PDA

Zobacz pełną wersję : OPOCZNO - dyskusje o płytkach, kolekcjach, jakości, układaniu



Strony : 1 2 3 4 5 [6]

kkkamilka
29-05-2011, 19:08
podaj dokładne wymiary najlepiej rzut i wymagania twoje a cos postaram sie wymyślić

amator33
29-05-2011, 19:14
dzieki wysyłam priv

Andrewhoopoe
30-05-2011, 07:03
Dziewczyny, widziałam jeszcze inną aranżację z tych płytek, w domu mam zdjęcia to postaram się wieczorem wkleić :) Kamilka, robiłas aranżację z tych płytek więc pewnie dobrze je znasz, jak uważasz czy pasowałaby do nich podłoga My Way Paradyż Ebano Naturale? Przyznaję że nie podoba mi sie podłoga z tej serii i szukam innej. Pomyślałam żeby dobrać jakąś drewnopodobną pasującą kolorystycznie do brązu, sądziłam że przy takiej ilości kolekcji nie będzie to trudne i przeliczyłam się . Z tych które ja dokładałam tylko ta wydaje się w miarę pasować.
Infinita wpada bardziej jakby w czerwień ( choć daleko jej do mahoniu bo jest prawie czarna) a ebano jakby w pomarańczowy brąz. Poza tym nie wiem czy ta podłoga nie będzie zbyt wzorzysta tzn, czy smugi nie będą zbyt widoczne. Bo patrząc tak na Infinitę na dekorze są kwiatki, mozaika jest w paski, dekor w paski więc sama nie wiem. Bardzo podoba mi się płytka podstawowa jasna.
Załączam zdjęcie gdzie w miarę widać połączenie infinity i ebano, ale zdaję sobie sprawę że na większej powierzchni smugi wyeksponują sie bardziej. Czy to będzie przeszkadzać?
Zdjęcie wklejam po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość. Wieczorem więcej zdjęć.

http://images39.fotosik.pl/887/39371fa107f6c2e0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=39371fa107f6c2e0)

kkkamilka
30-05-2011, 07:57
moim zdaniem to połączenie nie pasuje :/ zastanów się na połączniem z wenge naturale :-) i teraz wszystko zależy jak bardzo pedantyczna jesteś bo na żadnej kafelce wenge nie znajdziesz tych szarawych smug. Można pokusić sie o inne rozwiązanie. A więc : My way to gruba płyka robiona na klinkierze, infinita też nie należy do cienkich więc różnica grubości taka że płytkarz nie bedzie chciał Was zabić ;-) poradzi sobie. Nie stosuj więc ani płytki płytki sciennej ani podłogowej brązowej a paradyża daj na ściane i podłogę :-) zostanie ci do wykozystania z infility listwy szklane dekory maki, listwa w kółka i oczywiście płytka bazowa :-) w takim rozwiązaniu mozesz dać wybrane przez ciebie ebano naturale!

Andrewhoopoe
30-05-2011, 09:32
Dzięki za radę, może faktycznie najbezpieczniej byłoby dać płytkę którą wybiorę na podłogę również na ścianę. Tylko chciałam wykorzystać motyw kwiatowy ten na ciemnym tle.Wszystko zależy jak te płytki byłyby rozmieszczone, czy sąsiadowałyby bezpośrednio ze sobą czy nie. Nie wiem czy dobrze kojarzę bo nie jestem zbytnio obeznana jeszcze we wszystkich kolorach ale wenge z my way jest chyba prawie czarne prawda?
NA razie rozważam różne opcje , bo szczerze mówiąc nie jestem zdecydowana na 100 % na Infinite. Może dlatego że poza układem przy wannie i nad wanną nie bardzo wiem jak zaaranżować łazienkę. Biorę jeszcze pod uwagę cztery inne kolekcje i tak kombinuję która najlepiej zagrałaby w mojej łazience. Ale z uwagą śledzę ten wątek.

amator33
30-05-2011, 09:42
Jatez biore pod uwage jeszcze inne
min Travena Morgano Trovan i jedne chińskie płytki podobne.

kkkamilka
30-05-2011, 16:16
andrewhoopoe praiw czarna jest kolekcja która w nazwie antracite nie mam jak teraz sprawdzic nazwy a na stranie paradyza mi sie grzebac nie chce - słodkie lenistwo chorobowe

co do porównania traweny z infinitą. No niestety infinita tu wychodzi gorzej. Paradyż robi zdecydowanie prostsze płytki i lepszej jakości. Cena wyjsciowa w obu przypadkach porównywalna, ale końcowo na infinite można zdobyc lepszy rabat. No i trawena ponad czasowa jest! dekor który stworzyli (ten kwiat) piękny!! niesty od 01.06 cena wędruje do góry :/

Andrewhoopoe
30-05-2011, 21:04
Tak jak obiecałam wklejam zdjęcie na którym wykorzystano ciemny dekor
http://images37.fotosik.pl/849/89ad2dd075c80dafm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=89ad2dd075c80daf)

trochę duże otwiera się to zdjęcie, hm :/

amator33
30-05-2011, 21:26
ładnie obudowana wanna, podoba mi sie, ale cos mi się odwidziały te płytki chyba

Andrewhoopoe
31-05-2011, 06:40
He, he to masz tak jak ja, im dłużej patrze tym mniej jestem zdecydowana , nie tylko na infinite zresztą. Także możemy sobie podać rękę. A w wracając do wyżej zamieszczonego zdjęcia to zupełnie obiektywnie muszę dodać że na żywo lepiej wyglądają te płytki niż na moim zdjęciu. Jak na tak mały box trochę tam za dużo czerwonych maków , no ale rozumiem że producent chciał pokazać możliwości i dekory z serii więc wybaczam. A wanna rzeczywiście fajnie zrobiona , zarówno pod jak i nad, ( ta ścianka fajnie podświetlona całkiem dobrze wygląda) . Tylko czy całkiem dobrze to wystarczająco żeby chcieć mieć ją u siebie . Tak jak pisałam wyżej płytka ścienna jasna jest super gładka,, wydaje się być niekłopotliwa w przyszłości. Natomiast cały brąz to niestety mat albo półmat, w każdym razie bardziej tępy, może osadzać się biały nalot . Sama nie wiem.

masinta
01-06-2011, 23:15
Oliwkowo - pięknie! Jakie masz fugi? Właśnie kończymy łazienkę w tych kaflach i szukam pomysłu.

angy
02-06-2011, 07:06
Oliwkowo - pięknie! Jakie masz fugi? Właśnie kończymy łazienkę w tych kaflach i szukam pomysłu.

Nie wiem jakie ma Oliwkowo, ale my do tych kafli mamy zakupioną grafitową. Kafle już leżą:D

masinta
02-06-2011, 08:11
Moja łazienka jest ciemna i maleńka, ma około 2,25 m^2. Jesteśmy na etapie, że wszystko nam jedno jak będzie, byle już się skończyło, także w trakcie kafelkowania wymyśliliśmy po prostu dwa srebrne poziome paski obok siebie, żeby zaakcentować błyszczący kolor. Po lewej (widać brak kafli) pojawi się proste lustro - równo z płytkami. Na prawej ścianie będzie prysznic bez brodzika (żeby można było chodzić po całej podłodze), kupię tylko jakąś elegancką zasłonkę. Podłoga będzie w kwadratowym graficie Metalic. Pomóżcie proszę z wyborem fug na ściany. Nie wiem czy robić wszędzie taką samą, np. szaro-srebrną (są takie?), czy przy jasnych płytkach jasną, a przy ciemnych ciemną - jeśli tak, to jaką przy styku jasnej kafelki z ciemną? Trochę się boję, że w miejscu prysznica fugi zmienią kolor i będzie widać różnicę pomiędzy pozostałą częścią łazienki. Jakie dajecie fugi na podłogę do grafitu? Będę wdzięczna za konkretne odpowiedzi, tj. rodzaj fugi, firma, kolor :) Oczywiście dam zdjęcia łazienki, jak już będzie więcej widać. W tej chwili "robi się" odpływ liniowy.

http://perfumy.skylan.pl/images/murator/P1050479.jpg

masinta
02-06-2011, 12:01
Nie wiem jakie ma Oliwkowo, ale my do tych kafli mamy zakupioną grafitową. Kafle już leżą:D

Będziesz miała sam grafit, bez srebra? Myślałam o takim rozwiązaniu, żeby nie wprowadzać łącznie trzech kolorów, ale silver wyglądają na żywo naprawdę pięknie. Jeszcze niestety nie mam zestawienia z grafitową podłogą - może za chwilę ją sobie ułożę na sucho :)

angy
02-06-2011, 12:06
Będziesz miała sam grafit, bez srebra? Myślałam o takim rozwiązaniu, żeby nie wprowadzać łącznie trzech kolorów, ale silver wyglądają na żywo naprawdę pięknie. Jeszcze niestety nie mam zestawienia z grafitową podłogą - może za chwilę ją sobie ułożę na sucho :)

Chodzi o kolor płytki?
Jeśli tak, to mam tylko grafit silver na ścianie (kuchnia, przestrzeń między szafkami) i do nich grafitowa fuga z mapei. Pasuje idealnie.
Na podłogę wybrałam jasne szare z Nowej Gali.

niecha27
02-06-2011, 12:14
witam, mam pytanie do osob, ktore maja tytulowe plytki, czy nie bylo zdanych probemow przy ich kladzeniu? my tez chcielismy je wybrac, ale w sklepie sprzedawca mowil ze nie trzymaja wymiarow i odradzal ich kupno. czy zgadzacie sie z tym pogladem? aga

angy
02-06-2011, 12:24
witam, mam pytanie do osob, ktore maja tytulowe plytki, czy nie bylo zdanych probemow przy ich kladzeniu? my tez chcielismy je wybrac, ale w sklepie sprzedawca mowil ze nie trzymaja wymiarow i odradzal ich kupno. czy zgadzacie sie z tym pogladem? aga

Wczoraj majster skończył je kłaść-zero zastrzeżeń.
Nie ma płytek idealnych, najbliższe temu są chyba hiszpańskie za wiadomo ile, a i to nie zawsze gwarantuje sukces z tego co wiem.
Nie przejmowałabym się takim gadaniem na pewno.

masinta
02-06-2011, 12:58
Chodzi o kolor płytki?
Jeśli tak, to mam tylko grafit silver na ścianie (kuchnia, przestrzeń między szafkami) i do nich grafitowa fuga z mapei. Pasuje idealnie.
Na podłogę wybrałam jasne szare z Nowej Gali.

Tak, tak, przecież nigdzie nie pisałaś do jakiego koloru płytek fuga grafitowa :) Mam wzornik Mapei Ultracolor i nie widzę tam nazwy koloru "grafit", sama go tak określasz czy źle szukam?

angy
02-06-2011, 13:03
Tak, tak, przecież nigdzie nie pisałaś do jakiego koloru płytek fuga grafitowa :) Mam wzornik Mapei Ultracolor i nie widzę tam nazwy koloru "grafit", sama go tak określasz czy źle szukam?

No tak, rzeczywiście:)
Kurcze nie pamiętam teraz.... Może nazwa inna... Jak Ci zależy to jak będę po południu w domu to sprawdzę, może nawet lepiej, bo płytki będą już zafugowane, bo na razie na sucho przymierzałam;)

masinta
02-06-2011, 13:09
witam, mam pytanie do osob, ktore maja tytulowe plytki, czy nie bylo zdanych probemow przy ich kladzeniu? my tez chcielismy je wybrac, ale w sklepie sprzedawca mowil ze nie trzymaja wymiarow i odradzal ich kupno. czy zgadzacie sie z tym pogladem? aga

Jak mój specjalista przyjdzie układać podłogę, to go zapytam dokładnie i jeszcze raz Ci napiszę. Nie za bardzo rozumiem o co w tym chodzi, ale mówił coś takiego, że w jednym kolorze są wklęsłe a w drugim wypukłe (nie pamiętam które są jakie) i gdyby trafiło na bardzo upierdliwego klienta, który by latał z poziomicą, to by marudził. Ogólnie jednak stwierdził, że nie ma idealnych płytek i te kładzie mu się bardzo dobrze.

angy
03-06-2011, 08:07
niecha-trochę weryfikuję swoją wczorajszą wypowiedź.

Pytałam wczoraj i majster trochę jednak narzekał, te płytki mają nawet na kartonie odnośnie wymiaru "od do".
Inna sprawa, że dobry majster położy wszystko, tylko mówił, że gdyby przyszło je kłaść na większej powierzchni, np. w łazience, to fuga 1,5 mm nie wchodziłaby w grę, musiałaby być szersza.

Masinta-to na bank antracyt, pasuje idealnie:)

masinta
03-06-2011, 12:32
Masinta-to na bank antracyt, pasuje idealnie:)

Przed chwilą kupiliśmy antracyt, mam nadzieję, że będzie pasował też do grafitowych kwadratów na podłodze. Do "białych" na ścianie wybrałam kolor srebrny z Mapei. Może ktoś się przyłączy do wątku i napisze jaką dał fugę do białych Metalic?

_Lina_
03-06-2011, 14:09
U nas chyba to był jaśmin, mapei albo sopro. Do silverów antracyt, a do grafitów czarna.

kkkamilka
06-06-2011, 20:15
hmm.... ja uważam , że jak któś lubi czerwony to ta płytka jest niepowtarzalna! :-)

amator33
06-06-2011, 20:39
aktualnie zakochałam się w płytkach Italia z Końskich. Tez sa z czerwonym.

Andrewhoopoe
13-06-2011, 07:22
Płytki z końskich też mi się podobają i gdyby nie to że są matowe już miałabym je u siebie. Podchodziłam do tej kolekcji kilka razy i ostatecznie zawsze ich matowość powodowała ze rezygnowałam. Nie wiem jakoś bezpieczniejsze wydają mi się w połysku . Fajne też są Oxford i bardzo przystępne cenowo, ale biało czarne z odrobiną czerwieni a już jedną łazienkę mam biało czarną. Sama nie wiem co wybrać. Do dolnej łazienki, niewielkiej wybraliśmy piumettę biało czarną. Została łazienka górna. Niby spora ok. 10 m2 ale w sumie mało przestrzenna ze względu na wstawioną ścianke w literze L zasłaniającą kibelek i bidet. Więc niby spora ale nie do końca. Zaczynam sądzic że zostanę bez płytek do tego pomieszczenia :( Mam chyba zupełnie wykluczające się wymagania.
Ze względu na tę dodatkową ściankę chciałbym chyba jakąś jasną kolekcję ale z ciemną podłogą ( ciemną oznacza nie białą i nie kremową). Beżobrązy to ostateczność. Większość kolekcji które mi się podobają jest czarno biała .Zastanawiam się nad Loreną szaro białą, Cydonią z Paradyża - ale obawiam się że dwie łazienki czarno białe szybko mi się przejedzą . Stąd pomysł na Infinitę. Rozważam jeszcze kolekcję Lazio z bursztynowymi dodatkami ( dekor z tej serii taki szlaczkowaty zupełnie do mnie nie przemawia) . Podoba mi sie płytka Aparici Angel ale niestety nigdzie nie mogę jej pomacać a juz nie ufam moim miłościom monitorowym . Zaczęłam tez rozważać niebiesko białą łazienkę. Myślałam o kolekcji Linero ( bez kwiatka) w połączeniu z jakąś fajna mozaiką lub o sensual ale chyba ta kolekcja wyjdzie trochę za drogo dla mnie.

kamilko zaglądasz tu jeszcze ? która kolekcja według Ciebie daje szanse na ciekawą i niezbyt kosztowną aranżację? Ku czemu się kierować? Mogłabyś mnie troszkę naprowadzić na właściwie tory ? Co ma szansę przy takiej łazience ładnie zagrać? Mam wrażenie że nie da się jej fajnie zrobić.

Oliwkowo
13-06-2011, 13:14
Witam,
dawno mnie tu nie było, odpowiadając na wasze pytania u nas mamy fugę mapei: i tak do grafitów mamy czarną fugę a do białych silver grey, jasno szary. Nasza łazienka już na ukończeniu, ściany pomalowane na turkusowo, ale zdjęć jeszcze nie mam. Przeprowadzkę planujemy na początek lipca, więc jak już wszystko będzie lśniło to wrzucę parę fotek. A jeśli chodzi o rozmiar płytek, to rzeczywiście nie trzymają rozmiarów, czarne były dłuższe od białych no i do tego jeszcze trochę wypukłe. Cygara też miały troszkę inny rozmiar, więc był mały problem z ułożeniem, ale na szczęście już po wszystkim. Płytki ogólnie piękne, gdybym miała jeszcze raz wybierać to tez bym się na nie zdecydowała :-) tylko bym zmieniła ekipę :-)
Na razie wklejam te co mam.

609136091460916

kkkamilka
15-06-2011, 20:44
oczywiście , że zaglądam :) zacznijmy od tego rzutu :-) skąd ten abstrakcyjny układ? i czemu wc z bidetem jest w innym pomieszczeniu? co jest wc a co bidet?

angy
19-06-2011, 19:21
Obiecane fotki kuchni.
Mam nadzieję, że coś dojrzycie, bo fotograf ze mnie marny;)

gosiaczek104
03-07-2011, 20:23
hej:)
jestem na etapie wybierania płytek do łazienki i co prawda byłam nastawiona na braż-beż ale na wystawie w salonie łazienek jak zobaczyłam szarą organze to się bardzo nimi zauroczyłam!chcaiłabym sobie zrobić projekt wizualizacji i tu moja prośba-mógłby ktoś mi napisać z jakiego programu korzystał do wizualizacji zawirającego te płytki? zgóry dzięki

Magda i Michał
04-07-2011, 19:27
hej:)
jestem na etapie wybierania płytek do łazienki i co prawda byłam nastawiona na braż-beż ale na wystawie w salonie łazienek jak zobaczyłam szarą organze to się bardzo nimi zauroczyłam!chcaiłabym sobie zrobić projekt wizualizacji i tu moja prośba-mógłby ktoś mi napisać z jakiego programu korzystał do wizualizacji zawirającego te płytki? zgóry dzięki
Program: Pro100, a wzór płytek można pobrać ze strony producenta.

Kociara
05-07-2011, 08:39
Uprzedzam, ze te płyki sa bardzo krzywe :( Nie polecam. Oczywiscie mieszczą sie w tzw. "normach", ale do normy to im wiele brakuje, niestety...
I jeszcze dodam, ze wielkość dekorów tez jest inna niz płytki podstawowej.

gwiazdka_t
08-07-2011, 08:14
WItam serdecznie. Mam dość naglącą sprawę. Własnie jestem tuz przed wyborem plytek na podloge do kuchni i przedpokoju. Barzo podoba mi się własnie Gres Metalic Biały. Pojawia się jednak pytanie praktyczne czy łatwo czyści się zabrudzenia na nim, czy brud mocno wchodzi w te rowki czy wyżłobienia? Bardzo proszę o pomoc, najlepiej jak najszybciej.

Matilde1
17-07-2011, 10:40
Macie może ten gres na zewnątrz? Jak się sprawuje? Jak wygląda utrzymanie w czystości i czy nie jest śliski?

pozdrawiam

edak
29-07-2011, 12:07
podłączam się do powyższego pytania. Chciałabym Naturalle brąz położyc na balkonie

ZBG
09-08-2011, 13:02
No cóż, stałem się posiadaczem płytek LINERO. Zarówno górna jak i dolna łazienka zrobione są w tej płytce. Zły jestem bo kierowałem się marką a nie rzeczywistą opinią rynku. Coś mnie tknęło jak sprzedawca sugerował płytki innego producenta, ale nie bardzo chciałem słuchać o trudnościach w reklamacji. Dzisiaj już ponad miesiąc mija a robota stoi. Płyki krem na podłogę w jednej dostawie z jedną datą produkcji i oznaczeniem odcienia, mają w rzeczywistości dwa wyraźnie różne odcienie. Część płytek została wyłożona, ale po zauważeniu różnicy natychmiast zostały ściągnięte. Wyglądało to fatalnie. Dział jakości po paru tygodniach stwierdził że są różnice i zaproponował najpierw 20 a później 40% upustu. Upust w niczym nie rozwiązuje problemu, łazienka na którą wydałem kupę kasy, wygląda paskudnie z tą mieszaniną płytek na podłodzę, tego nie da się położyć. Dodatkowo jeszcze rozmiar inny. Jedynym wyjściem jest wymiana płytek lub przesłanie jednego z odcieni aby udało się złożyć jednolitą podłogę. Na drugą łazienkę też poszedł krem, ale tam odcień jeszcze inny.

ikaria
10-08-2011, 23:15
Skoro została tylko jedna to zostaw sobie na zapas.Zawsze mogą się przydać.Szczególnie jeśli jest to ciemny kolor.Ciężko potem dokupić płytki w tym samym odcieniu.

BEST_ia
12-08-2011, 12:27
Tak wyszła nasza:
https://lh6.googleusercontent.com/-FIUrgJztPpU/TkUIA7SKC1I/AAAAAAAAAIQ/dkj8JSW3sM4/s640/Resize%2Bof%2BIMG_0511.jpg

BEST_ia
12-08-2011, 12:29
i dalej :) Polecam bardzo organze, kolor działa bardzo kojąco.

BEST_ia
12-08-2011, 12:37
https://lh4.googleusercontent.com/-m-lItwN-VwU/TkUIT9wITSI/AAAAAAAAAIc/yZI4e99L9cQ/s912/Resize%2Bof%2BIMG_0518.jpg

BEST_ia
12-08-2011, 12:39
https://lh4.googleusercontent.com/--b3U1OplYWs/TkUIR3UlkfI/AAAAAAAAAIY/WWctsspO7PA/s912/Resize%2Bof%2BIMG_0517.jpg

ZBG
13-08-2011, 12:37
Płytki wyciągnięte z jednej paczki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/792311b197fc4cb2.html

madzia.a
18-08-2011, 12:52
Czy ktoś ma listwy Naturale złote bądź srebrne? Nie pamiętam jak one na żywo wyglądają. Co o nich sądzicie?

Gusia82
09-09-2011, 18:52
Witam,
jestem tu nowa i zagoszcze tu raczej na krótko bo ja tylko (przynajmniej narazie) remontuję łazienke.
Potrzbuję Waszej pomocy mianowicie wybrałam płytki właśnie z Opoczna kolekcja Zebrano, płytki na ścianę jasne kremowe, meble maja być na wymiar brązowe, dekor wokół dużego lustra brązowy, obudowa wanny brązowa i ewentulnie jescze jakieś dekory lub część ściany w brązie a podłoga... i tu liczę na waszą pomoc. Oglądając Wasze łazienki i projekty bardzo spodobała mi się podłoga z jasnych płytek i ewentualnie pare płytek brązowych. Ze względów praktycznych też pasuje jasna podłoga gdyż łazienka ma prawie 10 m2 i małe typowo łazienkowe okno więc ciemna podłoga mogłaby zbytnio przyciemnić łazienkę. Skoro jasne płytki to też jasna fuga i obawiam się, że ta jasna fuga po paru latach użytkowania będzie szara, brudna i nie dająca się domyć. Czy mam rację? Zastanawiam się żeby dać brązowe fugi i było by po problenie ale czy będą pasować? Nie spotkałam u Was w projektach (lub nie zauważyłam) jasnej podłogi z brązowymi fugami. Co proponujecie?
Zadowoleni jesteście z wyboru tych płytek? A fugi jakiej firmy wybrać? mogą być atlasa?
Pozdrawiam

zyga350
10-10-2011, 21:38
Witam. Na jaki klej, biały czy szary, kładliscie NATURALE KREM. czy szary klej nie przebarwia tego gresu. Pozdrawiam

ikaria
11-10-2011, 22:07
Klej kładzie się na spód płytek;) Wystarczy tylko zaimpregnować gres za pomocą środków do tego specjalnie przeznaczonych.Gres Naturale jest doskonałej jakości,więc można go kłaść na tarasy,balkony oraz do wnętrz ze spokojem,że będzie nam służył przez długi czas.

Aantenka
07-11-2011, 08:09
Witam,

bardzo pomógł mi ten wątek przy podejmowaniu decyzji odnośnie mojej szarej łazienki, więc podzielę się swoimi doświadczeniami.
Łazienka - 5m2 w bloku, już gotowe, choć jeszce niewiele używane, więc nie mogę wypowiadać się za bardzo w kwestii utrzymania czystości.
Co do wyglądu płytek - zapewniam, że prezentują się naprawdę pieknie :) - na ścianach szarość + biel z dominacją bieli i mozaiką, na podłodze szarość. Fugi na ścianach białe Atlas również przy szarych płytkach (nie mieliśmy czasu na kombinowanie ) a na pododze szara 35 atlas. CZerwone dodatki.

Do wyboru tych płytek nas przekonał odcień szarości - nie za ciemny i nie za jasny oraz cena ( płytki amanda alex były równie pięknie szare, ale cena nie na naszą kieszeń). Rozważaliśmy jeszcze płytki z Oxford i Italia z Ceramiki Końskie, ale w momencie, gdy my kupowaliśmy mieliśmy problem, żeby gdziekolwiek znaleźć je na żywo - teaz są w każdym leroy merlinie... ;)

Kilka natomiast uwag praktycznych - płytki faktycznie do najrówniejszych nie należą, a z mozaiką glazurnik przeżywał prawdziwą gehennę. Polecam zatem dokładne rozważenie ilości mozaiki, chyba że macie glazurnika-dłubacza, który z poziomnicą w ręku i miarą w oku będzie klejem nadrabiał niejednakową grubość a potem wszystko ładnie dopracuje fugą. U mnie - gonił nas czas - nie wszystko się udało tak perfekcyjnie jak bym chciała :(.
Druga uwaga (już wcześniej miał ktoś podobne refleksje na tym wątku) - zalecam zdecydowaną powściągliwość w dekorach, zwłaszcza, jeśli łazienka ma służyć kilku osobom. My mieliśmy łazienkę projektowaną, więć widzieliśmy wszystko na wizualizacji, którą byliśmy zachwyceni. Natomiast aktualnie, kiedy łazienka jest gotowa, jeszcze pozbyłabym się jeszcze kilku elementów mozaiki. Łazienka w naszym mieszkaniu jest jedyną łazienką dla całej rodziny i okazuje się, że wystawione i używane drobiazgi stanowią "mozaikę' samą w sobie.( Nie wiem jak u innych, ale u mnie nie da się wszystkiego opanować w szafkach.)
Jeśli ktoś chciałby materiał wizualny, zapraszam na priv.

ngel
09-11-2011, 08:03
widzę, że nie dałam zdjęć skonczonej łazienki- bardzo przepraszam i już się poprawiam
oczywiście sorry z jakość zdjeć
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/IMGP3235.jpg
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/IMGP3239.jpg
jakby kto miał wątpliwości to to jest ten szary tylko na zdjęciach dupianie wychodzi
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/IMGP3236.jpg
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/IMGP3238.jpg
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/IMGP3242.jpg
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/IMGP3240.jpg
http://i274.photobucket.com/albums/jj260/ngel_01/IMGP3244.jpg kinkiet do wymiany kiedyś....

nataliik
12-11-2011, 17:16
Mnie z tej kolekcji zachwyciła mozaika, którą zastosowałam na ścianie prysznicowej.https://lh4.googleusercontent.com/-2XP8d5vKy-I/TtIl6UgAp7I/AAAAAAAAAfE/VUdZ-CNPgFU/s512/70.11.11.2011%252520%25252815%252529.jpg

pasikonik10
17-11-2011, 19:53
pokaz wiecej.......!!!!!!!!!!!!!!!!

essita
02-12-2011, 20:44
Podbijam temat

martysia-k
15-12-2011, 12:56
Witajcie,

moja łazienka nadal jest w stanie wykańczania (aż wstyd że od prawie 2 lat).

Mam niestety tylko zdjęcia z okresu zaraz po położeniu płytek.

Może posłuży moja aranżacja komuś za inspirację

https://lh4.googleusercontent.com/-nrH-d8z3JtE/SsYh0SaUu0I/AAAAAAAAIfY/-LS5XDeOwcY/s720/DSC_0072.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-CMyDkNtRJQQ/SsYhzuEgvUI/AAAAAAAAIfU/0nqsNmtyzcM/s512/DSC_0071.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-c29-9tZc5Xo/SsYhzJ7l8aI/AAAAAAAAIfQ/tEozeTJpSbA/s512/DSC_0070.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-gPTYzo7AmiQ/SsYhyY0LNWI/AAAAAAAAIfM/XMpxUJY5gM8/s512/DSC_0069.JPG
https://lh6.googleusercontent.com/-XR8GPJOFNKY/SsYhw-akmTI/AAAAAAAAIfE/DMW2P7vJZhM/s512/DSC_0067.JPG

agalind
14-01-2012, 15:44
Planuję położyć Organzę biało-szarą i mam pytanie o jakość płytek. Są proste, czy nie ma na co liczyć? Jakiej szerokości musi by fuga? Jaki kolor fugi wybraliście? Dziękuję za góry za pomoc. Pozdrawiam.

frelka
14-01-2012, 21:20
Ja mam zamiar zaszaleć i chcę z Opoczna: WC - Amarante (białe i grafitowe), łazienka - Metalic (białe i grafitowe, może trochę silver) oraz podłoga w części dziennej - Nodo (szare).

No i mam pytanie o gres metalic w rozmiarze 30x60 - nadaje się na podłogę? Proponowane przez producenta 30x30 jakoś mnie odrzuciły.

A może jakieś zdjęcia powyższych kolekcji w Waszych domach?

agalind
15-01-2012, 16:07
Planuję położyć Organzę biało-szarą i mam pytanie o jakość płytek. Są proste, czy nie ma na co liczyć? Jakiej szerokości musi by fuga? Jaki kolor fugi wybraliście? Dziękuję za góry za pomoc. Pozdrawiam.

Nikt nie pomoże?

Liwko
15-01-2012, 16:14
Nikt nie pomoże?

Jutro pomogę:D

agalind
15-01-2012, 16:20
Dziękuję i trzymam za słowo;)

Liwko
16-01-2012, 18:33
Płytki są proste. Fuga biała 3mm;)

frelka
16-01-2012, 19:22
Może ktoś napisze o tych kolekcjach: Amarante, Metalic, Nodo?

andrea_l
16-01-2012, 22:55
Witam.
Frelka - ja mam Amarante z Opoczna. Chciałam połączyć grafitowe i krem oraz dekor centro. Zakupiłam stosowną ilość płytek i glazurnik przystąpił do pracy. Położył najpierw grafitowe na jednej ścianie, a następnie na drugiej zaczął kłaść kremową strukturę i nijak się te płytki nie chciały zgrać z grafitowymi, bo były za duże po 2 mm na długości i szerokości, a ponieważ mniejsze płytki zostay już położone na jedną ścianę, to tych dużych nie dopasuje się w żaden sposób, chyba żeby je obcinać. Płytki niby kupione w I gatunku. Co się okazało. Ano, że producent produkuje je wprawdzie w I gatunku, ale w różnych grupach wymiarowych. Są 4 grupy wymiarowe. Na każdym pudełku jest podany ten sam wymiar, ale jeszcze dodatkowo informacja o grupie wymiarowej. I tak jeśli np. kupujesz płytkę o wymiarach 29,7 x 59,8 to wcale nie oznacza, że takie właśnie dostaniesz, bo z drugiej grupy wymiarowej będą mniejsze, ale przynajmniej bardziej zbliżone do ideału, natomiast jeśli kupujesz z 4 grupy wymiarowej - to te będą większe i będą najmniej zbliżone do ideału. Ja właśnie dostałam płytki z różnych grup wymiarowych. Uważam, że tu sprzedawca nie dopilnował tego, by sprzedać wszystkie jednakowe, ja nie muszę tego wiedzieć, że są jakieś grupy wymiarowe. Płytki same w sobie są bardzo ładne, ale trzeba dopilnować sprzedawcy, by sprzedał je w ramach jednej grupy, bo potem to tylko kłopoty i nieprzewidziany stres.
pozdrawiam

frelka
18-01-2012, 09:56
andrea_l, dziękuję Ci bardzo. Cenne uwagi!

Czy macie doświadczenia ze sklepami internetowymi i ich asortymentem z Opoczna?

agalind
18-01-2012, 19:55
Płytki są proste. Fuga biała 3mm;)

Dziękuję:)

Aantenka
26-01-2012, 20:40
Nikt nie pomoże?

Nie wiem, czy temat aktualny, ale informacje których szukasz są też w moim poście #1170. Trzy posty nad Twoim pierwszym zapytaniem o biało szarą Organzę.
Aha, dodam, że całość mojej wypowiedzi aktualna i uzupełniam, że proste w utrzymaniu czystości.

zyga350
30-01-2012, 17:53
Witam. Kupowałem opoczno zebrano krem i brąz. Na podłogę z tej seri kafle ok natomiast ścienne to tragedia.Nie trzymają wymiaru.Kupowałem też tubądzin Harion oraz Nową Galę concept i to polecam.

ewik_m
08-02-2012, 19:29
podbijam temat

Viga
21-02-2012, 10:51
Liwko - a jak wygląda sprawa dekor-płytka podstawowa? Bo doczytałam się, że nie trzyma wymiaru?
Obejrzałam sobie ponownie Twoje zdjęcia i zaskoczyło mnie, że płytki tak sobie oceniasz. Okazało się, że ja już dawno temu skopiowałam Twoją łazienkę do moich inspiracji, nie wiedząc wtedy, jakie płytki masz na ścianie. ;)
A jeszcze nie pamiętam, czy ta organza jest błyszcząca czy matowa? Oglądałam w sklepie, ale nie zwróciłam na to uwagi.

Aantenka - czy mogę prosić o zdjęcia na priv? Wprawdzie przymierzam się do ciepłych odcieni organzy, ale boję się przedobrzyć w dekorach.

Liwko
21-02-2012, 10:55
Liwko - a jak wygląda sprawa dekor-płytka podstawowa? Bo doczytałam się, że nie trzyma wymiaru?
Obejrzałam sobie ponownie Twoje zdjęcia i zaskoczyło mnie, że płytki takie sobie oceniasz. Okazało się, że ja już dawno temu skopiowałam Twoją łazienkę do moich inspiracji, nie wiedząc wtedy, jakie płytki masz na ścianie. ;)
A jeszcze nie pamiętam, czy ta organza jest błyszcząca czy matowa? Oglądałam w sklepie, ale nie zwróciłam na to uwagi.

Z dekorem nie ma problemu (przynajmniej w mojej serii nie było), za to na bank na podłogę nie kładł bym już z tej serii!!! Kładź Wodentica. Jak nie będę miał co z kasą robić to je wywalę i też położę. Na tej Orgaźmie wszystko widać!!!

noworsylwia
21-02-2012, 17:03
odradzam serie OPIRUS czegos takiego sie nie spodziewalam a cena nie byla "promocyjna". Plytki nierowne,krzywe i roznica w dlugosci do 4mm.

