PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do DZIENNIK EMILII & MARCINA. NASZA BELLA



Strony : [1] 2 3

mariomili
12-04-2009, 12:18
Witamy. Czekamy tu na Wasze porady i pytania.Pozdrawiamy

rubinowa
09-06-2009, 11:08
witam, widzę, że budujecie Państwo z ytongu. Ekipa - widać - dokładna, przeszkolona, bo trzeba wiedzieć, że 3 mm "prześwitu" to b. dużo. My już wybudowaliśmy (jeszcze nie mieszkamy), ale z 40-tki bez ocieplania, zimą sprawdził się ytong w 100 %, trzyma ciepło, obecnie, w okresie przejściowym, kiedy na zewnątrz zimno, w środku jest przyjemnie (nie grzejemy), pozdrawiam

mariomili
10-06-2009, 09:56
witam, miło że ktoś tu zajrzał i napisał :D
My budujemy z 24-ki i bedziemy jeszcze ocieplac domek, bo zimy na mazurach mamy srogie. Co do ekipy to jesteśmy zadowoleni, choć budowa jeszcze trwa :)

Pozdrawiam

rubinowa
10-06-2009, 10:34
witam, my też byliśmy zadowoleni z ekipy, ale uważajcie na wszystko: nam na ten przykład "wcięło" całą paletę ytonga-znikła jak kamfora. Liczcie, wtrącajcie się, udawajcie chociaż, że wszystko jest pod kontrolą itp., pozdrawiam :D

ponury63
03-07-2009, 15:57
[wpis przeniesiony z dziennika budowy]


witam, ciesze się że mój blog podoba Ci się, zpodrawiam serdecznie
babeczkaa
http://forum.muratordom.pl/uzytkownik21710.htm

Reachel
09-07-2009, 10:35
Witajcie :)!
Jak miło jest czytać Wasz dziennik. My właśnie zaczynamy budowę Belli bliźniaka pod Szczecinem.
Miło widzieć jak postępuje Wasza budowa, na pewno nam to pomoże.
My będziemy budować z silikatów + styropian, ale narazie przed nami fundamenty ;).
Mam pytanie czy do zalewania fundamentów mieliście też pompę czy tylko beton prosto z gruszki? Przyznam, że to nasza pierwsza budowa a wcześniej nikt z nas nie interesował się budownictwem, więc dużo jeszcze musimy się dowiedzieć :)
Pozdrowienia i powodzenia z dachem!

mariomili
10-07-2009, 18:30
Witam kolejnych Bellowiczów.
Do zalania fundamentów mieliśmy pompe, niestety nie mamy zdjeć z dnia kiedy je zalewano.
Jeśli macie jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiemy w miarę możliwości.
Zyczę powodzenia z Bellą:))
Pozdrawiam.

mariomili
01-09-2009, 09:42
.

Agma
28-09-2009, 11:36
Pisalam do Was na forum pprojektu, ale tak jest chyba prosciej... Z przyjemnoscia czytam Waszego bloga. Podoba nam sie Wasz domek, bo jest zgodny z projektem. Poczatkowo chcielismy poszerzyc Belle , aby zrobic karpiowke i wole oko w lazience ( no i przy okazji miec wiekszy garaz ), ale po obejrzeniu kilku gotowych i nieprzekombinowanych domkow zmienilismy zdanie ( podobaly nam sie domy Iwony i Macka , Heiki i teraz Wasz - kolejnosc wg budowy ). Chociaz to wole oko nam spac nie daje i bedziemy jeszcze rozmawiac z wykonawca dachu , czy mozna je zrobic ( jest tam jednak dosc wasko ). Bardzo podoba mi sie tez , ze Wasi budowlancy byli bardzo czysci , naprawde chwala im za to. Nie wiem, czy Admin na tym forum pozwala zamieszczac kontakty na gg , czy skype, ale jesli tak, to byloby super, gdybysmy mogli zamienic pare slow bezposrednio...Podoba mi sie tez wykonanie schodow , razem ze stropem i bez podpory . My jestesmy z Bydgoszczy i interesuje nas np. czy Wasi budowlancy byliby zainteresowani budowa nam domu? Itp, itd. Czyli jakis kontakt na nich. Bywaja i tacy , ktorzy sa , pomimo odleglosci... Zreszta pytan jest wiele, ale nie chcemy byc zbyt natrĘtni ;-) Na razie pozdrawiamy serdecznie !

mariomili
29-09-2009, 20:14
Napewno latwiej to tutaj wszystko razem ogarniemy :D Zanim zaczelismy tez mielismy sporo dylematow, takze zwiazanych z gabarytami ale dzis mozemy stwierdzic ze sa wystarczajace. Z rozmiarow to tylko zmienilismy, na troche wiekszy, otwor do garazu 2500 x 2225 i to tyle :o Musze zwrocic Wasza uwage na wymiary otworow bo sa dosyc nietypowe ale okazuje sie ze to nie problem a w wielu firmach wym.standardowy nie jest juz taki konkurencyjny :D Ze zmian kosmetycznych wspomne jeszcze o zlikwidowaniu wyjcia bocznego na taras(w ta strone przesuniemy sam kominek), spizarki(w jej miejsce lodowka) i garderoby(uwidocznienie sciany wybudowanej po łuku). Czekamy na pytania :D pozdr

Agma
30-09-2009, 15:35
Witaj ! Pomysl na nieco wiekszy garaz b. ciekawy i do przemyslenia ( no i to ciagle kuszace wole oczko ). Wyjscie boczne na taras zostawiamy , poniewaz chcialabym :1/ osiagnac efekt niby-mikro-ogrodu zimowego majac wiecej okien w tym rejonie, 2/ miec dostep do drewna kominkowego ( bedzie skladowane z tej strony ). Spizarke tez zostawiam , chociaz mala. Moja babcia taka miala i mozna ja fajnie zagospodarowac. U gory chce troche zmienic scianki dzialowe ; powiekszyc lazienke o okno znajdujace sie w pokoju 11 , a w pokoju tym wstawic 2 okna dachowe. Bylismy w Belli w naszej okolicy ( przypadkiem natknelismy sie na domek w zaawansowanym stanie we wsi obok ) , wlasciciel nas wpuscil do srodka. Stad wiem, ze np pokoj nr 11 spokojnie moze byc 'uciety' o to okno lazienkowe i zamiast tego miec 2 dachowe . Bedziemy tez pewnie robic plytszy taras , bo mamy mocno zalesiona dzialke i chcemy oszczedzic jak najwiecej drzewek. Czy mozecie odezwac sie do mnie na gg (8652275)? Mam pytanie nt ekipy do sso . Pozdrawiam !

kasiaa256
24-12-2009, 00:25
http://smietnikkoniczynka.blox.pl/resource/zyczeniakasia.jpg

sonia2003
10-01-2010, 20:11
Witam kolejnych bellowiczów. Życzę Wam abyście szybko wprowadzili się do domku :)

mariomili
12-01-2010, 17:13
Witam kolejnych bellowiczów. Życzę Wam abyście szybko wprowadzili się do domku :)

Dziękuję za miłe słowa,ja życzę sobie tego samego :) oby jak najszybciej to nastąpiło! :lol: Jeśli się nie mylę, Wy już mieszkacie w Pięknej i wszystkie nowości można podpatrzeć na Waszym blogu " Bella w Dobraj" do którego często zaglądam :D
Oczywiście zapraszam częściej i jeśli macie jakieś uwagi chętnie wysłucham ( przeczytam )

Pozdrawiam

sonia2003
14-01-2010, 20:13
tak mieszkamy i naprawdę jest super.
A z przyjemnością będę śledzić Wasze postępy prac.
Trzymam mocno kciuki (szczególnie za wykończeniówkę).

mariomili
20-01-2010, 09:54
tak mieszkamy i naprawdę jest super.
A z przyjemnością będę śledzić Wasze postępy prac.
Trzymam mocno kciuki (szczególnie za wykończeniówkę).

Dzięki za kciuki :D
W naszej belli prace idą trochę wolniej jak w Twojej. Nie mamy konkretnej daty przeprowadzki, czas nas nie goni a tym samym prace w domku wykonujemy stopniowo. W tym roku zamierzamy zrobić wspomnianą elektrykę, hydraulikę i tynki wewnętrzne no i może na jesień ocieplenie zewnętrzne.

Karolina i Artur :)
08-02-2010, 12:06
Witam :D

Przyszłam z rewizytą, poczytałam dziennik i muszę przyznać,że bardzo fajny domek budujecie :D

Fajne masz inspirację, widzę,że podobne rzeczy nam się podobają :wink:
Z przyjemnością będę śledziła i podglądała :D

Kiedy planujecie zamieszkać w Belli ???

Pozdrawiam!

mariomili
08-02-2010, 12:34
Bardzo mi miło że zajrzałaś w moje skromne progi :D Oczywiście zapraszam.

Jak zauważyłaś lubię dosyć nowoczesne rzeczy, proste ale ładne. A jaki będzie efekt końcowy to zobaczymy kiedyś...
Jak na razie przed nami wszystko to co Ty masz za sobą :D
U nas tempo prac troszkę wolniejsze :P Co prawda nie spieszy nam sie, ale fajnie by było juz zamieszkać :wink: Myślę, ze koniec następnego roku będzie bliższy końca naszych prac .

Pozdrawiam

Nelli Sza
21-02-2010, 12:41
Cześć! :D
Czy możesz napisać, jak nazywa się to krzesełko, gdzie i za ile można go kupić? :wink:


http://img194.imageshack.us/img194/180/dscn3178m.jpg


pozdrawiam

mariomili
21-02-2010, 13:41
Cześć! :D
Czy możesz napisać, jak nazywa się to krzesełko, gdzie i za ile można go kupić? :wink:


http://img194.imageshack.us/img194/180/dscn3178m.jpg


pozdrawiam

Witaj Nelli Sza!!!

Niestety nie mam pojęcia jaka to nazwa krzesła :cry: :roll:
Ale poszukam to może coś znajdę :)

Nelli Sza
21-02-2010, 15:10
Bardzo mi się spodobało, pasowałoby do mojej szarej łazienki :wink:
Jak coś znajdziesz, to daj znać. Dzięki! :D

sylwia&radek
02-03-2010, 10:33
Witam pierwszy raz u Ciebie :D
My budujemy inny domek, ale chciałam zapytać o wyceny, które robiłaś u hydraulika czy elektryka. Mam ogromny dylemat co do hydraulika. Nie wiem czy 20 tysięcy za materiały hydrauliczne to mało czy dużo. Dzięki

mariomili
02-03-2010, 11:12
Witam pierwszy raz u Ciebie :D
My budujemy inny domek, ale chciałam zapytać o wyceny, które robiłaś u hydraulika czy elektryka. Mam ogromny dylemat co do hydraulika. Nie wiem czy 20 tysięcy za materiały hydrauliczne to mało czy dużo. Dzięki

Witaj,

Pierwszy, mam nadzieję ze nie ostatni :D
Jak widać w dzienniku, jesteśmy na etapie elektryki a hydraulika troche później :-? Braliśmy wyceny z kilku firm ( trzech ) i wszystkie ceny były zbliżone. Zaczynały się od 20 tys.do około 25 tys. wraz z materiałami i robocizną. Do tego rozprowadzenie rur do odkurzacza centralnego i podłączenie pod solary. W kwietniu bedziemy musieli zdecydować sie na ostateczną wersje instalacji hydraulicznej, ale znając życie bedzie to droższa wersja :-? :) Czy drogo czy mało hmm :-? Myśle, że 20 tys. nie jest jeszcze straszną ceną, można ja zminimalizować jeśli materiały kupi się samemu gdzieś na stronach internetowych lub przy promocjach.

Pozdrawiam

sylwia&radek
02-03-2010, 21:44
Może cena nie duża, ale na tym etapie budowy próbujemy oszczędzać jak się da (oczywiście żeby domek nie ucierpiał na jakości, oszczędzanie ale z głową). Dlatego szukam i pytam, żeby mieć duże rozeznanie w temacie.

