PDA

Zobacz pełną wersję : OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7

odaro
23-08-2009, 20:42
Zgodziłbym się z Jareko, albo montażyści byli na bakier z poziomicą(w to raczej wątpię, przestało się uchylać po jakimś czasie) albo (słabo widać na fotkach) ciężka (P2) konstrukcja podparta poza bokami w 2 punktach


Trochę namieszałem z tymi zdjęciami ale to główne okno tarasowe które jest wygięte najbardziej było i jest podparte w 4 miejscach: po bokach, pod słupkiem nieruchomym i pod słupkiem ruchomym.




na listwie progowej która jest słabsza niż profil ościeżnicy spowodowała że mogła (palca uciąć sobie nie dam za to) ugiąć się listwa w miejscach styku z klinami, może kliny się trochę rozjechały bo coś duży skos mają? Boki nie siadły bo tam dodatkowo trzymają kotwy i piana.

Na pewno nic takiego nie miało miejsca



Nie panikuj, wzywaj ekipę i niech poprawia dopóki wkoło nie wykończone na tip-top


Trochę panikuje bo już uchył w tym oknie nie chciał się otwierać. Po regulacji okuć otwiera się ale co będzie dalej?

Ale OK jak da się dobrze ustawić okno i zlikwidować te wygięcia to później z oknem będzie OK

jareko
23-08-2009, 20:43
przede wszystkim NIE TY masz te okno poprawiać tylko montażysta !!!
A jak - możliwości jest wiele, takie opuszczenie się okna może być powodem kłopotów z uchyłem
Wiec....co maja zrobić. Dobrze podklinowac okna - nawet tak jak wspomniałeś - moja metoda, ważne by było w poziomie, stabilnie i trwale. No i rzecz przed która chce cie uprzedzić - jak będą robić wylewki to kolejne niebezpieczeństwo istnieje - ze wylewka wypchnie profil na zewnątrz - stad musi byc to wszystko stabilne nie tylko w dol ale i przód/tył
Jest taka locha od spodu ze mogą dodać także poszerzenia - możliwości naprawy tego co się stało jest wiele

odaro
23-08-2009, 20:50
Jest taka locha od spodu ze mogą dodać także poszerzenia - możliwości naprawy tego co się stało jest wiele

Jak przy zamawianiu okien pytałem się montażystów o poszerzenia dolne to wtedy mi odradzili.

Teraz mogę to jeszcze zrobić ale wtedy musiałbym wiercić ramę na dole na przestrzał żeby przymocować poszerzenie dolne tak przynajmniej twierdzą w Oknoplast. I to mnie wkur.... że nowe okna i mam wiercić ramę na dole a śruby uszczelniać silikonem -wszystko powtarzam co dowiedziałem się w Oknoplast.

Jarego powiedz mi czy jak już naprostuje te okna to czy później okna będą OK czy jest to już trwałe uszkodzenie.

jareko
23-08-2009, 21:14
spokojnie - jeśli to naprawdę montażyści to spokojnie ci to wyprostują
jeśli troki od kaleson to jeszcze bardziej spier....
Poszerzenia nie trzeba przykręcać - mozna spokojnie "nabic" na istniejący profil

jareko
23-08-2009, 21:16
podstawowa zaleta PVC w takich sytuacjach ze takie błędy montażu wyprostowane i naprawione nie maja już wpływu na dalsze losy okna

odaro
23-08-2009, 21:24
Poszerzenia nie trzeba przykręcać - mozna spokojnie "nabic" na istniejący profil

Też nad tym myślałem ale ostatecznie będzie podparcie na złączach ciesielskich, które będą przykręcone do fundamentów.

odaro
23-08-2009, 21:25
podstawowa zaleta PVC w takich sytuacjach ze takie błędy montażu wyprostowane i naprawione nie maja już wpływu na dalsze losy okna

To trochę mnie uspokoiłeś

A jak się zachowuje stalowe wzmocnienie w ramie okiennej też daje się prostować.

jareko
23-08-2009, 21:27
..Też nad tym myślałem ale ostatecznie będzie podparcie na złączach ciesielskich, które będą przykręcone do fundamentów.tylko nie zapomnij jeszcze o jakimś rozwiązaniu uniemożliwiającym wypchniecie profila ościeżnicy na zewnątrz jak będą ci robić wylewki - to kolejny bardzo często spotykany błąd

odaro
23-08-2009, 21:29
..Też nad tym myślałem ale ostatecznie będzie podparcie na złączach ciesielskich, które będą przykręcone do fundamentów.tylko nie zapomnij jeszcze o jakimś rozwiązaniu uniemożliwiającym wypchniecie profila ościeżnicy na zewnątrz jak będą ci robić wylewki - to kolejny bardzo często spotykany błąd

Tego też przypilnuje tylko śmiać mi się chce bo jak o to prosiłem kilka dni temu to usłyszałem że nie jest to potrzebne.

jareko
23-08-2009, 22:22
...śmiać mi się chce bo jak o to prosiłem kilka dni temu to usłyszałem że nie jest to potrzebne.dlatego wprowadziłem kaucjonowanie pomiarów produkcyjnych :lol: przed podpisaniem umowy - zbyt często bylem wzywany na "pomiary" które okazywały się darmowym szkoleniem i poradami co jak wykonać trzeba i jak powinien wyglądać montaż :) gdzie często już wiedziano, że z mojej oferty potencjalny klient nie skorzysta. Miedzy innymi także pewnych rozwiązań i podpowiedzi na Forum nie usłyszysz.

odaro
23-08-2009, 23:25
[quote=odaro] Miedzy innymi także pewnych rozwiązań i podpowiedzi na Forum nie usłyszysz.

A może zrobisz wyjątek i napiszesz na priva będę lojalny zapewniam :)

ewadora
25-08-2009, 17:44
To może dajcie namiary -jak wyglądają te złącza ciesielskie?
U mnie okna balkonowe zamontowane -ale pod tymi oknami styrodur i cienka warstwa pianki , i do tego kotwy mocowane do wylewki.
Chciałam toto podeprzec ( po wydłubaniu styroduru) śrubami rzymskimi -ale mam kłopot z dostaniem odpowiednich ( są z reguły za długie i z hakiem oraz uszkiem) - i kłopot będzie na pewno z podparciem tego pod ościeżnicą -bo tam jest listwa podparapetowa .
To moze te złącza się nadadzą
pozdrawiam

odaro
25-08-2009, 20:44
To może dajcie namiary -jak wyglądają te złącza ciesielskie?


Wrzucę zdjęcia jak robiłem dzisiaj u siebie.

Niestety rozwiązanie sprawdziło się połowicznie jak podparcie ale nie udało się zlikwidować wygięcia do środka.

Jutro napiszę co i jak.

ewadora
25-08-2009, 20:53
CZekam na zdjęcia i zycze powodzenia w poprawianiu okien.
Spróbuj zadzwonić do oknoplastu - moze tam coś poradzą.
Jakby co to mam namiary na technologów z oknoplastu i czlowieka z działu kontroli jakości - dzięki niemu udało mi sie to co początkowo było niemożliwe- zamontowali mi kontaktrony bez osłabiania WK1 ( walka była długa i nierówna-ale zwycięzyłam :)
pozdrawiam

odaro
25-08-2009, 21:09
CZekam na zdjęcia i zycze powodzenia w poprawianiu okien.
Spróbuj zadzwonić do oknoplastu - moze tam coś poradzą.
Jakby co to mam namiary na technologów z oknoplastu i czlowieka z działu kontroli jakości - dzięki niemu udało mi sie to co początkowo było niemożliwe- zamontowali mi kontaktrony bez osłabiania WK1 ( walka była długa i nierówna-ale zwycięzyłam :)
pozdrawiam

Ile zapłaciłaś za montaż kontaktronów fabrycznych tak z ciekawości i gdzie są zamontowane na górze czy na dole okna.

Zastanawiam się co zrobić z oficjalną reklamacją w Oknoplast

ewadora
25-08-2009, 21:17
Z tego co pamiętam to 100 zł ( dokładnie nie wiem - bo cena podana jest całościowo za okna). A montowane są gdzieś chyba w górnej części pionowej belki ościeżnicy ( muszę jutro to jeszcze sprawdzić :D .

odaro
25-08-2009, 21:43
No to wrzuciłem fotki

Skonstruowałem wykorzystując złącza ciesielskie taką konstrukcję bardzo solidną może aż za bardzo.

Jako podparcie od spodu sprawdziło się bardzo dobrze niestety nie udało się wypchnąć okna na zewnątrz tzn wypchnąć się da ale utrzymać w takiej pozycji już nie rama z powrotem powraca do takiego wykrzywienia jak przed. Niestety są tak duże naprężenia na tej ramie że złącza ciesielskie nie są w stanie tego utrzymać w płaszczyźnie przód tył.

Nie wiem co zrobić dalej jedyne co wymyśliłem to wyparcie okna środkiem kątownikiem tak ustawionym jak widoczna na zdjęciu drewniana łata.

Czy to jest dobrym pomysł. Doradźcie coś proszę.

http://images40.fotosik.pl/183/7b803f431dda7cba.jpg (www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/187/56cb542f9605e1d0.jpg (www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/188/e12c5afec32b0379.jpg (www.fotosik.pl)
http://images40.fotosik.pl/183/632701ef469f8844.jpg (www.fotosik.pl)
http://images48.fotosik.pl/187/be638162616a682a.jpg (www.fotosik.pl)

jareko
25-08-2009, 21:47
pomysł jest super (skąd ja go znam ? :lol: )
teraz tylko zastąp ten drag drewniany blacha - będzie działać jak odciąg :) i powinna przytrzymać nawet silnie sprężynującą ościeżnicę

odaro
25-08-2009, 21:48
Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy taki montaż okna jak widoczny na zdjęcia poniżej jest prawidłowy czy nie.

http://images43.fotosik.pl/187/274eca4ba27b7e54.jpg (www.fotosik.pl)
http://images41.fotosik.pl/183/40421742a98af9c5.jpg (www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/187/ddecea4a1b506cf5.jpg (www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/188/518e59526d0be23d.jpg (www.fotosik.pl)

jareko
25-08-2009, 21:49
i mam tylko prośbę - jako ze winny nie jest Oknoplast tylko montażysta - może jednak zrobiłbyś edycje tytułu wątku? Producent nie jest nic winny - nie sadzisz?

odaro
25-08-2009, 21:50
pomysł jest super (skąd ja go znam ? :lol: )


Dziękuje... gdzież ja go widziałem... u jareko? :lol: :lol: :lol:

ewadora
25-08-2009, 21:56
Pomysł z tymi kątownikami -świetny-ale nie dla mnie.
Ja pod oknem balkonowym mam tyko 11-12 cm przestrzeni ( tzn będę miała jak "wydłubie " styrodur :lol:

jareko
25-08-2009, 22:01
Pomysł z tymi kątownikami -świetny-ale nie dla mnie.
Ja pod oknem balkonowym mam tyko 11-12 cm przestrzeni ( tzn będę miała jak "wydłubie " styrodur :lol:dla ciebie także - 11 cm to locha jak komin Batorego :) spokojnie taki jak na zdjęciach podeprzeć możesz

odaro
25-08-2009, 22:09
jareko jak oceniasz montaż okna na ostatnich zdjęciach które wrzuciłem

jareko
26-08-2009, 13:26
nie jest źłe, teraz tylko dokładnie wypełnić przestrzeń pod padparapetówka piana i robić wylewki - pamiętając o tym ze jak zaczną zagęszczać to może wypchnąć ościeżnicę - pilnować tego a będzie OK
Co prawda wymieniłabym klina z dewnianych na PVC zwłaszcza w przypadku balkonów gdzie nie ma parapetu który przejmie funkcje podparcia okna ale to już tylko moja upierdliwość :lol:

Zbigniew100
26-08-2009, 13:32
jareko
Mam pytanie.
Co sądzisz o tym, że we szystkich instrukcjach montaż umówi się aby nie podpierać bezpośrednio pod elementami pionowymi, tylko jakieś 15 cm w bok ?

monika.KIELCE
26-08-2009, 21:39
To i ja podepnę się do tego wątku. Otwór na okno tarasowe wygląda u mnie tak:
http://img23.imageshack.us/img23/2776/tarasowe.jpg

Wymiary: 265szer x 236wys

Jak widać dół podmurowany jedną warstwą bloczka (beton komórkowy odm. 600). Do poziomu podłogi "na gotowo" brakuje jeszcze 6cm.
I teraz pytanie: czy montaż taki jak u odaro na ostatnich fotkach, tzn. kotwy i kliny, będzie poprawny? Obawiam się, czy beton komórkowy nie będzie za miękki, aby na kilku klinach utrzymać tak duże i ciężkie okno.

Może lepiej byłoby np wyciąć te podmurowane bloczki i osadzać okno na łącznikach ciesielskich, mocowanych do bloczków betonowych?

Poradźcie, proszę, póki jeszcze mam czas na przygotowania.

jareko
26-08-2009, 21:43
jareko
Mam pytanie.
Co sądzisz o tym, że we szystkich instrukcjach montaż umówi się aby nie podpierać bezpośrednio pod elementami pionowymi, tylko jakieś 15 cm w bok ?jest OK, podpiera się na linii pionowych profili, kotwienie to co innego, podparcie zupełnie coś innego

odaro
26-08-2009, 23:45
nie jest źłe, teraz tylko dokładnie wypełnić przestrzeń pod padparapetówka piana i robić wylewki - pamiętając o tym ze jak zaczną zagęszczać to może wypchnąć ościeżnicę - pilnować tego a będzie OK
Co prawda wymieniłabym klina z dewnianych na PVC zwłaszcza w przypadku balkonów gdzie nie ma parapetu który przejmie funkcje podparcia okna ale to już tylko moja upierdliwość :lol:

Skoro piszesz że na ostatnich zdjęciach montaż jest poprawny to powiedz mi czemu to okno z OKNOPLASTU też jest wgięte.

To okno jak na zdjęciach stoi od listopada 2008r w dniu montażu zostało zaklinowane a kotwy zamocowane do betonu od razu przy montażu okna.

Montaż można uznać za prawidłowy tak to kto mi teraz wytłumaczy dlaczego dolna rama tego okna jest wygięta do środka o 5mm.

Mam już dość okien z PCV :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Ciekawi mnie tylko jedno czy tylko OKNOPLAST KRAKÓW ma takie problemy czy wszystkie okna PCV tak mają

To wygięte okno na ostatnich zdjęciach ma wym. 2280x1500mm a więc wymiary nigdzie są przekroczone do tego jest dodatkowo poprzeczka.


P.S Sorry że pytanie o montaż było trochę podchwytliwe.

j-j
27-08-2009, 06:37
Odaro, ja mam podobny kolor do Twojego i wszystkie mi się powyginały do wewnątrz tak że jest "wanienka" na ramach ale te mniejsze 120x120 zaledwie ok 2-3 mm i nie ma to wplywu na szczelnosc ale oba okna tarasowe mają wygięcia do 1,5 cm, i niestety są nieszczelne, wieje gorzej niż z rozszczelnienia.

Na razie walczę z Aluplastem (okna passiv-haus), reklamację mi uwzględnili ale wymienili tylko dwa skrzydła jednego okna a do drugiego fixu jeszcze chcieli przyjechać, na razie czekam i nic (mam już pewne informacje ale na razie nie pisze musze się upewnić) ale to wymienione jedno też się wygięło, drugie na razie szczelne ale tylko po zamknięciu, otwarte też się gnie.
Mam już powody aby Aluplas obsmarować ale czekam jak to się zakończy bo coś mi uznali i wymienili i może dalej potraktują ostatecznie klienta jak chociaż trochę należy, daje im szansę.

pzdr

Zazdrośnica
27-08-2009, 07:35
Wiedziałam, że w oknach OKNOPLAST-u pękają szyby (u mnie też pękła sobie a jakże) a że się wyginają? Chociaż patrząc na budowę okna może to być wada danego typu profila, takie same są u moich sąsiadów, nawet ten sam kolor ale jakieś 2 miesiące temu zamontowane więc pójdę im się baczniej przyjrzeć w weekend to napisze czy się im wygięły czy nie.

Ja kupiłam białe profil PLATINIUM, naprawdę porządna robota, są zaokrąglone, grube i ładnie się prezentują na zewnątrz i wewnątrz, w zeszłym roku to była nowość i "trochę" kosztowały ale nie żałuję. Żadnego parowania szyb też nie zauważyłam a już było sporo tych różnic temperatur do tej pory, mam nadzieję tylko, że już żadna szyba mi nie pęknie.

jareko
27-08-2009, 07:56
...Skoro piszesz że na ostatnich zdjęciach montaż jest poprawny to powiedz mi czemu kur...to okno z OKNOPLASTU też jest wgięte......
a skąd dokładnie mogę wiedzieć? Pytasz o zasadę wiec mowie - podparte i klinowane jest prawidłowo a dlaczego wygięte do środka czy na zewnątrz? A wystarczy ze montażysta kotwa profil naciągnął bo nie kotwił przy przyłożonej łacie i nie wiedział co czyni. Dlaczego moze byc wygoete góra-dół? Bo źle podklinował wypychając ościeżnicę
Odaro nie k.... tutaj bo nie o to chodzi.
I nie jest to wina -POWTARZAM TO PO RAZ KOLEJNY !!! - Oknoplastu tylko dupy a nie montażysty !!!!
Nie jest to wina okien PVC tylko dupy a nie montażysty
Prawidłowo podklinowane okno, prawidłowo okotwione, prawidłowo uszczelniony styk okno-mur - nie ma prawa nic się dziać i nic się nie dzieje

Było tu mówione chyba tysiące razy
NAWET NAJLEPSZE OKNA MOŻNA SPIEPRZYĆ MONTAŻEM
Koniec - kropka

odaro
27-08-2009, 07:58
Wiedziałam, że w oknach OKNOPLAST-u pękają szyby (u mnie też pękła sobie a jakże) a że się wyginają? Chociaż patrząc na budowę okna może to być wada danego typu profila, takie same są u moich sąsiadów, nawet ten sam kolor ale jakieś 2 miesiące temu zamontowane więc pójdę im się baczniej przyjrzeć w weekend to napisze czy się im wygięły czy nie.

Ja kupiłam białe profil PLATINIUM, naprawdę porządna robota, są zaokrąglone, grube i ładnie się prezentują na zewnątrz i wewnątrz, w zeszłym roku to była nowość i "trochę" kosztowały ale nie żałuję. Żadnego parowania szyb też nie zauważyłam a już było sporo tych różnic temperatur do tej pory, mam nadzieję tylko, że już żadna szyba mi nie pęknie.

Skoro masz Oknopast to sprawdź Swoje okna rozciągnij żyłkę po zewnętrznym wymiarze dolnej ramy. I może zrób to za kilka miesięcy jeszcze raz.

Zazdrośnica
27-08-2009, 08:13
Skoro masz Oknopast to sprawdź Swoje okna rozciągnij żyłkę po zewnętrznym wymiarze dolnej ramy. I może zrób to za kilka miesięcy jeszcze raz.

Ok. ale jak pisałam takie okna jak u Ciebie są u sąsiadów i im rozciągnę żyłkę ale u siebie też 8) chociaż u mnie okna są ponad rok.

martadela
27-08-2009, 08:23
Ja również mam okna z tej firmy, u mnie jednak do samego produktu nie mam żadnych zastrzeżeń.

Montaż natomiast poległ na całej rozciągłości...
http://forum.muratordom.pl/spaprany-montaz-okien-co-z-tym-robic,t143711.htm

Pozdrawiam

odaro
27-08-2009, 21:02
...Skoro piszesz że na ostatnich zdjęciach montaż jest poprawny to powiedz mi czemu kur...to okno z OKNOPLASTU też jest wgięte......
a skąd dokładnie mogę wiedzieć? Pytasz o zasadę wiec mowie - podparte i klinowane jest prawidłowo a dlaczego wygięte do środka czy na zewnątrz? A wystarczy ze montażysta kotwa profil naciągnął bo nie kotwił przy przyłożonej łacie i nie wiedział co czyni. Dlaczego moze byc wygoete góra-dół? Bo źle podklinował wypychając ościeżnicę
Odaro nie k.... tutaj bo nie o to chodzi.
I nie jest to wina -POWTARZAM TO PO RAZ KOLEJNY !!! - Oknoplastu tylko dupy a nie montażysty !!!!
Nie jest to wina okien PVC tylko dupy a nie montażysty
Prawidłowo podklinowane okno, prawidłowo okotwione, prawidłowo uszczelniony styk okno-mur - nie ma prawa nic się dziać i nic się nie dzieje

Było tu mówione chyba tysiące razy
NAWET NAJLEPSZE OKNA MOŻNA SPIEPRZYĆ MONTAŻEM
Koniec - kropka

Bronisz OKNOPLASTU ok masz do tego prawo szkoda że każdą cenę skoro piszesz że montaż jest poprawny a potem że to wszystko winna montażystów.

Na poddaszu mam 3 okna tarasowe wszystkie zamontowane podobnie jak to na ostatnich zdjęciach.

2 z tych okien nie są wygięte jeżeli nie będziemy się czepiać o 1-2mm ugięcia
ale 3 okno jest już wygięte znacznie do 5-7mm.

