PDA

Zobacz pełną wersję : Ile kosztuje ułożenie kostki brukowej



Jacky40
07-04-2009, 13:21
Witam.
Zwracam się z pytaniem o sam koszt ułożenia kostki brukowej bez materiałów za 1m2.
- koszt przygotowania podkładu około 20cm
- koszt ułożenia krawężnika 1mb
- koszt ułożenia kostki brukowej
Pozdrawiam.

Mymyk_KSK
07-04-2009, 20:39
Różnie. Mój majster bierze za robotę średnio ok. 50 zł/m2.

Cena zalezy m. in. od następujących:
1. ile m2 kostki - im więcej tym de facto taniej
2. jakiej wielkości kostka (tzw. piccola - mała - jej ułożenie kosztuje więcej niż dużej)
3. jaki wzór - czy w ogóle "bez wzoru" (najtaniej) czy będą jakies kółka bądź inne wzory robione np. kostką w innym kolorze (drożej)
4.jaki krawęznik - obrzeże, najazdówka, ekobordy..

miol
10-05-2009, 20:02
Jako że niedługo mnie to czeka to podnoszę pytanie.
Mi jedni krzykneli 28zł/m2 plus obrzeża ale jeszcze nie powiedzieli ile za obrzeża.
Ma to wyglądać następująco: 25cm podbudowy z takiego kruszonego betonu (czy to samo co tłuczeń?) i później piasek i kostka. Za koparkę i zagęszczarkę płacę ja. Nie wiem czy to drogo czy tanio bo jak krzykną mi 10zł za obrzeża a mam tego 80m to sumarczynie za kostkę 150m2 wyjdzie mi ogólnie 33zł/m2.

magdaCIESZYN
11-05-2009, 01:49
cena przyzwoita, z tego co słyszałam to obrzeża 10 zł za mb przygotowanie podłoża tłuczeń na to piasek również 10 zł za mb. z tym "betonem"to się zastanów, mi polecali tłuczeń gruby i na to niesort-tłuczeń drobny w celu wyrównania podłoża. jeszcze popytaj i startuj, powodzenia :wink: ja płaciłam za całość 30 zł, robił mi to kuzyn no i do tego koparka 80 zł za 1godz.

ceneo
18-05-2009, 21:02
Sam zajmuję się od dziesięciu lat brukarstwem i u mnie na obecną chwilę ceny robocizny wyglądają następująco:
kostka betonowa 25 zł m2
granit 8/11 50 zł m2
granit 4/5 65 zł m2
obrzeża 8 zł mb
Jeżeli chodzi o podbudowę to cena jest wliczona w m2 z tym że inwestor płaci za każdą godzinę koparki o ile jest potrzebna.

Simek
13-07-2009, 10:12
Ma ktoś jakieś namiary na DOBRYCH wykonawców w Bielsku albo z okolic?

Planuje zrobienie 3 chodników, schodów, tarasu oraz utwardzenie placu pod samochód.

W sumie wychodzi ok 42 m2 kostki i 30 m terenu utwardzonego.

Mam namiary na jedną firme - biorą 140 zł netto za m2 z materiałem - wchodzą i robią wszystko ale po przeczytaniu tego tematu wydaje mi sie bardzo drogo.

Czy można w jakiś sposób samemu przygotować teren pod kostke nie mając o tym za bardzo pojęcia?

magdaCIESZYN
16-07-2009, 01:59
gośc z cieszyna z tego co wiem to jeszcze tydzień ma urlopu więc pózniej zadzwoń tel.504105201

krzys_i_aga
16-07-2009, 13:12
Ma ktoś jakieś namiary na DOBRYCH wykonawców w Bielsku albo z okolic?

Planuje zrobienie 3 chodników, schodów, tarasu oraz utwardzenie placu pod samochód.

W sumie wychodzi ok 42 m2 kostki i 30 m terenu utwardzonego.

Mam namiary na jedną firme - biorą 140 zł netto za m2 z materiałem - wchodzą i robią wszystko ale po przeczytaniu tego tematu wydaje mi sie bardzo drogo.

Czy można w jakiś sposób samemu przygotować teren pod kostke nie mając o tym za bardzo pojęcia?

Można (tak jak większość rzeczy przy wykończeniówce) robię właśnie to sam z kolegą przynajmniej jak coś spier..nicze to będę miał pretensje do siebie. Małą praktyką był chodniczek dookoła domu. Robię sam bo z kasą krucho. Popytałem fachowców i do dzieła. Tylko, że ja kładę z kostki granitowej. Pod koniec miesiąca ruszam. Teren już wyrównałem. Teraz tłuczeń na podsypkę. Później zagęszczarką i do układania kostki przystąp. Kostkę będę kład na suchą podsypkę. Trzymajcie kciuki !!!!

as-bo
30-07-2009, 12:07
Pilnie poszukuję niedrogiego fachowca od kostki (okolice Lublin)??? Około180m (opaska z podjazdem). Ile płaciliście na gotowo za 1m

slovian
31-07-2009, 01:25
Robiac samemu wiecej stracisz niz zyskasz, kostka ci sie po niedlugim czasie wypaczy, a do tego bedzie ci trudno ulozyc jakis wzor...

krzys_i_aga
31-07-2009, 19:26
A dlaczego ma się wypaczyć ? Po położeniu trzeba "dobić" zageszczarką. A co do wzoru myślę, że taki wystarczy. Przed garażem bedzie koło.

http://www.fototube.pl/pictures/img0799jp2.jpg (http://www.fototube.pl)

Z własnego doświadczenia te wnioski ?

slovian
01-08-2009, 01:07
Z obserwacji kolego. Nim cos ulozylem,musialem sie tego dlugo uczyc.
Ten podjazd nie robi szalu,rzedy zrobily sie plaskie bo kamienie po bokach sa za duze, pozatym na oko to tam powinno byc 3 kolumny i dwie poloweczki po bokach zamiast 1-ej zajebistej.
Wyczuwam w twym tonie mala uszczypliwosc. :lol:

krzys_i_aga
01-08-2009, 07:24
Może i nie robi szału ale ma jedna zaletę - nie płacę za jego wykonanie bo robię sam i to pierwszy raz więc jestem z niego zadowolony ! Krytyka fachowców zawsze będzie, zresztą jeden fachowiec krytykuje drugiego. podczas budowy nie widziałem aby jeden powiedział, że drugi zrobił dobrze absolutnie nie !

seba_x
03-08-2009, 16:24
Może i nie robi szału ale ma jedna zaletę - nie płacę za jego wykonanie bo robię sam i to pierwszy raz więc jestem z niego zadowolony ! Krytyka fachowców zawsze będzie, zresztą jeden fachowiec krytykuje drugiego. podczas budowy nie widziałem aby jeden powiedział, że drugi zrobił dobrze absolutnie nie !

można się przyczepić do wielkości fug , ale jak na pierwszy raz to wygląda super .
ceny układania 1m2 są wg mnie trochę przesadzone , mnie czeka prawie 400m2 , jako producent kostkę zrobię sobie sam ale układanie :o a cena za układanie :o , koszt materiału na 1m2 to 23zł a układacze krzyknęli mi 70zł/1m2 :evil:

jama12345
20-08-2009, 17:44
Czy ktoś mógłby mi polecić solidną firmę do ułożenia kostki w okolicach Krakowa (Wrząsowice, Świątniki)

Mam do ułożenia ok. 150 m2 (podjazd, mały parking, chodnik wokół domu, kilka schodków)

Interesuje mnie firma, która wykona kompletną usługę.

Z góry dziękuję

Patisiak
28-08-2009, 09:25
my mamy ofertę 35 zł za robociznę, z materiałem w zależności od kostki ok 120-140 (piccola bodajże).
Myslalam, że drogo, ale jak czytam Wasze posty to chyba jeszcze nie jest tak źle... może jeszcze ktoś się pochwali ile płacił?

aigel
28-08-2009, 10:08
my mamy ofertę 35 zł za robociznę, z materiałem w zależności od kostki ok 120-140 (piccola bodajże).
Myslalam, że drogo, ale jak czytam Wasze posty to chyba jeszcze nie jest tak źle... może jeszcze ktoś się pochwali ile płacił?

płace 105 zeta/m za Libet kolory jesieni z ułożeniem . Jak rozmawiałem to pikole układajką za ok 120 zł - do dogadania ..mam ok 200m
Wszytskie materiały po stronie wykonawcy
Wykonawca sprawdzony - położył rok temu kostke u znajomego

aigel

aleksaawj
30-08-2009, 22:53
za robociznę od 30zł do 120 zł netto zależy to od co jest układane ile docinki itp.
podkład zależy od podłoża i od tego co będzie po tym jeździć czy sprzęt ciężki czy chodnik
podłoże ale z czego z samego piachu, cementu, kruszywa, gruzu
cena całościowa zależy od ceny materiału, jakości i od tego po jakich cenach został zakupiony ilu ma pośredników, odległość, CZY FIRMA DZIAŁA NA CZARNO i czy udziela gwarancji więc nie da się tak określić jednoznacznie, więc nie da się udzielić jedno znacznej odpowiedzi :roll:

mkaczy
31-08-2009, 07:59
Rozmawiałem chyba z pięcioma wykonawcami kostki brukowej - cena od 100 do 140 zł za m2 z materiałem ( trzech po 100zł, dwóch 130-140zł)- do zrobienia ok.200m2.- okolice Żyrardowa.
Tylko dwóch zgodziliby się na wykonanie kostki przy założeniu ze ja dostarczam materiał - cena 25zł/m2.
Zastanawiam się teraz czy faktycznie 75zł to koszt materiału na m2 - jak to wygląda w praktyce czy nie komplikować sobie życia i brać wykonanie ze wszystkim.
Tak to by wyglądało:
- Kostka BUSZREM - Piazza - po mojej stronie
Podbudowa:
- wykorytowanie koparką - moje koszty
- piach + rozciągnięcie koparką - moje koszty
- piach z cementem (zamawiany) + rozciągnięcie koparką- moje koszty
- piach (rozciągniecie piachu po stronie wykonawcy)
- kostka (ułożenie wykonawca)

Czyli cały materiał + praca koparki po mojej stronie - czy wyjdzie 75zł za m2??

