PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Orchidea pod Poznaniem



wodzu1
25-03-2009, 11:49
Witam!

Tutaj zapraszam do komentarzy do naszego dziennika

http://forum.muratordom.pl/orchidea-pod-poznaniem,t155640.htm

Pozdrawiam

Gosc_gość
25-03-2009, 11:56
To będę pierwszy 8)
ładna działeczka, ale fotka niezbyt aktualna - gdzie śnieg ? :lol: :lol: :lol:

Gosc_gość
25-03-2009, 11:59
Tak swoją drogą to w Tulcach, gdzie mieszkam znajomi wybudowali Orchideę i lada co się przeprowadzają. Ładny domek zrobili.
Cyknę fotki jak mi pozwolą :wink:

Guzmanka
25-03-2009, 12:00
A ja będę druga.
Witam sąsiada :wink: My w Mrowine zaczynamy.
Mam pytanie o geodetę. Ile Wam wziął za wytyczenie domu?

wodzu1
25-03-2009, 12:04
do tej pory wiedziałem tylko o dwóch orchideach w Poznaniu tzn. gotowych (jedna oglądałem przed zakupem projektu)... a jedna jest w budowie...

każde fotki, porady mile widziane... dzięki nim przez dwa lata śledzenia tematu o tym domu na forum, udało mi sie już kilku rzeczy uniknąć na etapie planów - np to okno połaciowie nad wejściem...

wodzu1
25-03-2009, 12:07
A ja będę druga.
Witam sąsiada :wink: My w Mrowine zaczynamy.
Mam pytanie o geodetę. Ile Wam wziął za wytyczenie domu?

nie pamiętam - było to dwa 1,5 roku temu... ale traz musze ponownie wyznaczyć bo niektóre słupki się poluzowały... geodeta podał mi kwote 600 Pln za obrys plus po 50 zeta za "małe" narożniki :evil: . ale to była tylko rozmowa przez telefon... może masz kogos tanszego do polecenia?

Guzmanka
25-03-2009, 12:12
Muszę zadzwonić do "swojego" geodety ile weźmie i mam namiary na jakiegoś z Krzyszkowa w hurtowni polecili i jak będa coś wiedzieć to dam Tobie znać.
A kiedy będziesz wyznaczał domek. Jak byłyby dwa w bliskiej odległości domy do wytyczenia, to pewnie coś obniżą.
Ale kombinuje :wink:

wodzu1
25-03-2009, 13:01
Muszę zadzwonić do "swojego" geodety ile weźmie i mam namiary na jakiegoś z Krzyszkowa w hurtowni polecili i jak będa coś wiedzieć to dam Tobie znać.
A kiedy będziesz wyznaczał domek. Jak byłyby dwa w bliskiej odległości domy do wytyczenia, to pewnie coś obniżą.
Ale kombinuje :wink:

Wytyczanie jak tylko glina umożliwi pewne wbicie słupków... więc czekamy na słońce i wysokę temperaturę :D

co do wspólnego wyznaczanie to jestem za :D czekam na więcej informacji

GLAMOURMUM
26-03-2009, 12:03
Trzecia.... jesteśmy prawie sąsiadami.Ładniutki domek się szykuje :)

Wciornastek
26-03-2009, 12:23
Witam nowego sąsiada. Ładny projekt, choc dach dość skomplikowany. Zaboli po kieszeni. Czy chcecie coś zmienić w stosunku do oryginału, np mniej lukarn?

wodzu1
26-03-2009, 12:26
Trzecia.... jesteśmy prawie sąsiadami.Ładniutki domek się szykuje :)

Witam! :D

Dziękuję. :D
Prawie sąsiadami? Czy nie czytałem w Twoim dzieniku, że macie działkę gdzieś między Środą o Swarzędzem... chyba, że coś pomyliłem :D

wodzu1
26-03-2009, 12:30
Witam nowego sąsiada. Ładny projekt, choc dach dość skomplikowany. Zaboli po kieszeni. Czy chcecie coś zmienić w stosunku do oryginału, np mniej lukarn?

Witam! :D
Oj zaboli, zaboli - szacuje go z robocizną na jakieś 80-100 tys :( tzn. z pelnym deskowaniem i Creatonem Optima :D

Lukarny na domu pozostają bez zmian - odpada tylko lukarna na dachu garażu. Zostanie zastąpiona dwoma oknami połaciowymi.

GLAMOURMUM
26-03-2009, 12:43
Trzecia.... jesteśmy prawie sąsiadami.Ładniutki domek się szykuje :)

Witam! :D

Dziękuję. :D
Prawie sąsiadami? Czy nie czytałem w Twoim dzieniku, że macie działkę gdzieś między Środą o Swarzędzem... chyba, że coś pomyliłem :D

tak, dokładnie w miejscowości w której jest urząd gminy i Tulce pod niego należą :)

wodzu1
26-03-2009, 12:56
tak, dokładnie w miejscowości w której jest urząd gminy i Tulce pod niego należą :)

no to jesteśmy po przeciwnych stronach Poznania - trochę dalsi sąsiedzi :D

GLAMOURMUM
26-03-2009, 12:58
tak, dokładnie w miejscowości w której jest urząd gminy i Tulce pod niego należą :)

no to jesteśmy po przeciwnych stronach Poznania - trochę dalsi sąsiedzi :D

przepraszam, wydawało mi się, że w Tulcach się budujecie :oops:

ale za tą wpadkę, mogę polecić ci geodetę. Za 4 główne punkty bierze 400 zł + 50 zł za każdy dodatkowy :)

wodzu1
26-03-2009, 13:05
ale za tą wpadkę, mogę polecić ci geodetę. Za 4 główne punkty bierze 400 zł + 50 zł za każdy dodatkowy :)

chętnie skorzystam - możesz przesłać namiary na priv-a?

Pozdro

MRS.CONSTR.
26-03-2009, 15:29
To ja tez witam.Co prawda nie bedziemy sasiadami ,bo troche za daleko,ale fajnie byc witanym.No i podoba mi sie projekt i dzialka.
Zycze duzo zapalu i powodzenia :D

wodzu1
26-03-2009, 15:37
To ja tez witam.Co prawda nie bedziemy sasiadami ,bo troche za daleko,ale fajnie byc witanym.No i podoba mi sie projekt i dzialka.
Zycze duzo zapalu i powodzenia :D

Witam również i dziękuję :D

A kolega skąd?

MRS.CONSTR.
26-03-2009, 15:46
To ja tez witam.Co prawda nie bedziemy sasiadami ,bo troche za daleko,ale fajnie byc witanym.No i podoba mi sie projekt i dzialka.
Zycze duzo zapalu i powodzenia :D

Witam również i dziękuję :D

A kolega skąd?


KOLEZANKA :x :x :wink:
z dolnoslaskiego pod Wroclawiem-niebawem , a obecnie z Legnicy.

wodzu1
26-03-2009, 15:59
To ja tez witam.Co prawda nie bedziemy sasiadami ,bo troche za daleko,ale fajnie byc witanym.No i podoba mi sie projekt i dzialka.
Zycze duzo zapalu i powodzenia :D

Witam również i dziękuję :D

A kolega skąd?


KOLEZANKA :x :x :wink:
z dolnoslaskiego pod Wroclawiem-niebawem , a obecnie z Legnicy.

sorry, niedokładnie przeczytałem nicka. :oops:

GLAMOURMUM
26-03-2009, 16:36
To ja tez witam.Co prawda nie bedziemy sasiadami ,bo troche za daleko,ale fajnie byc witanym.No i podoba mi sie projekt i dzialka.
Zycze duzo zapalu i powodzenia :D

Witam również i dziękuję :D

A kolega skąd?


KOLEZANKA :x :x :wink:
z dolnoslaskiego pod Wroclawiem-niebawem , a obecnie z Legnicy.

oooooo, to moje rodzinne rejony. Ja jestem rodowitą LUBINIANKĄ:)

GLAMOURMUM
27-03-2009, 08:13
Witam nowego sąsiada. Ładny projekt, choc dach dość skomplikowany. Zaboli po kieszeni. Czy chcecie coś zmienić w stosunku do oryginału, np mniej lukarn?

Witam! :D
Oj zaboli, zaboli - szacuje go z robocizną na jakieś 80-100 tys :( tzn. z pelnym deskowaniem i Creatonem Optima :D

Lukarny na domu pozostają bez zmian - odpada tylko lukarna na dachu garażu. Zostanie zastąpiona dwoma oknami połaciowymi.

Mam namiary na cieślę i dekarza w bardzo konkurencyjnych cenach....a robota miód-malina..... wyślę ci na priva wycenę mojego dachu z porównaniem z innymi cieślami.

wodzu1
27-03-2009, 08:33
Mam namiary na cieślę i dekarza w bardzo konkurencyjnych cenach....a robota miód-malina..... wyślę ci na priva wycenę mojego dachu z porównaniem z innymi cieślami


Dzięki,

chętnie porównam. ja niestety mam podpisaną umowę od października z murarzem i cieślo-dekarzem. Robota też malina ale ceny teraz chyba juz nie :-?

GLAMOURMUM
27-03-2009, 08:48
Mam namiary na cieślę i dekarza w bardzo konkurencyjnych cenach....a robota miód-malina..... wyślę ci na priva wycenę mojego dachu z porównaniem z innymi cieślami


Dzięki,

chętnie porównam. ja niestety mam podpisaną umowę od października z murarzem i cieślo-dekarzem. Robota też malina ale ceny teraz chyba juz nie :-?

Ja płacę, 85 zł/1m2 za więźbę, dachówkę, deskowanie, okna, rynny, obróbki blacharskie i jeszcze drewno na więźbę mam za 650 zł , a na deskowanie 490zł

wodzu1
27-03-2009, 08:57
Dzięki,

chętnie porównam. ja niestety mam podpisaną umowę od października z murarzem i cieślo-dekarzem. Robota też malina ale ceny teraz chyba juz nie :-?

Ja płacę, 85 zł/1m2 za więźbę, dachówkę, deskowanie, okna, rynny, obróbki blacharskie i jeszcze drewno na więźbę mam za 650 zł , a na deskowanie 490zł

ja mam 34 zł/1m2 za więźbę, 44 zł1m2 dachowka, deskowania nie pamiętam ale coś chyba 18-20zł/1m2 plus rynny, okna itd. wychodzi jakieś 105-110 w sumie za metr. ceny więźby i drewna podobne...

GLAMOURMUM
27-03-2009, 09:05
Dzięki,

chętnie porównam. ja niestety mam podpisaną umowę od października z murarzem i cieślo-dekarzem. Robota też malina ale ceny teraz chyba juz nie :-?

Ja płacę, 85 zł/1m2 za więźbę, dachówkę, deskowanie, okna, rynny, obróbki blacharskie i jeszcze drewno na więźbę mam za 650 zł , a na deskowanie 490zł

ja mam 34 zł/1m2 za więźbę, 44 zł1m2 dachowka, deskowania nie pamiętam ale coś chyba 18-20zł/1m2 plus rynny, okna itd. wychodzi jakieś 105-110 w sumie za metr. ceny więźby i drewna podobne...

Twój dach jaką ma powierzchnię ??

wodzu1
27-03-2009, 09:06
ja mam 34 zł/1m2 za więźbę, 44 zł1m2 dachowka, deskowania nie pamiętam ale coś chyba 18-20zł/1m2 plus rynny, okna itd. wychodzi jakieś 105-110 w sumie za metr. ceny więźby i drewna podobne...

Twój dach jaką ma powierzchnię ??

282m2

ka_em
27-03-2009, 11:55
Witam,

Przymierzamy się z mężem do budowy orchidei. Czy można dostac namiary gdzie w okolicy Poznania można zobaczyć te domki na żywo?
A może ktoś ma zdjęcia wnętrz tego projektu?

Pytanie również o koszty tego domku - czy ktoś ma wstępny kosztorys stanu surowego zamkniętego?

Będziemy budować w Przeźmierowie więc również będziemy sąsiadami :)

wodzu1
27-03-2009, 13:24
Witam,

Przymierzamy się z mężem do budowy orchidei. Czy można dostac namiary gdzie w okolicy Poznania można zobaczyć te domki na żywo?
A może ktoś ma zdjęcia wnętrz tego projektu?

Pytanie również o koszty tego domku - czy ktoś ma wstępny kosztorys stanu surowego zamkniętego?

Będziemy budować w Przeźmierowie więc również będziemy sąsiadami :)

Witam1 :D

Po pierwsze to polecam
http://forum.muratordom.pl/orchidea-2,t54989.htm
są tu wszytkie porady dotyczące budowy tego domu i rózne rowiązania oraz zdjęcia i wizualizacje...

Po drugie ja znam dwie - jedna na Junikowie (Orchidea 2) a druga niedaleko Obornickiej. Ulicę moge podac na priva - jak sobie nazwy przypomnę :D

Kolega Kristoforus wspomniał o trzeciej gdzies pod Poznaniem

Moj szacunek SSO z oknami połaciowymi to 250tys :( Ale na niemieckim pustaku i dachówce Creatona...


a kiedy chcecie rozpoczynać?

ka_em
27-03-2009, 15:48
Wątek przeczytany kilka razy do deski do deski:) Jednak jeśli chodzi o ceny to często odnoszą sie one do innych stron Polski, kilka lat wstecz no i najważniejsze do Orchidei 2.
Z tego co przeczytałam buduje Pan Orchideę 1 stąd moje pytanie o koszty.

Jeśli moge prosić o namiary to będę bardzo wdzięczna.

wodzu1
27-03-2009, 16:00
Wątek przeczytany kilka razy do deski do deski:) Jednak jeśli chodzi o ceny to często odnoszą sie one do innych stron Polski, kilka lat wstecz no i najważniejsze do Orchidei 2.
Z tego co przeczytałam buduje Pan Orchideę 1 stąd moje pytanie o koszty.

