PDA

Zobacz pełną wersję : Elektryka-Oswietlenie zewnetrzne



Koczor
28-11-2003, 10:12
Witam.

Nabylem wlasnie droga kupna lampe zewnetrzna i chce ja podlaczyc.
Plan jest taki, ze lampa po zmroku ma sie sama zapalac lekkim swiatlem (zazyc) a w przypadku kiedy ktos sie zblizy do budynku lampa ma sie rozpalac pelnym swiatlem.

Jak to zrobic ?

Doki
28-11-2003, 17:54
A ma ona taka funkcje?

Bo ja tu w Makro widzialem takie lampy, ktore sa w tym celu wyposazone w odpowiednia elektronike. Taka lampe mocuje sie w wybranym miejscu jak kazda inna i podlacza jak kazda inna.

rml2
29-11-2003, 14:45
będzie jeżeli zakupisz dwie lampy - jedna z funkcja reagowania na zblizające się "obiekty" a druga normalna tyle ,że z zamontowaną odpowiednio słaba żarówką. Zarówno pierwsz jak i druga jest bez problemu do kupienia w sklepach a odejdzie ci droga i często w takich lampach zawodna elektronika. Ja tak zrobiłem u siebie i nie narzekam. W sprawie dwóch w jednym nie pomogę-nie jestem elektr-ykiem ( -onikiem) :wink:

Juras XR4Ti
02-12-2003, 13:53
Mam dwie lampy. Jedna z żarówką Philipsa, o ile pamiętam 6W,która zapala się o zmroku, drugi halogen 150W z czujnikiem ruchu. Tą małą zainstalowałem dopiero latem tego roku. Po trzech miesiącach eksploatacji chyba zdemontuję halogen. Oświetlenie jest - jak dla mnie - wystarczające.

roki
11-03-2004, 01:54
pytanie ?
Czy nie mieliście Forumowicze problemów ze strony osób przechodzących , że takie reagowanie na ich ruch za ogrodzeniem powodujacy zapalanie halogenu 150 W powoduje reakcje lekko mówiąc - agresywne , zę " po oczach hamie !!! "

Doki
11-03-2004, 07:47
pytanie ?
Czy nie mieliście Forumowicze problemów ze strony osób przechodzących , że takie reagowanie na ich ruch za ogrodzeniem powodujacy zapalanie halogenu 150 W powoduje reakcje lekko mówiąc - agresywne , zę " po oczach hamie !!! "

Nie. Ale mala poprawka: do tego stosuje sie halogeny 500 W!

anna99
11-03-2004, 09:20
Mam dwie lampy. Jedna z żarówką Philipsa, o ile pamiętam 6W,która zapala się o zmroku, drugi halogen 150W z czujnikiem ruchu. Tą małą zainstalowałem dopiero latem tego roku. Po trzech miesiącach eksploatacji chyba zdemontuję halogen. Oświetlenie jest - jak dla mnie - wystarczające.

Juras - ja podłączyłam lampy przy furtce, nad drzwiami wejściowymi i nad garażem właśnie do czujki zmierzchowej. Jeszcze nie użytkuję, ale wydaje mi się , że to wystarczy (żarówki energooszczędne - chyba 11 W).