PDA

Zobacz pełną wersję : OPOCZNO - dyskusje o płytkach, kolekcjach, jakości, układaniu



Strony : [1] 2 3 4 5 6

akinom
05-03-2005, 14:58
Dziś wybraliśmy się na Bartycką w poszukiwaniu płytek do mniejszej łazienki.
Wpadł nam w oczko model Istria z Opoczna.
Jeśli ktoś z forumowiczów ma u siebie te płyteczki będę wdzieczna za wklejenie zdjęc:)

Dodam, że do większej łazienki zakupiliśmy juz zasławioną Tristana i Izolde z brązowymi dekorami.

Najpierw bardzo spodobały nam się płytki z Opoczna Istria, maja fajną jakby tekturową fakture i ładne dekorki, ale... nie wiem czy jest sens robić drugą łazieneczke w prawie takich samych kolorach. Dlatego zaczęliśmy szukać dalej i trafiliśmy na Eurydykę z Paradyża i też nam się bardzo spodobała.

No i mamy dylemat...

miminiais
05-03-2005, 15:15
aikinom
zajrzyj pod mój watek,bo sa właśnie polskie łazienki na ostatnich stronkach.
moim zdaniem dobrze jest zrobic każdą w innej tonacji,by isę zbyt szybko nie znudziły.Wybór ładnych i niedrogich kolekcji jest przecież ogromny :P

akinom
05-03-2005, 15:44
Mimi Twój wątek przewertowałam już cały:)
Prawdopodobnie zdecydujemy sie na Eurydykę, właśnie dlatego, aby każda łazienka była inna.

Widlak
19-06-2006, 14:08
Tez spodobala nam sie Istria Opoczna. Szczegolnie dekory. Zdecydowalismy sie na Istria krem i odpowiednie dekory do niej. Niestety okazalo sie, ze plytka "kremowa" jest duzo jasniejsza od dekorow, do ktorych jest sprzedawana w komplecie. W zaleznosci od partii bardziej przypomina odcien "koral" albo "ivory" (po fakcie dowiedzielismy sie, ze to podobno standard dla tego odcienia). Jestesmy rozczarowani ta seria. Co gorsza na podloge kupilismy plytki Jukka orange i braz. Brazowe okazaly sie mniejsze o 3-4mm, poza tym krzywa jest powierzchnia (pierwszy gatunek!). Kafelkarz, ktory to kladl meczyl sie dwa dni z podloga 9m (twierdzi, ze tak krzywych plytek jeszcze nie kladl).

Elanek
29-01-2007, 21:47
Wybrałam sobie gres do salonu, kuchni i korytarza z frimy Opoczno. Dokładnie gres naturale. Czy ktoś może zna się, czy to jest dobra firma i czy te płytki się sprawdzają w codziennym życiu.

Pan w sklepie z płytkami powiedział "Tylko Nowa Gala!!!" Czy ma rację?????
Jestem załamana bo tak długo się zastanawiałam, a teraz już nie wiem co o tym myśleć :(

lw73
31-01-2007, 08:03
Witam
Gres Opoczna jest bardzo przyzwoity i raczej będziesz z niego zadowolona.
Jeśli chodzi Nową Galę to słyszałem tak wiele sprzecznych opinii że trudno ni się wypowiedzieć obiektywnie.

Elanek
31-01-2007, 08:10
No to super! :D Dzięki za opinię

Magdusia
13-02-2007, 09:48
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1611003&highlight=opoczno+organic#1611003

a co myslicie o tych płytkach? jakoś nie mogłam znależć nigdzie opinii o tych grafitowych! planuje zrobienie w nich/w połączeniu z kremowymi i dodatkami zywej zieleni lub czerwieni łazienki, i chciałabym wiedzieć - uzywał ich ktos ? bo ani opinii ze o zdjęciach juz nie wspomnę...

mikita
13-02-2007, 10:31
Ja mam gres naturale - beż i krem. Bardzo nierówne (co niestety widać na fugach) oraz jakby tego było mało jeszcze miejscami łukowato powiginane.
Jak byłam na magazynie to widziałam dużo paczek z napisem "do reklamacji"

Magdusia
13-02-2007, 10:43
może masz jakieś zdjęcia? marzy mi się włąsnie taka grafitowo biała łazienka, zimna w kolorystyce, z dodatkami srebra(niklu) i jakiegoś zywego koloru... wiec moze jakas inna firma robi takie grafitowe kafle z fajną fakturą?
bardzo widać te krzywizny?

mikita
13-02-2007, 10:49
Nie wiem, czy do mnie było pytanie?
Zdjęć ciągle nie moge wkleić, bo nie mogę się zmobilizować do założenia jakiejś galerii.

Krzywizn nie widać, płytkarze tylko mieli więcej pracy z dopasowywaniem. widoczne są tylko nierówności - mam ogólnie wąskie fugi i jak płytki były mniejsze/większe to te fugi miejscami bardzo się rozszerzają.

dominikams
13-02-2007, 15:34
No to ładnie. Ja właśnie planuję ten gres :-? Krem i beż prawdopodobnie (mąż chciał same kremowe, ale boję się, że na podłodze będą się bardzo brudzić).

Mikita, zmobilizuj sie proszę i wrzuć kilka fot, pliiizzz :D

mikita
14-02-2007, 07:47
dominikams
Pojadę dzisiaj specjalnie zrobić Ci zdjęcia, mogę być jeden dzień miła, a co mi tam :D
Sama zobaczysz jak to wygląda, szczerze mówiąc to jak ktoś to ogląda to nie zauważa, ale ja z tych bardzo bardzo spostrzegawczych i upierdliwych.
Tylko, że jeszcze fug nie ma, bo nam gipsówki poprawiali i nie chcieliśmy aby się nam fugi pobrudziły, czyli później może być to widoczne bardziej.

dominikams
14-02-2007, 15:26
dzięki

mikita
15-02-2007, 07:43
Chyba troszkę nawaliłam, bo byłam w domu wczoraj tylko chwilę, szybko zdjęcia i teraz widzę, że nie tak to powinnam ująć.
W skrócie, na zdjęciach nie jest to tak widoczne jak w rzeczywistości (widzę, że mój aparat robi taką "beczkę"), poza tym przypominam, że płytki są niezafugowane, a te szarości to obecne prace nad poprawkami gładzi.
P.S. Przepraszam za wątpliwe ozodobniki typu drabina, ale miałam dosłownie pół minuty na zdjęcia

http://images20.fotosik.pl/44/b5fe732d6b6af7e7med.jpg
http://images20.fotosik.pl/44/4ae44fbc7c3918bbmed.jpg

dominikams
15-02-2007, 15:46
Bardzo ci dziękuję - na zdjęciach nie ma jakiegoś dramatu (może w rzeczywistości jest to bardziej widoczne).

Rozumiem, że te płytki masz na podłodze, tak? Bo my planowaliśmy dać albo ten krem na całości (ściany i podłogi - tak chce mój mąż), albo na podłodze beż.

Jak ty masz zrobione? Jakbyś mogła być miła jeszcze jeden dzień :wink: (niekoniecznie teraz, może być powiedzmy w ciągu najbliższych 2 - 3 tyg) i cyknęła kilka fotek łazienki w całości - byłabym dozgonnie (no, może przesadziłam :lol: ) wdzięczna.

mikita
16-02-2007, 06:34
Ja mam je położone na podłodze w kuchni (krem) i w przedpokoju kawałek przy drzwiach wejściowych (beż). Zdjęcia postaram się zrobić przez weekend (jak odłożę na jeszcze później to napewno nie zrobię :lol: )

Magdusia
16-02-2007, 06:58
Ja mam je położone na podłodze w kuchni (krem) i w przedpokoju kawałek przy drzwiach wejściowych (beż). Zdjęcia postaram się zrobić przez weekend (jak odłożę na jeszcze później to napewno nie zrobię :lol: )
a jak u Ciebie było z nierównościami?
naprawdę krem i grafit są moim łazienkowym marzeniem, dlatego pytam...

mikita
16-02-2007, 07:10
Ale jakimi nierównościami?
Co do płytek to już wyżej opisywałam, chyba, że masz jeszcze jakieś dodatkowe pytanie.

volder1
24-06-2007, 18:32
Witam.
Ma ktoś u siebie położony ten gres z kolekcji Opoczna w jadalni i kuchni. Jak to się sprawuje. Proszę o zdjęcia i opinie.

smiejus
09-10-2007, 20:53
Witam,

skusiłam się na serię Opoczna Arenicsa....

badziewie jakich mało. Różne wymiary płytek pomiędzy odcieniami tej samej serii płytek, mało tego różne wymiary płytek w tym samym odcieniu a nawet paczece!!!

Płytki które nijak nie trzymają się lini prostych, rogi jakieś powyciągane, środki powciągane, płytka do płytki nie przylega.

Kafelkarz robi i klnie..

Mam zamiar żądać zwrotu części kasy bo takie przygody nijak mi do pierwszego gatunku nie pasują.

Czy ktoś z was kupował może Opoczno i miał podobne przygody czy tylko mnie takie "szczęścia" spotkało.

pozdr. Dorota

Basiaw
09-10-2007, 21:12
Witam,

skusiłam się na serię Opoczna Arenicsa....

badziewie jakich mało. Różne wymiary płytek pomiędzy odcieniami tej samej serii płytek, mało tego różne wymiary płytek w tym samym odcieniu a nawet paczece!!!

Płytki które nijak nie trzymają się lini prostych, rogi jakieś powyciągane, środki powciągane, płytka do płytki nie przylega.



Mnie to szczęście nie spotkało, ale znajomych i owszem, przez to remont ich łazienki przeciąga się w nieskończoność. Niestety, tak jak piszą na opakowaniach płytek - przed kładzeniem trzeba sprawdzić kolor, wymiar i jak jest kiepsko to reklamować. Jak już pójdą na ścianę to pozamiatane, nikt forsy a nie odda i do tego przez lata trzeba patrzeć na dziadostwo.
Jeśli niezbyt duzo ich połozyliście to zwróccie je do sklepu, nie powinno być problemów.

pozdrawiam
Basia

KiZ
09-10-2007, 21:35
Ja kupiłem sporo gresu technicznego z opoczna do kotłowni i garażu. Pierwszy gatunek,trzyma wymiar ale "poziomo" tragedia :( Trafiają się sztuki, które przyłożone do siebie mają może ze 3cm2 powierzchni stycznej :evil:

Tedii
09-10-2007, 23:35
Brałem z Opoczna Kastor.
Wszystko OK.
Tylko drogie trochę. :(

rogacek
10-10-2007, 07:06
ja kupowalem opoczno i paradyż.

opoczno było super ale paradyż mnie rozczarował.

Basiaw
10-10-2007, 09:12
ja kupowalem opoczno i paradyż.

opoczno było super ale paradyż mnie rozczarował.

Możesz napisać coś więcej? Dlaczego super i co rozczarowało? Ocena subiektywna czy jakieś wady?
U mnie w domu na razie "leci" paradyż i wszyscy są zadowoleni - i glazurnik któy kładzie, bo dobrze mu się pracuje z tymi płytkami i my jako inwestorzy, bo płytki nam się podobają.

pozdrawiam
Basia

markdottir
10-10-2007, 09:42
my mamy Aresnicę narazie w paczkach i jeszcze damaco.
Jednak te, które wyjęlismy i rozłozyliśmy na podłodze na sucho były ok...

zmartwiłam się, nie powiem...

