PDA

Zobacz pełną wersję : OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7

daro-7
27-09-2004, 18:42
witajcie:)
jak tylko dowiem się czegoś nowego, dam Wam znać, tymczasem zbieram informacje... i oczekuje telefonu od firmy OKNOPLAST :))
pozdrawiam

olao
27-09-2004, 21:06
witaj daro; myślałam że to juzkoniec naszego wątku ale niestety nie
wiem co przeżywacie a do tego jeszcze to że tyle czasu to zajmuje; jedyne co przychodzi mi do głowy to fakt że oknoplast nie radzi sobie z reklamacjami - wypuścili buble i nie potrafią z tego wybrnąć
myslę że podobnie jak my powinnniscie rozdmuchać temat;
my z mężem osobiście bylismy w fabryce - i może to jest jakieś wyjście z sytuacji - postraszcie ich sądem tak jak mnie próbowała zastrzszać Główny Technolog moze coś zdziałacie
jeżeli potrzebna będzie jakakolwiek pomoc z naszej strony pisz napewno pomożemy
nasze nazwisko w częstochowie w siedzibie dealera Oknplastu jest znane - wystarczy powiedzieć imię Zbyszek i załąpują o kogo chodzi
co do montażystów z Częstochowy
mnie osobiście nie było wtedy na miejscu( praca poza domem) ale mój mąż asystował panom od rana do wieczora( zaczęli około 9 a zakończyli dobrze po 19 - a mamy tylko 8 okien)
dodatkowo ja zażyczyłam sobie przy montażu nowych okiem Serwisanta z krakowa i tylko dobrze na tym wyszlismy - okazało się powiem że nasi regionalnia montażyści sobie nie radzą, Gość z Krakowa sam zamontował okno 240 na 180 i mój mąż musiał to odebrac - było ok natomiast panom z cz-wy okienko 146na 146( wymiary mogły mi sie pomylic w każdym razie typowe) się powygionało i na sugestie panaSerwisanta wyjeli okno i dalej robili wszystko pod jego dyktando.
zastanowiło nas również to że nowe okna mają zdecydowanie wiecej otworów wentylacyjnych niż te pierwsze; niestety Serwisant nie udzielił odpowiedzi czemu i powiedziaał że na to pytanie może odpowiedzieć Technolog( z wiadomych względów nie dzwoniliśmy juz do niego )
okna siedzą juz jakis czas w otworach i póki co jest dobrze - nawet się otwieraja i zamykają
życzę powodzenia w dochodzeniu swoich praw i oby zkończyło sieto tak dobrze jak w naszym przypadku
a może by tak zaineresować kogoś w Gazecie Wyborczej bublami Oknoplastu a może program Uwaga
trzymam kciuki
pozdrawiam ola

G0ŚĆ
27-09-2004, 23:53
E tam chyba się czepiacie :lol:
Fragment świeżego artykułu na oknonecie....


"Realizujemy marzenia klientów" - to motto pracowników firmy OKNOPLAST-Kraków, które przyświeca im już od 10 lat istnienia firmy. Dzięki takiemu założeniu wysoka jakość okien w przypadku krakowskiego OKNOPLAST-u jest standardem, a misją dyrekcji i załogi jest zapewnienie klientom najlepszych rozwiązań, by mogli cieszyć się pięknymi i funkcjonalnymi oknami. Dla każdego z nas miejsce zamieszkania to oaza spokoju, wypoczynku i życia rodzinnego, którego wizytówką są dobre okna, stąd nacisk firmy na tak priorytetowe sprawy, jak estetyka i innowacyjność wyrobów OKNOPLAST-Kraków.

W połowie lipca OKNOPLAST- Kraków wprowadził do sprzedaży nową Ofertę 2004/2005, której podstawą jest seria trzech wyjątkowych typów okien opartych na nowoczesnym i sprawdzonym systemie pięciokomorowym VEKA Perfectline 70 mm . Okno KONCEPT to rozwiązanie dla budynków o klasycznej linii, ORION adresowany jest do obiektów zabytkowych i specjalnych, natomiast hitem sezonu jest okno AWANS , polecane kupującym mającym własny styl i wysoko ceniącym walory estetyczne produktów. Prace badawczo-wdrożeniowe nad oknem AWANS trwały ponad 2 lata, a produkt szybko zyskał uznanie i przychylność inwestorów - w ciągu roku jego sprzedaż sięgnęła 120 000 sztuk! Należy zaznaczyć, że AWANS jest wzorem zastrzeżonym i dostępnym wyłącznie w Salonach OKNOPLAST-Kraków.

Nawiasem mówiąc przy 120 000 szt to jest zwykła masówka, a nie coś indywidualnego dla kogoś chcącego mieć własny styl.

daro-7
29-09-2004, 20:21
„Oknoplast” Kraków zlekceważył nas kompletnie!!!!!!!!
Czekaliśmy do dzisiejszego dnia na odpowiedź firmy „Oknoplast” Kraków na naszą reklamację i nic! Nawet nie raczyli się z nami skontaktować i wytłumaczyć. Nasza cierpliwość się skończyła! Czujemy się oszukani, zlekceważeni, a zapłaciliśmy za okna tyle pieniędzy! Powinni się wstydzić. Firma o takiej renomie nie szanuje klienta, a podobno dba o swoje dobre imię? Tymczasem dzisiaj odkształconych okien już się nie da otworzyć. Dla nas jest jasne, że musimy szukać pomocy u fachowców i dochodzić nadal swoich praw. Co do otworów wentylacyjnych to zauważyliśmy po jednym przy zewnętrznych rogach ram i po dwa u dołu i u góry na skrzydłach okien. Zapłaciliśmy za okna pierwszej jakości, proste, trwałe i o odpowiednich parametrach, i takich okien żądamy. Nie potrzebujemy bubli, które się wyginają! Odpowiedź „Oknoplastu” Kraków, jak i dealera z Częstochowy zamieścimy, jak tylko nadejdzie.

jareko
29-09-2004, 20:38
juz ci poradzilem - nie czekaj na reakcje gdyz juz przyklad Zibibyka pokazal jak firma odnosi sie do reklamacji
Skontaktuj sie wprost z ITB i zanim cokolwiek sie zacznie - miej kwity na producenta
Kurcze - co sie dzieje z tymi firmami
Oknoplast wypuszcza buble
Firma o ktorej mialem bardzo dobra opinie - Bau und Technik - tez ma wpadke u klienta - tez forumowicza i tez chowa glowe w piasek
Wan - Okna (dawny WITAN) - spajtowal i jest na sprzedaz (tu to akurat sie nie dziwie biorac pod uwage polityke finansowa firmy - zwlaszcza na inwestycjach)
Czyzby wszyscy cykorie mieli przed klientami? Przeciez i tak nie wygraja jesli bubel wypuscili. Sa rozne sposoby zalatwiania takich spraw a Sad jak sadze jest ostatecznioscia. Ale by przed jego obliczem wygrac - MUSISZ miec kwity :(
Jak Tyminski - bez czarnej teczki nic nie zdzialasz ;)

cinek21
30-09-2004, 16:27
Jak zauważyłem, nikt nie wspomniał o certyfikacie ISO 9001, którego to Oknoplast posiada. Nie pamiętam już, bo już ładnych kilka lat nie miałem kontaktu z tym, ale system zarządzania jakością (seria ISO 9000) konkretnie mówi o rozpatrywaniu reklamacji (nieuwzględnienie reklamacji, ale wymiana okien!!!). Każda reklamacja powinna być odnotowana, zgodnie z kiążką jakości (dostępna u producenta do wglądu). Jeżeli firma przekroczy pewien procentowy próg wadliwych produktów (odnotowany), to audytor z ISO może się doczepić i Oknoplast miałby powżne problemy z utrzymaniem certyfikatu, a widać tego nie chce oddalając reklamacje. Moim zdaniem należałoby spróbować dotrzeć do audytora certyfikatu ISO.

Charlie
30-09-2004, 23:36
CERTYFIKATY z ITB, ISO ileś tam - wcale nie dają gwarancji, że producent wykona prawidłowo produkt.

Dlatego trzeba się kierować wiarygodnością producenta tworzoną przez Klientów dotychczasowych a nie Klientów, których tworzą spoty reklamowe, billboardy, banery i inne nośniki.

KrzysiekSw
01-10-2004, 06:00
Jeśli chodzi o ISO - to niestety w wielu firmach jedna wielka lipa.
Ale, drodzy forumowicze zaczynam się poważnie zastanawiać, bo miałem przymierzać się do zakupu okien z Oknoplastu.

A czy ktoś miał może do czynienia z firmami Jarbetal, lub Wacławek?

Pozdrawiam

daro-7
03-10-2004, 17:46
W piątek po południu (2.10.2004) po 27 dniach od złożenia reklamacji, otrzymaliśmy za pośrednictwem poczty listem poleconym odpowiedź „Oknoplastu” Kraków na naszą reklamację. Jak obiecaliśmy cytujemy ją w oryginale:
„ W odpowiedzi na zgłoszoną pismem z dnia 4.09.2004 reklamację na wygięte ramy (futryny) , rozszerzoną następnie pismem z dnia 20.09.2004 br. na wygięte skrzydła stolarki okiennej PCV (SYSTEM AWANS, KOLOR BIAŁO- DĄB BAGIENNY) uprzejmie informuję, że w świetle oględzin przeprowadzonych na miejscu w dniu 14,.09.2004 przez serwisanta, sprawa nie dotyczy firmy Oknoplast Kraków Sp.z.o.o., producenta okien.
Oględziny potwierdziły wygięcia ram okiennych w częściach pionowych, w kierunku do środka otworu okiennego w granicach 0,4-0,6 cm, co spowodowało w oczywisty sposób odkształcenia skrzydeł. Analizując stan aktualny można wskazać na następujące przyczyny, które mogły spowodować taką usterkę:
- Kotwy nie zostały przykręcone do ościeży okien i zostały zamocowane do muru na 1 dybel.
- Nie zastosowano podparcia okien dołem ( dotyczy części okien).
- Kliny montażowe usunięto dopiero po 10 dniach celem dopianowania (w tym okresie nie było odpowiedniej dylatacji umożliwiającej pracę okna.
- Technika kładzenia pianki ( nie można jednoznacznie stwierdzić, że była nieprawidłowa lub czy zastosowano elementy rozpierające ramę w trakcie jej utwardzania).
Biorąc pod uwagę konstrukcję okien PCV należy uwzględnić wszystkie czynniki jakie będą oddziaływać na konstrukcję okienną w trakcie użytkowania, jak także właściwości okien PCV. Wszystkie niezbędne wymagania w zakresie montażu przedstawia instrukcja montażu, którą dostarczamy wraz z wyrobem. Na podstawie dokumentacji produkcyjnej jak też oględzin na budowie nie stwierdzono wad wyrobu, którego przyczyną byłyby zastosowane materiały lub błędy produkcyjne. W związku z tym, że wielkość odkształceń jest minimalna i dotyczy ramy (odkształcenie skrzydła jest następstwem pierwotnego zniekształcenia ramy i jest możliwe do usunięcia), można poprzez ponowne wykonanie montażu z zastosowaniem odpowiednich materiałów (kotew, podparcia konstrukcji itp.) doprowadzić do ich prawidłowego ustawienia. Takie rozwiązanie zostanie przygotowane i może zostać potwierdzone jako prawidłowe przez technika reprezentującego systemodawcę (firmę Veka). Dla uniknięcia potencjalnych uchybień proponujemy wykonanie montażu przez poprzedniego montera z Częstochowy pod nadzorem przedstawiciela z firmy Oknoplast Kraków”.
No i co Wy na to? Bo my jesteśmy bardzo zdenerwowani tą odpowiedzią. Po pierwsze firma Oknoplast uznała, że to nie jest ich wina i zrzuciła odpowiedzialność na montera, czyli swojego dealera, któremu dała licencję na sprzedaż i montaż swoich wyrobów. Więc gdzie jest jej odpowiedzialność za swojego dealera? Po drugie, czy Oknoplast nie szkoli dealerów jak montować okna skoro popełniają karygodne błędy i klienci są poszkodowani? Po trzecie – jak można napisać, że sprawa nie dotyczy producenta, a czyje to logo widnieje na oknach i pod jakim logo występuje ich partner handlowy? Poza tym, słowo „minimalne odkształcenia” ocenicie sami na zamieszczonych poniżej zdjęciach okien ( ram i skrzydeł okiennych) z naszej budowy. Kolejna sprawa, stoimy na stanowisku, że odkształconych okien: ram i skrzydeł nie da się poprawić! My nie zapłaciliśmy za naprostowywane okna, tylko za nowe o odpowiedniej jakości! Dla nas jasne jest, że firma chce „załatwić” cała reklamację minimalnym kosztem! Tego samego dnia kiedy otrzymaliśmy odpowiedź zadzwonił do nas sam kierownik serwisu, który sygnował to pismo swoim imieniem i nazwiskiem proponując wizytę na naszej budowie w towarzystwie przedstawiciela firmy Veka. Jak sądzimy chcą przeprowadzić powtórne oględziny. Ciekawe czy i tym razem będą się upierać przy prostowaniu pokrzywionych okien? My stoimy niezmiennie na stanowisku, że jedynym rozwiązaniem jest wymiana okien na nowe, o 100% jakości, za jaką zapłaciliśmy i za jaką Oknoplast otrzymał certyfikat. Bo nasze okna na dzień dzisiejszy nie posiadają żadnej jakości i nie przeszłyby żadnego certyfikatu zgodności w ITB![/img]

jareko
03-10-2004, 20:34
daro-7 - wspolczuje Ci, naprawde ogromnei Ci wspolczuje i czytajac twoj ostatnin post po prostu sie wkurzylem
jak widze jedna z firm uwazana kiedys za potentata, za jedna z najlepszych jesli chodzi o wyrob i jakosc obslugi dla mnie jest juz g... warta
Dlaczego?
Ten list od nich jest 100% przykladem spychotechniki. Moga sobie glupoty o montazu pisac takie jakie chca. Watpie by ich dealer dopuscil sie takich bledow montazowych
A juz tekst o technice :) kladzenia piany mnie rozbawil do lez tak jak z tymi kotwami i ich przykrecaniem do profila (teraz ni slowem nie wspomnieli o dyblach - zastanawiajace ;) ) - sa naprawde niezli w bajerach ;)
Z doswiadczenia zamontowanych dziesiatek kilometrow obwodu okien wiem, ze to co tam napisali nie jest i nie moze byc nigdy powodem az takich odkrztalcen !!! Hmmm.... to moim zdaniem juz nie tylko brak otworow odprezajacych ale albo brak wzmocnienia albo z puszki od konserw jest zrobiona. Przy prawidlowym wzmocnieniu nie sposob w trakcie montazu wygiac kotwa oscieznicy w jej plaszczyznie bardziej niz 1-2mm (a tu mowa o 4-6mm!!!!) - a z takim skrzywieniem mimo, ze to ewidentny blad montazowy okucia sobie poradza.
Ja juz bym sie nie patyczkowal tylko szedl na calosc by palantow czegos nauczyc - jesli sie nie naucza niech w cholere splajtuja i nie psuja krwi innym klientom
Zglosc sie do ITB by wykonali ekspertyze okien i ich montazu - jesli faktycznie montaz zostal spie... to masz przechlapane ale nie przegrane - mozesz dochodzic swego od dealera i montazysty - sa na to sposoby
Jesli jednak wina lezy po stronie wyrobu (a tak sadze) napisz pismo do dyrekcji OKNOPLASTu z dokladnym wyliczeniem swoich strat i informacja do kiedy dajesz im czas na wyjscie z twarza z zaistanilej sytuacji i zalacz kkopie ekspertyzy. Koniecznie z potwierdzeniem otrzymania na kopi
Majac ekspertyze w reku i przy braku reakcji ze strony firmy zaloz sprawe z powodztwa cywilnego o wymiane okien, zwrot wszelkich kosztow - opoznien w kolejnych etapach budowy ,,, itp. Doslownie wszystkiego co cie choc zlotowke kosztuje
Bedzie Cie to kosztowalo sporo nerwow ale sadze, ze warto. Malo tego - nie musisz przerywac prac z wykonczeniem domu gdyz majac orzeczenie ITB sprawe masz wygrana - chocby nie wiem co Oknoplast czynil - nie wygra z Toba i ITB. Zwroca Ci wszystko co do zlotowki. Pogadaj z Pchelkiem - on kilku takich klientow do mnie przyslal co wyroki na firmy mieli i na ich koszt mialy byc wykonane poprawki lub nowe okna - nie koniecznie tej samej firmy. On jest specem w zalatwiamiu takich spraw.
Na zakonczenie majac ekspertyze ITB potwierdzajaca zla jakosc wyroby a sadze ze bedzie ona zwiazna z odstepstwami od aprobaty jaka OKNOPLAST dostal - mozesz spowodowac cifniecie tej aprobaty
Dowal im tak by w piety im poszlo. Dowal tak jak ja Wiglawowi. Odzyskalem wszystkie swoja pieniadze (co do grosza) od Wiglawu
Z tymi molochami naprawde mozna wygrac - oni nie stanowia praw!!!!

jareko
03-10-2004, 20:37
A czy ktoś miał może do czynienia z firmami Jarbetal, lub Wacławek?
Okna biore zarowno od jednych jak i od drugich
Jarbetal - KBE,
Waclawek - Rehau.
Niektorzy poznali juz moja filozofie wspolpracy z producentami wiec moge jedno powiedziec - nie mialem z powyzszymi ani razku klopotow.
To tyle co moge o nich powiedziec :lol:

zibibyk
03-10-2004, 20:47
WITAM PONOWNIE,
widzę, że nie jesteśmy odosobnieni w temacie Oknoplastu Kraków, u nas reklamacja nie uznana, ale okna wymienione, jak juz wcześniej wspominałem pod ścisłym nadzorem serwisanta z OKNOPLASTU, coś tu śmierdzi, a najbardziej treść pisma, bo nie odbiega ono znacząco od naszego te same błędy montażowe, tylko że popełnione przez autoryzowany serwis.
Problem polega na tym, że okna AWANS gną się jak plastelina bez względu na to kto je montuje, a firma ma pewnie nawał reklamacji i nie potrafi sobie z tym poradzić, my mamy to szcżęście że byliśmy jednymi z pierwszych, którzy tą reklamację zgłosili (tak nam sie wydaje).
Jedyna rada to walczyć, ale na drodze sądowej i nie przebierać w środkach, bo cwaniacy potrafią straszyć swoimi prawnikami i sądem-tak było w naszym przypadku(pan technolog), a jedynym powodem wymiany naszych okien jak twierdzili z kierownikiem serwisu była opinia serwisanta na pierwszych oględzinach, że montaż był prawidłowy co zaznaczył w protokole.
NIestety, ale nie mamy Twoich zdjęć, ja zrobiłem kilka, ale jeszcze nie wywołałem i zrobię to w tym tygodniu, żeby wam pokazać.
Miałem jeszcze 1 atut, a mianowicie 2 okna nie zamontowane, które były tak samo pogięte jak zamontowane.
Można przypuszczać, że puścili bubel i nie potrafią sie do tego przyznać, a możnaby to zrobić jak wiele firm w POLSCE poinformować klientów o wadzie i ją usunąć.
Jesteśmy z wami i liczymy że im dokopiecie.
Służymy pomocą!

jareko
03-10-2004, 21:32
CERTYFIKATY z ITB, ISO ileś tam - wcale nie dają gwarancji, że producent wykona prawidłowo produkt.
Dlatego trzeba się kierować wiarygodnością producenta tworzoną przez Klientów dotychczasowych a nie Klientów, których tworzą spoty reklamowe, billboardy, banery i inne nośniki.
I te mysl i zasade staram sie tutaj od samego poczatku istnienia wpoic Wam - drodzy forumowicze
Polecona firma przez zadowolonego klienta, ktory dane okna zakupil (nawet jesli jest drozsza od innych ofert) daje wieksza gwarancje satysfakcji niz inna - nieznana chocby najpiekniejsza reklama i atrakcyjnymi rabatami czy gratisami mamila
Okien nie kupuje sie na rok czy dwa - tylko na dziesieciolecia!!!! (jak mawia Pchelek :) ze pozwole sobie go zacytowac :) ) I tutaj oszczednosci nawet 5 czy 10% moga okazac sie zludne :(
A ISO, piekne garnitury, certyfilaty, samochodziki firmowe, aprobaty, itp. nigdy gwarancji nie daja - co widac chocby na przykladzie Oknoplastu czy tez kilku innych firm o ktorych kiedys tu juz pisano

daro-7
03-10-2004, 21:32
Dzieki za rady i komentarze. Niestety nie udało mi się zamieścić jeszcze zdjęć (a jest na co popatrzeć:) ), ale jeszcze to zrobie. Co do pomocy zibibyk, to chętnie bym się z Wami skontaktował, bo mamy w tej chwili chyba najbliżej, a chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej.
O kolejnych nowinkach będę Was informował.

