PDA

Zobacz pełną wersję : Zestaw podtynkowy Geberita - krótkie mocowanie sedesu



Wojtek_doktorek
24-11-2003, 20:20
Z ciekawości zajrzałem pod zaślepki w misce ustępowej podwieszanej do zestawu podtynkowego i z przerażeniem stwierdziłem, że wszystko trzyma się na połowie grubosci nakrętki. Muszę coś z tym zrobić i mam pytanie, czy ktoś ma (miał) podobnego gniota i jak sobie z nim poradził.

Bo jak się zwali z moją żoną to będę musiał pod most a tam już tego problemu nie bedę miał :wink:

Pozdrawiam serdecznie

Slawek :)
24-11-2003, 21:43
Hey Wojtek,
nie wiem czy to najlepszy pomysł, ale mógłbyś zamiast jednej grubej dać dwie cienkie nakrętki tak aby je skontrować...
Pozdrowienia

januszek
25-11-2003, 08:34
te śruby (nie nakrętki ) można wykręcić na dłuższą.
zrób to tak
odkręć sedes
wkręć nakrętkę na srubę
wkręć drugą nakrętkę na srubę
zakontruj
i odrkęć całą śrubę o tyle o ile Ci potrzeba
odkontruj i postępuj odwrotnie.
odkręć jedną nkrętkę
później drugą
zamontuj sedes
powodzenia.

Burbon
25-11-2003, 10:59
Januszek jesteś pewien, że tak można? A co w momencie jak ta nagwintowana szpilka będzie za mało wkręcona w stelaż.
Ja miałem taki sam problem, ale u mnie szpilka kończyła się w połowie grubości ceramiki. Więc kupiłem w Liroju nakrętki przedłużane dług. 4 cm i dosztukowałem szpilkę. Skutkiem tego mam teraz odrobinke za długie na tyle, żeby misię takie stożkowe nakładki ozdobne nie nałożyły.
Mi się nie dało wykręcić, ale przyznam sie że gdybym wiedział tobym spróbował.
B.

RobertOC
25-11-2003, 11:03
Szpilka jest na tyle długa że powinna wystarczyć może być zbyt daleko wkręcona. A gdyby okazała się za krótka to w sklepach metalowych można kupić szpilki długości 1m i odpowiednio je przyciąć.

godul1
25-11-2003, 11:51
Jeśli przy montarzu nikt tych szpilek nie przycinał to powinny dać się wykręcić. Możesz też spróbować je wykręcić bez zdejmowania muszli. Z regóły dość łatwo dają się obracać. Uważaj tylko przy takiej operacji aby nie uszkodzić gwintu.

Adam___
25-11-2003, 19:41
Te sruby powinno sie kontrowac nakretkami przy stelazu.To wtedy nie bedzie je tak latwo wykrecic.Jezeli sa zakontrowane to mozna odkrecic muszle i sprobowac poluzowac ta kontre.Moze trzeba bedzie troche palce przy tym poobijac ale powinno sie udac.Powinno sie udac kluczem oczkowym 19

rafslusarczyk
25-11-2003, 21:30
.hh

Wojtek_doktorek
25-11-2003, 22:28
serdeczne dzięki wszystkim za rady. Głowiłem się dziś cały dzień z tym problemem. Napisałem nawet do przedstawiciela technicznego Geberita. Oto jego odpowiedź:

"Szanowni Państwo,

Podana informacja zaskoczyła mnie bardzo. Szpilki M10, na których mocowana jest muszla mają długość 18 cm. Po raz pierwszy wystąpił problem przedstawiony przez Państwa. Katalogowe przedłużki do szpilek nie są oferowane, ponieważ szpilki są dostatecznie długie."

Tak więc na dzień dzisiejszy zeszlifowałem podkładki o połowę (plastikową i metalową) i uzyskałem jeszcze przez to ze dwa gwinty. Teraz nakretki trzymają śrubę w 2/3 grubości. Natomiast rozmawiając z hydaulikami każdy odradzał mi próby wykręcenia tych szpilek.

Pozdrawiam serdecznie