Viga
21-02-2012, 17:26
Na płytki podłogowe nie patrzyłam, więc nie wiem, jak wyglądają. Byłam dzisiaj w sklepie z kafelkami i obejrzałam sobie płytki podstawowe organzy. Są matowe. Ale trudno. Tylko ja dalej nie jestem pewna, czy brać ecru (które dla mnie mało są ecru) czy białe. Trochę zaczynam bać się, że łazienka wyjdzie mdło. :( A z woodentica zrezygnowałam - obejrzałam sobie dzisiaj nową galę i jej kolor bardziej mi się podoba. No cóż - kobieta zmienną jest ... ;)

Acha! Mogę Cie jeszcze pomęczyć? Jaką masz umywalkę i wannę? I jaki jest rząd wielkości kasiorki za taką szafkę z drzewa merbau? Zbieram dane, żeby na coś się zdecydować.

Liwko
21-02-2012, 17:33
Jutro odpowiem, dzisiaj czas na śledzie:D

Viga
29-02-2012, 10:38
No i dobrze, że na podłodze będę miała inne płytki, bo sprawdziłam "organoleptycznie" ;) (czyli polałam kafelkę wodą z mydłem) organzę i utrzymanie jej w czystości może być problemem. Faktycznie wszystko na niej widać. :bash: Trzeba będzie chyba po każdym prysznicu nie tylko ściągać wodę z kabiny ale i z tych płytek. A jak Wy sobie radzicie? Dodam, że płytki już zamówione.

Liwko, pytania wyżej już są nieaktualne. :P

Liwko
29-02-2012, 10:45
O kuźwa, zapomniałem:(
Ale z tą Orgazmą jak widzisz miałem rację:)

Viga
29-02-2012, 11:28
No miałeś, miałeś. Tylko teraz to napisz, jak sobie z nią radzisz pod prysznicem? ;)

Liwko
29-02-2012, 11:29
No miałeś, miałeś. Tylko teraz to napisz, jak sobie z nią radzisz pod prysznicem? ;)

Ja mam pod prysznicem otoczaki:)

piotrkro
03-03-2012, 07:47
Witam, ma ktoś może jeszcze jakieś zdjęcia z położonym gresem opoczno snake? pozdrawiam

duś
03-03-2012, 12:28
mam wucet w snake brown gold.
polecam te kafle - rewelacyjne w utrzymaniu, ale cięcie ich to koszmar (do kamieniarza jeździłam z tymi płytami, które wymagały dociecia)

piotrkro
03-03-2012, 17:00
a masz może jakieś zdjęcia tego snake? interesuje mnie różnica między krem a beż, nie mogę nigdzie w klepach znaleźć beż, a inne kolory maja.

duś
03-03-2012, 17:33
nie mam ani kremowych ani beżowych.
żadnych zdjęć tych kolorów tez nie posiadam.

kremowe natomiast są bardziej białe, beżowe maja kolor kawy z duża ilością mleka (te jaśniejsze mi osobiście podobają się bardziej). dziwie się, że masz problem ze znalezieniem ich na jakiejś ekspozycji - półtora roku temu były niemal we wszystkich marketach budowlanych

piotrkro
03-03-2012, 17:35
niestety w Trójmieście są wszystkie oprócz beżu

duś
03-03-2012, 17:35
p.s. pobaw się wyszukiwarka, był cały wątek o snake'ach, a któraś z uzytkowniczek wrzuciła tam foto swojej czarno-białej snake'owej łazienki. nie pamietam jej nicka


ja tez z trojmiasta - beżowe widziałam w cortinie w matarnii, w chemii w Oliwie i w sasiednim lm, poza tym w obi i w praktikerze. to było jakiś czas temu, ale mieli pełna kolekcje

piotrkro
03-03-2012, 17:40
Cortiny już nie ma w województwie pomorskim, wycofali się z północy, w chemii byłem dziś i nie ma w ogóle snake, ps. chemii w oliwie już nie ma przenieśli się na kowale.

piotrkro
03-03-2012, 17:47
Snake to imitacja skóry węża. to ciemniejsze miejsce to grzbiet. Tak to wygląda po ułożeniu
http://img687.imageshack.us/img687/1626/imag0045m.th.jpg (http://img687.imageshack.us/i/imag0045m.jpg/)
pozdrawiam i sorka za słabą jakość zdjęcia. Nie masz sie czym przejmować. Płytki wyglądaja spoko :)

to jest snake brąz i snake krem czy beż?

duś
03-03-2012, 17:47
mówiąc cortina mam na myśli ten sklep na matarnii, a chemia byla przeniesiona do sąsiedniego budynku, ale być może faktycznie chwilowo są już tylko na kowalach.
w takim razie zostaje ci chyba tylko przeszukanie forum - jakby co służę zdjęciem Brown Gold, bo u mnie tylko te (no i brązowa listwa)

Klesia
04-03-2012, 08:50
Hej,
a czy ktoś z Was ma w łazience kolekcję SALONIKA z Opoczna?
Pozdrawiam

Jasylwek
04-03-2012, 22:35
Witam
Poszukuję opinii, a najlepiej i zdjęć z realizacji plytek z kolekcji FUSION. Mam nadzieje, ze w koncu uda mi sie spotkać kogoś, kto może cos o tych plytkach powiedziec :)

kkkamilka
14-04-2012, 07:04
a mam pytanie czy kupiłas w salonie czy w markecie?

chagall
15-04-2012, 18:55
Witam, bardzo proszę o pomoc w podjęciu bardzo ważnej dla mnie decyzji dotyczącej wyboru płytek!!!:yes:
Decyzja jest naprawdę trudna, gdyż chcę zachować spójność w naszym nowym domu i położyć wszędzie, gdzie mają być, czyli wiatrołap, hol, otwarta kuchnia, salon wokół kominka, łazienka, a także podcień wejściowy i taras wraz ze schodami te same płytki (będzie tego ze 100m2, albo lepiej), dlatego muszą być "moje" i muszą być "dobre" do tych wszystkich rodzajów pomieszczeń.
Bardzo podobają mi się gresy szkliwione NAXOS!!! i FOSSILE SLATE!!!
Czy ktoś z Was je ma???
Czy bardzo widać na nich piasek i inny brud? (mam golden retrievera)
Czy ktoś z Was ma je także na ścianach (kuchnia, łazienka)? (mam taki szalony pomysł)
Czy są stosunkowo równe i łatwe do cięcia?

Za każdą informację z góry dziękuję :)

chagall
05-05-2012, 19:14
Pytania są już nieaktualne - wczoraj zrezygnowałam z Opoczna, po tym wszystkim co usłyszałam od sprzedawców!!! o jakości ich płytek!!!

miniak_29
05-05-2012, 19:22
Chagall napisz co sie dowiedziałas o płytkach z Opoczna?

duś
05-05-2012, 20:03
mam. i nie narzekam :)

Magdalenkaa
05-05-2012, 20:41
Pytania są już nieaktualne - wczoraj zrezygnowałam z Opoczna, po tym wszystkim co usłyszałam od sprzedawców!!! o jakości ich płytek!!!

a ja mam pytanie na co sie zdecydowalas? co bylo zachwalane jak nie opoczno?

chagall
05-05-2012, 21:58
Ludzie!!! Zaglądałam tu od 20 dni oczekując jakiejkolwiek odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i nic. Już myślałam, że nikt tu nie zagląda, ale gdy dzisiaj napisałam, jak się okazuje, "sensacyjnego" newsa, jest odzew!!! Dobra - czekałam na odpowiedź i się nie doczekałam, więc teraz ja odpowiem.

Byłam w trzech różnych sklepach i usłyszałam w nich od sprzedawców mniej więcej to samo:
- płytki Opoczna są słabej jakości!!! Gdy w 2008 roku nastąpiła fuzja z inną firmą, położono "lachę" na Opocznie, gdzie stare i wytłuczone maszyny produkują kiepskie płytki,
- trzech sprzedawców stwierdziło, że sami nigdy nie wybraliby Opoczna!!! (w tych sklepach oprócz Opoczna były jeszcze przynajmniej trzy inne firmy, które wskazywali jako lepsze - nie będę robiła reklamy innym firmom z sentymentu dla Naxosów i Fossile),
- jest na nie najwięcej reklamacji - nierówne, jakieś kołyski? (mam w obecnym mieszkaniu Opoczno, które 10 lat temu kładł osobiście mój mąż i pamiętam, że też nie były zbyt równe - chciałam znów zaryzykować, gdyż wybrane gresy po prostu bardzo mi się spodobały),
- podobno Naxos, mimo, że jest w ofercie został właśnie wycofany - w salonie firmowym powiedziano mi co prawda, że zamówienie może być zrealizowane za dwa tygodnie, ale w innym sklepie pani sprawdziła w swoim komputerze i powiedziała mi, że Naxosy są wycofane z produkcji!!!

Szukam od nowa!!! Nie będzie łatwo, ale mam nadzieję, że znajdę inne, lepsze, moje!!!

duś
05-05-2012, 22:30
(...)
Bardzo podobają mi się gresy szkliwione NAXOS!!! i FOSSILE SLATE!!!
Czy ktoś z Was je ma???(...)
Jeśli nikt nie ma akurat tych kolekcji, o które wyraźnie zapytałaś, to się nie dziw, że brak odzewu. Sorry, ale nie powiem Ci, jak się sprawują u ciotki drugiej żony kuzyna mojego sasiąda..., która przypuszczalnie może je mieć na podłodze...

Ogólnie zaś do wyrobów Opoczna zastrzeżeń nie mam. Nie dziw się więc, że się ludzie dopytują na jakiej podstawie formułujesz tak ogólną negatywną opinię, tym bardziej, że to popularna firma.
U mnie zaś ani gresy, ani zwykłe kafle nie były wypaczone, nierówne i są bardzo łatwe w utrzymaniu.

(Co więcej, wycofanie z produkcji wcale nie musi oznaczać, że to z powodu dużej liczby reklamacji. Zazwyczaj dotyczy to po prostu odświeżania oferty)

chagall
06-05-2012, 00:13
duś - ja też uwielbiam moje stare Lakme z Opoczna, ale po tak miażdżącej krytyce firmy i to ze strony ludzi, którzy mogli nic nie mówić, tylko sprzedać mi te moje 100m2 i na tym zarobić, uwierz, że pojawiają się duuuuuuże wątpliwości, żal i wściekłość, że twoje wymarzone płytki nie będą jednak twoje!!! :(

beata2ch
19-07-2012, 14:09
Ostrzeżenie.
Kupiłam z opoczna serię baricello i okazuje się,że to straszne nieporozumienie.
Nie dość,że każdy kolor płytek z innej daty produkcji,wymiary różne,opakowania
poniszczone a najgorzej to,że są wypaczone-łódki.a płytki rzekomo 1 gatunek za nie małą
kasę,gdzie firma ma kontrolę jakości chyba na papierosie bo nie na linii produkcyjnej!
Położenie ich to masakra aż boję się jaki będzie efekt końcowy i że będą z czasem pękać na ścianie.
Kupcie lepiej płytki innej firmy bo opoczno zapomniało,że to klient daje im pracę i opinię a normy,
certyfikaty iso to legenda powinni im je poodbierać,bo płytki 1 gatunku to nawet nie 3 gatunek....

widat06
30-08-2012, 09:23
Witam

Ma ktoś płytki Carrara Opoczno? Bardzo mi się podobają, ale nie chcę do nich białej fugi tylko popielatą. Proszę o jakieś opinie o tych płytkach, jak z utrzymaniem czystości, czy są ok. No i najważniejsze czy dobrze wyglądają z szarą fugą. Mile widziane zdjęcia.

Będę wdzięczna za odpowiedź :)

karol56789
30-08-2012, 10:24
http://www.eplytki.pl/index.php?s=aranzacje&id=11185&nazwa=FUSION&kolekcja=FUSION
na tej stronie jest aranżacja z kolekcją fusion :))
Pozdrawiam

GabrysiaBP
30-08-2012, 19:54
Ja tam uwielbiam moje Opoczno,proste,równe,bezproblemowe.Ludzie sprzedawcy to handlują tym na czym mają większą marżę albo obiecane wczasy np.z Paradyża i wiadomo,że będą odradzali coś z czego nic dodatkowego nie mają.Przez takie właśnie podejście mojego pracodawcy zwolniłam się po 10 latach pracy,bo kazano mi sprzedawać to z czego mają gratisy a nie to czego chcą klienci.

jacob21_co
02-01-2013, 15:51
Witajcie Forumowicze

Pragnę wykończyć swoją łazienkę płytkami Opoczno z serii Opirus
Zwracam się z prośbą do osób które mają u siebie łazienki wykonane z tych właśnie płytek, o udostępnienie zdjęć gotowych łazienek oraz o podzielenie się informacjami czy są one trudne w utrzymaniu i ogólnie o komentarz na temat wyboru tych płytek.

Zdjęcia oraz informacje będą dla mnie inspiracją i pomogą mi podjąć decyzję w jaki sposób wykończyć moją łazienkę.
Zainteresowanym podaję mój adres mailowy [email protected]

Z góry dziękuję wszystkim, którzy postanowią mi pomóc, pozdrawiam.:bye:

kasia&tomek1
13-02-2013, 11:37
Gdyby ktos mial ochote zobaczyc lazienki w salonice opoczno to z ochota moge umiescic zdjecia. Zrobilam dwie lazienki i ubikacje w tych plytkach-dla mnie sa super;)

POLO81
17-02-2013, 09:56
Czy ma ktoś kolekcję avangarde? żona już zdecydowana a ja się zastanawiam?

monia222b
17-03-2013, 15:23
Czy ma ktoś kolekcję avangarde? żona już zdecydowana a ja się zastanawiam?

Ja również dołączam sie do prośby o opinię w sprawie płytek Avangarde - dziś wpadły mi w oko te płytki, jestem ciekawa czy jesteście z nich zadowoleni:) pozdrawiam

adrria77
01-04-2013, 10:59
Witam, jakoś mało posłów ostatnio, mam nadzieję że temat się rozwinie jednak.
Ją zakochałam się w kolekcji Fusion, ale płytki z opoczna zostały mi odradzone. Argumenty jak u chagall, płytki są nierówne, często poobijane, różnią się odcieniem. Ciekawa jestem czy to opinia pani z salonu tylko, czy klienci więc i forumowicze odczuli również ostatnio że jakość opoczna pozostawia wiele do życzenia...

zió
01-04-2013, 21:56
a
Ja również dołączam sie do prośby o opinię w sprawie płytek Avangarde - dziś wpadły mi w oko te płytki, jestem ciekawa czy jesteście z nich zadowoleni:) pozdrawiam

zió
01-04-2013, 22:11
jestem w trakcie reklamacji płytek Opoczno Avangarde. Płytki są krzywe i w różnych odcieniach. W odpowiedzi na reklamację dowiedziałam się, że płytki o wym. 30/60 cm mogą różnić się w swoich rozmiarach nawet do 2,7 mm. Więc już pożegnałam się z fugą 1,5 mm. Choć w katalogu płytek Opoczno możemy przeczytać, że można układać je z fugą 1 mm. Zostałam na święta z rozpoczętą łazienką. Na infolinii "O" dowiedziałam się, że powinnam była sprawdzić na każdym opakowaniu datę produkcji i kalibrację płytek, ponieważ to ma wpływ na ich kolor i kształt. W Wielką Sobotę zostałam poinfor. że w Opocznie nie ma płytek w odcieniu, który znajduje się na ścianie w mojej łazience. Aktualnie hurtownia walczy z Opocznem, a sklep umywa ręce. Mnóstwo nerwów, armatura cała skompletowana, a łazienki brak. Nie wspomnę już o glazurniku. Pozdrawiam. Ps. Otrzymałam 3 odcienie S1, C1. A2. Ale dowiedziałam się o tym dopiero jak pierwsza ściana została zrobiona. Proszę trzymajcie za mnie kciuki.

reniaaa
02-04-2013, 21:49
witam, czy ktos kupował płytki z kolekcji TANAKA ???

beata2ch
05-06-2013, 11:05
Nam kolejną reklamację odrzucili wmawiając po raz kolejny,że klient widział co kupował,mimo iż płytki sprowadzane były na zamówienie-więc nie widział.a oni płytki robią w normie,po prostu najlepszy towar.żenada.wina zawsze klienta,bo głupi kupił opoczno pamiętając,iż kiedyś robili dobre płytki.nieporozumienie.pan od reklamacji porażka pisał w kółko jedno i to samo jakby nie rozumiał o co chodzi.powodzenia z reklamacją-opoczno to jedyna firma,z którą się spotkałam podczas budowy domu,której tak bardzo nie zależy na klientach i opinii...

lewka
07-06-2013, 09:03
Witajcie. Jestem po gruntownym remoncie mieszkania. Łazienka już prawie gotowa, więc zamieszczam zdjęcia i opinie nt. płytek Opoczno Avangarde.
Po pierwsze płytki kupione były na stoisku "kiermasz", II gatunek. Dużo czasu należało poświęcić, aby wybrać płytki bez defektu.Udało się w 95%. Niestety część z nich była nierówna, ale ekipa remontowa bardzo dobrze sobie z nimi poradziła. Płytki były z jednej partii produkcyjnej więc nie było różnic w odcieniach. Poniżej zdjęcia: 194290194291194292194293

simonco
21-09-2013, 22:20
Kolekcja opoczno misty stone - PORAŻKA! Kupiłem 55m2 płytek, są bardzo nierówne, różnice sięgają 4,5mm!!!!
Nie warto, nie da się ich ułożyć na dużej powierzchni ze względu na nierówności, chyba że każdą będzie się przycinało.
Nie polecam nikomu, zgłosiłem reklamację i na razie cisza. Szkoda nerwów i czasu.

Mary82
16-01-2014, 10:59
Witam!

Czy ktoś może zna jakieś opinie o kolekcji SILENT STONE?

I czy macie jakieś doświadczenia z zamawianiem płytek w sklepach internetowych?

lucjus
17-04-2014, 11:21
czy 40/zł za m@ układania płytek to duzo, jakie są u Was ceny?

Juniorka
25-04-2014, 16:19
W Krakowie to najczęściej 50-60 zł/m2.

zeliczka
02-05-2014, 22:45
Płytki z opoczna Morning fog to porażka.Cena płytek kupowanych na sztuki jest b. wysoka!! Płytki sa w róznych odcieniach od zielonkawego do różu a nie szare!! Miały być piękne a sa tandetne. Maja się ni jak do wizualizacji z katalogu.

aszkem78
02-06-2014, 12:04
Witam wszystkich,
Projektuje właśnie łazienkę i zakochałam się w gresie Opirus z Opoczna. Mam serdeczną prośbę o opinię nt użytkowania tej płytki.
Obawiam się jej trochę ze względu na nierówności - jak się ją czyści?
Mam 3 małych dzieci, stąd moje obawy, czy zrobienie łazienki w Opirusie nie spowoduje, że będę miała problem z utrzymaniem w niej czystości?
Podłoga mnie nie przeraża, bo planuję inną. Chodzi o płytki na ścianach.
Kasia

joliska
02-06-2014, 12:43
Przyjemnej lektury - są też inne wątki nt. gresu i Opoczna...

aszkem78
02-06-2014, 18:40
Przyjemnej lektury - są też inne wątki nt. gresu i Opoczna...

Bardzo dziękuję, ale ten wątek już przeczytałam. Większość wpisów świeżo po decyzji lub położeniu.
A moje pytanie kieruję do osób które już użytkują Opirusa:)

28laura28
27-11-2014, 18:49
Witam
Mam pytanie ma ktoś może płytki Kando off-white? Mogłabym prosić o opinie użytkowania i kilka zdjęć jak wychodzą na większej powierzchni.Czy bardzo widać na nich brud i jakie są do czyszczenia. Planuję położyć je w salonie, kuchni, i w całym holu. Waham się miedzy Opocznem a paradyżem arkesia grys. Pomocy!! Z góry dzięki.

malfi
08-11-2015, 08:49
Opoczno Nodo - pomocy
W całym domu mam gres Opoczno Nodo szary rustyk. Zdecydowałam się na niego, ponieważ w sklepie wyglądał bardzo ładnie. W domu jest to natomiast tragedia. Walczę z nim juz dwa lata i jestem tak zdesperowana, że zastanawiam się nad zmianą podłogi. Tego gresu nie da się w żaden sposób umyć. Szoruję już nawet szczotką ryżową i też nic z tego. Brud, który wejdzie w rowki jest nie do usunięcia. Podłoga jest spłowiała, matowa, cała w plamy. Czy ktoś ma może doświadczenie z tego typu płytkami i wie, co zrobić, żeby nie były takie straszne?

Elfir
28-01-2016, 17:40
ktoś ma Opoczno Urban lub Opoczno Dusk?
szukam realnych zdjęć.

cygan2512
12-08-2017, 22:01
Ja akurat tez jestem w chwili realizacji wykanczania łazienki w.w firmy i modelu i powiem szczerze, że za tą cenę tj ok 60zl mkw nie kupisz innych płytek. Delikatnie różnią się wymiarem jednak odcień u mnie jest ten sam. Tak to już jest, płytka nie jest rektyfikowana wiec nie masz co dyskutować i reklamować tego asortymentu. Każdy dobry glazurnik położy te płytki bez większego problemu i nawet nie zauważysz ze wymiary płytki nie są idealne. Chcesz idealnych płytek zapłacisz 150zl i więcej za metr kw. Wtedy od rektyfikowanych można wymagać i reklamować w razie problemów. ;)

Gitta
02-06-2018, 15:46
Absolutnie potrzebuję 10 sztuk płytek Istria Opoczno
Ciemniejsze kolory