PDA

Zobacz pełną wersję : Nasze komentarze



Lidernr1
06-03-2009, 08:08
Tu możecie komentować wszystko co wam się podaba lub nie podoba oraz .... nasz skromniutki dziennik budowy Alabaster

lilan
18-03-2009, 15:13
Witaj :D Najbardziej nie podoba mi się pogoda :wink: Na szczęście kalendarzowa zima już się kończy, więc uszy do góry :D

Lidernr1
22-03-2009, 17:11
Niestety pogoda potrafi pokrzyżować plany ale co najgorsze oddalić rozpoczęcie budowy w czasie :evil:

Prąd ma być podłączany w piatek, elektryk ma być o 8:00 na działce aby zainstalowac skrzynkę i podpiąc kabel pod słup, a pracownicy Energii o 12:00 założyż licznik.

i zła wiadomość :(
Niestety majster trafił do szpitala z powodu kamieni - oby jego powrót do zdrowia trwał możliwie jak najkrócej

Lidernr1
22-03-2009, 17:19
Witaj :D Najbardziej nie podoba mi się pogoda :wink: Na szczęście kalendarzowa zima już się kończy, więc uszy do góry :D

witaj Lilian dziękuje za odwiedziny i otuchę :lol:
Często goszcze w dziennikach: twoim i Jasabar bo miło widzieć jak prace idą na przód :D

Gratuluje!!!!1, troszkę zazdroszcze i czekam na nowe wpisy i zdjęcia z budowy

lilan
23-03-2009, 14:01
Zazdrość to podłe uczucie :wink: Kiedy nie miałam rozpoczętej budowy zazdrościłam tym, którzy mają ściany i dach. Teraz zazdroszczę tym, którzy już mieszkają :D

Lidernr1
01-04-2009, 17:52
a jaki jest planowany termin waszej przeprowadzki ? Jeszcze w tym roku ?

lilan
05-04-2009, 08:28
W tym roku chyba raczej się nie uda. Planowaliśmy Wielkanoc 2010, ale wszystko zależy od finansów. Nie chcemy wprowadzać się do niedokończonego domu :roll:

Lidernr1
07-04-2009, 20:16
W takim razie życzę wytrwałości której mi brakuje :wink:

natix
23-04-2009, 07:59
heh... coś mi się wydaje że jeszcze duzo bedzie jej potrzeba :lol:
Witam!
Z przyjemnością sledzę wszystkich alabastrowiczów, w maju i ja zaczynam:)(płot) ale do samej budowy domu jeszcze długa droga...
pozdrawiam

Lidernr1
29-04-2009, 21:17
witam natix,

zapraszam częściej, chociaż przyznaje że ostatnio zaniedbuje swój dziennik i komentarze :-? ale poprawie się :wink:

syczka83
25-05-2009, 16:17
Widzę, że praca wre :D My też, mam nadzieję niedługo zaczniemy.
Mam pytanie: czy przed rozpoczęciem budowy sporządzaliście harmonogram pracy, kosztorys poszczególnych etapów?? Jaki budżet założyliście na wybudowanie tego domu do stanu surowego zamkniętego??

Lidernr1
26-05-2009, 20:55
witaj syczka83,
nie sporządzaliśmy harmonogramu prac, ani kosztorysu dla poszczególnych etapów ,ale w wolnej chwili pozliczam fakturki i wpisze ile wydaliśmy do tej pory. Tak jak pisała Jasabar może to być różna kwota w zależności od ekipy i ceny materiałów. My materiały kupowaliśmy w zimę - teraz ceny troszkę poszły w góre
Za majstra który wymuruje dom z wieźbą, odeskowaniem i pokrciem dachu papą ma zapłacioć 32.000 z czego 15.000 już uregulowaliśmy za ukończone etapy

Lidernr1
27-05-2009, 17:55
Chyba z jednym z sąsiadów nie będzie miłych stosunków sąsiedzkich.
Dziś sąsiadka przyszła na plac budowy i pytała dlaczego okno które wychodzi na ich dom (z jadalni) jest takie duże :evil: . I czy będą jeszcze jakieś okno na ich stronę.
Zaznaczę tylko że nasze domy stoja do siebie bokiem i oni nie maja okien z tej strony , więc nie rozumiem zupełnie gdzie jest problem :o
Niech sie cieszą że cała ściana nie jest ze szkła :P

natix
28-05-2009, 08:11
o jeny- ale dziwolągi z tych waszych sąsiadów... życzę powodzenia. Pewnie za chwile przyjdą i powiedzą że hałasujecie :lol:

syczka83
29-05-2009, 12:22
Witaj Lidernr1,
Dzięki za szybką odpowiedź :) Oczywiście chodzi mi o koszty orientacyjne. Jak zaczęliśmy z mężem liczyć, to stan surowy zamknięty wyszedł nam jakieś 160 tys.
Co o tym sądzisz?
Pozdr.

Lidernr1
30-05-2009, 22:39
syczka,
liczyliśmy że się zamkniemy w 150 tys, więc wasz kosztorys jest na tym poziomie. Niestety jak to sie będzie miało do rzeczywistości powiem za kilka miesięcy.
W tej chwili wydaliśmy 82 tysiące i zapłaciliśy majstrowi 16 to daje już 98 tysięcy. Pozostaje jeszcze zalanie schodów i tarasów i stropu około 6 tys. Oraz dopłata dla majstra 14 czyi 118. A tu jeszcze okna, drzwi, papa na dach :oops: ze 30 tyś :x
I nie liczę pokrycia dachu dachówką ceramiczną - tę z oknami, montażem wyliczono nam na około 40 tyś bez wełny

Lidernr1
30-05-2009, 22:43
o jeny- ale dziwolągi z tych waszych sąsiadów... życzę powodzenia. Pewnie za chwile przyjdą i powiedzą że hałasujecie :lol:

natix,
oby nie :lol: dziś byliśmy na działce - sąsiedzi nas widzieli a mimo to do nas nie przyszli :evil: może wolą rozmawiać z majstrem :roll:

ponury63
21-06-2009, 10:39
[wpis przeniesiony z dziennika budowy]


Witam. Ja też jestem z Warszawy i podziwiam wasz domek :) Wraz z żoną interesujemy się tym projektem. Jesteśmy ciekawi jak on wygląda w realu :D Czy jest możliwość obejrzenia waszego domku?
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik95862.htm

Lidernr1
22-06-2009, 22:35
"Rafał 24
Witam. Ja też jestem z Warszawy i podziwiam wasz domek :) Wraz z żoną interesujemy się tym projektem. Jesteśmy ciekawi jak on wygląda w realu :D Czy jest możliwość obejrzenia waszego domku?"

Rafał 24,
nie ma problemu :lol: , ale mój mąż proponuje poczekać aż stanie wieźba i wszystkie ścianki, w tej chwili nie będzie państwo mogli realnie ocenić wyglądu i wielkości pomieszczeń

Lidernr1
29-08-2009, 06:16
niestety prace idą małymi kroczkami ............ :evil:
ale domek zaczyna już przypominać projekt alabaster :P
oby majster skończył do października bo później to już pogoda robi się nie ciekawa :cry:

Lidernr1
12-09-2009, 06:30
:evil:
niestety na budowie nie wiele sie dzieje
kończy sie przykrywanie dachu....
a jeszcze schody, tarasy , ścianki działowe 8)
czasmi dosyć mamy tej budowy :(

edytka121
22-12-2009, 10:19
http://lh3.ggpht.com/_Q7IugVOzgWU/SzCYM7VnToI/AAAAAAAADjI/AlfBJBx0IsE/magicznych%20%283%29.jpg

lilan
13-02-2010, 09:45
Fajne kuchnie znalazłaś. Podobają mi się fronty na trzecim zdjęciu. chodzi o wzór, ale tak obserwuję i widzę, że są bardzo popularne. Kiedy planujecie wielki come back?

edytka121
24-02-2010, 20:00
ja mam fajnego elektryka, tylko, że w zamojskim działa :D

Lidernr1
27-02-2010, 09:43
dzięki
a dużo wziął za rozprowadzenie elektryki ?
Tam gdzie my budujemy jest 50 zł za punkt

Lidernr1
27-02-2010, 09:53
Fajne kuchnie znalazłaś. Podobają mi się fronty na trzecim zdjęciu. chodzi o wzór, ale tak obserwuję i widzę, że są bardzo popularne. Kiedy planujecie wielki come back?

Lilian,
mamy nadzieję a raczej ja ją mam :P że październik , to bedzie już ostatni dzwonek, ale czytając inne dzienniki wiem że czas pokaże co z tego wyjdzie :roll:
W każdym razie czekamy właśnie na decyzje z PKO BP i jeśli tylko kasa pojawi się na koncie możemy startowac dalej.
W tej chwili załatwiamy okna i drzwi i rozmawialiśmy już z elektrykami.

Co do kuchni bardzo podobają mi się blaty z kamienia :D

A Wy kiedy ?

edytka121
27-02-2010, 09:54
wysłałam na priv :wink:

lilan
28-02-2010, 08:01
Bardzo chciałabym przeprowadzić się przed końcem roku kalendarzowego, czyt. przed świętami, ale z moich obliczeń wynika, że zabraknie kasy na skończenie tarasów, tynk zewnętrzny, lampy, kuchnię, i inne meble. O podjazdach i ogrodzeniu nawet nie śmiem marzyć :roll: . Na razie kombinuję jakby tu obniżyć koszty wykończenia :-?.

