PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze- Selene II - dziennik budowy E&S



E&S
14-03-2009, 18:05
Dobry komentarz cenniejszy jest od postu..

:-)

zapraszamy..

E&S
11-04-2009, 09:11
Dziękujemy za komentarz.

Pytanie: czy poza poszerzaniem wymiarowania okien myślałeś może o zwiększeniu wymiarowania okien "w górę". W projekcie jest dość nietypowy i mały wymiar 205 cm?

My raczej nie będziemy już zwiększać okien w stosunku do tego, co jest widoczne na umieszczonym na forum rzucie. Nasłonecznienie będzie wystarczające, a jeszcze jest kwestia ciepłochronności. No i większe okno trzeba zabezpieczyć większą roletą itd. itd. Ale to są standardowe wybory, który każdy z nas musi rozważyć swoim budżetem :)

Pozdrawiamy.

P.S. W tym tygodniu "lejemy" ;-) Będą fotki.

ponury63
05-05-2009, 09:32
[wpis przeniesiony z dziennika budowy]


Okiem "specjalisty" z lewej strony jest za mały wykop a po prawej nasyp zbyt wysoki!
I jeszcze brak projektu budynku z naniesionymi warstwicami!....





Żartuje oczywiście :wink:
Widze ze prace budowlane szybko postepują. Oby tak dalej :)

Pozdrawiam
Paulina
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik93162.htm

lilaer
15-05-2009, 23:57
Witam, bardzo ładny domek. Też się do niego przymierzałam, ale I za mała, II za duża, a III ma dach na 35 stopni nie wiedzieć dlaczego. Prawie już wybrałam projekt Mila który jest w podobnym stylu(tylko dach z kolei za niski) Będę z przyjemnością śledzić postępy i mam pytanie jak wyszedł wam wstępny kosztorys?
Pozdrawiam, i powodzenia

E&S
16-05-2009, 09:20
Lilaer.. jeśli dobrze pamiętam, kąt nachylenia dachu we wszystkich trzech opcjach Selene jest taki sam, tj. 35 st. U nas - w Selene II - też jest 35..

ale jeśli to stanowi problem, to zmiana kąta nachylenia nie jest dużym wyzwaniem dla wykonawców.. zwłaszcza jeśli przyjąć, że większość inwestorów podnosi ściankę kolankową.. my nie podnosimy :)

co do kosztorysu.. to przypomnij nam się jesienią :) wtedy zweryfikujemy wydatki, bo na chwilę obecną końcowy rezultat cenowy jest dla nas samych zagadką ;)

w projekcie jest kosztorys wykonany przez pracownię architektoniczną z Białegostoku i oscyluje on, za stan deweloperski, w granicach 320 tys. Zobaczymy, na ile to będzie realna wycena..

dorcha
26-05-2009, 21:49
Hej,

No, no, no dobre tempo. Wasza Selene nabiera coraz ładniejszych kszałtów.
Gratuluję.

Co do kosztów to na dzisiaj wydaliśmy ok 300 tys., łącznie z papierologią. Nie mamy jeszcze paneli i parkietu (gres już jest), drzwi wew., w łazienkach brakuje baterii, mebli, ale mamy za to niewielka piwnicę i rozpoczęte malowanie (nawet kominek już jest).
Nie taki diabeł straszny.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za budowę i ..., chybaże już Ktoś jest :))

Dorota

E&S
27-05-2009, 20:58
Dorcha,

dzięki za kontakt :) Oj, jakbyśmy chcieli być na etapie baterii łazienkowych :)

Przy okazji, czy mogłabyś nam przypomnieć, o jaką długość wydłużaliście krokwie w celu zwiększenia okapu i szerokości podbitki? Niedługo będziemy zamawiać drewno. Czy 20 cm wystarczy? Nie będziemy zmieniać kąta nachylenia dachu.

Również życzymy miłego wykańczania :)

E&S

P.S. dzięki za kciuki.. jeszcze czekamy ;-)

dorcha
28-05-2009, 10:28
Dokładnie o 20 cm wydłuzyliśmy krokwie. Warto było bo teraz mamy czystą elewację, a wiadomo, że jak drzewa w lesie kwitną to wszędzie jest zielony nalot.



Pozdrawiam
Dorota

dorota58
12-07-2009, 14:01
Również buduję Selenę tylko z nieużytkowym poddaszem.Zmian żadnych nie wprowadzałam oprócz przejścia z kotłowni do garażu ,chociaż teraz myślę jak rozdzielić WC od łazienki i nic mi nie wychodzi.Żałuję że tak póżno znalazłam Twój dziennik bo na pewno powiększyła bym kotłownię(chociaż ogrzewanie będzie gazowe)Pozdrowienia i powodzenia :D ')

E&S
08-08-2009, 21:32
Dorota58, jeśli będziesz ogrzewać gazem, to kotłownię możesz właśnie powiększyć nie po to, by zmieścić piec na paliwo stałe, ale żeby wyodrębnić dodatkowe pomieszczenie na rzecz WC i zrobić drzwi od strony szafy wnękowej od korytarza, potem działówkę w kotłowni lekko wypchniętej do obrysu, na tyle by zostało miejsce na drzwi do wiatrołapu. Szach i mat. :-)

dorota58
10-08-2009, 22:49
już pozamiatane,jestem na podobnym etapie bo dziś cieśle położyli folię i łaty

E&S
11-08-2009, 10:32
:o

no nie do końca :), bo obrys dachu idzie w stałej linii nad kotłownią i przebieg nośnej ściany z oknem do kotłowni jest niezależny od frontu dachu, ale faktem jest, że murłaty już nie ruszysz :)

ale możesz poćwiczyć jeszcze ze ścianami wewnętrznymi, tylko uwaga, bo rozumiem, że leży już płatew stalowa nad poddaszem, a w takim przypadku manipulacje z nośnymi ścianami (tj. wykuwanie nadproża) może być problemem..

czyli zgadzamy się, że "już pozamiatane" :)

anyway, czy mogłabyś dać linka do zdjęć Twojej budowy lub wkleić je do komentarzy tutaj.. byłoby komparatystycznie dla innych selenowiczów :-)

arokozak
18-08-2009, 14:27
Witam,
mam pytanko,położyliśmytaką samą dachówkę jakoś w czerwcu do tej pory są miejsca gdzie dach jest ciagle brudnyburze i deszcze nie pomogły. Macie na to jakiś sposób, czy tylko cierpliwość?
Będę wdzięczna za odp.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka

E&S
19-08-2009, 07:55
arokozak,

pewnie chodzi o kurz z cięcia dachówek przez dekarza. U nas dekarz ciął wszystko na jednej stronie, i tam właśnie deszcz słabo sobie radzi z umyciem dachu. Dlatego sposób jest tylko jeden i tak też zrobiliśmy. Mianowicie, wymagać od dekarza, aby dach został najzwyczajniej w świecie.. umyty

dorota58
19-08-2009, 22:44
[IMG]http://images49.fotosik.pl/183[img] (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=724e6b3ba93334a9)[/list]

dorota58
19-08-2009, 22:49
zdjęcie trochę nieaktualne no i oczywiście bałagan mniejszy na budowie(troszkę posprzątałam)Czekam na dachówki ,mają być ceramiczne też grafit

E&S
20-08-2009, 08:11
dorota58.. ładnie tam u was :)

a technicznie, to widzę, że cieśla krawężnice oparł zgodnie z projektem.. u nas zastosował inną metodę i czekał aż powstanie ściana nośna klatki schodowej.. wychodzi na to samo, ale popatrz, jak to jest, co ręka to inne podejście :)

widzę też, że ocieplenie fundamentu będzie robione później.. to też ma swoje zalety, bo nie niszczy się w trakcie kolejnych etapów inwestycji.. my teraz musimy cały czas pilnować, żeby np. nie kładli drutów stalowych, albo narzędzi na ociepleniu :evil:

aha, no i murłata leży bezpośrednio na porothermie, rozumiem więc, że śruby idą z dołu z pierwszego wieńca?

ostatnie pytanie :) jakie będzie ocieplenie ścian zewnętrznych? i jak planujesz zrobić podbitkę (ukos, czy poziom)? :)

w imieniu reszty, dziękujemy za link porównawczy :)

arokozak
20-08-2009, 08:58
dzięki mało pocieszająca rada, bo dekarz ma to gdzieś zap lacone i ani widu po nim
pozdrawoam
Aga

dorota58
22-08-2009, 18:21
jeśli chodzi o ocieplenie to planuję 15 styropianu a dach jest oparty na śrubach wychodzących z wieńca.ponieważ jest to dom z nieużytkowym poddaszem to cieśla nie stosował płatwi metalowej tylko 4 pionowe belki wzmacniające.natomiast podbitka jest już zrobiona ale, ja to nazywam nadbitką(pozioma):D Od wtorku mają ruszyć dekarze bo dachówka wkońcu dojechała, Pozdrowienia

E&S
23-08-2009, 07:21
jeśli chodzi o ocieplenie to planuję 15 styropianu a dach jest oparty na śrubach wychodzących z wieńca.ponieważ jest to dom z nieużytkowym poddaszem to cieśla nie stosował płatwi metalowej tylko 4 pionowe belki wzmacniające.natomiast podbitka jest już zrobiona ale, ja to nazywam nadbitką(pozioma):D Od wtorku mają ruszyć dekarze bo dachówka wkońcu dojechała, Pozdrowienia

no to trzymamy kciuki.. dekarz ważna rzecz :-)

debrasko
02-09-2009, 21:37
witam budowniczch domku selene,mam pytanie czy ktos buduje go w Bialymstoku?
pozdrawiam

E&S
02-09-2009, 21:44
debrasko..

Witamy, witamy.. w Białymstoku mieści się pracownia Domowe klimaty.. może będą mieli jakąś makietę, czy coś.. :) 3D wizualizacji nie mają..

Pewnie gdzieś w Białymstoku mieszka też Pan Charkiewicz, szanowny autor naszego projektu, to może coś podpowie, gdzie zaczerpnął inspiracji..

my wiemy, że na Mazowszu co najmniej kilka już stoi, w tym nasza.. ;)

debrasko
02-09-2009, 22:30
tak ,wiem,ze miescie sie u mnie na miejscu,znalazlem ja przypadkowo i to po kilku miesiacach nieustannych poszukiwan tego jedynego domku.Selene upatrzylem juz dawno a dopiero kilka dni temu znalazlem strone autorska tego projeku i jego pracownie-az mnie zatkalo jak przeczytalem,ze to w Bialymstoku -jutro wybieram sie osobiscie aby porozmawiac o projekcie i zmianach z nim zwiazanych.Tak samo wyglada sprawa z waszym forum i twoim blogiem :).jak to czlowiek musi sie czasami naszukac az pod nosem u siebie znajdzie:)).Projekt dosonaly moim zdaniem,ja wybralem parterowke bez poddasza ale chce dodac 2-stanowisko garazowe i poszerzyc salon o 45 cm bo 395cm to troche malo.Wiecej zmian nie bedzie-oprocz waszych z drzwiami do garazu i oknami.Dzieki za kontakt i mam nadzieje ,ze pomozecie drogie kolezanki i koledzy w budowie domku,ja zaczynam na jesien.Serdecznie pozdrawiam Selenowiczow.

E&S
03-09-2009, 08:05
Naturalnie, że pomożemy :)

Skoro zaczynasz na jesień, to już podaję pierwszą sugestię. Otóż w projekcie z pewnością masz informację, iż wieniec fundamentowy trzeba wykonać tylko w przypadku warunków gruntowych tego wymagających. Wiemy, że stawiasz parterówkę, więc stropu nie będzie (tylko jakieś lekkie podwieszenie i wełna z góry), ale nasz wykonawca kategorycznie stwierdził, że trzeba to zrobić. Decyzja należy do Ciebie, ale jeśli dach będzie pokryty dachówką betonową, to ja bym nie łasił się na 2000 pln oszczędności, tylko wieniec zrobił i cześć. Tym bardziej, że w selene jest dużo połączeń fundamentu z innymi elementami zakopanymi w ziemię, tj. taras, schody zewnętrzne itd. Tak mi się wydaje :)

Co do zmian, to poszerzenia salonu oczywiście zazdrościmy :) U nas by to nie wyszło ze względu na szerokość działki ;-/ Co do okien, to również gratulujemy decyzji, choć trudno jest to ocenić nie wiedząc, jaki jest układ stron świata na twojej działce. Ale nasza rada odnośnie okien jest taka: nie daj się namówić przez ew. doradców na powiększenie okien (zwłaszca w pionie). Cały urok selene polega właśnie na tym, że okna są 120-tki, które nadają taki właśnie "domowy klimat".. :)

Jeśli chodzi o drzwi do garażu, to już teraz zapisz sobie, że ta zmiana wymagać będzie zmiany prowadzenia bramy garażowej, tak by otwierające się drzwi z kotłowni nie uderzyły w stelaż, tym bardziej, że garaż jest obniżony o jakiś stopień względem kotłowni i reszty budynku. Jest opcja awaryjna: można wymyśleć drzwi przesuwne wzdłuż ściany dzielącej garaż od kotłowni i problem znika, albo drzwi otwierane do kotłowni, ale to już niezgodnie z przepisami (tym bardziej, jeśli będziesz palił gazem).

To tyle z pierwszej pomocy :) Aha, no i rada generalna. Nie czekaj do jesieni! :-] kop!

debrasko
04-09-2009, 11:27
Dzieki za odp. i tak duzo jak na poczatek pomocnych rad :) , widze ,ze uda mi sie dotrwac do konca budowy :) aby tak dalej ,dzieki bardzo.
Co do stropu to bedzie lany,to usztywni mi konstrukcje(namowil mnie do tego wykonawca-notabene moj przyjaciel i kierownik budowy) a w przyszlosci moze pomoze zaadoptowac poddasze,wyprowadze tam media , nic nie kosztuje a moze sie przydac.Na dachu dachowka ceramiczna-kolor jak u ciebie-super wybor.Komin tez taki sam :),czekam z niecierpliwoscia na wybrany kolor elewacji.
Strona polnocna przypada na rogu domu od strony salonu(wersja poddstawowa projektu,garaz po prawej-salon po lewej),poludniowa od wejscia - taka niestety dzialka-coz zrobic :(,ale sa i tego plusy jak zawsze.
Okna w identycznym kolorze tez jak u ciebie-braz:)
Co do drzwi z garazu do kotlowni przypadna zaraz za kominem i powinny sie zmiescic -mam nadzieje,jak nie to zrezygnuje z malej lazienki i wykuje tam wejscie(90cm ma szerokosc lazienka)cos za cos niestety,ale to jeszcze jest w planach.Moze architekt zaproponuje inne wyjscie z sytuacji,zobaczymy.

Mam pytanie dotyczace kotlowni w twoim domku-
i ile zyskales powierzchni powiekszajac kotlownie? czy warto to robic ?
i chodzi mi o wymiary wiatrolapu czy przesuwajac drzwi wejsciowe w lewo lub prawo wejdzie mi zabudowa szafy w wiatrolapie ? i czy nie bedzie zbyt wasko?

jak na poczatek to wszystko :), z dalszym bombardowaniem pytaniami poczekam ,bedzie jeszcze wystarczajaco okazji :)
dzieki

pozdrawiam

E&S
12-09-2009, 22:18
Debrasko, sorki za dłuższą ciszę. Trochę się działo w tym tygodniu i nie mieliśmy czasu na blogging :), ale już odpowiadamy:

Co do kotłowni:
- czy warto powiększyć i ile miejsca? Otóż przy paliwie stałym jest to wręcz konieczne, bo projekt jest sporządzony "pod gaz". Przy zachowaniu projektowych wymiarów rzadko który serwis odebrałby gwarancyjnie piec na groszek, pelet itp. Po drugie, zyskaliśmy w ten sposób dodatkowo ok. 3 m.kw. Ale uwaga, nie tylko w kotłowni. Przesunięcie konstrukcji nośnej o 142 cm w prawo w kotłowni sprawiło, że na poddaszu powstało zupełnie nowe pomieszczenie, które w połączeniu z pralnią dało ogromny pokój! Wynika to z możliwości zrezygnowania z podpórki ściennej w tej części poddasza.
Ale tak szczerze mówiąc, to powiększenie zawsze się przyda bez względu na to, czy jest to gaz, czy węgiel. Dzisiaj w kotłowni stawia się dużo gadżetów, np. filtr do wody pitnej, zasobnik do solara itd. Pomyśl, gdzie chciałbyś te urządzenia umieścić. Wszystkiego nie da się upchnąć w garażu.

Co do wiatrołapu:
- odpowiemy wprost. Zmieści się tylko szafka 40-tka. Na 60-tke nie ma szans. Przy takim rozwiązaniu zostało nam jeszcze z drugiej strony 20 cm, na opaskę na drzwi, włącznik itd. Wystarczy. Ale jeśli planujesz zostawiać wszystkie kurtki w wiatrołapie, to może być ciasno. Żeby to złagodzić my zrobimy szafę zaraz po lewej stronie za wiatrołapem. Zlikwidowaliśmy też nadproże pomiędzy korytarzem, a wiatrołapem. To dodało przestrzeni i wyrównało ubytek spowodowany przybliżeniem kotłowni do wiatrołapu.

to tyle.. resztę widać na zdjęciach :)

pozdrawiamy,

e&s

debrasko
13-09-2009, 18:19
Dzieki za odp.
Widok domku imponujacy,pozazdroscic :),wyglada juz inaczej.
Teraz mam pytanie techniczne dotyczace ilosci materialu,a mianowicie
ile sztuk porothermu zamowiles?
ile sztuk dachowki ?
ile m3 wiezby?
moze ,masz takie dane lub pamietasz,bede wdzieczny za odp.

serdecznie pozdrawiam

E&S
13-09-2009, 22:18
Dzieki za odp.
Widok domku imponujacy,pozazdroscic :),wyglada juz inaczej.
Teraz mam pytanie techniczne dotyczace ilosci materialu,a mianowicie
ile sztuk porothermu zamowiles?
ile sztuk dachowki ?
ile m3 wiezby?
moze ,masz takie dane lub pamietasz,bede wdzieczny za odp.

serdecznie pozdrawiam

Wszystkie dane są w projekcie w części kosztorysowej. Akurat zamówieniami się nie zajmowałem, bo za to odpowiada wykonawca. Nasza rola ogranicza się do precyzowania rodzaju i jakości materiałów :)

hej..

s-waldek
24-01-2010, 18:27
Witam wszystkich sympatyków i budujących SELENE.
Planuję ruszać z wiosną z budową SELENE (proj. Podst. –86mkw, chyba wystarczy dla dwojga „wapniaków” i ew. gości) :wink:
Dziękuję za cenne uwagi budujących i planujących.
Zmiany które mam zamiar wprowadzić:
-kotłownia (gaz) . Połączenie ubikacji z kotł.(odpadają jedne dżwi i ścianka). Powiększy mi pomieszczenie a, przecież w kącie może być mała umywalka ew. kibelek....
Co do kominów to, posłuchałem porady kolegi – murowane z wkładem ceramicznym.
-okna . Skłaniam się do zachowania wys. 120. Jedynie okno w ścianie „salonu”
planuję 180x120 w/g sugestii lepszej połowy.
-drzwi z salonu na taras 2x90
-likwidacja wew. drzwi z wiatrołapu ??? Zastanawiam się nad praktycznymi argumentami co do likwidacji. Raczej je zachowam.
-dach . Pokrycie dachówką bitumiczną na płycie OSB. Wychodzi mi taniej niż ceramiczna lub cementowa. Blacho-dachówkę zdecydowanie wykluczam. Chodzi mi o strych jako dodatkowe pomieszczenie gospodarcze z dostępem po stałych schodkach.
- garaż częściowo podpiwniczony lub z tzw. poszerzonym kanałem na rzadziej używane graty.
- drzwi wejściowe. Przesunięte w kier. kuchni by ew. zmieścić na ścianie kotłowni płytką szafę- wieszak...
- fundamenty lane z gruchy nadmurowane bloczkami do stanu 0 (grunt to glina-less),
- ściany z beliksu 24cm docieplone styropianem 15 lub 18 cm.
- Wysokość pomieszczeń troszkę wyższa, 255 lub 260 cm.

Życzę powodzenia i sprzyjającej budowlwńcom-inwestorom pogody, także i tej za oknem....

mr6319
11-03-2010, 10:25
Witam.
Ekstra się u was wszystko dzieje.
Czytając wasz dziennik zatrzymałem się na dwóch sprawach:
1. Schody, schody schody... - kto robił i za ile...no i czy jesteście zadowoleni?
2. Co jest na podłodze w gabinecie...?
Pozdrawiam.

monjan
11-03-2010, 10:40
witaj
śliczny domek się tworzy!!
w łazience-to Vivesy??co będzie w tej dziurze koło wanny??
pozdrawiam

E&S
11-03-2010, 14:42
Dzięki, dzięki! :) Wykonawcą schodów jest firma Brysch Schody i nie mamy do nich zastrzeżeń, zamówienie i montaż odbyły się dość sprawnie, jakość wykonania i estetyka bardzo dobre, a co do użytkowania to dopiero się okaże jak się wprowadzimy i zaczniemy po nich biegać kilkanaście razy dziennie ;) Odnośnie ceny to możemy przesłać info na priva :) W gabinecie położyliśmy panele Balterio, dąb tasmański i trzeba przyznać, że robią wrażenie nie tylko na nas :wink:

Co do łazienek to nie mylisz się monjan, są to cegiełki z kolekcji Vives Mugat - na dole białe, w górnej łazience kremowe. A w dziurze obok wanny będzie sobie drzewko kwitło! :D

mr6319
11-03-2010, 16:00
Odnośnie ceny to możemy przesłać info na priva

Oczywiście, że poproszę.
PS. Przeglądam właśnie ofertę Brysch.

michuteria
11-03-2010, 16:36
Witam!
Wpadłam na chwilkę, żeby jeszcze raz pogratulować kominka i mugatów w łazienkach. To moje dwa marzenia...

Co to za cegła przy kominku, tez vandersanden, czy cos innego, jesli moge spytać...?

E&S
11-03-2010, 17:08
Jeszcze raz dziękuję! Cegła Vandersanden, tym razem Lithium. Według producenta "jasnoszara cegła licowa z czarnymi, ciemnoszarymi i brązowoszarymi odcieniami", ale mam wątpliwości czy przy takiej ilości wtrąceń brązowych i beżowych można ją jeszcze nazwać szarą.. Tak czy inaczej, niezależnie od koloru, nam się podoba i pasuje do kominka, a to najważniejsze :)

A co do marzeń, to mnie jeszcze kilka zostało.. :) Najbliższe wyzwanie - kuchnia! :D

dorota58
11-03-2010, 22:29
Widzę że zimą nie próżnowaliście(tak jak ja)no i zaczynają się robić piękne wnętrza.

Bordoś
12-03-2010, 07:05
Fajne i przemyślane macie wnętrza, gratuluję pomysłu i mam pytanie o podłogę w salonie - co to za płytki? Kominek jest fantastyczny też zastanawiam się nad portalowym i jeśli się zdecyduję to wasz napewno będzie inspiracją :D

KasiaC79
12-03-2010, 08:54
Witam
Pierwszy raz goszczę w Waszych progach za sprawą kominka z wątku "Kominki nasze" . Pozwolicie że sobie go trochę ZERŻNĘ do siebie? :o :lol: Jest piękny, cegła i drewno, właśnie taki jak chcę. :D
Możecie zdradzić więcej szczegółów, jaki wkład, kto robił itp. Czy ta obudowa drewniana, to jakaś gotowa kupiona była, czy robiona?
Może jakieś inne zdjęcia z czasów powstawania kominka? :oops:

monah
12-03-2010, 11:43
no to ja też wpadam pogratulować przepięknego kominka i vivesowych łazienek też ;) szczególnie tej z miejscem na oranżerię ;)
Vandersanden Lithium - mnie się wydawały one zdecydowanie szare... może na inną partię trafiłam? w każdym razie bardzo ładny klinkier wybraliście do kominka.

dorcha
12-03-2010, 12:43
Jakbym znała ten domek :)

Bardzo przyjemne wnętrza. Kominek rewelacyjny.

Pozdrawiam
Dorota

E&S
12-03-2010, 16:18
Bordoś, KasiuC79 cieszę się, że nasze pomysły Was inspirują. Zapożyczanie nie jest zabronione, wszak po to między innymi powstało to forum, prawda? :) Płytki w salonie to Fiorito krem z Opoczna (w rzeczywistości są jaśniejsze niż na zdjęciach, po prostu nie mieliśmy jeszcze czasu na ich porządne umycie..). Wkład kominkowy to Dovre 2100 S, portal dębowy, bielony robiony był na zamówienie przez stolarza w ramach lokalnej firmy montującej kominek. Nazwy firmy nie zdradzam, bo spartolili na całej linii (nie portal akurat) i efekt końcowy w rzeczywistości bardziej jest wynikiem przytomności inwestorów i profesjonalizmu zaufanej ekipy, która zajmowała się całościowym wykończeniem naszego domku, niż tych państwa od kominków. No cóż, smutna prawda.. Ale w końcu liczy się efekt końcowy, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni, a sądząc po pozytywnych opiniach innych forumowiczów mamy się z czego cieszyć :)

Miło nam gościć cię monah - Królowo designu na naszym blogu :) Z tą oranżerią to całkiem niezły pomysł, bo mam aktualnie błąkającą się po całym domu mandarynkę metrowej wielkości, więc może by się nadała do tej dziury, oranżeria będzie jak znalazł.. :)

dorota58, dorcha miło was znowu widzieć wśród komentujących :) Jak tam wasze Selenki? Może jakieś zdjęcia? :)

aniutaJ
14-03-2010, 17:23
Witajcie,
Dolaczam sie do grona podziwiajacych wasz kominek. :) Wyszedl pieknie. Lazienki tez zapowiadaja sie bardzo ciekawie. Tu zaciekawila mnie szafka pod umywalke, czy to komoda z ikei?
ania

E&S
15-03-2010, 15:50
Witaj,
cieszymy się, że coraz więcej osób tu zagląda :) No i dziękujemy za miłe słowa. Tak, komoda to seria Malm z Ikei, średni brąz o ile dobrze pamiętam. Pasowała nam wymiarowo, kolorystycznie, no i cenowo ;)

aniutaJ
15-03-2010, 20:25
Bardzo fajny pomysl z ta komoda. Tez myslalam o wykorzystaniu zwyklej komody z ikei pod umywalke, tylko nie mialam pomyslu jak ja przerobic. Czy mozesz zdradzic jak przerobiliscie swoja komode? Czy najwyzsza szuflada jest usunieta?
ania

bzajas
15-03-2010, 21:08
Witajcie, kominek przepiękny, czekam z niecierpliwością na dalsze zdjęcia z wnętrz, będę do was zaglądać.
Czy możecie napisać jaki jest kolor scian w salonie, i jakiej firmy są panele i listwy przypodłogowe?
Pozdrawiam

E&S
16-03-2010, 19:44
A zaglądajcie, zaglądajcie ;)

Co do komody w łazience to żadnej szuflady nie usuwaliśmy, po prostu w górnej wycięliśmy otwór w tylnej ściance i dnie, a w środkowej lekko podcięliśmy tylną ściankę, co sprawiło, że z dwóch dolnych szuflad można swobodnie korzystać. W całym domu ściany są białe i tak ma z założenia pozostać (może za wyjątkiem kilku ścian). Farba Beckersa, chyba bez specjalnej nazwy (po prostu biała).

Bzajas, nie wiem dokładnie o które panele i listwy pytasz? Na parterze, jak już pisałam, jest dąb tasmański z Balterio, a na górze - świerk bornholm z Eggera. Listwy były dobierane na miejscu w sklepie.

kasia4321
23-03-2010, 09:21
Kochani macie piękny kominek. Odkąd go zobaczyłam cały czas myślę, żeby sobie taki sam u siebie sprawić. Możecie mi przesłać namiary na stolarza , który Wam robił portal, plisssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss:-)
Będę niezmiernie zobowiązana;-)

E&S
23-03-2010, 11:12
Dziękuję za komplement w imieniu naszego kominka! ;) Jak już pisałam wcześniej, wykonanie portalu wchodziło w zakres całości zamówienia na kominek. Z tego co mi wiadomo, stolarz-podwykonawca firmy montującej kominek działa gdzieś w okolicach Krakowa i stamtąd (ponoć) przyjechał portal. To tyle co wiem o stolarzu.. Mogę ewentualnie podać na priva namiary na ludzi montujących kominek (rozumiem, że okolice Warszawy cię urządzają), aczkolwiek uprzedzam, że ze względu na problemy jakie mieliśmy z tą firmą to robię to na twoją własną odpowiedzialność :)

kasia4321
24-03-2010, 08:37
Bardzo ładnie proszę o namiary na [email protected].
Dzięki z góry serdeczne!

bzajas
27-03-2010, 18:55
Ja też bardzo proszę o namiary na priva, jestem z okolic Krakowa, tak jak ten stolarz :D

aneta-we
14-05-2010, 09:58
Kuchnia pięknie się prezentuje. Cały dom taki spójny.
A zaskoczyły mnie listwy przypodłogowe bo myślałam, ze tylko ja tak mam do jasnej podłogi ;)
Będę wpadać do Waszego dziennika i podziwiać :)
Jak na razie najbardziej podoba mi się łazienka na dole i kolor podłogi w pokoju inwestorka.
Pięknie będziecie mieszkać.

mariomili
14-05-2010, 10:52
Witajcie,

Pierwszy raz zawitałam w waszym dzienniku i az nie chce sie z niego wychodzic! Łazienka super, kuchnia rewelacja tylko pogratulować i życzyć szybkiej przeprowadzki:yes::D

E&S
15-05-2010, 18:39
Dzięki!! :) Co do przeprowadzki, to też chcielibyśmy, żeby to nastąpiło już już już... ale zostało nam jeszcze trochę do zrobienia, więc póki co nadajemy ciągle z terenu ;)

anulkawj
17-05-2010, 20:56
Witam! Przyłączam się do "ochów i achów". Dla mnie dom jest super, ale najbardziej powala mnie kuchnia, kominek i płytki w łazience! Życzę szybkiej przeprowadzki, pozdrawiam

30Agulka
18-05-2010, 09:36
Witam.

Kuchnia jak pisałam na innym wątku SUPER, kwiatek tez już jest u Was jak i u nas, bo tak jakoś domowo sie z "łętami" robi i bialutkie łazieneczki cudne.

alfa36
18-05-2010, 13:09
Piękny domek. Z czego zrobiona jest kuchnia? Drewno? A piekarnik jakiej firmy?

E&S
19-05-2010, 19:30
anulkawj, 30Agulka, alfa 36 witamy i dziękujemy za te "achy" ;) Łazienkom jeszcze wiele brakuje do ostatecznego wyglądu, ale pracujemy nad tym :) Jak już je wyposażymy w coś więcej niż tylko kwiatki ;) to się pochwalimy :D A kuchnia to IKEA, model lidingo (zdaje się, że nie drewno), piekarnik też stamtąd (model DÅTID OV6) :)

martaibartek
06-06-2010, 20:25
I ja się pozachwycam waszym domkiem :)
Kafelki w łazienkach i kuchnia (jak można dyskretnie spytać: ile was wyszły meble kuchenne) - w moim stylu :)
Mam pytanie odnośnie dachówki (też się na nią zdecydowaliśmy) jakieś podpowiedzi-sugestie? Pozdrawiam!