Kiedy planujecie wprowadzić się do waszego domku?

sylwia&radek
02-03-2010, 21:50
A zaglądać do Ciebie na pewno będę, choćby pooglądać ciekawe inspiracje.
My też mieliśmy z tej samej firmy kupić projekt co wy, ale ten co nam się podobał był ciągle w przygotowaniu i w końcu zrezygnowaliśmy.

mariomili
04-03-2010, 10:45
Może cena nie duża, ale na tym etapie budowy próbujemy oszczędzać jak się da (oczywiście żeby domek nie ucierpiał na jakości, oszczędzanie ale z głową). Dlatego szukam i pytam, żeby mieć duże rozeznanie w temacie.

Kiedy planujecie wprowadzić się do waszego domku?

Witaj,

Nie mamy konkretnej daty wprowadzenia, na pewno nie nastąpi to w tym roku :( Co prawda nie śpieszy nam się, ale fajnie by było już mieć wszystko skończone, a końca jeszcze nie widać :o :o

Pozdrawiam

sylwia&radek
04-03-2010, 10:50
Ja bym chciała mieć już swój domek. Ciągle albo u rodziców albo wynajmowałam i fajnie było by w końcu zamieszkać na swoim.
Chcemy się wprowadzić latem następnego roku, ale znając życie pewnie przeciągnie się do świąt Bożego Narodzenia.

sylwia&radek
04-03-2010, 11:02
Widzę ogromne postępy, pan elektryk dobrze się sprawuje. A czy myśleliście o alarmie? My swój domek mamy trochę na uboczu i czasami pojawiają się tam nie proszeni gości. Na wiosnę robimy ogrodzenie, ale wydaje mi się, że może to nie wystarczyć!

mariomili
04-03-2010, 23:28
Widzę ogromne postępy, pan elektryk dobrze się sprawuje. A czy myśleliście o alarmie? My swój domek mamy trochę na uboczu i czasami pojawiają się tam nie proszeni gości. Na wiosnę robimy ogrodzenie, ale wydaje mi się, że może to nie wystarczyć!

My już alarm mamy, założyliśmy od razu po wstawieniu okien i drzwi.

mariomili
04-03-2010, 23:32
A w sprawie elektryki to już jest skończine :D Trochę uzbieralo sie tych kabelków :roll: :lol:

Jeszcze przy tynkach pan elektryk nas odwiedzi przymocować wszystkie puszki tak żeby było dobrze. :D

Pozdrawiam

sylwia&radek
05-03-2010, 08:07
A może coś więcej byś powiedziała o tych alarmach? Cena i ile miejsca zajmują? My w grudniu wstawiliśmy okna i od tamtej pory nic się nie działo na działce, ale w kwietniu ruszamy z kolejnymi pracami no i alarm będzie niezbędny.

mariomili
15-03-2010, 08:01
A może coś więcej byś powiedziała o tych alarmach? Cena i ile miejsca zajmują? My w grudniu wstawiliśmy okna i od tamtej pory nic się nie działo na działce, ale w kwietniu ruszamy z kolejnymi pracami no i alarm będzie niezbędny.

Witam,
My chcelismy załozyć alarm jeszcze przed tynkami, zeby łatwiej było schować kabelki :) Cały alarm nie zajmje dużo miejsca, w porównaniu do elektryki jest nie widoczny :D

Pozdrawiam

sylwia&radek
16-03-2010, 11:28
Ja też już rozmawiałam na temat alarmu z elektrykiem i też będziemy go zakładali przed tynkami.
Pozdrawiam

mariomili
16-03-2010, 11:57
Ja też już rozmawiałam na temat alarmu z elektrykiem i też będziemy go zakładali przed tynkami.
Pozdrawiam

Cześć :)

O to super, a kiedy ruszacie z tynkami i na jakie się zdecydowaliście??

sylwia&radek
16-03-2010, 19:59
Hej mam nadzieję, że ruszamy pełną parą po świętach. Chociaż może światło, przynajmniej skrzynkę uda się zrobić przed świętami. Ale póki co jest jeszcze duża warstwa śniegu więc na pewno nie da rady.
A u Was jak pracę idą?

PS Zapomniałabym tynki robimy tradycyjne. Zrobi nam nasz murarz. A czy będziemy musieli położyć gładź na to, jeszcze nie wiem. Ale płyt kar-gip nie chcem. Nie mam przekonania do takiego rozwiązania.

mariomili
17-03-2010, 10:49
Cześć

My teraz czekamy na tynki, podobny termin jak u Ciebie czyli po świętach.
W tym samym czasie jak panowie bedą działać z tynkami, my postaramy się uprzątnąć posesję :roll: Trawki nie będziemy jeszcze siać, bo i tak będziemy musieli kopać pod oczyszczalnie :x

sylwia&radek
17-03-2010, 12:18
Witaj:)
My chcemy zrobić ogrodzenie, jeszcze nam została oczyszczalnia i wodę podłączyć. Dopiero po wszystkich wykopach zaczniemy myśleć o trawce. Może trochę tujek posadzę jak już będzie ogrodzenie. A trawka pewnie wyjdzie na wiosnę następnego roku.

Basia_KRK
17-03-2010, 13:45
Przychodzę z rewizytą :) Bardzo mi się podobają Wasze inspiracje - w sumie widzę, że podobne do moich, więc kibicuje Wam i będę zaglądać do dziennika :D

mariomili
18-03-2010, 10:56
Przychodzę z rewizytą :) Bardzo mi się podobają Wasze inspiracje - w sumie widzę, że podobne do moich, więc kibicuje Wam i będę zaglądać do dziennika :D

Witam, witam
Na razie tylko inspiracje, zobaczymy kiedyś czy coś z tego wyjdzie :roll: :wink:

sylwia&radek
18-03-2010, 16:19
Jeszcze raz przejrzałam Twój dziennik. Wnętrza u Was są super. Klatka schodowa pewnie będzie cudnie wyglądała jaką ją zrobicie. Zewnątrz domek prosty, a środek zaskakuje. :roll: :D :D :D

Nelli Sza
01-04-2010, 09:02
Pełnych nadziei i radości ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY życzy Nel z rodzinką :D

http://arch.blox.pl/resource/marthastewart_com_dekoracje_wielkanocne_1.jpg

sylwia&radek
01-04-2010, 09:22
http://www.swinoujscie.zhp.pl/gfx/news/95_alleluja.jpg

sylwia&radek
07-04-2010, 13:09
:smile:Witam po wielkich zmianach forum.
Widze ze kolezanka nadal swietuje.

mariomili
12-04-2010, 12:22
Witaj, z tego co wiem to ty masz wakacje:) Ja jeszcze nie ogarniam tego forum, ale robię postępy a to dobry znak:)
Jutro zaczynamy z tynkami!!

sylwia&radek
12-04-2010, 12:26
Witaj, z tego co wiem to ty masz wakacje:) Ja jeszcze nie ogarniam tego forum, ale robię postępy a to dobry znak:)
Jutro zaczynamy z tynkami!!

Dokladnie ja mam przerwe swiateczna i to dosc dluga, ale jutro wracam do domu i do swoich obowiazkow.
Jak masz pytania odnosnie forum to pytaj.
Powodzenia z tynkami. U nas moze w maju beda. W srode przychodzi hydraulik.:D:D:D

Karolina i Artur :)
12-04-2010, 20:58
Hej :)
Gratuluję rozpoczęcia tynków! Tynki sprawią,że pomieszczenia będą o wiele bardziej domowe :)
Na jaki rodzaj tynków ostatecznie się zdecydowaliście ??? Trzymam kciuki za szybkie i gładkie tynkowanie ;)
Pozdrawiam!!!

mariomili
13-04-2010, 11:41
Dokladnie ja mam przerwe swiateczna i to dosc dluga, ale jutro wracam do domu i do swoich obowiazkow.
Jak masz pytania odnosnie forum to pytaj.
Powodzenia z tynkami. U nas moze w maju beda. W srode przychodzi hydraulik.:D:D:D


To szczesliwej podróży życze, sama wracasz ?
Czekam na nowe fotki :)

mariomili
13-04-2010, 11:52
Hej :)
Gratuluję rozpoczęcia tynków! Tynki sprawią,że pomieszczenia będą o wiele bardziej domowe :)
Na jaki rodzaj tynków ostatecznie się zdecydowaliście ??? Trzymam kciuki za szybkie i gładkie tynkowanie ;)
Pozdrawiam!!!

Czesc Karolinko.

Tynki będą gipsowe, zobaczymy jak to wyjdzie.
Lece do Ciebie, bo juz dawno mnie tam nie było:)

sylwia&radek
14-04-2010, 17:55
To szczesliwej podróży życze, sama wracasz ?
Czekam na nowe fotki :)

Jestem juz w domu. Sama wracałam, mąż dojedzie później. Podróż najbardziej stresująca od tych dotychczasowych. ale na szczęście już w domu.
Zaczynam ustalać pierwsze termin, kto kiedy ma zacząć. Na razie na budowie cisza.
Pozdrawiam

sylwia&radek
30-04-2010, 20:33
Wracam właśnie z Twojego dzienniczka budowy. Jak miło popatrzeć na kolejne efekty. Super, super :)

mariomili
02-05-2010, 16:18
Cześć

Muszę nadrobić zaległości bo trochę się dzieje (hurrra ) na budowie, a ja nie mam czasu na dziennik:(

lukaszkrk83
16-05-2010, 21:28
8.02

Zdjecia kominków:

Ostatnio spodobał nam sie taki ( jak niżej) ale nie mogłam nigdzie znaleść :(

http://img197.imageshack.us/img197/6056/focuscontemporaryfirepl.jpg

http://img197.imageshack.us/img197/9006/72630453.jpg

http://img197.imageshack.us/img197/4899/big096.jpg

mam pytanie na jakiej stronie znalazl pan te schody i czy one moga byc w projekcie bella 2

mariomili
24-05-2010, 06:44
Witam,

Myślę, ze jak najbardziej można wkomponować te schody do belli 2, musisz mieć wizje jak chcesz je zrobić.
Niestety nie pamiętam gdzie znalazłam zdjęcie ze schodami:cool:

Pozdrawiam.

Karollinka
28-05-2010, 09:40
wpadłam zajrzeć do Was:) domek piekny, ale juz fajnei macie z tynkami:)

mariomili
28-05-2010, 09:49
Witam, witam:D

Fajnie by było zeby były pomalowane:cool: Po tynkach pomieszczenia wyglądają bardziej domowo i czyściej:yes:

pozdrawiam

Karollinka
29-05-2010, 15:10
Witam, witam:D

Fajnie by było zeby były pomalowane:cool: Po tynkach pomieszczenia wyglądają bardziej domowo i czyściej:yes:

pozdrawiam
wpadłam zobaczyc co słychać:)
Mario po kolei, przyjdzie czas i na malowanie, masz racje że z tynkami już czyściej, ja też już bym chciała pozbyc się wszędobylskiego kurzu ale nam jeszcze przyjdzie poczekać

mariomili
29-05-2010, 18:34
Witam weekendowo

A kiedy zamierzacie ruszyć z tynkami?
Przed mani hydraulika ( sierpień / wrzesień ) i też już chciałabym mieć to za sobą potem wylewki i można już pomalutku myśleć gdzie co ma być:cool:
A i jeszcze ocieplenie z zewnątrz:eek: myślimy zrobić w tym roku, to takie grubsze sprawy ( finansowe );)

sylwia&radek
31-05-2010, 10:06
Witam poniedziałkowo. Ostatnio byłam trochę nie gościna, ale dzisiaj już nadrabiam zaległości.
Faktycznie wczoraj miałam egz, wyników jeszcze nie było, ale jestem pozytywnie nastawiona. Jeszcze tylko jeden egz i dopytka.
Pozdrawiam

Karollinka
31-05-2010, 10:21
Witam weekendowo

A kiedy zamierzacie ruszyć z tynkami?
Przed mani hydraulika ( sierpień / wrzesień ) i też już chciałabym mieć to za sobą potem wylewki i można już pomalutku myśleć gdzie co ma być:cool:
A i jeszcze ocieplenie z zewnątrz:eek: myślimy zrobić w tym roku, to takie grubsze sprawy ( finansowe );)

witaj Mario, my chyba tynków nie bedziemy robic tylko wszędzie karton gips, chcielibyśmy na jesieni mieć to juz zrobione ale to zależy od urodzaju na maliny czy wpadnie troche gotówki.

mariomili
31-05-2010, 15:45
Witam poniedziałkowo. Ostatnio byłam trochę nie gościna, ale dzisiaj już nadrabiam zaległości.
Faktycznie wczoraj miałam egz, wyników jeszcze nie było, ale jestem pozytywnie nastawiona. Jeszcze tylko jeden egz i dopytka.
Pozdrawiam

Na pewno będą dobre wyniki:yes:

mariomili
31-05-2010, 15:47
witaj Mario, my chyba tynków nie bedziemy robic tylko wszędzie karton gips, chcielibyśmy na jesieni mieć to juz zrobione ale to zależy od urodzaju na maliny czy wpadnie troche gotówki.

Karton gips hmmm, nigdy nie myśleliśmy o tym. Jak to wychodzi cenowo???

Karollinka
01-06-2010, 07:34
Mario powiem Ci że dokladnie nie liczylismy jak to wyjdzie, za robote za tynki trzeba by zapłacić najbidniej z 15 tys a jeśli chodzi o płyty to robote mamy darmo więc niech to bedzie pare tysięcy taniej to dla nas juz duzo.

sylwia&radek
01-06-2010, 11:25
Karolinko coś dużo liczysz za te tynki. U nas dużo taniej wychodzi (mater + rob). Nasze tynki na tyle są ładne, że ja nie będę robiła gładzi.

Karollinka
01-06-2010, 11:36
tak mówisz?? no ja tak licze po 16 zł za metr bo tak nma robili wyceny a jeszcze na to gładź, sama juz nie wiem co w koncu zrobimy.

sylwia&radek
01-06-2010, 14:17
Jeżeli koniecznie chcesz gładź w całym domu to cena wtedy jest wiele wyższa. Mi się moje tynki podobają i gładzi w ogóle nie będę robiła. Więc wtedy będzie taniej. Tak jak Ci wcześniej pisałam same materiały nie wiele kosztują i robocizna też dużo nie wychodzi.
Musisz to przemyśleć i najlepiej przeliczyć ile wyniosą was płyty kar.

mariomili
01-06-2010, 15:48
Mario powiem Ci że dokladnie nie liczylismy jak to wyjdzie, za robote za tynki trzeba by zapłacić najbidniej z 15 tys a jeśli chodzi o płyty to robote mamy darmo więc niech to bedzie pare tysięcy taniej to dla nas juz duzo.

Czesc Dziewczynki

Karola 15 TYS!!!! Jesli tyle mialoby sie wyniesc to moze karton- gips bylby lepszy? A wiesz ile metrow macie do tynkowania?

mariomili
01-06-2010, 15:49
Jeżeli koniecznie chcesz gładź w całym domu to cena wtedy jest wiele wyższa. Mi się moje tynki podobają i gładzi w ogóle nie będę robiła. Więc wtedy będzie taniej. Tak jak Ci wcześniej pisałam same materiały nie wiele kosztują i robocizna też dużo nie wychodzi.
Musisz to przemyśleć i najlepiej przeliczyć ile wyniosą was płyty kar.

Mi sie Twoje tynki tez podobaja:yes::D

Karollinka
02-06-2010, 07:52
Cześć Emilka, pewnie że tynki sa piękne, u Was tez chalupka elegancko sie prezentuje, u nas kierujemy sie tylko względami ekonomicznymi niestety chociaz coraz więcej osób robi kg zamiast tynków, grunt żeby były dobrze zrobione to moze nie bedą pękać.

mariomili
02-06-2010, 15:45
Cześć Emilka, pewnie że tynki sa piękne, u Was tez chalupka elegancko sie prezentuje, u nas kierujemy sie tylko względami ekonomicznymi niestety chociaz coraz więcej osób robi kg zamiast tynków, grunt żeby były dobrze zrobione to moze nie bedą pękać.

Witaj Karolinko;)
To fakt, tez zauwazylam, ze duzo ludzi decyduje sie na KG. Wazne zeby bylo dobrze zrobione, a jak piszesz ze za robocizne nic nie musicie placic to jeszcze lepiej. :) Oby do przodu!!!!:cool:

sylwia&radek
02-06-2010, 18:31
Najważniejsze żeby się podobało i cena była przyzwoita. A to czy to będzie tynk czy kar-gip to już kwestia gustu, kto co lubi.
W piątek u nas kontynuacja tynków. Jeszce dół domu został i piwnica.
Pozdrowienia i miłego weekendu :) Mam nadzieje że masz wolne.

mariomili
02-06-2010, 19:16
W piwnicy też robicie?

Karollinka
02-06-2010, 20:05
wpadłam zajrzeć jak Wam wieczór mija:)

mariomili
02-06-2010, 21:42
wpadłam zajrzeć jak Wam wieczór mija:)


Mi już mało go zostało, bo jutro trzeba rano wstać. milej nocki

sylwia&radek
03-06-2010, 08:53
W piwnicy też robicie?

Tak robimy tynki w piwnicy.

mariomili
06-06-2010, 10:11
Wpadłam z rewizytą:):):)
Domek śliczny ,a Twoje pomysły bardzo przypadły mi do gustu,więc będę podglądać:yes:
Pozdrawiam:):):)

Fajnie że wpadłaś.
Pomysłów jest mnóstwo tylko czy miejsca i kasy na to wszystko starczy no i "jakoś" to wszystko wyglądać;):D

Edyta M
06-06-2010, 14:21
Witam..... przydreptalam do Ciebie :D
Kochana widze , ze mamy podobne " wizje " i to calkiem na trzezwo :D:D.
DREWNIANE SUFITY !!!!!! ............... ( skradlas moj pomysl :bash:) Idz w te strone Kochana pieknie dom wyglada w drewnie + kamien .... W domku ( o ile wreszcie budowa ruszy :stirthepot: ) tez planuje takie wykonczenia ..... Drewno sprawia , ze w domu jest " cieplo " :hug::hug:
Buziaki , bede zagladac do Ciebie
P.S.
Widoczki tez masz cudne ......... tyle zieleni wow ..... :cool:

mariomili
06-06-2010, 14:55
Witaj Edytko,

Wajnie że wpadłaś ( może kawki :stirthepot: ?)
Tereny to Mazury, do lasu, jeziora mamy 5 minutek;):D Jest pięknie, szczególnie wiosną, tak zielono:D
Te drewniane sufity nie dają mi spokoju, baaaaardzo podoba mi sie ta koncepcja.
A jakie podłogi planujesz pod ewentualnym suficie drewnianym? Ja bym chciała bialutki gress i nie wiem czy bedzie pasowało?:eek:

Pozdrawiam i zapraszam

atija
06-06-2010, 16:22
Witam
Przydreptałam i ja popatrzeć na piękną Bellę ;)

mariomili
06-06-2010, 16:29
Witam
Przydreptałam i ja popatrzeć na piękną Bellę ;)

Hello :welcome:

Fajnie, że wpadłaś w moje skromne progi:)

Zapraszam częściej. Lecę do Ciebie...:bye:

Karollinka
06-06-2010, 18:24
hej Emilka, zaintrygowałaś mnie tymi drewnianymi sufitami, mimo że to nie moje klimaty to takie wykończenia na mazurska krainę są idealne:)

mariomili
07-06-2010, 08:50
Cześc Karolinko:wave:

Drewniane sufity chodzą mi po głowie, ale jesli sie zdecyduje to bedzie to tylko jakiś kawałek na suficie w salonie albo w kuchni,jako część dekoracyjna, ale co z tego wyniknie zobaczymy. :-?:roll:

sylwia&radek
07-06-2010, 12:23
Cześc Karolinko:wave:

Drewniane sufity chodzą mi po głowie, ale jesli sie zdecyduje to bedzie to tylko jakiś kawałek na suficie w salonie albo w kuchni,jako część dekoracyjna, ale co z tego wyniknie zobaczymy. :-?:roll:

Ciekawy pomysł ale nie wiele widziałam zdjęć z takim rozwiązaniem. Hmm nie wiem czy ja bym się zdecydowała na takie rozwiązanie.
Buźka :)

mariomili
07-06-2010, 12:52
To widzę, że będę musiała tak zrobić i Wam pokazać:p:p

atija
07-06-2010, 13:22
Też chętnie popatrzę na te drewniane sufity;)

Karollinka
07-06-2010, 18:22
cześć Emilka, powiem Ci że też mamy dylemat czy w tym roku robić ocieplenie czy hydraulikę, no i chyba jednak ocieplenie dłużej zaczeka bo jak będzie ogrzewanie to będzie mozna działac coś w domku przez całą zimę.
rekuperator to na pewno fajne rozwiązanie ale dla nas niestety dla nas zbyt kosztowne.

Edyta M
08-06-2010, 02:48
Hejka :yes:
W temacie rekuperator moge pomoc ........ sama instaluje u siebie w domku ... szkoda tylko , ze troszke pozno zabraliscie sie do tematu bo mogliscie oszczedzic na kominie ..... :yes:. Moge podac namiar na Pana ktory u mnie bedzie w przyszlosci robil Reku ( polecila mi go znajoma ) . Kontakt z Nim swietny ...... odpowiada na wszystkie pytania , mailuje z nim juz od zeszlego roku od wrzesnia ........
Daj znac to namiar przesle na priv.
:hug:

Edyta M
08-06-2010, 03:10
Witaj Edytko,

Wajnie że wpadłaś ( może kawki :stirthepot: ?)
Tereny to Mazury, do lasu, jeziora mamy 5 minutek;):D Jest pięknie, szczególnie wiosną, tak zielono:D
Te drewniane sufity nie dają mi spokoju, baaaaardzo podoba mi sie ta koncepcja.
A jakie podłogi planujesz pod ewentualnym suficie drewnianym? Ja bym chciała bialutki gress i nie wiem czy bedzie pasowało?:eek:

Pozdrawiam i zapraszam

Kawki chetnie ...... :yes:
Mazury ..... bylam raz z Rodzicami jak mialam chyba 5 lat ( czyli nie tak dawno ;)) do dzisiaj pamietam KOMARY !!!!! :eek::eek:i wode bezmiar wody .
A jesli chodzi o podlogi to moze cos w bezu , zeby nie bylo zbyt duzego kontrastu .......
Buziaki :hug:

mariomili
08-06-2010, 10:17
Też chętnie popatrzę na te drewniane sufity;)


Cześć,

Specjalnie dla Was wstawie kilka inspiracji które mi sie spodobały i czekam na Wasze opnie!
Nie chce zrobić drewnianego sufitu na całości, tylko kuchnia albo salon, w miejsce gdzie miałby być zwykły podwieszany sufit. Jeszcze nie rozglądałam sie za tym i nie wiem jak to cenowo wygląa, bo tu może być szok :eek::eek:

Tu kuchnia też mi sie podoba, ale jak dla mnie musiałabybyć biała

http://img175.imageshack.us/img175/4915/97503508.jpg



Pozdrawiam
To zdjęcie jest nr 1. Takie coś chciałabym mieć nad jadalnią lub w kuchni zamiast podwieszanego sufitu.

http://img105.imageshack.us/img105/8567/z5647749o.jpg

mariomili
08-06-2010, 10:24
cześć Emilka, powiem Ci że też mamy dylemat czy w tym roku robić ocieplenie czy hydraulikę, no i chyba jednak ocieplenie dłużej zaczeka bo jak będzie ogrzewanie to będzie mozna działac coś w domku przez całą zimę.
rekuperator to na pewno fajne rozwiązanie ale dla nas niestety dla nas zbyt kosztowne.

Ja już wiem co my będziemy robić jako pierwsze:cool:
Wczoraj zadzwoniliśmy do naszego budowlańca kiedy ewentualnie ma termin i może się podjąć pracy - koniec lipca. Doradził nam, że jeśli mamy tynki w domu to lepiej zrobić ocieplenie żeby w razie deszczu nie przemokły nam ściany. A hydraulike i tak chcemy zrobić przed zimą więc może zaczekać.

