PDA

Zobacz pełną wersję : zygonm - komentarz do dziennika c126



zygonm
03-04-2009, 21:05
Proszę o komentarze, pytania, sugestie i inne.

KK_Chotomow
06-04-2009, 10:58
Trzymamy kciuki :)
Nasz C126 (w wariancie garaż po prawej) już stoi.
Powodzenia!

KK

bonart1
20-04-2009, 12:59
Czesc,

pytanie:

- czy zmieniasz pokrycie dachu na dachowke (bo w oryginale jest blacha)

- jaki strop, betonowy czy drewniany?

- czy chcesz miec uzytkowe poddasze?

pozdrawiam,
i trzymam kciuki...

zygonm
22-04-2009, 19:35
Czesc
Zastanawiałem się długo nad dachówką ale jednak pokryję balachodachówką. Jest bardzo duży wybór na rynku ciekawych wzorów (połysk, mat)
Ze względów ekonomicznych jest taniej (robocizna, materiał) chociaż odrzutów będzie dodatkowo 30%. Ze względów estetycznych? ... Oglądałem dużo domów na żywo i według mnie dużej róznicy nie ma. Rzecz gustu. Wiadomo są przeciwnicy i zwolennicy blachodachówki. Dodatkowo można zastosować "cieńsze drewno". Zamiast ok. 10 kubików, myślę, że wyjdzie 7-8.

Co do stropu to w projekcie jest "acerman" ale jest tańszy zamiennik Strop Teriva. I taki zamówie i postawie. Kładzie się gotowe belki, tzw. gary i tylko zalewamy warstwą betonu.

Co do poddasza to myślę że dom jest na tyle duży (3 pokoje sypialniane + salon + 3 pom. gosp.) że nie będę go traktował jako użytkowe. Raczej jako wózkarnia, graciarnia itp. :-)

beny94
26-04-2009, 20:48
Witaj.
Właśnie z żonką zaczeliśmy budowe tego samego domu tylko garaż z prawej strony podwójny.
Jeśli chodzi o koszty narazie to

bloczki fundamentowe 8300zł ,łącznie pod tarasy i schody powiązane z fundamentami z domu
stal na stope i pierwszy wieniec 3000k
beton 7000k
reszta typu styropian , mat izolacyjne 2500zł
plus ziemia 300 kubików ponieważ podniosłem się metr pow. poziomu 3000k
łącznie fundamenty to około 25000k plus z 2 tyś na głupoty

zaczynamy ściany w góre z solbetu 36 PW bez docieplenia będzie styopianem
za solbet na cały dom z wew. ścianami dałem 22000k z przywozem z fabryki (dużo taniej)

więżba sama to 8kubików plus dechy na łąty itp to dodatkowo 7 kubików koszt 10800k

blacha dachówkowa grafit mat 400m (niestety 100m to odpadki) z rynnami to 14500k

okna (parę wyrzuciłem) drutex z załozeniem 5750k już kupione

mam zdjęcia ale nie wiem jak wstawić pozdrawiam beny

aha domek będzie bez stropu bo jest kompletnie nam nie potrzebny (tylko regips wata i ewentualnie jakieś deski się żuci)

bonart1
27-04-2009, 09:55
hmm, no wlasnie... sa 2 szkoly chyba.

a) tarasy powiazane z fundamentami domu
b) tarasy bez powiazania z fundamentami

ktos wie jakie sa plusy na korzysc jednego rozwiazania wzgl drugiego?

zygonm
27-04-2009, 20:54
Dzięki za szczegółowe info :-)
Rozumiem, że beton kupujesz gotowy.

Co do stropu. Ciekawa sprawa.

Opis ja wrzucac zdjecia znajdziesz na forum.
Prosta sprawa. Tylko trzeba wrzucic gdzies na innej stronie internetowej. Ja mam na "fotosik".

