PDA

Zobacz pełną wersję : Damy rade, czyli nasze boje o wymarzony Tymianek! :) - komen



bombel79
23-03-2009, 12:40
Kochani, tu prosze wpisywac Wasze uwagi, komentarze, sposrzezenia dotyczace mojego dziennika budowy oraz samej budowy :)

LDeska
28-03-2009, 11:05
To ja, twój sąsiad :D :roll: :wink: whiskey była lurowata, ciasto stare - ergo nie podłączymy cię do naszego prądu :P

Dobra żarcik, żarcik a swoją drogą ciekawe czy twój sąsiad ma internet bo może być zdziwiony ile dla ciebie znaczy :D

A odnośnie domu - szambo planujesz czy będzie tam kanaliza?

I kiedy początek właściwych robót - zaraz po uprawomocnieniu się pozwolenia?

P.S. Będę częstym gościem, wpisuj regularnie się do dziennika :)

bombel79
28-03-2009, 13:25
spoko Zbychu :)

wizyta sie udala, ciasto zjedzone i nawet smakowalo, a ja dogadalem to co mialem dogadac :) "prund" i woda beda :)

a sasiad wie ile dla mnie znaczy :) nawet "zielonego "jasia wedrowniczka dostal :) na prawde spoko ludzie...

na razie bedzie szambo (jednokomorowe, 10 m3) ale kanaliza jest w planach... pewnie za jakies 3 lata bedzie... w sumie to mogliby sie pospieszyc, bo wstrzymuje nas z utwardzeniem drogi...

PS
Zbychu, mam nadzieje ze sie nie wkurzyles za ten "wielce interesujacy i pouczajacy" topic...? nawet nie przypuszczalem ze jestes tak uwaznym muratoro-forumowiczem :)
PS2
dla jasnosci, my ze Zbychem zanmy sie z prawie realnego swiata :)

daggulka
28-03-2009, 16:55
Będę obserwować, zdjątka proszę ... bo ja wzrokowiec jestem :lol: .

bombel79
28-03-2009, 17:18
:)
zdjatka sa w komorce... tzn. na razie zdjecia dzialki, bo poza prowizorycznym ogrodzeniem nic nie ma... ale startujemy niebawem, druga polowa kwietnia...

PS
jak zrobic zeby zdjecia sie wyswietlay a nie linki?

aniahubi
29-03-2009, 16:05
Super, że masz już pozwolenie na budowę :D Szkoda, że nie Z28, ale Tymianek też jest fajny. :wink:
Świetnie znam okolicę w której się budujesz, bo... mieszkałam w Markach przy ul. 11 Listopada przez prawie 3 lata :D
Spróbuj wrzucić zdjęcia bezpośrednio do dziennika - wygodniej się będzie oglądać.
Będę zaglądać, więc liczę na częste aktualizacje :D
Powodzenia

LDeska
30-03-2009, 09:32
Ech Bombel tyle lat na forum i zdjęć nie potrafi wrzucać. Wstawiasz coś takiego:


http://adres.obrazka.pl/nazwa-obrazka.jpg

i masz wklejone.

Drogę dojazdową masz pewnie typu "błocko" tzn. ubita ziemia? A przy tym betonowym płocie to posadźcie sobie jakąś zieleninę żeby to zasłonić :)

daggulka
30-03-2009, 09:55
Po pierwsze: natychmiast zabieraj swoje zdjęcia z fotosika i to jak najszybciej, zrób sobie album np. tutaj :
http://imageshack.us/
Juz piszę dlaczego:
sama miałam od 3 lat albymy na fotosiku .... zdjęcia z dziennika budowy w ilości kilkuset. Od lutego tego roku zażądali opłaty za przekroczony limit (i wbrew pozosrom nie tak trudno go przekroczyć), i nie jest to opłata za ilość wklejonych zdjęć tylko za ilość transferu jaki one generują, czyli po ludzkiemu :
im więcej ludzi oglada na dzienniku budowy Twoje zdjęcia tym więcej bedziesz płacił. Mnie miesiecznie wyszło (jak se podliczyłam) , ze powinnam im płacić miesięcznie koło 50 zeta za to, że przechowuję u nich swoje zdjęcia :roll:

Tak, że teraz póki masz ich kilka przenoś czym prędzej. Ja straciłam kilkanaście godzin na przenoszeniu 600 zdjęć pojedynczo zdjęć na nowy portal ....masakra :roll: :lol: .

I tyle odnośnie tematu fotosika , acha - masz w moich komentarzach instrukcję (prześledź 5 stron wstecz , gdzieś tam to jest) jak korzystać z imageshack, TMK tłumaczył mi łopatologicznie :lol: .


A teraz konkrety ... piszesz, że sie przy ogrodzeniu narobiłeś i nie wątpię :wink: ... ale to kolego dopiero początek ... przed Tobą sezon budowlany - zapomnij o przyjemnościach :lol: . z przyjemności na p to Ci ewentualnie palenie zostanie bo na nic innego nie bedziesz miał siły :D .
A serio ... wszystko zależy czy Ty robotny chopak jesteś , zakasasz rękawy i do roboty czy na wszystko fachowców se bedziesz brał :wink: . Ale pamiętaj jedno: fachowiec nie buduje dla siebie i jest mu wszystko jedno, dlatego kochany - codziennie na budowie , chodzić, zagladać, pytać, być upierdliwym .... to jest Twój dom, Twoja kasa i masz prawo wymagać a już na pewno obowiązek pilnować coby było dobrze :D .

Ja to musze chyba zacząć se zakładać jakieś normy ...zawsze ma być krótko a wychodzi na pół strony .... na starość się ze mnie gaduła robi :oops: :roll: :lol: .




no niestety ... nie ma lekko

bombel79
30-03-2009, 10:04
spoko Zbychu, widze ze przykladasz sie do mojego dziennika... to cieszy :)

droga jest utwardzona, az za bardzo, bo jezdziily nia przez pol roku ciezarowki z ceglami, ale spox, dziury sie zasypie :) (ale mielismy niezly wycisk, jak kopalismy dolki pod prowizorke... po 2 dolkach ledwo zylem... w koncu na pomoc przyjechala kopareczka)

jestem juz dogadany z sasiadami, ze jak tylko zrobia nam kanalize to utwardzamy droge plytami betonowymi...

betonowy plotek zostanie obsadzony tujami, czy jakims innym paskudztwem, tym sie nei zajmuje, to "dzialka" zony... zreszta teraz nie ma sensu cos z tym zrobic, bo to bedzie zaorane kilka razy :)

bombel79
30-03-2009, 10:15
Daga, dzieki za info... z pracy niestety nie moge wejsc, wiec zroie to wieczorkiem... cholewa, cos nie dziala z tym [img] :( ech... liczyc na informatykow... :)

a co do wyrzeczen i poswiecen, to jestem tego swiadomy... zreszta ten rok zapowiada sie ciekawie :)
zonka w ciazy, czeka nas przeprowadzka do tesciow no i jeszcze budowa... choc akurat mieszkanie u tesciow bedzie mialo dwa plusy: ktos zajmie sie nasza Kasia (obecna pociecha w wieku przedprzedszkolnym - choc do przedszkola juz zapisana:) no i bede mial blizej na budowe... teraz z Ursynowa do Marek to niezla wycieczka...

na razie jestem pelen zapalu... jakbym chcial isc na latwizne to bym kupil szeregowca :P

zreszta na razie wszystko idzie zgodnnie z planem 3-letnim (specjalnie zeby zajac sie budowa dalem sobie spokoj z dyrektorowaniem i zostalem zwyklym urzedasem :) choc patrzac na proces budowy oczyma urzedednika wlosy na glowie stawaja...

LDeska
30-03-2009, 17:37
Mi zadziałało od pierwszego kopa w wątku o beznadziejnym, przebrzydłym szeregowcu. Po prostu zamyka się taga dając przed img slash czyli po polsku ukośnik a ty go nie dałeś. Sprawdź to co napisałem wyżej i zrób dokładnie tak jak opisałem.

A ta droga to nie jest publiczna? Pewnie to jest własność sąsiada "od whiskacza" a ty masz tylko w niej służebność wpisaną? Pytam bo ciekawi mnie to że sami ją utwardzicie, nie wiedziałem że tak można sobie na gminnej drodze samemu utwardzać, ale to pewnie nie jest teren gminny...

No niestety, budowa domu takim systemem to wyzwanie - wiem bo w poprzedniej pracy kilku kolegów to przeżyło... ale jak się rozmyślisz to dam ci telefon do mojego dewelopera http://forum.civilization.org.pl/images/smiles/rotfl2.gif

bombel79
30-03-2009, 20:47
droga nie jest publiczna tylko jest wspolwlasnoscia moja i 5 innych sasiadow; ma to swoje plusy i minusy...
przed zakupem dzialki poznalem ludzi... calkiem normalni i pomocni... przynajmniej jak na razie... :)

LDeska
31-03-2009, 10:24
To z jednej strony dobrze bo sami możecie się tym zająć, z drugiej strony niezbyt bo pewnie nigdy nie będzie asfaltowa i z chodnikiem.
To kiedy przewidujesz wylewanie fundamentu?
Pewnie plan na ten rok jest taki żeby zrobić stan surowy zamknięty?

P.S. Mam nadzieję że ta działka nie jest blisko cmentarza: http://fakty.interia.pl/kraj/prawo_i_bezprawie/news/marki-najwieksza-gangsterska-bitwa-od-miesiecy,1283366 ;)

bombel79
31-03-2009, 10:48
droga raczej nie bedzie asfaltowa, planujemy betonowe plyty (takie jakie sa na parkingach); chodnika nie bedzie bo nie ma na to miejsca, ale ze wzgledu na czestosc przejazdu samochodow (z naszej czesci korzystaja 4 rodziny) mozna go sobie darowac... zreszta wole byc w 3-ciej czy 4-tej lini zabudowy niz bezposrednio przy ulicy; a na sam koniec walniemy sobie oswietlenie :) ale to piesni przyszlosci...

Fundament bedzie robiony na przelomie kwietnia i maja... i tylko czesciowo wylewany, sciana fundamentowa z bloczkow bet.
Na razie czekam na uprawomocnienie sie decyzji... zreszta sie nei spiesze bo poziom wod wysoki, a ja w moim harmonogramie mam sporo miesiecy zapasu (no chyba ze cos sie zmien i np gaz podlacza na dlugo przed terminem - co jest malo prawdopodobne).
W tym roku na pewno chce zrobic stan surowy otwarty... mozliwe ze do tego okna, bramy i drzwi oraz elektryka+monitoring... moze ogrodzenie... no i przylaczenie wody...

a do cmentarza mam jakies 4-5 km... zreszta predzej czy pozniej wszyscy tam wyladujemy :)

tak jak pisalem, okolica cywilizowana, nowe domki, blisko szkola, blisko przystanek, zadnych samolotow czy innych pociagow :)
zumi pokazuje ze ode mnie do Centrum Wawy (mojej pracy przy metro Swietokszyska) jest 14 km samochodem...

LDeska
31-03-2009, 15:02
Jeszcze tylko w kwestii zdjęć - nie wrzucaj między tagami adresu do strony HTML, jak to zrobiłeś:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e2b345ad19e76d8f.html

tylko do samego zdjęcia JPG:

http://images48.fotosik.pl/93/e2b345ad19e76d8f.jpg

czyli wklej tak:


http://images48.fotosik.pl/93/e2b345ad19e76d8f.jpg

i wyjdzie poprawnie:

http://images48.fotosik.pl/93/e2b345ad19e76d8f.jpg

a przy okazji - kogo to samochód na tej działce? Ja miałem bardzo podobny bo Rover 25 i też w takim samym kolorze, a to chyba jest jego poprzednik czyli Rover 214 :) Fajny samochód, dobrze go wspominam :)

bombel79
31-03-2009, 15:19
dzieki za info ws zdjec... wieczorem albo jutro sie pobawie... generalnie kocikwik w robocie... trza z kryzysem walczyc...

a somochodzik to Rover 214Si .... bardzo fajna maszynka... "kupilem" od mojego Taty, ktory byl 1-szym wlascicielem i jak na razie sprawuje sie swietnie...

LDeska
01-04-2009, 10:40
Super samochód, prawie identyczny jak mój (sprzedałem go 3 lata temu - poniżej zdjęcia z ogłoszenia jakie wtedy dałem):

http://img14.imageshack.us/img14/6785/hpim2051640.jpg

no to czekam na kolejne wpisy...

Badija
11-04-2009, 17:57
Bombelku, będę kibicować budowie.
Ostatnio też mnie jakoś, ze względu na dobrą szkołę dla dzieci, kusiło żeby nabyć jakiegoś gotowca. Ale jak były rozsądne ceny (czytaj: kryzysowe), to domek był na dziłce 250 metrów. Niech sobie te 250 metrów wsadzą.
Więc po łopatę i do roboty :lol:
Jeno, że my ruszamy w przyszłym roku, więc teraz niespiesznie papierki zbieram.

aniahubi
11-04-2009, 19:36
Rodzinnych, zdrowych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy - smacznego jajka i mokrego dyngusa :D

LDeska
20-04-2009, 10:49
No to ruszyło... aż z ciekawości jak będę następnym razem na Targówku to wpadnę zobaczyć jak się posuwają prace :)

LDeska
26-04-2009, 10:08
No i znowu bez zdjęć, zmuszasz mnie żebym tam dzisiaj podjechał? :D

bombel79
02-05-2009, 23:26
zdjecia sa, i to w duzych ilosciach :)

mam nadzieje ze we wtorek zakonczymy pierwszy etap budowy, fundamenty... kontynuacja bojow za 2-3 tygodni :)

LDeska
10-05-2009, 10:16
No teraz to rozumiem :] fajnie to wygląda - jak by tak się uprzeć (i mieć dość kasy) to pewnie w tym roku można by zamieszkać, nie? Wiem że w przyszłym zamierzacie no ale tak teoretycznie...

Ze zdjęć najbardziej mi się podobał napis "Buduj z nami, Góralami" :D

Acha a u mnie też prace postępują :) 3 miesiące się wprowadzam :)

bombel79
10-05-2009, 14:52
no, nie ma wyjscia, musi byc super i extra :)

teraz ekipa robi na drugiej budowie (pojawia ie za jakies 1,5-2 tygodnie) a ja walcze z notariuszem... ale chyba juz sie udalo wszystko zaplanowac, mam andzieje ze nikomu nic nie wypadnie i 21 bede mial zalatwione formalnosci...

co do wprowadzenia sie w tym roku to pewnie na sile daloby rade, ale ja nie chce... tzn. chcialbym zeby minelo przynajmniej pol roku od postawienia scian do tynkowania... wprowadzenie zakladam na lato przyszlego roku...

PS
zbychoo, jakbys chcial pogadac o konkretnych rozwiazaniach to slusze "prawie" fachowa wiedza :)

Cola0760
13-07-2009, 12:24
Bomblasty
nie obijaj sie
dawaj fotki!!! :)

LDeska
28-08-2009, 23:03
I co Bombel, budowa utknęła czy co??? Ja w piątek mam zamiar się wprowadzić :roll:

GośkaR
21-09-2009, 16:10
bardzo chętnie zobaczyłabym zdjęcia dachu Twojego domku, interesuje mnie dachówka my również kupiliśmy Creatona Premion, ale dopiero w przyszłym tygodniu maja ja nam dostraczyć.

bombel79
21-09-2009, 19:11
musze miec tylko czas je wrzucic :oops:

GośkaR
22-09-2009, 08:52
Napisałeś, że masz już okna wstawione, możesz napisać jaki kolor okien wybraliście? My zastanawiamy sie nad orzechem ale niewiem czy nie będą za ciemne do dachu i czy jednak nie zamówić złoty dąb. i jeszcze jedno pytanie rynny też macie w kolorze miedzianym?

bombel79
22-09-2009, 08:57
okna mam zloty dab z oknoplastu, do tego pod kolor beda bramy krispolu i drzwi gerdy... rynny sa pod kolor obrobek blacharskich (miedziana blacha PP)

mi osobiscie orzech sie podobal, ale zonka zarzadzila, wiec ostal sie zloty dab... wyglada niezle :)

GośkaR
22-09-2009, 13:03
Macie bardzo ładny domek :) czekam z niecierpliwością na zdjęcia Waszego domku, sama nie mogę sie doczekać kiedy będziemy mieli swoja dachówkę włożone.

GośkaR
22-09-2009, 13:04
Dach już podejrzałam z linka który podałeś, ale tam jeszcze nie ma okien.

LDeska
25-09-2009, 14:53
Jeden obraz wart tysiąc słów, a obrazów jak nie było tak nie ma :Bombel_obibok:

Weź chociaż jutro ze sobą jakieś zdjęcia na zlot to coś pokażesz :)

bombel79
25-09-2009, 14:55
wezme, spoko... na razie walcze z kolejnoscia prac! masakra :) no i kwestiami na ktorych do tej pory sie nie znalem :)

GośkaR
15-10-2009, 09:55
zaglądam do Twojego dziennika, a tu brak zdjęć i relacji z budowy domku. czekam z niecierpliwością :)

GośkaR
09-11-2009, 18:17
Witaj, bardzo fajnie wygląda Twój domek, juz z oknami Jakieś postępy na budowie? u nas na razie kończą dekarze dachówkę kłaść. A macie juz pomysł na kolor elewacji?

bombel79
10-11-2009, 07:48
niestety moj dziennik podupada bo nie podrodze mi z przegrywaniem zdjec z komorki na kompa :)

a co do postepow to jedziemy do przodu :)

zrobione tynki, zrobiona hydraulika (bez kotlowni) zrobione wylewki... teraz czas na hydroizolacje balkonow... w nastepnej kolejnosci wybor drzwi, bram i montaz wkladu kominkowego... w tym roku jeszcze podlaczenie centralki elektrycznej i troche papierologii...

GośkaR
26-02-2010, 19:24
Witam, zaglądam co jakis czas do Twojego dziennika z nadzieją, że znajde tu zdjęcia Waszego domku ....

bombel79
26-02-2010, 21:21
zdjec raczej nie bedzie... dziennik zawiesilem po osiagnieciu stanu surowego... po co kusci licho :)