PDA

Zobacz pełną wersję : Armatura REA ??? warto ?



marecki6
21-03-2009, 21:38
witajcie, zastanawiam sie nad zakupem wyposazenia do moich lazienek i wpadlo mi w oko wyposazenie firmy Rea .... czy ktos z was korzysta z armatury tego producenta ? jezeli tak to jak sie spisuje ?

marecki6
22-03-2009, 16:05
nie ma nikogo kto korzysta z produktow tej firmy ?

wesolutki
13-04-2009, 10:16
Ja korzystam mam 2 umywalki i kabine tej firmy jestem zadowolony kupilem na ich stronie lazienak.rea.com ale sprzedaja tez na allegro

formalina
13-04-2009, 17:22
Mam umywalkę Rea, nic złego się z nią nie dzieje :)

marecki6
13-04-2009, 22:17
bardzo ciesza mnie te opinie bo prawdopodobnie zaopatrze cala lazienke w armature tej firmy

popcarol
14-04-2009, 09:06
Mam szafke z umywalka i kabine od nich, jestem zadowolona, ale na razie nie korzystamy - jeszcze nie mieszkamy. Fotki w moim dzienniku, zapraszam

SLAWKO101
21-04-2009, 17:00
Witam
Ja jestem szczesliwym posiadaczem produktow tej firmy od ponad roku i jestem bardzo zadowolony
Mam ich kabine 120x80 w ktorej zamontowalem panel natryskowy tez rea a w blacie mam ich 2 umywalki :lol:
Uwazam ze towar jest ok a najwazniejsze ze za dobra kasiorke

robercikzs
22-04-2009, 09:04
Czy produkty firmy Rea mozna kupic tylko i wylacznie w postaci wysylkowej? Czy mozna zobaczyc ich produkty w jakims sklepie na zywo (najlepiej gdzies na slasku)?

SLAWKO101
23-04-2009, 14:47
Mozna je zobaczyc w bialymstoku jest na Przedzalnianej duzy sklep i sa tam ich wszystkie produkty (chyba wszystkie)

kormoran24
29-04-2009, 19:40
witajcie, zastanawiam sie nad zakupem wyposazenia do moich lazienek i wpadlo mi w oko wyposazenie firmy Rea .... czy ktos z was korzysta z armatury tego producenta ? jezeli tak to jak sie spisuje ?

Umywalki mają dobre korzystam od roku ze szklanej i polecam wszystkim

marecki6
30-04-2009, 13:37
kolejna pozytywna opinia ...widze ze nie musze sie martwic i spokojnie moge dokonac u nich zakupu :-)

zbigmor
30-04-2009, 13:53
kolejna pozytywna opinia ...widze ze nie musze sie martwic i spokojnie moge dokonac u nich zakupu :-)

Zauważ, że wszystkie pozytywne opinie sa od osób z bardzo małą ilością wpisów. Oprócz jednej popcarol, ale sama pisała, że jeszcze ich nie używa to chyba trudno mówić o spisywaniu się?
Nic nie sugeruję tylko zwracam uwagę na fakty.

marecki6
30-04-2009, 14:08
bawi mnie to co napisales.... chyba pamietasz ze kiedys tez miales mala ilosc postow ? czy to oznacza ze nie wiedziales o czym piszesz ? chyba ze to kolejna opcja zwana na tym forum "konkurencja " lub sprzedawca

zbigmor
30-04-2009, 14:12
bawi mnie to co napisales.... chyba pamietasz ze kiedys tez miales mala ilosc postow ? czy to oznacza ze nie wiedziales o czym piszesz ?