Potem wystarczy w tresci maila dac link ...

beny94
28-04-2009, 20:15
[boczywiście beton b20 205 zł za kubik a na wieńce b15 195 za kubik [/b]

bonart1
03-05-2009, 18:49
zygonm,
no to gratuluje startu! na biezaco bede sledzil!

ale cios - dziura wykopana i 26500 ;)

pozdrawiam.

zygonm
03-05-2009, 19:22
No niestety tyle już wydalismy. Koszty rózne ... (cegły, projekty, mapki, podział działek, roboty itp)

GLAMOURMUM
03-05-2009, 21:38
Witam wielkopolskę.... :)

i zapraszam do grupy wielkopolskiej 2009

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3315474#3315474

będzie nam bardzo miło gościć nowego rodaka :)
AAAA najwazniejsze...domek bardzo ładny :)

bonart1
10-05-2009, 21:17
Widze ze juz lawy zalane...!!!

moge pytanie? ;)

1, pewnie to zludzenie opt patrzac na te zdjecia ale wydaje sie jakby byly bardzo plytko... na jakiej glebokosci masz posadowione te lawy od poziomu gruntu?

2. nie szalowaliscie? jakies wieksze straty na betonie?

3. robisz razem z murarzem? pytam bo korci mnie wziac murarza plus pomocnik i ja i jechane z robota, ale nie wiem czy jest to mozliwe przy wlasnej pracy... moze akurat ty mogles to pogodzic jesli rzeczywiscie ty tez pracujesz przy budowie... jakies wskazowki???

zygonm
12-05-2009, 19:59
1) Ławy mają wysoskosc/glebokosc +/- od 30-40 cm. W projeksie jest 30 cm ale jak kopalem to w niektorych miejscach wyszlo wiecej. Od poziomu gruntu gdzies 1 - 1,2 m. Ale jeszcze obsypie budynek ziemią wiec w normie stopnia przymarzania sie zmieszcze

2) grunt jest dosyc zwarty wiec nie musielismy szalowac. Zrezygnowalem z kopania ław przez koparkę tylko kopalem recznie (w sumie wyszlo kilka godzin), dlatego sie nie zasypywalo podczas zalewania.

3) Zaczelismy w sobote o 7 i skończylismy ok 17 (10 godzin). W sumie 6 osób. 2-óch z taczkami, 3-ech przy betoniarce i szef murarz przy zalewaniu. Nie bralem firmy. Mam dobrego murarza + 2 jego pomocników. Pomogl mi dodatkowo brat z tesciem.
Jesli moge zasugerowac to lepiej szukac porzadnego murarza zamiast firmy ktora zatrudnia kilka osob. Porownywalem oferty i w wersji 1 murarz + pomocnik wyszło ponad 50% taniej!!!!

bonart1
12-05-2009, 20:15
zygonm,
dla mnie jestes przykladem taniego i przemyslanego budowania. Przeliczyles te robote z betoniarki vs zamowienie gruchy z pompa? Jakie jest porownanie???

powodzenia, trzymam kciuki za kolejne etapy..

ps. ile poszlo cementu i piachu? Masz 2 stanowiskowy garaz? bo nie wiem czy masz wersje c126 z jednym czy dwoma garazami?

zygonm
14-05-2009, 20:52
Dziękuje ... :-)

Porównywałem sprawę gruszki. Znajomy zapłacił ok 8.000 zł. za beton. Plus gruszki, że można wylac ławy w ciąg 2 godzin i beton jest lepszej jakości.
Ja zapłaciłem 3.300 zł. za cement i ok 450 za żwir + woda i prąd. Suma sumarum koszt wylania ok. 4.000 - 4.300 zł. tak więc jakby nie liczyc (jeslli sie zwraca uwage na koszty) to jest 50% taniej. Proponuje porownac ceny gruszki bo akurat w mojej okolicy firma swiadczaca dowoz betonu jest oddalona o 40 km. Moze akurat u Ciebie wyjdzie porownywalnie.