Proszę osób z podobnym doświadczeniem o radę.
Pozdr

aleksaawj
02-09-2009, 12:10
kalkulacja ciekawa MKACZy tylko pierwszy raz spotykam się z tak niska ceną kostki czy aby nie jest jakaś poza gatunkowa i za 5 lat się rozsypie i czy to cena netto , bo jak wiadomo ceny zawierają Vatt . poza tym jesli ktoś ma firmę to zrozumie to ze oprócz piachu, cementu, koparki również potrzebne sa maszyny zagęszczarka, betoniarka, samochód, dojazd i związane z tym koszy oraz podatki, pracownicy i takie tam. Pan może sobie obliczyć mnej cementu czy piachu a w rzeczywistości wyjdzie więcej bo samej kostki nie kładzie się na piachu, koszt zależyy od pracochłonności czy dużo docinki i wzorów i od tego jak się fachowiec ceni wazne jest przy zakładaniu kostki czy układa ją właściciel firmy czy jego "pracownicy" którzy robia na sztuki a co do ceny to zawsze można ją ponegocjować. kostke zakłąda się na bardzo długo więc nie warto skąpić bo potem robią się zadolenia jak jest zle położona. radzę wziąć dobrego fachowca, nie koniecznie drogiego i kostę dobrej jakości

aleksaawj
02-09-2009, 12:13
do mkaczy
cena 100zł netto przy niezbyt skomplikowanej pracy przyzwoita tylko prosze pamiętać o powyższych radach

mkaczy
02-09-2009, 14:07
Co do gwarancji kostki to dają 5 lat. W cenę wchodzi wykorytowanie, podbudowa z piasku - ubicie, z piasku wymieszanego z cementem- ubicie, piasek i kostka (ułożenie bez większych udziwnień)- ubicie itp.. Co ciekawe znalazłem jeszcze tańszych wykonawców z kostka holland lub nostalit - 90zł (kompleksowo).
Ale post mój powyższy był napisany w celu wyjaśnienia jednego tematu - czy jeśli zdecydował bym sie na dostarczenie materiału i koparki koszt byłby mniejszy niż te 75zł które podaje wykonawca?
Przykładowo: cena kostki na alegro od 35 do 45 zł NOSTALIT 6cm, piach mam 10ton za 250zł, cement tona I 420zł, koparka godzina za 50-60zł.
Czy zachowując pewne zasady przy przygotowaniu podłoża czy wyszło by mniej niz te 75zł co podają wykonawcy wg tej technologi opisanej powyżej(ci najtańsi)?

aleksaawj
02-09-2009, 14:14
do mkaczy\;jeśli mnie by nic nie obchodziło tylko same ułożenie kostki Pan załatwia piach, koparkę cement to gotowa jestem 39zł netto za m2 po mijając obrzeża zakłada właśćiciel

aleksaawj
02-09-2009, 14:15
sprostowanie cena nie obejmuje obrzezy,
prace brukarskie wykonuje właśćiciel firmy

elzbietkask
09-09-2009, 14:41
120 z materiałem

miol
12-09-2009, 07:37
Witam
A ja jestem już po :lol: . I wyszło ok. 110zł/m2, za korytowanie, przygotowanie podłoża i ułożenie kostki wraz z obrzeżami 35 zł/m2, koszt kostki to ok.45zł/m2, reszta to koparka, piach, cement i tłuczeń (niestety tłucznia nie starczyło na tyle ile chciałem)

mr.majster
07-10-2009, 20:24
Witam,

Sam zajmuje się wiele lat brukarstwem i powiem krótko:
Dobra robocizna = cena materiału x 3

Tańszy materiał układamy taniej, droższy drożej :-)

buczo55
15-11-2009, 20:25
też prowadzę firmę brukarską i u mnie to wygląda tak:
sama robocizna- kostka betonowa (obojętnie jaka(kształt,wielkość,grubość,kolor, wzory itp.)) od 35-40zł m2 w cenę wchodzi projekt, roboty pomiarowe, mechaniczne wykonanie koryta, mechaniczne zagęszczenie warstwy odsączającej z piasku, mechaniczne zagęszczenie nawierzchni z tłucznia kamiennego, ułożenie kostki betonowej na podsypce, mechaniczne zagęszczenie kostki.
cena za mb obrzeża to 10,- a krawężnik 20,-.
cena za m2 kostki granitowej 65-70zł bez względu od wzorów, wielkości kostki itp.- obrzeże z kostki granitowej 10zł mb.

cena samej robocizny wzrasta tylko wtedy jeżeli przy korytowaniu trzeba walczyć z betonem, jest to koszt większy na m2 od 2-5zł.

nie zawsze tanio to solidnie.
prawdziwy fachowiec się ceni, a jak ma jeszcze firmę i pracowników, którzy robią to od lat, to musi jakoś jeszcze ich opłacić.
jedna uwaga: wynajmujcie do układania firmę brukarską, a nie ogólnobudowlaną- co wszystko niby zrobią i potrafią, bo tam jednego dnia pracownicy ocieplają budynki, następnego coś tam i coś tam, a tu nagle ma układać kostkę a z wykształcenia jest piekarzem.

k***a*z
27-11-2009, 10:19
u nas w strzegomiu liczą średnio 50zł/1m2 za kostkę 4/6

Wirecki
30-11-2009, 21:05
Ma ktoś ceny ze Śląska? Najlepiej takie teraz sie umówić, na wiosnę ułożyć :) Pozdr.

k***a*z
10-01-2010, 09:55
Cena z materiałem wacha się od 100 do 110zł


czyli sam materiał wychodzi około 66zł/1m2 ? sporo u mnie najtaniej 1m2 wychodzi 22zł

tacim
11-01-2010, 20:31
kurcze a ja nie znalazłem taniej z robocizną niż 160 przy kostce granitowej :)

piotrborkowski
13-01-2010, 19:36
Inwestorzy sami sobie są winni ,bo njpierw szukają tanich wykonawców a potem rozpaczają że robota została żle zrobiona.Tylko zapominają że sami chcieli tanio.
wokół każdego inwestora jest dużo dobrych wykonawców budowlanych tylko że oni mają swoją cenę ale po nich poprawiać nie trzeba.
Co jest tanie to jest drogie.
Dobrze wykonana praca przez robotnika to dużo włożonej solidnej pracy i ktoś za to musi zapłacić .
Dzisiaj jest tak -facet robi za granicą ze trzy miesiące bo więcej go tam nie potrzebują, przyjeżdza do kraju rejestruje firmę dobiera sobie dwie osoby +samochód z reklamą i już jest firma na 102,szuka ofert w internecie i w ślepo stawia cenę za wykonanie robót
nie znając warunków jakie go tam spotkają to skandal samobójczy.
Dobry fachowiec przy uzgodnieniu robót musi widzieć inwestora i zapoznać się z całym przedpolem robót on przez internet ceny nie poda, bo on to musi widzieć i czuć .
Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru wykonawcy oraz inwestora.

DaroBystrzyca
15-01-2010, 21:10
Sporo czasu szukałem dobrego brukarza i atrakcyjnej ceny.
Wreszcie znalazłem znanego w okolicach Wrocławia fachowca.
Koszty jakie poniosłem to:
1. robocizna + wykopy+materiały sypkie = 80zł/m*m
2. kostka = 67 zl/ m*m
razem 147zl za metr kwadratowy.
Pracy bylo sporo, palisady,łuki itp.
Z wykonawcy jestem zadowolony- warto było zaplacić.

piotrborkowski
15-01-2010, 21:50
Daro chwale Cię bo bardzo dobrze zrobiłeś masz zrobione konkretnie i konkretnie zapłaciłeś i myślę że tego nikt nie będzie poprawiał na pewno. Nie martw się że zapłaciłeś drożej bo sumiennie zrobiona robota drożej kosztuje.
Znam ten temat bo robię takie roboty i jak widzę że ktoś zemną się targuje o 1 zł.lub piątkę co reasumując daje mu oszczędność na robotniku stówkę może i dwie przy wykonaniu całego zadania to taki gość jest dla mnie szmaciarz i go odpuszczam .

dree
16-01-2010, 13:50
wielu z was uwaza ze najlepiej to jak by ekipa(firma)przyjechala i zrobiła ta kostke w cenie 10zł za metr.ludzie jezeli nie stac kogos na piekny podjazd czy plac przed domem to proponuje odpuscic sobie do momentu jak pieniazki beda i wtedy zrobic.ja za zwykłą kostke typu gumis,czy inna betonowa licze 50zl za metr robocizny bez materiałów czyli korytowanie,wykonanie podbudowy i kostka na gotowo,obrzeza 12zł.ktos powie ze drogo a wiec wyjasniam...pracownik przy bruku musi zarobic 100zł na dzien bo inaczej to w dupie ma klekac caly miesiac i zasuwac za frajer do tego utrzymanie koparki,jesli chodzi to ok ale np moja ostatnia awaria na robocie (pompa chydrauliki) kosztowała mnie 3500zł a miesiac wczesniej jakies zelastwo wbiło sie w tylnia opone co skonczyło sie kupnem nowej za 1650zl.dodatkowo utrzymanie 2 busów(paliwo,ubezpieczenia,opony,biezace wymiany) podatki i zus,i nie wspomne wielu drobnych sprawach typu cos tam w zagęszczarce a to nowa łata a to taczka sraczka itp.

dree
16-01-2010, 14:11
jezeli ktos pisze ze zapłacil 25 zł za metr to najprawdopodobniej ktos kto celowo chce zanizac stawki a z ta robotą niema nic wspolnego albo tyle zapłacił pijaką spod sklepu co do dyspozycji maja kilof i lopate a potem trzeba zamuwic koparko ładowarke 80-100zl za godzine i tak najpierw przyjedzie wykorytowac i gdzies to odwiezć a potem przyjedzie rozgarnąc tłuczen czy piacek wysypany gdzies z boku bo wywrotka nie mogła wjechac a taczkami by miesiac wozili i rece by im sie wyciagneły tak ze by na stojaco sznurówki wiazali:)i na koniec inwestor leci do kastoramy kupic łate potem wynajac zageszczarke 80-100zł na dzien a przy wiekszych powiezchniach zapłacic komus zeby przyjechał z niwelatorem ii na koniec i tak nie jest do konca zadowolony z efektu

piotrborkowski
16-01-2010, 15:42
Widzicie sami jak myśmy się rozpisali jako ludzie co znają temat oraz jego wartość i piszemy o prawdzie to zamilkli inwestorzy obecnie magisterkowie szkół sobotnio niedzielnych czyli urzędasy którzy na wszystkim się znają a szczególnie na cenie w wykonawstwie budowlanym i za parę groszy chcieli by wybudować dom oraz go wykończyć i z tego kredytu żeby starczyło na kupno samochodu.
Tak na marginesie robiłem remont mieszkania u pewnej Pani architekt to mi powiedziała że po ukończeniu studiów wiedza jest tylko teoretyczna natomiast wykonawstwo leży i dlatego młody architekt jeżeli jest mądry to podpatruje majstrów w wykonawstwie by posiąść wiedzę praktyczną .

dree
16-01-2010, 17:30
nikt tu sie nie madrzy ale niestety taka jest prawda.kostka brukowa to nie gladz czy malowanie poddasza,poruwnajmy tylko pana x który kładzie plytki z tego co sie orientuje to cena materiału =cena robocizny a wiec płytki w cenie 30 zl za metr ułozy nam za 30zł i ten fachowiec x to se kupi grzebień do kleju,mieszadło wiaderko i maszynke do płytek i to jest jego inwestycja w sprzętCjesli mu sie wiertarka spali czy meszadło to kupi drugie za 400zl a jesli mi sie koparka zepsuje to odrazu rozmawiamy o tysiacach,kto ma ten wie) i siada w swoje auto osobowe i robi fuchy.i jak to by mialo wygladac...połozenie metra glazury do wykorytowania metra,zrobienie podbudowy metr,zageszczenie,ułozenie,i znowu zageszczenie.a nawiasem muwiac to tu jest taka sama sytuacja bo jesli znajdziemy dobrego fachowca i zapłacimy odpowiednio to tak nam połozy te płytki ze kazdy bedzie sie zachwycal łazienką a zona bedzie godzinami lezała w wannie i patrzyła na sciany :)

daszaA
18-01-2010, 10:22
118 położenie kostki melanż /m2
150 granitowej /m2
28 obrzeża kolor/szt.
9 palisada czerwona/szt
W tym cały materiał, zawijasy z obrzeży, sporo docinania.

Tomciooo
20-01-2010, 23:47
muwia, poruwnajmy, zamuwic, kastoramy, powiezchniach, chydrauliki

Jeżeli mamy tak wykształconych POLSKICH fachowców to nie dziwne, że wszystko się sypie. Potem wchodzą na takie fora, narzekają, narzekają i narzekają, byle tylko klienta znaleźć i przekonać go żeby więcej zapłacił, bo w kryzysie ciężko, zwłaszcza fuszerkarzom.......