Nie wiem w jakiej firmie pracujesz, ale prezentujesz zachowanie typowe dla firm PRowskich reklamujących jakiś produkt.
Dla niwtajemniczonych: jedna osoba rzuca temat na forum, a inne z tej samej firmy wystawiają pozytywne komentarze. Cecha charakterystyczna - mała ilość komentarzy osób komentujących.
Sorry, ale ten wątek dokładnie tak wygląda.

marecki6
30-04-2009, 14:56
hahaha no to jeszcze bardziej mnie ubawiles panie Inspektor Gadzet .... wiec dla twojej informacji nie pracuje w zadnej firmie z branzy budowalnej itp. jakbys dokladnie sprawdzil zobaczylbys ze w kilku watkach szukalem informacji o tej firmie poniewaz za 2 miesiace odbieram klucze do nowego mieszkania i musze wybrac nie droga ale dobra armature a ze ta firma produkuje wszystko co mnie interesuje wolalem wczesniej sprawdzic opinie na jej temat .... zanim kogos oskarzysz najpierw trzy razy to przemysl i nie zasmiecaj mi watku ...

zbigmor
30-04-2009, 15:01
hahaha no to jeszcze bardziej mnie ubawiles panie Inspektor Gadzet .... wiec dla twojej informacji nie pracuje w zadnej firmie z branzy budowalnej itp. jakbys dokladnie sprawdzil zobaczylbys ze w kilku watkach szukalem informacji o tej firmie poniewaz za 2 miesiace odbieram klucze do nowego mieszkania i musze wybrac nie droga ale dobra armature a ze ta firma produkuje wszystko co mnie interesuje wolalem wczesniej sprawdzic opinie na jej temat .... zanim kogos oskarzysz najpierw trzy razy to przemysl i nie zasmiecaj mi watku ...

A kto pisał, że pracujesz w firmie budowlanej?
Przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy komentarz bo chyba nie zrozumiałeś.
A internet (tak jak ten wątek) i tak jest na dyskietce u pewnego karateki.
Nikogo nie oskarżam tylko stwierdzam fakty. Troszeczkę wyluzuj bo stajesz się jeszcze bardziej podejrzany.

marecki6
30-04-2009, 18:32
jak widac tylko tobie przyszly takie skojarzenia ... jezeli nie miales doczynienia z wyrobami tej marki to nie zaieraj juz glosu w tym watku bo wystarczajaco go zasmieciles

baska11
06-05-2009, 20:26
witajcie, zastanawiam sie nad zakupem wyposazenia do moich lazienek i wpadlo mi w oko wyposazenie firmy Rea .... czy ktos z was korzysta z armatury tego producenta ? jezeli tak to jak sie spisuje ?

Jasne ze warto mam kabinę , umywalke i kompakt od nich za tą cenę rewelacja. to jest lepsze niz koło czy cersanit.Mysle ze Rea to jakaś czesc miedzynarodowej firmy bo jakosc wyśmienita i cena normalna

Damon
07-05-2009, 15:05
Znaleźliście moze jakieś sklepy gdzie możnaby obejrzeć te kabiny. Interesuje mnie kabina 120*80 cm. Oprócz ceny, są po prostu ładne, ale mój mąz musi pomacać zanim kupimy.
Białystok to nie nasze okolice, ale jakby gdzieś w północno-zachodniej Polsce, to może by się udało zobaczyć (Szczecin, Koszalin, Słupsk, Gdańsk, Wrocław, Jelenia Góra, Gorzów no i Poznań oczywiście)

marecki6
07-05-2009, 15:09
ja niestety w sklepach wroclawskich nie natknalem sie na te produkty a szkoda bo tez chetnie obejrzalbym przed zakupem ...ale jak nie bedzie wyjscia to zamowie przez internet

katharinna
20-03-2010, 16:23
rea to chinszczyzna.slawko101 chcialbym zobaczyc u ciebie ten zestaw rea poza tym że ją sprzedajesz :lol:

popcarol
20-03-2010, 16:28
Mozna je zobaczyc w bialymstoku jest na Przedzalnianej duzy sklep i sa tam ich wszystkie produkty (chyba wszystkie)
Zgadza sie, tam jest ich siedziba, tam robione sa tez w wiekszosci fotki o ile sie zorientowalam (te pokazywane w opisach np kabin)

Viga
26-03-2011, 16:19
Podoba mi się jedna ich umywalka. Tylko wiadomo, że lepiej mieć już całą ceramikę tego samego producenta.
Ale skoro to chińszczyzna, to chyba nie warto kupować... :(

vienna
27-03-2011, 21:52
rea to chinszczyzna.slawko101 chcialbym zobaczyc u ciebie ten zestaw rea poza tym że ją sprzedajesz :lol:

tak, tak potwierdzam rea to chińszczyzna a slawko101 faktycznie jest osobą sprzedającą tą markę. :)

aLien01
28-03-2011, 12:21
Osobiście mam dwie umywalki REA i generalnie mogą być choć widać, że jest to chińszczyzna. Do wad można zaliczyć, że nie trzymają wymiarów szczególnie umywalka prostokątna, drugi minus to słaby odpływ wody. Generalnie jak porównywałem "firmowe" to widać gorszą jakość w wykonaniu. Do plusów mogę zaliczyć cenę.