G0ŚĆ
03-10-2004, 21:49
W piątek po południu (2.10.2004) po 27 dniach od złożenia reklamacji, otrzymaliśmy za pośrednictwem poczty listem poleconym odpowiedź „Oknoplastu” Kraków na naszą reklamację. Jak obiecaliśmy cytujemy ją w oryginale:
„ W odpowiedzi na zgłoszoną pismem z dnia 4.09.2004 reklamację na wygięte ramy (futryny) , rozszerzoną następnie pismem z dnia 20.09.2004 br. na wygięte skrzydła stolarki okiennej PCV (SYSTEM AWANS, KOLOR BIAŁO- DĄB BAGIENNY) uprzejmie informuję (...)

W kwesti formalnej, wbrew temu co pisał kiedyć Pchelek, nie ma takiego systemu okiennego jak Awans. Jest to jedynie nazwa nadana przez oknoplast swoim oknom z zastrzeżonym wzorem skrzydła okiennego Veka Perfestline.
Swoją drogą jestem niezmiernie ciekaw czy to skrzydło zostało uwzglednione w aprobacie technicznej. Aprobata techniczna dotyczy tylko zawartego w aprobacie asortymentu profili.
W związku z tym że nie mam w domu szafy z aprobatami :lol: jedyna nadzieja w tym, że Pchelek będzie chciał to zrobić. Gdyby nie mieli tego skrzydła w aprobacie to sprawa byłaby prosta.

KrzysiekSw
04-10-2004, 05:38
A czy ktoś miał może do czynienia z firmami Jarbetal, lub Wacławek?
Okna biore zarowno od jednych jak i od drugich
Jarbetal - KBE,
Waclawek - Rehau.
Niektorzy poznali juz moja filozofie wspolpracy z producentami wiec moge jedno powiedziec - nie mialem z powyzszymi ani razku klopotow.
To tyle co moge o nich powiedziec :lol:

Dzięki

jareko
04-10-2004, 15:32
KrzysiekSw By uzupelnic:
Waclawek - Rehau - na okuciach ROTO Centro. http://www.waclawek.pl
Jarbetal - KBE - na okuciach Winkhaus Auto Pilot. http://www.jarbetal.pl/in/index.php?ID=okna_&logo=Okna
w obu wypadkach standardem jest szyba k=1,1

KBE mam u siebie w domu juz 14 rok i jest OK
Rehau - ta sama grupa wytrzymalosciowa i w sumie w mojej ocenie tylko estetyka odroznia te dwa profile od siebie
Podoba mi sie badrdziej Rehau zwlaszcza w wersji 5-komorowej

KrzysiekSw
05-10-2004, 07:00
Jeszcze raz dzięki, stronki już przeglądałem, bardziej zależy mi właśnie na opinii osób mających praktyczną styczność z tematem.
A spytam jeszcze o jedną rzecz, pewnie gdzieś było - ale.... :oops: nie chce mi się szukać. W ilo-komorowy profil warto pójść? Jest tak bogata oferta na rynku, że taki laik, jak ja poprostu w tym ginie....

Nawiasem (w tym miejscu przysłodzę :D ), fajnie trafić na grupkę kompetentnych osób. Bo szczerze mówiąc odpowiedzi typu - ja mam profil 5-komorowy już od tygodnia i uważam, że jest super - uważam za śmieszne. Mi się wydawało, że znam się co nieco na elektryce, ale teraz to już nie wiem, bo jak parę razy próbowałem coś podpowiedzieć, to jakiś (nie umniejszając) ekonomista, czy księgowy udowadniał, żem głupol. bo jemu wujek podpowiedział, albo w książce napisali inaczej... Cóż, można i tak... :D

Pozdrawiam serdecznie

jareko
05-10-2004, 09:10
zacytuje z watku "szukam dobrych okien" siebie ;) Post z 11 wrzesnia - sadze, ze warto tam zajrzec i przeczytac takze ciag dalszy dyskusji

Jest to moj punkt widzenia na roznice i ekonomiczny sens stosowania profili 5 komorowych zamiast 3 komorowych
I tak drodzy Forumowicze decyzja nalezy do WAS

Na przykladzie mojego domu mala wyliczanka kosztow i oszczednosci

Koszta poniesione w sezonie grzewczym 1992 – zima była dosć ostra i w miarę długa – koszt całkowity ogrzania chałupy wyniósł 4900,- (uwzględnia także piec kąpielowy i termę gazowa w kuchni)
październik 450
listopad 900
grudzień 800
styczeń 900
luty 1100
marzec 500
kwiecień 250
A teraz wyliczenia:
Powierzchnia ścian – 424 mkw. ( uwzględniając powierzchnie dachu oraz powierzchnie piwnic do poziomu minus 1 metr)
Powierzchnia zamontowanych wszystkich okien – 46,55 mkw. (przeważają duże okna z szyba k = 1,1 )
Powierzchnia okien stanowi 10,98 % powierzchni ścian ktorymi moze uciekac cieplo
Poniesione koszty na straty ciepła przez ściany – 4362,04 PLN
Poniesione koszty na straty ciepła przez okna – 537,96 PLN
Porównując proporcje po zastosowaniu okien pięciokomorowych i zakładając ze ich izolacyjność termiczna będzie większa o 30% (rzadko kiedy tak bywa – wręcz specjalnie tak przerysowuje te wartości) uzyskamy zmniejszenie wydatków na zniwelowanie strat przez okna do kwoty 376,57 co daje nam oszczędność w wysokości 161,39 PLN w sezonie grzewczym
A teraz o moich oknach – KBE trzykomorowe kosztowały mnie w 1990 roku 24.700 000,- zł
Zrobiłem symulacje ile musiałbym za nie zapłacić dziś – dala kwotę 21 080,- PLN
Pieciokomorowka w porównywalnym profilu REHAU kosztowałaby mnie 24 300,- PLN czyli o 3 220,- PLN więcej

I podsumowanie – przy zaoszczędzaniu 161,39 PLN rocznie na różnicy komór i wydatkach (zakładając ze zimy byłyby za każdym razem tak samo ostre) wyszło mi ze kwota wydana na okna 5 komorowe zwróci mi się po ponad 18 latach

I teraz moja wizja podsumowania i postępowania
Biorąc pod uwagę ze szyba stanowi minimum 65% powierzchni okna moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w jeszcze cieplejsze szyby – by globalny współczynnik k radykalnie w oknie obniżyć. Teraz one są cholerycznie drogie ale za 18 lat może okazać się ze będą tanie jak barszcz.
I jeszcze jedna uwaga – większa cześć budowanych domów ma inna proporcje okien do ścian – często mniejsza (moja jest mocno przeszklona) tym samym symulacja ta będzie jeszcze bardziej dla 5 komorowi niekorzystna a w bloku wielorodzinnym to już schodzimy poniżej 4 - 5% powierzchni ścian (ipodlog oraz stropow) którymi ciepło ucieka

Podkreślę jeszcze raz – TAK JA TO POSTRZEGAM !!!

Musisz o jednym pamietac - sztywnosc 3,4,5,6 komorowek jest identyczna - realnie roznia sie miedzy soba wygladem, gruboscia ;) jak i wartoscia wspolczynnika k
Wybor i decyzja jak zwykle nalezy do Ciebie

KrzysiekSw
05-10-2004, 09:31
Jeszcze raz dzięki

Feft
05-10-2004, 09:46
Rewelacja! Dzięki Jareko. Sam bym tego nie znalazł, bo tamten wątek jest ogromny.
Mój teściu mówi podobnie: pięciokomorowe to pic na wodę - w marketingu musi się coś dziać.

jareko
05-10-2004, 09:51
Feft - watek moze i ogromny ale jak zmusisz sie by go na spokojne w calosci przeczytac to fachowcem od okien sie staniesz :) przy okazji bardziej odpornym na marketing i bajer.
W koncu trzeba czyms klientow do siebie przyciagnac, jakas nowinka ktorej inni nie maja :) (przynajmniej na razie)
Sluchaj sie tescia :lol: on prawde mowi :)

daro-7
17-10-2004, 20:39
To znowu my. 6.10.2004 r. na naszej budowie pojawiła się ekipa od okien „Oknoplastu” w składzie: pan od profili Veka, kierownik serwisu z Oknoplastu i pan odpowiedzialny za współpracę z dealerami, dwóch panów z serwisu Oknoplastu z Krakowa i szef firmy dealerskiej z Częstochowy. Atmosfera od początku stała się nerwowa, po pewnym czasie się oczyściła, gdy nie pozwoliliśmy sobie wmówić, że okna są lekko wykrzywione! Panowie odbili listwy przyszybowe w dwóch oknach i okazało się, że nawet szyby się przesunęły w skrzydłach okiennych tak, że musieli wyjąć podkładki dystansowe, aby szyby nie pękły. Zaczęli mierzyć, oglądać, rysować na kartkach. Głównie pan z Veki – Polska. Stwierdzili, że istotnie wykrzywione są nie tylko ramy okienne, ale również skrzydła okien. Różniliśmy się tylko w ilości milimetrów! Przy odchyleniach. Oni wpisali mniej! Natomiast, co do naszych roszczeń reklamacyjnych nie padło ani jedno słowo! Nie powiedzieli, czy wymienią okna na nowe, czy będą upierać się przy naprostowywaniu. Podpisaliśmy tylko, że odbyły się oględziny, a panowie zapewnili nas, że w ciągu 2 tygodni otrzymamy na piśmie odpowiedź decydentów z ich firm. Tymczasem w środę mija ów termin 2 tygodni, a odpowiedzi nie widać! Jeśli zrobią nas w balona to tym razem mamy już cały zestaw gotowych dokumentów, aby sprawę posłać dalej na właściwe tory! Albo zamontują nam nowe okna, albo niech się mają na baczności. Dziękujemy życzliwemu małżeństwu, które się z nami skontaktowało telefonicznie za otuchę i pomoc. Jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli odezwiemy się!

zibibyk
25-10-2004, 20:12
Witam Ponownie,
Ja mam juz spokój, okna zamontowane, okucia antywłamaniowe i dalej spokojnie sobie wykańczam chaupkę, ale słyszałem ze Panowie z Oknoplastu maja nie lada orzech do zgryzienia, bo nasza reklamacja to początek góry lodowej, Panowie nawet ściągaja specjalistów z Soudala, żeby było na kogo zgonić wady ich okien, ostatni pomysł to wymiana ram i skrzydeł ale pozostawienie szyb(u mnie też tak było) i co ciekawe wymiana okuć na budowie!!!???
CO O TYM MYŚLICIE????

daro-7
12-12-2004, 18:45
Po wizycie komisji z Oknoplastu i firmy Veka w dniu 6.10.2004 r i odczekaniu 2 tygodni, otrzymaliśmy pisemną odpowiedź. Zawierała ona propozycję „wymiany wyrobów na nowe z zastosowaniem szyb i okuć z wyrobów będących przedmiotem reklamacji”. Kraków miał określić sposób wykonania oraz oddelegować przedstawiciela do nadzoru nad prawidłowym wykonaniem montażu przez częstochowskiego dealera. Jednocześnie napisali, że nie są w stanie jednoznacznie określić przyczyn wykrzywienia okien, dopiero po odpowiednich badaniach w laboratoriach Veki. Po rozmowach telefonicznych nie zgodziliśmy się na przekładanie okuć ze starych okien na budowie, a jedynie na przekładanie szyb. Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe termin montażu uległ przesunięciu. Ostatecznie ekipa przyjechała na budowę 26- 27 listopada 2004 r. Nowe okna nie różniły się niczym od poprzednich, nawet otworów wentylacyjnych nie było więcej! Inny był natomiast montaż. Kotwy były z grubszej blachy i odgięcie ich zmuszało do użycia młotka i kowadła. Kotwy zostały przykręcone do ram, a na jedno okno dawali 14 kotew, czyli o wiele gęściej niż poprzednio. Okna na stałe zostały podparte klinami drewnianymi. Zastosowano piankę firmy Wurth, niskoprężną, anty mróz do -10 stopni. Dokładnie zostały ułożone kostki między ramą a skrzydłem okiennym. Operacja zrobiona była na bieżąco bez dopianowywania po kilku dniach. Okna nie są na razie otwierane, wydaje się, że wszystko jest w porządku. Czekamy na lato. Zobaczymy, jak będą się ramy zachowywały, gdy porządnie przygrzeje słońce, bo z zewnątrz jest kolor – dąb bagienny. Zapewniano nas, że tym razem wszystko będzie w porządku! Czekamy tylko na nowe gwarancje do okien i oficjalny protokół z montażu, do czego zobowiązał się kierownik serwisu z Krakowa. Cztery miesiące nerwów i czekania oraz niepewności, czy Oknoplast zechce uwzględnić naszą reklamację wreszcie przyniosły efekt, czy oczekiwany okaże się latem. Wydaje się nam, że firma Oknoplast Kraków wyszła z całej nieprzyjemnej sprawy z twarzą, jak przystało na „Dobrą firmę 2004” z rankingu „Rzeczpospolitej”.

Kedrap3
09-01-2005, 22:35
W niedzielne popołudnie prześledziłem cały ten wątek i włos mi się na głowie zjeżył. Myślałem, że Oknoplast to pożądna firma ale po tych pismach i sposobie reagowania na reklamacje zmieniłem zdanie. Wpadka na serii produktów jest ewidentna, a brak przyznania się do błędu świadczy, że firma nie szanuje klientów i postępuje nieetycznie. Nawet największym firmom zdażają się wpadki ale trzeba miec klasę i wielkośc aby potrafic się do tego przyznac.

A piszę to wszystko bo jestem na etapie wybierania okien (25 dużych okien) i firmę Oknoplast właśnie skreśliłem z mojej listy kandydatów. Nawet zabiegi gorliwego PR'owca pod psedonimami Al Capone, Ptak Nieznany, Klientka, Poszukujacy Prawdy, itd na niewiele się zdadzą. Blamaż totalny. Reputację łatwo się traci.

A swoją drogą Daro czy otwierasz już okna?

pyśka
03-02-2005, 20:23
WITAM.NOSZĘ SIĘ Z ZAMIAREM ZAKUPU OKIEN I CHCIAŁABYM ZAPYTAĆ CO MYŚLICIE O JAKOŚCI I TRWAŁOŚCI OKIEN FIRMY OKNOPLAST Z KRAKOWA .

cinek21
03-02-2005, 20:47
WITAM.NOSZĘ SIĘ Z ZAMIAREM ZAKUPU OKIEN I CHCIAŁABYM ZAPYTAĆ CO MYŚLICIE O JAKOŚCI I TRWAŁOŚCI OKIEN FIRMY OKNOPLAST Z KRAKOWA .
Był jakiś czas temu wałkowany temat taaaaasiemiec na temat "Okien z Krakowa". Szczerze mówiąc, to po jego lekturze chyba nie zdecydowałbym się na ich okna.

damis
04-02-2005, 08:16
Mam 3 okna po 5 latach eksploatacji sprawują się bez zarzutu, w nowym domu mam z AP Żory

Przemcio13
04-02-2005, 08:28
Ja mam zamontowane w grudniu 2003, jak dotąd jestem bardzo zadowolony :D Mam nadzieje, że tak już zostanie, ale poczytaj tasiemiec "Szukam dobrych okien"

jareko
04-02-2005, 12:08
lepiej bedzie jak z funkcji szukaj skozostasz - wpisujesz "oknoplast" pozniej zaznaczasz ze chcesz by wyswietlilo ci posty - dla ulatwienia lektory zazncz by wyswietlilo ci 1000 znakow i jazda
a jak juz caly tasiemiec ci sie wyswietli to na gorze bedza dwa linki - klliknij na prawy prawym przyciskiem myszki i daj by otworzylo sie w nowym oknie - i nasz caly watek w temacie

mdzalewscy
04-02-2005, 16:39
WITAM.NOSZĘ SIĘ Z ZAMIAREM ZAKUPU OKIEN I CHCIAŁABYM ZAPYTAĆ CO MYŚLICIE O JAKOŚCI I TRWAŁOŚCI OKIEN FIRMY OKNOPLAST Z KRAKOWA .
podoba mi się profil awans w kolorku, ładny. To na razie mój faworyt, ale jeszcze inne mam na oku

Marek30022
04-02-2005, 17:38
Ja kupiłem te okna. Wstawiam 16 lutego jeśli nie będzie dużego mrozu. Kupiłem mimo przeczytania informacji na forum o kłopotach z tymi oknami jednego z uczestników forum w lato 2004 r. Starałem się wyjaśnić w firmie oraz u dystrybutora czy faktycznie miał miejsce fakt opisany na forum. Nikt nic nie wiedział. Miałem też dobre opinie na temat tych okien. Uznałem, że tak dużej firmie może się zdażyć jakiś wypadek przy pracy, szczególnie że z informacji uzyskanej na forum nie było oczywiste kto zawinił: producent, firma wstawiająca czy jakość pianki. Kupowałem okna w grudniu. Dostałem 30% rabat. Szyby P2 okucia antywyważeniowe.[/list]

duduś
04-02-2005, 18:44
Ja mam z Krakowa ale z Okno Plusa - piękne

Grzegorz63
04-02-2005, 22:21
Stare 3-komorowe z Oknoplastu (profil Veca) mam w domu, w którym teraz mieszkam. W nowym domu zamontowałem 5-komorowe z AP- Żory (profil Aluplast). Jedne i drugie sprawują się dobrze. Zwróć uwagę, że profil Veca jest dość wysoki, tzn. przy tym samym otworze okiennym jest więcej plastiku niż szyby. Natomiast ten profil, który obecnie wybrałem jest chyba najniższy z dostępnych w Polsce (skrzydło z ościeżnicą ma tylko 114 mm). Okna wyglądają superowo (dwustronny "złoty dąb" i szprosy "złotodębowe"...)
http://www.ap.com.pl/source/elegance.jpg

mdzalewscy
04-02-2005, 22:27
i szprosy "złotodębowe"...

są to szerokie szprosy ?, nie widziałem nic takiego, masz foto

stary
04-02-2005, 22:47
i szprosy "złotodębowe"...

są to szerokie szprosy ?, nie widziałem nic takiego, masz foto
Nie uwierzę ,że - na tyle odwiedzonych przez Was biur - w żadnym nie było wzornika szprosów drewnopodobnych .
:o :o :o :o :o :D :D

mdzalewscy
04-02-2005, 23:00
i szprosy "złotodębowe"...

są to szerokie szprosy ?, nie widziałem nic takiego, masz foto
Nie uwierzę ,że - na tyle odwiedzonych przez Was biur - w żadnym nie było wzornika szprosów drewnopodobnych .
:o :o :o :o :o :D :D

chyba chwilowe zaćmienie, przecież to szprosy w oklejnie, a ja sobie wymyśliłem jakąś nową odmiane ala'złote

G0ŚĆ
04-02-2005, 23:52
Stare 3-komorowe z Oknoplastu (profil Veca) mam w domu, w którym teraz mieszkam. W nowym domu zamontowałem 5-komorowe z AP- Żory (profil Aluplast). Jedne i drugie sprawują się dobrze. Zwróć uwagę, że profil Veca jest dość wysoki, tzn. przy tym samym otworze okiennym jest więcej plastiku niż szyby. Natomiast ten profil, który obecnie wybrałem jest chyba najniższy z dostępnych w Polsce (skrzydło z ościeżnicą ma tylko 114 mm). Okna wyglądają superowo (dwustronny "złoty dąb" i szprosy "złotodębowe"...)

