010, 21:46
W te święta magiczne, życzenia (http://www.e-zyczenia.pl/) ślę liczne.
Pachnących jodełek z ogromem światełek.
Pod obrusem sianka, a za oknem bałwanka.
Prezentów pod choinką od Mikołaja z wesołą minką
Ciepła rodzinnego w Dzień Narodzenia Pańskiego.
Dużo jedzenia na stole,
NIECH TE ŚWIĘTA BĘDĄ WESOŁE!!

Edyta M
20-12-2010, 04:17
http://img195.imageshack.us/img195/1286/bombka2.jpg (http://img195.imageshack.us/i/bombka2.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

yuka
21-12-2010, 22:09
Magia świąt to dziecięca wiara w Świętego Mikołaja, spokojna rozmowa z bliskimi przy kominku, rozleniwiony telefon, zaspany budzik i śnieg, który nie jest utrapieniem. Magicznych Świąt Bożego Narodzenia życzy
Yukowa rodzinka
http://images1.hiboox.com/images/5008/911be98e3f1bec65ac09515ad9cc10e9.gif (http://www.hiboox.fr/go/images/animaux/anim-pere-noel,911be98e3f1bec65ac09515ad9cc10e9.gif.html)

atija
22-12-2010, 10:04
34967

martaibartek
22-12-2010, 21:33
Najserdeczniejsze życzenia: cudownych Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnego ciepła i wielkiej radości, pod choinką zaś dużo prezentów, a w duszach wiele sentymentów. Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby byt jeszcze lepszy niż ten. co właśnie mija. Tobie i całej Twojej rodzinie życzą Marta, Bartek i Jaś :)


http://img811.imageshack.us/img811/1916/szopka2ok3d1.jpg (http://img811.imageshack.us/i/szopka2ok3d1.jpg/)

mariomili
23-12-2010, 09:51
Wesołych Świąt

http://img543.imageshack.us/img543/1750/1421.gif

Życzy Mariomili

jolapp2
26-12-2010, 17:29
Edytko,Yuczko, Martusiu, Emilko i Olu dziękuje za życzenia http://www.emotka.pl/emotikony/swieta/103.gif

Edyta M
29-12-2010, 03:14
Kolejny Sylwester lecz życzenia te same - byś w przyszłym roku zbudował(a) zamek
duzo szczęścia, dobrego zdrowia, powodzenia i aby troski życia zaginęły w mroku, podczas nadchodzącego Nowego 2011 Roku.
:hug::hug::hug::hug::hug:

martaibartek
31-12-2010, 10:58
http://img717.imageshack.us/img717/893/newyearz.jpg (http://img717.imageshack.us/i/newyearz.jpg/)

Niech Nowy Rok przyniesie Ci radość, miłość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń. A gdy się one już spełnia nich dorzuci garść nowych marzeń, bo tylko one nadają życiu sens. W Nowym Roku wielu szczęśliwych tylko chwil.

jolapp2
01-01-2011, 10:29
Dziękuję Edytko i Martusiu http://www.emotka.pl/emotikony/zima/18.gif

yuka
16-01-2011, 18:46
Jolusia, widać, że odpoczywaliście pełną parą, a styropianik super!!! Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po Twojej myśli i wyleweczki będą lada chwila:yes::yes::yes:

jolapp2
16-01-2011, 18:49
Yuczko ja też mam taką nadzieję i oby pogoda nie spłatała nam figla dużymi mrozami.

martaibartek
19-01-2011, 17:47
Jolu a gdzie to się tak odpoczywało? szczerze zazdroszczę!!!!
W waszym domku coraz bardziej domowo :) po wylewkach już typowa wykończeniówka, a po niej przygotowana do przeprowadzki!
Czekam na kolejne zdjęcia z postępami! pozdrawiam!