Jak myślisz dlaczego skoro wszystkie są zamontowane tak samo. Dlaczego w tym 3 oknie nawet zamocowanie kotew do betonu nie było wstanie zapobiec wygięciu.

Może odpowiedź leży w tym że to wygięte okno jest od strony południowej gdzie nagrzewanie od słońca było największe.

2 pozostałe okna są jedno od strony wschodniej drugie od zachodniej.

Czy dalej jest to wina montażu uważam że nie.

odaro
27-08-2009, 21:06
Odaro, ja mam podobny kolor do Twojego i wszystkie mi się powyginały do wewnątrz tak że jest "wanienka" na ramach ale te mniejsze 120x120 zaledwie ok 2-3 mm i nie ma to wplywu na szczelnosc ale oba okna tarasowe mają wygięcia do 1,5 cm, i niestety są nieszczelne, wieje gorzej niż z rozszczelnienia.

Na razie walczę z Aluplastem (okna passiv-haus), reklamację mi uwzględnili ale wymienili tylko dwa skrzydła jednego okna a do drugiego fixu jeszcze chcieli przyjechać, na razie czekam i nic (mam już pewne informacje ale na razie nie pisze musze się upewnić) ale to wymienione jedno też się wygięło, drugie na razie szczelne ale tylko po zamknięciu, otwarte też się gnie.
Mam już powody aby Aluplas obsmarować ale czekam jak to się zakończy bo coś mi uznali i wymienili i może dalej potraktują ostatecznie klienta jak chociaż trochę należy, daje im szansę.

pzdr

Uznali ci reklamację tzn przyznali że ich profil jest zasłaby.

Jak miałeś zamontowane okna?

A te nowe okna po reklamacji mają lepsze wzmocnienia? ale czemu znowu się wyginają?

Skąd masz okna?

jareko
27-08-2009, 21:26
odaro - przestań. Bronie Oknoplastu tak samo jak broniłbym każdego innego producenta. Miałeś kiedykolwiek w reku ościeżnicę w tych gabarytach? Wiesz jak sama, mimo posiadania w sobie wzmocnienia wygina się na wszystkie możliwe strony? Wiesz dobrze ze patrząc na zdjęcia mogę tylko ocenić czy okno jest podparte prawidłowo i czy kotwy są także prawidłowo rozmieszczone - ale juz nie ocenie czy kotwa naciągnęła profil czy nie. I wiem także - tu pewnie cie zaskoczę - ze nawet ościeżnica bez wzmocnienia prawidłowo zakotwiona w odpowiednich miejscach i idealnie prostująca i pozycjonująca okno nie ma prawa sie wygiąć tak jak u ciebie choćby i słońce prażyło tak jak na Saharze. Wybacz ale nie masz racji zrzucając winę na producenta - winny jest na 1000% montażysta. Niechluj i tyle. Nie sztuka jest dać odpowiednia ilość kotew w odpowiednich miejscach - sztuka jest później je prawidłowo zamocować do podłoża. Przyłóż sobie jeszcze late do pionowych i górnych części ościeżnicy. Widząc to co nam ukazujesz na dole na 90% podobne zjawisko będziesz miał na pionach czy górnym poziomie ościeżnicy.
I może pojmiesz jedno - nie jestem tu po to by bronic jakiegokolwiek producenta.

Okrzyknęliście mnie kiedyś najlepszym doradca miedzy innymi dlatego ze pomagam wam w określeniu błędów montażowych i pomocą przy stolarce PVC na której nam się - tu powiem nieskromnie - jak niewielu handlowców gdyż mam z nią do czynienia od 96 roku w ilościach dla Was niewyobrażalnych. Zwłaszcza błędy montażowe znam wyjątkowo dobrze gdyż od wielu lat poprawiam montaże po innych "montażystach" Wiec jak Ci zwracam uwagę na to, że w 99% winny jest montażysta i co źle zrobił a nie profil to choć się nad tym co mówię zastanów - ok? I sprawdź resztę okien i profili :)

odaro
27-08-2009, 21:37
Widząc to co nam ukazujesz na dole na 90% podobne zjawisko będziesz miał na pionach czy górnym poziomie ościeżnicy.
I może pojmiesz jedno - nie jestem tu po to by bronic jakiegokolwiek producenta.


A tu Cię zaskoczę na pionach i górnej ramie wszystko jest OK tak żeby cała sytuacja była ciekawsza.

Nie sprawdzałem tzw. małych okien ale chyba muszę to jeszcze zrobić.

Jak należy złożyć reklamację i do kogo skierować.

Macie może jakiegoś gotowca, jakieś pismo.

Spałem dzisiaj 3 godziny i nie jestem w stanie coś sensownego sam spłodzić.

Lenart
27-08-2009, 21:43
odaro widze że Cię na porzadnie wk..o i nie dziwie się.
Ale -
nie ma siły - po to sa kotwy zeby rama się nie wyginała

Moi montażyści odnośnie okien od południowej strony uprzedzili mnie że plastyki od słońca wyginają się, nie ma siły, i ponieważ pod oknem był duzy luz nie zamontowali kotew -bo znacznie wygiete nie będą na sztywno trzymać okna.
Zostawili mi kotwy i "kazali" szybko zalać je betonem (lub podmurować) i tak zrobiłem. Założyłem kotwy, włożyłem gwoździa i zalałem betonem. Okna na tych upałach się nie wypatrzyły.

Jednak to zły montaż - kotwy musza być tylko nieznacznie wygiete tak jak
po bokach lub u góry (przeswit 2-3 cm) do sciany a na dole jak dużo wygiete to szybko usztywnione wylewką.

odaro
27-08-2009, 21:53
odaro widze że Cię na porzadnie wk..o i nie dziwie się.
.

Jak byś wiedział ile kasy wydałem na te okna....to byś mnie zrozumiał.

Lenart
27-08-2009, 22:00
ale jeszcze jedno Jareko patrze na ostatnie zdjecia Odaro
to 3 i 4 i widzę noski kotwy wystajacy do wewnatrz. przeciez nosek
powinien być wklinowany pod listwe ?
Czy coś źle widzę ?

jareko
27-08-2009, 22:11
kotwy masz wygięte w granicach prawidłowej ich pracy, one trzymają okno w linii wspomagając profil i wzmocnienie. Jak w trakcie montażu sklinowali silnie okno po bokach profil wtedy sie wygina z racji swego kształtu do sroka pomieszczenia, rzadko kiedy na zewnątrz, i wystarczy ze zamocowali kotwy nie sprawdzając czy okno jest wycięte czy nie, po wyjęciu klinów kotwy już zatrzymały to wygięcie. Jak zatrudniłem dwóch nowych do ekipy musiałem ciągle ich sprawdzać by balkony kotwili przy łacie zanim się tego nauczyli.
Zrób eksperyment - powyciągaj wszystkie kołki - ościeżnica powinna ci się sama lekko wyprostować, później weź łatę, przyłóż od zewnątrz, naciągnij profil by dokładnie do łaty przylegał i ponownie zamocuj kotwy, najlepiej rób to w dwie osoby gdyż łata powinna być cały czas aż kotwę kołkiem przymocujesz. Przy kotwieniu już złe wygięcie kotwy potrafi naciągnąć profil o 2-3 mm i więcej jak się do tego niechlujnie podchodzi

jareko
27-08-2009, 22:14
ale jeszcze jedno Jareko patrze na ostatnie zdjecia Odaro
to 3 i 4 i widzę noski kotwy wystajacy do wewnatrz. przeciez nosek
powinien być wklinowany pod listwe ?
Czy coś źle widzę ?widzisz dobrze z tym tylko ze kotwa nigdy nie zapnie sie profilu podparapetowym, jest tylko do niego przykręcana. Swoja droga tak jest dobrze ale lepiej jest ja wygiac pod katem prostym i przyłapać wkrętem od czoła podparapetowki, mało tego... a zresztą te szczególy to juz moja tajemnica :)

IVO333
27-08-2009, 22:17
Nie do mnie skierowane pytanie ale nie powinien. Gdyby tak miało być inne kotwy musiałyby być do ościeżnicy a inne do podparapetówki, w podparapetówce nie ma miejsca na zaklinowanie kotwy i się ją przykręca (być może nie zawsze ale w ogromnej większości systemów

Pozdrawiam

IVO333
27-08-2009, 22:24
Kurczę, za wolno piszę....

jareko
27-08-2009, 22:34
Kurczę, za wolno piszę....ha ha ha :) :) :)

jareko
27-08-2009, 22:41
i tu widac wyższość rozwiązania które u mnie jest standardowa metoda montażu
http://images45.fotosik.pl/189/757c890a5267d1cam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=757c890a5267d1ca)
podparcie ważącego prawie 500 kg HKS-a
http://images46.fotosik.pl/188/21bab5f61da770a3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=21bab5f61da770a3)

IVO333
27-08-2009, 22:52
Jareko, takie moje wolne myśli, na pewno widziałeś różnej maści montażystów w akcji i powiedz jak często sprawdzali poziomicą czy łatą dół albo górę kotwionego okna pod kątem wygięcia do wewnątrz czy do zewnątrz? A jak często widziałeś kotwę wygiętą pod sporym kątem (jak w omawianym przypadku) podczas wiercenia pod kołek odstającą od ściany czy podmurówki o nawet kilka cm ? Albo wygiętą w łuk i prostującą się po pierwszym otwarciu szerokiego skrzydła? A potem czytasz że firma X robi kiepskie okna....

Pozdrawiam

jareko
27-08-2009, 22:56
Jareko, takie moje wolne myśli, na pewno widziałeś różnej maści montażystów w akcji i powiedz jak często sprawdzali poziomicą czy łatą dół albo górę kotwionego okna pod kątem wygięcia do wewnątrz czy do zewnątrz? A jak często widziałeś kotwę wygiętą pod sporym kątem (jak w omawianym przypadku) podczas wiercenia pod kołek odstającą od ściany czy podmurówki o nawet kilka cm ? Albo wygiętą w łuk i prostującą się po pierwszym otwarciu szerokiego skrzydła? A potem czytasz że firma X robi kiepskie okna....

Pozdrawiam
właśnie dlatego że widziałem takie podejście przy montażu nagminnie, upieram się jak osioł przy tym by odaro zmienił tytuł wątku gdyż nie Oknoplast jest tu winny
ale jakoś wytłumaczyć pewnych rzeczy nie mogę, nie potrafię jak widzę tego uczynić w stopniu zrozumiałym dla odaro ,co może być przyczyna tego ze piękne okna jakie robi Oknoplast spierniczone zostały montażem - cale szczęście ze jest to proces odwracalny tylko trzeba mieć choć trochę oleju w głowie by to poprawić - a watpie by co montowali te okna maja go w wystarczającej ilości :lol:

tacim
28-08-2009, 07:12
Ja tez mam Platnum ale moje okna balkonowe nie są wcale kotwione wisza w powietrzu oparte na kolkach z drewna ? Powinni je chyba pianować.

odaro
28-08-2009, 08:08
Jareko, takie moje wolne myśli, na pewno widziałeś różnej maści montażystów w akcji i powiedz jak często sprawdzali poziomicą czy łatą dół albo górę kotwionego okna pod kątem wygięcia do wewnątrz czy do zewnątrz? A jak często widziałeś kotwę wygiętą pod sporym kątem (jak w omawianym przypadku) podczas wiercenia pod kołek odstającą od ściany czy podmurówki o nawet kilka cm ? Albo wygiętą w łuk i prostującą się po pierwszym otwarciu szerokiego skrzydła? A potem czytasz że firma X robi kiepskie okna....

Pozdrawiam

Nie wiem czy to jasno napisałem ale w dniu montażu i następnego wszystko było proste i nie wygięte bo dokładnie wszystko sprawdzałem.

Wygięcie nastąpiło już po montażu i jak sobie przypominam jak obserwowałem jak rozchodzi się pionowa lina skrzydeł okiennych na dole a schodzi góra to to wygięcie postępowało powoli dopiero po kilku miesiącach od montażu.

odaro
28-08-2009, 08:11
i tu widac wyższość rozwiązania które u mnie jest standardowa metoda montażu
http://images45.fotosik.pl/189/757c890a5267d1cam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=757c890a5267d1ca)
podparcie ważącego prawie 500 kg HKS-a
http://images46.fotosik.pl/188/21bab5f61da770a3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=21bab5f61da770a3)

Chciałem tak zrobić i dopłacić za te poszerzenia ale firma montująca okna odradziła mi te poszerzenia.

Od pewnego czasu weryfikuje wszystkie opinie wydawane przez fachowców ale w tym przypadku nie miałem czasu żeby się dopytać o te poszerzenia.

Szlak mnie trafia że człowiek nie może nikomu zaufać a później wychodzą takie kwiatki

jareko
28-08-2009, 08:38
..Szlak mnie trafia że człowiek nie może nikomu zaufać a później wychodzą takie kwiatki
Pozwól, że dośc złosliwie odpowiem - nie pod twoim adresem ale aż mnie język świeżbi by to wyartykułować.

Wielu z Was zwraca sie do mnie z prosba o wyceny, niektorzy nawet nie zadaja sobie trudu by wykasowac ceny z ofert konkurencji. Sprzedaje towar z wyższej półki, dość drogi - nie przecze ale w w cenach porownywalny z Oknoplastem. Nie bede ukrywal takze ze mam juz wyrobiona marke na rynku w kwestiach nie tylko montazowych. I pozniej przedstawiam swoja oferte i jakze czesto jest drozsza od konkurencji 5-10% Zobacz ile to jest na calym zamowieniu - 1000-3000 zeta. Sam wyciagnij wnioski :lol:

Wprowadziłem kaucjonowanie pomiarów gdyż to wlasnie najczesciej Forumowicze wzywali mnie na budowy nie po to by u mnie zamowic okna tylko bym je powymierzal, doradzil, powiedzial co realnie mozna a czego nie można wykonac. Wkur... mnie to w końcu gdyż ja ponosiłem koszty by inni wykonywali okna pod moje dyktando i podane przeze mnie wymiary. To ja tracilem czas i kase na paliwo. Pomijam juz kwestie ze po czesci moja praca przyczynila sie do rozpadu mojego malzenstwa - ale to juz moj problem. Jak ktos nie potrafi pojac sensu kaucjonowania pomiarow - to jego klopot.

Nie jestem alfą i omegą i nie jestem jedynym ktory dobrze montuje okna ale jakze czesto w oszczedniosciach posuwacie sie za daleko. Kuriozum i (sorki) glupota jest dla mnie oddawanie montazu w rece budowlancow co wam sciany stawiaja. Okna tak jak fundament czy sciany czy dach sa podstawowym skladnikiem domu - no chyba ze zakladacie ich wymiane co kilka a nie za kilkadziesiat lat.

A w twoim wypadku juz moje propozycje co masz zrobic padly. I znow powrtorze - to nie jest wina producenta. A ty mysl dalej jak chcesz

mjakob
28-08-2009, 08:49
..Szlak mnie trafia że człowiek nie może nikomu zaufać a później wychodzą takie kwiatki
Pozwól, że dośc złosliwie odpowiem - nie pod twoim adresem ale aż mnie język świeżbi by to wyartykułować.

Wielu z Was zwraca sie do mnie z prosba o wyceny, niektorzy nawet nie zadaja sobie trudu by wykasowac ceny z ofert konkurencji. Sprzedaje towar z wyższej półki, dość drogi - nie przecze ale w w cenach porownywalny z Oknoplastem. Nie bede ukrywal takze ze mam juz wyrobiona marke na rynku w kwestiach nie tylko montazowych. I pozniej przedstawiam swoja oferte i jakze czesto jest drozsza od konkurencji 5-10% Zobacz ile to jest na calym zamowieniu - 1000-3000 zeta. Sam wyciagnij wnioski :lol:


No zgadza się. Ale biorąc w obronę odaro problem jest taki, że nawet płacąc więcej nie ma się gwarancji, że robota będzie wykonana dobrze, a nawet dostatecznie! I za to nas Wszystkich Inwestorów szlag trafia :-)

ps. zamówiłem okna jezierskiego, niby ekipa ma być sprawdzona. zobaczymy :-) w każdym bądź razie zaproponowano mi te specjalne listwy pod okna balkonowe i je zakupiłem, tak że plus.

odaro
28-08-2009, 10:10
..Szlak mnie trafia że człowiek nie może nikomu zaufać a później wychodzą takie kwiatki
Pozwól, że dośc złosliwie odpowiem - nie pod twoim adresem ale aż mnie język świeżbi by to wyartykułować.



Widzisz ale w moim przypadku jest akurat inaczej bardzo często chcę dopłacić i zrobić dobrze i taką filozofię wyznaję cały czas na budowie i chętnie bym zapłacił za poszerzenia dolne a nawet boczne pod rolety tylko co z tego jak mi nikt tego nie polecał.

Przecież nie jestem w stanie być alfą i omegą i znać się na wszystkim.

dabell
28-08-2009, 10:15
Odaro, przykro mi, że dotknął Cię taki problem.

Chciałam jedynie powiedzieć, że u mnie jest wszystko ok, mimo tego iż mamy ten sam projekt, a okna z tej samej firmy zamontowane są już od prawie 2,5 lat (przeżyły 3 upalne lata). Sa non stop wykorzystywane i na 100% szczelne.

Ja jedynie pamiętam, że u mnie pod tym duzym oknem tarasowym były zamontowane jakieś dodatkowe wzmocnienia (w formie kotew chyba ale takich bardzo dużych i grubych w kilku miejscach - coś jak Ty zrobiłeś) i wiem, że to rozwiązanie zaproponował mi facet z salonu Oknoplastu. Montowała też bardzo sprawna ekipa od nich.
Miałeś pecha...

odaro
28-08-2009, 11:39
Odaro, przykro mi, że dotknął Cię taki problem.

Chciałam jedynie powiedzieć, że u mnie jest wszystko ok, mimo tego iż mamy ten sam projekt, a okna z tej samej firmy zamontowane są już od prawie 2,5 lat (przeżyły 3 upalne lata). Sa non stop wykorzystywane i na 100% szczelne.



Mam do Ciebie prośbę czy mógłbyś przyłożyć poziomicę a jeszcze lepiej rozciągnąć żyłkę na dolnej ramie swoich okien i sprawdzić je w ten sposób. Bo tego wygięcia tak mocno nie widać.

Oczywiście nic złego Ci nie życzę ale chcę się upewnić że tylko u mnie są takie numery.

Masz może jakieś zdjęcia mocowania okien u Siebie.

stary
03-09-2009, 11:00
i tu widac wyższość rozwiązania które u mnie jest standardowa metoda montażu
http://images45.fotosik.pl/189/757c890a5267d1cam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=757c890a5267d1ca)
podparcie ważącego prawie 500 kg HKS-a
http://images46.fotosik.pl/188/21bab5f61da770a3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=21bab5f61da770a3)

Chciałem tak zrobić i dopłacić za te poszerzenia ale firma montująca okna odradziła mi te poszerzenia.

Od pewnego czasu weryfikuje wszystkie opinie wydawane przez fachowców ale w tym przypadku nie miałem czasu żeby się dopytać o te poszerzenia.

Szlak mnie trafia że człowiek nie może nikomu zaufać a później wychodzą takie kwiatki
odaro- zapytam przewrotnie : dlaczego nie zufałeś nam ????? Stosowanie i zalety poszerzenia do okien balkonowych w tym wątku opisywałem niejednokrotnie- sztywniejsza dolna rama, eliminacja mostków cieplnych. Jeżeli firma je odradzała trzeba było znów zapytać- może któryś z kolegów byłby "pod ręką" i cos odpisał- bardzo wątpię aby odradzał poszerzenia. :roll:
Pisałem też o wygięciach profili i czym jest to spowodowane- pokrótce: różnicą temperatur jaka jest na ściance wewnętrznej i zewnętrznej.
Montując prawie "w powietrzu" ryzyko wygięcia jest bardziej prawdopodobne.
Jeszcze jedno: Jareko kilka razy prosił o zmianę tytułu, gdyz nie zawinił Oknoplast! On tylko dostarczył okna zgodnie z zamówieniem dealera. Dlaczego się upierasz przy swoim??? Załozyłeś również wątek na Oknonecie i szukasz potwierdzenia winy Oknoplastu. Na dodatek "straszysz" :lol: doradców.....
Reasumując: zamów poszerzenia ze wzmocnieniem i niech je brygada podepnie do okien od dołu- powinno dać się wyprostować.

jareko
03-09-2009, 12:02
odaro - powiem ci szczerze, po tym co tu wypisujesz dziwie się ze dbający o wizerunek Oknoplast jeszcze się tobą nie zajął.

am76
03-09-2009, 14:27
odaro- zapytam przewrotnie : dlaczego nie zufałeś nam ????? Stosowanie i zalety poszerzenia do okien balkonowych w tym wątku opisywałem niejednokrotnie- sztywniejsza dolna rama, eliminacja mostków cieplnych. Jeżeli firma je odradzała trzeba było znów zapytać- może któryś z kolegów byłby "pod ręką" i cos odpisał- bardzo wątpię aby odradzał poszerzenia. :roll:
Pisałem też o wygięciach profili i czym jest to spowodowane- pokrótce: różnicą temperatur jaka jest na ściance wewnętrznej i zewnętrznej.
Montując prawie "w powietrzu" ryzyko wygięcia jest bardziej prawdopodobne.