Lidernr1
28-02-2010, 13:11
Lilian doskonale Cię rozumiem :wink:
Ale znam wiele osób które mieszkają pomimo braku wykończenia wszystkiego chociażby tarasów sama ich jeszcze nie mam z winy majstra który budował dom :evil: (ale to inna historia).
W tym roku napewno je zalejemy ,a co do ich wykończenia to też pewnie nie damy rady.
Póki co nastawiamy się na wykończenie dołu w 90/100% , a poddasze jak kasy starczy (oczywiście najwazniejsze wylewki żeby się później nie nosiło).
Narazie dół nam wystarczy zważywszy na fakt że w tej chwili pokój który zajmujemy jest mniejszy od gabinetu w Alabastrze :lol: więc to już będzie luksus :D

lilan
28-02-2010, 21:06
Nie powiedziałam "nie" w sprawie przeprowadzki do niewykończonego domu, ale moja druga połówka nie chce o tym słyszeć "bo jak się czegoś nie zrobi od razu, to tak zostanie na lata" :roll: . Trochę w tym prawdy jest. Tu, gdzie obecnie mieszkam zabrakło na cztery płytki w kuchni fugi i ...już tak jest 6 lat :oops: .

Lidernr1
01-03-2010, 16:32
to prawda dużo osób nas przed tym przestrzega szczególnie ci co też tak postąpili , ale jeśli większość zostanie zrobiona to i strach dom zostawić sam sobie i już opłaty są z dwóch lokalizacji a tu i kredyt dojdzie więc trzeba mysleć jak ciąć koszty :oops:

Wy i tak jesteście sporo do przodu przed nami więc pewnie szybciej skończycie :wink:

lilan
03-03-2010, 17:02
Jest dokładnie tak, jak piszesz. Raz, że strach zostawić "prawie" skończony dom, a dwa - darmo go ogrzewać, jeśli zima za rok też tak da popalić :wink: Dlatego na bok odkładam sentymenty i bez żalu rezygnuję z rzeczy, na które mnie w tym życiu nie stać. No, może tylko trochę mi szkoda, że nie urodziłam się Rockefellerem :-?

lilan
21-03-2010, 19:13
Czyżbyś przymierzała się do wykańczania łazienek? :D

Lidernr1
24-03-2010, 19:08
witaj Lilian,
w zaszdzie to przymierzam się do wykończenia wszystkiego...
ale najpierw oczywiście musimy połyżyć tynki, nie mniej jednak twardo szukam pomysłów i właśnie podpisałam umowe z bankiem :lol:
A jak u Was , wybrane ?

edytka121
25-03-2010, 18:13
hej dziewczyny,

przyłącze sie do waszej pogawędki. idziecie łeb w łeb.
podglądam także i wasze budowy bo u nas nie do końca na zewnątrz zrobione i zagospodarownie terenu tez nikłe a raczej żadne.

i trzymam kciuki, oby mniej trosk a wiecej uciech u Was było na wykończeniach.

my nadal sie wdrapujemy po paletach do domu :D
i na taras skacze z tarasówki 80 cm co by kawke wypic he he



pozdrawiam Was serdecznie
edyta

Lidernr1
25-03-2010, 19:43
:lol:
edytka i Wy się doczekacie tarasów, ja co prawda też jeszcze nie mam ale liczę że w tym roku z pomocą rodzinki wylejemy a na to kostkę garnitową.

My jesteśmy troszkę za Lilian , ale dzieki temu mogę zawsze coś podpatrzeć :o

lilan
25-03-2010, 21:22
Jeśli będę tak zdecydowana we wszystkim co jeszcze do wykończenia zostało, to słowo daję, że złapie nas lato 2011. Oczywiście oglądam, podglądam (nieładnie), dotykam i nadal nie wiem co wybrać :roll: . Problem w tym, że chcę aby wnętrze było spójne, a podobają mi się rzeczy, które się wzajemnie wykluczają. Na przykład z jednej strony podoba mi się prosta Travena/Mogano/Trovan, a z drugiej strony rokokowe Hanabi/Hiro :-? . Nie wiem jak to pogodzić :roll: .

lilan
04-04-2010, 10:39
Wszystkiego co najlepsze
na Święta Wielkiej Nocy,
wiosennych nastrojów,
ciepłej, radosnej atmosfery,
miłych spotkań z Najbliższymi
oraz smacznego jajka
i mokrego Lanego Poniedziałku
życzenia wielkanocne przesyła Aneta B.
http://img688.imageshack.us/img688/7962/dekoracjewielkanocne.jpg

