PDA

Zobacz pełną wersję : Rysy na suficie ze stropem Teriva.



krzysztofj5
23-11-2003, 21:15
W całym domu parterowym mam strop Teriva. Sufit otynkowany tynkiem cementowo-wapiennym i gładź gipsowa. W salonie mam kominek, który użytkuję od ponad roku. Po kilku miesiącach od rozpoczęcia palenia w kominku, na suficie pojawiły się rysy na gładzi gipsowej biegnące wzdłuż belek stropowych. Jaka może być przyczyna takiego stanu ? Jak mogę to skutecznie naprawić i zapobiec powstawaniu rys ? W innych pokojach takich rys nie ma. Moje przypuszczenia są następujące: komin spalinowy nie posiada szczeliny dylatacyjnej od stropu. Nagrzewający się komin podczas palenia w kominku odkształca się pod wpływem ciepła i "ciśnie" na strop powodując powstanie mikropęknięć w postaci widocznych rys na gładzi gipsowej sufitu. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?
Pozdrowienia
Krzysztof

Zielona
27-11-2003, 12:54
Nie mam zdania na ten temat, ale też mam rysy (strop teriva), wprawdzie niewiele, ale mam.

11-12-2003, 14:52
mam pytanie ile zapłaciliście za ten strop i pzry jakiej powierzchni?

bardzo proszę o troche recenzji

ssaka
20-12-2003, 19:30
hej ..a wiec tak wszystkie stropy "skladane' zawsze beda pekac (rysowac sie).tak juz jest czy terriwa czy inny zawsze rysy powstana ..moze predzej moze pozniej ale beda ..;-(