Czy mogę prosić o jakieś namiary gdzie mógłbym poczytać o ograniczeniach i zaleceniach co do okien/drzwi balkonowych PCV? Niebawem bedę musiał coś wybrać. Mam sporo drzwi o rozmiarach 100 x 220 i to prawdopodobnie ciemny kolor. Mam też kilka okien 130 x 150. Na dodatek chciałbym aby to była jedna wielka szyba bez podziałów. Na dodatek jakaś ciepła.

jareko
03-09-2009, 14:55
...Czy mogę prosić o jakieś namiary gdzie mógłbym poczytać o ograniczeniach i zaleceniach co do okien/drzwi balkonowych PCV? ....Tak naprawdę nie ma takiej zbiorczej publikacji mówiącej o ograniczeniach gabarytów wśród ponad 65 profili dostępnych na rynku. Wątpię byś miał czas, chęć i możliwości dokopać się do pełnych wersji aprobat ITB bądź dokumentacji systemowej dla wybranych profili. Niestety, pozostaje ci poczytać tutaj ten watek, wyciągnąć wnioski i bazować na zadowolonych klientach - zadowolonych z obsługi, uczciwości handlowca i producenta itd. Niestety, rynek okienny nie był i nie zapowiada się by kiedykolwiek został uporządkowany i usunięte zostaną z niego firmy nierzetelne.

am76
03-09-2009, 15:01
...Czy mogę prosić o jakieś namiary gdzie mógłbym poczytać o ograniczeniach i zaleceniach co do okien/drzwi balkonowych PCV? ....Tak naprawdę nie ma takiej zbiorczej publikacji mówiącej o ograniczeniach gabarytów wśród ponad 65 profili dostępnych na rynku. Wątpię byś miał czas, chęć i możliwości dokopać się do pełnych wersji aprobat ITB bądź dokumentacji systemowej dla wybranych profili. Niestety, pozostaje ci poczytać tutaj ten watek, wyciągnąć wnioski i bazować na zadowolonych klientach - zadowolonych z obsługi, uczciwości handlowca i producenta itd. Niestety, rynek okienny nie był i nie zapowiada się by kiedykolwiek został uporządkowany i usunięte zostaną z niego firmy nierzetelne.

Jest jeden obszerny wątek, który zaczyna się w 2002 roku i ma już 200 stron. Nie da się tego przeczytać. Prosiłbym o jakieś namiary na formum gdzie można coś poczytać.

Zapewne poproszę o kilka ofert na okna ale nie chciałbym np. zawracać komuś głowy niepotrzebnie. Jeśli np.okna PVC nie będą "bezpieczne" w moim przypadku to szkoda czasu ludziom marnować

jareko
03-09-2009, 17:56
to odpowiem ci tak - lenistwo nie popłaca - zaraz po tym zadasz kolejne pytania. Masz portal Testa, masz moja stronę, poczytaj :)
W Schuco te wymiary nie są powalające, i ile dobrze pamiętam Salamander 3D podobnie przełknie takie wymiary bez czkawki, Brungman tez powinien

odaro
03-09-2009, 20:23
odaro- zapytam przewrotnie : dlaczego nie zufałeś nam ????? Stosowanie i zalety poszerzenia do okien balkonowych w tym wątku opisywałem niejednokrotnie- sztywniejsza dolna rama, eliminacja mostków cieplnych. Jeżeli firma je odradzała trzeba było znów zapytać- może któryś z kolegów byłby "pod ręką" i cos odpisał- bardzo wątpię aby odradzał poszerzenia. :roll:

A co ma zrobić inwestor który chce coś zrobić lepiej a nawet drożej ale jest wyśmiewany przez fachowców że znowu coś wymyśla albo naczytał się Muratora i w głowie mu się poprzewracało.
No taka jest rzeczywistość



Jeszcze jedno: Jareko kilka razy prosił o zmianę tytułu, gdyz nie zawinił Oknoplast! On tylko dostarczył okna zgodnie z zamówieniem dealera.

A niby co mam napisać wygięte okna Jezierskiego przecież to są okna z Oknoplast Kraków firmy która sama skierowała mnie do swojego autoryzowanego montażysty.
A gdzie jak stwierdziłem że to wina Oknoplast piszę o oknach PCV ogólnie.

A widzę że Ty również przeoczyłeś albo nie chcesz widzieć że okna na poddaszu są dobrze zamontowane a też się wygięły.



Dlaczego się upierasz przy swoim??? Załozyłeś również wątek na Oknonecie i szukasz potwierdzenia winy Oknoplastu. Na dodatek "straszysz" :lol: doradców.....

To nie doradca tylko konkurencja która chciała mi sprzedać okna MS a ja wybrałem Oknoplast no i teraz próbuje się odgryzać.



Reasumując: zamów poszerzenia ze wzmocnieniem i niech je brygada podepnie do okien od dołu- powinno dać się wyprostować.

Brygada stwierdziła że nie da się zamontować od dołu a Oknoplast zalecił w takim przypadku wiercenie ramy na przelot żeby przymocować poszerzenie do ramy ale pod jednym warunkiem że wkręt zostanie szczelnie zasilikowany.

Czy ja po to zapłaciłem za swoje okna 40 000zł żeby teraz samemu wozić się z tym problemem.

Nefer
03-09-2009, 20:24
Wiercenie na wylot ,żeby zamontować poszerzenie ?

odaro
03-09-2009, 20:29
Wiercenie na wylot ,żeby zamontować poszerzenie ?

Rozmawiałem z serwisem Oknoplast zanim złożyłem reklamację.

Normalnie poszerzenie jest mocowane wkrętami od dołu.

Na zamontowanym oknie już się nie da

Nefer
03-09-2009, 20:39
ups ... Wiesz, generalnie to decyzję o poszerzeniu się podejmu przed a nie po zamontowaniu - potem to nawet nie bardzo sobie wyobrażam jak to wtłoczyć pod spód bez wydarcia ze ściany...

jareko
03-09-2009, 20:41
odaro - widać po tym co ciągle tu piszesz ze nic do ciebie nei dociera
Ani stary ani ja ani ktokolwiek inny kto zęby stracił w tej popapranej branży nie zrzuca winy na producenta tylko na montaż a ty ciągle swoje
Już napisałem ci dokładnie co masz zrobić i nic
ciągle swoje
A co do kasy - tylko nie weź tego do siebie - wiesz dlaczego sam place ekstra za te bajery które widziałeś na zdjęciu? Bo nawet klient który ma wydać 60 tysiaków za swoje okna gdy usłyszy ze 1mb profilu bazowego 80mm ma zaplacic ekstra 120 zeta to dla niego przegięcie a ja dla wlasnej wygody i pozniejszych ewentualnych klopotow wole o tyle miej zarobic bo per saldo zarobie na tym nie jezdzac na kazdy gwizdek do klienta.
Ciągle nie rozumiem, ty płacisz, ty wymagasz, czytasz Forum czyli powinieneś być wyedukowany i jak ktoś ci mówi ze poszerzenia nie potrzeba to ty ŻĄDASZ i tyle.
Po co w takim razie wogóle tu zaglądasz? By później byle gostek podważył w Tobie to co wielu tu opisuje? Tego nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem i sorki - dla mnie to nie jest żaden argument na twoja obronę i teraźniejsze żale

odaro
03-09-2009, 20:43
ups ... Wiesz, generalnie to decyzję o poszerzeniu się podejmu przed a nie po zamontowaniu - potem to nawet nie bardzo sobie wyobrażam jak to wtłoczyć pod spód bez wydarcia ze ściany...

Wtłoczyć :) się da gorzej to zamocować co by pewnie trzymało.

odaro
03-09-2009, 20:52
odaro - widać po tym co ciągle tu piszesz ze nic do ciebie nei dociera
Ani stary ani ja ani ktokolwiek inny kto zęby stracił w tej popapranej branży nie zrzuca winy na producenta tylko na montaż a ty ciągle swoje
Już napisałem ci dokładnie co masz zrobić i nic
ciągle swoje

Sorry ale ja nigdzie nie napisałem że to wina producenta.

jareko
03-09-2009, 20:56
zacytuje tytuł wątku - Wygięte okna z OKNOPLAST Kraków - PROBLEM
nie będę cytował twych postów gdzie jak tylko pojawi sie Oknoplast powtarzasz to swoja historie gdzie wina montażysty obarczasz producenta
Wybacz ale schizolem jeszcze nie jestem by nie zrozumieć tego co robisz :lol:
Wystarczy byś napisali - wygięte okna balkonowe - PROBLEM i już byłoby OK

ewadora
04-09-2009, 11:06
i tu widac wyższość rozwiązania które u mnie jest standardowa metoda montażu
http://images45.fotosik.pl/189/757c890a5267d1cam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=757c890a5267d1ca)
podparcie ważącego prawie 500 kg HKS-a
http://images46.fotosik.pl/188/21bab5f61da770a3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=21bab5f61da770a3)
Jareko - czy ja dobrze widze ,ze złącza ciesielskie sa przykrecone do podparapetki?
Kurcze- bo ja cały czas przerabiam temat podparcia drzwi balkonowych - kombinuje z tymi złączami tak jak odaro robiąc z nich rózne "krzesełka" - a tu by było takie proste rozwiązanie.
Jeszcze jedna prośba - wrzućcie prosze jakies zdjęcie tej osławionej "łaty"- dla mnie nazwa sie kojarzy z łatą na dachu albo poziomica-ale może sie mylę?
pozdrowionka i z góry dziekuje

monika.KIELCE
04-09-2009, 11:52
Na tych fotkach to kliny trzymają ciężar okna. Łączniki zapobiegają tylko wygięciu okna do środka (np. od parcia wiatru), ew na zewnątrz, nie dźwigają żadnego ciężaru.

ewadora
04-09-2009, 12:04
jeszcze jedno pytanie - a propos profilu bazowego- czy nie powinno sie takowego przymocowywać również do drzwi zewnętrznych?
Po to choćby aby uniknąc mstków termicznych. Okna juz niestety mam zamontowane - ale drzwi jeszcze nie- to może tutaj uda mi sie zawalczyć. Póki co w miejscu gdzie ma leżeć próg drzwi mam przyklejony styrodur 10 cm grubosci ( to taki mój pomysł- tyle ,ze niedoskonały )- - podobnie jak pod oknami balkonowymi.
Tylko znowu będzie problem z podparciem

jareko
04-09-2009, 16:33
Na tych fotkach to kliny trzymają ciężar okna. Łączniki zapobiegają tylko wygięciu okna do środka (np. od parcia wiatru), ew na zewnątrz, nie dźwigają żadnego ciężaru.:) owszem ale przy okazji trzymaja prawiei 5 metrowe okna w linii - moio dodanai pancernych poszerzeń zauwazylem ze mozna w polowie dlugosci wygiac je do 5mm na zewnatrza a przeciez po mnie wejda tam wylewkarze i cholera wie co czynic beda :lol:
5 mm nie apteka ale klient moze sie czepiac ;) jak Odaro nie mnie (bo ja bylbym winny) tylko Producenta :lol:

odaro
04-09-2009, 18:47
Na tych fotkach to kliny trzymają ciężar okna. Łączniki zapobiegają tylko wygięciu okna do środka (np. od parcia wiatru), ew na zewnątrz, nie dźwigają żadnego ciężaru.:) owszem ale przy okazji trzymaja prawiei 5 metrowe okna w linii - moio dodanai pancernych poszerzeń zauwazylem ze mozna w polowie dlugosci wygiac je do 5mm na zewnatrza a przeciez po mnie wejda tam wylewkarze i cholera wie co czynic beda :lol:
5 mm nie apteka ale klient moze sie czepiac ;) jak Odaro nie mnie (bo ja bylbym winny) tylko Producenta :lol:

Jak okno się przestało otwierać to też byś zaczął czepiać wiec daruj sobie swoje złośliwości.

Ale skoro tak bronisz bezkrytycznie producenta to może przyjedziesz do mnie i w ramach promocji swojej firmy gratisowo naprawisz okna :)

Masz do mnie tylko 65km.

P.S U mnie okno najszersze jest ugięte 12-15mm.

jareko
04-09-2009, 20:42
...Jak okno się przestało otwierać to też byś zaczął czepiać wiec daruj sobie swoje złośliwości.....Ale skoro tak bronisz bezkrytycznie producenta to może przyjedziesz do mnie i w ramach promocji swojej firmy gratisowo naprawisz okna :) ....
Czy ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Nie mowie ze ty się czepiasz tylko uczepiłeś się nie tego kogo trzeba. W ramach promocji mojej firmy mogłeś u mnie zamówić okna i później rozgłosić to światu a teraz mecz się :lol: z montażystą, a im dłużej będziesz zwlekał tym trwalsze odkształcenia słońce i temperatury uczynią
Za friko? Sorki ale chyba sobie żarty stroisz - takie usługi są najdroższe z możliwych by czegoś ludzi w końcu nauczyć skoro edukacja na Forum nie dociera :lol: nawet gdybyś miał budowę po drugiej stronie ulicy :lol:

odaro
04-09-2009, 20:51
...Jak okno się przestało otwierać to też byś zaczął czepiać wiec daruj sobie swoje złośliwości.....Ale skoro tak bronisz bezkrytycznie producenta to może przyjedziesz do mnie i w ramach promocji swojej firmy gratisowo naprawisz okna :) ....
Czy ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Nie mowie ze ty się czepiasz tylko uczepiłeś się nie tego kogo trzeba. W ramach promocji mojej firmy mogłeś u mnie zamówić okna i później rozgłosić to światu a teraz mecz się :lol: z montażystą, a im dłużej będziesz zwlekał tym trwalsze odkształcenia słońce i temperatury uczynią
Za friko? Sorki ale chyba sobie żarty stroisz - takie usługi są najdroższe z możliwych by czegoś ludzi w końcu nauczyć skoro edukacja na Forum nie dociera :lol: nawet gdybyś miał budowę po drugiej stronie ulicy :lol:

Wiedziałem, wiedziałem że łatwiej jest mówić albo pisać na forum niż coś zrobić.
:)

jareko
04-09-2009, 21:01
masz od tego serwis a nie mnie
Za friko to teraz nawet po gębie nie dają :lol:

odaro
04-09-2009, 21:09
masz od tego serwis a nie mnie
Za friko to teraz nawet po gębie nie dają :lol:

No zobaczymy jak serwis Oknopastu się sprawdzi.

Lenart
04-09-2009, 21:20
odaro szukasz naiwnych za darmo do zrobienia Ci poprawek ? :lol: :lol: :lol:
okna sie powyginały ? masz gwarancję i za d..ę firmę która Ci sprzedała i
montowała te okna - i poco te skuczenia (przepraszam ) tak długie.
To nawet nie to najwazniejsze że same okna Oknoplastu są dobre a
winny jest montaż - masz gwarancję przy zakupie i "fachowy" montaż
- to jazda z tym do sprzedawcy i niech on sie martwi.
A tak w ogóle jak miałbym się tak zadreczać to :
- podklinował bym i wypoziomował opuszczone w dół progi
- przed wylewką odgiął bym (i zaklinował z drugiej strony) w poziomie progi
np długą deską opartą o przeciwległą ścianę i zalał wylewką.
I po krzyku na 100 lat.

odaro
04-09-2009, 21:27
odaro szukasz naiwnych za darmo do zrobienia Ci poprawek ? :lol: :lol: :lol:
okna sie powyginały ? masz gwarancję i za d..ę firmę która Ci sprzedała i
montowała te okna - i poco te skuczenia (przepraszam ) tak długie.
To nawet nie to najwazniejsze że same okna Oknoplastu są dobre a
winny jest montaż - masz gwarancję przy zakupie i "fachowy" montaż
- to jazda z tym do sprzedawcy i niech on sie martwi.

Mam wrażenie że sprzedawca to się wogóle tym nie martwi.

Ale pożyjemy, zobaczymy.



odaro
A tak w ogóle jak miałbym się tak zadreczać to :
- podklinował bym i wypoziomował opuszczone w dół progi
- przed wylewką odgiął bym (i zaklinował z drugiej strony) w poziomie progi
np długą deską opartą o przeciwległą ścianę i zalał wylewką.
I po krzyku na 100 lat.

Próbowałem wyprzeć ramę naprawdę mocną konstrukcją i wiem dlaczego nie mogę utrzymać ramy w prostej linii niby ręką można wyprostować ramę ale utrzymać ją w takiej pozycji nie jest możliwe.

jareko
04-09-2009, 21:33
...Próbowałem wyprzeć ramę naprawdę mocną konstrukcją i wiem dlaczego nie mogę utrzymać ramy w prostej linii niby ręką można wyprostować ramę ale utrzymać ją w takiej pozycji nie jest możliwe.od tego masz kotwy - już ci pisałem co i jak a ty czekasz nie wiadomo na co

odaro
04-09-2009, 21:47
...Próbowałem wyprzeć ramę naprawdę mocną konstrukcją i wiem dlaczego nie mogę utrzymać ramy w prostej linii niby ręką można wyprostować ramę ale utrzymać ją w takiej pozycji nie jest możliwe.od tego masz kotwy - już ci pisałem co i jak a ty czekasz nie wiadomo na co

Ale montaż poszerzenia dolnego raczej nie wchodzi w grę

A może jakieś wsporniki z śrubą rzymską (czy jak to się nazywa) coś by pomogły tylko nie wiem gdzie tego szukać.

Nefer
04-09-2009, 21:52
Odaro.
To w ogóle nie jest Twój problem.
To problem Twojego dostawcy.
Czy on w ogóle wie o Twoim problemie ?

jareko
04-09-2009, 21:53
pisalem ci co masz zrobic a ty wymyslasz znow cuda, sruby rzymskie, sline, lep na muchy :P probuj dalej
Kup kliny plastikowe o POD KLINUJ do cholery to okno zanim nie będzie za późno, przyłóż łatę i na nowo zamocuj kotwy do podłoża
jeśli wygięcie masz do środka - wypchnij troszkę na zewnątrz profil (zanim zaczniesz wiercić i zamocujesz trwale kotwy) - tak 2-3 mm, kotwa się podda i będziesz miał prosto - jeśli do środka - zrób na odwrót
za poradę tysiak się należy, jeśli nie jesteś manualny - usuniecie usterki kolejny tysiak :lol:

jareko
04-09-2009, 21:55
...To w ogóle nie jest Twój problem.
To problem Twojego dostawcy....oczywiście Nefer, masz całkowitą rację, z tym tylko że zamiast domagać się od dostawcy/montażysty poprawki tracimy czas na posty na Forum :P tu, jeszcze na oknonecie i gdzie jeszcze Odaro? :)
Ja już powiedziałem wszystko :)
EOT

Lenart
04-09-2009, 21:59
Próbowałem wyprzeć ramę naprawdę mocną konstrukcją i wiem dlaczego nie mogę utrzymać ramy w prostej linii
że co ? :o
dlaczego ? co to za cienka rama ? ręką odginasz a rama nie daje rady ?
dwie zbite deski (z przesunieciem - chodzi o długość), podklinowane od sciany i musi wypchać ramę o te parę cm
nie ma cudów

odaro
04-09-2009, 22:00
Odaro.
To w ogóle nie jest Twój problem.
To problem Twojego dostawcy.
Czy on w ogóle wie o Twoim problemie ?

Złożyłem reklamację i nastała wielka cisza.

Pewnie muszę odczekać 14 albo 21 dni żeby złożyć kolejne pismo.

odaro
04-09-2009, 22:02
Próbowałem wyprzeć ramę naprawdę mocną konstrukcją i wiem dlaczego nie mogę utrzymać ramy w prostej linii
że co ? :o
dlaczego ? co to za cienka rama ? ręką odginasz a rama nie daje rady ?
dwie zbite deski (z przesunieciem - chodzi o długość), podklinowane od sciany i musi wypchać ramę o te parę cm
nie ma cudów

Wypchnąć to się da ale co z tego jak rama wraca na swoje miejsce tzn do wygięcia.

Lenart
04-09-2009, 22:03
jak zalejesz wylewką - to nie wróci na swoje miejsce - przez 100 lat :lol:

odaro
04-09-2009, 22:07
pisalem ci co masz zrobic a ty wymyslasz znow cuda, sruby rzymskie, sline, lep na muchy :P probuj dalej
Kup kliny plastikowe o POD KLINUJ do cholery to okno zanim nie będzie za późno, przyłóż łatę i na nowo zamocuj kotwy do podłoża
jeśli wygięcie masz do środka - wypchnij troszkę na zewnątrz profil (zanim zaczniesz wiercić i zamocujesz trwale kotwy) - tak 2-3 mm, kotwa się podda i będziesz miał prosto - jeśli do środka - zrób na odwrót
za poradę tysiak się należy, jeśli nie jesteś manualny - usuniecie usterki kolejny tysiak :lol:

Browara w Warszawie mogę postawić :)

Tylko jak zamocować kotwy do podłoża jak na parterze do podłoża brakuje mi 20cm.

A co to są kotfy progowe SFS - JBD

Nefer
04-09-2009, 22:10
Odaro.
To w ogóle nie jest Twój problem.
To problem Twojego dostawcy.
Czy on w ogóle wie o Twoim problemie ?

Złożyłem reklamację i nastała wielka cisza.

Pewnie muszę odczekać 14 albo 21 dni żeby złożyć kolejne pismo.
zadzwoń. codziennie zadzwoń.

jareko
05-09-2009, 06:24
...A co to są kotfy progowe SFS - JBDhttp://images45.fotosik.pl/66/502c5c671736a3f5m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=502c5c671736a3f5)
http://www.jar-eko.home.pl/media/kotwa_do_3W.jpg
z tym tylko, że i tak nie do zstosowania w Twoim wypadku

bwojtek
05-09-2009, 07:43
Ja bym po pierwsze sprawdził, czy po bokach są wystarczające luzy dylatacyjne. Przy oknie szerokim 270cm w kolorze potrzebny jest luz rzędu 2cm (na stronę)! Jak go nie ma (albo są tam wbite kliny) to rama pod wpływem nagrzewania wydłuża się i z braku miejsca po bokach ulega wyboczeniu.
A może tynkarze "nadgorliwie" wydłubali piankę i okno jest osadzone "na zaprawę tynkarską" (czyli z zerowym luzem)?

odaro
05-09-2009, 08:40
Ja bym po pierwsze sprawdził, czy po bokach są wystarczające luzy dylatacyjne. Przy oknie szerokim 270cm w kolorze potrzebny jest luz rzędu 2cm (na stronę)! Jak go nie ma (albo są tam wbite kliny) to rama pod wpływem nagrzewania wydłuża się i z braku miejsca po bokach ulega wyboczeniu.
A może tynkarze "nadgorliwie" wydłubali piankę i okno jest osadzone "na zaprawę tynkarską" (czyli z zerowym luzem)?

Luz na boki i pianka jest nie sprawdzałem dokładnie ale 1cm jest na pewno a może i więcej.

A klinów nie ma.

2cm na stronę czyli 4cm to aż tyle może się wydłużyć okno PCV

stary
05-09-2009, 09:54
odaro - widać po tym co ciągle tu piszesz ze nic do ciebie nei dociera
Ani stary ani ja ani ktokolwiek inny kto zęby stracił w tej popapranej branży nie zrzuca winy na producenta tylko na montaż a ty ciągle swoje
Już napisałem ci dokładnie co masz zrobić i nic
ciągle swoje

Sorry ale ja nigdzie nie napisałem że to wina producenta.
A gdyby montażysta wstawił te okna do góry nogami to też byś napisał, że masz problem z oknami czy montażem ???? :-?

stary
05-09-2009, 10:09
...Próbowałem wyprzeć ramę naprawdę mocną konstrukcją i wiem dlaczego nie mogę utrzymać ramy w prostej linii niby ręką można wyprostować ramę ale utrzymać ją w takiej pozycji nie jest możliwe.od tego masz kotwy - już ci pisałem co i jak a ty czekasz nie wiadomo na co

Ale montaż poszerzenia dolnego raczej nie wchodzi w grę

A może jakieś wsporniki z śrubą rzymską (czy jak to się nazywa) coś by pomogły tylko nie wiem gdzie tego szukać.
A dlaczego montaż poszerzenia nie wchodzi w rachubę???? Wyciągasz od dołu kotwy ,podpinasz je za pomocą ścisków i skręcasz od góry. Oczywiście poszerzenie ze wzmocnieniem w tym przypadku! W czym przeszkadza kilka łebków od śrub? Wystarczy je dokładnie zasilikonować! Zwróć uwagę, ile masz innych blach w oknie po otwarciu skrzydła.
Twoje okno jest praktycznie niezamontowane od dołu i każdy profil kolorowy po roku czasu sie wygnie, na co czekasz z wylewkami? Jeżeli je zamontujesz na kotwy (niezaleznie jakie) i poczekasz następny rok to będzie to samo.
Patrząc przy okazji na Twój upór w wyrażaniu różnych opinii to powiem, że bardzo w to wątpię aby montażysta czy pomiarowiec tak zawzięcie odradzał poszerzenia przy zakupie. A gdyby wiedział, że okno ma wisieć rok w powietrzu.... :roll: Uważam, że wina lezy po obu stronach.
No cóż? W swojej umowie muszę dodać kolejny punkt. :lol:

odaro
05-09-2009, 17:03
...Próbowałem wyprzeć ramę naprawdę mocną konstrukcją i wiem dlaczego nie mogę utrzymać ramy w prostej linii niby ręką można wyprostować ramę ale utrzymać ją w takiej pozycji nie jest możliwe.od tego masz kotwy - już ci pisałem co i jak a ty czekasz nie wiadomo na co

Ale montaż poszerzenia dolnego raczej nie wchodzi w grę

A może jakieś wsporniki z śrubą rzymską (czy jak to się nazywa) coś by pomogły tylko nie wiem gdzie tego szukać.
A dlaczego montaż poszerzenia nie wchodzi w rachubę???? Wyciągasz od dołu kotwy ,podpinasz je za pomocą ścisków i skręcasz od góry. Oczywiście poszerzenie ze wzmocnieniem w tym przypadku! W czym przeszkadza kilka łebków od śrub? Wystarczy je dokładnie zasilikonować! Zwróć uwagę, ile masz innych blach w oknie po otwarciu skrzydła.
Twoje okno jest praktycznie niezamontowane od dołu i każdy profil kolorowy po roku czasu sie wygnie, na co czekasz z wylewkami? Jeżeli je zamontujesz na kotwy (niezaleznie jakie) i poczekasz następny rok to będzie to samo.
Patrząc przy okazji na Twój upór w wyrażaniu różnych opinii to powiem, że bardzo w to wątpię aby montażysta czy pomiarowiec tak zawzięcie odradzał poszerzenia przy zakupie. A gdyby wiedział, że okno ma wisieć rok w powietrzu.... :roll: Uważam, że wina lezy po obu stronach.
No cóż? W swojej umowie muszę dodać kolejny punkt. :lol:

No proszę wychodzi że to wszystko moja wina.

Oczywiście zrobiłem wszystko tak żeby okna się wygięły i żebym teraz musiał odwoływać hydraulików do czasu reklamacji a przez to nie móc zrobić wylewek

Wszystko logiczne jak cholera.

Serwis Oknoplast stwierdził że żeby zamontować poszerzenie dolne trzeba okna zdemontować nabić poszerzenia i na nowo zamontować okna.

Jeżeli chcesz polemizować z serwisem Oknoplast proszę bardzo Twoja wola.

Zanim kogoś osądzisz a chcesz być wiarygodny w oczach innych forumowiczów napisz czemu wygięło się okno które było prawidłowo zamocowane kotwami do betonu. Są zdjęcia na początku takiego okna.

Dlaczego unikasz odpowiedzi na ta proste pytanie

Jako ułatwienie podpowiem Ci że okna na wschodzie i zachodzie praktycznie się nie wygięły a na południu tak.

Rozumiem że przemilczysz po raz drugi ten problem.

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie wszystkie okna balkonowe i tarasowe mają również wygięte ramy boczne.

W połowie wysokości ramy wymiar zewnętrzny ramy jest o 5-7mm mniejszy niż ten sam wymiar zewnętrzny na górze i dole okna.
Montaż kotwy wkręcane w ramę okna a potem mocowane do ściany.

Możesz skomentować co jest przyczyną tego wygięcia.

Jeszcze raz napiszę od montażystów dostałem odpowiedź że poszerzenia dolne utrudniają montaż.

jareko
05-09-2009, 18:15
....Zanim kogoś osądzisz a chcesz być wiarygodny w oczach innych forumowiczów napisz czemu wygięło się okno które było prawidłowo zamocowane kotwami do betonu. Są zdjęcia na początku takiego okna. Jeśli mowisz, że to jest zamontowane okno to sorki - ale nei rozśmieszaj mnie. Zakończony montaż to także otynkowanie jak i wykonanie wylewek a nie pozostawianie tak okna na rok. Jesli okno ma pracować niejako w powietrzu stosuje sie do tego rozwiązania które zapobiegają takim sytuacjom jak choćby kotwy JB-D. Szczegółów pracy okna w otworze pod wpływem temperatury wyłuszczać Ci nie będę bo i po co? Tu już swoje wiesz - winny nie jest montażysta, winny nie jesteś ty wiedząc, że na wylewki okno czekać będzie tak długo - winny jest niewinny Oknoplast

Jako ułatwienie podpowiem Ci że okna na wschodzie i zachodzie praktycznie się nie wygięły a na południu tak.
Nikt nie przemilcza tego problemu, stary już ci odpowiedział dlaczego większe odkształcenia mogą byc tam gdzie jest nasłonecznienie a nie występuje tam gdzie temperatura nie osiąga takich dużych wartości w słoneczny dzień. Sorki, ale nie czytasz z uwagą tego co Ci się pisze

W połowie wysokości ramy wymiar zewnętrzny ramy jest o 5-7mm mniejszy niż ten sam wymiar zewnętrzny na górze i dole okna.
Montaż kotwy wkręcane w ramę okna a potem mocowane do ściany. mogę.. TU też jest wina montażysty a nie Oknoplastu. Piana ma to do siebie że po stwardnieniu zewnętrznej powłoki środek dalej pracuje i siłę ma taką, że bez problemu wygnie każdy profil PVC, wygnie drewno o wiele sztywniejsze od tworzywa, wygnie nawet aluminium - choć w o wiele mniejszym stopniu. Tu kłania się nie stosowanie przez montażystów specjalnych wkładek utrzymujących dystans miedzy skrzydłem a ościeżnicą - bądź jeśli były zastosowane to za szybkie ich usuniecie. Ale ty sie lepiej znasz na montażu i tym co z oknem dziać się może - sorki odaro - znów po raz kolejny powtórzę - winowajcy szukasz nie tam gdzie trzeba.
Nie byłem przy twoich uzgodnieniach ale przypomnę ci także ze czytasz forum - nie jesteś (przynajmniej nie powinieneś być) totalnym laikiem i wiedząc co my tu mówimy o poszerzeniach i innych rozwiązaniach dałeś się wpuścić w maliny? Po takim tekście handlowca że poszerzenie przeszkadza w montażu inny, wyedukowany na Forum powiedziałby krótko - Dziękuje za poświęcony czas, nie ubijemy interesu bo gada Pan głupoty i boję się, że podobnie Pan okna montujeChyba, że powodowały tobą inne względy - choćby radykalnie niższa cena niż gdzie indziej . Hmmm... i tu także pretensje możesz mieć do siebie :lol:

odaro
05-09-2009, 20:31
Jeśli mowisz, że to jest zamontowane okno to sorki - ale nei rozśmieszaj mnie. Zakończony montaż to także otynkowanie jak i wykonanie wylewek a nie pozostawianie tak okna na rok. Jesli okno ma pracować niejako w powietrzu stosuje sie do tego rozwiązania które zapobiegają takim sytuacjom jak choćby kotwy JB-D. Szczegółów pracy okna w otworze pod wpływem temperatury wyłuszczać Ci nie będę bo i po co? Tu już swoje wiesz - winny nie jest montażysta, winny nie jesteś ty wiedząc, że na wylewki okno czekać będzie tak długo - winny jest niewinny Oknoplast


Żeby już zakończyć ten nic nie wnoszący dialog chcę publicznie napisać że nigdzie nie twierdziłem że winny wygięcia okien jest Oknoplast tak jak próbuje mi to wmówić jareko oraz stary.
Natomiast nic nie poradzę na to że akurat kupiłem okna Oknoplast Kraków.

Mam problem zostałem z nim sam bo jak na razie firma montująca wypięła się na mnie i poszukuje pomocy a na forum muszę cały czas udowadniać że nie jestem wielbłądem.

Jareko niestety trochę Cię podpuściłem ale najpierw napisałeś że okna na poddaszu są dobrze zamontowane a teraz wypierasz się tego.

Myślę że większość forumowiczów to widzi bo zaprzeczasz sam sobie.

Jak znajdę czas to odnajdę swój wpis w jednym z wątków o oknach gdzie pisałem już wtedy że u mnie ekipa nie chciała montować poszerzeń dolnych. Było to dawno temu i wtedy jeszcze nie wiedziałem że będę miał takie kłopoty z oknami.

Czy to wystarczy że przekonać Was że piszę prawdę.



W połowie wysokości ramy wymiar zewnętrzny ramy jest o 5-7mm mniejszy niż ten sam wymiar zewnętrzny na górze i dole okna.
Montaż kotwy wkręcane w ramę okna a potem mocowane do ściany. mogę.. TU też jest wina montażysty a nie Oknoplastu. Piana ma to do siebie że po stwardnieniu zewnętrznej powłoki środek dalej pracuje i siłę ma taką, że bez problemu wygnie każdy profil PVC, wygnie drewno o wiele sztywniejsze od tworzywa, wygnie nawet aluminium - choć w o wiele mniejszym stopniu. Tu kłania się nie stosowanie przez montażystów specjalnych wkładek utrzymujących dystans miedzy skrzydłem a ościeżnicą - bądź jeśli były zastosowane to za szybkie ich usuniecie. Ale ty sie lepiej znasz na montażu i tym co z oknem dziać się może - sorki odaro - znów po raz kolejny powtórzę - winowajcy szukasz nie tam gdzie trzeba.


Sorry Jareko ale znowu Cię podpuściłem otóż przy pianowaniu okna zostały pozostawione kostki utrzymujące dystans i napewno nie zostały usunięte za wcześnie bo były założone w listopadzie 2008 a usunięte w sierpniu 2009 przez mnie.

Nawet na początku nie wiedziałem co to jest a ekipa montująca o nich zwyczajnie zapomniała.

Jestem bardzo ciekawy jaką teraz teorię wymyślisz :)

IVO333
05-09-2009, 21:14
Przestaję rozumieć sens tego wątku. Odaro ma problem, jego powodem są głównie błędy montażu, bez większych przebojów do naprawienia. Sposoby usunięcia wad zostały podane. Nie czekając na reakcję dealera który kiepsko zamontował odaro ujawnia kolejne (również montażowe) wady robiąc z nich antyoknoplastowe argumenty. Może za dużo tego jadu? Może poczekajmy na załatwienie reklamacji?

Pozdrawiam

jareko
05-09-2009, 21:35
nie wymyślę żadnej teorii - cofnij się do wszystkich moich wypowiedzi i do czego się odnosiły, co zaproponowałem Ci bys uczynił by to naprawić, jaja zacząłeś sobie z tego robić proponując usunięcie usterki za friko a teraz kolejne czepiając sie wszystkich którzy wytykają ci czepianie sie OKnoplastu.
Czepiasz się jak tonący brzytwy. Na podstawie zdjęć stwierdziłem tylko ze podparcia są w odpowiednich miejscach, kotwy usytuowane prawidłowo i na podstawie tego co widziałem stwierdziłem ze jest OK. Nie bylem, nie macałem, nie sprawdzałem i nie wiedziałem ze okno od południa pozostawiłeś w takim stanie na cały rok, nie stwierdziłem że kotwami ponaciągano profile tylko domniemywam że tu tez może być błąd montażowy, w mej i starego ocenie wciskasz nam kit że montażysta odradzał ci poszerzenia kiedy jest to nagminna propozycja handlowców od uznanych i dobrych producentów
Co chcesz udowodnić? Ze nie jestem wróżką? TY jak widać jesteś wielbłądem bo jednej rzeczy nie pojmujesz - przeczytaj swój własny tytuł wątku i początek gdzie z uporem maniaka czepiasz się Oknoplastu a nie dealera. W wielu innych wątkach doradzasz innym by sprawdzali Oknoplasta a nie montażystów. Prowadzisz dla mnie i dla wielu niezrozumiałą krucjatę przeciwko tej firmie zamiast skupić sie na tym by dobrać sie do dupy montażyście i od niego żądać naprawy zauważonych usterek. Jak nabić poszerzenie bez demontażu okna mając taka lochę pod nim już ci stary opisał a skoro montażyści tego nie potrafią - to ich problem. Wiedza i umiejętności kosztują i nie skrzynkę browara :lol:
Sorki ale wydawało mi się ze mimo żalu do całego świata ze tak ci spierniczyli montaż choć przez chwile będziesz po prostu myślał logicznie czy tez wogóle myślał
Ciekawe jak sprawdzasz te 5mm? Jeśli jest beczka to jak przykładasz łatę? I w którym miejscu masz te 5mm? 5 mm to 2,5 na stronę. Podejrzewam nawet jak to mierzysz czyli realnie wykrzywienie na ponad 2 metrach masz 1,25 mm czyli.... g... a nie wybrzuszenie :lol:

odaro
05-09-2009, 22:13
Odnalazłem swój wpis na temat poszerzenia dolnego gdzie już wtedy napisałem że ekipa montująca nie chciała montować poszerzenia dolnego bo im to przeszkadza w montażu okien

http://forum.muratordom.pl/co-pod-prog-okna-balkonowego,t38333.htm


Mój wpis jest z datą 28 wrzesień 2008

Takie są fakty Panowie jareko i stary i proszę już więcej publicznie nie wmawiać mi że to moja wina że nie chciałem montować poszerzenia dolnego bo mi szkoda było kasy.

Montaż okien był w listopadzie 2008 dla tych co nie pamiętają

Zdobędzie się ktoś z Was na obiektywną ocenę sytuacji.

jareko
05-09-2009, 22:22
a co to na do rzeczy? Odaro - wyluzuj, zbieraj siły na dealera :) A imputować i tak dalej będziemy :) Nie chce mi się szukać kiedy po raz pierwszy była mowa o prawidlowym podparciu balkonów - szkoda slow :P

odaro
05-09-2009, 22:32
a co to na do rzeczy? Odaro - wyluzuj, zbieraj siły na dealera :) A imputować i tak dalej będziemy :) Nie chce mi się szukać kiedy po raz pierwszy była mowa o prawidlowym podparciu balkonów - szkoda slow :P

Jako to.... nikt z Was nie chciał uwierzyć że ja chciałem zamontować okna wzorcowo nawet dopłacić za poszerzenia a ekipa była temu przeciwna.

Skoro mi nie wierzyliście to teraz musicie się zmierzyć z faktami, które same mówią za siebie.

jareko
05-09-2009, 22:33
dobrze ze podałeś ten link - przeczytaj ten watek dokładnie - pierwszy wpis jest z 2004 - na 4 lata przed montażem twoich okien
I co tam stary i ja proponowaliśmy jako podstawowy sposób podparcia balkonów
Szkoda strzępić slow na dalsza dyskusje - sorki ale w sumie sam sobie zgotowałeś ten los nie czerpiąc z wiedzy jaka tu Wam się przekazuje, wystarczyło byś nam zaufał i upierał sie przy swoim.
Och przepraszam, wszak to nie nas lecz żony się posłuchałeś :lol:

Nefer
05-09-2009, 22:35
Yyyyyyyyyyy klient płaci - klient wymaga ... No ale każdy jest kowalem swojego losu :)

odaro
05-09-2009, 22:39
Yyyyyyyyyyy klient płaci - klient wymaga ... No ale każdy jest kowalem swojego losu :)

Widzisz Nefer życie wcale nie jest takie proste trzeba jakoś umieć żyć w danej społeczności

W tym samym wpisie jest jakby wytłumaczenie dlaczego wtedy ustąpiłem tzn posłuchałem żony :lol:

Być może inaczej wcale bym nie wybudował domu

Nefer
05-09-2009, 22:40
no tak - z żoną lepiej nie wojować :):) 8)

odaro
05-09-2009, 22:46
dobrze ze podałeś ten link - przeczytaj ten watek dokładnie - pierwszy wpis jest z 2004 - na 4 lata przed montażem twoich okien
I co tam stary i ja proponowaliśmy jako podstawowy sposób podparcia balkonów
Szkoda strzępić slow na dalsza dyskusje - sorki ale w sumie sam sobie zgotowałeś ten los nie czerpiąc z wiedzy jaka tu Wam się przekazuje, wystarczyło byś nam zaufał i upierał sie przy swoim.
Och przepraszam, wszak to nie nas lecz żony się posłuchałeś :lol:

Sorry ale dyskusją z Tobą na argumenty mija się z celem bo Ty i tak powtarzasz jedno i to samo mimo że sedno dyskusji jest już w innym miejscu.


Jak się ostatnio upierałem przy swoim to 5 hydraulików nie chciało podjąć się instalacji CO jak przestałem się upierać 6 hydraulik zgodził się podjąć roboty.

Jak widzisz życie jest bardziej skomplikowane.

odaro
05-09-2009, 22:48
no tak - z żoną lepiej nie wojować :):) 8)

Żonę mam wspaniałą nie muszę z nią wojować

ale z fachowcami to już bywa problem

odaro
23-09-2009, 16:47
Minęło już sporo czasu do złożenia reklamacji w dniu 31.08.2009 a mój problem dalej jest nie rozwiązany.

Może najpierw napiszę jaki jest obecnie stan faktyczny.

Początkowo myślałem że wygięte są tylko dolne ramy okien balkonowych.

Okazuję się jest znacznie gorzej. Całe okna balkonowe są wygięte nie tylko dolna rama ale też boczne ramy, stałe słupki a nawet skrzydła okienne.

Jestem po prostu załamany. Nie mogę zrozumieć jak to jest możliwe że stały słupek jest wygięty w połowie długości do środka na 5-7mm a tak właśnie jest u mnie.