Pozdrawiam

mariomili
08-06-2010, 10:32
Hejka :yes:
W temacie rekuperator moge pomoc ........ sama instaluje u siebie w domku ... szkoda tylko , ze troszke pozno zabraliscie sie do tematu bo mogliscie oszczedzic na kominie ..... :yes:. Moge podac namiar na Pana ktory u mnie bedzie w przyszlosci robil Reku ( polecila mi go znajoma ) . Kontakt z Nim swietny ...... odpowiada na wszystkie pytania , mailuje z nim juz od zeszlego roku od wrzesnia ........
Daj znac to namiar przesle na priv.
:hug:

Hello Edytko

Dziękuje za zaoferowaną pomoc:D
A skąd jest ten Twój Pan? Wiesz z tym rekuperatorem to nawet wcześniej nie myśleliśmy o czymś takim ( tak to jest jak człowiek sie nie zna :oops:) Ale chyba lepiej teraz pomyśleć niż jak prace nabiorą tempa , bo chyba nie jest za późno? No i musimy zobaczyć jak to cenowo wygląda:roll::roll:

Pozdrawiam

atija
08-06-2010, 12:42
Cześć,

Specjalnie dla Was wstawie kilka inspiracji które mi sie spodobały i czekam na Wasze opnie!


Tu kuchnia też mi sie podoba, ale jak dla mnie musiałabybyć biała

http://img175.imageshack.us/img175/4915/97503508.jpg



Pozdrawiam
To zdjęcie jest nr 1. Takie coś chciałabym mieć nad jadalnią lub w kuchni zamiast podwieszanego sufitu.

http://img105.imageshack.us/img105/8567/z5647749o.jpg

Chciałam popatrzeć i dziękuję za możliwość. :yes: jeśli chodzi o pierwsze zdjęcie to rzeczywiście jasne meble fajniej by wyglądały. natomiast drugie zdjęcie... podoba mi się, choć nie jestem zwolenniczką drewna na suficie. Nie jestem znawcą i zaznaczam ,że to moje subiektywne odczucie. muszę przyznać że tworzy się taki fajny klimat ciepła w rejonie jadalni. Jeśli się zdecydujesz z przyjemnością będę podglądać efekty;)

Karollinka
08-06-2010, 12:47
cześć Emilka, obejrzalam Twoje inspiracje no i to pierwsze zdjecie kuchenne jest extra. Troche inaczej wyobrazalam sobie Twoje plany tak bardziej sielsko mazursko, belki na suficie i drewno w takim stylu:eek: ale jak bedzie tak jak pokazujesz to bedzie tak.. hmm,. klimatycznie, domowo, ciepło, fajnie:)

mariomili
09-06-2010, 09:48
Hej Atija

Co do tych sufitów to jestem zdecydowana:yes: A do podglądania zapraszam:wiggle:

mariomili
09-06-2010, 09:51
cześć Emilka, obejrzalam Twoje inspiracje no i to pierwsze zdjecie kuchenne jest extra. Troche inaczej wyobrazalam sobie Twoje plany tak bardziej sielsko mazursko, belki na suficie i drewno w takim stylu:eek: ale jak bedzie tak jak pokazujesz to bedzie tak.. hmm,. klimatycznie, domowo, ciepło, fajnie:)

Czesc

Styl o którym mówisz, to nie dla mnie, chociaż bardzo mi sie podoba. Ja wole proste, nowoczesne wnętrza;)

yuka
11-06-2010, 11:26
Witam w Twoich komentach:welcome:
Tak jak obiecałam u siebie czytam Twój dziennik:D Ale nastukalaś już;)
Na razie doszłam do etapu odkurzacza centralnego:D Może wieczorkiem uda mi się resztę nadrobić:D Z ostatnich postów widzę, że rekuperację też będziesz mieć..... Ale doczytam....
Pozdrawiam właścicieli PIĘKNEJ:hug:

mariomili
11-06-2010, 12:25
Witam w Twoich komentach:welcome:
Tak jak obiecałam u siebie czytam Twój dziennik:D Ale nastukalaś już;)
Na razie doszłam do etapu odkurzacza centralnego:D Może wieczorkiem uda mi się resztę nadrobić:D Z ostatnich postów widzę, że rekuperację też będziesz mieć..... Ale doczytam....
Pozdrawiam właścicieli PIĘKNEJ:hug:

Cześć fajnie, że wpadłaś:wave:
Oczywiście lektura obowiązkowa do przeczytania, bedzie odpytywanie:D;)

Pozdrawiam

sylwia&radek
11-06-2010, 20:36
Cześć :)
Powoli nadrabiam zaległości na forum. Sufity drewniane też mi wpadły w oko. Ale jak będzie u mnie to jeszcze nie wiem, po obronie wrócę dopiero myślami na budowę.
Miłego weekendu :)

yuka
11-06-2010, 22:15
Cześć fajnie, że wpadłaś:wave:
Oczywiście lektura obowiązkowa do przeczytania, bedzie odpytywanie:D;)

Pozdrawiam
Czyta się baaaardzo przyjemnie :D Niczym mnie nie zniechęcisz ;)

Karollinka
13-06-2010, 08:58
cześć Emilka, co słychać?

mariomili
13-06-2010, 10:38
Cześć :)
Powoli nadrabiam zaległości na forum. Sufity drewniane też mi wpadły w oko. Ale jak będzie u mnie to jeszcze nie wiem, po obronie wrócę dopiero myślami na budowę.
Miłego weekendu :)

Cześć:hug:
Oby obrona minęła Ci szybciutko, bo ja chce zobaczyć zdjęcia Twoich ślicznych tynków!!!
Trzymam kciuki :bye:

mariomili
13-06-2010, 10:40
Czyta się baaaardzo przyjemnie :D Niczym mnie nie zniechęcisz ;)

Oczywiście zapraszam jak najczęściej :)

Miłej niedzieli życze:)

mariomili
13-06-2010, 10:46
cześć Emilka, co słychać?

Cześć Karolinko.
W domku nowości żadnych nie ma, w tym tygodniu ma przyjść elektryk dokończyć co zaczął, a więc jest mile widziany u nas:)
Myślimy teraz nad elewacją jaki kolorek i ozdoby. Mamy jakąś wizję ale jak to będzie to nie wiem:bash:

yuka
13-06-2010, 22:54
Cześć Mariomili:D
Jestem już po lekturze Twojego dziennika:D
Ale Wy już jesteście daaaaleeeekooooo:jawdrop: Super!!! Gratuluję:D
A inspiracje, które wklejasz, boskie:D

Edyta M
14-06-2010, 00:48
Hello Edytko

Dziękuje za zaoferowaną pomoc:D
A skąd jest ten Twój Pan? Wiesz z tym rekuperatorem to nawet wcześniej nie myśleliśmy o czymś takim ( tak to jest jak człowiek sie nie zna :oops:) Ale chyba lepiej teraz pomyśleć niż jak prace nabiorą tempa , bo chyba nie jest za późno? No i musimy zobaczyć jak to cenowo wygląda:roll::roll:

Pozdrawiam

Hejka sorrki , ze tak pozno zagladnelam :eek:
Moj Pan od Reku jest spod Krakowa , ale chlopak bardzo solidny , mozecie Go zameczac do bolu i pytac o wszystko ....... Grzeczny i swietny w kontakcie , z tego co wiem to jezdzi po calej Polsce ,a wycene moze Wam zrobic nie zaszkodzi przynajmniej zorientujecie sie co i jak . Swietnie doradza we wszystkim .... dla mnie to wazne bo wiesz , ze na odleglosc buduje i wlasciwie kontakt mailowy i telefoniczny mi pozostal .U mnie robil kanalizacje podposadzkowa ( reszte kanalizy w domu tez bedzie robil ) , bedzie robil dla mnie rowniez ogrzewanie z klimatyzacja i rekuperacje .
Pisz smialo to podam namiary jesli chcecie
Buziaki :hug:

Karollinka
14-06-2010, 06:55
witam poniedzialkowo

atija
14-06-2010, 18:18
Ja tez witam poniedziałkowo, popołudniowo:D;)

mariomili
15-06-2010, 11:05
Hejka sorrki , ze tak pozno zagladnelam :eek:
Moj Pan od Reku jest spod Krakowa , ale chlopak bardzo solidny , mozecie Go zameczac do bolu i pytac o wszystko ....... Grzeczny i swietny w kontakcie , z tego co wiem to jezdzi po calej Polsce ,a wycene moze Wam zrobic nie zaszkodzi przynajmniej zorientujecie sie co i jak . Swietnie doradza we wszystkim .... dla mnie to wazne bo wiesz , ze na odleglosc buduje i wlasciwie kontakt mailowy i telefoniczny mi pozostal .U mnie robil kanalizacje podposadzkowa ( reszte kanalizy w domu tez bedzie robil ) , bedzie robil dla mnie rowniez ogrzewanie z klimatyzacja i rekuperacje .
Pisz smialo to podam namiary jesli chcecie
Buziaki :hug:

Cześć Edytko!

Nie wiem czy chciałoby mu sie jechać aż na Mazury, ale można spróbować. Dobra Kobieto jak będziesz miała chwile to prześlij mi namiary. Pa

mariomili
15-06-2010, 11:14
Cześć dziewczyny ja też sie z Wami witam już wtorkowo:yes:
Wiecie co odkryłam, że mam ogródek , a raczej go nie mam bo jest tak porośnięty trawą przez te ulewy że wstyd:-x nic nie widać! Ogródek zostawiliśmy sobie na koniec, albo już bliżej końcowi, bo będziemy musieli podsypać teren i zrobić oczyszczalnię a i czasu brak:sad: No ale takiej trawy też nie można zostawić, bo co inni powiedzą:-?

Edyta M
15-06-2010, 11:39
Cześć Edytko!

Nie wiem czy chciałoby mu sie jechać aż na Mazury, ale można spróbować. Dobra Kobieto jak będziesz miała chwile to prześlij mi namiary. Pa



Juz wrzucam na priv. Nawet jak nic z tego nie wyjdzie to zawsze mozecie miec oferte dla porownania :yes:
Buziaki i sloneczka zycze :hug:

sylwia&radek
15-06-2010, 11:57
Hej :)
Nasz ogródek wyglądał podobnie a można nawet powiedzieć że gorzej. A koszenie zaczęliśmy kosą bo żadna kosiarka by sobie z tym chaszczem nie poradziła. A później popryskaliśmy takim czymś od roślin dwuliściennych. No i teraz jest troszkę lepiej;)
Buźki :D

Edyta M
17-06-2010, 23:45
Hejka :cool:
Elewacja domku na zdjeciu ok. .... dolozylabym troszke ciemniejsze kawalki dla kontrastu , a co do ogrodu :wiggle:jak dla mnie GIT :cool:!!!!!
Lubie NATURALNA - NATURE :wave:
Buziaki

mariomili
18-06-2010, 11:57
Hej :)
Nasz ogródek wyglądał podobnie a można nawet powiedzieć że gorzej. A koszenie zaczęliśmy kosą bo żadna kosiarka by sobie z tym chaszczem nie poradziła. A później popryskaliśmy takim czymś od roślin dwuliściennych. No i teraz jest troszkę lepiej;)
Buźki :D

U nas kosa tez pójdzie na pierwszy plan, bo kosiarki szkoda;)

mariomili
18-06-2010, 12:00
Hej!!!
Na jaką grubość styropianu się zdecydowaliście?
Ja już bym też chętnie porobiła coś w moim ogrodzie.Ale na razie to nie ma sensu:(,bo przed nami jeszcze kopanie szamba,wodociągu i odpływow z rynien.Może w nastepnym roku;)
Pozdrawiam:):):)

Hej

Styropian chyba 14, ale muszę sprawdzić na wycenach;)

makawel
18-06-2010, 15:55
Witam
Pozwoliłem odwiedzić twój dziennik i zobaczyłem na fotkach ze budujecie się w elku. Może napiszesz czy jesteście zadowoleni ze swoich tynkarzy u nas w sumie daleko jeszcze do tynków ale warto wiedzieć kto robi dobrze w okolicy.
Pozdrawiam i obiecuje ze będę często zaglądał i równie często pytał oraz komentował

Edyta M
19-06-2010, 00:38
Milego wypoczynku :cool: weekendowego :stereo:

mariomili
20-06-2010, 17:28
Witam
Pozwoliłem odwiedzić twój dziennik i zobaczyłem na fotkach ze budujecie się w elku. Może napiszesz czy jesteście zadowoleni ze swoich tynkarzy u nas w sumie daleko jeszcze do tynków ale warto wiedzieć kto robi dobrze w okolicy.
Pozdrawiam i obiecuje ze będę często zaglądał i równie często pytał oraz komentował

:welcome:
Fajnie, ze trafiles na nasz dziennik:)
Na tynkarzy nie mozemy narzekac, sciany wyszly rowno, chlopcy sie starali. Jesli bedziesz chcial namiary to chetnie przesle.
A teraz ide na zwiedzanie Twojego dziennika.

