PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika budowy domu pod mahoniowcem



mariolatomasz
17-03-2009, 18:05
Czy ktoś z Was buduje taki dom?

malkaj
17-03-2009, 19:01
Witam!
Wasz projekt bardzo mi się podoba. Wygląda na mały domek, a ma niecałe 200 m powierzchni użytkowej! Podoba mi się częściowo zadaszony taras, duży garaż i pomieszczenie gospodarcze z boku garażu- bo my będziemy ogrzewać eko-groszkiem, więc szukam takiej kotłowni z boku domu.
Inne pomieszczenia też są funkcjonalne, dużo pokoi!
Szkoda, że budujecie tak daleko, bo nie będę mogła zobaczyć waszego domu w realu. Czekam na zdjęcia z kolejnych etapów budowy. Będę czytać dziennik.
Pozdrawiam

mariolatomasz
17-03-2009, 19:33
My tez myślimy o ogrzewaniu domu eko groszkiem, nasi znajomi mają zrealizowane takie rozwiazanie i naprawdę są zadowoleni. Troszkę narzekają na to, że się kurzy i roznosi do innych pomieszczeń - garażu. Jeszcze nie wiedzą jak to rzeczywiście finansowo wychodzi bo mieszkają od niedawna ale mają nam to wyliczyć :).

pumka_gumka
11-04-2009, 16:58
a ja mam pytanie, jak myslicie powiekszyc pomieszczenie na ten eko-groszek, bo przeciez ta kotlownia jest mala... Rozwazam to zrodlo ciepla, bo koszty pompy c. mnie przerazaja...

Obecnie jestem na etapie wyboru projektu i po tym, jak sie ostatnio przejechalam na nasza dzialke, to zdecydowalam, ze wieksza czesc elewacji musi byc po stronie wschodniej, bo tam mamy widok na piekny las. Ten projekt pasuje nam bardzo, choc wewnatrz mamy juz wymyslonych kilka zmian. Niektore dosc drastyczne :) Pytalam rowniez Archonu, czy moge wyrownac strop nad calym domem do wysokosci stropu nad garazem, ale poki co, nie doczekalam sie jeszcze odpowiedzi...

Bede zagladac, jak Wam idzie :)

hrhrhr
08-02-2010, 11:18
W końcu znalazłam kogoś kto też na mahoniowca się zdecydował.

Jeżeli można, chocby na PW, więcej zdjęć :)
Na jaką dachówkę się zdecydowaliście? Jaki wyszedł koszt stanu SSO.
Z przyjemnością dowiem się też jak planujecie rowiązać ustawienie kuchni, górnej łazienki i czy zmienialiście umiejscowienie kominów.

Pozdrawiam