Wirecki
21-01-2010, 09:32
fuszerkarzom....... fószerkażom też.

dree
21-01-2010, 15:15
jezeli ty taki madry jestes to moze ja cie zatrudnie,dam ci 6zł brutto na godzine i wtedy bede mogl obnizyc stawki o 100%.inwestorzy beda zadowoleni,ty bedziesz zadowolony i ja..i przy okazji po godzinach udzielisz mi lekcji ortografi. :)

Tomciooo
24-01-2010, 23:04
jezeli ty taki madry jestes to moze ja cie zatrudnie,dam ci 6zł brutto na godzine i wtedy bede mogl obnizyc stawki o 100%.inwestorzy beda zadowoleni,ty bedziesz zadowolony i ja..i przy okazji po godzinach udzielisz mi lekcji ortografi. :)

Ok, ja się u Ciebie zatrudnie za 6zł za godzinę, a Ty mi wtedy ułożysz kostkę i obniżysz stawkę o 100% - czyli za darmo...... Od kiedy zaczynamy ??? :)
Co do ortografii to miałeś możliwość nauczenia się w szkole, no chyba, że do szkoły nie chodziłeś, bo z matematyką u Ciebie też ciężko.

k***a*z
25-01-2010, 07:28
W Strzegomiu biorą za 1m2 bruku 50-70zł , część ekip rozlicza się tak : 50%/50% właściciel/układacze lub 30%/70% i w tych ekipach ludzie najczęściej chcą pracować , bo w "zł" to wychodzi około 35zł za 1m2 na rękę układacza .

stein
26-01-2010, 23:16
nikt tu sie nie madrzy ale niestety taka jest prawda.kostka brukowa to nie gladz czy malowanie poddasza,poruwnajmy tylko pana x który kładzie plytki z tego co sie orientuje to cena materiału =cena robocizny a wiec płytki w cenie 30 zl za metr ułozy nam za 30zł i ten fachowiec x to se kupi grzebień do kleju,mieszadło wiaderko i maszynke do płytek i to jest jego inwestycja w sprzętCjesli mu sie wiertarka spali czy meszadło to kupi drugie za 400zl a jesli mi sie koparka zepsuje to odrazu rozmawiamy o tysiacach,kto ma ten wie) i siada w swoje auto osobowe i robi fuchy.i jak to by mialo wygladac...połozenie metra glazury do wykorytowania metra,zrobienie podbudowy metr,zageszczenie,ułozenie,i znowu zageszczenie.a nawiasem muwiac to tu jest taka sama sytuacja bo jesli znajdziemy dobrego fachowca i zapłacimy odpowiednio to tak nam połozy te płytki ze kazdy bedzie sie zachwycal łazienką a zona bedzie godzinami lezała w wannie i patrzyła na sciany :)
Zgadzam się w 100%

maciosik
16-02-2010, 23:13
Koszt robocizny czyli podbudowa krawezniki kostka okolo 35-38 zlm2 w zaleznosci od ilosci kostki w gre wchodza wzorki wszelkiego typu Podkarpacie

wwp13
01-03-2010, 17:24
a ile kosztuje ułożenie schodów w ogrodzie około 10 stopni

juuurek
10-03-2010, 11:10
Wszystko zależy z jakiego materiału mają być wykonane te schody z granitu czy z kostki betonowej i palisad Nie ma żadnych konkretnych informacji jakie wymiary stopni i jaka szerokość schodów ciężko wyliczyć w "ciemno "

Laschlo
10-03-2010, 12:09
Kostka granitowa+obrzeża też z kostki oferty 60-70złm2+obrzeża 10złmb.

koles64
12-03-2010, 19:42
koszt ułożenia kostki kolorowej 8cm i tonażu 40t z odprowadzeniem wody z 5ciu rynien z komp materiałem 350m2 firma wyceniła u mnie 120zł za 1m2 . myślę że to cena przystępna

plakat
23-03-2010, 20:45
Mam firmę i układamy kostkę brukową na terenie śląska.
Nie wyobrażam sobie że komuś może się opłacać układanie betonowej kostki wraz z wykonaniem podbudowy po 35zł/m2???
Ludzie jeśli firma jest zarejestrowana płaci zusy i podatki nie zatrudnia na czarno i ma pojęcie o brukowaniu to to nie może kosztować 30-35zł chyba że w grę wchodzi 10000m2!!!
Moim zdaniem szanujący się wykonawcy mający doświadczenie i pojęcie o robocie skasują ok 45zł za metr co jest absolutnym minimum opłacalności.

Chyba że komuś wystarczy 20cm podbudowy zagęszczonej 60kg płytą z castoramy.

la_catalina
28-03-2010, 00:01
ile powinno kosztować ułożenie 30m2 kostki betonowej wraz z materiałem? (podjazd pod garaż)
mi krzyknięto 4700 - wydaje mi się spro...

brukarz
28-03-2010, 13:20
Jeżeli materiał z górnej półki i porządnie zgodnie z zasadami robione oraz z vat.to ta cena jet całkiem normalna.

twister718
31-03-2010, 13:15
Robocizna
25zl/m2 do 30zl/m2 zaleznie od wielkosci kostki (wykorytowanie, nawiezienie podsypki ulozenie kostki na gotowo)
5zl/mb obrzeze 6 grubosci
7zl/mb obrzeze 8 grubosci
10zl/mb kraweznika

Material z bardzo dobrych jakosciowo firm i znanych na ryknu krajowym
od 40zl/m2 kostka



[ moderowano - reklama ]

twister718
12-04-2010, 16:13
Mam pytanie do zorientowanych. otrzymalem propozycje ulozenia kostki granitowej, ja mialem kupic caly material, poprostu kompleksowo, mialem wszystko przeliczyc i podac cene inwestorowi. inwestor zaznaczyl ze ma byc porzadnie zrobione. obdzwonilem producentow kostki granitowej, znalazlem kostke 1 gatunku, o dosc regularnych ksztaltach zeby nie bylo problemu z ukladaniem i kombinowaniem(8x11), znalazlem dojscie do tlucznia, maczki do zafugowania kostki, na materiale w tej ilosci nawet mialem pewne upusty, w sumie calego materialu by przyjechalo 75 ton (trzy kursy po 25 ton), cene robocizny tez nie podalem wygurowanej (50zl/m2), obliczylem wszystko uczciwie nie dodajac zadnych naddatkow dla siebie, jedynie nie dogadalem sie z klientem odnosnie tego jakie maja byc krawezniki, dlatego do ogolnej sumy dolozylem 1000 zl bo nie orientowalem sie ile beda kosztowaly granitowe (poprostu nie chcialbym przy rozliczeniu dokladac z wlasnej kieszeni) i podalem cene inwestorowi i zgadnijcie co on mi na to: ZA DROGO, konkurencja podobno zrobi mu to za 30 zl mniej na kazdym metrze niz ja mu powiedzialem.
Jesli ktos sie orientuje to poprosil bym odpowiedz na pytanko: NA CZYM ONI AZ TYLE PIENIEDZY ZAOSZCZEDZILI? NA JAKOSCI SUROWCA CZY JAKOS INACZEJ OSLABIAJAC COS INNEGO?
Pozdrawiam

brukarz
13-04-2010, 22:05
Daj se spokój z tym klientem, niech mu kładą partacze za 30 zł.Oni układają na sucho na podsypce piaskowo-cementowej,i tym samym zasypują,nawet za bardzo nie korytują,potem zwilzają wodą i po robocie,za kilka lat się rosypie.W ten sposób mozna za 30 zł robic,bez wzorów jak leci.Pożadne układanie kostki granitowej kosztuje od 60 zł.m2 do tego krawężniki 20 zł. za mb.

twister718
14-04-2010, 19:35
Powiem Ci Kolego ze odpuscilem to zlecenie poniewaz nie jestem w stanie zejsc do tej ceny co oni mu zaproponowali a nie oslabiac materialu czy podbudowy a tym bardziej ze to mial byc caly podjazd do domu gdzie beda jezdzily auta i to nie tylko osobowe bo i dostawcze, a pewnie raz w roku jakas ciezarowka z jakims opalem napewno tez tam wjedzie. Co do podsypki piaskowo-cementowej to nic nie mam, jesli jest ona dosc grubo polozona, bo nie kazdy klient mial az tyle pieniedzy zeby inwestowac w kruszywo, bo nikomu kasa nie leci z nieba. (a jestem z centralnej polski i koszta transportu i kruszywa jednak jakies sa) wiec nadrabialo sie brak kruszywa glebszym korytowaniem i danie solidniejszej podbudowy. jak narazie nie bylo zadnych zastrzezen, nawet u siebie mam w ten sposob polozona kostke brukowa i nic sie nie dzieje juz 7 rok.
Pozdrawiam

supernova
25-04-2010, 13:01
Właśnie u mnie robią (Warszawa):
- podjazd ok 100 m2 : 55 pln za 1 m2 kostki holland, moja kostka, reszta, czyli: gruz na podbudowę, piach i cement na chudy beton jego. W tej cenie też położenie obrzeży przy podjeździe
-alejki z płyt betonowych 50x50x7: 25 pln/m2, materiały jak wyżej, obrzeża w cenie
-opaska z obrzeży: 12 pln za mb
-kostka granitowa 4x6: 75pln/m2, materiały jak wyżej, obrzeża w cenie
Pzdr.

mateoosh
27-04-2010, 14:41
u mnie metr z kostki nova-granit [usunięto reklamę] - 120 pln z materialem na gotowo (all inclusive - krawezniki, transporty, duperele)

twister718
30-04-2010, 07:21
Nawiazuje do swojej wczesniejszej wypowiedzi :) tamta tania ekipa wystawila goscia do wiatru i wydzwania do mnie zebym mu wykonal to zlecenia. widac tanio nie zawsze znaczy solidnie:)

artfilka
10-05-2010, 00:48
witam
Mam pytania:
Jak kształtują się ceny ułożenia m2 kostki brukowej Uni Stone? (kostkę mam)
Czy korytowanie to dodatkowa czynność płatna z m2
Ile potrzeba piachu, cementu na powierzchnię 22m2?

Firma ułożyła mi kostkę za 30zł m2 ale dolicza mi korytowanie 30zł m2, cement i piach.
Mam wątpliwości co do ilości cementu i piachu.

urbk
11-05-2010, 09:09
U mnie - metr biezacy kraweznika-obrzeza 8 zl, polkola po 10zl. Metr kostki 30 zl - wszystko z podbudowa na gotowo. Fachowiec sprawdzony, wyszlo super. Zgorzelec, dolnoslaskie

michalp
14-05-2010, 11:09
Ja mam następującą wycenę:
- do zrobienia 200 m2 kstki libet picolla, ok. 150 mb obrzeży kolorowych.
Za położenie, materiał, obrzeża i generalnie wszystko - wychodzi niemal 140 zł za m2.

Moim zdaniem to dużo. Sama picolla kosztuje 60 zł za m2, a więc 80 zł to robocizka, podsypka, krawężniki...

Szukać taniej?

Michał

Senser
16-05-2010, 14:12
A ja natomiast zastanawiam się nad wykonaniem tarasu z systemowych rozwiązań kostki brukowej.
Blisko mi do Semmelrocka Bradston (ale nie jestem na razie ortodoksem).
W tarasie mam schody z dwóch stron + kwietnik "w podłodze" okrągły o średnicy ok. 2,5 m.
Podłoga na wysokości ok. 80 cm na gruntem lokalnym.
Od gruntu do podłogi murek "systemowy".
Poszukuje kosztów samej robocizny (również opcja robota + kostka):
1. Ile za wykonanie schodów - łącznie ok 7 mb
2. Ile za wykonanie kwietnika w podłodze z kostki rozetowej po obwodzie - fi 2,5 m
3. Ile za wykonanie "podłogi" - pow. ok 52 m2

Miejsce wykonania (http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=musu%C5%82y&sll=52.025459,19.204102&sspn=7.126902,14.128418&ie=UTF8&hq=&hnear=Musu%C5%82y,+Grodziski,+Mazowieckie&t=h&z=13)

twister718
17-05-2010, 13:55
SENSER
schodzy sa liczone za kazdy podest oblicza sie jego metraz i mnozy przez robocizne kostki, jesli chodzi o taras i kwietnik, to jesli kostka jest grobniutka na tarasie to 30 zl/m2 a jesli wielkosciowo mniej wiecej jak kostka typu nostalit to cena wynosi 25zl/m2 a kwietnik to juz powstaje samoczynnie i jest wliczony w cene tarasu poniewaz jesli dobrze zrozumialem opis to przy ukladaniu tarasu trzeba zostawic "dziure" bez kostki i ja pozniej obrobic. ale to wszystko by trzeba bylo tez zobaczyc poniewaz nie wiem jaka to jest kostka rozetowa a w internecie tez nic nie ma pod ta nazwa. ale koszty nie powinny odbiegac od tych podanych, niektorzy wykonawcy podaja cene nawet 18 zl/m2 ale pozniej doliczaja za wzorki, docinki i takie inne udziwnienia i wychodzi potezna suma za metr.
pozdrawiam

twister718
17-05-2010, 14:07
MICHALP
kostka okolo 60 zl, jesli podsypka cementowo piaskowa to okolo10 zl (to juz podaje cena jak by na 1m2 sypac worek cementu wiec jesli ktos nie dysponuje tluczniem to i tak potezna dawka cementu) robocizna 30zl/m2. 150 kraweznikow z drozszych firm kraweznik jest po okolo 16zl ale da sie kupic nawet taniej okolo 12zl i to w kolorze wiec na metrze material obrzeza i polozenie zalozmy ze 15zl. wiec mniej wiecej 115zl dodajmy 5 zl na metrze ekstra za nieprzewidziane jakies komplikacje to mamy 120zl wiec 20 zl/m2 wyszlo z nieba. chyba ze tam jakies konkretne podsypki ida, moze jakis teran bagnisty ze trzeba pakowac tlucznia od groma. ceny podawalem takie z glowy srednio wyliczane, jak by ktos to skrupulatniej policzyl to pewnie by to taniej jeszcze wyszlo. popros o szczegolowa wycene a sam sie polapiesz co jest nie tak, ale miej na uwadze ze kilka grosikow wykonawca wezmie za swoj stracony czas i za tel ze to zalatwial wszystko i ganial za towarem a ty np sobie odpoczywales, ale napewno nie bedzie to 20zl/m2
pozdrawiam

marooo83
02-06-2010, 00:11
mam pytanie do fachowca ile moze mnie koszowac robocizna za ułozenie kostki brukowej 5,5m na okolo pomnika na cmentarzu bez krawerznika??????????

piotr_kw
07-06-2010, 15:16
u mnie metr z kostki nova-granit (http://www.dobrakostka.pl/realizacje/galeria_katalog_34_35.html) - 120 pln z materialem na gotowo (all inclusive - krawezniki, transporty, duperele)

Witam,

A kto Tobie układał?

Pozdrawiam,
Piotr

twister718
14-06-2010, 18:52
marooo83, jesli chodzi o to zlecenie to powinno byc taniej niz 25zl/m2 bo tam przeciez nie kopiesz w glab, nie robisz podbudowy solidnej, na twoim miejscu bym wyrownal teren, dal z 5 cm podsypki cementowo piaskowej, udeptal to nogami(bo na cmentarzu nie bedziesz jezdzil zageszczarka), potem znow wyrownal to podloze sciagajac jakas deska nierownosci i sam to ulozyl, satysfakcja gwarantowana ze samemu sie to zrobilo, a na cmentarzu nic ci tam nie bedzie po tym jezdzilo, jedynie raz do roku wiecej ludzi pochodzi po tym, raz na jakis czas ktos odwiedzi grob, ale to w zupelnosci wystarczy, smialo mozesz tez uzyc kostke grubosci 4 cm, mialem jedno takie zlecenie ale to poprostu po znajomosci kilka lat temu i wszystko do tej pory sie trzyma.
pozdrawiam

Wirecki
27-06-2010, 13:36
Podnoszę temat. Jak teraz kształtują sie ceny na ułożenie kostki granitowej?
Szukam wykonawcy okolice Tychy, MIkołów.

Czy pod granitową daje się zwykły piasek?

Darpiot
27-06-2010, 23:25
Po negocjacjach ustalono (robocizna + materiał wykonawcy):
- wybranie ziemi ok. 40cm
- podbudowa tłuczeń, kliniec, pospółka, piasek, cement
- zagęszczenie
- kostka NOSTALIT w kolorze (czerwony, grafit, żółty)
- ok. 20m palisady
- wszelkie potrzebne obrzeża pod kolor które będą niezbędne i których konieczność zastosowania wyniknie w trakcie prac
- kratka + studzienka na końcu podjazdu z odprowadzeniem wody rurą (20m rury fi 160)
- ułożenie kostki zgodnie z wzorem przygotowanym i przedstawionym wykonawcy

Całośc 115zł m2 (w tym obrzeża i palisady). Ogółem 215m2, termin rozpoczęcia prac koniec września br.

Małosia*1
18-07-2010, 12:45
Witam,
szukam sprawdzonej ekipy na ułożenie kostki granitowej na pow. ok. 30m2 w okolicy Pyrzyc (zachodniopomorskie).
Raz już robiłam podwórze kamieniem polnym łączonym z kostką granitową i "fachowcy" tak się popisali, że po trzech latach muszę robić wszystko na nowo .

zbigor
20-07-2010, 16:24
Witam
Planuję położenie w przyszłym roku kostki i chciałbym się zorientować ile mnie to wyniesie.
Załozenia są następujące.
Okolice Warszawy, zjazd z drogi asfaltowej do kilku nowobudowanych domów.
wymiary 6x 100m z czego środek 4 m na droge a po bokach chodniki po 1 m.
Po drodze będą jeździły samochody do obsługi posesji czyli śmieciarki, wozy asenizacyjne, ewentualne dostawy materiałów do kolejnych domów itp wiec musi być odpowiednia wytrzymałość.
W tej chwili teren to zwykłe pole uprawne na którym rośnie przysłowiowa kapusta jesli ma to jakieś znaczenie. Nie ma tam żadnych utrudnień typu kamienie gruz itp.
Interesuje mnie opcja "na gotowo"z najtańszego materiału. Najtańszy ale taki który spełni wymagania jakościowe, wytrzymałościowe bo oczekuję 5 lat pisemnej gwarancji na usługę i materiał. Kolorystyka czy kształty wzory mają drugorzędne znaczenie.
Prosze o określenie ile powinienem zapłacić za taką usługę na dzień dzisiejszy. Narazie niezbyt interesuje mnie szczegółowa oferta bo jestem dopiero na etapie rozpoznawania tematu i nie za bardzo się orientuję w detalach.

czaja454
01-08-2010, 14:56
Witam

Chciałbym podłączyć się pod temat i dowiedzieć następujących rzeczy.
Chce zrobić utwardzony dojazd od bramy do domu (długości ok.60m) + placyk na 2 osobowe auta (wymiary ok. 5x8m. napisałem około gdyż nie wiem ile potrzeba miejsca na 2 miejsca parkingowe dla aut ustawianych pod skosem). Materiałem będzie kostka brukowa jak na poniższym zdjęciu:
http://a.imageshack.us/img571/2299/kostkaparkingowa.th.jpg (http://img571.imageshack.us/i/kostkaparkingowa.jpg/)
Na materiale chciałbym przyoszczędzić i pomyślałem że dojazd to będą 2 równoległe ścieżki., szerokości krótszego boku (40cm).
Czy to rozwiązanie jakoś wpłynie na cenę ułożenia kostki? Czy może lepiej zrobić jednolity pas szerokości 2-3 metrów? Ile to moze wyjść metrów kwadratowych do ułożenia?
Interesuje mnie cena kompleksowej usługi - zarówno z materiałem jak i bez materiału.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc
pozdrawiam
Piotrek

m.trybulec
31-08-2010, 15:46
Witam

Chciałbym podłączyć się pod temat i dowiedzieć następujących rzeczy.
Chce zrobić utwardzony dojazd od bramy do domu (długości ok.60m) + placyk na 2 osobowe auta (wymiary ok. 5x8m. napisałem około gdyż nie wiem ile potrzeba miejsca na 2 miejsca parkingowe dla aut ustawianych pod skosem). Materiałem będzie kostka brukowa jak na poniższym zdjęciu:
http://a.imageshack.us/img571/2299/kostkaparkingowa.th.jpg (http://img571.imageshack.us/i/kostkaparkingowa.jpg/)
Na materiale chciałbym przyoszczędzić i pomyślałem że dojazd to będą 2 równoległe ścieżki., szerokości krótszego boku (40cm).
Czy to rozwiązanie jakoś wpłynie na cenę ułożenia kostki? Czy może lepiej zrobić jednolity pas szerokości 2-3 metrów? Ile to moze wyjść metrów kwadratowych do ułożenia?
Interesuje mnie cena kompleksowej usługi - zarówno z materiałem jak i bez materiału.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc
pozdrawiam
Piotrek

Fachowiec z firmy Libet zwrócił mi uwagę, że wykonanie dwóch pasów kostki o szerokości 40 cm nie musi być tańsze od całego pasa szerokości 2-3 m. A to dlatego, że każdy pas z obu stron trzeba będzie obrzegować. Inaczej kostka podczas eksploatacji rozsypie się na boki. Zamiast 2 trzeba będzie zrobić 4. Trzeba przekalkulować z wykonawcą obie opcje.

grave
09-02-2011, 14:09
150zł/m za kompleksowe położenie kostki Libet Piccola to chyba za dużó???

ana-76
10-02-2011, 19:19
na wiosne chcemy zrobić podjazd i alejki (ok 150-180m2) plus ogrodzenie od frontu (24m) wszystko w systemie semmerlock. z jakim kosztem za m2 mam się liczyć. Chodzi mi o cenę 'na gotowo' z materiałum lub bez ?

Mixer4all
13-02-2011, 17:49
150zł/m za kompleksowe położenie kostki Libet Piccola to chyba za dużó???

Cena KOSMOS :D

U mnie za taką samą kostkę wołają 100-120zl m2 (wliczone obrzeza).

twister718
14-02-2011, 16:47
robocizna netto 25zl/m2 kostka betonowa (brukowa), granitowa w zaleznosci od gabarytow od 50 do 65zl/m2 , obrzeze 5zl/mb a kraweznik 10zl/mb

firma prosperuje kilka lat i moze sie poszczycic ciekawa galeria wykonanych zlecen, zainteresowanych zapraszam na prywatna wiad

pozdrawiam

KrisBud
02-03-2011, 10:28
W całości zgadzam sie z kolegą glaz-bruk
co do ceny ,nikt kto się na tym zna nie ustali ceny przez internet ani telefon nie od dziś wiadomo co można wykopać w koło domu gdzie kostka ma być położona jesli czysta ziemia to ok, ale co jeśli cały teren zasypany gruzem a tanie brygady bawią sie szpadelkami, z pewnych kosztów niestety nie da się uciec za jakosć trzeba zapłacić.
Raz zgodziłem się na poprawki po innej firmie której już po roku nie było na rynku i więcej tego nie zrobie, taniej i szybciej by mnie wyniosło gdybym wszystko przygotował i położył od nowa Naprawde nie sugerujcie się ceną podawaną w ogłoszeniach fachowiec zawsze przyjedzie zobaczy jaki zakres prac jest do wykonania i wtedy poda cenę
Powodzenia w szukaniu wykonawców

BORNUS
11-03-2011, 10:55
Witam ,

właśnie stoję przed problemem ułożenia kostki betonowej , podwórko czyli od bramy do garażu , oraz jeden osobny podjazd dla auta , oraz dwa małe chodniki , razem jakieś 150 m2.Myślałem że będę to robił sam , niby na pierwszy rzut oka nie wydaje się to jakoś bardzo skomplikowane.Praktycznie sam chatę wybudowałem więc lewych rąk nie mam. Ale mam pewne obawy , bo tak , samemu układanie kostki zajmie mi pewno sporo czasu. Dodatkowo muszę zamówić koparkę bo mam wysypany tłuczeń z cegieł i kamieni po którym obecnie jeżdzę , tylko że leży on juz 5 lat i trochę pokrył się ziemią , no i jest ciut za wysoko w niektórych miejscach tak że ledwo zmieści się 10cm piachu. Dodatkowo dochodzi kwestia spadków , wytyczenia tras pod krawężniki , i inne jakieś dla mnie nieznane pewnie elementy do wykonania które potem okażą się bez doświadczenia nie do przeskoczenia. Jeszcze jedno , dochodzi kwesta czasu w którym będę musiał parkować przed swoją posesją zanim zakończę prace. Nie wiem co robić , czy sypnąć trochę drobniutkiego tłucznia na to wszystko zagęścić , i potem piach i kłaść samemu kostkę?. Czy może zamówić firmę i koparkę aby to wszystko wybrać i od nowa zrobić podbudowę. Cholerka kasy nie mam wiele , ale muszę coś zrobić z podwórkiem bo jak deszcz popada to łażę po błocie.

Maja G.
31-03-2011, 11:27
Przeczytałam cały temat i trochę mina mi zrzedła ;) Wygląda na to, że powinnam jeszcze z pięć razy dobierać kredyt, moooże starczyłoby na wykończeniówkę. No ale konkret: szukam brukarza, który podejmie się ułożenia kostki w Chrząstawie Wielkiej, ok. 70-100m2 , kostka betonowa płukana, czyli z taką fakturką granitową. Na razie szukam kostki w logicznej cenie, Libet piccola masakrycznie drogo wychodzi - pytałam w 2 miejscach - ponad 80 zl/m2 ( brutto ).

grave
01-04-2011, 12:32
w Libecie do końca marca była promocja -30%
ja za swoją Piccolę płaciłem 57zł.m2, kostka juz ułożona, sama robocizna+materiał(piach/cement) wyszło mi 60zł/m

Maja G.
04-04-2011, 13:54
to fantastycznie, że 1.04 o tym piszesz

grave
04-04-2011, 15:03
nie bardzo rozumiem, co data ma tu wspólnego? takie koszty poniosłem na serio :eek:

kurt76
05-04-2011, 11:33
wykorytowanie, podsypka z suchego betonu, 225 m2 kostki nostalit, 140 mb kraweznika, zrobienie klomba, splanowanie i rozrzucenie 160 t czarnoziemu, wkopanie rury od wody i od szamba, posprzatanie smieci..... 14 tys zl

materialy... 15 tys zl

kostka kupiona tanio, robocizna tez raczej tanio..... droga zabawa....

Gregsos
05-05-2011, 08:48
Chcę ułożyć 70m podjazdu w okolicach Bochni. Wykonawca określił cenę na 9 tys zł. Co WY na to? Może polecicie jakąś firmę realizującą zamówienia w tym rejonie.
Cena zawiera wszystko - wykonanie, podbudowa podłoża, krawężniki i kostkę libet classic krakowska. Proszę więc na namiary na wykonawcę i czy polecicie jakąś kostkę, może tańszą a sprawdzającą się w użytkowaniu. A i u mnie na podjeździe jest glina, czy to wymaga szczególnej podbudowy? Jaką gwarancje na wykonanie usługi dają Wam wykonawcy - ile lat?

shrekus
08-05-2011, 00:54
Witam,

Szukam ekipy z okolic Białegostoku. Do zrobienia podjazd ok 130m2 Materiał Libet ELEGANTE piccola. Ewentualnie może ktoś wie, jaki może być przybliżony koszt za m2 (cena kostki ok 84zł/m2).
Będę wdzięczny za informacje.

marianekk
15-05-2011, 19:40
szukam ekipy brukarskiej do wykonania podjazdu przed garażem ok 200m z kostki brukowej w starych babicach
Dokładnej i godnej polecenia dzięki i jaka jest cena za m2 samej robocizny

Gingeros
23-05-2011, 22:42
Takie bzdety jak niektórzy piszą w tym temacie to ręce opadają jeżeli wybierzecie super taniego wykonawcę to na tym stracicie. Jeżeli ktoś pisze że na 100m2 wystarcza tona cementu i wywrotka piachu tj 8m3 to powodzenia a to jest mniej więcej 10 zł do 1m2. Minim 30zł kostka od 45zł robocizna od 35zł. Ludzie pytajcie się co wykonawca daje pod kostkę 10 cm piachu to za mało , wystarczy wejść na byle jaką stronę firmy produkującej kostkę i zobaczyć w poradach ile powinno być towaru pod kostką.
Granit to inny temat tu ceny układania są zupełnie inne 9-11 od 60zł 4-6 od 100 w łuczki, proste układanie ciut tańsze oczywiście wszystko zależy od kostki, jeżeli myślicie że zamówicie najtańszą w Strzegomiu przez Alegro to powodzenia w jej układaniu
Pisałem jako właściciel firmy brukarskiej pozdrawiam [ moderowano - reklama ]


Tiaaa a Ty pewnie kostkę kupujesz z Włoch :) i mierzysz ją linijką :D:D Strzegom jest zagłębiem granitu :) a to że normalnie Klient kupi taniej i da Ci mniej zarobić to od razu kostka zła :D:D jak to mawiają "złej baletnicy .... "nie chcesz nie rób w końcu wykonawców jest pełno jedni są cwani inni po prostu dobrzy :)

mandm7
14-06-2011, 16:32
Witam,
ja mam pytanie dotyczące ułożenia ścieżek i podjazdu z łupka granitowego.
Podjazd do domu jednorodzinnego więc pewnie ze dwa razy w roku wytrzymać powinien obciążenie samochodu z drewnem.
Chciałbym aby łupek zafugowany był zielonym mchem.
I teraz pytania.
Czy podbudowa wygląda tak samo jak w przypadku kostki granitowej?
Czy taki łupek w ogóle nadaje się na podjazd?
Czy omszała fuga nie zostanie zniszczona przez koła samochodu?
Czy cena robocizny jest wyższa/niższa w porównaniu do standardowej kostki granitowej?
Czy są jakieś szczególne wymagania przy kładzeniu nawierzchni z łupka granitowego?
pzdr.
Maciek

Pyrekcb
04-09-2011, 21:29
Widzicie sami jak myśmy się rozpisali jako ludzie co znają temat oraz jego wartość i piszemy o prawdzie to zamilkli inwestorzy obecnie magisterkowie szkół sobotnio niedzielnych czyli urzędasy którzy na wszystkim się znają a szczególnie na cenie w wykonawstwie budowlanym i za parę groszy chcieli by wybudować dom oraz go wykończyć i z tego kredytu żeby starczyło na kupno samochodu.

Ty budując dom pewnie chciałbyś zapłacić jak najwięcej.... :-)

JJ.
03-01-2012, 04:54
Panowie brukarze - jest robota. Pod Opolem. ok. 100 m2. Płasko, prosto. Złota jesień betonowa lub kostka granitowa - szara. Najlepiej całość z materiałem i robotą i sprzętem. Termin - późna wiosna 2012. Nie oczekuję cen poniżej waszych kosztów. Proszę pisac na priv.

PAMI&BRUK
07-01-2012, 17:35
Pami&bruk

oferujemy:

· kompleksowe usługi brukarskie:




- układanie kostki brukowej, granitu

- kamień naturalny

· zagospodarowanie przestrzenne

· prace ziemne

konkurancyjne ceny i wysoka jakość usług

doradztwo techniczne i wycena gratis!


Posiadamy doświadczenie w brukarstwie i ogrodnictwie


profesjonalne podejście do sprawy pozwala nam wykonać wszystkie roboty szybko, solidnie i terminowo.


Zapewniamy 24-miesięczną gwarancję na wykonane przez nas usługi

do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ostateczną cenę ustalamy po oględzinach terenu.





Kontakt
michał - 510 904 740
paweł - 517 314 397

krzysiek22
02-02-2012, 14:39
Witam,
Mam pytanie dotyczące ułożenia około 140m2 kostki (Libet Nostalit). Jakie są obecnie ceny w okolicach Warszawy bo wyceny mam bardzo róźne. Do ułożenia podjazd, trochę ścieżek, koło pod altanę.
Narazie mam wyceny od trzech firm, niesprawdzałem ich poprzednich prac i dlatego nie chciałbym się sugerować jedynie ceną, więc jak ma ktoś godną polecenia i przystępną cenowo firmę z okolic Warszawy to proszę o namiar.

podajcegłę
18-11-2012, 19:27
Panowie brukarze - jest robota. Pod Opolem. ok. 100 m2. Płasko, prosto. Złota jesień betonowa lub kostka granitowa - szara. Najlepiej całość z materiałem i robotą i sprzętem. Termin - późna wiosna 2012. Nie oczekuję cen poniżej waszych kosztów. Proszę pisac na priv.

Witam, już jest późna jesień, a ja właśnie poszukuję dobrego niedrogiego brukarza (opolszczyzna):wiggle:
Czy dostanę jakieś namiary ?

twister718
30-01-2013, 10:49
Witam

Poszukujacych brukarzy zapraszam do kontaktu :-)

Pozdrawiam
Polakowski Kamil

iwett27
01-02-2013, 18:44
Witam

Poszukujacych brukarzy zapraszam do kontaktu :-)

Pozdrawiam
Polakowski Kamil


Witam, poszukuje ekipy brukarskiej Wielkopolska okolice Poznania.
Prosze o kontakt
[email protected]

ekipabrukarska
02-02-2013, 22:35
Witam, poszukuje ekipy brukarskiej Wielkopolska okolice Poznania.
Prosze o kontakt
[email protected]

Witam
Myślę, że mogę pomóc w znalezieniu brukarzy w okolicach Poznania.
Zapraszam na ekipabrukarska.pl (http://ekipabrukarska.pl)

brukarz dwr
08-04-2013, 20:32
Witam, tak se czytam od początku forum i włos mi się jeży, np. 5 zł za obrzeże, albo 25 zł za mkw kostki, masakra, albo 90 zł za ułożenie kostki z podbudową ( chyba na samym piachu, no 5 cm kamienia i młotkiem gumowym ubijane). ludzie inwestorzy, chcecie tanio rozumiem, ale jeśli jest tanio to jest tak że gwarancja się kończy a w kostce robią się koleiny i zapada się tu i tam nawet tak gdzie samochody nie jeżdżą. Robiłem już poprawki po innych niby brukarzach i wiem jak tanio jest robione. Powiem wam jako fachowiec który się częściowo i na własnych błędach i cudzych nauczył co jest źle a jak powinno być. Ja robię tak: zawsze robię stabilizację cementowo-piaskową, jeśli jest glina to stabilizacje robię betonową z betoniarni taką do B5, kliniec niesort daje w zależności jakie będą jeździć samochody pod osobowe 15 cm frakcja do 0,32, pod ciężarowe min 30 cm frakcja do 0,64 a na wierzch 10 cm do 0,32, potem mączka granitowa ( żaden piasek, chyba że na przemysłówce to podsypka cementowo-piaskowa) potem kostka, wszystko zagęszczane warstwowo i w tedy mogę spać spokojnie i bez stresów. ceny min. 120 zł ze zwykłą kostką przemysłową, kostkę mam po 30% taniej niż producenci mają w katalogach, np. kostkę Holland (prostokąt) gr 8 cm szara libet, Kaczmarek mam po 25 zł. niestety czasem inwestor chce zaoszczędzić np. 1000 zł na kamieniu bo wydaje mu się że tak dużo nie trzeba dawać kamienia, a potem wszystko się mści, brukarz se reputacje psuję, inwestor się wścieka i rozgłasza że firma do d..y, a to wszystko przez głupie 1000 zł, jeśli kogoś stać wywalić np. 35 tysięcy to co mu po tym tysiącu, a jeśli nie ma więcej to niech zrobi se z tańszej kostki, albo się dogada z firmą że np. dopłaci za miesiąc czy dwa ( ale przed robotą takie ustalenia).jeśli jest dużo docinek bo dużo wzorów, łuków to za docinki biorę 15 zł mb. obrzeza 15 zł mb, palisada 35 zł mb. krawężnik drogowy 25 zł mb. kostka samo ułożenie od 35 zł mkw. piccolo 45 zł,a granit ułożenie 80 zł mkw. granit z materiałem 180 -200 zł mkw. i to są ceny z średniej półki moim zdaniem, są firmy co biorą więcej. Jak na razie nie narzekam na brak roboty, aby tak dalej, a brukarstwo prowadzę już ponad 10 lat. Pozdrawiam wszystkich i brukarze szanujcie się bo to naprawdę naj cięższa robota budowlana, dzień w dzień tony przerzucane ręcznie. :)

andrzej763
13-04-2013, 15:44
brukarz dwr położenie kostki 35złm2 ale plus obrzeża i inne sprawy.Pytam się bo mam wykorytowany i utwardzony grysem z rakcji mieszanej podjazd , ile kosztuje położenie samej kostki na gotowo z wykończeniami

brukarz dwr
15-04-2013, 14:37
tak andrzej763, plus obrzeża i inne sprawy jak wyżej, a jeśli jest wykorytowane i utwardzone kamieniem to samo położenie od 20 zł za mkw w zależności od kostki, np z kostki piccola to od 30 zł mkw.

michalek77
21-04-2013, 21:07
szukam godnych polecenia wykonawców z okolic Grójca (woj. mazowieckie)- planuje ułożenie kostki brukowej na podwórku-ok. 250 metrów kwadratowych, a także interesuje mnie utwardzenie drogi dojazdowej- ok. 160 m długości- w grę wchodzi kostka, beton lub tłuczeń- do rozważenia.

dab
08-05-2013, 22:49
Witam, tak se czytam od początku forum i włos mi się jeży,

Witam,
jestem z Wroclawia. Czy podjalby sie Pan wykonania u mnie tarasu w ogrodzie ok 7m2 z kostki brukowej libet? Mala robota, jednodniowa, moze znallazlby pan jakas luke w grafiku?
pozdrawiam

zieli
16-05-2013, 10:01
poszukuje brukarza (ekipy) z okolic Bydgoszczy

brukarz dwr
30-05-2013, 20:51
witam,
chętnie bym się podjął wykonania, każdą ilość szanuję, ale dopiero gdzieś za dwa miesiące bo grafik mam bardzo napięty, a w dodatku ostatnio pogoda psuje terminy.
Pozdrawiam

Mila_Wroc
15-06-2013, 22:29
Ile moze mnie kosztowac ułozenie kostki granitowej 8/11
- za samo ułozenie + podbudowa,
na powierzchni około 100m2 do zrobienia.
bez wzorów, łuków i innych atrakcji.

Jakiej ceny robocizny + podbudowy za m2 powinnam się spodziewać by nie przepłacić niepotrzebnie?

(Wrocław)

KrisPL_
26-06-2013, 10:19
brukarz dwr przypominam, że cena robocizny może się znacznie różnic zależnie od regionu. Inne ceny są w Warszawie czy Wrocławiu, inne w "Pipidowie". U mnie w Lubuskiem (woj.) cena to 50 zł za robociznę m2. Za wzory nie płacę, za odwodnienie nie płacę, za koparkę nie płacę, a ekipa to czołówka.

S_Y_L_W_I_A
09-09-2013, 11:08
Ile moze mnie kosztowac ułozenie kostki granitowej 8/11
- za samo ułozenie + podbudowa,
na powierzchni około 100m2 do zrobienia.
bez wzorów, łuków i innych atrakcji.

Jakiej ceny robocizny + podbudowy za m2 powinnam się spodziewać by nie przepłacić niepotrzebnie?

(Wrocław)

Mi układała ekipa ze Strzegomia - kompleksowo biorą ok. 150 zł/m2, zrobili fachowo i o nic nie musiałam się martwić - najważniejsze że efekt zadawalający ;-) Godni polecenia, więc daję namiar na P. Marcina 606 412 422.

k***a*z
03-10-2013, 06:00
witam,
chętnie bym się podjął wykonania, każdą ilość szanuję, ale dopiero gdzieś za dwa miesiące bo grafik mam bardzo napięty, a w dodatku ostatnio pogoda psuje terminy.
Pozdrawiam

Witam kolegę , podjął byś się roboty (około 300m2) w rozliczeniu kostką granitowną ? lub innymi elementami z granitu ?

aghata
07-02-2014, 12:49
Od 100 do 140 z materiałem plus obrzeża - materiał plus robocizna 10mb. Łodzkie https://monster.biz.pl

ashtare
10-05-2014, 18:30
Hej,
ja również mogę potwierdzić takie ceny jak podała aghata.

U mnie krzyknęli 100 zł / m2 z materiałem i wszystkim innym plus oczywiście obrzeża 10zł / mb. Szukałam czy to tanio czy drogo, ale widzę że normalnie jak na sprawdzoną firmę w okolic Warszawy :)

..wiadomo warszawka zazwyczaj robi swoje przy wycenie - a tu proszę. Nawet jestem miło zaskoczona.

End_riu
07-06-2014, 22:38
@ashtare nie da się zrobić tego w tych pieniądzach.
W mojej okolicy jest to stawka dla najtańszych kostek i to nawet czasem nie. A mamy najtańsze materiały w kraju. Zarówno kruszywa (otaczają nas kopalnie) jak również kostkę, którą również tutaj produkują.
Stówka nawet nie pokryje kosztów materiałów, a gdzie robocizna? Chyba, że przyjadą wysypią 5cm piachu i położą kostkę 10gatunku.
PS: Gwarancja do zamknięcia furtki :P

Już jeden user wspominał o magiku, który krzyknął 50zł za m2 plus kostka.

kipi
22-06-2014, 23:06
Układanie kostki w prostym kształcie bez łuków i innych cudów płaciłem 25 zł/m2, ustawianie obrzeży 10 zł/mb. Podbudowa była w mojej gestii tzn koparki :-)
Mowa oczywiście o samej robociźnie. Materiały były po mojej stronie.
Województwo mazowieckie, względnie blisko do Warszawki.

darek nie
17-08-2014, 12:43
Witam, czy jest możliwość ułożenia kostki na stary chodnik lub na ekokratke? jeżeli tak to w jaki sposób?

Kal_b_E
07-09-2014, 22:36
@darek nie: A dlaczego nie chcesz ściągnąć starej nawierzchni i zrobić to porządnie na podbudowie?

Co do pytań o ceny wykonania podjazdu, to polecam nasz kalkulator - http://kb.pl/przy-domu/podjazd-i-sciezki/ - za jednym razem można policzyć łączny koszt wraz z robotami ziemnymi, podbudową, krawężnikami itd.

oczko361
23-10-2014, 13:14
U nas za ułożenie kostki granitowej wraz z podbudową tłuczniowo, piaskowo, cementową we wrześniu 2014 wzieli 75zł/m2. Nic mnie nie obchodziło, zagęszczarka i koparka była na ich głowie, materiał sobie zamawiali a ja tylko jeździłem płacić. Nie doliczali sobie za wzorek, ani pasek z czarnej kostki wzdłuż ścieżek.

waldek1978
11-04-2015, 20:42
Jestem spod Oławy i właśnie planuję wykonanie bruku pod domem. Napisał Pan, że brukarze wzięli 75 zł za m2, a ja mam wycenę za całość z kostką ze średniej półki na 150 złza m2.

Czy Pana kostka dobrze się do dziś trzyma? Czy może się Pan podzielić telefonem do ekipy?

Pozdrawiam,
Waldek Rożek
tel. 607969550
[email protected]





U nas za ułożenie kostki granitowej wraz z podbudową tłuczniowo, piaskowo, cementową we wrześniu 2014 wzieli 75zł/m2. Nic mnie nie obchodziło, zagęszczarka i koparka była na ich głowie, materiał sobie zamawiali a ja tylko jeździłem płacić. Nie doliczali sobie za wzorek, ani pasek z czarnej kostki wzdłuż ścieżek.

Zdun Darek B
12-04-2015, 11:12
Czy 75 zł za metr to dużo ?

Jakie są realne stawki w okolicy Grodziska Mazowieckiego ?

zieli
12-04-2015, 17:47
Czy 75 zł za metr to dużo ?

Jakie są realne stawki w okolicy Grodziska Mazowieckiego ?

Ja pod koniec 2014r płaciłem 114zł/m2 z kostką beganit polbruk okolice Bydgoszczy.

przemono1
16-04-2015, 20:40
Zlecę 150 mkw kostki . Płońsk. [email protected]

Jerzy Sobik
18-04-2015, 15:36
Sam zajmuję się od dziesięciu lat brukarstwem i u mnie na obecną chwilę ceny robocizny wyglądają następująco:
kostka betonowa 25 zł m2
granit 8/11 50 zł m2
granit 4/5 65 zł m2
obrzeża 8 zł mb
Jeżeli chodzi o podbudowę to cena jest wliczona w m2 z tym że inwestor płaci za każdą godzinę koparki o ile jest potrzebna.

Witam mam pytnie ile kosztuje ułozenia wzoru na kostce brukowej za m2 np kostka pikolo i w srodku kwadrat lub cos w tym stylu

mateusz1985
03-05-2015, 17:50
witam , prowadze firme brukarska i moge sie wypowiedziec, region woj slaskie, cena zalezy tez duzo nie tylko od wybranego materialu ale tez rodzaju terenu i przewidywanych obciazen, ale przyjmujac ze ktos ma te okolo 200m2 , przewidywane max obciazenia to szambiarka i auto z weglem, i wmiare normalny teren ( nienormalny to wszystkie odcienie gliny i wysoko wody gruntowe) to ceny oczywiscie netto oscyluja od 100 zl do 150zl , granit 170- 200zl , obrzeza 30zl /mb palisada 100-120zl mb kraweznik najazdowy 60zl/mb to sa ceny kompleksowe , a sama robocizna od 50zl/m2 w gore, obrzeza 15zl/mb palisada 50zl/mb . Jak ktos wybiera najdrozsza kostke najdrozszego producenta to musi sie liczyc z tym ze zaplaci sporo.

Francisko
05-05-2015, 12:56
Ceny sa naprawde duże za układanie bruku... To trzeba przyznać.

CityMatic
05-05-2015, 13:18
Ceny sa naprawde duże za układanie bruku... To trzeba przyznać.
110 zł/m2 za Libet (robocizna plus materiał - cena z maja 2015 r.

natano
10-05-2015, 07:57
[QUOTE=mateusz1985;6852696]witam , prowadze firme brukarska i moge sie wypowiedziec, region woj slaskie, cena zalezy tez duzo nie tylko od wybranego materialu ale tez rodzaju terenu i przewidywanych obciazen, ale przyjmujac ze ktos ma te okolo 200m2 , przewidywane max obciazenia to szambiarka i auto z weglem, i wmiare normalny teren ( nienormalny to wszystkie odcienie gliny i wysoko wody gruntowe) to ceny oczywiscie netto oscyluja od 100 zl do 150zl , granit 170- 200zl , obrzeza 30zl /mb palisada 100-120zl mb kraweznik najazdowy 60zl/mb to sa ceny kompleksowe , a sama robocizna od 50zl/m2 w gore, obrzeza 15zl/mb palisada 50zl/mb . Jak ktos wybiera najdrozsza kostke najdrozszego producenta to musi sie liczyc z tym ze zaplaci sporo.[/QUOTE
Mam pytanie do Pana. Mam drogę wjazdowa na posesje o17mb, szer 5m utwardzona tylko gruzem . Chcę zrobic podjazd o szer 2m wylozony brukiem reszta kamienie. Brukiem chce zrobic tez drozke od bramki 8mb szer 1,2. Niestety dlugie terminy sa u nas brukarzy i wreszczie znalazlam firme, ktora to zrobi. Podjelam sie sama kupienia materialu,gdyz kupilam juz wczesniej bruk zwykla kostke a więc bruk 8-ka na podjazd a na drozke 4-ka, 5mb kraweznik drogowy-najazdowy, 50mb obrzeże,kamien,podsiewka. Sama robocizna wg tej firmy 1300 zl. Firma twierdzi, że pomimo gruzu muszą jeszcze to utwardzic. Czy ta cena za robocizne jest odpowiednia? Jest to mało metrow i firmy nie bardzo sa zainteresowane. Prosze o odpowiedz.

Olleo
22-05-2015, 09:16
Witam, tak se czytam od początku forum i włos mi się jeży, np. 5 zł za obrzeże, albo 25 zł za mkw kostki, masakra, albo 90 zł za ułożenie kostki z podbudową ( chyba na samym piachu, no 5 cm kamienia i młotkiem gumowym ubijane).
[...]
Ja robię tak: zawsze robię stabilizację cementowo-piaskową, jeśli jest glina to stabilizacje robię betonową z betoniarni taką do B5, kliniec niesort daje w zależności jakie będą jeździć samochody pod osobowe 15 cm frakcja do 0,32, pod ciężarowe min 30 cm frakcja do 0,64 a na wierzch 10 cm do 0,32, potem mączka granitowa ( żaden piasek, chyba że na przemysłówce to podsypka cementowo-piaskowa) potem kostka, wszystko zagęszczane warstwowo i w tedy mogę spać spokojnie i bez stresów. ceny min. 120 zł ze zwykłą kostką przemysłową, kostkę mam po 30% taniej niż producenci mają w katalogach, np. kostkę Holland (prostokąt) gr 8 cm szara libet, Kaczmarek mam po 25 zł.

Heja Brukarz dwr. Mozesz mi wyjasnic te ceny? Dla Wroclawia (cena z transportem):

http://eko-logis.com.pl/sprzedaz-kruszyw-i-piachu/

44,28zl/tone kruszywa 0-32mm
39,36zl/tone mialu granitowego
Nie wiem, jaki piasek uzywasz do stabilizacji (nie znam sie, porownuje tylko ceny), ale powiedzmy pospolke = 25zl/tone

15cm kruszywa = ok. 13.28zl/m2
5cm mialu = ok. 4zl/m2
15cm (??) piasku z cementem (ile?) = 10zl? 12zl?

Razem niech bedzie nawet 30zl. U Ciebie cena min. 120zl z kostka za 25zl, czyli robocizna z podbudowa 95zł. Cytuje jeszcze raz Ciebie:

masakra, albo 90 zł za ułożenie kostki z podbudową ( chyba na samym piachu, no 5 cm kamienia i młotkiem gumowym ubijane).

Swoją drogą... robocizna 65zł/m2? Hmm... Srednia cena polozenia metra parkietu bez chemii 30zl (gruntowanie, klejenie, cyklinowanie, lakierowanie). Srednia cena polozenia posadzki z miksokreta z ulozeniem folii i styropianu bez materialow 14-15zł. Srednia cena klejenia plytek ceramicznych bez chemii 40zl. Ceni sie Pan, Panie Brukarzu dwr.

zbigor
22-05-2015, 09:46
Weż pod uwagę że przy bruku trzeba sie nazapier..... . Gdybyś musiał to co byś wolał za 40 zł robić? parkiety i glazury pod dachem i w ciepełku czy bruki na słońcu czy deszczu o zimnie nie wspominając? Ja wolę glazury. Układałem sobie schody gresem i układałem bruk pod altankę. Do bruku następnym razem wezmę brukarza. Szkoda mojego kręgosłupa i kolan . Poza tym sprzęt. Bez zagęszczarki a często w poważnych firmach cięzarówek i koparko ładowarek do korytowania , nie masz co zaczynać roboty.
Glazurę opitolisz sprzetem za 1000 zł z Castoramy. I będzie to wypas :) .

Olleo
22-05-2015, 10:20
Zbigor, spoko. Pije do tego, ze pan Brukarz dwr oburza sie na "niskie" ceny sugerujac, ze to na samym piasku i dobijane gumowym mlotkiem. Poki co widze, ze cena 80zl za robocizne z podbudowa i ukladaniem obrzezy, to srednia cena we Wroclawiu.

rübezahl
22-05-2015, 10:37
Heja Brukarz dwr. Mozesz mi wyjasnic te ceny? Dla Wroclawia (cena z transportem):

http://eko-logis.com.pl/sprzedaz-kruszyw-i-piachu/

44,28zl/tone kruszywa 0-32mm
39,36zl/tone mialu granitowego
Nie wiem, jaki piasek uzywasz do stabilizacji (nie znam sie, porownuje tylko ceny), ale powiedzmy pospolke = 25zl/tone

15cm kruszywa = ok. 13.28zl/m2
5cm mialu = ok. 4zl/m2
15cm (??) piasku z cementem (ile?) = 10zl? 12zl?

Razem niech bedzie nawet 30zl. U Ciebie cena min. 120zl z kostka za 25zl, czyli robocizna z podbudowa 95zł. Cytuje jeszcze raz Ciebie:


Swoją drogą... robocizna 65zł/m2? Hmm... Srednia cena polozenia metra parkietu bez chemii 30zl (gruntowanie, klejenie, cyklinowanie, lakierowanie). Srednia cena polozenia posadzki z miksokreta z ulozeniem folii i styropianu bez materialow 14-15zł. Srednia cena klejenia plytek ceramicznych bez chemii 40zl. Ceni sie Pan, Panie Brukarzu dwr.

Przecież nikt nie każe brac Ci tego wykonawcy - na pewno w pobliży jest jakiś p. Kaziu lub Rysiu, który zrobi to w cenie 10zł/m2, a może nawet taniej - trzeba mu tylko dostarczyc wszystkie wymagana materiały i zaopatrzyc go w sprzęt ręczny i mechaniczny - a to przecież mikrokoszty ;)
Można to także zrobic samemu, będzie jeszcze taniej. Znam jednego stomatologa z Wrocławia, który sam układał bruk na swojej działce, bo lubi i uważa, że zrobił to równie dobrze jak znani mu brukarze. Zakupił sobie małą spycharkę do korytowania (ale można łopatą - też da się), zagęszczarkę (można wypożyczyc na jedną dobę) i gilotynę do kostki ( można ciąc szlifierką kątową)

Inwestorom, którzy robią mi kalkulacje cenowe mojej dokumentacji i udawadniają, że gdzie indziej jest taniej, kulturalnie dziękuję i polecam im tą tańszą konkurencję.
Jeżeli ktoś jest niezadowolony z oferty wykonawcy, może przecież poszukac gdzie indziej - mamy dziś do wyboru, do koloru. Mało tego jeżeli uważa, że ceny na rynku wykonawców są z kosmosu, może sam zając się danym tematem, oferując daną usługę w niższej, realnej cenie i kasowac całą robotę na danym terenie wykańczając przy okazji konkurencję. Oczywiście należy pamiętec o tym, żeby opłacic podatki, ZUZy, pensje ludziom, amortyzację sprzętu i koszty transportu i paliwa z kwoty, która pozostała po odliczeniu zakupu wszystkich materiałów, niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia.

Olleo
22-05-2015, 10:54
Rübezahl widze, ze ubodlo. Wzialem ja raz posadzkarza z cena powyzej sredniej - ot, chcialem miec pewnosc, ze pod parkiet bedzie naprawde dobrze. Tzn. za robocizne policzyl mi tylko nieznacznie drozej, ale do dzis (a minely juz 2 lata) nie potrafie zrozumiec, dlaczego kruszywo, cement, zbrojenie rozproszone i styropian wyszedl mu 2x cena rynkowa (jesli policzyc materialy po cenie rynkowej, to robocizna mnie wyszla 55zl/m2).

Porownalem potem jego robote z robota u kolegi, ktory za robocizne placil 12zl/m2. No faktycznie. Jest ciut lepiej. To ciut, to 4 rogi w pokojach lepiej zatarte, ale za to dylatacje ledwo kielnia lizniete (w kilku miejscach posadzka pekla u mnie obok dylatacji).

Pytam po prostu, dlaczego Brukarz dwr twierdzi, ze w cenie 80zl robocizna z podbudowa bez ceny kostki da sie jedynie zrobic na 5cm kamienia i gumowym mlotkiem, skoro cena materialu, to zdecydowana mniejszosc?

rübezahl
22-05-2015, 11:32
Rübezahl widze, ze ubodlo.
Raczej zniesmaczyło - nic mi do tego, nie całkiem moja branża


Pytam po prostu, dlaczego Brukarz dwr twierdzi, ze w cenie 80zl robocizna z podbudowa bez ceny kostki da sie jedynie zrobic na 5cm kamienia i gumowym mlotkiem, skoro cena materialu, to zdecydowana mniejszosc?

A ja też uważam, że w cenie 1500zł brutto nie można wykoanc dobrze adaptacji tzw typowych projektów i uzyskac pozwolenie na budowę - jest to niemożliwe, co nie zmienia faktu, że takie adaptacje są wykonywane z większym lub mniejszym powodzeniem. Nikogo nie namawiam do korzystania z moich usług mam takie ceny, jakie wynikają z posiadanych kwalifikacji, sprzęty i oprogramowania. Kalkulacja ceny robocizny, w dwóch firmach z tej samej branży, może byc całkowicie inna, i obie nie koniecznie są naciągaczami.

Radek8
02-06-2015, 23:06
Rübezahl widze, ze ubodlo. Wzialem ja raz posadzkarza z cena powyzej sredniej - ot, chcialem miec pewnosc, ze pod parkiet bedzie naprawde dobrze. Tzn. za robocizne policzyl mi tylko nieznacznie drozej, ale do dzis (a minely juz 2 lata) nie potrafie zrozumiec, dlaczego kruszywo, cement, zbrojenie rozproszone i styropian wyszedl mu 2x cena rynkowa (jesli policzyc materialy po cenie rynkowej, to robocizna mnie wyszla 55zl/m2).

Porownalem potem jego robote z robota u kolegi, ktory za robocizne placil 12zl/m2. No faktycznie. Jest ciut lepiej. To ciut, to 4 rogi w pokojach lepiej zatarte, ale za to dylatacje ledwo kielnia lizniete (w kilku miejscach posadzka pekla u mnie obok dylatacji).

Pytam po prostu, dlaczego Brukarz dwr twierdzi, ze w cenie 80zl robocizna z podbudowa bez ceny kostki da sie jedynie zrobic na 5cm kamienia i gumowym mlotkiem, skoro cena materialu, to zdecydowana mniejszosc?

Witam!
Powitać forumowiczów .
Na pytanie Kolegi postaram się odpowiedzieć .
Wartość końcowa usługi nie powstaje z powierza ,abstrahuję tu od cwaniaków leserów partaczy i początkujących w branży posiadających fach w samej usłudze a nie jej wycenienia ( to przychodzi z czasem a także z rozwojem firmy)

Jak w każdej branży właściciel firmy po przebrnięciu kilku etapów rozwoju lub też początkujący stara się utrzymać płynność finansową a przez to ciągłość zleceń , to kończy się różnie fachową usługą przy minimalnej cenie(tanio) lub fuszerką świadomie wykonaną ( ty tu musimy dać mniej towaru bo nic nie zostanie ) czytaj branie zleceń na siłę za śrubki na przetrwanie ,a dalej utrwalenie tej opini na rynku która idzie w świat fachowo i tanio .
Pytanie jak długo ?
I Powstaje łańcuch ?k..... co robić no to bach - ty przycinamy na materiale a cenę usługi musimy zostawić bo przecież opinia jakość i cena poszła w Świat
Czytaj jeżeli u Henia 2 lata temu robiłem za 30 zł m2 to Kazik który dostał namiary od Henia nie da nagle 45 zł .
Dalej ten poczciwy wykonawca by mielić więcej robót mówi sobie k.... dowalę na materiale i będzie git , do starej np 3 osobowej starej kadry do trudnię jeszcze 3 bo aktualni pracownicy szarpią po 14 godzin a za wiele nie zostaje w kasie firmy więc zatrudnia 3 następnych ale co jest k.... oni chcą umowy o pracę???? ,odzież roboczą a nie obdarty dres po ostatniej imprezie w Remizie ;-)strażackiej a ja nuż na gardle a kazik co u mnie dwa lata tyra ma komornika i umowy nie chce ,więc daje umowy płaci nagle 2 koła zusu czego nie przewidywał ( Jego 3 osobowy dukato 6 osób nie zawiezie więc kupuje 2 giego złoma który okazuje się że więcej stoi niż jeżdzi i tylko zjada np pożyczone pieniądze) sprzęt do nowej ekipy kupić trzeba( nagle z 6 ciu po wypłacie 3 przyszło w Poniedzialek do roboty) a tu echo w kieszeni zero zapasów gotówki i długi rosną cen podnieć nie idzie bo przecież ,materiały mam za drogie .
Morał z mojego wywodu jest prosty , masz renomę taniego ale jednocześnie dobrego wykonawcy , jak wciśnie robotę z materiałem to na siebie i utrzymanie firmy zarobi z jakimś tam zyskiem ,jak nie to ma pecha albo klient .
Proszę także pamiętać że brukarstwo to prace sezonowe i w średnio 9 mc trzeba zapewnić środki na cały rok
Kaziu zatankuje tranzita i siebie ;-) szwagra i jego brata i jest ok . Firma posiadająca sprzęt np Leasingi ,zus i utrzymania zimowego pracowników i jego rodzin wynikających z prawa pracy tego komfortu nie ma i nie jest konkurencją dla Kazika z pod sklepu
Pozdrawiam!

Mirosław14
15-06-2015, 11:52
15 km od Krakowa zlecę wykonanie położenia kostki brukowej na drodze dojazdowej do posesji.Podłoże utwardzone. Proszę podać cenę za 1 m.kw.ułożenia kostki i obrzeży wraz z materiałem. Kostka granit.
Droga od bramy do posesji = 25 m dł, 3 m szerokość.

Kal_b_E
23-06-2015, 11:53
Do obliczenia kosztów kostki brukowej polecam nasz kalkulator
http://kb.pl/przy-domu/podjazd-i-sciezki/

Materiały (nie tylko kostka, ale i piasek, podsypka - 50-65 zł/m2
Robocizna - 65-160 zł/m2 - ceny również mocno różnią się w zależności od województwa, dlatego proponuję przed rozpoczęciem obliczeń zdefiniować sobie województwo

hiszpan6
05-07-2015, 06:25
Czy ktoś zna firmę Danbruk z Łodzi http://www.danbruk.pl są dość tani ale szukam jakiś opinii o ich realizacjach.

marticz13
28-08-2015, 12:09
Do osób z Wrocławia, szukam opinii na temat firmy - Joyline (http://joyline-brukarstwo.pl/), ktoś korzystał z usług - głównie mycie kostki + poprawa wzoru.

majalos
24-09-2015, 12:55
Świetny artykuł o układaniu kostki brukowej i wzorach: http://www.wielkiebudowanie.pl/go.live.php/PL-H30/aktualnosci/920/ciekawe-pomysly-na-ulozenie-kostki-brukowej.html

mario35
25-02-2016, 10:54
Jeśli chodzi o solidną firmę z Wielkopolski to polecam brukipolskie.pl . Zajmują się ukłądaniem kostki, budową murków. elewacji. Ja korzystałam z ich usług przy okazji budowy ogrodzenia z bloczków z okładziną kamienną. Jestem bardzo zadowolona z efektów ich pracy. Fachowcy w każdym calu.. I cena całkiem korzystna.

miklamer
10-03-2016, 17:02
Panowie, otrzymalem wycene swojego podjazdu. Prosze rzucic okiem.

pas wjazdu 23x4m (96m kw)
ZJAZD do garazu (26m kw)
wejscie furtka-drzwi: 6m kw



całosc: 25187zł
cena wydaje mi sie dosc wysoka, bede wdzieczny za komentarz:


1. Kostka brukowa 131m²- 6812zł

2. Wykonanie podbudowy 138m²- 6624zł

3. Układanie kostki wraz z podsypką stabilizacyjną 131m²- 6550zł

4. Opornik krawężnikowy 32mb- materiał wraz z robocizną- 1536zł

5. Korytko drogowe 8szt- materiał wraz z robocizną- 360zł

6. Obrzeże chodnikowe grafitowe 10mb- 280zł

7. Odwodnienia liniowe 15mb- materiał wraz z robocizną- 1500zł

8. Drenaż 25mb- materiał wraz z robocizną- 1125zł

9. Studzienka chłonna- 400zł

piotrek0m
14-03-2016, 10:34
Gość mi wycenił układanie kostki betonowej w okolicach Wrocławia na 60 zł/m2 ... ale widzę, że to chyba górna półka cenowa. Jak kształtują się ceny w tym rejonie ?

16czarny16
21-03-2016, 16:10
Witam, serdecznie proszę o pomoc w mojej realizacji:
Posiadam do położenia 130 m2 kostki ( z posypką, średni i większy format ) ok 20mb obrzeża, 5mb palisady, 1 stopień przy schodach 1x2 m.
Wjazd do garażu ( jest do skucia 75m2 betonu ). Proszę o wycenę, gdyż wykonawcy, którzy u mnie byli kształtują swoje ceny od 120 do nawet 220zł za m2, jak dla mnie to spora rozbieżność.
Drugie pytania, jak w rzeczywistości sprawdza się kostka z posypką? Mam drogę dojazdową do domu z płyt betonowych.

darsalam
24-04-2016, 19:08
Mam do położenia 190 m2 kostki.Mam wykorytowane, wsypany tłuczeń i kliniec,zagęszczone,założone obrzeża.Jaka jest cena za samo układanie kostki na tak przygotowanym terenie?

Mareks77
03-05-2016, 11:21
w Lubuskiim cena układania kostki 80 - 130 w zależności od materiału. Zwykły polbruk od 80 natomiast granit do 130 za m2 w zależności od wielkości.
Cena razem z podbudową.
Zwykłe krawężniki to 8 - 15 zł za mb.

darsalam
15-06-2016, 13:29
Mam do położenia około 200 m2 kostki.Są już ułożone krawężniki,jest wysypany tluczeń i kliniec, przejechane walcem, w niektórych miejscach trzebą będzie jeszcze troche dosypać klińca. Placyk byłby bez wyszukanych wzorów i itp.Wykonawca musi położyć właściwie tylko kostke. Jaki w takim wypadku byłby koszt połozenia?Chce wiedzieć , bo mam rozmowę z wykonawcą

Maciej Wątor
16-02-2017, 12:05
Witam zlecę ułożenie kostki brukowej na powierzchni od 500 do 1000 m2. Interesuje mnie kompleksowa usługa. Miejsce wykonania pracy Wrocław. Osoby zainteresowane proszę o kontakt mailowy na adres [email protected]

gam
20-02-2017, 21:27
witam,
mam obecnie 130 m2 kostki. Potrzebuje zerwać kostkę, poprawić podbudowę i obrzeża i dołożyć około 70 m.
Potrafi ktoś określić widełki cenowe kosztu wykonania takich robót.
Okolice Dębicy.

brukarznowysacz
01-03-2017, 10:26
witam,
mam obecnie 130 m2 kostki. Potrzebuje zerwać kostkę, poprawić podbudowę i obrzeża i dołożyć około 70 m.
Potrafi ktoś określić widełki cenowe kosztu wykonania takich robót.
Okolice Dębicy.

Ceny to od 65 do 95zł netto, za wykonanie rewitalizacji bruku kompleksowo, wszystko po stronie wykonawcy.
zabudowa brukiem nowym to koszt 120zł do 150 -160zł netto...

Proszę o kontakt telefoniczny jeśli interesuje pana coś więcej. 576 640 721 , gdy nie odbieram proszę o SMS, oddzwonię.
Potrzebujemy przeprowadzić wywiad do oszacowania kompletnego kosztu. pozdrawiam.

Konto usunięte_1*
01-03-2017, 12:10
diabelnie drogo , więc trzeba zakasać rękawy

CityMatic
01-03-2017, 14:31
diabelnie drogo , więc trzeba zakasać rękawy
Bardzo atrakcyjna cena, nie wiem czy pytałeś u siebie, ale za ten zakres co podany u mnie ceny wyższe.

wioslo1
11-07-2017, 13:47
ja teraz dostałem takaw wycene - okolice Poznania:

KOSTKA:
4 cm Podsypka żwirowa 3zł/m2
5cm Podbudowa betonowa, beton klasy B-7,5 (beton + transport) 12zł/m2
10 cm Podbudowa tłuczeń betonowy (tłuczeń + transport) 10zł/m2
- Wykop ziemi wraz z rozplantowaniem na terenie posesji 10zł/m2
- Robocizna od A do Z 50zł/m2

OBRZEŻA:
Beton klasy B-10 do wykonania ławy i oporu betonowego 6zł/mb
Robocizna 12zł/mb

czyli wychodzi robocizny za kostkę 85 obrzeża / krawężniki 18 pln netto - co sądzicie?

robi127
12-09-2017, 12:09
Ma ktoś jakieś namiary na DOBRYCH wykonawców z okolic Kępna Wielkopolskie ? dzięki