Mało tego małe okna takie np o wymiarach 1500x1500 też są wygięte tak średnio dolna rama i boczne ramy są wygięte do 3mm.

Opinia Oknoplastu jest taka że PCV ma prawo tak się wyginać i jak będę bardzo chciał to mogą mi wymienić ramy okienne (skrzydła okienne już nie) na nowe ale nie gwarantują że okna znowu się powyginają :evil:

No po prostu ręce się uginają ma szczerze wszystkiego dosyć i jestem starsznie zawiedziony technologią PCV w stolarce okiennej.

Tak naprawdę to nie wiem co mam dalej robić

bwojtek
24-09-2009, 06:22
Opinia Oknoplastu jest taka że PCV ma prawo tak się wyginać i jak będę bardzo chciał to mogą mi wymienić ramy okienne (skrzydła okienne już nie) na nowe ale nie gwarantują że okna znowu się powyginają :evil:

No po prostu ręce się uginają ma szczerze wszystkiego dosyć i jestem starsznie zawiedziony technologią PCV w stolarce okiennej.
Chyba coś pomieszałeś... Chcą wymieniać ramy (czyli od nowa montaż) a nie chcą wymieniać skrzydeł?
Jeżeli to prawda, że masz powyginane wszystkie ramy to problem może leżeć w braku otworów odprężających. Przykro takie coś pisać o tak renomowanych producencie ale skoro nie gwarantują, że się nie powyginają ponownie to niech zabierają to badziewie i oddają kasę + zwrot kosztów dodatkowych. I nie bądź zawiedziony "technologią PCV w stolarce okiennej" bo z prawidłowo wykonanymi i zamontowanymi oknami PCV takich problemów nie ma.

odaro
24-09-2009, 06:38
[quote=odaro]
Chyba coś pomieszałeś... Chcą wymieniać ramy (czyli od nowa montaż) a nie chcą wymieniać skrzydeł?


Usłyszałem odpowiedź że skrzydła same się naprostują po zamontowaniu prostej ramy okiennej.

dardurdka
24-09-2009, 06:48
U nas też jedne drzwi balkonowe (w dodatku najmniejsze) było wykrzywione (całe szczęście że montowała znajoma ekipa i jeszcze przed montażem kazała zadzwonić do przedstawiciela firmy)... jak przyjechał serwisant zauważył, że listwa przyszybowa jest za długa, skrócił na miejscu i drzwi jak nowe (a przyjechał z zamiarem wymiany), tyle że moje okna nie są z oknoplastu, znacznie tańsze ale w końcu pcv :-? Wiem od montażystów, że okna się wyginają jak są niewłaściwie obsadzone, zresztą już sam nadmiar pianki może rozeprzeć nawet słupki!

mam nadzieję, że sprawa się szybko rozwiąże bo to bardzo przykre doświadczenie.
Iwona

dardurdka
24-09-2009, 06:56
Tak czytam i czytam i sobie uświadomiłam, że moje balkonowe nie są na niczym podparte od dołu (okna mają już parapety, więc nic im się nie stanie... ale czy te balkonowe mogą się jeszcze zniekształcić??? Do tej pory nic się z nimi nie działo, a wylewki dopiero na wiosnę, więc nie chciałabym być w szoku?!? Zwłaszcza, że drzwi balkonowych mam aż 8szt :-?

bwojtek
24-09-2009, 07:38
Usłyszałem odpowiedź że skrzydła same się naprostują po zamontowaniu prostej ramy okiennej.
Nie liczył bym na to...

IVO333
24-09-2009, 19:40
Okazuję się jest znacznie gorzej. Całe okna balkonowe są wygięte nie tylko dolna rama ale też boczne ramy, stałe słupki a nawet skrzydła okienne.

Jestem po prostu załamany. Nie mogę zrozumieć jak to jest możliwe że stały słupek jest wygięty w połowie długości do środka na 5-7mm a tak właśnie jest u mnie.

Mało tego małe okna takie np o wymiarach 1500x1500 też są wygięte tak średnio dolna rama i boczne ramy są wygięte do 3mm.

Opinia Oknoplastu jest taka że PCV ma prawo tak się wyginać i jak będę bardzo chciał to mogą mi wymienić ramy okienne (skrzydła okienne już nie) na nowe ale nie gwarantują że okna znowu się powyginają :evil:


Pomijając wygięte skrzydła (wygięcie do 2mm jest często spotykane w wielu systemach u różnych producentów i powodem do paniki nie jest) i słupki stałe (jeśli nie nastąpiło wskutek ściśnięcia okna góra-dół klinami i pianą to producent zaliczył wpadkę) wszelkie wygięcia ościeżnic wyglądają mi na montaż kiepski, nawet bardzo miękkie ramy można zamontować tak żeby się nie powyginały a Veka do tych bardzo miękkich nie należy...
A 1500x1500 jeśli jednoskrzydłowe to nie jest małe okno :wink:

Pozdrawiam

odaro
24-09-2009, 21:08
Okazuję się jest znacznie gorzej. Całe okna balkonowe są wygięte nie tylko dolna rama ale też boczne ramy, stałe słupki a nawet skrzydła okienne.

Jestem po prostu załamany. Nie mogę zrozumieć jak to jest możliwe że stały słupek jest wygięty w połowie długości do środka na 5-7mm a tak właśnie jest u mnie.

Mało tego małe okna takie np o wymiarach 1500x1500 też są wygięte tak średnio dolna rama i boczne ramy są wygięte do 3mm.

Opinia Oknoplastu jest taka że PCV ma prawo tak się wyginać i jak będę bardzo chciał to mogą mi wymienić ramy okienne (skrzydła okienne już nie) na nowe ale nie gwarantują że okna znowu się powyginają :evil:


Pomijając wygięte skrzydła (wygięcie do 2mm jest często spotykane w wielu systemach u różnych producentów i powodem do paniki nie jest) i słupki stałe (jeśli nie nastąpiło wskutek ściśnięcia okna góra-dół klinami i pianą to producent zaliczył wpadkę) wszelkie wygięcia ościeżnic wyglądają mi na montaż kiepski, nawet bardzo miękkie ramy można zamontować tak żeby się nie powyginały a Veka do tych bardzo miękkich nie należy...
A 1500x1500 jeśli jednoskrzydłowe to nie jest małe okno :wink:

Pozdrawiam


IVO333 znasz się na oknach dlaczego nie chcesz spojrzeć na to wszystko obiektywnie.

Już Ci odpowiadam nie mam ani jednego okna 1500x1500 jednoskrzydłowego.

Nie nastąpiło ściśnięcie okna góra-dół przez kliny albo piankę wystarczy spojrzeć na zdjęcia na pierwszych zdjęciach.

jareko
24-09-2009, 22:45
właśnie wszyscy starają się jak mogą spojrzeć na sprawę montażu twoich okien obiektywnie i bezstronnie - szkoda, że tego nie zauważasz.
Pewne wykrzywienia pod wpływem temperatury faktycznie się mogą pojawić i 2-3 mm nie są tak naprawdę niebezpieczne. System okuć obwiedniowych, ilość zaczepów, ich konstrukcja i odległości miedzy nimi właśnie te wykrzywienia powstające przy dość wysokich temperaturach niwelują. Wykrzywianie się słupków stałych też ma miejsce i ponownie 2-3 milimetry nie czynią tragedii dla prawidłowego funkcjonowania okna przez następne dziesięciolecia. Wykrzywienie się skrzydła jakże często jest spowodowane zbyt długimi listwami przyszybowymi - ale o tym już ktoś ci tu powiedział. Przy dużych nasłonecznieniach i wysokich temperaturach jak i bardzo ciemnych kolorach może okazać się, że otwory odprężeniowe są o zbyt małej powierzchni (miałem kilka razy taki przypadek kiedy wystarczyło je powiększyć by spowodowało to całkowite cofniecie się zjawiska wykrzywiania się słupków czy też ościeżnic) a jeśli otwory wykonane są z boku ościeżnicy może okazać się, że niezbędne jest dodanie nowych gdyż te zostały dokładnie uszczelnione pianą i nie spełniają swojego zadania itd itd
Powodów może być wiele ale znów powtórzę to co mówiłem, co podnosi każdy zabierający głos w tym wątku i znający się na oknach czym nie wiedzieć dlaczego doprowadza Cię do irytacji.
Montażem można wszystko spierniczyć, tak schrzaniono ci ościeżnice w balkonach, tak możliwe, że ponaciągano ci ościeżnice w innych miejscach powodując już na etapie montażu "beczki" których po prostu nie zauważyłeś.

lazik
25-09-2009, 14:41
@odaro: ja tak zupełnie na marginesie: ściana w której montowane były te okna z pierwszego postu jest 1, 2 czy 3 warstwowa?

IVO333
25-09-2009, 20:23
Okazuję się jest znacznie gorzej. Całe okna balkonowe są wygięte nie tylko dolna rama ale też boczne ramy, stałe słupki a nawet skrzydła okienne.

Jestem po prostu załamany. Nie mogę zrozumieć jak to jest możliwe że stały słupek jest wygięty w połowie długości do środka na 5-7mm a tak właśnie jest u mnie.

Mało tego małe okna takie np o wymiarach 1500x1500 też są wygięte tak średnio dolna rama i boczne ramy są wygięte do 3mm.

Opinia Oknoplastu jest taka że PCV ma prawo tak się wyginać i jak będę bardzo chciał to mogą mi wymienić ramy okienne (skrzydła okienne już nie) na nowe ale nie gwarantują że okna znowu się powyginają :evil:


Pomijając wygięte skrzydła (wygięcie do 2mm jest często spotykane w wielu systemach u różnych producentów i powodem do paniki nie jest) i słupki stałe (jeśli nie nastąpiło wskutek ściśnięcia okna góra-dół klinami i pianą to producent zaliczył wpadkę) wszelkie wygięcia ościeżnic wyglądają mi na montaż kiepski, nawet bardzo miękkie ramy można zamontować tak żeby się nie powyginały a Veka do tych bardzo miękkich nie należy...
A 1500x1500 jeśli jednoskrzydłowe to nie jest małe okno :wink:

Pozdrawiam


IVO333 znasz się na oknach dlaczego nie chcesz spojrzeć na to wszystko obiektywnie.

Już Ci odpowiadam nie mam ani jednego okna 1500x1500 jednoskrzydłowego.

Nie nastąpiło ściśnięcie okna góra-dół przez kliny albo piankę wystarczy spojrzeć na zdjęcia na pierwszych zdjęciach.

Właśnie dlatego że coś tam wiem o oknach i ich montowaniu napisałem to co powyżej. Sprawdź u znajomych okna z jakiej chcesz firmy i pewien jestem że drobny odsetek skrzydeł i słupków będzie idealnie prostych. Mimo to funkcjonują prawidłowo bo tolerancje wymiarowe i konstrukcja okuć i uszczelek ma to zapewnić. Między innymi dlatego że ideałów nie ma konstruktorzy okuć Roto wymyślili zaczepy grzybkowe z regulacją wysuwu z listwy co pozwala na prawidłową pracę okuć nawet przy sporych wygięciach skrzydła czy ościeżnicy w płaszczyźnie okna. Nie wiem jak bardzo są powyginane u ciebie skrzydła więc nie oceniam czy Oknoplast walnął babola czy też nie.
Widziałem kiedyś 2 szt białych drzwi balkonowych wysokości ok 2200 zrobionych w niezłym profilu z oryginalnym wzmocnieniem które wygięły się tak że zaczepy obwodowe skrzydła zachodziły na zaczepy w ościeżnicy "z wierzchu" i jeszcze odpychały skrzydło :o A reszta skrzydeł z tej samej partii z tego samego ekstrudera była OK. Zrobiono nowe a stare pocięto nie znajdując przyczyny wygięcia. Każda, nawet najlepsza firma jakiś odsetek wpadek ma.
Byłem w Zakopanem w pensjonacie gdzie całość stolarki 2 lata temu montował dealer jednego z najbardziej renomowanych i szanowanych (na tym forum też) producentów PCV. Drzwi wejściowe (zamontowane od wschodu) miały skrzydło wygięte tak że rygiel hakowy zasuwnicy nie dociągał go do ościeżnicy, uszczelka nie dochodziła około 3-4 mm. Czy to podstawa do głoszenia że firma X robi buble? Większość skrzydeł okien w dolnej części była wygięta do 3 mm do wewnątrz pomieszczeń z tym że nie było to odczuwalne w żaden sposób i właściciel nawet podejrzewam o tym nie wiedział. Skrzydło drzwiowe do wymiany , chwila zadumy u producenta, wniosek że nikt nie jest doskonały i niezbadane są wyroki (myślę że jeśli reklamacja będzie złożona tak to się odbędzie :) ), ewentualna reklamacja skrzydeł okien odrzucona, działają prawidłowo, są szczelne po zamknięciu. Firma X obroni dobre imię jeśli wszyscy zainteresowani zgodzą się że okno to nie wyrób z kategorii mechaniki precyzyjnej a tolerancje wymiarowe to nie bajka o żelaznym wilku tylko rzeczywistość. Interweniujemy tam gdzie zostały przekroczone i są problemy realne a nie urojone.
Nie wiem do której kategorii należą Twoje problemy więc o winie czy niewinności Oknoplastu nie będę rozstrzygał.
To było o skrzydłach, co do ościeżnic nadal twierdzę że niemal wszystkie wady to efekt montażu i tu się będę upierał (ale zawsze jest ciut szansy że się mylę :wink: )

Pozdrawiam

odaro
26-09-2009, 16:22
@odaro: ja tak zupełnie na marginesie: ściana w której montowane były te okna z pierwszego postu jest 1, 2 czy 3 warstwowa?

2W

odaro
26-09-2009, 16:34
Powiedzcie mi jak należy czytać aprobatę techniczna

Jeżeli mamy takie dane: dopuszczalne rozmiary skrzydeł:

Max.powierzchnia - 2,25m2

Min-Max szerokość - 347-1424mm

Min-Max wysokość - 390-2424mm

Czy parametr powierzchni jest parametrem nadrzędnym?

Czy wysokość 2,424 może być przekroczona ale pod warunkiem że powierzchnia 2,25m2 nie zostanie przekroczona.

Jak to jest naprawdę?

lazik
26-09-2009, 17:53
@odaro: ja tak zupełnie na marginesie: ściana w której montowane były te okna z pierwszego postu jest 1, 2 czy 3 warstwowa?

2W
A okna montowane w warstwie ocieplenia?

bwojtek
26-09-2009, 19:21
Czy wysokość 2,424 może być przekroczona ale pod warunkiem że powierzchnia 2,25m2 nie zostanie przekroczona.
NIE

IVO333
26-09-2009, 19:21
Powiedzcie mi jak należy czytać aprobatę techniczna

Jeżeli mamy takie dane: dopuszczalne rozmiary skrzydeł:

Max.powierzchnia - 2,25m2

Min-Max szerokość - 347-1424mm

Min-Max wysokość - 390-2424mm

Czy parametr powierzchni jest parametrem nadrzędnym?

Czy wysokość 2,424 może być przekroczona ale pod warunkiem że powierzchnia 2,25m2 nie zostanie przekroczona.

Jak to jest naprawdę?

Powinny być zachowane wszystkie 3 jednocześnie, parametr powierzchni hamuje zapędy wykonania np skrzydła 1100x2350, szerokość i wysokość masz w normie ale powierzchnię już nie. Zresztą niewiele firm przestrzega tych ograniczeń. Niewielkie ich przekroczenie nie oznacza że na pewno będą problemy ale bardzo zwiększa ich prawdopodobieństwo.
Aha, i jeszcze jedno, inne wartości są dla okien białych a lnne (mniejsze) dla kolorów. Te powyżej wyglądają mi na te pierwsze :wink:

Pozdrawiam

odaro
26-09-2009, 19:58
Powiedzcie mi jak należy czytać aprobatę techniczna

Jeżeli mamy takie dane: dopuszczalne rozmiary skrzydeł:

Max.powierzchnia - 2,25m2

Min-Max szerokość - 347-1424mm

Min-Max wysokość - 390-2424mm

Czy parametr powierzchni jest parametrem nadrzędnym?

Czy wysokość 2,424 może być przekroczona ale pod warunkiem że powierzchnia 2,25m2 nie zostanie przekroczona.

Jak to jest naprawdę?

Powinny być zachowane wszystkie 3 jednocześnie, parametr powierzchni hamuje zapędy wykonania np skrzydła 1100x2350, szerokość i wysokość masz w normie ale powierzchnię już nie. Zresztą niewiele firm przestrzega tych ograniczeń. Niewielkie ich przekroczenie nie oznacza że na pewno będą problemy ale bardzo zwiększa ich prawdopodobieństwo.
Aha, i jeszcze jedno, inne wartości są dla okien białych a lnne (mniejsze) dla kolorów. Te powyżej wyglądają mi na te pierwsze :wink:

Pozdrawiam


Czy te podane wyżej wymiary to wymiary skrzydła czy całego okna czyli razem z ramą.

Wydaję się dotyczy to skrzydła

bwojtek
26-09-2009, 20:01
Przecież to ty napisałeś: "Jeżeli mamy takie dane: dopuszczalne rozmiary skrzydeł" więc dlaczego nas pytasz?
Domyślam się też, że ta maksymalna wysokość nie dotyczy standardowego profilu skrzydła lecz szerszego - w VECE jest to 105mm przy 80mm "normalnego".
A ty jaką masz wysokość i jakiego pofilu skrzydła użyto?

IVO333
26-09-2009, 20:01
A tego to już nie wiem, powinny dotyczyć samego skrzydła ale niektórzy producenci podają z ramą. Doczytaj w aprobacie z której masz wymiary.

Pozdrawiam

odaro
26-09-2009, 20:26
Przecież to ty napisałeś: "Jeżeli mamy takie dane: dopuszczalne rozmiary skrzydeł" więc dlaczego nas pytasz?
Domyślam się też, że ta maksymalna wysokość nie dotyczy standardowego profilu skrzydła lecz szerszego - w VECE jest to 105mm przy 80mm "normalnego".
A ty jaką masz wysokość i jakiego pofilu skrzydła użyto?


Tak się głupio dopytuje bo Oknolpast w profilu Avans bez żadnych zastrzeżeń produkuje okna balkonowe o.maksymalnej wysokości 2500mm i pow. max. 2.25m2

Prolil Avans to Perfectline od Veka
Jak zadzwoniłem do firmy Veka to byli bardzo zdziwieni bo oni mają aprobatę na pow. max. 2.00 a wysokość max jeżeli dobrze pamiętam 2400mm.

Zastrzegam że być może porównuje nie te dane ale mam katalog Oknoplast a tam były wymiary jak wyżej

bwojtek
26-09-2009, 20:37
Aprobatę na Perfectline może pobrać ze strony kolegi TESTa. Niestety aprobaty są zazwyczaj "mało jasno sformułowane" czyli np. w tym przypadku podają maksymalne rozmiary nie precyzując symbolu profili jakiego dotyczą. Znacznie lepszym wyznacznikiem są siatki statyczne, których jednak w aprobatach nie ma :(

odaro
26-09-2009, 20:48
Aprobatę na Perfectline może pobrać ze strony kolegi TESTa. Niestety aprobaty są zazwyczaj "mało jasno sformułowane" czyli np. w tym przypadku podają maksymalne rozmiary nie precyzując symbolu profili jakiego dotyczą. Znacznie lepszym wyznacznikiem są siatki statyczne, których jednak w aprobatach nie ma :(

Spróbuje to jakoś rozszyfrować bo w katalogu Oknoplast są 6 cyfrowe numery profilu skrzydła i ościeżnicy. Podobne są w aprobacie technicznej dla Pefrectline.

Aprobata jest dostępna na stronie Veka

jarte
28-09-2009, 13:16
ja po roku czasu złożyłam reklamację na okna oknoplus ( okno tarasowe trochę wygioete w łuk i jeszcze poprawki w oknach balkonowych) Powiem, ze byłam bardzo mile zaskoczona szybkością uwzględnienia reklamacji, już w tym samym dniu przyjechał ktoś sprawdzic co się dzieje, a potem wszystko załotwiono w przeciągu tygodnia. Okna balkonowe wymagały regulacji ( błąd montażowy) a do tarowych przyjechł ktoś z serwisu oknoplus rozkrecił i poprawił. W oknach każdej firmy może być coć nie tak, ale liczy się tez to jak ktoś uwzględnia reklamację, bo co z tego ze jakieę okna będą 1000zł tańsze, jak okaże się ze gwarancja to lipa. Dlatego wybierałam znaną firmę. Tym bardziej dziwi mnie ze w oknoplaście , było nie było dużej firmie, robia sobie jaja z klienta. Generalnie słyszałam, ze im więcej komó i im ciemniejszy kolor tym większy problem z odkształceniami.

bwojtek
02-10-2009, 18:38
No i jak tam losy reklamacji kolego odaro?

odaro
02-10-2009, 20:39
No i jak tam losy reklamacji kolego odaro?