Lidernr1
04-04-2010, 12:04
b. dziękuję za życzenia

edytka121
09-04-2010, 19:30
Jezusicku, znalazłam Cię,
są nasi :)

Joanna&Mariusz
27-04-2010, 16:21
Ojej, ja jakoś nie mogę się odnaleźć w tej nowej wersji!
POZDRAWIAM WSZYSTKICH ALABASTROWICZÓW BARDZO SERDECZNIE

lilan
03-05-2010, 19:58
Mam nadzieję, że z córcią wszystko w porządku. Pierwszy wybór musi być udany, więc jednak pozostaję przy płytkach Hanabi/Hiro. Rozumiem, że teraz suszycie tynki?

Lidernr1
06-05-2010, 21:35
a dziękuje Lilan odpukać póki co od momentu operacji oddycha noskiem i śpi cichutko jak myszka:) oby choroby zaczęły ją wreszcie omijać
a co do tynków to i owszem suszą się ,a i hydraulika się robi po malutku

pozdrawiam

lilan
07-05-2010, 11:18
Moja Oliwia prawie nie chorowała, ale odkąd w tym roku poszła do przedszkola, to chorowanie zaczęło się na dobre - już pięć razy od lipca miała przepisywany antybiotyk. Teraz walczymy z efektami nadużywania tych leków.

Lidernr1
07-05-2010, 13:39
u nas też to się zaczęło od żłobka zeszłego roku , podobno ten pierwszy rok dla większości maluchów jest najgorszy :(
mam nadzieję że choroby mamy za sobą
Wam równiez życzę

lilan
20-06-2010, 08:16
Widzę, że szukasz pomysłu na kuchnię i zabudowę z k-g. Moi fachowcy załatwili ten etap za mnie - bez mojej wiedzy obniżyli obydwie kondygnacje o jeden pustak i tym samym wykluczyli potencjalne podwieszanie sufitów. Tak więc, niestety - żadnych wymyślnych k-g nie będzie ani w kuchni, ani nigdzie indziej.

Joanna&Mariusz
21-06-2010, 17:16
Jak pięknie, budowa idzie szybko, milo popatrzec... Powodzenia

Lidernr1
22-06-2010, 18:07
lilan - przynajmniej nie masz dylematów w tym temacie :) bo wybór jest trudny chciałoby się ładnie ale nie drogo
Joanna&Mariusz - dziękuję , wykończeniówka jest najgorsza :))

edytka121
07-07-2010, 08:08
hej Kochana, postepy u Ciebie wielkie, ale masz czadowe schody. świetne teraz i ja bym takie robiła - mniej miejsca zajmują.i kacik po dnimi łatwiej zagospodarować mozna.
drzwi wejsciowe śliczne i kolor dachu urzeka. pięknie bedzie. buzka

Lidernr1
08-07-2010, 09:10
dzięki edytka,
już się martwiłam co z Tobą że się nie odzywasz :)) fajnie że wróciłaś na forum

Lidernr1
21-07-2010, 12:07
dziś wybieramy się oglądać płytki , może trafimy na coś zachwycającego co nas urzeknie ........

Lidernr1
22-07-2010, 07:48
dziś wybieramy się oglądać płytki , może trafimy na coś zachwycającego co nas urzeknie ........


i co ? nie urzekło ...... Arkesia była ale grafitowa więc znów nie zobaczyliśmy brązowej :((, napewno kupimy beż , ale chcieliśmy oddzielić kuchnię od salonu innym kolorem, będzie ciężko po pracy dotrzeć na Bartycką
ale za to widzieliśmy ułożoną Alabastrino i jest naprawdę piękna , u nas prawdopodobnie zostanie położona w dolnej łazience

Joanna&Mariusz
22-07-2010, 11:45
Też tak sobie myślę cichutko, że będzie nas stac na Alabastrino chociaż do małej łazienki, ale to odległe czasy, może mnie urzeknie coś tańszego :-/

Lidernr1
23-07-2010, 07:51
Też tak sobie myślę cichutko, że będzie nas stac na Alabastrino chociaż do małej łazienki, ale to odległe czasy, może mnie urzeknie coś tańszego :-/

też tak myślę :) , szczerze to nawet nie patrzyłam na jej cenę ...ha ha , ale dolna łazienka jest malutka więc mysle że damy radę.
Na żywo wygląda przepięknie, co prawda od razu po wejściu na forum http://forum.muratordom.pl/showthread.php?95439-Alabastrino-Tub%C4%85dzin mnie urzekła , ale na żywo ma to coś tym bardziej że do małych łazienek lepiej się sprawdzają jasne płytki aby ją optymalnie powiększyć

Joanna&Mariusz
23-07-2010, 11:47
...o tak i z jasną listwą...
Patrzyłam na cenę, chyba ceny trochę spadły i nawet są promocje, w porównaniu z innymi ładnymi kaflami to może nie jest tak drogo.
Już chyba wspomniałam, że mamy podobny gust ;-)
PS Oglądałaś dom Toli?

