PDA

Zobacz pełną wersję : Za rogatym płotem w prawo - komentarze



zulus
26-03-2009, 22:37
Komentarze

GLAMOURMUM
27-03-2009, 16:31
Pierwsza..... poproszę o zdjęcia tej pięknej działeczki ;)

zulus
27-03-2009, 23:45
Pierwsze zdjęcia wstawione :)

jessi
01-04-2009, 11:16
ja nie widze u ciebie żadnych zdjęc jakoś mi się nie otwierają :roll: :-?

pasie
01-04-2009, 11:49
Doberek :D

Zuluski fajnie się Was czyta :P działeczka fajniutka, a domeczek duży :D

doczytałam dylematu szprosowego my obecnie też go przechodzimy :roll: chociaż nasz dom nawet jeszcze się nie buduje.....

będę do Wasz zaglądać :D :D

zulus
01-04-2009, 12:48
jessi,

dzięki za info, cały czas coś kombinuje z tymi zdjęciami. Po Twoim poście zmieniłem je ponownie, więc może teraz się pokażą :?.

ON.

zulus
01-04-2009, 12:51
Nasz budowa jest rewelacyjnym przeżyciem, ciężko przenieść na forum euforię jaka nam towarzyszy od pierwszej koparki.

Dylematów będzie pewnie więcej, ten ze szprosami nie jest jeszcze rozwiązany, ale moja żonka zbliża się do punktu kulminacyjnego wielkimi krokami i chyba jednak decyzja będzie na nie.

ON.

P.S. dzięki za miłe słowa i oczywiście zapraszamy :D

jessi
01-04-2009, 12:56
patrzyłam do dziennika i kurcze otworzyło się tylko jedno zdjęcie ,reszta jakoś "niewidoczna" :cry: może u mnie coś nie tak ale nie sądze bo w innych dziennika to mi się normalnie otwierają :wink: ,może spróbuj jeszcze raz cos tam pokombinować :wink: :P

zulus
01-04-2009, 13:44
:-? w takim razie walczę dalej.

ON

ada&jarek
01-04-2009, 19:57
Zulusy,
ale się fajnie rozpisaliście! mi przy wszelkich próbach spisania wrażeń głowa opada na klawiaturę ze zmęczenia :)

powodzenia,
Jarek

zulus
01-04-2009, 20:08
Heh, mi też, (chyba, że robię to w ciągu dnia :wink: ). Teraz siedzę i przerzucam wszystkie zdjęcia z Picasy na Fotosika.

ON

ada&jarek
01-04-2009, 20:11
fotosik rządzi, ja robię to samo :-)

zulus
01-04-2009, 21:00
Zrobione, właśnie oznajmiam wszem i wobec, że nie powinno być już problemów ze zdjęciami 8) . Przynajmniej pierwsze testy na to wskazują

ON

pasie
01-04-2009, 22:21
informuję, że zdjęcia widzę :lol: :lol: :lol:

zulus
02-04-2009, 09:41
No to super. Jednak rodzimy fotosik się sprawdził, a nawaliła amerykańska "bolszoja technika" (czyt. picasa).

Teraz zdjęcia się posypią 8)

ON

jessi
02-04-2009, 11:16
no i teraz to fajnie wszystkie zdjęcia są widoczne i o to chodzi hihi ładną działeczkę macie :lol: :lol: :lol: :lol:

ada&jarek
03-04-2009, 00:44
Zulusy,
dzięki za kontakt do Faceta od Więźby. Co prawda mi się nie należał pakiet VIP :-) i miałem przyjemność dziś zwiedzić Łomianki i odwiedzić Pana w jego domu, ale się dogadaliśmy i 15 kwietnia (mam nadzieję) drewno dotrze na nasz plac budowy.
tylko z rozładunkiem muszę coś zrobić i znaleźć w naszej okolicy jakiś wózek widłowy czy cóś...
pozdrawiam
jarek

pasie
08-04-2009, 13:08
Doberek :P

No i się nie dowiedziałam co ten sąsiad nawyrabiał, że Zulusków zdenerwował :roll: :wink:

Miłego dnia zostawiam :lol: :lol: :lol:

zulus
08-04-2009, 14:45
Poproszę moją żoncię, aby zrelacjonowała ten epizod. Z mojej strony powiem tyle, że zmotywował nas do poniesienia kosztów wyrównania działki :wink:

ON.

zulus
08-04-2009, 22:54
Żoncia zrelacjonowała. Teraz oddaje się na zasluzony relaks.
Pozdrawiam czytelników, inwestorów i wczystkich którzy mają sąsiadów i są sąsiadami :wink:

ONA

pasie
08-04-2009, 23:24
Dziękuję, przeczytałam :P

a z tym sąsiadem mam nadzieję, że się wyprostuje i życia Wam bardzo utrudniać nie będzie, musicie mu grzecznie ale stanowczo pokazać, że głupie pomysły z Wami nie przejdą :roll:

a nie da się jakoś ominąć tego jeżdżenia przez jego działkę :roll:

jessi
09-04-2009, 19:09
http://i279.photobucket.com/albums/kk126/kamilaJ/kartki-wielkanocne-82.gif

pasie
10-04-2009, 00:01
http://lh4.ggpht.com/_d7L-xIA2QzM/Sd5n9w1iSCI/AAAAAAAAAuQ/FsOV8ekNBjM/s128/%C5%BCyczenia.jpg

ada&jarek
16-04-2009, 23:43
Droga Kredytowa- tak, to jest temat chyba na osobny wątek obok dziennika.