Jeśli moge prosić o namiary to będę bardzo wdzięczna.

Poszło na priva :D

tak poza tym to ze mnie żaden Pan :D

Pozdrawiam

Gosc_gość
27-03-2009, 16:46
Spoko, nowicjuszom forumowym ciężko się przyzwyczaić, że tu sami swoi :wink:
I nikt tu nikomu nie Panuje :lol:

ka_em
29-03-2009, 11:40
Nie chciałam być niegrzeczna:)

Dzieki za namiary, bylismy juz obejrzeć jeden domek i baaaaardzo nam sie spodoał. Mąż się do niego przekonał (na wizualizacji w Archonie jest bardzo przesłodzony).
Szkoda tylko, że nie możemy obejrzeć wewnątrz - jesteśmy ciekawi czy jest taki jak na projekcie czy też mają jakieś zmiany.

A ty Wodzu1 czy robisz jakieś zmiany w projekcie?

wodzu1
29-03-2009, 17:22
Nie chciałam być niegrzeczna:)

Dzieki za namiary, bylismy juz obejrzeć jeden domek i baaaaardzo nam sie spodoał. Mąż się do niego przekonał (na wizualizacji w Archonie jest bardzo przesłodzony).
Szkoda tylko, że nie możemy obejrzeć wewnątrz - jesteśmy ciekawi czy jest taki jak na projekcie czy też mają jakieś zmiany.

A ty Wodzu1 czy robisz jakieś zmiany w projekcie?

Domyślam się wobec tego że widzieliście tą z Junikowa? jeżli tak to jest ona szersza niz O1 bo to O2 i to chyba jeszcz troche poszerzona....

my chcemy zrezygnowac z trójkątnego okienka nad garażem - oglądając włąśnie tą O2 dzięki uprzejmosci kolegi z forum zauważyliśmy, że to okienko jest tak naprawdę na wysokości hmmm... pewnej częsci ciała :wink: i niewiele daje - dlatego chcemy zrobić tak jak jest w domu w kokosach (mniejsza orchidea) czyli dwa okna połaciowe obok siebie. w tym samym pokoju rezygnujemy z okna połaciowego od strony wejścia do domu - jak czytałaś w wątku o orchideii kilka razy bylo tam wspomniane że raczej moze to spowodować kłopoty w przypadku zapchanie rynny lukaarny nad wejściem - w takim wypadku woda z niej bedzie lała się prosto na to okno połaciowe.

Poszerzymy na pewno wjazd do garażu do jakiś 4,50-4,70 (zależy czy są jakieś standardowe wymiary szerokosci dla bram garażowych.... muszę pilnie sprawdzić :roll: )

drzwi balkonowe w gabinecie zmieniamy na pojedyńcze i zamiast wąskiego okna dajemy takie same jak jest na bocznej scianie salonu.

Prawdopodobnie powstanie też dodatkowa ścianka działowa w pomieszczeniu gospodarczym - równoległa do ściany holu tak aby nie widzieć instalacji itd wchodząc/wychodząc przez garaż i jednocześnie powstanie tam coś w rodzaju pomieszczenie na tzw ciuchy roboczo/domowe które niekoniecznie dobrze prezentują się w wiatrołapie :D - rowiązanie podpatrzone w rzeczonej już o2 :D

chcemy też w wykuszu obnizyć okna do ziemi - okno środkowe zmieniamy na drzwi - ułatwi to komunikację między kuchnią a ogrodem podczas jakiegoś grilla lub tym podobnych 8)

dajemy oczywiscie tez więcej ocieplenia na podłoge tzn ok 20 cm

Gosc_gość
29-03-2009, 20:04
Poszerzymy na pewno wjazd do garażu do jakiś 4,50-4,70 (zależy czy są jakieś standardowe wymiary szerokosci dla bram garażowych.... muszę pilnie sprawdzić :roll: )

Są takiej szerokości standardowe wymiary - u mnie będzie 450x225




dajemy oczywiscie tez więcej ocieplenia na podłoge tzn ok 20 cm
Tylko pamiętaj o obniżeniu podbetonu ( beton na podsypce z piasku) odpowiednio, żeby ten styropian się zmieścił - żeby nie zabierać przestrzeni na parterze, żeby okna nie były za nisko od podłogi oraz by nie było kłopotu z drzwiami, a przede wszystkim ze schodami na poddasze. W przypadku podłogówki jeszcze trzeba pamiętać o odpowiedniej grubości wylewki na niej - 5-7 cm
O wszystkim trzeba pomyśleć przed zalaniem podbetonu :roll:

ka_em
29-03-2009, 20:59
Nie bylismy na Junikowie bo strasznie się wczoraj rozpadało i zdążiliśmy tylko obejrzeć ten jeden dom.

Też mamy taki sam pomysł z tymi oknami w wykuszu:) Tylko mi się zamarzyło by zrezygnować z balkonu nad nim i daszek wykuszu również zrobić przeszklony. Jednak jest to tylko pomysł ponieważ boję się: po pierwsze kosztów; po drugie, że będzie tamtędy uciekać ciepło.

Powiedz czy orientowałeś sie już jaki jest koszt takich okien? I czy robisz drewniane?

U nas będzie więcej zmian ale te które wymieniłeś też są na liście.

Jutro mamy spotkanie z kolejnym(3) architektem i po tym spotkaniu wybioramy już tego "naszego". Wtedy też zobaczymy co z naszymi pomysłmi.

wodzu1
29-03-2009, 21:51
dajemy oczywiscie tez więcej ocieplenia na podłoge tzn ok 20 cm
Tylko pamiętaj o obniżeniu podbetonu ( beton na podsypce z piasku) odpowiednio, żeby ten styropian się zmieścił - żeby nie zabierać przestrzeni na parterze, żeby okna nie były za nisko od podłogi oraz by nie było kłopotu z drzwiami, a przede wszystkim ze schodami na poddasze. W przypadku podłogówki jeszcze trzeba pamiętać o odpowiedniej grubości wylewki na niej - 5-7 cm
O wszystkim trzeba pomyśleć przed zalaniem podbetonu :roll:

Pamiętam - Właśnie od 2 tygodni o tym intensywnie myślę... zastanawiam się nawet nad rozdzieleniem ocielplenia tzn 10 cm po bodbeton i 10 nad....
Ale chyab pójde klasycznie :)

Dzieki za info o bramie :D

wodzu1
29-03-2009, 21:57
U nas będzie więcej zmian ale te które wymieniłeś też są na liście.

A co jeszcze chcecie zmienić? Może skorzystam z Waszych pomysłów.... 8)

okna chyba plastiki, ale tym isę będę martwił pod koniec roku. Na razie zastanawiam sie jeszcze nad alternatywą dla dachowki od creatona - optima...

ka_em
29-03-2009, 23:35
Napiszę po opinii architekta gdyz poprawek jest dużo ale nie wiem jak z realizacją.

Na pewno chcemy dom poszerzyć ale niestety musimy go troszkę skrócić (mamy straszne warunki zabudowy).
Chcemy też wprowadzić zmiany związane z oknami. Musimy wypróbować kilka opcji na wizualizacjach i wtedy zdecydujemy.

Bardzo chcieliśmy zrezygnować ze stryszku (dodatkowa graciarnia i koszt związany z dodatkowym stropem) ale obniżenie dachu zbyt zburzy proporcje domu więc cos z tym wymyślimy.

Jeśli chodzi o wnętrza to opiszę po konsultacjach z architektem.

ka_em
30-03-2009, 15:49
Czuje się jakbym dostała obuchem w głowę...
Jeden z architektów wyliczył mi wstępny kosztorys domu na .....250 tyś ale stan surowy otwarty...

Wodzu1 czy ty masz już jakieś wstępne kosztorysy? Dla mnie ta cena to jakby zupełnie z kosmosu. Bez dachówki, bez okien - za co tyle kasy?

Dodam, ze robimy bez piwnic i nie mamy żadnych problemów z woda gruntową.

Napiszcie czy to realna kwota.

Gosc_gość
30-03-2009, 16:01
Czuje się jakbym dostała obuchem w głowę...
Jeden z architektów wyliczył mi wstępny kosztorys domu na .....250 tyś ale stan surowy otwarty...

Wodzu1 czy ty masz już jakieś wstępne kosztorysy? Dla mnie ta cena to jakby zupełnie z kosmosu. Bez dachówki, bez okien - za co tyle kasy?

Dodam, ze robimy bez piwnic i nie mamy żadnych problemów z woda gruntową.

Napiszcie czy to realna kwota.

Mój domek wyszedł mnie 245 tys z dachówką ceramiczną

Wg kosztorysu tak zapewne wychodzi jak Ci wyliczył, ale to nie znaczy, że nie można pobudować taniej, albo też znacznie drożej.

Ja budowałem stan surowy otwarty z Generalnym Wykonawcą to oferty miałem o dużej rozbieżności. Zaczynały się od kwoty 210 tys a kończyły na prawie 380 tys :o
Podejrzewam, że systemem gospodarczym można by zejść do 170-180 tys., kwestia jeszcze stosowanych rozwiązań.
Np strop wylewany zamiast Terrivy to w moim przypadku 10tys więcej, pełne deskowanie i papa zamiast membrany dachowej to również kolejne 10 tys więcej :roll:
Dachówka ceramiczna angoba szlachetna zamiast cementowej na dachu 300m2 to kolejne 7tys więcej.

Może te moje dywagacje coś Ci rozjaśnią :wink:

wodzu1
30-03-2009, 19:40
Czuje się jakbym dostała obuchem w głowę...
Jeden z architektów wyliczył mi wstępny kosztorys domu na .....250 tyś ale stan surowy otwarty...

Wodzu1 czy ty masz już jakieś wstępne kosztorysy? Dla mnie ta cena to jakby zupełnie z kosmosu. Bez dachówki, bez okien - za co tyle kasy?

Dodam, ze robimy bez piwnic i nie mamy żadnych problemów z woda gruntową.

Napiszcie czy to realna kwota.

stan surowy otwarty oznacza że z zamkniętym dachem (czyli również z oknami połaciowymi) ale bez stolarki drzwiowo-okiennej - wtedy to już by był SSZ.

Juz pisałem gdzieś wczesniej, że wyliczyłem SSO na ok 250 tys... no moze 230 (tak po cichu liczę :wink: ) z dachówką ceramiczną i pełnym deskowanie (samo deskowanie i papowanie to k 10 tys) czyli generalnie mniej iwęcej tak jak liczy archon za ostani kwartał. caly dom szacuję na ok 600 tys. z rekuperacją, GWC, pompa ciepła (moja żona mówi ze 500 starczy :D)

ka_em
30-03-2009, 20:35
Ach no tak, juz się dowiedziałam wcześniej, że to z dachówką.
A ty budujesz systemem gospodarczym czy przez firmę? I pytanko czy sam załatwiasz materiały?

ka_em
30-03-2009, 21:33
Wodzu1,
Na grupie wielkopolskiej przecztałam, ze powierzchnię podłóg bez garażu masz 220m2 - taką powierzchnię ma O1? Czy to jest powierzchnia ze stryszkiem?

Z tego co jest napisane do projektu to powierzchnia wynosi ok 180.

wodzu1
30-03-2009, 22:14
Wodzu1,
Na grupie wielkopolskiej przecztałam, ze powierzchnię podłóg bez garażu masz 220m2 - taką powierzchnię ma O1? Czy to jest powierzchnia ze stryszkiem?

Z tego co jest napisane do projektu to powierzchnia wynosi ok 180.

182 to powierzchnia użytkowa tego domu, przy czym powierzchnia uzytkowa oznacza 100% metrażu który ma wysokość >190cm i 50% powierzchni o wysokosci od 140-190 cm. wszystko ponizej 140cm nie liczy się do powierzchni użytkowej. Z tej interpretacji Archonu wynika powierzchnia użytkowa 182 przy powierzchni podłóg 220m2.
Najdrastyczniej widac to w przypadku pokoju nad garażem gdzie jest niska ścianka kolankowa - 15m2 do 28 m2 podłóg (o ile dobrze pamiętam :D ).

co do realizacji budowy to wszystko załatwiam sam, ale nie wybieram tanich ekip i materiałów. Stawiam raczej na jakość i bardzo sprawdzone ekipy (niestety to kosztuje :( )

ka_em
30-03-2009, 23:30
Czy korzystasz z tej samej ekipy budowlanej co Kristofuros?

Ja poważnie zastanawiam się nad Panem Zbyszkeim K. jako Kierbudem - czytam, ze jest bardzo dobry i rzetelny a do tego dobrze doradzi.

Jestem tylko ciekawa ile bierze:)

Dzisiaj był architekt i wiem już, że kilka pomysłów odpada.
Natomiast zrodził się ciekawy pomysł przesunięcia kominka między jadalnię a salon. Chodzi o to by był tam słup z kominkiem takim dwustronnym i na jadalnię i na salon.

Czyli idę teraz na forum oglądać kominki:)

Gosc_gość
30-03-2009, 23:51
Czy korzystasz z tej samej ekipy budowlanej co Kristofuros?

Ja poważnie zastanawiam się nad Panem Zbyszkeim K. jako Kierbudem - czytam, ze jest bardzo dobry i rzetelny a do tego dobrze doradzi.

Jestem tylko ciekawa ile bierze:)


He, He - czasem się zastanawiam jak Pan Zbyszko obskakuje te wszystkie budowy :roll: :D
Dzisiaj się z nim umówiłem na sobotę - policzy mi ile trzeba materiału na ocieplenie poddasza: wełna, profile, folia, nida.
Oczywiście odpowiedź Kierownika - nie ma problemu :P

U mnie bierze za cały dom - 3tysie, ale nie wiem czy nie podniósł stawki aktualnie.
To jaką pomoc przynosi inwestorowi przy tej cenie to jest prawie za darmo :roll:
Na razie dostał połowę po dachu, reszta niby na koniec.

wodzu1
31-03-2009, 08:13
Czy korzystasz z tej samej ekipy budowlanej co Kristofuros?

Ja poważnie zastanawiam się nad Panem Zbyszkeim K. jako Kierbudem - czytam, ze jest bardzo dobry i rzetelny a do tego dobrze doradzi.

Jestem tylko ciekawa ile bierze:)

Dzisiaj był architekt i wiem już, że kilka pomysłów odpada.
Natomiast zrodził się ciekawy pomysł przesunięcia kominka między jadalnię a salon. Chodzi o to by był tam słup z kominkiem takim dwustronnym i na jadalnię i na salon.

Czyli idę teraz na forum oglądać kominki:)

Hej,
Nie korzystam z tej ekipy co Kristoforus - mam ekipy które kiedyś budowały dom u mojego bardzo dobrego kumpla i parę domów obok niego. są to dwie ekipy - murarz i cieślo-dekarz. Kiedyś pracowali osbno a teraz robią prawie wszystkie budowy razem.. nie są niestety tani...

co do kominka to podobne rozwiązanie ma chyba koleżanka anusia_d z wątku o O2 tylko, że tam jest to zrobione między salonem a gabinetem - ściana została usunięta. Mam nadzieję ze koleżanka Anusia_d się nie obrazi, ze wkleję jej zdjęcie
http://images39.fotosik.pl/91/faa43fb6a94dd5dbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Pozdrawiam

ka_em
01-04-2009, 10:29
O! właśnie taki kominek. Wwiedziałam, ze gdzieś na forum mi mignął.

Bardzo mi się podoba jednak mam wiele wątpliwośći:
-po pierwsze cena - czytałam,że dobre wkłady dwustronne zaczynają się od 10 000;
- po drugie, jak będzie wyglądać taki kominek w tym miejscu, czy nie będzie zbyt dużo ścian tzn, mała ścianka w holu, ogrodzona kuchnia i do tego ta ściana między salonem a łazienka i gabinetem.

A czy wiesz może jaka duża jest ta ścianka w holu?

P.S. Dzieki za info o Kierbudzie :wink:

wodzu1
01-04-2009, 21:42
O! właśnie taki kominek. Wwiedziałam, ze gdzieś na forum mi mignął.

Bardzo mi się podoba jednak mam wiele wątpliwośći:
-po pierwsze cena - czytałam,że dobre wkłady dwustronne zaczynają się od 10 000;
- po drugie, jak będzie wyglądać taki kominek w tym miejscu, czy nie będzie zbyt dużo ścian tzn, mała ścianka w holu, ogrodzona kuchnia i do tego ta ściana między salonem a łazienka i gabinetem.

A czy wiesz może jaka duża jest ta ścianka w holu?

P.S. Dzieki za info o Kierbudzie :wink:

ta ścianka jest jest raczej slupem podtrzymującym strop i ma chyba coś ok 60 cm po przekątnej. Można się jej pozbyć jak zamaist Terrivy na stropie zrobicie płytę typu monolit.

Pozdrawiam

ka_em
02-04-2009, 16:07
Właśnie wczoraj rozmawialiśmy na temat płyty monolitowej i chyba się na nią zdecydujemy - z tego co wiemy to koszt jest trochę wyższy ale nie trzeba czekać aż wyschnie strop no i plusem jest, ze mozna zlikwidować tą ściankę.

Napiszci proszę, czy kosz 50k za instalatora z materiałem jest ok.
Wchodzi w to:
- podłogówka - ok 80m2
- instalacja kanalizacyjna
- instalacja ogrzewania
- instalacja wody
- cały materiał: grzejniki Viessmanna (będzie ich dosyć dużo bo raczej nastawiamy się na dom pasywny - przynajmniej tak tłumaczył nam instalator:), piec (Viessmann,z czujnikami meteorologicznymi -chyba tak sie to pisze:),itp.

Acha, i jeszcze jedno ile przeznaczcie na reku?

Wodzu1
Jak budujesz z Porothermu to ile zamierzasz docieplać dom? Zastanawialiśmy się nd silką ale doradzają nam Porotherm i chyba tak zostanie.

wodzu1
04-04-2009, 22:24
Właśnie wczoraj rozmawialiśmy na temat płyty monolitowej i chyba się na nią zdecydujemy - z tego co wiemy to koszt jest trochę wyższy ale nie trzeba czekać aż wyschnie strop no i plusem jest, ze mozna zlikwidować tą ściankę.

Napiszci proszę, czy kosz 50k za instalatora z materiałem jest ok.
Wchodzi w to:
- podłogówka - ok 80m2
- instalacja kanalizacyjna
- instalacja ogrzewania
- instalacja wody
- cały materiał: grzejniki Viessmanna (będzie ich dosyć dużo bo raczej nastawiamy się na dom pasywny - przynajmniej tak tłumaczył nam instalator:), piec (Viessmann,z czujnikami meteorologicznymi -chyba tak sie to pisze:),itp.

Acha, i jeszcze jedno ile przeznaczcie na reku?

Wodzu1
Jak budujesz z Porothermu to ile zamierzasz docieplać dom? Zastanawialiśmy się nd silką ale doradzają nam Porotherm i chyba tak zostanie.

Witam,

uff, dopiero dzisiaj mam czas tutaj zajrzeć...

dom pasywny i dużo grzejników? taki dom prawie wogóle ich nie potrzebuje... swoją drogą to orchidea ze względu na swoja bryłę i powierzchnie okien też nie spełni wymagań domu pasywnego. energooszczędny to rozumiem. Ja ocieplam 15 cm na 24 cm wienebrger poroton (niemiecki portoherm) wiecej nie moge bo wyjdę poza obrysy PNB. ale to i tak 1 cm wiecej niz w projekcie (25+14).
reku szacuję na 12-15tys.
co do monolitu - to musi on wyschnąć - polega na wylaniu zazbrojonej płyty na całej powierzchni stropu - drożej, dluzej ale bardziej elastyczne pod kątem przesuwania ścian.


Pozdrawiam

ka_em
05-04-2009, 21:20
Ajjjjki, niestety za bardzo się na tym nie znam i głupoty popisałam.
Już coć niecoś wiem na temat tych stropów monilitycznych i raczej mnie to przekonuje. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie.

Dom raczej wyjdzie energooszczędny niż pasywny - źle to napisałam.
Znajomy poradził nam zrobić ściany z porothermu i 25 cm styropianu, na posadzki 20 cm styropianu, ocieplenie dachu 35 cm wełny - nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Oczywiście do tego reku.
Troche boje się co z tego wyjdzie.

wodzu1
05-04-2009, 21:30
Ajjjjki, niestety za bardzo się na tym nie znam i głupoty popisałam.
Już coć niecoś wiem na temat tych stropów monilitycznych i raczej mnie to przekonuje. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie.

Dom raczej wyjdzie energooszczędny niż pasywny - źle to napisałam.
Znajomy poradził nam zrobić ściany z porothermu i 25 cm styropianu, na posadzki 20 cm styropianu, ocieplenie dachu 35 cm wełny - nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Oczywiście do tego reku.
Troche boje się co z tego wyjdzie.

Nie przejmuj się - za pół roku będziesz ekspertem :D Ja się bardzo dużo nauczyłem czytajac forum Muratora... mam nadzieję, ze pozwoli mi to uniknąć największych błędów.. od jutra się przekonam.. zaczynają mi kopać ławy :D
25cm styro na ściany to sporo - ja spróbuję z 15 ale np teromoorganika platyna - ma bodajże o 25% mniejszą przewodność cieplną co przy 15 cm da mi odpowiednik ok 18-20 cm...
na podłoge też biorę 20cm. dach chyba ok 25-30... zobaczymy

Pozdrawiam

ka_em
06-04-2009, 10:48
Trzymam kciuki za pierwsze prace :wink:

thomasso
06-04-2009, 15:22
Ajjjjki, niestety za bardzo się na tym nie znam i głupoty popisałam.
Już coć niecoś wiem na temat tych stropów monilitycznych i raczej mnie to przekonuje. Myślę, że jest to dobre rozwiązanie.

Dom raczej wyjdzie energooszczędny niż pasywny - źle to napisałam.
Znajomy poradził nam zrobić ściany z porothermu i 25 cm styropianu, na posadzki 20 cm styropianu, ocieplenie dachu 35 cm wełny - nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Oczywiście do tego reku.
Troche boje się co z tego wyjdzie.


troche przesadzil z tymi 25 cm , wystarczy 15. Posadzki- to samo - 20 cm styro?? - i jeszce z 7cm wylewki Ci dojdzie -najpierw sprawdz jak wysokosc chcesz zostawic po wylewkach- od podlogi do sufitu ( nie zapomnij o podlogach) .

Ocieplenie dachu - tez przesada- po co Ci 35 cm welny? zrob 15+5 .
Zastanawiales sie co by sie stało, gdybys przesadził z ociepleniem?
Nie pakuj sie niepotrzebnie w koszta

Gosc_gość
06-04-2009, 20:38
Dokładnie, tak jak thomasso też tak twierdzę, że nie ma co przesadzać.
U mnie ocieplenie podłogi na gruncie 14cm, dach 24cm ( 14+10), mury 16cm i na pewno nie będzie to Termoorganika Platinum bo jest stanowczo za drogi, można zastosować styropian o współczynniku 0,035 i też starczy i cenowo nie zabije :roll:
Przed budową tez myślałem o Platinum, ale teraz się z tego wyleczyłem :wink:

ka_em
09-04-2009, 20:06
Z tym ociepleniem to sama nie wiem. Dla mnie to też trochę ryzykowne, myślę, że zaczekamy na opinię ekip budowlanych (mam nadzieję, ze nam doradzą).
Takie rady usłyszeliśmy od osoby, która zakłada instalacje w domach pasywnych.

A tak na marginesie thomasso, jestem kobietą :wink:

Gosc_gość
09-04-2009, 20:17
Wesołych Świąt
http://www.e-gify.strefa.pl/gify/okazjonalne/wielkanoc/wielkanoc6.gif

Beata i Rafał
09-04-2009, 22:32
:P Witam!!! Bardzo ładny dom - a dach wow!!! Życzę sukcesów budowlanych i powodzenia. Z tego co zauważyłam po foto i opisie to jesteśmy bardzo bliskimi sąsiadami. :wink:

wodzu1
09-04-2009, 22:39
:P Witam!!! Bardzo ładny dom - a dach wow!!! Życzę sukcesów budowlanych i powodzenia. Z tego co zauważyłam po foto i opisie to jesteśmy bardzo bliskimi sąsiadami. :wink:

Dzięki :D

czyżby Kiekrz z okolic Starzyn?

Pozdrówka

Beata i Rafał
10-04-2009, 09:49
:P Witam jeszcze bliżej ul. Trakt Napoleoński w kierunku Kiekrza na górce! :P Pozdrawiam!!!

GLAMOURMUM
10-04-2009, 10:24
http://www.empikfoto.pl/albumy37/394383/804676/previews/24905173_kartki-wielkanocne-80.jpg (http://www.empikfoto.pl/index.php?m=foto_hot&foto_id=24905173&filename=kartki-wielkanocne-80.jpg)

Moc prezentów od zajączka
co koszyczek trzyma w rączkach
Wielu wrażeń, mokrej głowy
w poniedziałek dyngusowy.
Życzę jaja święconego
i wszystkiego najlepszego!

wodzu1
10-04-2009, 10:41
:P Witam jeszcze bliżej ul. Trakt Napoleoński w kierunku Kiekrza na górce! :P Pozdrawiam!!!

to faktycznie bliziutko... a nię bedziecie mieli też bliziutko do ZOP?

Guzmanka
10-04-2009, 12:24
Wesołego
http://77.252.132.194/guzmania/Mrowino/Inne/kartka_wielkanocna.jpg

Beata i Rafał
10-04-2009, 13:36
:P Witam jeszcze bliżej ul. Trakt Napoleoński w kierunku Kiekrza na górce! :P Pozdrawiam!!!

to faktycznie bliziutko... a nię bedziecie mieli też bliziutko do ZOP?

To jest Właśnie mały... :evil: ...Myślę, że same zjazdy nie będą tak uciążliwe jak sama obwodnica ale to jakieś 700m :lol: A jak będzie to dopiero się okaże. Życie wyjaśni wszelkie wątpliwości. Póki co to mamy tumany kurzu :evil: !!!! Słyszałam, że rozpoczęto wykup ziemi od okolicznych mieszkańców! :roll: Pozdrawiam!
Myślę, że jak ekipa budowlana jest liczna to dom bardzo szybko powstanie!!!

Beata i Rafał
10-04-2009, 13:37
http://inlinethumb52.webshots.com/42099/2350570030103098714S500x500Q85.jpg (http://good-times.webshots.com/photo/2350570030103098714xTAtHB)

GLAMOURMUM
15-04-2009, 11:49
Gratuluję startu....z budową :)

wodzu1
15-04-2009, 11:53
Gratuluję startu....z budową :)

A dziękuję , dziękuję. Niestety chwilowa przerwa do wtorku lub środy... no z wyjątkiem ze w piątek mają mi glinę pozostała po wykopie wywieźć...

A u Ciebie widze roboty idą tak szybko jakby ktoś z klocków budował :D
czyżbyś w tym, roku chciała zamieszkać?

Pozdrawiam

GLAMOURMUM
15-04-2009, 12:18
Gratuluję startu....z budową :)

A dziękuję , dziękuję. Niestety chwilowa przerwa do wtorku lub środy... no z wyjątkiem ze w piątek mają mi glinę pozostała po wykopie wywieźć...

A u Ciebie widze roboty idą tak szybko jakby ktoś z klocków budował :D
czyżbyś w tym, roku chciała zamieszkać?

Pozdrawiam

Tak,bardzo bym chciała zdążyć do końca października :).
Może się uda :)

wodzu1
15-04-2009, 12:21
no to trzymam kciuki. w tym tempie to realne.. :D

wodzu1
15-04-2009, 12:22
no to własnie 100 post mi stuknął!!!! jestem forumowiczem :D

GLAMOURMUM
15-04-2009, 12:23
no to własnie 100 post mi stuknął!!!! jestem forumowiczem :D

to o szampana poproszę... bo to nie lada wyczyn...:)

Gosc_gość
15-04-2009, 12:39
no to własnie 100 post mi stuknął!!!! jestem forumowiczem :D
Gratulacje, I setka zawsze najtrudniejsza :P

Guzmanka
16-04-2009, 14:00
No to ja tez gratuluje.
A rzeczywiście najtrudniejsze są te pierwsze .... posty. A później leci jak zbicza strzelił.

Guzmanka
16-04-2009, 14:01
Wodzu1, a Wy na kiedy planujecie przeprowadzkę, chociaż orientacyjnie.

wodzu1
16-04-2009, 14:04
Wodzu1, a Wy na kiedy planujecie przeprowadzkę, chociaż orientacyjnie.

Powiem może tak - Gwiazdkę 2010 chcielibyśmy spędzić już w naszej Orchidei.
Wszystko zależy od finansów.... A Wy?

Guzmanka
16-04-2009, 15:06
Powiem może tak - Gwiazdkę 2010 chcielibyśmy spędzić już w naszej Orchidei.
Wszystko zależy od finansów.... A Wy?

Kiedyś marzyłam o tym, żeby, tak jak Wy, spędzić Gwiazdkę 2010 w nowym domku. Teraz, jak już się "dzieje" mamy nadzieję, że nastąpi to szybciej - latem 2010 byłoby fajnie :D Ale tak na prawdę zależy to .... od finansów

wodzu1
16-04-2009, 15:24
Powiem może tak - Gwiazdkę 2010 chcielibyśmy spędzić już w naszej Orchidei.
Wszystko zależy od finansów.... A Wy?

Kiedyś marzyłam o tym, żeby, tak jak Wy, spędzić Gwiazdkę 2010 w nowym domku. Teraz, jak już się "dzieje" mamy nadzieję, że nastąpi to szybciej - latem 2010 byłoby fajnie :D Ale tak na prawdę zależy to .... od finansów

:D

Ja planuję przerwę od SSO do stycznia/lutego więc gwiazdka może być zagrożona, ale zobaczymy....

Wciornastek
17-04-2009, 09:13
Cześć Wodzu cos mi sie zdaje że codziennie przejeżdzam niedaleko Twojej budowy. Czy dobrze zlokalizowałam Ciebie gdzieś na wysokości Kalinowego.

Co do przerwy zimowej tez tak zrobilismy. Podbno lepiej wysychaja sciany szczególnie po tynkach i wylewce. Ale dzisaj uważam że to raczej legenda zważywszy na obecne zimy. Jak masz dom zamknięty i mozliwośc chocby lekkiego ogrzewania kozą mozna ciągnąć dalej. Najwyżej trzeba się wstrzymac w przypadku wielkich morzów z tynkami.

wodzu1
17-04-2009, 09:29
Cześć Wodzu cos mi sie zdaje że codziennie przejeżdzam niedaleko Twojej budowy. Czy dobrze zlokalizowałam Ciebie gdzieś na wysokości Kalinowego.

Co do przerwy zimowej tez tak zrobilismy. Podbno lepiej wysychaja sciany szczególnie po tynkach i wylewce. Ale dzisaj uważam że to raczej legenda zważywszy na obecne zimy. Jak masz dom zamknięty i mozliwośc chocby lekkiego ogrzewania kozą mozna ciągnąć dalej. Najwyżej trzeba się wstrzymac w przypadku wielkich morzów z tynkami.

zgadza sie w poblizu Kalinowego - tzn. po drugiej stronie :D

przerwę bede robił aby budynek trochę siadł i popracował. wtedy z reguły jest mniej pęknieć w pierwszych latach na tynkach, gładziach itd.

A Ty gdzieś w pobliżu budujesz? :D

Pozdrawiam

Wciornastek
17-04-2009, 10:02
Cześć Wodzu cos mi sie zdaje że codziennie przejeżdzam niedaleko Twojej budowy. Czy dobrze zlokalizowałam Ciebie gdzieś na wysokości Kalinowego.

Co do przerwy zimowej tez tak zrobilismy. Podbno lepiej wysychaja sciany szczególnie po tynkach i wylewce. Ale dzisaj uważam że to raczej legenda zważywszy na obecne zimy. Jak masz dom zamknięty i mozliwośc chocby lekkiego ogrzewania kozą mozna ciągnąć dalej. Najwyżej trzeba się wstrzymac w przypadku wielkich morzów z tynkami.

zgadza sie w poblizu Kalinowego - tzn. po drugiej stronie :D

przerwę bede robił aby budynek trochę siadł i popracował. wtedy z reguły jest mniej pęknieć w pierwszych latach na tynkach, gładziach itd.

A Ty gdzieś w pobliżu budujesz? :D

Pozdrawiam

Juz mieszkam w Sobocie :D a codziennie jadę przy Bliskiej .
Można po drodze jak jedziesz od Obornickiej wpaść do mnie na kawkę :D

GLAMOURMUM
20-04-2009, 12:24
Dzień dobry..... chłopaku :)

wodzu1
20-04-2009, 13:18
Dzień dobry..... chłopaku :)

Hejka,

Dziewczyno młoda 8) :wink:

ka_em
21-04-2009, 12:04
Hejka,
Byłam oglądać orchideę na żywo (dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów:). Jest ona w trakcie budowy, ale mogliśmy wejść do środka i obejrzeć w realu wielkość domku.
POwiem szczerzem, że jestem troche rozczarowana małymi rozmiarami
a) wiatrołapu
b) kuchni
c) salonu
Minusem jest także wejście na strych- przy schodach na stałe umieszczone są w pokoju a nie na korytarzu.

Zaskoczona jestem wielkością strchu (jest ogromny i można go wykorzystać jako dodatkowy pokój). Kotłownie też jest w miarę duża - ze spokojem zmieści się i piec i kosiarka itp.

Dzięki tej wizycie zastanawiamy się nad likwidacją gabinetu na parterze i powiekszenie salonu. POzostanie tylko kominek - dwustronny.

Czekam na dalsze relacje z budowy.

thomasso
21-04-2009, 12:16
ka_em
możesz wprowadzić zmiany w projekcie, poszerzyć wiatrołap, wydłużyć garaż, powiekszyć salon kosztem tarasu. Wejscie na strych można zrobic z korytarza na piętrze. Dopóki dom nie stoi można "poszaleć"( ale rozsądnie :) )

wodzu1
21-04-2009, 12:18
Hejka,
Byłam oglądać orchideę na żywo (dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów:). Jest ona w trakcie budowy, ale mogliśmy wejść do środka i obejrzeć w realu wielkość domku.
POwiem szczerzem, że jestem troche rozczarowana małymi rozmiarami
a) wiatrołapu
b) kuchni
c) salonu
Minusem jest także wejście na strych- przy schodach na stałe umieszczone są w pokoju a nie na korytarzu.

Zaskoczona jestem wielkością strchu (jest ogromny i można go wykorzystać jako dodatkowy pokój). Kotłownie też jest w miarę duża - ze spokojem zmieści się i piec i kosiarka itp.

Dzięki tej wizycie zastanawiamy się nad likwidacją gabinetu na parterze i powiekszenie salonu. POzostanie tylko kominek - dwustronny.

Czekam na dalsze relacje z budowy.

Hejka,

Juz myślalem że gdzieś całkowice zniknęłaś.

Oglądałaś O1 czy O2? i gdzie? :D

W O1 salon jest większy :D

Schody na strych są przeceż na korytarzu - czy dobrze zrozumiałe ze tam gdzie oglądąlaś były w pokoju?
Wiatrołap faktycznie mógłby być nieco większy ale z drugiej strony jest jeszce korytarz które pelni funkcję miejsce an duże szafy. Więc tak naprawdę waitrołap jest bardziej dla gości niż dla domowników. no moze z wyjątkiem butów. chociaż ja i tak wykorzystam część kotłowni (po odseparowaniu dodatkową ścianką jako "domowy wiatrołap" :D

co do strychu to kilka orchideii ma tam faktycznie pokój i to duuuuuuuuuuuuuuży:D

wodzu1
21-04-2009, 12:25
ka_em
możesz wprowadzić zmiany w projekcie, poszerzyć wiatrołap, wydłużyć garaż, powiekszyć salon kosztem tarasu. Wejscie na strych można zrobic z korytarza na piętrze. Dopóki dom nie stoi można "poszaleć"( ale rozsądnie :) )

witam serdecznie orchideowicza w moich skromnych progach :D :D . Niespodziewałem się takiej wizyty, ale mni bardzo ucieszyła :D nadal śledzę pilnie wątek o O2 - niestety prawie zamiera :( bo pewno juz wszyscy wszystko wiedzą z tych 40 stron postów :D

thomasso
21-04-2009, 12:37
jeszcze nie wszyscy wszystko wiedzą :lol:
Większość się "wykańcza" lub "wykończyła"( dosłownie), teraz zbierają być może siły na dalszą walkę np. z ogrodem

mycha73
22-04-2009, 09:12
Dzień doberek

Przyszłam się przywitać :D

Tym bardziej, że widzę, iż budujemy się po tej samej stronie Poznania :D (ja co prawda troszkę dalej bo w Tarnowie Podgórnym)

Pozdrawiam

wodzu1
22-04-2009, 09:17
Dzień doberek

Przyszłam się przywitać :D

Tym bardziej, że widzę, iż budujemy się po tej samej stronie Poznania :D (ja co prawda troszkę dalej bo w Tarnowie Podgórnym)

Pozdrawiam

Witam w moich skromnych progach :D

Dalej? - chyba raczej bliżej Poznania tzn chcialem powedzieć szybciej do Poznania :D

Jak idzie zakałdanie dziennika? :wink:

Gosc_gość
22-04-2009, 09:32
No to ja się też przywitam, co by komenty Wodz-ireja nie zaniedbywać i samego gospodarza 8)
Dzień Dobry
http://republika.pl/blog_fd_3263314/5437678/tr/emotka.jpg

wodzu1
22-04-2009, 10:00
No to ja się też przywitam, co by komenty Wodz-ireja nie zaniedbywać i samego gospodarza 8)
Dzień Dobry
http://republika.pl/blog_fd_3263314/5437678/tr/emotka.jpg

A powitać, powitać miłego gościa - a właściwe to tak prawie domownika :D

skąd takiego kota wytrzasnąłeś? :D

Gosc_gość
22-04-2009, 10:17
No to ja się też przywitam, co by komenty Wodz-ireja nie zaniedbywać i samego gospodarza 8)
Dzień Dobry
http://republika.pl/blog_fd_3263314/5437678/tr/emotka.jpg

A powitać, powitać miłego gościa - a właściwe to tak prawie domownika :D

skąd takiego kota wytrzasnąłeś? :D
A tak biegał sobie po necie i zajrzał do mnie, bo myślał że mleczka dostanie
nie dostał, wiec go odesłałem do Ciebie :lol: :wink:

wodzu1
22-04-2009, 10:30
:lol:

ka_em
23-04-2009, 19:02
Oglądałam O1

Thomasso,
niestety poszaleć nie mogę bo na działce mam bardzo restrykcyjne warunki zabudowy - wyznaczona jest przednia i tylnia linia zabudowy (nieprzekraczalna)i nie mam szans na żadne przesunięcia. Stąd pomysł likwidacji pokoju na parterze i połącznie przestrzeni z salonem.
Garażu nie mogę wydłużyć - ale w ogladanej orchidei było to zastosowane (wydłużenie 1m) i dzięki temu również pokój nad garażem ma bardzo dużą powierzchnie. Do tego w realu okno nad garażem jest naprawdę duże ( w projekcie wygląda na maleńkie i dlatego chcę zamienic je na połaciowe).

Wiatrołapu też nie powiększę bo nie wiem kosztem czego.
W kuchni o wyspie (nawet wąskiej) można zapomnieć.

Schody na strych - korytarz na piętrze bardzo jest malutki więc schody musiałyby być bardzo strome. Przyjrzałam się na forum Orchidei 2 gdzie ktoś zamieścił zdjęcie takich schodów na strych i wydaje mi się, ze one są poprowadzone z pokoju (tego przy sypialni). Jeśli zamieści się je na korytarzu to do sypielni wchodziłoby się pod schodami - dość niskimi - problem dla osób wysokich (czyt. powyżej 165cm)

ka_em
23-04-2009, 19:05
Gdzie jest informacja, że schodu są z korytarza? W projekcie schody są wyciągane a nie na stałe.

Z dobrych informacji to taka,że mam juz mapkę - szwagier geodeta zrobił mi prezent na imieniny.

Wybranego mamy też architekta - spotkanie w poniedziałek i wstępne decyzje jakie robimy zmiany.

wodzu1
24-04-2009, 08:06
Gdzie jest informacja, że schodu są z korytarza? W projekcie schody są wyciągane a nie na stałe.

Z dobrych informacji to taka,że mam juz mapkę - szwagier geodeta zrobił mi prezent na imieniny.

Wybranego mamy też architekta - spotkanie w poniedziałek i wstępne decyzje jakie robimy zmiany.

o ok. rozumiem wy chcecie schody na stałe.

Kolega cannodale to zrobił na kroytarzu - przesunął drzwi do pokoju w inne miejsce i zrobił wąskie schody wzdłuż dłuższej ściany korytarza

widzę że projekt budowa zaczyna nabierać tempa - brawo! :D tak trzymać :D

mort
24-04-2009, 08:55
:o Ale poszaleli z szybkością murowania! I w dodatku ta precyzja. Robi wrażenie! Jak ekipy będą budowały w tym tempie, to za miesiąc będziesz mógł się wprowadzać:)
miłego dnia!

wodzu1
24-04-2009, 09:02
:o Ale poszaleli z szybkością murowania! I w dodatku ta precyzja. Robi wrażenie! Jak ekipy będą budowały w tym tempie, to za miesiąc będziesz mógł się wprowadzać:)
miłego dnia!

Murrze sobie skaczą z budowy na budowę - wiec do końca ich pracy pewno druga połowa czerwca nas chwyci - ale to dobrze bo nam się zbytnio nie spieszy a i kasiorkę trzeba zarabiać na płaconko :D

ka_em
24-04-2009, 10:27
Bradzo ładnie wyglądają te fundamenty, bardzo równo i muszę powiedzieć, że nawet estetycznie.
Jak będziesz zadowolony z ekipy to wezmę namiary :lol:

Apropo tych schodów na strych to podobno problem ich umiejscowienia spowodowany jest kierunkiem "żeber" na stropie - schody muszą być w tym samym kierunku co "żebra" (mam nadzieję, ze dobrze to wyjaśniłam).
A jak jest u Ciebie Wodzu1 skoro pierwszy strop będizie monolityczny to jaki będzie ten między poddaszem a stryszkiem?

wodzu1
24-04-2009, 10:56
Bradzo ładnie wyglądają te fundamenty, bardzo równo i muszę powiedzieć, że nawet estetycznie.
Jak będziesz zadowolony z ekipy to wezmę namiary :lol:

Apropo tych schodów na strych to podobno problem ich umiejscowienia spowodowany jest kierunkiem "żeber" na stropie - schody muszą być w tym samym kierunku co "żebra" (mam nadzieję, ze dobrze to wyjaśniłam).
A jak jest u Ciebie Wodzu1 skoro pierwszy strop będizie monolityczny to jaki będzie ten między poddaszem a stryszkiem?

A dziękuję, mane sie tez te funamenty podobają.

co do kierunku schodów to u góry nie ma zeber tylko jest już drewniana kontrukcja dachu a tam mozesz zmieniać w dość szerokim zakresie. na to nabija sie deski albo OSB i masz podłogę na strychu :D

ja nie mam monolitu tylko właśnie gęstożebrowy :D tzn miedzy parterem a piętrem

thomasso
24-04-2009, 11:01
zobaczysz jak szybko będą powstawały ściany parteru- błyskawicznie. Generalnie murowanie idzie bardzo sprawnie :D

wodzu1
24-04-2009, 11:07
zobaczysz jak szybko będą powstawały ściany parteru- błyskawicznie. Generalnie murowanie idzie bardzo sprawnie :D

Jak widzę moją ekipę to mam poważne oabwy że ściany parteru w jeden dzień staną :D no może w dwa..

thomasso
24-04-2009, 11:11
jak sprawni i ekipa 5-6 chłopa to mogą dać radę :D

wodzu1
24-04-2009, 11:17
jak sprawni i ekipa 5-6 chłopa to mogą dać radę :D

bardzo sprawani a do tego 8-9 chłopa :D - a w sumie szef ma ich 17-tu :o ale tylu chyba nie przywiezie bo chyba by sobie trochę za bardzo przeszkadzali :D

thomasso
24-04-2009, 11:29
no to parter będzie błyskawicznie. Jak dojdą do otworów- sparwdzaj wymiary pod okna, czasami mogą się zapomnieć :D od tej szybkości

wodzu1
24-04-2009, 11:35
no to parter będzie błyskawicznie. Jak dojdą do otworów- sparwdzaj wymiary pod okna, czasami mogą się zapomnieć :D od tej szybkości

tym bardziej że będę miał parę zmian nie naniesionych w projekcie :-?

Guzmanka
24-04-2009, 13:57
No sąsiedzie... pięknie poszli. Normalnie SZOK. W jeden dzień!!
Ładnie, szybko i estetycznie. Oby tak dalej.
Pozdrawiam

GLAMOURMUM
27-04-2009, 12:11
Dzień dobry chłopaku.... idę oblukać co u Ciebie na budowie się dzieje..... :)

wodzu1
27-04-2009, 12:37
Dzień dobry chłopaku.... idę oblukać co u Ciebie na budowie się dzieje..... :)

od czwartku nic...

dzisaj podobno mają malować ścianki i zamawiam material na izolocję - w srodę wchodzą ocieplać i izolować

Guzmanka
27-04-2009, 14:26
Dzień dobry chłopaku.... idę oblukać co u Ciebie na budowie się dzieje..... :)

Glamcia... a ja poznałam w realu naszego Wodza :wink:

wodzu1
27-04-2009, 14:33
:D

GLAMOURMUM
27-04-2009, 17:07
Dzień dobry chłopaku.... idę oblukać co u Ciebie na budowie się dzieje..... :)

Glamcia... a ja poznałam w realu naszego Wodza :wink:

i jak ???
przystojny ???

Guzmanka
27-04-2009, 21:27
Dzień dobry chłopaku.... idę oblukać co u Ciebie na budowie się dzieje..... :)

Glamcia... a ja poznałam w realu naszego Wodza :wink:

i jak ???
przystojny ???

Hehe...... no przecież u niego w komentarzach tak jawnie Tobie nie napiszę :lol: :oops: :wink:

GLAMOURMUM
27-04-2009, 21:46
Dzień dobry chłopaku.... idę oblukać co u Ciebie na budowie się dzieje..... :)

Glamcia... a ja poznałam w realu naszego Wodza :wink:

i jak ???
przystojny ???

Hehe...... no przecież u niego w komentarzach tak jawnie Tobie nie napiszę :lol: :oops: :wink:


eeeeeeeeeeeee, tam pisz na priva .....:)

Guzmanka
27-04-2009, 22:18
Dzień dobry chłopaku.... idę oblukać co u Ciebie na budowie się dzieje..... :)

Glamcia... a ja poznałam w realu naszego Wodza :wink:

i jak ???
przystojny ???

Hehe...... no przecież u niego w komentarzach tak jawnie Tobie nie napiszę :lol: :oops: :wink:


eeeeeeeeeeeee, tam pisz na priva .....:)

Glamcia, ja już ze zmęczenia mam kompletną głupawkę, jakbym się normalnie upiła :wink:

GLAMOURMUM
27-04-2009, 22:40
Dzień dobry chłopaku.... idę oblukać co u Ciebie na budowie się dzieje..... :)

Glamcia... a ja poznałam w realu naszego Wodza :wink:

i jak ???
przystojny ???

Hehe...... no przecież u niego w komentarzach tak jawnie Tobie nie napiszę :lol: :oops: :wink:


eeeeeeeeeeeee, tam pisz na priva .....:)

Glamcia, ja już ze zmęczenia mam kompletną głupawkę, jakbym się normalnie upiła :wink:

Guzmanko z Twojego opisu...to nic tylko się zakochać w tym naszym wodzu ;)

Guzmanka
27-04-2009, 23:07
Dzień dobry chłopaku.... idę oblukać co u Ciebie na budowie się dzieje..... :)

Glamcia... a ja poznałam w realu naszego Wodza :wink:

i jak ???
przystojny ???

Hehe...... no przecież u niego w komentarzach tak jawnie Tobie nie napiszę :lol: :oops: :wink:


eeeeeeeeeeeee, tam pisz na priva .....:)

Glamcia, ja już ze zmęczenia mam kompletną głupawkę, jakbym się normalnie upiła :wink:

Guzmanko z Twojego opisu...to nic tylko się zakochać w tym naszym wodzu ;)
Glamurko, no mówiłam, żebyś była cicho :o :o :wink: :lol:

GLAMOURMUM
27-04-2009, 23:09
Dzień dobry chłopaku.... idę oblukać co u Ciebie na budowie się dzieje..... :)

Glamcia... a ja poznałam w realu naszego Wodza :wink:

i jak ???
przystojny ???

Hehe...... no przecież u niego w komentarzach tak jawnie Tobie nie napiszę :lol: :oops: :wink:


eeeeeeeeeeeee, tam pisz na priva .....:)

Glamcia, ja już ze zmęczenia mam kompletną głupawkę, jakbym się normalnie upiła :wink:

Guzmanko z Twojego opisu...to nic tylko się zakochać w tym naszym wodzu ;)
Glamurko, no mówiłam, żebyś była cicho :o :o :wink: :lol:

niech się pocieszy....że ma branie ;)

wodzu1
28-04-2009, 07:52
[
niech się pocieszy....że ma branie ;)

No i pozostawić kobiety same sobie i odrazu coś zaczynają wymyślać :D 8)


W każdym razie miło mi Was u mnie widzieć :D

GLAMOURMUM
28-04-2009, 21:06
[
niech się pocieszy....że ma branie ;)

No i pozostawić kobiety same sobie i odrazu coś zaczynają wymyślać :D 8)


W każdym razie miło mi Was u mnie widzieć :D

wcale nie wymyślamy...teraz tym bardziej nie mogę się doczekać spotkania Wielkopolan...
no właśnie kiedy robimy jakieś spotkanie regionalne

wodzu1
29-04-2009, 08:34
[
niech się pocieszy....że ma branie ;)

No i pozostawić kobiety same sobie i odrazu coś zaczynają wymyślać :D 8)


W każdym razie miło mi Was u mnie widzieć :D

wcale nie wymyślamy...teraz tym bardziej nie mogę się doczekać spotkania Wielkopolan...
no właśnie kiedy robimy jakieś spotkanie regionalne

dobry pomysł - im szybciej tym lepiej - żonę mam na ostatnich nogach :D

Myślę że musimy to wiąć w nasze ręce tzn Ty, Guzmanka , Kristioforus i ja :D

no to zaczynamy - Kiedy...

Hmmmm, chyba by tą dyskusję na Grupę przenieść trzeba :D

GLAMOURMUM
05-05-2009, 16:04
dzień dobry :)

Beata i Rafał
06-05-2009, 21:26
:P Witam sąsiada! Coś chyba nieaktualne foto :wink: Jak dobrze zlokalizowałam budowę to masz już zasypane fundamenty. :P Jak żonka? Dzidziuś się urodził można już gratulować? :P

wodzu1
07-05-2009, 10:52
witam i przepraszam za brak odpwoiedzi z moejst strony - ładna pogoda, budowa no i komputer to tylko w pracy dotykam (tak jak teraz :wink: )

fundament faktycznie zasypany, ocieplony, zaizolowany i dzisaj instalator działa.. jutro leją chudziak (chyba ze się na poniedziałek przesunie)
muszę zaległości w dziennku nadrobić

Jak chudziak zaleją to w sobotę będę na działce i bedę polewał... w razie czego zapraszam sasiada/sąsiadów (mam na myśłi też Gumankę :D )

żona... a, dziękuję bradzo dobrze... a dzidziuś jeszcze czeka na swoją kolejkę :D

wodzu1
07-05-2009, 13:50
:P Witam sąsiada! Coś chyba nieaktualne foto :wink:

Dziennik już zaktualizowany :D uff troche mi to zajęło :D

Guzmanka
07-05-2009, 14:36
Hej, no ładnie u Ciebie....
Widzę, że wziąłeś innych instalatorów. To Ci związani z PUKiem?
Ile zapłaciłeś za ich usługę?

wodzu1
07-05-2009, 14:52
Hej, no ładnie u Ciebie....
Widzę, że wziąłeś innych instalatorów. To Ci związani z PUKiem?
Ile zapłaciłeś za ich usługę?

hej. dziękuję.

Ci instalatorzy to firma z Szamotuł - po konsultacji z moimi ekpiami i rozmowie z właściceilem zdecydowałem się na nich - będą mi robili też wycene na projekt i wykonanie wszystkich instalacji wod., kan, cwu ogrzewanie, GWC itd.
zobaczymy jak to wyjdzie cenowo. podabno są w tzw stanach średnich wyższych :D Facet mówi że muszą być wyliczenia dla zapotrzebownia energetycznego domu po moich zmianach, więc bez projektu się nie obejdzie. tu się zgadzam bo skłaniam się ku pompie ciepła a tej nie mozna przewymiarować a i podłogówka w salonie, który ma mieć ceramikę i drewno/panele na podłodze tez nie bedzie łatwa.

jaka bedzie cena tego co robia teraz to nie wiem :D - miało byc ok 1,5-2 tys ale wtedy jeszcze nie było mowy o podkopie pod ławy dla wyprowadzenie kanalizy i wprowadzenie wody (mam niskie ścianki fundamentowe). ale za to osczczędzam na tym gosciu z PUK-u :D dodatkowo doszło jeszcze wyprowadzenie jednego wąskiego pianu do gornej lazienki pod wanne która nie była tam przewidziana w projekcie
jak tylko gosć spisze co ostatecznie zużył to dostane wyrok :-?

Guzmanka
07-05-2009, 15:28
Nie będzie źle. Ale co do dalszych prac - radzę dokonkretyzować i umówić przed robotą :wink:

wodzu1
07-05-2009, 15:34
Nie będzie źle. Ale co do dalszych prac - radzę dokonkretyzować i umówić przed robotą :wink:

Już się umowiłem na jutro z projektantem - projekt ok 1,5 tys :evil:

a co do konkretów to ja preferuję szczegółowe umowy - taką mam również na SSO :D

Guzmanka
07-05-2009, 15:40
Już się umowiłem na jutro z projektantem - projekt ok 1,5 tys :evil:

a co do konkretów to ja preferuję szczegółowe umowy - taką mam również na SSO :D

Uuuu sporo.

thomasso
08-05-2009, 10:20
pięknie, tylko część zdjęć w dzienniku się nie otwiera :( ( te ostatnio dodane)

Beata i Rafał
08-05-2009, 22:41
:P Witam! A sprawdzałeś czy piasek w fundamencie dobrze ubity? Ostatnio natrafiłam na temat o pękających cokołach i płytkach jako efekt szybkiego budowania, ogrzewania podłogowego i źle ubitego piachu w zasypanych fundamentach. Wystraszyłam się :cry: Mam nadzieję, że problem nie będzie mnie dotyczył i wszystko będzie dobrze. :P Coś zdjęcie się nie otwierają...

wodzu1
10-05-2009, 20:14
Witam.

Juz naprawiłem zdjęcia - zacząłem korzystać z Picasy i coś chyba poszlo nie tak. Mam nadzieje ze teraz juz będzie dobrze :D

co do zagęszczania to wysłałem kiera do sprawdzenia i powiedział że ok tylko żeby jeszcze zagęścili miejsca po instalatorach co tez zrobli. ja mam cieńką warstwę pospółki - ok 30-40 cm bo fundamenty byly kopane ręcznie i glina pamiędzy ławami był wysoka. ubijanie miałem przez stopę (zagęszcza do głebokosci 1m a po tym byla jeszce plyta wibracyjna).

W między czasie mam juz wylany podbeton :D

Guzmanka
11-05-2009, 16:43
No sąsiedzie... i jak tam podlewanie w sobotę?

wodzu1
12-05-2009, 08:12
No sąsiedzie... i jak tam podlewanie w sobotę?

na całe szczęście polewałem tylko w piatek wieczorem.. resztę załatwił deszcz :D by teh way - byłem w piatke i w niedzielę przy Waszej budowie a tam echo... :cry:

ja jutro staruje ze ścianami - tzn. jak pustak dzisaj dojedzie...

Pozdro

Guzmanka
12-05-2009, 14:55
by teh way - byłem w piatke i w niedzielę przy Waszej budowie a tam echo... :cry:

ja jutro staruje ze ścianami - tzn. jak pustak dzisaj dojedzie...

Pozdro

W tygodniu z reguły na budowę przyjeżdżamy koło 18.00, no chyba, że uda się szybciej.
W niedzielę bylismy na komunii i po obżarstwie przyjechaliśmy na budowę caaaałą ekipą podziwiać mury :wink:

Guzmanka
12-05-2009, 14:58
ja jutro staruje ze ścianami - tzn. jak pustak dzisaj dojedzie...

Pozdro

A jeżeli chodzi o towar, to proponuje, żebyś dużo Sławkowi marudził, wtedy będą szanse, że przyjedzie na czas :wink: , generalnie wiem z autopsji, że się nie wyrabiają

wodzu1
12-05-2009, 15:12
ja jutro staruje ze ścianami - tzn. jak pustak dzisaj dojedzie...

Pozdro

A jeżeli chodzi o towar, to proponuje, żebyś dużo Sławkowi marudził, wtedy będą szanse, że przyjedzie na czas :wink: , generalnie wiem z autopsji, że się nie wyrabiają

no i własnie musiałem go zj...ć :evil: towar od 2 miesięcy zamówiony i zapłacony i mial byc najpóźniej dzisiaj a ten mi melduje, że bedzie jutoro do 9-10 tej.... a ja mu na to ze ekpia bedzie przed 8-smą i muszą mieć z czego budować i jak nie bedzie tego towaru to go zapi... :evil: obiecał że stanie na glowie żeby był.. okaże się jutro przed 8. dobrze że to ostatnie rzeczy które u niego kupuję... a chiałem byc lojalny dla miescowych firm... :evil:

Guzmanka
12-05-2009, 16:00
Wiesz co, hmm szkoda nerwów. Tak naprawdę to wszędzie jest tak samo, wszędzie się nie wyrabiają.
A Sławka po prostu trzeba męczyć.
Twój towar dawno już u kogoś innego został zużyty, taka prawda.
Tydzień temu były tygodniowe opóźnienia.
Ciekawe czy podrzuci Tobie parę palet czy cały transport. Wątpię, chyba, że masz z nim jakieś lepsze układy.
Ale radzę, jak masz "szybką ekipę", mówić mu że już Ci się pali i musisz mieć materiał na teraz, wtedy może na drugi dzień go dostaniesz, chociaż częściowo.
My mieliśmy podobne doświadczenia, i ze stropem było to samo - tylko dla odmiany Mucha się nie wyrabiał :wink:
Powodzenia.

Guzmanka
12-05-2009, 16:02
A dlaczego piszesz, że są ostatnie rzeczy jakie u niego kupujesz?
Na pewno wygodna jest taka hurtownia w pobliżu.
Stal i inne rzeczy w miarę terminowo przyjeżdżała. Nie jest źle, tylko trzeba się przyzwyczaić :roll:

wodzu1
13-05-2009, 12:15
A dlaczego piszesz, że są ostatnie rzeczy jakie u niego kupujesz?
Na pewno wygodna jest taka hurtownia w pobliżu.
Stal i inne rzeczy w miarę terminowo przyjeżdżała. Nie jest źle, tylko trzeba się przyzwyczaić :roll:

wiatm,

no to pustak przyjechal o 10.30 - po niezliczonych telefonach i wizytach. najważniejsze murują.. tylko dlaczego jak towar był w depozycie od 2 miesiecy to ja się o niego teraz prosić musiałem dzwoniąc co kilka dni a od tygodnia codziennie. :evil:

teraz jeszce u Sławka musze resztke stali domówić i nadproża. resztę to juz cieśla i dekarz a on ma swoję własną hurtownię.

najwazniejsze mury pna sie do góry :D :D :D 8) 8) 8)

By the way - Guzmanka jak długo jeszcze będziesz potrzebowała stemple na swojej budowie? :wink: :D

Guzmanka
13-05-2009, 12:44
A dlaczego piszesz, że są ostatnie rzeczy jakie u niego kupujesz?
Na pewno wygodna jest taka hurtownia w pobliżu.
Stal i inne rzeczy w miarę terminowo przyjeżdżała. Nie jest źle, tylko trzeba się przyzwyczaić :roll:

wiatm,

no to pustak przyjechal o 10.30 - po niezliczonych telefonach i wizytach. najważniejsze murują.. tylko dlaczego jak towar był w depozycie od 2 miesiecy to ja się o niego teraz prosić musiałem dzwoniąc co kilka dni a od tygodnia codziennie. :evil:

teraz jeszce u Sławka musze resztke stali domówić i nadproża. resztę to juz cieśla i dekarz a on ma swoję własną hurtownię.

najwazniejsze mury pna sie do góry :D :D :D 8) 8) 8)

By the way - Guzmanka jak długo jeszcze będziesz potrzebowała stemple na swojej budowie? :wink: :D

Stal przywożą w miarę terminowo, strop lepiej wcześniej zamówić (zapłacić) i w najgorszym przypadku trzymać na działce :wink: (My strop zamawialiśmy w czwartek i 1 część przywieźli we wtorek-na garaż, reszta z bólami przyjechała w następny czwartek, a murarze tuptali nóżkami.

Co do stempli, hmmm to nie wiem dokładnie kiedy będą je ściągać i coś szef murarzy mówił o odkupieniu. Ale o konkretach nie rozmawialiśmy.

wodzu1
13-05-2009, 12:58
Co do stempli, hmmm to nie wiem dokładnie kiedy będą je ściągać i coś szef murarzy mówił o odkupieniu. Ale o konkretach nie rozmawialiśmy.

ja tez mówię o odkupieniu :D oczywiście w dobrej cenie 8) :wink:

Guzmanka
13-05-2009, 13:48
Co do stempli, hmmm to nie wiem dokładnie kiedy będą je ściągać i coś szef murarzy mówił o odkupieniu. Ale o konkretach nie rozmawialiśmy.

ja tez mówię o odkupieniu :D oczywiście w dobrej cenie 8) :wink:

Właśnie teraz nam zalewają strop, nie wiem ile musi to stać.
Muszę porozmawiać z Darkiem i majstrem - czy będzie chciał wziąć te stemple. A Ty na kiedy potrzebowałbyś je i ile sztuk?

A co do stropu to szef hurtowni za dużo nam policzył pustaków i będziemy musieli zwracać. Hmmm porothermu i bloczków też za dużo kupiliśmy, ciekawe czy nie będzie problemów robił z oddaniem. Pożyjemy - zobaczymy.

wodzu1
13-05-2009, 13:56
Ja bedę pewno za jakieś 2 tygodnie potrzebował... ile szt. to jeszcze nie wiem ale jak patrzę na moją orchidę to będzie tego ne pewno więcej niż u Was :D

co d zwrotów to mi mówł ze nie ma z tym zadnego problemu - ale Sławek to dużo mówi. Strop będę bezpośrednio w Konbecie zamawiał bo mój murarz ma tam jakieś wtyki i coś taniej może załatwić - poczekamy zobaczymy (ofertę już sobie osobno sciągnąłem :D )

tknu244
16-05-2009, 13:30
Pięknie mury rosną,i ekipa widać solidna i czysta, patrzę z perspektywy mojej,po której w piątek zebrałam 120l. śmieci sporzywczych w poniedziałek dostaną reprymendę i worek na śmieci :evil: .U nas za 2 tygodnie powinni zalać strop nad częścią mieszkalną,ale ja mam jednego czasami 2 murarzy.
pozdrawiam.

wodzu1
18-05-2009, 12:08
Pięknie mury rosną,i ekipa widać solidna i czysta, patrzę z perspektywy mojej,po której w piątek zebrałam 120l. śmieci sporzywczych w poniedziałek dostaną reprymendę i worek na śmieci :evil: .U nas za 2 tygodnie powinni zalać strop nad częścią mieszkalną,ale ja mam jednego czasami 2 murarzy.
pozdrawiam.

no, ekipa faktycznie dość szybko dziala co niestety owocuje bardzo szybkim wypływem gotówki :-? . ale są też bardzo precyzyjni i czyści. :D

tknu244
18-05-2009, 14:18
No cóż coś za coś,my i tak mamy taniej niż ,ci co budowałi dwa lata temu poroterm po 10z łmieli ,a nie 6zł tak jak my obecnie.

wodzu1
18-05-2009, 14:46
No cóż coś za coś,my i tak mamy taniej niż ,ci co budowałi dwa lata temu poroterm po 10z łmieli ,a nie 6zł tak jak my obecnie.

no ja to po 5,5 kupiłem :D i to niemiecki :D

tknu244
18-05-2009, 18:34
u nas też wyszło 4,92+ wat,który mąż z majstrem chyba rozlicza to wyjdzie podobnie.bez kombinacji wychodzi 5,89.
ale polski :(

wodzu1
19-05-2009, 08:04
u nas też wyszło 4,92+ wat,który mąż z majstrem chyba rozlicza to wyjdzie podobnie.bez kombinacji wychodzi 5,89.
ale polski :(

U mnie 5,50 to brutto. Udało mi sie dobrze kupić. polski byłby jeszcze tańszy...

Guzmanka
19-05-2009, 15:03
A my znowu mamy przez cegły przestuj!!
Kurde od tygodnia Sławka męczmy i ciagle nam obiecuje i nie ma.
Telefony co chwilę odrzuca.
Darek już nie chce z nim gadać!!!
Ja będę musiała zadziałać. Jakieś rady??

wodzu1
20-05-2009, 07:54
A my znowu mamy przez cegły przestuj!!
Kurde od tygodnia Sławka męczmy i ciagle nam obiecuje i nie ma.
Telefony co chwilę odrzuca.
Darek już nie chce z nim gadać!!!
Ja będę musiała zadziałać. Jakieś rady??

cześć!

no to masz to co ja w zeszłym tygodniu... i zastanawiam się czy nie bedę mial podobnie w tym tygodniu - mieli wczoraj 5 palet 24 dowieźć ale nie dojechało... moze dzisiaj rano.. podobnie jak jedno naproże, cement i cegły... poczekamy zobaczymy. na placu u sławka 25 nie widziałem.. a macie juz zapłacone? bo jak nie to moze z innej hurtowni to weź? teraz chyba rozumiesz jak sie w zeszłym tygodniu wściekałem (pewno jak Darek 8) ). daj znać jak wyszło.

P.S. czytałem Wasz dziennik i wdzę że jak pustaki dostaniecie to zaraz murarkę skończycie... szybko poszło. ja w tym tygodniu strop nad garażem bedę zalewał...

Guzmanka
20-05-2009, 13:19
U Ciebie szybko poszło. U mnie siedzą murarze cały czas, a u Ciebie z doskoku.

A jak poszło ze Sławkiem? Hmmm, stresującą ma pracę kurcze. Aż żal mi go w sumie, ale trudno musi się wywiązać. Cegły zapłacone miesiąc temu chyba już.
Wczoraj podjechał po budowę i lookał co się dzieje. Murarze go widzieli.
Już mielismy do niego jechać, oj byłam przygotowana bojowo, ale w końcu po odrzuconych przeszło 10 telefonach, zadzwonił i słychać było, że jest cały znerwicowany. Obiecał, po raz kolejny, że jedzie i że pierwszym transportem jedzie do nas. A rano....oczywiście okazało się, że towaru nie ma. Darek już wkuty na maksa, powiedział, że jedzie do niego zrobić masakrę, ale wstąpił przedtem na budowę i kogórz tam zastał - Pana Sławka, kosmicznie zdenerwowanego, który tłumaczy się, że gdzieś się tir rozkraczył i nie ma, ale że ściagnie cegły z Komornik z innej budowy :o za 2 godziny. Minęły 4 i cisza!!!
I co mamy z nim zrobić? Bić i patrzeć jak puchnie?

wodzu1
20-05-2009, 13:33
U Ciebie szybko poszło. U mnie siedzą murarze cały czas, a u Ciebie z doskoku.

A jak poszło ze Sławkiem? Hmmm, stresującą ma pracę kurcze. Aż żal mi go w sumie, ale trudno musi się wywiązać. Cegły zapłacone miesiąc temu chyba już.
Wczoraj podjechał po budowę i lookał co się dzieje. Murarze go widzieli.
Już mielismy do niego jechać, oj byłam przygotowana bojowo, ale w końcu po odrzuconych przeszło 10 telefonach, zadzwonił i słychać było, że jest cały znerwicowany. Obiecał, po raz kolejny, że jedzie i że pierwszym transportem jedzie do nas. A rano....oczywiście okazało się, że towaru nie ma. Darek już wkuty na maksa, powiedział, że jedzie do niego zrobić masakrę, ale wstąpił przedtem na budowę i kogórz tam zastał - Pana Sławka, kosmicznie zdenerwowanego, który tłumaczy się, że gdzieś się tir rozkraczył i nie ma, ale że ściagnie cegły z Komornik z innej budowy :o za 2 godziny. Minęły 4 i cisza!!!
I co mamy z nim zrobić? Bić i patrzeć jak puchnie?

to niezly kibel... mnie dzisiaj dowiózł podobno wszystko. Ja bym siedział murem w hurtowni - ostanio jak mi opwiadał że ciężarówka wyjeżdża do mnie to powiedziałem ze stoję na przeciwko i widzę że nawet jeszce do niego nie dojechała... :evil: . no to sie Paweł właczył czyli wlaściciel firmy budowlanej i męczył go ciągle... no i jakoś Sławek teraz funkcjonuje...

Guzmanka
27-05-2009, 09:43
Ładnie posunęliście robotę do przodu. Gonisz nas gonisz...
U nas cieśle od poniedziałku są, tzn. dzisiaj nie - bo pada :-?

wodzu1
27-05-2009, 10:15
Ładnie posunęliście robotę do przodu. Gonisz nas gonisz...
U nas cieśle od poniedziałku są, tzn. dzisiaj nie - bo pada :-?

gdzie tam sie posunęliśmy... jak u Was już cieśle są a ja planuję ich na lipec to nie ma tu raczej mowy o pościgu za Wami :D Strop nad resztą domu będzie zalewany dopiero pod koniec przyszlego tygodnia... ale to w sumie dobrze bo jest wiecej czasu na zarabianie kaski :D ... no i jeszcze muszę załatwić wykonanie ram stalowych a ciągle nie mam na to czasu...

Guzmanka
27-05-2009, 10:24
Mhmm, my teraz jeździmy po Poznaniu i dzwonimy za nietypowymi śrubami zamkowymi...
Kurcze ciągle takie tempo... nie ma czasu na dziennik :/

wodzu1
27-05-2009, 10:28
Mhmm, my teraz jeździmy po Poznaniu i dzwonimy za nietypowymi śrubami zamkowymi...
Kurcze ciągle takie tempo... nie ma czasu na dziennik :/

a cóz to takiegiego i do czego potrzeba?

Guzmanka
27-05-2009, 10:56
Mhmm, my teraz jeździmy po Poznaniu i dzwonimy za nietypowymi śrubami zamkowymi...
Kurcze ciągle takie tempo... nie ma czasu na dziennik :/

a cóz to takiegiego i do czego potrzeba?
Cieśle potrzebują, do skręcania drewna. Są to takie specjalne śruby.

wodzu1
27-05-2009, 10:57
Mhmm, my teraz jeździmy po Poznaniu i dzwonimy za nietypowymi śrubami zamkowymi...
Kurcze ciągle takie tempo... nie ma czasu na dziennik :/

a cóz to takiegiego i do czego potrzeba?
Cieśle potrzebują, do skręcania drewna. Są to takie specjalne śruby.

aaaa... to mam nadzieję że mi to sobie sami załatwią - w końcu cięzka kase za to bedą brali :evil:

Beata i Rafał
31-05-2009, 11:04
:P Witam! Dawno tu nie zaglądałam a tu mury pną się w górę! Co za nerwówka z dostawami cegły... Miałam podobnie z drzewem - cieśla na działce chcący uciekać na inną robotę a więźby brak. Rozumiem, że mowa o Efekcie w Rokietnicy? Cóż miałam to szczęście, że cegłę miałam na czas i to w dodatku zaopatrywała mnie w nią firma z Pniew! :P A teraz wełnę, pyty k-g i stelaże kupowałam w hurtowni w Mrowinie. I nawet udało się załatwić, że najpierw towar na budowie a później pieniądze!!! :P Powodzenia!!!!!

Guzmanka
03-06-2009, 14:05
Gdyby nie te przygody z drugą partią cegieł... to nie miałabym na co narzekać na Efekt. Nie jest źle, mogło być gorzej. :wink:

wodzu1
03-06-2009, 15:59
Gdyby nie te przygody z drugą partią cegieł... to nie miałabym na co narzekać na Efekt. Nie jest źle, mogło być gorzej. :wink:

obawiam sie że mnie te przygody za dwa tygodnie przy ścance kolankowej bedą czekały :D moj murarz i tak już stal np zamawia gdzie indziej...

swoją drogą to ładnie poszliście - wiezba juz prawie gotowa.....

ja za to mam inne tematy na głowie - synek mi się urodził!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D 8) 8) 8)

Guzmanka
03-06-2009, 17:18
synek mi się urodził!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D 8) 8) 8)

WOW :D :D :D no to GRATULACJE!!!! :D :D :D
Kwiaty dla MAMY.
http://77.252.132.194/guzmania/Inne/Rosliny_kwiaty/bukiet.jpg
I coś dla TATY :wink:

http://77.252.132.194/guzmania/Inne/Szampan_i_słodkie/Najdrozszy_szampan_swiata.jpg

Gosc_gość
03-06-2009, 18:09
GRATULACJE
DLA TATUSIA i MAMUSI :D

Ile waży i mierzy ?

Moja już ma 2 miesiące i rośnie tak szybko, że mam wrażenie, że już ma pół roku. :roll:

Jak się urodziła miała 3120g a teraz po niecałych 2 miesiącach 5900 :o :P

Z tego też powodu, budowa trochę zwolniła tempa, ale jakoś dajemy radę. :D

mort
03-06-2009, 20:16
SERDECZNE GRATULACJE DLA RODZICÓW!

wodzu1
04-06-2009, 10:32
Dziekuję sredecznme za gratulacje :oops: :oops: :D :D

Mały miał 3730g i 56 cm długości. troche rozrabiał przy porodzie bo się zaplątał nózkami o pępowinę i wisiał jak komandos opuszczający się z sufitu. szybkie cięcie i było po kłopocie :D :D

Guzmanka
04-06-2009, 12:05
No to spory chłopak :)
Dobrze, że wszystko dobrze się skończyło. Moi obaj chłopcy też się poplątali pępowiną.
A jakie daliście mu imię? No i kiedy się dokładnie urodził i gdzie ;)

GLAMOURMUM
04-06-2009, 13:22
synek mi się urodził!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D 8) 8) 8)

No bracie......GRATULUJĘ!!!!!!

wodzu1
07-06-2009, 13:52
No to spory chłopak :)
Dobrze, że wszystko dobrze się skończyło. Moi obaj chłopcy też się poplątali pępowiną.
A jakie daliście mu imię? No i kiedy się dokładnie urodził i gdzie ;)

Dawid, 1.06, i na Lutyckiej.. mama i synek od czwartku w domu... wiec mało czasu na forum :D ale budowa się posuwa - w piątek strop zalany...
a popos czy beton ma prawo popekac mimo podlewana na balkonach a własciwie w miejscach gdzie jest bardzo dużo zbrojenia - te pękniecia to sa takie rysy... na podciagach jest podobnie.. dodam B25 był lany czyli mocniejszy niż w projekcie

MarioZZ
08-06-2009, 00:31
Witam i przede wszystkim życzę dużo zdrowia świeżo upieczonym Rodzicom!!!
Napisałem bo widzę że będziemy dość bliskimi sąsiadami wiec trzeba się wspierać duchowo i poganiać do roboty hehe :P
Jak obliczyłem mam do Was opóznienie około 6 tygodniowe wiec będę się przyglądał co mnie czeka w trakcie budowy.
pozdrawiam i czytam dalej wasz dziennik :D :D :D

Guzmanka
10-06-2009, 09:31
Pogoda trochę wyręcza Cię w podlewaniu. Jakies pęknięcia mogą być. Zależy jakie duże. Najlepiej, żeby to kierownik zobaczył.
Kurcze my tak żałujemy, że od razu nie ocieplilismy fundamentów i nie zasypalismy ich. Teraz ciagle mamy wodę wokół domu i nie wiadomo kiedy będzie ładna pogoda bezdeszczowa, żeby to zrobić :-? Ech....

wodzu1
10-06-2009, 10:01
Pogoda trochę wyręcza Cię w podlewaniu. Jakies pęknięcia mogą być. Zależy jakie duże. Najlepiej, żeby to kierownik zobaczył.
Kurcze my tak żałujemy, że od razu nie ocieplilismy fundamentów i nie zasypalismy ich. Teraz ciagle mamy wodę wokół domu i nie wiadomo kiedy będzie ładna pogoda bezdeszczowa, żeby to zrobić :-? Ech....

kiero już widziął powiedział że ok... przy takim mocny betonie to praktycznie nie do uniknięcia.

z tym podlewaniem to tylko wczoraj wieczorem nie byłem (mam nadzieję że w naszym regionie padało?) ale dzisiaj zaraz tam jadę...

mnie po ociepleniu obsypali dookola resztą pospółki i mam teraz spkój z wodą... jak u Was zobczyłem co się dzieje to sę za głowę chwyciłem... u mnie po największych ulewach mam zaledwie jedną większą kałużę tzn 1,5 na 0,5m...

Guzmanka
10-06-2009, 10:14
Wczoraj koło 18.00 była ulewa i burza. Także podlało ładnie :) i Tobie i nam :(

Jarek EM08
10-06-2009, 12:20
Witaj Wodzu,

wydaje mi się, że masz działkę w fajnym miejscu. Zawsze mi się podobały takie miejsca na budowę domu, w których jest mieszana zabudowa. Trochę domków i trochę bloczków (byle nie za wysokich). Moja działka wśród zieleni z paroma tylko sąsiadami też mi się podoba... :wink:

Dorota_Marcin
17-06-2009, 14:20
witam

ja co prawda nie poznanianka ale startujemy z moim M z budową Orchidei 1 :) pozwoliłam sobie oblukać zdjęcia - super!
U nas na razie krajobraz księżycowy po przejściu tajfuna - koparkowego :)

aaaaaaaa, gratulacje z okazji narodzin potomka! :)

Będę wpadać po newsy związane z budową

Pozdrawiam,

Dorota

wodzu1
17-06-2009, 19:32
witam

ja co prawda nie poznanianka ale startujemy z moim M z budową Orchidei 1 :) pozwoliłam sobie oblukać zdjęcia - super!
U nas na razie krajobraz księżycowy po przejściu tajfuna - koparkowego :)



Będę wpadać po newsy związane z budową

Pozdrawiam,

Dorota

no to serdecznie widam w klubie Orichdeowiczów - lubuskie to w końcu po sąsiedzku :D


aaaaaaaa, gratulacje z okazji narodzin potomka! :)
Dzięki - mały się rozwija i rośnie jak na drożdżach :D


u mnie jak widzisz krajobraz księżycowy był 2 miesiące temu a teraz strop już zalany i do dachu się szykujemy :D

Zapraszam, wpadajcie jak najczęściej możecie i chcecie. :D

Pozdrawiam

GLAMOURMUM
18-06-2009, 20:55
Wiecha - uroczystość zawieszenia wiechy to tradycja budowlana. Zwyczajowo świętowano zakończenie ważnego etapu budowy domu, czyli położenie ostatniego elementu konstrukcji dachu. Na uroczystość wykonawca robót zapraszał wszystkich pracujących przy jego budowie oraz inwestora, czyli osobę, która zleciła jego wybudowanie. Uroczystość rozpoczynało wciągnięcie na dach ostatniej krokwi i jej montaż. Przywilejem zlecającego budowę było przybicie ostatniego gwoździa mocującego tę krokiew. Następnie w najwyższym elemencie więźby mocowano wieniec albo przyozdobione drzewko. Uroczystość była okazją do podziękowania wszystkim uczestnikom przeprowadzonych prac za włożony w nie wysiłek i okazją do wspólnej zabawy. Tradycja nakazywała zebranym liczyć uderzenia młotka przy wbijaniu ostatniego gwoździa (inwestor miał obowiązek poczęstować kierującego pracami tyloma kieliszkami alkoholu, ile razy uderzył młotkiem).

Obecnie, przy realizacji dużych inwestycji, uroczystość jest organizowana po zakończeniu prac związanych z wykonaniem konstrukcji obiektu. Wykonawca robót zaprasza na nią firmy pracujące przy realizacji inwestycji, projektantów, inwestora a także przedstawicieli władz, na których terenie znajduje się budowa. Oprócz podziękowań za dotychczasową pracę, gratulacji dla wykonawcy za terminowe ukończenie tego etapu robót, uroczystość jest okazją do złożenia życzeń: pomyślnego rozwoju firmy (inwestorowi) i rozwoju regionu (władzom). Wiecha jest mocowana najczęściej na najwyższym elemencie budowli a jej wygląd tradycyjnie ma postać wieńca lub drzewka.

Guzmanka
07-09-2009, 09:06
Oj... nie tylko Ty zaniedbujesz FM ;)
Muszę pochwalić, że domek ładnie wygląda. Śliczną ma czapeczkę :D
Pozdrawiam
P.S. Jak maleństwo?

Guzmanka
07-09-2009, 09:13
A byliśmy w sobotę na rumpuciu w Rokietnicy (na koncercie Patrycji Markowskiej), to chyba gdzieś blisko Ciebie ;)

wodzu1
07-09-2009, 11:06
A byliśmy w sobotę na rumpuciu w Rokietnicy (na koncercie Patrycji Markowskiej), to chyba gdzieś blisko Ciebie ;)

przysłowiowy rzut beretem... :D

no domek nareszcie nabiera kształtów... ale jesteśmy daleko za Wami - ale poszliscie do przodu .. Gratulacje.

Synek rozwija sie super - już ma prawie 7kg :D

Guzmanka
08-09-2009, 09:37
A byliśmy w sobotę na rumpuciu w Rokietnicy (na koncercie Patrycji Markowskiej), to chyba gdzieś blisko Ciebie ;)

przysłowiowy rzut beretem... :D

no domek nareszcie nabiera kształtów... ale jesteśmy daleko za Wami - ale poszliscie do przodu .. Gratulacje.

Synek rozwija sie super - już ma prawie 7kg :D

Ech w cale tak się do przodu nie posunęliśmy, a to dlatego, że elektrykę robimy praktycznie sami.

A synek ... 7 kg... uuu to jest już co nosić. Generalnie to już zapomniałam jak to jest, ale ostatnio u sąsiada byliśmy na "porzegnaniu lata" i nosiłam takiego 6-kilogramowego szkraba, słodziutka prawie 3-miesięczna dziewczynka. :D
A grzeczny jest? Czy daje Wam już popalić?

wodzu1
08-09-2009, 09:49
[
Ech w cale tak się do przodu nie posunęliśmy, a to dlatego, że elektrykę robimy praktycznie sami.

A synek ... 7 kg... uuu to jest już co nosić. Generalnie to już zapomniałam jak to jest, ale ostatnio u sąsiada byliśmy na "porzegnaniu lata" i nosiłam takiego 6-kilogramowego szkraba, słodziutka prawie 3-miesięczna dziewczynka. :D
A grzeczny jest? Czy daje Wam już popalić?

to pytanie do żony - bo ja widuje go z 2 godz. dziennie :( ...żarty na bok - jest na razie b. grzeczny. chociaż wymaga poświecęnia mu 100% uwagii.. na całe szczęście jest bardzo pogodny...
Pozdro

Guzmanka
08-09-2009, 09:57
No to fajnie.
Życzę dużo zdrówka dla maleństwa.
I pozdrawiam

kala.m1
28-09-2009, 10:05
witam serdecznie śledzę dziennik twojej budowy i po cichu zazdroszczę my zaczynamy 2010 budujemy O2 i narazie jesteśmy na etapie rozmów z fachowcami za robocizne sso +dach wyliczyli nam 70.tys.materiały załatwiamy sami jak sądzisz to dużo

wodzu1
28-09-2009, 18:48
witam serdecznie śledzę dziennik twojej budowy i po cichu zazdroszczę my zaczynamy 2010 budujemy O2 i narazie jesteśmy na etapie rozmów z fachowcami za robocizne sso +dach wyliczyli nam 70.tys.materiały załatwiamy sami jak sądzisz to dużo

moja robocizna to 38 murarka, 12 ciesielka, 8 tys deskowanie, 14 tys dekarz.
razem sso bez okien połaciowych to bedzie ok. 185 tys.

Pozdro :D

kala.m1
29-09-2009, 19:15
mam pytanie z jakiego porothermu budowałeś wienerberger cz inny no i oczywiście ile płaciłeś za sztuke pozdrawiam

wodzu1
29-09-2009, 20:11
mam pytanie z jakiego porothermu budowałeś wienerberger cz inny no i oczywiście ile płaciłeś za sztuke pozdrawiam

wienberger POROTON 24 - jest to niemiecka wersja porthermu 25. o 1 cm węższa. płaciłem coś ok. 5,5/szt.

mort
29-09-2009, 22:36
Witaj kala.m1,
Wycena robocizny za sso na 70.tys. to moim zdaniem bardzo dużo - proponuję ostro się targować, albo szukać innej ekipy. Moim zdaniem dopuszczalna granica to 50, a można też znacznie taniej. Jeśli w tym roku uda wam się zrobić fundament, to w przyszłym nie będziecie tak mocno uzależnieni od pogody i będziecie mogli wcześniej wejść z murami.
Na ściany mogę polecić ceramikę Unipor - niemiecka cegła 24cm - solidna (praktycznie zero uszkodzeń w transporcie) i bardzo równa. Mi udało się zdobyć ją za 5,20 (11szt. na m2). W razie potrzeby służę kontaktem na prv. Jeśli chodzi o dachówkę, to jestem akurat na bieżąco. Do Creatona skutecznie zniechęciły mnie perypetie klientów:
http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=4467
http://forum.muratordom.pl/dachowka-creaton-problem,t134845.htm
http://forum.muratordom.pl/creaton-kompromitacja-foty,t112360.htm
Na placu boju pozostają: Meyer-Holsen (ceramika), PuppCeramika sirius (ceramika), Brass celtycka lub bałtycka (beton). Roben MONZAplus odpowiada nam kształtem, ale nie ma interesującego nas ciemnego brązu.
Wyceny materiałów w różnych hurtowniach, to dobry pomysł, ale wybierając tą, w której będziesz się zaopatrywać weź pod uwagę: odległość, transport, rozładunek, formy płatności i przyjazność dla klienta (np. czy przyjmą nadwyżkę materiału).
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

wodzu1
30-09-2009, 08:45
Witaj kala.m1,
Wycena robocizny za sso na 70.tys. to moim zdaniem bardzo dużo - proponuję ostro się targować, albo szukać innej ekipy. Moim zdaniem dopuszczalna granica to 50, a można też znacznie taniej. Jeśli w tym roku uda wam się zrobić fundament, to w przyszłym nie będziecie tak mocno uzależnieni od pogody i będziecie mogli wcześniej wejść z murami.
Na ściany mogę polecić ceramikę Unipor - niemiecka cegła 24cm - solidna (praktycznie zero uszkodzeń w transporcie) i bardzo równa. Mi udało się zdobyć ją za 5,20 (11szt. na m2). W razie potrzeby służę kontaktem na prv. Jeśli chodzi o dachówkę, to jestem akurat na bieżąco. Do Creatona skutecznie zniechęciły mnie perypetie klientów:
http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=4467
http://forum.muratordom.pl/dachowka-creaton-problem,t134845.htm
http://forum.muratordom.pl/creaton-kompromitacja-foty,t112360.htm
Na placu boju pozostają: Meyer-Holsen (ceramika), PuppCeramika sirius (ceramika), Brass celtycka lub bałtycka (beton). Roben MONZAplus odpowiada nam kształtem, ale nie ma interesującego nas ciemnego brązu.
Wyceny materiałów w różnych hurtowniach, to dobry pomysł, ale wybierając tą, w której będziesz się zaopatrywać weź pod uwagę: odległość, transport, rozładunek, formy płatności i przyjazność dla klienta (np. czy przyjmą nadwyżkę materiału).
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Hej MORT,

ja wiem że ta wartoś nie jets mala, ale prawie nie musiałem bywac na budowie i wszystko było ok - łacznie z załtwianiem brakujących towarów. dla mnie to akurat było bezcenne ;-)

Poz tym Orchidea to skomplkowany dom a zwłaszcza dach opierany na ramach stalowych - jest co robić i w związku z tym za co płacić :-(

Pozdro

kala.m1
01-10-2009, 17:36
pomyśle jeszcze o tej firmie może coś jeszcze utarguje ale postanowiłam szukać jeszcze może podzielimy budowe na dwa etapy
1. murarka
2. wieżba plus pokrycie dachówką
może będzie taniej już daliśmy projekt dachu do wyceny robocizny zobaczymy

MarioZZ
09-10-2009, 00:40
kiedy planujecie przeprowadzkę??

kala.m1
11-10-2009, 07:48
Cześc Wodzu
Mam do ciebie pytanie buduje O2 więc troszke większą ciągle poszukujemy wykonawcy i z dnia na dzień jest coraz gożej wykonawcy przeskakują sie z cenami niestety coraz większymi Ty budujesz się w Poznaniu tak na marginesie to ja się tam urodzłam na polnej teraz mieszkam w Wałbrzychu około 60 km.od Wrocławia a przecież Poznań to duże miasto w porównaniu do Wałbrzych no a cenny mają jakieś Warszawskie każdy mówi że dach jest trudny i sporo pracy fakt zdażają szie ceny konkurencyjne np. 60 ty. 65 tys, 70 tys. to ceny za sso z dachem ale mąż nie chce nawet rozmawiać z tymi ludżmi mówi że dach musi zrobić solidna firma więc solidna firma propnnuje 120 zł. za met w karpiówcer po ciężkich negocjacjach widzieliśmy ich prace super okazuje się że sso to będzie jakieś 80tys. za robocizne wcześniej Mort pisał że górna granica to 50 ty. ja nie mam pojęcia jak można zmieścic się w tej cenie nie realne mamy dachu 350 m w karpiowce bo jest troche zmian w projekcie mam pytanie ile płaciłes za ramy stalowe czy sa z heby jak widzicie nie moę spać bo jest niedziela 7 rano a ja przed komputerem pozdrawiam

wodzu1
11-10-2009, 12:08
Cześc Wodzu
Mam do ciebie pytanie buduje O2 więc troszke większą ciągle poszukujemy wykonawcy i z dnia na dzień jest coraz gożej wykonawcy przeskakują sie z cenami niestety coraz większymi Ty budujesz się w Poznaniu tak na marginesie to ja się tam urodzłam na polnej teraz mieszkam w Wałbrzychu około 60 km.od Wrocławia a przecież Poznań to duże miasto w porównaniu do Wałbrzych no a cenny mają jakieś Warszawskie każdy mówi że dach jest trudny i sporo pracy fakt zdażają szie ceny konkurencyjne np. 60 ty. 65 tys, 70 tys. to ceny za sso z dachem ale mąż nie chce nawet rozmawiać z tymi ludżmi mówi że dach musi zrobić solidna firma więc solidna firma propnnuje 120 zł. za met w karpiówcer po ciężkich negocjacjach widzieliśmy ich prace super okazuje się że sso to będzie jakieś 80tys. za robocizne wcześniej Mort pisał że górna granica to 50 ty. ja nie mam pojęcia jak można zmieścic się w tej cenie nie realne mamy dachu 350 m w karpiowce bo jest troche zmian w projekcie mam pytanie ile płaciłes za ramy stalowe czy sa z heby jak widzicie nie moę spać bo jest niedziela 7 rano a ja przed komputerem pozdrawiam

Przy karpiówce to na pewno nie ejdzieś nizęj niż 50 PLN za metr kwadratowy, do tego wszytkie inne rzeczy i masz metr kwadratowy dachu za ok 120 PLN (tnz. więźba, deskowanie i dachówka). Ramy kosztowały mnie razem z robocizną i materiałm oraz dźwigiem 9500 PLN. 60 kom od Wrocłaiwa to masz ceny jak dla wrocławia. Ja np mam ekipy ok 70 km od Poznania ale operują włącznie z Poznaniem wiec ceny są te same. I potwierdzam - dobre firmy mają mnóstwo roboty i na spadek cen bym nie liczył.

Pozdrawiam

MarioZZ
11-10-2009, 17:04
ja się tam urodzłam na polnej teraz mieszkam w Wałbrzychu około 60 km.od Wrocławia a przecież Poznań to duże miasto w porównaniu do Wałbrzych no a cenny mają jakieś Warszawskie

hihi świat jest mały Ja urodziłem się w Wałbrzychu, budujemy się w Kiekrzu, a żona pracuje na Polnej :P
Co do cen się nie zgodzę jak tam jadę to opadają mi ręce np. cena z M3 jest dużo niższa
kala.m1 a gdzie w Wałbrzychu się budujecie ???

kala.m1
11-10-2009, 20:00
no faktycznie mały ja buduję się w Szczawnie Zdrój piękne miejsce jeśli znasz Szczawno to niedaleko basenu i boiska a obecnie mieszkam w Wałbrzychu na piaskowej koło szpitala górniczego oglądałam twój dziennik faktycznie ładna ta kuchnia jak się nie myle wrzosowa ja stawiam też na nowoczesne wnętrza minimalistyczne we wtorek jesteśmy umówieni z kolejnym wykonawcą zobaczymy... dam znać pozdrawiam

MarioZZ
12-10-2009, 00:26
Jak tu Szczawna nie znać :wink: Fakt urocze miejsce, będzie się tam Tobie super mieszkać.
Na Orłowicza mam kilku znajomych, blisko stąd na Wzgórze Gedymina. Nawet ostatnio tam byłem. Pozdrawiam!!!