Lidernr1
27-07-2010, 08:46
a wiesz że mnie się też podoba ten ciemny dekor , co prawda jest za żywy do tak jasnej łazienki ale ma to coś w sobie , a ceny rzeczywiście w internecie wciąż promocje i przeceny . Co do gustu to ciesze się że podobny :) , a daj namiar na Tole bo szczerze nie zaglądałam

Joanna&Mariusz
30-07-2010, 16:41
Na Tolę trafiłam przypadkiem - w wyszukiwarce wpisuję DOM TOLI i przeglądam stronę po stronie, bo linki nie działają, ale myślę, że warto. Pozdrawiam, Joanna

Joanna&Mariusz
31-07-2010, 14:44
Oooooo, zdjęcia z budowy - SUPER!
Życzę miłych zakupów....

Joanna&Mariusz
04-08-2010, 13:42
Pierwsza myśl jest lepsza, kup te, które lepiej wyglądają w Twojej koncepcji.
Może jakieś zdjęcia???

Archi100
04-08-2010, 18:31
Witajcie, Piękny dom :)
Mam pytanko, jak wyglądają koszty na poszczególnych etapach budowy?

Lidernr1
06-08-2010, 08:21
dzięki Archi,
odpisałam w twoich komentarzach :))

lilan
08-08-2010, 09:21
Widzę, że u Ciebie zakupowe szaleństwo:) My też wybraliśmy Arkesię, ale jednak grafitową. Mam nadzieję, że nie będzie bardzo ciemno... Tutaj jednak głos decydujący miała moja druga połówka:)

Archi100
08-08-2010, 12:35
Lidernr1, a jaką dachówkę macie? Jaka firma i cena? Ile płaciliście za robotę-pokrycie dachu?

Lidernr1
08-08-2010, 21:06
lilan,
na pewno będzię piękna :), widziałam szarą na forum , my zawsze chcieliśmy mieć w kolorze capuccino :) zobaczymy jak wyjdzie

Archi100,

dachówka Roben Flaming koszt wraz z położeniem i oknami (wybraliśmy z 3 szybami) miał wynieść 43 tysiące , ze względu na spartaczenie dachu przez majstra :( który budował dom wyszło 44 800 bez ocieplenia.

pozdrawiam Magda

monika i lukasz
13-08-2010, 08:41
Witam,

dom piękny. My dopiero mamy strop, ale i to cieszy :) Chciałam dopytać dokładnie o dachówkę. jaki to jest kolor? bardzo mi się podoba roben monza plus, nigdy nie widziałam fleminga. Dopiero tutaj. I też jest super. Będę wdzieczna za więcej informacji.

pozdraiwam,
Monika

Lidernr1
15-08-2010, 20:14
Witam,

dom piękny. My dopiero mamy strop, ale i to cieszy :) Chciałam dopytać dokładnie o dachówkę. jaki to jest kolor? bardzo mi się podoba roben monza plus, nigdy nie widziałam fleminga. Dopiero tutaj. I też jest super. Będę wdzieczna za więcej informacji.

pozdraiwam,
Monika

monika i lukasz,
dziękujemy - kolor dachówki czarny wpadający w brąz szczególnie w słońcu mieni się przepięknie :)

Joanna&Mariusz
18-08-2010, 10:24
Już nie mogę się doczekać efektów;)
Pozdrawiam, Joanna

Joanna&Mariusz
19-08-2010, 14:36
Jeśli chodzi o sprzęt to sprawdzaj ceny w sklepie internetowym ELECTRO,
mają dobre ceny.

Lidernr1
19-08-2010, 20:43
Jeśli chodzi o sprzęt to sprawdzaj ceny w sklepie internetowym ELECTRO,
mają dobre ceny.

dzięki , bardziej by mi zależyało na informacji jakie firmy preferujecie ?

lilan
20-08-2010, 17:04
Cześć Lidernr1. Arkesię układacie w karo czy tradycyjnie?

Lidernr1
21-08-2010, 13:15
Cześć Lidernr1. Arkesię układacie w karo czy tradycyjnie?