E&S
11-06-2010, 15:59
Witamy i dziękujemy! :) Koszt mebli kuchennych wyślę zaraz na priva, a co do dachówek to chyba na razie za krótko je użytkujemy, żeby móc coś doradzić i powiedzieć więcej niż to co do tej pory znalazło się w dzienniku i komentarzach... napiszcie co dokładnie was interesuje, to może coś podpowiemy :)

Ruda83
09-07-2010, 19:38
Witam,
ja również buduję Selene II.
Zaczęliśmy w połowie lutego tego roku a obecnie wykańczamy się. Przeprowadzka planowana jest na koniec września.
U Was widzę lustrzane odbicie domu? U nas jak w projekcie ale w środku wiele zmian. I na dole i na górze.
Śledzę Wasz wątek i podglądam. Choć styl wykończenia mamy całkiem inny.
Muszę się zmobilizować i założyć swój wątek.
Pozdrawiam

E&S
11-07-2010, 20:06
Załóż, chętnie zajrzymy do twojego wątku! :) A my się musimy zmobilizować i zaktualizować nasz wątek, żeby nie wystawiać na kolejną próbę cierpliwość zaglądających tu forumowiczów :D Może objawi się jeszcze jakiś fan Selene? ;)

KasiaC79
16-07-2010, 07:27
Tak, tak, aktualizacja baaaardzo mile widziana. Wnętrza w moim stylu, więc podglądam, i doczekać się nie mogę na nowe zdjęcia. Ach ten kominek ...

camisa_negra
21-07-2010, 00:40
macie kolejna fankę waszego dziennika :)

kilka osób pytało o kafle jasne, ja spytam o te zielone (tez Opoczno?), i te cudne 10x10 na ścianie przy zlewie - jaki to producent?

E&S
22-07-2010, 08:17
Bardzo się cieszymy, kolejna fanko! ;) no i super, że w końcu ktoś zachwycił się oliwkowymi płytkami, bo mnie się one strasznie podobają :D Zarówno gres i mozaika na podłodze, jak i te małe płytki w kuchni to Cerkolor, seria Oliwka (kiedyś Natura). Na ich stronie widziałam, że nie mają już w ofercie dużych płytek i jest mniejszy wybór dodatków, ale zostawili dekory (etno) i całe szczęście, bo są cudne!! :) szkoda, że u nas się jakoś nie wpisały.. Generalnie, płytki w realu wyglądają jeszcze lepiej niż na zdjęciach, więc gorąco polecam :)

martaibartek
25-07-2010, 20:42
A co u was w dzienniku taka cisza??? pochwalcie się nowymi zdjęciami :) pozdrawiam!

Aneta_S
26-07-2010, 23:23
witam - Mazowsze pozdrawia Mazowsze - strony jakby jakieś znane :) gdzie budujecie ? Cały wieczór spędziłam na czytaniu Waszego bloga i na koniec ujrzałam ten kominek i kuchnię i skosy nad wejściem, oliwkową podłogę .. i teraz nie będę mogła spać ! :D Na początku też myśleliśmy o Selenie ale warunki zagospodarowania zmusiły nas do czegoś innego - bardzo żałuję teraz, choć pokoje na poddaszu tez będziemy mieć niemałe ;) gratuluję i pozdrawiam, będę częstym gościem :)

lasche
27-09-2010, 12:33
fantastycznie... cieszę się, że wróciliście :)

E&S
27-09-2010, 12:54
Dzięki, niezmiernie miło nam to słyszeć! :)

Wszystkich komentujących żądnych aktualizacji zapraszam niniejszym do dziennika ;)

Lilutek
28-09-2010, 14:02
witam się, mogę tylko mało oryginalnie westchnąć i powiedzieć, że macie naprawdę pięknie.
A przychodzę z prośbą o informację - już lada chwilkę bedziemy kupować naszą kuchnię - też Lidingo (ale nie na wysokość 211 - tak jak chyba jest u Was), lecz na 233, i mam problem ze znalezieniem lodówki do takiej szafki: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S79825715 Myślę że wymiary wnęki ma takie jak Wasza i stąd pytanie - czy kupowaliście lodówkę Ikeowską czy udało się Wam wpasować inną? a jeśli tak - to oczywiście jaką?
Pozdrawiam (mam nadzieję że u nas wyjdzie choć w połowie tak pięknie jak u Was)

E&S
28-09-2010, 22:06
Dzięki Lilutek! My do naszej szafki (211) kupiliśmy ikeowską lodówkę FROSTIG BCF159/ 65. Z tego co się orientuję, to faktycznie wymiary wnęk w obydwu szafkach są identyczne, różnią się tylko wysokością nadbudowy nad lodówką, więc nie powinno być problemu z tym modelem. My na razie nie mamy zastrzeżeń do naszej, przy kupnie kierowaliśmy się przede wszystkim brakiem czasu i niechęcią do długich poszukiwań lodówek innych producentów, które by do tej dziury akurat pasowały :)

Ash5
29-09-2010, 07:47
E& S Dołączam do zachwytów. Bardzo mi sie podobają kolory w Waszym domu, w tym oliwkowe płytki i podłoga w jadalni. Kominek, kuchnia, łazienka i w ogóle całość. Ale pozazdrościłam naprawdę tego fotela bujanego. Będę sobie polować na takie cudo. Za chwilę zostanę ponownie mamą i już wiem, że takie bujanie w fotelu może być dla młodych rodziców zbawieniem. Kto próbował ten wie...
Podsumowując: macie super. Trzymam kciuki i kibicuję.

E&S
29-09-2010, 08:30
No to chyba cię nie pocieszę Ash5, jeśli powiem, że moi rodzice upolowali ten fotel na giełdzie staroci w Kaliszu za kilkadziesiąt złotych... :) co prawda, było to parę lat temu, ale i teraz można tam znaleźć niezłe cacka w super cenie, tak więc wszystkim odwiedzającym najstarsze miasto w Polsce gorąco to miejsce polecam!! :) generalnie, Wielkopolska starymi meblami stoi, zwłaszcza okolice Kościana,o czym już kiedyś chyba była mowa u Monah, krajanki naszej.. bo my rodem i duchem też stamtąd właśnie, tylko przygnało nas do stolicy Mazowsza i tak tu osiedliśmy.. ;) a jako młoda mama w pełni potwierdzam zbawienny wpływ bujania w fotelu, zwłaszcza takim, na skołatane nerwy rodziców :D trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie! :)

Ash5
29-09-2010, 08:34
Wiesz, jestem szaloną optymistką, więc "udało się Twoim rodzicom- uda się i mnie" ;) I nie da się ukryć, mimo, że osiadłam na Mazowszu to wielbicielką Wielkopolski jestem!

Iwek
30-09-2010, 11:22
Informuje, że i mi sie podba bardzo! i salon bym chciała zobaczyć:)

A jak się spisuje panel brodzikowy? bo zdaje się taki sam mamy, ale że ja od czerwca czekam na brodzik, to jeszcze nie miałam okazji go wybróbować. Mój mąż przy montażu powiedział, że to szajs straszny jest, dlatego pytam jak się sprawuje.
Pozdrawiam

E&S
30-09-2010, 20:57
też bym chciała salon zobaczyć :D ale na razie fundusze wyczerpane, więc czekamy do świąt.. panele prysznicowe mój mąż skomentował jeszcze bardziej dobitnie niż twój (zamawiałam je pod jego nieobecność), ale powiesiliśmy je i jakoś się trzymają, tyle mogę powiedzieć :)

googulek
01-10-2010, 08:16
pieknie u ciebie. Kocham calym sercem twoj kominek !!! moj jest z cegly, ale bez wkladu (otwarte palenisko). Nie mam jeszcze obudowy, a twoja jest IDEALNA !!!!
teraz kuchnia, wyobraz sobie ze w obecnym mieszkaniu mam biala Lindigo i jestem bardzo zadowolona :) nad wyspa przewidzialas pochlaniacz? Pytam bo mam podobnie ustawiona kuchnie i sie zastanawiam czy pochlaniacz nie przysloni okna. Jak myslisz?

E&S
01-10-2010, 14:24
Witaj googulku, kolejna fanko mojego kominka (chyba założę osobny wątek w komentarzach dla tego mojego paleniska) :D dziękuję za słowa uznania, otwarte palenisko - super sprawa, ale w naszych warunkach niewykonalne (mamy małego brzdąca, który niedawno nauczył się chodzić i jest po prostu... wszędzie) :) kuchnia jak dotąd sprawuje się świetnie, ja też jestem bardzo zadowolona z wyboru tego modelu, a pochłaniacza żadnego nie przewiduję. Małżonek stwierdził, że przy takiej kubaturze kuchnio-jadalnio-salonu i ilości okien (z wywietrznikami) nie będziemy robić żadnego okapu, no i tak zostało.. :)

googulek
01-10-2010, 14:30
To mnie pocieszylas, bo u nas tez pochlaniacza nie bedzie, ze wzgledu na okno wlasnie. A tyle co ja gotuje to mysle ze zle nie bedzie. Co do Lindigo to naprawde mam ja juz od 5 lat (w polsce chyba jest dostepna od niedawna) i wciaz wyglada swietnie. raz tylko dawalam dzwiczki do wymiany od szafki przy zmywarce bo mi farba od pary zaczela schodzic. Wymienili bez problemu i nawet roznicy w odcieniu nie bylo! jestem wiec swiecie przekonana ze bedziesz super zadowolona :)

konstancja30
01-10-2010, 14:58
bardzo ładny domek :) ... w ciągu ostatniego miesiąca targana dylematem koza czy kominek obejrzałam ... nie wiem ile ale to koszmarnie dużo było ;) kominków ale wasz jest drugim który mnie ujął ... cegła na zdjęciu jak dla mnie idealna ... i kuchnia ... kolejne białe cudo inaczej i ślicznie ... na temat łazienki niczym paryskie metro ... nic nie powiem bo o rzeczach idealnych cóż można powiedziec :)

E&S
01-10-2010, 15:29
Rosnę, rosnę, rosnę!!! :D witaj konstancjo i dziękuję za aż tyle komplementów! a swoją drogą, jestem bardzo ciekawa tego pierwszego kominka, który cię ujął ;)

Justa+
20-10-2010, 14:19
Cześć, cześć. Podglądałam dziennik już kiedyś, ale dopiero niedawno się zalogowałam. Chciałam powiedzeć, że bardzo mi się podoba i mam pytanie: czy dobrze mi się wydaje, że masz w jednej z łazienek mugat vanilla??? Chcę takie do kuchni, ale nie mogłam znaleźć zdjęcia w realu. Pozdrawiam

E&S
20-10-2010, 15:51
Cześć, cześć :) Miło, że postanowiłaś się ujawnić :) Zgadza się, w górnej łazience są mugaty waniliowe, na żywo kolor jest delikatny, pięknie się komponuje w zestawie z szarymi płytkami podłogowymi, białymi meblami i ceramiką. Ta górna łazienka ma być w założeniu taką trochę retro i mam nadzieję, że już niedługo uda nam się ten efekt osiągnąć i podzielić się fotkami :)

Ash5
02-12-2010, 08:40
o, a ja byłam zdecydowana na białe Mugaty. Ale tu widzę, że waniliowe są chyba delikatniejsze i bardziej w stylu retro. Fajnie będą wyglądać do np. lawendowych dodatków. E&S, fajnie, że znów zaczynacie działać! I ,rzecz jasna, czekamy na nowe fotki :)

Miszaki
14-12-2010, 17:03
Cześć E&S,
Podoba nam się Wasz wystrój wnętrz. Gdzie kupiliście te kafelki (bo są prawie jak z paryskiego metra)?
Piękny jest też kominek. Dokładnie o taki nam chodzi (pomalujemy go tylko na biało). Czy możecie napisać gdzie kupiliście tę drewnianą obudowę?
Pozdrawiamy,
Ola i Marcin

E&S
15-12-2010, 19:42
Witam, witam i nadrabiam zaległości :)
Miszaki, odpowiedzi na wasze pytania znajdziecie w naszym dzienniku lub w komentarzach do niego, nie jest to obszerna lektura, więc zachęcam do przeczytania :)
Ash, działać działamy, ale niestety nie mamy teraz możliwości pochwalić się efektami, więc proszę o jeszcze trochę cierpliwości (za to u ciebie widzę wiele zmian - kominek!) :)

lasche
22-12-2010, 16:24
Na scyńści na zdrowie
na to Boże Narodzyni
Cobyście byli zdrowi weseli
jako w niebie janieli
Cobyście mieli pełno gosci
jako na gałonzce łości
Cobyście mieli łobory pełne pudła
coby wom gospodyni przy piecu nie schudła
Coby się Wom darzyło kopiło
dyślem do stodoły łobruciło
Tak Wom Boze dej
HEJ HEJ HEJ
lasche
http://i1.fmix.pl/fmi1641/6909f5e0001610c84d121f70/zdjecie.jpg (http://www.fmix.pl/zdjecie/2340279/1-20-20merry)

E&S
05-01-2011, 12:52
Dziękujemy za życzenia!

lasche
05-01-2011, 13:20
Coraz cieplej u Was :) bardzo mi sie podoba ...