jolapp2
19-01-2011, 18:18
Odpoczywało się w Ustroniu z dala od pracy, budowy, "laptopa" i codziennych obowiązków. Dopóki się nie wyjedzie na taki "urlopik" to się nawet nie wie jak bardzo jest on potrzebny, a masaże np. gorącymi kamieniami to "miodzio" http://www.emotka.pl/emotikony/emocje/96.gif

Jutro murarze kończą układać "podłogówkę" a wylewkarze umówieni na poniedziałek http://www.emotka.pl/emotikony/emocje/83.gif

Pozdrawiam http://www.emotka.pl/emotikony/emocje/91.gif

Edyta M
20-01-2011, 02:19
Jolu pieknie u Was :D
Kochana Ty mi chyba zeszczuplalas ??????? :yes::yes::yes: nie wiem czy to zamierzone , czy budowanie soki z Ciebie wyciaga ? cokolwiek to jest to sluzy i slicznie wygladasz :hug:

jolapp2
20-01-2011, 19:11
Jolu pieknie u Was :D
Kochana Ty mi chyba zeszczuplalas ??????? :yes::yes::yes: nie wiem czy to zamierzone , czy budowanie soki z Ciebie wyciaga ? cokolwiek to jest to sluzy i slicznie wygladasz :hug:

Dziękuję Edytko - zrzuciłam (to było zamierzone) co nieco (13kg) http://www.emotka.pl/emotikony/emocje/86.gif podczas wakacyjnej akcji więźba-dach, na szczęście tak mi zostało i oby zostało na długo (postaram się)

Pozdrawiam - pa, pa.

yuka
25-01-2011, 20:37
Super Jolu, że udało Wam się te wylewki zrobić:D Teraz mogą sobie schnąć powoli byście w odpowiednim czasie mogli ruszyć z dalszymi pracami:yes::yes::yes:
Pozdrawiam serdecznie:D

jolapp2
25-01-2011, 21:05
Super Jolu, że udało Wam się te wylewki zrobić:D Teraz mogą sobie schnąć powoli byście w odpowiednim czasie mogli ruszyć z dalszymi pracami:yes::yes::yes:
Pozdrawiam serdecznie:D

Yuczko też myślę, że to dobra pora była na wylewki, niech sobie schną, a potem mamy w planie docieplenie poddasza, parapety wewnętrzne i kominek.
Pozdrawiam:)

Renatamama3
10-02-2011, 07:46
Joluś u nas ostatnio ,2 tygodnie temu pan hydraulik robi c.o i mówił ,że tynki jeszcze w środku mokre ,więc też wietrzymy .

kamcia461
14-02-2011, 06:51
Witam Jolu,
Czy istnieje mozliwość, abyś podzieliła się informacją cenową nt. tynków (i ich rodzaju) i wylewek? Będę naprawdę wdzięczna za informację. Trzymam kciuki i oby w takim tempie szło wam wszystko.
Buziaki,
kamcia461

jolapp2
14-02-2011, 19:35
Joluś u nas ostatnio ,2 tygodnie temu pan hydraulik robi c.o i mówił ,że tynki jeszcze w środku mokre ,więc też wietrzymy .

Witaj Renatko :)

Wszystko ma swój czas. Więc niech tynki i wylewki sobie schną. Ja już czekam na wiosnę, żeby wietrzyć i wietrzyć, ale chyba do końca lutego mrozik będzie trzymał http://www.emotka.pl/emotikony/zima/06.gif

Pozdrawiam - Jola :)

jolapp2
14-02-2011, 19:50
Witam Jolu,
Czy istnieje mozliwość, abyś podzieliła się informacją cenową nt. tynków (i ich rodzaju) i wylewek? Będę naprawdę wdzięczna za informację. Trzymam kciuki i oby w takim tempie szło wam wszystko.
Buziaki,
kamcia461

Witaj kamcia461
Robiliśmy tradycyjne tynki cementowo-wapienne, nakładane maszynowo. Za robociznę płaciliśmy 16,50zł/m2 + 800,00zł/całość - za mieszanie cementu, piasku.... Wyszło nam 715m2 tynków (w tym sufity oczywiście) . Materiały wyniosły nas 2374,16zł.
Wylewki tradycyjne (nie samopoziomujące) robocizna za 247m2 wyniosła nas 2810,00zł a materiały -7177,25zł. W cenie robocizny był plastyfikator i włókno szklane.