misiakulka
28-03-2011, 18:27
ja kupiłam ich dwie umywalki. jedna owalna śliczna, druga prostokątna kijowa! oddam za free, leży w garażu. nawet do nich nie pisałam. szkoda zachodu za taką kase! może gdzieś na działce się przyda.

Viga
28-03-2011, 21:24
Po Waszych postach już sobie odpuściłam - będę szukać u rodzimych producentów. ;)

Darek-73
09-08-2011, 10:05
Urzadzalem caly dom kupilem u nich mase sprzetu 3 lazienki, panele prysznicowe wanny kabiny umywalki. Podsumuje krotko co z tego ze sie wyda 8 zamiast 15 tysiecy jak po roku mozna to wszystko wyrzucic na smietnik. ladnie nawet wyglada ale to zwykly szmelc. od poczatku byly problemy z przewodami od wody ktorych koncowki pekaly juz po miesiacu ale to akurat szczegol przyszedl hydraulik powymienial i bylo ok. Ale dalej to juz tylko koszmar. Mieszacze wody po roku wysiadly nie podaja cieplej wody, deszczownice i te bicze wodne to zart jakis. Wszystko zaczyna sie rozlatywac. W wannie z masazem boje sie go wlaczac zeby mnie prad nie porazil. Na wyslana reklamacje odpowiedzieli lakonicznie ze obowiazuje tylko rok gwarancji gdzie zadnej gwarancji oprocz faktury nie dostalem a o rekojmi nie chca slyszec. NIGDY WIECEJ LAZIENEK REA. Lepiej dolozyc pare zlotych i kupic cos chociazby polskiego. Przy okazji orientuje sie ktos czy moge ich pozwac w ramach rekojmi? Sprzet uzywam niecaly rok byl zakupiony wczesniej montaz po kilku miesiacach ale faktura ma juz ponad rok.

Gannia
25-04-2012, 21:13
Szkoda, że nie znalazłam tego wątku wcześniej, na pewno nie zamówiłabym tego szajsu i oszczędziła sobie mnóstwo nerwów i czasu..
Pod koniec stycznia zamówiłam właściwie całą armaturę do 3 łazienek, miski WC, bidet i baterie. Skusiła mnie, nie ma co ukrywac przystępna cena i przyjemne dla oka zdjęcia sprzedawanych towarów.
Po zamontowaniu baterii prysznicowej w przeciągu 3 dni pękła tzw krzywka - woda zalałaby mi całą łazienkę, na szczęście akurat byłam na budowie i zakręciłam wodę.. Hydraulik tarł oczy ze zdumienia, jak zobaczył pęknięcie. Wymieniłam wszystkie łączniki w bateriach.
Kolejna sprawą są miski WC, na zdjęciach wyglądają pięknie:

http://www.lazienka-rea.pl/miski-wcbidety-wc-vito-o_l_35_760.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.lazienka-rea.pl%2Fmiski-wcbidety-wc-vito-o_l_35_760.html)
http://www.lazienka-rea.pl/miski-wcbidety-wc-misa-wiszaca-luca-o_l_35_793.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.lazienka-rea.pl%2Fmiski-wcbidety-wc-misa-wiszaca-luca-o_l_35_793.html)

w rzeczywistości przyszedł do mnie chłam pierwszej klasy - potłuczone w środku, nieoblane szkliwem.. w efekcie po 3 dniach od montażu zaczęło ciec.
Wysłałam reklamację - przysłali nowe miski, dokładnie takiej samej jakości, odesłałam - i tak powtarzaliśmy operacje 3 razy
W efekcie wystąpiłam o zwrot pieniędzy i po ciężkich przejściach, po kontakcie z Rzecznikiem Praw Konsumenta i kilku ostrych pismach w końcu kasę odzyskałam.
Żeby nie być gołosłowna, przedstawiam zdjęcia.

Widoczne amatorskie klejenie pęknięć, (może klient nie zauważy) oraz brak szkliwa:

http://img534.imageshack.us/img534/4898/vito2c.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F534%2Fvito2c.jpg%2F)



http://img440.imageshack.us/img440/8527/lucak.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F440%2Flucak.jpg%2F)


http://img850.imageshack.us/img850/1633/vitok.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F850%2Fvitok.jpg%2F)

Myślę, że zdjęcia pokazują całą "urodę" sprzedawanych produktów. Myślę, że nawet w Chinach jest to produkt drugiej kategorii.
Zaznaczam od razu - nie jestem konkurencją, tylko zwykłą osobą, która buduje dom :)

Mam nadzieję, że mój post przyczyni się do tego, że ktoś się zastanowi, zanim u nich zamówi cokolwiek.

Pozdrawiam

efka3
26-04-2012, 07:26
My także zamówiliśmy zestaw wc +bidet z firmy rea + umywalki. Towar przyjechał i odbierał go mąż, którego szczególnie uczuliłam na to, żeby dokładnie obejrzał co dostaliśmy. Już przy "oględzinach" kurier stwierdził, że to jakaś chińszczyzna.... Przyznam, że wcześniej nie sprawdzałam tej firmy.

Kilka dni przyglądaliśmy się na te akcesoria. Może nie było takiej fuszerki jak u Ganni ale wykończenie tego wc i bidetu od "tyłu" nie dawało nam spokoju, a powierzchnia była taka jakaś pofalowana... W końcu odesłaliśmy towar, ponieśliśmy koszty związane z transportem, ale nie żałuję. Jakoś spokojnie nie moglibyśmy zasiąść na tej chińskiej porcelanie:lol2: . Firma towar przyjęła bez problemu, kasę oddali i tak zakończyła się nasza przygoda z łazienkami rea...

Delimenno
23-09-2012, 15:08
W poszukiwaniu poszkodowanych przez lazienka-rea.pl zawiało mnie i tutaj. Oto zlewozmywak który do mnie dotarł, chiński wyrób który nie ma prawa być gatunkiem innym jak III, choć sprzedany mi został jako pełno jakościowy w gatunku pierwszym. Ten pierwszy gatunek w wydaniu lazienka-rea wygląda tak, że:
1. Komora mniejsza została krzywo wpuszczona w korpus, nic tak chińczykom nie wyszło jak skosy choć oczęta ich lubię ;)
2. Nie spływa cała woda, stoi w rogu
3. Syfon zaliczył pęknięcie u chińczyka albo w rea. Na pewno nie w transporcie, był schowany w jednej z komór. Polipropylen ciężko się klei...
4. Przebicie w metalu
5. Facet przyoszczędził nawet na uszczelkach pod zlew, zaś te od syfonu jakby wycięte z dętki. Ale część nawet trzyma, ciekną tylko dwie, to chyba dobrze

renjul
20-09-2013, 23:03
Przeraziłam się tym co przeczytałam, bo właśnie zamówiłam bidet i miskę WC tej firmy. Tak ładnie prezentuje się na zdjęciach... Czy ktoś kupował od nich coś ostatnio?

Slawko123
02-03-2015, 21:02
Dzięki o Wam za ostatnie wpisy, właśnie się wyleczyłem z sanitariatów tej firmy, choć przyznam, że na zdjęciach ładnie wyglądają a i cenowo bardzo przystępne.

Dee
03-12-2015, 17:48
Zaluje ze nie przeczytalam opinii wczesniej na temat Rea:( kupilam sporo rzeczy sugerujac sie ladnym designem i przystepna cena. Niestety teraz zaluje ze kupilam Rea bo wszystkue baterie obecnie mam do wymiany. Niestety zamarzylam o baterii nawannowej wiec koszt podwojny:( po 6ciu miesiacach zaczal przeciekac waz, wymiana wiaze sie z wyjeciem wanny:( rea na to ze sama go sobie zepsulam wiec moj problem:( baterie musze kupic nowa i 400zl do kibla:( cena spora jak na czas uzytkowania:( chinszczyzna

Sober
05-09-2016, 22:33
Dzisiaj odebrałem umywalkę REA Daisy. Jutro odsyłam :) Wygląda jakby była robiona w glinianej formie nad ogniskiem ;-) No może trochę przesadzam, ale jest cała pokrzywiona, powłoka nierówna, w ciapki... wzór trochę inny niż na zdjęicu... nie spodziewałem się, że w dzisiejszych czasach jeszcze się robi takie badziewie...

A szkoda, bo wzór mi idealnie pasował. Miałem też kupić kabinę typu fold od REA, ale wolę dopłacić do czegoś markowego. Nigdy więcej REA.

kazek01
15-02-2017, 21:01
Ja korzystam mam 2 umywalki i kabine tej firmy jestem zadowolony kupilem na ich stronie lazienak.rea.com ale sprzedaja tez na allegro
Czy po tych kilku latach możesz napisać jak sprawuje Ci się ta kabina Rea? Jaką masz?

kazek01
15-02-2017, 21:25
Ja kupiłem od Rea odpływ liniowy i umywalki. Odpływ liniowy to tylko kawałek stali więc nie ma co być nie tak. Jeszcze nie używam, ale nie widać, żeby coś było nie tak, chociaż wydaje mi się, że woda stoi troszeczkę po jednej ze stron - nie ma dobrze wyprofilowanego spadku. Ale to jest drobny szczególik. Jeśli chodzi o umywalki to kupiłem Rea Disy i obie oddałem bo były krzywe. Będę miał je zamontowane na linii wejścia do łazienki a krzywiznę przedniej ścianki bardzo byłoby widać więc oddałem i kupiłem podobne w Leroy. Przeglądnąłem ze 20 umywalek zanim znalazłem 2 względnie proste.

Brysia8
24-02-2017, 10:28
Czy ktoś użytkuje panel prysznicowy rea?
Panel natryskowy 9750
382284

Tieri
24-02-2017, 20:05
Zamontowałem taki panel u siebie w łazience. Na zdjęciach wyglada super... w realu to tani, śmierdzący chiński plastik...
Drugi raz na pewno bym nie kupił.

patent.x
28-02-2017, 20:13
Mam ich umywalkę. Jaka cena, taka umywalka. Masz więcej, dołóż na coś lepszego. Nie masz, nie spodziewaj się cudów. Od razu domów elementy plastikowe chromowe, te mające styczność z wodą po paru tygodniach nie będą chromowe.

Brysia8
28-02-2017, 20:32
Dzięki za odpowiedzi... ja chyba odpuszczę..

gawisz
15-03-2017, 13:05
Kupiłam umywalkę firmy Rea (ok 320 zł). Po odebraniu przesyłki nie mogliśmy uwierzyć, że ktoś poważny mógł wysłać coś takiego - jawne wady, krzywa, wgłębienia, niedolana ceramika. Zwróciłam. Niestety o pieniądze musiałam się upominać i zwrot otrzymałam dopiero po 3 tygodniach. Kupiłam niewiele droższą umywalkę z Opoczna i jakość jest bez porównania. Firmy Rea nie polecam.

manfred1
16-03-2017, 07:59
Mam kabinę Fold Rea którą w pomyłce zamiast Foldex 90 wysłał mi sklep dom-łazienka. Sklepu nie polecam bo mimo że budowlańcy ją zamontowali a ja po odbiorze dopiero zorientowałem się że sklep się pomylił w wysyłce to nie chcieli mi zwrócić różnicy w cenach. To kabina póki co wisi i nic się jej nie dzieje. Mam też kran umywalkowy stojący. I póki co również działa ale sprzęt ma dopiero miesiąc tak więc chyba za wcześnie na wymianę. Chociaż ... ;-)

Mixxer5
05-06-2017, 13:59
Podepnę się. Jak ktoś chce długą wersję, to wrzuciłem komentarz na opineo (na razie zablokowany, bo "chcą wyjaśnić", ale chyba musieliby mi dopłacić ekstra tyle ile wydałem na wannę, żebym wycofał):

https://www.opineo.pl/opinia/8946745

Wersja "krótka", skopiowana z dyskusji na allegro:

1. Za pierwszym razem wysłana wanna była niezabezpieczona i została uszkodzona w transporcie. Zadzwonił kurier, powiedział jaka jest sytuacja, wanna wróciła do sprzedawcy.
2. Tydzień później (z jakiegoś powodu musiałem czekać aż sklep wannę obejrzy- chociaż uszkodził ją przewoźnik i sam się do tego przyznał) wanna została mi przysłana bez parawanu.
3. Po reklamacji (kolejny tydzień) parawan został dosłany.
4. Podczas montażu wg instrukcji (https://www.lazienka-rea.com.pl/wanna-bianka-z-parawanem-170-id-1230.html) okazało się, że zestaw montażowy jest niekompletny śruby były za krótkie, niektórym były bez gwintów.
5. Ponowna reklamacja- po 3 dniach oczekiwania oświadczyłem, że DOPŁACĘ za kompletny zestaw montażowy, byle został mi on dosłany bez czekania na rozpatrzenie. Koszt 15zł.
6. Dziś otrzymałem TAKI SAM, ZDEKOMPLETOWANY zestaw montażowy. Jedyna różnica jest taka, że niekompletny jest również syfon. Na infolinię nie mogę się nawet dodzwonić.


Powyższe punkty wrzuciłem 12 maja. Do dziś nie oddali mi kasy, próbowali wmówić, że koszt odesłania wanny spoczywa na mnie (!), po zagrożeniu sądem przysłali kierowcę (musiałem się dopraszać o potwierdzenie przyjęcia towaru, bo konsultant uważał, że nie ma potrzeby). Wcześniej usiłowali jeszcze przysłać po to kuriera. Miałem zapakować na paletę, w pozycji pionowej, wannę, dwa elementy parawanu, obudowę, stelaż, dwa zestawy montażowe, dwa syfony, zabezpieczyć to wszystko żeby przetrwało podróż i znieść kurierowi. Po kilku godzinach prób zapakowania tego wszystkiego na szczęście znalazłem w necie, że to oni są odpowiedzialni za transport w takim wypadku. Nie dostałem żadnych informacji, że dostali towar (tydzień temu napisałem maila, odpisali, że "kierowca jutro wraca z trasy, pieniądze w ciągu 14 dni), a za wannę, za którą zapłaciłem 29 marca dalej trzymają kasę. Szczerze- aż mnie trzęsie jak myślę o zakupach u nich.

PrzyszłyBudowniczy
09-04-2018, 21:31
Czy ktoś może ma ich ściankę prysznicowa? Jakie ma odczucia?
Myślę o ściance z dostawką 30cm Rea Aero: 410831
Nie wiem co mogą popsuć w tak prostej rzeczy jak tafla szkła, ale ten wątek jednak przeraża :eek:

manfred1
10-04-2018, 13:03
Czy ktoś może ma ich ściankę prysznicowa? Jakie ma odczucia?
Myślę o ściance z dostawką 30cm Rea Aero: 410831
Nie wiem co mogą popsuć w tak prostej rzeczy jak tafla szkła, ale ten wątek jednak przeraża :eek:

Nie mam ścianki mam natomiast składane drzwi do kabiny pod odpływ liniowy. Ponad rok użytkowania i szkło sprawuje się dobrze. Łatwo się czyści i nie mam żadnych problemów z drzwiami.

Artur___
03-01-2019, 17:12
Dobrze, że trafiłem na ten wątek, bo właśnie przymierzalem się do zakupu baterii rea

czehu
02-05-2019, 09:54
Dobrze, że trafiłem na ten wątek, bo właśnie przymierzałem się do zakupu baterii rea

Ja niestety nie maiłem takiego szczęścia.:(
Zakupiłem dwie baterie Rea Fabien i po 3 miesiącach użytkowania na spodzie baterii (na krawędzi stykającej się z umywalką) pojawiły się wżery.
Chemia dostała się pod chrom. Oczywiście reklamowałem produkt argumentując, że spód baterii był źle zabezpieczony.
Początkowo Pan Adrian wkręcał mi, że uszkodzenia powstały na skutek niewłaściwej pielęgnacji chemią ścierną. Odpisałem, że baterie nie posiadają żadnych zmatowień świadczących o używaniu chemii ściernej. Jednak Pan ciągle obstawał przy swoim prawiąc mi morały:


Zaniedbanie i złe praktyki powodują powstawanie trwałych, nieestetycznych uszkodzeń.

Wybaczam mu obraźliwe słowo "zaniedbanie" ponieważ niestety facetom brakuje wyczucia. Ale kiedy napisał, że powinienem baterie czyścić mydłem lub płynem do naczyń


Z zanieczyszczoną powierzchnią baterii łazienkowych świetnie poradzi sobie płyn do mycia naczyń lub mydło w płynie.

to stwierdziłem, że szkoda mojego czasu. Niech sobie sam myje osady po mydle przy użyciu mydła. W życiu żadnej umywalki nie umył, a zgrywa eksperta.
Jakoś inne marki wyglądają świetnie przez wiele lat i nie wchodzą reakcję z tradycyjną chemią przeznaczoną do mycia armatury. Mam porównanie, bo posiadam jeszcze armaturę Deante i Cersanit i nic się z nimi nie dzieje. Jeśli produkty Rea wymagają specjalnego traktowania, to powinienem być o tym poinformowany na stronie produktu lub przynajmniej w broszurce dostarczonej z towarem. Powinien się tym zająć rzecznik praw konsumenta.

Tyle o wspaniałych bateriach!!

Niestety wyposażyłem całą łazienkę w produkty tej marki. Miski WC (Rea Carlo Mini Rimless) również pozostawiają wiele do życzenia. Jedna spłukuje w miarę dobrze, ale druga potrzebuje dwóch pełnych zbiorników aby całkowicie spłukać zawartość. Strumień wody jest źle ukierunkowany i tylko zakręci zawartością. Trzeba czekać aż się rezerwuar napełni i spłukać ponownie. Marnotrawstwo wody i irytująca strata czasu.

Chromowane elementy plastikowe w umywalce straciły cały chrom po miesiącu.

Produktu marki Rea to jakaś kpina. Chińszczyzna w najgorszej odmianie.
Gwarancja to tylko papierek, którym można się podetrzeć.

Mam nadzieję, że mój wpis ocali kogoś przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

filipc86
10-07-2021, 11:46
Nie warto, żałuje że pokusił mnie ładny design i rozsądna cena wcale nie najniższa. Jest to niestety chińszczyzna i to nienajlepsza. A firma dość skrzetnie ukrywa fakt że sama tego sprzętu nie produkuje a jedynie sprowadza.

Dodam ze z 4 baterii jakie kupiłem żadna nie przeżyła roku firma Rea raz wymieniła baterie na gwarancji później żeby mnie zniechęcić wysyłali mi plastikowe zawory żebym wymienił sobie sam :) tragedia

Niestety tez kupiłem od nich deszczownicę wszystko przyszło w jednym pakiecie po 3 lat deszczownica zaczęła zalewać ścianę montaż podtynkowy cieknie z mieszaka deszczownica tez coś zaczęła hałasować jakby coś w środku strzelało wiec pewnie nie tylko mieszak ale całość do wymiany po 3 latach. Nie polecam nie znałem się wykańczając dom po raz pierwszy - tym razem wole nie eksperymentować póki co czeka mnie kłucie łazienki.

Jacek.Jackowski
09-09-2022, 09:52
Dzień dobry,
widziane są piękne recenzje produktów Rea w internecie /tekst sponsorowany ? /. Nie widzę w necie opisów BRODZIKÓW prysznicowych wszelkich od metalowych po kamienne tej firmy. Przeoczenie czy lepiej nie wspominać :). Brodziki są ważnym elementem i wykonanie remontu z wszelkimi montażami powoduje że zły brodzik wali wszystko. Demontaż wszystkiego co dotarcie do niego , w razie wymiany tworzy BUDOWĘ DEMOLKĘ :). Pożądane są więc OPINIE na temat brodzików wśród tylu walorów Rea o innych produktach. Doświadczenie z kamiennymi brodzikami Rea , są lekko mówiąc „dyskusyjne” co do wytrzymałości , gdy 90-150 i więcej kilo zaszaleje na nim … :). Temat opinii jest oczekiwany o brodzikach kamiennych ….. Dziękuję za z góry :) ...