Jest w toku od 31.08.2009r tylko tyle tak naprawdę mogę powiedzieć bo nie jestem w stanie przewidzieć dalszych ich losów.

jarte
06-10-2009, 12:51
a dali ci jakąś odpowiedź na piśmie? bo wg prawa powinni odpowiedzieć w ciągu dwóch tygodni, jak tego nie zrobią to znaczy że przyjęli reklamację pozytywnie.

j-j
07-10-2009, 06:30
Jako że wcześniej tu pisałem o swoim Aluplaście passivhaus neutralnie czekając na obrót wydarzeń to teraz mogę już dodać-, że wczoraj mi wymienili wreszcie po roku czasu powyginane skrzydła i wykonali specjalnie "pod sytuację" (co się im chwali) wszystko tak, że okna są na razie szczelne jak należy no i proste!!! Hurra :).


pzdr

odaro
07-10-2009, 07:48
Jako że wcześniej tu pisałem o swoim Aluplaście passivhaus neutralnie czekając na obrót wydarzeń to teraz mogę już dodać-, że wczoraj mi wymienili wreszcie po roku czasu powyginane skrzydła i wykonali specjalnie "pod sytuację" (co się im chwali) wszystko tak, że okna są na razie szczelne jak należy no i proste!!! Hurra :).


A ja czekam i czekam.....

bwojtek
07-10-2009, 08:07
Jako że wcześniej tu pisałem o swoim Aluplaście passivhaus neutralnie czekając na obrót wydarzeń to teraz mogę już dodać-, że wczoraj mi wymienili wreszcie po roku czasu powyginane skrzydła i wykonali specjalnie "pod sytuację" (co się im chwali) wszystko tak, że okna są na razie szczelne jak należy no i proste!!! Hurra :).


pzdr
Ciekawe czy nadal masz "passiv" jak miały być? Słyszałem, że Aluplast miał problemy z wyginaniem się okien ze wzmocnieniami z przekładką termiczną i wycofał się z tej technologii i montuje standardowe wzmocnienia stalowe... Jak to było w twoim przypadku? Zamawiane były okna ze specjalnym wzmocnieniem?

j-j
07-10-2009, 09:38
Jako że wcześniej tu pisałem o swoim Aluplaście passivhaus neutralnie czekając na obrót wydarzeń to teraz mogę już dodać-, że wczoraj mi wymienili wreszcie po roku czasu powyginane skrzydła i wykonali specjalnie "pod sytuację" (co się im chwali) wszystko tak, że okna są na razie szczelne jak należy no i proste!!! Hurra :).


pzdr
Ciekawe czy nadal masz "passiv" jak miały być? Słyszałem, że Aluplast miał problemy z wyginaniem się okien ze wzmocnieniami z przekładką termiczną i wycofał się z tej technologii i montuje standardowe wzmocnienia stalowe... Jak to było w twoim przypadku? Zamawiane były okna ze specjalnym wzmocnieniem?

Jest wzmocnienie stalowe jeszcze niby sepcjalnie wykonane i jest przekładka termiczna. Powiercili (napowietrzanie), dołożyli po obwodzie zaczepy aby lepiej trzymało się ramy. W fixie specjalnie dołożyli jakieś uchwyty do ramy i do skrzydeł aby też przylegało jak najszczelniej. Naprawdę mam wrażenie że zrobili to solidnie wreszcie. I mam wreszcie szczelnie !! :):):) Tyle czekania i nerwów ale cieszy że wreszcie zadbali o swoją markę.
Jedno tylko dodam, że ekipa montująca wcześniej zrobiła parę rzeczy źle, po prostu źle skrzydła pomontowali! Ci wczorajsi nie chcieli za dużo gadać bo niby na kolegów "nie będą " ale jest to przykre że nie można mieć zaufania do niby specjalistów. Teraz wiem że gdybym brał okna jakieś porządne to bez montażu dystrybutora ale nawet za większa chyba cenę wziąłbym montażystów od producenta.

pzdr

bwojtek
07-10-2009, 11:31
Tak na prawdę to nie wiesz jakie wzmocnienie masz w środku...
Co do "wiercenia": czy to oznacza, że wcześniej nie było otworów odprężających? A jak w reszcie okien? Tam też porobili teraz te otwory czy czekają aż się wygnie?

Przemysław Serwin
07-10-2009, 14:39
Szanowni Państwo,

W imieniu firmy OKNOPLAST-Kraków chciałbym poinformować wszystkich czytających to form, że działania zmierzające do poprawienia montażu okien są wynikiem rozmów z Klientem, który wolałby uniknąć konieczności demontażu okien (szpalety są obrobione od wewnątrz). Rozwiązania przedstawione na zdjęciach przez naszego Klienta zostały przez nas zaakceptowane, z drobnymi uwagami dotyczącymi odpowiedniego zaizolowania wsporników oraz konieczności ich mocowania do ościeżnicy.

Firma OKNOPLAST-Kraków w każdej sytuacji wspiera swoich Klientów, nie uchylamy się od odpowiedzialności za nasze produkty, po przeprowadzeniu wizytacji na budowie stwierdziłem, że odkształcenia ościeżnic drzwi balkonowych, spowodowane błędami montażowymi, kwalifikują je do wymiany, szczególnie niepokojące było skręcenie w osi profilu w części progowej ościeżnicy.
Informację taką przekazaliśmy również do naszego Partnera Handlowego, który jest zobowiązany do ich wymiany.

Pozdrawiam,
Przemysław Serwin
Menedżer ds. Jakości Usług
OKNOPLAST-Kraków

j-j
07-10-2009, 19:43
Tak na prawdę to nie wiesz jakie wzmocnienie masz w środku...
Co do "wiercenia": czy to oznacza, że wcześniej nie było otworów odprężających? A jak w reszcie okien? Tam też porobili teraz te otwory czy czekają aż się wygnie?

Tak naprawdę to nikt z nas nie wie co ma w środku ;).

Ponawiercali (dopiero jak sie powyginalo) potem co mnie dziwiło, no ale ja się nie znam może tak miało być w passiv (teraz sie okazało że powinno być nawiercane od początku). tyle że po pierwszej wymianie ponawiercali od razu i i tak się powyginalo :(.
Te mniejsze są szczelne mimo iż też je trochę wygięły ale powidzieli że niby w granicach normy więc OK.
W sumie straciłem ja czas i nerwy a oni finansowo bo tarasowe mi az dwa razy wymieniali a fix jeden raz. No ale tak to jest kiedy autoryzuje się ekipy być może tylko na papierze albo ... nie wiadomo co się stało bo w sumie nie wiadomo dlaczego się gięly.
Ale myślę że i oni i ja nie chcemy się juz spotykac :), chyba że w innych okolicznościach ;).

pzdr

odaro
07-10-2009, 20:01
Tak na prawdę to nie wiesz jakie wzmocnienie masz w środku...
Co do "wiercenia": czy to oznacza, że wcześniej nie było otworów odprężających? A jak w reszcie okien? Tam też porobili teraz te otwory czy czekają aż się wygnie?

Tak naprawdę to nikt z nas nie wie co ma w środku ;).



No właśnie jest jakiś sposób żeby sprawdzić grubość stalowego wzmocnienia w ramie okiennej, poza jej rozebraniem oczywiście.

grzegorz_si
07-10-2009, 20:52
Nie czytałem wszystkich wypowiedzi, ale dorzucę swoje bo miałem to samo i też z oknami Oknoplast Kraków.
Wina w 100% leży po stronie montażysty. Serwis Oknoplastu nie weźmie tego na siebie bo montaż jest spierd....
Trafili Ci się takie same matoły ja mi. Miałem dokładnie taką samą dziurę u dołu, podparte jakimiś tam cegłami i przykręcone identycznymi kotwami.
Rok potem po wylewkach okna zaczęły się odkształcać. Podobnie jak u Ciebie. Dziękować Bogu, że nie miałem jeszcze wykończonego domu. Tylko tynki i instalacje. Nic więcej. Dopiero serwisant Oknoplasu wytłumaczył mi jak powinien wyglądać prawidłowy montaż takiego okna. W skrócie powtórzył to samo co powiedział nasz forumowy montażysta. Okno MUSI mieć podparcie sztywne w co najmniej trzech punkach od spodu i musi być NA STAŁE od dołu (cały próg) przymocowane do podłoża.
Wezwałem montażystę, ściemniał. Nie wytrzymałem - pieprzona monaliza się obraziła. Spartolił montaż okien za kilka tysięcy i strzelił sobie focha gnój skończony.
Montaż poprawiłem we własnym zakresie rękami jednego sprytnego chłopaczka, którego miałem pod ręką:
Odkucie wylewki przy oknie, wygrzebanie styropianu, podmurowanie, ocieplenie od dolu, przydyblowanie całego progu i podklinowanie. Udało się to okno naprostować. Teraz jest w porządku.
Firma, która mi te okna sprzedała oddała mi 300 zł. Jestem 200zł w plecy. Przebolałem to.
Teraz użeram się ze stolarzem, bo barierki na balkonach rozsypują mi się po 10 miesiącach od montażu. Potem jeszcze balkony bo mi płytki odłażą i łazienka bo do baterii nie mam dostępu (trzeba w obudowie dziurę wykuć) a bateria się zepsuła.
Cały urok naszych fachowców. I nie brałem tych najtańszych żeby zaoszczędzić. Chciałem dopłacić i mieć gwarancję że będzie dobrze. Niestety nie było.
Pozdrawiam

odaro
07-10-2009, 21:15
Nie czytałem wszystkich wypowiedzi, ale dorzucę swoje bo miałem to samo i też z oknami Oknoplast Kraków.



Nie rozumiem tylko czemu Oknoplast ma takie słabe ekipy montażowe i do tego nazywane autoryzowany partner handlowy.

grzegorz_si
07-10-2009, 21:25
Nie czytałem wszystkich wypowiedzi, ale dorzucę swoje bo miałem to samo i też z oknami Oknoplast Kraków.



Nie rozumiem tylko czemu Oknoplast ma takie słabe ekipy montażowe i do tego nazywane autoryzowany partner handlowy.
Bo ja wiem. Oknoplast produkuje okna. Sprzedają i montują je różne firmy. To nie są ekipy Oknoplastu.
Moi monterzy byli też z "autoryzowanego partnera handlowego" czy jak im tam. Co to znaczy? Zupełnie nic.
Partacze są wszędzie i mam wrażenie, że coraz ich więcej.

Nefer
07-10-2009, 21:26
Szanowni Państwo,

W imieniu firmy OKNOPLAST-Kraków chciałbym poinformować wszystkich czytających to form, że działania zmierzające do poprawienia montażu okien są wynikiem rozmów z Klientem, który wolałby uniknąć konieczności demontażu okien (szpalety są obrobione od wewnątrz). Rozwiązania przedstawione na zdjęciach przez naszego Klienta zostały przez nas zaakceptowane, z drobnymi uwagami dotyczącymi odpowiedniego zaizolowania wsporników oraz konieczności ich mocowania do ościeżnicy.

Firma OKNOPLAST-Kraków w każdej sytuacji wspiera swoich Klientów, nie uchylamy się od odpowiedzialności za nasze produkty, po przeprowadzeniu wizytacji na budowie stwierdziłem, że odkształcenia ościeżnic drzwi balkonowych, spowodowane błędami montażowymi, kwalifikują je do wymiany, szczególnie niepokojące było skręcenie w osi profilu w części progowej ościeżnicy.
Informację taką przekazaliśmy również do naszego Partnera Handlowego, który jest zobowiązany do ich wymiany.

Pozdrawiam,
Przemysław Serwin
Menedżer ds. Jakości Usług
OKNOPLAST-Kraków

A ja, w przeciwieństwie do autora wątku, nie będę udawała, ze tego postu nie widzę.
I dziękuję za to, że się pojawił. To bardzo dobrze świadczy o firmie Oknoplast.

odaro
07-10-2009, 21:48
Szanowni Państwo,

W imieniu firmy OKNOPLAST-Kraków chciałbym poinformować wszystkich czytających to form, że działania zmierzające do poprawienia montażu okien są wynikiem rozmów z Klientem, który wolałby uniknąć konieczności demontażu okien (szpalety są obrobione od wewnątrz). Rozwiązania przedstawione na zdjęciach przez naszego Klienta zostały przez nas zaakceptowane, z drobnymi uwagami dotyczącymi odpowiedniego zaizolowania wsporników oraz konieczności ich mocowania do ościeżnicy.

Firma OKNOPLAST-Kraków w każdej sytuacji wspiera swoich Klientów, nie uchylamy się od odpowiedzialności za nasze produkty, po przeprowadzeniu wizytacji na budowie stwierdziłem, że odkształcenia ościeżnic drzwi balkonowych, spowodowane błędami montażowymi, kwalifikują je do wymiany, szczególnie niepokojące było skręcenie w osi profilu w części progowej ościeżnicy.
Informację taką przekazaliśmy również do naszego Partnera Handlowego, który jest zobowiązany do ich wymiany.

Pozdrawiam,
Przemysław Serwin
Menedżer ds. Jakości Usług
OKNOPLAST-Kraków

A ja, w przeciwieństwie do autora wątku, nie będę udawała, ze tego postu nie widzę.
I dziękuję za to, że się pojawił. To bardzo dobrze świadczy o firmie Oknoplast.

Widzę. Podobnie Pan Serwin zareagował i to znacznie wcześniej na innym forum.

Pan Serwin był u mnie na budowie ponad 2 tygodnie temu pisałem już o tym
w tym wątku tylko wcześniej wtedy zapadła decyzja o wymianie ram okiennych w oknach balkonowych w małych oknach na razie nie bo jeszcze nie są tak mocno wygięte. Skrzydła okienne też nie będą wymieniane tylko prostowane

Na razie czekam ponad 2 tygodnie na nowe ramy okienne.


Montaż ramy okiennej będzie pod nadzorem Pana Serwina ale to wymogła firma montująca okna. To oni koniecznie chcieli żeby pokazać im jak należy montować okna bo twierdzą że nowy montaż wcale nie daję gwarancji że okna znowu się nie wygną.

jareko
08-10-2009, 08:11
Szanowni Państwo,
W imieniu firmy OKNOPLAST-Kraków chciałbym poinformować wszystkich czytających to form, że działania zmierzające do poprawienia montażu okien są wynikiem rozmów z Klientem, ...Firma OKNOPLAST-Kraków w każdej sytuacji wspiera swoich Klientów, nie uchylamy się od odpowiedzialności za nasze produkty, po przeprowadzeniu wizytacji na budowie stwierdziłem, że odkształcenia ościeżnic drzwi balkonowych, spowodowane błędami montażowymi, kwalifikują je do wymiany, szczególnie niepokojące było skręcenie w osi profilu w części progowej ościeżnicy. ...
Przemysław Serwin
Menedżer ds. Jakości Usług
OKNOPLAST-Kraków
sadze ze w dobrym tonie byłoby ustosunkowanie się do wypowiedzi wszystkich tych, którzy dobrze ci doradzali i od razu wskazali na powód zaistniałej sytuacji Panie Odaro, przeprosin za niektóre twe wypowiedzi pod moim i innych adresem nie wymagam :lol:

odaro
08-10-2009, 14:19
[quote=Przemysław Serwin]
sadze ze w dobrym tonie byłoby ustosunkowanie się do wypowiedzi wszystkich tych, którzy dobrze ci doradzali i od razu wskazali na powód zaistniałej sytuacji Panie Odaro, przeprosin za niektóre twe wypowiedzi pod moim i innych adresem nie wymagam :lol:

Na razie nie mogę ujawnić wszystkich szczegółów trwającej reklamacji więc jeszcze nie wszystko wiadomo.

Pan Serwin oficjalnie przyznał że nie wiem czemu się wygięły stałe słupki w oknach balkonowych przyznał tylko że już mieli kilka takich przypadków że wygięły się okna a Oknoplast nie wiedział dlaczego tak się dzieje.

Jest jeszcze kilka innych szczegółów ale na razie o nich nie będę pisał.

IVO333
08-10-2009, 20:22
Skrzydła okienne też nie będą wymieniane tylko prostowane

Hmm, chętnie dowiem się jaką ma Oknoplast metodę na to prostowanie.

Pozdrawiam

Koncept
04-11-2009, 20:47
Hmm chętnie opowiem Wam jak działają inne firmy w takich sprawach.

Powiem w skrócie : najwięksi na rynku Dobroplast, Drutex, Vetrex do takich spraw podchodzą zupełnie inaczej : sprzedający (dealer) kupuje nowe okno na własny koszt lub nie.

Zazwyczaj zadaniem sprzedającego tego typu produkty jest zniechęcić kupującego do jakichkolwiek roszczeń zgodnych z umową ( prawie każdy dealer posiada punkt o wylewkach w stanie surowym ).

W ogóle mnie to nie ciekawi co się stanie dalej firmy takie jak Oknoplast, Jezierski, OknoPlus nie mogą sobie pozwolić na utratę renomy....

Życzę powodzenie i przede wszystkim w kwestiach reklamacyjnych z tego typu producentami nie ma sensu toczyć piany - na spokojnie można wszystko załatwić polubownie bez zbędnych nerwów.
Szukajmy rozwiązania, a nie kolejnego powodu do sprzeczki.

bwojtek
09-11-2009, 09:29
Czy autor wątku doczekał się finału sprawy?

rs3000
09-11-2009, 16:15
Witam

Chcialbym zapytać posiadaczy okien platinum, jeśli znajdą się tu tacy o informacje i ich doswiadczenie z oknami platinum oknoplastu.
Zamówiliśmy te okna w kolorze braz ze względu na ich wygląd i jakość i wszystko było by wspaniale gdyby nie jedno okno o nietypowym kształcie, które popsuło cale pozytywne wrażenie. Okno jest w ksztalcie trapezu prostokatnego poniewaz jest skos dachu i inaczej sie nie dalo. Problem w tym ze w tym oknie łączenia profili sa wykonane w spokób niechlujny i w zaden sposob ne podobny do calej reszty. Jak w normalnych oknach te łączenia sa idealne i wąziutkie tak jak w katalogach to w tym jednym oknie jest to wykonane bardzo brzydko i chyba sam bym to zrobil lepiej od reki. Te łączenia sa grube i nierówne nawet tam gdzie łączenia sa pod katem 90 stopni czyli na dole okna. Zgłosiliśmy to do sprzedawcy u ktorego je kupowalismy ale on sie upiera ze inaczej sie nie da, ze tak musi byc bo te okna sa robione inaczej niz reszta. Problem w tym, ze przed zakupem to tego faktu pan chyba nie pamietal albo celowo pominal mimo ze rozmawialismy o tym. Nie chcę sie poddawac za szybko i szukam jakiegos potwierdzenia ze mam racje.

Czy ktoś z forumowiczow posiada takie nietypowe okna z serii Platinum?
Bardzo bym prosił o informacje jak te okna u innych zostały wykonane.

Dziekuje za uwage i pozdrawiam
Rafał

jareko
09-11-2009, 16:44
tu nie ma znaczenia czy to Platinium czy cokolwiek innego
Istotne jest to ze zgrzew, jaki masz w innych oknach, wykonywany jest maszynowo a wszelkiego rodzaju luki, trapezy, trójkąty wykonywane sa hand made na zgrzewarkach jednoglowicowych i tam nie realne jest uzyskanie zgrzewu 0,2 mm i pozostaje po staremu - zgrzew 2-3mm zagarnięty w większości wypadków także ręcznie
Wiec.. tak mać być :(

bwojtek
09-11-2009, 18:25
Daj może jakąś fotkę.

rs3000
09-11-2009, 19:07
Wlasnie z tego wszystkiego nie zrobiłem fotki tego okna co by ułatwiło ocenę. Spróbuję jutro do tego sklepu podjechać i to zrobic. jesli sie nie uda to 12 listopada to zrobie. Tu nawet nie chodzi ze łączenie jest wieksze jest nierówne. zaczyna sie szeroko a zwęża w kierunku szyby. Czyli docieli plastik źle a potem skleili jak szło i mowia ze się inaczej nie da.

Zdjęcia zrobie, a tu jest link do przykładowego okna oknoplastu "awans" ma ksztalt mojego okna i łączenia sa perfekyjne. Czyli chyba sie da....


http://oknoplast-krakow.informatorbudownictwa.pl/

odaro
09-11-2009, 21:37
Czy autor wątku doczekał się finału sprawy?

Tak doczekał tylko nie ma czasu tego opisać okna nie są najważniejsze.

mjakob
10-11-2009, 06:06
piszesz że niechlujnie - daj zdjęcie. u mnie są grube na właśnie ok. 3mm w oknie łukowym, ale są mimo swej grubości wykonane starannie.

bwojtek
10-11-2009, 06:35
Czy autor wątku doczekał się finału sprawy?

Tak doczekał tylko nie ma czasu tego opisać okna nie są najważniejsze.
Napisz proszę co i jak zostało naprawione bo to ważna sprawa dla innych mających podobne kłopoty a poza tym należy się chyba firmie Oknoplast Kraków, która starała się pomóc pozostawienie sprawy na forum wyjaśnionej do samego końca.

odaro
10-11-2009, 08:56
Czy autor wątku doczekał się finału sprawy?

Tak doczekał tylko nie ma czasu tego opisać okna nie są najważniejsze.
Napisz proszę co i jak zostało naprawione bo to ważna sprawa dla innych mających podobne kłopoty a poza tym należy się chyba firmie Oknoplast Kraków, która starała się pomóc pozostawienie sprawy na forum wyjaśnionej do samego końca.

Obiecuje że napiszę.

No proszę a to inni też mają takie same kłopoty w oknami PCV.

bwojtek
10-11-2009, 09:01
No proszę a to inni też mają takie same kłopoty w oknami PCV.
Oczywiście. Wszyscy, którzy mają nieprawidłowo zamontowane okna - tak jak to było w twoim przypadku.

odaro
10-11-2009, 10:15
No proszę a to inni też mają takie same kłopoty w oknami PCV.
Oczywiście. Wszyscy, którzy mają nieprawidłowo zamontowane okna - tak jak to było w twoim przypadku.

No cóż teraz mam okna zamontowane prawidłowo zgodnie z zalecaniami ITB i pod nadzorem Oknoplast jaki to dało efekt napiszę kiedy indziej bo nie chcę się od nowa denerwować z powodu tych okien.

rs3000
12-11-2009, 12:57
Odświeżam temat. Oto zdjecia okna. Momo, że już troche mi przeszło to nadal nie uważam ze tak powinno to wygladac. Jakies rowki na łączeniu przy szybie. łączenia są nierówne.

http://www.flickr.com/photos/44566634@N03/?saved=1

IVO333
12-11-2009, 20:22
Obrabiane częściowo na dłutownicy (ten płaski odcinek) a tam gdzie dłuto nie sięgnie (na łuku schodzącym w kierunku listwy przyszybowej) frezowane.
No cóż, Platinum poza specyficznym (czy ładnym to kwestia gustu) wyglądem ma kilka ograniczeń i wad, tu jedna z nich. Ja bym się szczegółów nie czepiał ale zgodzę się że najlepiej te zgrzewy nie wyglądają. Jest jeszcze pytanie czy handlowiec uprzedzał czy zapomniał?

Pozdrawiam

Moris77
12-11-2009, 20:54
Popatrz na to z jaśniejszej strony, szeroki zgrzew jest mocniejszy o 15% od wąskiego, więc dzięki temu chociaż te okno będzie trwalsze. A swoją drogą to na pewno zapomnisz o tych zgrzewach już nie długo, więc po co się denerwować.

rs3000
13-11-2009, 18:09
piszesz że niechlujnie - daj zdjęcie. u mnie są grube na właśnie ok. 3mm w oknie łukowym, ale są mimo swej grubości wykonane starannie.

mjakob czy tak ładnie wyglada twoje okno, czy udało im się lepiej to zrobić?

rs3000
13-11-2009, 18:16
Obrabiane częściowo na dłutownicy (ten płaski odcinek) a tam gdzie dłuto nie sięgnie (na łuku schodzącym w kierunku listwy przyszybowej) frezowane.
No cóż, Platinum poza specyficznym (czy ładnym to kwestia gustu) wyglądem ma kilka ograniczeń i wad, tu jedna z nich. Ja bym się szczegółów nie czepiał ale zgodzę się że najlepiej te zgrzewy nie wyglądają. Jest jeszcze pytanie czy handlowiec uprzedzał czy zapomniał?

IVO333 widzę, że trochę sie znasz na tym. Czy dało by sie to zrobić lepiej?
Czy to jedyny mozliwy do otrzymania efekt czy może pracownik miał gorszy dzień?

Co do tego czy sprzedawca uprzedził to oczywiście tego nie zrobił.
Ostatnio podjechaliśmy do innego punktu dealerskiego oknoplastu i pani tam pracująca stanowczo twierdziła ze zgrzewy beda w oknie nietypowym dokładnie jak w standardowym i nawet naciskając nie ugięła się. Sprzedawcy fajni są .....

rs3000
13-11-2009, 18:20
Popatrz na to z jaśniejszej strony, szeroki zgrzew jest mocniejszy o 15% od wąskiego, więc dzięki temu chociaż te okno będzie trwalsze. A swoją drogą to na pewno zapomnisz o tych zgrzewach już nie długo, więc po co się denerwować.

Podejscie mi sie podoba, ale to tak jak juz nie bedzie innej mozliwosci to bede mowil, ze mam brzydkie ale mocne ;)

stary
18-11-2009, 22:08
Popatrz na to z jaśniejszej strony, szeroki zgrzew jest mocniejszy o 15% od wąskiego, więc dzięki temu chociaż te okno będzie trwalsze. A swoją drogą to na pewno zapomnisz o tych zgrzewach już nie długo, więc po co się denerwować.

Podejscie mi sie podoba, ale to tak jak juz nie bedzie innej mozliwosci to bede mowil, ze mam brzydkie ale mocne ;)
I tak trzymaj :lol: Inaczej będziesz się niepotrzebnie nakręcał.
Nie widziałem zgrzewarki do wypływki 0,2 pod innym kątem niz 90*.... chociaz może są.
Jeżeli nawet mieli by zgrzewarkę dwugłowicową do takiej wypływki przy kącie 90* aby połączyc dolne ramiaki to i tak te trapezy byłyby obrobione jak obecnie. Z dwojga złego wybrali rozwiązanie lepsze- całe okno jednakowo obrobione.... a że inne zgrzewy od pozostałych??
Cóż? okno tez jest inne :lol:

ewadora
25-01-2010, 14:23
Mnie właśnie dzisiejszej nocy pękła jedna z szyb w oknie- wewnętrzna..Okna wprawiane w sierpniu.Dzisiaj wiadomo mróz wielki- ale domek grzany cały czas.Ocieplenie zewnętrzne domku też zrobione . W środku ok 16- 18 stopni.Kogo mam ścigać ? :evil: Mróz :evil:?

ewadora
25-01-2010, 16:03
Wielkie ukłony w stronę Oknoplastu.
Zadzwoniłam do sprzedawcy i poinformowałam o sytuacji.Powiedziano ,że z wymianą nie powinno być problemów :D

bluemen
10-02-2010, 09:08
Wita
jak w temacie profil Platinium dwie szyby +termoramka 1200x14480 U=1,28
profil Rubin Plus trzy szyby 1200x1480 U=1,13

Czy to duża różnica dodatkowo będą rolety zewnętrzne

jareko
10-02-2010, 09:13
to już żadna różnica
Tak dla porównania i lekkiego wkurzenia :lol: konkurencji => CT70 Elita, ten sam wymiar w jednym skrzydle, pakiet trzyszybowy => Uw okna 0,90 W/m2K
Czy to już jest różnica ? :)

bwojtek
10-02-2010, 09:15
Nie wiem jakiego rzędu jest dopłata za 3 szyby ale różnica w parametrach termicznych niewielka. Platinium jest ładne ale nie pozwala na zapięcie 3 szyb a to duża wada.

bwojtek
10-02-2010, 09:18
to już żadna różnica
Tak dla porównania i lekkiego wkurzenia :lol: konkurencji => CT70 Elita, ten sam wymiar w jednym skrzydle, pakiet trzyszybowy => Uw okna 0,90 W/m2K
Czy to już jest różnica ? :)
Kalkulator ADAMSa podaje 0,8 dla białych i 0,9 dla koloru z szybą U=0,6 oraz 0,7 i 0,8 dla szyby U=0,5.

bluemen
10-02-2010, 09:32
a Elita w takim wymiarze jaka ma cene
a moze wybrac Majewskich ??

jareko
10-02-2010, 09:38
netto 1034,- minus tyle ile dasz rade utargować :) z zysku dealera
Mowie o producencie z którym współpracuje i z wyposażeniem standardowym jaki on oferuje tj. ciepłą ramka z tworzywa, szyba k=0,5, stopniowanie uchyłu, blokada błędnego położenia klamki, 3-4 zaczepy antywyważeniowe itd.[/i]

lolek30
10-02-2010, 09:39
Wita
jak w temacie profil Platinium dwie szyby +termoramka 1200x14480 U=1,28
profil Rubin Plus trzy szyby 1200x1480 U=1,13

Czy to duża różnica dodatkowo będą rolety zewnętrzne

szału nie ma :lol:

sprawdź sobie jeszcze OknoPlus oni maja nieco grubszy profil więc powinno być nieco cieplej. No i ta "termoramka" w Oknoplsaście jest ze stali szlachetnej, szukaj raczej z ramką z włókna szklanego bo ma lepsze parametry i nie robi sie taki mostek termiczny jak w przypadku stali.

albo to co jareko proponuje :wink:

bluemen
10-02-2010, 09:43
A mostek termiczny przy termo ramce podobno brak jak to jest z 3 szybami

jek
10-02-2010, 09:49
A ja chciałem spytać o termoramkę w Platinium. Jaki ma kolor bo gosć w sklepie mówi że czy termo czy zwykła to będzie taka metaliczna a ja gdzieś widziałem że termo jest taka plastikowa.Jak je rozróżnić wizualnie?

jareko
10-02-2010, 09:50
A mostek termiczny przy termo ramce podobno brak jak to jest z 3 szybamimostek o ile tak naprawdę można nazwać to miejsce aż mostkiem :lol: występuje na styku szyba-profil ZAWSZE. istotne jest jaka ma wartość i jak wpływa na okno. Proponuje podpatrzeć w temacie "szukam dobrych okien" to co tam zamieściłem na stronie 230
a jesliś leniwy masz tu link :) http://forum.muratordom.pl/szukam-dobrych-okien,t2695-13740.htm

lolek30
10-02-2010, 09:53
A mostek termiczny przy termo ramce podobno brak jak to jest z 3 szybami

..jeśli ramka jest ze stali szlachetnej to mostek termiczny występuje, może w mniejszym stopniu niż w przypadku ramki aluminiowej ale napewno nie da się go pominąć. Przy ramce z włókna szklanego już go praktycznie nie ma. W potrójnym pakiecie występują wtedy 2 ramki... w podwójnym jedna ramka...

bluemen
10-02-2010, 09:59
Dzięki z podpowiedz tez wczoraj przeglądałem tego posta
a tak prawdę mówiąc nie myślałem ze z wyborem okien będzie tyle problemów

lolek30
10-02-2010, 10:01
Dzięki z podpowiedz tez wczoraj przeglądałem tego posta
a tak prawdę mówiąc nie myślałem ze z wyborem okien będzie tyle problemów

..czasem wiedza nie ułatwia :lol: :o

bluemen
10-02-2010, 10:03
dokładnie im bardziej się w to wgłębiam tym więcej pytań wątpliwości :) ale czas coś wybrać kilka firm kilka opinii :)

lukkac
10-02-2010, 10:25
A ja chciałem spytać o termoramkę w Platinium. Jaki ma kolor bo gosć w sklepie mówi że czy termo czy zwykła to będzie taka metaliczna a ja gdzieś widziałem że termo jest taka plastikowa.Jak je rozróżnić wizualnie?

Jeśli chodzi o kolor to jest taki sam, z tym że termoramka jest "karbowana" a zwykła jest płaska.
P.S. Ja mam Platinium, bo mi się bardzo podobają, a jeśli mają być "ciepłe" to lepiej Thermic

jareko
10-02-2010, 10:35
...Jeśli chodzi o kolor to jest taki sam, z tym że termoramka jest "karbowana" a zwykła jest płaska....Czy ty naprawdę widziałeś termoramke z tworzywa ? Płaska, w różnych kolorach, bez żadnego karbowania
Zapewne sprzedawca chciał ci powiedzieć ze masz do wyboru "ciepła" ramkę ze stali bądź zwykłą, aluminiowa - one faktycznie są metaliczne :) i tak naprawdę po parametrach widać ze daleko im do prawdziwie cieplej ramki

lukkac
10-02-2010, 10:54
...Jeśli chodzi o kolor to jest taki sam, z tym że termoramka jest "karbowana" a zwykła jest płaska....Czy ty naprawdę widziałeś termoramke z tworzywa ? Płaska, w różnych kolorach, bez żadnego karbowania
Zapewne sprzedawca chciał ci powiedzieć ze masz do wyboru "ciepła" ramkę ze stali bądź zwykłą, aluminiowa - one faktycznie są metaliczne :) i tak naprawdę po parametrach widać ze daleko im do prawdziwie cieplej ramki

Ja mówie o termoramce w oknach Oknoplastu a nie wogóle.
Pozdrawiam

robertus86
10-02-2010, 10:57
termo ramka w oknoplascie jest ze stali szlachetnej -wg. mnie lepiej niz z plastiku, jesli ma byc cieply profil wybierz z Oknoplastu Thermica 90 jest w standardzie z szyba 0,6 ! dla calego okna max 0,9 zalezy jaki wymiar doplata do zwyklogo rubina plus (szyba 1.0) na calosci okolo 40% pozdrawiam

MAREK&KASIA
10-02-2010, 11:04
Ludziki nie wpadajcie w paranoję z tym U :wink:
A jak rozszczelnicie okno (a z tym mamy do czynienia 80 % czasu w zimie przy wentylacji grawitacyjnej) to jakie mamy U?
A jak mamy uchylone w lecie to jakie?

lolek30
10-02-2010, 11:09
A jak rozszczelnicie okno (a z tym mamy do czynienia 80 % czasu w zimie przy wentylacji grawitacyjnej) to jakie mamy U?
A jak mamy uchylone w lecie to jakie?

.. kto ma uchylene/rozszczelnione ten ma , niektórzy wolą grzyba :wink:

jareko
10-02-2010, 11:27
Ludziki nie wpadajcie w paranoję z tym U :wink:
A jak rozszczelnicie okno (a z tym mamy do czynienia 80 % czasu w zimie przy wentylacji grawitacyjnej) to jakie mamy U?
A jak mamy uchylone w lecie to jakie?niestety takie podejście jest nagminne. Po co szczelne okna skoro muszę je rozszczelniac bo wybrałem sobie wentylację grawitacyjna. Ale i tak mylisz się i to znacznie w swym rozumowaniu-nawet przy rozszczelnionym oknie jego Uw ma wpływ na globalne straty ciepła w domu. Podobnie myślą ci którzy nie chcą instalować nawiewników. Najlepiej wogóle nie miej szyby zespolonej-pojedyncza wystarczy skoro i tak musisz okno rozszczelniać ;) Tylko nie pisz później że w sezonie płacisz za ogrzewanie całoroczne przychody :)

MAREK&KASIA
10-02-2010, 11:32
na serio rozszczelnione okno trójszybowe ma lepsze U niż zamknięte na maksa Platinium ???



Ludziki nie wpadajcie w paranoję z tym U :wink:
A jak rozszczelnicie okno (a z tym mamy do czynienia 80 % czasu w zimie przy wentylacji grawitacyjnej) to jakie mamy U?
A jak mamy uchylone w lecie to jakie?niestety takie podejście jest nagminne. Po co szczelne okna skoro muszę je rozszczelniac bo wybrałem sobie wentylację grawitacyjna. Ale i tak mylisz się i to znacznie w swym rozumowaniu-nawet przy rozszczelnionym oknie jego Uw ma wpływ na globalne straty ciepła w domu. Podobnie myślą ci którzy nie chcą instalować nawiewników. Najlepiej wogóle nie miej szyby zespolonej-pojedyncza wystarczy skoro i tak musisz okno rozszczelniać ;) Tylko nie pisz później że w sezonie płacisz za ogrzewanie całoroczne przychody :)

jek
10-02-2010, 12:08
Ja też wolę rozszczelnienie niż nawiewniki bo nad takowymi się zastanawiałem ale przedstawiciel oknoplastu uświadomił mnie że przy mrozie -20 i nie sprzyjającym wietrze będą mi sople w pokoju wisiały z tego nawiewnika i oni nie polecają.
A pytanie poprzednika chyba powinno być-czy rozszczelnione dwuszybowe będzie miało o wiele gorsze U niż rozszczelnione trzyszybowe?

stary
10-02-2010, 12:33
to już żadna różnica
Tak dla porównania i lekkiego wkurzenia :lol: konkurencji => CT70 Elita, ten sam wymiar w jednym skrzydle, pakiet trzyszybowy => Uw okna 0,90 W/m2K
Czy to już jest różnica ? :)
Kalkulator ADAMSa podaje 0,8 dla białych i 0,9 dla koloru z szybą U=0,6 oraz 0,7 i 0,8 dla szyby U=0,5.
Powiedzmy, że należę do tej wkurzonej konkurencji :wink:
bwojtek podał dane dla Passiv-line, ja podam dane z aprobat dla zwykłego Brugmanna 5- k i Schuco CT 70 - obydwa z szybą 1,1 - okno referencyjne 1230 x 1480 mm:
1. Brugmann
- U=1,5 dla zespolenia ramy i skrzydła (zaokrąglone do 1 miejsca po przecinku w nowszych aprobatach)
- szerokość zespolenia 118 mm
- wsp. psi 0,046
U=1,34 dla całego okna
2. Schuco CT 70
- U=1,46 dla zespolenia ramy i skrzydła (starsza aprobata- zaokragla do 2 miejsca )
- szerokośc zespolenia 120 mm
- wsp. psi 0,057 !!!! dla tej samej szyby i ramki
U=1,36 dla całego okna
Wyliczenia z kalkulatora w exelu. Niezależnie jakie szkło wstawimy to Brugmann wychodzi cieplejszy o te parę ułamków.

Wytłumacz mi jareko, skąd kalkulator Schuco bierze takie dane bo od dłuższego czasu to mnie nurtuje ??? :lol:

bwojtek
10-02-2010, 12:45
na serio rozszczelnione okno trójszybowe ma lepsze U niż zamknięte na maksa Platinium ???
Tego nikt nie powiedział. Natomiast rozszczelnione okno 3-szybowe będzie miało na pewno lepsze U niż rozszczelnione okno 2-szybowe i o to tutaj chodzi.

jek
10-02-2010, 13:00
Oczywiście że 3 szybowe będzie lepsze tylko o ile?
Przy rozszczelnieniu na pewno różnica będzie minimalna i pytanie czy warto?

MAREK&KASIA
10-02-2010, 13:03
na serio rozszczelnione okno trójszybowe ma lepsze U niż zamknięte na maksa Platinium ???
Tego nikt nie powiedział. Natomiast rozszczelnione okno 3-szybowe będzie miało na pewno lepsze U niż rozszczelnione okno 2-szybowe i o to tutaj chodzi.
Czyli jezeli zamknięte okna Platinium mają U-1,28 a CT70 Elita 3 szyby U=0,9 W/m2K = > róznica 0,38 to w przypadku rozsczelnionego ta różnica nie gra juz chyba żadnej roli np U=5 vs U=5,38 - no właśnie jaki ten wskaźnik wtedy jest?

jareko
10-02-2010, 14:03
Staruszku. Siedzę sobie w knajpie na stoku pod Zakopanem i nie powiem ci dokładnie ale w aprobacie masz dane dla ramki aluminiowej bądź stalowej-mogę te dane także w program wprowadzić-wyliczam Uw dla okien jakie wychodzą z fabryki z która współpracuje. W wątku o oknach wstawiłęm Uw dla różnych ramek dystansowych. Technika to dobra rzecz :) dzięki niej mogę sobie Was poobserwować :)

jareko
10-02-2010, 14:13
Między jednym kuflem grzanego wina a drugim powiem że jeszcze nie spotkałem klienta który na rozszczelnione wszystkie okna i że taki stan trwa przez cały dzień i noc. Wbrew pozorom częściej okno jest zamknięte niż rozszczelnione :) i tu wpływ Uw jednak ma znaczenie :)

stary
10-02-2010, 16:00
Staruszku. Siedzę sobie w knajpie na stoku pod Zakopanem i nie powiem ci dokładnie ale w aprobacie masz dane dla ramki aluminiowej bądź stalowej-mogę te dane także w program wprowadzić-wyliczam Uw dla okien jakie wychodzą z fabryki z która współpracuje. W wątku o oknach wstawiłęm Uw dla różnych ramek dystansowych. Technika to dobra rzecz :) dzięki niej mogę sobie Was poobserwować :)
Poobserwować powiadasz?? :roll:
Podane wcześniej dane wsp. psi dotyczą ramki aluminiowej w obu przypadkach. Celowo nie wstawiłem ramki Swisspacer do Brugmanna - wtedy wynik psi wynosi 0,03 przy szybie U-1,1. :lol:
Twierdzę jeszcze raz: przy zastosowaniu takich samych szyb i ramek w w/w profilach Elita nie wychodzi korzystniej - nawet gorzej.
Podawanie znacznych różnic w przenikalności okien chyba jest manipulacją....... :-?
Jedne aprobaty podają U dla ramy i skrzydła do dwóch miejsc po przecinku, inne zaokrąglają do jednego - dlatego np. U-1,46 podany dla CT 70 miałby po zaokrągleniu 1,5 .
Ciekawy jestem wyniku jak wstawisz dane Brugmanna, które napisałem w poprzednim poście do swojego kalkulatora.

jareko
10-02-2010, 19:40
...Twierdzę jeszcze raz: przy zastosowaniu takich samych szyb i ramek w w/w profilach Elita nie wychodzi korzystniej - nawet gorzej.....
Ciekawy jestem wyniku jak wstawisz dane Brugmanna, które napisałem w poprzednim poście do swojego kalkulatora.Niestety nie mogę wstawić danych innych profili, za dużo tego :( Profile, listwy przyszybowe, uszczelki, ramki i reszta tego badziewia ;) z którego składa sie okno
Staruszku ;) - nie twierdze ze Elita to najlepszy profil na świecie ;) ale... jeden z najlepszych :) natomiast obaj bardzo dobrze wiemy ze zarówno Brungman, Schuco, Salamander, Aluplast w wielu miejscach bije na głowę tak wszystkim znana i zachwalaną Vekę.
Obaj także wiemy jakie zabiegi marketingowe pewien znany producent stosuje by nadążyć za trendem wykonywania naprawdę ciepłych okien a póki co to tak naprawdę nie ma jakiegoś przystępnego cenowo i wartego uwagi profila - bynajmniej nie mam na myśli Schuco :)

