PDA

Zobacz pełną wersję : Krzewuszka G2 by jablo - komentarze



jablo
27-04-2009, 01:01
A tu zapraszam wszystkich do wpisywania wszelkich uwag.

Gosc_gość
27-04-2009, 12:58
Doberek :D

Miło się przyczynić do powstania nowego dziennika 8)
I jeszcze bardziej milo widzieć w tym dzienniku budowę takiego samego domku jak mój :wink:

I od razu mam pytanko, bo jakoś do tej pory nie widziałem, żeby ktoś tak robił.
Nie mówię oczywiście, żeby było to źle, bo się na tym nie znam - tylko tak z ciekawości.
Dlaczego nie zdjęliście najpierw humusu, a potem wykopy pod ławy ? :roll:

jablo
27-04-2009, 13:47
Doberek :P

Trochę lipnie to wyszło, ale nie zgrałem w czasie koparki i geodety, a że wszystko już było na sobotę zaklepane tzn. gruchy, ekipa itd. tak wyszło. Ale spokojnie humus będzie ściągnięty, tylko trochę więcej pracy przez to mam.

Gosc_gość
27-04-2009, 13:55
Doberek :P

Trochę lipnie to wyszło, ale nie zgrałem w czasie koparki i geodety, a że wszystko już było na sobotę zaklepane tzn. gruchy, ekipa itd. tak wyszło. Ale spokojnie humus będzie ściągnięty, tylko trochę więcej pracy przez to mam.

Kolejność w takim razie mało istotna - najważniejsze, że zaczęliście.
Teraz to już z górki :D

jablo
27-04-2009, 15:36
hehe chyba raczej ostro pod górkę... :lol:

Gosc_gość
28-04-2009, 15:53
Bry
A Ty kolego ekipy nie wykorzystujesz ?? :lol:
W Święto pracy każesz im pracować ? chyba serca nie masz :lol: http://www.emotka.net/emots/h/mur.gif

jablo
28-04-2009, 17:46
hehe, sam będę w międzyczasie biegał i trawkę wyrywał :evil:

wm78
02-07-2009, 14:52
witam, gratuluje wyboru projektu - mamy ten sam projekt :)
zaczynamy niedlugo, wiec chetnie fotki, przemyslenia uwagi poczytamy :)

Nie muszę chyba pisać, że Krzewuszkę również upatrzyliśmy w dzienniku u Kristoforusa

POZDRAWAM i CZEKAMY NA AKTUALIZACJĘ!!! :lol:

jablo
07-07-2009, 21:17
Witam,
wątek umarł niestety z braku czasu :( ale postaram się znaleźć chwilkę i wkleję kilka zdjęć. Na chwilę obecną mamy już strop, schody, balkony, ściankę kolankową, zalane są też wieńce. Za jakieś dwa tygodnie rozpoczniemy więźbę dachową.
Pozdrawiam

Gosc_gość
07-07-2009, 21:42
Witam,
wątek umarł niestety z braku czasu :( ale postaram się znaleźć chwilkę i wkleję kilka zdjęć. Na chwilę obecną mamy już strop, schody, balkony, ściankę kolankową, zalane są też wieńce. Za jakieś dwa tygodnie rozpoczniemy więźbę dachową.
Pozdrawiam

No jablo - popraw się !!!

przyganiał kocioł garnkowi :lol: mi też jakoś notorycznie brak czasu, żeby zaktualizować dziennik :-? :roll:

wm78
09-07-2009, 09:53
witam, o widze ze fotorelacja jest super!

kilka pytań mam:

ile okien dachowych zostawiliście? (13 to chyba przesada?)

widzę, że strop zmieniliście z lanego na terrive? z czego to wynika? koszty? czy robocizna?

co planujecie na dach, blach, cementowa, czy ceramika?

jaki rozdzaj wentylacji? grawitacyjna czy moze rekuperator?

no i rodzaj ogrzewania? (pytam bo u nas mial byc gaz, ale raczej nie ma szans, no i mam problem)


sorki ze tak duzo pytan, jesli mozesz odpowiedz

pozdrawiam Wojtas

jablo
10-07-2009, 09:01
witam,
Odpowiem tak króciutko... brak czasu..

Strop jest typu terriva - wykonanie jest znacznie krótsze niż wylewany.
Na dachu będzie blachodachówka, jak jeszcze nie wiem :-?
Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem i GWC żwirowym.
Ogrzewanie na opał stały. Ta wystająca rurka kwasowa jest tak na przyszłość... nie wiadomo co będzie za kilka lat.
Co do okien to na razie zostajemy przy opcji 13, trochę sporo ale likwidacja któregokolwiek wpłynie na ogólny wygląd domu.

Pozdrawiam

Gosc_gość
10-07-2009, 09:57
Co do okien dachowych to wyciąłem 3 z pomieszczeń nad garażem - po 1 oknie z każdej strony.
Zmniejszyłem też okna z długości 160x78 dałem okna 140x78.
Od frontu i od ogrodu są po jednym oknie 140x78, a z boku domu są 2 okna 118x78.
Doświetlenie tych pomieszczeń jest w zupełności wystarczające, a budynek nie stracił na uroku :wink:

jablo
10-07-2009, 10:54
Też nad tym myślałem, ale tam ma być duuży pokój gościnny... więc światło jak najbardziej potrzebne. Chociaż trzy okienka mniej to jednym ruchem 4k w kieszeni... :-?

Gosc_gość
10-07-2009, 11:44
Też nad tym myślałem, ale tam ma być duuży pokój gościnny... więc światło jak najbardziej potrzebne. Chociaż trzy okienka mniej to jednym ruchem 4k w kieszeni... :-?

Dokładnie tak do tego podszedłem ( 4 tysie w kieszeni), a u mnie tam jest pomieszczenie rekreacyjne i częściowo pralnia. :roll:

Zapewniam Cię, że nawet jakby tam był pokój gościnny to światła by było wystarczająco.
Goście nie będą narzekać. :wink: