PDA

Zobacz pełną wersję : OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7

finlandia
21-05-2010, 11:24
Tak, nie czytam całego forum,
chociaż staram się zerkać dalej niż wyłącznie dział okna.
Aha - by było jasne - teoretycznie jest mi na rękę podbijanie tego tematu - Oknoplast to moja konkurencja z którą zawsze się bezpośrednio biję.

odaro
21-05-2010, 20:58
Tak, nie czytam całego forum,
chociaż staram się zerkać dalej niż wyłącznie dział okna.
Aha - by było jasne - teoretycznie jest mi na rękę podbijanie tego tematu - Oknoplast to moja konkurencja z którą zawsze się bezpośrednio biję.

A możesz się pokusić o obiektywną ocenę czemu okna PCV tak się wyginają, potarzam obiektywną bo nie chodzi o oczernianie kogoś ale o to żeby rozpracować problem a wtedy można mu przeciwdziałać.

P.S Jesteś Jezierski?

bwojtek
21-05-2010, 21:55
A możesz się pokusić o obiektywną ocenę czemu okna PCV tak się wyginają
A nie uważasz, że prawidłowo zadane pytanie powinno brzmieć: dlaczego właśnie moje okna się wyginają?

odaro
21-05-2010, 22:34
A nie uważasz, że prawidłowo zadane pytanie powinno brzmieć: dlaczego właśnie moje okna się wyginają?


Uważam ze wszystkie okna PCV się wyginają jedne więcej drugie mniej. Dlatego jestem obecnie sceptycznie nastawiony do okien PCV.


Ja pewnie na wygięcie mały okien(nie tarasowych) pewnie nie zwrócił bym uwagi gdyby nie wpadka z tarasowymi bo tam wygięcia nie są duże.

finlandia
22-05-2010, 07:25
Nie Odaro, nie jestem Jezierski, chociaż tą markę bardzo szanuję i także proponuję.
Ja jestem "drewniany", więc teortycznie Twoja teza jest mi na rękę, ale nie znajdziesz we mnie sojusznika na udowodnienie jej racji, bo się z nią nie zgadzam.

jareko
22-05-2010, 09:38
Odaro - czy ty naprawdę nic nei pojmujesz z tego co wszyscy z branży starają ci się wbić te twej głowy? Naprawdę nic z tego nie rozumiesz?
NAPRAWDĘ NI KUMASZ !!! ????????????????????????/
Wspolczuje ci, szczerze współczuje

przytocze ci jeszcze raz slwoa bwojtka
Napisał bwojtek - A nie uważasz, że prawidłowo zadane pytanie powinno brzmieć: dlaczego właśnie moje okna się wyginają?

rusz mózgownicą, rusz ją naprawdę

jareko
22-05-2010, 11:43
Tego to ja nie wiem może dlatego że Veka nie ma aprobaty na swój profil na okna o wym. 2100x2500mm....Pewnie teraz usłyszę od niektórych osób że to moja wina że chciałem takie okno i jako inwestor powinienem znać wszystkie aprobaty dopuszczające.TAK - usłyszysz to nie raz.
Ty nie musisz znać aprobat ale zadając wcześniej pytania powinieneś się ich trzymać i wymagać od tych u których zamawiasz okna. TY nie wymusiłeś na dostawcy zastosowania poszerzeń by prawidłowo podeprzeć balkony (sadze ze ze skąpstwa ;) )
Wysłałeś mi kiedyś zapytanie bym przedstawił ci ofertę na Twoje okna. Nie mogę jej odnaleźć ale w odpowiedzi dostałeś informację, że tego wymiaru nie można wykonać w wersji jaką chcesz i zaproponowałem ci podział na trzy i całość wykonana z dwu elementów skręconych w zestaw: fix szklony w skrzydle + balkon dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem. I tu naprawdę nie chodzi o to, że nie skorzystałeś z mych usług - na brak pracy nie narzekam ale jednego sie zawsze trzymam. Kliento może chcieć cuda - wianki ale u mnie dostanie tylko to co jest możliwe do wykonania.

Ta odpowiedz będzie adresowana nie tylko do Ciebie. Adresuję ją do WSZYSTKICH co mają gdzieś przestrogi, godzą się na każdy idiotyzm wymyślony przez architektów. Jeśli tu, najlepsi z branży wam coś podpowiadają - słuchajcie ich bo sami sobie napytacie biedy.

odaro
23-05-2010, 21:23
TAK - usłyszysz to nie raz.
Ty nie musisz znać aprobat ale zadając wcześniej pytania powinieneś się ich trzymać i wymagać od tych u których zamawiasz okna. TY nie wymusiłeś na dostawcy zastosowania poszerzeń by prawidłowo podeprzeć balkony (sadze ze ze skąpstwa ;) )
Wysłałeś mi kiedyś zapytanie bym przedstawił ci ofertę na Twoje okna. Nie mogę jej odnaleźć ale w odpowiedzi dostałeś informację, że tego wymiaru nie można wykonać w wersji jaką chcesz i zaproponowałem ci podział na trzy i całość wykonana z dwu elementów skręconych w zestaw: fix szklony w skrzydle + balkon dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem. I tu naprawdę nie chodzi o to, że nie skorzystałeś z mych usług - na brak pracy nie narzekam ale jednego sie zawsze trzymam. Kliento może chcieć cuda - wianki ale u mnie dostanie tylko to co jest możliwe do wykonania.

Ta odpowiedz będzie adresowana nie tylko do Ciebie. Adresuję ją do WSZYSTKICH co mają gdzieś przestrogi, godzą się na każdy idiotyzm wymyślony przez architektów. Jeśli tu, najlepsi z branży wam coś podpowiadają - słuchajcie ich bo sami sobie napytacie biedy.

jareko o czym Ty piszesz przecież ja nigdy nie występowałem do Ciebie z prośbą o ofertą na okna.

Albo to jest jakiś obłęd albo mylisz mnie z kimś innym.

finlandia
25-05-2010, 10:09
Na koniec mam pytanie dlaczego nikt z czytających ten wątek oraz wątek o wygiętych oknach nie zauważył ani nie próbuje skomentować że nowe okno po reklamacji przyjechało do mnie od samej nowości wygięte

Okno nie było jeszcze zamontowane a już było krzywe.

To się pytam czy to też jest wina montażystów

Powyższy cytat pochodzi z innego postu.

Tak się zastanawiam nad tym Twoim oknem.. i mam pewną teorię dlaczego jest krzywe.
Trudno mi sobie wyobrazić by okno z fabryki wyjeżdżało krzywe. Ale co się z nim dzieje po drodze? Wiesz? I wcale nie myślę tu o transporcie fabrycznym, a dalszej logistyce.
Wiele razy widziałem jak moja konkurencja ciąga na dachu ościeżnice z takich balkonów (kto wie, to może nawet Twój Wykonawca?) Skrzydła jadą w aucie o ościeżnica na dachu busa. Żałuję że nie zrobiłem fotki, ale jak poczatuję przed ich firmą z tydzień to złapałbym to ujęcie.
Ale co to jest za oscieżnica.. to rama tak ściągnięta pasem, że przypomina łuk. I tu szukałbym winy...
Nie wpadłem na to patrząc na konkurencję. Kiedyś pewna ekpia wróciła od klientki z pękniętym skrzydłem wewnętrznym i orzekła "wada fabryczna". A ja jestem prawie pewien, że przełamali skrzydło pasem transportowym.

finlandia
25-05-2010, 10:44
Aha, masz chyba teorię że plasik się krzywi..
kurczę, jakbym zaczął montaż stolarki drewnianej od stwierdzania krzywizn ościeznic to prawie zawsze bym coś odesłał. Ale montażyści wiedzą co mają z tym zrobić by nigdy nie dało o sobie znać.

odaro
25-05-2010, 22:39
Powyższy cytat pochodzi z innego postu.

Tak się zastanawiam nad tym Twoim oknem.. i mam pewną teorię dlaczego jest krzywe.
Trudno mi sobie wyobrazić by okno z fabryki wyjeżdżało krzywe. Ale co się z nim dzieje po drodze? Wiesz? I wcale nie myślę tu o transporcie fabrycznym, a dalszej logistyce.
Wiele razy widziałem jak moja konkurencja ciąga na dachu ościeżnice z takich balkonów (kto wie, to może nawet Twój Wykonawca?) Skrzydła jadą w aucie o ościeżnica na dachu busa. Żałuję że nie zrobiłem fotki, ale jak poczatuję przed ich firmą z tydzień to złapałbym to ujęcie.
Ale co to jest za oscieżnica.. to rama tak ściągnięta pasem, że przypomina łuk. I tu szukałbym winy...
Nie wpadłem na to patrząc na konkurencję. Kiedyś pewna ekpia wróciła od klientki z pękniętym skrzydłem wewnętrznym i orzekła "wada fabryczna". A ja jestem prawie pewien, że przełamali skrzydło pasem transportowym.

Nareście jakaś normalna rozmowa. To co piszesz wszystko może być prawdą ale jednocześnie pokazuje że technologia okien z PCV ma duże ograniczenia o których zwyczajny człowiek nie wie.

Problem prawdopodobnie jest bardzie złożony i nie jest tak jednoznaczny jak to przedstawia jareko.

Jeżeli chodzi o to okna co było nowe ale wygięte to duże znacznie ma konstrukcja okna i wymiary.

Jest to okno z jednym skrzydłem i dwoma fixami po bokach. Te fixy same z siebie wyginały się pod własnym ciężarem.

Niestety przy montażu nie było sposobu żeby je naprostować.

Te wygięcia nie są tak duże jak w starych oknach więc na razie nie robię z tego problemu ale trochę z niepokojem czekam na upalne letnie dni.

Miałem 6 okien tarasowych z tego 3 na poddaszu miały zamocowaną dolną ramę do podłoża, nie było poszerzenia ale dolna rama była zamocowana do stropu kotwami i te okna też się wygięły.

A wiec nie sam wadliwy montaż był przyczyną wygięcia się okien.

P.S Gdybym teraz mógł zmienić swoją decyzję to kupiłbym dobre okna drewniane :)

bwojtek
26-05-2010, 05:57
Jaki dokładnie ma rozmiar to okno? Jakie ma podziały? Jakie słupki zastosowano? Czy ktoś przeliczał statykę czy zrobił je "na pałę"?
Jeszcze raz powtórzę: należy zastanawiać się dlaczego twoje okna się wygięły a nie stawiać tezę, że okna z PVC się gną i kropka.

Te fixy same z siebie wyginały się pod własnym ciężarem.
Naszkicuj to może - w którą stronę jest to wygięcie? Wg mnie "pod własnym ciężarem" to może się wygiąć dolny ramiak w kierunku "do dołu" co przy prawidłowym podparciu jest niemożliwe!

jareko
26-05-2010, 10:16
od wielu lat mówi sie tutaj o ograniczeniach stawianych KAŻDEMU oknu, nie tylko w PVC ale także w drewnie czy aluminium.
To, że ewentualne przestrogi nie są brane pod uwagę to oddzielna bajka.
Obserwacja potwierdzona nie raz wskazuje na to, że mając jakąś tam wizje chałupy nie bierze się w ogóle pod uwagę możliwości wykonawczych bądź... olewa sie uwagi dotyczące konieczności wykonania np. dużej przeszklonej ściany w fasadowych profilach aluminiowych z prostego powodu. Większość z Was zakłada jakieś tam koszty wykonania stolarki i później, po weryfikacji, rwie sobie włosy z głowy bo nie przypuszczał że tyle to go będzie kosztowało i szuka drogi na skróty - albo wykonując to w aluminium okiennym albo - o zgrozo - w profilach okiennych PVC.
Od wielu lat promuje się tu pewne standardy wykonania okien ale Twój przykład dowodzi, że całe nasze wysiłki by służyć Wam poradami są g.... warte, skoro jakiś tam handlowiec potrafi podważyć opinie wielu fachowców tu się wypowiadających. Spójrz na swoje zdjęcie i pomyśl obiektywnie - w czym przeszkadzałoby montażystom dodanie poszerzeń? Bo ja przeszkód żadnych nie widzę i albo chciałeś zaoszczędzić kilka stówek na tych poszerzeniach albo.... (tu musiałbym znów nieprzychylnie się o Tobie wyrazić) a już pozostawienie okna w takim stanie na rok jest totalnym przegięciem !!!
Fix, bez względu jaki, czy szklony w skrzydle czy w samej ościeżnicy nie ma prawa się uginać pod ciężarem szyby - nawet jeśli ta szyba ważyłaby 250 kilo (wątpię by Twoje szybki ważyły więcej jak 100 kilo). Jeśli się wygina jest to ewidentny, kolejny błąd montażysty. Do montażu fixa wyjmuje się z niego szybę, odpowiednio podpiera się ościeżnicę, w tych samych miejscach podpiera się szybę i po prostu nie ma możliwości by cokolwiek stało się z profilem - już ci powiedziałem, długo by Ci tłumaczyć ale po co? I tak nic z argumentów do Ciebie i do innych niestety nie dociera.
Nie wypowiadam się jak ktoś się mnie zapyta dlaczego w trakcie pieczenia opada mu sernik. Nie szukam idiotycznych tłumaczeń bo się na tym po prostu nie znam i jeśli szukałbym wyjaśnienia to posłuchałbym się opinii cukiernika.
I sorry Winnetou, Ty nie znasz się w ogóle na oknach i przyjmujesz każdą teorie spiskową jako pewnik. Samm już Ci kolejną wyłuszczył - za słabe bądź brak wzmocnienia. Podchwyciłeś to natychmiast a ja powiem Ci tak. Na 99,99% nie ma takiej możliwości gdyż zamówiłeś okna nie w firmie Iksiński tylko w Oknoplascie. Nie wierzysz? Możesz przecież przeciąć ościeżnicę, zaryzykuj, sprawdź jakie jest w niej wzmocnienie. A co jeśli samm na minę Cie wpuścił bo tak samo zna się na oknach jak ty ? Wybulisz tylko dodatkową kasę ale przekonasz się że nie warto słuchać podpowiedzi ludzi nie mających zielonego pojęcia o oknach. Jeśli okazałoby się, że wzmocnienie jest nie takie - odszczekam wszystkie słowa dotyczące wady montażu i wszędzie będę piętnował Oknoplast tak jak Ty.
Bwojtek, stary, IVO, ja czy finlandia - każdy mówi Ci gdzie szukać przyczyn ale Ty ciągle obarczasz wina producenta.
Fakt że zakupiłeś okna u autoryzowanego przedstawiciela Firmy nie oznacza jeszcze że będziesz miał prawidłowo zamontowane okna - i dotyczy to wszystkich autoryzowanych punktów dealerskich.
Znów zarzucisz mi że jestem agresywny w swych wypowiedziach - fakt, agresja w tym temacie we mnie narasta coraz większa. Dawno nie spotkałem się z takim brakiem wyobraźni i zrozumienia dla przedstawianych tu przez nas powodów wykrzywiania się Twoich okien.
Może, gdybym za wszelką cenę chciał mieć w Forumowiczach klienta przyklasnąłbym Ci, podał chusteczkę na otarcie twych łez, podał krople uspokajające ale wybacz - od wielu lat jestem po to by podnieść świadomość Forumowiczów i w jakiś sposób wpłynąć na nich by zaczęli wymagać pewnych standardów wykonania okien, montażu i zastosowanych technologi. Na swojej stronie też nie prowadziłbym poradnika montażysty i Inwestora, cieszącego się ogromnym powodzeniem wśród odwiedzających me progi. A taka postawa jak Twoja jest przykładem podejścia z którym walczę od dawna.
I bynajmniej TY jawisz się tu jako przykład podejścia. Owszem, dość personalnie rozpatrywany jest Twój przypadek ale też wielokrotnie rozpatrywane były tu inne przykłady niefrasobliwości i wiary w to, że jakieś niepolecane rozwiązania, z góry skazane na niebyt, w imię zasady - mi się uda, mnie to nie dotknie itp. Lub to co boli najbardziej - co oni mi to gadają skoro inni nie widzą żadnych kłopotów, oni się nie znają, lepiej od nas zna się ci co przyklasną naszym wydumanym pomysłom

samm
26-05-2010, 21:54
Jareko oczekuję, że podasz gdzie ja dla
odaro radzę to co mi zarzucasz i dalej
z tego całą teorię wysnuwasz, że na jakąś
minę go wprowadzam.
Czekam na odpowiedź.
Nie chciałbym wrócić z dyskusją na wątek
"nie polecam inwestora"
No ale jak będę musiał.

jareko
26-05-2010, 21:58
samm - poszukaj sam swego postu o wzmocnieniach - mnie juz to nuży

odaro
26-05-2010, 22:04
Fix, bez względu jaki, czy szklony w skrzydle czy w samej ościeżnicy nie ma prawa się uginać pod ciężarem szyby - nawet jeśli ta szyba ważyłaby 250 kilo (wątpię by Twoje szybki ważyły więcej jak 100 kilo). Jeśli się wygina jest to ewidentny, kolejny błąd montażysty. Do montażu fixa wyjmuje się z niego szybę, odpowiednio podpiera się ościeżnicę, w tych samych miejscach podpiera się szybę i po prostu nie ma możliwości by cokolwiek stało się z profilem - już ci powiedziałem, długo by Ci tłumaczyć ale po co? I tak nic z argumentów do Ciebie i do innych niestety nie dociera.


Napiszę jeszcze raz to co napisałem wcześniej że ponowny montaż okien był prowadzony pod nadzorem Oknoplast.

Czy chcesz powiedzieć że Oknoplast nie zna się na prawidłowym montażu okien bo piszesz że to jest kolejny błąd montażysty.

jareko
26-05-2010, 22:08
tak, jesli fix wygial sie pod ciezarem szyby i poszedl w dol to jest to kolejny blad montazysty
Wiesz co ? Mam juz dośc dyskusji z toba na temat twych okien - wyczerpaly mi sie argumenty w rozmowie z totalnym laikiem - sory.
EOT

samm
26-05-2010, 22:43
Jareko gdybym wiedział gdzie to
Ciebie nie fatygowałbym.
A tak to myślę, że wszystko to
sobie wyimaginowałeś.
To Ty zarzucasz mi, że jakieś
teorie głoszę więc pomóż mi
zlokalizować gdzie. A jeżeli
przyśniło Ci się to, to napisz
proste słowo sorry. Jesteśmy
ludźmi poważnymi i dlatego
możemy się mylić ale też nie
powinno dla nas być problemem
do tego się przyznać.

jareko
27-05-2010, 08:41
Zakładanie, że wygięcie profili w oknach odaro jest spowodowane tylko i wyłącznie błędem montażystów i niefrasobliwym podejściem odaro jest pójściem na łatwiznę. Jak dla mnie ktoś tłumaczy, tak jak odaro, tak jak dla odaro montażyści, to ja zawsze zastanawiam się czy w tym nie ma jakiejś cząstki prawdy. Montażyści twierdzili, że taki montaż jak wykonali jest ok. Na podstawie czegoś tam twierdzili. Podejrzewam, że każdy z nich na koncie mógł mieć po kilka tysięcy zamontowanych okien i żadnych sensacji. Gdyby chociaż raz im się takie coś zdarzyło to z pewnością zapamiętaliby to.
Dlaczego więc tylko u odaro? To pytanie jest zasadnicze. Oknoplast ma z dwieście autoryzowanych punktów sprzedaży okien. Podejrzewam, że ma duże centrum szkolenia, że dba o szkolenia. Że montażyści powinni wiedzieć jak zgodnie z wytycznymi Oknoplast okna montować. W przypadku odaro okazało się że nie wiedzą, że nie są przeszkoleni. Więc może Oknoplast wcale nie dba o to żeby ich produkty miały należyty montaż. Może dla Oknoplast też tylko zależy na tym aby otrzymać kasę i produkt wypchnąć za bramę. A może Oknoplast podjęło się zrobienia produktu, którego nie powinno się podjąć zrobić bo np. gabaryty jego są za duże. A może jednak to wadliwy materiał bo ktoś chciał w Oknoplast zaoszczędzić
wprowadzając udoskonalenia typu cieńsze wzmocnienia. Padło na okna odaro. Z linku, który przywołałem widać, że przyczyn może być dużo. Z linku tego widać, że są w naszym kraju ludzie, którzy takie przypadki katalogują. Więc jeśli jest jakaś szansa, żeby to raz na zawsze wyjaśnić to moim zdaniem trzeba z niej skorzystać. Nie można iść na skróty, czyli bez żadnych
oględzin, z odległości 60-ciu kilometrów ferować wyroki. Przecież oskarża się przy tym ludzi. A może jest 5 procent szansy, że gdyby profile były dobrej jakości, to mimo braku mocowania dolnego profilu nic z oknami by się nie działo. Jak już napisałem nagminnie, może w mniejszych oknach, takiego mocowania się nie robi i sensacji z tego powodu
nie ma. A ponadto po aktualnym poprawieniu montażu dalej nie można powiedzieć, że wszystko jest ok. Czuję się trochę jakby ktoś nabijał się z mojej inteligencji tłumacząc mi, że z głupim profilem okiennym nie można dać sobie rady. Że z tym, że córka odaro nie może zamknąć okna trzeba się pogodzić. Przecież wyprodukowanie profilu ramy okna to są grosze. Przecież skoro jest 200 punktów to pomiędzy tymi punktami a Oknoplast transport jest często. Więc koszt transportu takiego profilu jest zerowy bo przy okazji. A i podejrzewam,
że dla świętego spokoju ci montażyści, którzy zrobili poprzedni montaż źle za darmo zrobią nowy montaż. Gdzie są więc trudności. Żal dla Oknoplast 300 zł na wymianę profilu na dobry?

A teraz takie gdybanie, ale może coś w tym jest. Ja zaczynam się zastanawiać, że Jareko wcale nie chodzi o dokuczanie odaro, że odaro i jego problem jest jedynie środkiem w tym aby w inteligentny sposób, udając przyjaciela firmy Oknoplast cały czas ją dyskredytować. Bo im dłużej problemy z oknami firmy Oknoplast będą wywlekane na tym forum tym więcej ludzi będzie kojarzyć tą firmę z kłopotami. Mnie nikt już na żaden produkt firmy Oknoplast nie namówiłby. Czyli metoda walki z konkurencją jest skuteczna. Część ludzi zamiast kupować okna
z Oknoplast może kupi u Jezierskiego. Może w tej zabawie o to chodzi. Na miejscu ludzi żyjących ze sprzedaży okien Oknoplast coś jednak próbowałbym z tym zrobić.

tu jest cała Twoja teoria spiskowa :) w wątku "nie polecam Inwestora"
Uśmiałem się setnie z Twej teori na temat "udając przyjaciela firmy"
Chłopie - masz dar wyjątkowy - naprawdę :) Jeśli są wolne etaty to polecam Ci zastąpienie redaktora Pośpieszalskiego - przebijesz go :) i oglądalność będziesz miał o wiele większą ;)

dorzucę jeszcze odpowiedz Grzegorza - totalnie przez Was pominięta a w 100% zgodną ze stanem faktycznym

Bo ja wiem. Oknoplast produkuje okna. Sprzedają i montują je różne firmy. To nie są ekipy Oknoplastu.
Moi monterzy byli też z "autoryzowanego partnera handlowego" czy jak im tam. Co to znaczy? Zupełnie nic.
Partacze są wszędzie i mam wrażenie, że coraz ich więcej.

samm
27-05-2010, 10:05
Ty Jareko jednak chcesz, żeby na tym
forum zniszczyć Tobie reputację.
Naprawdę myślisz, że dam się bezkarnie
obrażać?
Naprawdę myślisz, że z wojny ze mną
wyjdziesz Ty i Twoja firma bez żadnego
uszczerbku?
A jeszcze do tego Twoje preferencje
polityczne mnie nie interesują. Wypowiadaj
je sobie na wątkach do tego przeznaczonych.

jareko
27-05-2010, 10:51
no ja nie mogę - mam sie bać? Boję się, cholera boję się jak nie wiem co ;)
Miłego dnia samm :)

jareko
27-05-2010, 11:31
a teraz chwila wyjaśnień dlaczego mogą wyginać się w dól ościeżnice bądź nawet zestaw ościeżnica+skrzydło w fiksach
zacznijmy od rzeczy podstawowej, powodującej czasem wykrzywienie samego skrzydła, mimo zastosowania odpowiednich wzmocnień
Proces zabijania listew przyszybowych,
Przy prawidłowym doborze listew i grubości pakietu szybowego, listwa z duża siła obejmuje szybę, przy uderzaniu młotkiem, celem jej wbicia w odpowiedni rowek, powoduje sie lekkie wykrzywienie profila w kierunku zgodnym z kierunkiem uderzenia czyli na zewnątrz od szyby. Prawidłowym jest później uderzenie w skrzydło by profil, pokonując opór uszczelek, uległ wyprostowaniu.
Umieszczenie podkładek szklących i miejsce podparcia fiksa
W dobie coraz cięższych szyb złe ułożenie podkładek szklących przy podarciu całego okna w innym miejscu następuje zjawisko wyginania profili. Jak w takiej sytuacji powinno sie montować okno i umieszczać w fixaxch podkładki? Tak by od podłoża podkładki były w jednej linii tj. by podkładki pod oknem, podkładki pod szyba były na tym samym poziomie, by cały ciężar szyby był przenoszony za pośrednictwem podkładek na podłoże.
Montaż szyb zgodnie z zaleceniami szklenia i montaż okien zgodnie z zaleceniami montażu powoduje, że podkładki są przesunięte względem siebie. Jak to wygląda? Kliny pod oknem są w odległości do 10 cm od naroża, ideałem jest gdy umieszczone są jeszcze bliżej naroża. Podkładki pod szybami powinny być w odległosci ok 10 cm od naroża szyby. Naroże szyby jest przesunięte względem naroża okna o wysokość profila. I wygląda to później tak że podkładki szklące są o co najmniej 10 cm przesunięte do środka okna względem jego podparcia. Ciężar szyby, poprzez te podkładki wygina profil do dołu i nie pomoże tu wzmocnienie które ma jakąś tam strzałkę ugięcia, to się po prostu gnie - mimo, że teoretycznie wszystko jest zgodnie z zasadami sztuki. Im szerszy jest fix tym zjawisko to jest spotęgowane
http://jareko.pl/rozne/001a modified.jpg

samm
27-05-2010, 12:21
A u odaro tam gdzie napisałeś, że tak powinno
były cegły. Czyli podparcie było.
No ale ja zielonego pojęcia tak jak i odaro o
montażu okien nie mam.

jareko
27-05-2010, 12:25
...no ale ja zielonego pojęcia tak jak i odaro o
montażu okien nie mam. :)
eot

samm
27-05-2010, 13:01
Ja się na obrazkach nie znam.
Czyżby ten Twój miał nas obrazić?

IVO333
27-05-2010, 13:05
A czy dyskutanci wyjaśnili sobie że wygięcie jest na pewno tego rodzaju jak pisze to Jareko ?

Pozdrawiam

bwojtek
27-05-2010, 13:43
A czy dyskutanci wyjaśnili sobie że wygięcie jest na pewno tego rodzaju jak pisze to Jareko
Niestety moja prośba 14 postów wyżej został zignorowana :(

samm
27-05-2010, 13:53
Ivo333 z tego co wiem jego profile były
wygięte w bardziej skomplikowany sposób.
A nawet były skręcone. Wygląda to na działanie
słońca. Jak odaro zajrzy na ten wątek to
to może to potwierdzi.

Odaro trochę poczytałem fachowych artykułów
na temat wad okien z PCW i z chęcią bym z
tobą podzielił się moimi spostrzeżeniami.
Myślę, że byłby to całkowicie inny poziom
dyskusji. Dyskutowalibyśmy jak dwóch co
nie zna się podobno na oknach.
Tylko jest problem jak zrobić, aby ten co to
podobno się zna, od razu się nie zameldował
z tą swoją mantrą, że skoro nie posłuchałeś
kiedyś dobrych rad to wina jest Twoja i teraz
męcz się z Twoim problemem sam. Ile on
to już razy pisał?

jareko
27-05-2010, 20:45
samm - powoli stajesz się co najmniej nieprzyjemny, a rozmawiaj sobie gdzie chcesz - uprzedzić mnie tylko - tak na wszelki wypadek - bym omijał ten wątek by sie nie wtrącać.
Tan na marginesie nikt nie zostawił odaro samego z problemem, to co zastosował zaczerpnął ode mnie i o ile pamięć mnie nie myli nawet o tym kiedyś wspomniał.
Czepiasz się mnie coraz bardziej ale nie odpowiem Ci w Twoim stylu - cytuję Twe słowa:
Ty Jareko jednak chcesz, żeby na tym forum zniszczyć Tobie reputację.
Naprawdę myślisz, że dam się bezkarnie obrażać?
Naprawdę myślisz, że z wojny ze mną wyjdziesz Ty i Twoja firma bez żadnego uszczerbku?
A jeszcze do tego Twoje preferencje polityczne mnie nie interesują. Wypowiadaj je sobie na wątkach do tego przeznaczonych.
zaczyna mnie bawić ta cała sytuacja :)

samm
27-05-2010, 21:32
No to jest nas dwóch - takich co
to ich zaczyna bawić ta sytuacja.

faneuro
28-05-2010, 11:53
a teraz chwila wyjaśnień dlaczego mogą wyginać się w dól ościeżnice bądź nawet zestaw ościeżnica+skrzydło w fiksach
zacznijmy od rzeczy podstawowej, powodującej czasem wykrzywienie samego skrzydła, mimo zastosowania odpowiednich wzmocnień
Proces zabijania listew przyszybowych,
Przy prawidłowym doborze listew i grubości pakietu szybowego, listwa z duża siła obejmuje szybę, przy uderzaniu młotkiem, celem jej wbicia w odpowiedni rowek, powoduje sie lekkie wykrzywienie profila w kierunku zgodnym z kierunkiem uderzenia czyli na zewnątrz od szyby. Prawidłowym jest później uderzenie w skrzydło by profil, pokonując opór uszczelek, uległ wyprostowaniu.
Umieszczenie podkładek szklących i miejsce podparcia fiksa
W dobie coraz cięższych szyb złe ułożenie podkładek szklących przy podarciu całego okna w innym miejscu następuje zjawisko wyginania profili. Jak w takiej sytuacji powinno sie montować okno i umieszczać w fixaxch podkładki? Tak by od podłoża podkładki były w jednej linii tj. by podkładki pod oknem, podkładki pod szyba były na tym samym poziomie, by cały ciężar szyby był przenoszony za pośrednictwem podkładek na podłoże.
Montaż szyb zgodnie z zaleceniami szklenia i montaż okien zgodnie z zaleceniami montażu powoduje, że podkładki są przesunięte względem siebie. Jak to wygląda? Kliny pod oknem są w odległości do 10 cm od naroża, ideałem jest gdy umieszczone są jeszcze bliżej naroża. Podkładki pod szybami powinny być w odległosci ok 10 cm od naroża szyby. Naroże szyby jest przesunięte względem naroża okna o wysokość profila. I wygląda to później tak że podkładki szklące są o co najmniej 10 cm przesunięte do środka okna względem jego podparcia. Ciężar szyby, poprzez te podkładki wygina profil do dołu i nie pomoże tu wzmocnienie które ma jakąś tam strzałkę ugięcia, to się po prostu gnie - mimo, że teoretycznie wszystko jest zgodnie z zasadami sztuki. Im szerszy jest fix tym zjawisko to jest spotęgowane
http://jareko.pl/rozne/001a modified.jpg

Nie jestem fachowcem jak Ty o dziedzinie okien , ale na pewno nie będzie tam ugięcia .No chyba że bezwładne samoistne ugięcie na zasadzie grawitacji.
Tam nie działają żadne siły ( miejsce oznaczone strzałką ). Ugięcie może nastąpić kilka (kilkanaście ) centymetrów do środka okna licząc od klinów. Będzie to uzależnione od siły nacisku i wytrzymałości samego profilu.
Ale resztę rozumowania poprawne jeżeli chodzi o przenoszenie obciążeń.

jareko
28-05-2010, 11:57
pokazałem miejsce w którym ugnie sie profil a nie miejsce działania sił powodujących to ugięcie :)
Początek tego ugięcia będzie już od samego zgrzewu, cały profil wygnie się w łuk z apogeum w połowie szerokości skrzydła. Oczywiście skalę zminimalizuje wzmocnienie ale nie usunie całkowicie - skala zjawiska zależy od ciężaru szyby i długości odcinka (także od przesunięcia względem siebie punktów podparcia).
Oczywiście ugięcie pod wpływem grawitacji bo o ile dobrze pamiętam z fizyki, jeśli grawitacji by nie było fruwalibyśmy w powietrzu gdyż nic byśmy nie ważyli - a może juz skleroza dawne nauki mi pomyliła? ;)

IVO333
28-05-2010, 12:18
Witam
Fakt, ugięcie będzie nie tyle w miejscu oznaczonym strzałką co cała dolna sztanga wygnie się w łuk a w miejscu strzałki będzie największe odstępstwo od linii prostej. Jareko trochę uprościł ale ma w pełni rację.
A co do grawitacji to prostsze byłoby życie okniarzy gdyby nie ona. Żadne skrzydło by się nigdy nie opuściło....

Pozdrawiam

jareko
28-05-2010, 12:29
eeee..... to najmniejszy problem, bo w dobrze wykonanych oknach zjawisko jest to marginalne ale..... ale okna jakie lekkie by były przy rozładowywaniu transportu? Ostatnio sprzedaje okna tylko z pakietami trzyszybowymi bądź trzyszybowe w wersji O-2, P-2 czy P-4 - wiesz ile to cholerstwo waży? Tak w pół godziny ponad tone wyładować na cały dom - kręgosłup daje nam znać, że go mamy :(
Co okienko to minimum 100 kilo a balkony badz przesuwki..... echhhh.... miesiąc temu wyładowywaliśmy HS-a, cale szczęście szyby były oddzielnie - całość tylko 650 kilo :( :( :(
A ostatnio potencjalny klient zdziwił się, że warunkiem przyjęcia zamówienia będzie na czas montażu dokooptowanie przez niego kilku osób by wyładować i zamontować jego fix-a w jednej szybie - z wyliczeń wyszło, że ważyć będzie tylko 380 kilo.

odaro
28-05-2010, 13:39
Niestety moja prośba 14 postów wyżej został zignorowana :(


Wcale nie :) Ale nie mam siły już zaglądać do tego wątku i ustępuje miejsca dla jareko

Wielkość i konstrukcja tego okna została podana przed Twoim wpisem parę wpisów wyżej ale jeszcze raz powtórzę.

Okna ma wym. 2100x2500 (szerokość x wysokość)

Okno ma jedno skrzydło o szerokości 90cm a po bokach są dwa fixy po 60cm

W 1/3 dolnej wysokości okna biegnie poprzeczka która miał za zadanie usztywnić konstrukcję okna.

To przez tą poprzeczkę zrezygnowałem z profilu Platynium z Oknoplast, który bardzo mi się podobał ale tam nie można wogóle zamontować takiej poprzeczki.

Długo się zastanawiałem czy wziąć stary profil z poprzeczką czy nowy Platinum.

Ostatecznie w obawie przed wyginaniem się PCV wziąłem stary profil ale za to z poprzeczką :)

odaro
28-05-2010, 13:48
Nie wiem bo nie czytałem ostatnich wpisów jareko ale po rysunku domyślam się że jareko rozpisuje się o wygięciu fixa do dołu.

I tak własnie wygląda dyskusja z jareko ja wcale nie napisałem że fixy wygięły się do dołu a jareko i tak napisał kilkadziesiąt linijek wpisu o tym że jest to wadliwy montaż Oknoplastu i jak to on by zrobił poprawnie.

Niestety jareko nie przyjmuje żadnych innych argumentów poza jednym że zawsze musi mieć rację wychodzą z założenia że jak się dużo i głośno mówi to można zakrzyczeć innych jak trzeba to nawet go poniżać, wyśmiewać czy oczerniać.

odaro
28-05-2010, 13:54
A czy dyskutanci wyjaśnili sobie że wygięcie jest na pewno tego rodzaju jak pisze to Jareko ?

Pozdrawiam


Ivo333 dziękuje za Twój analityczny umysł napisałem o tym jeden wpis wyżej.

Dla jareko nie jest to ważne co inni chcą powiedzieć

jareko
28-05-2010, 14:09
mylisz sie, i cholernie zaczyna mnie to wkurzać, że ciągle nie myślisz.
W kolejnym wątku Inwestor, jeśli szybko nie zareaguje, będzie miał taki sam problem jak ty
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?160252-Nierzetelny-sprzedawca-okien-Jezierski-firma-TKS-SYSTEM-z-Buska-Zdroju&p=4140237&posted=1#post4140237
I znów obarczy winą Producenta a nie montażystę.
Tak jak w tym jak i Twoim wypadku, dolna krawędź ościeżnicy, niczym nie podparta, niczym nie zakotwiona, pozostawiona na pastwę słońca i temperatur będzie się wyginać w sposób dowolny, nie koniecznie tylko w dól, nie koniecznie w przód czy tył, także w śmigło czy inną figurę z alfabetu chińskiego
Ale widzisz - trzeba po prostu wiedzieć co dzieje się z PVC pozostawionym w takim stanie
Montażystów do dupy jak widać nie sieją, sami się rodzą i jest ich za wielu na rynku i jakoś rynek ich wyplenić nie potrafi. I dotyczy to wszystkich Producentów okien, w załączonym linku dotknie to Jezierskiego. Tu jak i w Twoim wypadku tak spieprzony montaż nie wybiera dostawcy okien.
Widzisz, nie sztuką jest wyprodukować dobre okno - sztuką jest je prawidłowo zamontować i później otynkować.
Kolejne błędy powstają przy tynkowaniu - oszczędzanie na listwach dylatacyjnych ułatwia późniejsze pękania tynku, otynkowanie do samej krawędzi bądź najechanie na nia tynkiem na 1-2 mm, biorąc pod uwage ruch PVC pod wpływem zmian temperatury powoduje spękania. Tynk powinien najść na ościeżnice MINIMUM 5mm (gipsowy) i 10 mm (CW)
A mi powoli niedobrze się robi jak za każdym razem czytam Twoje wycieczki pod moim adresem - ciągle wykazuje sie dobra wolą byś w końcu coś zrozumiał ale trafia to jak grochem o ściane. Przypomnę ci Twoją własną stopke - Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie z tym tylko, że pytać a rozumieć odpowiedzi to zupełnie inna bajka bo bez zrozumienia głupcem i tak się pozostanie do końca swego żywota

jareko
28-05-2010, 14:13
i jeszcze jedno - pomijam kwestie wielkości twych okien bo jak już tu wspomniałem jeśli Oknoplast zaczął wklejać szyby w skrzydła to tabele nie mają już zastosowania. Cały czas mowa jest o dolnych ościeżnicach a dla ich pracy wielkość skrzydła nie ma znaczenia. Jakoś dziwnie nie wyginają ci się ani boczne ani górna - zamontowane, zakotwione, opianowane i nie wiszące w powietrzu przez rok.

odaro
28-05-2010, 21:28
Nie wiem czy ma sens prostowanie tego co wypisuje teraz jareko ale żeby ktoś nie pogubił się w tym wszystkim to napiszę najbardziej prosto jak się da.

Po zamontowaniu poszerzeń dolna rama ościeżnicy we wszystkich oknach balkonowych jest prosta i nie wygięła się dnia dnia piątek 28.05.2010.

Wygięcie dotyczy tyko jednego okna ale nie jest to dolna rama ościeżnicy. Wygięcie to było na fabrycznie nowej ościeżnicy.
Wygięcie to nie jest duże więc nie robię z tego problemu jedyne co mnie martwi jako zwykłego użytkownika to zamykanie tego okna wymaga bardzo dużej siły fizycznej żeby opuścić klamkę do dołu i zamknąć okno.

odaro
28-05-2010, 21:29
i jeszcze jedno - pomijam kwestie wielkości twych okien bo jak już tu wspomniałem jeśli Oknoplast zaczął wklejać szyby w skrzydła to tabele nie mają już zastosowania. Cały czas mowa jest o dolnych ościeżnicach a dla ich pracy wielkość skrzydła nie ma znaczenia.

Oknoplast nie zaczął wklejać szyby do skrzydła.

odaro
28-05-2010, 21:43
Odaro trochę poczytałem fachowych artykułów
na temat wad okien z PCW i z chęcią bym z
tobą podzielił się moimi spostrzeżeniami.
Myślę, że byłby to całkowicie inny poziom
dyskusji. Dyskutowalibyśmy jak dwóch co
nie zna się podobno na oknach.
Tylko jest problem jak zrobić, aby ten co to
podobno się zna, od razu się nie zameldował
z tą swoją mantrą, że skoro nie posłuchałeś
kiedyś dobrych rad to wina jest Twoja i teraz
męcz się z Twoim problemem sam. Ile on
to już razy pisał?

samm dziękuje za wyrażoną chęć pomocy ale na razie i tak jareko nie da nam normalnie porozmawiać a ja nie chcę tego tematu dalej ciągnąć bo na chwilę obecną

nie mam problemów z oknami poza tym jednym.

stary
28-05-2010, 22:22
... edit by stary...
Odaro trochę poczytałem fachowych artykułów
na temat wad okien z PCW i z chęcią bym z
tobą podzielił się moimi spostrzeżeniami. ....
Ja tylko z małą prośbą do autora: podzielisz sie źródłem tych fachowych porad???? Z chęcia sie dokształcę.
Postaram sie więcej nie przeszkadzać....

samm
28-05-2010, 23:25
stary - nigdy nie uciekam od dyskusji na
tematy techniczne. Niezależnie jakiej
dziedziny techniki by ona dotyczyła.
Zawsze staram się do takiej dyskusji
solidnie przygotowywać. Też to kosztuje
dużo czasu a ja jestem w takich sprawach
perfekcjonistą.
Dlatego uważam, że moje zdanie nie byłoby
zwykłym wymądrzaniem się takim jakiego
bardzo dużo jest w postach dotyczących
okien odaro. Jest tam ogromna ilość zwykłego
bicia piany.

To odaro jest gospodarzem tego wątku i to on
w tym wątku według mnie powinien ustalać
zasady. Skoro uznał, że wprawdzie jest dla mnie
wdzięczny za moją chęć pomocy, ale na razie chce mi
i sobie oszczędzić czasu, to ja uważam, że wie co robi.
Stary popatrz - odaro potrafi uszanować czyjś czas co
świadczy, że to gość z dużą klasą. A i chyba nie masz
wątpliwości, że komfort tej dyskusji z wiadomych powodów
byłby żaden.

Stary nie kojarzę Ciebie z żadnym negatywnie
odebranym przeze mnie postem Twojego autorstwa.
Dlatego też, w innych okolicznościach, na innej
płaszczyźnie, wymieniając wzajemnie poglądy, jak
dwóch szanujących nawzajem siebie ludzi, mielibyśmy
z wymiany zdań nawet jakąś tam satysfakcję.
Niestety w tych okolicznościach muszę Twojej prośbie
odmówić.

bwojtek
29-05-2010, 06:41
Nie wiem czy ma sens prostowanie tego co wypisuje teraz jareko ale żeby ktoś nie pogubił się w tym wszystkim to napiszę najbardziej prosto jak się da.

Po zamontowaniu poszerzeń dolna rama ościeżnicy we wszystkich oknach balkonowych jest prosta i nie wygięła się dnia dnia piątek 28.05.2010.

Wygięcie dotyczy tyko jednego okna ale nie jest to dolna rama ościeżnicy. Wygięcie to było na fabrycznie nowej ościeżnicy.
Wygięcie to nie jest duże więc nie robię z tego problemu jedyne co mnie martwi jako zwykłego użytkownika to zamykanie tego okna wymaga bardzo dużej siły fizycznej żeby opuścić klamkę do dołu i zamknąć okno.
To co masz właściwie wygięte? Jak piszesz sprawa dotyczy obecnie jednego okna. Czyli pozostałe po ponownym, poprawnym montażu są proste.
Piszesz też, że w problematycznym oknie dolny ramiak jest prosty za to wygięta jest ościeżnica w innym miejscu i było już fabrycznie:
To ja się pytam: dlaczego kotwiąc ościeżnicę do muru montażyści nie "naciągnęli" ościeżnicy we właściwą stronę by ją wyprostować? Przecież sprawdzanie "prostości" ościeżnicy to obowiązek montażysty! Poproszę jednak o szkic albo zdjęcie z zaznaczeniem miejsca wygięcia.
Coś mi się zdaje, że ugięcie dotyczy słupka a nie ościeżnicy...

jareko
29-05-2010, 09:10
więc jednak ten popaprany, chamski, wkurzający, pewny siebie i swoich racji Jareko - jednak Jareko miał rację.
Tylko czy ktokolwiek mu ja teraz przyzna?
Czy samm, odaro i inni oburzeni moimi wypowiedziami w tym wątku będą mieli odwagę cywilną by mi, staremu, bwojtkowi, IVO i innym znajacym sie naprawdę na oknach przyznać rację i za swe ataki pod naszym adresem przeprosić?
Czy odaro będzie miał odwagę by przeprosić Oknoplast za zrzucenie na niego winny za montażystę?

Od początku mówiłem że winą jest spierdzielony montaż i co?
Od początku mówiłem (także stary to poparł), że można dodać poszerzenia bez demontażu okien i co?
I teraz dalej będę mówił, że miałeś niefart trafić na wyjątkowego montażystę, który ci okna schrzanił bo może zna się na pietruszce ale o oknach g... wie.
Bwojtek już ci problem ościeżnicy w murze wyjaśnił.
Ja dodam na koniec jeszcze coś, nie czekaj, pal sześć glify, należy je skuć, poprawnie zamontować ramiak, ponownie otynkować i obarczyć kosztami MONTAŻYSTĘ !!! Nie producenta TYLKO MONTAŻYSTĘ !!!
I tak się zastanawiam, czy będziesz miał w sobie choć odrobinę pokory i honoru by po tych wszystkich pyskówkach pod moim adresem przyznać mi racje.
To mnie bardzo ciekawi - jakim tak naprawdę jesteś człowiekiem
Choć szczerze mówiąc g... mnie to obchodzi - najważniejsze, że Ci co czytają ze zrozumieniem pojmą - jak łatwo nawet najlepsze okna spierniczyć montażem i czego tak naprawdę należy wymagać od montażysty i handlowca. Może pojmą, że wywalenie dodatkowej kasy na prawidłowe podparcie zawsze ma cel i sens. Mam taką nadzieję, że zaczną myśleć i wydatek ok 300-400 zeta za podparcie takiego balkonu, jak w tym wypadku, to nie są wyrzucone pieniądze w błoto. Że po tej lekcji zrozumieją, że oszczędzać to mogą na glazurze czy klamkach do drzwi a nie na PRAWIDŁOWYM montażu okien
Naiwny jestem licząc, że tak się stanie, czego dowodem jest mail od innego Forumowicza jaki dziś dostałem.
Żal d... ściska jak nierozsądnie dysponujecie środkami i sposób w jaki traktujecie okna i ich montaż
naprawdę żal

odaro
29-05-2010, 22:12
więc jednak ten popaprany, chamski, wkurzający, pewny siebie i swoich racji Jareko - jednak Jareko miał rację.
Tylko czy ktokolwiek mu ja teraz przyzna?
Czy samm, odaro i inni oburzeni moimi wypowiedziami w tym wątku będą mieli odwagę cywilną by mi, staremu, bwojtkowi, IVO i innym znajacym sie naprawdę na oknach przyznać rację i za swe ataki pod naszym adresem przeprosić?
Czy odaro będzie miał odwagę by przeprosić Oknoplast za zrzucenie na niego winny za montażystę?

Od początku mówiłem że winą jest spierdzielony montaż i co?
Od początku mówiłem (także stary to poparł), że można dodać poszerzenia bez demontażu okien i co?
I teraz dalej będę mówił, że miałeś niefart trafić na wyjątkowego montażystę, który ci okna schrzanił bo może zna się na pietruszce ale o oknach g... wie.
Bwojtek już ci problem ościeżnicy w murze wyjaśnił.
Ja dodam na koniec jeszcze coś, nie czekaj, pal sześć glify, należy je skuć, poprawnie zamontować ramiak, ponownie otynkować i obarczyć kosztami MONTAŻYSTĘ !!! Nie producenta TYLKO MONTAŻYSTĘ !!!
I tak się zastanawiam, czy będziesz miał w sobie choć odrobinę pokory i honoru by po tych wszystkich pyskówkach pod moim adresem przyznać mi racje.
To mnie bardzo ciekawi - jakim tak naprawdę jesteś człowiekiem
Choć szczerze mówiąc g... mnie to obchodzi - najważniejsze, że Ci co czytają ze zrozumieniem pojmą - jak łatwo nawet najlepsze okna spierniczyć montażem i czego tak naprawdę należy wymagać od montażysty i handlowca. Może pojmą, że wywalenie dodatkowej kasy na prawidłowe podparcie zawsze ma cel i sens. Mam taką nadzieję, że zaczną myśleć i wydatek ok 300-400 zeta za podparcie takiego balkonu, jak w tym wypadku, to nie są wyrzucone pieniądze w błoto. Że po tej lekcji zrozumieją, że oszczędzać to mogą na glazurze czy klamkach do drzwi a nie na PRAWIDŁOWYM montażu okien
Naiwny jestem licząc, że tak się stanie, czego dowodem jest mail od innego Forumowicza jaki dziś dostałem.
Żal d... ściska jak nierozsądnie dysponujecie środkami i sposób w jaki traktujecie okna i ich montaż
naprawdę żal


A możesz napisać jednym zdaniem o czym teraz piszesz czy o wadliwym montażu nowych ościeżnic.

Jeżeli tak to po raz kolejny obarczasz firmę Oknoplast ponieważ montaż był prowadzony pod osobistym nadzorem firmy Oknoplast

odaro
29-05-2010, 22:18
To co masz właściwie wygięte? Jak piszesz sprawa dotyczy obecnie jednego okna. Czyli pozostałe po ponownym, poprawnym montażu są proste.
Piszesz też, że w problematycznym oknie dolny ramiak jest prosty za to wygięta jest ościeżnica w innym miejscu i było już fabrycznie:
To ja się pytam: dlaczego kotwiąc ościeżnicę do muru montażyści nie "naciągnęli" ościeżnicy we właściwą stronę by ją wyprostować? Przecież sprawdzanie "prostości" ościeżnicy to obowiązek montażysty! Poproszę jednak o szkic albo zdjęcie z zaznaczeniem miejsca wygięcia.
Coś mi się zdaje, że ugięcie dotyczy słupka a nie ościeżnicy...


bwojtek nie wiem jak ta cześć ościeżnicy się nazywa być może słupek ale ościeżnica razem ze słupkami przyjechała z Oknoplast razem jako całość a nie oddzielnie.

bwojtek
29-05-2010, 22:33
bwojtek nie wiem jak ta cześć ościeżnicy się nazywa być może słupek ale ościeżnica razem ze słupkami przyjechała z Oknoplast razem jako całość a nie oddzielnie.
Doproszę się tego szkicu albo zdjęcia czy mam udać się do wróżki?

odaro
29-05-2010, 22:40
Doproszę się tego szkicu albo zdjęcia czy mam udać się do wróżki?

Dzisiaj na pewno nie

Sorry ale nie dam rady. Jutro idę do pracy a cały dzień zasuwałem na budowie

jareko
30-05-2010, 10:23
załamać się idzie. Bwojtek - przejmij pałeczkę bo mi siły brak by dalej wyjaśniać.
Powiem tylko, że jeśli wygięcie jest na ościeżnicy (jeśli nie wiesz o czym mowie - skorzystaj z Wikipedii) to wina dalej ejst po stronie montażysty i nie ma znaczenia że przedstawiciel Oknoplastu patrzył mu na ręce.
Bwojtek napisał:
To ja się pytam: dlaczego kotwiąc ościeżnicę do muru montażyści nie "naciągnęli" ościeżnicy we właściwą stronę by ją wyprostować? Przecież sprawdzanie "prostości" ościeżnicy to obowiązek montażysty!....

finlandia
29-07-2010, 15:52
Sorry że odświeżam stary temat, ale nie mogłem się powstrzymać :)
Widziałem te zdjęcia użyte w wojnie dwóch szczecińskich firm.. teraz wiem skąd pochodzą.
Faktem jest, że mogliby to zrobić lepiej gdyby się postarali, ale każdy ma kiedyś zły dzień - ale w takiej idealnej firmie? no proszę..

amanna
18-08-2010, 16:31
Nie polecam współpracy z tym autoryzowanym przedstawicielem OKNOPLAST Kraków.
Zakupiłem okna dwa lata temu do całego domu i od samego początku problemy z jakością okien i obsługą reklamacyjną. Wypisze tylko kilka wcześniejszych wymian:
Okno tarasowe łukowe wymiana szyby przebarwienia.
Wymiana skrzydła drzwi tarasowych łukowych - wygięcie skrzydeł w pałąk. Ta sama przyczyna i wymiana kolejnych skrzydeł drzwi tarasowych.
Nadmieniam że reklamacja zgłoszona w maju 2009r. serwis z Krakowa jechał do mnie ponad dwa miesiące po licznych upomnieniach.
Po wizycie serwisanta z Krakowa cisza do jesieni, mimo moich interwencji u Pana Wróblewskiego.
Dopiero kiedy poprosiłem o wszystkie protokoły reklamacyjne okazało się, że - w ciągu jednego dnia zapada decyzja o wymianie skrzydeł.
W grudniu okazuje się że skrzydła dorobione nie pasują do szyb, następna strata czasu i oczekiwania na nowe szyby.
Wymiana następuje w marcu 2010r!!, ale okazuje się że jest problem z okuciami. Podczas zimy (luty) wychodzi sprawa wygiętego skrzydła drzwi wejściowych od środka ,przemarzanie - wcześniejsze regulacje nic nie pomogły, bo skończył się zakres. W marcu serwisanci od Pana Wróblewskiego stwierdzają 0,5cm wygięcie od środka. Wizyta Pana Wróblewskiego w czerwcu - do dnia dzisiejszego problem drzwi wejściowych nie ruszony, mimo kolejno umawianych terminów - montażyści nie przyjeżdżają - całą korespondencje posiadam w e-mailu. W dniu dzisiejszym okazało się że serwis nie dotrze, ponieważ mają przyjęcie towaru. Traktowanie klienta na poziomie zero, Pan Wróblewski do dzisiaj nie dostarczył zgłoszenia reklamacyjnego na drzwi wejściowe, ponieważ padła mu skrzynka e-mailowa, miał ściągnąć skan z Krakowa - cisza. Na tą chwile jest problem z drzwiami wejściowymi oraz tarasowymi, a także wypadające okno łukowe małe po otwarciu uchyłu - raz już było poprawiane, nie trzymają okucia i okna w garażu opadają. Podsumowując nie polecam ani firmy jak też jej autoryzowanego przedstawiciela, dodam tylko że chodzi o profil PLATINIUM w oknach i drzwi wejściowe OKNOPLAST z wypełnieniem Adeco Texel TF311 Orzech. Drobne sprawy typu roczne prośby o górne zaślepki na zawiasy w oknach traktuję jako szczególik...
Generalnie Pan Wróblewski otrzymał ode mnie zlecenia na okna i drzwi na kwotę około 50 000PLN, wybrałem tą firmę ze względu na jakość, a okazało się co innego - słaba jakość okien łukowych i tragiczny serwis reklamacyjny, Pan Wróblewski stwierdza że winny jest Kraków - nie otrzymuje informacji.

blokno
18-08-2010, 17:37
A czy próbowałeś interweniwać w Krakowie? Może tam po prostu nic nie wiedzą o twoich kłopotach i niekompetencji pana Wróblewskiego? To nie jest zła firma, ani złe okna, więc może to tylko kłopot z obsługą? ;)

amanna
19-08-2010, 06:23
Okna i drzwi tak jak opisałem powyżej, generalnie od dwóch lat notoryczne użeranie się z serwisem, bo trudno nazwać wymiany po blisko rocznym okresie oczekiwania.
Drzwi reklamacja z lutego więc jeszcze pare miesięcy zostało... Umowę posiadam z autoryzowanym przedstawicielem OKNOPLASTU więc on jest dla mnie stroną w tej sytuacji. Kwestia obsługi to faktycznie tragedia, może OKNOPLAST zacznie weryfikować swoich przedstawicieli, chyba że jest tak jak mówi Pan Wróblewski - sam nie otrzymuje informacji o postępach spraw reklamacyjnych, a to już świadczy o ignorancji w Krakowie.

finlandia
19-08-2010, 13:54
Nie lubię dorzucać kamyczków konkurencyjnym sprzedawcom, ale to nie pierwsza sprawa z tą firmą na forum - niedawno było z bramą.
Sądzę że to będzie szybkie "cięcie" ze strony fabryki.
Jak widać - nawet najlepszym firmom zdarza się mieć w swojej sieci czarne owce.

amanna
19-08-2010, 15:53
Sam jestem ciekaw jak jest naprawdę, ale jak napisał poprzednik, Pan Wróblewski ma chyba za dużo klientów i po prostu chyba sobie nie radzi. Nie znam w tych czasach firmy, która może sobie pozwolić na funkcjonowanie w ten sposób.

IVO333
19-08-2010, 21:50
A tak z innej beczki; podaj jeśli możesz wymiary tych pogiętych-wymienianych okien.

Pozdrawiam

amanna
20-08-2010, 06:12
Problemowe łuki to skrzydła drzwi tarasowych o szerokości 2x80cm, z dwoma wyjsciami o tych samych wymiarach są i były problemy - wygięcie w pałąk, szklenie, okucia.
Dodatkowo problemy z otwieraniem pozostałych okien łukowych o szer. 77cm i wys. 68cm - 4szt. w jednym z nich dodatkowo dochodzi problem nie trzymającego okucia.
Pozostałe łuki to 90, 100 i 120cm. na wys. 150cm - częste regulacje przez ekipe montażową z powodu bardzo ciężkiego otwierania - najczęściej uchyłu.

Uważam, że jeżeli nie potrafi się wykonać poprawnie okien łukowych to nie należy się za to zabierać, a przed zakupem pytałem o jakość i wykonanie produktu.

jareko
20-08-2010, 18:25
.... Uważam, że jeżeli nie potrafi się wykonać poprawnie okien łukowych to nie należy się za to zabierać, a przed zakupem pytałem o jakość i wykonanie produktu.
To jedna strona medalu
Z innej beczki powiem ci co było ostatnio z klientem - chciał kółko średnicy 60 cm, tak wymyślił sobie architekt. W przedstawionej ofercie otrzymał informację sugerująca powiększenie średnicy do minimum 70 cm by estetyka wygięcia łuku była satysfakcjonująca. Nawet wysłałem mu zdjęcia jak mogą wyglądać kółka i łuki o takim promieniu. Myślisz że zastanawiał się? Szuka dalej tych co wykonają mu te 60 cm - bo ja odmówiłem

amanna
20-08-2010, 20:06
Masz sporo racji, jeżeli chodzi o architektów i możliwosci przyjęcia wszystkiego przez papier co wyrysują.
Jednak zamawiając okna, łuki które mam w domu spełniają parametry jakie chciał i mógł zrobić OKNOPLAST Kraków.
Projekt domu to GLX 32 Cyprys z pracowni studio Atrium, wyglada dokładnie tak jak w projekcie http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GLX-32,44,61,opis.html
Dalej podtrzymuje to co napisałem, łuki nie są przesadzone i Kraków wykonał zlecenie, a Pan Wróblewski zainkasował niezłą kasę za zlecenie.

jareko
20-08-2010, 20:16
zapomniałem zaznaczyć, przepraszam, zapomniałem iż poprzedni mój post dotyczy okien PVC

bwojtek
20-08-2010, 21:46
Projekt domu to GLX 32 Cyprys z pracowni studio Atrium, wyglada dokładnie tak jak w projekcie http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GLX-32,44,61,opis.html
De gustibus non est disputandum...
Ale powiedzcie mi po kiego grzyba w tym projekcie pojawiły się łuki w oknach? Projekt w deseń "zwykła stodoła" (bez urazy - jak dla mnie najbardziej poprawna forma - sam w podobnym mieszkam) a zaproponowane łuki komplikują niepotrzebnie wykonanie ("rozglifienia" nad oknami lub dylemat "co teraz" jak się inwestor połapie za późno) i podnoszą znacznie koszty stolarki.

IVO333
20-08-2010, 22:16
Bo łuki w wersji rozwierno-uchylnej to potencjalnie najbardziej problemowe z wszystkich okien. Spotkałem konstrukcje wielu firm, na różnych systemach okuć i często działają kiepsko niezależnie od producenta .
Taka specyfika okuć, teoretycznie ma to działać, praktycznie wymaga idealnego zwymiarowania skrzydła w stosunku do ościeżnicy, równie idealnego wyregulowania po montażu, równie idealnie sztywnych profili i nie mniej idealnej obsługi przez użytkownika.
A że Twoje łuki dopuścił technik Oknoplastu? Przeraziły mnie niedawno tabele pewnego bardzo dobrego producenta okuć określające dopuszczalne wymiary i wagę łukowych skrzydeł RU. Zmieści się w nich prawie każdy powysł pomylonego projektanta. Nijak się mają do rzeczywistości, bo przecież w idealnym świecie nie żyjemy ;-)
Tu jest pole do popisu dla doświadczonych sprzedawców, znających organoleptycznie specyfikę różnych konstrukcji, wiedzących co niesie ze sobą potencjalne problemy i potrafiących zaproponować sensowne rozwiązanie jako alternatywę. A sprzedawcy właśnie Oknoplastu (nie wszyscy oczywiście) często nie mają o tym pojęcia, natomiast mają wielką wiarę w magiczną moc banera nad salonem i akceptację technologa spod Krakowa.
Trochę złości w tych moich słowach, ale często widzę u klientów oferty tej firmy a w nich konstrukcje których nie chcę sprzedać (bo takimi jak opisywane problemami mi pachną) a rzeczona firma zastrzeżeń żadnych nie ma. Czasem udaje się przekonać klienta do zmian, czasem odbiera on chyba moje obiekcje jako brak wiary w jakość tego co sprzedaję i wraca pod magiczny baner, choć produkt który sprzedaję wcale niższych lotów nie jest, śmiem twierdzić że odwrotnie ;-)
Wnioski? Każdy wyciągnie jakie zechce.

Pozdrawiam

amanna
21-08-2010, 06:28
Myślę, że IVO333 dokładnie wyłuszczył temat - mam w tej chwili takie same odczucia, co do okien łukowych, że na kazdym etapie wymagają one idealnego wykonania, spasowania i zamontowania bo teoretycznie wszystko będzie OK. a w praktyce wychodzi, co innego. Zgadzam się, co do tego że łuki podrażają stolarkę okienną ale zawsze możesz porozmawiać na ten temat z moją żoną. Cała zabawa polega też na idealnym rozglifieniu łuków wewnątrz domu, a do tego potrzebowałem niezłych gości od tynków.
Mam jednak wrażenie po budowie domu, że po mniejszych zgrzytach z wykonawcami ciągnie się temat OKNOPLASTU KRAKÓW wydawałoby się bardzo dobrej firmy. Największy problem polega na żenującej obsłudze reklamacyjnej, bo jestem w stanie zrozumieć, że nawet najlepsze produkty się psują, ale też znani producenci szybko na to reagują i nie dopuszczają do tak przewlekłych sytuacji. Natomiast drzwi wejsciowe są usytuowane od strony wschodniej, a i tak wyniknęły problemy z wygieciem.
Myślę też, że w stolarce PVC kolor ( orzech ) też ma ogromne znaczenie, szczególnie jeżeli duże okna łukowe są od strony płd-zach....

finlandia
21-08-2010, 10:12
A ja tak wracjąc do kwestii łuków - na owym zlinkowamym wyżej projekcie jest podsunięte rozwiązanie proponowane przez architekta - cofnięcie okna do wewnątrz. Widać to wyraźnie na wizualizacji projektu.
Architekt myślał o tym problemie, więc to już plus ;)
Ja swoich pierwszych łuków RU "uczyłem się" przez dwa lata zanim je poprawnie wyregulowałem i już kiedy sobie radziłem, producent wycofał je z oferty:)

IVO333
21-08-2010, 14:50
To że architekt myślał o problemie to plus, ale czy na plus można ocenić podsunięte rozwiązanie to bym się nie zgodził......

Pozdrawiam

amanna
21-08-2010, 19:38
Znowu zgadzam się z IVO333, w projekcie okna cofnięte do środka, oczywiscie są po zewnętrznej stronie muru, bo niby jak to ocieplać i chronić przed przemarzaniem.

finlandia
23-08-2010, 09:30
O ocenie tego rozwiązania (cofnięcie łuku tak głęboko) nie mówiłem. Też staram się tego unikać.

amanna
23-08-2010, 14:45
Własnie dowiedziałem się z infolinji serwisowej OKNOPLAST KRAKÓW, że Państwo nie mają mojego zlecenia reklamacyjnego na drzwi wejściowe z lutego 2010r.
Za to usłyszałem, że dziś Panowie z Marek mają u mnie spotkanie, tylko nie wiem z kim umawiane!!?
Poinformuje, jak będzie przebiegała dalej reklamacja.

SMarcin
24-08-2010, 13:11
No to ładnie a jak też kupiłem u tego gościa okna ;(

m_76
25-08-2010, 10:32
współczuję Ci "amanna" całej tej sytuacji,ale mam przynajmniej nadzieję że Tobie uda się zamknąć tą sprawę z "HAPPY ENDEM" . Nam się niestety nie udało i p.Wróblewski delikatnie mówiąc "wyślizgał" nas na parę złotych. Trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia w egzekwowaniu swoich praw.


pozdrawiam-Marcin Domański

finlandia
25-08-2010, 13:10
M76,
O ile pamiętam Ty miałeś problem z bramą?
Zastanawiam się, czy przedstawiłes oficjalnie swoje problemy w Oknoplaście? Mały e-mail, skrót tego co było na forum wysłany do fabryki (np. do działu PR) może mieć dużą moc. O ile producent się nie zasłoni odrebną osobowością prawną (bo niestety, formalnie nie było podstaw do ich uwikłania w Twój spór), to może wywrzeć presję na dystrybutorze lub wręcz rozwiąże umowę by inni Klienci nie mieli już okazji "wpaść na minę" w tym mieście.
Nie wiem czemu opisanie trudniej sprawy na forum jest odbierane społecznie jako akt sprawiedliwości (w praktyce tylko zemsta) a wspomienie o problemach producentowi - jako donosicielstwo.
Jestesmy aż tak ponurym narodem?

amanna
25-08-2010, 14:44
M76 dzięki za wsparcie, tak już mam, że jeżeli płacę za coś pieniadze to wymagam.
Gwarantuje, że sprawę doprowadzę dom końca, chociaż mialbym zaangazować moich firmowych prawników.
OKNOPLAST Kraków usłyszał o prośbie poczytrania forum - zobaczymy jak szybko zareaugują, mamy połowę tygodnia i cisza, ale ja jestem naprawdę zdeterminowany.
Walczę o swoje prawa i nie interesuje mnie, czy ktoś uzna to za donosicielstwo - ku przestrodze innym.

finlandia
25-08-2010, 16:02
Amanna,
nie uważam, byś nie miał racji w swojej sprawie, ale źle mnie odbierasz i włos Ci się jeży jak ktoś napisze coś nie po Twojej myśli. Napisałeś do Oknoplastu, ale nie pismo zawierające swoje uwagi i szukające rozwiązania sprawy, ale... Ja traktuję takie wpisy jako szantaż typu: "opisuję sprawę na forum i jak mnie nie obsłużcie tak jak sobie życzę to ją rozdmucham!". Sam wiele razy miałem ochotę tak zrobić by wesprzeć się w reklamacjach, ale.. to nie fair.

amanna
25-08-2010, 16:24
finlandia,

Rozmawiam z przedstawicielem OKNOPLAST KRAKÓW kolejny rok i nic z tego nie wynika, oprócz mojego straconego czasu i nerwów.
Opisuje sprawę na forum, aby wszyscy wiedzieli jak przebiega reklamacja u Pana Wróblewskiego i nie jest to próba szantażu tylko opis faktów.
Wymagam tylko, aby klient był traktowany tak samo przed zapłaceniem i odbiorem okien, jak i później jak wynikną kwestie reklamacyjne, bo nikt nie jest nie omylny.

m_76
25-08-2010, 16:27
a czy fair jest nagminna spychologia, gra na czas i zlewka???
za dobrze się widzę w branży dzieje skoro nie szanuje się klienta i wali go po rogach
mam nadzieję że wcześniej czy później to się ukróci i jak za przeproszeniem jednemu czy drugiemu głód do d... zajrzy to inaczej będzie gadał.

tak się składa że również znam oblicze p.Wróblewskiego przed wpłatą kasy i po wpłacie i doskonale wiem jak się może czuć amanna
pozdrawiam

surgi22
25-08-2010, 17:38
Mam nadzieję że powyższe problemy dotyczą tylko okien łukowych ;) ponieważ przymierzam się do zakupu okine z OknoPlast ( energooszczednych na profilu VEKA ). Rozumiem, że pozostałe okna w czasie użytkowania spisują się OK

amanna
26-08-2010, 06:06
Problem, to okna łukowe oraz drzwi wejsciowe, w pozostałych oknach przy przekrecaniu klamek słychać dość głosne trzaski - miało się to wszystko wyrobić podczas użytkowania, ale problem pozostał. Pierwszy efekt po rozmowie z Krakowem, to umówiny i potwierdzony przyjazd montazystów z Marek w poniedziałek ( trzecia umawiana wizyta w sierpniu ) napiszę, co zostało wykonane.
Tak na marginesie, jeszcze nie spotkałem tak opornej firmy w kwestiach reklamacji jak Wróblewski/Marki, a parę firm już zatrudniałem i jak do tej pory w pozostałych przypadkach zawsze można było dojść do porozumienia.

surgi22
26-08-2010, 19:15
Życzę cierpliwości i wytrwałości w kruszeniu muru :bash: Wierzę, że po interwencji producenta okien przedstawiciel W/M zmięknie i będzie OK :wave:

Oknoplast-Kraków
03-09-2010, 16:04
Witam,

W ostatnich dniach miałem okazję zapoznać się z Pana mailem dotyczącym zakupu naszych okien. W związku z powyższym poprosiłem o wyjaśnienia w tej kwestii zarówno naszego Partnera Handlowego, jak i firmowy Dział Serwisu. Jednak niezależnie od tego, czy odpowiedzialność za tak długi okres oczekiwania na rozpatrzenie reklamacji ponosi nasz Partner Handlowy czy też serwis OKNOPLAST, chciałbym poinformować, że całością Pańskiej sprawy zajmie się w tym momencie serwis firmowy OKNOPLAST. Wizyta naszych serwisantów będzie umówiona w nadchodzącym tygodniu (lub być może jest już umówiona w momencie jak piszę te słowa).

Ze swojej strony chciałbym przeprosić za wynikłe z tej sytuacji wszelkie niedogodności, których Pan doświadczył i zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by wyjaśnić i załatwić tą kwestię. Zawsze staramy się dbać o usługę posprzedażową, a w szczególności o kwestię serwisowania ewentualnych usterek. Dlatego niezmiernie mi przykro, jeżeli w tym wypadku reakcja ze strony osób reprezentujących firmę OKNOPLAST była spóźniona lub nieodpowiednia, co będzie przedmiotem wyjaśnienia z naszej strony. W razie ewentualnych pytań lub uwag prosiłbym o kontakt na adres [email protected]

Z poważaniem,

Grzegorz Filipek

Dyrektor ds. Marketingu

OKNOPLAST Sp. z o.o.

surgi22
04-09-2010, 13:48
Oby to był poczatek konca problemów z oknami OKNOPLASTU - trzymamy pana dyrektora za słowo.

amanna
09-09-2010, 18:55
Na początek chciałbym podziekować Panu Dyrektorowi za ekspresową interwencję w mojej sprawie. W dniu dzisiejszym odbył się serwis przeprowadzony przez Pana z Krakowa. Wszystkie bolączki, które ciągnęły się miesiącami zostały wyregulowane lub wymienione i tu chciałbym podkreślić fachowość serwisu z Krakowa - błyskawiczna diagnoza problemu i jego rozwiązanie. Obiektywnie chcę też dodać, że całą sprawą zainteresował się Pan Wróblewski, odbyła się jego wizyta w zeszłym tygodniu oraz w dniu dzisiejszym osobiście przyjechał, aby dowiedzieć się czy wszystko jest OK. Podsumowując - podstawą jest fachowy serwis i dbałość o terminowe rozpatrywanie reklamacji.

JurekM
10-09-2010, 08:56
Witajcie!
Czytając wcześniejsze posty zacząłem się denerwować brakiem reakcji i profesjonalnego podejścia do rozpatrywania reklamacji, ponieważ sam zamówiłem okna z OKNOPLASTU KRAKÓW wierząc, że z racji na wielkość nie powinno być problemu z ewentualnymi usterkami, ale teraz jestem już spokojniejszy.
W następnym tygodniu będę miał montaż okien z tej firmy, więc czekam z niecierpliwością i wierzę, że dobrze wybrałem.
Pozdrawiam
JM

Creasy
21-09-2010, 14:54
Witam
Planuję wymianę okien w mieszkaniu w bolku z płyty. Dostałem wycenę na okna Oknoplast Profil Platinium Evolution². Co myślicie o tych oknach? Może ktoś je posiada? Myślałem też o oknach od Jezierskiego i nie bardzo wiem co wybrać.

bwojtek
21-09-2010, 16:56
Podejrzewam, że nikt nie ma tych okien bo jeżeli są już nawet w sprzedaży to fizycznie jeszcze żadne zlecenie nie dotarło do klienta. Wg mnie napisałeś ten post na zlecenie firmy Oknoplast...
A od strony technicznej Oknoplast się nie popisał. Szklenie 36mm i Ug=0,7 to żadna rewelacja.

Creasy
21-09-2010, 18:42
Podejrzewam, że nikt nie ma tych okien bo jeżeli są już nawet w sprzedaży to fizycznie jeszcze żadne zlecenie nie dotarło do klienta. Wg mnie napisałeś ten post na zlecenie firmy Oknoplast...
A od strony technicznej Oknoplast się nie popisał. Szklenie 36mm i Ug=0,7 to żadna rewelacja.
Nie napisałem tego posta na zlecenie firmy Oknoplast. Po prostu wymieniam wszystkie okna w moim mieszkaniu i chce wybrać te najlepsze, a po to chyba jest to forum żeby między innymi wzajemnie sobie doradzać. Dzięki za odpowiedz, może ktoś jeszcze się wypowie. Myślałem jeszcze o oknach Jezierskiego Elita Thermo.

bwojtek
21-09-2010, 19:28
Nie napisałem tego posta na zlecenie firmy Oknoplast.
Innej odpowiedzi się nie spodziewałem:p Pożyjemy, zobaczymy...

Myślałem jeszcze o oknach Jezierskiego Elita Thermo.
Sprawdzone, dobre i energooszczędne rozwiązanie.
Tylko czy ma to jakikolwiek sens w mieszkaniu w domu wielorodzinnym?

chrisowaty
21-09-2010, 20:12
[->bwojtek.
Sens jest. Cieplejsze okna są wszędzie mile widziane. Energia drożeje a co tym idzie życie też. A na czymś trzeba oszczędzać.

Sam zdecydowałem się na okna Jezierskiego Elita Thermo z pakietem 3-szybowym. Fakt, że ciepłe okna kłócą się z wentylacją grawitacyjną (jak to w bloku) i trzeba wiele aspektów przemyśleć jak zadbać o prawidłową wentylację. Bez nawiewników raczej się nie obędzie, a profil drogi i szkoda dziurawić :[
Na pewno wśród okien Jezierskiego montowanych przez Jego łódzkiego przedstawiciela, jestem pierwszy kto zamontował takie okna w bloku. Czasem trzeba być innym :D

T12345T
21-09-2010, 21:55
Witam
Planuję wymianę okien w mieszkaniu w bolku z płyty. Dostałem wycenę na okna Oknoplast Profil Platinium Evolution². Co myślicie o tych oknach?

Profil Platinium Evolution² ? Jestem więcej niż rozczarowany tym pomysłem, a jego agresywną promocję zaczynam uważać za czyn nie fair wobec nieświadomych istoty rzeczy konsumentów. Tak nie powinny czynić takie marki jak Oknoplast, bo z tej drugiej potęgi ewolucji bez problemu można wyciągnąć pierwiastek trzeciego stopnia. Jeszcze będzie śmiesznie :-).

Creasy
22-09-2010, 07:55
Zapytam może inaczej. Jakie okna polecilibyście do mieszkania w bloku z płyty. Blok znajduje sie na wgórzu wiec często są silne powiewy wiatru.

bwojtek
29-09-2010, 07:02
Zrobię reklamę koledze TEST:
OKNA PLATINIUM EVOLUTION (http://oknotest.pl/OKNOPLAST-Platinium-Evolution2-Za-a-nawet-przeciw.php)
Niestety ma rację. Nowy produkt Oknoplastu to żadna rewelacja -parafrazując słowa Armstronga: "To test mały krok Oknoplastu, ale nieistotny dla ludzkości".
Od kilku miesięcy słyszałem o tym nowym platinium i spodziewałem się, że będzie oparty na Allphaline :(

nikuś
01-10-2010, 09:27
Nie znam się tak dobrze na oknach, ale kiedy wybieraliśmy okna do domku wycenialiśmy min. okna Platinum Oknolastu, niestety odniosłam takie samo wrażenie agresywna promocja, obiecane cuda. Jak by się zagłębić to firma która rzekomo przoduje na rynku w rzeczywistości goni konkurencję. My wybraliśmy okna 3 szybowe z oknoplusa.
Co do wyboru marki to sprawdź marki które są u ciebie na rynku i poruwnaj współczynniki, budowę okien, co składa się na cenę i dopiero potem wybieraj (czasami oferta jest tańsza o 100-200 zł ale nie zawiera ceny listwy pod okna balkonowe i potem te okna wiszą, wyginaja się)

Pozdrawiam

ketiw86
03-10-2010, 11:23
evolution2?
mikołaj placek albo jego doradcy zaczerpnieli nazwe od słowa ewolucja ale chyba tylko dlatego bo normal i shit zajete:)
platinium 1 zupełnie nie wyszła a reklama mówi o najwiekszej sprzedawalnosci(tylko salony oknoplastu) i to tylko pewniee dlatego bo na szkoleniu im poiwedzieli jak ładnie ubrac produkt i sprzedac a po dwóch latach wyszło ze to było pudło i przyszedł czas na evolution 2 który nie zaskoczył ,moze ładnie wygladac ale czy ładna miska jesc daje?

biro
29-10-2010, 09:48
Mam takie pytanko czy któryś z przedmówców posiada okna Profil Platinium Evolution², a jeśli nie to czym się kierujecie oceniając te okna, dodam ze nie jestem handlowcem. Jestem po wstępnej wycenie tych okien cena możne nie jest rewelacyjna ale tez nie odstrasza, interesują mnie rzeczowe argumenty, dziękuje

finlandia
29-10-2010, 09:59
Biro,
zapewne nikt nie ma jeszcze tego okna (chociaż od "premiery" na początku września pewnie już są i posiadacze - ale zapewne dobrze o tym wiesz. Z tym, że i ich Porducent też nie użytkuje PE2, bo to nowy produkt.
Więc każdy z nas ma swoje kryteria oceny i dopóki nie mija się z prawdą nie napotyka na miażdżącą krytykę.
Test na swoim portalu opublikował odpowiedź Oknoplastu na swoją pierwszą ocenę tego okna. I jak dla mnie wypunktował v-ce prezesa tej firmy w każdym calu. Poza tym to chyba on jest na tym forum najbardziej obeznany w teorii prawnej okiennego rynku (a póki co tylko tak można ten profil rozpatrywać - czysto teoretycznie)

Charlie
29-10-2010, 10:10
Zapytam może inaczej. Jakie okna polecilibyście do mieszkania w bloku z płyty. Blok znajduje sie na wgórzu wiec często są silne powiewy wiatru.

dobra rada - zafunduj sobie zewnetrzną szybę w grubosci 6 mm monolit czyli nie laminat. Będziesz miał wyższy komfort egzystencji podczas raptownych zrywów wiatru.

Co do rodzaju profila to wybierz taki z tzw. trzecią uszczelką i dobre okucia z systemem docisków skrzydła do ramy - takie krzywki wystające z listwy okuciowej. Mam to w Winkhaus.
aha, nie zapomnij o odpowiednim montażu na dyble - kotwy są za słabe na gwałtone porywu wiatru. Codzi o to, że wiatr zapodaje parcie i ssanie a cykliczne oddziaływanie luzuje kotwienie okna w ościerzy co spowoduje problem o jakim nie muszę się chyba rozpisywać.

Robespierre
02-11-2010, 16:42
Co do tytułu to nie zgadzam się że powinien być edytowany gdyż handlowiec prezentujący ofertę klientowi powinien zaproponować skuteczne rozwiązanie problemu.

W ofercie wszystkich producentów są poszerzenia które powinny być zamontowane od dołu. Nie ma wtedy problemu ani z uginaniem ani z przemarzaniem. Doświadczeni sprzedawcy wyceniają takie poszerzenia już w pierwszej ofercie gdyż 80% budów ich wymaga.

Jeśli handlowiec nie zna takiego sposobu to znaczy że nie jest dostatecznie wyszkolony przez producenta, więc część winy na pewno ponosi producent...

A gdzie jest opinia osoby wykonującej pomiar?? To ona powinna nakazać dilerowi zamówienie odpowiednich elementów...

Monter... Wykonał montaż jak umiał najlepiej... Z elementów które do tego montażu dostał... Niestety spie(...) sprawę bo powinien odstąpić od montażu. No chyba że to on mierzył. W takim przypadku powinien zmienić zawód i branżę. Ta widać nie leży mu zupełnie.


Pozdrawiam:
robespierre

Jadziek
16-11-2010, 20:35
od paru dni mam zamontowane te okna
czy warto? no raczej tak bo w stosunku do zwyklego platinum CENA JEST TAKA SAMA* - przynajmniej na razie, doplacic trzeba za pakiet trzy szybowy oraz termoramke (w zwyklym platinum to standard)
niestety jest tez mały problem - opisze go jak dostane odpowiedz przedstawiciela oknoplastu

dawidkrk
17-11-2010, 08:15
Drodzy państwo przecież liczy się również jakość wykonania okien a nie tylko suche liczby :)

finlandia
17-11-2010, 09:37
aha, nie zapomnij o odpowiednim montażu na dyble - kotwy są za słabe na gwałtone porywu wiatru. Codzi o to, że wiatr zapodaje parcie i ssanie a cykliczne oddziaływanie luzuje kotwienie okna w ościerzy co spowoduje problem o jakim nie muszę się chyba rozpisywać.

Ostanio mniej uważnie śledzę forum i przegapiłem tą odpowiedź.
W cytowanym temacie się z Tobą Charlie nie zgodzę.
Albo sprostuję. Może i parcie wiatru zluzuje łączenie kotwy, ale tylko wtedy, kiedy jest ona słaba. Po pierwsze - tanie kotwy są z cienkich blaszek - zero sztywności.
Po drugie kto z montażystów przykręca kotwę do profila? A w drewnie? Kto używa więcej niż jednego wkręta (w kotwach są 2-3 dziury na wkręt). A przykręcenie kotwy do ściany? Ktoś używa więcej niż jednego kołka? I to w dodatku zwykle szybkiego montażu, który jako tako trzyma tylko w pełnej cegle lub litym betonie. Aha - i jeszcze elementarz: kto używa tyle kotwe, ile przewiduje instrukcja?
Nie dawniej jak miesiąc temu widziałem okno Platinium 150x150 - zamontowane na 6 kotwach (- wg instrukcji Vetrexu dla takiego samego okna powinno być ich 12!
To nie był przypadek, bo podobnie montuje 90% firm. A potem słyszę opinie, że kotwa to słaby sposób na montaż okien.

biro
29-11-2010, 14:34
od paru dni mam zamontowane te okna
czy warto? no raczej tak bo w stosunku do zwyklego platinum CENA JEST TAKA SAMA* - przynajmniej na razie, doplacic trzeba za pakiet trzy szybowy oraz termoramke (w zwyklym platinum to standard)
niestety jest tez mały problem - opisze go jak dostane odpowiedz przedstawiciela oknoplastu

czekam z niecierpliwością na więcej informacji

aces
29-11-2010, 18:17
czekam z niecierpliwością na więcej informacji

Ja również zastanawiam się nad Platinium Evolution (żonie się podobają w sumie mi również) a Jezierskim Elita Thermo z pakietem 3-szybowym - czekam z niecierpliwością.

biro
30-11-2010, 06:52
Ja również zastanawiam się nad Platinium Evolution (żonie się podobają w sumie mi również) a Jezierskim Elita Thermo z pakietem 3-szybowym - czekam z niecierpliwością.


Platinium Evolution wyszło mi 15500zł z różnymi dodatkami, Elita Thermo - 17800zł, Premium Ultra 20500zł mam 12 okien, wyceny robione w pakiecie trzy szybowym, najbardziej podobają mi się Premium Ultra ale różnica 5000zł to zdecydowanie za dużo, dodam ze w pierwszej wycenie Platinium Evolution wyszło 19500, jutro jadę dogadać szczegóły

artt
30-11-2010, 14:58
Ja też raczej zdecyduje się na Platinium Evolution, u mnie różnica w cenie wyszła ok 2800zł między platinium a platinium evo, przy całej kwocie 20.000zł chyba warto dopłacić.

Okna są piękne, jedynie mam mieszane uczucia odnośnie zamykania się drzwi podwójnych balkonowych (u mnie takich jest 7szt ... :/ )
Oglądałem zamontowane w nowym domu zwykłe Platinium i zamykały się porażka! ale może kwestia wyregulowania bo na ekspozycji w sklepie takie samo okno zamykało się super.

owp
01-12-2010, 05:27
Zrobię reklamę koledze TEST:
OKNA PLATINIUM EVOLUTION (http://oknotest.pl/OKNOPLAST-Platinium-Evolution2-Za-a-nawet-przeciw.php)

A czy te dane, które miały być przekazane w październiku, zostały udostępnione ?
Bo nie wiem, czy oknotest dostał jakąś odpowiedź - w artykule nic o tym nie ma, chyba że odpowiedź jest gdzieś osobno, ale chyba byłby link...?

T12345T
01-12-2010, 08:15
A czy te dane, które miały być przekazane w październiku, zostały udostępnione ?
Bo nie wiem, czy oknotest dostał jakąś odpowiedź - w artykule nic o tym nie ma, chyba że odpowiedź jest gdzieś osobno, ale chyba byłby link...?

Dane nie zostały udostępnione. Oknotest nie dostał żadnej innej odpowiedzi poza tą opublikowaną. Link byłby:-). Werbalni zwolennicy "rzetelnej i udokumentowanej informacji" wierzą w romantyczność nabywców, do których czucie i wiara silniej mają mówić niż mędrca szkiełko i oko.

Domi&Paweł
03-12-2010, 17:44
My też zastanawiamy się nad Platinium Evo i MS Thermo powiem szczerze, że chyba spróbujemy. A co:-) niech inni zazdroszczą. Są piękne!!!

robertmm
04-12-2010, 16:38
Ja wyceniałem evolution i tytanowetermo po wycenie tytanowe dużo tańsze i lepsze. Chyba prz y nich zostanę.

blokno
05-12-2010, 08:31
"Tańsze" - rozumiem, bo to jednoznacznie można stwierdzić. "Piękne" z postu wyżej też - o estetyce i gustach nie ma co dyskutować. Ale co dla ciebie oznacza "lepsze"? Czym ta "lepszość" się wyraża?

robertmm
05-12-2010, 09:08
MS w standardzie termo-ramka, wzmocnienia okna ocieplane. Porównaj sobie parametry techniczne i przekrój evolution i tytanowetermo .

Gizela
08-12-2010, 12:28
Ms daje w standardzie tzw "ciepłą szybę" ale ciepła rama i skrzydło to jest za dopłatą. Mam zamiar kupić te okna.
Kto za a kto przeciw ? :)

Anad65
10-12-2010, 08:20
Witam
Zastanawiam się na oknami Oknoplastu Platinum Evelution 2 lub Thermic 90 . Bardziej podobają mi się te drugie, ale mam obawy , czy przy wentylacji grawitacyjnej dom nie będzie zbyt szczelny i czy z czasem nie pojawi się wilgoć. Może ktoś z forumowiczów ma któreś z tych okien , proszę o opinie . PILNE !!

marmax
10-12-2010, 10:01
Przy każdej wentylacji należy zapewnić dopływ powietrza z zewnątrz. Jeżeli mamy okna szczelne i bez nawiewników to należy przewidzieć np. nawiewniki ścienne. Trzeba rozróżnić izolacyjność okna od prawidłowej wentylacji.

Anad65
10-12-2010, 11:17
Przy każdej wentylacji należy zapewnić dopływ powietrza z zewnątrz. Jeżeli mamy okna szczelne i bez nawiewników to należy przewidzieć np. nawiewniki ścienne. Trzeba rozróżnić izolacyjność okna od prawidłowej wentylacji.

