PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Yelonkowa



zywik
20-03-2009, 17:01
Tu proszę dodawać komentarze ;)

Chętnie poczytamy i odpowiemy.

Yelonek&Żywik

Magda.K.Ch.
13-07-2009, 20:24
Powodzenia w takim razie przy wyborze działki. Jeżeli będziecie mieć jakieś pytania dotyczące współpracy z Unibudem to pytajcie śmiało. Na wszystkie postaramy się odpowiedzieć. My już zakończyliśmy pod koniec zeszłego tygodnia etap projektowy i czekamy teraz około miesiąca na papiery do pozwolenia na budowę. Więcej szczegółów z ostatnich kilku tygodni postaram się w najbliższym czasie umieścić w dzienniku.

zywik
23-07-2009, 14:25
Dziękujemy za miłe słowa. Jak już będzie na czym stawiać, ruszymy z tematem i chętnie skorzystamy z Waszych rad. Tymczasem powodzenia! :D

Asaf
28-07-2009, 16:07
Najważniejsza jest fajna działka.
My budujemy tylko dlatego że mamy fajną działkę, bo teraz też mieszkamy we własnym domu ale na 2 piętrze.
Przeważył ogród i tarasy.
Życzę wytrwałości.

Magda.K.Ch.
04-08-2009, 19:30
I jak - "ruszyło się" coś w temacie tej działki? Macie już jakieś informacje od doradcy i notariusza? :)

zywik
06-08-2009, 14:34
Dalej czekamy na wypis z KW, jak już dostaniemy (koniec sierpnia) to udajemy się do doradcy ws. kredytu, notariusz wybrany..

Coraz więcej pomysłów przychodzi do głowy a siedlisko które miało być zmorą w trakcie pozwolenia na budowę, daje coraz więcej plusów finansowych :] happy

Magda.K.Ch. macie zamiar zrobic "dzień otwart" na waszej inwestycji?

pozdrawiamy

Magda.K.Ch.
06-08-2009, 14:51
My jak my, ale Unibud może mieć taki zamiar :D. Jeżeli dobrze pamiętam, to w umowie jest napisane, że zgadzamy się na "dzień otwarty" i oględziny, a z tego, co się orientuję, to oni to przeprowadzają, tzn. informują, że dom jest budowany i można się umówić i przyjechać obejrzeć. Sami byliśmy chyba na dwóch budowach, a potem na jednym "dniu otwartym", gdzie pokazywali już wykończony dom (tam robili go do stanu "pod klucz", u nas będzie tylko stan deweloperski). Jeżeli coś takiego będzie się odbywać, na pewno napiszę :).

st_ella
14-08-2009, 09:38
Witam

skoro podobaja sie Wam chmielniki a chcielibyscie szybko to tu jest podobny projekt:

http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-281.html

w technoologgi drewnianej

http://www.dom-projekt.pl/projekty/281/viz/viz_1.jpg

ładny dom ale jak dla mnie zbyt duży... prawie 200m!
ja bym nie wysprzątała..
martwię się ze mój projekt 160 metróew jest nieco przy duży :roll:

zywik
14-08-2009, 12:03
Dzięki, też go brałam pod uwagę. Tym bardziej, że polecono mi wykonawcę takich domów w naszej (przyszłej) okolicy.
A metrażu sama sie boję, nie wiem czy to dobry pomysł, chyba żeby go przerysować na mniejszy :-?

Yelonek

Asaf
04-11-2009, 17:31
Już dwa miesiące nic nie piszesz w swoim dzienniku.
Napisz co się dzieje i co załatwiacie.
Wszystko jest ważne i ciekawe.
Pozdrawiam.
Asaf

Magda.K.Ch.
06-11-2009, 20:45
No właśnie - co u Was słychać - jakieś postępy? :)

gawel
11-11-2009, 22:06
Witam!

Założenia co do projektu domu niezłe sam mieszkam w bardzo podobnym domu luz 6 lat właśnie minęło. W stosunku do Twoich założeń projektowych u mnie jest tak:

• Dużo światła!! (średnio bo najlepsze okno jest gorsze od najgorszej ściany. a to sie odwdzięcza przy rachunku za ogrzewanie)
• Wejście od północy (ja mam od zachodu :roll: nie widzę problemu)
• Powierzchnia 120-150 m₂ - nie będę potem sprzątać hektarów, ale trochę przestrzeni też musi być (130 m2)
• Prosta bryła (coś a’la stodoła), dwuspadowy dach / nieduży dworek;Tak
• Parter – koniecznie dodatkowy pokój (gabinet), spiżarnia choćby najmniejsza!, mini-łazienka wszystko tak ale łazienka i spiżarnia duża
• Poddasze użytkowe – przynajmniej 3 pokoje, duża łazienka z oknem, garderoba/miejsce na jej wydzielenie (tak ale łazienka mała bez okna
• „Master bedroom” na poddaszu z oknami na południe i zachód :roll:
• Żadnych balkoników, tarasików i innych wywijasów na górze mam balkon jeden :oops: do wietrzenia kołdry :lol:
• Kominek w środku domu tak
• Kotłownia powyżej 4m₂, wejście do niej z domu i z podwórka nie mam bo i po co ??? :o
• Salon o powierzchni bez szaleństw, ale dużymi ładnymi przeszkleniami/wyjściem na ogród (południe) i taras na poziomie gruntu (preferably drewniany tak

zywik
04-12-2009, 07:32
Nie zapeszając jesteśmy coraz bliżej, szczegóły wkrótce, stay tuned 8)