Pozdrawiam - przyjemności z budowania życzę http://www.emotka.pl/emotikony/emocje/91.gif

ellik
23-02-2011, 09:58
Witaj Jolu! :)
Przeczytałam Twój dziennik od deski do deski i będę chyba stałym gościem. Domek jest piękny i normalnie zazdroszczę postępów :)
Pozdrawiam serdecznie

jolapp2
24-02-2011, 21:44
Dzięki - pozdrawiam - Jola :bye:

yuka
02-03-2011, 22:24
Cześć Juluś:D
Ruszyliście z kopyta z robotą, hoho:D:D:D
Grzejecie już? Jakie masz dalsze plany?

jolapp2
03-03-2011, 09:24
Cześć Juluś:D
Ruszyliście z kopyta z robotą, hoho:D:D:D
Grzejecie już? Jakie masz dalsze plany?

Hej yuczko :D
U nas sezon budowlany trwał przez całą zimę (z małymi przerwami podaczas dużych mrozów). Aż się sami dziwimy, że tak dużo zrobiliśmy. Teraz ocieplamy i wkańczamy poddasze, myślę że najpóźniej za dwa tygodnie będzie gotowe. Jesteśmy po spotkaniu z panem od kominków, który ma przygotować nam projekt i kosztorys.Oczekujemy na drzwi wejściowe (11 tygodni:mad::mad::mad:) Jest też trochę drobnych poprawek (samo życie). Intensywnie poszukuję płytek do salonu i nie potrafię sie zdecydować. Bardzo podoba mi się gres polerowany, ale tyle się naczytałam o impregnacji, plamach i mazach po umyciu, że już sama nie wiem. Szukam alternatywy tak żeby było elegancko i praktycznie. Płytki do łazienek wytypowane, ale jeszcze ostateczna klamka nie zapadła. Nie zrobiliśmy jeszcze rozruchu CO bo nie jesteśmy podłączeni do wodociągu a kanalizacji jeszcze nam nie wybudowali (mam nadzieję, że niedługo). Palimy za to w naszej Grubej Bercie, która spisała się tej zimy na medal.

Pozdrawiam - Jola :bye:

Renatamama3
06-03-2011, 19:10
Ale super Twoje chłopaki spisały się z ociepleniem i płytowaniem poddasza .MY ocieplanie skończyliśmy wczoraj łazienke obkładaliśmy folią i sprzątaliśmy a dziś zaczeliśy obkładać podłogi styropianem i udało się sporo zrobić garderoba nr 1 pokój córy ,pokój syna nr 1 i 3/ 4 pokoju 2 syna .

yuka
06-03-2011, 20:01
Hej yuczko :D
U nas sezon budowlany trwał przez całą zimę (z małymi przerwami podaczas dużych mrozów). Aż się sami dziwimy, że tak dużo zrobiliśmy. Teraz ocieplamy i wkańczamy poddasze, myślę że najpóźniej za dwa tygodnie będzie gotowe. Jesteśmy po spotkaniu z panem od kominków, który ma przygotować nam projekt i kosztorys.Oczekujemy na drzwi wejściowe (11 tygodni:mad::mad::mad:) Jest też trochę drobnych poprawek (samo życie). Intensywnie poszukuję płytek do salonu i nie potrafię sie zdecydować. Bardzo podoba mi się gres polerowany, ale tyle się naczytałam o impregnacji, plamach i mazach po umyciu, że już sama nie wiem. Szukam alternatywy tak żeby było elegancko i praktycznie. Płytki do łazienek wytypowane, ale jeszcze ostateczna klamka nie zapadła. Nie zrobiliśmy jeszcze rozruchu CO bo nie jesteśmy podłączeni do wodociągu a kanalizacji jeszcze nam nie wybudowali (mam nadzieję, że niedługo). Palimy za to w naszej Grubej Bercie, która spisała się tej zimy na medal.

