PDA

Zobacz pełną wersję : folia nieprzemakalna w plynie do lazienki.



Kolasz
01-12-2003, 10:46
Dzien dobry,

wlasnie rozpoczynam zabawy z nowiutkim mieszkankiem no i na poczatek chce robic lazienke.
W instrukcji jaka dostalem od developera, napisano ze lazienke nalezy zaimpregnowac lub pokryc folia nieprzemakalna.

Czy orientuje sie ktos, czy pokryc cala lazienke (nie jest duza jakies 5m2) czy tylko miejsca kolo wanny i umywalki?? Zastanawiam sie czy wilgoc jaka jest jeszcze w scianie nie wyjdzie mi druga strona ??

Niestety nie udalo mi sie w zadnym sklepie dowiedziec czy nie bedzie problemow z pokryciem tej foli farba ??

Jesli ktos ma jakies doswiadczenie prosze o pomoc.

Pozdrawiam
Tomek

godul1
01-12-2003, 13:04
Na twoim miejscu zabezpieczyłbum folią w płynie całą podłogę, ściany do wysokości ok 10-15 cm oraz miejsca narażone na zachlapanie ytj kabina prysznicowa, wannna umywalka.

kolasz
01-12-2003, 14:06
Dziekue za odpowiedz,

ale czy w miejscu gdzie mam wanne i kafelki do 3/4 sciany mam polozyc te folie pod farbe ?? czy farba przykryje folie ??

Czy polozenie tej foli na calej powieszchni moze jakos zaszkodzic ?? (oprocz finansowej "szkody")


Tomek

zepp
01-12-2003, 14:18
folie powinienes polozyc na takiej wysokosci na jakiej przyjda plytki.co do farby wydaje mi sie ze jak dobra farba to to i przykryje.ale mozesz sobie to przeciez wymierzyc. np jesli dasz plytki na wysokosc ok 1,2 m to folie wystarczy jesli dasz na wysokosc 1m i po sprawie :wink:

Wowka
03-12-2003, 12:05
W swoich łazienkach folią pokryłem podłogi, obudowy geberitów oraz okolice punktów doprowadzenia wody. Dokładnie zalałem miejsca styku podłogi ze ścianami - dylatacje.
Co do krycia folii przez farby to jestem sceptykiem. Wiem jak folia "ciągnie się po pędzlu" I jaka "fakturkę" tworzy na ścianie. Pod glazurę oczywiście tak ale pod farbę? No chyba, że późniejsza estetyka ściany jest bez znaczenia.

Jedna uwaga. Maluj w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

torian
07-12-2003, 20:19
A możecie napisać jaki kolor ma ta folia czy to cudo jest bezbarwne?

Jezier
07-12-2003, 20:21
Bezbarwne jest

godul1
08-12-2003, 13:59
Moje było niebieskie, co do krycia folii farbą to rzeczywiście farba trochę gorzej przyjmuje i dużo dłużej wysycha na powierzchni pokrytej folią.

Moritz
09-12-2003, 13:03
A możecie napisać jaki kolor ma ta folia czy to cudo jest bezbarwne?

U mnie była szaro-beżowa.

Co do pierwszego pytania:
Folię w płynie kładzie się w miejscach narażonych na wodę/wilgoć, więc po ch... na ściany powyżej glazury?
Połóż na posadzkę betonową pod terrakotę z przesmarowaniem na ściany 10-15cm (na styk ściana-podłoga są takie taśmy uszczelniające (które się później zasmarowuje tą folią), ale można z nich zrezygnować smarując obficie folią i zalewając wszelkie szpary).
Oraz pod glazurę tam, gdzie będzie brodzik, wanna ew. (na siłę) np. umywalka.

Tak jak napisał Przedmówca - farba nałożona na folię da inną fakturę niż np. na tynk, płytę g-k, itp.

Pzdr

Peteros
19-12-2003, 00:38
Na łączeniach: ściana/sciana, ściana/podłoga proponuję zastozować taśmę typu bandaż ze środkowym pasem nieprzemalanym. Robi to Atlas i Mapei (uwaga na potężne rozrzuty cenowe). W ww miejscach sama folia słabo się sprawdza (strzela) - zwłaszcza na stylu ściana/dylatowana posadzka.

qwer
13-01-2004, 08:09
Narazie "myślę" o łazience i zbieram informacje.
posadzkę w łazience mam obłozoną styropianem - czy mogę na niego nakleić tą filię i czy ona wytrzyma. Jezeli nie to co z tym fantem zrobić?
Pozdrawiam Marek.

Peteros
17-01-2004, 23:21
Folię kładzie się na wylewce (wylanej jak najbardziej na styropianie) - nie widzę innej możliwości.

kastel
11-02-2004, 22:47
koniecznie musi być zastosowana taśma elastyczna w narożach. w 99% przypadków ściany i podłogi nieznacznie względem siebie pracują... a przecież ma być szczelnie.. proponuję HS 600 firmy UZIN wraz z systemową taśmą (nazwy nie pamiętam). wypróbowałem to u siebie i jest rewelacyjne... przez dwa lata korzystałem z prysznica pokrytego tylko tą folią na zwykłe białe płyty GK (etapowość;)). żadnych pęknięć, rys, przecieków i zachowała swoją elastyczność. nie jest niestety najtańsza ale czasami warto wydać więcej...

GregGreg
23-02-2004, 04:27
Czy folię w płynie kładziemy na wylewce właściwej czy na wylanym stropie

deha
23-02-2004, 23:34
Czy folię w płynie kładziemy na wylewce właściwej czy na wylanym stropie
Na wylewce.

anna99
18-03-2004, 22:46
Czy folią w płynie zabezpiecza się też ściany z g-k?
Teracota w łazience będzie układana na płycie osb. Co z nią? Tez folia w płynie?

basiaijurek
20-03-2004, 10:07
Folię w płynie możesz kłaść na czym chcesz, no i oczywiście w tych miejscach, które narażone są na zalanie wodą. Przecież w kuchni też jest wilgoć a nie kładzie się tam folii. A propos- są różne rodzaje folii w płynie- ja wypróbowałam trzy. Wszystkie się sprawdziły. Tylko, że koszt pomalowania jednego m kw był różny- od 15 zł do 3 zł. Zależy to oczywiście od tego, co izolujesz. W piwnicy, pomimo ciężkiej izolacji zewnętrznej dałam od środka grubą ( i drogą) warstwaę folii. Ale w łazience nie ma takiej potrzeby- szukaj folii niedrogiej, u mnie sie sprawdziła. Pozdrawiam- początkująca forumowiczka basia

bea3
25-03-2004, 15:20
Konkretnie które folie stosowaliscie-nazwa,cena i ewentualne uwagi.Z
góry dziękuję.bea3

Tomek_J
26-03-2004, 07:54
W łazience będę miał kabinę prysznicową, której ściankami z 3 stron będą ściany działowe (wykafelkowane). Czy pod kafelki w takim miejscu daje się jakiś wynalazek typu "folia w płynie" ?

godul1
26-03-2004, 13:27
Tomek,
Daje sie we wszystkich miejscach narażonych na zawilgocenie. POczytaj początek wątku.

basiaijurek
26-03-2004, 17:43
bea, kupowałam folię Atlasa i Sopro ale są drogie. Chyba,że nie masz dużej powierzchni do uszczelnienia. Ja kupiłam na tarasy nad pomieszczeniami folię zupelnie niedrogo, ale nie pamiętam firmy. W każdym razie gdy będziesz kupować, szukaj w kilku sklepach i pytaj koniecznie o cenę- różnice są kolosalne.

MEDYK
26-03-2004, 22:22
W łazience będę miał kabinę prysznicową, której ściankami z 3 stron będą ściany działowe (wykafelkowane). Czy pod kafelki w takim miejscu daje się jakiś wynalazek typu "folia w płynie" ?

Ja w mieszkanku w bloku nie dałem bo nie wiedziałem że cos takiego istnieje. I żałuję bo teraz przez ścianę gdzie mam prysznic do sypialni przniknęła wilgoć i mam w rogu zacieki, dlatego proponuję pod prysznic dać jak najwyżej.
pzdr

Bodzio 2003
18-04-2004, 14:03
Mam niewielką piwniczkę na głębokość ok 1m poniżej terenu (pod schodami wewnątrz domu) i do niej podchodzi woda. Czy folia jest w stanie zabezpieczyć piwniczkę przed wodą?

deha
18-04-2004, 20:07
Mam niewielką piwniczkę na głębokość ok 1m poniżej terenu (pod schodami wewnątrz domu) i do niej podchodzi woda. Czy folia jest w stanie zabezpieczyć piwniczkę przed wodą?
Witam
Proponuję dowiedz się w firmie Deiterman, ponieważ mają w ofercie nawet materiały które nanosi się na mokre nawierzchnie. Uważam, że stosowanie materiałów niepewnych w sytuacji gdzie nie możliwości naprawy bez niszczenia tego co zostało zrobione nie bardzo ma sens. Stosuję więc w takich miejscach tylko materiały sprawdzone i znane.

art63
19-04-2004, 14:24
Teracota w łazience będzie układana na płycie osb. Co z nią? Tez folia w płynie?

Też mnie to interesuje , może płyty czeba wcześniej czyms zagruntować?

anna99
19-04-2004, 16:52
Teracota w łazience będzie układana na płycie osb. Co z nią? Tez folia w płynie?

Też mnie to interesuje , może płyty czeba wcześniej czyms zagruntować?

W marcowym numerze (3/2004) Ładnego Domu jest piekny przykład łazienki na płycie OSB i ścianach g-k. Strefy suche. Wszystko gruntuje sie np. Unigruntem, daje siatkę z włókna szklanego (podłoga), przytwierdza ją do podłoża (jak - muszę sie dokształcić, bo nie wyjasnili), w strefach mokrych folia w plynie, siatka z włókna szklanego. Klej i spoina do płytek powinny być elastyczne.