PDA

Zobacz pełną wersję : Ptyś 2g m@m - komentarze



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7

Marcin@M
07-04-2009, 17:48
Witam.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

Marcin@M
07-04-2009, 18:18
A tak wogóle to mam pytanie: co sądzicie o przestrzeni nad salonem ??

Marcin@M
12-04-2009, 01:44
ja - jako Twoja żona ukochana uważam że to bardzo poważny temat do przedyskutowania:
za - interesujące rozwiązanie architektoniczne - może całkiem fajnie wyglądać w efekcie finalnym

przeciw - zagrożenia dla przyszłych pokoleń :-P i podobno z tym ciepłem kłopot

wypadałoby mądrych ludzi popytać jakić .....

czekamy na wasze opinie - projekt jest w dzienniku .

sylwia&paweł
05-06-2009, 10:00
Pozdrawiamy również serdecznie :wink: Jak widzę jesteście na początku drogi, planujecie rozpocząć budowę jeszcze przed zimą?

Marcin@M
05-06-2009, 20:53
Witam,
Taki mamy zamiar, czekamy teraz na PNB a niedlugo juz pani geodetka przyjdzie wyznaczyc budynek, szukamy juz drzewa na dach aby wczesniej przygotowac.

kamyk68
05-06-2009, 21:45
A tak wogóle to mam pytanie: co sądzicie o przestrzeni nad salonem ??



Mi się podoba taka pustka :lol:

Marcin@M
21-06-2009, 18:45
zostanie usunieta zeby cieplo bylo w salonie

sure
21-06-2009, 19:33
Mnie się też podoba pustka, ale widzę, ze salon ma 25m2? To trzeba przemyśleć, czy nie będzie wrażenia studni? Powinien być wtedy dobrze doświetlony - na rzutach nie widać, jak wysokie będą okna. A u siebie ostatecznie zrezygnowałam z pustki nad salonem, zostawiłam 3,05m i mam nadzieję, ze wystarczy...

pozdrawiam, miłego budowania! :D

pajogor
22-06-2009, 07:30
Witam.

Wpadłam się przywitać. :)
Fajny projekt wybraliście.
Co do pustki nad salonem to podobnie jak przedmówczyni
zrezygnowałabym z niej z tego samego powodu
no i trochę szkoda tego uciekającego ciepła ...
Życzę powodzenia i będę śledzić wasze zmagania budowlane ... :D

Marcin@M
22-06-2009, 18:10
Dzieki serdeczne,
upewnilo mnie to w decyzji :)

MaciekAnia
27-06-2009, 13:17
Witam :) Ja z Mężem planujemy rozpoczęcie budowy na przyszły rok i też bardzo poważnie rozważamy Ptysia 2G. I też nie chcemy tej pustki nad salonem :D Zastanawiam się, jak zagospodarowaliście to miejsce, które powstało Wam na poddaszu po pustce i likwidacji wnęki balkonowej? I czy klatka schodowa po tej zmianie została bez okna? Życzę udanej budowy i czekam na zdjęcia i opisy efektów :D Ania

macio_23
08-07-2009, 01:22
Witam! Bardzo podoba mi się ten projekt! Szkoda, że tak mało (zero?) zrealizowanych Ptysiów.. :( Może udało wam się kogoś znaleźć? Oglądaliście "na żywo"?

Pozdrawiam.

Marcin@M
13-07-2009, 20:09
Witam :) Ja z Mężem planujemy rozpoczęcie budowy na przyszły rok i też bardzo poważnie rozważamy Ptysia 2G. I też nie chcemy tej pustki nad salonem :D Zastanawiam się, jak zagospodarowaliście to miejsce, które powstało Wam na poddaszu po pustce i likwidacji wnęki balkonowej? I czy klatka schodowa po tej zmianie została bez okna? Życzę udanej budowy i czekam na zdjęcia i opisy efektów :D Ania
To tam jest okno :o nad schodami? Planowana jest scianka i dwa okienka zamiast balkonu jak dobrze pamietam.

Marcin@M
13-07-2009, 20:11
Witam! Bardzo podoba mi się ten projekt! Szkoda, że tak mało (zero?) zrealizowanych Ptysiów.. :( Może udało wam się kogoś znaleźć? Oglądaliście "na żywo"?

Pozdrawiam.
Jeszcze nikogo nie udalo nam sie znalezc, :cry:

kuba1976
29-07-2009, 20:16
Ha!
A właśnie że są tacy co budują Ptysia, też lustrzane odbicie :) MY:)

Mamy już prawie cały parter, projekt był zmieniany nieco - tzn taras przenieśliśmy na tył domu (tam jest południe) za to w salonie mamy 3 ogromne okna 150x150. Są imponujące i dlatego nie zlikwidowaliśmy pustki nad salonem.
Zrobiliśmy ino inny myk - obniżyliśmy podłogę już w holu, tak żeby kuchnia, jadalnia i salon były na 1 poziomie. Mniej latania po schodach - tak mi się wydaje...

Wrzucać zdjęcia tutaj? Bo nie wiem czy Marcin@M pozwoli ... ;)

^Adam
04-08-2009, 23:28
Kuba, wrzucaj tutaj - mysle, ze zainteresowanym projektem Ptysia sie to przyda. Ja chetnie zobacze Twoje pomysly - bo tez bede budowal Ptysia - tyle ze jestem narazie na etapie bardzo wstepnym :]

kuba1976
14-08-2009, 20:10
Mówisz i masz ;)

przód:
http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/th_1-1.jpg

tutaj jest bok, który w oryginalnym projekcie ma taras z tej strony. My zrobiliśmy 3 okna a taras mamy z tyłu. Dodam że okna wg projektu (150x150) wyglądają imponująco



http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/th_2-1.jpg


tył budynku - taras i okno w pokoju na dole.

http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/th_3-2.jpg

i obniżenie poziomu (wg projektu jest w salonie, ale my stwierdziliśmy że nie chce nam się latać co chwilę góra dół z kuchni do salonu i tę część - salon, jadalnia, kuchnia jest na 1 poziomie)

http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/th_4-2.jpg


Z większych zmian - w garażu mamy luksfery, z tyłu 1 okno i drzwi do ogrodu. I to chyba tyle. Jak macie pytanka to piszcie. We wtorek mają nam zalewać strop to będą świeższe zdjęcia :)

^Adam
11-09-2009, 07:17
Hej Ptysie, jak tam postepy w budowie, chwalcie sie :)

Marcin@M
06-10-2009, 11:14
Witam,
Paliki wbite jutro wchodzi koparka.
Dawno mnie nie bylo postaram sie nadrobic niebawem;)

krystian 1974
31-10-2010, 14:35
WITAM ,mam pytanie do Kuby jak rozwiązałeś problem ze schodami po obniżeniu poziomów kuchni i jadalni do poziomu salonu? ja też kupiłem projekt i chcę to wyrównać a mój architekt coś kręci ze tego nie da się zrobic bo bedzie więcęj schodków i nie ma ich gdzie upchać ! i jeszcze jedno jaką masz teraz wysokość do sufitów w kuchni jadalni i w salonie ? pozdrawiam.

nasa1
04-12-2010, 13:35
HEJ!!! CZY KTOŚ z budujących Ptysia 2G ma już jakieś zdjęcia z budowy??? Ten wątek jakoś "umarł" i się nie rozwija:( Ja zaczynam Ptysia 2G na wiosnę. Z jakichkolwiek zmian przesuwam tylko ścianę pomiędzy salonem a gabinetem o 80 cm na niekorzyść gabinetu. Poza tym żadnych zmian

krystian 1974
08-12-2010, 20:24
Hej. ja też przesuwam ściane miedzy salonem a gabinetem o 1m, bedzie tam fajna wnęka na tv i obniżony sufit z podświetleniem :) posadzki też chce wyrównać i poszerzyc garaz o 1 m bo to co ma ptyś to jest chyba minimum, zmieniam też okna w salonie i tylko1 gabinecie na drzwi balkonowe

Trymi
13-12-2010, 12:35
Hej,

No ja się też do wiosny z Ptysiem 2G szykuje.
Krystian, co masz na myśli pisząc "posadzki też chce wyrównać"? Chodzi Ci o likwidację obniżenia salonu?
Przymierzałem się do tego ale dużo kombinowania ze schodami...
To przesunięcie ściany w stronę gabinetu, o którym piszecie, jest kuszące... Tyle, że wtedy gabinet będzie miał 2,5m szerokości.
U mnie jeszcze kolankowa pójdzie 22cm do góry, mała łazienka na górze zniknie.
No i pustka nad salonem zniknie chyba.
A ściany z silikatów.

Pozdrawiam

nasa1
13-12-2010, 12:56
Hej,

No ja się też do wiosny z Ptysiem 2G szykuje.
Krystian, co masz na myśli pisząc "posadzki też chce wyrównać"? Chodzi Ci o likwidację obniżenia salonu?
Przymierzałem się do tego ale dużo kombinowania ze schodami...
To przesunięcie ściany w stronę gabinetu, o którym piszecie, jest kuszące... Tyle, że wtedy gabinet będzie miał 2,5m szerokości.
U mnie jeszcze kolankowa pójdzie 22cm do góry, mała łazienka na górze zniknie.
No i pustka nad salonem zniknie chyba.
A ściany z silikatów.

Pozdrawiam

No to robimy podobne zmiany. Gabinet pomniejszam na 100% ponieważ tam będę tylko pracował ewentualnie nocował gości, a w salonie spędzasz najwięcej czasu. Łazienkę małą na górze również w części likwidujemy, ale zostawiamy jedynie prysznic z wejściem z łazienki dużej. Pustka nad salonem zostaje, ponieważ nie jest duża, a zawsze coś innego ciekawego.

krystian 1974
13-12-2010, 14:23
witam . no własnie chce zlikwidować obniżenie salonu ,wiem ze napewno ciekawie to może wyglądać ale nie usmiecha mi sie kilkanaście razy dziennie pokonywać po3 schody miedzy salonem a jadalnią a holem ! szczególnie z wiekiem to może być nie praktyczne . kombinowania z tym troche jest ale dałem do zrozumienia architektowi by się postarał w tym temacie,mowił coś ze schody na dole troche wykręci ! wiem ze Kuba też to zmienił ale do konca mi nie wyjaśnił jak ! Pozdrawiam ptyśiów

Trymi
13-12-2010, 20:00
A chcecie Ptysia 2G w wersji AutoCad? Mam jakby co.

krystian 1974
13-12-2010, 20:14
No to robimy podobne zmiany. Gabinet pomniejszam na 100% ponieważ tam będę tylko pracował ewentualnie nocował gości, a w salonie spędzasz najwięcej czasu. Łazienkę małą na górze również w części likwidujemy, ale zostawiamy jedynie prysznic z wejściem z łazienki dużej. Pustka nad salonem zostaje, ponieważ nie jest duża, a zawsze coś innego ciekawego.

hmm... z tą likwidacją małej łazienki na górze i zrobienie w dużej wnęki na prysznic to dobry pomysł ,chyba się zastanowię nad tym bo zawsze podobały mi się tez prysznice w wnękach z przeszkloną dużą szybą frontową i odpadną koszty jednej łazienki !!!

nasa1
14-12-2010, 19:20
A chcecie Ptysia 2G w wersji AutoCad? Mam jakby co.
No byłoby bosko :rolleyes: Jeśli możesz, to ślij na [email protected] Odwdzięczę się whisky na parapetówie :p

nasa1
14-12-2010, 19:25
hmm... z tą likwidacją małej łazienki na górze i zrobienie w dużej wnęki na prysznic to dobry pomysł ,chyba się zastanowię nad tym bo zawsze podobały mi się tez prysznice w wnękach z przeszkloną dużą szybą frontową i odpadną koszty jednej łazienki !!!

Szczerze mówiąc mała łazienka w sypialni miała być extrasem dla mojej Pani, ale ona stwierdziła, że trzech łazienek to już sprzątać nie będzie :lol2: więc powiększamy korytarz, pomniejszamy tę sypialnianą łazieneczkę i robimy prysznic z wejściem od dużej łazienki. Jesteśmy przyzwyczajeni do prysznica i na pewno będziemy częściej korzystać niż z wanny.

Strop raczej zmienimy na terivę (znajomy budowlaniec jakoś przekonuje). Zastanawiamy się nad sensem okien w garderobach w sypialni (może tylko takie małe okienka). Taras przeciągniemy przed jadalnię ponieważ mamy zachód od frontu.

nasa1
16-12-2010, 07:19
witam . no własnie chce zlikwidować obniżenie salonu ,wiem ze napewno ciekawie to może wyglądać ale nie usmiecha mi sie kilkanaście razy dziennie pokonywać po3 schody miedzy salonem a jadalnią a holem ! szczególnie z wiekiem to może być nie praktyczne . kombinowania z tym troche jest ale dałem do zrozumienia architektowi by się postarał w tym temacie,mowił coś ze schody na dole troche wykręci ! wiem ze Kuba też to zmienił ale do konca mi nie wyjaśnił jak ! Pozdrawiam ptyśiów
Jedni chwalą takie rozwiązanie, a inni mówią, że jest do kitu. Co człowiek to opinia. Sami również zastanawialiśmy się, czy zostawiać obniżenie salonu, czy likwidować. Stanęło na tym, aby zostawić. Parę lat temu byłem u znajomego, który miał obniżoną część salonu, gdzie było miejsce do wypoczynku, tv, kominek i bardzo mi się to podobało. Wyglądało bardzo kameralnie i podkreślało szczególne miejsce salonu w domu. Nie wiem jak będzie na stare lata :jawdrop: ale gdybym wszystko planował pod stare lata, to zbudowałbym parterówkę i po problemie. Pozdrawiam :rolleyes:

krystian 1974
22-12-2010, 20:36
Zdaje sobie sprawe że obniżenie salonu wygląda extra ale nie skuszę sie raczej na to, a jak mówisz o parterówkach to myslę ze są nie opłacalne, bo dach i tak musisz zrobic a poddasze nie wykorzystane! co do sypialni to w garderobie chce zlikwidować sciankę działową i bedą tylko 1 drzwi i chyba 1 okno A jaka zaleta ma sufit terivy wiem tyle ze żelbet jest tańszy?

Trymi
23-12-2010, 09:13
Krystian, jeśli chodzi o likwidację obniżenia to bardzo dokładnie sprawdź sytuacje spocznika schodów i w ogóle schodów bo niestety likwidacja obniżenia właśnie w schodach robi najwiekszą rozpierduchę:) Z mojego inżynierskiego (nie architektowego) punktu widzenia likwidacja obniżenia w tym projekcie jest trudna i można porobić błędy w koncepcji czego potem można bardzo żałować. Ale może o czymś nie wiem...

krystian 1974
27-12-2010, 20:14
W styczniu będe miał gotowy projekt po przeróbkach sam jestem ciekaw co mój architekt w tym temacie wymysli i czy to wogóle będzie do przyjęcia ewentualmie to bym może przystał na wersję plaszczyzna schodek płaszczyzna ! zamiast 2 stopni ,

paragon
30-12-2010, 01:03
Witam mam ptysia 2 prawie stan zero:), zlikwidowałem pokój na dole dzięki niemu powiększyłem łazienke i pokój dzienny zlikwidowałem wszystkie okna dachowe ,zrównałem poziomy na parterze podnosząc salon do poziomu reszty wysokosc 2.80 cm starczy, zlikwidowałem pustkę po przeprojektowaniu na terivę, balkon nad garażem zlikwidowany w jego miejsce wstawiłem duże okno po zmianie z monolitu na terive zastanawiam się czy nie bedzie za nisko przy ogrzewaniu podłogowym ten sam problem mam z podłogą na ziemi zmieniłem grubosć styropianu do podłogowego ogrzewania z 10 na 25 cm chyba chudziak będę musiał wylać 15 cm ponizej końca ścianki fundamentowej.Cały domek zaopatrzę w ogrzewanie podłogowe wodne solary i wentylację z rekuperatorem i kominek z pw

kurcze podniesienie ścianki kolankowej nie brałem nawet pod uwagę ale się nad tym zastanowię

nasa1
30-12-2010, 05:48
Zdaje sobie sprawe że obniżenie salonu wygląda extra ale nie skuszę sie raczej na to, a jak mówisz o parterówkach to myslę ze są nie opłacalne, bo dach i tak musisz zrobic a poddasze nie wykorzystane! co do sypialni to w garderobie chce zlikwidować sciankę działową i bedą tylko 1 drzwi i chyba 1 okno A jaka zaleta ma sufit terivy wiem tyle ze żelbet jest tańszy?
Żelbet nie jest tańszy, ceny wychodzą podobnie. Przy Terivie odchodzi pełne deskowanie no i oszczędzasz czas. Przy żelbecie robocizna dużo droższa, stali dużo więcej trzeba kupić. Jestem zwolennikiem żelbetu, ale chyba nie chce mi się w niego bawić, bo bunkra nie buduję :-) Teriva jest grubsza o 10 cm więc i dom będzie wyższy w kalenicy o 10 cm. Strop jest jedyną rzeczą nad jaką się jeszcze zastanawiam. Nawet w umowie z Wykonawcą wpisałem dwa rodzaje stropu bo zdecyduję na sam koniec czyli w marcu-kwietniu, kiedy będziemy ruszać z budową.

Pisząc o tzw. "starych latach" i parterówce miałem na myśli całkowity brak schodów :p Jeśli wybrałem dom z poddaszem użytkowym, do którego prowadzą schody, to nie przerażają mnie dwa schodki w salonie. Nie chcemy zepsuć pomysłu projektanta, bo jest dobry.

Reasumując:
Pustka nad salonem zostaje bo jest świetnym urozmaiceniem projektu. Wiem, że praktycy mogą powiedzieć: "będzie uciekać ciepło" , "będzie mniej intymnie", ale nie przesadzajmy :-) To jest dom jednej rodziny, a nie blok z 40 mieszkaniami, gdzie każdy musi odizolować się od innych.
Obniżenie salonu zostaje, ponieważ jw. + tam tylko odpoczywamy. Jadalnia jest na tym samym poziomie co kuchnia. Poza tym mój syn ma 14 lat i już 175 cm :rolleyes: więc zanim wybudujemy dom na bank dojdzie do 190 ;) a w przyszłości kto tam wie do ilu :o Już widzę jak będzie zawadzał głową o antresolę wchodząc z przedpokoju do salonu na tym samym poziomie :jawdrop:

Projekt generalnie jest śliczny i przesuwam tylko ścianę kosztem gabinetu. Tam będzie kąt multimedialny salonu.
Apropos balkoniku nad garażem, to również idzie na śmietnik. Przysuwamy dom garażem max. do granicy działki (3 m), więc rezygnujemy z okien, będą luksfery w sypialni i garażu. Dodatkowo robię drzwi do pomieszczenia gospodarczego, żeby przez garaż nie latać z kosiarkami itd.