Lilian,

zdecydowanie w caro, wydaje nam się że efekt jest fajniejszy. Z resztą wieczorkiem wkleje zdjęcia to sama zobaczysz :)

pozdrawiam

Lidernr1
22-08-2010, 21:07
zdjęcia dodane tak więc zapraszam do albumu :)

Joanna&Mariusz
22-08-2010, 21:27
Lidernr1, jak pięknie w Waszym domku się robi:)
Pozdrawiam, Joanna

Lidernr1
25-08-2010, 21:40
dziękuję :)

lilan
27-08-2010, 14:17
Pięknie wyszła ta podłoga z Arkesii:) Utwierdziłam się w przekonaniu, że karo to jest to, co się tygryskom podoba:)

m-nick
28-08-2010, 16:56
Cześć,
Mam pytanie odnośnie trochę wcześniejszego etapu budowy - jaką szerokość ma garaż w wersji 1 stanowiskowej? Zastanawiam się nad tym projektem... U kogo zamawialiście projekt? Czy przed zakupem był dostępny jakiś poglądowy rysunek szczegółowy? Pewnie do któregoś sprzedawcy zadzwonię w poniedziałek, ale będę wdzięczny za wcześniejszą odpowiedź "z pierwszej ręki" :) Dzięki, pozdrawiam.

Joanna&Mariusz
29-08-2010, 12:25
Lidernr1, polecałam Ci zakupy w sklepie internetowym ELEKTRO, ale zanim podejmiesz decyzję gdzie kupowac,
poczytaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?125001-Electro.pl-przestrzegam
Pozdrawiam, Joanna

Lidernr1
30-08-2010, 19:15
Cześć,
Mam pytanie odnośnie trochę wcześniejszego etapu budowy - jaką szerokość ma garaż w wersji 1 stanowiskowej? Zastanawiam się nad tym projektem... U kogo zamawialiście projekt? Czy przed zakupem był dostępny jakiś poglądowy rysunek szczegółowy? Pewnie do któregoś sprzedawcy zadzwonię w poniedziałek, ale będę wdzięczny za wcześniejszą odpowiedź "z pierwszej ręki" :) Dzięki, pozdrawiam.

witaj,
projekt wyczailiśmy na stronie ing domy jednorodzinne , a zamawialiśmy na Bartyckiej w W-wie rzut parteru poniżej
http://1.1.1.2/bmi/www.projekty.ign.com.pl/pliki/rzuty/rzut_alabaster_1.gif
nie mamy w tej chwili projekty , ale postarmy się sprawdzić szerkośc i odpisać

pozdrawiam Magda

Lidernr1
30-08-2010, 19:45
Lidernr1, polecałam Ci zakupy w sklepie internetowym ELEKTRO, ale zanim podejmiesz decyzję gdzie kupowac,
poczytaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?125001-Electro.pl-przestrzegam
Pozdrawiam, Joanna

dzięki przeczytałam :) , myślałam o maximedia, ale jeszcze poszukam bo nie ma u nich już rabatu pomimo iż zamawiałabym pełny zestaw AGD :(

Lidernr1
30-08-2010, 19:57
Joanna&Mariusz ,
ja płytki zamawiałam z lazienki24.pl i jesli chodzi o rabat to zamawiając arkesie na dół dostałam ładny rabat płytki było po 75 zł za m2 a faktura została wystawiona na nie całe 72 zl, ale co do reklamacji i dostawy to 2 opakowania Alabastrino były zbite i kurierowi nie chciało się wrócić aby spisać protokół, (dziś się okazało że mąż nie zauważył że trzecie też zbite ), zajęło mi kilka dni ponaglania o odpowiedź na reklamacje , ale dzięki temu że jeszcze dobierałam płytki i akurat mąż po drodze z delegacji odebrał je w Opocznie dostałam te 2 opakowania z domówionym towarem, w każdym razie trzeba wszystkiego pilnować w szczególności przy zakupach przez Internet gdzie ceny są atrakcyjne

Joanna&Mariusz
30-08-2010, 23:01
Oj tak, wszystkiego trzeba dopilnowac, inaczej możemy przepłacic i nerwy stracic:bash:
Życzę udanych zakupów:)

lilan
03-09-2010, 21:02
Kurcze, a ja myślałam, że znalazłam fajną cenę, no i okazało się, że przepłaciłam całe 10 zł. Wniosek na przyszłość - w tym samym sklepie internetowym jedne rzeczy są tańsze, a inne droższe...
Kabiny Ci szczerze zazdroszczę, moją wybierał małż i jestem zła, bo ja wolę szkło transparentne i brak profili poziomych. On z kolei twierdzi, że szkło grafitowe jest ciekawsze, a profile powodują, że kabina jest bardziej stabilna. Niech ją sobie ma, trudno:(