Nelli Sza
05-01-2011, 18:43
Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych wnętrz i domku w ogóle :) Jest piękny i jest w nim pięknie!!! Gratuluję pomysłów! Nie wiem, co jeszcze napisać, bo naprawdę mnie prawie zamurowało :)

E&S
05-01-2011, 21:08
Dzięki ci Nelli Dobre Mzimu :) nie musisz już nic więcej dodawać, bo i tak wystarczająco nas skomplementowałaś :) ale dla równowagi dodam, że na co dzień to w salonie nie jest aż tak 'salonowo', bo od świąt na samym środku pokoju stoi motor na biegunach (prezent dla Juniora) i wszelkie próby przesunięcia lub usunięcia tej maszyny gdziekolwiek spotykają się z głośnym protestem (a jak głośno potrafi protestować 1,5-roczny maluch chyba nie muszę nikogo przekonywać) :) zdjęcia robiłam jak spał ;)

Joanna&Mariusz
12-01-2011, 23:29
Witam. O Waszym kominku już gdzieś pisałam, jest IDEALNY, to dla mnie inspiracja. Cały salon b. ładny.
Mam pytanie dot. kafli podłogowych, czy są praktyczne? Dziś oglądaliśmy FIORITO i są naprawdę bardzo ładne, ale cena też super, bo podobno spokojnie można brać II gat.
Czy faktycznie skusić się na II gatunek? Proszę o odpowiedź;)
Pozdrawiam cieplutko, Joanna

PS Jaki kolor fugi daliście?

E&S
16-01-2011, 17:54
Witamy w naszych skromnych progach, dziękujemy za komplementy i spieszymy udzielić odpowiedzi na zadane pytania. Myśleliśmy początkowo o innych płytkach do salonu, ale weszliśmy do sklepu, zobaczyliśmy Fiorito i wyszliśmy już z nimi (znaczy się z zamówieniem :D) Ale muszę was uprzedzić, że na żywo to może one i mają kolor kremowy (jak sugeruje nazwa), ale na podłodze, po położeniu to nabierają raczej szarawego odcienia (nam to akurat pasuje). W praktyce się sprawdzają i nie są trudne w utrzymaniu. Poza tym cenowo dosyć przystępne, ale jeśli chodzi o ten drugi gatunek to poradziłam się męża i on nie poleca takiego rozwiązania. My mamy I gatunek i mimo to płytkarz narzekał, że dużo płytek nie trzymało kątów prostych i po prostu się 'bujało' (cokolwiek to znaczy w żargonie płytkarskim :D) A fugę daliśmy białą, ale epoksydową, więc teoretycznie brud nie powinien tak mocno w nią wnikać, ale patrząc na niektóre fragmenty naszej podłogi to polemizowałabym z tą teorią :/
pozdrawiam i mam nadzieję, że nasza opinia okaże się pomocna w podjęciu przez was decyzji! :)

Joanna&Mariusz
16-01-2011, 21:22
Wielkie dzięki za odpowiedź i pomocne wskazówki.
My też byśmy wyszli ze sklepu z tymi płytkami, ale jeszcze nie wiemy ile ich kupić.
Szczerze mówiąc do salonu chcieliśmy drewnopodobne, ale Fiorito kupimy też , np. do mojej pracowni:yes:
Pozdrawiam serdecznie, Joanna

lasche
20-01-2011, 20:17
widok cudny ...szczęściarze ...u nas drzewka szukać z lupą w promieniu kilometra :)

blueeye
28-01-2011, 21:50
cudnie kolory piękne !!
a fotel bujany - rewelacja - czy znalazł godne miejsce ?
Pozdrawiam ciepło !!

stasiek_ps
10-02-2011, 15:39
Wtiam,

Gratuluję pięknego domku i od razu mam prośbę. Strasznie spodobała mi się wasza zabudowa kominka. Jednak trudno mi ze zdjęcia domyślić się wszyskich wymiarów. Jeśli nie byłoby to problemem to skrobnijcie jakie wymiary ma zwłascza drewniany portal. I jakich wymiarów jest cegła ? Wygląda że jest troche schowana schowana pod portalem.

serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję :)

muh
19-02-2011, 20:24
Hej - kominek rewelacja - napiszcie proszę jakimi dokładnie cegłami jest obudowany - szukam tych cegieł i szukam - najbliżej pasuje mi nelissen - ale nie nie mają takiego koloru.

E&S
20-02-2011, 08:24
No niestety, fotel bujany miejsca należnego jeszcze sobie nie znalazł, więc ciągle biedak błąka się po domu.. :) stasiek_ps - odp. już poszła, a co do pytania o cegły, to już chyba kiedyś wspominałam, że to Vandersanden Lithium czyli to: http://www.vandersanden.com.pl/index.php?strona=oferta&ofert=oferta&podstrona=cegly&id=15&idg=2&licznik=1&p=1 (w rzeczywistości nie jest taka szara jak na zdjęciu) :)
Obecnie jesteśmy na etapie wykańczania górnej łazienki i już naprawdę niewiele brakuje, żebyśmy się mogli pochwalić zdjęciami, więc pewnie niedługo coś tu wstawimy... :)

Iwek
31-05-2011, 11:15
Żyjecie? Chciałabym zobaczyc jakies postepy w dekoracji domu? wiosna przyszła, prawie lato a tu cisza!!!

Wandeczka
27-06-2011, 17:39
witam,,,
przejrzałam tysiące kominków, ale Wasz jest jedyny, który mnie powala - jest super - kombinuje ze swoim kominkiem - może uda mi się zagapić koncepcję bo jest boski
pozdrawiam

mleczajka
24-08-2011, 12:16
Kominek rewelacyjny, jak i reszta domu, bardzo w moich klimatach. Będę się inspirować.
Czy mogę prosić o wymiary portalu drewnianego? Może być na priv. Będę Ci bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam serdecznie. Sylwia

madzikma
27-08-2011, 19:05
Witam i mam ogromną prośbę-jęsli zajrzycie tu jeszcze.Skąd jest stół i krzesła-podobają mi się bardzo.

lady in red
05-12-2011, 11:42
Witam!
Ja też jestem fanką waszego domu :)Bardzo mi się u Was podoba!Przywędrowałam do Was z wątku o kominkach!
Kominek jest super-moja inspiracja;)

Pozdrawiam!

yvs
26-09-2012, 14:24
Kominek rewelacyjny, jak i reszta domu, bardzo w moich klimatach. Będę się inspirować.
Czy mogę prosić o wymiary portalu drewnianego? Może być na priv. Będę Ci bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam serdecznie. Sylwia


Sylwio,
szukam kontaktu do E&S również w temacie kominka, czy kontaktowałaś się z nimi może poza forum....?
Dawno nie zaglądali do swojego dziennika budowy....
Będę wdzięczna za informację:)
Pozdrawiam

yvs
26-09-2012, 14:26
Stasiek,
a może Ty mógbyś mi pomóc....? szukam kontaktu do E&S również w temacie kominka, czy kontaktowałeś się z nimi może poza forum....?
Dawno nie zaglądali do swojego dziennika budowy....
Będę wdzięczna za informację:)
Pozdrawiam