Ściany kolankowej nie podnoszę, bo to całkowicie zepsuje wygląd domu z zewnątrz. Już Teriva podnosi ścianę o 10 cm. Chyba, żeby przedłużyć dach, ale czy to ma sens? Pokoje są na tyle duże, że chyba nie ma sensu. Przecież to nie jest mały dom, a już średni, więc klaustrofobii w pokojach na pewno nie będzie :-)

Poza tym nie wariujemy z projektem. Podoba się nam taki, jaki jest :-)

Na zewnątrz są deseczki na elewacji. Drewno dość szybko zmienia wygląd i może to zmienimy na klinkier, ale nad tym będziemy się zastanawiać jesienią 2011 :-)

Pozdrawiam wszystkich i umieszczajcie zdjęcia z budów!!!

paragon
30-12-2010, 10:27
Kurcze żebym wiedział jak te zdjęcia umieścić to bym to zrobił
Już się naumiałem:)

Trymi
30-12-2010, 16:12
Hej,

Ciesze sie ze temat ożył:)
Paragon! Ślij foty bo jestem baaardzo ciekawy jak rozwiązałeś kwestię schodów! Bo jak podniosłeś podłogę w salonie to albo zrezygnowałeś ze spocznika w ogóle i będziesz mial schody drewniane ażurowe zabiegowe albo.. nie wiem co.

Piszcie piszcie. Ja właśnie dałem projekt do adaptacji ale jeszcze nie wiem na 100% czego chcę...
Pozdro

paragon
30-12-2010, 17:06
Z adaptacją zawsze coś wyjdzie w czasie budowy że trzeba cos zmienić i przed rozpoczęciem budowy nie jeteś w stanie tego ogarnąć .Schody na pewno będą drewniane jakoś nie mogę sobie wyobrazić takiego klocka betonowego .Teriva czy monolit to też jeszcze nie przesądzone na wszelki wypadek przeliczenia konstruktorskie już są. Mam dylemat jak zmiescić 20-25 cm styro na podłodze na gruncie żeby przestrzeń miedzy podłogą a sufitem wynosiła 280cm i nie stracić przy tym ciągłości izolacji poziomej przeciwwilgociowej

Ile kosztowała was wiezba i strop monolit ?

paragon
03-01-2011, 16:15
Mam już częściowe wyliczenie materiałów na Pysia 2
wieźba------------------------------------- 6500 z transportem
pustaki ceramiczne Eder 25 --------13 000-z transportem
dachówka Nibra G10 czarna--------21 000 -z transportem
jeszcze strop monolit liczę około-- 20 000 ?
nadproża nie wiem?

krystian 1974
03-01-2011, 20:38
witam jak myslisz Paragon czy stan surowy zamkniety zamknie sę w 150 tyś zł ?

paragon
03-01-2011, 22:57
Oczywiście, mam zamiar zejść grubo poniżej tej sumy,tylko że mam swoją firmę budowlaną a co za tym idzie koszty robocizny mam o połowę mniejsze.
Koszty fundamentów Stal--około -----------------2000zł
deski szalunkowe --------900zł
piasek i bloczki fundamentowe---4000zł
styropian 10 cm-------------800zł
bednarka ----------------------600zł
drenaż ------------------------500zł
koparka-----------------------3000zł
beton na ławy----------------6000zł
geodeta-----------------------500zł
zdjecie humusu-------------600zł
siatka klej na styro ---------600zł
dysperbit---------------------700zł
źwir------------------------------800zł
kanalizacja stan zero----1600zł--robiona przez inna firme
robocizna trzeba zapłacić około 12000zł -za solidne wykonanie
to tylko gołe koszty materiałów jak każdy wie to dochodzą do tego jeszcze inne koszty które jednak można ominąć,nie uwzględniłem tu kosztów chudziaka dlatego że go jeszcze nie mam i kosztów zasypania fundamentów piasek miałem na miejscu

Trymi
04-01-2011, 09:48
Ja zapytałem już 3 wykonawców z okolic Krakowa. Cena robocizny netto SSO przedstawia sie następująco:
1. 79tys.
2. 60tys.
3. 62tys.

Dalej nie szukam i wybieram nr. 2. :D
Orientacyjny koszt materiałów przyjmuję w okolicach 90tys. ale pamiętajcie, że buduje z silikatów, dachówka ceramiczna Roben.

Pozdro

paragon
04-01-2011, 10:38
Ja zapytałem już 3 wykonawców z okolic Krakowa. Cena robocizny netto SSO przedstawia sie następująco:
1. 79tys.
2. 60tys.
3. 62tys.



Dalej nie szukam i wybieram nr. 2. :D
Orientacyjny koszt materiałów przyjmuję w okolicach 90tys. ale pamiętajcie, że buduje z silikatów, dachówka ceramiczna Roben.

Pozdro

Trimi masz wycenę stropu monolitu?

90 tys to cena materiałów od łopaty po dach?bo jak tak to mało:cool:

mnie koszt robocizny SSZ wyjdzie około 30 tyś

nasa1
04-01-2011, 20:05
Trimi masz wycenę stropu monolitu?

90 tys to cena materiałów od łopaty po dach?bo jak tak to mało:cool:

mnie koszt robocizny SSZ wyjdzie około 30 tyś
Chłopaki, u mnie firmy wyceniały różnie. Od 36 tys. do 85 tys.

krystian 1974
04-01-2011, 20:32
Witam no dobrze wiedziec za ile firmy buduja ,ja jeszczenie nie mam gotowego projektu więc wycen jeszcze nie robię ale mam parę firm na oku . a jak Paragon rozwiązałeś problem ze schodami po wyrównaniu poziomów jadalni i salonu ? ile będzie miał schodków do spocznika i od niego w zwyż i o jakich wymiarach ? pozdrawiam,

paragon
04-01-2011, 21:39
Nasa1 masz duże prawdopodobieństwo że Ci się uda
czy 11500 za strop monolit to tylko robocizna czy z materiałem bo u mnie jak liczyłem to same deski na strop bedą kosztowały ponad 3000 tys


Krystian 1974
co do tych schodków to przyznam się bez bicia że jeszcze nad tym nie myślałem chcę zrobić mały myk z obniżeniem chudziaka na gruncie o ponad 10- 15 cm aby weszło więcej styro na podłogę i żeby nie zmniejszyła się wysokość sufitów i pozostały na wysokości 280cm na całym parterze więc nie powinno być problemu ze schodami salon po wyrównaniu poziomów też bedzie miał 280cm wysokosci

nasa1
05-01-2011, 07:32
Nasa1 masz duże prawdopodobieństwo że Ci się uda
czy 11500 za strop monolit to tylko robocizna czy z materiałem bo u mnie jak liczyłem to same deski na strop bedą kosztowały ponad 3000 tys
Samą robociznę na tyle wycenili, ale miałem też ofertę na strop monolityczny za 10.000
Dlatego właśnie zdecyduję się raczej na Terivę, ponieważ suma sumarum powinno wyjść taniej i szybciej

Zastanawiam się nadal nad schodami i raczej jednak zrobimy ażurowe, ponieważ są dość proste i nie powinny wyjść bardzo drogo, a chyba będą ładniejsze niż lane

nasa1
05-01-2011, 07:35
Krystian 1974
co do tych schodków to przyznam się bez bicia że jeszcze nad tym nie myślałem chcę zrobić mały myk z obniżeniem chudziaka na gruncie o ponad 10- 15 cm aby weszło więcej styro na podłogę i żeby nie zmniejszyła się wysokość sufitów i pozostały na wysokości 280cm na całym parterze więc nie powinno być problemu ze schodami salon po wyrównaniu poziomów też bedzie miał 280cm wysokosci
Ale musisz pamiętać, że antresola (spocznik) nie jest na 280 cm tylko na 190 cm :hug:

Trymi
05-01-2011, 08:59
Właśnie, pamiętaj o spoczniku bo nawet sam autor projektu, pan Sutuła w rozmowie telefonicznej powiedział mi, że zlikwidowanie obniżenia salonu jest b. trudne ze wzgledu na schody i spocznik. Ja suma sumarum podnoszę salon o 15cm czyli obniżenie nie będzie 45cm tylko 30cm. Wtedy do spocznika mam 205cm co i tak jest zbyt mało ze względu na możliwą klaustrofobie przy przechodzeniu z hallu do salonu więc chyba zrobimy tak jak niejaki Kuba, który już Ptysia wybudował czyli podzielimy spocznik na 2 częsci a ściślej, w jego połowie damy jeden schodek.

Strop monolityczny wycenili na 7500zl robocizna. Materiały na SSO to ok. 105tys brutto ale założyli najdroższą dachówke Creaton i mury Silka. Myślę, że tu uda mi sięurwać 10tys.

paragon
05-01-2011, 10:59
Ale musisz pamiętać, że antresola (spocznik) nie jest na 280 cm tylko na 190 cm :hug:


Spocznik zawszę można podnieść i wypośrodkowac....... kurcze jadę zaraz do konstruktora żeby coś wymyślił

nasa1
05-01-2011, 11:01
Właśnie, pamiętaj o spoczniku bo nawet sam autor projektu, pan Sutuła w rozmowie telefonicznej powiedział mi, że zlikwidowanie obniżenia salonu jest b. trudne ze wzgledu na schody i spocznik. Ja suma sumarum podnoszę salon o 15cm czyli obniżenie nie będzie 45cm tylko 30cm. Wtedy do spocznika mam 205cm co i tak jest zbyt mało ze względu na możliwą klaustrofobie przy przechodzeniu z hallu do salonu więc chyba zrobimy tak jak niejaki Kuba, który już Ptysia wybudował czyli podzielimy spocznik na 2 częsci a ściślej, w jego połowie damy jeden schodek
Dokładnie o tym samym pomyślałem patrząc na przekrój. Ja mam 180 cm wzrostu, ale jak już pisałem wcześniej mój syn rośnie jak na drożdżach, jeszcze nie skończył 14 lat a już ma chyba 176 cm więc wiesz jak jest :yes: Mam co najmniej dwóch kolegów po 205 cm wzrostu i nie chciałbym ich zaprosić do domu w celu poobijania głów :p

nasa1
05-01-2011, 11:03
Spocznik zawszę można podnieść i wypośrodkowac....... kurcze jadę zaraz do konstruktora żeby coś wymyślił

OK paragon, ale jeśli podniesiesz spocznik, to musisz wydłużyć schody z poziomu "0" do spocznika, żeby nie było zbyt stromo:yes:

nasa1
05-01-2011, 11:06
Notabene, przy zmianie stropu z monolitu na Terivę mamy 10 cm grubszy strop i ten sam problem u góry, więc trzeba pociągnąć / powiększyć wnękę do wewnątrz holu o kilka cm, aby uzyskać projektowany spadek. Ewentualnie podnieść antresolę o 10 cm

nasa1
05-01-2011, 11:11
Właśnie, pamiętaj o spoczniku bo nawet sam autor projektu, pan Sutuła w rozmowie telefonicznej powiedział mi, że zlikwidowanie obniżenia salonu jest b. trudne ze wzgledu na schody i spocznik. Ja suma sumarum podnoszę salon o 15cm czyli obniżenie nie będzie 45cm tylko 30cm. Wtedy do spocznika mam 205cm co i tak jest zbyt mało ze względu na możliwą klaustrofobie przy przechodzeniu z hallu do salonu więc chyba zrobimy tak jak niejaki Kuba, który już Ptysia wybudował czyli podzielimy spocznik na 2 częsci a ściślej, w jego połowie damy jeden schodek.

Strop monolityczny wycenili na 7500zl robocizna. Materiały na SSO to ok. 105tys brutto ale założyli najdroższą dachówke Creaton i mury Silka. Myślę, że tu uda mi sięurwać 10tys.

Trymi, masz może już jakieś zdjęcia wybudowanego domu ?

paragon
05-01-2011, 13:04
OK paragon, ale jeśli podniesiesz spocznik, to musisz wydłużyć schody z poziomu "0" do spocznika, żeby nie było zbyt stromo:yes:


Wystarczy ostatnie stopnie stopniować skrętnie w prawo i nie będzie stromo-będzie jak w projekcie lecz spocznik się podniesie

Trymi
05-01-2011, 13:08
Nie mam. Kolega Kuba chyba jest bardzo zajęty... Szkoda. Jakbym nie miał tak daleko do Poznania to może bym się do niego wprosił.:)
Wkleje Wam kilka jego uwag: (chyba nie miałby nic przeciwko)
..."Nie podwyższaliśmy kolankowej i jest ok. Pod skosem stoi łóżko i tyle Pokoje są jasne i dość spore.
My nie mamy tarasu od strony pustki, przenieśliśmy go na tył domu, bo tam mamy stronę południową i więcej miejsca.
Jeśli chodzi o stan surowy otwarty to znaleźliśmy ekipę, która nam zrobiła za 160 tys. I myślę że to super cena, bo niektórzy zaczynali od 240.
zdjęcia będą jak odgruzujemy aparat
Ogólnie mieszka się super, nawet te dodatkowe schodki nie przeszkadzają. Koniecznie docieplcie sufit w garażu, żeby w sypialni na górze było ciepło..."

"...Nam się pustka podoba, nie wiem jak z ogrzewaniem pożyjemy zobaczymy
Zamiast kominka mamy kozę, ładniej wygląda pod podestem niż kominek.
Obniżyliśmy część salonu, kuchni i korytarza żeby schodziło się raz
obniżyliśmy garaż, bo podjazd wychodził za wysoki.
Było sporo ziemi do wywiezienia niestety..."

No i słuch po nim zaginął:)

paragon
05-01-2011, 13:11
Dlatego zostawiam strop monolit jest niewiele droższy ale reasumując jak wsadzisz terivę to więcej problemu jest i zmian co w ostatecznym rozrachunku i tak da cenę monolitu

Trymi
05-01-2011, 13:13
Wystarczy ostatnie stopnie stopniować skrętnie w prawo i nie będzie stromo-będzie jak w projekcie lecz spocznik się podniesie

Próbowałem i tego. Marne skutki. Jak zmienisz na dole to u góry nie pasuje... No chyba, że chcesz mieć inne wysokości stopni w każdym z biegów schodów.
Zawinięcie schodów niewiele je wydłuża. Jak ci się uda to płacę jak za prezydenta:)

paragon
05-01-2011, 13:21
Na 18 jestem umówiony z konstruktorem, zobaczymy co wymyśli

ja tej pustki chyba nie będę miał grubo się nad nią zastanawiam

paragon
05-01-2011, 14:34
Nie mam. Kolega Kuba chyba jest bardzo zajęty... Szkoda. Jakbym nie miał tak daleko do Poznania to może bym się do niego wprosił.:)
Wkleje Wam kilka jego uwag: (chyba nie miałby nic przeciwko)
..."Nie podwyższaliśmy kolankowej i jest ok. Pod skosem stoi łóżko i tyle Pokoje są jasne i dość spore.
My nie mamy tarasu od strony pustki, przenieśliśmy go na tył domu, bo tam mamy stronę południową i więcej miejsca.
Jeśli chodzi o stan surowy otwarty to znaleźliśmy ekipę, która nam zrobiła za 160 tys. I myślę że to super cena, bo niektórzy zaczynali od 240.
zdjęcia będą jak odgruzujemy aparat
Ogólnie mieszka się super, nawet te dodatkowe schodki nie przeszkadzają. Koniecznie docieplcie sufit w garażu, żeby w sypialni na górze było ciepło..."

"...Nam się pustka podoba, nie wiem jak z ogrzewaniem pożyjemy zobaczymy
Zamiast kominka mamy kozę, ładniej wygląda pod podestem niż kominek.
Obniżyliśmy część salonu, kuchni i korytarza żeby schodziło się raz
obniżyliśmy garaż, bo podjazd wychodził za wysoki.
Było sporo ziemi do wywiezienia niestety..."

No i słuch po nim zaginął:)

Trymi możesz dać namiar na jego wątek ,nie mogę go znależć

Trymi
05-01-2011, 14:37
To byly wiadomości wysłane na priv. Nie znam innego wątku. Jego nick to kuba1976.
Napisał mi, że niedlugo sie odezwie:)

paragon
05-01-2011, 14:54
To byly wiadomości wysłane na priv. Nie znam innego wątku. Jego nick to kuba1976.
Napisał mi, że niedlugo sie odezwie:)


Dzięki ,mamy teraz czas to można bez nerwów czekać:yes:

paragon
05-01-2011, 14:58
Próbowałem i tego. Marne skutki. Jak zmienisz na dole to u góry nie pasuje... No chyba, że chcesz mieć inne wysokości stopni w każdym z biegów schodów.
Zawinięcie schodów niewiele je wydłuża. Jak ci się uda to płacę jak za prezydenta:)

Mam na myśli coś takiego
http://www.parkiet-oksentowicz.pl/images/schody_jesionowe_z_balustrada_ze_wstawkami_z_metal u.jpg

nasa1
05-01-2011, 18:40
Mam na myśli coś takiego
http://www.parkiet-oksentowicz.pl/images/schody_jesionowe_z_balustrada_ze_wstawkami_z_metal u.jpg
paragon, schody śliczne, ale ten spocznik ma 2700 mm długości, a pomiędzy schodami jest dziura, w której jest komin. Jak chcesz zakręcić? :p

Trymi, jadę na targi Budma do Poznania w przyszłym tygodniu. Może masz jakieś namiary tel. na Kubę lub maila, to bym się grzecznie zapytał czy mogę zajrzeć i rzucić okiem? Zrobiłoby się kilka zdjęć, jeśli gospodarz pozwoli? :bye:

paragon
05-01-2011, 18:44
Po wizycie u konstruktora mam kilka opcji ,ja ze względu na to ze będę miał 20 cm styro na gruncie sprawę załatwiam tak ze obniżam punkt zero chudziaka o około 26 cm

nasa1
05-01-2011, 18:45
paragon, co do stropu:
Też nadal o tym myślę :yes: Jeśli uda mi się załatwić deski za darmo (a może się uda) to też idziemy w monolit, bo bez dwóch zdań niczego lepszego nie ma. Jeśli jednak będę musiał kupowac te deski, to Teriva :yes: A...... w sumie to już sam nie wiem co z tym zakichanym stropem zrobić :D

paragon
05-01-2011, 18:46
paragon, schody śliczne, ale ten spocznik ma 2700 mm długości, a pomiędzy schodami jest dziura, w której jest komin. Jak chcesz zakręcić? :p

Trymi, jadę na targi Budma do Poznania w przyszłym tygodniu. Może masz jakieś namiary tel. na Kubę lub maila, to bym się grzecznie zapytał czy mogę zajrzeć i rzucić okiem? Zrobiłoby się kilka zdjęć, jeśli gospodarz pozwoli? :bye:

Nie chodzi mi o takie same schody tylko o ich kształt przy zaokrąglaniu :yes:

nasa1
05-01-2011, 18:47
Po wizycie u konstruktora mam kilka opcji ,ja ze względu na to ze będę miał 20 cm styro na gruncie sprawę załatwiam tak ze obniżam punkt zero chudziaka o około 26 cm

A ile styro jest w projekcie? Mniej niż 20 cm?

paragon
05-01-2011, 18:50
paragon, co do stropu:
Też nadal o tym myślę :yes: Jeśli uda mi się załatwić deski za darmo (a może się uda) to też idziemy w monolit, bo bez dwóch zdań niczego lepszego nie ma. Jeśli jednak będę musiał kupowac te deski, to Teriva :yes: A...... w sumie to już sam nie wiem co z tym zakichanym stropem zrobić :D

Można nieraz znależć ogłoszenie o sprzedaży deskowania z monolitu za 50 % ceny

paragon
05-01-2011, 18:50
A ile styro jest w projekcie? Mniej niż 20 cm?