Cementu poszło 4,5 palety (ok 6,5 tony). Co do żwiru to przyjechały 4 stary po 8 ok ton (32 tony).

Mam garaż 2 stanowiskowy.

bonart1
15-05-2009, 07:00
z tym betonem to prawda ze z gruchy lepszej jakosci, ale jak sobie pomysle jak ludzie kiedys budowali i ze te domy stoja do dzis, bez jednej rysy ;) to cos mi sie wydaje ze to nagonka producentow betonu ze ta "lepsza jakosc" rzeczywiscie jest warta swej ceny... fakt ze duzy udzial w kosztach ma transport (sama grucha + pompa / lub grucho-pompa)

rozmawialem z moim murarzem, mowil ze gdybym chcial lac z gruchy te lawy zamiast kreconego w betoniarce to na robocie opuszcza mi 1000zl...
trzeba przekalkulowac... ;)

powodzenia w kolejnych etapach... i sledze dalej ;)

kala67
26-06-2009, 20:40
gratuluje tak sprawnych prac!!!
i trzymam kciuki za pogode;)

bonart1
10-07-2009, 09:30
nie zrobiles izolacji - styro - na fundamencie?

zygonm
10-07-2009, 19:59
Chciałem zrobic przed murami i nawet czesc garażu jest już przez mnie ocieplona ale murarz stwierdził, że lepiej ocieplic po wymurowaniu.

Łatwiej bedzie się układac/wyrownywac przykładając od dołu do cegieł. Trochę odkopię przy fundamencie i dam jedną warstwę styropianu

A jak u Ciebie z budową?

bonart1
25-08-2009, 20:09
a ruszylem... na razie powoli do przodu ;)

powiedz mi... czy dobrze pamietam, ty komin do kominka przesuwales w naroznik pokoju? czy sie myle... jesli mam racje to powiedz czy bylo ok przesuniecie w sam rog czy musiales troche "odejsc" ze wzgledu na dach... (cos blisko gornej krawedzi dachu)

piotr-jg
26-08-2009, 21:58
ja dałem do rogu, nic z więźbą nie trzeba było przesuwać, komin stoi dłuższym bokiem do sypialni za salonem

piotr-jg
26-08-2009, 22:24
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6973ade33154285a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a65e8f5515688a61.html

zygonm
27-08-2009, 09:08
Dałem kominek na narożniku. Co do dachu to są mozliwości przesunięcia. Nie ma problemu.

Wrzuce zdjecie to zobaczysz jak to wygląda.

Kominek wypada trochę blisko wejscia przy drzwiach do salonu

piotr-jg
27-08-2009, 16:48
scianę można zrobić dłuższą, ja nie mam przedzielonej kuchni jak na zdjęciu więc problemu nie ma. Ścianę mam około 1,5m długą w salonie aby nie wchodzić na kominek z przedpokoju.

zygonm
27-08-2009, 19:56
No właśnie. Sciana trochę u mnie za krótka. Ale Pokombinuję z kominkiem żeby nie wadził i przesunę wkład kominowy dalej od ściany wejciowej. Wrzucam zdjęcia w dzienniku budowy

piotr-jg
27-08-2009, 20:30
a propo kominka - ja wybiorę http://www.allegro.pl/item716387831_kominki_na_kazda_kieszen_wklad_komin ek_zuzia.html

koszt doprowadzenia powietrza z zewn. to +300Zł co daje ok 2200 z dostawą i jest 50% tańsze od innych znalezionych propozycji

piotr-jg
27-08-2009, 20:35
bramę garażową zrobiłem podwójną. Chciałem kupić pod kolor okien - orzech ale ceny jakie słyszałem to koło 5000zł. Za 2 bramy segmentowe podobna cena. Ostatecznie kupiłem 2 bramy uchylne Hormanna w castoramie po 670zl/szt. Mają strukturę baranka i od orzecha niczym się nie róznią. Z dostawą wyszło 1500zł. Na koniec ocieplę je styropianem 2cm za około 50zł i będzie luksus. Dodatkowo w garzażu wykopałem kanał od strony okien na 150cm- zawsze będzie gdzie podłubać ale trzeba dobrze drenaż położyć aby woda nie podchodziła.

zygonm
28-08-2009, 09:42
Dzięki za info dot wkładów. Chyba też go wybiorę Widzę że dom już stoi zamkniety. Mam kilka pytań:
- czy zestawienie drewna w projekcie było prawidłowe. Długości i ilości bo zamówiłem drewno i nie wiem czy bedzie ok,
- czy ocieplałeś strop i pokrycie czy tylko strop,
- jaki planujesz rozkład sprzetu w łazience (wanna z prawej czy z lewej, gdzie zlew itp). nie mam w ogóle pomysłu na rozstawienie armatury łazienkowej,
- ja wysoko zasypujesz fundament do muru. 2 czy 3 MKI odkryte

Co do garażu to chyba wezmę pojedynczą. Z tym kanałem to ciekawy pomysl. Nie pomyslałem.

piotr-jg
28-08-2009, 21:14
-budowlaniec zamówił po około 0,5m dłuższe belki, krokwie narożne mam łączone ze względu na ich długość - na "z" ok 80cm

-stropu jeszcze nie ocieplałem ale jak pisałem w innym poście nasz znajomy - ma c126 dał tylko 18cm wełny w krokwie i przy -20'C miał +12'C na strychu, więc nie ma sensu ładować kasy póki co w styropian.

- z przodu budynku jeszcze nie wiem bo dom stoi na zboczu góry i wejście będzie na wysokości drogi jak i garaż też będzie na tej wysokości, dodatkowo od kuchni jest taras looknij na zdjęcia i może coś doradzisz

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3381ed0cdd1098e6.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a4f15f9caa4602d.html

piotr-jg
28-08-2009, 21:32
zobacz tu - są inne moje zdjęcia:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a65e8f5515688a61.html
rzucik raz jeszcze

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/01c00e8c094d6dd4.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1976895b4580c059.html
TU DAŁEM JEDEN KALORYFER ALE C33 - 2 zajmują dużo miesca i trochę go szkoda

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd5484fe3087679d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b4f15c40595d856.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b6e9067dabf08ff.html
tu jest widoczne o ile powiększyłem łazienkę na wprost - w tym miescu będzie włazience półka 60cm na całej długośći

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd93ff06a82211a6.html
tu podparcie krokwi narożnych - dodatkowa belka trzyma dach z dachówki - nie ugnie się z czasem pod ciężarem, dodatkowo jętki można zastąpić beleczkami pionowymi przenoszącymi obciążenia a zysk to taki, że się wyprosujesz i śmiało przejdziesz. Ja za późno się o tym dowiedziałem ale 2 pierwsze od środka stychu przerobię jeszcze

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7ed10ac659ae1e9.html
krokwie narożna miałem lączone na "z" - cięzko jest z przywozem i wystruganiem 13m beleczki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e34d570db17efdcd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c7f206fe65e0d869.html
widoczek z kuchni - nie mam scianki oddzielającej kuchnię od holu a za to sporo miejsca, druga fotka - to samo ale odwrotnie:) kaloryfer c33 aby ogrzał kuchnię i hol - do krawędzi okna mam zamówione meble - nie było miesca gdzie go indziej wcisnąć

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d33d00135ba40d87.html
tu gospodarczy - mam rozdzielacze co i cwu+ zimna + szafka el.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/854dbe1931f7b6df.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f61be603f8e017c4.html
el garażż , w przylegającym gospodarczym do części mieszkalnej będzie pralnia i zlew po lewej a szafko-prasowalnica po prawej stronie pomieszczenia

bonart1
29-08-2009, 07:29
witam,
piotr! z tymi krokwiami to gdybym to wiedzial wczesniej to mniej siwych wlosow bym mial na glowie...

