PDA

Zobacz pełną wersję : Przydomowa oczyszczalnia ścieków



Matias
18-11-2003, 07:18
Czy ktoś z Was wykonywał POŚ? Jeśli tak to mam pytanie-bo materiały dostępne na ten temat są rozbieżne w swych treściach.
Otóż czy jako warstwa filtracyjna pod drenaż rozsączający ma być żwir 16/32 czy też tłuczeń bo i z takim rozwiązaniem się spotkałem.
Potrafię sobie wyobrazić,że przy zastosowaniu tłucznia będzie on bardziej odprony na zamulanie. Ale czy takie rozwiązanie jest prawidłowe?

Pikuś
20-11-2003, 22:19
Lepszy żwir, bo ma zaokrąglone krawędzie, tłuczeń może pokaleczyć drenaż, który jest przecież z tworzywa. Jak bym miał duże problemy ze zdobyciem odpowiedniego żwiru może bym zaryzykował ten tłuczeń, bo w końcu drenaż jest i tak z definicji dziurawy :) Pozdrowienia Pikuś

01-12-2003, 18:01
:D Cześć , wybudowałem POś . Kamień powinien być okrągły ze względu na rozwój flory bakteryjnej . bardzo tanio można taki zdobyć od rolników.

Paweł.001
01-12-2003, 20:46
Ja zrobiłem na tłuczniu i jestem jak na razie zadowolony.
Wszystko działa tak, jak powinno.

Metal
02-12-2003, 07:24
U mnie robiła firma z pełną gwarancją na ileś lat i zasypali drenaż tłuczniem. Byłem trochę zdziwiony, bo myślałem, że robi się to żwirem, ale gość mi powiedział, że właśnie nie - ma być tłuczeń, chociaż nie pamiętam, czym to uzasadnił.