10cm i to jest przykre grubość posadzki w projekcie to 6 cm co przy podłogówce jest też nie do przyjęcia

krystian 1974
05-01-2011, 21:12
kurcze jak się tu foty wkleja .dostałem kiedyś jedno od Kuby na priwa z jego scchodami myślę ze by się na mnie nie obraził jak bym go tu wkleił może by co komuś pomogło bo widzę że temat jest naprawdę gorący :yes:

paragon
05-01-2011, 21:15
kurcze jak się tu foty wkleja .dostałem kiedyś jedno od

Też nie wiem jak to się robi --analfabeta komputerowy:(

krystian 1974
05-01-2011, 21:23
no to nic tylko czekać aż nas ktoś uświadomi :D

paragon
05-01-2011, 21:40
A chcecie Ptysia 2G w wersji AutoCad? Mam jakby co.

Trimi możesz mi to podesłać na adresik
[email protected]
Dziękuję:yes:

Krystian 1974 możesz przesłac tą fote na meila

nasa1
05-01-2011, 22:15
Koledzy, aby wkleić zdjęcie musimy mieć je najpierw umieszczone na jakimś serwerze. Może na picassa?
Tak więc:
- klikamy znaczek po prawej strony koperty
- wklejamy adres obrazka (wcześniej skopiowany)
- sprawdzamy co się wkleiło, aby nie było np. 2x http
- mamy zdjęcie na stronie
przykład
http://lh5.ggpht.com/_wBaMutpsSig/TNkNWyG8gaI/AAAAAAAAABY/jl-qxBQ9wI0/s640/PTYS_2G_parter_LEWY.jpg

nasa1
05-01-2011, 22:18
kurcze jak się tu foty wkleja .dostałem kiedyś jedno od Kuby na priwa z jego scchodami myślę ze by się na mnie nie obraził jak bym go tu wkleił może by co komuś pomogło bo widzę że temat jest naprawdę gorący :yes:

bardzo dobrze, że temat jest gorący i po to go wznieciłem, a raczej odgrzałem :)
teraz możemy (choć małe grono) sobie nawzajem pomóc, doradzić, pokazać itd... o to chodzi na forum :)

paragon
05-01-2011, 22:36
http://lh5.ggpht.com/_zCd8hYeK5u8/TSTxAgpH5tE/AAAAAAAAABs/97tEMIdCDoM/s144-c/DropBox.jpg


kurcze coś nie tak .....:yes: zaraz się naucze

paragon
05-01-2011, 22:43
http://picasaweb.google.com/114130517282548950752/20101230BUDOWA?authkey=Gv1sRgCKafv4Ks8_uiJA&feat=directlink


http://picasaweb.google.com/lh/photo/8eTepEWYdYTXzjuQhbqNhZo2u4bb3MTUjo18z0v5Bss?feat=d irectlink

kurcze wklejają mi się same linki

nasa1
06-01-2011, 09:52
http://picasaweb.google.com/114130517282548950752/20101230BUDOWA?authkey=Gv1sRgCKafv4Ks8_uiJA&feat=directlink


http://picasaweb.google.com/lh/photo/8eTepEWYdYTXzjuQhbqNhZo2u4bb3MTUjo18z0v5Bss?feat=d irectlink

kurcze wklejają mi się same linki
Jak piszesz posta to u góry masz rząd funkcji. Zaczyna się od grubej litery po lewej. Jak lecisz w prawo to za kopertą masz taką ikonkę zdjęcie, a później film. Klikasz na zdjęcie i wyskakuje ci okienko z tekstem Please enter the URL of your image:
Skasuj http://, i wklej wcześniej skopiowany adres obrazka. Enter i po kłopocie
Np. tak wklejam Twoje zdjęcie:
http://lh6.ggpht.com/_zCd8hYeK5u8/TSTzunL3GXI/AAAAAAAAADo/ymIvIdOj3zw/s640/BUDOWA%20021.JPG
OOOO widzę, że też masz lustrzane odbicie :-) Fajne zdjęcia, już coś widac :-)

paragon
06-01-2011, 10:18
http://picasaweb.google.com/lh/photo/8Pb8k0_FhDU9GLWe6nmWn5UgV2sZoh9BCfAiQZGmdGQ?feat=d irectlink
Dziękuję za info ale chyba coś u mnie jest żle ustawione bo linki wchodzą ale zdjęcia nie widać:)

Ptyś odbicie lustrzane domek ustawiony pn-pd .Od marca zaczynam dalej lecieć zdjęcia, będę wklejać na picasa zawsze coś można będzie przedyskutowaćhttp://picasaweb.google.com/lh/photo/8Pb8k0_FhDU9GLWe6nmWn5UgV2sZoh9BCfAiQZGmdGQ?feat=d irectlink



Trimi Dziękuję

Trymi
06-01-2011, 12:45
10cm i to jest przykre grubość posadzki w projekcie to 6 cm co przy podłogówce jest też nie do przyjęcia

Panowie, wiem, że energooszczędność itd. ale zerknąłem do literatury (np. murator 4/2009) i standard ocieplenia na gruncie to styropian 6-8cm a wylewka 7cm (dla podłogówki) więc w ptysiu 10cm styro to jest ponad standard a 1cm wylewki pod podłogówkę się doda:). Już lepiej zainwestować w lepsze okna i docieplić grubiej poddasze.

Ups, pomyłka. W projekcie jest 5cm wylewki + 1cm panele, parkiet czyli do podłogówki ze 2cm trzeba dodać ale to nie tragedia....

nasa1
06-01-2011, 13:39
http://picasaweb.google.com/lh/photo/8Pb8k0_FhDU9GLWe6nmWn5UgV2sZoh9BCfAiQZGmdGQ?feat=d irectlink
Dziękuję za info ale chyba coś u mnie jest żle ustawione bo linki wchodzą ale zdjęcia nie widać:)

Ptyś odbicie lustrzane domek ustawiony pn-pd .Od marca zaczynam dalej lecieć zdjęcia, będę wklejać na picasa zawsze coś można będzie przedyskutowaćhttp://picasaweb.google.com/lh/photo/8Pb8k0_FhDU9GLWe6nmWn5UgV2sZoh9BCfAiQZGmdGQ?feat=d irectlink



Trimi Dziękuję

może kopiujesz adres odnośnika zamiast adresu obrazka?

kuba1976
06-01-2011, 13:49
Ale temat się zrobił gorący :)

Już piszę - gwoli wyjasnienia - tu Marta, żona Kuby, małżonek coś tam znowu kombinuje w chacie, roboty huk, ale obiecaliśmy to piszę.

Jak mówiliśmy, obniżyliśmy salon, jadalnię i kuchnię do 1 poziomu. Schodki są w korytarzu, wygląda to tak:

http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/2-3.jpg

Poza tym, strop zmieniliśmy na terrivę, co dało nam dodatkowy stopień na spoczniku:

http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/1-3.jpg

Pod spodem mamy kozę, kominek by chyba zagracił i tak wąski i mały salonik.

http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/DSC04410.jpg

Nie wyobrażam sobie obniżenia całości - schody kończą się dokładnie przy gabinecie na dole. No chyba że juz na etapie konstrukcyjnym, może wtedy można coś pozmieniać, zastanawiam się tylko czy nie lepiej wtedy wybrać po prostu inny projekt??

Mieszkamy już 3 miesiące, dom jest CIEPŁY, mimo pustki w salonie! Tego baliśmy się najbardziej, ale jest OK. bez pustki salon byłby mizerny (chodzi mi o to że pustka go optycznie powiększa). Okna na dole są ogromne, jest jasno i pięknie.

Na górze zlikwidowaliśmy dachowe w garderobach, kompletnie niepotrzebne były. Ogólne wrażenie wszystkich: dom wydaje się dużo większy w środku niż z zewnątrz :)

Acha, jeszcze jeśli chodzi o "walenie się w głowę" podczas schodzenia - mój mąż ma 182 i jest ok. Nie wiem jak by było przy 190 :)
Nie wiem co jeszcze chcecie wiedzieć, napiszcie jakie zdjęcia potrzebujecie to cyknę
Pozdrawiam
Marta

paragon
06-01-2011, 14:53
Ale temat się zrobił gorący :)

Już piszę - gwoli wyjasnienia - tu Marta, żona Kuby, małżonek coś tam znowu kombinuje w chacie, roboty huk, ale obiecaliśmy to piszę.

Jak mówiliśmy, obniżyliśmy salon, jadalnię i kuchnię do 1 poziomu. Schodki są w korytarzu, wygląda to tak:

http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/2-3.jpg

Poza tym, strop zmieniliśmy na terrivę, co dało nam dodatkowy stopień na spoczniku:

http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/1-3.jpg

Pod spodem mamy kozę, kominek by chyba zagracił i tak wąski i mały salonik.

http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/DSC04410.jpg

Nie wyobrażam sobie obniżenia całości - schody kończą się dokładnie przy gabinecie na dole. No chyba że juz na etapie konstrukcyjnym, może wtedy można coś pozmieniać, zastanawiam się tylko czy nie lepiej wtedy wybrać po prostu inny projekt??

Mieszkamy już 3 miesiące, dom jest CIEPŁY, mimo pustki w salonie! Tego baliśmy się najbardziej, ale jest OK. bez pustki salon byłby mizerny (chodzi mi o to że pustka go optycznie powiększa). Okna na dole są ogromne, jest jasno i pięknie.

Na górze zlikwidowaliśmy dachowe w garderobach, kompletnie niepotrzebne były. Ogólne wrażenie wszystkich: dom wydaje się dużo większy w środku niż z zewnątrz :)

Acha, jeszcze jeśli chodzi o "walenie się w głowę" podczas schodzenia - mój mąż ma 182 i jest ok. Nie wiem jak by było przy 190 :)
Nie wiem co jeszcze chcecie wiedzieć, napiszcie jakie zdjęcia potrzebujecie to cyknę
Pozdrawiam
Marta

Witam
Obniżając kuchnie i jadalnie okna zostawiliście na tej samej wysokości ?.Czy mogę prosić o zdjęcie całej podłogi ze stopniami i początkiem schodów na dole.Dziękuję:)
I jeszcze jedno pytanko jakie macie ogrzewanie?
Schody są niesamowite.Bardzo mi się podobają.

krystian 1974
06-01-2011, 16:03
dzięki Marta za fotki ,ale kompletni nie mogę zaskoczyć :bash: w którym miescu są te 3 schodki moze dlatego ze mam lustrzane odbicie waszego projektu, też jestem zainteresowany fotkami o które pytał Paragon dzięki że macie chwilę czasu dla nas .Pozdrawiam !

Trymi
06-01-2011, 16:26
czyli gabinet tez obniżyliscie... ciekawe co z tymi oknami?
ja poprosze szeroka fotke z konca salonu w strone jadalni i korytarz od wejscia w strone salonu:)
zrzucimy sie dla Was na prezent, prawda Panowie??:)

krystian 1974
06-01-2011, 16:31
no Trymi jak się zobowiązałeś to ja się dokładam dasz znać na jaki adres Ci wysłać czek :)

paragon
06-01-2011, 16:51
Z tego co myślę to obniżyli tylko kuchnie z jadalnią do poziomu salonu gabinet z łazienką został na poziomie przedpokoju jak i garaż

Krystian 1974 tych schodków u siebie nie widzisz bo na projekcie ich nie ma, to jest miejsce w którym obniżyli kuchnie i jadalnie

paragon
06-01-2011, 16:53
czyli gabinet tez obniżyliscie... ciekawe co z tymi oknami?
ja poprosze szeroka fotke z konca salonu w strone jadalni i korytarz od wejscia w strone salonu:)
zrzucimy sie dla Was na prezent, prawda Panowie??:)

Z mo:)jej strony nie ma problemu

kuba1976
06-01-2011, 18:18
Gabinet nie obniżony, jest na poziomie wejścia, wiatrołapu i hallu.

Zdjęcie z końca jadalni (zaznaczam że my przenieśliśmy balkon)
http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/1-4.jpg

i z hallu - widok na salon

http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/2-4.jpg

oraz gratisik - początek schodów

http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/3-3.jpg

Mam nadzieję, ze pomocne :)

paragon
06-01-2011, 18:53
Super zdjęcia :) bardzo Dziękuję dużo mi pomogły.
Chatka wyszła nieziemsko jak możesz to prosiłbym o zdjęcia od końca kuchni w stronę jadalni i odwrotnie

kuba1976
06-01-2011, 19:12
Okna na tej samej wysokości.

Ogrzewanie podłogowe tam gdzie płytki, kaloryfery tam gdzie panele :)

Trymi
06-01-2011, 19:47
Pięknie, dzięki.
A czy mógłbym prosić jeszcze o fotkę jednego z tych 2 podłużnych pokoi na górze i poradźcie czy da się tam wstawić jakąś szafę bo my chcieliśmy zlikwidować pustkę a w jej miejsce zrobić 2 garderoby dla tych 2 pokoi... ale ta pustka coraz bardziej nam się podoba...
Ech, najchętniej to bym Was odwiedził... ale nie bójcie sie, z Krakowa za daleko:)

paragon
06-01-2011, 20:52
Okna na tej samej wysokości.

Ogrzewanie podłogowe tam gdzie płytki, kaloryfery tam gdzie panele :)

Chodziło mi czy okna są na tej wysokości co w projekcie.:)

nasa1
07-01-2011, 08:37
Gabinet nie obniżony, jest na poziomie wejścia, wiatrołapu i hallu.

Zdjęcie z końca jadalni (zaznaczam że my przenieśliśmy balkon)


i z hallu - widok na salon


oraz gratisik - początek schodów


Mam nadzieję, ze pomocne :)
Hej dobry człowieku, dziękuję, że napisałaś :-) Bardzo ładnie Wam to wyszło! Aż miło tak zobaczyć to o czym tyle myslimy :-) Jestem strasznie ciekaw zobaczyć na żywo. Dzięki za możliwość obejrzenia we wtorek.:) Będę dzwonił do Mr Kuba:)

Trymi
07-01-2011, 12:21
Pięknie, dzięki.
A czy mógłbym prosić jeszcze o fotkę jednego z tych 2 podłużnych pokoi na górze i poradźcie czy da się tam wstawić jakąś szafę bo my chcieliśmy zlikwidować pustkę a w jej miejsce zrobić 2 garderoby dla tych 2 pokoi... ale ta pustka coraz bardziej nam się podoba...
Ech, najchętniej to bym Was odwiedził... ale nie bójcie sie, z Krakowa za daleko:)

No i przez Was (dzięki Twoim poradom, Marta) jednak nie likwidujemy pustki:):). Niech sobie będzie. Pewnie jeszcze Wam za to podziękujemy, za jakieś 2 lata:)
Pozdrawiamy

nasa1
07-01-2011, 12:33
No i przez Was (dzięki Twoim poradom, Marta) jednak nie likwidujemy pustki:):). Niech sobie będzie. Pewnie jeszcze Wam za to podziękujemy, za jakieś 2 lata:)
Pozdrawiamy
Trymi, ja np. wszystko brałem pod uwagę, ale nie likwidację pustki :) Ona chyba nawet zdecydowała o wyborze tego projektu:razz:

paragon
07-01-2011, 14:16
HYHYHYH ale zamęt z tą pustką ........i co ja mam teraz zrobić ,ta pustka jest niezła
zostawiam pustkę robię monolit a deski z monolitu przeznaczę na deskowanie dachu
I wilk syty i owca cała .Żonka też mi dziurę w brzuchu wierciła o tą pustkę że chcę ją mieć.

nasa1
07-01-2011, 14:35
HYHYHYH ale zamęt z tą pustką ........i co ja mam teraz zrobić ,ta pustka jest niezła
zostawiam pustkę robię monolit a deski z monolitu przeznaczę na deskowanie dachu
I wilk syty i owca cała .Żonka też mi dziurę w brzuchu wierciła o tą pustkę że chcę ją mieć.

hahahahahahaha:D zrobię dokładnie to samo ;)

paragon
07-01-2011, 15:21
To strop już zaklepany jeszcze zastanawiam się co zrobić z tym obniżeniem, na razie przy adaptacji został salon podniesiony , dobrze że nie wylałem chudziaka;)(a tak mi mówili żebym go wylał przed zimą).Kurcze zastanawiam się nad zrobieniem tego co Kuba 1976 obniżyć kuchnie i jadalnie do salonu.Wieczorem skonsultuję to z konstruktorem zobaczę co on na to powie