Pozdrawiam - Jola :bye:

Hej Joluś:D
Widzę, że masz te same rozterki co do podłogi, jak ja miałam:D:D:D Na szczęście to już za mną, ufff... Ja zdecydowałam się w końcu na gres polerowany, mam nadzieję, że nie będę żałować tej decyzji;) ale np. nie zniosłabym u siebie podłogi, która cały czas wygląda na brudną:( Jeżeli już rzeczywiście będę musiała się natyrać, żeby to posprzątać, to przynajmniej efekt ma być:D:D:D A oglądalaś powierzchnię lappato? To taki trochę kompromis między matem a polerem... Gdzieś oglądałam niezłe, jak przypomnie mi się nazwa, to podam Ci;)
A poddasze super, bardzo domowo się zrobiło:D:D:D

EDIT: te płytki to essencia lappato czeskiej firmy RAKO;) na żywo naprawdę ładnie się prezentują:D

atija
06-03-2011, 20:35
witam wieczornie:D
dylematy gresowe przerabiałam z Yuczką u mnie i u niej w komentach. Łatwo nie było....
Decyzja zapadła , mam zakupiony gres polerowany Nowa Gala Concept 01. Jest piękny, ale jeszcze w kartonach. Mam nadzieję, że to była dobra decyzja. :D

yuka
06-03-2011, 21:12
Potwierdzam, jest piękny:yes:
Ale też jeszcze w kartonach:D:D:D

jolapp2
07-03-2011, 00:11
A ja po obejrzeniu na żywca "zakochałam się" w gresie polerowanym Arkesia z Paradyża. Jeżeli go kupimy to położymy go w przedpokoju kolor Mocca 30x60 + na środku wzór wokół płytki Beige 60x60; w kuchni kolor Mocca 30x60; w salonie i wykuszu kolor Beige 60x60 z wzorem w części wypoczynkowej. Po rozrysowaniu sposobu położenia i podliczeniu wychodzi koszt około 6600zł (wzory są drogie :( ). Na dodatek Arkesia jest impregnowana fabrycznie.

jolapp2
07-03-2011, 00:30
Ale super Twoje chłopaki spisały się z ociepleniem i płytowaniem poddasza .MY ocieplanie skończyliśmy wczoraj łazienke obkładaliśmy folią i sprzątaliśmy a dziś zaczeliśy obkładać podłogi styropianem i udało się sporo zrobić garderoba nr 1 pokój córy ,pokój syna nr 1 i 3/ 4 pokoju 2 syna .

Renatko zatem u was też sezon budowlany trwa cały czas :yes: tak jak i u nas. Dobrze, że przetrwaliśmy jakoś tę zimę. Mam nadzieję, że za chwilę będziemy mieć wiosenne ciepełko :D :D :D

Renatamama3
07-03-2011, 06:19
Renatko zatem u was też sezon budowlany trwa cały czas :yes: tak jak i u nas. Dobrze, że przetrwaliśmy jakoś tę zimę. Mam nadzieję, że za chwilę będziemy mieć wiosenne ciepełko :D :D :D

Ot tak Joluś pomalutku sami robimy jak mamy czas ,efekt to ocieplone i ofoliowane poddasze ,fajnie ,że przez zimę poszło się do przodu .

jolapp2
12-03-2011, 23:16
Miejmy nadzieję, że bez mrozów, przy odpowiedniej pogodzie nasze domki będą w szybkim tempie "wykańczały się" i "piękniały" :yes::yes::yes:

mmms
17-03-2011, 12:16
I ja witam wiosennie:). Przyszłam się zrewanżować i życzyć Ci samych przyjemności i radości podczas wykańczania domku i jak najszybszej przeprowadzki. Muszę się przyznać, że z niecierpliwością czekam aby podejrzeć i ściągnąć kilka Twoich pomysłów na dekorację domku;).