AgaZiel
10-10-2007, 10:13
Ja mam właśnie układane te płytki w łazience. Kolor ok , są proste tylko w jednej paczce były trochę dłuższe, mam rozmiar ok. 30 x 60 i mozaikę. Poza tym glazurnik nie narzeka. Ogólnie wyjdzie chyba bardzo ładnie - tak się na razie zapowiada.
Z opoczna kupiłam też damasco, rozpakowywałam część , oglądałam i układałam na podłodze i wydaje mi się że są ok zresztą wyjdie w praniu.
pozdrawiam :-?

markdottir
10-10-2007, 11:02
AgaZiel. Będziemy miały identyczne płytki!
Ciekawe czy w taki samym kolorze... ;o)

mikita
10-10-2007, 11:04
Ja miałam opoczno gres naturale. Płytkarz sklinał (ale biedny układał) nie trzymały wymiarów, krzywe, eh.

rogacek
10-10-2007, 11:27
kupiłem kafle docinane ( nie znam fachowej nazwy) które miały być kładzione na styk bez fugi. niestety nie bardzo pasował wymiar i musialem dać fugi. po za tym były proste i kolor trzymały.

DarioAS
10-10-2007, 17:56
ja też mam Opoczno w łazience, seria Magica czerwień i krem.
Wszystko wporządku, żadnych problemów z nimi nie było.

Anna Broc
10-10-2007, 18:54
Właśnie dzisiaj zamówiłam Arenisca Crem na podłoge do salonu i kuchni - zaniepokoił mnie ten wątek. Układac będę za miesiąc ale z tego wniosek że muszę sprawdzic kafelki zaraz po dostarczeniu. :roll:

AgaZiel
12-10-2007, 09:26
]markdotir
Faktycznie - te same, areniscę układam w łazience kolory krem, i na fragmentach ścian i podłogi mocca ,i ozdobne paski z mozaiki mix
Z damasco mam wanilię i ten najciemniejszy brąz te bądą do kuchni, wiatrołapu i holu
pozdr[/b]

smiejus
12-10-2007, 19:53
widze więc że jak sie komu trafiło z tym Opocznem..

gdyby mnie tak czas nie cisnoł (bo wiecie terminy u fachowca zaklepane i czekać nie będzie) to bym ten chłam oddała. A tak cóż klnie i kładzie, niestety nie wszystko będzie idealnie (przez różne wymiary niektóre spoiny przesunięte i 1mm)
Ale jak ktoś ma więcej czasu przed przyjściem fachowca naprawdę warto rozpakowac paczki, i posprawdzać czy mają te same wymiary i czy płytka do płytki przylega na całej długości boku a nie tylko w rogach.

A tak w ogóle to ładne wzory "wizualnie" łazienka mi się super podoba. A o szczegółach może kiedyś zapomnę i przestane je widzieć ;-)

Michałka
16-10-2007, 07:38
Wiadomo ze w nowym to by sie chcialo idealnie, ale takie drobne szczegoly to malo kto zauwazy a z czasem sie przyzwyczaimy. Ja wkrotce bede odbieral kafelki - nie pamietam jakiej to firmy. Napiszcie czy sprawdzajac kafekli wystarczy brac po jednej z kartonu czy w samym kartonie moga sie one roznic dlugoscia i kolorem ?

iwa-k
17-10-2007, 09:13
ja mam w łazience kolekcję ORGANIC, nie było żadnych problemów

Kanton
17-10-2007, 13:12
nie przecze że trafiają się knoty, ale proszę Państwa, płytka jest z gliny i musi być krzywa (od tego sa kalibry i odcienie), z zastrzeżeniem że moze czasami fabryka zapakować krzywulce jako 1 gatunek
twierdzę ponadto że klient czasami:
primo po pierwsze mierzy płytkę suwmiarką i ma pretensję, że krzywo,
primo po drugie jednakowoż glazurnik jest od tego żeby ułożyć a jak wycenił za tanio to później ma pretensję do producenta,
primo po trzecie jeżeli się kupuje płytkę z fabryki o średniej jakości to sie nie powinno wymagać zbyt wiele. ręczę ze płytka w granicach 200 pln/m byłaby prosta i w idealnie takim samym odcieniu,
primo po któreś producenci mają duże problemy z produkcją i na prawdę trzeba uważać co się układa zanim sie przyklei.

smiejus
17-10-2007, 17:50
tiaaa

i to wszystko moja wina że płytki kupiłam..., teraz to mam mieć chyba pretensje do siebie samej..
nawet jak przed zakupem pytałam sprzedawcy czy te płytki jakościowo są ok. i nawet jak sprzedawca mnie zapewniał że żadnych problemów z nimi nie ma (sorki ale nie mam obowiązku wiedzieć czy ten czy inny producent jest dobry czy średni).
Nie wiem czy płytki za 60 zł/m2 uważasz za taniochę. pewnie do górnej półki nie należą ale też nie widzę powodu dla którego miałabym być zadowolona że za tę cenę kupiłam płytki o przedziwnych wymiarach, różniące się np. o 2 mm na długości

A może kolega podzielić się doświadczeniem i powiedzieć jakie parametry powinny spełniać płytki w I gat. a jakie odstępstwa dopuszczalne są w innych gatunkach.

kachna28
17-10-2007, 18:00
AgaZiel. Będziemy miały identyczne płytki!
Ciekawe czy w taki samym kolorze... ;o)
No to prosimy was dziewczyny o fotki :) ja planowałam gres arenisca do holu i kuchni -ale teraz to już nie wiem? :roll:

markdottir
17-10-2007, 19:12
moje narazie stoja w kartonie ;o)

a argument, ze płytki za 200 zł/m byłyby proste rozwalił mnie dokumentnie...

Aga - Żona Facia
17-10-2007, 19:24
Mi właśnie kafelkarz układa gres ROYAL z Opoczna. Uważam, że są dobrej jakości a i fachowiec nie narzeka.

Kanton
18-10-2007, 10:47
nie twierdzę że to twoja wina ze kupiłaś, różnica między kalibrami może dochodzić nawet do 5 mm a w obrębie kalibru moze się zdarzyć że 2 mm idealnie równe są tylko gresy rektyfikowane, a może po prostu dostałaś mix kalibrów i wtedy to jest wina sprzedawcy, ja sam układam płytki i wiem że prawie wszystko można ładnie ułożyć nawet jeżeli jest krzywe tylko że to musi wiecej kosztować, płytka za 200 pln jest lepsza bo inaczej przebiega sortowanie na kalibry i kontrola jakości po prostu większy % odrzuca sie na PJ - poza jakość a żeby płytka była tańsza to sito kontrolne musi mieć większe oczka.

ramol_1
18-10-2007, 13:47
Ja kupiłem Damasco - o ile wymiary trzyma w obrębie jednej partii płytek, to już np. nie zgadzają się wymiary pomiędzy kolorami. Mam zaprojektowane mieszane kolory na jednej powierzchni i niestety różnica pomiędzy np. wanilią i moccą (wynosi 1-2mm), co niestety widać jak cholera...

Kanton
18-10-2007, 15:10
przy zamawianiu płytek nieprzeznaczonych do układania w module trzeba się z tym liczyć, ale ułożenie takiego układu w różnych kalibrach poprawnie nie powinno przedstawiać problemów, dużo zależy od koloru fugi

asiulka
31-10-2007, 23:13
pokażcie proszę swoje łazienki z tymi kaflami? ogólnie-polecacie, czy z czasem dostrzegacie defekty?

EDZIA76
05-11-2007, 18:29
http://img221.imageshack.us/img221/4823/zdjecia166or7.th.jpg (http://img221.imageshack.us/my.php?image=zdjecia166or7.jpg)

zdjecie z naszego sklepu

SZEFLERA
28-12-2007, 16:22
Planujemy zrobić łazienkę w płytkach aleksandria / opoczno (http://www.opoczno.com/index2.php?id=42&KolekcjaID=262) .

To chyba nowe płytki, ale może ktoś z Was już je ułożył i mógłby pokazać jakieś zdjęcia?

ewuniamiii
28-12-2007, 17:15
:roll:

SZEFLERA
28-12-2007, 17:56
Jak zaczęliśmy wybierać, też zwróciliśmy uwagę na calle. Ale po kilku dniach wyborów, zrezygnowaliśmy, bo jednak najtańsze nie są, a jeśli już kupować takie droższe, to w calle brakuje trochę dobrych dekorów, żeby był dobry efekt. No i calle Amberna pewno będą ładniej wyglądały w większej łazience. Ale są ładne, podobnie jak amber, też z tubądzina.

SZEFLERA
11-01-2008, 21:10
Aleksandria kupiona, będzie na dole :D

Myszasta
13-02-2008, 11:17
Witajcie :)
Czy ktoś ma może u siebie takie płytki? Skłaniam się ku nim, ale wolałabym zobaczyć jak wyglądają poza witryną. Przysyłajcie fotki.
Pozdrawiam.

Annja
29-03-2008, 09:05
Podciągam wątek. Minęło od stycznia trochę czasu. Szeflera - czy położyłaś już może swoją Aleksandrię? Można prosić o jakieś zdjęcia? Też się zastanawiamy nad tymi płytkami do większej łazienki i chętnie zobaczyła bym "prawdziwą" realizację

Annja
29-03-2008, 09:32
Może ktoś zdecydował się na zakup tych płytek? Dotychczas nigdzie nie natknęłam się na nie na forum.
http://www.opoczno.com/index2.php?id=42&KolekcjaID=261
Lubię takie "japońskie" klimaty :D :wink:
Chętnie zobaczyłabym "niekatalogową" realizację z tych płyteczek.

anula302
29-03-2008, 09:59
Ja je widziałam w sklepie na wystawce. Rzeczywiście są ładne - to chyba nowa kolekcja .

onna
29-03-2008, 10:39
ja je widziałam, w katalogu kuszące, ale w rzeczywistości zbyt mi się kojarzą z sidingiem ongiś mocno popularnym na zewnątrz ;) A też mi sieę strasznie podobały i na dodatek chciałam je do kuchni !

Annja
29-03-2008, 11:05
Mi się nie kojarzy z sidingiem - na szczęście :wink: Podoba mi sę to "listwowanie" i ten motyw z kwiatem wiśni. Właśnie z uwagi na to, że to chyba rzeczywiście nowa kolekcja może być problem ze znalezieniem "nabywcy". A szkoda bo prawdziwa łazienka to nigdy nie to samo co wystawka sklepowa

Ola i Krzysiek
15-04-2008, 21:52
Dołączam się do prośby, pokażcie swoje Aleksandrie. Zastanawiamy się nad nimi.

Beakap
16-04-2008, 09:36
Witam!
Ja mam płytki Aleksandria Flower w łazience 12m, są świetne oto linki do mojego albumu:
http://foto.onet.pl/7zjno,s8wbwzsz1bkw,7r55i,u.html
http://foto.onet.pl/7zjno,sb0sok48f4ki
Pozdrawiam. Beata

tomlolo
16-04-2008, 19:22
My również nad nimi się zastanawiamy, ale boję się trochę porowatych płytek na podłogę żeby nie były zbyt uciążliwe w utrzymaniu czystości. Namierzyliśmy przypadkiem box wyłożony tymi płytkami (może nie do końca bo było zmieszane z kolekcją "OPTA") zrobiłem dziś fotki, jak jesteś jeszcze zainteresowana daj znać.

alcia-z
17-04-2008, 09:43
Hej!

Też podoba mi się ta kolekcja, już rozpalnowuję to mniej więcej w swojej łazience, chętnie zobaczę real fotki :)

Pozdrawiam, Ala

onna
17-04-2008, 11:39
podbijam, chętnie zobacze na podłodze, bo sie zdecydowalam na podłoge z tej serii :) Mam nadzieję że nie bede kląć, wygląda dość ślisko...

