PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze od M14 Ani i Tomka



anulkawj
17-03-2009, 17:34
Zapraszamy do komentowania, podpowiadania i wspomagania _ -emocjonalnego :D

EDZIA
14-04-2009, 14:08
[z dziennika budowy]


Witamy Anię i Tomka :) Razem z żoną zastanawiamy się nad projektem M14. Jest on naszym faworytem. Jednak chcielibyśmy go gdzieś obejżeć na żywo. Wiemy że Wam się udalo i stąd nasza prośba o udostępnienie namiarów na czlowieka który jest już szczęśliwym posiadaczem takiego domku. Może zechcial by i nam go pokazać . Pozatym mamy wiele wspólnego . My posiadamy dzialkę 1850 m a dom na dialce będzie 2 m nad resztą dzialki ponieważ reszta dzialki to tzw. teren zalewowy pobliskiego jeziora i tam budować się nie można. Możemy póżniej skorystać ze wspólnych pomyslów na zagospodarowanie dzialki. My będziemy się budować w Wieliszewie kolo Legionowa . Mamy nadzieję z paperami wyrobić się do końca roku i ruszyć na wiosnę

Pozdrawiamy i czekamy na namiary na posiadacza domku M14

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik91805.htm

Aaaniaaa
17-05-2009, 21:20
Witam drogą imienniczkę :D Mamy bardzo podobne nazwy dzienników, ale chyba damy radę i forumowicze nas odróżnią 8)
Czekam na dalszy rozwój dziennika. Może jakieś rzuty, wizualizacje - ze mnie to typowy wzrokowiec :D
Pozdrawiam

agnieszkakusi
05-06-2009, 20:03
no w końcu znalazłam dziennik 8)
Niestety mnie nie było, żeby Was witać, ale służę wszelką pomocą :wink:

anulkawj
07-06-2009, 19:41
Bardzo dziekujemy :)

EDZIA
15-06-2009, 12:54
[ z dziennika budowy ]


witaj anulkawj !- pomysł z podpiwniczeniem w 1/3 jest bardzo trafiony , sama tak mam i juz swietnie sie to sprawdza , w piwnicy mozna zawsze zrobic odkurzacz i kotłownie , a tam gdzie oryginalnie-projektowo jest piec mozna zrobic gabinet , biuro ..

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik58422.htm

emilus18
27-09-2009, 13:16
Będziemy wam kibicować :)

My zaczynamy dopiero zabawę w budowanie :o na razie szukam nowego wykonawcy na stan "0" w tym roku, bo stary zdaje się nawalił :x Nie odzywa się, to nie...tego kwiatu jest pół światu :lol:
W jakim banku macie kredyt? - jeśli wolno zapytać. ja próbowałam w kilku i na razie odpuściłam :cry: dlatego teraz tylko stan "zero"...

emilus18
18-10-2009, 18:56
No, widzę że praca wre aż miło! My jeszcze trochę podłubiemy żeby zakończyć stan "zero" i reszta oby od wiosny :-?

Havena
13-11-2009, 09:25
Idziecie jak burza! Ladny, funkcjonalny domek i piekna, duza dzialka (tej ostatniej mocno zazdraszczam ;) )
Kciukasy zacisniete - za szybka budowe i przeprowadzke!

anulkawj
13-11-2009, 17:51
Dzieki za wsparcie. Z wrazenia wkleiłam nowe fotki!

emilus18
14-11-2009, 18:43
Wow, ale jak Wam zazdroszczę! Mając takie tempo niebawem skończycie sso :)

papuch
26-11-2009, 20:00
tempo jak rakieta! Czy w czerwcu myślałaś że w listopadzie będziesz miała prawie gotowy domek??? surprise! Super, że pogoda dopisuje- mając kasę z kredytu i dobrą ekipę widac efekty szybko. My jeszcze nie udaliśmy się do banków po prośbie...trochę się boję. Na razie żyjemy o suchym chlebie i wodzie żeby z oszczędności styknęło na stan zero a wtedy zaczniemy szukać po bankach. Może będą patrzec przyjaźniej na nas kiedy 'coś' już będzie ponad ziemią ;-)
pozdrawiam i będę wpadać jeśli można
pap

kala67
29-11-2009, 22:03
Witaj anulko......wpadłam z rewizyta do Ciebie!!! :P
bardzo fajny projekcik wybraliście!! 8) i naprawde idziecie do przodu jak burza!!! :P będe zaglądac i kciuki trzymać!! 8)

Bad
03-01-2010, 18:35
Witam! My z żoną też zdecydowaliśmy się na M14 i chcemy też zmienić okna na większe. Super popatrzeć jak dom "idzie w górę" ;). My jesteśmy dopiero na etapie załatwiania projektu i innych papierów, a później kredytu. Będziemy pewnie zaglądać do Waszego dziennika...

anulkawj
03-01-2010, 19:01
Dzięki, miło, ze czasem ktoś zagląda. Życzę powodzenia!

Ania, Tomek i Wojtuś
09-01-2010, 16:40
Witajcie nasi imiennicy!

Piękny domek i aż miło popatrzeć jak szybciutko rośnie. Przygody z projektem i bankami nie zazdrościmy - mieliśmy też sporo problemów więc wiemy co to znaczy. A że krdytu zabraknie? To też chyba norma! Aby wybudować taki stan w którym można spokojnie mieszkać a resztę robić po przeprowadzce na raty. My w środku jako tako się obrobimy, ale 150 m ogrodzenia działki nas przeraża!
Z perspektywy czasu doszliśmy do wniosku:
Lepiej na wszystkim nie oszczędzać bo potem można żałować - chyba trzeba raczej iść w stronę tego aby zrobić raz a dobrze i rozsądnie dokonywać wyborów! My trzymamy się tej zasady i jakoś udało się nam to wypośrodkować :D
Będziemy do Was zaglądać i dopingować!Pozdrawiamy serdecznie

nastka79
14-01-2010, 08:12
Dziś 13.01. - cieśla znów szaleje na dachu - takie kładzenie dech i papy, na zmianę z odśnieżaniem dachu :-? Czy z tego nie powstanie wielki grzyb??? Ta cała wilgoć siedzi w środku i nie ma sznas na szybkie wyschnięcie...
Jak nie wstawicie zaraz okien, to spokojnie sobie to wszystko wyschnie, bo wiaterek wiosenny to wysuszy :wink:

anulkawj
14-01-2010, 08:43
Nastka 79 - dzieki za podpowiedź, zaraz lzej na duszy. Juz chciałam jakies preparaty grzybobójcze w promocji wyhaczyć :) , pozdrawiam

Ania, Tomek i Wojtuś
15-01-2010, 04:14
Anulko też myślę że śnieg sam zginie. U nas dopiero okazało się ile wilgoci siedzi w tynkach i posadzce gdy włczyliśmy ogrzewnie :o
Hydraulik doradził nam by postawić osuszacz elektryczny. Kupiłam na Allegro niedrogi coś koło 670 zł (wypożyszczenie to koszt ok 45-60 zł/doba) i sprawdza się super!!! Na początku wylewaliśmy z 10 l wody na dobę teraz ze 2,5. Wszyskto pięknie wysycha, potem albo postawię go w pralni, albo pójdzie pod młotek. Polecam takie rozwiązanie przy pracach wykończeniowych, zwłaszcza gdy idą one zaraz po tynkach i posadzkach - a wizja przeprowadzki czai się w kącie salonu :wink:

anulkawj
15-01-2010, 21:39
Dzięki za podpowiedź, zobaczymy jak sprawa będzie wyglądać bliżej wiosny, pozdrawiam

masulda
18-01-2010, 07:20
Ania, oglądałm osuszacze na allegro.Zastanawiałam się czy kupić taki w okolicach 700 zł bo są też i po 900 zł i droższe.Czy taki jak kupiłaś uważasz że wystarczy?Moje pokoje wielkie nie są-szeregówka.Generalnie ok 15-17m kw na poddaszu.Czy widzisz sens w w kupowaniu bardziej wydajnego czy ten powinien być ok?

Ania, Tomek i Wojtuś
25-01-2010, 01:54
Nasz kosztował około 670 zł z przesyłką, a dzielnie pracował w salonie 45 m2 przez 2 miesiące. Teraz jest na urlopie bo wszystko pięknie wyschło. Jak chłopaki zacznął malować ściany znów go włączymy na kilka dni. Model to desa 711- sprzedający fusco, właśnie sprawdziłam na allegro.
Najbardziej było widać jego ciężką pracę jak tylko włączyliśmy ogrzewanie. Dosłownie płynęło z drzwi i okien. Polecam takie rozwiązanie

Ania, Tomek i Wojtuś
10-02-2010, 02:18
No widzisz, a obawiałaś się że śnieg nie zginie do wiosny-a tu jeden weekend i śniegu niet :D
U nas też śniegu po pachy - wkrótce mój Tomek ma urodziny i w prezencie kupię mu porządną łopatę do śniegu (ostatnio tak się jedną zachwycał) - niech ma chłop - będzie szalał wokół domu. Z początku z zapałem tak jak Wy, ale jak na drugi dzień poczuje te "ukryte mięśnie" jak Ty - szybko jej nie weźmie do rączek.
Fotki przyszłej kuchni tzn. przyszła kuchnia na fotkach wygląda cudownie. Osobiście bardzo podobają mi się kuchnie w tym stylu, ale u nas będzie jednak nowoczesna. Kuchnia jest częściowo połączona z resztą domu i wtedy trzeba by było całość tak urządzać a tak nie chcę. Spróbuję do naszej sypialni wprowadzić nutkę Baroku.
Aha i okres styczeń - luty to najlepsza pora na wyposażanie domu. Wszędzie w fabrykach jest martwy sezon i zamówienia realizują expresowo. Na kuchnię zazwyczaj się czeka 6-7 tygodni my będziemy mieć po trzech. Z resztą mebli podobnie - termin skraca się o połowę, więc spokojnie Aniu jeśłi nie zdążysz się wprowadzić do gwiadki, zrobisz to zaraz po bez kolejek i stresu!

madziarek2
26-02-2010, 18:41
Witam Aniu dzięki za wizytę, tym samym ja wpadam obejżeć twój dziennik, domek zapowiada się przyjemnie, malutki, zgrabniutki i widoczki ładne :D . Podoba mi się ta misa , która zamówiłaś, myślałam o takiej samej :lol: , z resztą ja mam tysiąc pomysłów na minutę, a na allegro siedzę godzinami, że czasami gały mnie już bolą 8) , pozdrawiam!

Gosiek33
27-02-2010, 21:11
Puk, puk wpadłam z rewizytą :lol: Ładny domek budujecie i rzeczywiście piękne zielone kuchnie Cie inspirują :P Mnie też bardzo taki styl i kolor chwyta za serce :lol:

Ania, Tomek i Wojtuś
02-03-2010, 16:43
Nie no kuchnia rewelacja :D Moja czerwona się przy niej chowa :P Planuj, planuj kobeto bo czas goni. Zanim się obejrzysz a będziesz biegać po studiach z kuchnią do wyceny!

Ania, Tomek i Wojtuś
09-04-2010, 21:41
gratuluję nowych okien i drzwi - te bardziej w moim stylu (niech Twój Tomek się po puszy). Patrzę że powoli,powoli juz się urządzacie. Brawo.
U mnie teraz przerwa kryzysowa więc będę wpadać do Was z wizytą.

madziarek2
17-04-2010, 18:48
Faktycznie okna takie same:) Naprawdę ładnie się prezentują, co ja miałam z tymi oknami , żeby męża przekonać :) haha. Dużo osób było przeciwnych i odradzało nam białych okien, ale ja sobie nie wyobrażałm mojego wiejskiego domku bez szprosów i bieli:) Teraz mój kochany budowlaniec sam przyznaje mi rację, trzymajcie się pozdro!

30Agulka
18-05-2010, 13:17
Dring, dring ................ przybyłam z rewizją............... zapowiada się ładniutko, ja również kupowałam rzeczy a domku jeszcze całego nie było a męzuś krzywo tylko na mnie patrzył, no ale teraz juz mamy i nie trzeba szuakć.
Kuchnia fajniutka , taka domowa.............

Powodzenia i będę kibicować

Jędruśki
18-06-2010, 07:00
Jako jeden z budujących M14 (ale a i to jeszcze lustro ;) ) wpadam z wizytą do Sz.P. Może ta grupa M14 w końcu obudzi się po zimowej drzemce?
Inne grupy bardziej aktywne. Pozdrawiamy i pilnie bedziemy sekundować. Tylko piszcie, piszcie i fotorelacje zawieszajcie :)

Pozdrawiamy...

rubinowa
09-08-2010, 11:15
Zabić to za mało, niestety. Myśmy wołali policję, ona zabezpieczała ślady, zbierała pety do badania itp. kamuflarz, a potem śledztwa umarzano z powodu niewykrycia sprawców. Trudno, już na etapie budowy złodzieje zmusili nas do założenia alarmu, płacimy 150 zł m-cznie, ale wiemy nawet kiedy zając, kiedy pies, kiedy kot wtargnie na działkę: są w 5 minut (w umowie mają 10 minut), taki kraj...

amyF
24-08-2010, 06:52
witaj anulka!
przejrzałam dziennik i bardzo podoba mi sie twoja kuchnia - też bedę miała zieloną :):):)
a odnośnie terminu przeprowadzki do domku to myśle ze i tak dobrze wam idzie a czas do listopada upłynie bardzo szybko... :)

Asia i Sławek
31-08-2010, 12:19
Hej!

Ja wybrałam tę samą kuchnię :) będę miała kredens i narożną kuchenkę. Również oboje z mężem zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia w tym zestawie.

Pozdrawiam :)

anulkawj
02-09-2010, 19:11
Dzieki za miłe komentarze. Ciesze się, że kuchnia sie podoba. Ciekawa jestem, jak bedzie wyglądac juz na swoim miejscu :)

emilus18
04-09-2010, 08:37
Uff, przeczytałam zaległe posty :)
Dzieje się teraz u Ciebie, że hej! Ja za włamanie to bym normalnie na cienkiej żyłce do góry nogami powiesiła i na tydzień tak zostawiła!! U mnie ukradli parę rzeczy z budowy (zabawa na koniec roku szkolnego), ale to nic, bo dodatkowo zdewastowali skrzynkę od prądu... Policja - oczywiście nie da się sprawcy odnaleźć...

Jodełka
13-10-2010, 10:44
Hej
przejrzałam dziennik i bardzo podoba mi sie Twoja kuchnia :):):) dzieki za inspirację. Mam pytanie, na poczatku przedstawiałaś wizualizacje Twojego domu ze zmianami. Możesz mi zdradzić jak to można zrobić i czy taki laik jak ja, no może nie aż taaaaki, sobie z tym poradzi?

anulkawj
14-10-2010, 17:35
Jodełko, to mój zdolny mąż. ja nie ogarniam takiego temtu :) Niestety jego teraz nie ma, więc z odpowiedzią muszę poczekać do przyszłego weekendu. Dziekuję za odwiedziny!

agaapii
30-10-2010, 19:00
Witam!
Bardzo podobają mi się Twoje lampki zakupione na allegro czy możesz zdradzić jakiej są firmy i ile kosztowały? Pozdrawiam

anulkawj
30-10-2010, 19:34
Już piszę - jakiej sa firmy nie wiem - nigdzie nie mam takiej informacji. Pewien hotel wyprzedawał - ze swoich scian :) wiec nie były w oryginalnym opakowaniu. Kosztowały w sumie grosze - ok. 25 zł - chyba. Gdzieś u kogoś widziałam podobne - cena chyba ok. 75 zł. Jesli je znajdę, dam znać.

emilus18
30-10-2010, 20:42
No no! Zapracowana trochę byłam i nie patrzyłam na Twój dziennik a tu juz tyle zrobione!! A bałagan się posprząta - wolną chwilą :D
No i śliczne dodatki do domku robisz :) Też bym tak chciała...tylko zdolności mi trochę brak...D:

agaapii
30-10-2010, 21:26
Dziękuje za odpowiedz.

anulkawj
31-10-2010, 09:19
Ja mam dwie lewe ręce - to mozna spokojnie nimi zrobić :) Dzięki

anulkawj
06-11-2010, 19:01
Dziś dzielnie sprzatałam wokól domu - "styropki", resztki pianki, dechy i inne dziwne śmieci. Może dzisiaj Tomek zakończy etap ocieplania... sidzi biedyn na budowie, ciemno, zimno i pada deszcz. Taki listopad, ale i tak mamy dużo szczęścia, ze nie lezy śnieg i nie ma mrozów.

Jodełka
07-11-2010, 19:36
Klimat, w jakim chcesz urządzić swój dom jest mi bardzo bliski. Podobają mi się i lampy i meble do przedpokoju i koza tez mi się podoba:) Będę często tu zaglądać.
A propos allegro, też jestem jego fanką:)

anulkawj
08-11-2010, 20:15
No Jodełka, to się dogadamy :) Dzięki

emilus18
13-11-2010, 11:13
Noooo, psze pani! Domek co raz to piękniejszy!!
A ten samotny iglaczek to tak sam z siebie czy Wy go zasadziliście?? U nas normalnie strach wychodzić, bop niby centrum a prawie halny wieje...

anulkawj
14-11-2010, 20:38
Iglaczek to darowizna od znajomego, sami sadziliśmy. Pytanie, ile biedak przezyje? Coraz niżej sie pochyla, mimo, że upalowany :)

kraktom
11-12-2010, 21:30
Przywitam się skromnie,

wnętrza będą piękne, to już widać! Jestem zauroczona lampą do kuchni, kafelkami do łazienki! Pełna klasa! Dodatki nietuzinkowe, naprawdę gustownie!
Cudnie!
Pozdrawiam Magda

anulkawj
12-12-2010, 09:25
Kraktom, dziekuję za miłe słowa. Pozdrawiamy

kraktom
23-12-2010, 22:04
http://lh3.ggpht.com/_eLWzWfpT8BA/TRMcTK-f6FI/AAAAAAAACF8/antauUt7UVw/BN2010_PL.jpg

emilus18
25-12-2010, 14:40
http://kartki.net.pl/kartki/4/127.jpg

rogbog
30-12-2010, 17:39
http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon1.gif

Stary Rok odchodzi wielkimi krokami,
niech więc złe chwile zostaną za nami.
Niech Nowy Rok przyniesie Ci dużo zdrowia,radości
a przede wszystkim morze miłości!

http://sl.glitter-graphics.net/pub/849/849147kibbg0w0mf.jpg

Gosiek33
31-12-2010, 14:59
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=36306&d=1293805582

anulkawj
08-01-2011, 11:14
Dziękujemy za życzenia!

Monikarat
16-01-2011, 15:27
Witam anulkawj,
bardzo ładny domek, trochę inny klimat, niż mój jeśli chodzi o mebelki ( chociaż przyznam kuchnia rewelacja),
życzę dużo wytrwałości przy wykańczaniu domu, niedługo i mnie to będzie czekać i mam nadzieję, że nie zejdę! heh
jestem na etapie kładzenia dachu i do końca sierpnia musimy się wprowadzić, więc pewnie czekają mnie niezłe emocje, tym bardziej, że mieszkamy od budowy 160 km i nie mamy mieszkania po babci w tamtej okolicy:)
będę zaglądać i podziwiać postępy i życzę oczywiście jak najszybciej przeprowadzki do wymarzonego domku!
pozdrawiam

anulkawj
16-01-2011, 18:32
Monikarat, dzieki! 160 km - to "dowaliłaś" dziewczyno! Zacznę na nasze kilka km patrzeć z zupełnie innej perspektywy :) Do sierpnia jest jeszcze sporo czasu a pogoda sprzyja, więc życze powodzenia. Nie masz dziennika i nie mam się gdzie wpisać- czekam na dziennik :)

dorben
06-02-2011, 23:29
Witaj Aniu, przypadkiem natrafiłam na twój dziennik i normalnie :jawdrop: na widok tej zielonej kuchni!!! Proszę napisz cos więcej o producencie, cenach... A tak poza tym baardzo mi się podobają przedmioty, które pokazujesz i styl domku - bardzo moje klimaty!! będę często podglądać i kibicować!!

anulkawj
09-02-2011, 15:16
Dzięki dorben! Miło, jak coś sie podoba. Kuchnia - producent Meblobuk - tu link do stronki http://www.meblobuk.com.pl/. Nasze są z ekspozycji, więc za 11 tyś ze sprzętem (liczyliśmy - sprzęt koło 5 tyś). Nie palnowaliśmy takiego, ale jak już jest, to tylko się cieszyć. Mebelki normalnie kosztuja ok. 23 tyś. ze sprzętem, zależy jakie. Nasze wypatrzylismy na ich stronie w wyprzedażach i pojechaliśmy zobaczyć. Fronty mają drewniane, reszta mdf. Mąż robił testy i zdały - nie widać drapania :)) Zobaczymy jak z czasem sie będą zachowywały. Nasze to kolekcja BARD zielony. Jest jeszcze biały - też śliczny. Jest też możliwość, że sami Ci zaprojektują kuchnię - nie wiem, jaka to byłaby kasa. Pozdarwaim i idę zaglądać do Ciebie

Tom Bor
29-03-2011, 09:47
Aniu za jednym zamachem przeczytałam Twój dziennik, jest super i postępy też niczego sobie, kuchnia pięknościowa

dorben
05-04-2011, 09:03
Hej hej Ania, ależ z Was pracowite istoty - idziecie jak burza!! Kiedy planujecie przeprowadzkę? Juz się nie mogę doczekać jakichś fotonowości - pochwal się tymi podłogami chociaz!! Oczywiście mam pytanie, bo znó chcę coś beszczelnie odgapić.. chodzi mi o te drewniane belki w salonie - to nie jest konstrukcja dachu, prawda? Czy to pełne drewno? Da się coś takiego przymowocać w stojacym juz domu? Też sobie wymyśliłam taką beklę, ale nie ma jej na czym oprzec, dlatego pytam jak jest u Ciebie. pozdr mocno!!

anulkawj
06-04-2011, 20:45
Dorben, już zdaję relacje - belki to nie jest część konstrukcji dachu. Sa z pełnego drewna, ale były montowane wcześniej niż zrobili podwieszany sufit. Opierają się na ścianach. Myślę, że spokojnie da się je zamontować już tam, gdzie są gotowe sciany i sufit, bo my bedziemy jeszcze jedną upychać pomiedzy salonem a kuchnią. Jak dasz mi trochę czsu - może ze dwa tygodnie :), to powinnam wrzucić fotki. Zamówiliśmy u ciesli belki i wpadna je montować. Jest jeszcze inna możliwość - kiedyś, gdzieś (chyba na allegro) znalazłam takie "oszukane" belki, do zamontowania, jak już sufit jest wykończony. Musiałabyś poszukać w necie, albo popytać stolarza lub cieślę. Jesli chodzi o podłogi, to jeszcze nie sa wykończone. Zresztą kafle były za 25 zł, więc szału nie robią. Przeprowadzka bez terminu- już było ich tyle, że teraz nie palnujemy :), żeby sie nie zniechecać, pa

rogbog
20-04-2011, 21:08
Zadumy u grobu pustego,
radości ze spotkania Zmartwychwstałego,
pokoju, nadziei, jajka smacznego
i udanego oblewanego!
Niech się nie zgubi wśród tylu pisanek
Świąt sens prawdziwy - Jezus - Baranek.
http://www.rotfl.com.pl/data/media/42/pasxa_12.gif

WESOŁYCH ŚWIĄT






(http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=86086)

Tom Bor
22-04-2011, 07:03
no kochana jak u Ciebie tarantule grasują to się nie dziwię że się boisz, ja bym umarła

martaibartek
22-04-2011, 12:55
Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie.
Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej.

Tom Bor
22-04-2011, 19:18
Aniu dla Ciebiei Twoich Bliskich
Zdrowych i Wesołych Świąt http://images38.fotosik.pl/800/a5daca0258fd9df7gen.jpg

marzycielka74
15-05-2011, 17:46
Witam !...i ja dołączam do grona czytających Aniu twój dziennik...dom pięknieje z dnia na dzień ,a widząc Twoje pomysły na urządzenie go, to juz domyślam sie jaki będzie niepowtarzalny.Mam pytanko :gdzie kupiłaś te piekne lampy na elewację ,te białe.POZDROWIONKA!

anulkawj
16-05-2011, 19:26
Witaj marzycielka 74 - ja buszuję głównie na allegro. Lampy "Dubrovnik" przesyłam link do takowej - chociaż nie pamiętam, czy to ten sam sprzedawca http://allegro.pl/lampa-kinkiet-massive-15038-31-10-dubrovnik-ir-i1613588108.html
Dziekuję za pochwały :) pozdrawiam

dorben
31-05-2011, 10:29
Aniu no to czekam i tuptam nózkami na zdjęcia NAJPIĘKNIEJSZEJ forumowej kuchni!!!!!!!!!!!!!!!!

anulkawj
31-05-2011, 18:54
dorben, aleś ty kochana. Jeszcze nie męcz nózek - poczekaj na kafelki i powieszenie szafek - to wczorajsze , to tylko przymiarki :) Jak tylko będzie gotowe, zrobię fotki - obiecuję, pozdrawiam

dorben
13-07-2011, 09:05
No to melduję się pierwsza z GRATULACJAMI i piję za Wasze zdrówko!! Oby się dobrze mieszkało - w spokoju, ciepełku i rodzinnej atmosferze:)
Pewnie jesteście teraz zalatani - przenosiłam się nie raz i wiem co to znaczy miec wszystko w kartonach.. Ale jak się rozpakujecie to będą zdjęcia, prawda????(obiecałaś!)

anulkawj
17-07-2011, 20:27
Będą, jeszcze ograniam pudła i wory, ale obiecuję :)

kala67
24-07-2011, 07:28
mam prośbe.....mozesz wkleic foto tych kafelek kupionych w Toruniu??
z gory pieknie dziekuje :)

anulkawj
24-07-2011, 20:27
kala, tylko znajdę aparat :)

kala67
28-07-2011, 16:42
kala, tylko znajdę aparat :)

ok :)
czekam cierpliwie....

anulkawj
29-07-2011, 20:28
Kala - fotki są w moim dzienniku. Jeśli chcesz wiecej, daj znać, pozdrawiam

kala67
30-07-2011, 07:49
anulka...........dziękuje:)
myslałam, że masz je już gdzieś na ścianie....
gdzie bedą kładzone??


Przy okazji dodam, że ta zieleń w Twoim domu jest super.......kuchnia rewelacyjna, pewnie na zamówienie robiona??
i ta koza :) cudo !

anulkawj
31-07-2011, 19:23
Kala dziękuję :) Kafelki są jeszcze w kartonikach - będą położone w małej łazience, takiej dla gości. Niestety z powodu wypompowania kasiorki, musimy poczekać. Kuchnia była kupiona z wyprzedaży, z ekspozycji sklepowej. Musieliśmy troszkę pozmieniać, bo do naszej kuchni nie pasowała. Koza też mnie kręci :)

dorben
02-08-2011, 19:56
Kochana, no BOMBA po prostu!!! Kuchnia wygląda jeszcze lepiej niz na stronie producenta, majoliki-prześliczne!!! No ale tego sie spodziewałam, za to łazienka - kompletny SZOK!!! Chwal sie prędko co to za przepiękne kafeleczki z tym drobniutkim wzorkiem!! Co do kozy-Anulka normalnie jesteś moją bratnią duszą estetyczną, hehe - u mnie właśnie powstaje ceglana ściana - tło dla kozy (przynajmniej piecyk trochę inny:) ), a dodam jeszcze ze w wycenie mam podsufitowe belki! Tyle, ze u nas cegła to płytka ceglana, a belki pewnie będą z udawanego drewna - wygląda na to, ze moja chata to będzie taka podrabiana wersja Waszych ekstrarozwiązań! Gratuluję Ci bardzo i oby się dobrze mieszkało!! Zajrzysz jeszcze czasem na forum, mimo ze juz jesteś na swoim?

anulkawj
08-08-2011, 09:00
Kochana, no BOMBA po prostu!!! Kuchnia wygląda jeszcze lepiej niz na stronie producenta, majoliki-prześliczne!!! No ale tego sie spodziewałam, za to łazienka - kompletny SZOK!!! Chwal sie prędko co to za przepiękne kafeleczki z tym drobniutkim wzorkiem!! Co do kozy-Anulka normalnie jesteś moją bratnią duszą estetyczną, hehe - u mnie właśnie powstaje ceglana ściana - tło dla kozy (przynajmniej piecyk trochę inny:) ), a dodam jeszcze ze w wycenie mam podsufitowe belki! Tyle, ze u nas cegła to płytka ceglana, a belki pewnie będą z udawanego drewna - wygląda na to, ze moja chata to będzie taka podrabiana wersja Waszych ekstrarozwiązań! Gratuluję Ci bardzo i oby się dobrze mieszkało!! Zajrzysz jeszcze czasem na forum, mimo ze juz jesteś na swoim?