Wiekszość systemów okiennych (tych lepszych) ma w swojej ofercie profile ram i skrzydeł o niższych wymiarach. Nikt (z producentów) na nich jednak nie robi bo nadają się tylko do małych okien. Technika z Elbląga robi (robiła) okna w Rolplasto z niskiej oscieznicy i skrzydła i na pewno miała w sumie nizszy profil.

cinek21
05-02-2005, 10:12
Ja kupiłem te okna. Wstawiam 16 lutego jeśli nie będzie dużego mrozu. Kupiłem mimo przeczytania informacji na forum o kłopotach z tymi oknami jednego z uczestników forum w lato 2004 r. Starałem się wyjaśnić w firmie oraz u dystrybutora czy faktycznie miał miejsce fakt opisany na forum. Nikt nic nie wiedział. Miałem też dobre opinie na temat tych okien. Uznałem, że tak dużej firmie może się zdażyć jakiś wypadek przy pracy, szczególnie że z informacji uzyskanej na forum nie było oczywiste kto zawinił: producent, firma wstawiająca czy jakość pianki. Kupowałem okna w grudniu. Dostałem 30% rabat. Szyby P2 okucia antywyważeniowe.[/list]
Mimo wszytko wolałbym dopłacić firmie za montaż i spać spokojnie.

Marek30022
05-02-2005, 12:43
Ja kupiłem te okna. Wstawiam 16 lutego jeśli nie będzie dużego mrozu. Kupiłem mimo przeczytania informacji na forum o kłopotach z tymi oknami jednego z uczestników forum w lato 2004 r. Starałem się wyjaśnić w firmie oraz u dystrybutora czy faktycznie miał miejsce fakt opisany na forum. Nikt nic nie wiedział. Miałem też dobre opinie na temat tych okien. Uznałem, że tak dużej firmie może się zdażyć jakiś wypadek przy pracy, szczególnie że z informacji uzyskanej na forum nie było oczywiste kto zawinił: producent, firma wstawiająca czy jakość pianki. Kupowałem okna w grudniu. Dostałem 30% rabat. Szyby P2 okucia antywyważeniowe.[/list]
Mimo wszytko wolałbym dopłacić firmie za montaż i spać spokojnie.

Pisząc że wstawiam oznacza,że będę patrzył jak autoryzowany instalator będzie to robił.

KrzysiekSw
07-02-2005, 06:17
Ja kupiłem te okna. Wstawiam 16 lutego jeśli nie będzie dużego mrozu. Kupiłem mimo przeczytania informacji na forum o kłopotach z tymi oknami jednego z uczestników forum w lato 2004 r. Starałem się wyjaśnić w firmie oraz u dystrybutora czy faktycznie miał miejsce fakt opisany na forum. Nikt nic nie wiedział. Miałem też dobre opinie na temat tych okien. Uznałem, że tak dużej firmie może się zdażyć jakiś wypadek przy pracy, szczególnie że z informacji uzyskanej na forum nie było oczywiste kto zawinił: producent, firma wstawiająca czy jakość pianki. Kupowałem okna w grudniu. Dostałem 30% rabat. Szyby P2 okucia antywyważeniowe.[/list]

My negocjujemy na 2 domki, dali nam w Oknoplaście narazie 35%, ale -kurcze, cena nadal troszkę zbija z nóg. Znajomi zadowoleni z tych okien, ale np. w MFOiD też robią na profilu Veki, a są znacznie tańsi, też już dotarłem do użytkownika i po 2 latach nie narzeka. :-? Trzeba się będzie niedługo na coś zdecydować

Jerzysio
08-02-2005, 07:50
Mam ich okna w mieszkaniu od ok. 10 lat. I nic się nie dzieje.
Pozdro
J

Marek30022
08-02-2005, 16:52
Ja kupiłem te okna. Wstawiam 16 lutego jeśli nie będzie dużego mrozu. Kupiłem mimo przeczytania informacji na forum o kłopotach z tymi oknami jednego z uczestników forum w lato 2004 r. Starałem się wyjaśnić w firmie oraz u dystrybutora czy faktycznie miał miejsce fakt opisany na forum. Nikt nic nie wiedział. Miałem też dobre opinie na temat tych okien. Uznałem, że tak dużej firmie może się zdażyć jakiś wypadek przy pracy, szczególnie że z informacji uzyskanej na forum nie było oczywiste kto zawinił: producent, firma wstawiająca czy jakość pianki. Kupowałem okna w grudniu. Dostałem 30% rabat. Szyby P2 okucia antywyważeniowe.[/list]

My negocjujemy na 2 domki, dali nam w Oknoplaście narazie 35%, ale -kurcze, cena nadal troszkę zbija z nóg. Znajomi zadowoleni z tych okien, ale np. w MFOiD też robią na profilu Veki, a są znacznie tańsi, też już dotarłem do użytkownika i po 2 latach nie narzeka. :-? Trzeba się będzie niedługo na coś zdecydować

poprawka 30 % rabatu +10% promocja (zamówienie w grudniu - dostawa w lutym)

G0ŚĆ
08-02-2005, 17:08
czy to jest 30+10 = 40% rabatu, czy jest to 30 % rabatu od ceny detalicznej, a później 10% rabatu od kwoty uzyskanej po 30% rabacie?

Batonik
08-02-2005, 17:21
A powiedzcie, czy placi sie za okno, czy za metry2 ?

Czy ktos ma typowe 1500x1800 - ile takie okienko mniej wiecej kosztuje?

mdzalewscy
08-02-2005, 17:23
czy to jest 30+10 = 40% rabatu, czy jest to 30 % rabatu od ceny detalicznej, a później 10% rabatu od kwoty uzyskanej po 30% rabacie?
jak 40% upustu to cena bardzo dobra, w oknoplaście jeszcze jest tak iż przy wpłacie 100% dostaje się dodatkowe 5% rabatu

JacekS
08-02-2005, 17:31
czy to jest 30+10 = 40% rabatu, czy jest to 30 % rabatu od ceny detalicznej, a później 10% rabatu od kwoty uzyskanej po 30% rabacie?
Gość dokładnie tak tzw rabat niesumowalny najpierw 30% później 10% pod warunkiem wpłaty100% gotówki
Co by nie mówić złego o tej firmie jest wiarygodna. Przewagę ma nad innymi firmami przy produkcji okien kolorowych zgrzew profilu jest idealny nie trzeba zamalowywac flamastrem styku między zgrzewanymi profilami.Dla zainteresowanych mogę podać więcej informacji ale już na konkretne zapytania na priv, kiedyś z tą firmą współpracowałem pare latek

tadzel
08-02-2005, 20:23
man te okna i jestem bardzo zadowolony.

KrzysiekSw
09-02-2005, 06:26
czy to jest 30+10 = 40% rabatu, czy jest to 30 % rabatu od ceny detalicznej, a później 10% rabatu od kwoty uzyskanej po 30% rabacie?
Gość dokładnie tak tzw rabat niesumowalny najpierw 30% później 10% pod warunkiem wpłaty100% gotówki
Co by nie mówić złego o tej firmie jest wiarygodna. Przewagę ma nad innymi firmami przy produkcji okien kolorowych zgrzew profilu jest idealny nie trzeba zamalowywac flamastrem styku między zgrzewanymi profilami.Dla zainteresowanych mogę podać więcej informacji ale już na konkretne zapytania na priv, kiedyś z tą firmą współpracowałem pare latek
Nie psioczę, może troszkę lubię się czepiać :D , ale żeby ten zgrzew był taki idealny... Oglądałem w przedstawicielstwie i właśnie do tego się przyczepiłem. Niemniej okna są O.K., ma siostra, mają znajomi, prawie bez problemów (siostra miała raz problem z hamulcem w klamce, ale poprawili - coś się zacinał). Niemniej cena, mimo wszystko troszkę przywysoka. Kolega rok temu porównywał z Wacławkiem i Wacławek był zdecydowanie droższy, w tej chwili taki Wacławek (i nie tylko) jednak stoi niżej. Zaznaczam, że nie porównuję do jakichś podwórkowych wytwórni.

JacekS
09-02-2005, 07:18
Krzysiek o cenie nie rozmawiamy każda firma ma swoją politykę cenową,natomiast odnośnie zgrzewów w oknach kolorowych to bedę się spierał,
firma zakupiła najnowszą linie produkcyjną rok temu i nie widziałem u nikogo tak zgrzewanych okien ,może widziałes na wystawce u przedstawiciela stary typ okna najprawdopodobniej.Postęp technologiczny idzie cały czas do przodu może już inne firmy mają taką linie na dzień dzisiejszy tego nie wiem.Dlamnie wyroby tej firmy były zawsze krok do przodu przed innymi pare detali jak listwy przyokienne uszczelki sposób ich docinania w narożach itp

KrzysiekSw
10-02-2005, 06:24
Krzysiek o cenie nie rozmawiamy każda firma ma swoją politykę cenową,natomiast odnośnie zgrzewów w oknach kolorowych to bedę się spierał,
firma zakupiła najnowszą linie produkcyjną rok temu i nie widziałem u nikogo tak zgrzewanych okien ,może widziałes na wystawce u przedstawiciela stary typ okna najprawdopodobniej.Postęp technologiczny idzie cały czas do przodu może już inne firmy mają taką linie na dzień dzisiejszy tego nie wiem.Dlamnie wyroby tej firmy były zawsze krok do przodu przed innymi pare detali jak listwy przyokienne uszczelki sposób ich docinania w narożach itp

Podobno widziałem nowy, tym bardziej, że punkt niedawno przeniesiony w nowe miejsce, więc i nowa wystawka. Ale generalnie nie psioczę, okna całkiem, całkiem.
Tylko ta cholerna cena, pewnie, że na dobrym sie nie oszczędza, ale tu 2 tys, tam 4....... No chyba, że przed zakupem zachaczę się na jakąś lepszą promocję, ale z obserwacji cen w Oknoplaście musiałbym czekać do grudnia.

zibibyk
07-04-2005, 17:18
Witam, dziwi mnie fakt, że nikt z Oknoplastu nie pamięta sławetnej wpady, ale było mineło, dzisiaj już mieszkam, okna mi się podobaja i po za niewielka regulacją sprawuja sie bardzo dobrze, jeżeli już kupować w oknoplaście to tylko z ich montażem, wtedy macie wszystko czarno na białym i nikt nic nie moze wam zarzucić, faktem jest że mój sasiad zakupil ten sam profil w innej firmie i jakość wykonania odbiega od chociażby Oknoplastu, widać to przeważnie na zgrzewach.
Dzisiaj mieszkam i cieszę się tym, ale wiem że nie byłem jedyną osobą która miała problemy z tą firmą, a okna zostały mi wymienione ze wzgledu na "dbałość o imie firmy pomimo wady montażu" podobno nie wszystkim później tak ochoczo wymieniali.
Rzyczę wam jak najmniej takich sytuacji, a jak już przebrniecie całą inwestycje to tylko pozostaje sie cieszyć.
Pozdrawiamn
Zbyszek-ZADOWOLONY

zaga
07-04-2005, 19:52
Wskoczyłam teraz w ten wątek, o jakiej wadzie piszesz zibibyk wlaśnie o tych oknach myślałam i chciałabym wiedzieć na co zwrócić uwagę żeby nie być zaskoczona. POZDROWIENIA! Agata

jareko
07-04-2005, 20:37
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30110
milej lektury a przy okazji - jest taki watek przyklejony na pierwszej pozycji wymiany doswiadczen - wszystko co do tej pory o oknach bylo - stad ten link

zaga
08-04-2005, 17:11
Dzięki!

jacooo
21-09-2005, 12:38
Szanowni Forumowicze
Pisze ten post ku przestrodze. Podczas mojej budowy najwieksze kłopoty zafundowała mi firma od okien i tu uwaga OKNOPLAST :oops: tak, tak ten oknoplast najlepsza firma roku idt. itp.....wszystkie mozliwe nagrody, na spółkę z przedstawicielem handlowym firmą GRETO (Raszyn Al Krakowska praktycznie warszawka) telefonu nie podaje bo sie ktoś skusi i będzie miał kłopoty i o zgrozo :lol: żale do mnie :D Na dzień dzisiejszy są dwa miesiące po terminie realizacji a końca nie widać Ogólnie źle zamontowane, krzywo, uszkodzone ramy,........przy pierwszym podejściu nie te klamki........itd :lol: Zbliżamy się powoli do podejścia nr 4 czyli demontujemy krzywo zamontowane i montujemy jeszcze raz, potem regulacja i może kiedyś odbiór. Oczywiście po pierwszej regulacji musiałem zbierać po nich z podłogi pourywane z okien kontraktony. :D Nie polecę nawet najgorszemu wrogowi
Pozdro.

Majka
21-09-2005, 12:41
zły produkt czy zły montaż?

jacooo
21-09-2005, 12:46
Zły produkt (przyjechały uszkodzone ramy i obsuwa w dostawie o ponad miesiąc po interwencji w oknoplaście) a montaz O ZGROZO
:evil:
pozdro

jareko
21-09-2005, 12:52
jacoo
widzisz - sprawdz najpierw dealera a nie od razu psy na firmie wieszasz
Kiedy dealer wyslal zamowienie, kiedy wplacil zaliczke a takowa jest zawsze wymagana i co zamowil
a dopiero pozniej w takim tonie posty o firmie pisz
moze dodam ze ona akurat mi kolo piora gdyz z nia nie handluje ale odrobina przyzwoitosci sie nalezy zanim cos takiego napiszesz
latwo oskarzac bezpodstawnie a w mojej ocenie podstaw nie masz (na razie)
psy wieszaj na dealerze a nie firmie

jacooo
21-09-2005, 13:06
jacoo
widzisz - sprawdz najpierw dealera a nie od razu psy na firmie wieszasz
Kiedy dealer wyslal zamowienie, kiedy wplacil zaliczke a takowa jest zawsze wymagana i co zamowil
a dopiero pozniej w takim tonie posty o firmie pisz
moze dodam ze ona akurat mi kolo piora gdyz z nia nie handluje ale odrobina przyzwoitosci sie nalezy zanim cos takiego napiszesz
latwo oskarzac bezpodstawnie a w mojej ocenie podstaw nie masz (na razie)
psy wieszaj na dealerze a nie firmie
jareko czlowieku o czym ty piszesz jest umowa jest termin wszyscy jesteśmy dorośli podpisujemy umowę i działamy TAK? co tu sprawdzać!!! wszystko zrypali, termin, dostawe, montaz. To nie ta epoka że to nie ich wina według Ciebie to pewnie MOJA co? Jak znam życie to też podpisujesz więcej umów niz jesteś w stanie zrealizować a potem jakos to będzie
PS tamten post to przestroga dla niedoszłych klientów a nie temat do jałowej dyskusji

kret
21-09-2005, 13:18
mam także okna z Oknoplastu i złego słowa nie powiem - są jak najbardziej OK (mają 2 lata), a obsługa ze strony dealera (Biała Podlaska) wzorowa - termin, dowóz gratis, dobry i niedrogi montaż;
w czasie budowy odkształceniu na skutek winy robotników uległo skrzydło balkonowe - poinformowałem o wadzie dealera, ten przyjechał przyłożył poziomicę (było około 5mm odkształcenia) stwierdził - wymiana; za około 10 dni dzwoni gościu z oknoplastu czy będę na budowie bo mają skrzydło - przyjechali, wymienili, obejrzeli jeszcze pozostałe i przepraszając za zamieszanie odjechali - PEŁNA KULTURA i zapytali jeszcze czy jestem zadowolony z obsługi !!!??!!

żeby nie było za różowo dodam też to co usłyszałem w rozmowie z montażystami - tak traktowany jest klient który kupił towar "kulturalny" wg nich tzn. 5 komór, obustronny kolor, szprosy i inne dopłaty jednym słowem drogi - wtedy obsługa jest idealna - co potwierdzam, gdybym miał białe powiedzianoby mi zapewne że wina montazu i miałbym krzywe skrzydło

Tomik_B
21-09-2005, 13:25
jacoo
widzisz - sprawdz najpierw dealera a nie od razu psy na firmie wieszasz
Kiedy dealer wyslal zamowienie, kiedy wplacil zaliczke a takowa jest zawsze wymagana i co zamowil
a dopiero pozniej w takim tonie posty o firmie pisz
moze dodam ze ona akurat mi kolo piora gdyz z nia nie handluje ale odrobina przyzwoitosci sie nalezy zanim cos takiego napiszesz
latwo oskarzac bezpodstawnie a w mojej ocenie podstaw nie masz (na razie)
psy wieszaj na dealerze a nie firmie
jareko czlowieku o czym ty piszesz jest umowa jest termin wszyscy jesteśmy dorośli podpisujemy umowę i działamy TAK? co tu sprawdzać!!! wszystko zrypali, termin, dostawe, montaz. To nie ta epoka że to nie ich wina według Ciebie to pewnie MOJA co? Jak znam życie to też podpisujesz więcej umów niz jesteś w stanie zrealizować a potem jakos to będzie
PS tamten post to przestroga dla niedoszłych klientów a nie temat do jałowej dyskusji

Jacooo spokojnie. Umowę podpisałeś z firmą GRETO, czy z Oknoplastem? Pewnie z tą pierwszą. Jareko sugeruje jedynie, że niekoniecznie za wszystkie Twoje problemy odpowiada sam producent okien. Choć przecież tego nie wyklucza.

jareko
21-09-2005, 13:38
Tomik_B
dzieki ze zrozumielas, jak widze jako jedyny me slowa
Oknoplast, okien tez nie montowal tylko ich dealer
ale tego chyba tez nikt nie zrozumie, poza toba ;) ;) ;)
dzieki za obiektywne slowa

mdzalewscy
21-09-2005, 13:51
opóźnienia w dostawach to standard, sam zamawiałem sobie, wpłatę robiłem 100%, miałem dobre chody i a i tak spoźnienie było.... Jeśli ktoś w sezonie, twierdzi iż się wywiąże z zamówienia w przeciągu 3tyg., przy oknach które mają zostać dopiero wyprodukowane to powodzenia.