Annja
18-04-2008, 09:41
Chyba się nie doczekamy zdjęć z realizacji :(
A co myślicie na temat tych ciemnych brązowych płytek na podłodze?
http://www.opoczno.com/produkty_zasoby/1160.jpg
Najbardziej podoba mi się taki układ jak na zdjęciu powyżej, ale zastanawiam się czy na tej ciemnej podłodze nie będzie za bardzo widać wszystkich "paproszków"?

dominka
18-04-2008, 16:54
Moim zdaniem ciemne podłogi są ładne i kuszące, ale kompletnie niepraktyczne. Ja osobiście nie będę kładła takich płytek właśnie ze względu na konieczność ciągłego ich odkurzania/zmywania.

Annja
18-04-2008, 18:01
Właśnie tego ciągłego odkurzania się obawiam :-?
Ale z drugiej strony, miałam swojego czasu zupełnie białe płytki na podłodze w łazience i to też była porażka - podłogę trzeba było myć dosłownie codziennie. Po roku skuwaliśmy te płytki i wymieniali na zielone :wink:
M.in. w związku z tymi złymi wspomnieniami dotyczącymi białych płytek skłaniam się ku ciemnej podłodze.
Może wypowie się ktoś kto ma brązowe płytki na podłodze w łazience i chwali sobie? :D

dominka
18-04-2008, 19:11
Najlepiej wybrać w jakieś delikatne mazaje, ciapki. Jeśli będą gładkie w obojętnie jakim kolorze, nawet niewielkie zabrudzenia będą bardziej widoczne.

onna
19-04-2008, 11:11
może mam za dużo optymizmu, ale zalezy mi na ciemnych płytkach w łazience... W tej chwili mam jasne, nawet w mazaje i kazdy wlos widac (mam ciemne)
Fiji jest dosc blyszczace, bedzie odbijac swiatlo, zdecydowalam sie na nie i za dwa miesiace powiem jak sie sprawdzaja.

Annja
19-04-2008, 12:53
może mam za dużo optymizmu, ale zalezy mi na ciemnych płytkach w łazience... W tej chwili mam jasne, nawet w mazaje i kazdy wlos widac (mam ciemne)
Fiji jest dosc blyszczace, bedzie odbijac swiatlo, zdecydowalam sie na nie i za dwa miesiace powiem jak sie sprawdzaja.

Ooo, to koniecznie poprosimy zdjęcia jak już łazieneczka będzie gotowa!
A jeżeli chodzi o błyszczenie się płytek to podłogowe też są błyszczące ( pytam bo nie widziałam jeszcze tych płytek na żywo )? Nie boisz się, że może być trochę ślisko?
Ja mam wprawdzie jasne włosy ale na tych moich nieszczęsnych białych płytkach nawet one były bardzo widoczne, może z ciemnymi nie będzie tak źle? W ostateczności będę się czesać w drugiej łazience gdzie mam Minimala Tubądzin, więc blond włosów nie powinno być widać na podłodze :wink:

onna
19-04-2008, 13:35
podloga jest blyszczaca, glazura dosc matowa, jak juz pisalam za bardzo mi sie kojarzyla z sidingiem, wzor tez jakby troche "drewnowaty" Moze w duzej lazience, jak na aranzacjach wyglada to dobrze ale na moich 6 metrach nie ryzykuje.Choc te ornamenty jarzebinkowe pieknen sa :)
mam nadzieje, ze nie bedzie za slisko... Jak bedzie za slisko albo za ciemno to trudno - poloze dywaniki ;) jak bedzie gotowe to dam zdjecia.Ale ja fiji tylko na podloge, na scianach bedzie euforia z cersanitu ;)

anula302
21-04-2008, 10:23
Wybrałam do łazienki płytki Opoczna Flower - kremowy, gdzie nie gdzie Flower szary + szklana mozaika w kolorze czerwonobrazowym i szary na podłodze.
doradźcie prosze jakie fugi. A moze ktos ma jakies zdjecia - mogą byc tez z wystawek skelpowych?

lidiusz
28-05-2008, 21:40
może jednak ktos ma.

anula302
29-05-2008, 13:18
no własnie. temat nadal aktualny - niedługo glazurnik wejdzie a ja nadal nie wiem jakie fugi. :cry:

malawaszka
04-06-2008, 18:17
może teraz już ktoś ma? myślałam o nim na dość dużą powierzchnię w salonie, przedpokoju i kuchni, ale nie wiem czy nie za drobne te płytki na taki metraż :(

markdottir
05-06-2008, 10:30
ja mam Damasco Cappucino na podłodze w przedpokoju i kuchni. Wprawdzie powierzchnia mała, ale nie uważam, żeby były to małe płytki.
Ja je jakis czas temu pokochałam miłościa bezwarunkową i wiedziałam, ze musze je mieć mimo to, ze każdy śmiec na nich widać (tylko kurzu nie).

Sprawują się b. dobrze. łatwo czyszczą. nie wiem, co jeszcze chcecie wiedzieć.

Aha Opoczno ma dość wysoką tolerancję wymiarową :evil:

volder1
05-06-2008, 20:41
Witam.

Teraz ja mam również. Na dość dużej powierzchni. W salonie, w kuchni i korytarzu, jakieś 50 m. kw. W salonie mocca z paskiem antracytu, w korytarzu mocca z paskiem capucino , w kuchni capucino . Wygląda to bardzo ładnie, niestety jest bardzo niepraktyczne. Szczególnie mocca, widać na niej nawet ślad bosej nogi :cry: .
Teraz w salonie i jadalni położyłbym capucino z paskiem antracytu pod stołem.

kaloosa
11-06-2008, 13:43
czy ktos ma? zastanawiam sie czy takie "porowate" plytki mozna latwo utrzymac w czystosci a moze wrecz przeciwnie.
Wiem, ze sa specjalne preparaty, ktorymi mozna zaimpregnowac np: kamien czy terakote, wtedy nie ma problemow z myciem.

Moze ktos z Was podzieli sie zdieciami badz uwagami na temat "porowatych" plytek?
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/nc/bj/tmfj/MqSyetTwo3WXT399XX.jpg

SZEFLERA
20-06-2008, 21:24
Trochę późno, a i zdjęcia nieaktualne, bo trochę się już zmieniło. No ale może się jeszcze przyda komuś:

http://szeflera.fotosik.pl/albumy/455692.html

zebra
22-06-2008, 08:06
czy macie już ułożone fiji w swoich łazienkach?

onna
22-06-2008, 14:38
ja mam, ale tylko podlogę (zdjęcie w wątku na przedpstatniej chyba stronie). Ale pewnie TObie chodzi o calość...

butterfly
24-06-2008, 07:37
SZEFLERA, jaką fugę dawałaś do tych płytek.
Widzę, że do brązowych też jasną.

SZEFLERA
26-06-2008, 10:11
Fuga mapei 131 wanilia, zgadza się, wszędzie taka sama.

igorszyc
26-06-2008, 13:01
Witajcie,
również skłaniam się ku aleksandrii i znalazłem ten wątek.
Co myślicie o takim projekcie ?
http://farm4.static.flickr.com/3164/2613272130_326b55258c.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3164/2613271942_57fa63569e.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3002/2613272292_e76f73aa65.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3219/2613272812_abe16b5104.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3114/2613272552_f810313696.jpg

Dzięki z góry za dobrą radę...,
pozdr,

Igor

alladyn71
26-06-2008, 13:16
jakbym miala robic taka piekna lazienke, to spewnoscia postaralabym sie zabudowac pralke.

Jej widok wszystko psuje...(mowie ogolnie, nie tylko o tym projekcie).

A gdyby obudowac ja materialem, z ktorego zrobiona bedzie gorna szafka? Wygladalo by super....a funkcjonalnosc lazienki by nie ucierpiala :)

igorszyc
26-06-2008, 13:47
Myśleliśmy o zabudowie pralki, ale przeraża nas otwieranie dwóch par drzwiczek za każdym razem, gdy chcemy coś wyprać :)

butterfly
26-06-2008, 17:08
My również myślimy bardzo poważnie o tych płytkach. na pewno niedługo będę mysleć nad projektem.
pralkę będziemy mieć zabudowaną i na razie nie przeraża mnie otwieranie dwóch drzwiczek chociaz przy trójce dzieci pranie robię prawie codziennie. Pewnie przyszłośc pokaże co lepsze.

SZEFLERA
27-06-2008, 07:48
Igorszyc,
Ten pas dekorów na wannie i wyżej dałabym podwójnie, czyli oprócz tego co jest, jeszcze kolejny pion w lewo.
I zabudowałabym przestrzeń pod umywalką, żeby móc tam coś pomieścić, bo jedna szafka to mało. Ale to już kwestia tego, co kto trzyma w szafkach łazienkowych ;)

ms.
27-06-2008, 08:19
witam igorszyc,
jeśli mogę coś o łazience - pralka i szafka mogą stanowić jeden element zasłaniany roletą (widywałam takie rozwiązania w zabudowie kuchennej). Ale w tym układzie lepsza byłaby pralka płytka.

Łazienka jes nieduża (chyba 2 m x 3 m) i sporo się w niej dzieje. Gdyby tak zrezygnować z póleczek nad wanną?

Z czego ma być biały blat pod umywalką? Wygląda obco.

Wyobraź też sobie jak będziesz się wciskał w kąt pomiędzy wannę i blat umywalki - wygodnie będzie się schylać, wkładać czy wyjmować pranie. Według mnie może być mało miejsca.

I jeszcze jedna rzecz - na wizualizacji płytki podłogowe zaczynają się przy wejściu na równo ze ścianą. Będzie tam próg czy listwa?
W praktyce drzwi są lekko cofnięte - lepiej wygląda, kiedy płytki zaczyna układać się od linii drzwi a przy ścianie docina.
Jeśli dasz próg - wszystko zasłoni i będzie po sprawie.

pozdrawiam,
marta

Adka_
29-06-2008, 07:26
czy ktos posiada płytki Opoczno Zebrano jasne i ciemne?

Ania i Heniu
05-07-2008, 23:45
Adka - ja jestem już właścicielelm kolekcji Zebrano , ale dolną łazienkę zaczynamy od wtorku.Jak tylko będzie gotowa pstryknę kilka fotek.
Jestem dobrej myśli bo płytki naprawdę są ładne :wink:

Adka_
06-07-2008, 16:59
dzieki :) czekam z niecierpliwoscią

Ania i Heniu
18-07-2008, 12:20
Tak jak obiecałam wklejam fotki, choć łazienka jeszcze czeka na zamontowanie białego sprzętu.
Ściany - zebrano krem
Podłoga- zebra brąz
Szafka pod umywalkę-zebrano brąz
dekory-classic centro

http://img370.imageshack.us/img370/1856/dsc05079yn5.jpg (http://imageshack.us)
http://img370.imageshack.us/img370/1856/dsc05079yn5.f42e0a55ba.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=370&i=dsc05079yn5.jpg)
http://img370.imageshack.us/img370/6931/dsc05080oy4.jpg (http://imageshack.us)
http://img370.imageshack.us/img370/6931/dsc05080oy4.161afd3417.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=370&i=dsc05080oy4.jpg)
http://img141.imageshack.us/img141/5796/dsc05084ih1.jpg (http://imageshack.us)
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=141&i=dsc05084ih1

Pozdrawiam, Ania

piotrulex
18-07-2008, 12:56
Tak jak obiecałam wklejam fotki .....

tez takie nam sie widza

ja jednak dalbym je w poziomie pod warunkiem oczywiscie za dekorki szlo by dopasowac

ile ta lazienka ma metrow?

wydaje sie niewielka i moze dlatego daliscie w pionie co by jeszcze bardziej optycznie jej nie zmniejszac?

Adka_
18-07-2008, 13:16
czy brazowe płytki macie tylko na podłodze?

Ania i Heniu
18-07-2008, 13:53
piotrulex-łazienka rzeczywiście jest mała ( ok.4m2), być może odwrotne ułożenie troszke by ją optycznie poszerzyło
A dekor i tak poszedł w poziomie bo tak nam bardziej podpasował

Adka_-brąz mamy tylko na podłodze. To są płytki 30x30. Teraz zastanawiamy się czy nie położyć tych płytek w górnej łazience ale odwrotnie czyli zebra krem na podłodze a ściany zebrano brąz ( 30x45)
Górną łazienkę mamy dużo jaśniejszą i możemy pozwolić sobie na ciemne ściany. Ale teraz koniecznie z dekorem modern centro.

A to druga strona naszej małej łazienki, być może brązowe ułożenie płytek na tej ścianie dałoby fajny efekt.
http://img172.imageshack.us/img172/4545/dsc05086io3.jpg (http://imageshack.us)
http://img172.imageshack.us/img172/4545/dsc05086io3.ceec8515b7.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=172&i=dsc05086io3.jpg)

piotrulex
18-07-2008, 14:06
.......

ja zdecydowanie bym mieszla ciemne z jasnymi na scianie

w dolnej lazience mamy cersanitu

patrzac od dolu wyglada tak:

podloga - ciemna
3 warstwy - ciemna
1 dekor plaski z obrazkami
kilka warstw jasnego
1 dekor wypuklego bez nadruku
2 warstwy ciemnego

jak robilismy projekty to sciany w 1 kolorze gorzej naszym zdaniem sie prezentowaly

Annja
18-07-2008, 14:59
A mi bardzo podoba się ta łazienka i nic bym w niej nie zmieniała.
Jak zamontujecie kabinę to ta jednolita ściana zostanie trochę "rozbita". Uważam, że w niedużej łazience "napaćkanie" dużej ilości dekorów i kolorów płytek na jednej ścianie daje wrażenie przekombinowania i jest strasznie przytłaczające. U was jest bardzo elegancko i ze smakiem, a jak przyjdzie armatura to wogóle będzie ekstra.

vilemo
22-07-2008, 19:51
czy ktos z Was ma moze lazienke wykonczona plytkami opoczno gres opirus?

na stronie opoczno jest tylko jedno male zdjecie, na ktorym plytki wygladaja bardzo ladnie. w sklepie, gdy ogladalam juz tak mi sie nie podobaly..

moze ktos ma i moze sie pochwalic zdjeciami?

dziekuje :D

karolinnab
22-07-2008, 22:04
Mam w ubikacji gres Opirus 30x30, ale jeszcze nie wykonczone. Faktycznie na zywo troche inaczej wygladaja niz na zdjeciu. Ale w malej ubikacji i polozone do polowy wsokosci sciany sa bardzo ok.

U mnie mialy byc dodatkowo w calej lazience, ale stwierdzilam ze ten wzor jest zbyt przytlaczajacy, i zamiast tego jest kombinacja Opirus moisac (ten w kratke) jako dekor i gres Naturale jako "baza".

AAAW
04-08-2008, 09:49
własnie ostatnio w końcu widziałam taką ekspozycję - krem - pech nie miałam aparatu :(
Lubię taki "jasny i czysty" styl bez zbędnych pierdółek-dekorów, więc jak dla mnie całkiem pozytywnie. Trochę jak w łaźni (tak kamiennie) ale już mam wizję z ciemnymi meblami wenge...
a zatem z Euforii przez Aleksandrię dotarłam do Opirusa :)

pjotr
21-08-2008, 19:52
Czy ktoś już ma takie płytki na ścianach położone, proszę o zdjęcia, jestem ciekaw jak wygladaja w róznych aranżacjach.Pozdrawiam

kaśka maciej
21-08-2008, 20:43
Czy ktoś już ma takie płytki na ścianach położone, proszę o zdjęcia, jestem ciekaw jak wygladaja w róznych aranżacjach.Pozdrawiamczekają u mnie na położenie :roll: ale kiedy to będzie to nie wiem :-? podobno już bardzo szybko :roll:

pjotr
21-08-2008, 21:12
Zadowolona jesteś z zakupu tych płytek? jak położysz proszę o zdjęcia

kaśka maciej
21-08-2008, 21:21
Zadowolona jesteś z zakupu tych płytek? jak położysz proszę o zdjęciapłyki są ładne, znaczy mnie się podobają :wink:
jak coś już na ścianach będą to coś pokażę :wink:
Aha, dekory mają takie błyszczące wzorki, czego w katalogu nie widać.

anula302
24-08-2008, 17:26
mam już prawie do końca położone w łazience - nadal uważam że wyglądają super. Niestety nie wiem za bardzo jak wkleic zdjęcia :(

ocia79
25-08-2008, 09:42
Czy ktos ma polozone u siebie te plytki:

http://images48.fotosik.pl/4/1231e3355b3bf3ef.jpg (www.fotosik.pl)

pjotr
25-08-2008, 13:37
Bardzo proszę o te zdjęcia chciałbym je zobaczyć na ścianie jak sie prezentują, czy nie sa za ciemne i czy czerwień nie jest zbyt męczaca, co o tym myslicie?

bzinka
25-08-2008, 14:38
Ja mam te płytki, ale łazienka jeszcze nie jest skończona.
Bardzo dużo osób chwali je, ogólnie podobają się i wg mnie super się prezentują. Są ciekawsze niż wszechobecne beże i brązy.
Mam mało czerwonych płytek (2 paski) tylko raczej szare i jasne.
Jasne też na podłodze z ciemnoszarymi fugami i dobrze się sprawdza takie rozwiązanie.
Jak łazienka będzie skończona,wkleję wyraźniejsze fotki.
Dekory są bardzo ładne, mienią się w zależności od światła.

http://img174.imageshack.us/img174/8683/opocznoflowernh0.jpg
http://img239.imageshack.us/img239/8959/42axo2.jpg

pjotr
25-08-2008, 18:45
Bardzo fajnie wygląda łazienka, faktycznie inna niż wszystkie jakie spotyka sie w salonach, wesoła i zarazem bardzo kobieca- piszę w imieniu żony, która jest zachwycona tymi płytkami, dziękuję o fotki i proszę o jeszcze

anula302
26-08-2008, 17:49
moja łazienka - jeszcze bez fug
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23ee14384aaa29e5.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/66e2d2a8e158a4fe.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dafdc41d2f2e2621.html

anula302
26-08-2008, 17:51
Jutro zrobię zdjęcia już zafugowanej łazienki - bo wygląda lepiej

anula302
26-08-2008, 17:54
Jak wklei zdjecia żeby na dole sie pokazały jako miniaturki , a nie adres stony :(

pjotr
26-08-2008, 19:02
Dzieki za zdjęcia, ciekawe zestawienie tych płytek, a masz tez kolor czerwony w nich wkomponowany czy większośc bieli? Byliśmy dzisiaj w Opocznie poogladać te płytki na żywo, żona zachwycona, ja sie jeszcze przekonuję podobne w tej tonacji sa tez płytki z opczno- magica( czerwony) i polkolorit future( chociaz cena szklanych listew czerwonych mnie zwaliła z nóg- 18 zł jedna listewka a trzeba 2 i dekor w srodek za15 zł to jeden dekor- 53 zł- nieźle)

anula302
26-08-2008, 20:05
niestety bez czerwieni - w odcieniu czerwieni z bursztynem jest mozaika szklana użyta jako dekor , ale na zdjęciach tego tak nie widac.

ocia79
27-08-2008, 09:13
Nikt nie ma???

aggie_k
27-08-2008, 12:07
Chciałam obejrzeć zdjęcia łazienki z płytkami Zebrano, ale niestety nie udało mi się w nie wejść.
Ja przymierzam się do położenia tych płytek w małym WC (1m x 1,20 m).

pozdrawiam
Agnieszka

misia1979
27-08-2008, 15:10
nic nie wiem o płytkach ale wanna jest super

monikaa13
27-08-2008, 17:12
Właśnie co to za wanna, może ktoś wie skąd - rewelacja!
Albo chociaż podobną widział.
Płytki też ładne.

Mariku
27-08-2008, 18:18
Właśnie co to za wanna, może ktoś wie skąd - rewelacja!
Albo chociaż podobną widział.
Płytki też ładne.

ta nie wiem, ale podobna do niej jest Aveo Vileroy & Boch

monikaa13
27-08-2008, 18:32
Dzięki, jednak za tę cenę nie jest w moim zasięgu ale możne znajdę takie tańsze.
Bardzo mi się widzą.

pjotr
27-08-2008, 22:36
Jak wklei zdjecia żeby na dole sie pokazały jako miniaturki , a nie adres stony :(

Adres pliku -> http://images31.fotosik.pl/351/23ee14384aaa29e5.jpg np. tego obrazka poniżej należy skopiować CTRL+C i wkleić CTRL+V pomiędzy znaczniki ..... a nie URL. Oczywiście jeśli już wcześniej ten plik został umieszczony na jakimś serwerze typu fotosik.pl czy innym tego typu. I to tyle. Powodzenia
http://images31.fotosik.pl/351/23ee14384aaa29e5.jpg

anula302
28-08-2008, 16:26
Dzięki wielkie

misia1979
28-08-2008, 18:57
a ile kosztuje?

anula302
05-09-2008, 16:57
Obiecane fotki już z fugami :
http://images25.fotosik.pl/271/29d90c53d3f6da08m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=29d90c53d3f6da08)
http://images36.fotosik.pl/7/cb7ff9227896f1b1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cb7ff9227896f1b1)
http://images46.fotosik.pl/8/32ae5f6f08d7c0a6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=32ae5f6f08d7c0a6)
niestety jeszcze troche do skończenia zostało bo w trakcie zabrakło mi płytek :-?

pjotr
05-09-2008, 17:53
bardzo ładnie łazienka taka czysta w tej bieli, dzięki za zdjęcia podoba mi się

slawek_wlkp
05-09-2008, 18:09
a mozna tez prosic o zdjecie z tymi luksferami?to prysznic??jaki kolor?

anula302
05-09-2008, 20:22
Oki tylko będą troche jeszcze przybrudzone :-?

AMFI
07-09-2008, 00:56
AAAW i jak z realizacją? też planuje łazienke w opirusie i jetsem ciekawa jak wyszła Twoja.. :-)

AAAW
08-09-2008, 06:50
Będą na pewno. Czekamy na położenie.
Wybralismy wersję krem i kilka dekorów (brąz ze srebrem).
Też jestem ciekawa jak będzie wyglądała po skończeniu :)
pozdrawiam

Annja
08-09-2008, 16:40
Podciągam wątek. Mi również bardzo podobają się te płytki. Może jednak ktoś zdecydował się na nie? A może widzieliście gdzieś inną arnażację niż ta ze strony Opoczna?

monikaa13
08-09-2008, 17:24
a ile kosztuje?

Jeżeli chodzi o wannę to ok. 15.000

anula302
10-09-2008, 18:59
http://images36.fotosik.pl/9/d2
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=40f2214eb72916fd][img]http://images33.fotosik.pl/364/40f2214eb72916fdm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d2819d8c3c2133cd)
http://images47.fotosik.pl/9/70b0736e3864bb23m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=70b0736e3864bb23)

anula302
10-09-2008, 19:00
http://images36.fotosik.pl/9/d2819d8c3c2133cdm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d2819d8c3c2133cd)

vilemo
10-09-2008, 21:15
Anula,
pieknie te plytki u Ciebie wygladaja :D

tez o nich myslalam, ale balam sie ze sa zbyt "ciezkie". U Ciebie wygladaja lekko i subtelnie - super :D

anula302
11-09-2008, 17:02
dzięki :oops: też sie bałam efektu gdyż łazienka dośc mała, ale jak narazie jestem zadowolona - tylko czekam az mi glazurnik doklei te płytki których zabrakło

AAAW
17-09-2008, 07:47
z ostatniej chwili: płytki dość ciężko się szlifują.

AMFI
17-09-2008, 17:09
z ostatniej chwili: płytki dość ciężko się szlifują.
Kurcze, niedobrze.
Dla jasności chodzi o docinanie pod kątem krawędzi? Czy są duże straty, pęknięcia?

AMFI
21-09-2008, 20:50
nasze palny , będe wdzięczna za ew. uwagi :-)

http://img384.imageshack.us/img384/9851/opirus6ss8.th.jpg (http://img384.imageshack.us/my.php?image=opirus6ss8.jpg)

http://img384.imageshack.us/img384/9291/opirus5uv0.th.jpg (http://img384.imageshack.us/my.php?image=opirus5uv0.jpg)

http://img384.imageshack.us/img384/7519/opirus4px1.th.jpg (http://img384.imageshack.us/my.php?image=opirus4px1.jpg)
http://img384.imageshack.us/img384/9571/opirus3li8.th.jpg (http://img384.imageshack.us/my.php?image=opirus3li8.jpg)

AAAW
22-09-2008, 07:24
tak, niestety chodziło mi o docinanie pod kątem. w niektórych miejscach zastosowalismy nawet srebrną listwę (która akurat nam pasuje do dekoru ;) )
w kilku miejscach potrzebne były dosć wąskie paski i tam płytki przycinaliśmy na jakiejś ostrej pile (z wodą).
Ogólnie jest okej. Nawet bardziej podobają mi się fragmenty z tymi gładszymi płytkami, choć w strefi prysznicowej i przy wc mamy też mozaikę. Szkoda że na razie nie mogę zamontować armatury (jeszcze nie mieszkamy), wtedy dopiero będzie można zgrać i ocenić całość.

AMFI: mam podobnie przy umywalce: dekor + listwa i jest fajnie. Widzę że planujesz kilka półek (będzie trochę przycinania) radzę skosultować z płytkarzem, czy akurat te płytki da radę ładnie zeszlifować. aha, i też nie mam zapłytkowanej całej łazienki :) i teraz się zastanawiam co mam dać na te "puste" ściany. Może jakiś tynk ozdobny?

iwett27
28-09-2008, 20:50
Bardzo podoba mi sie ta kolekcja i chcialabym zobaczyc jak wyglada na scianie:) Jesli macie połozone te płytki poprosze o zdjecia.

Uczniaczek
01-10-2008, 10:56
witajcie,

I ja wkrótce dołączę najprawdopodbniej do posiadaczy tych płytek w górnej łazience, dlatego bardzo Was proszę jeśli znajdziecie chwilkę zajrzyjcie do mojego wątku z wizualizacją łazienki w tych płytkach i doradźcie coś, w końcu w wyborze i układaniu tych płytek jesteście już fachowcami :)
http://forum.muratordom.pl/post2771241.htm#2771241

Czy spełniły one Wasze oczekiwania, a może macie już jakieś nowe realizacje, chętnie je zobaczę! :)

Z góry wielkie dzięki za Wasze opinie!

taura
01-10-2008, 12:13
a my mamy te kafelki w kuchni :)

AMFI
01-10-2008, 12:19
a my mamy te kafelki w kuchni :)
pochwal się fotkami :-)

Uczniaczek
01-10-2008, 13:18
Otóż to TAURA pochwal się fotkami, jak będziesz miała problem z wklejaniem daj znać! :) Pomożemy!

taura
01-10-2008, 18:30
jak narazie nie ma sie czym chwalic mieszkanie jest w trakcie kapiatlnego remontu. wstawie zdjecia polozonych kafelek (bez fug), nie ma jeszcze podłog a sciany i sufit sa dopiero raz wycekolowane. kuchnia bedzie niewielka ale mysle ze jak ja skonczymy to bedzie miala swoj urok

narazie wyglada to tak:
http://images33.fotosik.pl/377/607bd7f2aa54b9ea.jpg (www.fotosik.pl)
http://images40.fotosik.pl/16/693f5c4e8fd0f348.jpg (www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/16/1695272842ec01de.jpg (www.fotosik.pl)


p.s. sorki za wszechobecna pralke ktora w zwiazku z remontem lazienki musi narazie stac w kuchni

ngel
01-10-2008, 20:18
super te płytki! Widziałam je w kilku aranżacjach i za kązdym razem wyglądają inaczej.
A co do łazienki- bardzo mi się podoba tylko jak dla mnie za mało miejsca na kosmetyki (w sesie jakieś szafki) i co z miejscem na brudne ciuchy??

Uczniaczek
01-10-2008, 21:51
taura kuchnia zapowiada się bardzo ciekawie :) Bardzo dziękuję za zdjęcia! Te dekorki są świetne!

ngel jeśli piszesz o mojej łazience, to właśnie pomyślałam o szafce w rogu po lewej stronie (patrząc od zewnątrz)
A brudne ubrania mam nadzieję pomieszczę w schowku pod schodami gdzie będzie pralka.

popcarol
09-10-2008, 10:43
Podciagam, moze ma ktos cos nowego i wrzuci zdjecia? U mnie czekaja na polozenie...

iwo_kot
13-10-2008, 12:27
Proszę o zdjęcia z realizacji płytek z serii Satysfakcja firmy Opoczno. Szukam inspiracji.

http://www.opoczno.com/produkty_zasoby/1214.jpg

magdaCIESZYN
20-10-2008, 01:25
bardzo podoba mi si e kolekcja płytek z opoczna flowers i fiji, czy ktoś użytkuje płytki z tej firmy? jakie spostrzeżenia. dziękuję za opd. :wink:

klkl
24-10-2008, 22:39
Mój pomysł na Fiji:
http://img243.imageshack.us/img243/8387/fijivs2.jpg (http://imageshack.us)
http://img243.imageshack.us/img243/fijivs2.jpg/1/w600.png (http://g.imageshack.us/img243/fijivs2.jpg/1/)

AAAW
27-10-2008, 14:47
fragment niedokończonej łazienki. Mała wtopa z gniazdkiem - moje niedopatrzenie.
W rzeczywistości wygląda lepiej. A nad listwą wstawimy jednak duże lustro 180x60 a nad nim znowu listwę.
http://images46.fotosik.pl/24/2ed2dff79e7fa7ce.jpg

AMFI
27-10-2008, 14:58
dzięki za fotki - bardzo mi się podoba ten gres, ale... w mojej łazience (północne okno) okazało się, że kolor krem jest...szaro siny :( a beż - żółty :( jestem załamana, chyba niestety zrezygnuję z opirusa :cry: a co gorsza nic innego mi sie nie podoba :-? help !
Ty położyłaś chyba krem? Jak ten kolor sie prezentuje w Twojej łazience??

AAAW
27-10-2008, 15:08
zdjęcie słabej jakości :(
tak, mamy krem bo beż faktycznie wydawał mi się zbyt żółty.
Choć przyznam że płytki tzw.mozaika są też lekkożółtawe (choć nazywa się krem). Może rózne partie produkcyjne? nie wiem. nasza łazienka jest bez okna :( i to był też powód decyzji raczej zastosowania jasnych płytek w dobie mody na ciemnobrązowe i/lub betonowoszare łazienki.

...miałam jeszcze na oku Harion+Sublime(Tubądzin)-jasne i pomarańczowe sensual art...

AMFI
30-10-2008, 17:56
Mój pomysł na Fiji


bardzo interesująco się zapowiada, mogę prosić o ciąg dalszy????

prystelka
15-11-2008, 11:53
Też spodobały nam się te płytki ale ciężko znaleźć jakąś fotkę zrobionej łazienki, na stronie Opoczna małe zdjęcie :-? Może ktoś jeszcze ma u siebie ten gres i może wkleić fotkę :D
AAAW czy gres nie wygląda ponuro w twojej łazience bez okna? :roll: bo też właśnie nie mamy okienka :(

butterfly
16-11-2008, 20:36
Łazienka w zasadzie jeszcze niedokończona (jak na razie tylko płytki są...) ale efekt już widać:

http://images29.fotosik.pl/295/aec02e040fe756b9m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aec02e040fe756b9.html)

http://images44.fotosik.pl/31/3bb6931d15ffddc1m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3bb6931d15ffddc1.html)

http://images32.fotosik.pl/400/0da2c360fb4482c7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0da2c360fb4482c7)

http://images32.fotosik.pl/400/ab807cef7f1b8bebm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ab807cef7f1b8beb.html)

http://images37.fotosik.pl/31/694e2d10ae95011fm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/694e2d10ae95011f.html)

(jakiś dziwny ten fotosik się zrobił, nie mogę zapisać mniejszych rozmiarów zdjęć... :roll: )

Uczniaczek
16-11-2008, 22:51
Butterfly :o CUDNA jest ta Twoja łazienka!!!!! Pomyślana w każdym najdrobniejszym szczególe!
Aparat troszkę przekłamuje kolor - masz położone płytki krem czy beż?
W jaki sposób obudowałaś wannę i zaokrąglone narożniki blatu pod umywalki? Czy to są pocięte drobniej płytki tej serii czy może inne rozwiązanie?
No i z czego jest sam blat - z płyt k-g? (czy były one na jakiś mocniejszych profilach instalowane i dodatkowo łączony ten blat metalowymi prętami z ścianą na której jest lustro?

Uczniaczek
16-11-2008, 23:05
A zdjęcia w fotosiku można zmniejszyć - jak dodasz zdjęcie, a zanim naciśniesz wyślij, wybierz nad tym napisem wyślij "określ rozszerzone parametry wszystkich zdjęć" - tam możesz sobie ustawić rozmiar zdjęć :)

AAAW
17-11-2008, 09:19
Moja nieskończona łazienka ogólnie wygląda ponuro: brakuje wyposażenia (armatury,mebli lamp i lustra) ale założenie miałam takie, że gres ma być jedynie tłem dla całości. Niestety na efekt końcowy musimy jeszcze poczekać - sama jestem ciekawa...
Aczkoliwek bardziej podobają mi się te gładsze płytki, mniej mozaika. W sklepie było odwrotnie :)
mogę co najwyżej podsłać Ci kilka ujęć fotek w trakcie kładzenia? podaj adres email.
Pozdrawiam

butterfly
17-11-2008, 12:32
No już się połapałam bo trochę się pogubiłam w tej nowej odsłonie fotosika...

blaty zrobione są z krztałtowników metalowych (profile zamknięte) - o ile nie pokręciłam coś z nazwą to tak to się chyba nazywa
Poniżej zdjęcie
http://images27.fotosik.pl/295/a669279ad3dcbb34.jpg (www.fotosik.pl)
Obudowane "to to" jest płytką g-k, zamocowane do ścian śrubami. Nio w każdym bądź razie wwiercone w ścianę

i tu jeszcze zdjecie z blatu górnej łazienki - może coś więcej widać ( w miniaturce żeby nie zaśmiecać):
http://images48.fotosik.pl/31/74b6f41dc0978dbbm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/74b6f41dc0978dbb.html)
http://images42.fotosik.pl/31/362bab3ed7e637bdm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/362bab3ed7e637bd.html)

Kolor płytek to beż i dodatki grafit.

Wanna i blat pod umywalki obudowany płytkami z tej serii, pociętymi na węższe aby zachować łuk.

Uczniaczek
17-11-2008, 20:42
blaty zrobione są z krztałtowników metalowych...

Butterfly wielkie dzięki za dokładny opis i zdjęcia!!! :)


Kolor płytek to beż i dodatki grafit.

Na pewno? Bo wydaje mi się jakbym na zdjęciach widziała te delikatne pasy niebieskie a ten beż ma takie zdecydowane pasy ciemne...???

To jest beż:

http://images42.fotosik.pl/31/38ccdaaf5de69af0.jpg

A to jest krem:

http://images36.fotosik.pl/31/36d7d2ac64e70701.jpg

Dziś dostałam poprawki do wizualizacji mojej łazienki, jak znajdziecie chwilkę to zajrzyjcie proszę i powiedzcie czy tak będzie już ok ;) (zaraz tam dorzucę zdjęcia)

wingerman
17-11-2008, 21:00
butterflySzkoda ze gniazdka dalas pod lustrem :( znacznie lepiej byloby umieszczenie ich na boku blatu z umywalkami. Wtedy nie przeszkadza kabel a i np. suszarka ktora uzywa sie czesto, czy szczoteczka elektryczna czy jeszcze cos innego mogly byc wlaczone non-stop, przewody by sobie luzno zwisaly i nie psoly harmonni plytek kablem przechodzacym poskosie od obecnych gniazdek.
Dodatkowym atutem tak umieszczonych gniazdek jest fakt, ze nie rzucaja sie w oczy.
Ja stosuje rozwiazania o jakich wspominam jesli tylko inwestor sie godzi (a najczesciej tak) i oczywiscie jest jakies odpowiednie do tego celu miejsce.

Wiem, wiem... oczywiscie, ze wszystko zawsze mozna chowac zaraz po uzyciu ale niestety najczesciej tego po jakims czasie nie robimy.

Pepeg z Gumy
17-11-2008, 23:03
butterflySzkoda ze gniazdka dalas pod lustrem :( znacznie lepiej byloby umieszczenie ich na boku blatu z umywalkami. Wtedy nie przeszkadza kabel a i np. suszarka ktora uzywa sie czesto, czy chodzby szczoteczka elektryczna czy jeszcze cos innego mogly byc wlaczone non-stop, przewody by sobie luzno zwisaly i nie psoly harmonni plytek kablem przechodzacym poskosie od obecnych gniazdek.
Dodatkowym atutem tak umieszczonych gniazdek jest fakt, ze nie rzucaja sie w oczy.
Ja stosuje rozwiazania o jakich wspominam jesli tylko inwestor sie godzi (a najczesciej tak) i oczywiscie jest jakies odpowiednie do tego celu miejsce.

Wiem, wiem... oczywiscie, ze wszystko zawsze mozna chowac zaraz po uzyciu ale niestety najczesciej tego po jakims czasie nie robimy.

Kolega własne kanony estetyki tworzy , czy zanadto zafascynował się Neufertem i próbuje go udoskonalić ?
Szkoda , że nie własną ortografią :cry:

wingerman
18-11-2008, 04:12
Kolega własne kanony estetyki tworzy , czy zanadto zafascynował się Neufertem i próbuje go udoskonalić ?
Szkoda , że nie własną ortografią :cry:
Bledow nie robi ten co nic nie robi
A co do kanonow, to nie ja je tworze i tak samo jak nie ja wymyslilem minimalizm. Tak sie sklada ze jest od kilku lat na topie jednym z kanonow. Pretesje mozna miec do architektow ktorzy wylansowali go na taka skale.
Natowmiast co do fascynacji Neufertem, to jest to jedytna rzecz (osobowosc) ktora wlasnie poznalem w wikipedi i to dzieki tobie.
Nie sledze zyciorysow ani architektow, ani politykow, generalnie zadnych poza najblizsza rodzina.

Pepeg z Gumy
18-11-2008, 08:12
Bledow nie robi ten co nic nie robi
A co do kanonow, to nie ja je tworze i tak samo jak nie ja wymyslilem minimalizm. Tak sie sklada ze jest od kilku lat na topie jednym z kanonow. Pretesje mozna miec do architektow ktorzy wylansowali go na taka skale.
Natowmiast co do fascynacji Neufertem, to jest to jedytna rzecz (osobowosc) ktora wlasnie poznalem w wikipedi i to dzieki tobie.
Nie sledze zyciorysow ani architektow, ani politykow, generalnie zadnych poza najblizsza rodzina.

Szanowny Pan zapewne nie zrozumiał pytania.
Nie dotyczyło ono w najmniejszym stopniu minimalizmu i jego lansowania.
Podobno stosowane bezkrytycznie zasady ergonomii nie zawsze idą w parze z estetyką.
Jeżeli Pan twierdzi, że to gniazdko pod lustrem urąga zasadom praktyczności, proponuję bardziej radykalne rozwiązanie : schować je za drzwiami, zastosować przedłużacz do szczoteczki lub zrezygnować w ogóle i korzystać z suszarki bezprzewodowej.Będzie jeszcze praktyczniej.
Jak na kogoś, kto mówi o sobie , że projektuje, lekkim obciachem jest się przyznać do całkowitej nieznajomości Neuferta a zasady kompozycji mylić ze stylem czy kanonem.
Pozdrawiam (również najbliższą rodzinę i jej życiorysy).

wingerman
18-11-2008, 14:42
Bledow nie robi ten co nic nie robi
A co do kanonow, to nie ja je tworze i tak samo jak nie ja wymyslilem minimalizm. Tak sie sklada ze jest od kilku lat na topie jednym z kanonow. Pretesje mozna miec do architektow ktorzy wylansowali go na taka skale.
Natowmiast co do fascynacji Neufertem, to jest to jedytna rzecz (osobowosc) ktora wlasnie poznalem w wikipedi i to dzieki tobie.
Nie sledze zyciorysow ani architektow, ani politykow, generalnie zadnych poza najblizsza rodzina.

Szanowny Pan zapewne nie zrozumiał pytania.
Nie dotyczyło ono w najmniejszym stopniu minimalizmu i jego lansowania.
Podobno stosowane bezkrytycznie zasady ergonomii nie zawsze idą w parze z estetyką.
Jeżeli Pan twierdzi, że to gniazdko pod lustrem urąga zasadom praktyczności, proponuję bardziej radykalne rozwiązanie : schować je za drzwiami, zastosować przedłużacz do szczoteczki lub zrezygnować w ogóle i korzystać z suszarki bezprzewodowej.Będzie jeszcze praktyczniej.
Jak na kogoś, kto mówi o sobie , że projektuje, lekkim obciachem jest się przyznać do całkowitej nieznajomości Neuferta a zasady kompozycji mylić ze stylem czy kanonem.
Pozdrawiam (również najbliższą rodzinę i jej życiorysy).
Jak na kogos kto probuje powiedziec, ze cos wie lekkim obciachem jest pisac o czyms o czym nie ma pan pojecia a w dodaku z interpretacja uprzedzona... no wlasnie czym? Zawiscia?
Nie bede wdawal sie w pyskowke z Pane bo szkoda na nia czasu a widac ze w nic nie wnoszacych postach jest Pan swietny. Wystarczy przesledzic Panskie posty i wszystko staje sie jasne. Ja odmiennie niz Pan nie przebywam tu by sobie pogadac o niczym. Moje uwagi nie maja na celu wysmiewanie czy krytykowanie roznych rozwiazan, sluza zwroceniu uwagi na inne rozwiazania (nie lepsze ale tez nie gorsze - INNE).

Na koniec dodam, ze teoria to nie wszystko i zazwyczaj odpada juz w przedbiegach w konfrontacji z praktyka.

butterfly
18-11-2008, 14:46
Uczniaczek, rzeczywiście, mój błąd. Właśnie zajrzałam do katalogu i mam krem.

wingerman, żebym musiała wszystko przewidzieć to musiałabym przerabiać cały dom. pomyłek na nieszczęście się nie uniknie - no, chyba że w trzecim domu (zgodnie z przysłowiem pierwszy dom dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie)

wingerman
18-11-2008, 14:58
wingerman, żebym musiała wszystko przewidzieć to musiałabym przerabiać cały dom. pomyłek na nieszczęście się nie uniknie - no, chyba że w trzecim domu (zgodnie z przysłowiem pierwszy dom dla wroga, drugi dla przyjaciela, trzeci dla siebie)
Ja nie mowie, ze gniazdka pod lustrem to pomylka. :roll: Lazienka Twoja naprawde jest ladna :)
Moja uwaga dot. gniazdek nie jest uwaga do Ciebie tylko do innych ktorzy moze kiedys z niej skorzystaja. :)

butterfly
18-11-2008, 19:31
wingerman, z tymi gniazdkami masz oczywiście rację a ja zauważyłam to dopiero po twojej uwadze. pewnie sama do tego doszłabym przy użytkowaniu.

karolinnab
23-11-2008, 21:27
U mnie w wc opirus w prazki wyglada tak:

http://img291.imageshack.us/img291/2319/wcna2.jpg

Mam jeszcze w lazience ten w kratke, ale jako poziomy pas tworzacy cos w rodzaju dekoru.

AMFI
24-11-2008, 10:30
bardzo elegancko wyszło :-)

wesola_ak
25-11-2008, 09:30
Witam,

Te płytki też bardzo mi się podobają ale oprócz aranżacji na stronie firmy Opoczno- nigdzie nie ma żadnego pomysłu na ten gres.

Jeśli zrobiłaś łazienkę i wykorzystałaś ten gres proszę o wrzucenie zdjęć na forum lub wysłanie na maila.

Pozdrawiam Serdecznie

iwett27
25-11-2008, 10:23
Witaj, niestety jeszcze daleko mi do robienia łazienki ale jak zrobie to sie pochwale:)

wesola_ak
25-11-2008, 10:27
W takim razie ja będę pierwsza:) w styczniu będę miała skończoną łazienkę to wrzucę zdjęcia:)

Pozdrawiam Serdecznie

ewe
25-11-2008, 14:06
prosze o pomoc - oglądałam ostatnio nowe tredy opoczna i powalił mnie na kolana gres Metalic

http://images45.fotosik.pl/34/5b705e02ca80eea5m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5b705e02ca80eea5)]

Zaświtał mi w głowie diabelski pomysł dania go ....w kuchni - mam jedną scianę na której bedzie tylko wielki srebrny okap bez szafek - meble kolor orzech, blat kamienny jasny beż - no i ściana by wyszła cała brązowo złota - gres na zywo mieni sie starym złotem
http://images32.fotosik.pl/406/a12911c2d9a654cbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a12911c2d9a654cb).
Okoliczne sciany jasne , cały dom utrzymany w beżach, brązach.

Chciałabym aby kuchnia była taka inna - z klimatem
Co Wy na to ????? proszę o wszystkie sugestie .
a jest jeszcze w tej serii taki gres biały - może z tym coś połączyć - ale jak???? :-?

http://images39.fotosik.pl/34/37550ad929c2fde0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=37550ad929c2fde0)

Jolasia
25-11-2008, 14:22
Super na zdjęciu wyglądają te płytki, musze je zobaczyć na żywo.
Aktualnie też przymierzam się do aranżacji kuchni, meble też prawdopodobnie orzech i też mam jedną pustą ścianę, na której będzie tylko okap i okna, Twój pomysł bardzo mi sie podoba:)
Szukałam ostatnio ciekawych płytek, które mogłabym zastosować, ale na tą serie jakoś się nigdy nie natknęłam. Jeśli w rzeczywistości wyglądają tak ciekawie jak na zdjęciu to być może wykorzystam Twój pomysł (jeśli pozwolisz:))

ewe
25-11-2008, 14:28
Jolasiu jak sie ciesze że spotkałam bratnią dusze - ta kuchni nie daje mi spac po nocach :o .
Płytki w realu są cudowne - pięknie sie mienią, jak by po nich płynęła woda- są jeszcze w beżu - trochę ciemnym, srebrze, graficie - piękne do szarych inspiracji.
Z racji że u mnie wszędzie brązy to najbardziej właśnie przemawia do mnie ten golden brąz.

chciałabym zrobić coś innego ...a to jest trudne i ryzykowne :cry:

wingerman
25-11-2008, 14:31
No wyglada na to ze wiesz co robisz :)
Pomysl ciekawy i pewnie bardzo ciekawie bedzie to wygladalo.
Sam gres juz wyglada interesujaco a jako podloze pod okap ladnie wyostrzy te jedna "lysa" sciane.
Minimalne fugi i do dziela :)

iva_marti
25-11-2008, 15:07
Super ,że go pokazałaś . Piękny. Chyba też się skuszę na niego. Kuchnie mam też zaplanowaną orzech +biel. Może więc gdzieś na wolna scianę w kuchni ,a może do małej łazienki białe i na jednej scianie te brązy lub szarości. Muszę zobaczyć w realu. Jaka cena za m2?

ewe
25-11-2008, 15:19
Cena też jest w sumie piękniusia.....85,00 pln za białe 96 pln -metaliczne .
w porównaniu z tym co panowałam - sciana z jakiś włoskich płytek lub z dekorów to ta kwota o wiele bardziej mi sie podoba . Przez internet pewnei jeszcze taniej.
A nie pokazalam ale do tej kolekcji sa też wałeczki złote lub srebrne i przepiękne listwy z grubego szkła ale niestety ze wzorem zebry :-?

ewe
26-11-2008, 15:03
kochani jutro musz podjać decyzję - pomocy !!!!

wingerman
26-11-2008, 17:24
ewe to jeszcze nie podjelas ostatecznie decyzji ze swoim wall-e? ;)
Myslalem ze klamka zapadla.

Jolasia
26-11-2008, 17:31
ewe niestety nie udało mi sie jeszcze obejrzeć tych płytek na żywo, ale tak jak wspomniałam wczesniej zapowiada się to ciekawie.
Jeśli widziałaś płytki i podobają Ci się to alleluja i do przodu!:)

ewe
26-11-2008, 20:06
Kochani żeby to było takie łatwe..... :wink:

a jak spiernicze to pare lat bede na to patrzec :-?

iva_marti
26-11-2008, 20:25
Nie widziałam tych płytek w realu. Na zdjęciu wyglądają fajnie ,a z Twojego opisu wydają się przecudne. Pomysł, podkreślenia tej ściany z okapem, bardzo fajny. Jeżeli kolorystyka tych płytek pasuje do koloru kuchni to myślę ,że będzie to bardzo ciekawie wyglądać.

kamil_wr
26-11-2008, 20:51
Płytki te sa ułożone w sklepie "glazura królewska" w Warszawie na wylocie do minska mazowieckiego!!! Fajnie to wyglada!!!

piu
26-11-2008, 20:54
są świetne !!! działaj :D

http://www.opoczno.com/products/2313.jpg


bardzo mi się podoba, że myślisz o tej koncepcji w nawiązaniu do kolorystyki i stylu wnętrz całego domu :)

iva_marti
26-11-2008, 21:08
może powinnaś zabrać kawałek okleiny/forniru z jakiej będa robione meble. Porównać w świetle sztucznym i dziennym z płytkami -czy klolory się nie gryzą

Uczniaczek
28-11-2008, 21:14
Butterfly uff ulżyło mi :) Jednak krem :)

Wingerman a ja dziękuję za Twoją uwagę, zwrócę na to uwagę przy projektowaniu i realizacji swojej łazienki :D

Uczniaczek
28-11-2008, 22:16
I jeszcze jedno pytanie: Taura, Butterfly - jakich fug użyłyście?

butterfly
30-11-2008, 15:14
Mapei jaśmin.
Przy brązowych płytkach czekolada.
Chcielismy wszedzie epoksydową ale glazurnik nie za bardzo chciał się tego podjąć - duże ryzyko przy szlifowanych kantach.
Została fuga na podłodze i przy wannie (epoksyd) - reszta normalna, ten sam kolor. Ale - uwaga - mimo, że ten sam kolor, ta sama firma kolor różni się - epoksyd wyszedł jaśniejszy.

DZIDZIAK
01-12-2008, 11:59
Witam,
Zastanawiam sie na zakupem plytek opoczno ORGANIC do swojej łazienkii. Treraz obmyślam jak to by je ładnie ułozyć, pomysłów jest troche ale nie wiem jak to będzie z rzeczywistości. Łazienka jest mała 1.7 x 2.20 tak więc chce zeby byla optycznie wydawal sie wieksza.

Tak więc mam prośbę ma może ktoś jakieś ciekawe pomysły a wszególności doświadczenie z tymi płytkami (fotki uwagi wszystko co, jak połączyć) . Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam i czekam na odzew

iwo_kot
01-12-2008, 12:04
Jak widzę królują brązy, beże i szarości. A ja mam satysfakcję" różową i wygląda rewelacyjnie! :D

aga&piotr
02-12-2008, 21:12
Nasza dolna mała łazienka ułożona jest właśnie w organice grafitowo kremowej, na podłodze mauri krem, może jutro uda mi sie wstawieć fotki
Aga

DZIDZIAK
03-12-2008, 07:26
dzieki, beda wdzieczna:)

ewe
03-12-2008, 20:50
Płytki zamówione :)
Trzymajcie kciuki !.

wingerman
03-12-2008, 21:01
Płytki zamówione :)
Trzymajcie kciuki !.
Oba na raz czy mozna zamiennie?
POytam bo z dwoma zacisnietymi kciukami to trudno sie pracuje :) ;)

iva_marti
03-12-2008, 21:45
Z niecierpliwością czekam na efekt :lol:

ewe
04-12-2008, 11:33
[quote]Oba na raz czy mozna zamiennie?
POytam bo z dwoma zacisnietymi kciukami to trudno sie pracuje
quote]


:D można zamiennie byle mocno ściskaj :D

płytki przyjeżdzają w poniedziałek to pod koniec tygodnia zmaieszcze efekty :wink:

milew
04-12-2008, 11:43
Mam nadzieję że nie trafią ci się takie jak nam, nasze na pewno nie były opoczno. Jakieś włoskie coś wybraliśmy te bo chcieliśmy dać pionowy pasek przy okapie. Okazały się tak twarde że nie można było w tym nic wywiercić a potrzebowałem 4 dziurki 6mm.
Ostatecznie pękły 4 płytki (wszystkie na zamówienie dobrze że mieli) parę wieteł łącznie za 60zł i pół dnia wiercenia. Przekląłem te płytki, ale efekt ciekawy wyszedł chyba bo jeszcze mebli nie ma.

DZIDZIAK
04-12-2008, 13:41
ładnie to wygląda, twoje zdjęcia potwierdziły ze dokonałam słusznego wyboru jeśli chodzi o kafelki:)
zastanawiam sie jeszcze nad wrzuceniem gdzie niegdzie kafelek z dekorem, ale niechialabym przesadzic....

wingerman
04-12-2008, 14:39
:D można zamiennie byle mocno ściskaj :D

płytki przyjeżdzają w poniedziałek to pod koniec tygodnia zmaieszcze efekty :wink:
Kurde palce w pracy mi zdretwialy ;) :) jakbym wiedzial ze beda w poniedzialek to bym je dzis oszczedzil :D


Mam nadzieję że nie trafią ci się takie jak nam, nasze na pewno nie były opoczno. Jakieś włoskie coś wybraliśmy te bo chcieliśmy dać pionowy pasek przy okapie. Okazały się tak twarde że nie można było w tym nic wywiercić a potrzebowałem 4 dziurki 6mm.
Ostatecznie pękły 4 płytki (wszystkie na zamówienie dobrze że mieli) parę wieteł łącznie za 60zł i pół dnia wiercenia. Przekląłem te płytki, ale efekt ciekawy wyszedł chyba bo jeszcze mebli nie ma.
Poprostu te plytki to gres, pewnie jeszcze 9-10mm grubosci.
Przynajmniej wiesz czemu wykonawcy licza za wiercenie otworow jak to sie mowi.... jak sie nie przewrocisz to sie nie nauczysz ;)
Swoja droga to niezle wiertlo do tego kosztuje kolo 30zł a ze tak powiem znacznie lepsze jakies 60zł, pomijam profesjonalne korony :)

Izulek
04-12-2008, 18:42
Ja wybrałam Organic Orange i Krem, na podłogę albo Mauri krem albo Orange. Będzie też kilka listew dekoracyjnych.
Łazienka na razie w myślach - projektu nie mam, ale ilekroć widzę te kafelki to niezmiennie mi się podobają. Wybrałam je do małej łazienki na dole, ale zastanawiam się czy nie zrobić górnej z tych kafli, a do dolnej jeszcze poszukać.

Aga&Piotr Wasza łazienka ślicznie wygląda. Z tych zdjęć chyba wynika, że kafle podłogowe macie także poza łazienką. Dobrze myślę?

milew
04-12-2008, 18:47
Najdroższe wiertło jakie znalazłem u nas to było za 13zł, nawet w miarę ok było zanim nie dotarłem do końca płytki tam stępiło się całkowicie. A moich wykonawców to pominę milczeniem :(
W pierwszej wersji chcieliśmy dać na prawie całą ścianę gres ( dobrze że nie było tego co nam podobał się)

AMFI
04-12-2008, 19:00
płytki są świetne - z niecierpliwością czekam na efekty! :D

aga&piotr
04-12-2008, 19:44
Dzidziak i Izulka wstawiłam aktualne zdjęcia łazienki, poprzednie nie oddawały swego uroku :D

Aga

Izulek
04-12-2008, 20:54
Aga , śliczna łazienka, jeszcze raz potwierdzam. Z tą czerwienią suuuper ożywiona.

aga&piotr
05-12-2008, 07:35
dzięki Izulka, fajnie że Ci sie podoba :D
A co do terakoty, owszem, dobrze widzisz, jest wszędzie z wyjątkiem salonu :)
Jeśli chodzi o kolory łazienki, też się zastanawiałam, jednak pozostałam przy "spokojniejszej" dolnej, górną planuje kolorową :lol:
Jest tylko jedna rzecz która nie daje mi spokoju, planowałam cieniutkie czerwone szklane dekory, jednak w ostatniej chwili zrezygnowałam i teraz troche żałuje ;) byłoby super, no ale nic, trzeba dodatkami nadrabiać :D
Aga

DZIDZIAK
05-12-2008, 08:12
Aga, jestem pod wrazeniem Twojej lazienki, wogole nie bralam pod uwage czerwonego koloru a robi robi piorunujace odczucie. O jakich czerownych dekorach myslalas?
Pozdro

aga&piotr
05-12-2008, 08:19
Dzidziak, czerwony fajnie ją ożywia, ale pozostaje wciąż delikatna :)
a myślałam o takich wąskich szklanych cieniutkich paseczkach :)

aga&piotr
05-12-2008, 08:30
coś takiego:
http://images26.fotosik.pl/302/4922cd783a972f8am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4922cd783a972f8a)

kasia i grzegorz
05-12-2008, 14:48
WITAM MOŻE COŚ TAKIEGO??
http://img142.imageshack.us/img142/8593/img0824fj6.jpg
http://img142.imageshack.us/img142/9020/img0840di1.jpg
http://img206.imageshack.us/img206/769/img0859qa5.jpg
http://img142.imageshack.us/img142/7382/img0812al4.jpg

TO MOJE INSPIRACJE...

DZIDZIAK
08-12-2008, 08:07
ciekawe:)
ja sie zastanawiam aby dolozyc taki dekor http://www.opoczno.com/index2.php?id=42&KolekcjaID=239&ProduktID=4643#

...chyba nie umiem zamieszczac zdjec:([/img]

MonikaAndrzej
21-12-2008, 23:32
ewe ja również dokonałam wyboru płytek z kolekcji Opoczno Metalic. Płytki 'kładą' się w łazience w kolorach biały, grafit i grafit silver. Mam dylemat z fugą. Jak Ty to rozwiązałaś? Może masz już zdjęcia jak to wygląda u Ciebie?

ewe
22-12-2008, 10:32
hejka
płytki położone - nie ma jeszcze za dużo zdjeć - ale moze te jeszcze w trakcie:
http://images28.fotosik.pl/307/78037644b215302e.jpg (http://www.fotosik.pl)
tutaj bedzie stałą lodówka side by side nad nią podświetlenie - na lewo wejscie do spizarki.
http://images36.fotosik.pl/42/bebf2dad0a3ba5f8med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images29.fotosik.pl/306/de8fea51f81c6a27.jpg (http://www.fotosik.pl).
Moniko - u mnie przy płytkach gold- fuga cemno brązowa - przy jasnych - jakas taka szaro biała. Powiem ci jednak że niezbyt jestem zadowolona z tych białych - na ścianie wygladaja na takie szaro bure - zamontowaliśmy białe gnazdka i bardzo rzuca sie ww oczy ta ich szarzyzna - nie wiem czy nie bedą do zmainy - chcwała ze u nas tylko 5 łytek pod parapetem.

Myśle że Twoja łazienka wyjdzie prześlicznie - u Ciebie i te białe będą pasowły do szarosci :)

wingerman
23-12-2008, 07:14
No prosze, zyjesz :)
A juz sie balismy ze transport Cie przygniotl do ziemi i po Tobie ;)
Ciekawe te plytki, piszesz tez o bialych - szroburych (ale nie kotkach z kolysanki :) ) moze zrobisz im rowniez kilka fotek ?

PS. Zwroc uwage glazurnikowi by nie szedl na latwizne i wykonal prace zgodnie ze sztuka bo z ta brazowa sciana to troche polecial z symetria.


Pozdrawiam i czekam na wiecej :)

iva_marti
23-12-2008, 13:49
Bardzo ładne! Też chętnie zobaczę te jasne

popcarol
23-12-2008, 14:31
Plytki cudne! Ale powiem Ci szczerze, ze glazurnikowi kazalabym je zrywac - powinny byc symetrycznie sciete z obu stron! 2 cale wysrodkowane na scianie i reszta docinana po bokach.
Tak sie wymadrzam, a sama sie zastanawiam jak nasz fachofffiec... zaczyna lazienke od poniedzialku.

iva_marti
23-12-2008, 20:17
Ma tam stać lodówka, nie bedzie pewnie tego widac. To już bym zostawiła,ale w innych pomieszczeniach gościowi trzeba patrzeć na ręce.

Edybre
23-12-2008, 21:20
Też mi się podobają. Znalazłam fajne ceny: http://plytki24.pl/opoczno/gres-szkliwiony/metalic/cat_787.html

sprint
29-12-2008, 11:11
Zobaczyłem ostatnio te płytki w Castoramie.Naprawde pieknie wygladają,fajna struktura.Ja planuje nimi obloŻyc kominek.Mam nadzieje, że bedą fajnie wyglądać.

ewe
29-12-2008, 13:17
Witajcie kochani po świętach :)

Glazurnik skończył wszystko przed swiętami - ogólnie jestem zadowolona - scianę w kuchni mu odpuściła bo faktcznie ma tam stac lodówka i w sumie leciutko bedą widoczne boczki i góra.
Płytki robią powalajace wrazenie - szczególnie wieczorem przy zapalonych światełkach :) - to była jedna z lepszych decyzji :D dziekuję Wam bardzo za rady i dodanie odwagi.
Postaram sie na dniach obfotografowac drugą stronę kuchni - większą ścianę na której ma wisieć okap.

iva_marti
29-12-2008, 18:13
czekam na więcej zdjęć. Tych białych też.

MonikaAndrzej
02-01-2009, 16:37
Witam wszystkich. Potwierdzam opinię ewe, iż płytki białe wpadają w odcień szarości. Narazie mam położone kilka sztuk, myślę,że będzie dobrze to wyglądało ponieważ łączę je ze srebrnymi i grafitowymi, natomiast kontakty kupię w kolorze srebrnym. Postaram się umieścić zdjęcie (nie obiecuje,mam z tym jakiś problem), ale obawiam się,że na zdjęciu tej szarości nie wychwycimy.Ja z płytek jestem zadowolona, zobaczymy jak glazurnicy skończą łazienkę jaki będzie tego efekt.Struktura płytki bardzo fajna i ten srebrny połysk..Płytki kupowałam w sklepie internetowym phsaturn gdzie znalazłam najatrakcyjniejszą cenę a i obsługa rewelacyjna. Miałam płytki w domu w ciągu dwóch dni od momentu złożenia zamówienia, gdzie w sklepach w mojej okolicy wszyscy twierdzili,że to nowość i trzeba będzie poczekać na dostawę parę tygodni, płytki z racji ceny tylko na zamówienie.

Dodka
07-01-2009, 12:14
CZY MOZE KTOS MA ŁAZIENKE ZROBIONĄ W TYCH PŁYTKACH BARDZO PROSZĘ O JAKIEŚ ZDJĘCIA BO NIE MOGE ZNALEŻĆ ŻADNEJ ARANŻACJI Z TEJ KOLEKCJI:
http://www.opoczno.com/index2.php?id=42&KolekcjaID=277 :-?

Dodka
08-01-2009, 19:14
naprawde nikt nie ma tych płytek :( :( :( :(

maro74
09-01-2009, 07:52
Jest to nowa kolekcja więc może jeszcze mało kto ją ma , mi się baaardzo podoba ale jednak ze wzgledu na cenę płytek zmuszony jestem wybrać coś tańszego. Narazie stanęło na fantasia z paradyża. Daleko jej do linero ale cóż.

Dodka
09-01-2009, 08:11
wiem własnie ze jest nowa i w zadnym sklepie z płytkami nie ma zadnej ułozonej aranzacji ale juz trudno jutro ide i musze zdecydowac kolory i zamawiac, cena tez mnie troche przeraziła ale pocieszam sie ze to łazienka na poddaszu wiec tych płytek pójdzie troche mniej pozdr.

wiemon
09-01-2009, 13:49
Witam, czy ktoś już może pochwalić się aranżancją płytek SNAKE? Byłabym bardzo zobowiązana. Zastanawiam się nad ich zakupem. Pozdrawiam

maro74
09-01-2009, 21:38
U mnie skolei łącznie ponad 40m2 potrzeba i ciągle jeszcze mam dylemat.

MonikaAndrzej
10-01-2009, 21:33
Załączam obiecane zdjęcia. Łazienka jest w trakcie prac, płytki pokryte pyłem, bo fachowcy od gładzi docierali ściany i mgła pokryła dom.

http://foto0.m.onet.pl/_m/9661b88c3c32e553606fb7f139e5c460,6,19,0.jpg http://foto3.m.onet.pl/_m/71c6304223cbd5dde9f79edc4ce03d63,6,19,0.jpg

oola
12-01-2009, 13:06
super płytki, aż się nad nimi zastanowie do wlasnej łazienki :)

Milu
12-01-2009, 19:25
Witam, znalazłam takie aranzacje, raczej troche kiepskie

http://www.eplytki.pl/aranzacje.php?op=product&id=2431

Tez myslimy o tych płytkach, mamy do połozenia łazienke na poddaszu 14 m podłogi, kupujemy przez internet, bo szybciej i taniej.

Dodka
13-01-2009, 09:23
o fajnie choc coś widać ja zaraz jade decyduje sie na kolory i robimy aranżacje także jak będę cos miala to pokaże, naszała łazienka po ziemi ma 26 m to troche sporo ale to podasze także troche odejdzie na ścianach pozdr.

Milu
13-01-2009, 19:55
Dodka na jakie kolory sie zdecydowałaś? Ja planuje biało-niebieską, bo chcemy miec jedna łazienkę niebieskawą. Męzowi nie podoba sie dekor z kwiatkami, ale przekonałam go chociaz do paska nad wanną :wink: Jak tylko bedziesz miała aranzację- chetnie obejrzę :D

Dodka
14-01-2009, 13:58
bedzie beż brąz i pomarańcz zobaczymy jak to wyjdzie jak będe miala to wkleje pozdr

Izulek
19-01-2009, 20:52
Mi też spodobał się gres naturale krem z Opoczna. Może ktoś z Was ma ten gres u siebie i mieszka jakiś czas, np. ponad rok i moze wypowiedzieć się na jego temat.

ewe
20-01-2009, 12:12
Moniko piękne te szarości.... łazienka zapowiada sie cudownie.

U nas kuchnia się konczy - zostało wkleic listwy nad jasnymi płytkami - wybrałam szklane "tender"- przezroczyste szkło z drobinkami sebra.
Na brązowej scianie będzie tylko okap szkło @inox - szafki jedynie dolne.

A o to prezentacja opoczn aMetalic w wersji gold :wink:
http://images45.fotosik.pl/51/2341c888e18e1474med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images47.fotosik.pl/51/b27c82602759192dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/51/59da994b2e90f458.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/440/0deba194fcccf1a0med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images32.fotosik.pl/440/7ac74ce0aa02cf09med.jpg (http://www.fotosik.pl)

iva_marti
20-01-2009, 12:27
ewe ŚLICZNIE!!!!

Jolasia
20-01-2009, 12:50
ewe PIĘKNIE TO WYSZŁO, jak jeszcze dojdą mebelki, okap itp. to będzie miodzio:)

amatlea
20-01-2009, 12:56
Bardzo mi się podoba. Super wyglądają te płytki położone aż do sufitu. Strasznie jestem ciekawa efektu końcowego.

ewe
20-01-2009, 13:08
dzięki dziewczyny ....a tak sie bałam a teraz uważam ze to był jeden z lepszych pomysłów :D .
Wkleje jeszcze czesc drugą kuchni - wnękę gdzie ma byc zabudowa z samych szklanych szafek - będzie obraz bardziej na całosć kuchni. Dzieki temu rozwiązaniu mogłam sobie pozwollić na pustą sciane z metalikiem. W oddali sciana na lodówkę side by side i po prawej wejscie do spizarki.

http://images49.fotosik.pl/42/b4830a53f2b220cd.jpg (http://www.fotosik.pl)

MonikaAndrzej
21-01-2009, 21:29
ewe bardzo ładnie kuchnia zapowiada się u Ciebie. Mam podobną do Twojej kuchnię, z oknem w kolorze brąz na frontowej ścianie,zbliżoną zabudową sufitu i okapem też po lewe stronie. U mnie łazienka już prawie skończona, niedługo zamieszczę zdjęcia.Teraz kończymy fugowanie.

Kanton
26-01-2009, 08:52
Rako ma podobną płytkę gresową, nie wiem czy nie ładniejszą.

RadekO
26-01-2009, 20:49
Ewe a co masz na podłodze?

ewe
27-01-2009, 14:12
Ewe a co masz na podłodze?

Na podłodze jest gres Percy półpoler - w realu dużo jaśniejszy.

http://images28.fotosik.pl/306/e81eaf8b2088ed36med.jpg (http://www.fotosik.pl)

nadusia30
30-01-2009, 17:32
Ewe, a jakiej fugi użyłaś do metalica na ścianie?? Ja mam takie płytki, ale w brązie i beżu w łazience i dekor cętkowany. Myślę, że wygląda fajnie. Co sądzicie??

http://foto0.m.onet.pl/_m/86081dd0492c2000dc2efc43116ad0c8,10,19,0.jpg

ilonka-lk
09-02-2009, 12:52
Witam !!! Mi też bardzo podoba się ta kolekcja płytek . W mojej łazience płytki z tej kolekcji będą ułożone na wysokości 180 cm W PASACH . Od samego dołu będzie pas płytek beżowych , potem zaś dwa pasy płytek niebieskich nad nim znowu beż I ZNOWU NIEBIESKA . Cały geberit będzie ułożony z dekorów . Zdjęcia z realizacji już wkrótce . Myślę ,że będzie super . A Wy jak myślicie ?

Tyson
09-02-2009, 18:19
Podbijam, ma ktos plytki FLOWER z OPOCZNA?
Bylabym wdzieczna za jakies real foto. :)

kaśka maciej
09-02-2009, 18:35
Jeśli chodzi o ta nową wersję to ja mam. Grafitowo-czerwono-biała.
Zdjecia w dzienniku :)