jolapp2
21-03-2011, 16:45
Witaj Marzenko :bye:
Mam nadzieję, że dekoracje których projekty powoli wizualizują się już w mojej głowie będą miłe Twemu oku :rolleyes:

bunia0104
23-03-2011, 09:41
Gratuluę pięknego domu!
Też planuję jego budowę według tego projektu. Czy mogłabyś przesłać mi na e-maila [email protected] zestawienie materiałów? Byłabym ogromnie wdzięczna!

yuka
21-04-2011, 22:26
http://i51.tinypic.com/optx0z.jpg

Edyta M
22-04-2011, 04:26
http://img690.imageshack.us/img690/997/wielkanoc3.jpg (http://img690.imageshack.us/i/wielkanoc3.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Basiaw
06-05-2011, 08:06
Najpierw trafiłam n Twój wątek w Ogrodach, teraz zajrzałam do dziennika i bardzo mi się podoba Twój dom i zapał, zaangażowanie całej rodzinki:-)

Mamy w domach takie same mini piwniczki:-) Mamy też podobne krokwie więźby dachowej. Nie wiem jak jest w Waszym regionie, ale u mnie wycięte ozdobnie belki to rzadkość, nasi majstrowie byli ciężko zdziwieni - najpierw ci, którzy stawiali dom kilka lat temu a w zeszłym roku ekipa stawiająca budynek gospodarczy. Podbitka też z boazerii;-)
Macie już jakiś plan dotyczący przeprowadzki?
Wzruszył mnie ten termos kupiony na kawę zabieraną na budowę. Taka kawa smakuje wyjątkowo!

Żeby tylko ta woda Wam tak nie podchodziła jak widać na zdjęciach z zeszłego roku:-(

pozdrawiam serdecznie!
Basia

Jarus05
06-05-2011, 21:11
Piękny ten domek :-) Dużo fajnych pomysłów; kopiuję sobie niektóre fotki, żeby zrobić podobnie :-) Ogród już widzę, że będzie piękny, macie ładną ziemię. Okna - miodzio! Patrzę na Waszą spiżarkę i wiem, że zrobię podobnie, tylko chyba na tej ścianie od strony wiatrołapu. Wasze rozwiązanie też mi się podoba :-)

Trzymam kciuki!

mmms
06-05-2011, 21:47
Domek coraz ładniejszy i coraz więcej widać. Taras wygląda na duży - pewnie trochę go powiększyliście? Ja niestety przeoczyłam tą sprawę i u nas będzie taki jak w projekcie, a więc nie za duży, niestety. Już nie mogę się doczekać tego etapu budowy u nas. Pozdrawiam

egra27
06-05-2011, 23:20
Witam!
Kupiłam projekt W 49 12 z takimi poprawkami jak u Państwa /przeczytałam w dzienniku budowy/.Mam ogromną prośbę czy istnieje możliwość pooglądania Waszego domu.Mieszkamy we Wrocławiu i jeżeli moglibyśmy pooglądać to proszę o termin kiedy można zastać kogoś na budowie.Pozdrawiam Ewa

Renatamama3
07-05-2011, 07:10
Hej Joluś super już wszystko wygląda ,można prawie mieszkać .

jolapp2
07-05-2011, 22:04
Najpierw trafiłam n Twój wątek w Ogrodach, teraz zajrzałam do dziennika i bardzo mi się podoba Twój dom i zapał, zaangażowanie całej rodzinki:-)

Mamy w domach takie same mini piwniczki:-) Mamy też podobne krokwie więźby dachowej. Nie wiem jak jest w Waszym regionie, ale u mnie wycięte ozdobnie belki to rzadkość, nasi majstrowie byli ciężko zdziwieni - najpierw ci, którzy stawiali dom kilka lat temu a w zeszłym roku ekipa stawiająca budynek gospodarczy. Podbitka też z boazerii;-)
Macie już jakiś plan dotyczący przeprowadzki?
Wzruszył mnie ten termos kupiony na kawę zabieraną na budowę. Taka kawa smakuje wyjątkowo!