Tomik_B
21-09-2005, 13:53
Tomik_B
dzieki ze zrozumielas, jak widze jako jedyny me slowa
Oknoplast, okien tez nie montowal tylko ich dealer
ale tego chyba tez nikt nie zrozumie, poza toba ;) ;) ;)
dzieki za obiektywne slowa

Wystarczyło spokojnie przeczytać Twojego posta. :)
W przypadku Jacooo o spokój raczej trudno, więc trochę to Go usprawiedliwia.

leon_3
21-09-2005, 14:12
Słuchajcie ludziska :D Zamawiałem okna Oknoplastu właśnie w Raszynie z polecenia mojej siostry (ona kupowała je w kolorze białym) i nie było z nimi żadnego problemu :) ( chodzi mi zarówno o okna jak i o dealera ) :D Były to okna do domu w stanie surowym. Przyjechali, wymierzyli, wycenili, zamówiłem, wpłaciłem oczywiscie 100%-wą wpłate ze wzgledu na dodatkowy rabat. Okna w kolorze termin realizacji był 3 tygodnie a okna były dzień przed terminem :P Ja ich polecam :P

pattaya
21-09-2005, 14:13
Zwróćcie tylko uwagę,że to producent (tu Oknoplast) wybiera sobie dealerów.
I za nich odpowiada.
Oni tworzą jego wizerunek jako firmy takiej czy innej.
Nas,klientów guzik obchodzi kto zawalił.

jareko
21-09-2005, 14:24
pattaya - tak - masz racje - tak bylo kiedys. Kiedy popyt przewyzszal wielokrotnie podaz
teraz jest juz inaczej, rozejrzyj sie wokolo, beretem rzucisz i w punkt okienny trafisz. Juz nie ma dobierania sobie punktow, dealerow itp, szuka sie zbytu na wyrob a tu kazda forma jest dobra a czasu na weryfikacje dealera czy tez jego ekipy montazowej nie ma :(((((
poza tym jak napisal Mdzelawski (szacuneczek :) )w sezonie obsuwa dzien, dwa czy nawet tydzien - niestety moze nei standard ale trzeba byc na nia przygotowanym

leon_3
21-09-2005, 14:49
Dwa miesiące to chyba nie tak dawno :-? Fakt wtedy to jeszcze nie był sezon.

pattaya
21-09-2005, 17:29
Pozwolisz jareko,że się z Tobą nie zgodzę.
Właśnie kiedyś to był dopiero,Dziki Wolny Rynek.
A w tej chwili dla klienta coraz ważniejsza jest jakość usługi.
Owszem , koszt ogrywa bardzo ważną rolę ale nie zawsze decydującą.
Szukamy kogoś ,kto nam produkt ładnie poda,przekona do niego i do siebie,zapewni dodatkowe usługi,wzbudzi zaufanie swoją fachowością ,profesjonalizmem,kulturą obsługi,warunkami serwisu.
I pierwszy kontakt z dealerem zawsze przekłada się na nasz stosunek do producenta i jego wyrobów.
Warto o tym pamiętać.
Pozdrawiam

bladyy78
21-09-2005, 19:48
Wszedzie znajdzie sie czarna owca ale firma oknoplas jest dobra firma i ma naprawde super okna! Wieszanie na niej psów za to ze jakis sprzedawca okiem nie wywiazuje sie z umowy nie ma najmniejszeg sensu. Jezeli juz to trzeba sie domagac realizacji umowy u firmy z którą sie podpisalo umowe kupna.

jareko
21-09-2005, 23:17
pattaya - nie chce wszczynac polemiki - mas swoje spojrzenia na sprawe ja swoje
Wy - forumowicze - odrozniacie sie teoretycznie od 99% klientow kupujacych okna a i tak czesc z Was daje sie nabrac na sztuczki marketingowe i blichtr zajefajnych punktow handlowych z laseczka za biurkiem co ma dekolt po brzuch ;) a miseczke wieksza od "D"
Przykladow mozna by mnozyc bo czasem zasypywany jestem pytaniami i prosbami o wycene a pozniej mailami - co spier.... konkurencja czy to w oknach czy w montazu
Nie jestem jedyny wszystko wiedzacy - takich jak ja jest wielu (na szczescie :)))) ale tez zaden z nas nie zrobi klientowi montazu za 10 zeta od metra bo tak sie nie da, nie sprzeda okna O-34 za 400 zeta bo wie co z nim jest
I wybacz - koszt odgrywa w 99% role najwazniejsza
Gdyby tak bylo to Ja, tatko, czy tez inni z branzy tutaj sie udzielajacy nie moglibysmy sie od Was opedzic by wszystkim okna sprzedac ;) A jak wspomnialem juz kiedys z Was wyzyc sie nie da ;) :)
Tez masz racje w tym co napisales ale to tylko czesc prawdy

Ale nie mozna oceniac produktu na podstawie tego jak traktuje nas dealer - on niestety jest winny. Ilez to razy opisywaliscie tu sytuacje jaki to uczynny i mily czlowiek wzial od Was zlecenie a pozniej sloma z butow wystawala i zmienial sie w opryskliwego chama co komorki od was nie odbiera.
Jest tez druga strona medalu - Inwestor i tu moznaby przykladow negatywnych tez mnozyc
To ze wykladasz kase (to nie personalnie dociebie) nie upowaznia ciebie bys wykonawce traktowal jak smiecia. A z takim traktowaniem i ja i moi koledzy stykamy sie coraz czesciej. A jak juz cos nie tak nie z naszej winy to mamy przeje.... Traktuje sie nas gorzej jak psa
Moze to ostre slowa ale tak jest - niestety
Chamieja obie strony - i inwestor i wykonawca :( :( :(

Spojrz. Niby wymiana doswiadczen, niby wzajemna pomoc i szacunek a tu wypowiedz jajcoo o mnie wlasciwie od czachy, bo ani ja z nim, ani on z mna, nie mielismy doczynienia, co nie przeszkadzalo mu napiasc o mnie:
Jak znam życie to też podpisujesz więcej umów niz jesteś w stanie zrealizować a potem jakos to będzie

To wszystko powoduje ze czesc z nas zaczyna powoli omijac forum. Po cholere Wam pomoc, po co Wam rady, skoro najmadrzejsi jestescie i macie patent na wiedze.

Swoja droga pamietam jak personalnie Ty w ktoryms z postow nie zgadzajac sie z moja opinia w jakims temacie dopiekles mi ze wsrod innych oferentow bylem najdrozszy i uczyniles to w sposob niezbyt dla mnie mily. W koncu Ty decydujesz a nie ja. Ja przedstawiam ci tylko oferte a ty mozesz z nia zrobic co zechcesz.

leon_3
22-09-2005, 07:32
Nie zawsze dealer, czy fabryka jest winna :-? Czasami inwestor też potrafi być nieźle "zwichrowany" i szukać dziury w całym :)

pchelek
22-09-2005, 07:55
jacooo - potwierdza się to co zawsze mowię - najlepsze okno można sp........ć przez prostacki montaż, przez prostackie przewiezienie, przez prostackie przenoszenie - widziałem takie okna zmaltretowane do granic możliwości - składaj reklamację w OKNOPLAŚCIE - opisz wszystkie wady. Niestety do montażu okien zabierają się czesto wyjątkowi partacze i knociarze

leon_3
22-09-2005, 08:05
To co jacooo nie byłeś przy montażu :-? Nie widziałeś okien przed ich zamontowaniem :-? Nie widziałeś jak to robią :-? Jeżeli nie interesujesz się swoja budową to powinieneś mieć pretensję do samego siebie a nie na kims psy wieszać :oops:

olaB
22-09-2005, 10:41
Mam od 2 m-cy okna oknoplastu i jestem zadowolona, że wybrałam właśnie tą firmę. Kupowałam je w Raszynie .......to chyba właśnie tam funkcjonuje firma GRETO.
Jestem więc zdziwiona opinią jacooo o niej a to dlego,że jestem bardzo zadowolona i to zarówno z obsługi w biurze jak i montażu i terminu,nawet do tego stopnia, że polecam ten punkt wszystkim znajomym. Kilku już skorzystało i też nie mają zastrzeżeń. Faktem jest, że przy montażu był mój mąż ale nie słyszałam jakiś skarg pod adresem montażystów.Zdziwiona nawet byłam, że tak sprawnie wszystko zamontowali potem coś podregulowali i pojechali na kolejny montaż.Są nieźli.
jacoo albo masz wyjątkowego pecha albo z natury jesteś niezadowolony ze wszystkiego i wszystkich

Marek30022
22-09-2005, 11:12
Mam okna z oknoplastu. Zamawiałem chyba w grudniu 2004 r. Montaż w lutym 2005 r. 17 września 2005 r. firma montująca dokonała montażu klamek (nie zakładałłem ich aby nie zostały uszkodzone w trakcie prac wykończeniowych) , dokonała regulacji oraz oczyściła zawiasy jeśli byłu ubrudzone przez tynkarzy. Na dzień dzisiejszy nie mogę złego słowa powiedzieć tak o oknach jak i firmie dokonującej montażu. Okna były dostępne u firmy montującej 2 tyg. przed terminem montażu.
W 2004 r. na forum muratora był wątek o problemach z oknami oknoplasu ale w tamtym wypadku też chyba duża część winy leżała po stronie montażu.

lonly
22-09-2005, 11:24
Pozdrowienia dla pchełka-Od Ciebie uczyłem się okien i ich tajników:D. Szacuneczek!!! Niestety z mojej strony jako klienta widać że prawda leży po obu stronach ale moje doświadczenie jest bardziej negatywne w stosunku do dealerów a co gorsze nie tego nowego na rynku ale starych wyjadaczy. Jeżeli chodzi o okna Oknoplastu to w momencie kiedy szukałem okien zwróciłem się z konkretnymi pytaniami na temat budowy okna do wieloletniego przedstawiciela Oknoplastu (zresztą pytaniami z wiedzą nabytą od pchełka). Na początku facio nie bardzo wiedział o co mi chodzi a widać nie mając wiedzy opryskliwie mi wtedy odpowiedział : A po co to Panu wiedzieć. Co to Pana obchodzi. Tak zakończyło się spotkanie z Oknoplastem mimo, że może dobrej jakości. Wybrałem Thermoplast i u też wieloletniego przedstawiciela zamówłem w promocji fabryki w lutym ub. roku a musiałem zapłacić przed majem 100 % (VAT z 7 na 22). Instalacja miał być w sierpniu. No i okazuje się że dealer na tydzien przed umówionym terminem kręci a to nie ma transportu a może tydzień później. U mnie pracowali już tynkarze czekając na okna żeby dobrze wyrobić glify. Po moich interwencjach umówieni jesteśmy na konkretny dzień. Okna - jadą i późnym popołudniem dostaje telefon - samochód się zepsuł. A szlag by trafił jednak coś mnie na drugi dzień tkneło i zadzwoniłem do fabryki a tam mi mówią: okna wczoraj były w Pana miejscowości ( ponad 200 km w jedną stronę) ale dealer ma zaległości finansowe i okien nie wydano. A umowa jest między Panem a sprzedawcą. W stosunku do sprzedawcy najpierw prośby potem grożby. Po trzech tygodniach okna dotarły. Myślę, że miałem szczęście. Montaż firmy przedstawiciela był fatalny z poprawkami. Jedno okno zarysowane i szyba ale Thermoplast szybę wymienił bez problemu. Tak, że "gdzie ci sprzedawcy prawdziwi tacy" A co do producentów to np. nie spodziewałem się, że tak renomowana firma jak thermoplast nie potrafi obsadzić prawidłowo higronawiewników i zrobiono mi tak, że prawie przy krawędzi ościeżnicy tak że tynkarze nie bardzo wiedzieli jak w ogóle zatynkować okno przy 5 mm plaszczyżnie do schowania w glifie i braku mozliwości zamknięcia nawiewnika. Nauczka jest taka trzeba dobrze wybrać okna a przede wszystkim kierować się opinią o sprzedawcy i jego ekipach montujących

jareko
22-09-2005, 14:05
no coz......tacy dealerzy tez sie zdarzaja i jest to smutne lonly Nigdy nie dopuscilem do takiej sytuacji. Ale tez czasem sa sytuacje nieprzewidziane. Jakis czas temu musialem przesunac termin montazu o trzy dni gdyz byla awaria na produkcji i spietrzenie prac spowodowalo iz okna nie byly na czas.
Czy tez przypadek ktory mnie zaskoczyl - mialy byc fixy szklone w skrzydle ale puszczajacy zlecenie na produkcje sie pomylil i wyszly szklone w ramie. Coz z tego ze nie wstrzymalem prac na budowie i okna zostaly zamontowane na czas, w uzgodnionym wczesniej terminie, ale byl to pretekst dla klienta by dodatkowa i to dosc wysoka "rekompensate za straty moralne" uzyskac. Skad inand slusznie on postapil a ja te "rekompensate" przezucilem na producenta, bo dlaczego, do czorta :lol: , ja mam ponosic koszty czyjegos bledu?.
A teraz, w pelni wariackiego sezonu wszystko wydarzyc sie moze :( gdzie terminy sa napiete do granic wytrzymalosci

sceptyk
23-09-2005, 21:01
myślę, ze teraz możecie mnie posłuchać- w zeszłym tygodniu w całym domku nastąpił montaż okien Oknoplastu seria Avans (czyli nie najtańsza), spostrzeżenia:
- kontakt z dealerem- na wysokim poziomie :D
- termin montażu- co do minuty :D
- montaż- nie dostrzegłem wyraźnych uchybień, ale mogli kotwić na dwie śruby na kotwę i posprzątać po sobie- nie zrobili tego :)
- i teraz najlepsze- ..... osiem okien do reklamacji- praktycznie wszystkie balkonowe- powód- listewki na szkrzydłach przy połączeniach 45 stopni\45 stopni nie dochodzą do siebie, okno rekordzista- szpara 0,5 cm!!! :o to są jaja :evil: moim zdaniem okna niby dobre, niby ładnie wyglądają, ale łączenia kątowe elementów - ponieżej, poniżej, poniżej przyjetych poziomów,
p.s. POZDROWIENIA DLA KONTROLERA JAKOŚCI NR 3 Z OKNOPLASTU, CO TAKI CIOŁEK TAM ROBI TO NIE WIEM :evil: :evil: :evil:

Jarek_75
25-09-2005, 15:43
U mnie okna z Oknoplastu obsadzone są już 2 lata jedyny problem był z oknem balkonowym dopiero miesiąc temu w końcu przyjechał serwisant z Oknoplastu i zrobił z nim porządek (tzn uchyla się już i nie zacina) wcześniej przyjeżdzali trzy razy partacze od których kupiłem okna i spieprzyli jeszcze gorzej i na dodatek próbowali mi wmówić że są krzywo obsadzone (montowałem sam) gdzie obsadzenie nie miało z tym nic wspólnego gdyż okucie nawet przy otawrtych drzwiach nawet nie drgnęło aby przestawić na uchył. Okna generalnie nie są źle wykonane i ładnie wyglądają (kolor z zewnatrz białe od srodka i szprosy). Zawsze się trafi jakiś przypadek nawet w najlepszej firmie i zawsze się ktoś zanjdzie kto będzie krytykował to jest też kwesta gustu co się komu podoba i do czego się można przyczepić.

sceptyk
25-09-2005, 20:26
no tak,ale takie jaja jak u mnie to dla takiej firmy dyskwalifikacja :evil: to nie było jedno okno, a kilka :evil:

jareko
26-09-2005, 19:46
sceptyk - zagraj w totka ;) - masz fart :lol: a pozniej powiesz sobie ze mi to Lotto i bedzie git :)

sceptyk
26-09-2005, 20:44
no i to jak by mi wtedy lottało :D :D

jareko
26-09-2005, 20:46
i oto chodzi mosci Panie i oto chodzi :))))))

stary
26-09-2005, 21:11
..... i teraz najlepsze- ..... osiem okien do reklamacji- praktycznie wszystkie balkonowe- powód- listewki na szkrzydłach przy połączeniach 45 stopni\45 stopni nie dochodzą do siebie, okno rekordzista- szpara 0,5 cm!!! :o to są jaja :evil: moim zdaniem okna niby dobre, niby ładnie wyglądają, ale łączenia kątowe elementów - ponieżej, poniżej, poniżej przyjetych poziomów,
p.s. POZDROWIENIA DLA KONTROLERA JAKOŚCI NR 3 Z OKNOPLASTU, CO TAKI CIOŁEK TAM ROBI TO NIE WIEM :evil: :evil: :evil:
To co napiszę nie będzie żadnym usprawiedliwieniem dla jakiekolwiek producenta, ale powód powstania takich dziur był prawdopodobnie taki:
listwy przed pocięciem były nagrzane i wydłużone np. leżały na słońcu a po wstawieniu do okna i wychłodzeniu do temperatury pokojowej skurczyły się w przeciwieństwie do skrzydeł nienagrzanych!
Plastik biały rozciąga sie i kurczy pod wpływem temperatury ok.mm/mb a kolorowy ma jeszcze wieksze odchyłki.
Drugą istotną sprawą jest to, że naroża skrzydła są ze sobą zgrzane i tam szpara powstać nie może- najwyżej rozszerzą sie i bedą gdzieś tarły o zaczepy- listwy zgrzewane nie są i dlatego ich "rozciągliwość" i kurczenie jest bardziej widoczna.
Tajemnicą niejednego szklarza jest zasada docinania listew odrobine dłuższych (ok.2mm) niż długość wewnętrzna skrzydła po to aby się dobrze schodziły w naroznikach( wykładały się :wink: ) i jednocześnie nie były za krótkie po jakimś czasie- oczywiście istnieje wtedy ryzyko pęknięcia zgrzewu na skrzydle :roll: .
Szklarz w Oknoplaście prawdopodobnie uciął listwy na "styk" i w momencie szklenia lub krótko po tym wszystko było cacy, co stwierdził jakiś kontroler. :roll: Na maszynach takich jak w tej firmie taka pomyłka jest raczej niemozliwością. :roll:
p.s. byc może są i inne przyczyny.........ale na listwach przyszybowych zjadłem troche zdrowia :-?

jareko
26-09-2005, 21:14
zeby tylko na listwach - wygladasz jak ostatnie nieszczescie ;) Staruszku
ale moze byc to przyczyna opisanej usterki - to fakt

stary
26-09-2005, 21:33
...zeby tylko na listwach - wygladasz jak ostatnie nieszczescie ;) Staruszku....
:evil: Zapomniałem dodać , że dość dużo krwi napsuły mi róznego rodzaju montaże.... :evil:
Ciekawym jest strasznie Twojego wyglądu i samopoczucia po zakończeniu roboty w Pruszkowie.... :wink: hehehehehehehe

jareko
26-09-2005, 21:36
...zeby tylko na listwach - wygladasz jak ostatnie nieszczescie ;) Staruszku....
:evil: Zapomniałem dodać , że dość dużo krwi napsuły mi róznego rodzaju montaże.... :evil:
Ciekawym jest strasznie Twojego wyglądu i samopoczucia po zakończeniu roboty w Pruszkowie.... :wink: hehehehehehehe
tego tematu nie poruszajmy - ktos dal d.... juz na samym poczatku a ja teraz twarz jednej firmy ratowac musze ;)
o jakich montazach myslisz? :) BO chyba nie o moich heheheheh ale zostawmy to
montaz jest podstawa i kazdy z branzy dobrze o tym wie - bylo o tym na forum nie raz
Ostatnio uslyszalem od klienta - pan jestes drogi - inni robia parapety za darmo, montaz za darmo i tym podobne bzdety za darmo
Kiedy dotrze do ludzi ze nie ma nic za darmo?
Ju znawet po gebie za darmo dawac nie chca hehehehe

sceptyk
29-09-2005, 15:59
no, no, stary, tego to nie wiedziałem :o ale w jednym oknie się nie zgodzę, szpara pół centymetra- to na pewno było przy wyjściu z fabryki :x

sceptyk
13-10-2005, 16:00
no, przyjechali, listwy wymienili i jest ok :D rzeczywiście wstawiali dłuższe i na siłę dociskali, tak jak mówił "stary"

toomas
13-10-2005, 17:30
:evil: Zapomniałem dodać , że dość dużo krwi napsuły mi róznego rodzaju montaże.... :evil:
Ciekawym jest strasznie Twojego wyglądu i samopoczucia po zakończeniu roboty w Pruszkowie.... :wink: hehehehehehehe
tego tematu nie poruszajmy - ktos dal d.... juz na samym poczatku a ja teraz twarz jednej firmy ratowac musze ;)
o jakich montazach myslisz? :) BO chyba nie o moich heheheheh ale zostawmy to
montaz jest podstawa i kazdy z branzy dobrze o tym wie - bylo o tym na forum nie raz
Ostatnio uslyszalem od klienta - pan jestes drogi - inni robia parapety za darmo, montaz za darmo i tym podobne bzdety za darmo
Kiedy dotrze do ludzi ze nie ma nic za darmo?
Ju znawet po gebie za darmo dawac nie chca hehehehe

Zgadzam się z Tobą. Kiedyś trochę pracowałem przy montażu fasad (a wnich okna) tyle że w niemczech. Robiłem to z kilkoma osobami i powiem Wam że widać jakie niektórzy mają serce do roboty. Zaznaczam, że płaca była dobra a i tak partactwo wychodziło prawie na każdym kroku. Niestety u nas nie ma jeszcze nawyku do dobrej pracy. Poniekąd winne są temu ceny - ale niestety nawet jak ceny pójdą do góry to trudno będzie zmienić przyzwyczajenia montażystów do kiepskiej pracy. Dlatego u siebie będę montoważ okna sam z kolegą do którego mam pełne zaufanie bo wiem jak robi i mogę go spojnie polecac innym. Pozdrawiam wszystkich budujących i wstawiających okna.