Jednak wieźba nie wyjdzie w całości 6500 zł do tego trzeba osobno doliczyć łaty i kontrłaty których nie ma w zestawieniu--------:eek: razem około 9000 tyś
1000metrów łat on dobrze to policzył :eek:

nasa1
07-01-2011, 15:49
To strop już zaklepany jeszcze zastanawiam się co zrobić z tym obniżeniem, na razie przy adaptacji został salon podniesiony , dobrze że nie wylałem chudziaka;)(a tak mi mówili żebym go wylał przed zimą).Kurcze zastanawiam się nad zrobieniem tego co Kuba 1976 obniżyć kuchnie i jadalnie do salonu.Wieczorem skonsultuję to z konstruktorem zobaczę co on na to powie

Jednak wieźba nie wyjdzie w całości 6500 zł do tego trzeba osobno doliczyć łaty i kontrłaty których nie ma w zestawieniu--------:eek: razem około 9000 tyś
1000metrów łat on dobrze to policzył :eek:

Pomysł z obniżeniem u Kuba1976 też jest bardzo ładny, ale my zostawimy jak jest w projekcie. Jakoś tak nam się spodobało od samego początku i zostawiamy. Co będzie to będzie :) Mam nadzieję, że nam schodki nie wyjdą bokiem :D

Po ile płacisz za więźbę? Na Śląsku po 700 zł/m3
Czy oni w projekcie nie pomylili się z ilością pustaków do budowy ścian zewnętrznych i nośnych??? Nie za dużo ich tam napisali?

paragon
07-01-2011, 15:51
Witam

Według moich oszacowań wychodzi że:

1) fundamenty - 19,5m3 betonu;

2) na ściany fundamentowe - 90m2 ściany z bloczków betonowych; niektórzy przyjmują zużycie 19szt/m2 co daje nam 1710szt.; niektórzy przyjmują 22szt/m2 co daje 1980szt. Różnice te wynikają z tego że na rynku są bloczki o różnych wymiarach (najbardziej popularne są bloczki 12x24x38, dla których zużycie wynosi 22szt/m2). Ja proponuję kupić jakieś 2000szt. U mnie starczyło 1500 szt

3) ściany nośne parteru i piętra - 228m2. Jeżeli założymy ściany ze zwykłego gazobetonu 24x24x59 to zużycie jest 7szt/m2 co daje 1596szt. Trzeba jeszcze dodać trochę na docinki, odłupania i inne straty i wynik zaokrąglić najlepiej do pełnych palet (na palecie jest przeważnie 48szt). Jeżeli chciałby Pan na ściany użyć pustaków ceramicznych to trzeba znaleźć zużycie w szt/m2 i przemnożyć przez powierzchnię ścian (oferta pustaków ceramicznych jest bardzo bogata, są Porotony, Porothermy i inne, a każdy z nich ma inne wymiary i inne zużycie

paragon
07-01-2011, 15:55
Po ile płacisz za więźbę? Na Śląsku po 700 zł/m3
Czy oni w projekcie nie pomylili się z ilością pustaków do budowy ścian zewnętrznych i nośnych??? Nie za dużo ich tam napisali?

Za zestawienie z projektu pLUS 20 CM naddatku DO KAŻDEJ KROKWI, krokwie też powiększyłem z 17 cm na 20 cm ------byłem w 2 tartakach
1 ) 7600
2 ) 6500

nasa1
07-01-2011, 16:00
Ja będę budował z Porothermu 25 P+W, czyli wyjdzie cirka 2440 szt. + ściany działowe.
Ławy też będą nieco szersze niż standard ze względu na dość wysoki poziom wód gruntowych. Dodatkowo krzyżowo spinamy ławy (coś takiego, zdjęcie zaczerpnięte z google). Niby szkód górniczych u mnie nie ma, ale jest troszkę mokro więc nie zaszkodzi.
http://www.meus031.mojabudowa.pl/pliki/meus031/image/fotki/02%20lawy_fundamentowe%20007.jpg

paragon
07-01-2011, 16:10
Ja będę budował z Porothermu 25 P+W, czyli wyjdzie cirka 2440 szt. + ściany działowe.
Ławy też będą nieco szersze niż standard ze względu na dość wysoki poziom wód gruntowych. Dodatkowo krzyżowo spinamy ławy (coś takiego, zaczerpniętego z google). Niby szkód górniczych u mnie nie ma, ale jest troszkę mokro więc nie zaszkodzi.
http://www.meus031.mojabudowa.pl/pliki/meus031/image/fotki/02%20lawy_fundamentowe%20007.jpg


Jeżeli grunt rodzimy u Ciebie to piasek to projektowe ławy 60//40 są z dużym naddatkiem ,mój konstruktor chciał je zmniejszać ale kazałem zostawić tak jak w projekcie.Te krzyżowe spięcia na ławach chyba nie da rady zastosować w Ptyśiu, jedynie w garażu.

Na tym zdjęciu jak dla mnie to te ławy są za płytko

nasa1
07-01-2011, 16:16
Jeżeli grunt rodzimy u Ciebie to piasek to projektowe ławy 60//40 są z dużym naddatkiem ,mój konstruktor chciał je zmniejszać ale kazałem zostawić tak jak w projekcie.Te krzyżowe spięcia na ławach chyba nie da rady zastosować w Ptyśiu, jedynie w garażu.

Na tym zdjęciu jak dla mnie to te ławy są za płytko

Adaptacja w styczniu, to się omówi temat z konstruktorem. Może i nie ma sensu... Jak zawsze tysiąc pytań i dylematów

paragon
07-01-2011, 16:27
Adaptacja w styczniu, to się omówi temat z konstruktorem. Może i nie ma sensu... Jak zawsze tysiąc pytań i dylematów

Ja zlikwidowałem wszystkie okna dachowe
zlikwidowałem balkon nad garażem i wstawiłem tam DUŻE okno
zlikwidowałem gabinet na dole przesunąłem scianę w salonie w stronę gabinetu o około 1metra we wnęce w salonie która powstała będą multimedia z reszty gabinety zrobiła się duża łazienka,
Taras mam tak jak w projekcie się zaczyna a kończy się przy łazience (taras mam wielki i częsciowo zadaszony od strony tylnej budynku) , tylko u mnie są dwa wyjścia na taras (drugie jak u kuby1976)
No i te nieszczęsne obniżanie jeszcze nie wiem co z tym zrobię

nasa1
07-01-2011, 17:22
Ja zlikwidowałem wszystkie okna dachowe
likwiduję tylko w garderobach

zlikwidowałem balkon nad garażem i wstawiłem tam DUŻE okno
to samo, ale z luksfer, ponieważ przysuwam dom tą stroną 3 m do granicy działki i okien być nie może.

zlikwidowałem gabinet na dole przesunąłem scianę w salonie w stronę gabinetu o około 1metra we wnęce w salonie która powstała będą multimedia z reszty gabinety zrobiła się duża łazienka,
zmniejszam gabinet o 80 -100 cm w tym samym celu, ale go zostawiam...taki mniejszy

Taras mam tak jak w projekcie się zaczyna a kończy się przy łazience (taras mam wielki i częsciowo zadaszony od strony tylnej budynku) , tylko u mnie są dwa wyjścia na taras (drugie jak u kuby1976)
mam wejście od zachodu, a taras (wersja lustrzana) od południa, więc zostawiam jak jest.... myślę o ewentualnych drzwiach zamiast okna z jadalni, od czoła budynku

No i te nieszczęsne obniżanie jeszcze nie wiem co z tym zrobię
tego nie zmieniam :D

paragon
07-01-2011, 17:59
likwiduję tylko w garderobach

to samo, ale z luksfer, ponieważ przysuwam dom tą stroną 3 m do granicy działki i okien być nie może.

zmniejszam gabinet o 80 -100 cm w tym samym celu, ale go zostawiam...taki mniejszy

mam wejście od zachodu, a taras (wersja lustrzana) od południa, więc zostawiam jak jest.... myślę o ewentualnych drzwiach zamiast okna z jadalni, od czoła budynku

tego nie zmieniam :D

Wejście też mam od zachodu.Byłem teraz w tartaku za 1 m3 po podwyżce krzykną 780 zł troszke mnie zdenerwował ale powiedział ze jeszcze coś urwie
Myślałeś o rekuperatorku do domku?

nasa1
07-01-2011, 19:35
Wejście też mam od zachodu.Byłem teraz w tartaku za 1 m3 po podwyżce krzykną 780 zł troszke mnie zdenerwował ale powiedział ze jeszcze coś urwie
Myślałeś o rekuperatorku do domku?
Podwyżka mówisz? No tak.... 1% VAT więcej to już kombinują :lol:
Nie myślałem o rekuperatorze, ponieważ nie opłaca się. Następne źródło prądu i kieeeeeeeeedy by to się zwróciło......ech
Za to solary do ciepłej wody będą na 110% ponieważ to świetne rozwiązanie i sporo można oszczędzić. Jeśli też masz wejście od zachodu, tak jak ja, to zostaje nam dach lukarny (południe) do zamontowania solarów.

nasa1
07-01-2011, 19:39
Ja zlikwidowałem wszystkie okna dachowe
W łazience też??? :jawdrop::)

krystian 1974
07-01-2011, 21:20
Z tego co myślę to obniżyli tylko kuchnie z jadalnią do poziomu salonu gabinet z łazienką został na poziomie przedpokoju jak i garaż

Krystian 1974 tych schodków u siebie nie widzisz bo na projekcie ich nie ma, to jest miejsce w którym obniżyli kuchnie i jadalnie


no wiem wiem że w moim projekcie tych schodów nie ma ja nie nogłem zaskoczyc po tych zdjęciach od Kuby w którym miejscu on wkleił te schody ale po obejżeniu następnych zdjęc mnie już oświeciło i jest to dla mnie już jasne ,muszę przyznać ze pomyśł jest dobry i nawet do zaakceptawania dla mnie

krystian 1974
07-01-2011, 21:39
a mi jekiś inżynier mówił żę solary w naszej strefie klimatycznej się nie zwracają co do ich obecnych cen z powodu za małej ilosci słonecznych dni , sam nie wiem co o tym myśleć bo też jestem na taką instalację napalony :cool: .A czy ktoś z was mysli o gruntowym wymienniku ciepla dogrzewa powietrze zimą a latem mamy mini klimatyzację ?

nasa1
07-01-2011, 22:36
a mi jekiś inżynier mówił żę solary w naszej strefie klimatycznej się nie zwracają co do ich obecnych cen z powodu za małej ilosci słonecznych dni , sam nie wiem co o tym myśleć bo też jestem na taką instalację napalony :cool: .A czy ktoś z was mysli o gruntowym wymienniku ciepla dogrzewa powietrze zimą a latem mamy mini klimatyzację ?
Jeśli mam być szczery, a w branży budowlanej siedzę lat 16 i z tego żyję (nie z solarów), to tylko solary mogą się zwrócić w perspektywie 5-8 lat. Reszta to naciągane oszczędności wg kolegów, którzy się tym zajmują.
Żadnych rekuperatorów, pomp ciepła itd. bo to ponoć guzik daje.

Co do cen zakupu zestawów solarnych, to sprawdź czy w Twojej gminie nie ma dofinansowania 50% kosztów zakupu w ramach jakichś tam ekologicznych programów unijnych.
poczytaj http://www.inwestujwkolektory.pl/

paragon
08-01-2011, 14:52
W łazience też??? :jawdrop::)

:) nie akurat te w łazience zostało jako jedyne :)

paragon
08-01-2011, 14:56
Jeśli mam być szczery, a w branży budowlanej siedzę lat 16 i z tego żyję (nie z solarów), to tylko solary mogą się zwrócić w perspektywie 5-8 lat. Reszta to naciągane oszczędności wg kolegów, którzy się tym zajmują.
Żadnych rekuperatorów, pomp ciepła itd. bo to ponoć guzik daje.

Co do cen zakupu zestawów solarnych, to sprawdź czy w Twojej gminie nie ma dofinansowania 50% kosztów zakupu w ramach jakichś tam ekologicznych programów unijnych.
poczytaj http://www.inwestujwkolektory.pl/

Akurat ja pod rekuperator wepnę wymiennik woda powietrze mam blisko studnie, prawie darmowa klima w lecie .

kuba1976
08-01-2011, 16:05
Pięknie, dzięki.
A czy mógłbym prosić jeszcze o fotkę jednego z tych 2 podłużnych pokoi na górze

to zdjęcie jeszcze z etapu budowy ale najlepiej widać jak długi jest pokój. Szafa stoi po lewej stronie przy oknie, ale to pokój dziecka więc jest nieduża, dwudrzwiowa.

Pamiętajcie że ta ścianka działowa jest wynikiem słupa konstrukcyjnego dachu (nie wiem jak to się nazywa fachowo) ale i tak fajnie dzieli pokój na część sypialnianą i dzienną :)

http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/1-5.jpg

Trymi
08-01-2011, 19:19
Pamiętajcie że ta ścianka działowa jest wynikiem słupa konstrukcyjnego dachu (nie wiem jak to się nazywa fachowo) ale i tak fajnie dzieli pokój na część sypialnianą i dzienną :)


Ten pokój jest wieeeelki. Przynajmniej tak wygląda na zdjęciu.
Garderoba zamiast pustki to jednak był głupi pomysł.

A ten słup konstrukcyjny dachu to jest taki w projekcie? Domyślnie?

nasa1
08-01-2011, 20:33
to zdjęcie jeszcze z etapu budowy ale najlepiej widać jak długi jest pokój. Szafa stoi po lewej stronie przy oknie, ale to pokój dziecka więc jest nieduża, dwudrzwiowa.

Pamiętajcie że ta ścianka działowa jest wynikiem słupa konstrukcyjnego dachu (nie wiem jak to się nazywa fachowo) ale i tak fajnie dzieli pokój na część sypialnianą i dzienną :)

http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/1-5.jpg
wow nie wiedziałęm, że tam jest ściana w projekcie

paragon
09-01-2011, 07:31
wow nie wiedziałęm, że tam jest ściana w projekcie

Ta ściana jest niezła fajnie dzieli pokoje

Kuba 1976 jeszcze jak byś mógł pstryknąć fotkę z góry pustki na salonem to byłbym szczęśliwy :)
Jak rozwiązaliście problem mycia okna które znajduje się wpustce(okno otwierane)?

nasa1
09-01-2011, 10:21
Ta ściana jest niezła fajnie dzieli pokoje

Kuba 1976 jeszcze jak byś mógł pstryknąć fotkę z góry pustki na salonem to byłbym szczęśliwy :)
Bardzo fajna, podoba mi się bo urozmaica pokój. Nawet nie wiedziałem, że tam jest coś takiego

kuba1976
09-01-2011, 11:43
Sciany tam nie ma ino słup. Scianka to nasz pomysł, zeby słup schować. Ale można na środku pokoju zostawić słup. pokój jest taki akurat - na tym zdjęciu wygląda na duży ale po ustawieniu mebli jest taki akurat :)

Okno mamy na zamek patentowy (dlatego to jedno jest drewniane) i otwierane od zewnątrz a klamka wyjmowalna :)

Zdjęcie z 1 piętra: (w projekcie zamiast okna jest tarasowe!! ale my przenosiliśmy balkonowe okno!
http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/1-6.jpg

paragon
09-01-2011, 20:30
Sciany tam nie ma ino słup. Scianka to nasz pomysł, zeby słup schować. Ale można na środku pokoju zostawić słup. pokój jest taki akurat - na tym zdjęciu wygląda na duży ale po ustawieniu mebli jest taki akurat :)

Okno mamy na zamek patentowy (dlatego to jedno jest drewniane) i otwierane od zewnątrz a klamka wyjmowalna :)

Zdjęcie z 1 piętra: (w projekcie zamiast okna jest tarasowe!! ale my przenosiliśmy balkonowe okno!
http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/1-6.jpg

Niesamowicie to wygląda ,miałem tą pustkę zlikwidować ALE po tym zdjęciu widzę że zostaje .Kurcze ten domek jest ładniejszy niż się wydaje
Gratuluje Ładnego wykończenia

Trymi
10-01-2011, 08:03
Tak, fajnie to wygląda. Też się cieszę, że dylemat pt. pustka jest już rozwiązany.

A dla odmiany zajmijmy sie przez chwilę garażem. Jego wymiary są dość niewielkie jak na 2 auta. Szerokość bramy też minimalna. 450 w projekcie - myślę o powiększeniu do 475 lub nawet 500 (standardowe szerokości Hormanna)...
Kuba czy parkujesz już tam 2 pojazdy? Jakiej wielkości? Da się w środku wysiąść oraz przejść do kotłowni oraz pom. gospodarczego?
No i pisałeś mi o dociepleniu stropu w garażu - chodzi po prostu o położenie styropianu na suficie w garazu?

nasa1
10-01-2011, 08:23
Tak, fajnie to wygląda. Też się cieszę, że dylemat pt. pustka jest już rozwiązany.

A dla odmiany zajmijmy sie przez chwilę garażem. Jego wymiary są dość niewielkie jak na 2 auta. Szerokość bramy też minimalna. 450 w projekcie - myślę o powiększeniu do 475 lub nawet 500 (standardowe szerokości Hormanna)...
Kuba czy parkujesz już tam 2 pojazdy? Jakiej wielkości? Da się w środku wysiąść oraz przejść do kotłowni oraz pom. gospodarczego?
No i pisałeś mi o dociepleniu stropu w garażu - chodzi po prostu o położenie styropianu na suficie w garazu?
Trymi, myślę, że garaż jest wystarczający, a co do szerokości bramy ja również ją powiększam.
Aby zastosować bramę segmentową z typowym garażowym napędem elektrycznym tzw. "pociągowym" umieszczonym centralnie z tyłu potrzebujemy min. po 120 mm wolnej ściany po bokach otworu na prowadnice pionowe. Obecnie mamy do dyspozycji 375 + 425 mm co razem daje 800 mm
Tak więc spokojnie zmieścimy bramę o szer. 5000 mm, ale szerszą już nie.
Co do wysokości, to musisz wziąć poprawkę na wysokość nadproża. Obecnie wraz z ociepleniem wynosi 450 mm, co pozwala na zastosowanie chyba najmniej problemowego prowadzenia standardowego. Jeżeli chcesz zwiększyć wysokość otworu, wtedy trzeba będzie zastosować prowadzenie niskie. Minimalna wysokość nadproża dla niskiego prowadzenia wynosi 180 mm. Niektórzy piszą, że wystarczy nawet 150 mm ale nie wierz w cuda, bo wtedy górna uszczelka / przylga gumowa będzie tarła o strop przy otwieraniu / zamykaniu.
Jeśli chcesz najlepszą bramę garażową, to nie eksperymentuj z Wiśniowskim, Krispolem. To są dobrzy producenci, ale jakością daleko im do sprawdzonych firm typu Normstahl, Hormann, a jeśli chciałbyś bramę aluminiową zamiast stalowej i do tego w wykonaniu przemysłowym, to Nassau. Jeśli ci się coś spierdaczy, to chociaż serwis będziesz miał szybko. Wiśniowski czy Krispol może być sporo tańszy, ale to tzw. "składaki". Panele bram włoskie, mniej wytrzymałe sprężyny skrętne okucia holenderskie lub polskie , napędy elektryczne z różnych źródeł, ale zazwyczaj Italia. Potem bywa problem z częściami zamiennymi.

Jak będziesz wybierał ogrodzenie i bramę ogrodzeniową, to większą uwagę zwróć na sposób otwierania i rodzaj napędu. Tutaj sytuacja wygląda następująco: Najtrwalsze napędy elektryczne to te dla bram przesuwnych. Najdroższe i najbardziej awaryjne, to te dla bram rozwieranych. Nie raz jest taka sytuacja, że nie ma możliwości zastosowania bramy przesuwnej i musi być rozwierana (bo np. brakuje miejsca na przesuw) wtedy dobrze się zastanów zanim kupisz napęd.

Trymi
10-01-2011, 08:39
:)
Dzięki za fachową odpowiedź.
Nie zamierzam eksperymentować z bramą, trochę poczytałem i tylko segmentowa Hormann. Widziałem u kolegi i jest genialna.

Co do szerokości to wiem, że nawet 500 się zmieści i zostanie miejsce na prowadnice wg katalogów Hormanna ale moją wątpliwość budzi nadproże nad bramą garażową bo przecież na czymś się musi opierać. Ile musi zostać muru po obu stronach żeby nie było z tym problemu?

nasa1
10-01-2011, 08:43
:)
Dzięki za fachową odpowiedź.
Nie zamierzam eksperymentować z bramą, trochę poczytałem i tylko segmentowa Hormann. Widziałem u kolegi i jest genialna.

Co do szerokości to wiem, że nawet 500 się zmieści i zostanie miejsce na prowadnice wg katalogów Hormanna ale moją wątpliwość budzi nadproże nad bramą garażową bo przecież na czymś się musi opierać. Ile musi zostać muru po obu stronach żeby nie było z tym problemu?
To już pytanie do Kierbuda lub Projektanta. Z rzutu wynika, że od strony wiatrołapu problemu nie będzie i będzie na czym oprzeć, a na skraju garażu nie wiem. Znam się na stolarce, ale nie na budowlance :)
Co do bram, to obejrzyj sobie jeszcze jak estetycznie jest wykonana od wewnątrz brama Normstahl. Jakość na pewno nie gorsza niż Hormann

krystian 1974
10-01-2011, 19:53
ja jak już wspominałem też powiekszam garaż o jeden metr na szerokośc i wstawiam bramkę 5 metrową ,myślę ze wystarczy ,obecnie w domu mam 4 metrowego wiśniowskiego i 2 auta matiz ojca i moj touran wchodzą na żyletki całosc jeszcze przesuwam max. w bok by zachować jakiś tam ciąg komunikacyjny miedzy przejsciem z domu do kotłowni .

fafa
11-01-2011, 07:22
Witam Ptysie :) Ja też mam zamiar się za takiego Ptysia zabrać na wiosnę - więc przyłączam się do forum :P

fafa
11-01-2011, 07:36
to zdjęcie jeszcze z etapu budowy ale najlepiej widać jak długi jest pokój. Szafa stoi po lewej stronie przy oknie, ale to pokój dziecka więc jest nieduża, dwudrzwiowa.

Pamiętajcie że ta ścianka działowa jest wynikiem słupa konstrukcyjnego dachu (nie wiem jak to się nazywa fachowo) ale i tak fajnie dzieli pokój na część sypialnianą i dzienną :)

http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/1-5.jpg

Tego słupa w projekcie niema, w żadnym widoku czy przekroju :(
Może to inwencja twórcza cieśli :)

fafa
11-01-2011, 07:51
ja jak już wspominałem też powiekszam garaż o jeden metr na szerokośc i wstawiam bramkę 5 metrową ,myślę ze wystarczy ,obecnie w domu mam 4 metrowego wiśniowskiego i 2 auta matiz ojca i moj touran wchodzą na żyletki całosc jeszcze przesuwam max. w bok by zachować jakiś tam ciąg komunikacyjny miedzy przejsciem z domu do kotłowni .

Pomysł :cool: też tak robię... ale dam podwójną bramę 2 x 2,5m

fafa
11-01-2011, 08:06
Nic się nie pisze o fundamentach ... na jakiej głębokości posadowienia robicie? aaa i ten uskok związany z obniżeniem salonu jakie propozycje? W projekcie są błędy w części architektury na przekroju jest różnica poziomów w posadowieniu ław fundamentowych, natomiast w części konstrukcyjnej poziom jest jeden i trzeba uskok robić górą.
A jak się będzie chciało grubiej styro na gruncie to kolejny problem :(

fafa
11-01-2011, 08:25
Ale temat się zrobił gorący :)

Poza tym, strop zmieniliśmy na terrivę, co dało nam dodatkowy stopień na spoczniku:

http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/1-3.jpg

Pozdrawiam
Marta

Strop Terriva jak grubszy od monolitu, ale czy nie dało się pokombinować z nachyleniem schodów aby uniknąć tego stopnia?

Trymi
11-01-2011, 09:14
...W projekcie są błędy w części architektury na przekroju jest różnica poziomów w posadowieniu ław fundamentowych, natomiast w części konstrukcyjnej poziom jest jeden i trzeba uskok robić górą.
A jak się będzie chciało grubiej styro na gruncie to kolejny problem :(

Witamy,
błąd? Możesz barddziej szczegółowo gdzie dokładnie jest błąd to dam znać architektowi adaptującemu. Może jakaś fotka z zaznaczonym w paincie fragmentem?:)
Pozdrawiam

Dobra, już widzę gdzie:)
Póki co to sam nie wiem jak w praktyce wykonać ten uskok ale mam nadzieję, że majster będzie wiedział:)

kuba1976
11-01-2011, 12:57
Tego słupa w projekcie niema, w żadnym widoku czy przekroju :(
Może to inwencja twórcza cieśli :)

Wydaje mi się, że jest mały kwadracik narysowany, a nie mam projektu, bo ma kierbud.

fafa
11-01-2011, 16:48
kuba1976 ... na jakiej głębokości masz fundament (ile bloczków) i jak masz rozwiązany ten uskok (w twoim przypadku od korytarza) o ile mniej bloczków ?

krystian 1974
11-01-2011, 20:16
witam nowego ptysia grono nam się powieksza :) chciałbym zadac pytanie .Panowie na jaki kocioł CO bedziecie się decydować w ptysiu i o jakiej mocy ? ja mysłe ze do 20 KW powinno wystarczyć oczywiscie przy dobrej izolacji scian i dachu ,co wy na to?

Trymi
12-01-2011, 09:49
Kocioł gazowy kondensacyjny 1-funkcyjny z zamkniętą komorą + zasobnik c.w.u 150-200 litrów. Kocioł pewnie coś w rodzaju Vitodens 100-W 9-26kW.
Jak mi gmina dołoży do solarów to się na nie zdecyduję.
Myślę też o rekuperacji ale jakoś nie wiem którędy miałyby pójść kanały. Kupie w Dominancie projekt rekuperacji do Ptysia 2G, kosztuje 150zl.

paragon
12-01-2011, 15:54
Kocioł gazowy kondensacyjny 1-funkcyjny z zamkniętą komorą + zasobnik c.w.u 150-200 litrów. Kocioł pewnie coś w rodzaju Vitodens 100-W 9-26kW.
Jak mi gmina dołoży do solarów to się na nie zdecyduję.
Myślę też o rekuperacji ale jakoś nie wiem którędy miałyby pójść kanały. Kupie w Dominancie projekt rekuperacji do Ptysia 2G, kosztuje 150zl.

O własnie dobrze że napisałeś o tym reku i że są dla nas projekty.

paragon
12-01-2011, 15:56
Nic się nie pisze o fundamentach ... na jakiej głębokości posadowienia robicie? aaa i ten uskok związany z obniżeniem salonu jakie propozycje? W projekcie są błędy w części architektury na przekroju jest różnica poziomów w posadowieniu ław fundamentowych, natomiast w części konstrukcyjnej poziom jest jeden i trzeba uskok robić górą.
A jak się będzie chciało grubiej styro na gruncie to kolejny problem :(

Fundamenty posadowione na głebokości 100 cm wszystko na jednym poziomie co do tego uskoku to jutro dam wam odpowiedz jak można to zlikwidować

Z tym styro to wystarczy ze stan zero wylejesz 10 cm poniżej końca ścianki fundamentowej i już masz 10 cm więcej na dodatkowe styro tylko więcej jest babrania z ciągłością izolacji

Trymi
12-01-2011, 18:24
Z tym styro to wystarczy ze stan zero wylejesz 10 cm poniżej końca ścianki fundamentowej i już masz 10 cm więcej na dodatkowe styro tylko więcej jest babrania z ciągłością izolacji

Albo zrobić opcję styropianu POD chudziakiem czyli zaraz na podsypce. Wtedy można zwiększyć grubość styro do 20cm kosztem podsypki a izolacja przeciwilgociowa jest na chudziaku. I po problemie z ciągłością izolacji.
http://muratordom.pl/budowa/izolacje/ocieplenie-podlogi-na-gruncie,18_4802.html?cat=18&page=1
Czyż nie?:)

Tylko nie wiem jakie to miałoby konsekwencje później dla podłogówki, poziomów podłóg, itp...

Ja chyba pozostane przy projektowym rozwiązaniu albo zamienie 10cm styro na 2x5cm płyt styroduru układanego na zakładkę. Podobno lepiej izoluje termicznie niż styro. Jest też dużo droższy niestety....

paragon
12-01-2011, 19:50
Albo zrobić opcję styropianu POD chudziakiem czyli zaraz na podsypce. Wtedy można zwiększyć grubość styro do 20cm kosztem podsypki a izolacja przeciwilgociowa jest na chudziaku. I po problemie z ciągłością izolacji.
http://muratordom.pl/budowa/izolacje/ocieplenie-podlogi-na-gruncie,18_4802.html?cat=18&page=1
Czyż nie?:)

Tylko nie wiem jakie to miałoby konsekwencje później dla podłogówki, poziomów podłóg, itp...





Ja chyba pozostane przy projektowym rozwiązaniu albo zamienie 10cm styro na 2x5cm płyt styroduru układanego na zakładkę. Podobno lepiej izoluje termicznie niż styro. Jest też dużo droższy niestety....


Ciekawe rozwiązanie do zaakceptowania z tym styro co do poziomów podłóg to ja cały czas duszę swojego konstruktora zeby to wszystko było na jednym poziomie i nie straciło uroku

krystian 1974
12-01-2011, 20:23
no paragon naprawde jestam ciekaw jak bedzie wyglądała likwidacja uskoku mój architekt jeszcze nic nie wymyslił w tym temacie, czekamy na informacje :cool:

krystian 1974
12-01-2011, 20:41
Kocioł gazowy kondensacyjny 1-funkcyjny z zamkniętą komorą + zasobnik c.w.u 150-200 litrów. Kocioł pewnie coś w rodzaju Vitodens 100-W 9-26kW.
Jak mi gmina dołoży do solarów to się na nie zdecyduję.
Myślę też o rekuperacji ale jakoś nie wiem którędy miałyby pójść kanały. Kupie w Dominancie projekt rekuperacji do Ptysia 2G, kosztuje 150zl.

no ja niestety nie mam dojscia do gazu zostaje mi tylko kocioł na paliwo stałe groszek lub pelety w olej opałowy nie chcę się pchać bo wiadomo drogi .więć pomieszczenie gospodarcze za garażem przeznaczę na magazyn na opał ,bedzie lekko obniżone poniżęj poziomu i z drzwiczkami wsypowymi w scianie !

fafa
13-01-2011, 12:19
Wydaje mi się, że jest mały kwadracik narysowany, a nie mam projektu, bo ma kierbud.

Znalazłem te słupy sąąąąą :)
PS. U mnie nie będzie :)

kosolka
13-01-2011, 14:53
to zdjęcie jeszcze z etapu budowy ale najlepiej widać jak długi jest pokój. Szafa stoi po lewej stronie przy oknie, ale to pokój dziecka więc jest nieduża, dwudrzwiowa.

Pamiętajcie że ta ścianka działowa jest wynikiem słupa konstrukcyjnego dachu (nie wiem jak to się nazywa fachowo) ale i tak fajnie dzieli pokój na część sypialnianą i dzienną :)

http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/1-5.jpg

Witam wszystkich. My również planujemy rozpoczęcie budowy na wiosnę/lato - odbicie lustrzane. Zaintrygowało mnie to zdjęcie - czy to na pewno pokój/sypialnia? Taka wąska? W pierwszym momencie pomyślalam sobie ze to zdjęcie garderoby przy gł. sypialni...

paragon
13-01-2011, 15:15
Witam wszystkich. My również planujemy rozpoczęcie budowy na wiosnę/lato - odbicie lustrzane. Zaintrygowało mnie to zdjęcie - czy to na pewno pokój/sypialnia? Taka wąska? W pierwszym momencie pomyślalam sobie ze to zdjęcie garderoby przy gł. sypialni...

no niestety w najszerszym miejscu ma 318cm

Byłem dzisiaj u konstruktora po długiej rozmowie powiedział mi ze wszystko mi zrobi na jednym poziomie (nie wiem jeszcze jak) jedyny szkopuł to musi przeprojektować klatke schodową ze spocznikiem ale powiedział że nie bedzie z tym problemu

krystian 1974
13-01-2011, 16:11
no niestety w najszerszym miejscu ma 318cm

Byłem dzisiaj u konstruktora po długiej rozmowie powiedział mi ze wszystko mi zrobi na jednym poziomie (nie wiem jeszcze jak) jedyny szkopuł to musi przeprojektować klatke schodową ze spocznikiem ale powiedział że nie bedzie z tym problemu


kiedy bedziesz cos wiecej wiedział może cos odgapimy od Ciebie jeśli to bedzie ciekawe rozwiązanie :)

paragon
13-01-2011, 16:16
Sam jestem ciekawy ,wiem że spocznik ma inaczej wygladać i kształt schodów .
Nie myśleliście o tym żeby kominek schować w ścianę żeby tak nie wystawał na srodek salonu?

krystian 1974
13-01-2011, 16:20
Sam jestem ciekawy ,wiem że spocznik ma inaczej wygladać i kształt schodów .
Nie myśleliście o tym żeby kominek schować w ścianę żeby tak nie wystawał na srodek salonu?
pomysl z kominkiem jest dobry bo nie prezentuje się tam zbyt ciekawie - moje zdanie, a z technicznego punktu myślisz ze to jest możliwe ?

paragon
13-01-2011, 16:43
pomysl z kominkiem jest dobry bo nie prezentuje się tam zbyt ciekawie - moje zdanie, a z technicznego punktu myślisz ze to jest możliwe ?

Na pewno.... tylko jeżeli lejesz schody betonowe to pod spocznikiem jest akurat żelbeton .Jeżeli masz w planach schody lekkiej konstrukcji to myślę ze nie ma żadnych przeciwwskazań żeby ten kominek częściowo schować

kosolka
13-01-2011, 19:27
Wiecie nad czym się zastanawiam? Nad usunięciem ścianki, tej przy schodach - która oddziela kuchnię od hallu. Tylko nie wiem czy zostanie dość miejsca na zabudowe kuchni, czy zmieszczą się wszystkie sprzęty wnarożniku pod oknem. Ale byłaby fajna przestrzeń.. No i pewnie musiałby zostać chociaz filar.. Podpowiedzcie co o tym myślicie..

kosolka
13-01-2011, 19:38
Kuba, jeżeli to nie byłby problem byłabym baardzo wdzięczna gdybyś wrzucił fotkę kuchni! Od strony wejścia i od strony jadalni..

Trymi
13-01-2011, 19:42
Wiecie nad czym się zastanawiam? Nad usunięciem ścianki, tej przy schodach - która oddziela kuchnię od hallu. Tylko nie wiem czy zostanie dość miejsca na zabudowe kuchni, czy zmieszczą się wszystkie sprzęty wnarożniku pod oknem. Ale byłaby fajna przestrzeń.. No i pewnie musiałby zostać chociaz filar.. Podpowiedzcie co o tym myślicie..

Chyba małe szanse bez gruntownego przekonstruowania podparcia stropu... Chyba, ze pozostawisz jej część i zrobisz jakiś dodatkowy podciąg.

Ale kombinujecie z tym projektem... ja juz sie wyleczyłem z tego i podobnie jak nasa1 uważam, że projekt jest ladny taki jaki jest. No, może poza mała łązienką na górze:)

kosolka
13-01-2011, 19:46
No własnie wydaje mi się że za dużo tu nie będziemy kombinować.. My na pewno łączymy łazienki na piętrze (robimy ścianę z ukosa), powiększamy troche garaż, pomieszczenie gospodarcze i kotłownia to bedzie jedno pomieszczenie, tam też musimy dołożyć drzwi, wyjście na taras będzie tak jak u Kuby i to tyle. Po obejrzeniu zdjęć tak sobie pomyślałam o tej ściance - że byłoby przestronniej.

krystian 1974
13-01-2011, 19:48
Wiecie nad czym się zastanawiam? Nad usunięciem ścianki, tej przy schodach - która oddziela kuchnię od hallu. Tylko nie wiem czy zostanie dość miejsca na zabudowe kuchni, czy zmieszczą się wszystkie sprzęty wnarożniku pod oknem. Ale byłaby fajna przestrzeń.. No i pewnie musiałby zostać chociaz filar.. Podpowiedzcie co o tym myślicie..

niwiem czy to do zrobienia usuniecie tej scianki nośnej słup musiał by być+podciąg pod sufitem ,może by i ciekawie wyglądało ale osobiscie zostaję przy standardzie bo jak znam żonę to się nie pomieści w kuchni :)

krystian 1974
13-01-2011, 20:07
Na pewno.... tylko jeżeli lejesz schody betonowe to pod spocznikiem jest akurat żelbeton .Jeżeli masz w planach schody lekkiej konstrukcji to myślę ze nie ma żadnych przeciwwskazań żeby ten kominek częściowo schować

dałeś mi do mślenia z tym kominkiem pomysł jak dla mnie na 5 ,byłem kiedyś u znajomych mieli też kominek jakby wkomponowany w scianie z przodu mial dużą gładką płytę marmurową od posadzki aż chyba pod sufit .To naprawdę robiło wrażenie !!! i odbiegało od wyznaczonych standartów :yes:

paragon
13-01-2011, 20:08
Ja tam lubię odrobinę prywatności w kuchni :)

paragon
13-01-2011, 20:12
dałeś mi do mślenia z tym kominkiem pomysł jak dla mnie na 5 ,byłem kiedyś u znajomych mieli też kominek jakby wkomponowany w scianie z przodu mial dużą gładką płytę marmurową od posadzki aż chyba pod sufit .To naprawdę robiło wrażenie !!! i odbiegało od wyznaczonych standartów :yes:

Wiem że wyszło by to extra jest do wykonania, tylko trzeba o tym pomyśleć wcześniej żeby potem nie kuć tego żelbetu no i oczywiście myśleć o czerpni powietrza do kominka pod chudziakiem.
Powiem Ci ze nawet o tym kominku tak nie myślałem ale może masz świętą rację

nasa1
13-01-2011, 20:21
Koledzy i koleżanki... projekt sam w sobie jest bardzo ładny i nie wymaga zmian.

Tak się składa, że pośród ludzi pracujących mamy różne zawody. Mamy tam górników, spawaczy, kierowników, sprzątaczy, architektów, grabarzy, wodzirejów, kucharzy, cukierników, inżynierów różnej maści, i tak dalej itd itd.....
Czy zawsze musimy kwestionować ich wiedzę, fachowość, umiejętności nie mając zielonego pojęcia o tym na czym się znają? A może warto czasami im zaufać?

Odnoszę wrażenie, że każdy zamiast domu chciałby wybudować BUNKIER, KTÓRY JEST TOTALNIE ODIZOLOWANY CIEPLNIE OD OTOCZENIA. Najlepiej gdyby cały dom ogrzewała jedna żarówka mocy 100 W :D

Czy, co niektórzy n ie przesadzacie? Budujecie dom za suma sumarum 500 - 1.000 tys. a dyskutujemy o tym, czy styropian na posadzce ma 6 czy 10 cm???
Czy Waszym zdaniem Pan Architekt przyjął totalne minimum??? Nie sądzę.

Uwierzcie mi, nie sądzę, aby pan architekt był minimalistą.

Wkładacie tyle pracy, czasu i czasem pieniędzy w te wszystkie zmiany, że chyba łatwiej byłoby zmienić projekt na indywidualny :)

Apropos moich zmian, to powtarzam, że są kosmetyczne.
PTYŚ 2G to śliczny projekt i nie warto aż tak bardzo psuć wizji twórcy projektu.

Zmiana różnicy poziomów to drobna choć problematyczna sprawa, ale tutaj widzę już zapędy niektórych do zmiany całego projektu :-) Eh.... ludzie :-)

nasa1
13-01-2011, 20:34
Chyba małe szanse bez gruntownego przekonstruowania podparcia stropu... Chyba, ze pozostawisz jej część i zrobisz jakiś dodatkowy podciąg.

Ale kombinujecie z tym projektem... ja juz sie wyleczyłem z tego i podobnie jak nasa1 uważam, że projekt jest ladny taki jaki jest. No, może poza mała łązienką na górze:)

Ja tę cholerę małą na górze częściowo likwiduję, bo żonie na niej nie zależy. U góry będzie jedna łazienka z wanną i prysznicem. To są wszystkie zmiany na górze.

krystian 1974
13-01-2011, 20:36
Koledzy i koleżanki... projekt sam w sobie jest bardzo ładny i nie wymaga zmian.

Tak się składa, że pośród ludzi pracujących mamy różne zawody. Mamy tam górników, spawaczy, kierowników, sprzątaczy, architektów, grabarzy, wodzirejów, kucharzy, cukierników, inżynierów różnej maści, i tak dalej itd itd.....
Czy zawsze musimy kwestionować ich wiedzę, fachowość, umiejętności nie mając zielonego pojęcia o tym na czym się znają? A może warto czasami im zaufać?

Odnoszę wrażenie, że każdy zamiast domu chciałby wybudować BUNKIER, KTÓRY JEST TOTALNIE ODIZOLOWANY CIEPLNIE OD OTOCZENIA. Najlepiej gdyby cały dom ogrzewała jedna żarówka mocy 100 W :D

Czy, co niektórzy n ie przesadzacie? Budujecie dom za suma sumarum 500 - 1.000 tys. a dyskutujemy o tym, czy styropian na posadzce ma 6 czy 10 cm???
Czy Waszym zdaniem Pan Architekt przyjął totalne minimum??? Nie sądzę.

Uwierzcie mi, nie sądzę, aby pan architekt był minimalistą.

Wkładacie tyle pracy, czasu i czasem pieniędzy w te wszystkie zmiany, że chyba łatwiej byłoby zmienić projekt na indywidualny :)

Apropos moich zmian, to powtarzam, że są kosmetyczne.
PTYŚ 2G to śliczny projekt i nie warto aż tak bardzo psuć wizji twórcy projektu.

Zmiana różnicy poziomów to drobna choć problematyczna sprawa, ale tutaj widzę już zapędy niektórych do zmiany całego projektu :-) Eh.... ludzie :-)

wow ! racja projekt jest naprawdę super inaczej wszyscy tu nie zdecydowali bysmy się na niego ale domu nie buduje sie co roku ani co 10 tylko przeważnie raz w życiu dlatego każdy robi sobie jakieś tam większe lub mniejsze zmiany pod swój gust i potrzeby :D

nasa1
13-01-2011, 20:41
wow ! racja projekt jest naprawdę super inaczej wszyscy tu nie zdecydowali bysmy się na niego ale domu nie buduje sie co roku ani co 10 tylko przeważnie raz w życiu dlatego każdy robi sobie jakieś tam większe lub mniejsze zmiany pod swój gust i potrzeby :D
eeeee i tak ci się znudzi po roku jak każdemu i będziesz chciał coś innego :yes:

krystian 1974
13-01-2011, 20:46
eeeee i tak ci się znudzi po roku jak każdemu i będziesz chciał coś innego :yes:

no właśnie myślę tak go zrobić zeby mi się po 10 latach nie znudził ,:D ale czy tak bedzię jak mówię -diabli wiedzą

paragon
13-01-2011, 21:21
eeeee i tak ci się znudzi po roku jak każdemu i będziesz chciał coś innego :yes:

Tu to mnie rozbawiłeś:)

Trymi
14-01-2011, 08:04
Był kiedyś taki artykuł w którymś muratorze pt "Gotowego nie zmieniaj" i opisywane były najczęstsze błędy inwestorów, którzy chcieli być mądrzejsi od architekta.
Zdjęcia też tam były i można było się pośmiać jakie maszkary ludzie robili ze swoich domów.
Pamiętajcie, że wszelkie zmiany niosą za sobą ryzyko popełnienia błędu (bo o czymś nie pomyśleliśmy), którego potem już się nie da naprawić. Wtedy dom się znudzi jeszcze zanim zostanie zamieszkany:):)

A wracając do zmian (:)): Jak chcecie usunąć sciankę żelbetową pod spocznik i wsadzić tam kominek? Bo koncept mnie się podoba...

nasa1
14-01-2011, 11:13
Być może jestem dziwny, ale mi si e projekt podoba taki jaki jest :cool:

paragon
14-01-2011, 13:28
Był kiedyś taki artykuł w którymś muratorze pt "Gotowego nie zmieniaj" i opisywane były najczęstsze błędy inwestorów, którzy chcieli być mądrzejsi od architekta.
Zdjęcia też tam były i można było się pośmiać jakie maszkary ludzie robili ze swoich domów.
Pamiętajcie, że wszelkie zmiany niosą za sobą ryzyko popełnienia błędu (bo o czymś nie pomyśleliśmy), którego potem już się nie da naprawić. Wtedy dom się znudzi jeszcze zanim zostanie zamieszkany:):)

A wracając do zmian (:)): Jak chcecie usunąć sciankę żelbetową pod spocznik i wsadzić tam kominek? Bo koncept mnie się podoba...

Nie stawiaj ścianki zabudujesz to sobie na końcu razem z kominkiem.Oczywiście jeżeli schody na lekkiej konstrukcji wtedy nie będzie żelbetu

paragon
14-01-2011, 13:42
Być może jestem dziwny, ale mi si e projekt podoba taki jaki jest :cool:

Ja w nim znalazłem parę niedociągnięć ..... miejsce w którym stoi telewizor z szafką żeby się nie potykać o tą szafkę powinno to być schowane we wnęce
kominek też powinien być schowany to chodzi o komfort użytkowania domu .O gustach się nie dyskutuje ja patrzę tylko pod kontem lepiej z górki niż pod górkę ,życie mam y sobie ułatwiać a nie na odwrót

Trymi
14-01-2011, 14:43
Nie stawiaj ścianki zabudujesz to sobie na końcu razem z kominkiem.Oczywiście jeżeli schody na lekkiej konstrukcji wtedy nie będzie żelbetu

Hmm, no tak ale ja chce mieć spocznik w tym miejscu, w którym jest. W tej chwili spocznik sam w sobie jest płytą żelbetową opartą z jednej strony o scianę żelbetową pod schodami oraz z drugiej strony o scianę między korytarzem a kuchnią. Jak zlikwidujemy mu pierwsze podparcie to czymś trzeba to zastąpić.

paragon
14-01-2011, 19:31
Hmm, no tak ale ja chce mieć spocznik w tym miejscu, w którym jest. W tej chwili spocznik sam w sobie jest płytą żelbetową opartą z jednej strony o scianę żelbetową pod schodami oraz z drugiej strony o scianę między korytarzem a kuchnią. Jak zlikwidujemy mu pierwsze podparcie to czymś trzeba to zastąpić.

Jeżeli będą u Ciebie schody betonowe to bedzie problem ,ale jaki problem nie da się rozwiązać jak się bardzo chce:)

krystian 1974
14-01-2011, 20:13
panowie jak długo czeka się u was na przyłącz energi - pozwolenie ?

paragon
14-01-2011, 21:10
panowie jak długo czeka się u was na przyłącz energi - pozwolenie ?

około 2 lata robili od podstaw 5 słupów itd


Zamówiłem projekt rekuperatora w Dominacie do Ptyśia jak doleci do mnie to podzielę się z wami planami

paragon
15-01-2011, 10:21
:)
Zastanawialiście się o jakich wymiarach będziecie robić taras
Tak żeby nie był za mały tylko wygodny w użytku

kuba1976
15-01-2011, 19:16
kuba1976 ... na jakiej głębokości masz fundament (ile bloczków) i jak masz rozwiązany ten uskok (w twoim przypadku od korytarza) o ile mniej bloczków ?

Rany,nie pamiętam, przepraszam.

kuba1976
15-01-2011, 19:21
Zdjęcie kuchni jeszcze z budowy, niestety...
http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/1-7.jpg

paragon
15-01-2011, 21:44
Zdjęcie kuchni jeszcze z budowy, niestety...
http://i234.photobucket.com/albums/ee225/martaana/1-7.jpg

Bardzo ładnie :) widzę ze wszystko macie umieszczonę jak w projekcię, powiedz jak sprawdza się spiżarka i czy wystarczy jej wielkość ,czy jest w tej kuchni miejsce na 2 drzwiową lodówkę.

kuba1976
16-01-2011, 16:56
Dwudrzwiowalodówka u nas stoi na przeciwko zlewu i mieści się koło niej jeszcze szafka 80:)

paragon
16-01-2011, 17:22
Dwudrzwiowalodówka u nas stoi na przeciwko zlewu i mieści się koło niej jeszcze szafka 80:)

No to super.:) a jak z funkcjonalnością spiżarki w kuchni.

paragon
17-01-2011, 14:10
Dostałem projekt rekuperatora z wentylacją do Ptyśia 2 lustro jak coś to pytać

krystian 1974
17-01-2011, 20:12
w którym miejscu umiescili na projrkcie tego rekuperatorka

paragon
17-01-2011, 20:30
w kotłowni po lewej tz według orginalnego projektu to w gospodarczym
miałem to zamiar inaczej rozwiązać ale ich pomysł mi przypadł do gustu

krystian 1974
17-01-2011, 21:06
jeszcze myslę nad rekuperatorem i zastanawiam sie czy nie zrobić instalacji a z rekuperatorem poczekać aż stanieją bo wszystkie nowinki techniczne zawsze są i były w cenie -no chyba że się mylę jakie macie zdanie o tym ?

kosolka
18-01-2011, 06:22
Kuba, kuchnia super! W spizarni macie drzwi przesuwne? Gdybyscie chcieli sie pochwalic :) to wrzućcie jeszcze fotkę z zewnatrz i może jeszcze jakieś inne ze środka...My w końcu możemy starać się o pnb - na początku września składaliśmy pierwszy wiosek o warunki - wczoraj odebralismy ostatnią decyzje... No i jesteśmy na etapie przystosowania projektu, więc interesuje mnie wszystko :yes:

paragon
18-01-2011, 10:57
jeszcze myslę nad rekuperatorem i zastanawiam sie czy nie zrobić instalacji a z rekuperatorem poczekać aż stanieją bo wszystkie nowinki techniczne zawsze są i były w cenie -no chyba że się mylę jakie macie zdanie o tym ?

No reku polecają PLUGGIT AP 450 przeciw prądowym krzyżowym wymiennikiem ciepła z elektryczną nagrzewnicą powietrza(przeciw zamarzaniu)
kanały spiro powietrze przewodami FI 200wyciąg i nawiew
wyrzutnia 180
w salonie nadcisnienie

Trymi
18-01-2011, 13:16
No reku polecają PLUGGIT AP 450 przeciw prądowym krzyżowym wymiennikiem ciepła z elektryczną nagrzewnicą powietrza(przeciw zamarzaniu)
kanały spiro powietrze przewodami FI 200wyciąg i nawiew
wyrzutnia 180
w salonie nadcisnienie

Jakoś nie mogę znaleźć tego modelu w google ale już widzę, że poniżej 10tys. nie będzie kosztować. dodając do tego kanały i całą tą zabawę z montażem.. będzie drooogo.
A tak swoją drogą to ciekawe jak działa taki rekuperator za 5tys... czy warto?

Myślę, że jakbym sie już decydował to szukałbym czegoś takiego http://dospel-comfort.pl/Product/product_pl.php?sc=010&stge=69&mc=C&kind=01&esk=01
Zaznaczam, że jeszcze nie wiem jakie parametry ma miec reku w Ptysiu bo czekam na projekt.
Ale taki Dospel to też niezła firma a reku z bypassem kosztuje 4400zl:)

paragon
18-01-2011, 14:13
Pluggit AP 450
Zużycie energii 68w przy 260 m3h
2 wentylatory
przepływ nominalny 450 m3h przy 150pa
sprawnośc temperaturowa 95% z kondensatem
waga 63 kg
wymiary 590 /755/739

to jest taki sam tylko 300

http://ladnydom.pl/budowa/p/Avent_300/147305066/11021

:)z tym reku to trochę przesadzili są tańsze nie odbiegające od tego za 15 tyś:):) coś tu chyba sponsoringiem czuć

nasa1
19-01-2011, 14:04
A liczył ktoś kiedyś, kiedy zwraca się inwestycja w rekuperator? Czy mieliście okazję porozmawiać z użytkownikami tego ustrojstwa?

Trymi
19-01-2011, 14:39
Mam kolegę, który nie planował rekuperacji ale po kilku miesiacach od przeprowadzki do nowego domu (zbudowanego z jednowarstwowej sciany Ytong) zauważył zbieranie się wilgoci na scianach w pewnych miejscach i zalozyl najtanszy rekuperator do ktorego instalacje zrobil sam. Teraz jest bardzo zadowolony, powietrze świeze, fajny klimat w domu.

Oszczędności? Mówią, że obniża to o ok 25% koszty ogrzewania... czyli jak w kazdym proekologicznym cacku - zwroci sie za 20 lat czyli wtedy jak juz dawno nie bedzie działało:)
Do mnie raczej przemawia stały dopływ swiezego powietrrza niz oszczednosci.

paragon
19-01-2011, 14:46
Mam kolegę, który nie planował rekuperacji ale po kilku miesiacach od przeprowadzki do nowego domu (zbudowanego z jednowarstwowej sciany Ytong) zauważył zbieranie się wilgoci na scianach w pewnych miejscach i zalozyl najtanszy rekuperator do ktorego instalacje zrobil sam. Teraz jest bardzo zadowolony, powietrze świeze, fajny klimat w domu.

Oszczędności? Mówią, że obniża to o ok 25% koszty ogrzewania... czyli jak w kazdym proekologicznym cacku - zwroci sie za 20 lat czyli wtedy jak juz dawno nie bedzie działało:)
Do mnie raczej przemawia stały dopływ swiezego powietrrza niz oszczednosci.

Zgadzam się z Tobą w 100 %

Trymi
19-01-2011, 14:56
Cieszę się:)

Tak to niestety jest, że we wszystkich muratorach, m jak mieszkanie, b jak budowa, moja lazienka itp pismach bardzo namawiaja do roznych solarow, pomp ciepla, rekuperatorow itp. i staje sie to modą bo to jest niezly lans jak masz solary na dachu.
Ale jakoś nikt rzetelnie nie policzy, ze inwestycja w solary to ponad 10tys a oszczednosci na podgrzaniu c.w.u ok 300zl na sezon. 10tys : 300zl = ....33 lata:)
A producenci tych cacek sponsorują kolejny artykuł w gazecie. I tak sie to nakreca.

Jak cos sie nie zwraca w max. 10 lat to nie kupowac no chyba, że chcemy miec wiekszy komfort (np. wlasnie wentylacje mechaniczna).

