PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Pelikana Gl 310



Ania Kmieć
14-03-2009, 20:33
Bardzo prosze komentowac oraz pisac o czym chcecie odnosnie mojego domku.Dzeikuje i pozdrawiam wszystkich komentujacych!

malkaj
15-03-2009, 14:07
Witam!
Jak się nazywa projekt? Może uda ci się wkleić rzuty i opowiedz czy coś zmienialiście w projekcie. Gdzie budujecie?
Pozdrawiam

Ania Kmieć
15-03-2009, 15:56
Witaj malkaj
Nasz projekt nazywa sie Pelikan GL 310, jest to domek z uzytkowym poddaszem.Chcialam wkleic rzuty ale jeszcze musze pouczyc sie jak to zrobic.
Budujemy sie w Izbicy kujawskiej w Kujawsko-Pomorskim.Mala miejscowosc na pojezierzu kujawskim.
W razie jakis pytan pisz smialo, ja postaram sie w swoim dzienniku wszystko opisywac.
Pozdrawiam :)

Ania Kmieć
15-03-2009, 16:17
malkaj
udalo mi sie dodac rzuty wiec zapraszam do dziennika

malkaj
15-03-2009, 16:43
Aniu,
Twój dom jest zgrabny i funkcjonalny. Podoba mi się zadaszony taras i wielkość pokoi - są dość duże (sprawdzałam m2 na stronie). Prawie wszystko co potrzebne rodzinie zmieściło się na parterze, a poddasze jest miłym dodatkiem. Podobają mi się parterówki z użytkowym poddaszem, ale ja mam już dość duże dzieci (18 i 16 lat) i w moim projekcie chcę uwzględnić to, że przez jakiś czas dłuższy lub krótszy mogą wygodnie mieszkać z nami (nawet jedna dodatkowa rodzina na górze). Gdybym miała mniejsze dzieci na pewno budowałabym podobną do Twojej parterówkę- moją faworytką była na początku Frida z Archipelagu.
Gratuluję, że tak szybko nauczyłaś się wklejać zdjęcia i rzuty. Teraz Twój dziennik będzie atrakcyjny dla wzrokowców! :o :lol:
Pozdrawiam

Ania Kmieć
16-03-2009, 15:48
Ciesze sie malkaj ze moj domek ci sie podoba, taki od poczatku mial byc :D

jolkakru
22-03-2009, 13:23
Witaj Aniu w gronie miłośników Pelikana. Ja w nim mieszkam od sierpnia ubiegłego roku. Dokonaliśmy jednak pewnych zmian, których absolutnie nie żałujemy. Zastanów się nad wszystkim, zanim przystąpicie do wznoszenia murów.Jeśli masz troszkę czasu i ochotę, to poczytaj mój dziennik budowy, opisałam w nim dokładnie, jak przebiegała nasza budowa i co zmieniliśmy.
Mieszka się przecudownie,teraz zabieramy się za zewnętrzną część domu-elewacja, tarasy, podjazdy.Życzę Ci przyjemności w budowaniu, jak najmniej kłopotów i mądrych przemyślanych decyzji! Pozdrawiam, Jola

Ania Kmieć
22-03-2009, 18:27
Witaj Jola.
Ciesze sie, ze dodalas komentarz :D .Musze Ci napisac, ze jestes w pewnym stopniu moim guru.Pilnie z mezem sledzilismy do co u Was sie dzialo i z niecierpliwoscia czekalismy na kazde nastepne zdjecie :P Twoj dziennik znam prawie na pamiec :)
Pieknie wszystko opisalas i urzadzilas.Te schody, lazienki salon!Wszystko piekne i gustowne.A domek jest sliczny,nie zaluje ze go wybralismy.Mamy troche problemy z terenem bo jest bardzo mokro ale jak poczytasz co dzis napisalam to dowiesz sie co sie ostatnio dzialo.Rowniez goraco pozdrawiam i mam nadzieje ze bedziesz mnie odwiedzac, zapraszam do dziennika i komentarzy. :D

Renata27
22-03-2009, 18:37
Witamy serdecznie kolejną kobietkę budowniczą :lol:
Życzymy powodzenia w zmaganiach budowlanych i czekamy na kolejne fotki.
Pozdrawiamy gorąco :lol: :lol: :lol:

Ania Kmieć
22-03-2009, 20:58
Witam Renatkę.Zapraszam do czytania i komentowania! :P
Pozdrawiam!

jolkakru
22-03-2009, 21:32
Aniu, dziękuję Ci bardzo za miłe słowa. Szczerze mówiąc, już rzadko wchodzę na forum, nieraz podczytuję inne dzienniki, gdy szukam czegoś odnośnie np. urządzenia działki. Teraz jednak będę znów częstszym gościem, chociażby dlatego, aby zobaczyć, co się u Was dzieje.Pozdrawiam

jolkakru
28-03-2009, 20:35
No, no Aniu, fajnie to wygląda! My dziś troszkę porządkowaliśmy działkę i posadziliśmy kolejne tuje -20 sztuk. Też się napracowaliśmy!Poza tym szukamy w sklepach i w Internecie klinkieru na tarasy.Pozdrawiam

jolkakru
22-05-2009, 22:27
Aniu, jak będziecie w takim tempie budować, to pewnie w tym roku zamieszkacie! Jestem zszokowana postępami na waszym placu budowy. Tylko pozazdrościć robotników!

jolkakru
27-07-2009, 11:25
Aniu, bardzo ładnie, jakbym widziała swój domek! Też zrezygnowaliście z drewnianych słupów-bardzo dobrze. Wyobrażam sobie, jak się cieszysz każdym nowym elementem domu.:D Życzę Ci powodzenia i wielu wrażeń, pozdrawiam,Jola

jolkakru
16-08-2009, 21:27
Bardzo ładnie. Nie dałaś żadnego zdjęcia z prawej strony dachu i z tyłu (taras). Zastanawiam się, gdzie zrobiliście okna dachowe na piętrze. Nie pokusiliście się o okno na strychu? Pozdrawiam

jolkakru
21-09-2009, 21:44
Aniu, czekam na następne wpisy i zdjęcia! Co się dzieje?

Ania Kmieć
22-09-2009, 19:45
Przepraszam,że nie pisze ale jestem chora i nie mam nawet siły niczego wklejac i opisywac.Może jutro jak sie lepiej poczuje to dodam. ;)
Nie martw sie droga Jolu, nie zapomniałam o dzienniku,zbieram materiały i napewno bede pisac :P Pozdrawiam!

arturmargol
29-09-2009, 21:36
Aniu życzę szybkiego powrotu do zdrowia i czekam z niecierpliwością na kolejne zdjecia :D

jolkakru
30-09-2009, 22:52
Fajnie, Aniu, że wstawiłaś nowe zdjęcia. Widzę, że prace na poddaszu ruszyły pełną parą! Robicie łazienkę, jak w projekcie, czyli nad sypialnią? Z pracownikami tak już jest, raz lepiej raz gorzej. Ale o tych gorszych sprawach się szybko zapomina, jeśli coś idzie do przodu. Cieszymy się wówczas, że mamy kolejny etap za sobą. Wszystko będzie dobrze Aniu, każdy z nas przeżywał budowę. Gdy zamieszkasz, to będzie ona tylko miłym wspomnieniem! Pozdrawiam, życzę Ci zdrowia i zadowolenia z postępów w budowie domku. :)

Ania Kmieć
02-10-2009, 11:50
arturmargol dzieki za dobre słowo.
Jolu Tobie oczywiscie tez!! :)
Juz dochodze do siebie.Mam juz kilka zdjec okien wiec postaram sie je wstawic!

arturmargol widze ze dołączyłes do grona forumowiczów!Ciesze sie i zycze powodzenia.

jolkakru
28-10-2009, 21:19
Aniu, witaj! Zdenerwowałaś się "troszkę" na swoich majstrów-budowlańców:( No cóż, tak to już z nimi bywa. Chyba w każdym dzienniku można znaleźć słowa niezadowolenia inwestorów. Nie jesteś więc jedyna. Nie denerwuj się, odpocznij zimą, planuj urządzanie domku. Wszystko będzie dobrze. I tak pięknie się "uwinęliście" w tym roku. Fajnie mi się ogląda Twoje zdjęcia, wracają wspomnienia- już tylko wspomnienia. Zobaczysz,że po wprowadzeniu się do domku zapomnisz o wszystkich kłopotach!
Złoty dąb to bardzo ładny kolor okien- będzie śliczny Pelikan! :D
Miłego wypoczynku po trudnym roku budowlanym, pozdrawiam serdecznie.

sebapietno
20-02-2010, 17:50
witam również buduję ten domek i jestem na etapie stropu i zastanawiam się nad podniesieniem dachu. i mam pytanko czy daje to duże różnice w wielkości poddasza. oraz strukturze dachu tj. wielkości elementów więźby i blacho dachówki ? oraz ile tych drewna i blacho dachówki wychodzi na dach?? pozdrawiam wszystkich serdecznie

Ania Kmieć
20-05-2010, 12:58
Witaj.Przepraszam ze dopiero odpowiadam ale to dzis nadrabiam wszędzie zaległości.Dawno mnie tu nie było.Jesli chodzi o miejsce na poddaszu to jest go napewno wiecej.Wizualnie, ale i tez widac po metrach np.tynków.Wszystkie pomieszczenia sa wieksze i dzis moge powiedziec ze nie załuje bo gdybysmy nie podniesli to poddasze byłoby naprawde niskie.Co do materiału to tylko pustak(ewentualnie to z czego budujecie) zwiekszy sie na kolejne warstwy, bo przecież powierzchnia dachu sie tu nie zmienia!Pozdrawiam!

ewelina2010
01-06-2010, 17:11
Witam serdecznie,
Oglądając zdjęcia waszego domku zauważyłam że w waszym sąsiedztwie wybudowano domek z wierzyczką chyba to jest zameczek z pracowni archetonu. waja buduję projekt kaprys który jest bardzo podobny do tego tylko ma podpiwniczenie pod całością. Nie wiecie państwo czy ci wasi sąsiedzi publikowali zdjęcia swojego domku gdzieś na muratorze albo czy nie przesłaliby mi zdjęc z wnętrza swojego domku na maila?

jolkakru
29-05-2011, 12:04
Witaj, Aniu! Nie wstawiasz żadnych zdjęć, nic nie piszesz! Co się u Was dzieje, mieszkasz w domku? Pozdrawiam, Jola