To laczenie na "Z" jest dopuszczalne? Taka krokiw spelnia swoje zadanie przy ciezkim dachu z dachowki i czy kierbud to podpisal? Tylko szczerze... Jesli po prostu sie dogadaliscie i machnal reka to tez jest jakas odpowiedz... jesli rzeczywiscie to przemyslal i przeliczyl to jest ok w 100%...

Drugie pytanie:

garaz - widze ze sie zdecydowales na podwojna brame? Jakei plusy podwojnej nad pojedyncza, czy to dokladnie wpasowales w oryginalny otwor z projektu i czy to zludzenie - jedna brama jest szersza druga wezsza???

Ladny domek ;)

piotr-jg
29-08-2009, 07:46
O krokwiach wiedział, takie łączenie stosuje się również w konstukcjach stalowych. Obie bramy są takie same po 240cm szerokie

piotr-jg
29-08-2009, 07:48
Łączenie jest przy słupach obciążenie naprawdę przenosi słup na strop. Dodatkowo 2 belki podtrzymują krokwie narożne w szczycie więc nic się nie stanie. Podparcie jest w 3miejscach w sumie.

zygonm
29-08-2009, 20:35
Ho ho ale pozmieniałeś - szok...

Też myslałem nad zwiekszeniem szerokosci lazienki ale w koncu zostawilismy pierwotny projekt z delikatnymi korektami.

Ze scianki miedzy holem a kuchnia tez zrezygnowalem. Mysle aby ja zastapic np. scianka ozdobną z pustaka szklanego (swiatło z okna kuchennego oświetli holl i jednoczesnie odgrodzi kuchnie).

piotr-jg
30-08-2009, 05:44
Uważaj przy wstawianiu drzwi na wymiar wysokości. W projekcie jest 230cm - to za dużo ponieważ drzwi mają 205-210np Gerdy +10cm styropian +5 wylewka +1cm płytki i nadal zostaje 4-8cm szpara. Ja o tym wiedziałem ale nie nie było mnie przy montażu i teraz będę musiał je opuścić po wylaniu betonu.

bonart1
30-08-2009, 08:05
piotr,
dzieki za wyjasnienia....

fakt zmian zrobiles bardzo duzo...

ja ze zmian to troche mialem ze wzgledu na podpiwniczenie wiec wkomponowac trzeba bylo schody na dol itd...

a z obrysu to zmiana byla tylko jedna, powiekszylem salon konsumujac taras z przodu - tzn. sciana domu siega az do tego filaru z klinkieru - w jego miejscu jest rog sciany...

taras przesuwam w przod bedzie caly odkryty.... i chyba ciut wiekszy zeby bylo gdzie stolik itp postawic... bo to troche waskie bylo w oryginale...

a ty nie mtyslales o powiekszeniu salonu?

bonart1
30-08-2009, 08:06
i jeszcze jedno - kurcze - czy sa bramy uchylne ktore maja inne przetloczenia - takie jak panelowe? bo wszystkie na jedno kopyto ...

piotr-jg
30-08-2009, 14:34
Co do powiększania salonu to faktycznie nie pomyślałem o tym, żeby zlikwidować taras od strony kuchni. Z drugiem strony żona chciała mieć wejście na taras od kuchni więc tak wyszło. W sumie wyszliśmy na to samo, bo my zliwkidowaliśmy taras przy drugim słupie. Taras u nas będzie się zaczynał od kuchni a od strony salonu zrobimy taki 7x4m. Też uważam, że zaprojektowane tarasiki są kiepskie - postawisz krzesło i nie ma jak przejść a nie o to chodzi, żeby się kisić tylko odpoczywać:)

zygonm
31-08-2009, 19:45
Ja powiekszam tarasy gdzieś o 1 m poza bryle dachu.

