PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika budowy domu w Rybniku



Distler
14-04-2009, 15:12
Witam wszystkich i zapraszam do komentowania naszego dziennika budowy. Zastanawiałem się czy warto go zakładać ponieważ z budową domu będziemy raczej czekać do września albo rozpoczniemy dopiero na wiosnę 2010 (brak kasy, obawy związane z kredytem :-? )ale po otrzymaniu wiadomości od Malkaj stwierdziłem a co mi tam :P

malkaj
14-04-2009, 16:54
Witam!
Ja też zamierzam budować w Rybniku, także mam takie same obawy jak Wy i do tego czekam na przepisanie działki. Myślę jednak, że warto założyć już dziennik, czytać inne dzienniki i dzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Macie już jakiś upatrzony projekt?
Gratuluję, że tak dobrze poradziłeś sobie z założeniem komentarzy i wstawieniem odnośników w podpisie.
Pozdrawiam
Malkaj

Distler
14-04-2009, 17:57
Dziękuję dziękuję jakoś z żonką do tych odnośników doszliśmy :). Jeżeli chodzi o projekt to mamy już zakupiony(rzuty wstawione w dzienniku - zapraszam do skomentowania ).
Jeżeli jeszcze nie masz projektu proponuje skontaktować się z architektem. My projekt wybieraliśmy chyba z rok (gazety, internet itp.) najbardziej spodobał nam się ten projekt http://www.dobredomy.pl/?id_project=21 jednakże chcieliśmy dokonać kliku zmian z racji czego udaliśmy się do architekta i tak oto wyszedł nasz domek całkowicie inny niż ten w projekcie, a do tego wszystkiego zaoszczędziliśmy ponieważ projekt gotowy +adaptacja + zmiany (nie wierze, że ktoś zostawia kupiony projekt bez zmian 8) = dużo większe koszty niż indywidualny projekt.

malkaj
14-04-2009, 18:22
Projekt bardzo fajny i funkcjonalny. Podoba mi się taki wielospadowy dach z dużymi lukarnami, chociaż wszyscy piszą, że taki dach jest bardzo drogi.
W środku domu pomieszczenia dobrze rozmieszczone.
Cena za indywidualny projekt bardzo przystępna. Możesz mi napisać na priv nazwisko i adres tego architekta i informacje w jakiej dzielnicy Rybnika jest wasza działka?
Malkaj

Distler
15-04-2009, 18:58
Dziękuję za pochlebną opinię projektu. Czy dach jest drogi hmm... na pewno droższy od dachu dwuspadowego, ale jesteśmy z żoną zdania, że lepiej budować dwa lata dłużej (czyt. oszczędzać) i mieć swój wymarzony domek niż zadowolić się czymś co nie do końca nam się podoba. Tak dla przykładu budo-zbyt wycenił nasz dach tzn. materiały na kwotę 12181,51zł (dachówki gąsiory, łączniki gąsiora, gąsior początkowy, elementy wentylacyjne z grzebieniem, kosz dachowy, klin uszczelniający kosz, mocowanie łaty kalenicowej, taśma ołów kominowa, listwa kominowa, folia paro-przepuszczalna), są to ceny z dnia 22.01.2009 rok. Pacząc na te ceny uważam że nie jest to aż tak dużo jak na taki dach. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że nie negocjowałem cen, oraz nie szukałem w innych hurtowniach.

Wysłałem na priv dane architekta oraz miejsce naszej działki.

malkaj
15-04-2009, 20:28
Ta cena za materiały wcale nie jest wysoka. A ile m2 ma wasz dach?
Ja też chce mieć podobny dach, dlatego mnie to interesuje.

Distler
16-04-2009, 13:07
Dach ma 225m2