Żeby tylko ta woda Wam tak nie podchodziła jak widać na zdjęciach z zeszłego roku:-(

pozdrawiam serdecznie!
Basia

Witaj Basiu :)
W naszym regionie wycinane krokwie więźby to w zasadzie standard, ale gdyby tak nie było to i tak pewnie byśmy to zroblili bo bardzo nam się podoba taka ozdoba domku. Chcielibyśmy się przeprowadzić X-XI tego roku, tak żeby już mieszkać na Boże Narodzenie, ale nie wiem czy nam się to uda. Uzależnieni jesteśmy też od budowy wodociągu (ponoć w VI ma być gotowy) i od budowy drogi bądź czegoś co by ją przypominało, ponieważ jeżeli przyjdą deszcze to dojazd do domku jest nieciekawy. Kawa z termosu, kiedy nie mieliśmy jeszcze prądu smakowała jak nigdy, szczególnie gdy byłow zimno :rolleyes:

Powódź w miejscu naszej budowy nigdy jeszcze nie miała miejsca. W zasadzie była to wina czynnika ludzkiego i mamy nadzieję, że nigdy się już nie powtórzy.

Basiu a czy ty już mieszkasz w swim domku?

Pozdrawiam - Jola http://emotikona.pl/emotikony/pic/0flirt.gif

jolapp2
07-05-2011, 22:21
Piękny ten domek :-) Dużo fajnych pomysłów; kopiuję sobie niektóre fotki, żeby zrobić podobnie :-) Ogród już widzę, że będzie piękny, macie ładną ziemię. Okna - miodzio! Patrzę na Waszą spiżarkę i wiem, że zrobię podobnie, tylko chyba na tej ścianie od strony wiatrołapu. Wasze rozwiązanie też mi się podoba :-)

Trzymam kciuki!

Witam Jarus05 :)

Ja również poszukiwałam funkcjonalnych rozwiązań na FM. Szkoda tylko, że tak mało osób pokazuje fotki z realizacji naszego domku. Mam nadzieję, że niektóre rozwiązania zastosowane u nas przydadzą się innym budującym. W-49.12 to bardzo prosty i funkcjonalny domek - właśnie to było dla nas najważniejsze przy wyborze projektu. Po wybudowaniu i wykończeniu domku trzeba będzie jeszcze stworzyć klimat coby nam się miło i przyjemnie pomieszkiwało, ale może on się stworzy sam bo w tą budowę wkładamy całe swoje serce http://emotikona.pl/emotikony/pic/0heart.gif

pozdrawiam - Jola :bye:

jolapp2
07-05-2011, 22:36
Domek coraz ładniejszy i coraz więcej widać. Taras wygląda na duży - pewnie trochę go powiększyliście? Ja niestety przeoczyłam tą sprawę i u nas będzie taki jak w projekcie, a więc nie za duży, niestety. Już nie mogę się doczekać tego etapu budowy u nas. Pozdrawiam

Cześć Marzenko :)

Taras powstał po narysowaniu przeze mnie patykiem na piasku co powinno się na nim zmieścić (stół + 4 lub 6 krzeseł oraz grill). Nawet nie zajrzałam do projektu. Doczekasz się tego etapu, zobaczysz jak podczas budowania czas szybko leci.
U nas rok temu było tak ...

http://lh4.ggpht.com/_HrvOiKIpqLY/S-Rmyhx1guI/AAAAAAAABQQ/Hv2FT9sAHXc/11.jpg

a za moment tak ...

http://lh5.ggpht.com/_HrvOiKIpqLY/S_LVOsesrqI/AAAAAAAABXk/cBWCR8o_3pM/16.jpg

ale dzisiaj jest tak ...

https://lh5.googleusercontent.com/_HrvOiKIpqLY/TcRPXhhe0mI/AAAAAAAAC5o/4MRZSOLOfRk/37.jpg

Pozdrawiam - Jola :)

jolapp2
07-05-2011, 22:42
Witam!
Kupiłam projekt W 49 12 z takimi poprawkami jak u Państwa /przeczytałam w dzienniku budowy/.Mam ogromną prośbę czy istnieje możliwość pooglądania Waszego domu.Mieszkamy we Wrocławiu i jeżeli moglibyśmy pooglądać to proszę o termin kiedy można zastać kogoś na budowie.Pozdrawiam Ewa

Witaj Ewo :)

Nie ma sprawy, zapraszam. Proponuję którąś sobotę lub niedzielę.
Moja poczta: [email protected]

Pozdrawiam - Jola http://emotikona.pl/emotikony/pic/0flirt.gif

jolapp2
07-05-2011, 22:52
Hej Joluś super już wszystko wygląda ,można prawie mieszkać .

Wtaj Renatko :)

Prawie, prawie. Ale jeszcze jest tyle do zrobienia :rolleyes:, tyle ekip-wykonawców trzeba jeszcze przejść, a potem dużo do kupienia-ale to będzie (mam nadzieję) najprzyjemniejsze w tej całej przygodzie.

Pozdrawiam - Jola :bye:

Jarus05
08-05-2011, 09:52
Co do tarasu.
Mamy odległość 6m od okien do granicy działki, więc obawialiśmy się, że z tarasem nie zaszalejemy, ze względu na zbyt małą odległość. Ale rozwiązaniem może być np taras ułożony z kostki (takiej jak na podjazd) albo z drewna na betonowych stopach. W takim przypadku można poszaleć z przestrzenią :) Im dłużej oglądam przeróżne fotki, tym bardziej wydaje mi się, że chcę jednak taras wzdłuż dwóch boków budynku (pierwotnie planowałam tylko przy oknach balkonowych), a jeśli nie, to przynajmniej ten jeden, ale żeby był duży.

Basiaw
08-05-2011, 18:30
Basiu a czy ty już mieszkasz w swim domku?


Jolu, my mieszkamy u siebie już 3 rok, ale przez to, że budowaliśmy etapami (finanse...), to rozciągnęło się to w czasie niemiłosiernie, dom w zasadzie ogarnięty ale teraz kończymy budynek gospodarczy, więc jakbyśmy drugi raz to samo przerabiali. Marzę o tej pięknej chwili, kiedy wszyscy majstrowie pójdą sobie... swoją drogą;-), ale na razie to za tydzień (mam nadzieję) przyjdzie brygada robić elewację gospodarczego a w czerwcu brukarze.

Jolu, trzymam kciuki, żeby jak najszybciej wodociąg Wam podłączyli i jakoś utwardzili drogę, żeby była przejezdna po deszczach, żebyście mogli się jesienią przeprowadzić. W domku macie już tak dużo zrobione, że to przecież realny termin.

pozdrawiam serdecznie
Basia

Basiaw
09-05-2011, 06:35
W naszym regionie wycinane krokwie więźby to w zasadzie standard, ale gdyby tak nie było to i tak pewnie byśmy to zroblili bo bardzo nam się podoba taka ozdoba domku.


Co kraj to obyczaj, w mojej okolicy, co stwierdzam z przykrością, ludzie budujący domy jakoś nie przywiązują wagi do wyglądu okapu dachu, zakończenia belek są takie jak cała więźba dachowa, z nieheblowanego drewna i później, często dopiero po zrobieniu elewacji obijają je z zewnątrz boazeria albo i plastikiem:-(
U nas wycięte krokwie są i w domu i w budynku gospodarczym a nawet w drewutni i werandzie wejściowej do domu. Dodając do tego dachy obydwu budynków z pełnym deskowaniem, uchodzimy zapewne za dziwaków;-)

pozdrawiam
Basia