PDA

Zobacz pełną wersję : Moje Dorado-komentarze



angelb
21-04-2009, 15:46
Witam wszystkich i zapraszam do komentowania mojego dziennika :D

Ciekawe czy ktoś tu wogóle będzie zaglądał?

Istana
21-04-2009, 21:31
Przyjemny domek :) bede zaglądała częściej i śledziała Twoje poczynania :lol:

piotr.daszczuk
22-04-2009, 09:51
Szukałem kogoś kto też buduje Dorado i mi się udało. Wczoraj zalałem fundamenty w moim przypadku jest to odbicie lustrzane ale to i tak nie zmienia rzeczy ze budujemy ten sam dom... Nidlugo pojaiw sie tez moj dzinnik budowy :) w tym roku planuje stan surowy otwarty zadaszony. :D

angelb
25-04-2009, 10:52
Widze z teriva? ja zastanawiam sie nad stropem i mysle o lanym.. musze jeszcze poszukac opinii expertow jakie sa plusy i minusy :-? to było chyba pytanie do mnie,tylko zle zamieszczone w dziale bo założyłeś nowy wątek w komentarzach

ja mam teriva tak jak w projekcie

piotr.daszczuk
26-04-2009, 18:24
Przyjemny domek :) bede zaglądała częściej i śledziała Twoje poczynania :lol:

Domek cudowny najlepszy z najlepszych choć u mnie dopiero wylania sie z fundamentów ale wiem ze jest to TEN wymarzony i jedyny :)

nabial
12-05-2009, 19:08
na zdjęciach widzę, że humus nie zdjęty - przed wylewkami zdejmij go, żeby nie gniło pod betonem

piotr.daszczuk
13-05-2009, 18:07
dzieki za radę...humusu nie ma, piach wsypany teraz trzeba ubic i robic wylewke wg. projekty 14cm B20 folia 5cm styropianu i wylewka

angelb
15-05-2009, 07:12
na zdjęciach widzę, że humus nie zdjęty - przed wylewkami zdejmij go, żeby nie gniło pod betonem

skoro piszesz w moim dzienniku to ci powiem ze humus zdjety i to na glebokosci 2,5 metra bo ja robilam wymiane gruntu :D
przez pomylke wpisales komentarz w moim dzienniku bo mysle ze mial byc to wpis do piotr.daszczuk on tez buduje domek tego samego projektu :)

angelb
15-05-2009, 07:15
dzieki za radę...humusu nie ma, piach wsypany teraz trzeba ubic i robic wylewke wg. projekty 14cm B20 folia 5cm styropianu i wylewka

Piotr-musimy cos poradzic z tymi blednymi wpisami w naszych dziennikach bo inaczej bedziemy mieli komentarze wspolne w jednym linku do naszych dzienniczkow :D :D :D

piotr.daszczuk
15-05-2009, 18:58
:) he he no tak opinie na temat dwu budów w jednym dzienniczku mogą doprowadzić do zawrotu głowy. Czekam na nowe zdjęcia z Twojego placu budowy !!! 8)

Gabaryna
19-05-2009, 17:56
Cześć. Życzę powodzenia i cierpliwości. Nasza budowa jest na etapie wykończeniówki (my na szczęście nie). Dobrze że mamy dość luzackie podejście do sprawy, bo w przeciwnym razie zawał murowany... he he. Jakieś zmiany w projekcie? My zamieniliśmy drzwi garażowe tylne na okienko, no i dodaliśmy okno na klatce schodowej. Powiększyliśmy też klatkę schodową i schody drewniane będą (już nie pamiętamy dlaczego). Aha-dachówkę betonową wybraliśmy (Braas grafitowa celtycka).

angelb
03-06-2009, 01:14
Gabaryna witam serdecznie i ciesze sie ,ze jest naszych "doradowych "domkow wiecej
ja wiekszych zmian nie wprowadzalam-powiekszylam tylko garaz o 1 m i zmienilam uklad wejscia do najmniejszego pokoiku na gorze(podpatrzone u mario1976)
nie zrozumialam co jest u ciebie z tymi schodami drewnianymi-bo wlasnie drewniane sa w projekcie a ja zrobilam betonowe
masz gdzies(fotosik)jakies fotki z realizacji domku?

piotr.daszczuk
03-06-2009, 08:01
Postępy u Ciebie niesamowite!!! pogratulowac. u Mnie dopiero w tym tygodniu ma byc zalany strop. Postawilem na monolityczny czyli zbrojenie i sam beton grubosc ok 14cm wiec duzo niższy od terivy. Jestem na etapie szukania ekipy do dachu... :) licze ze uda mi sie znaleść FACHOWCÓW w pełnym tego słowa znaczeniu :) fotki u mnie juz niedługo

Gabaryna
03-06-2009, 18:24
No tak-schody będą drewniane, choć dłuuuuuugo zastanawialiśmy się nad tą sprawą. Znaleźliśmy szczęśliwie wykonawcę, który wykona dla nas schody dębowe (a może jesionowe??), zabiegowe za 7 tysięcy (bez balustrady i tralek). Niedużo to, ale trzeba czekać do października..
Czekamy na kolejną transzę kredytu, by wykonać centralne ogrzewanie (na dole podłogówka+kominek, piec gazowy).

piotr.daszczuk
16-06-2009, 16:43
Pieknie to u was wyglada postepy niesamowite !!! Dom wreszcie nabiera kształtów.po uzgodnieniu z kierownikiem zrobiłem jeszcze jedną zmiane w moim DORADO... podniosłem całe poddasze o jeden pustak chcąc zwiększyć powierzchnię użytkową na poddaszu. Zobaczymy jak to bedzie wygladać, mam nadzieje ze nie naruszy estetyki i eometrii calego domu :)
pozdrawiamy!!! i pogodu życzymy a to jest teraz bardzo potrzebne :(

piotr.daszczuk
23-06-2009, 16:49
Siemka mam prosbę :) chciałbym zobaczyć tył domku bo z tego co widze wszystko od frontu :) pozdrawiam

angelb
24-06-2009, 18:43
życzenie spełnione :)
fotki domku od tyłu zamieszczone

piotr.daszczuk
25-06-2009, 21:42
I to jak szybko zdjęcia pokazały się w dzienniku fiu fiu :) full servise
A szczerze bardzo pieknie domek wasz się kształtuje... czekam na odp odnośnie wysokości murłaty :) pozdrawiam serdecznie DORADOWIEC PIOTR

zielako
30-07-2010, 17:55
witam serdecznie kupilem ten projejkt w tym roku mam zamiar zacfzac w sierpni jedynie stan zero a na drugi rok reszte . jestem zainteresowany ewentualnie zdjeciami noi jakies zmiany jezeli mozna porady itp.