Dorben w oko dostaniesz za te głupoty. Dostaniesz na dupsko za teksty pt. "udawane" i "podrabiane". Łazienka jest za tak małą kasę, że wstyd się przyznawać. Kafelki kupilismy w OBI (za około 24 zł0) Później widziałąm je jeszcze taniej, bo za jakies 17 zł i było mi przykro. Cegły za kozą to też płytki. Mój mąż prawie wszystko dłubał sam- dlatego była kasa na materiały - nie mielismy żadnych oszczędności na budowę - tylko kredyt. W sumie cały dom postawilismy i urządzilismy za 230 tyś - więc widzisz, że nędza. Ludzie wywalają na domki letniskowe 500 tyś :). Na forum będę zaglądać regularnie - przez dwa lata wyrobił mi się taki odruch. Zresztą jeszcze kupa roboty z wykańcaniem, więc będę podglądać innych.
Dzięki za miłe słowa :) Pozdrawiam

martaibartek
22-09-2011, 09:34
Anulka przejrzałam cały dziennik.
Bardzo ładny domek stworzyliście :)
Brawo za to, że sami i za tak niewielką kasę. Można? można! my tez się w około 230-240tyś zamknęliśmy z wyposażeniem :)

jak znajdziesz chwilkę i chęci wklej jakieś nowe foteczki!
Ściskam i pozdrawiam :)

anulkawj
25-09-2011, 19:31
Dziekuję za miłe słowa :) Obiecuję, że zrobię zdjęciai wrzucę, tylko natchnienia brak :)

1976pinacolada
25-09-2011, 22:24
Witam

przeczytałam w dzienniku że boisz się pająków. Cierpię na tę samą dolegliwość (arachnofobia ) choć musze przyznać , że widze u siebie postępy ;) Kilka lat temu kupiłam sobie do pracy (w mieszkaniu pająków nie mam dzięki moskitierom we wszystkich oknach ) ultradźwiękowy odstraszacz owadów po tym jak pająk wielkości myszy "przeczołgał" sie po mojej podłodze. Od tamtego czasu nie było ani jednego - nawet małego. Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale wierze że nie. Miałam to włączone non stop i działało również na muchy i komary, które martwe padały na podłogę. Zabieram to ze sobą do domku i pewnie kupie jeszcze jedno o większej mocy/zasięgu a to stare wystawię na taras. Tobie też polecam.

Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

karolakr25
25-09-2011, 22:29
Pinacolada to coś takiego istnieje??????

Ja panicznie boję sie pająków i pajączków, nawet tych najmniejszych. A na widok myszy tak krzyczę, że pewnie najbliższą okolicę budzę :lol2:

1976pinacolada
25-09-2011, 22:32
Pinacolada to coś takiego istnieje??????

Ja panicznie boję sie pająków i pajączków, nawet tych najmniejszych. A na widok myszy tak krzyczę, że pewnie najbliższą okolicę budzę :lol2:

Na mnie myszy nie robia wrażenia. Nawet szczury moga być. Bo jak tupnę noga to szczur czy mysza uciekna a pająk nie :(
Pewnie , że jest
ww.odstraszacze.com

ja mam taki
http://www.odstraszacze.com/index.php?product_id=487&category_id=205

karolakr25
25-09-2011, 22:33
Witaj :)

ANIU kredens cudowny!!! Kompletnie nie w moim stylu, ale jak go zobaczyłam to od razu przypomniałam sobie, że podobny, ale biały, miała moje prababcia :) Niestety nie wiem co się z nim stało :(

Gratuluję przeprowadzki :)

anulkawj
26-09-2011, 16:16
O pinacolada dzięki - jak kupię to zdam relację :) Ale ten Twój wielkości myszy wysłałby mnie w zaświaty...
Karolakr dzięki :) ja lubię babcine klimaty - przyszo z wiekiem - po 30 stece :)

martaibartek
12-02-2012, 17:55
Anulka proszę o uzupełnienie dziennika :)
Jak sprawuje się stół? pochwal się abażurkami które szyłaś :)
Pozdrawiam!

anulkawj
15-02-2012, 21:06
Martuś - stół super. Jest straszenie ciężki, wiec nigdzie nie ucieka :) Muszę ruszyć na sesyjke zdjeciową - mamy trochę nowości - własno-rekodziała. Postaram sie jutro.