Ale najbardziej ostatnimi czasy zastanawia mnie jak firma, mała, dobra firma z która kiedyś współpracowałem mogła wciskać klientowi okna o powierzchni fixa 4,5 mkw i większej, na szybach 4mm. Dla mnie to już koniec tego producenta oraz dna jakie zaczynają niektórzy producenci osiągać byleby tylko jeszcze se utrzymać na powierzchni.

bwojtek
10-02-2010, 20:23
Niestety nie mogę wstawić danych innych profili, za dużo tego :( Profile, listwy przyszybowe, uszczelki, ramki i reszta tego badziewia ;) z którego składa sie okno
Jesteś pewnie, że znasz zasady wyliczania współczynnika U dla okna? W przypadku okna jednoskrzydłowego wystarczy znać Uf dla setu rama/skrzydło, Ug dla szkła i "PSI" zależne od samego wkładu jak i samego profilu. Przy bardziej skomplikowanych oknach dojdą U słupka, przewiązki, itp. no i wartości "PSI" dla tych elementów.
I stary ma rację - zgodnie z danymi z aprobat technicznych profile B i S mają podobne Uf ale za to "PSI" jest lepsze dla B (pewnie decyduje o tym głębokość osadzenia pakietów szybowych a może szerokość przylgi przy szybie? Stąd Uw musi wyjść lepsze dla B a jakoś dziwnie twój kalkulator mówi coś innego :(

jareko
10-02-2010, 20:40
bwojtku - nie mam "swojego" kalkulatora tylko Schuco PlantSoft 3.0 i nie mam możliwości manipulacji tym co on sobie wylicza. Jedyne co mogę sobie wybrac to rodzaj zastosowanej ramki dystansowej. Zresztą ten program ma przede wszystkim inne zadanie - oblicza statykę, sprawdza poprawność zaprojektowanej konstrukcji i wogóle pozwala dosłownie wszystko posprawdzać i wyliczyć - jak choćby realne koszta jakie oszczędza się przy zmianie zastosowanych szyb czy profili w całej chałupie i stąd choćby wiem, że nawet przy cenie 100 zeta za 1mkw szyby k=0,5 warto w nią inwestować, a już rezygnowanie z niej przy dopłacie 1 - 30 zeta za 1mkw okna to w mej ocenie, na dzień dzisiejszy, źle pojęte podejście do minimalizacji kosztów budowy. Program dla mnie ze wszech miar genialny. Stad znając dokładnie zasady takich obliczeń po co mam tworzyć zbędnie Excelowska formułę?

bluemen
10-02-2010, 20:51
Czyli mimo wszystko lepiej brać trzy szyby zawsze więcej ciepła zostaje

jareko
10-02-2010, 21:01
Czyli mimo wszystko lepiej brać trzy szyby zawsze więcej ciepła zostajejak byś na to nie patrzył ale tak właśnie jest

bluemen
10-02-2010, 21:09
no i ok bo wybieram i wybieram były okna rożnych firm bardzo się nam platinum spodobały w sumie wcześniej elite deceunincka majewscy wsadzają tam nawet 3 szyby ale trochę poczytałem popytałem i ta firma odpadła szukałem innych w oknoplascie pojawiły się trzy szyby w rubinie który z zewnątrz jak platinium jest a wybierajac okna patrze tez na gwarancje i serwis

bwojtek
10-02-2010, 21:22
To może najpierw zastanów się czego oczekujesz od okien? Co jest dla ciebie ważne: wygląd, izolacja termiczna, możliwość wykonania ponadgabarytowych konstrukcji?

bluemen
10-02-2010, 21:25
wymiary okien mam normalne pod uwagę biorę parametry, gwarancje,wygląd nie będzie to żaden Pasiv

IVO333
10-02-2010, 21:30
Wita
jak w temacie profil Platinium dwie szyby +termoramka 1200x14480 U=1,28
profil Rubin Plus trzy szyby 1200x1480 U=1,13

Czy to duża różnica dodatkowo będą rolety zewnętrzne

A mi jakoś mała wydaje się ta różnica U, tylko 0,15? Jakie U ma pakiet 3-szybowy w tym Rubinie?
Program Oknoplastu potrafi wyliczyć bardzo dziwne współczynniki, porównywałem nieraz różne wyceny i ewidentnie były błędy.

Pozdrawiam

tacim
10-02-2010, 21:37
Kupiłem Platinum po mi się podobały amen.

robertus86
27-02-2010, 08:09
witam zastanawiam sie nad nowym kolorem w oknoplascie winchester ma ktos z was taki? prosil bym o zdjecia jak wygladaja okna na domie:)?? dziekuje

oficerka
28-02-2010, 21:34
Jaki otrzymaliście rabat w Oknoplast Kraków. Piszczcie jaki rabat na jaki profil i w jakim mieście i kiedy.
Ja w tej chwili mam 30 % na Platinum + 5% za wpłatę całości gotówką.
Asia

jareko
28-02-2010, 21:39
mimo wszystko nie patrz na procenty - chyba że pijesz ;)
Porównuj ceny końcowe - one więcej ci powiedzą przy porównywaniu ofert
I przede wszystkim porównuj takie same wyposażenie, ilości i okna o takich samych wymiarach

michalp
01-03-2010, 05:30
Te rabaty, które podałeś - to zdaje mi się - normalna oferta. Rok temu też takie były, czyli - innymi słowy - żadna rewelacja, po prostu takie ceny są i już.

Michał

aadamuss24
01-03-2010, 19:11
A powinno być normalne 10 % dla sprzedawcy/firmy od normalnej ceny katalogowej i dopiero ten sprzedawca daje jakiś rabat klientowi. I tak nikt nie zarabia więcej niż 10 %. Ale lepiej działa 40 % od kosmicznej ceny :) ech.

michalp
01-03-2010, 19:22
Ja grzejniki Purmo kupowałem 52 procent od ceny katalogowej! Aż strach liczyć, po ile fabryka sprzedaje hurtownikowi (i ile fabryka na tym jeszcze zarabia).

Michal

patrycja i paweł
01-03-2010, 20:00
zobacz ofertę abm jędraszek. Okucia Roto, profil Veka. Czyli to samo co oknoplast a cena dużo niższa

rafal69
01-03-2010, 20:55
już zdecydowałeś jaki kolor???
podaj meila to ci coś prześle...

Arnika
02-03-2010, 18:16
Witaj :P

My mamy okna Winchester...
Też Veka, ale krojona przez KNS Śląska Fabryka okien...
Zajrzyj do dziennika i pooglądaj kolor...
Jest jaśniejszy od złotego dębu, bardziej podobny do okien drewnianych,ale problem jest z doborem drzwi i bramy garażowej...
My wybraliśmy wszystkie drzwi i bramę ciemny orzech, dla kontrastu, ale i dachówka też jest ciemno brązowa....

Okna są trzyszybowe , 6 komorowe, z ciepłą ramką i klinem....

robertus86
02-03-2010, 18:34
witam wlasnie chce wichester ale niewiem jak to bedzie sie zgrywac z innymi elementami takimi jak drzwi i brama garazowa, kolor na oknach bardzo fajnie wyglada, oknoplast thermic 90 chce widze ze u ciebie Arnika to te same okna tylko z innej firmy jak wypadaja cenowo w porownaniu z oknoplastem porownywaliscie
rafal69 jeszcze nie zdecydowalem jesli mozesz przeslij mi na [email protected] dziekuje:)

p.s dachowke mam ceglasta angobe

lolek30
02-03-2010, 18:37
Witaj :P

Jest jaśniejszy od złotego dębu, bardziej podobny do okien drewnianych,ale problem jest z doborem drzwi i bramy garażowej...



w Oknoplus kraków jest ten kolor w standardzie i z tego co wiem to drzwi wejściowe też w tym kolorze robią a Wiśniowski robi już bramy segmentowe w tym kolorze.

robertus86
02-03-2010, 18:44
o to jak robia bramy to swietnie ladnie sie to zgra z tym ze drzwi to niewiem czy bede chcial plastikowe - jak z jakoscia ???

lolek30
02-03-2010, 19:35
o to jak robia bramy to swietnie ladnie sie to zgra z tym ze drzwi to niewiem czy bede chcial plastikowe - jak z jakoscia ???

mam drzwi w domu z Oknoplusa na grubym takim specjalnym profilu drzwiowym , zamontowane jakieś 4 lata temu. Raz były regulowane z poczatku po paru miesiącach od tamtego czasu nie ma problemów. W porównaniu do drewnianych jakie oglądałem w tamtym czasie były nawet nieco droższe ale nie żałuję. Po tych 4 latach drewniane trzeba by pewnie już konserwować a na PCV zostało mi jeszcze 3 lata gwarancji a drzwi wyglądaja jakby wyjechały z fabryki dopiero. Moim zdaniem warto zainwestować w drzwi z PVC ale tylko na specjalnym do tego przeznaczonym profilu i dobrego producenta.

rafal69
03-03-2010, 20:03
witam wlasnie chce wichester ale niewiem jak to bedzie sie zgrywac z innymi elementami takimi jak drzwi i brama garazowa, kolor na oknach bardzo fajnie wyglada, oknoplast thermic 90 chce widze ze u ciebie Arnika to te same okna tylko z innej firmy jak wypadaja cenowo w porownaniu z oknoplastem porownywaliscie
rafal69 jeszcze nie zdecydowalem jesli mozesz przeslij mi na [email protected] dziekuje:)

p.s dachowke mam ceglasta angobe
Foty poszły na meila tylko się nie przestrasz ...........okna mam z oknoplastu

robertus86
04-03-2010, 16:03
rafal69 to co otrzymalem to mnie zaszokowalo, te okna to porazka zgrzewy wygladaja jakby zelazkiem były robione uznali ci reklamacje w oknoplascie???
dotej pory sadzilem ze to dobra firma moze przypadek błąd ludzki napisz jak sie sytułacja toczy moze wkleisz zdjecia na forum inni sie wypowiedzą ehh;/

rafal69
04-03-2010, 20:17
rafal69 to co otrzymalem to mnie zaszokowalo, te okna to porazka zgrzewy wygladaja jakby zelazkiem były robione uznali ci reklamacje w oknoplascie???
dotej pory sadzilem ze to dobra firma moze przypadek błąd ludzki napisz jak sie sytułacja toczy moze wkleisz zdjecia na forum inni sie wypowiedzą ehh;/
Więc tak ja czekam na konkretną odpowiedz z oknoplastu kilka okien mam zamontowanych przyjada wymontować lada dzień reszta leży w magazynie całość jedzie spowrotem do oknoplastu narazie nie chcę sprawy rozdmuchiwać bo nie wiem jakie stanowisko przyjmie oknoplast ....powiem tylko tyle że już byłem u rzecznika wysłałem foty do oknotestu i wypowiedzieli się w tej sprawie podobnie do ciebie, jak sprawa stanie na ostrzu noża to SĄd......

IVO333
04-03-2010, 20:39
rafal69 to co otrzymalem to mnie zaszokowalo, te okna to porazka zgrzewy wygladaja jakby zelazkiem były robione uznali ci reklamacje w oknoplascie???
dotej pory sadzilem ze to dobra firma moze przypadek błąd ludzki napisz jak sie sytułacja toczy moze wkleisz zdjecia na forum inni sie wypowiedzą ehh;/
Więc tak ja czekam na konkretną odpowiedz z oknoplastu kilka okien mam zamontowanych przyjada wymontować lada dzień reszta leży w magazynie całość jedzie spowrotem do oknoplastu narazie nie chcę sprawy rozdmuchiwać bo nie wiem jakie stanowisko przyjmie oknoplast ....powiem tylko tyle że już byłem u rzecznika wysłałem foty do oknotestu i wypowiedzieli się w tej sprawie podobnie do ciebie, jak sprawa stanie na ostrzu noża to SĄd......

To ja tylko zapytam czy sporne okna to prostokąty czy też łuki albo skosy?

Pozdrawiam

rafal69
04-03-2010, 20:41
prostokaty .........żadnych łuków to to by był by dopiero problem....

Arnika
04-03-2010, 20:59
A ja mogłabym poprosić o te zdjęcia z felernymi oknami....
Bo mnie też się zgrzewy nie podobają, ale nie przyjechali do mnie jeszcze z reklamacją...
Dobrze by było wiedzieć na co zwrócić uwagę.

rafal69
04-03-2010, 21:37
A ja mogłabym poprosić o te zdjęcia z felernymi oknami....
Bo mnie też się zgrzewy nie podobają, ale nie przyjechali do mnie jeszcze z reklamacją...
Dobrze by było wiedzieć na co zwrócić uwagę.
podaj meila

Arnika
04-03-2010, 21:40
Już wysłałam na priv.

dragna
12-04-2010, 21:33
Ciekawa jestem wybieranych przez Was parapetów wewętrznych do okien Winchester. ?

Boss K.
28-04-2010, 00:07
Witam!!!
Również zastanawiam się nad zakupem okien w tym kolorze. Do tej pory zdecydowani byliśmy z Mężem na złoty dąb, ale winchester zasiał dzisiaj w mojej głowie pewną nutkę niezdecydowania i niepewności co do wyboru koloru elewacji i drzwi zewnętrznych oraz bramy garażowej. Widziałam dzisiaj ten kolor i jestem miło zaskoczona, bardzo mi się podoba.
Czy mogę prosić o jakieś zdjęcia zamontowanych już okien?
Pozdrawiam:)

jareko
28-04-2010, 08:20
nie wiem czy wszyscy producenci bram maja w swej ofercie Winchester - na pewno ma go Krispol
poza tym jednak najbardziej zbliżonym do Złotego Dębu nie jest wcale Winchester tylko Canadian
Reorganizuje swoja stronę ale tymczasowy link do kolorów mogę Ci podać - może coś pomoże
http://jareko.pl/kreator/page11.php

finlandia
29-04-2010, 11:17
Wczoraj pooglądałem sobie z bliska winchester na Vece - i to taki dziwny kolor. Z małych próbek wyglądał pod złoty dąb, faktycznie bardziej przypomina jasny dąb.
Słabo wygląda na bramach - tzn. mi się nie podoba - trochę mi przypomina boazerię modrzew - dużo sęczków. Chyba już wolałbym u siebie złoty dąb (chociaż też mam alergie na tą barwę).
To jest sztuka - z byle czego zrobić hit sprzedaży i wmówić ludziom że to piękne...

A przy okazji - wczoraj jeden z producentów mi powiedział: na winchester, siena noce i siena rose nie dają gwarancji na estetykę cienkiego zgrzewu (okleina jest od innego producenta niż pozostałe)

jareko
29-04-2010, 11:22
a nie pomyślałeś by alergii pozbawić sie wybierając Canadian (49195) ?
Wbrew pozorom najbardziej zbliżony na całym oknie do sra... ooo przepraszam, do złotego dębu a jednak inny

D&P
29-04-2010, 17:29
Witam!

Wraz z mężem zakupiliśmy okna w kolorze winchester z firmy OknoPlast. Jesteśmy zadowoleni z zakupu i nie mamy żadnych zastrzeżeń. Jeśli ktoś jest zainteresowany fotkami proszę pisać na dres: [email protected]


Pozdrawiam

odaro
19-05-2010, 21:09
No cóż skoro wątek został odświeżony przez jareko to muszę dopisać jego zakończenie.

Otóż montaż został przeprowadzony pod osobistym nadzorem firmy Oknoplast w osobie Pana Seweryna.

Jareko teraz nie będzie mógł już więcej zarzucać wadliwego montażu okien chyba że będzie chciał podważyć kompetencje firmy Oknoplast.

Montaż polegał na tym że zostały na nowo zamontowane nowe ościeżnice okna a pozostały stare skrzydła okienne.

Zostały zamontowane poszerzenia dolne a rama ościeżnicy została zamocowana nie na kotwy ale wkręty ościeżnicowe
takie jak tutaj http://www.ejot.pl/4,technika_okienna,oferta.htm

Czyli rama okienna została przymocowana tak że została przewiercona na wylot przez wzmocnienie stalowe. Rozstaw mocowania zgodnie z zaleceniami ITB

Problem tylko polega na tym że nowa ościeżnica jednego okna była przed montażem od samego początku krzywa. Jest to okno gdzie są dwa stałe słupki z jednym skrzydłem okiennym i właśnie te dwa stałe słupki od nowości były krzywe. Niestety przy montażu nie ma możliwości wyprostowania skrzywionych fixów.

Czyli mamy taką sytuację że nowa ościeżnica od samego początku była krzywa i odpowiedź Oknoplastu że w przypadku okien PCV dopuszczalne jest skrzywienie profilu i jest zgodnie z jakąś cytowaną normą z której wynikało że skrzywienie do 5mm na długości 1500mm jest dopuszczalne.

Niestety niesie to dalsze konsekwencje. W tym oknie bardzo ciężko zamyka się skrzydło okienne, żeby zamknąć okno trzeba użyć dużej siły fizycznej żeby opuścić klamkę do dołu.

Montażyści zwodzili mnie że jest to kwestia wyregulowania okna i jak to zrobią to będzie OK. Ale na wiosnę tego roku okazało się że już więcej nie da się wyregulować i tak mam być.

Czyli mammy taką sytuację że moja 13 letnia córka nie może zamknąć okna bo nie ma wystarczającej siły fizycznej żeby opuścić klamkę do dołu.

Kolejna sprawa to skrzywione skrzydła okienne. Skrzydła okienne też był skrzywione. Oknoplast zalecił prostowanie skrzydeł okiennych na szybie okna. Czyli zostały podkładane dodatkowe dystanse żeby na szybie wypchnąć ramę skrzydła okiennego.

Efekt takiego prostowania jest taki że rozjechały się wewnętrzne szprosy w oknach. Wypieranie ramy okiennej na dystansach powoduję przesunięcie się szyby okiennej

Ustawienie szporów w poziomie i pionie jest niemożliwe i skrzywienie jest widoczne gołym okiem.

Niestety czekam bardzo zaniepokojony co będzie się dalej działo z oknami jak przyjdzie lato i upały.

Małe okna też są wykrzywione zrezygnowałem z reklamacji żeby nie robić całkowitej demolki w domu zwłaszcza ze mam ich bardzo dużo a skrzywienie na razie nie jest duże.

Po tym wszystkim pogląd ma okna PCV mam jednoznaczny.

jareko
20-05-2010, 19:44
odśwież sobie pytania jakie zadałeś na długo przed zamówieniem okien, w innym, założonym przez siebie, wątku.
Dalej polemizować z Tobą nie mam siły i nawet nie próbuje. Zainteresowani przeczytają ten wątek i sami wyrobią sobie opinię - czy winny jest Oknoplast, czy montażysta czy Ty nie zamawiając od razu dolnych poszerzeń
EOT

kangaxx
21-05-2010, 00:09
ale młyn, że okna plastikowe mogą się wyginać wiedzą wszyscy dlaczego w takim razie u odaro wyginają sie ale w sposób niedozwolony?
wiem jedno, nawet gównianą panoramę można użytkować wiele lat bez kłopotów

jareko
21-05-2010, 09:23
Przeczytaj cały wątek-obejrzyj sobie zdjęcia. Dla mnie winny jest montażysta pozostawiając w takim stanie okno-winny jest także handlowiec że puścił zlecenie bez profili pod balkonęm lub też nie uprzedził klienta jakie kroki trzeba podjąć by wszystko było OK

finlandia
21-05-2010, 09:42
No cóż skoro wątek został odświeżony przez jareko to muszę dopisać jego zakończenie.

....

? Wątek odświeżony przez jareko? Ostatni wpis widziałem tu w styczniu i wcale nie był to Jareko.

odaro
21-05-2010, 09:47
ale młyn, że okna plastikowe mogą się wyginać wiedzą wszyscy dlaczego w takim razie u odaro wyginają sie ale w sposób niedozwolony?
wiem jedno, nawet gównianą panoramę można użytkować wiele lat bez kłopotów

Tego to ja nie wiem może dlatego że Veka nie ma aprobaty na swój profil na okna o wym. 2100x2500mm

Żeby wyprzedzić ewentualny atak pewnych osób to Oknoplast przed zamówieniem ani w trakcie reklamacji nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń do wymiarów okna, poza tym w Oknoplast jest tak że technolog nie przyjmuje zamówienia jeżeli okno przekracza dozwolone wymiany.

To jeszcze raz napiszę że w moim przypadku przy zamówieniu Oknoplast nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń do wymiarów okna.

Pewnie teraz usłyszę od niektórych osób że to moja wina że chciałem takie okno i jako inwestor powinienem znać wszystkie aprobaty dopuszczające.

odaro
21-05-2010, 09:48
? Wątek odświeżony przez jareko? Ostatni wpis widziałem tu w styczniu i wcale nie był to Jareko.

Bo nie czytasz całego forum.

Wątek został zacytowany w innym wątku.