PDA

Zobacz pełną wersję : Dziennik budowy RUBINA z pracowni MG Projekt - komentarze



player_pl
22-04-2009, 21:55
Zapraszam.

nerwa
23-04-2009, 13:50
Oglądam Twoją budowe z zapartym tchem bo czeka mnie też to za parę miesięcy. Trzymam kciuki. W późniejszym czasie zapytam o koszta.. tak dla porównania i negocjacji z moimi wykonawcami. Pozdrawiam.

player_pl
23-04-2009, 16:59
Wielkie dzięki za miłe słowa.
Życzę owocnych przygotowań do budowy.

mi-sioo
21-06-2009, 12:20
Player_pl z niecierpliwością czekam na Twoje uwagi dot. błędów w projekcie. Za 2 tygodnie zaczynam prace, więc każda uwaga mi się przyda...

player_pl
22-06-2009, 13:50
W dzienniku dodałem informacje o błędach w projekcie. Można sobie pooglądać/przeanalizować. Być może w nowszych wersjach projektu coś poprawili? - mój jest mniej więcej z połowy 2008 roku.

margay
19-07-2009, 10:39
Witam, :D
Postanowiłam się wtrącić choć buduję według innego projektu, a tu widzę sami rubinowcy :D
My zaczęliśmy budowę pod koniec kwietnia więc jesteśmy na podobnym etapie :D (w poniedziałek zaczynamy więźbę)

Bardzo podoba mi się twój projekt, zwracałam na niego uwagę przy wyborze projektu. MG Projekt ma ładne projekty, ale rubin wydawał mi się wtedy ogromny :o :o

Pozdrawiam i życzę powodzenia na dalszych etapach budowy :D :wink:

Ps. Będę podglądać Twój dziennik 8) bo na prawdę piękny domek budujecie

kapi01
28-07-2009, 23:17
jaką dachowke kupiłeś czy moze to RUPP Ceramika? jeżeli mozesz to napisz mi na priv ile zapłaciłeś za dachówke i inne akcesoria dachowe. z góry dzieki

player_pl
30-07-2009, 01:41
Creaton Premion antracytowa angoba. Tak jak któryś model Ruppa jest barwiona w masie. kapi01, przeczytaj priva.

krzyk123
11-08-2009, 15:54
Witam,

Jakie masz pustaki do terivy? Keramzytowe?

I jeszcze pytanie jaką membranę w końcu wybrałeś (też muszę teraz podjąć decyzję i mam dylemat) ?

Pzdr

player_pl
12-08-2009, 10:27
Pustaki są z keramzytu z firmy BETARD spod Wrocławia, jakoś nie mam zaufania do żużlowych a różnica w cenie na całości to kilkaset złotych.
Membranę juz wybrałem - Dorken DELTA VITAXX (www.deltaclub.pl/produkty/dorken0_1.pdf). Jest bardzo mocna, mocniejsza od DELTA MAXX i trochę od niej tańsza.[/url] Kupiłem ją w sklepie internetowym www.folnet.pl, bardzo polecam, przesyłkę otrzymałem na następny dzień.

kapi01
23-08-2009, 23:41
zastanawiałem się również nad likwidacją tego okna - ale po głębokich przemyśleniach mówię zdecydowanie nie! elewacja drastycznie traci na wyglądzie - a w kuchni nawet z 2 oknami można wszystko pomieścić.

majamp
05-09-2009, 19:30
Witam:)

Podczytuje od czasu do czasu i szukam inspiracji, stąd pytanko- czy mogę pożyczyć sobie zdjęcie Waszego komina do dziennika? Nigdzienie mogę znaleźć realizacji z Terci Matrix. A zdjęcia na stronach sprzedawców zupełnie przekłamują kolor.

To jak, mogę? :lol:

Pozdrawiam

player_pl
05-09-2009, 23:27
No jasne, nie ma problemu. Dzisiaj dodałem parę nowych zdjęć z kominem w tle (a nawet w roli głównej...)
Inna sprawa, że kominy nie są jeszcze super dokładnie doczyszczone po fugowaniu, więc ich kolor nieco się zmieni - na odrobinę ciemniejszy.

Oto zdjęcie, które najlepiej oddaje kolor tej cegły:

http://www.powanna.com.pl/photos/dom/SNC00099_resize.jpg

fenix2
06-09-2009, 21:05
Kiedy montaż okien i rolet ? Będą jakieś fotki ? :-)

player_pl
06-09-2009, 23:58
Niestety dopiero za miesiąc. Tak długo rozpatrywałem różne aspekty techniczne okien i rolet, że okna zamówiłem dość późno. Oczywiście fotki będą.
Wybrałem dębowe okna Urzędowski w profilu Galux 88 mm, natomiast rolety firmy Ideal bazującej na komponentach belgijskiej firmy Building Plastics oraz silnikach włoskiej firmy Nice.

majamp
08-09-2009, 08:34
Super :lol: Te ostatnie zdjęcia przekonały mnie, że to właściwy wybór. Mieliśmy robić kontrastwo- w ręcznie formowanym klinkiere, który później pojawi się na elewacji, ale zanim to nastąpi to może już tego samgo klinkieru nie być w sprzedaży (właśnie to przechodzimy z wcześniej wybranym). Dlatego koncepcja- ten sam kolor bardzo o nas przemawia.

Dzięki jeszcze raz :D

jerrry
21-01-2010, 10:05
Witam Powiedz co Cię przekonało do Urzędowskiego i jakie masz opinie już po realizacji. Co to znaczy że nie masz jeszcze wszystkich szprosów? Zrobią jeszcze jakieś?
Jestem właśnie na etapie wyboru okien i męcze się okrutnie . Proponują mi np trzyszybowe plastiki sześciokomorowe Veki w cenie drewnianych z meranti z niewielkiej stolarni koło Nowego Sącza. Dylemat okrutny. Estetyka podpowiada drewno i naklejane szprosy ( bo plastiki mogą mieć tylko szprosy międzyszybowe pzrynajmniej w tej cenie) a z drugiej strony rozsądek podpowiada że energooszczędność plastików jest lepsza.
Powiedz co myślisz
Pozdrawiam

player_pl
22-01-2010, 02:00
Chciałem drewniane, znam parę osób, które mają okna Urzędowskiego i są zadowolone, więc je wybrałem. Okna jakościowo bez zarzutu, jestem zadowolony.
Co do szprosów, to w przypadku okien drewnianych możliwe są tak zwane szprosy wiedeńskie (inaczej ramki szprosowe). Można je w dowolnym momencie zdjąć i obecnie nie są u mnie założone.
Jeśli chodzi o plastiki, to jak najbardziej możliwe są szprosy naklejane w prawie wszystkich systemach i z tego co pamiętam, to nie są jakoś szczególnie drogie.
Jeśli chodzi o okna drewniane, to musisz być całkowicie pewien, że owa stolarnia robi dobre okna, niełatwo je dobrze wykonać...

kapi01
06-02-2010, 19:20
fajnie to wygląda czy dzieje się teraz cos na budowie? bo fotek narazie nie przybywa?

player_pl
07-02-2010, 22:38
Niestety nic się w tej chwili nie dzieje, mrozy dają się we znaki... Nie mam żadnego piecyka żeby choć trochę podgrzać bo myślę, że przy braku ocieplenia poddasza i pewnej ilości różnych dziur ciężko byłoby to zrobić. Czekam na jakieś dodatnie temperatury.
Przed mrozami rozpocząłem instalację elektryczną i trochę kabli już na ścianach wisi. Wykonałem także piony do odkurzacza centralnego. Po wszystkich kabelkach planuję tynki, później woda, ogrzewanie i wylewki.

Jestemja
29-10-2010, 05:02
Zapraszam.

Witam Cie serdecznie, obsewuje Twoj Dziennik budowy od pewnego czasu, gratuluje serdecznie swietnego domku, podoba mi sie dachowka jak i zreszta caly domek, choc jeszcze nie skonczony to juz piekny. My rowniez bedziemy budowac Rubina, plan juz czeka tylko jeszcze slimacze tempo naszych urzednikow nas blokuje, ale na wiosne mam nadzieje ruszymy z budowa. Czy moglbys mi powiedziec czy scianke kolankowa robiles zgodnie z planem czy wyzsza? Ja caly czas sie zastanawiam co robic i raczej jestem za wyzsza oczywiscie w granicach rozsadku, prosze jesli znajdziesz chile napisz, z gory dziekuje i jeszcze raz gratuluje slicznego domku.

player_pl
30-10-2010, 22:07
Bardzo dziękuję. Ścianka kolankowa zgodna z projektem - około 120 cm na gotowo. Dla mnie taka wysokość jest ok, poza tym podobają mi się proporcje tego domu i nie chciałem ich zmieniać. Myślę jednak, że spokojnie można podwyższyć np. o jeden pustak bez większych strat, być może trzeba będzie wydłużyć krokwie.

Jestemja
01-11-2010, 16:44
To ja dziekuje za odpowiedz, i jeszcze raz gratuluje pieknego domku, jesli chodzi o scianke kolankowa to prawdopodobnie ja o jeden pustak podniesiemy, choc patrzac na Twoj domek to naprawde nie jest to konieczne, takze jak to sie mowi pilka w grze. Jedynie co juz zadecydowalismy to poszezamy gararz o jeden metr, narazie zmiany sie jednak dzieja tylko na papierze nie tak jak u Ciebie, ale milo patrzec ze Twoja budowa ladnie idzie do przodu, powodzenia.

kapi01
09-01-2011, 21:28
imponująca budowa - wyleweczki widzę masz jak lustro

player_pl
09-01-2011, 22:51
Wylewki robiła firma mojego bliskiego przyjaciela, więc się jego pracownicy starali :). Na łacie 2,5 metra trudno żyletkę włożyć... A takie "lustro" można otrzymać jedynie przy użyciu zacieraczki mechanicznej.

Rubinek
21-01-2011, 08:52
Witam,

Buduję Rubina, ale jestem na etapie budowy murów parteru.
Bardzo podoba mi się Twoje duże okno wraz z roletami.

Bardzo proszę podaj mi gdzie kupiłeś takie okno i roletę.

Możesz wysłać to info na: [email protected]

Z góry dziękuję!

marzi
27-01-2011, 15:20
Super, że można poczytać tak interesujący dziennik, zwłaszcza dla kogoś kto rozważa zakup tego projektu.
Nie ukrywam, że bardzo interesują mnie poniesione przez Ciebie koszty (na tym etapie inwestycji), choćby orientacyjnie.
Pozdrawiam

jerrry
15-03-2011, 12:50
Hej
super wygląda twoja budowa. nad garażem pojechałeś widzę do samej góry z sufitem. Fajny efekt wyszedł. Obudujesz jętki gipsem czy będziesz czyścił i malował?
Zastanawiam śię też nad kwestią drugiej wrastwy izolacji z wełny którą dałeś chyba w suficie a nie bepośrednio pod izolacją wypełniającą krokwie. Sprawdzałeś gdzieś jak to będzie pracować- izolować?
Ja do izolacji dachu kupiłem mega rock rocckwolla ale drugi raz bym nie kupił. Jest za ciężka chłopaką trudno ją włożyć i póżniej robią błędy..
Jaką Ty masz Wełnę ?
Pozdrawiam

player_pl
16-03-2011, 10:37
Witam

Jętki zostaną wyczyszczone, wyszlifowane i zabejcowane na jakiś kolor. Pierwotnie miały być bezbarwne, jednak okazało się, że w tartaku bardzo konkretnie zaimpregnowano więźbę i nie da się w tej chwili pozbyć zielonego koloru z drewna.
Jeśli chodzi o izolację, to typowo izoluje się tylko skosy do wysokości sufitu oraz sam sufit. U mnie dodatkowo zaizolowany jest też jedną warstwą strych (głównie z tego względu, że było zimno i aby wykonywać jakiekolwiek prace trzeba było na szybko zaizolować dach). W tej wchwili sufity są zaizolowane podobnie jak skosy - 2 warstwy wełny, czasem trzy).
Zastosowana wełna to Schwenk KF3 032 - jest to wełna szklana. Nie znałem wcześniej tego produktu, ale jestem bardzo zadowolony, jest zwarta, mało pyli.

player_pl

xena_666
19-11-2011, 18:44
gratuluję, fajnie pooglądadać już wnętrze rubinka. ciekawa jestem bardzo efektu końcowego tej łazienki przy sypialni:yes:.
Robiliście jakas wizualizację?
Interesuje mnie jeżeli pamięta Pan jaki jest metraż sufitów z płyt g-k na poddaszu? Ja jestem teraz na etapie tego i chcialam się zorientować mniej więcej jak będą się kształtować koszty, także proszę o jakąś podpowiedź.
Wizualizacja salonu naprawdę fajna, my rozważamy żeby cały komin do końca wyłożyć płytkami kamiennymi.
pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia :D

player_pl
21-11-2011, 00:39
Dziękuję, dziękuję. Ktoś te moje wypociny jednak czasem czyta :).
Wizualizację zamieściłem w najnowszym wpisie w moim dzienniku. Parę spraw się zmieni ale generalny zamysł został zachowany.
Metrażu G-K nie jestem w stanie precyzyjnie podać bowiem ekipa, która wykonywała u mnie poddasza robiła także masę innych rzeczy a cenę mieliśmy uzgodnioną za całość. Myślę, że jest to jakieś 180m2.
Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam.

xena_666
23-11-2011, 20:24
:yes::yes:
no no szacuneczek ;) fajne dzięki za zdjęcia kominka i łazienki. Super jest ten dekor w łazience.
Podoba mi się również kominek u nas planujemy obudowę też taka w miarę prostą.
Co ma Pan za kamień na tą półkę przy kominku? i jak cenowo wyszła sama robocizna za obudowę kominka?
Pzdrawiam i trzymam kciuki za dalsze realizacje

player_pl
23-11-2011, 23:06
Prawdę mówiąc nie wiem jak się ten kamień nazywa. Wszedłem po prostu do salonu, pooglądałem i powiedziełem "O ten poproszę." :)
Mogę się dowiedzieć, w sumie byłoby to wskazane.
Co do kosztów, to obudowa kosztowała ok 7000 zł.
Już jest prawie skończona ale nie mam jeszcze zdjęć. Prawie, bo nie jest położona jeszcze gładź, bowiem tego umowa nie obejmowała. Nie założyłem także jeszcze taśmy LED, która także doda wiele uroku.
Pozdrawiam.

xena_666
26-11-2011, 11:06
Czy koszt 7000zł to koszt robocizny i materiałów na samą obudowę kominka?
Już nie mogę się doczekać końcowego rezeltatu :yes:

player_pl
26-11-2011, 21:47
Tak, robocizna + materiały (bez wkładu kominkowego).
Efekt ostateczny zostanie osiągnięty za jakiś czas, bowiem pozostało jeszcze zrobienie gładzi oraz pomalowanie. Gdy tylko te prace zostaną wykonane pojawią się oczywiście zdjęcia.

Asia85
12-06-2012, 11:54
Witaj! Interesuje mnie to jak założyłeś rolety nad okna łukowe, skoro wszyscy twierdzą że nie ma na nie rolet. Odezwij się proszę.
p.s Też mam okna łukowe:)

Elfir
15-07-2012, 15:55
Odezwij się proszę.


Asia - postaraj się zapoznać z formułą tego forum i jego zasadami.
Komentarze do dzienników budowy umieszacza się w osobnych wątkach a nie w dzienniku, by nie "zaśmiecać" właścicielowi dziennika opisu budowy.
Możesz też wysłać zapytanie na prv do wybranej osoby klikając lewym przyciskiem myszy na jego nicku.

darciae
23-11-2012, 19:57
Witam!
Jak dalsze postępy przy wykańczaniu Rubina? Prześledziłam cały dziennik i muszę przyznać że bardzo pouczające podpowiedzi i niuanse przedstawiłeś :) Zwłaszcza dla mnie - studentki która dopiero uczy się projektować ;)
Liczę na dalsze zdjęcia, opisy i życzę rychłej przeprowadzki!