dorben
21-02-2012, 13:03
Anulka, no własnie - gdzie te Twoje handmade cuda? Bo ja tuptam juz nóżkami, zeby coś odgapić:) Stół piękny, taki z duszą:) Zresztą jak większość Waszych mebli. Ja też lubię babcine klimaty, mimo że do 30 zostalo jeszcze... kilka miesięcy pozdrawiam cieplutko:)

anulkawj
21-02-2012, 20:53
No my juz "kilka miesięcy" razy "kila miesięcy" po 30 tce, ale klimaty babcine musza być :)

dorben
24-02-2012, 12:41
Ależ z Was zdolne bestie!!! ZEGAR:jawdrop:, LAMPKI:jawdrop:, zresztą wieszaczki, wianek, serduszka również:) Czy tą deseczkę w wieszaczku sama wycinałaś (te łuki?) Czym? A zegar - przerobiony z istniejącego, czy 'od podstaw'? Cudownie wygląda nad kozą, aż żałuję ze u mnie będzie tam rura...Super musi być mieszkać już i mieć czas na dopieszczanie domku - tak naprawdę wtedy zyskuje on duszę, tą 'Waszą' atmosferę:)
Mam jeszcze pytanie z innej beczki: jak się spisuje Wasza kózka? Daje radę ogrzać część domku, odciąża w rachunkach za tradycyjne ogrzewanie?

anulkawj
25-02-2012, 18:09
Dorben, dzięki :) Deseczka pod wieszak - allegro za grosik. Najpierw boki przejechałam swiecą , później pomalaowałam farbą - zdrapałam troszkę świeczki - tak żeby było "stare". Zegar - mąż zaczął od początku - od kupna deseczek, malowanie, postarzanie, wskazówki - allegro (z jakiegoś najtańszego zegarka); cyferki i napisy - kopia z netu i wydrukowane.
Co do kozy - rewelacja! Jak były te straszliwe mrozy dogrzewaliśmy nią dom. Od końca września do nadejścia porządnej zimy - tylko paliliśmy w kozie. Mamy kupę drewna jeszcze z budowy, więc darmowo szło. Wiadomo, że w salonie i kuchni jest najciepelej. Trochę gorzej w pozstałych pomieszczeniach. Niby pisali, że ona ogrzewa około 100 m, ale musi być ruch powietrza. U nas po pierwsze jest wysoki salon, więc pewnie część ucieka, po drugie - ten ruch różnie wygląda - jak zalegnę z piwem przy kozie, to ruszać mi się nigdzie nie chce. Wysysłam psa :)

janiseya
12-03-2012, 19:53
Witam,
zaglądam z rewizytą:). I co widzę..... o la, la "mój" stół z jyska. Czy w realu też taki piękny jak na zdjęciach? Czy sama konstrukcja masywna i stabilna? Strasznie mi się podoba, pasowałby koncepcją do moich pradziadkowych, dębowych krzesełek:D.

Piękne wnętrza, będę zaglądać i kibicować w urządzaniu. Ale najpierw przeczytam cały wasz dziennik z komentarzami.

Pozdrawiam:)

anulkawj
18-03-2012, 20:59
Janiseya, Tak stół jest taki sam jak na zdjeciach w realu. Niestety ma kilka dziwnych rys - kupiliśmy zapkowany bez sprawdzania. Myślę, że wszystki mają jakieś babole, ale to przecież drewno więc może zostać - serwetki sie sparwdzają :). Pozdrawiam

martaibartek
06-04-2012, 17:15
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja życzy Tosia, Jasiek, Marta i Bartek ze Stańczykowa :)

http://img407.imageshack.us/img407/8447/wielkanoc2012jakudekoro.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/407/wielkanoc2012jakudekoro.jpg/)

janiseya
07-04-2012, 12:10
Wesołych Świąt, pyszności na stole, spokoju w rodzinnym gronie i bardzo mokrego Śmigusa Dyngusa
życzą
Inwestorzy z Domku na wsi:)

elizakop
24-09-2013, 06:13
Dziś znowu wpadłam na Twój dziennik i przeczytałam po raz drugi. Pamiętam go dzięki Waszej zielonej kuchni :) Domek śliczny macie!!! Wyspa w kuchni wygląda świetnie. Pewnie się bardzo cieszysz. Ogród też zapowiada się ciekawie. Teraz tylko musimy doczekać do wiosny i podziwiać jak wszystko pięknie się będzie rozrastać. Jak Wasz piesek? Pozdrowienia :)

anulkawj
26-09-2013, 12:31
Dzięki za odwiedziny i ponowne czytanie :)
Wyspa jest fajna, ale tak się przyzwyczaiłam robić wszystko na szafkach, ze mam problem z przeskoczeniem na nią. Jeszcze czekamy na nowe krzesła, bo te są :ogrodowe". Wiadomo, na początku nie ma kasy, więc się wstawia co się ma :). POZDRAWIAM

kala67
24-12-2013, 08:11
https://lh4.googleusercontent.com/-UHRPVRid6hY/UrilmZLWkAI/AAAAAAAALOI/2PLxovIKMsA/s401/%25C5%25BCyczenia.jpg