Lidernr1
06-09-2010, 09:46
Lilian,
trzeba im czasami ustąpić :)
ja tez myślałam nad grafitowym szkłem ale ta dolna łazienka u nas jest dość mała i będzie mi zasłaniała Alabastrino w których jestem zakochana :) i kształ strasznie mi się podoba.... znalezliśmy w TTW OPEX na Targówku identyczą firmy Kadras za 2000 zł obydwie z Chin więc się nie zastanawiałam i zamówiłam Diamond
http://www.lazienka-rea.pl/kabiny-kabina-prysznicowa-diamond-j-z9038d-o_l_1_263.html

mam nadzieję że nie będę żałować

lilan
17-09-2010, 15:51
Możesz napisać ile płaciliście za grzejniki i ile ich macie oraz gdzie kupujecie? My też z kominkiem musimy się wstrzymać, przynajmniej do momentu, gdy skończymy CO, wodę, ocieplimy dom i zapłacimy za robociznę (płytkowanie). Dopiero wtedy będę wiedziała na co nas jeszcze stać w tym roku.

Lidernr1
20-09-2010, 08:09
Lilian,
znajomy hydraulik zamówił z hurtowni hydraulicznej z której się zaopatruje , nie znam dokładnej wyceny - dam znać jak dostanę fakturę , ale około 6k za 11 kaloryferów purmo + drabinkę do dolnej łazienki i jakieś tam dodatki do nich. Co do kominka to wkład już zamówiłam ma przyjść pod koniec miesiąca a niestety z robocizną sie przedłuży właśnie wzgledu na kaskę.Trzeba gdzies pożyć :( bo na samym gazie zbankrutujemy :), no i oczywiście jeszcze trzeba ocieplić i zaciągnąc klejem żeby ciepło nie uciekało.

Joanna&Mariusz
27-09-2010, 13:21
Lidernr1, co tak cichutko siedzisz?
Pochwal się poczynaniami w swoim domku - umieramy z ciekawości.

Lidernr1
29-09-2010, 11:04
cześć,
cichutko....... bo tak jakoś mało się dzieje :( (kasy brak). Zamontowaliśmy kaloryfery i piec ale wciąż czekamy na gaz: ( . Zamówiłam też sprzety AGD ale ze względu na brak w magazynie musiałam przesunąć stolarza :( .
Z dobrych waidomości w sobote kupujemy gniazdka/światełka i bedziemy je montować. Kominek dotrał w całości :) , a kominkarze mają być w przyszłym tegodniu więc będzie można wreszcie przepalić i sprawdzić ciepło i to by było na tyle , nie mam jeszcze zdjęć bo ostatnio nie byłam w domku

pozdrawiam i nie życze takich problemów

Joanna&Mariusz
29-09-2010, 12:30
Ldernr1, jesteś już na takim etapie, że chyba nic nie może popsuć Ci chumoru - wszystko się poukłada i nim się obejrzysz będziesz pić kawę na swoim tarasie i wspominać perypetie z budowy ;)
My dopiero co wygrzebujemy się z ziemi, ale chodzimy po fundamentach, robimy fotki i wyobrażamy sobie, jak to będzie, gdy już tam zamieszkamy:bye:
Pozdrawiam i życzę wytrwałości na finiszu,
Joanna

Lidernr1
01-10-2010, 19:01
Joanna&Mariusz,
dziękuje , potrzebowałam takich słów otuchy :) . Pamietam jak byliśmy na Waszym etapie chumor dopisywał bo człowiek nie był świdomy jak wiele przed nim pracy, o papierologii nie wspomnę, ale mimo wszystko było warto!!

pozdrawiam

Joanna&Mariusz
01-10-2010, 20:23
:yes:

lilan
04-10-2010, 21:22
Podzielam w całej rozciągłości Wasze refleksje budowlane. Jak mówią niektórzy moi znajomi: "wyżej wała nie przeskoczysz..."My na kominek jeszcze chwilę poczekamy, centralne też czeka na dokończenie, a docieplenie miało być zaczęte w tym tygodniu, ale ciągle czekamy na materiał. Jednym słowem nie ma chętnych na kasę;)

Joanna&Mariusz
10-10-2010, 16:01
No i pięknie wzystko idzie do przodu - POWODZENIA!
Kominek z płaszczem wodnym, czy zwykły?

Lidernr1
10-10-2010, 19:59
nie dziękuję :)
kominek z DPD mąż się uparł :) miejmy nadzieje że nie będziemy załować !!!


pozdrawiam m

lilan
11-10-2010, 18:47
Sporo się u Was dzieje:) Chyba Boże Narodzenie spędzicie w nowym domku:)

Lidernr1
12-10-2010, 18:14
chcielibyśmy, ale sama wiesz że nie zawsze się układa jak byśmy sobie tego życzyli , więc narazie bez konkretnej daty wykańczamy póki są jeszcze siły i końcówka kasy :)

Joanna&Mariusz
13-10-2010, 19:53
Głowa do góry Lidernr, będzie dobrze - trzymam kciuki!:)

Joanna&Mariusz
14-10-2010, 22:16
...i wracaj szybko do zdrowia:)

Lidernr1
19-10-2010, 07:43
Joanna&Mariusz,
dziękuję już powróciłam do pracy :( choć nie jestem jeszcze zdrowa w 100% , ale wiadomo kasa potrzebna :) więc trzeba .................

Joanna&Mariusz
25-10-2010, 16:34
Lidernr, kuchnia bardzo ładna, płyta gazowa - suuuperrr (napisz coś o niej, proszę),
a kominek zapowiada się pokaźny - ciekawość mnie zżera...
Jaka wilgoć, skąd? Mam nadzieję, że to nic groźnego...

Lidernr1
26-10-2010, 14:45
Joanna&Mariusz,
dziękuję , płyta to Płyta gazowa BOSCH POP 616B10E szklana.
co do kominka też nie mogę się doczekać :)
a wilogoć pojawiła sie po pierwszym rozpaleniu kominka , podobno tak może być jeszcze przez długi czas aż mury wyschną :(
http://lh3.ggpht.com/_NImDa5F2q0M/TMbAxhJ6z2I/AAAAAAAABbg/Di3ATDchaKw/s512/20101024110.jpg
ściana przy samym kominku

Archi100
26-10-2010, 15:02
Joanna&Mariusz,
dziękuję , płyta to Płyta gazowa BOSCH POP 616B10E szklana.
co do kominka też nie mogę się doczekać :)
a wilogoć pojawiła sie po pierwszym rozpaleniu kominka , podobno tak może być jeszcze przez długi czas aż mury wyschną :(
http://lh3.ggpht.com/_NImDa5F2q0M/TMbAxhJ6z2I/AAAAAAAABbg/Di3ATDchaKw/s512/20101024110.jpg
ściana przy samym kominku

a z czego budowaliście kominy?

Lidernr1
29-10-2010, 07:16
Archi100,
kominy były stawiane ze zwykłej czerwonej cegły

Joanna&Mariusz
04-11-2010, 22:35
SUPER!
Czekamy na foto...

Joanna&Mariusz
09-11-2010, 10:10
Odliczamy razem z Tobą Lidernr!!!

Joanna&Mariusz
18-11-2010, 09:20
GATULACJE!
Teraz Lidernr będziesz dopieszczać każdy kącik Waszego domku, aż poczujecie się jak u siebie,
ale widzę, że córcia już się zaklimatyzowała:)
Życzę samych przyjemnych chwil i szczęścia rodzinnego w ślicznym alabasterku:)
Pozdrawiam, Joanna

Lidernr1
19-11-2010, 13:43
dziękuje po malutku nam idzie do dopieszczanie bo portfel pusty eh , ale tak to jest przy wykańczaniu trzeba liczyć drugie tyle co stan surowy .................
Małej bardzo się podoba , wreszcie ma gdzie wariować :) i na bosaka można chodzić - mama nie krzyczy bo podłogówka działa super

pozdrawiam i życzę szybkiego zamieszkania

JAC-11
27-11-2010, 21:38
Gratulacje! Wyobrażam sobie Waszą radość! Dla Was słowa tej piosenki to już teraźniejszość:

"Trzeba stworzyć dom,
Żeby mieć do czego wracać.
Upchać miłość tam w każdy kąt.
(...)
A wieczorem sen o domu,
Niech się śni, niech się śni.
Ty posadzisz, w każdym oknie złoty kwiat.
A nad nami dach i niebo.
To nasz świat, cały świat, cały świat." /Zakopower - Udomowieni/

Życzę wszystkiego dobrego!
Ela

Lidernr1
14-12-2010, 13:56
pięknie dziękujemy
póki co mieszka się dobrze , tylko dojazdy w tą piękną pogodę troszkę utrudnione :)

artmag
20-04-2011, 21:38
Witam, przeczytałam w Waszym dzienniku, ze narzekacie na płytki na parterze- czy mieliście je impregnowane?
Zastanawiam się nad arkesią mocca do łazienki i poler trochę mnie przeraża:rolleyes:

lilan
23-04-2011, 06:13
http://images38.fotosik.pl/800/745b844f55ed062f.jpg

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja":)

Lidernr1
25-04-2011, 19:54
Lilian,
dziekuję - dawno nie zaglądałam ...

artmag,
tak były, niestety impregnat był stosowany przez majstra od płytek który po rozprowadzeniu nie wytarł dobrze tego co nie wsiąkło i zostały smugi :O(
nie moge tego domyć i pod swiatło wyglada to fatalnie

gdyby mogła cofnąć czas położyłaby płytki wyglądające ala drewniane panele