Pozdrawiam

mariomili
20-06-2010, 17:29
Milego wypoczynku :cool: weekendowego :stereo:

Dziekuje, dziekuje muzyczka jak najbardziej w niedzielne popoludnie:)

makawel
21-06-2010, 07:51
mariomili jak to nie problem to wyślij mi wiadomość kto Ci robił i jakie tynki no i ile Ci policzyli za m2 bo przygotowuje się do wzięcia kredytu i taka informacja będzie cenna. A i mam pytanie w jakiej hurtowni się zaopatrujesz bo mi narazie podrasował murbet?
Pozdrawiam
Arek

mariomili
21-06-2010, 08:53
mariomili jak to nie problem to wyślij mi wiadomość kto Ci robił i jakie tynki no i ile Ci policzyli za m2 bo przygotowuje się do wzięcia kredytu i taka informacja będzie cenna. A i mam pytanie w jakiej hurtowni się zaopatrujesz bo mi narazie podrasował murbet?
Pozdrawiam
Arek

Namiary postaram sie przesłać popołudniu lub wieczorkiem. My materiały braliśmy z tej samej firmy.
A kto będzie robił Ci dach?

makawel
21-06-2010, 09:25
Dach będzie nam robiła ta sama ekipa co robi teraz u nas

Karolina i Artur :)
23-06-2010, 09:12
Cześć :)
Domek się zmienia i świetnie wygląda!
Z tynkami zrobiło się tak ... :rolleyes:... domowo !!! :) :)
Wyleweczki i chwila moment mozna się wprowadzać :)
Kiedy przeprowadzka?

Pozdawiam!

mariomili
23-06-2010, 10:28
Cześć :)
Domek się zmienia i świetnie wygląda!
Z tynkami zrobiło się tak ... :rolleyes:... domowo !!! :) :)
Wyleweczki i chwila moment mozna się wprowadzać :)
Kiedy przeprowadzka?

Pozdawiam!

Cześć Karolina!

Fajnie, że jesteś:wiggle:
Z tą przeprowadzką to bym nie przesadzała;) u nas tempo troszkę wolniejsze od Waszego:) Ale miejmy nadzieję, że z wylewkami zdążymy w tym roku. Teraz ocieplenie z zewnątrz i hydraulika:)

Pozdrawiam

Karollinka
23-06-2010, 11:26
Witaj Emilka, widze że u was roboty ida pełna parą, robicie juz całą hydraulikę?
ile wam policzyli za robotę?

Edyta M
23-06-2010, 11:41
Hejka Emilka :)
Powodzenia w podejmowaniu decyzji
Buziaki :)

mariomili
23-06-2010, 12:54
Witaj Emilka, widze że u was roboty ida pełna parą, robicie juz całą hydraulikę?
ile wam policzyli za robotę?

Witam, witam :wiggle:
Dziś mamy elektryka, który ma skończyć to co zaczął w marcu!!!!!!:jawdrop: No ale potem mieliśmy tynki i czekaliśmy aż wszystko wyschnie, o elektryk też czlowiek i ma inne prace. Poprosiliśmy też żeby zrobił nam wycenę instalacji odgromowej. Czy wy też będziecie ją robić???:???:

Następnie w lipcu ocieplenie i elewacja i koniec sierpnia lub wrzesień hydraulika. Ceny z robocizne nie wiem bo Pan powiedział nam całość, a że cena ok to sie zgodziliśmy:)

mariomili
23-06-2010, 12:59
Hejka Emilka :)
Powodzenia w podejmowaniu decyzji
Buziaki :)

Musze poradzić sie kogoś doświadczonego na co trzeba zwrócić uwagę przy hydraulice?;)

Buziaki

jolapp2
23-06-2010, 21:34
Hej :) Hej :) mariomili

Wpadłam się przywitać i zajrzałam do twego dziennika. Mogę tylko pozazdrościć tak daleko posuniętych prac. Gratuluję i życzę udanych decyzji podczas zakładania instalacji i wykończeniówki :wiggle:

Pozdrawiam - Jola :)

atija
24-06-2010, 15:01
Mariomili
jeśli chodzi o hydraulikę to jestem tak samo mądra jak Ty. Tez czeka mnie ta decyzja:rolleyes:

mariomili
25-06-2010, 10:04
Hej :) Hej :) mariomili

Wpadłam się przywitać i zajrzałam do twego dziennika. Mogę tylko pozazdrościć tak daleko posuniętych prac. Gratuluję i życzę udanych decyzji podczas zakładania instalacji i wykończeniówki :wiggle:

Pozdrawiam - Jola :)

Cześć Jolu!
Nie ma czego zazdrościć, nawet się nie zorientujesz kiedy u Ciebie tak będzie. Jak na budowie coś się dzieje czas szybko leci;):)

Pozdrawiam i zapraszam:)

mariomili
25-06-2010, 10:08
Mariomili
jeśli chodzi o hydraulikę to jestem tak samo mądra jak Ty. Tez czeka mnie ta decyzja:rolleyes:

Więc jest nas dwie;) Ale przeżyjemy po to mamy forum!!!
Buziaki zostawiam.

sylwia&radek
25-06-2010, 13:27
A mi bardziej ciemniejsza wersja przypadła do gustu. Ten kolor jest bardziej cieplejszy i ładnie pasuje do dachu. Jaśniejsze kolory ładnie łączą się z brązami. Ale wybór należy do Was :)

yuka
25-06-2010, 22:06
Naprawdę byłam w szoku jak zobaczyłam że już macie elewację:)
Obie ładne, ale druga jest taka jak ja bym chciała u siebie więc ja glosuję za drugą;)

Karollinka
26-06-2010, 07:58
cześć, nie zaglądałam do was parę dni a tu prosze jakie postepy, fajna elewacja, mi sie najbardziej podobają jasne, jaśniutkie i mi sie bardziej podoba druga.

Edyta M
26-06-2010, 12:14
Jesli moge cos wtracic .... TO DRUGA WERSJA ...... jasna zdecydowanie jasna :)

mariomili
01-07-2010, 18:19
Czesc Dziewczyny
Len mnie dopadl i nic mi sie nie chcialo, nawet tu zagladac:jawdrop: Teraz musze nadrobic zaleglosci w Waszych dziennikach.
Diekuje za wszystkie opinie, mi osobiscie tez podoba sie druga wersja- jasniejsza.

Pozdrawiam

mariomili
01-07-2010, 18:22
Jeszcze w jednej sprawie musze sie Was poradzic. Co myslicie o odgromowce?? Czy ktoß z Was ja robi i czy warto. My mamy wstepne wyceny i sie zastanawiamy.

Co myslicie?

makawel
01-07-2010, 19:27
sIEMKA
My robimy ale to dlatego ze nasz domek w polu stoi i żadnego innego w okolicy 300metrow nie ma tak samo z drzewami wiec bob powiedzial zeby lepiej zrobic
pozdrawiam
Arek

Karolina i Artur :)
01-07-2010, 19:49
Cześć Emilko :) Mi obydwie wersje sie podobają, ale ostatecznie głosuję na jaśniutką :)
My nie mamy instalacji odgromowej jeżeli są w okolicy jakieś zabudowania, drzewa podobno taka instalacja jest "zbędnym" wydatkiem.... tak nam powiedziano ....
U nas dodatkowo bliziuteńko zalew więc tam wszytko ściąga ;)
Pozdrawiam serdecznie i milutkiego dnia życzę!!! :)

yuka
01-07-2010, 22:04
Hej Mariomili
My (ja;)) chcemy odgromówkę tylko bladego pojęcia nie mam jakie to koszty:confused: Możesz mi napisać ile to pirazyoko kosztuje??

jolapp2
02-07-2010, 18:24
Zdecydowanie typuję jaśniejszą elewację. O odgromówce nawet nie myślałam.
Pozdrawiam - Jola :)

Karollinka
03-07-2010, 07:59
my tez nie mamy odgromówki, tez nam odradzano ten pomysł a skoro za tym idą koszty to za bardzo sie nie zastanawialiśmy i nie robilismy.

Edyta M
05-07-2010, 01:16
Jeszcze w jednej sprawie musze sie Was poradzic. Co myslicie o odgromowce?? Czy ktoß z Was ja robi i czy warto. My mamy wstepne wyceny i sie zastanawiamy.

Co myslicie?

Hejka EMILKA :)
Zdecydowanie TAK !!!!
Ja mam w planach budowy domu instalacje odgromowa , ale nawet gdyby nie bylo to i tak planowalam zrobic . U mnie czesc byla robiona na etapie law fundamentowych ( uziom fundamentowy ) , jak zerkniesz do mojego dziennika to zobaczysz na zdjeciu takie " metalowe paski " ktore elektryk kladl na lawach pod zbrojenia przed wylaniem fundamentow . W domku gospodarczym rowniez robie " odgromowke " .
Moja Babcia miala dom z lat 60-tych i na tym jej starym chociaz murowanym domku tez pamietam , ze byly instalacje odgromowe ..... mysle ze na takie cos nie ma co zalowac . Instalacje odgromowa musisz zrobic jeszcze przed elewacja :)
Buziaki

mariomili
05-07-2010, 08:00
Cześć Edyta
My też uważamy że na to nie ma co żałować, bo to jak z ubezpieczeniem . My nie mamy zrobionego umiomu fundamentowego wiec trzeba bedzie kopac na ok 1 m głęboko:jawdrop: a za to elektryk duzo sobie liczy. Więc bedziemy musieli sami kopac ;) No i właśnie zastanawiamy sie czy zrobic to przed elewacja ( raczej nie zdążymy ), czy już po.
Pan przesłal nam zdjecia jak to wygląda na elewacji i nie jest tak źle:wiggle:

Pozdrawiam

Edyta M
05-07-2010, 22:54
Mariomili hejka :cool:
No wlasnie szkoda , ze nie zrobiliscie tego wczesniej :bash:... ale co zrobic jak to mowia lepiej pozno niz wcale .... dobrze , ze z tym odkopaniem ziemi sami sobie poradzicie zawsze to jakas oszczednosc pieniazkow , a fakt faktem fachowcy za taka " brudna robote " licza sobie podwojnie .
Pozdrawiam ;)

yuka
09-07-2010, 07:59
Cześć Mariomili:D
Ja uważam, że to bardzo dobra decyzja z tym klorkiem (że nie robicie od razu). Jeżeli jast taka możliwość, to lepiej niech domek postoi w samym kleju, bo jeśli coś pęknie na elewacji, łatwiej naprawić bez kolorku jeszcze. A wiadomo, że nowy dom to osiąść trochę musi. My też tak planujemy:D Chociaż wiadomo, od razu z kolorkiem to ładniej wygląda:):):)

Karolina i Artur :)
09-07-2010, 14:12
Wpadłam się przywitać i życzę miłego weekendu :)

jolapp2
09-07-2010, 16:23
Pozdrawiam :)

Edyta M
11-07-2010, 23:55
Hejka Emilka
Milego tygodnia zycze ;)

Karollinka
13-07-2010, 18:10
cześć Emilka, co słychać?

mariomili
19-07-2010, 12:41
Cześć Kobitki:wiggle:

Dzięki za odwiedzinki.
W domku narazie nic się nie dzieje:bash: Elektryka już skończona, mam jakieś nowe fotki ale cieżko wstawić ( rozumiecie to te upały );)
Ekipa z ociepleniem prawdopodobnie zacznie pod koniec lipca a może i z opoznieniem tyle mają pracy:jawdrop: Nie wyrabiają się, ale każdy korzysta z pogody i chce jak najwiecej zrobić.
Ja już pomału myślę o pakowaniu jeszcze tydzień i kilka dni i urlopik:wiggle::stereo:

Pozdrawiam

atija
21-07-2010, 23:08
melduję, że jestem i nie zapomniałam :D:wiggle:

agusia_x
22-07-2010, 11:06
Witam :)
Pieknie Wam idzie budowa. Oj chciałabym już być na tym etapie.

Bella była naszym pierwszym projektem, który wybraliśmy. Przypadkowo trafiliśmy na Klasykę, która bardzo przypomina Belle, jest tylko wieksza. I dlatego właśnie na ten projekt się zdecydowaliśmy.

Będę często zaglądać, bo to tak jakbyś budowała mniejszy mój dom :)

Pozdrawiam :)

mariomili
22-07-2010, 11:14
:welcome: Witam w moim dzienniczku:)

Dzięki za odwiedziny i oczywiście zapraszam ponownie.
A wasz domek ile ma metrów?

Pozdrawiam

Edyta M
23-07-2010, 02:22
Hejka Emilka :)

mariomili
26-07-2010, 08:19
Cześć Edyto.

Jak tam po weekendzie?
Ja zakupy, zakupy i zakupy i tak wszystkiego nie kupiłam:bash:

atija
26-07-2010, 13:10
Hej :)
To pochwal się co kupiłaś ;)

Edyta M
27-07-2010, 03:38
Cześć Edyto.

Jak tam po weekendzie?
Ja zakupy, zakupy i zakupy i tak wszystkiego nie kupiłam:bash:

Hejka :)
Jesli myslisz , ze imprezowalam to ...:no::no: pracowalam Kochana w sobote i w niedziele ...... tak to bywa jak sie samemu dla siebie BOSSEM ;) jest
Ale dosc o mnie ..... mow lepiej o swoich zakupach

mariomili
27-07-2010, 14:57
Hejka Dziewczyny

Zakupy to tylko na wyjazd, nic do domku:bash:
Troche tego jest;) bluzeczki, klapeczki, sukieneczki no i oczywiście strój!!! A ja jeszcze nie spakowana:jawdrop: a w nocy wyjeżdzamy!! Ale nic dam radę.
Teraz lecę bo muszę sie przyszykować,
Pozdrawiam cieplutko.
Buziaki:wiggle:

atija
27-07-2010, 18:07
Wypoczywaj, ładuj bateryjki.:)
Pozdrawiam

Edyta M
28-07-2010, 00:04
Milego URLOPIKOWANIA :wave:

jolapp2
28-07-2010, 07:04
Urlopik dla inwestorów to superowa sprawa. Zatem wypoczynku życzę :)
Pozdrawiam - Jola :)

sylwia&radek
28-07-2010, 07:51
Mega udanego urlopu. Wypoczywajcie i zbieracie siły na resztę roku:wiggle::stereo::cool::wiggle::wiggle::wiggle: :wiggle::wave:
A my tu czekamy z niecierpliwością na relacje z wypoczynku;)

Edyta M
02-08-2010, 03:35
Hejka Emilka milego tygodnia zycze :rolleyes:

mariomili
06-08-2010, 08:17
I'm back :wiggle::):wiggle:

mariomili
06-08-2010, 08:23
Cześć Dziewczyny!!!


Już jesteśmy w domku, wypoczęci i opaleni:rolleyes: Wakacje udane, pogoda piękna nie chciało się wracać!!
Dzisiaj postaram sie wstawić parę fotek z urlopu.


Troche stęskniłam sie za Wami;)
Pozdrawiam

makawel
06-08-2010, 08:47
Witaj mariomili dawaj fotki domku również. I co z ociepleniem zaczęli już u Ciebie??
Pozdrawiam

mariomili
06-08-2010, 09:13
Witaj mariomili dawaj fotki domku również. I co z ociepleniem zaczęli już u Ciebie??
Pozdrawiam

Witaj

Na budowie cisza:bash: Nie ma gdzie zdjęc cykać.
Z ociepleniem mam nadzieję ruszymy od następnego tygodnia o ile pogoda podpasuje.

Pozdrawiam

sylwia&radek
06-08-2010, 10:15
WELCOME HOME :)
Piękne widoki pokazałaś w swoim dzienniczku. Możesz napisać w którym mieście byliście? Uwielbiam te klimaty;) :)

Edyta M
06-08-2010, 14:20
Hejka EMILKA
Fajnie , ze jestes ........ z fotek wnioskuje , ze to byly WLOCHY :wiggle:( moge sie mylic ) jakos tak ten klimat suszonego prania w oknach przypomina mi wloskie filmy !!!! ;) albo , albo .....
HISZPANIA ......

mariomili
06-08-2010, 14:30
WELCOME HOME :)
Piękne widoki pokazałaś w swoim dzienniczku. Możesz napisać w którym mieście byliście? Uwielbiam te klimaty;) :)


Cześć Sylwia

Tak naprawdę zdjęcia nie oddają widoku w rzeczywistości,na żywo jest coś pięknego!! Miejsce godne polecenia, jezeli ktoś lubi takie klimaty.

mariomili
06-08-2010, 14:37
Hejka EMILKA
Fajnie , ze jestes ........ z fotek wnioskuje , ze to byly WLOCHY :wiggle:( moge sie mylic ) jakos tak ten klimat suszonego prania w oknach przypomina mi wloskie filmy !!!! ;) albo , albo .....
HISZPANIA ......



Trafiony zatopiony:rolleyes: Oczywiście to Italia, miasteczko bardzo urocze. Turkusowe morze, złocista plaża, góry , piękny port, restauracje, winko;) i stare miasteczko na wzgórzu, Bomba klimacik bardzo romantyczny.

Ciao Bella

Edyta M
06-08-2010, 15:06
Trafiony zatopiony:rolleyes: Oczywiście to Italia, miasteczko bardzo urocze. Turkusowe morze, złocista plaża, góry , piękny port, restauracje, winko;) i stare miasteczko na wzgórzu, Bomba klimacik bardzo romantyczny.

Ciao Bella

Che questo giorno sia veramente speciale! :) i swietuj jeszcze ...... :wiggle:
A presto!

jolapp2
06-08-2010, 15:32
Emilko tylko pozazdrościć wypoczynku wśród takich krajobrazów :)

mariomili
06-08-2010, 15:39
Che questo giorno sia veramente speciale! :) i swietuj jeszcze ...... :wiggle:
A presto!

come abbiamo:wiggle::lol2:

mariomili
06-08-2010, 15:40
A i zapomniałam dodać, że mają tam najpyszniejsze lody na świecie!!!!!!!!! mniam:stirthepot:

sylwia&radek
06-08-2010, 17:22
Lody rewelacja. Pamiętam jak się nimi objadałam. A moja znajoma włoszka specjalnie mnie zabierała do lodziarni, lubiła patrzeć jak z uśmiechem na buzi jak dziecko się obiadałam włoskimi pysznościami. Tęsknię za tymi klimatami.

mariomili
06-08-2010, 17:46
Lody rewelacja. Pamiętam jak się nimi objadałam. A moja znajoma włoszka specjalnie mnie zabierała do lodziarni, lubiła patrzeć jak z uśmiechem na buzi jak dziecko się obiadałam włoskimi pysznościami. Tęsknię za tymi klimatami.

Sylwia, nie wszystko stracone!! A w jakim regioniei byłaś?

sylwia&radek
06-08-2010, 18:52
Na południu, patrząc na mapę w obcasie bucika. A byłam obok miasta Lecce. Piękne okolice i mam nadzieje że znów tam pojadę. A ty gdzie byłaś?

mariomili
06-08-2010, 19:11
My bylismy w Toskani, troszke w gore od Pizy.

Co tam u Ciebie ciekawego? Lece do Ciebie, moze masz jakies nowe fotki.

sylwia&radek
06-08-2010, 19:17
A u mnie bez większych zmian narazie. Na razie męczymy ogrodzenie. W tym roku większych zmian nie będzie.

mariomili
07-08-2010, 08:47
Emilko tylko pozazdrościć wypoczynku wśród takich krajobrazów :)

Witaj Jolu
Widoczki naprawdę piękne

Karolina i Artur :)
07-08-2010, 09:25
Cześć Emilko!!! :)
Byliście w PIĘKNYM miejscu!!! Na pewno wakacje się udały :)
Super ,że ruszacie z ociepleniem! To duza zmiana, mimo,że kolorek dojdzie troszeczkę później ;)

Pozdrawiam serdecznie :)

P.S 30 sierpnia mam USG 4D i mamy się dowiedzieć czy będzie córeczka czy synek :)
Już nie mogę się doczekać!

mariomili
07-08-2010, 17:13
Tak na przyszłość

http://www.fuego.pl/

mariomili
07-08-2010, 17:38
Pomóżcie !! Co to za materiał na ścianie - łupek :confused::confused: Chciałabym zrobić tym jedną ścianę i muszę wiedzieć CO TO?
http://img29.imageshack.us/img29/8766/fffdz.jpg

jolapp2
07-08-2010, 20:28
Emiko, a czy nie jest to przypadkiem kamień elewacyjny?

Swego czasu we Włoszech oprócz lodów smakowała mi także pizza podczas wieczornych spacerów ;)

Pa, pa :)

Edyta M
08-08-2010, 02:34
Pomóżcie !! Co to za materiał na ścianie - łupek :confused::confused: Chciałabym zrobić tym jedną ścianę i muszę wiedzieć CO TO?
http://img29.imageshack.us/img29/8766/fffdz.jpg


Emilko dla mnie to wyglada jak plytki taka mozaika .......:rolleyes:

mariomili
08-08-2010, 08:49
A u mnie bez większych zmian narazie. Na razie męczymy ogrodzenie. W tym roku większych zmian nie będzie.

My ogrodzenie zostawiamy "na potem". Narazie chcem zrobić ważniejsze rzeczy w środku czyli: hudraulika, ocieplenie z zewnątrz, poddasze i wylewki.

mariomili
08-08-2010, 08:56
Cześć Emilko!!! :)
Byliście w PIĘKNYM miejscu!!! Na pewno wakacje się udały :)
Super ,że ruszacie z ociepleniem! To duza zmiana, mimo,że kolorek dojdzie troszeczkę później ;)

Pozdrawiam serdecznie :)

P.S 30 sierpnia mam USG 4D i mamy się dowiedzieć czy będzie córeczka czy synek :)
Już nie mogę się doczekać!


Cześć Karolina,

Też się cieszę, że coś będzie się działo na budowie. Jutro mają przywieść materiały i rozstawić rusztowanie.

Jak ten czas szybko leci, nie obejrzysz się a już bedzie styczeń! Pewnie brzuszek już jest wiekszy.


Pozdrawiam

mariomili
08-08-2010, 09:03
Emiko, a czy nie jest to przypadkiem kamień elewacyjny?

Swego czasu we Włoszech oprócz lodów smakowała mi także pizza podczas wieczornych spacerów ;)

Pa, pa :)

Dzięki za podpowiedz.
Jak mogłam zapomnieć o pizzy!!! Najlepsza jest zwykła Margarita, zajadaliśmy ją każdego wieczoru.


Pozdrawiam:)

mariomili
08-08-2010, 09:04
Emilko dla mnie to wyglada jak plytki taka mozaika .......:rolleyes:


Sprawdzę i mozaikę.
Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam:wiggle:

Karolina i Artur :)
08-08-2010, 09:54
Cześć Karolina,

Też się cieszę, że coś będzie się działo na budowie. Jutro mają przywieść materiały i rozstawić rusztowanie.

Jak ten czas szybko leci, nie obejrzysz się a już bedzie styczeń! Pewnie brzuszek już jest wiekszy.


Pozdrawiam

Ale fajnie! już czekam na Twoją fotorelację !!! :)
Brzuszek jest już zdecydowanie widoczny ;)

Pozdrawiam cieplutko!!!

sylwia&radek
08-08-2010, 10:11
Fajowo że zaczynacie ocieplać. Mój sąsiad z nad przeciwka też ocieplił i zrobił elewację, podsufitkę, parapety i barierki. I szczerzę mówiąc dom jest nie do poznania. Zrobił się ciepły i przyjemny. A tak jak widać pustaki to jeszcze widać że to budowa a nie dom.
Emilka nie wiem czy wcześniej pisałaś, ale chciałabym zapytać czy zdecydowaliście się już na piec, wiecie jaki będziecie chcieli mieć?
Pozdrawiam

jolapp2
08-08-2010, 21:33
Dzięki za podpowiedz.
Jak mogłam zapomnieć o pizzy!!! Najlepsza jest zwykła Margarita, zajadaliśmy ją każdego wieczoru.


Pozdrawiam:)

Masz 100% rację Margarita najlepsza :) :) :)

Miłego, słonecznego tygodnia życzę :rolleyes:

Karollinka
10-08-2010, 09:51
witaj Emilka, dawno mnie tu nie było, niby wakacje w pełni a człowiek na nic czasu nie ma.
Doczytałam że macie na najbliższy czas taki sam plan robot jak my, ogrodzenie i ogród równiez zostawiamy na pozniej tylko najgorsze bo nie wiem kiedy to póżniej nastąpi...

agusia_x
10-08-2010, 13:23
:welcome: Witam w moim dzienniczku:)

Dzięki za odwiedziny i oczywiście zapraszam ponownie.
A wasz domek ile ma metrów?

Pozdrawiam

Nasz domek ma 164 m2 powierzchni użytkowej plus garaż.

Zazdroszczę urlopu, my w tym roku bez. Może uda się na zakończenie tegorocznych prac wyskoczyć gdzieś na weekend.

Pozdrawiam :)

mariomili
10-08-2010, 19:15
Fajowo że zaczynacie ocieplać. Mój sąsiad z nad przeciwka też ocieplił i zrobił elewację, podsufitkę, parapety i barierki. I szczerzę mówiąc dom jest nie do poznania. Zrobił się ciepły i przyjemny. A tak jak widać pustaki to jeszcze widać że to budowa a nie dom.
Emilka nie wiem czy wcześniej pisałaś, ale chciałabym zapytać czy zdecydowaliście się już na piec, wiecie jaki będziecie chcieli mieć?
Pozdrawiam

Ja tez mam nadzieje, ze domek sie zmieni na lepsze i bedzie ladnie wygladal:)

Co do pieca to wiemy jaki ma byc, musimy tylko skonsultowac sie z naszym hydraulikiem. Piec ma byc z przeznaczeniem na eko groszek.

:wiggle:

mariomili
10-08-2010, 19:17
Masz 100% rację Margarita najlepsza :) :) :)

Miłego, słonecznego tygodnia życzę :rolleyes:


Mniam, mniam zjadloby sie:stirthepot:

Pozdrawiam:)

mariomili
10-08-2010, 19:33
witaj Emilka, dawno mnie tu nie było, niby wakacje w pełni a człowiek na nic czasu nie ma.
Doczytałam że macie na najbliższy czas taki sam plan robot jak my, ogrodzenie i ogród równiez zostawiamy na pozniej tylko najgorsze bo nie wiem kiedy to póżniej nastąpi...

Czesc:wave:

Mam nadzieje, ze wypoczelas i jestes gotowa na dalsze prace w domku;)
Na budowie male postepy, juz pierwszy styropian zostal przyklejony;)

Ja o ogrodku narazie nie mysle ( chociaz chcialoby sie posadzic jakies kwiatuszki ) tylko jedno drzewko posadzilismy zeby roslo razem z domem;)
Z ogrodzeniem poczekamy, wolimy zrobic poddasze i wylewki.

Pozdrawiam

mariomili
10-08-2010, 19:41
Nasz domek ma 164 m2 powierzchni użytkowej plus garaż.

Zazdroszczę urlopu, my w tym roku bez. Może uda się na zakończenie tegorocznych prac wyskoczyć gdzieś na weekend.

Pozdrawiam :)

Witaj :wiggle:

Wakacje udane i to bardzo, bateryjki naładowane, chęci do pracy są ( nie wiem na jak długo) ;)


Pozdrawiam

mariomili
10-08-2010, 19:45
Hej!!!
Piękne fotki z wakacji......chętnie sama bym sie wybrała.......
Fajnie ,że zaczynacie ocieplać ,żeby tylko pogoda dopisała,trzymam kciuki.
My ruszamy z ociepleniem 30 sierpnia.......
Pozdrowionka

My też się cieszymy, że coś się dzieje. Mam nadzieję że do 30 sierpnia u mnie będzie już po wszystkim:rolleyes:
A z pogodą nigdy nic nie wiadomo:bash: Zwłaszcza przy ociepleniu przydało by sie słoneczko, oby świeciło nam jak najdłużej:wiggle:

Pozdrawiam

yuka
11-08-2010, 21:43
Hejka Mariomili:D
W tym tempie, to kochana do 30 sierpnia zapomniesz co to ocieplenie i jaki styropian kupowałaś:D:D:D
A sorki, nie zapomniesz, bo foteczki są;)
P.S. ale mi apetytu narobiłyście na pizzę, chyba sobie upichcę:stirthepot::stirthepot::stirthepot: co prawda nie prawdziwą włoską, ale jak się nie ma co się lubi.....

mariomili
12-08-2010, 21:41
Hejka Mariomili:D
W tym tempie, to kochana do 30 sierpnia zapomniesz co to ocieplenie i jaki styropian kupowałaś:D:D:D
A sorki, nie zapomniesz, bo foteczki są;)
P.S. ale mi apetytu narobiłyście na pizzę, chyba sobie upichcę:stirthepot::stirthepot::stirthepot: co prawda nie prawdziwą włoską, ale jak się nie ma co się lubi.....

Cześć,

Masz racje, jeśli styropianowi będą tak się uwijać to za kilka dni koniec. Tym bardziej, że w tym roku zostawiamy dom bez kolorku.
A pizzę by się zjadło:popcorn:

Pozdrawiam

sylwia&radek
13-08-2010, 07:05
Cześć Emilka
Wcześniej oglądając u Ciebie zdjęcia z etapu Ocieplanie zastanawiałam się jak panowie sobie poradzą z Waszym ładnym łukiem. No i muszę ci powiedzieć że wyszło super. Ze zdjęć wynika że chyba są 2 łuki nad drzwiami wejściowym i z drugiej strony. Chyba się nie mylę.
A skrzynka alarmowa nie jest za bardzo schowana? Czy to tylko tak na zdjęciach wygląda?
Pozdrawiam

Karollinka
13-08-2010, 08:11
witaj Emilka, powiedz mi bo nie doczytałam czy sami ocieplaliście styropianem domek, czy ekipa? ile kosztował materiał? może byc na priv, my planujemy uzbierać pieniądze przez zimę na ocieplenie i nie wiem nawet orientacyjnie jakie beda koszty.

Karolina i Artur :)
13-08-2010, 10:00
Cześć Emilko! :)

Domek wygląda SUUUPER! w nowym ubranku ;) :)

Rzeczywiście zima Wam już nie straszna! ;) Takie docieplenie to WIELKI KROK NA PRZÓD!

Bardzo szybko się ekipa z dociepleniem uwija!

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu! :) :) :)

mariomili
13-08-2010, 18:43
Cześć Emilka
Wcześniej oglądając u Ciebie zdjęcia z etapu Ocieplanie zastanawiałam się jak panowie sobie poradzą z Waszym ładnym łukiem. No i muszę ci powiedzieć że wyszło super. Ze zdjęć wynika że chyba są 2 łuki nad drzwiami wejściowym i z drugiej strony. Chyba się nie mylę.
A skrzynka alarmowa nie jest za bardzo schowana? Czy to tylko tak na zdjęciach wygląda?
Pozdrawiam

Czesc Sylwia,

Masz racje, luki sa dwa jak zauwazylas. Zobaczymy jak im wyjdzie po nalozeniu tynku.
Sygnalizator od alarmu zostal zdjety dzisiaj rano ( czujne oko wszystko wypatrzy ;) ) Zamontujemy go spowrotem jak bedzie juz tynk.

Pozdrawiam

mariomili
13-08-2010, 18:51
witaj Emilka, powiedz mi bo nie doczytałam czy sami ocieplaliście styropianem domek, czy ekipa? ile kosztował materiał? może byc na priv, my planujemy uzbierać pieniądze przez zimę na ocieplenie i nie wiem nawet orientacyjnie jakie beda koszty.


Czesc Karolina,

Ocieplenie robi nam ekipa, ta sama ktora budowala nasz domek;) Prawdopodobnie beda robili nam poddasze, ale to zobaczymy.
Materialy zamawia nam nasz budowlaniec bo na znizki;) Jeszcze nie mamy rachunku, ale sprawdze i przesle.

Milego weekendu.

:wiggle:

mariomili
13-08-2010, 18:57
Cześć Emilko! :)

Domek wygląda SUUUPER! w nowym ubranku ;) :)

Rzeczywiście zima Wam już nie straszna! ;) Takie docieplenie to WIELKI KROK NA PRZÓD!

Bardzo szybko się ekipa z dociepleniem uwija!

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego weekendu! :) :) :)

Witaj, fajnie ze wpadlas

To fakt, dom wyglada inaczej, mam nadzieje ze jeszcze tydzien i bedzie skonczony ( tyle ile ma byc )


Pozdrawiam

jolapp2
14-08-2010, 21:13
No, no Emilko twojej Belli do twarzy w tych kropkach :) Pozdrawiam :)

Edyta M
15-08-2010, 02:38
Hejka Emilko :)
Cudne te kropki .... u siebie tez bede takim DALMATYNCZYKIEM ocieplac ;) .... a jakiego " grubaska " dajesz ?
:bye::bye:

mariomili
15-08-2010, 11:49
Miłego weekendu:)

Czesc Olu,

Fajnie, ze zagladasz, ja rowniez zycze udanej niedzieli

Pozdrawiam

mariomili
15-08-2010, 11:51
Hejka Emilko :)
Cudne te kropki .... u siebie tez bede takim DALMATYNCZYKIEM ocieplac ;) .... a jakiego " grubaska " dajesz ?
:bye::bye:

Witaj Edyto

Grubosc styropianu to 14, mam nadzieje ze nie zmarzniemy

Pozdrawiam

jolapp2
15-08-2010, 21:54
My kupiliśmy tego Dalmateńczyka 12 żeby ocieplić przed położeniem dachówki fragment ściany domu nad garażem. W projekcie mamy też 12, ale jeszcze nie wiemy czy na całości będzie 12 czy 10 :rolleyes:

Acha, ponoć te kropki to są "ciepłe kropki".

Pzdrawiam - Jola :)

Edyta M
16-08-2010, 04:13
Witaj Edyto

Grubosc styropianu to 14, mam nadzieje ze nie zmarzniemy

Pozdrawiam

Hejka u mnie w planach 15 i pewnie taki bedzie ...... bede probowala przeforsowac 20 , ale cos Kierownik kreci nosem .... moze uda sie 18 .

Pozdrowionka :cool:

Karolina i Artur :)
16-08-2010, 07:31
Emilko na 100% będziecie mieli cieplutko! :)

U nas w projekcie docieplenie miało być 10 cm, ale daliśmy 15 i nie żałujemy :) Belit też jest 30cm a nie 24cm, duża warstwa wełny mineralnej i teraz mam nadzieję,że nie zmarzniemy ;)

Na ociepleniu nie wolno oszczędzać , bo zainwestowane pieniążki szybko się zwrócą i zaprocentują :) :) :)

Karolina i Artur :)
16-08-2010, 07:53
p.s domek wygląda .... Miodzio!!!

yuka
17-08-2010, 00:22
Cześć Emilko:D Naprawdę bella ta Twoja Bella;) bellissima:D:D:D

Karollinka
17-08-2010, 08:26
nooo Kochana ale już pięknie chałupka się prezentuje, szybko robota idzie, jak bedzie cieplo w domku to całą zime bedziecie mogli cos działać.

mariomili
17-08-2010, 10:42
My kupiliśmy tego Dalmateńczyka 12 żeby ocieplić przed położeniem dachówki fragment ściany domu nad garażem. W projekcie mamy też 12, ale jeszcze nie wiemy czy na całości będzie 12 czy 10 :rolleyes:

Acha, ponoć te kropki to są "ciepłe kropki".

Pzdrawiam - Jola :)

Mam nadzieję, że te ciepłe kropeczki ogrzeją nas zimową porą :wiggle:

Pozdrawiam

mariomili
17-08-2010, 10:49
Hejka u mnie w planach 15 i pewnie taki bedzie ...... bede probowala przeforsowac 20 , ale cos Kierownik kreci nosem .... moze uda sie 18 .

Pozdrowionka :cool:

Ktoś chyba lubi ciepełko ?:rolleyes: Wydaje mi się, że 15 w zupełności Ci wystarczy. Ale masz jeszcze trochę czasu do namysłu.

Pozdrawiam

mariomili
17-08-2010, 11:06
Emilko na 100% będziecie mieli cieplutko! :)

U nas w projekcie docieplenie miało być 10 cm, ale daliśmy 15 i nie żałujemy :) Belit też jest 30cm a nie 24cm, duża warstwa wełny mineralnej i teraz mam nadzieję,że nie zmarzniemy ;)

Na ociepleniu nie wolno oszczędzać , bo zainwestowane pieniążki szybko się zwrócą i zaprocentują :) :) :)

Hello,

Ocieplając dom wiemy, że sam styropian nie ociepli domu tak jak byśmy chcieli. Ale mamy nadzieję, że bedzie trzymał cepło Zwłaszcza zimą, kiedy temperatura dochodzą do -25. :jawdrop:

Karolina, już niedługo czeka Cię pierwsza zima w Beniu, więc relacje napewno będą zdane;)

mariomili
17-08-2010, 11:07
p.s domek wygląda .... Miodzio!!!



Dzięki :hug:

mariomili
17-08-2010, 11:08
Cześć Emilko:D Naprawdę bella ta Twoja Bella;) bellissima:D:D:D

Dzięki wielkie :hug:

mariomili
17-08-2010, 11:11
nooo Kochana ale już pięknie chałupka się prezentuje, szybko robota idzie, jak bedzie cieplo w domku to całą zime bedziecie mogli cos działać.

Jeszcze około tygodnia i może będzie skończone. Oby pogoda była;)
Zimą planujemy ocieplić poddasze, mam nadzieję że do tego czasu bedą zamontowane grzejniki:)

Pozdrawiam

lea**
17-08-2010, 15:05
Cześć mariomili! Piękna ta wasza Bella :) .Muszę Ci powiedzieć że przed wybudowaniem naszego domku zastanawialismy się nad tym projektem i poprosiliśmy projektanta aby cos przemycił z Belli i tak powstał Nasz domek.Prace u Was posuwają sie szybciutko tak trzymać.Śliczne masz tez inspiracje wnętrz będę podglądac i wpadać do ciebie. Pozdrowionka :rolleyes:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?150997-Nasza-rozbudowa-i-przebudowa-starego-domu

Edyta M
18-08-2010, 02:01
Ktoś chyba lubi ciepełko ?:rolleyes: Wydaje mi się, że 15 w zupełności Ci wystarczy. Ale masz jeszcze trochę czasu do namysłu.

Pozdrawiam

Hejka Emilcia :)
Chcialabym , aby domek byl na maxa cieplunki , cieplusi , cieplutenki ..... lubie ciepelko to fakt ..... :wave:
Buziaki :wiggle:

yuka
18-08-2010, 07:30
Hejka:)
My też dajemy 20cm styropianu na ściany:D Takie są plany na razie:D:D:D

mariomili
18-08-2010, 09:00
Cześć mariomili! Piękna ta wasza Bella :) .Muszę Ci powiedzieć że przed wybudowaniem naszego domku zastanawialismy się nad tym projektem i poprosiliśmy projektanta aby cos przemycił z Belli i tak powstał Nasz domek.Prace u Was posuwają sie szybciutko tak trzymać.Śliczne masz tez inspiracje wnętrz będę podglądac i wpadać do ciebie. Pozdrowionka :rolleyes:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?150997-Nasza-rozbudowa-i-przebudowa-starego-domu

:welcome: Fajnie, że zajrzałaś :)


Prace idą stopniowo.Wszystko robimy etapami ale już widać efekty z czego jesteśmy zadowoleni :) Jeszcze dużo przed nami:rolleyes:
A ja najbardziej obawiam sie wykończeniówki :jawdrop:

Pozdrawiam i zapraszam :bye:

mariomili
18-08-2010, 09:02
Hejka Emilcia :)
Chcialabym , aby domek byl na maxa cieplunki , cieplusi , cieplutenki ..... lubie ciepelko to fakt ..... :wave:
Buziaki :wiggle:

Napewno będzie cieplutki z taką inwestorką ;)

:bye:

mariomili
18-08-2010, 09:04
Hejka:)
My też dajemy 20cm styropianu na ściany:D Takie są plany na razie:D:D:D


Jak już jest tak w planach to pewnie tak zostanie :cool:

:lol:

Edyta M
19-08-2010, 01:45
Hejka:)
My też dajemy 20cm styropianu na ściany:D Takie są plany na razie:D:D:D

Yuka Siostra :wiggle:
Jak bedzie mi zimno to na " mur i beton " gnam do Ciebie Kochana i w zimie sie gdzies przy kominku lokuje !!!!! 20 cm.... !!!!!!! :jawdrop: moze i mnie sie uda przerobic Kierownika $$$$$$$$$ i zgodzi sie na 20 - stke ;)

Edyta M
19-08-2010, 01:47
Napewno będzie cieplutki z taką inwestorką ;)

:bye:

Emilcia :wiggle: chyba Cie adoptuje ........ ;)

makawel
20-08-2010, 10:08
mariomil powiedz (jeśli to nie tajemnica) gdzie będziecie zamawiać kuchnie bo wypatrzyłem ze gdzieś już oglądałaś takowa?
Pozdrawiam a zapomniałbym fajne parapety :D

mariomili
20-08-2010, 12:26
Emilcia :wiggle: chyba Cie adoptuje ........ ;)

Cześć,

Ja chętnie zamieszkam w Stylowym...:)

mariomili
20-08-2010, 12:33
mariomil powiedz (jeśli to nie tajemnica) gdzie będziecie zamawiać kuchnie bo wypatrzyłem ze gdzieś już oglądałaś takowa?
Pozdrawiam a zapomniałbym fajne parapety :D

Cześć,

Co do kuchni to narazie nie mam zielonego pojęcia :bash: Jeszcze mamy trochę czasu więc zbieram inspiracje, ale nie będzie łatwo. Wydaje mi się, że Ty będziesz z tym przed nami, my prawdopodobnie będziemy robić projekt w następnym roku:rolleyes:
A Ty masz kogoś godnego polecenia w naszych okolicach?

Pozdrawiam i dzięki ;)

jolapp2
21-08-2010, 22:58
Witaj Emilko :)
Podobają mi się "opaski" wokół twoich okien. Czy to styropian? Ja również myślę o czymś podobnym.
Pozdrawiam - spokojnej niedzieli :)

Edyta M
22-08-2010, 15:55
Witaj Emilko :)
Podobają mi się "opaski" wokół twoich okien. Czy to styropian? Ja również myślę o czymś podobnym.
Pozdrawiam - spokojnej niedzieli :)

Mnie tez sie podobaja ......:wiggle:

Edyta M
22-08-2010, 15:58
Hej!!!
Ale domek super już wygląda.............ja już też tak chcę...........mam już dość widoku cegły:sick:
Miłej niedzieli:bye:

Olunia :wiggle:
Cegla tez piekna ......
Milej niedzieli ;)

mariomili
22-08-2010, 16:43
Witaj Emilko :)
Podobają mi się "opaski" wokół twoich okien. Czy to styropian? Ja również myślę o czymś podobnym.
Pozdrawiam - spokojnej niedzieli :)

Czesc Jolu :wiggle:
Tak, wokol okien mamy styropian szeroki na 12 cm. Poczatkowo obawialismy sie, ze moze byc za szeroko ale kiedy ujrzelismy je w takim stanie az lezka sie zakrecila :cry: :) Myslelismy, zeby kupic ' prawdziwe' ozdoby ale zostalismy przy styropianie i jest fajnie :);)

Pozdrawiam i rowniez zycze milej niedzieli.

mariomili
22-08-2010, 16:49
Hej!!!
Ale domek super już wygląda.............ja już też tak chcę...........mam już dość widoku cegły:sick:
Miłej niedzieli:bye:

Hej -
Dzieki za mile slowo :cool:
Ktos chyba sie niecierpliwi, poczekaj juz niedlugo Twoj domek bedzie podobnie wygladal.
My sie smiejemy ze nasza Belka przytyla po przylkejeniu styropianu :D

:bye:

Edyta M
22-08-2010, 16:54
Czesc Jolu :wiggle:
Tak, wokol okien mamy styropian szeroki na 12 cm. Poczatkowo obawialismy sie, ze moze byc za szeroko ale kiedy ujrzelismy je w takim stanie az lezka sie zakrecila :cry: :) Myslelismy, zeby kupic ' prawdziwe' ozdoby ale zostalismy przy styropianie i jest fajnie :);)

Pozdrawiam i rowniez zycze milej niedzieli.

Jest pieknie .....:wiggle: , a jaki gruby jest ten styropian ???

mariomili
22-08-2010, 16:55
Mnie tez sie podobaja ......:wiggle:

Dzieki, takie slowa milo slyszec, bo ocieplenie z zewnatrz ma tez pelnic funkcje ozdobna i fajnie by bylo zeby innym sie podobalo :rolleyes:

:bye:

yuka
22-08-2010, 21:24
I mnie też się podobają:D:D:D Cudnie domeczek wygląda:D:D:D

Edyta M
22-08-2010, 21:30
I mnie też się podobają:D:D:D Cudnie domeczek wygląda:D:D:D


Tak BOGATO ..... :cool::cool::cool:
Emilka , a swoja droga to " kradniesz " moje pomysly ..... najpierw drewniany sufit ....... teraz TO !!! ;) ..... z drugiej strony to fajnie , ze podobnie chcemy niektore rzeczy w domku zrobic ..... tylko ja jestem wieksza szczesciara bo Ty wczesniej wprowadzisz to w zycie , a ja za to popodgladam .........i to calkiem za FRIKO :wave:

mariomili
22-08-2010, 21:57
Jest pieknie .....:wiggle: , a jaki gruby jest ten styropian ???


I zonk ! A wiasz że nie wiem:jawdrop::x Ale się dowiem ;) Na moje oko około 2 cm, a oko mam dobre ;)

mariomili
22-08-2010, 21:58
I mnie też się podobają:D:D:D Cudnie domeczek wygląda:D:D:D



Dzięki kochana aż miło się robi :)

Miłej nocki :sleep:

mariomili
22-08-2010, 22:03
Tak BOGATO ..... :cool::cool::cool:
Emilka , a swoja droga to " kradniesz " moje pomysly ..... najpierw drewniany sufit ....... teraz TO !!! ;) ..... z drugiej strony to fajnie , ze podobnie chcemy niektore rzeczy w domku zrobic ..... tylko ja jestem wieksza szczesciara bo Ty wczesniej wprowadzisz to w zycie , a ja za to popodgladam .........i to calkiem za FRIKO :wave:

A ja mam to szczęście, że Ci się podoba. Dobrze że nie jestem sama ;) Podglądaj do bólu :wiggle:

Buziaki :hug:

atija
23-08-2010, 19:03
Emilko
Pięknie , pięknie . Już tak baaardzo domowo i przytulnie.:wiggle:
pozdrawiam

mariomili
23-08-2010, 19:23
Emilko
Pięknie , pięknie . Już tak baaardzo domowo i przytulnie.:wiggle:
pozdrawiam

Czesc Aniu:)

Dziekuje za mile slowa :D Lece do Ciebie.

Karollinka
23-08-2010, 20:03
cześć Emilka, łooo widać że nie próżnujecie, zima w Belli już wam straszna nie będzie.
Jakie plany na dalsze roboty? co teraz będziecie działać??