jareko
13-10-2005, 21:00
no, przyjechali, listwy wymienili i jest ok :D rzeczywiście wstawiali dłuższe i na siłę dociskali, tak jak mówił "stary"
:lol: :lol: bo stary ma zawsze (mo prawie zwsze ;) ) ma racje - jak sam stwietrdzil - szczerbaty jest dzieki tym listwom hehehehe
Ostatnio mialem kilka ciekawych sytuacji ale juz opisywac mi sie ich nie chce,
Ogolnej natury uwaga do obu stron kazdej umowy
Sa ludzie i ludziska :lol:

sceptyk
14-10-2005, 20:45
no zwierz się :wink:

jareko
14-10-2005, 21:51
ok - poczatek zwierzen w takim razie
I sytuacja
Przychodza okna, montujemy, wszystko jest OK ale....okazuje sie ze szyba ma ryske - faktycznie ryse ponad normy w "ocenie jakosci szyb". Reklamuje i informuje klienta o tym ze moze reklamacja potrwac i nie sposob ocenic ile czasu. I co sie dzieje po tygodniu? Codzienne telefony, ponaglania, coraz wieksza agresja i epitety pod moim adresem. KLient ma okna, ma zamkniete meiszkanie, nie wieje wszystko jest ok ale te 3 cm rysy ktora realnie w niczym nie przeszkadza. Po 14 dniach juz straszenie sadem, federacja konsumentow - az chwilami mialem chec powiedziec "spier.... pan i idz se pan gdzie chcesz" Po tzrech tygodniach info ze mam dostac szyby wiec szczesliwy dzwonie do klienta i mu o tym mowie a tu niefart. Przyszly szyby do fabryki ale na poprzednie zlecenia, ktos zapomnial dodac tych moich do transportu. Dzwonie i slysze slowa jakich tutaj cytowac nie wypada. No i po 16 dniach przychodza w koncu szyby, wymieniamy w atmosferze docinek w stylu polemiki w watku o prezydencie.
Nie pojme takich ludzi ktorzy w takiej sytuacji tak chamsko sie zachowuja.
Inny przypadek moze nastepnym razem

sceptyk
16-10-2005, 21:09
no tak, miałeś do czynienia z typowym burakiem, w rankingach irytacji u mnie takie zachowanie znajduje się w pierszej piątce :evil: zachowanie typu "nie- ale dlaczego- no bo nie"
nie przejmuj się, myślę, ze każdy kto ma do czynienia z takimi ludźmi jako klientami, prędzej czy później trafia na kogoś takiego
rzeczywiście w takim ppzy[adku ta rysa nie miała wpływu, na nic poza tym, że trzeba było szybę wymienić, ze strony tego faceta moim zdaniem nie było o co kruszyć kopii
no ale cóż, na burako-chama nie ma mocnych :wink:

jareko
16-10-2005, 22:01
Oj.....mialem o nastepnym przypadku napisac ale doszedlem do wniosku iz lepiej dobrego samopoczucia potencjalnych klientow (moich czy innych dostawcow) nie psuc
Ale ogolne wrazenie jest nastepujace. Nie wiem czy jest ono winikiem coraz wiekszej liczby kiepskich wykonawcow czy tez naciagaczy ale faktem jest ze coraz wieksza agresja ze strony klientow jest zauwazalna. A moze jestto efektem szukania byle pretekstu by tylko kase wyrwac?
Sam nie wiem ale coraz trudniej sie zyje w handlu :(

jareko
16-10-2005, 22:16
a moze jednak :) kilka slow o "klientach" i przygodach z nimi
Kilka lat temu taka oto sytuacja
Blok na Ursynowie, wielka plyta, wymiana jednego okna w kuchni - typowka 865/1435. Wszystko moi ludzie zrobili OK i przyjezdzam z faktura i gwarancja i co?
Hmmm....klieny mowi, ze nie zaplaci, gdyz okno, jego zdaniem, powinno byc szersze o 20mm.
Zbaranialem do reszty. Tlumacze, rozmawiamy z coraz wieksza agresja wzajemna, szalg mnie prawie trafia i cofam swoich ludzi do klienta. Odkuwamy tynk, wyjmujemy cale okno i wraz z klientem mierzymy otwor. Ma 870 mm od strony zewnetrznej i 900 od srodka. Dopiero wtedy uwierzyl. Stracony caly dzien, podwojnie wykonana usluga a i tak na sam koniec cos mu znow odbilo i nie chce wyjac kasy by zaplacic. Chlopaki czekaja i mowie im zeby zdejmowali skrzydlo i szli do samochodu. W koncu szalg mnie trafia i mowie Klientowi iz dzwonie na Policje.
Zmiekl, wyzywajac mnei od kut...., chamow, cwaniakow, zlodzieii rzuca mi 500 zlotych na dywan.
Bez komentarza

sceptyk
22-10-2005, 09:05
ale kultura w stolicy panuje :o ja bym chyba nie wytrzymał :evil:

pchelek
22-10-2005, 11:05
jareko - murarze to wmurowywali jajko w mur - dopiero po zaplacie pod pretekstem drobnej poprawki usuwali je - dobra jest też surowa krewetka [podobno sto razy gorsza od jajka] - nie do odnalezienia - można też jajko przepiórcze - doskonale się mieści w styk okna z murem - po pewnym czasie zapach wygania lokatora z domu - żeby znaleźć źródło smrodu to trzeba dom rozbierać

niezły
22-10-2005, 13:15
JAREKO a nie myślałeś żeby kazać swoim pracownikom ostrzyc się na łyso i dresy pozakładać

nurni
22-10-2005, 21:01
Może kiedyś ludzie się zmianią. Na razie to w większości, pieniądze mają buraki, którym słoma z butów wystaje i nic z domu nie wynieśli. Czemu tu się dziwić, że nagle z udawanego milusińskiego wychodzi chamidło i prostak. Kiedyś jak już powstanie klasa średnia i burak pośle dzieci do szkół i te dzieci poślą ..... to może powolutku wzrośnie szacunek społeczny i kultura życia.
Z tzw. usługą dedykowaną np. okno na wymiar Klient jest zawsze górą. Wykonawca założy a klient nie chce zapłacić. Co zrobić z tym oknem jak ono się wykonawcy do niczego nie przyda. Pat. Trzeba zgiąć kark i wyrwać ile się da, albo dać w ryj stłuc okno i wyjść = strata.

Z mojej branży - kiedyś odwoziliśmy towar do dealera Mercedesa, materiały poligraficzne. Marketing szuka, szuka i zaczyna - a to że kolor trochę nie taki, a to że biel papieru za mało biała itd. Wszystko zrobione zgodnie ze specyfikacją zamówienia i wytycznymi z wizualizacji firmy. Ale niestety źle trafili - samochody mam w małym palcu. Zaproponowałem, że dostaną całe zamówienie gratis, ale przedtem zejdziemy na dół do S-klasy i posprawdzamy suwmiarką szczeliny w drzwiach, przy lampach, spasowanie na tablicy rozdzielczej itd.
I nagle się okazało, że "Państwo" tylko żartowało :o :o - kto mieczem wojuje od miecza........ 8) 8)

Pozdrawiam

sceptyk
22-10-2005, 21:20
pchelek - a o kapeluszu w kominie słyszałeś, albo o śledziu w tapiserce fotela :lol:

petrus_78
17-06-2006, 18:29
Witam jestem na etapie kupna okien, ale jakie może Kraków pozdrawiam

danap
17-06-2006, 20:16
mam oknoplast 2 rok i jest ok, to tylko 3 okna w małym mieszkaniu ale dosyć dużo eksploatowane. nie widzę żadnych problemów. panowie przyszli, zamontowani w umówionym terminie i tak sobie są te okna/drzwi balkonowe właściwie nic nie można zarzucić, no ale wydaje mi się że taka obsługa i bezproblemowe użytkowanie powinno być standardem więc nie ma co za bardzo zachwalać

wawa
20-06-2006, 08:21
Też je poważnie rozważałam, ale jak mi zrobili wycenę za standardowe okna to wow..........w podobnej cenie mam w Oknoplusie antywłamaniowe w kolorze.

Ala1
20-06-2006, 17:15
Zamontowali mi miesiąc temu złoty dab są jak do tej pory ok.
brałem pod uwage wiele innych , ale jakoś te pomimo wyższej ceny mi spasowały.

AldonkaS
20-06-2006, 21:18
mam takie od roku i są OK. Cena rzeczywiście wyższa od innych, ale za jakość i wykończenie niestety trzeba zapłacić :):):).

marcenka
20-06-2006, 23:18
my mamy oknoplus też od roku , użytkowane nie zbyt mocno bo jeszcze niestety nie mieszkamy ale za to dość często użytkujemy okno balkonowe przesuwne zamówione w tej firmie (okno ma 3 m i jest podzielone na 2 częsci po 1,5 m) sprawuje się bez zarzutów

pzdr

paJacek
21-06-2006, 10:38
Ja mam okna Oknoplastu już 8 lat. Nie miałem z nimi żadnych problemów.Okucia (Roto) działają bez problemów. Nie pożółkły.

lonly
18-07-2006, 13:41
Ufff aż mi się jeszcze cieplej zrobiło (30C) po przeczytaniu tego wątku. A kiedyś mało brakowało.......... też ich wysoko plasowałem ale po naukach Pchełka i Jareko mój lokalny dealer Oknoplastu na temat swoich okien pary nie puścił no i wybrałem inne. Ciekawe jak sprawują się te okna teraz u Zibbiego i daro-7 ? A swoją drogą tak czytając zastanawiam się czy dobrze zrobiłem usuwając spod okien drewniane kliny? Okna są podpiankowane. Na razie nie mam parapetów wewnętrznych. Co do okien to jest bicolor i poza problemem regulacji zawieszenia balkonowych co jakiś czas nie ma wiekszych problemów chociaż z tą regulacją to chyba coś za często - średnio 4-5 razy na rok. Szyby P2. Miałem problem z szybą - była rysa ale po reklamacji serwis przyjechał od razu z nową szybą

jareko
18-07-2006, 15:31
..... A swoją drogą tak czytając zastanawiam się czy dobrze zrobiłem usuwając spod okien drewniane kliny? Okna są podpiankowane. ....
no coz... niestety popelniles podstawowy blad.... ale nei przejmuj sie - inni tez go popelniaja nagminnie i ni cholery nie sposob wytlumaczyc dlaczego kliny maja pozostac jesli nie zastepuje ich natychmiastowe podparcie parapetem

AldonkaS
18-07-2006, 18:05
Przeczytałam prawie cały wątek - i ... jestem tym mocno zdziwiona. Ja mam okna OKNOPLASTU od roku i jest OK. Nie mam żadnych problemów ani z oknami ani z firma która mi je montowała. Fachowcy godni polecenia.

lonly
19-07-2006, 06:55
no coz... niestety popelniles podstawowy blad.... ale nei przejmuj sie - inni tez go popelniaja nagminnie i ni cholery nie sposob wytlumaczyc dlaczego kliny maja pozostac jesli nie zastepuje ich natychmiastowe podparcie parapetem

jareko: Może usprawiedliwi mnie chociaż troszeczkę że wyciągnąłem je po roku i puste miejsca dopiankowałem :roll:
A co z tą regulacją ? tak często to norma?

jabko
19-07-2006, 07:05
Przeczytałam prawie cały wątek - i ... jestem tym mocno zdziwiona. Ja mam okna OKNOPLASTU od roku i jest OK. Nie mam żadnych problemów ani z oknami ani z firma która mi je montowała. Fachowcy godni polecenia.

Bo to stary temat i jak na razie jednorazowa wpadka.

jareko
19-07-2006, 08:53
...A co z tą regulacją ? tak często to norma?
nie - gdzies jest blad i najprawdopodobniej bierze sie on z braku stabilnego podparcia ( to jest najczestsza przyczyna)ewentualnie inne bledy ale juz na etapie produkcji okna
raz na rok juz jest za duzo
raz na kilka lat - lekka regulacja - jest dopuszczalna
raz na lat kilkanascie - idealne okna i montaz :)
moje byly regulowane po zamontowaniu, drugi raz po roku a od 12 lat nie tknalem palcem - nie ma takiej potrzeby :))))

Heath
19-07-2006, 11:47
Zastanawiam się nad Oknoplastem. Przeczytałem cały wątek i jako że sprawa jest dość odległa w czasie, ciekawy jestem jak w ostatnim czasie sprawuje się ta firma. Czy przebadali ten profil i wyeliminowali usterkę? Czy w innych regionach kraju występowały podobne problemy? A może wypowie się ktos zadowolony z Oknoplastu?

lonly
19-07-2006, 13:37
...A co z tą regulacją ? tak często to norma?
nie - gdzies jest blad i najprawdopodobniej bierze sie on z braku stabilnego podparcia ( to jest najczestsza przyczyna)ewentualnie inne bledy ale juz na etapie produkcji okna
raz na rok juz jest za duzo
raz na kilka lat - lekka regulacja - jest dopuszczalna
raz na lat kilkanascie - idealne okna i montaz :)
moje byly regulowane po zamontowaniu, drugi raz po roku a od 12 lat nie tknalem palcem - nie ma takiej potrzeby :))))
Dzieki
Fakt jak patrzę z perspektywy czasu i powyższych opisów to montaż miałem nieprofesjonalny mimo, że ekipa była od dealera. no ale już po ptokach bo i dealer padł.

jareko
19-07-2006, 13:47
wpadki kazdemu sie zdarzaja :)
Coz....coraz wiecej dealerow pada :(
ale ja jeszcze sie trzymam - mimo ostatnich podwyzek:
- wzmocnienia + 80%
- szyby + 12 %
- profile PVC + 5%
teraz dopiero zaczna sie oszczednosci na wzmocnieniach oj oj oj bedzie wesolo :(

lonly
19-07-2006, 14:29
To czuję, że drewniane mogą być tańsze od PCV ale to domniemanie bo nie śledze obecnych cen. Kiedy kupowałem PCV-iaki to różnica na korzyść PCV była spora.
A ten dealer z tego co wiem to padł ale na własną prośbę bo same okna Thermoplastu to chyba markowy wyrób :roll:

bwojtek
19-07-2006, 14:32
Drewniane drożeją jeszcze szybciej. Szczególnie z meranti!

peez
23-07-2006, 21:09
Czy ktoś z Was orientuje się ile obecnie można maksymalnie "wynegocjować" rabatu na okna z Oknoplastu?
Zamówienie na ponad 15 tys, okna niestandardowe - antywłamaniowe (szyby, okucia + klamki z kluczem)

bladyy78
24-07-2006, 08:29
Rabaty to wielki pic na wode zrób sobie wycene i zobaczysz ile Cie to wyniesie u róznych sprzedawców. Ja na poczatku tez sie zlapalem na rabaty ale po powtórnych wycenach okazywalo sie ze tam gdzie dawali mi taki duzy rabat to wcale nie wychodzilo taniej nizeli u tych co rabatów nie dawali.

LamiaReno
24-07-2006, 11:03
zgadzam się z przedmówcą, robiliśmy wyceny i to zależało od sprzedawców. U jednego ogłoszenie: rabat 40%!!!! i wyobraźcie sobie, że to była najdroższa oferta. Rozpietość od 12 - 15 tysiecy za te same okna. Zależy kto Ci je sprzedaje, a te wszystkie rabaty to wielki kit :evil:

peez
24-07-2006, 12:00
wiem , że rabat rabatowi nierówny ale konkretnie chcę kupić okna tej firmy i stąd pytanie ile można "dostać" od ich cen cennikowych

Rafal_G-ce
24-07-2006, 12:15
A ja po kilku miesiącach spędzonych na forum stwierdzam ze oprócz wysokości rabatów, ważna jest fachowość ekipy. Zwłaszcza przy montażu okien. czasem lepiej zapłacić więcej te 500 zł.

JaZa
25-07-2006, 17:02
Ja dostalem w sumie 40% (zamowione w kwietniu)
30% standardowo + 5% za wielkosc zamowienia (kupowalem za znajomymi i wyszlo ponad 45tys.) + 5% za przedplate (90% wartosci umowy). Ta promocja 30% miala sie skonczyc, ale jak znam ta branze to jest nadal tylko inaczej sie nazywa. Pozostale upusty (te po 5%) to chyba standard.

WM 08
06-08-2006, 22:58
Kupiliœmy do domku jedno okno z OknoPlastu ze wzgledu na to, że to okno na piętrze, nietypowe, 3 z 5 szyb zamontowane na stałe i byłyby trudnoœci z konserwacjš drewna (a lat niestety nam nie ubywa :) ). Cena wyjœciowa okna z PCV była dużo wyższa o drewnianego (ale od czego sš negocjacje?). Narazie jestem zadowolona, wykonanie jeszcze przezd terminem (czekały w magazynie).

fredblasz
21-06-2007, 07:46
Poszukuje okien z PCV i zastanawiam sie nad oknami firmy Oknoplast z Krakowa, profil Awans. Maja dobra cene, tylko co z jakoscia?

bwojtek
21-06-2007, 09:51
Jeżeli dla ciebie cena jest dobra to bierz w ciemno. Okna są na prawdę przyzwoitej jakości.

Heath
21-06-2007, 11:17
Ja mam pół roku i jest wszystko OK.
Zresztą kluczową sprawą jest zawsze prawidłowy montaż.

kociamama
22-06-2007, 08:33
Ja mam Oknoplast w mieszkaniu.
Od 5 lat wszystko idalnie.

Zuza

dabell
22-06-2007, 09:07
Mam od lutego zamontowane w kolorze orzech obustronny.
Montaż przez ekipę był profesjonalny. Mimo wielokrotnego otwierania jeszcze bez regulacji (to na koniec przed przeprowadzką) - wszystko działa idealnie.
Okna wyglądają super.

bladyy78
22-06-2007, 09:15
Ja polecam ta firme okna maja naprawdę super mam takie w bloku od 6 lat i zero problemów. Natomiast ostrzegam przed oknami Oknopolu z Krakowa!!!Takiego partactwa to nie widziałem.

kar8lina
22-06-2007, 11:52
I ja mam! (dąb bagienny obustronny) :D Wprawdzie w tym roku montowane ale akurat trafiliśmy na zimową promocje i jesteśmy naprawdę zadowoleni, solidne okna za przystępną cenę :)

lukasz123
09-01-2008, 13:48
czy warto kupować nowość jeszcze nie sprawdzoną w użytkowaniu, czy może wybrać jakiś sprawdzony profil

lukasz123
11-01-2008, 12:05
???

piotrm74
27-02-2008, 12:27
o profilu Platinum żaluzje, rolety ? Czy montaż to jest możliwy?

piotrm74

JacekS
27-02-2008, 13:34
nie widzę problemu, rolety i żaluzje montuje się do listew przyokiennych w zależności od rodzaju rolet. To zmartwienie sprzedającego rolety jaki typ dobrać i jak to pomierzyć

piotrm74
27-02-2008, 15:07
no właśnie, w oknach z profilem Platinum w Oknoplaście, listwy przyokienne są bardzo mocno zaokrąglone i okazało sie że montaż w tych listwach rolety staje się niemożliwy...

JacekS
27-02-2008, 16:58
piotrm74
no właśnie, w oknach z profilem Platinum w Oknoplaście, listwy przyokienne są bardzo mocno zaokrąglone i okazało sie że montaż w tych listwach rolety staje się niemożliwy...

Piotrze nie macałem tej nowości Oknoplastu osobiście, ale nie widzę problemu z doborem roletek można dobrać w miare szczelnie już większy problem z doborem żaluzji by był.
Oknoplast swego czasu oferował okna np Awans z zaokroglonymi listwami przyszybowymi i swobodnie montowałem takie i żaluzje
http://www.anwis.pl/index1.php?page=zaluzjepoziomevenus

z roletami jest mniejszy problem bo mają prowadnice maskujące
http://www.anwis.pl/include/images/755-0019-000.jpg

ola&tomek
27-02-2008, 17:12
my jestesmy dzisiaj po montazu okien oknoplastu w profilu platinum wraz z roletami zewnetrznymi i nie ma zadnego problemu, nawet mi nie przyszło do głowy że może byc.
Pozdrawiam

veronka
28-02-2008, 18:54
Będziemy mieć takie okna za miesiąc.
Przy zamawianiu od razu poinformowano nas ,że rolet wewnętrznych [bo chyba o takie ci chodzi] nie będzie można zainstalować. Ale to był nasz świadomy wybór.

JacekS
28-02-2008, 19:06
veronka Wysłany: Czw Lut 28, 2008 8:54 pm Temat postu:

Będziemy mieć takie okna za miesiąc.
Przy zamawianiu od razu poinformowano nas ,że rolet wewnętrznych [bo chyba o takie ci chodzi] nie będzie można zainstalować. Ale to był nasz świadomy wybór.

Kto Was tak informował biuro Handlowe Oknoplastu, czy lokalny sprzedawca.
Myślę , że jest to troszeczkę dmuchanie na zimne ze względu na prześwity.
Nie wyobrażam sobie, żeby Oknoplast Firma wprowadziła coś na rynek czego się nie da zrobić.Jak rzeczywiście się nie da to ten produkt szybko zmieni listwy przyszybowe coby się dało .Jakby nie mówić to mistrz reklamy i marketingui tam wszystko się da tylko nie wszyscy sprzedający w to wierzą.

veronka
28-02-2008, 20:06
Lokalny sprzedawca. Rolety-nie, z żaluzjami ne ma problemu

grzegorz10
28-02-2008, 20:30
o profilu Platinum żaluzje, rolety ? Czy montaż to jest możliwy?

piotrm74

04-03-08 będę na Zdziarskiej montował rolety. Jeżeli jesteś zainteresowany sposobem montażu to proszę o kontakt na maila.

odaro
15-04-2008, 21:45
Co sądzicie o nowym profilu Platinium z Oknoplast Kraków.

Który profil wybrać Platinium czy Avanas?

Czy podoba się Wam ten zaokrąglony kształt?

Czy teraz montując okna wybralibyście Platinum zamiast Avans?

Czy oprócz kształtu różnią się czymś jeszcze te 2 profile?

piotrm74
16-04-2008, 06:43
Właśnie zamontowano u mnie 18 okien profil Platinuum. Są super. Jednak dowiedz się o mozliwości montażu rolet i żaluzji. U mnie dostawca jeszcze nie rozgryzł sposobu montażu rolet na tych zaokrągleniach.
Pozdrawiam,

dabell
16-04-2008, 07:39
Ja wybrałam Avans, bo bardziej przypomina profile okien drewnianych :P - mam orzech obustronny.

odaro
16-04-2008, 20:13
Jednak dowiedz się o mozliwości montażu rolet i żaluzji. U mnie dostawca jeszcze nie rozgryzł sposobu montażu rolet na tych zaokrągleniach.
Pozdrawiam,

O jej dobrze że mi zwróciłeś na to uwagę u mnie też będą rolety zewnętrzne.

W czym dokładnie jest problem prowadnice rolet będą odstawać na zaokrągleniach?

krys1
16-04-2008, 20:22
Jednak dowiedz się o mozliwości montażu rolet i żaluzji. U mnie dostawca jeszcze nie rozgryzł sposobu montażu rolet na tych zaokrągleniach.
Pozdrawiam,

O jej dobrze że mi zwróciłeś na to uwagę u mnie też będą rolety zewnętrzne.

W czym dokładnie jest problem prowadnice rolet będą odstawać na zaokrągleniach?

Zaokrąglenia są od wewnatrz. Problem może być z roletkami wewnętrznymi, mogą odstawać.

agnesik12
20-05-2008, 07:25
Ponieważ zrezygnowaliśmy w końcu z okien drewnianych na rzecz pcv, chciałabym się Was zapytać czy ktoś jest posiadaczem okien z OKNOPLASTU ale w kolorze amarena?????


Jak się sprawują????

agnesik12
20-05-2008, 17:01
wszyscy macie złoty dąb???? :-?

aka-jonek
20-05-2008, 18:30
Jeśli dobrze pamiętam to takie okna ma "kaśka maciej". Poszukaj w dziennikach budowy , a dziennik nazywa się chyba "fakty z budowy kaśka maciej".
aka

sylwia1891
05-07-2008, 20:50
poproszę o opinię na temat tych okien, właśnie dałam do wyceny

jacekp71
05-07-2008, 21:14
z okien bedziesz raczej zadowolona,
z ceny byc moze troche mniej .... ;-)

mc_gregor
05-07-2008, 21:27
Ładne okna, tylko dobrze sprawdz jesli sie na nie zdecydujesz po montazu, u mnie jedno okno bylo brudne od wewnatrz, miedzy taflami, jedno bylo ze skaza (taka kropka inaczej zalamujaca swiatlo) na szybie a na jeszcze innym przy zakladaniu zrobili rysy.

Annja
05-07-2008, 21:30
Mnóóóóstwo już napisano o Oknoplaście na tym forum, wystarczy uruchomić wyszukiwarkę. Znajdziesz napewno dużo pozytywnych opinii.
Okna wysokiej klasy ( wiem bo mam :wink: ). Jeżeli chodzi o cenę to i tak były tańsze niż porządne okna drewniane.

kaka11
05-07-2008, 21:38
Potwierdzam okna świetnie się sprawdzają i do tego sprawny serwis przynajmniej w Poznaniu.

jacekp71
05-07-2008, 21:45
i w Bydgoszczy również ;-)

sylwia1891
05-07-2008, 22:06
dzięki to teraz czekam na cenę może nie powali mnie z nóg

Basia1112
05-07-2008, 22:09
Ja również mam te okna i jestem zadowolona.Pomiar ok,montaż ok-wszystko sprawnie,bez problemów-ale to zależy od podwykonawcy.

aalbercik
07-07-2008, 21:25
Mam profil Platinium złoty dąb. Bardzo ładny-polecam. Obsługa również bez zastrzeżeń. Począwszy od wyceny skończywszy na montażu.

siemka
07-07-2008, 21:40
dzięki to teraz czekam na cenę może nie powali mnie z nóg

Nie spodziewaj sie "cudów'.....ja zrobiłem wycene i powiem szczerze, ze jestem mile zaskoczony.
W porównaniu z tzw. "fimami no name" cena porównywalna.....a jak sądzę oknoplast nie zniknie nagle z powierzchni ziemi jak wiele ze wspomnianych "no name".......w końcu kupujemy okna z gwarancja na kilka ładny lat.

Basia1112
07-07-2008, 21:53
U mnie cena różniła się o ok 1000 zł od wyceny firmy tzw.kogucik.oza tym Oknoplast jako jedyna firma dała 10 lat gwarancji na wszystkie okna,nawet te 150x150 jednoskrzydłowe.Inne firmy albo nie chciały zrobić,albo nie dawały gwarancji.

grzegorz_si
07-07-2008, 22:32
Ja z OknoPlastu nie jestem zadowolony. Okna balkonowe z ruchomym słupkiem zamykają się tragicznie. Miałem z nimi problem , bo górne okucia nie trzymały i po zamknięciu górna część skrzydła po prostu nie trzymała.
Sposób otwierania drugiego skrzydła przypomina mi zamki z obory. Trzeba pociągnąć taki obskurny kawałek metalu. Skąd oni to wytrzasnęli?
Przy otwieraniu na "uchył" górna część okucia, ta która trzyma skrzydło ociera o uszczelkę, przez co zrobił się na niej paskudny czarny ślad. Tam mam we wszystkich oknach.
Po upałach odkształciły się praktycznie wszystkich okna balkonowe (mam ich pięć). Okucia wyglądają na nienaruszone, ale plastiki z zewnątrz powyginały się do zewnątrz przy każdym z rogów. Nie są to duże wartości, ale jednak.
U teścia są zamontowane okna z lokalnej fabryki, były tanie, marka niespecjalnie rozrelkamowana. Te okna funkcjonują dużo lepiej po 6 latach niż moje nowiutkie "Okna z Krakowa".
Montaż (tutaj nie wina producenta) też miałem z przebojami..., ale może ja po prostu pecha miałem? :(
Pozdrawiam

Marcin1978
08-07-2008, 07:28
Ja proponuje rozgladnac sie za oknami OKNOPLUS. Długo myslalem co wybrac oknoplus czy oknoplast.(dawniej to byla jedna firma) Zawazyly na oknoplusie 2 rzeczy.

1 Mam okna w kolorze orzech i w oknoplusie plastik pod okleine jest barwiony pod kolor okleiny, wiec w przypadku uszkodzenia okleiny nie widac za bardzo uszkodzenia. W oknoplast kolor plastiku biały

2 Jak montowałem rok temu to nie mieli , moze teraz maja. Chodzi mi o polaczenie uchyłu drzwi balkonwych lub okna w funkcja stopera drzwi.
W oknoplascie albo uchył albo blokowanie drzwi. W oknoplusie mam obie rzeczy.

Drzwi plastikowe czesto trzeba podregulowac po pierwszym "sezonie grzewczym". Podczas sprzedazy zostałem o tym poinformaowany i taki przeglad okien jest wykonywany darmowo.

Annja
08-07-2008, 07:39
Ja z OknoPlastu nie jestem zadowolony. Okna balkonowe z ruchomym słupkiem zamykają się tragicznie. Miałem z nimi problem , bo górne okucia nie trzymały i po zamknięciu górna część skrzydła po prostu nie trzymała.
Sposób otwierania drugiego skrzydła przypomina mi zamki z obory. Trzeba pociągnąć taki obskurny kawałek metalu. Skąd oni to wytrzasnęli?
Przy otwieraniu na "uchył" górna część okucia, ta która trzyma skrzydło ociera o uszczelkę, przez co zrobił się na niej paskudny czarny ślad. Tam mam we wszystkich oknach.
Po upałach odkształciły się praktycznie wszystkich okna balkonowe (mam ich pięć). Okucia wyglądają na nienaruszone, ale plastiki z zewnątrz powyginały się do zewnątrz przy każdym z rogów. Nie są to duże wartości, ale jednak.
U teścia są zamontowane okna z lokalnej fabryki, były tanie, marka niespecjalnie rozrelkamowana. Te okna funkcjonują dużo lepiej po 6 latach niż moje nowiutkie "Okna z Krakowa".
Montaż (tutaj nie wina producenta) też miałem z przebojami..., ale może ja po prostu pecha miałem? :(
Pozdrawiam

A czy to aby napewno Oknoplast Kraków? Bo na rynku funkcjonują w sumie 3 firmy o takiej nazwie: Okno-Plast, Oknoplast i Oknoplast Kraków właśnie. Poprostu nie wierzę, że takie historie o jakich piszesz mogą dotyczyć okien z Krakowa. W tym wątku rozmawiamy o oknach z tej strony: www.oknoplast.com.pl

bladyy78
08-07-2008, 08:12
Szukając okien po bielsku- białej nie znalazłem lepszych niż z formy Oknoplast Kraków. I takie tez mam w bloku. Na budowę jak szukałem okien to tez nie widziałem lepszych ale skusiłem się cena i podobną nazwa i wybrałem do domu okna z firmy Oknopol Kraków. Jednak takiej lipy i fuszerki już dawno nie widziałem. Dotyczy to okien jak i serwisu który kompletnie się nie zna i nie dba o klienta reklamacje rozpatrują po ponad miesięcznych okresach maja ogólnie wszystko w dupie :evil: Okna oddane do ich serwisu przyjechały zrysowane i poniszczone porażka.
A Oknoplast Kraków zawsze wywiązywał się z gwarancji wzorowo nigdy nie miałem z nimi problemów okna pomimo ze maja już 7 lat nie miałem jak do tej pory z nimi problemów a sa zamontowane w bloku od nasłonecznionej strony gdzie w słońcu temperatura na termometrze w lecie jest przeważnie w okolicach 50oC i nic się z nimi nie dzieje.

grzegorz_si
08-07-2008, 20:50
A czy to aby napewno Oknoplast Kraków? Bo na rynku funkcjonują w sumie 3 firmy o takiej nazwie: Okno-Plast, Oknoplast i Oknoplast Kraków właśnie. Poprostu nie wierzę, że takie historie o jakich piszesz mogą dotyczyć okien z Krakowa. W tym wątku rozmawiamy o oknach z tej strony: www.oknoplast.com.pl
Tak to Okno Plast Kraków, czyli Okna z Krakowa czy jak je tam marketingowcy zwą. Dokładnie te same.
W brodę sobie pluję że je wziąłem. Najbardziej to mnie dobija to badziewne rzelastwo do otwierania drugiego skrzydła. Jakoś nie zauważyłem go w salonie a szkoda :(

aka-jonek
08-07-2008, 21:54
grzegorz_si napisał:
Ja z OknoPlastu nie jestem zadowolony. Okna balkonowe z ruchomym słupkiem zamykają się tragicznie. Miałem z nimi problem , bo górne okucia nie trzymały i po zamknięciu górna część skrzydła po prostu nie trzymała.
Sposób otwierania drugiego skrzydła przypomina mi zamki z obory. Trzeba pociągnąć taki obskurny kawałek metalu. Skąd oni to wytrzasnęli?
Przy otwieraniu na "uchył" górna część okucia, ta która trzyma skrzydło ociera o uszczelkę, przez co zrobił się na niej paskudny czarny ślad. Tam mam we wszystkich oknach.
Po upałach odkształciły się praktycznie wszystkich okna balkonowe (mam ich pięć). Okucia wyglądają na nienaruszone, ale plastiki z zewnątrz powyginały się do zewnątrz przy każdym z rogów. Nie są to duże wartości, ale jednak.

Nieźle mnie wystraszyłeś, właśnie oczekuję na montaż tych okien :roll: ... Będą w kolorze orzech więc tym bardziej się obawiam. Mam nadzieję, że nie wdepnęłam, bo te okna zamówiłam po rezygnacji z okien na profilach Trocal, które po zamontowaniu u znajomych nie spodobały mi się, a cena była wyższa niż w Oknoplaście.
Odezwę się jak je zamontują za jakieś dwa tygodnie.
aka

GosiaIAdam
09-07-2008, 07:17
1 Mam okna w kolorze orzech i w oknoplusie plastik pod okleine jest barwiony pod kolor okleiny, wiec w przypadku uszkodzenia okleiny nie widac za bardzo uszkodzenia. W oknoplast kolor plastiku biały

To akurat nie jest prawda, przynajmniej tak się chwalą i ten proces barwienia plastiku ma nawet jakąś nazwę na "e", ale nie pamiętam jaką :)

Marcin1978
09-07-2008, 08:07
To akurat nie jest prawda, przynajmniej tak się chwalą i ten proces barwienia plastiku ma nawet jakąś nazwę na "e", ale nie pamiętam jaką

W zeszlym roku nie bylo :(. Przynajmniej tak twierdzil sprzedawca. Jak jest to dobrze ze poprawili

Arkady1978
09-07-2008, 15:26
Marcinie 1978 kłamiesz mówic ze w Oknoplascie nie ma barwionego PCV.
Koekstruzja bo tak to sie nazywa, wystepuje w oknach dwukolorowych i biało/kolorowych. W przypadku tych pierwszych wszystko jest barwione w masie. Natomiast jak jest kolor jednostrony to cała ostatnia ścianka profilu.
zapewniam Cie również, ze w Oknoplascie jest tak od wielu lat.

Moze pomyliłeś producentów.

krys1
09-07-2008, 15:37
Marcinie 1978 kłamiesz mówic ze w Oknoplascie nie ma barwionego PCV.
Koekstruzja bo tak to sie nazywa, wystepuje w oknach dwukolorowych i biało/kolorowych. W przypadku tych pierwszych wszystko jest barwione w masie. Natomiast jak jest kolor jednostrony to cała ostatnia ścianka profilu.
zapewniam Cie również, ze w Oknoplascie jest tak od wielu lat.

Moze pomyliłeś producentów.

Może ktoś się pod nich "podszył" :roll:

Marcin1978
09-07-2008, 15:44
Nie pomyliłem producentów. Byłem w salnie ktory znajduje sie na Opolskiej przy stacji Neste.Nie mam zadnego interesu w oczernianiu okien Oknoplasta. Moze sprzedawca był niedoinformowany
Ja kupiłem oknoplusa i jestem zadowolony.
Jak sie dowiadywalem to wychwyciłem 2 roznice o ktorych pisze wyzej.
Wiec kupiłem oknoplusa w salonie na G. Zapolskiej.

Na tym koncze :evil:

grzegorz_si
09-07-2008, 20:50
Mimo że z OknoPlastu zadowolony nie jestem to muszę przyznac rację w sprawie plastiku barwionego w masie. Mam okna w kolorze orzech włoski i plastik jest barwiony.
Pozdrawiam

PROAT1
11-07-2008, 13:54
Ja z OknoPlastu nie jestem zadowolony. Okna balkonowe z ruchomym słupkiem zamykają się tragicznie. Miałem z nimi problem , bo górne okucia nie trzymały i po zamknięciu górna część skrzydła po prostu nie trzymała.


Potwierdzam. Mam 4 dzwi balkonowe z ruchomym slupkiem i tylko 1 sie zamyka u góry. Zadzwonilem do dealer'a zeby przyjechali wyregulowac, to kazali mi najpierw wylewki zrobic. Wylewki zrobilem, czekam jak wyschna i potem bede to reklamowal. Wg.mnie skrzydlo powinno wisiec w powietrzu a nie opierac sie na dolnym progu. A jak nie umieja zrobic skrzydla metrowego, ktore sie nie odksztalca, to powinni mi powiedziec przed zakupem, wtedy bym sie zdecydowal na przesuwane.

Ostatnio bula burza i bylem wlasnie na budowie, i gdybym tych drzi nie trzymal, to pod naporem wiatru by sie chyba wylamaly, bo góra nie trzymala. Straty bylyby duze i wtedy pewnie Pan z oknoplastu by umyl rece, ze to nie ich wina.

W sumie nastawiam sie na reklamacje 4'rech drzwi. Podobno profil schucco jest duzo leszy i mniej podatny na odksztalcenia, podobno...

Moze wie ktos jakie są normy odkształecenia skrzydla, tzn. prawidlowy kąt jest 90st, a jaki jest dopuszczalny?

pozdrawiam

ArtiP
11-07-2008, 14:00
njalepsze okna są jezirskiego dodatkowo mają chyba teraz promocję na okna trzyszybowe, poprostu porównajcie sobie profile wewnętrzne aluminiowe pod względem grubości, okna przewyższają wszystkie inne również cena jest niewielka w porównaniu do okien z Krakowa. Mam te okna już kilka lat i są bez zarzutu. Gorącą polecam

carringtontomas
11-07-2008, 14:01
poproszę o opinię na temat tych okien, właśnie dałam do wyceny

Ja mam okna z Oknoplastu i równiez jestem bardzo zadowolony. Miałem szereg obaw, bo mam w domu 3 okna 225x180 dwuskrzydłowe bez poprzeczki i zastanawiałem się czy będą wystarczająco sztywne - na szczęście są :)
Jakość bardzo dobra - okna kupowałem razem z roletami zewnętrznymi (produkuje je dla niech firma isofas z Zabrza).

zioło
24-07-2008, 12:03
Pytamie do tych co porównywali ceny różnych producentów okien do cen Oknoplastu - z jakimi producentami porównywaliście te ceny? Wczoraj otrzymałem wycenę z Oknoplast Kraków i muszę stwierdzić, że mnie powaliła. Za tak samo wyposażone okna trzeba zapłacić w Oknoplaście 1,5 raza więcej niż u innych producentów od których mam oferty. Jedynym plusem tych okien, który ja jak na razie widzę jest barwienie pod kolor w masie ostatniej warstwy tworzywa pod okleinę. Piszecie o różnicy 1000 zł na całości, a w moim przypadku jest to różnica 6.000 zł - całość oferty została skalkulowana na blisko 18.000 zł.
Co mam sądzić o tej wycenie?

Marcin1978
24-07-2008, 12:32
Wysokosc ceny tkwi w szczegółach. Jestes pewien ze okna sa takie same.
Takie same okucia,profil okna ,szyby,stopery,blokady otwarcia w klamkach itd. Do tego nelezy dodac czas na jaki firma udziala gwarancji na swoj produkt.Czy firma jest na tyle stabilna ze nie padnie przed uplywem gwarancji.

To wszystko ma wplyw na koncowa cene.Jezeli tansze okna spełniaja twoje kryteria to nie widze powodu dla ktorego miał bys kupowac w drozszej firmie.

jacekp71
24-07-2008, 12:45
Pytamie do tych co porównywali ceny różnych producentów okien do cen Oknoplastu - z jakimi producentami porównywaliście te ceny?

ja porownywalem z Turplastem z Czaplinka (firma znana, bardzo popularna i dobrze ocenian na moim rnku) oraz z MS Okna ze Słupska,

Kraków 16k vs Czaplinek 12k,
z MS dokladnie nie pamietam cen, ale byli nieznacznie tansi ....

Pani Koala
24-07-2008, 12:47
Mam ich okna od roku. Również drzwi tarasowe z ruchomym słupkiem. Wszystko mi się ładnie domyka jak na razie, chociaż moim zdaniem trochę ciężko domyka się klamkę. Nic się też nie wykrzywia, a okna mam od pd-zch.

Ogólnie jestem zadowolona.

zioło
25-07-2008, 06:46
[quote="Marcin1978"]Wysokosc ceny tkwi w szczegółach. Jestes pewien ze okna sa takie same.[\quote]

Oczywiście, że nie są takie same, gdyby były takie same wybrałbym tańsze i już. Porównywałem Oknoplast np. do firmy Robstan, która jest na rynku od kilkunastu lat, znam okna tej firmy produkowane lata temu i do dnia dzisiejszego okna te bardzo dobrze się sprawują. Co prawda teraz produkują na innych profilach (KBE bezołowiowe greenline) i z innymi okuciami, ale firma działa od lat więc można powiedzieć, że jest znanym, wziętym producentam. Dlatego pytałem do jakich firm porównywaliście okna Oknoplastu, że te inne kosztowały tak samo drogo.
jacekp71 dziękuję za odpolwiedź na moje zapytanie. Proszę innych o kolejne informacje.

GosiaIAdam
25-07-2008, 07:01
Dlatego pytałem do jakich firm porównywaliście okna Oknoplastu, że te inne kosztowały tak samo drogo.
jacekp71 dziękuję za odpolwiedź na moje zapytanie. Proszę innych o kolejne informacje.
My porównaliśmy do Jezierskiego (jakieś 1 tys drożej) i do drewnianych Urzędowskiego (6tys drożej - ale tylko dlatego, by mieć porównanie do drewnianych :) Oknoplast wychodzi coś ok 12tys (wszystko z montażem)

kasja
25-07-2008, 12:24
Nam Oknoplast wycenił na 15tyś. jezierski 20tyś. podobnie dziadek, a urzędowski 26tyś.

sylwia1891
26-07-2008, 20:20
U nas wycena oknoplastu jest o jakieś 2,5 tyś wyzsza niż pozostałych np Agraplast albo Veka więc zdecydowaliśmy się już na Oknoplast

daro31ie
27-07-2008, 07:29
POLECAM DOBRA JAKOSC WYKONANIA

Daga&Adam
24-02-2009, 12:38
Hej!

Jestem przed zakupem okien i chyba zdecyduje sie na Oknoplast Krakow. Jakie dostaliscie rabaty od cennika ? :) Mi proponuja bodajze 18 albo 19%, do tego 5% jezeli zamowie w marcu i 3% jezeli zaplace gotowka.

Jakie dostaliscie rabaty ??

Nie chce dzwonic po dealerach Oknoplasta w okolicy i sepic o wiekszy rabat ale musze wiedziec czy mojego dealera moge jeszcze gnebic o wyzszy rabacik :-)

Dzieki,
pozdr.

barteks31
24-02-2009, 13:24
Ja wyceniałem pod koniec stycznia:
-28%+5%
-5% za zamówienie w styczniu albo nawet w lutym (nie jestem pewien)
-3% za zapłate gotówka całości

Radze ci rozejżyj się jednak po okolicy. Podobno Jezierski robi bardzo dobre okna, mi cenowo wyszło to samo co Oknoplast.

blady00
24-02-2009, 13:34
27% i reszta jak wyżej

les111
24-02-2009, 14:02
Ja pytałem na początku stycznia i skala procentowa rabatu była identyczna co u Daga&Adam[/quote]

krzycha16a
24-02-2009, 14:02
Nie chce dzwonic po dealerach Oknoplasta w okolicy i sepic o wiekszy rabat ale musze wiedziec czy mojego dealera moge jeszcze gnebic o wyzszy rabacik :-)

A dlaczego nie chcesz kalkulacji od innych dealerów?
To, że ktoś dostał większy rabat, nie znaczy, że Ty też "takowy" dostaniesz.

Każdy dealer Oknoplast-u dostaje inne rabaty (zależy to od jego obrotów/sprzedaży). Czym wyższa sprzedaż, tym wyższe rabaty, a co za tym idzie, wyższych rabatów może także udzielać swoim Klientom.

Daga&Adam
24-02-2009, 14:03
27% i reszta jak wyżej

Dzieki Wam piekne - widze ze moj dealer leci w kule! ;-) Trza bedzie solidnie ponegocjowac :-)

barteks31 - Jezierskiego nie mam wlasnie w okolicy - najblizszy jest 30km dalej.. Mi ten oknoplast pasuje, bo wazny jest dla mnie tez montaz, a mam wrazenie ze akurat tutaj bedzie najlepszy.. w niektorych punktach np. pytajac o listwe podparapetowa montezy kategorycznie twierdzili, ze ona jest TYLKO do transportu i nalezy ja przed montazem wywalic !! A jak czytam rozne fora i grupy to jest to wazna podpora dla okna i ulatwienie przy montazu parapetow. W Oknoplascie nawet nie pytali przy wycenie o listwy - daja listwe 30mm w standardzie i dziwili sie ze gdzie indziej jej nie uwzgledniaja :)
pozdr.

les111
24-02-2009, 14:04
ups

les111
24-02-2009, 14:04
ups

Daga&Adam
24-02-2009, 14:05
Każdy dealer Oknoplast-u dostaje inne rabaty (zależy to od jego obrotów/sprzedaży). Czym wyższa sprzedaż, tym wyższe rabaty, a co za tym idzie, wyższych rabatów może także udzielać swoim Klientom.

Ten dealer jest jedyny z Oknoplastu w promieniu ~30km i ma dwie filie w miastach ~100 i 300 tys, wiec przypuszczam ze obroty ma spore wiec i o wyzszy rabacik bedzie mozna poprosic :-)
pozdr.

Daga&Adam
24-02-2009, 14:16
Sluchajcie - nie wiem czy sie nie pomylilem i nie mam jednak zamiast 17 - 27%. Dlaczego.. Bo dzwonilem do dwoch dealerow oddalonych o te 30-40km i oboje maja standardowe rabaty:

- 27% "od czapy"
- 5% za wplate 100%
- 2-3% w promocji "zimowej"

Oboje twierdza ze rabat narzucony jest przez Oknoplast z gory i nie wierza, ze w innym punkcie jest mniej.

Bede za 3-4h w domciu i wtedy sprawdze jaki to konkretnie rabat dostalem - wydawalo mi sie ze 17% ale skleroza nie boli.. :)
pozdr.

Daga&Adam
24-02-2009, 16:30
Sprawdzilem. Pomylilem sie! Bije sie w piers i wklejam:

- rabat "podstawowy": 28%
- rabat "zimowy": 5%
- rabat za 100% wplate: 3%

Czyli jednak wszystko OK - jutro zamawiam :-)
pozdr.

muddy
24-02-2009, 16:56
42%.... W maju 2008...

mariankossy
24-02-2009, 17:32
W lutym 2008 rabat 45% na okna i 25% na rolety , :)

jareko
24-02-2009, 19:11
o ile dobrze pamietam Oknoplast ma rabaty przez caly rok na tym samym poziomie - raz to jest promocja zimowa, raz nazywa sie promocja letnia, raz karnawalowa, raz od czachy jak leci
To marketnig i nic poza tym ale coz.... skup sie raczej na cenie koncowej i tym czy faktycznie takie same okna porownujesz a nie procentach - chyba ze C2H5(oh) ale to inasza inszosc :)

MAREK&KASIA
24-02-2009, 19:45
o ile dobrze pamietam Oknoplast ma rabaty przez caly rok na tym samym poziomie - raz to jest promocja zimowa, raz nazywa sie promocja letnia, raz karnawalowa, raz od czachy jak leci
To marketnig i nic poza tym ale coz.... skup sie raczej na cenie koncowej i tym czy faktycznie takie same okna porownujesz a nie procentach - chyba ze C2H5(oh) ale to inasza inszosc :)
Dokładnie :) - kuzyn kupował w lecie - dostał cos ok 40 % w promocji letniej
My w zimie - tyle samo w promocji ... zimowej.
Ale okna jak najbardziej ok - polecam

Daga&Adam
24-02-2009, 19:46
o ile dobrze pamietam Oknoplast ma rabaty przez caly rok na tym samym poziomie - raz to jest promocja zimowa, raz nazywa sie promocja letnia, raz karnawalowa, raz od czachy jak leci
To marketnig i nic poza tym ale coz.... skup sie raczej na cenie koncowej i tym czy faktycznie takie same okna porownujesz a nie procentach - chyba ze C2H5(oh) ale to inasza inszosc :)

He, he :)

No akurat ten dealer Oknoplastu jest najsensowniejszy - na haslo "ciepla ramka" odrazu bach - na stol profil z ladna stalowa ramka i porady, ze bedzie mniej roszyc w zimie, niedrogie i warto brac.. Nie to co u innych - "ciepla ramka" yyyyyyyyy? Ale cooo pan do mnie mowi ?? ;)

Podobniez kosztorys - dostalem najlepsze zestawienie z wszystkimi szczegolami i co mnie zaskoczylo - jest np. wyliczony osobno wspolczynnik U kazdego okna z osobna (!) - fajnie, beda dokladne dane do OZC ;) U "malych" - dostalem kartke zeszytowa z recznie narysowana tabelka i OKNO1 - 100x160 - 1025 pln netto - 1096 pln brutto. Fajny kosztorys, nawet nie wiem jakie dodatki policzyli wiec i trudno cos tu porownywac..

Montaz.. Oknoplast - znowu bach na stol dyble, kotwy, instrukcja co jak montuja, ze pianka to lepiej mimo wszystko w dodatnich temperaturach i tak dalej. U malych - noo wie pan, na pianke montujemy. Na montaz to sie jakos dogadamy jak okna beda! Bedzie dobrze! Pan sie nie martwi :) Jeden sprzedawca powalil mnie cena za montaz.. 20 pln od okna! Pytam, czy to od m2, czy moze metra biezacego oscieza? Nieee od okna! Wymiar bez znaczenia.

Do dzisiaj nie wiem czy to jakas ukryta kamera nie byla ;)
pozdr.

edde
24-02-2009, 20:45
..........na haslo "ciepla ramka" odrazu bach - na stol profil z ladna stalowa ramka i porady, ze bedzie mniej roszyc w zimie, niedrogie i warto brac.. ..........

chyba znowu coś namieszałeś :wink: ciepła jest raczej z tworzywa sztucznego, nie z zimnej stali :wink:

martadela
24-02-2009, 21:14
Pamiętajcie by uważać na jakość montażu.
Wszystko jest pięknie w salonie, na budowie bywa różnie.
Jakiekolwiek zmiany czy sugestie monterów na piśmie... Wszystko na piśmie.

Po montażu przed podpisaniem protokołu odbioru - który to należy podpisać niezwłocznie po zakończeniu montażu - przejdźcie się i sprawdźcie każde jedno okno - poziomica, wysokość montażu, nie tylko rysy na ramach i szyby, sprawdzajcie wszystko.... Najlepiej również od strony zewnętrznej budynku....

Uczcie się na cudzych błędach - bardzo was proszę :roll:

Daga&Adam
24-02-2009, 21:26
..........na haslo "ciepla ramka" odrazu bach - na stol profil z ladna stalowa ramka i porady, ze bedzie mniej roszyc w zimie, niedrogie i warto brac.. ..........

chyba znowu coś namieszałeś :wink: ciepła jest raczej z tworzywa sztucznego, nie z zimnej stali :wink:

Chodzi o stal nierdzewna. Spelnia normy na "ciepla ramke", majac prawie identyczne wartosci przewodzenia ciepla jak ramka z tworzyw sztucznych.. Polecam pierwszy wygooglany artykul:

http://www.press-glas.com/nasze_szklo/funkcje/energooszczednosc_i_termoizolacja/ciepla_ramka_dystansowa/

:)
pozdr.

edde
24-02-2009, 21:57
a jednak tworzywo jest cieplejsze, choćby widać to po tabelkach w cytowanym artykule, ja akurat mam termixa i nie było mowy o innym, po co wsadzać nierdzewkę jak można lepsze tworzywo? i pewnie taniej na plastiku niż na nierdzewce? jeśli sprzedawca chciał być profesjonalny to chyba powinien "bachnąć" na stół profil z termixem a nie ze stalą

Daga&Adam
24-02-2009, 22:14
a jednak tworzywo jest cieplejsze, choćby widać to po tabelkach w cytowanym artykule, ja akurat mam termixa i nie było mowy o innym, po co wsadzać nierdzewkę jak można lepsze tworzywo? i pewnie taniej na plastiku niż na nierdzewce? jeśli sprzedawca chciał być profesjonalny to chyba powinien "bachnąć" na stół profil z termixem a nie ze stalą

Oj nie przesadzajmy.. Wspolczynniki to:

Aluminium: 0,1120
Stal nierdzewna: 0,0068
Plastikowa: 0,0066

Roznica zadna :) Doplata do nierdzewki tez niewielka (raptem 200-300 pln / calosc). A ta stalowa nierdzewka wyglada bardzo ladnie :)
pozdr.

edde
25-02-2009, 08:27
trochę tendencyjna odpowiedź :wink: wkleiłeś akurat tę tabelkę gdzie jakaś sigma jest wyliczana dla projekty niemieckiej normy, w której najkorzystniej z wszystkich w artykule wygląda nierdzewka, no i w której nie ma termixa tylko przykładowe tworzywo sztuczne
dopłata niby nieduża o 200zł na całości to nic, tylko że dopłacasz do tego żeby mieć de facto "gorzej" (w porównaniu z termixem), może i ładniej (kwestia gustu) ale "gorzej"
może zacytuję też dane z innego fragmentu artykułu:



W poniższej tabeli przedstawiono porównanie tego współczynnika dla różnych typów ramek w zależności od rodzaju profilu, w jakim zespolenie szybowe, w tym przypadku o budowie 4/16/4 przy Ug=1,2 W/m2K, zostało osadzone.

Ramka dystansowa ____Rama okienna - typ materiału
____________________drewno i PVC__aluminium
Aluminium_______________0,068_____0,086
Stal nierdzewna "Chromatech"_0,047___0,053
TPS___________________0,042______0,054
"Thermix"_______________0,040_____0,053

Daga&Adam
25-02-2009, 12:10
[...]
może zacytuję też dane z innego fragmentu artykułu:



W poniższej tabeli przedstawiono porównanie tego współczynnika dla różnych typów ramek w zależności od rodzaju profilu, w jakim zespolenie szybowe, w tym przypadku o budowie 4/16/4 przy Ug=1,2 W/m2K, zostało osadzone.

Ramka dystansowa ____Rama okienna - typ materiału
____________________drewno i PVC__aluminium
Aluminium_______________0,068_____0,086
Stal nierdzewna "Chromatech"_0,047___0,053
TPS___________________0,042______0,054
"Thermix"_______________0,040_____0,053

Nie wiem czy dobrze wkleiles ale ja widze dla okien PVC identyczny wspolczynnik dla stali nierdzewnej (0,053) i "thermix" (0,053), wiec o co chodzi ? ;-)
pozdr.

lukasz123
25-02-2009, 13:30
47% w styczniu 2008

monter2
25-02-2009, 18:12
na dzisiaj
okna 34%
rolety 27%

kolorado
25-02-2009, 20:11
Nie wiem co tak wszyscy uparli się na te rabaty. Ja nawet nie wiem jaki rabat dostałem, na ofercie było napisane 'uwzględnione maksymalne rabaty' i do tego 5% za wpłatę gotówkową. Porównywałem z innymi sprzedawcami i wybrałem gdzie była dobra końcowa cena.

Może przedstaw ofertę tutaj i porównamy - co prawda wymiary są różne, ale może ktoś się znajdzie podobny wymiar i osprzęt do swojego.

jareko
25-02-2009, 20:18
kolorado, wszak my Polacy, na % się znamy i jeśli coś ma mniej niż 40 to jakoś dziwnie jest odbierane :lol:

grzesiekmirek
25-02-2009, 20:43
na okna platinium 43/a na orion plus 47

jareko
25-02-2009, 20:59
na okna platinium 43/a na orion plus 47a ja ich przebije - dam 90% - tylko uprzedźcie mnie zanim poprosicie o wycenę ze interesuje Was jak największy rabat :lol:
wtedy od razu daje dodatkowy narzut co najmniej 100% :lol:

ANILINA
25-02-2009, 22:15
Uwaga na Oknoplast w okleinie!!
Wiem, że temat ad rabatów...ale jak ktoś robi wpłatę z góry to ma prawo oczekiwać produktu, który pokazywano mu w salonie...
Szarpnęliśmy się na złoty dąb, niestety zamontowane u nas okna znacznie odbiegają od tych na wystawkach. Na większości zewnętrznych skrzydeł mamy poprzeczne żółte prążki a la zebra. I co firma na to? "że mogło się trafić..., i w sumie to norma" Szkoda tylko, że w takim natężeniu, co dziwiło nawet ekipę montującą. Oczywiście odsyłają nas z reklamacją na drzewo, pomimo zapewnień montażystów ad wymiany trefnych skrzydeł. Radzę odsyłać z powrotem z budowy i nie dopuszczać do montażu, jeśli zauważycie jakiekolwiek defekty okleiny. Nas czeka bardzo nierówna walka, a wolę nie myśleć, że będziemy musieli patrzeć na te żółte bohomazy łaadnych parę lat.

Daga&Adam
25-02-2009, 23:50
Nie wiem co tak wszyscy uparli się na te rabaty. Ja nawet nie wiem jaki rabat dostałem, na ofercie było napisane 'uwzględnione maksymalne rabaty' i do tego 5% za wpłatę gotówkową. Porównywałem z innymi sprzedawcami i wybrałem gdzie była dobra końcowa cena.

Może przedstaw ofertę tutaj i porównamy - co prawda wymiary są różne, ale może ktoś się znajdzie podobny wymiar i osprzęt do swojego.

Zupelnie nie chodzi mi o porownanie cen roznych producentow. Zdecydowalem sie juz na Oknoplast Krakow i pytalem tylko o roznice w rabatach miedzy roznymi dealerami. A oni *zawsze* wycenia identyczne okna - w identycznej, podstawowej, katalogowej cenie (widzialem i macalem katalog z defaultowymi cenami ;) Maja od tego program oknoplastu i obojetnie czy wycene zrobie w pcimpciu dolnym, czy gornym - cena bedzie identyczna - dopiero pozniej dochodzi odpowiedni rabacik, ale jak sie okazuje - oknoplast ma taka polityke ze kazdy dealer niezaleznie od obrotow - ma identyczne propozycje - poprostu rabaty narzucone sa z gory :)

W sumie uczciwe - dealerzy z np. miast pobocznych nie wchodza sobie w droge i oferte dla koncowego usera maja identyczna, niezaleznie od tego ze jedno miasto ma pol miliona mieszkancow i 10 x wieksze obroty, niz mniejszy dealer ze wspomnianego wczesniej pcimpcia dolnego :)

Dlatego nie chodzi mi o to kto dostal wiekszy rabat u roznych producentow (bo to zadna dla mnie informacja), tylko konkretnie w oknoplascie! To jakby zmienia postac rzeczy ;-)
pozdr.

Daga&Adam
25-02-2009, 23:50
a ja ich przebije - dam 90%

A zagryche do tego jeszcze dorzucisz gratis ? ;) ;) ;)
pozdr.

jareko
26-02-2009, 08:30
:)))))))))))) i ognisko nawet rozpalę by kiełbaski sobie upitrasić
przeczytaj jeszcze raz swoja wypowiedz powyżej - bo czegoś nie kumam
skoro wszyscy maja te sama cenę wyjściowa (i to rozumiem) i wszyscy maja narzucone rabaty (nie rozumiem) to nie mając żadnej (tak wynika z tego co napisałaś/es) konkurencji miedzy nimi czego tak naprawdę szukasz?

kolorado
26-02-2009, 09:29
Dlatego nie chodzi mi o to kto dostal wiekszy rabat u roznych producentow (bo to zadna dla mnie informacja), tylko konkretnie w oknoplascie! To jakby zmienia postac rzeczy ;-)
Ale ja nie mówiłem o różnych producentach, a jednym. Sprzedawcy tak kombinują, żeby zachęcić klienta jak największym rabatem. Tylko pytanie, czy faktycznie te n% jest od jakiejś ceny katalogowej, czy z przysłowiowego drzewa.
Masz taką pewność? Najlepiej chyba operować końcową ceną, żeby się potem nie zdziwić, że rabat większy, tylko ta cena jakoś cały czas wyższa niż u konkurencji...

Po za tym - to co napisał już jareko - też za bardzo nie kumam... :)

krzycha16a
26-02-2009, 11:35
Pokusiłam sie i sprawdziłam ile dostaliśmy rabatu na okna Oknoplast, co prawda rabat nie był dla mnie ważny, liczyła się ostateczna wycena okien (czytaj kwota do zapłaty) i opinia o dealerze i monterach. Poprosiłam o kalkulacje kilku dealerów Oknoplastu, wybrałam jedną z lepszych ofert. Uwaga!....różnica między najdroższą ofertą a najtańszą wynosiła ponad 2000 PLN :o (te same okna, profile, klamki itd...)

Dostaliśmy 36% rabatu.
Jeśli dobrze pamiętam to dodatkowo dostaliśmy także rabat zimowy i rabat za 100% wpłate, ale ile było tego rabatu...to niestety nie pamiętam.

Podobnie jak Kolorado i Jareko nie rozumiem jednakowych rabatów dla wszystkich przedstawicieli, hmmm....ja osobiście w to nie wierzę :roll: Ale zastrzegam, że mogę się mylić, nie znam tego rynku, o zróżnicowanych rabatach słyszałam od.......dealerów :wink:

Daga&Adam
26-02-2009, 14:36
:)))))))))))) i ognisko nawet rozpalę by kiełbaski sobie upitrasić
przeczytaj jeszcze raz swoja wypowiedz powyżej - bo czegoś nie kumam
skoro wszyscy maja te sama cenę wyjściowa (i to rozumiem) i wszyscy maja narzucone rabaty (nie rozumiem) to nie mając żadnej (tak wynika z tego co napisałaś/es) konkurencji miedzy nimi czego tak naprawdę szukasz?

No wlasnie myslalem, ze tak nie jest :) Ale po obdzwonieniu trzech dilerow kazdy stwierdzil, ze taka jest polityka oknoplastu i jak chce to mam dzwonic na infolinie oknoplastu - tam mi to potwierdza. Nie dzwonilem - wierze im. Co wiecej! Spytalem kazdego dilera czy jak u niego bedzie taniej to moge u niego zamowic - to mowili (oprocz tego ze cena bedzie na pewno identyczna), ze oni sobie w gre nie wchodza. Wnioskuje wiec, ze oknoplast ma taka polityke - jeden punkt na dany obszar i koniec. Nie ma konkurencji miedzy punktami oknoplastu :)

kolorado - kazdy diler oknoplastu ma program z oknoplastu - nie moga zmienic tych cen przy wycenie, poprostu nie ma takiej opcji :) Musieliby uzywac innego programu lub dawac wycene pisana odrecznie na kartce. Ten soft jest fajny - wylicza np. wspolczynnik k (U?, zawsze myle;) kazdego oddzielnie zamowionego okna :) Pozatym mozesz wziasc w lapke katalog papierowy oknoplastu i porownac (choc trudno, bo wiadomo okna rozne, ale mniejwiecej sie da).

Wczoraj byl u mnie szef miejscowego punktu oknoplastu, pogadalismy i tez mnie przekonywal, ze to oknoplast ustala rabaty, oni nie maja na ceny okien zadnego wplywu. I sie dowiedzialem, ze w grudniu dawali 7% rabatu za 100% platnosci gotowka, w styczniu 5%, a teraz daja 3%. Taka obnizka rabatu wynika prawdopodobnie ze wzrostu kursu euro i powiedzial, ze nie zdziwi sie jak w marcu juz tego rabatu nie bedzie. Gosc widac rozeznany w temacie - ma juz dosc dlugo dwa sklepy oknoplastowe w dwoch sporych miastach wiec i obroty raczej spore.

No i tyle. Wlasnie ide po ostateczna wycene, a jutro podpisanie umowy :)
pozdr.

betina71
26-02-2009, 14:55
Platinium 33% (21% + 5% + 7%) w XII 2008

jareko
26-02-2009, 15:14
to tym bardziej nie kumam o co biega? PO kiego wogóle założony watek? By żałować ze w zeszłym roku sie nie zamówiło bo bylo taniej czy tez teraz jest taniej i sie ciszyc?
Sorki ale temat, przy takim założeniu i polityce działania firmy (całkowicie ja popieram i podobnie niebawem będzie u innych i tylko cena montażu może będzie inna), jest totalnie bez sensu

jest taki dealer pewnego producenta okien drewnianych ktory za punkt honoru postawił sobie wykoszenie konkurencji - innych dealerów biorących ten sam towar. Fabryka ma to w sumie gdzieś - ale jak sadze do czasu. Dealer ów jest już realnie jedynym jej przedstawicielem na Warszawę i Mazowieckie, powoli zaczyna fabryce dyktować warunki co do rabatów jakie ma przyznane, transportów, kolejności dostaw i serwisów. Powoli obrasta w piórka i zaczyna rządzić. Smród jaki powstał wśród innych dealerów i fama jaka poszła po mieście realnie spaliła Fabryce ten rynek zbytu - nikt z takim producentem współpracować nie chce skoro tak głupio postępuje. Jak już okaże się ze dealer więcej kosztuje niż cala siec dealerska (a do tego ta polityka prowadzi) i nie otrzyma on tego co chce od fabryki to odejdzie a fabryka.... fabryka wtedy przejrzy na oczy i będzie liczyć realne straty

kolorado
26-02-2009, 15:15
kolorado - kazdy diler oknoplastu ma program z oknoplastu - nie moga zmienic tych cen przy wycenie, poprostu nie ma takiej opcji :) Musieliby uzywac innego programu lub dawac wycene pisana odrecznie na kartce.
Nie wiem nic o takim programie, może to jakaś nowość. Ja dostałem na kartce (znaczy dokładniej z Worda jakiegoś). O rejonizacji też nie wiem, dzwoniłem do przedstawicieli w okolicy, żaden nie odmówił, że niby nie jego rejon.
Może to są jakieś nowości w związku z kryzysem? ;)

Ceny wtedy (we wrześniu) w każdym razie były różne u różnych przedstawicieli. Wzięliśmy tam, gdzie mieli tanio i do tego znajomi wcześniej u nich brali i byli zadowoleni.

krzycha16a
26-02-2009, 16:36
Ceny wtedy (we wrześniu) w każdym razie były różne u różnych przedstawicieli.
Potwierdzam, my kupowaliśmy okna na początku zeszłego roku i ceny u różnych przedstawicieli były różne.
Kurczę...może faktycznie teraz coś się pozmieniało :roll:

jareko
26-02-2009, 16:43
może nie jest to widmo kryzysu tylko porządkowania rynku przedstawicieli.
Coraz częściej słyszę od rożnych ze niektóre firmy chcą ukrócić konkurencje miedzy swymi przedstawicielami bądź ograniczyć ja do różnicy maksimum 5% miedzy nimi no i oczywiście firma nie wtrąca się w koszty montażu - to zupełnie inna bajka

Daga - nie ma programu w którym nie można namieszać wiec słowa jakie usłyszałaś nie do końca sa zgodne z prawda

dorothy
26-02-2009, 17:46
Dzisiejsza wycena (okna z okleiną zew. 5-komorowe,standardowe):
Profil PLATINIUM:
-rabat podstawowy dla modelu 20%(przy zaliczce 40%)
-5% (prz zapłacie 100% gotówką) RAZEM 25%

Profil ORION PLUS:
-rabat podstawowy 28%
-5% (j.w.) RAZEM 33%

Po przedstawieniu tych wycen pan dodał +koszt montażu :o w obu przypadkach taka sama cena 1820.00zł. I co powiecie na to?

jareko
26-02-2009, 17:50
nic
bierz
no chyba ze nowa postać przybrała kampania reklamowa Oknoplastu :lol:

Daga&Adam
26-02-2009, 17:58
Dzisiejsza wycena (okna z okleiną zew. 5-komorowe,standardowe):
Profil PLATINIUM:
-rabat podstawowy dla modelu 20%(przy zaliczce 40%)
-5% (prz zapłacie 100% gotówką) RAZEM 25%

Profil ORION PLUS:
-rabat podstawowy 28%
-5% (j.w.) RAZEM 33%


O widzisz - ja mam tez 28 + 5. Dodatkowo jeszcze dostaniesz 3% za platnosc 100% gotowka. Potwierdzasz teorie do ktorych doszedlem ;)

Jareko - pytasz po co ten temat i watek. Jak go pisalem, to myslalem ze u roznych dilerow sa rozne rabaty i chcialem wiedziec o jaki procent rabatu moge sie starac u mojego dilera :) Ale w sumie pare minut po opublikowaniu go wpadlem na genialny pomysl i uzylem telefonu i wszystko juz wiedzialem ;) Watek juz zyl swoim zyciem :)
pozdr.

jareko
26-02-2009, 18:07
jak zawsze - watki żyją własnym życiem :)
cwaniura ;) naciski na dealera takie? echhh.....

Daga&Adam
26-02-2009, 18:19
jak zawsze - watki żyją własnym życiem :)
cwaniura ;) naciski na dealera takie? echhh.....

Wolny rynek mamy - przeciez go nie chcialem zmuszac do sprzedazy po nizszych cenach ;) Gdybym nie sprawdzil cen *tego samego* produktu w innych miejscach, bylbym glupkiem ;)
pozdr.

tomkrzysiek
28-02-2009, 20:44
Mam zalozone okna z Oknoplastu Platinum kupowałem je pod koniec grudnia w suuuper wielkiej promocji tylko do konca 2008 roku po czym okazalo sie ze rabaty sa nadal tylko w innej nazwie...warto wyceniac u roznych przedstawicieli ze wzgledu na rozne ceny za montaz ,ja zaoszczedzilem w ten sposób kilka stówek :D rabaty sa wszedzie takie same same tylko przedstawione w rozny sposob :wink:
Ogólnie okna polecam bardzo dobra jakosc i montaz.

jareko
28-02-2009, 21:45
...Ogólnie okna polecam bardzo dobra jakość i montaż.i to jest najważniejsze - okna sa naprawdę dobrej jakości, z montażem tak jak u wszystkich rożnie bywa ale okna warto polecać

Wilko
11-03-2009, 06:18
Dzisiejsza wycena (okna z okleiną zew. 5-komorowe,standardowe):
Profil PLATINIUM:
-rabat podstawowy dla modelu 20%(przy zaliczce 40%)
-5% (prz zapłacie 100% gotówką) RAZEM 25%

Profil ORION PLUS:
-rabat podstawowy 28%
-5% (j.w.) RAZEM 33%


O widzisz - ja mam tez 28 + 5. Dodatkowo jeszcze dostaniesz 3% za platnosc 100% gotowka. Potwierdzasz teorie do ktorych doszedlem ;)

Jareko - pytasz po co ten temat i watek. Jak go pisalem, to myslalem ze u roznych dilerow sa rozne rabaty i chcialem wiedziec o jaki procent rabatu moge sie starac u mojego dilera :) Ale w sumie pare minut po opublikowaniu go wpadlem na genialny pomysl i uzylem telefonu i wszystko juz wiedzialem ;) Watek juz zyl swoim zyciem :)
pozdr.


Witam,
RAbaty uzależnione są od profilu okiennego jaki bierzesz.
Inny jest za Orion a inny za Avans.
Ale z tym rabatem to mozna jeszcze było trochę wiecej utargować.
:D

odaro
23-08-2009, 15:46
Niecały rok temu miałem zamontowane okna z Oknoplast Kraków.

Montaż za kotwy i podparcie na cegłach i klinach tak jak za widać na zdjęciach.

Niestety mimo tego wszystkie okna tarasowe wygięły się. Najbardziej największe czyli 2300x2700mm (wys x szer) które wygięło się do środka ale też do dołu.

Tak jak pokazuje żyłka wygięcie środkiem okna jest spore bo 10-12mm.
Takie same ugięcie czy ok. 1cm jest do dołu.

Całe okno ma jeden fix 900mm i dwa skrzydła po 900mm z ruchomy słupkiem.
W oknach jest szyba P2.

Niestety uchył w tym oknie już się nie otwierał przez te wygięcia okna.

Dlaczego tak się stało w sumie okna były podparte a i tak się wygięły do dołu, czy to może Oknoplast to wielka, przereklamowana lipa.

Okna z Oknoplast Kraków miały być najlepsze a tu taka wtopa.

Co teraz zrobić czy uda się jakoś wyprostować te ugięcia, jakie to będzie miało skutki na szczelność okna.

A tak wogóle to Oknoplast Kraków nie powinien dawać dodatkowego wzmocnienia przy takich szerokościach. Może wtedy nie było by takich problemów.
http://img23.imageshack.us/img23/6686/pict0114sk.jpg

http://img121.imageshack.us/img121/157/pict0094m.jpg

http://img94.imageshack.us/img94/929/pict0096g.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/9215/pict0106vj.jpg

http://img63.imageshack.us/img63/6444/pict0107t.jpg

Lenart
23-08-2009, 17:00
które wygięło się do środka ale też do dołu.
jak to do dołu ??? przecież podparte :o , to na czym podparte - na gumowych cegłach ? na styropianie ?
że do srodka to zrozumiałe bo kotwy na dole do niczego nie przykręcone - w powietrzu.
powinny być szybko zalane wylewką (podłoga)
To przeciez nie wina oknoplastu (nie jestem przedst. ani nie mam tych okien)
tylko błędów w montazu i dokończenia.
Dobrze podparte okna i zakotwione nie maja prawa sie wygiąć !

odaro
23-08-2009, 17:33
które wygięło się do środka ale też do dołu.
jak to do dołu ??? przecież podparte :o , to na czym podparte - na gumowych cegłach ? na styropianie ?
że do srodka to zrozumiałe bo kotwy na dole do niczego nie przykręcone - w powietrzu.
powinny być szybko zalane wylewką (podłoga)


A może do dołu było wygięte zanim zostało zamontowane i jak już było wygięte to i tak zostało podparte na cegłach i tak zostało.


Dlaczego powinno być szybko zalane wylewką gdzie są takie zalecenia a co z mostkiem termicznym?

Kris2222
23-08-2009, 19:28
nas nie pytaj czy od razu były takie wygięte , bo nas przy montażu(odbiorze) nie było
to pytanie dla ciebie

a może był przypadkiem latem w wielkim upale przez parę dni bez tych cegieł?

u siebie podłożyłem styropian , 3 warstwy , wszystko zapiankowałem ,jak robiłem wylewki to styro z pianką wywaliłem i zrobiłem na nowa ze styropianem wylewki

Lenart
23-08-2009, 19:48
A może do dołu było wygięte zanim zostało zamontowane i jak już było wygięte to i tak zostało podparte na cegłach i tak zostało.

no chyba że tak :cry: ale to błąd montażu (należało wypoziomowac i podklinować)

Dlaczego powinno być szybko zalane wylewką gdzie są takie zalecenia a co z mostkiem termicznym?
zalecania takie to powinny być montazystów jesli tak zostawili kotwy nieprzytwierdzone do niczego.
Jesli chodzi o mostek to pod oknem daje sie styropian ale kotwy są dłuższe, wystaja do wewnatrz i końcówki kotew mogą być zalane wylewka
Jakby nie patrzył to wypada przeprosić Oknoplast za suigestię zawarta w tytule bo to ewidentny błąd montazu a nie okien.

jareko
23-08-2009, 19:59
przepraszam a co to jest ??? !!! Montaż ???
Ty to nazywasz "montażem" ????
Wiec o czym dalej mamy rozmawiać???
Wątpię by winny był Oknoplast - prędzej montażysta spierniczył dobre okna
Mówione było nie raz - nawet najlepsze okna montażem można schrzanić i tak się w tym wypadku stało

odaro
23-08-2009, 20:17
przepraszam a co to jest ??? !!! Montaż ???
Ty to nazywasz "montażem" ????
Wiec o czym dalej mamy rozmawiać???
Wątpię by winny był Oknoplast - prędzej montażysta spierniczył dobre okna
Mówione było nie raz - nawet najlepsze okna montażem można schrzanić i tak się w tym wypadku stało

OK .... jak należało to zrobić bo mam ochotę dobrać się do dupy montażystom okien.

Montażysta powie mi że przecież były zaklinowane

Ale na razie planuje wyprostowanie okien i podparcie okien na złączach ciesielskich coś podobnego jak kiedyś podawałeś na forum.

Martwi mnie tylko czy czy da się to jeszcze naprawić i jakie to może mieć odległe skutki.


Jareko napisz co konkretnie w tym przypadku zostało źle zrobione żebym wiedział za co opier..... montażystów okien.

odaro
23-08-2009, 20:22
nas nie pytaj czy od razu były takie wygięte , bo nas przy montażu(odbiorze) nie było
to pytanie dla ciebie

a może był przypadkiem latem w wielkim upale przez parę dni bez tych cegieł?


Ja byłem ale do głowy mi nie przyszło żeby to sprawdzić. No bo niby dlaczego.

Cegły i drewniane kliny były cały czas nigdy nie były wyjmowane a na zewnątrz był styropian którego nie widać na zdjęciu bo go akurat wyjąłem.

IVO333
23-08-2009, 20:25
Zgodziłbym się z Jareko, albo montażyści byli na bakier z poziomicą(w to raczej wątpię, przestało się uchylać po jakimś czasie) albo (słabo widać na fotkach) ciężka (P2) konstrukcja podparta poza bokami w 2 punktach na listwie progowej która jest słabsza niż profil ościeżnicy spowodowała że mogła (palca uciąć sobie nie dam za to) ugiąć się listwa w miejscach styku z klinami, może kliny się trochę rozjechały bo coś duży skos mają? Boki nie siadły bo tam dodatkowo trzymają kotwy i piana. Taka to moja teoria, zresztą o takich konstrukcjach i ich montażu pisaliśmy ostatnio w wątku o oknach w FAQ. Oknoplast tu nic nie winien, przy takiej szerokości ościeżnica PCV może się wygiąć w dół o kilka cm i rolą montażystów jest żeby tak się nie stało.
Nie panikuj, wzywaj ekipę i niech poprawia dopóki wkoło nie wykończone na tip-top

Pozdrawiam

Zbigniew100
23-08-2009, 20:29
odaro

Mam pytanie . Czy u góry to są pozostawione kliny ?
Czy przypadkiem po bokach nie zostaly też kliny ? Jeżeli tak to mogły one być przyczyną wyboczenia okien.

odaro
23-08-2009, 20:33
odaro

Mam pytanie . Czy u góry to są pozostawione kliny ?
Czy przypadkiem po bokach nie zostaly też kliny ? Jeżeli tak to mogły one być przyczyną wyboczenia okien.

Nic podobnego nie było innych klinów niż na dole