No, ale nie odbiegajmy od tematu i wróćmy do Ptysia...

krystian 1974
19-01-2011, 20:38
Dostałem projekt rekuperatora z wentylacją do Ptyśia 2 lustro jak coś to pytać

czy ten projekt instalacji do rekuperatorka można gdzieś zobaczyć czy trzeba go od tak w ciemno kupić ?

paragon
19-01-2011, 20:57
czy ten projekt instalacji do rekuperatorka można gdzieś zobaczyć czy trzeba go od tak w ciemno kupić ?



Trzeba go kupić ,mogę zrobić zdjęcia ale jest tak słabo czytelny że nic nie będzie widać

nasa1
21-01-2011, 07:40
Witam kolegów :)
Adaptacja zrobiona.
Zmiany i uzasadnienia Pana Architekta (to mój kolega więc jak coś zawali, to już wspólnego grilla i browarka nie będzie)

Strop zostaje monolit, bez zmian. Gęstożebrowy wprowadza za dużo problemów w tym projekcie.
Mam dość wysoko wody gruntowe więc fundamenty robimy tak: najpierw ławy, potem bloczki a na górze mały wieniec. Ogólnie wynosimy chałupę trochę wyżej.
Mniej więcej coś takiego jak na tym zdjęciu z google
http://3.bp.blogspot.com/_wBdVUwd46xc/TGBsBXJnWGI/AAAAAAAAC9I/hVioZyJS2io/s1600/DSC_2807.JPG
Wieńce w ścianach szczytowych zostają.
Wys. schodów głównych zmniejszona z projektowych 18,9 cm na 17 cm. Obecne mogą dać w kość ze względu na stosunkowo dużą wysokość.
Wys. schodów w salonie zwiększona do 16 cm. Znowu chodzi o komfort komunikacji, bo te projektowe za niskie ponoć :)
Słupki podtrzymujące lukarny, stojące w pokojach na górze wylatują (mała zmiana w więźbie)
Ściana pomiędzy salonem a gabinetem cofnięta w stronę gabinetu o 80 cm
Ścianka kolankowa podniesiona o 1 pustak. Zdaniem architekta nie zaburzy to wyglądu domu, ponieważ w obecnych proporcjach wys. dachu-ścian na to pozwala. Dodatkowo na górze więcej miejsca. No zobaczymy :)
Okno w sypialni i garażu zostaje.
Zastanawiamy się nad ilością okien w salonie. Architekt zaproponował wywalenie dwóch małych okien szczytowych, które jego zdaniem wprowadzają chaos i powiększenie na szer. drzwi tarasowych. Zostawimy ten dylemat na etap budowy.

To chyba tyle. Na przełomie stycznia / lutego składam wniosek o PNB. Jeszcze tylko muszę załatwić zjazd na działkę, bo zapomniałem wcześniej o tym :)

PS. Rekuperacja
Tak, jak pisałem nie będę tego robił. Za "pensję" 10 tys. wolę otworzyć okna, żeby przewietrzyć co jakiś czas, a może okna z mikrowentylacją zamówię :)
Z solarów też się powoli leczę...
Na pewno będzie kominek z płaszczem wodnym, ale i tutaj trzeba będzie troszkę poszukać, bo faktycznie wołają wszędzie za kawałek żeliwa, jak za zboże :)

Trymi
21-01-2011, 09:29
Wys. schodów głównych zmniejszona z projektowych 18,9 cm na 17 cm. Obecne mogą dać w kość ze względu na stosunkowo dużą wysokość.
Wys. schodów w salonie zwiększona do 16 cm. Znowu chodzi o komfort komunikacji, bo te projektowe za niskie ponoć

To mnie bardzo zainteresowało bo wg mnie nie da się tego zrobić.
Jak zmniejszysz wys. schodów przy pozostawieniu poziomu spocznika tak jak w projekcie to przy schodzeniu ze spocznika na parter będziesz walił głową w strop... chyba, że powiększasz otwór na klatkę schodową w stropie.
Ciekaw jestem szczegółów.

nasa1
21-01-2011, 10:38
To mnie bardzo zainteresowało bo wg mnie nie da się tego zrobić.
Jak zmniejszysz wys. schodów przy pozostawieniu poziomu spocznika tak jak w projekcie to przy schodzeniu ze spocznika na parter będziesz walił głową w strop... chyba, że powiększasz otwór na klatkę schodową w stropie.
Ciekaw jestem szczegółów.
A nie wiem jak on to wymyśli :) Pewnie powiększy otwór w stropie o 2 cm i zrobi węższy spocznik o następne 2 cm

paragon
21-01-2011, 17:57
HOhoho u nas ścianka kolankowa też leci o jeden pustak do góry wyrównałem poziomy i zrezygnowałem ze schodów ze spocznikiem wszystko przeprojektowane na schody zabiegowe przyjazne w użytkowaniu:)Kominek z płaszczem będzie ale schowany w ścianę pod schodami(ze względu na temperaturę wszystko obudowane jakimś kamieniem)Ładnie by wyglądała cała sciana z marmuru

Trymi
21-01-2011, 18:46
Zamieszczam screeny z mojego modelu Ptysia po wszystkich moich planowanych modyfikacjach oraz szkic schodów jaki wykonałem na podstawie projektu. Nie wiem jak można tu zmienić wys. schodów nie waląc głową o strop....

Miłego odbioru:)
http://img407.imageshack.us/img407/6605/ptysfront.jpg

http://img140.imageshack.us/img140/4757/ptysback.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/8427/ptysfront2.jpg

http://img716.imageshack.us/img716/2538/ptysback2.jpg

http://img152.imageshack.us/img152/8936/ptysparter.jpg

http://img690.imageshack.us/img690/11/ptyspoddasze.jpg

http://img254.imageshack.us/img254/9017/szkicschodow.jpg

paragon
21-01-2011, 19:02
Widzę że też zlikwidowałeś wszystkie okna dachowe

Trymi
21-01-2011, 19:08
Nie, nie. Będą 4 tylko nie chciało mi się już ich wrysowywać:)
2 w duzej sypialni i po jednym w lazience i na przeciwko w garderobie.

Spocznik podzielony na 2 częsci bo salon chce obnizyc ale o 30cm. Scianka kol podniesiona o 22cm. Drzwi z tylu domu do składziku. itd itp

paragon
21-01-2011, 19:17
Nie, nie. Będą 4 tylko nie chciało mi się już ich wrysowywać:)
2 w duzej sypialni i po jednym w lazience i na przeciwko w garderobie.

Spocznik podzielony na 2 częsci bo salon chce obnizyc ale o 30cm. Scianka kol podniesiona o 22cm. Drzwi z tylu domu do składziku. itd itp

22 cm dlaczego o tyle a nie na przykład o wysokość pustaka 23.8

nasa1
21-01-2011, 19:21
Zamieszczam screeny z mojego modelu Ptysia po wszystkich moich planowanych modyfikacjach oraz szkic schodów jaki wykonałem na podstawie projektu. Nie wiem jak można tu zmienić wys. schodów nie waląc głową o strop....

Miłego odbioru:)
http://img254.imageshack.us/img254/9017/szkicschodow.jpg

Trymi,
1. W jakim programie tak fajnie sobie rozrysowałeś? :-) Fajnie to wygląda
2. Nie ma się co martwić o to, że walniesz głową. Przecież zejście z holu na poziom salonu -0,45 jest jeszcze w przedpokoju więc przechodząc pod spocznikiem masz w sumie wysokość +2,35. Rzuć okiem dwg, który mi przesłałeś.

nasa1
21-01-2011, 19:23
Nie, nie. Będą 4 tylko nie chciało mi się już ich wrysowywać:)
2 w duzej sypialni i po jednym w lazience i na przeciwko w garderobie.

Spocznik podzielony na 2 częsci bo salon chce obnizyc ale o 30cm. Scianka kol podniesiona o 22cm. Drzwi z tylu domu do składziku. itd itp
Spocznika nie dzielę. To by popsuło cały jego efekt końcowy

Trymi
22-01-2011, 13:00
Paragon, a dlaczego zakładasz, że mój pustak ma 23,8cm? Mój silikat ma właśnie 22cm:)
nasa1, nie chodzi mi o walenie głowy w tym miejscu o ktorym mowisz. Chodzi mi o ten wymiar 184.5cm przy schodzeniu ze schodów ze spocznika, ze walniesz w STROP.

Narysowałem to w ProEngineer, w którym na codzień pracuję. A zwróćcie uwage, że w kuchni dałem duże okno 150x150 bo chce miec parapet na wysokosci blatu w kuchni.

paragon
22-01-2011, 13:21
Paragon, a dlaczego zakładasz, że mój pustak ma 23,8cm? Mój silikat ma właśnie 22cm:)
nasa1, nie chodzi mi o walenie głowy w tym miejscu o ktorym mowisz. Chodzi mi o ten wymiar 184.5cm przy schodzeniu ze schodów ze spocznika, ze walniesz w STROP.

Narysowałem to w ProEngineer, w którym na codzień pracuję. A zwróćcie uwage, że w kuchni dałem duże okno 150x150 bo chce miec parapet na wysokosci blatu w kuchni.

No tak to było założenie na wyrost:) a zastanawiałeś się jak będzie z otwieraniem tego okna w kuchni(może haczyć o baterie)

Trymi
22-01-2011, 13:26
wiem, ale w kuchni będę tylko uchylał okno. poza tym żona zawali parapet kwiatkami, więc i tak będzie nieotwieralne:)

paragon
22-01-2011, 13:31
wiem, ale w kuchni będę tylko uchylał okno. poza tym żona zawali parapet kwiatkami, więc i tak będzie nieotwieralne:)

Z założenia konstruktora te okno w kuchni jest za małe w orginale masz racje że je powiększasz

nasa1
22-01-2011, 14:21
nasa1, nie chodzi mi o walenie głowy w tym miejscu o ktorym mowisz. Chodzi mi o ten wymiar 184.5cm przy schodzeniu ze schodów ze spocznika, ze walniesz w STROP.
Czyli dobrze rozumiem, że przy stropie monolitycznym będzie 10 cm większy prześwit? Okno w kuchni też powiększam. Zdecydowaliśmy, że rezygnujemy z okna w salonie naprzeciw TV

Trymi
22-01-2011, 15:00
Czyli dobrze rozumiem, że przy stropie monolitycznym będzie 10 cm większy prześwit? Okno w kuchni też powiększam. Zdecydowaliśmy, że rezygnujemy z okna w salonie naprzeciw TV

nie będzie, po prostu strop będzie o 10cm grubszy ale zaczynał się będzie na tej samej wysokości.
troche się martwie jak będzie wyglądała u Ciebie ta elewacja bez lewego okna....

nasa1
22-01-2011, 15:07
nie będzie, po prostu strop będzie o 10cm grubszy ale zaczynał się będzie na tej samej wysokości.
troche się martwie jak będzie wyglądała u Ciebie ta elewacja bez lewego okna....

No to dość nisko 184,5 trzeba nad tym pomyśleć.

Oknem też się martwię :eek: Ale na przykładzie mojego obecnego miejsca zamieszkania gdzie denerwuje mnie światło bezpośrednio padające na TV.... trza przeanalizować. Dobrze, że mogę o tym zdecydować później na etapie budowy, bo jak znam życie, to jeszcze może mi się odmienić:):):)

paragon
22-01-2011, 15:07
Panowie a czy nie można zrobić stropu wyciętego w tym miejscu w łuk podciąc go lub odchudzić

nasa1
22-01-2011, 15:13
Panowie a czy nie można zrobić stropu wyciętego w tym miejscu w łuk podciąc go lub odchudzić

Zostaje podciąć

paragon
22-01-2011, 15:29
Zostaje podciąć

:) no i po problemie żeby tak z innymi sprawami było łatwo

Trymi
22-01-2011, 18:02
Zostaje podciąć

Jak to podciąć???? Chłopaki, czy troche nie przesadzacie?:) Jakoś brzmi to... mało fachowo, hehe

paragon
22-01-2011, 19:30
U
fryzjera jak coś jest za długie to też się podcina:) zawsze można dokleić jak się nie będzie podobało

nasa1
22-01-2011, 19:46
Jak to podciąć???? Chłopaki, czy troche nie przesadzacie?:) Jakoś brzmi to... mało fachowo, hehe
Oj tam, oj tam :stirthepot:

krystian 1974
22-01-2011, 20:38
No tak to było założenie na wyrost:) a zastanawiałeś się jak będzie z otwieraniem tego okna w kuchni(może haczyć o baterie)

ja kiedyś dwa lata wstawiałem okna na zachodzie i jak dobrze pamiętam dużo okien kuchennych nad zmywakiem miało od dołu pas stałej szyby ( nie otwieralnej) zle to nie wyglądalo i praktyczne do otwierania i mycia okna:yes:

paragon
22-01-2011, 21:51
Musiał bym zobaczyć na żywo jak wygląda takie okno, zaraz sobie poszukam na necie

paragon
22-01-2011, 21:53
Paragon, a dlaczego zakładasz, że mój pustak ma 23,8cm? Mój silikat ma właśnie 22cm:)
nasa1, nie chodzi mi o walenie głowy w tym miejscu o ktorym mowisz. Chodzi mi o ten wymiar 184.5cm przy schodzeniu ze schodów ze spocznika, ze walniesz w STROP.

Narysowałem to w ProEngineer, w którym na codzień pracuję. A zwróćcie uwage, że w kuchni dałem duże okno 150x150 bo chce miec parapet na wysokosci blatu w kuchni.


Trymi co cie przekonało do silikatów?

fafa
23-01-2011, 08:50
Zamieszczam screeny z mojego modelu Ptysia po wszystkich moich planowanych modyfikacjach oraz szkic schodów jaki wykonałem na podstawie projektu. Nie wiem jak można tu zmienić wys. schodów nie waląc głową o strop....

Miłego odbioru:)

http://img690.imageshack.us/img690/11/ptyspoddasze.jpg

Trymi ... jak to jest z tym kominem na poddaszu ...ooo tak wychodzi, w projekcie znajduje się w łazience. Fajne obudowanie tego komina :)

Trymi
23-01-2011, 09:48
Co mnie przekonało do silikatów? Oj, otworzyłeś puszkę pandory bo o tym mogę gadać godzinami:)

Szczerze mówiąc to nie ma lepszego materiału na dom jeśli się pogodzimy z dwoma jego wadami: ciężar bloczka oraz konieczność grubszego ocieplenia.
Dla mnie jego największą zaletą jest duża pojemność cieplna (największa ze wszystkich materiałów budowlanych) co będzie skutkowało tym, że w dom będzie małowrążliwy na zmiany temperatury zewnętrznej bo kumuluje się dużo ciepła ścianach. W lecie za to będzie miły chłodek w domu. Jednym słowem jest to materiał, który tworzy najlepszy klimat w domu. Kolejną jego zaletą jest to, że przy takiej samej klasie wytrzymałości na ściskanie ściana może być cieńsza (zamiast 25cm ceramiki będę miał tylko 18cm silikatu). Ocieplenie pogrubiam z 12cm do 15cm co daje w sumie lambda na poziomie 0,25. Poza tym jest to najbardziej naturalny materiał, najmniej promieniotwórczy, najbardziej zbliżony do kamienia przez swoją gęstość.
Niestety w Małopolsce mało kto buduje domy jednorodzinne z silikatu. Wszechobecna jest za to ceramika. Więc trochę się obawiam jak to będzie z dostępnością i ceną. Rozmawiałem ze "znajomym" deweloperem, który tylko z silikatu buduje i powiedział, że według niego jest to najlepszy materiał. Architekt, któremu dałem do adaptacji mój projekt powiedział to samo. Nikt mnie nie przekona do czegoś innego:) Wam też polecam, poczytajcie i jeszcze mi za to podziękujecie:)

PS. Dajcie mi swoje maile na priv to wyślę Wam .pdf3D mojego ptysia to sobie pooglądacie.

paragon
23-01-2011, 10:33
Co mnie przekonało do silikatów? Oj, otworzyłeś puszkę pandory bo o tym mogę gadać godzinami:)

Szczerze mówiąc to nie ma lepszego materiału na dom jeśli się pogodzimy z dwoma jego wadami: ciężar bloczka oraz konieczność grubszego ocieplenia.
Dla mnie jego największą zaletą jest duża pojemność cieplna (największa ze wszystkich materiałów budowlanych) co będzie skutkowało tym, że w dom będzie małowrążliwy na zmiany temperatury zewnętrznej bo kumuluje się dużo ciepła ścianach. W lecie za to będzie miły chłodek w domu. Jednym słowem jest to materiał, który tworzy najlepszy klimat w domu. Kolejną jego zaletą jest to, że przy takiej samej klasie wytrzymałości na ściskanie ściana może być cieńsza (zamiast 25cm ceramiki będę miał tylko 18cm silikatu). Ocieplenie pogrubiam z 12cm do 15cm co daje w sumie lambda na poziomie 0,25. Poza tym jest to najbardziej naturalny materiał, najmniej promieniotwórczy, najbardziej zbliżony do kamienia przez swoją gęstość.
Niestety w Małopolsce mało kto buduje domy jednorodzinne z silikatu. Wszechobecna jest za to ceramika. Więc trochę się obawiam jak to będzie z dostępnością i ceną. Rozmawiałem ze "znajomym" deweloperem, który tylko z silikatu buduje i powiedział, że według niego jest to najlepszy materiał. Architekt, któremu dałem do adaptacji mój projekt powiedział to samo. Nikt mnie nie przekona do czegoś innego:) Wam też polecam, poczytajcie i jeszcze mi za to podziękujecie:)

PS. Dajcie mi swoje maile na priv to wyślę Wam .pdf3D mojego ptysia to sobie pooglądacie.


Powiem szczerzę że też przez długi okres byłem za silikatem ,nie miał mi tylko kto wybudować z silki domu,też zastanawiałem się dlaczego tak mało domków powstaje z silikatów jak są ona takie dobre . Teraz silikat przekonywał by mnie tylko w jednej sytuacji jak budował bym domek koło drogi (tłumienie hałasu ) .Co do chłodu w lecie to mam plan na wymiennik woda powietrze podłączony do czerpni rekupertora .
Jeszcze się nie zdecydowałem 50/50 albo ceramika EDER albo silikaty

nasa1
23-01-2011, 19:23
PS. Dajcie mi swoje maile na priv to wyślę Wam .pdf3D mojego ptysia to sobie pooglądacie.
Trymi, a bardzo proszę chętnie obejrzę, bo mam głód ptysiowy :)

nasa1
23-01-2011, 19:37
Co mnie przekonało do silikatów? Oj, otworzyłeś puszkę pandory bo o tym mogę gadać godzinami:)

Szczerze mówiąc to nie ma lepszego materiału na dom jeśli się pogodzimy z dwoma jego wadami: ciężar bloczka oraz konieczność grubszego ocieplenia.
Dla mnie jego największą zaletą jest duża pojemność cieplna (największa ze wszystkich materiałów budowlanych) co będzie skutkowało tym, że w dom będzie małowrążliwy na zmiany temperatury zewnętrznej bo kumuluje się dużo ciepła ścianach. W lecie za to będzie miły chłodek w domu. Jednym słowem jest to materiał, który tworzy najlepszy klimat w domu. Kolejną jego zaletą jest to, że przy takiej samej klasie wytrzymałości na ściskanie ściana może być cieńsza (zamiast 25cm ceramiki będę miał tylko 18cm silikatu). Ocieplenie pogrubiam z 12cm do 15cm co daje w sumie lambda na poziomie 0,25. Poza tym jest to najbardziej naturalny materiał, najmniej promieniotwórczy, najbardziej zbliżony do kamienia przez swoją gęstość.
Niestety w Małopolsce mało kto buduje domy jednorodzinne z silikatu. Wszechobecna jest za to ceramika. Więc trochę się obawiam jak to będzie z dostępnością i ceną. Rozmawiałem ze "znajomym" deweloperem, który tylko z silikatu buduje i powiedział, że według niego jest to najlepszy materiał. Architekt, któremu dałem do adaptacji mój projekt powiedział to samo. Nikt mnie nie przekona do czegoś innego:) Wam też polecam, poczytajcie i jeszcze mi za to podziękujecie:)

PS. Dajcie mi swoje maile na priv to wyślę Wam .pdf3D mojego ptysia to sobie pooglądacie.

Ja natomiast jestem zdania, że materiał z którego budujemy dom nie jest aż tak ważny. Będę budował z Porothermu firmy Pilcher ponieważ mam pod ręką, ale gdybym miał gazobeton, Ytong, czy silke lub cegłę pełną to bym wybrał pewnie coś innego. To nie ma aż takiego znaczenia. Pracuję w branży budowlanej, rozmawiam z wieeeeeeeeeloma kierownikami budów, młodymi, starszymi i wyleczyli mnie z przejmowania się o materiał ścian zewnętrznych. Dobre docieplenie to podstawa przy ścianie zewnętrznej. Tak naprawdę kwestia własnego przekonania do danego wyrobu no i kwestia wygody użytkowania np. wieszanie szafek itd...
Silikaty są świetne w użytkowaniu, ale ciężkie w budowaniu.

paragon
23-01-2011, 20:09
Ja natomiast jestem zdania, że materiał z którego budujemy dom nie jest aż tak ważny. Będę budował z Porothermu firmy Pilcher ponieważ mam pod ręką, ale gdybym miał gazobeton, Ytong, czy silke lub cegłę pełną to bym wybrał pewnie coś innego. To nie ma aż takiego znaczenia. Pracuję w branży budowlanej, rozmawiam z wieeeeeeeeeloma kierownikami budów, młodymi, starszymi i wyleczyli mnie z przejmowania się o materiał ścian zewnętrznych. Dobre docieplenie to podstawa przy ścianie zewnętrznej. Tak naprawdę kwestia własnego przekonania do danego wyrobu no i kwestia wygody użytkowania np. wieszanie szafek itd...
Silikaty są świetne w użytkowaniu, ale ciężkie w budowaniu.

Tak gdzieś mi się obiło o uszy że łatwo popełnić jest błąd przy budowaniu z silikatów
można łatwo skopać robote

nasa1
23-01-2011, 20:22
Tak gdzieś mi się obiło o uszy że łatwo popełnić jest błąd przy budowaniu z silikatów
można łatwo skopać robote

Tylko się nie śmiej:
znam gościa, który postawił dom drewniany, ale UWAGA :D z używanych podkładów kolejowych :D Śmierdziało jak diabli olejem kreozotowym, ale wyschło, obił płytami G-K od środka, dał styropian na zewnątrz, zaciągnął akrylem i mieszka już chyba z 15 lat :lol2: Ciepło i już nie śmierdzi.
Takie cudaki są na tym świecie.
Materiał na cały dom (ściany) kupił wtedy za 800 zł:wave:

paragon
23-01-2011, 23:06
:D

Trymi
24-01-2011, 13:08
Ja natomiast jestem zdania, że materiał z którego budujemy dom nie jest aż tak ważny. Będę budował z Porothermu firmy Pilcher ponieważ mam pod ręką, ale gdybym miał gazobeton, Ytong, czy silke lub cegłę pełną to bym wybrał pewnie coś innego. To nie ma aż takiego znaczenia. Pracuję w branży budowlanej, rozmawiam z wieeeeeeeeeloma kierownikami budów, młodymi, starszymi i wyleczyli mnie z przejmowania się o materiał ścian zewnętrznych. Dobre docieplenie to podstawa przy ścianie zewnętrznej. Tak naprawdę kwestia własnego przekonania do danego wyrobu no i kwestia wygody użytkowania np. wieszanie szafek itd...
Silikaty są świetne w użytkowaniu, ale ciężkie w budowaniu.

Moje zdanie o tym wynika tylko z lektury więc z budowlańcami nawet nie będę próbował dyskutować.
Mieszkałem w wielkiej płycie ocieplonej styropianem i w zimie było ok ale w lecie była masakra; mieszkałem w kamienicy z lat 20tych o murach z litej cegły grubych na 50cm - było super niezależnie od pory roku; mieszkam teraz w nowym bloku z pustaka max ocieplonego styropianem i w zimie jest słabo ale podejrzewam, że jest to raczej efekt dużych błędów w wykonaniu... Tak czy siak teściowa kupiła teraz mieszkanie w bloku z silikatu i zobaczymy:)

Trymi
24-01-2011, 13:48
A tak wracając już do Ptysia to myślę, że po podniesieniu ścianki kolankowej o jeden pustak lepiej będzie zmniejszyć wysokość tych okien w jaskółkach na górze ze 150cm na 120cm. Bo, skorygujcie mnie jeśli się mylę, jak podnoszę kolankową to dach idzie do góry ale jaskółka zostaje w tym samym miejscu czyli niejako "zagłębia się" w dach.

Poza tym, przypomniało mi się, że lekkie ścianki działowe na parterze (np. w garażu lub między kuchnią, spiżarką i wiatrołapem itd.) nie wymagają fundamentu tak jak to jest w projekcie - muruje się je bezpośrednio na chudziaku, najlepiej z czegoś lekkiego np. Ytonga. Tak powiedziało mi dwóch potencjalnych wykonawców i tak zamierzam zrobić.

I jeszcze kwestia kominów. W projekcie mają one dość duży wymiar, który zajmuje duzą część np. łazienki na górze. Wszedłem sobie na strone Schiedla i wychodzi na to, że gotowe kominy czy to spalinowe czy to kształtki wentylacyjne mają mniejsze wymiary co spowoduje zwiększenie miejsca w pomieszczeniach bezpośrednio graniczących z pionami.

nasa1
24-01-2011, 14:55
A tak wracając już do Ptysia to myślę, że po podniesieniu ścianki kolankowej o jeden pustak lepiej będzie zmniejszyć wysokość tych okien w jaskółkach na górze ze 150cm na 120cm. Bo, skorygujcie mnie jeśli się mylę, jak podnoszę kolankową to dach idzie do góry ale jaskółka zostaje w tym samym miejscu czyli niejako "zagłębia się" w dach.

Poza tym, przypomniało mi się, że lekkie ścianki działowe na parterze (np. w garażu lub między kuchnią, spiżarką i wiatrołapem itd.) nie wymagają fundamentu tak jak to jest w projekcie - muruje się je bezpośrednio na chudziaku, najlepiej z czegoś lekkiego np. Ytonga. Tak powiedziało mi dwóch potencjalnych wykonawców i tak zamierzam zrobić.

I jeszcze kwestia kominów. W projekcie mają one dość duży wymiar, który zajmuje duzą część np. łazienki na górze. Wszedłem sobie na strone Schiedla i wychodzi na to, że gotowe kominy czy to spalinowe czy to kształtki wentylacyjne mają mniejsze wymiary co spowoduje zwiększenie miejsca w pomieszczeniach bezpośrednio graniczących z pionami.
Faktycznie fundamenty pod ścianki działowe są bez sensu, też nie robię.
Co do komina, to zastanawiam się tylko nad tym w salonie. Obuduję go cegłą klinkierową, żeby był bardziej stabilny, poniewaz ma zbyt mało punktów podparcia. Poza tym cegła stworzy fajny klimacik w holu.

Dzisiaj siedziałem dwie godziny z architektem i zastanawialiśmy się co tu można jeszcze spieprzyć :D. Jedna zasadnicza zmiana, którą wprowadzam, to poszerzenie domu do 16700 mm. Rezygnuję z przesuwania ścianki salon / gabinet, a poszerzam cały salon i jadalnię, czyli cały dom o 1000 mm. Fakt, że na górze pokoje wyjdą jak kiszki, ale i tak już takie są, więc wiele to nie zmieni, a rozwiąże się problem zbyt małego salonu. Będzie troszkę drożej, ale decyzja zapadła.

Trymi
24-01-2011, 15:19
ooo, czyli pustka będzie o metr szersza?
a powiedz czy coś było nie tak z tym przesunieciem scianki w strone gabinetu wg twojego architekta?

nasa1
24-01-2011, 17:02
ooo, czyli pustka będzie o metr szersza?
a powiedz czy coś było nie tak z tym przesunieciem scianki w strone gabinetu wg twojego architekta?
Generalnie można to zrobić, ale chodziło o coś innego. Chodzi o to, aby powiększyć salon i jadalnię, wyeliminować efekt takiego.... powiedzmy "tunelu".
Kominek na pewno chcę obudowany (nie kozę) i on dodatkowo zawęża salonik tworząc jednocześnie wnękę multimedialną.
Spocznik / antresolę chyba też poszerzymy do 100 cm, ponieważ 85 cm wydaje nam się mało. Wtedy musimy pociągnąć ścianę kuchni o 15 cm dalej, żeby spocznik licował / nie wystawał.

Poszerzenie całego domu o 1000 mm eliminuje dotychczasowe problemy, które chodziły mi po głowie. Pozostaje jedynie zapłacić trochę więcej za materiał, ale coś za coś.

paragon
25-01-2011, 18:05
Powiedzcie mi o jakich wymiarach robicie taras

nasa1
25-01-2011, 19:31
Powiedzcie mi o jakich wymiarach robicie taras
Ja chyba zostawię standard tylko przeciągnę i zawinę go na przód budynku, przed okno z jadalni, ponieważ z przodu mam zachód.

Trymi
25-01-2011, 19:33
Ja też standard + markiza duuuża.

paragon
25-01-2011, 19:50
t/z 3 metry szeroki na 4 metry długi

nasa1
25-01-2011, 19:52
Ja mam jeszcze jeden dylemat. Deskować dach, czy nie deskować. Qrwicy dostaję, bo co fachowiec, to inna opinia...

paragon
25-01-2011, 19:54
Ja mam jeszcze jeden dylemat. Deskować dach, czy nie deskować. Qrwicy dostaję, bo co fachowiec, to inna opinia...

Jak robisz strop monolit to zostaje Ci masa desek które ja przeznaczę na pełne deskowanie.Co innego można z nimi zrobić

nasa1
25-01-2011, 19:56
No tak, ale dzisiaj mi doradzali płyty OSB i wypożyczenie stempli. Ponoć wychodzi podobnie cenowo a idzie szybciej i sprawniej. Można w sumie wykorzystać te płyty na dach.

paragon
25-01-2011, 19:57
Po przeliczeniu w tartaku wyszło mi prawie 2 razy taniej niż płyty osb
Za deski do monolitu krzykną mi 1800 zł-2000 zł

osb 1 płyta gdzieś koło 80 zł wymiar 1250/2500 łatwo policzyć ile trzeba płyt

nasa1
25-01-2011, 19:59
Uuuu, nie liczyłem tego jeszcze. Ile Ci wyszło PLN za deski?

paragon
25-01-2011, 20:04
Po przeliczeniu w tartaku wyszło mi prawie 2 razy taniej niż płyty osb
Za deski do monolitu krzykną mi 1800 zł-2000 zł

osb 1 płyta gdzieś koło 80 zł wymiar 1250/2500 łatwo policzyć ile trzeba płyt

nasa1
25-01-2011, 20:07
Po przeliczeniu w tartaku wyszło mi prawie 2 razy taniej niż płyty osb
Za deski do monolitu krzykną mi 1800 zł-2000 zł

osb 1 płyta gdzieś koło 80 zł wymiar 1250/2500 łatwo policzyć ile trzeba płyt

Schody robicie lane? Mnie ciągnie do ażurowych, bo te nasze są dość proste i nie powinny wyjść drożej, jeśli założymy, że betonowe trzeba będzie obłożyć później drewnem

paragon
25-01-2011, 20:13
Schody robicie lane? Mnie ciągnie do ażurowych, bo te nasze są dość proste i nie powinny wyjść drożej, jeśli założymy, że betonowe trzeba będzie obłożyć później drewnem

Ażurowe, podniosłem poziom salonu do reszty i mam zamiar kominek schować pod spocznik i zlicować go ze ścianą( w orginale żelbet)


UWAGA [B]na błedy w projekcie:)
tak się kończy duża ingerencja w projekt:)


http://picasaweb.google.com/114130517282548950752/Smieszne_foty_2_?authkey=Gv1sRgCISd7LjAhPjCHQ#5566 261951526379746

nasa1
26-01-2011, 05:32
Ażurowe, podniosłem poziom salonu do reszty i mam zamiar kominek schować pod spocznik i zlicować go ze ścianą( w orginale żelbet)


UWAGA [B]na błedy w projekcie:)
tak się kończy duża ingerencja w projekt:)


http://picasaweb.google.com/114130517282548950752/Smieszne_foty_2_?authkey=Gv1sRgCISd7LjAhPjCHQ#5566 261951526379746
OK, ale na czym chcesz oprzeć spocznik jeśli zlikwidujesz tą ścianę?

Trymi
26-01-2011, 08:19
Paragon pisał, że chce schody ażurowe zabiegowe. Jest to jakis pomysl ale u mnie dla dzieciaków ten spocznik będzie słuzył jako plac do wyhamowania sił grawitacji podczas niekontrolowanego lotu w dół. :) A schody ażurowe ze spocznikiem.

Tak sobie myśle i myśle jak tu zrobić żeby salon nie był obniżóny o 3 stopnie a o 2 stopnie i równocześnie spocznik nie musiał być podzielony na dwie wysokości bo boję się, że będzie to niewygodne. Podniesienie salonu o 15cm spowoduje, że spocznik byłby na 205 co jest zbyt nisko...

paragon
26-01-2011, 10:05
OK, ale na czym chcesz oprzeć spocznik jeśli zlikwidujesz tą ścianę?

Jak dasz ażurowe to nie trzeba żelbetu i wtedy w ścianę pod schodami łatwo wbudujesz sobie kominek bo w żelbecie kuć.......:bash:

paragon
26-01-2011, 10:10
Paragon pisał, że chce schody ażurowe zabiegowe. Jest to jakis pomysl ale u mnie dla dzieciaków ten spocznik będzie słuzył jako plac do wyhamowania sił grawitacji podczas niekontrolowanego lotu w dół. :) A schody ażurowe ze spocznikiem.

Tak sobie myśle i myśle jak tu zrobić żeby salon nie był obniżóny o 3 stopnie a o 2 stopnie i równocześnie spocznik nie musiał być podzielony na dwie wysokości bo boję się, że będzie to niewygodne. Podniesienie salonu o 15cm spowoduje, że spocznik byłby na 205 co jest zbyt nisko...



205 To nisko kurcze wszystkie futryny w domu mam na 200, ja mam 178 żona 176 nie należymy do ludzi wysokich :) 205 w spoczniku to jest jak dla mnie wystarczające ale mój konstruktor" spocznik" mi zrobił na 225 co jest dla mnie za wysoko, z ogólnym zarysem schodów poczekam do stanu surowego i wtedy podejmę ostateczną decyzję

nasa1
26-01-2011, 11:26
Paragon pisał, że chce schody ażurowe zabiegowe. Jest to jakis pomysl ale u mnie dla dzieciaków ten spocznik będzie słuzył jako plac do wyhamowania sił grawitacji podczas niekontrolowanego lotu w dół. :) A schody ażurowe ze spocznikiem.

Tak sobie myśle i myśle jak tu zrobić żeby salon nie był obniżóny o 3 stopnie a o 2 stopnie i równocześnie spocznik nie musiał być podzielony na dwie wysokości bo boję się, że będzie to niewygodne. Podniesienie salonu o 15cm spowoduje, że spocznik byłby na 205 co jest zbyt nisko...

Schody ażurowe, drewniane ze spocznikiem żelbetowym obłożonym drewnem jak najbardziej. Wygląd i więcej światła w holu.
Co do zmiany z 3 na 2 stopnie w salonie to się głęboko zastanów, bo patrząc z punktu widzenia wygody nazwijmy to "równomiernego stawiania kroków" 3 stopnie są idealne. Przy 2 stopniach zaburzasz ten rytm. Wiem, że to brzmi nieco śmiesznie, ale uwierz mi, że tak jest.

Ja znalazłem sposób na nie kombinowanie ze spocznikiem = robię strop monolityczny zgodny z projektem i po problemie. Będę miał strop o najlepszych możliwych parametrach i brak kombinacji. Wykonawca już marudzi, ale przecież domku nie buduje dla siebie tylko dla mnie więc temat zamknięty :yes:

nasa1
26-01-2011, 11:27
205 To nisko kurcze wszystkie futryny w domu mam na 200, ja mam 178 żona 176 nie należymy do ludzi wysokich :) 205 w spoczniku to jest jak dla mnie wystarczające ale mój konstruktor spocznik mi zrobił na 225 co jest dla mnie za wysoko, z ogólnym zarysem schodów poczekam do stanu surowego i wtedy podejmę ostateczną decyzję

Moja też ma 176 i wydaje mi się, że należy do wysokich kobiet :cool: