PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarz do Opałek 2g (Jerzyki).



jerzyki
20-04-2009, 13:55
Witam :)

Serdecznie zapraszam do komentowania mojego domku - projekt Opałek 2g.

http://forum.muratordom.pl/post3286162.htm#3286162

Pozdrawiam
przemo

wodzu1
21-04-2009, 09:44
Pierwszy :D


Powodzenia :D

GLAMOURMUM
21-04-2009, 10:00
druga...

Chłopaku.... widzę , że jesteś stałym bywalcem forum.... :)

wodzu1
21-04-2009, 10:05
druga...

Chłopaku.... widzę , że jesteś stałym bywalcem forum.... :)

a tak jakoś wychodzi ostatnio :D

Beauty
21-04-2009, 10:40
Gratuluję i pozdrawiam.Okolica piękna!

śnieżynka
12-05-2009, 20:32
No to ja jestem czwarta. Życzę powodzenia w spełnieniu marzeń. :wink:

GLAMOURMUM
19-05-2009, 09:50
To już wiem...do kogo będę wpadać na kawusię i małą kąpiel w jeziorze ;)

Gosc_gość
19-05-2009, 22:50
Łoooo jest dziennik :o - nie może być :wink:

To ja jako piąty się melduję :D

Ładny domek kolego budujesz :P

wodzu1
20-05-2009, 08:01
witam!

ceny dachu jak najbardziej ok. ja mam drozej przy zakładkowej. murarka w ok. 40 tys. też jest mniej wiecej ok. ja placę 38500 netto +jeszcze jakieś 3 tys. za wylanie schodów (robata najwyższy poziom :D )

gdzie wyceniasz creatona?

Pozdrawiam

jerzyki
20-05-2009, 11:16
Łoooo jest dziennik :o - nie może być :wink:

To ja jako piąty się melduję :D

Ładny domek kolego budujesz :P

a dziękuje za miłe słowa.
dziennik jest już od jakiegoś czasu. Kup Pan OKULARY Panie Hilary! 8)

Gosc_gość
20-05-2009, 11:20
Łoooo jest dziennik :o - nie może być :wink:

To ja jako piąty się melduję :D

Ładny domek kolego budujesz :P

a dziękuje za miłe słowa.
dziennik jest już od jakiegoś czasu. Kup Pan OKULARY Panie Hilary! 8)
Okulary mam .... w torbie 8) :lol:

jerzyki
20-05-2009, 11:26
witam!

ceny dachu jak najbardziej ok. ja mam drozej przy zakładkowej. murarka w ok. 40 tys. też jest mniej wiecej ok. ja placę 38500 netto +jeszcze jakieś 3 tys. za wylanie schodów (robata najwyższy poziom :D )

gdzie wyceniasz creatona?

Pozdrawiam

Na razie mam wyceny z Dekpolu (dzielnica Wola, droga na Swadzim jadąc od Suchego Lasu Lechicką) oraz z WaszDach (Komorniki koło Auchan) - jak potrzebujesz namiary na osoby to daj znać. Muszę podjechac jeszcze na Obornicką do DachBud (chyba tak sie to nazywa, mieszczą sie kolo stacji Shella) oraz do Suchego Lasu (nie pamietam nazwy). Jeszcze jakaś hurtownia na Szczepankowie ale muszę ją namierzyć (wypadła mi nazwa z głowy - coś na V albo W).

Ja rozważam albo angobę albo glazurowaną wersję (droższa) - tylko nie wiem czy brać glazurę bo ani nie mam drzew obok a do jeziora też nie jest tak blisko, że mi wpłynie to na wilgotność dachówek i ewentualne nalecenia - nie wiem czy dopłacać te ok 10 tys do tego. Już po tych dwóch wycenach mam dużą rozpiętość cenową (nie mówię o 300-500 zł).

Kladę w karpiówkę (łuska), która jest droższa od zakładkowej w kladzeniu - większ ilość kontrłat i łat. I nie każdy ją potrafi. Koszt kładzenia zakładkowej (samej dachówki) od Karpiówki jest ok 2x tańszy.

Wodzu1 zwróć uwagę na to jak będą szły deski przy dachu - zależy ile masz spadów. Bo rozmawiałem z kierbudem i zwrócił uwagę, iż jak deski są gęsto położone to na szczycie ściśle przylegają i nie ma wentylacji pomiędzy krokwiami- trzeba nacinać je bo Ci się dach zapoci i wilgoć będzie Ci w wełnę wchodziła.

jerzyki
20-05-2009, 11:30
To już wiem...do kogo będę wpadać na kawusię i małą kąpiel w jeziorze ;)

hmm, kąpiel powiadasz? ciekawe ciekawe 8)

wodzu1
20-05-2009, 12:21
Wodzu1 zwróć uwagę na to jak będą szły deski przy dachu - zależy ile masz spadów. Bo rozmawiałem z kierbudem i zwrócił uwagę, iż jak deski są gęsto położone to na szczycie ściśle przylegają i nie ma wentylacji pomiędzy krokwiami- trzeba nacinać je bo Ci się dach zapoci i wilgoć będzie Ci w wełnę wchodziła.

Już mi dekarz pwiedział, że muszą być dachówki wentylacyjne, szczelina wentylacyjna pod deskami oraz wentylowana kalenica...

Gosc_gość
20-05-2009, 12:24
witam!

ceny dachu jak najbardziej ok. ja mam drozej przy zakładkowej. murarka w ok. 40 tys. też jest mniej wiecej ok. ja placę 38500 netto +jeszcze jakieś 3 tys. za wylanie schodów (robata najwyższy poziom :D )

gdzie wyceniasz creatona?

Pozdrawiam

Na razie mam wyceny z Dekpolu (dzielnica Wola, droga na Swadzim jadąc od Suchego Lasu Lechicką) oraz z WaszDach (Komorniki koło Auchan) - jak potrzebujesz namiary na osoby to daj znać. Muszę podjechac jeszcze na Obornicką do DachBud (chyba tak sie to nazywa, mieszczą sie kolo stacji Shella) oraz do Suchego Lasu (nie pamietam nazwy). Jeszcze jakaś hurtownia na Szczepankowie ale muszę ją namierzyć (wypadła mi nazwa z głowy - coś na V albo W).

Ja rozważam albo angobę albo glazurowaną wersję (droższa) - tylko nie wiem czy brać glazurę bo ani nie mam drzew obok a do jeziora też nie jest tak blisko, że mi wpłynie to na wilgotność dachówek i ewentualne nalecenia - nie wiem czy dopłacać te ok 10 tys do tego. Już po tych dwóch wycenach mam dużą rozpiętość cenową (nie mówię o 300-500 zł).

Kladę w karpiówkę (łuska), która jest droższa od zakładkowej w kladzeniu - większ ilość kontrłat i łat. I nie każdy ją potrafi. Koszt kładzenia zakładkowej (samej dachówki) od Karpiówki jest ok 2x tańszy.

Wodzu1 zwróć uwagę na to jak będą szły deski przy dachu - zależy ile masz spadów. Bo rozmawiałem z kierbudem i zwrócił uwagę, iż jak deski są gęsto położone to na szczycie ściśle przylegają i nie ma wentylacji pomiędzy krokwiami- trzeba nacinać je bo Ci się dach zapoci i wilgoć będzie Ci w wełnę wchodziła.

A w Dekpolu Pan Szymon Krawczyński jeszcze pracuje ? Spoko gość, jak mi wyceniał dachówkę to latał przy mnie jak nie wiem co - widać, że mu się chciało. :roll:


A co do dachówki czy glazura czy angoba - to może angoba szlachetna - ja mam taką - nie świeci się jak glazura, ale też nie jest taka szorstka jak angoba.
Ja jestem super zadowolony. :P

Gosc_gość
20-05-2009, 12:31
Wodzu1 zwróć uwagę na to jak będą szły deski przy dachu - zależy ile masz spadów. Bo rozmawiałem z kierbudem i zwrócił uwagę, iż jak deski są gęsto położone to na szczycie ściśle przylegają i nie ma wentylacji pomiędzy krokwiami- trzeba nacinać je bo Ci się dach zapoci i wilgoć będzie Ci w wełnę wchodziła.

Już mi dekarz pwiedział, że muszą być dachówki wentylacyjne, szczelina wentylacyjna pod deskami oraz wentylowana kalenica...
To jest bardziej skomplikowane, a krokwie duże pod gąsiorami i te normalne co do nich dochodzą ? Tam też trzeba nawiercać - ja musiałem :roll:
Z tego typu dachem to istna kołomyja przy ocieplaniu wełną, same kąty, trójkąty i inne zakamarki i weź tu zachowaj szczelinę wentylacyjną :roll: :-?
Czasem się zastanawiałem po jaką chole.... ładowałem się w to deskowanie... ale mam nadzieję, że jak już mi ocieplą to o tym przestanę myśleć.
:wink:

wodzu1
20-05-2009, 12:39
To jest bardziej skomplikowane, a krokwie duże pod gąsiorami i te normalne co do nich dochodzą ? Tam też trzeba nawiercać - ja musiałem :roll:
Z tego typu dachem to istna kołomyja przy ocieplaniu wełną, same kąty, trójkąty i inne zakamarki i weź tu zachowaj szczelinę wentylacyjną :roll: :-?
Czasem się zastanawiałem po jaką chole.... ładowałem się w to deskowanie... ale mam nadzieję, że jak już mi ocieplą to o tym przestanę myśleć.
:wink:

:o no to chyba jeszce sobie z cieślo-dekarzem będe musiał usiąść i pogadać...

jerzyki
20-05-2009, 12:40
A w Dekpolu Pan Szymon Krawczyński jeszcze pracuje ? Spoko gość, jak mi wyceniał dachówkę to latał przy mnie jak nie wiem co - widać, że mu się chciało. :roll:


A co do dachówki czy glazura czy angoba - to może angoba szlachetna - ja mam taką - nie świeci się jak glazura, ale też nie jest taka szorstka jak angoba.
Ja jestem super zadowolony. :P

Mi wyceniał Łukasz Łeszyk - z S.Krawczyńskim nie miałem styczności więc nie wiem.

Mówiąc o angobie miałem na myśli szlachetną - uzyłem skrótu myślowego. Wiem, że glazura się świeci ale łatwiej się ją czyści później.

jerzyki
20-05-2009, 12:43
Czasem się zastanawiałem po jaką chole.... ładowałem się w to deskowanie...

pewnie po to, że folia zniknie za 10 lat i będzie kuku 8) . Nowość na rynku (10 lat), gwarancja 40 lat - ciekawe jak to wyliczyli. /sarcasm off.

Gosc_gość
20-05-2009, 12:44
To jest bardziej skomplikowane, a krokwie duże pod gąsiorami i te normalne co do nich dochodzą ? Tam też trzeba nawiercać - ja musiałem :roll:
Z tego typu dachem to istna kołomyja przy ocieplaniu wełną, same kąty, trójkąty i inne zakamarki i weź tu zachowaj szczelinę wentylacyjną :roll: :-?
Czasem się zastanawiałem po jaką chole.... ładowałem się w to deskowanie... ale mam nadzieję, że jak już mi ocieplą to o tym przestanę myśleć.
:wink:

:o no to chyba jeszce sobie z cieślo-dekarzem będe musiał usiąść i pogadać...

Jeszcze, żeby dodać do pieca to popatrz na lukarny i na krawędzie od głównej połaci dachu i początkiem daszku lukarny - tez problemowe miejsca. :roll:

Gosc_gość
20-05-2009, 12:46
Czasem się zastanawiałem po jaką chole.... ładowałem się w to deskowanie...

pewnie po to, że folia zniknie za 10 lat i będzie kuku 8) . Nowość na rynku (10 lat), gwarancja 40 lat - ciekawe jak to wyliczyli. /sarcasm off.

No i dlatego brałem deskowanie, po za tym pełne deskowanie mocno usztywnia dach i chroni przed przenikającym zimnym wiatrem.

Na szczęście pełne deskowanie ma więcej zalet niż wad 8)

marcinlan82
19-07-2009, 19:15
Witam!

Zastaniawiamy sie nad budowa Opalka 2g. Mam nadzieje ze Twój dziennik i postepy beda naz do tego "przekonywac" :):)

Jak narazie zyczymy powodzenia:)

jerzyki
20-07-2009, 10:08
A witam nowych Opałkowiczów.

Projekt sam sie broni więc trzeba działać 8) .
Trzymam kciuki za powodzenie

pozdrawiam

marcinlan82
21-07-2009, 21:14
Dziekuje za tak wyczerpujaca odpowiedz.
WIdac postepy na budowie. TO napewno cieszy inwestorow :):)


pozdrawiam

Wróblowice/Wrocław
27-07-2009, 20:39
Witamy !

Pozdrawiamy opałkowicza , z uwagą będziemy śledzić twoje (wasze) postępy i oczywiście będziemy trzymać kciuki za szybkie postępy.


p.s My też zdecydowaliśmy się na opałka g2

jerzyki
28-07-2009, 10:03
Witam witam

Cieszy to, że coraz więcej osób buduje Opałka.
Też będę śledził postępy.

3mam kciuki
pozdrawiam

marcinlan82
09-08-2009, 20:24
widok postepow na budowie cieszy oko:)
czekam na kolejne relacje z nastepnych etapow i trzymam kciuki:)

marcinlan82
02-09-2009, 11:21
Aż milo patrzec jak sie mury pną do góry :):)
Czekamy z żona na następne relacje :):)

pozdrawiamy

jerzyki
03-09-2009, 09:31
no właśnie coś ociągam sie z wstawianiem zdjęć. Postaram sie poprawić - ściany konstrukcyjne i wewnętrzne parteru już są.

Julies
12-09-2009, 12:16
na początek życzę powodzenia i jak najszybszego zakończenia budowy!

Będę śledzić postępy gdyż my też zaczęliśmy z mężem budowę Opałka 2G.

pawalara
12-10-2009, 09:48
Witam, odnośnie zdjęć proponuję foto.onet.pl, nie wiem czy sa jakies ograniczenia, jak mam ponad 400-sta.

jerzyki
13-10-2009, 09:49
ok, dzięki, będę musiał spojrzeć na to.
pozdr

Wciornastek
13-10-2009, 12:29
Widzałam na Grupie że szukasz więzby i innych dech - latem kupowałam rózne dechy i naj;lepsze ceny dostałam w firmie fast na Góreckiej. Wprost Panoramy. Niby maja parkiety itp ale handlują tez więżba deskami etc.
Pisałam gdzies juz o tym. Moze warto podzwonic.
Wiele osób brało więżbe z tartaku w Nekli.

jerzyki
14-10-2009, 12:15
dzięki za namiary. już do nich uderzyłem. :D

aleksmar
13-08-2010, 18:57
Witam,
Można jakoś odwiedzić? też planujemy budowę mocniej przerobionego Opałka i chcielibyśmy zobaczyć go z bliska :) mój namiar na priv to [email protected]
Pozdrawiam i śledzę budowę dalej :)
Ola