Współczuję Wam, bo też w sumie czekaliśmy na kredyt 2 miesiące pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji, ale, o ironio!, w naszym wypadku to właśnie Lucas nie był w naszym przypadku do końca w porządku nie informując ze nie musimy koniecznie konsolidować kredytu na działkę z kredytem na dom (na początku roku pamiętamy wszyscy jakich poziomów sięgał franek)- przy konsolidacji bylibyśmy kilkadziesiąt tysięcy do tylu.

a w Noreda... dostalismy kredyt w 3 tygodnie... tylko przy wypłacie transzy próbowali jeszcze nam ją obniżyć o połowę :evil: ale wystarczyły telefoniczne negocjacje tego samego dnia transza wpłynęła w żądanej wysokość.

trzymam kciuki by u Was też poszło z górki kredytowej.

julienx
17-04-2009, 14:00
Hej,

Zulus, gratuluję rozpoczęcia budowy, projekt bardzo fajny, zapowiada się ciekawy i piękny domek.

Piękna działka, tylko takiej pozazdrościć... życze łatwej, szybkiej (acz dokładnej) i bezproblemowej budowy... I'll be watchingu u..:)

Pozdrowienia

pasie
17-04-2009, 14:15
Doberek :P

kciuki trzymam :D

a robota wre i bardzo dobrze :D :D :D :D

zulus
17-04-2009, 22:01
Słuchajcie, kciuki trzymajcie dalej :wink:, to jeszcze nie koniec.

Może macie pomysł jak sprawdzić ekipę, która rezyduje na mazurach? Jechać? A jak pojedziemy to jak to zrobić? Może macie jakieś sprawdzone pomysły?

ON.

zulus
17-04-2009, 22:33
heh....
płodny literacko :lol: ten mój mężuś .....
A ja z Matylą świergoty poranne przespałam i też nie żałuję :wink:

A dzisiaj zajrzeliśmy do TTW Opex.
..rystusie!!!! Mózg się lasuje!
Ja to bym każdą kafelkę sobie wlepiła gdzie się da bo wszystkie mi się podobały :roll:

Acha, architekta już mielismy ale zrezygnowlismy i SAMI sobie będziemy architektami!
Zobaczymy jak nam wyjdzie :wink:
mieszkanie zrobilismy sami i głupio nie jest.
Jakieś tam poczucie smaku mamy.
Wszak to ma być dla nas uzyteczne,ładne i przyjemne.
Moja koleżanka jest architektem i zgodziła się służyć radą w dobrych kwestiach (ma zasadę że znajomym nie robi całościowych projektów).

Na razie plany mam takie:
- nasza sypialnia w klimacie lawendowym. taka tez nasza łazienka
- kominek obłożony piaskowcem (jak nam się uda go narysować to wkleimy pomysł)
- kuchnia - stara biel, ale sprzęty w nowoczesnym stylu a nie takie stylizowane na stare. Nasz typ mebli kuchennych to szafki z ikea, poniżej zdjęcie frontów

http://www.ikea.com/PIAimages/76404_PE195938_S4.jpg

Poza tym uwielbiamy styl indyjski, a że zalezy nam aby nasze pokoje dzienne ustawione na północny wschód były jak najbardziej jasne nie możemy pozwolic sobie na ciemne kolory ścian, toteż zainwestujemy w dodatki w tym stylu. A w tym sklepie (link poniżej) zostawię chyba prawdziwa fortunę:


http://www.orange-tree.pl/?gclid=CKuWl_qqz5YCFQaT1QodmWig2Q

Jeszcze tylko pokażę Wam nasza wymarzoną kanapę i kończę te wywody.

http://www.mylivingroom.pl/pictures/fragment_1452.jpg

Cudna no nie?! Marzy nam sie od 5 lat, w końcu musimy ją mieć! 8)

ONA.

pasie
17-04-2009, 22:55
Hejka :P
ja koło Opexa przejeżdżam prawie codziennie i na razie się powstrzymuje żeby tam zaglądać, bo wiem czym to się skończy :roll:

no kanapa cudo i jak lubisz takie klimaty to znajoma dała mi taki namiar
http://www.indigo.info.pl/

podobno ceny maja dobre :D

zulus
19-04-2009, 23:13
Pasie,
dzięki wielkie! Fajny link. A tak swoją drogą to niektóre z tych mebli znam z Almi Decor. Ciekawe czy ceny mają podobne ? 8)

Ponieważ jestem teraz na etapie planowania oświetlenia wrzucam na co wpadłam:

http://www.archiwumlamp.pl/oferta.php?od=18

znam ten sklep z drogi do pracy, nigdy tam nie zajrzałam bo jest tak dziwnie usytuowany że ciężko tam zaparkować (chyba), ale teraz to na pewno tam zajrzę jak już wiem jakie cuda mają.

ONA.

zulus
21-04-2009, 12:00
Byłam TAM.
Spać nie mogę.
Muszę mieć te żyrandole!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


(a spać nie moge min. z powodu cen tych cacek)

ONA.

ada&jarek
07-05-2009, 08:38
Majstry:
chętnie bym pomógł, ale jesteśmy na tym samym etapie :-)- tzn ja mam umówionego hydraulika i elektryka ale jeszcze nie wiem czy mogę ich polecić bo hydraulik wejdzie w poniedziałek,a elektryk za tydzien najwcześniej

co do alarmu- poszlismy drogą na skróty czyli instalacja od firmy ochroniarskiej- u nas najwiecej jest Solidu w okolicy i też ich wybralismy. Założylismy instalację na ofoliowany budynek by zabezpieczyć okna dachowe prze kradzieżą. Mamy też przygotowane instalacje pod czujki zewnętrzne i we wszystkich pomieszczeniac.
Wazna sprawa- nie zapomnijcie o okablowanie na klawiaturę w garażu- może się bardzo przydać :-)

ada&jarek
10-06-2009, 22:34
Efektem tego padania był rozjechany wjazd. Więc inwestor się wziął, przewalił dobre pół tony gruzu, rozdrabniając go pieczołowicie niczym kruszarka i oto efekt, zapierający dech w piersiach kawałek gruzowego wjazdu.

Drogi inwestorze, dobrze ci radzę- nie przeholuj, bo w moim przypadku o jeden podniesiony worek kleju skończył się poważną kontuzją kręgosłupa. Wiec jeśli codziennie nie biegasz/pływasz przed pracą, to ostrożnie z dyscyplinami typu Strong Man

pozdrowienia z Kliniki Chorób Kręgosłupa w Krojantach (czyli z Kaszub - moich rodzinnych stron)
J.

zulus
15-06-2009, 10:48
Dzięki za radę fakt nie jest to najlżejsza robota. Mój kręgosłup w każdym bądź razie to przeżył obolały ale dał radę.

Trzymam kciuki za rychły powrót do zdrowia.

ON.

ada&jarek
08-08-2009, 22:47
noooo, pięknie podgoniliście!
a jaki ładny kolor dachówki i kominów :-)
pozdrawiam
jarek

ada&jarek
24-08-2009, 22:43
w kwestii fachowców od płotów.
Wybralismy podobny wariant do Waszego - efekt:
"...pojawiam się i znikam, i znikam, i znikam..."
już czwarty tydzień stawiają słupki- jednak bez nadzoru majstra robota tak szybko nie idzie.

pasie
24-08-2009, 23:45
Doberek :D

daaawno mnie tu nie było :oops: ale wczasowałam się z dzieciami :P

widzę robota idzie pełną parą, no może poza znikającymi robotnikami :D jeszcze trochę i się chyba wprowadzać będziecie :wink: :P 8)

pasie
25-08-2009, 23:48
ale mieliście farta z tym sufitem :roll: :roll: :roll:

berek :D

zulus
27-08-2009, 22:42
ale mieliście farta z tym sufitem :roll: :roll: :roll:

berek :D

Farciocha jak nie wiem co.
Sprawa sufitowa zdaje się być jednak poważniejsza, gdyż wczoraj z małżonkiem opukaliśmy sufity w pozostałej części mieszkania i wychodzi na to że w pokoju dziennym i kuchni tez czeka nas remont..... :roll:

Najgorsze jest to że wykonawcy tych prac demonami prędkości na pewno nie są i to będzie trwało chyba wieeeeeeeeeki. Dla lepszego wyobrażenia: sypialnia ma 12m kw a remont zapowiedzieli na 5-6 dni roboczych. Dzisiaj np. naciągnęli gips jedynie na pół sufitu - przez cały dzień robili tylko to!!!!!!

Ale, ale....... w domku tynkowanie kończą i to mnie trzyma w pionie :wink:


ONA

zulus
25-09-2009, 16:47
Ale pustki w tym naszym dzienniku....
Mąż nie pisze. Ja nie pisze. Nikt nie komentuje. To ja se skomentuje, a co...

Napiszę tak żeby sie w komentrzach nie dublować z dziennikiem:
jesteśmy w trakcie rozmów z firmą od ogrodów. Dali nam wycenę na przygotowanie naszej działki pod trawnik i nasadzenia. Cena robocizny z materiałem: 8 samochodów ziemi, drenaż, odchwaszczanie, równanie sprzątnięcie = 10 tys. (działka 2100m2 minus dom).
Jak myślicie - drogo?

ONA

zulus
27-09-2009, 22:36
ONA.

Obiecane zdjęcia:

1. ogrodzenie - a raczej jego fragment oraz posadzone next week tuje i inne iglaki:
http://images46.fotosik.pl/206/96b71ff61ab1a80a.jpg

3. Posadzki i tynki:
- jadalnia
http://images48.fotosik.pl/206/ca2fd5a077607cfa.jpg

- pokój dzienny
http://images40.fotosik.pl/202/fc4e7227ca2dddce.jpg

- kuchnia
http://images50.fotosik.pl/206/9f42fba133bb55c4.jpg

Zapomnieliśmy o sfotografowaniu bramy garazowej, ale ją już wrzucimy w komplecie ze zdjęciami drzwi które montują nam jutro
:lol:

jarkwasek
29-09-2009, 09:33
Witam, fajnie jest czytać i oglądać Wasz dziennik, tym ciekawiej, że równolegle z Wami buduję taki sam projekt M18L.
Nawet jestem na takim samym etapie.
Pozdrawiam

pasie
29-09-2009, 13:02
Doberek :D

się u Was dzieje :D :D :D

czekam na te zdjęcia bramy i drzwi :P :P :P bo właśnie sama szukam drzwi pasujących do bramy :roll:

zulus
02-10-2009, 16:37
Doberek :D

się u Was dzieje :D :D :D

czekam na te zdjęcia bramy i drzwi :P :P :P bo właśnie sama szukam drzwi pasujących do bramy :roll:


Pasie,
dzisiaj wieczorem wrzucę zdjęcia, ale z czystym sumieniem mogę Ci polecić naszego producenta - Hardmet. Robi drzwi antywłamaniowe (ma certyfikat) na zamówienie, według dowolnego wzoru - możesz je nawet sama sobie zaprojektować! Co najważniejsze - ceny są konkurencyjne w stosunku do wiodących producentów na rynku.

zulus
07-10-2009, 16:08
zdjęcia.....
Obiecanki cacanki.....
Aj, bo to wszystko wina Zulusa!
Przez to ze on taki "techniczny", ja czuję się zwolniona z obowiązku posiadania umiejętności takowych i sama ni hu hu ...... :oops:
Obiecuję, słowo honoru/harcerza/rycerza/ i kogo jeszcze że wrzucę zdjęcia, ale kiedy????? - Zulus wie - jak będzie miał czas.
8)


ONA

zulus
17-10-2009, 23:46
Zdjęcia wrzuciłam :lol:

ONA

ada&jarek
02-12-2009, 22:13
a propos dzisiejszego wpisu w dzienniku: może to jest normalny syndrom 8-miesiąca budowy? Zaczęlismy przeciez niemal tego samego dnia i teraz też nam wychodzą różne kwiatki...
mi pomaga na razie to, że w tygodniu pochłania mnie praca i na myślenie o budowie nie ma czasu. a brak telefonu od glazurnika biorę za dobrą monetę...

pozdrawiam
Jarek

pasie
02-12-2009, 22:26
a propos dzisiejszego wpisu w dzienniku: może to jest normalny syndrom 8-miesiąca budowy? Zaczęlismy przeciez niemal tego samego dnia i teraz też nam wychodzą różne kwiatki...
mi pomaga na razie to, że w tygodniu pochłania mnie praca i na myślenie o budowie nie ma czasu. a brak telefonu od glazurnika biorę za dobrą monetę...

pozdrawiam
Jarek

nie strasz, nie strasz bo mi jeszcze trochę do tego 8 miesiąca zostało :roll:

na pocieszenie - nam też cieknie kominami ii niby naprawili ale zobaczymy :roll:

zulus
03-12-2009, 15:38
Cyrk na kółkach!
Dzisiaj zajeżdżam na budowę a Pan Paweł jakos tak mi w oczy nie patrzy aż w końcu mówi do pomocnika: "Sławek, no Pani chyba powiemy...." Krew mi odpłynęła, błyskawice wszelkich mozliwych kataklizmów i tragedii zajaśniały przed oczami, słucham.....
- Sławek przez przypadek włozył rękę pod folię i pod wełnę w pokoiku dziecięcym bo akurat tam robią i......mokro. Sprawdzilismy w innych miejscach - wszędzie mokro.
Krew do mózgu nie powróciła. Na chwiejnych nogach, z wizją rozbierania dachu zaczęłam wsadzać łapy wszędzie gdzie się dało i prawie wszędzie mokro..... Woda skrapla się na folii tej pierwszej od strony dachówki licząc ale nie od zewnętrznej tylko od WEWnętrznej strony i kapie na wełnę...... Chwycilismy za telefony i na oślep dzwonimy. Pan Paweł po kolegach, ja do Męża w akcie desperacji i totalnego załamania, do dekarza (ten już nawet telefon wyłączył!), do przedstawicieli URSY, ROCKWOOLA, do salonu sprzedaży dachówki, do składu budowlanego...... Konsultowalismy na miliony sposobów. Mąż w pracy czytał na necie co sie dało i pocieszał swoim spokojnym głosem.
przyczyna najbardziej prawdopodobna: zbyt duża wilgotność budynku, żle uszczelniona folia od wewnątrz przz którą wilgoc przechodzi przenika przez wełnę i skrapla się na folii od środka. Trzeba budynek grzać i wietrzyć. Kosmos.
Dodatkowo, prawdopodobnie żle połozyli nam folie na klenicy (załozyli jedną na drugą a powinien zostac odstęp po ok 5 cm z każdej strony) i nie puszcza ona nadmiaru wilgoci tylko spływa to po folii.
Efekt taki: spędziłam z Minią na działce cały dzień do 15.00, jeżdżąc od człowieka do człowieka i szukając pomocy. Przywiozłam umęczone dziecie na drzemkę po czym nakarmię, przebiorę w budowlane ciuchy i znowu jedziemy bo ekipa Pana Romana jest ustawiona na 17.00 na wymianę najmokrzejszej wełny, nacięcie folii na kalenicy i oklejenie wszystkich zakładów na folii od wewnątrz.
Do Pana Romana dotarłam w końcu przez sklep gzie kupowalismy dachówki itp u którego p.Roman jest podwykonawcą.

Nie mam siły. Załamana jestem. Zastanawiam się czy nie wypozyczyć osuszacza żeby trochę ściągną tą wilgoć ze środka zanim całość obłożymy GK?

Macie jakieś pomysły drodzy czytelnicy pocieszacze?
:cry:

pasie
03-12-2009, 16:39
No kicha straszna :o
ja Wam nic nie poradzę, wiem tylko że kartongipsów mam nie kłaść dopóki w domu nie jest grzane, a wełny też jeszcze nie kładłam bo czekam na wylewki :roll:

pasie
04-12-2009, 22:05
hejka :D
ja na fotosika też się wkurzyłam a na picasie to połowa fotek się nie wyświetlała aż w końcu trafiłam i od dłuższego czasu korzystam tylko z

http://www.tinypic.com/

zulus
05-12-2009, 22:58
Dzieki za info, juz sie wbilem i kolejne zdjecia beda z tamtad, a stare pewnie sukcesywnie bede wrzucal

ON.

pasie
05-12-2009, 23:27
Dzieki za info, juz sie wbilem i kolejne zdjecia beda z tamtad, a stare pewnie sukcesywnie bede wrzucal

ON.

to przebieramy nóżkami :lol: :) :D

pasie
07-12-2009, 08:59
http://drewa999.blox.pl/resource/slonko.gif

pasie
25-12-2009, 22:17
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia, niech spełnią się wszystkie Wasze marzenia.

http://www.dawt.umk.pl/dawtnews/data/upimages/szopka.jpg

zulus
28-12-2009, 21:44
Dziękujemy i również :)

Pozdrawiamy,
ON i ONA

ada&jarek
29-12-2009, 01:32
Zulusowie Mili, a co to za piękna duża skrzynka stoi za Shrekiem? Jakiś wypasiony zasobnik na CWU?

chyba czas się wprosić na wizję lokalna do Was, bo sporo popchnęliście budowę do przodu :-)

pasie
29-12-2009, 10:01
Doberek :)

ale macie fajną kotłownie :) :) :)

zulus
29-12-2009, 19:38
Hej, ano fajna, piec wprawdzie trochę większy niż zakładałem, ale się mieści. Dobrze, że powiększyliśmy ją mimo, tego, że planowaliśmy gaz. Jakbyśmy ja zmniejszyli albo zostawili taką jak w projekcie to byłby cyrk.

Wykończony jestem, moja przegoniła mnie wczoraj i dziś po kafelkach. Wybór, jest tak duży, że właściwie to nic nie ma.

Pozdr.
ON

pasie
31-12-2009, 11:02
http://www.zwani.com/graphics/new_years/images/newyearfireworks5667.gif

ada&jarek
28-01-2010, 00:00
z pamiętnika kotłowego:

Jeśli przegrzewa się sam kocioł to może znaczyć że z pompą obiegową CO jest coś nie tak

Jeśli to podajnik się przegrzewa, to u mnie to jest sygnał że muszę przeczyścić kominówki czyli otwory między palnikiem a kominem, w których schładzane są spaliny i gromadzi się sadza, która ogranicza ciąg kominowy. Nie wiem jak w Twoim Shreku to jest rozwiązane, ale moj kocioł co dwa tygodnie wymaga takiej półgodzinnej rozrywki kominiarskiej

pozdrawiam
Jarek

zulus
28-01-2010, 19:19
ON.

A wiesz, że coś w tym może być. Wczoraj mi się przegrzewał, i dopiero jak odkręciłem dekielek w pompie to poszło powietrze i dopiero woda, no i temperatura poszła w grzejniki momentalnie.

pasie
29-01-2010, 21:31
ja do ONA :wink:

Kurcze jakbyś siedziała w mojej głowie szczególnie z pokojem Małej :lol: :lol: :lol:

a i u mnie w łazience Pamesa 8) tylko na podłogach Nowa Gala :)

zulus
31-01-2010, 19:27
Pasie,
ja NG też odkryłam, ale jakoś to co chciałam bardziej mi się podobało w polerze a my chcieliśmy matowe podłogi.
Pamesa jest fajowa. We środę przywieżli nam te kafle i nie moge sie na nie napatrzeć..... :P
A co do pokoju Córci......To złapałam się na tym że robie jej swój pokój marzeń z dzieciństwa..... Nie wiem czy to dobrze, ale chyba wszystkie dziewczynki marzą o takich słodkościowych, przytulaśno-księżniczkowych pokoikach :oops:
Poza tym, ponieważ mati śpi na razie w naszej sypialni, chcemy od razu przenieść ją do jej pokoju i plan jest taki, że to jej pokoik będzie calutki wykończony i urządzony tak by zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia i nie chciała nawet patrzeć w stronę naszej sypialni :)

Dzisiaj zakupilismy halogeny do łazienek. Podeszlismy do tego z marszu, bez ceregieli, bo przecież po dwóch miesiącach od zamieszkania i tak nie będę o nich juz pamiętała.....chyba że się żarówka przepali :wink:

pasie
31-01-2010, 23:14
Hejka :)

My Zulinkę też od razu do swojego pokoju wmeldujemy :) bo na razie tak jak u Was naszą sypialnie okupuje :roll:

a gdzie zamawiałaś Pamesę i czy długo czekaliście na nią :roll:

zulus
31-01-2010, 23:27
Pamesę jak i wszystkie inne kafle zamawiałam w swiatlazienek.waw.pl - ale nie przez net tylko "na żywo", bo mam do nich dwa kroki.
Miałam czekać na nią 3 tyg. ale dostałam w tydzień!
Jak na razie jestem bardzo zadowolona z obsługi - Pan dzwoni do mnie z informacjami co do stanu realizacji zamówienia (czekamy jeszcze na Mosavit i Alfalux), i nie obiecuje gruszek na wierzbie - z Mosavitem powiedział, że nie zdążył z zamówieniem i on będzie to miał dopiero za miesiąc więc zapytał czy nie mam jakiegoś innego dostawcy, który załatwiłby mi szybciej czy jednak zamawiam u niego i czekam :o Mnie to do niego przekonało.
Ceny też bardzo ok :wink:

pasie
31-01-2010, 23:30
A dzięki Ci Kochana baaardzo :) to wyślę do nich o wycenę albo tam pojadę bo bliziutko od moich teściów :)

pasie
22-02-2010, 20:11
Pamesę jak i wszystkie inne kafle zamawiałam w swiatlazienek.waw.pl - ale nie przez net tylko "na żywo", bo mam do nich dwa kroki.
Miałam czekać na nią 3 tyg. ale dostałam w tydzień!
Jak na razie jestem bardzo zadowolona z obsługi - Pan dzwoni do mnie z informacjami co do stanu realizacji zamówienia (czekamy jeszcze na Mosavit i Alfalux), i nie obiecuje gruszek na wierzbie - z Mosavitem powiedział, że nie zdążył z zamówieniem i on będzie to miał dopiero za miesiąc więc zapytał czy nie mam jakiegoś innego dostawcy, który załatwiłby mi szybciej czy jednak zamawiam u niego i czekam :o Mnie to do niego przekonało.
Ceny też bardzo ok :wink:

tam byłam, zamówiłam i czekam :) już w przyszłym tygodniu część ma przyjechać 8) dzięki za namiar :lol:

zulus
23-02-2010, 22:12
Cieszę się że mogłam pomóc. Ja czekam jeszcze tylo na Mosavit, mam go dostać w przyszłym tygodniu.
Tymczasem dzisiaj moja "kropkowana" Pamesa juz sie kładzie i gebusię cieszy :lol:

Mało piszemy bo sił nie mamy. Jakoś ostatnie dni nas wykańczają. Sporo się dzieje. Pan Paweł skonczył GK, pogipsował wszystko i zagruntował. Całe poddasze gotowe do malowania. Dzisiaj zaczął układać łazienkę dziecięcą (Pamesa). Wybralismy juz kolory do pokoju córc (+ dzisiaj kupiłam jej tapetę w delikatne pastelowe paseczki róż-krem-zieleń-żółty)i, pokoju Dziecięcego i na korytarz i klatke schodową (pastele ogólnie rzecz biorąc, kolry ziemi, nazw nie pamiętam, na nos padam jak będę bardziej żywa to się wysile i napiszę).
Nie mamy jeszcze koncepcji kolorystycznej do sypialni i to mnie boli jak nie wiem co.
A żeby tak kolorowo nie było to okazało się że nasz komin "się spocił" i paskudna plama wylazła na scianie w łazience Dziecięcej. O smrodku jak w wędzarni nie wspomnę.....
Szczęście w nieszczęściu ze wyszło to teraz. Plama została skuta, zaklejona i zamazana folia w płynie. Dodatkowo akurat ta ściana będzie zabudowana GK więc mamy nadzieję że akurat tutaj problem nie powienien wracać. Niemniej jednak trzeba będzie chyba z czasem pomyślec o wsadzeniu rury do komina.

Ot i tak. Ide spać. Jakiś koszmarny ten dzisiejszy dzień mieliśmy....

ONA

pasie
23-02-2010, 22:44
Cieszę się że mogłam pomóc. Ja czekam jeszcze tylo na Mosavit, mam go dostać w przyszłym tygodniu.
Tymczasem dzisiaj moja "kropkowana" Pamesa juz sie kładzie i gebusię cieszy :lol:

Mało piszemy bo sił nie mamy. Jakoś ostatnie dni nas wykańczają. Sporo się dzieje. Pan Paweł skonczył GK, pogipsował wszystko i zagruntował. Całe poddasze gotowe do malowania. Dzisiaj zaczął układać łazienkę dziecięcą (Pamesa). Wybralismy juz kolory do pokoju córc (+ dzisiaj kupiłam jej tapetę w delikatne pastelowe paseczki róż-krem-zieleń-żółty)i, pokoju Dziecięcego i na korytarz i klatke schodową (pastele ogólnie rzecz biorąc, kolry ziemi, nazw nie pamiętam, na nos padam jak będę bardziej żywa to się wysile i napiszę).
Nie mamy jeszcze koncepcji kolorystycznej do sypialni i to mnie boli jak nie wiem co.
A żeby tak kolorowo nie było to okazało się że nasz komin "się spocił" i paskudna plama wylazła na scianie w łazience Dziecięcej. O smrodku jak w wędzarni nie wspomnę.....
Szczęście w nieszczęściu ze wyszło to teraz. Plama została skuta, zaklejona i zamazana folia w płynie. Dodatkowo akurat ta ściana będzie zabudowana GK więc mamy nadzieję że akurat tutaj problem nie powienien wracać. Niemniej jednak trzeba będzie chyba z czasem pomyślec o wsadzeniu rury do komina.

Ot i tak. Ide spać. Jakiś koszmarny ten dzisiejszy dzień mieliśmy....

ONA

Współczuje i sił dużo życzę :D

Jesssu, jak pomyslę, że już niedługo mnie też to czeka :roll: ja koncepcji kolorystycznych żadnych jeszcze nie mam, no może poza sypialnią właśnie, chyba będzie fioletowo-szara lub szaro-fioletowa :lol:

to ja czekam na zdjęcia :lol: :lol: :lol:

zulus
08-03-2010, 15:08
Ok, minął tydzień niezwykle pracowity. Moja Mama przyjechała zająć się Matylką a ja działałam na budowie pełną parą.
- kupiłam i pomalowałam tralki do balustrady na poddaszu
- pomalowałam (bieliłam lakierobejcą) wszystkie belki konstrukcyjne stojące w pokojach na poddaszu
- w sobotę mój Tato przywiózł od stolarza obudowy na jętki i belki na sufit w jadalni (montowali to z Mężem moim do północy)
- tato przywiózł też parapety od stolarza, które w niedzielę z Mężem lakierowaliśmy - są dębowe i na prawdę piękne więc jako że nie byliśmy sfiksowani na jakiś konkretny kolor pomalowaliśmy je Kaponem żeby zachować naturalny kolor drewna i je zabezpieczyć, a jak nam się odmieni to zawsze możemy pomalować
- wybraliśmy już ostatecznie farby do wszystkich pomieszczeń i w końcu objawiła mi się nasza sypialnia - będzie w ciepłych odcieniach szarości a natchnieniem mi było pewne zdjęcie które znalazłam wędrując po forum :wink: (wrzucę wieczorem)
- dzisiaj odbieram mozaikę do naszej łazienki - nie wspomniałam jaki z nią był cyrk. Pan ze sklepu zadzwonił, że w Niemczech nie załadowano jej z transportem do Polski i nie dotrze w umówionym terminie, będzie miesiąc opóźniona bo nie wyprodukowali jej akurat :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: MÓJ WYMARZONY ROCK JAZMIN!!!!!! Ok. Zacisnęłam zęby i włączyłam logikę: "za miesiąc to pan Paweł już ma się pakować do domu a nie mi mozaikę kłaść, więc musimy mieć coś innego". Poleciałam na bartycką. Tam wynalazłam cos bardzo podobnego i w dodatku tańszego! Na standzie wyglądało spoko: białe, trochę nieregularne brzegi tylko zastanowiło mnie że jakoś tak dosyć ostro zakończone..... , perłowy połysk.... no fajne, i dostępne od ręki! Wzięłam wszystko co mieli, choć o jakis jeden plaster i tak to było za mało..... Podjeżdżam pod magazyn żeby odebrać a tu..... 17 plastrów klejonych na papierze (układanie tego to koszmar bo nie można wyrównać i się robi "na czuja"), 4 plastry na siatce ale wyglądały jakby leżały w tym magazynie chyba z 10 lat i niektóre kostki nawet nie były juz przyklejone do tej siatki...... W dodatku gdy wzięłam w rękę pojedynczą kostkę mogłam na miejscu podciąć sobie żyły tymi brzegami!!!! taki cholerstwo ostre....
No nic.....w wozie Maleństwo zniecierpliwione ryczy wniebogłosy ......mozaika zapłacona......Zaznaczyłam magazynierowi ze zapewne z tym wrócę , ale niech mój glazurnik to zobaczy czy coś z tego wyjdzie.....
Pan Paweł od razu papierosa odpalił jak to zobaczył! :o
Efekt był taki że wybrałam zupełnie inną mozaikę, w odcieniach zieleni, szklaną, trzy razy droższą, i jadę ją dzisiaj odebrać. Mam nadzieję że będzie ok bo już kolejnej wizyty na bartyckiej nie zniosę!

- zamówilismy też drzwi - Fiord z Pol-skone, pełne z regulowaną ościżnicą, białe, a z wiatrołapu do korytarza będą podwójne przeszklone a'la portal.

Zabiorę na działke dzisiaj aparat i postaram sie cyknąć parę fotek to wieczorem wrzucimy.

ONA[/img]

ada&jarek
12-03-2010, 11:27
hej
macie już jakies typy co do AGD? My próbujemy się przebić przez oferty sklepów internetowych, ale kiepsko nam idzie....

zulus
12-03-2010, 15:26
ONA

tak AGD juz zakupione praktycznie. Lodówka właśnie przyjechała. We środę będzie cała reszta. Nasze typy to:
- Liebherr ICUS 30130 Comfort - ta lodówka pasuje do zabudowy kuchennej IKEA a w dodatku ma najwiekszą na rynku (z tego typu oczywiście lodówek) pojemność chłodziarki i zamrażalnika
- Electrolux EOC68200X piekarnik
- Bosch SMV 50E10 EU zmywarka
- Mastercook WKBS 90 X okap
- ARISTON TQ 751 S płyta gazowa
- Hoover VHD 814 pralka

Ja szukałam na ceneo, i patrzylam po opiniach użytkowników. Poza lodówką udało mi sie dostac wszystko w jednym sklepie i to wszystko w tym sklepie było po najniższych cenach oraz koszt dostawy wszystkiego był bardzo niski.

pasie
12-03-2010, 18:28
super :D ale gnacie do przodu :lol:

a nam dziś świat łazienek dowiózł wszystkie płytki :P dzięki wielkie za namiar na nich :D

ada&jarek
15-03-2010, 10:03
ONA

tak AGD juz zakupione praktycznie. Lodówka właśnie przyjechała. We środę będzie cała reszta. Nasze typy to:
- Liebherr ICUS 30130 Comfort - ta lodówka pasuje do zabudowy kuchennej IKEA a w dodatku ma najwiekszą na rynku (z tego typu oczywiście lodówek) pojemność chłodziarki i zamrażalnika
- Electrolux EOC68200X piekarnik
- Bosch SMV 50E10 EU zmywarka
- Mastercook WKBS 90 X okap
- ARISTON TQ 751 S płyta gazowa
- Hoover VHD 814 pralka

Ja szukałam na ceneo, i patrzylam po opiniach użytkowników. Poza lodówką udało mi sie dostac wszystko w jednym sklepie i to wszystko w tym sklepie było po najniższych cenach oraz koszt dostawy wszystkiego był bardzo niski.

Dzięki wielkie- a co to za sklep? zróbmy im małą reklamę :-)
ja sie zastanawiam nad neo24.pl...

zulus
17-03-2010, 22:45
Ten sklep to Topmarket. Na razie mamy opóznienie w dostawie, bo okap nie dojechał, ale kontakt z nimi jest bardzo dobry, dzwonia i inforują co i jak. Zobaczymy jeszcze jak sprzęt.

ONA

ada&jarek
18-03-2010, 00:32
Ten sklep to Topmarket. Na razie mamy opóznienie w dostawie, bo okap nie dojechał, ale kontakt z nimi jest bardzo dobry, dzwonia i inforują co i jak. Zobaczymy jeszcze jak sprzęt.

ONA
no rzeczywiście niektóre ceny mają całkiem sympatyczne i mają swój transport (mieścimy się w ich II strefie)

co do sprzętów wybraliśmy podobne marki ale w innych konfiguracjach :-)
Lodówka Bosch KIS 38 A 51- zależało nam na systemie no frost
Mikrofala do zabudowy Samsung FG 87 KUST i pod spodem Piekarnik Samsung BQ1D4T081 ( wstępnie myśleliśmy o Electroluxie, ale niestety ich mikrofale nie mieszczą się do szafek Ikea,a małżonka przekonała mnie ze na jednym słupku sprzęty z dwóch różnych marek i linii nie będą wyglądały najlepiej);
okap- też Samsung- HC 6247 BX
płyta indukcyjna Electrolux EHD 60020 P
zmywarka Whirpool 420 IX
i pralka LG 12391 TDK

zulus
09-04-2010, 12:37
ONA

Nie pisze w dzienniku bo mi wstyd. miałam zdjęcia wkleić i jak zwykle sie ociągam......
A tak w ogóle to forum zmodyfikowali ale łatwej opcji wklejania zdjęć nie zrobili..... To by dopiero było coś! A nie jakaś tam graficzna przeróbka! Do niczego!

No dobra. Ale do rzeczy.
Rozpoczęcie przeprowadzki zaplanowane na 19.04 a więc już już tuż tuż...... A stan robót następujący:
- trzeba pomontować ceramikę
- dokończyć mozaikę w pralni + pomalować
- blat w kuchni + parapety + ostateczne malowanie po montażu
- wykładzinę do sypialni zamówić i ustalić termin układania
- 12.04 rozpoczynają układanie podłóg
- 16.04 wchodzą ze schodami
- na 19.04 chcę umówić montaż drzwi
No i najgorsze......dopiero 20.04 mają przyjechać brakujące kafle do głównej łazienki!!!!!!!!! Wkurz mam straszny, aż sie poryczałam w sklepie bo wygląda na to że Pan Paweł będzie niejako mieszkał z nami. Nie mam nic przeciwko Panu Pawłowi, ale to obcy człowiek i tak jakoś chciałabym mieć swój dom już tylko dla siebie..... Móc się delektować tymi swoimi kątami a nie z obcym człowiekiem krzątającym mi się po pokojach.
Nie wiem na ile to normalne ale jakoś trudno mi znieść myśl że np. mój nowiutki sedes, mój przysznic , moja umywaleczka będą uzywane przez majstrów....... Nie wiem czy to normalne ale niestety tak czuję, takie mam egoistyczne pobudki i nic im nie mogę poradzić....... Czy Wy też tak macie?
No dobra. Wprowadzimy się dopiero na weekend 24-25.04 i do tego czasu Pan Paweł pewnie skończy tą łazienkę ale jakoś tak już bym chciała żeby po ułożeniu podłóg nie było już w domu żadnych ekip nocujących-mieszkających....... A tu jeszcze schodziarze zapowiedzieli się na 3 dni roboty a że są z daleka to będą musieli nocować u nas w domu.......aj........