PDA

Zobacz pełną wersję : aps 136



renepoznan
01-05-2009, 14:59
witam wszystkich. jestem zainteresowany budowa domu aps 136. czy jest ktos kto mi pomoze w doradztwie- jakie sa plusy i minusy tego domu.pozdrawiam.

rallymaniak74
10-05-2009, 08:43
Witam
Jak każdy projekt gotowy także i APS 136 posiada wady i zalety. Tych pierwszych jest jednak zdecydowanie mniej - tak przynajmniej ja to oceniam.
U mnie są już wylane ławy fundamentowe a w poniedziałek będą stawiane ścianki fundamentowe.
Jeśli chodzi o zalety to autorzy projektu znależli kompromis pomiędzy ładną bryłą i wyglądem zewnętrznym domu a jego funkcjonalnością (układ pomieszczeń i ich wielkość). Oglądałem taki dom i pomieszczenia są naprawde duże, może nawet za duże jak na moje potrzeby.
Wśród wad mogę wyliczyć skomplikowany i cieżki dach a co za tym idzie drogi. Ale szukałem właśnie takiego, nie chciałem dwuspadowego jak na stodole.
Jeśli chodzi o zmiany to mam zmiar powiększyć dolną łazienkę, z jednej na górze zrezygnować, zbudować większy taras, dodać kolumny z przodu i tyłu domu tak jak w APS 119 ale pojedynczei i wstawić drzwi w tylnej ścinie garażu.
Zarówno projekt APS 119 jak i 136 są bardzo udane - inaczej nie cieszyły by się taką popularnością.

Pozdrawiam

rallymaniak74