PDA

Zobacz pełną wersję : o Emeryce i dla Emeryki



hojnorek
12-05-2009, 13:14
zapraszam do komentowania

Perłóweczka
18-05-2009, 09:57
Zapowiada się śliczny domek. :P

meg60
19-05-2009, 18:52
Witam, ładny domek :P Zazdroszczę postępów, przed nami jeszcze kawałek. :( mam pytanie: co was skłoniło do budowania z silki?? Przed nami podjęcie decyzji o materiale, a silka też jest brana pod uwagę. Pozdrawiam

hojnorek
20-05-2009, 08:23
projekt był przygotowany pod silkę. zastanawialiśmy się czy nie zmienić materiału, ale po poczytaniu o zaletach silki stwierdziliśmy że nie zmieniamy.
zalety:
jest cicha,
jest mocna ,
nie ma tych kretyńskich otworów co w porotermie. (Ci co wiercą od czasu do czasu otwory pod cos solidniejszego niż obrazek wiedzą co mam na myśli)
jest zdrowa (materiały wypalane np ceramika nie do końca podobno są),
oddycha (mam nadzieje że nie za głośno :) )

wada:
jest zimna.

w projekcie mamy wełnę 12cm. wymieniamy ją na 20cm

chciałem wykorzystać otwory na instalację niestety... nie udało się :(

Ryska
10-06-2009, 11:38
Witam.

Idziecie jak burza :o . Jak tak dalej pójdzie to w grudniu będziecie w swoim domku :D

Dlaczego nie udało się wykorzystać otworów silki na instalacje ?

hojnorek
10-06-2009, 11:50
w grudniu to raczej nie ale chciałbym przed zimą zrobić tynki i wylewki a przez zimę powoli dłubać meble. fajnie byłoby wprowadzić się na przełomie wiosny i lata...

strasznie chciałem wykorzystać otwory silki. niestety szefu wykonawców i główny murarz przekabacili mnie żebym ustąpił argumentując:
- silka która przyszła miała swoje otwory nie do końca drożne. Trzeba było przebijać 2-3 mm kleksa na większości otworów,
- resztki kleju też zaklejałyby otwory,
- [podobno] i tak strasznie ciężko przepycha się kable przez te otwory,
- pionowego ciągnięcia kabli jest stosunkowo nie dużo,
- wolniejsze murowanie i więcej odpadów.

sąsiad, który budował z silki od razu mówił żeby nie łudził się, ale widziałem na forum jeden domek gdzie udało się wykorzystać otwory więc jest to możliwe

Ryska
10-06-2009, 13:45
No to Połówek się rozczaruje jak mu opowiem :-?
Będziemy mieli ściany działowe z silki i on właśnie wczoraj coś mi tłumaczył, że ta silka ma otwory na instalacje - a tu bzyt :roll:

hojnorek
10-06-2009, 13:54
jak będzie sam robił to może mu się uda. jak zleci ekipie to na dwoje babka wróżyła :)

tu masz dziennik (http://forum.muratordom.pl/post2191962.htm) gdzie się udało
a tu zdjęcia z elektryki (http://forum.muratordom.pl/post3283888.htm?highlight=)


[/url]

MRS.CONSTR.
30-06-2009, 17:10
Witaj

Przyszlam pobuszowac :D :D :D ,mam nadzieje,ze sie nie obrazisz :wink: :wink:

Musze przyznac ,ze rzeczywiscie szybko wam to idzie ,oby tak dalej i bez zadnych koplikacji .......bede trzymala kciuki za dalsze postepy :D

hojnorek
01-07-2009, 08:24
zapraszam do buszowania :) (bo mała liczba komentarzy nie zachęca do utrzymywania dziennika, ale to podobno dlatego że mało piszę)

MRS.CONSTR.
01-07-2009, 08:27
zapraszam do buszowania :) (bo mała liczba komentarzy nie zachęca do utrzymywania dziennika, ale to podobno dlatego że mało piszę)

W takim razie to powinna byc motywacja :wink: ....opisuj swoje przygody i kolejne etapy ,bo to dla nas wszystkich jest zawsze bardzo interesujace....bede tu z checia zagladala :D

MRS.CONSTR.
01-07-2009, 08:31
Wstaw zdjecia calego dachu,chetnie zobacze domek w calej jego okazalosci :D

hojnorek
01-07-2009, 08:38
są już oba kominy i rynna od frontu (zajefajnie czarna) a dziś powinni jechać po okna połaciowe - może któreś wstawią... wkrótec będa i foty :)

MRS.CONSTR.
01-07-2009, 09:20
są już oba kominy i rynna od frontu (zajefajnie czarna) a dziś powinni jechać po okna połaciowe - może któreś wstawią... wkrótec będa i foty :)

To super :D ,bede czekala na zdjecia. :D

MRS.CONSTR.
02-07-2009, 14:07
musze przyznac ,ze prace budowlane posuwaja sie do przodu w niezlym tepie.....pogratulowac.
Najwazniejsze ,ze juz macie dach i deszcze wam niestraszne :wink:

kawika
02-07-2009, 14:14
Witanko.
Idziecie jak burza.

A swoją droga ładnie to się tak wyłamywać z Beskidu Sądeckiego?????? Hęęę???

Pewnie jeszcze się okaże że somsiadami my byli.

Pozdrowionka

hojnorek
02-07-2009, 14:27
ano nie ładnie no i żal... świerkowych lasów i hal
ale co zrobić. takie życie :)

co do somsiectwa to urodziłem się w Nowym Sączu

a co do "jak burza" to p. Jarek twierdzi, że wolniej to mu sie nie opłaca :)

Ryska
03-07-2009, 07:09
Oj przydałby nam się taki Pan Jarek :roll:
Oglądam dziennik i normalnie przecieram oczy czy dobrze widze. Tornado przy Was się chowa. :D

Perłóweczka
08-07-2009, 22:23
idziecie jak burzaaaaa :o
ładna dachóweczka się kładzie :wink: czekamy na efekty końcowe dachu. napewno będzie wyglądał cudnieeeee :P

Perłóweczka
08-07-2009, 22:25
a co do "jak burza" to p. Jarek twierdzi, że wolniej to mu sie nie opłaca :)

a no prawda :o czas to pieniądz :wink:
zeby wszyscy mieli takie podejscie :roll:

MRS.CONSTR.
10-07-2009, 11:29
Dom pieknie sie prezentuje ,podoba mi sie kolor dachowki i kominy :D

Kaśka73
12-07-2009, 22:31
mi się też dachóweczki podobają, ale nie doczytałam w dzienniku co to za cudo
ps ekipa też mi się podoba :wink: dzięki za namiary

hojnorek
14-07-2009, 09:23
dachówka to RuppCeramika Sirius antracytowy

BeaWroc
25-09-2009, 14:41
Dziś jadę negocjować drzwi CALa i bramę KRISPOLu

co wynegocjowaliście ? My też szykujemy sie na CAL-a i gdzie wyceniacie ?

hojnorek
25-09-2009, 14:56
Codem. tam kupiłem okna, rolety, brame i drzwi zewn.

BeaWroc
25-09-2009, 16:20
tak myślałam, ale cicho siedziałam, my tez tam kupilismy okna i drzwi gerda- na tył kotłowni, teraz będziemy zamawiać drzwi CALa, , mam do nich bliziutko z mejska w którym teraz mieszkamy, są reklamowani na muratorze, więc się nie bałam :wink:

panter1
28-09-2009, 15:09
Witam,
cóż za zbieg okoliczności :D Przeglądam wątek grupy wrocławskiej, patrzę Św. Katarzyna, patrzę na awatar i znajoma bryła budynku. Zaglądam na zdjęcia w dzienniku i wszystko jasne :) Miałem okazję widzieć, jak sprawnie poszedł stan surowy. Dość często odwiedzam znajomych po przeciwnej stronie drogi. Przy następnej okazji nie omieszkam się przywitać ;).
Z racji, że obecnie też rozpocząłem inwestycję budowlaną, to z zainteresowaniem śledzę jak idą prace innym :)
Ostatnio widziałem, jak jeszcze okien i rolet nie było,

Dodatkowo firma Codem - kolejny zbieg okoliczności. Też poważnie rozważam ich ofertę(chociaż jak mawiają, dopóki piłka w grze ... ). Podobny zestaw: okna, rolety, brama i drzwi zewnętrzne, może wewnętrzne. Jesteś zadowolony i można być spokojnym o fachowość montażu?

Pozdrawiam

hojnorek
29-09-2009, 08:26
zapraszam na oględziny wew ;-)

co do codemu, to będę chwalił po zakończeniu transkacji. na razie są "tylko" okna i rolety.

BeaWroc
06-10-2009, 19:58
28pln (w tym szpryca baumita a potem tynk wapienno-cementowy też baumita + listwy przyokienne + narożniki)
a co to znaczy to w nawiasie, do czego to ,bardzo przepraszam ma sluzyć "szpryca baumita" :-? ) a zadowloleni chociaz jestescie, chcecie polecic te ekipe dla nas , czy trzymac sie z daleka 8)
bo musimy ustalic kogos a zawsze lepiej takiego co u kogos robił niz samamu doświadczać :wink:

hojnorek
07-10-2009, 07:54
podobno daje się to na silikaty żeby tynk za szybko nie wyschnął i dobrze się trzymał. w googlach znalazłem to pod nazwą "obrzutka tynkarska" albo "podkład kontaktowy" po nałożeniu wygląda jak tynk strukturalny.
udało mi się nawet wkręcić moją żonę że to efekt końcowy (wcześniej wiedziała że tynki WC nie będa gładkie jak gipsowe. mina żony - bezcenna) generalnie jestem zadowolony z tynkarzy (chyba najbardziej ze wszystkich ekip) zrobili solidnie, posprzątali i umieli słuchać :). postaram się wkrótce umieścić kilka zdjęć.
Zła wiadomość jest taka że na razie nie mam namiaru na tynkarzy bo sprowadził ich Pan Jarek (a ja gapa nie spisałem numeru telefonu z ich samochodu)

BeaWroc
07-12-2009, 20:55
co tu tak cicho, wyjechaliście do Anglii czy co :-?

hojnorek
09-12-2009, 21:29
eeetam do Anglii :) do Katarzyny pilnować pionów i poziomów:)

BeaWroc
10-12-2009, 10:02
do Katarzyny pilnować pionów i poziomów
i co somm piony i poziony ?

hojnorek
10-12-2009, 17:29
teraz są :)
w trzecim dniu podchodzę po cichu pod rusztowanie i jeden ekspert mówi do drugiego:
"Ty weź to Q???a, popraw od razu bo znowu będzie się czepiał" ;-)

BeaWroc
10-12-2009, 21:15
szczęściarze :D my jak poprosilismy dekarza, żeby śruby dokrecił, to powiedział że później i już nigdy tego nie zrobił 8)
Moje średnie dziecko chodziło po płatwiach i dokrecało.
A Wasi pojętni, raz powiedzieliscie i proszę jak dotarło :wink:

hojnorek
11-12-2009, 08:28
generalnie goście są ok :) nawet kawę mi robili :)

BeaWroc
11-12-2009, 12:37
nawet kawę mi robili

no nie wytrzymiem normalnie-w Waszym domu robili WAM kawę :o
w szoku wielkim jezdem :o

sie nie pozbieram....

hojnorek
11-12-2009, 14:54
znowu mi dokuczasz??

BeaWroc
11-12-2009, 14:57
znowu mi dokuczasz??
w zyciu, to zwykła ludzka zazdrość , ja żeby się na naszej budowie kawy napić, to najpierw musze sobie kubeczki umyć, wody przynieść, nastawić itd.
W życiu mnie nikt kawy nie zrobił :(

hojnorek
11-12-2009, 15:27
:) jak przyjedziesz na parapetówke to Ci zrobie :)

BeaWroc
11-12-2009, 15:54
jak przyjedziesz na parapetówke to Ci zrobie
w sumie to daleko nie mam 8) , a kiedy otwarcie ?

hojnorek
13-12-2009, 18:38
przełom kwietnia i maja
choć miałem ambitny plan zorganiozwać imprezę sylwestorową, ale cały misterny plan fpiz....u

zima mnie zaskoczyła :-((( (no bo kto by się jej spodziewał w połowie grudnia)

BeaWroc
13-12-2009, 19:53
przełom kwietnia i maja
choć miałem ambitny plan zorganiozwać imprezę sylwestorową, ale cały misterny plan fpiz....u

zima mnie zaskoczyła (( (no bo kto by się jej spodziewał w połowie grudnia)

ależ nic nie szkodzi 8) może być majówka-to nawet lepiej, będziemy grilować :wink:
Zauważyłam, że w budownictwie niejeden misterny plan idzie w piz...u, niestety :roll:
My czekamy na tynkarzy, już dwa tygodnie :-?

mayadaski
13-05-2010, 11:16
Pewnie, ze zaglada....:yes:
podgladaczy jest wielu...;)

dawaj zdjecia:D

asiagasz
13-05-2010, 12:14
no ja tez czekam z niecierpliwością!!!