Nam wystarczy takiej wielkości salon więc nie korygowalem pierwotnego projektu :-)

bonart1
31-08-2009, 21:02
zygonm, powiedz raczej o ile m wzgl oryg wymiaru...

zygonm
01-09-2009, 19:59
Hmm, na oko w trakcie murowania tarasów :-)

edzia73
21-10-2009, 14:18
Czekam na dalszy ciąg dziennika.....

zygonm
21-10-2009, 19:42
:-) dziekuje za zainteresowanie. Niedługo cos wrzuce ... Musze pozgrywac zdjecia z aparatu

asti
25-11-2009, 18:45
Gratuluję pięknego domku w stanie surowym :D
Sama marzę o takim (z mężem razem marzymy :)).

Życzę wiele radości i cierpliwości przy jego wykańczaniu i BŁAGAM o więcej zdjęć :) Z każdej strony poproszę :P

zygonm
25-11-2009, 19:29
:))))
Dzięki za mile słowa. W wolną sobotę lub niedzielę powrzucam kilka zdjęc

janeeek123
26-11-2009, 17:18
zycze powodzenia!!! I sledze... trzymajac kciuki...

cziczu
27-11-2009, 18:22
super dziennik, konkretnie, ceny i w ogóle, nie mogę się doczekać zdjęć z wnętrza, właśnie zastanawiamy się nad kupnem projektu, a nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć salonu w połączeniu z kuchnią, domeczek super, pasuje jak ulał na moją działkę (wejście od południa)ale zastanawiam się czy salon nie za mały, czy dysponujecie jakimś fotkami, jak leci ścianka czy filar między salonem a kuchnią, czy jak domek już stoi, i jesteście w środku czy salon nie wydaje się za mały?hol jest duży więc może w połączeniu nie, tak się mi wydaje czy się mylę, pozdrawiam

zygonm
27-11-2009, 19:44
Do "janeeek123" > nie ma problemu z reklamą :) Żałuję i mam nadzieję że się uda zbudowac w koncu domek.

Do "cziczu" i "asti" > Jutro (w sobotę) zrobię fotki w środku i na zewnątrz. Niestety w środku tygodnia po pracy jest juz za ciemno.

Salon jest dla nas wystarczający i w moim odczuciu nie jest za mały. Tym bardziej, że mamy połączony z kuchnią bez ścianki, więc dodatkowo przestrzeń wizualnie się zwiększa.
Hol w brew pozorom jest duży i daje duzą przestrzeń w ciągu komunikacyjnym.

asti
27-11-2009, 22:31
Zygonm, czekam z niecierpliwością :) Nie omieszkam wpisać komentarza :D

Janeeek123, szkoda.. Oj szkoda...
Własny dom, to prócz zdrowia chyba jedyne o czym marzę.. My wynajmujemy teraz mieszkanie, sąsiadów mam dość.. Wszystkiego mam dość.
A działkę kupujemy od ślubu - 4 lata. Nie idzie jak nie wiem co. Już kilkanaście "przerobiliśmy" i zawsze kończyło się tym samym -> wycofaniem się sprzedającego albo sprzedaniem gruntu komuś innemu.. Mądry Polak po szkodzie-trzeba było chociaż um.przedwstepna podpisać.. Teraz robimy ...naste podejście do ...nastej działki. Trzymajcie kciuki :) Może jeszcze projekt odkupię ;)

Cziczu, mi się wydaje, że salon ok. Wg projektu ma nieco ponad 27m2. Nasi znajomi mają 30 i jest to dla mnie ogrom przestrzeni :) Ale póki co mają skromnie, bo bez wypoczynku (tylko jakaś wersaleczka 15-letnia) i z małą ławą..



Zmykam :) i czekam :)

cziczu
28-11-2009, 07:51
a czy można zrezygnować z tej ścianki przy kuchni czy musi być?np.filar byłam wstępnie u projektanta i on mówi że chyba musi być, choć filar

cziczu
29-11-2009, 10:53
Cziczu, mi się wydaje, że salon ok. Wg projektu ma nieco ponad 27m2. Nasi znajomi mają 30 i jest to dla mnie ogrom przestrzeni :) Ale póki co mają skromnie, bo bez wypoczynku (tylko jakaś wersaleczka 15-letnia) i z małą ławą..


Ja chciałabym zmieścić w salonie wypoczynek, małą komodę i stół z krzesłami, bo nie chcę stołu w kuchni i dlatego się zastanawiam czy się to wszystko na 27 m zmieści, a domek jest śliczny, słodki i ja taki chcę!!!cóż pomarzyć każdemu wolno, pozdrawiam

bonart1
01-12-2009, 14:07
Akurat projekt bardzo dobrze sie nadaje do powiekszenia salonu... wystarczy ze przesuniesz sciane frontowa do linii podciagow nad tarasem od frontu (wtedy rog budynku = ten filar od przodu). Tym samy salon masz baardzo duzy, lepiej ustawny. A zmiana jest praktycznie zadna i nie ma cudowania.

Ja tak zrobilem i nie zaluje... Troche konsultowalem sie z innymi posiadaczami c126visavis i byly osoby ktore gratulowaly mi tej decyzji. Nawet mam konwersacje z autorem jednego z dziennikow budowy tego domku na muratorze i mowil ze zaluje iz nie powiekszyl salonu...

Nie wiem jak to by bylo gdybym tej sciany nie przesunal, bym musial wybudowac drugi taki sam dom albo odwiedzic zygonma... Zreszta, sa tez minusy powiekszenia salonu - co tam poustawiac zeby go jakos zapelnic ;)


Podobnie jak zygonm ustawilem kominek w rogu pomieszczenia... Poprawienie ustawnosci.

I troche innych zmian typu zamurowanie okien w garazu (zostawilem tylko jedno).

Chetnie uslysze inne propozycje zmian w ukladzie... moze jeszcze cos uda mi sie zaadoptowac... ;)

Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszlych wlascicieli c126. Wg mnie najlepszy projekt na swiecie ;)

cziczu
02-12-2009, 06:03
[quote="bonart1"]Akurat projekt bardzo dobrze sie nadaje do powiekszenia salonu... wystarczy ze przesuniesz sciane frontowa do linii podciagow nad tarasem od frontu (wtedy rog budynku = ten filar od przodu). Tym samy salon masz baardzo duzy, lepiej ustawny. A zmiana jest praktycznie zadna i nie ma cudowania.

ale wtedy musiałabym zrezygnować z tarasu z przodu, a on się mi bardzo podoba,czekam na więcej zdjęć, może uda się to jakoś wymieścić, pozdrawiam

bonart1
02-12-2009, 08:30
[quote=bonart1]Akurat projekt bardzo dobrze sie nadaje do powiekszenia salonu... wystarczy ze przesuniesz sciane frontowa do linii podciagow nad tarasem od frontu (wtedy rog budynku = ten filar od przodu). Tym samy salon masz baardzo duzy, lepiej ustawny. A zmiana jest praktycznie zadna i nie ma cudowania.

ale wtedy musiałabym zrezygnować z tarasu z przodu, a on się mi bardzo podoba,czekam na więcej zdjęć, może uda się to jakoś wymieścić, pozdrawiam

a ja mam taras z przodu, jedyna roznica to to ze nie ma wejscia od kuchni (czego od razu nie chcielismy) no i to ze nie jest to taras zakryty - ale tego akurat tez nam nie brakuje bo taras "boczny" jest kryty, wiec ten jak najbardziej moze byc pod chmurka - letni ;) Zreszta nie oszukujmy sie, czesciej bede imprezowal na tym "z boku" niz od frontu ;)

asti
15-01-2010, 20:35
Nie miałam jakoś weny, żeby napisać :oops:
Ale teraz mam podwójną ;)

Zygonm, pięknie prace idą do przodu :D Trzymam kciuki za wiosenne postępy :)

Ja miałam przyjemność zwiedzić vis a vis na żywo :) Okazało się, że znajomy mojego męża pobudowął się w naszej miejscowości i ma właśnie taki projekt.
Po wizycie nasunęło nam się na myśl kilka pomysłów, doszły również wątpliwości.
Moje (nasze) spostrzeżenia:
1. Bardzo nam się spodobał duży wiatrołap :D
2. Garaż raczej lepiej zrobić 2-stanowiskowy, a przynajmniej 1,5 ;)
3. Kotłowni nie widzieliśmy, więc o niej tylko tyle ;)
4. Pomieszczenie gospodarcze na +, bo jest na tyle miejsca, że można jakąś szafę wstawić i jeszcze pralkę :)
5. Przedpokój raczej otwarty, tak jak chyba ma Zygonm, większa przestrzeń się robi :)
Chociaż ten chłopak miał zamknięty i chwalił to sobie... Że jak goście w dom to on drzwi zamyka i nikt mu nie zgląda co się dzieje w części sypialnianej...
6. Kuchnia bardzo duuuuża... Szafki na wprost i po prawo ;) Po lewo stół ;)
U znajomka kuchnia zamknięta na saloon ;) Czułam się nie swojo w tylu metrach, bo w mieszkaniu miejsca tyle, że robię 2 kroki od szafek i mam przeciwległą ścianę ;)
7. Saloon - stanowczo za mały. Jak dla mnie. Jednak :-?
Zygomn, nie wiem, czy wydłużałeś jakoś ten kawałek ściany między salonem a przedpokojem, przy tym narożniku, co ma być kominek.... U nich tam było strasznie mało miejsca... Kominek mają mieć (jeszcze nie ma nic ;)) na ścianie po lewej od wejścia.. Teraz u nich jest duuuża kanapa i mały stolik... I przestrzeni mi brakowało...
8. Małe wc (10)- za małe.. Oni powiększyli kosztem wnęki w sypialni nr (8)...
9. Łazienka (11) jak dla nas zbędna.
10. Sypialnia (8) ok.. :)
11. Łazienka (7) za mała do mojej koncepcji łazienki :-?
12. Sypialnia (6) ciut przymała...
13. Sypialnia (5) bardzo przymała... (u nas docelowo te pokoje byłyby dla dzieci... stanowczo za małe..)
14. Gdyby ktoś chciał zagospodarować poddasze, to nie ma gdzie zainstalować schodów... Znajomek wchodzi na swoją górę przez... kotłownię :D

Napisałam się ;) :lol:
Nasz wniosek jest taki, że chyba poszukamy innego projektu. Byliśmy zauroczeni tym, co było na papierze, ale w rzeczywistości wiele rzeczy trzebaby było zmienić... To dom ma pasować do naszych potrzeb, a nie my mamy się dopasować do domu ;)

Co jednak nie zmienia faktu, że będę podczytywać dziennik Zygonma :) i kibicować jemu i innym budującym vis a vis :)

Pozdrawiam, asti :)

beny94
18-05-2010, 20:29
14. Gdyby ktoś chciał zagospodarować poddasze, to nie ma gdzie zainstalować schodów... Znajomek wchodzi na swoją górę przez... kotłownię

ja mam poddasze i szykują się piękne schody w przedpokoju (miejsca aż za dość) pozdr. wrzuce zdjęcia jak dam radę

Magda&Grzes
18-05-2010, 21:41
14. Gdyby ktoś chciał zagospodarować poddasze, to nie ma gdzie zainstalować schodów... Znajomek wchodzi na swoją górę przez... kotłownię

ja mam poddasze i szykują się piękne schody w przedpokoju (miejsca aż za dość) pozdr. wrzuce zdjęcia jak dam radę

W tej chwili jestem na etapie poszukiwania projektu i jesteśmy bardzo zainteresowani C126. Zastanawiałam się ile miejsca można wygospodarować na poddaszu i w którym miejscu zainstalować schody. Więc jak najbardziej proszę o zdjęcia.