PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika "Weda po raz pierwszy"



Patrycja Olejnicka
30-03-2009, 12:10
Zapraszam wszystkich w podróż do mojego(naszego) domu :) Jakiekolwiek komentarze mile widziane :)
Pozdrawiam,
Patrycja

mfffx
30-03-2009, 19:12
Gratuluje ruszenia z budową !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Suber że będzie można kogoś podpatrywac !!!!! My jesteśmy na etapie pierwszych wycen dobierania koloru okien, elewacji nawet gdzie będą głośniki od kina domowego itp iitd ...

trzymamy kciuki!!!!!!!! :D

josephine
30-03-2009, 20:37
Teraz już komentarze widzę. Kiedy planujecie zamieszkać?

31-03-2009, 04:05
... I wielkie zasypywanie ...
http://foto1.m.onet.pl/_m/3ccdc4c3e052bb0d7b164de82922b6bd,6,19,0.jpghttp://foto3.m.onet.pl/_m/2eacac963dd199f0c135b521285337f3,6,19,0.jpg
faktycznie wielkie ...
zastanawiam sie jak zamierzasz /Twoja ekipa/ te wielkie hałdy piachu skutecznie zagęścić ...
p.s.
zapewne nie słyszałaś, ze piasek /aby dało sie skutecznie zagęscic/ wsypuje sie i zagęszcza warstwami po 20 - 30 cm ?
kierownik budowy odbierze i podpisze wszystko "w ciemno" - bez zagladania na budowe ?

Patrycja Olejnicka
31-03-2009, 13:11
Dziękuję za komentarz. Szczerze mówiąc nie zastanawiałam się nad zagęszczaniem piachu, bo zupełnie się na tym nie znam. Skąd to przypuszczenie, że kierownik nie zagląda na budowę?

02-04-2009, 03:42
... Skąd to przypuszczenie, że kierownik nie zagląda na budowę?
bo gdyby zagladał - nie dopusciłby /prawdopodobnie/ do jednorazowego wsypania takiej ilości piachu bez zagęszczania warstwami
ale mogę sie mylc /dlatego na końcu mojego zdania jest znak zapytania/ - zagląda ale sie na tym nie zna /tak jak Ty/

josephine
02-04-2009, 06:48
Zdaje się, że to dość powszechna praktyka z tego co widziałam. U mnie też tak było. Sama ta ubijaczka nie wystarcza?

Patrycja Olejnicka
02-04-2009, 10:13
brzoza a czy konieczne jest zagęszczanie mechaniczne? samo zagęszczanie wodą nie wystarczy?

02-04-2009, 20:27
popryskanie wodą z węża - to za mało
trzeba by tam lac hektolitry wody / a podejrzewam ze piasek nie jest całkiem czysty tylko z domieszka gliny - to wtedy w srodku zrobi sie bajorko/
tak wiec /o ile planujesz szybko zamieszkac a nie czekac latami az samo sie zagęsci/ - pozostaje zagęszczanie mechaniczne

jest masa tematów na forum gdzie forumowicze opisują, ze juz po zalaniu posadzki albo cos pęka albo osiada abo głuchy odgłos spod posadzki słychac
- warto poczytac
ekipy manewrują tak aby inwestor nie sprawdzał sam ani nie wynajął geotechnika - tylko sruuu i gotowe
a inwestor zaczyna sie za głowe łapac jak rurki od podłogóki gdzieś przeciekaja czy cokolik z płytek zostaje w górze a posadzka opada w dół ...

MonikaAndrzej
11-04-2009, 21:51
Witaj kochana Sąsiadeczko!
Oczywiście będę śledzić Wasze zmagania na bieżąco bo nie mam wyjścia. Co rano jak odsłaniam rolety w salonie Wasze mury coraz bardziej przysłaniają mi świat (he,he). Ale bardzo się cieszę, że mam za płotem ( tym który będziemy razem stawiać) fajnych sąsiadów i życzę sobie żeby nasze relacje zawsze były tak dobre jak dziś. Trzymamy kciuki i życzymy wytrwałości w zmaganiach z budową. No i fajnie byłoby,żebyśmy nasze pierwsze Święta Bożego Narodzenia w tym roku obchodzili razem,jako pierwsi w naszym nowo powstającym osiedlu.

MonikaAndrzej
19-05-2009, 22:21
Hej! Chciałam dac znać,że zapoznałam się już z nowymi zdjęciami i podziękować za miłe słowa o ulubionych sąsiadach :D

Zygmunt Fundament
31-08-2009, 09:42
Czytamy czytamy, podziwiamy i zazdrościmy :)

Również marzę o swojej Wedzie, ale projekt na razie niestety zalega w szufladzie :/ Dzięki dla Was za przetarcie szlaków oraz za cenne informacje i spostrzeżenia dotyczące budowy tego domku.

Niech moc wciąż będzie z Wami! 8)

Patrycja Olejnicka
31-08-2009, 10:45
Witaj Zygmuncie,

Cieszy mnie, że to już kolejna osoba zainteresowana budową Wedy. Ostatnio odwiedzili nas również Państwo z Kołobrzegu, którzy są zdecydowani na Wedę.
Ja czekam z niecierpliwością na kolejne dzienniki budowy Wedy. Mam nadzieję, że nie pozostanę tą jedyną.
Zygmuncie życzę, aby marzenie się spełniło i projekt przestał zalegać w szufladzie, no i dziękuję za MOC - na pewno się przyda, zarówno nam, jak i Wam w przyszłości :)

aguleczka
10-01-2010, 12:25
Bardzo ciekawie zapowiadają się wnętrza bardzo ładne wizualizacje bardzo realne :)

Patrycja Olejnicka
11-01-2010, 13:08
Dziękuję za miłe słowa. Właściwie wszystkie wizualizacje zostały już zrealizowane. Niestety brak czasu nie pozwala mi na zaktualizowanie dziennika :(

aguleczka
11-01-2010, 17:11
No nie to uzupełniaj szybciutko :)

mfffx
12-01-2010, 12:10
Patrycja Łobuzie:)


Proszę znajdź chwilke i podeślij mi pare foteczek stanu obecnego Twojej Wedulki na adres [email protected]



dziękuje
Andrzej

gauson
27-01-2010, 16:12
Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować Patrycji i jej mężowi, że mogliśmy zobaczyć ich piękną WEDĘ. :D A jest co podziwiać!!! Po obejrzeniu całego domku i rozmowie z włacicielami przekonaliśmy się, że projekt jest naprawdę super. Oczywiście w realu jest on jeszcze lepszy. Patrycja i Łukasz zrobili małe zmiany, ale bardzo na korzyść. My ruszmy z Wedą na wiosne i ta wizyta wiele nam dała:) DZIĘKUJEMY I POZDRAWIAMY:)))))) Asia i Krzyś.

mfffx
28-01-2010, 17:56
Witaj Patrycja


Tak sobie oglądam zdjęcia które wkleiłaś i nie wiem co napisać.......................................... .................................................. .................................................. .................................................. ............Wiemy już z Justysią na 100000000000000000000000000% że dobry projekt wybraliśmy. Braklo nam 1 tygodnia pogody w grudniu żeby dach nam skończyli (jest tylko wieźb i tyle:() I tak codziennie sprawdzamy pogodę kiedy temperatura będzie na + bo Majstry obiecali że jak tylko będa warunki to sie wezma do roboty!!! No ale serce by chciało aleeee....niestety czekanko. A z tym dziennikiem no takkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk moze na weekendzie się za niego zabiorę:0


ps.
Jak znajdziesz chwilkę jeszcze to prosze podeślij mi pare fotek na maila.


Pozdrawiam
Andrzej

Patrycja Olejnicka
29-01-2010, 10:14
Asiu i Krzyśku cieszymy się, że nasze doświadczenie i praca włożona w budowę Wedy komuś się przydaje. Jak najbardziej zapraszamy ponownie. Trzymamy kciuki za Waszą budowę i czekamy również na Wasz dziennik.

Patrycja Olejnicka
29-01-2010, 10:23
Andrzeju,

Szkoda, ze tak daleko od siebie mieszkamy i nie macie możliwości zobaczyć Wedy w realu. Więcej zdjęć jak na razie nie mam. Nie mam czasu i aparat się popsuł :( Wciąż czekam na Twój (Wasz) dziennik. Masz już może projekty wnętrz, o których kiedyś pisałeś?

KGrzyb02
12-02-2010, 19:01
Budujemy Wede w lubelskim i nie możemy się już doczekać kiedy nasz dom będzie na takim etapie jak Wasz Patrycjo :D

P.S. Sorki za zaśmiecenie dziennika, dopiero uczę się poruszać po tym forum ...

Patrycja Olejnicka
16-02-2010, 12:35
Tez miałam takie same odczucia będąc na takim etapie budowy jak Wy. Nie chcę straszyć, ale najgorsze jeszcze przed Wami. Wykończeniówka naprawdę wykańcza. Nie jest to tylko moje odczucie. Na szczęście na koniec pojawia się wielka satysfakcja, a więc chyba warto się pomęczyć ...

mikiletto
20-02-2010, 22:12
Witam się pierwszy raz i pytam, czy można już obejrzeć waszą wersję Orientale Nowej Gali? Od pewnego czasu szukam niewymagającego gresu i ten podobno do takiego należy.

Patrycja Olejnicka
23-02-2010, 11:13
Witam,

Koniec końców zdecydowaliśmy się na kolekcję Signum z Nowej Gali. Ale mogę odesłać do dziennika budowy naszych sąsiadów (http://forum.muratordom.pl/dziennik-moniki-i-andrzeja-granat,t132125.htm), którzy zdecydowali się właśnie na Orientale. Płytka wygląda bardzo dobrze i z tego co wiem są z niej bardzo zadowoleni.

mikiletto
25-02-2010, 13:25
Byłam u sąsiadów, baaardzo ładnie.

Signum - też bardzo ładna kolekcja. A jak się sprawuje pod kątem sprzątania?

mfffx
13-04-2010, 07:29
CZeść


Patrycja przyszła wiosna !!!!!Proszę wklej pare fotulek stanu obecnego Waszej Wedulki!!!!!!!



pozdrawiam
Andrzej

unbesiegt
01-12-2010, 14:32
Witam, chciałbym z niezmierną radością oznajmić, że również jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu WEDA. Mamy postawiony już stan surowy tzw."otwarty". Chcąc podzielić się z wami postępami w jego budowie wkrótce rozpoczniemy edycję dziennika budowy i zamieścimy zdjęcia obecne i od początku prac...Pozdrawiamy z Ziemi Lubuskiej