Co masz na myśli pisząc " nawiewniki ścienne "

dorkam
11-12-2010, 18:28
Witam!
Może kiepsko idzie mi szukanie bo nie mogę nic konstruktywnego znaleźć.
Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy taśmą podparapetową firmy Soudal a "ciepłym" parapetem Illbruca? W Oknoplaście powiedziano mi, że o ciepłych parapetach tam nie słyszano :( a zależy mi na faktycznie ciepłym montażu okien.
Pozdrawiam.

jareko
11-12-2010, 21:25
Co masz na myśli pisząc " nawiewniki ścienne "a wrzuć sobie w google i znajdziesz wiele na ten temat lub choćby na stronie aereco też występują - szukajcie a znajdziecie :)

jareko
11-12-2010, 21:27
....że o ciepłych parapetach tam nie słyszano :( a zależy mi na faktycznie ciepłym montażu okien.to wykonaj go tak jak dotychczas tylko dokładnie i nie żałuj piany - a jak? Choćby tutaj o tym było masz też na mojej stronie opis co i jak
Kształtki styropianowe póki co nie są popularne - pomijam różne kłopoty z nimi związane

T12345T
11-12-2010, 22:04
Witam!
Może kiepsko idzie mi szukanie bo nie mogę nic konstruktywnego znaleźć.
Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica pomiędzy taśmą podparapetową firmy Soudal a "ciepłym" parapetem Illbruca? W Oknoplaście powiedziano mi, że o ciepłych parapetach tam nie słyszano :( a zależy mi na faktycznie ciepłym montażu okien.
Pozdrawiam.

Jak różnica? W sposobie uszczelnienia progowej części okna. Zresztą proszę poczytać i zobaczyć:

"Proste rozwiązanie trudnego problemu" (http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/illbruck_proste_rozwiazanie_trudnego_problemu.php)
"Illbruck. Ciepły parapet" (http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/illbruck_cieply_parapet.php)

to była teoria, a teraz trochę praktyki, czyli jak to się montuje:-)

"Ciepły parapet na budowie..." (http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/cieply-parapet-illbrucka-na-budowie.php)
"Królik w termosie (http://www.oknotest.pl/1/news/artykuly/krolik-w-termosie.php)

i galeria zdjęć (obszerna więc proszę cierpliwie poczekać na załadowanie)

"Nowy standard montażu" (http://www.oknotest.pl/1/bledy_montazu_okien_pcv/nowy-standard-montazu.php)

No i na zakończenie może powiem, że jak jareko czegoś nie zna lub nie używa, to wcale nie znaczy, że to nie istnieje:-). "Ciepły parapet" istnieje, został zaakceptowany przez wiele firm. Część nawet promuje go na swoich stronach VETREX, EMPOL, ELWIZ. Sprzedaje się dobrze i montuje też, a że Oknoplast tego rozwiązania nie zna? Wcale mnie to nie dziwi:-) Tam już tak mają:-).

jareko
11-12-2010, 22:21
a czy ja gdziekolwiek napisałem że nei istnieje ? napisalem co innego :)
Kształtki styropianowe póki co nie są popularne - pomijam różne kłopoty z nimi związane
stanowia póki co margines mimo reklamy

dorkam
11-12-2010, 22:32
Bardzo dziękuję za zainteresowanie moją sprawą. Oknoplast faktycznie nie zrobi tego, bo stosują tylko "taśmę podokienną" firmy Soudal. Natomiast u Jezierskiego opcja "ciepłego parapetu" istnieje.
"Kłopoty" - może ma Pan na myśli to o czym wspominano w salonie JEzierskiego że muszą być otwory okiennie bardzo dobrze przygotowane, m.in. musi być zachowany poziom. A margines, o którym Jareko wspomina, na jakim znajduje się ten parapet wynika może z ceny jaką trzeba zapłacić (mi w wycenie podano ok. 50 zł netto za 1 metr bieżący).

jareko
11-12-2010, 22:58
gdyby tylko chodziło o poziomy w ramach jednego okna :)
rzadkością, wyjątkową rzadkością jest wogóle przygotowanie otworów na wymiar a co tu mówić o ich położeniu na tym samym poziomie w obrębie choć jednej strony elewacji, o całej chałupie nie wspomnę i można by dalej ciągnąć temat......
Cena.... ciesze się że coraz więcej budujących zaczyna wymagać prawidłowego podparcia balkonów mimo iż to dodatkowo kosztuje
Może z czasem laser zacznie być na tyle popularny że jak przyjadę na pomiar to ujrzę przy każdym oknie repery i otwory wykonane z dokładnościa +-2-3 mm a nie 2-3 cm jak teraz
Na teraźniejsze budowanie walczmy choć o prawidłowe montowanie parapetów wewnętrznych i zewnętrznych i ocieplenie tego miejsca - na wynalazki przyjdzie czas ;)
Walczmy o tak banalną czynność jak wypełnienie glifów wykonanych z porotermu, silki i innych materiałów wyposażonych w "zamki"
Walczmy o piony i poziomy
Walczmy po prostu o choć poprawnę murowanie i trzymanie się otworów zgodnie z projektem

marmax
12-12-2010, 07:26
Nie wiem z czego wynika szukanie dziury w całym odnośnie oknoplastu, chyba niektórym osobom na forum zależy na szukaniu sensacji.
W reklamie jest informacja: półokrągły kształt, lepsze parametry izolacyjne, doradztwo montaż - czy są tu jakieś nieprawdziwe informacje odnośnie okna? Przecież nie reklamują się, że jest to super hiper najcieplejsze rozwiązanie, jak ktoś chce mieć lepsze parametry kupi z oknoplastu thermic 90 (alphaline), jak klienta nie interesują cieplejsze rozwiązania a priorytetem jest np. kształt kupi zwykłe platinium.
Z ciekawości na stronie oknotest w rankingu okien na drugiej pozycji jest okno z firmy budvar, na czwartej drutex to dopiero jest sensacja na miarę dobrego czeskiego filmu.
Czy ktoś mi odpowie jak można zrobić ranking, w którym większość produktów ma BRAK DANYCH - 0 pkt ? W takim zestawieniu nawet dobroplast może wskoczyć na 1 miejsce :-)

T12345T
12-12-2010, 10:55
Z ciekawości na stronie oknotest w rankingu okien na drugiej pozycji jest okno z firmy budvar, na czwartej drutex to dopiero jest sensacja na miarę dobrego czeskiego filmu. Czy ktoś mi odpowie jak można zrobić ranking, w którym większość produktów ma BRAK DANYCH - 0 pkt ? W takim zestawieniu nawet dobroplast może wskoczyć na 1 miejsce :-)

Myślę, że mógłbym pokusić się o taką odpowiedź:-), choć znajduje się ona w zakładce rankingu PRO QUALITY "Ranking-Informacje i zasady" (http://oknotest.pl/1/PRO_QUALITY_PVC/vip/vip-wlasciwosci.php) więc zacytuję tylko:

Cel rankingu:

RANKING nie dzieli produktów i producentów na lepszych i gorszych, ale pokazuje pewien fragment internetowej okiennej rzeczywistości. Jako twórcy rankingu, stajemy w roli przeciętnego konsumenta i sprawdzamy ile informacji faktycznie niezbędnych dla podjęcia decyzji o zakupie znajduje się na stronach internetowych producentów i sprzedawców okien z PVC. Ilość punktów zdobytych przez poszczególne firmy będzie mówiła sama za siebie, a kryteria oceny i zasady punktacji są jasne i całkowicie jawne. Nie robimy z nich tajemnicy.

Jesteśmy przekonani jednocześnie, że nie wymagamy od firm żadnych informacyjnych cudów, a każdy nabywca okien powinien na stronie sprzedawcy znaleźć kompletną informację o:

* Właściwościach okien
* Polityce jakości i kompetencji firmy w tym zakresie
* Warunkach gwarancji na wyroby i usługi
* Technice i technologii montażu oraz kompetencji firmy w tym zakresie

Tak więc marmax, "brak danych" oznacza tylko i wyłącznie brak danych w tym zakresie. Każda firma może to zmienić w dowolnym momencie prezentując informacje, które stanowią podstawę rankingowych ocen. Jedni tak robią inni mają to gdzieś. Normalne i znamienne. Każdy z nabywców okien sam określa własne wymagania i potrzeby oraz ustala własne kryteria wyboru. Być może istnieją bardziej obiektywne i bardziej potrzebne konsumentom na etapie przedkontraktowym niż te przyjęte w Rankingu PRO QUALITY wynikające z wyników badań okien, warunków gwarancji, instrukcji montażu czy też certyfikatów ISO albo ZKP. Być może.
Nic nie stoi na przeszkodzie by je zebrać i pokazać tworząc inny ranking oparty o inne weryfikowalne kryteria.

Można nie kochać Budvaru, Drutexu i kogo tam jeszcze. Fakt pozostaje faktem, że na stronach internetowych tych firm "od zawsze" można znaleźć dokumentację z badań, warunki gwarancji albo niezłą instrukcję montażu. Nieco inaczej jednak wygląda to na stronie Oknoplastu, czy Jezierskiego. Czy to świadczy o wartości i jakości produktów? Nie. Czy to może świadczyć o tym, że firma zostawia sobie "zbyt duży margines" na kreowanie informacji o produkcie i usługach? Tak.

marmax
12-12-2010, 14:00
Super! Na pewno każdy odwiedzający przeczyta regulamin. Nie lepiej zmienić nazwę na ranking danych znalezionych na stronie internetowych producenta? Czytelniej, jaśniej i nie trzeba zagłębiać się w większości nie czytane regulaminy.

T12345T
12-12-2010, 18:17
marmax, to jest całkiem dobra propozycja, ale nieco spóźniona:-):-):-). Spora część informacji w tabelach rankingowych pochodzi z dokumentów przesłanych do vortalu, a nieopublikowanych przez firmy w chwili wprowadzania danych do tabel. Dokumenty te "w zastępstwie" pokazujemy w zakładce rankingu "Dokumenty i badania" (http://oknotest.pl/1/PRO_QUALITY_PVC/vip/vip-wlasciwosci.php). Tych dokumentów oczywiście też nikt czytać nie musi. Po prostu są dostępne, (bo to wynika z regulaminu:-)). Kto potrafi i chce z nich skorzystać ma taką możliwość i tyle.

Pan Okienko
14-12-2010, 12:41
PLATINIUM EVO vs MS TYTANOWEtermo
Wizualnie okna są do siebie podobne, oczywiście od wewnątrz domu :)
Mają te same okucie Maco Multimatic ale.. MS montuje trzy zaczepy antywłamaniowe do okien TYTANOWYCH w standardzie w PLATINIUM jest jeden
Dodatkowo stadardową klamką w MSach jest Secustic której nie zamontujemy do PLATINIUM bo nie ma adaptera, a bedąc przy temacie klamek to ważna różnica jest też w drzwiach balkonowych z ruchomym słupkiem w PLATINIUM jedno skrzydło ma klamkę a drugie otwierane jest przy pomocy rygla ktory jest mało wygody...a MS robi na tych samych okuciach i montuje dwie klamki w takich oknach.
W temacie parametrów to okna TYTANOWE ze wzmocnieniem termicznym i szybą 0,5/0,6 prędzej można porównać do Thermica ponieważ U dla okna referencyjnego wynosi 0,8

T12345T
14-12-2010, 13:10
PLATINIUM EVO vs MS TYTANOWEtermo
... a bedąc przy temacie klamek to ważna różnica jest też w drzwiach balkonowych z ruchomym słupkiem w PLATINIUM jedno skrzydło ma klamkę a drugie otwierane jest przy pomocy rygla ktory jest mało wygody...a MS robi na tych samych okuciach i montuje dwie klamki w takich oknach.

Dwie klamki na oknach z ruchomym słupkiem, to może i ładne, ale bywa kłopotliwe w użytkowaniu ze względu na konieczność zachowania odpowiedniej kolejności otwierania skrzydeł. Nie każdy "tak na oko" odróżnia skrzydło bierne od czynnego, szczególnie od strony pomieszczenia. Użytkownicy widząc dwie klamki w podświadomości mają, że każde ze skrzydeł otwiera się niezależnie od drugiego. W oknie z ruchomym słupkiem działa to inaczej. Próba otwarcia "stulpa" przez obrót klamki na skrzydle biernym i późniejsze rozwiązania siłowe, "bo się nie otwiera" mogą skończyć się poważną usterką okuć lub całego okna. No ale... każdy ma co lubi:-)

Pan Okienko
14-12-2010, 13:22
Dobry argument, przyjmuję go

Ale w swoim domu chyba wiesz jak otwierać okna :)

a wystarczy mieć nie domknięty rygiel i zamknąć okno, ajjj i uszkodzone mamy skrzydło
dodatkowo brak drugiej klamki i sposób otwierania rygla jest szczególnie mało wygodny dla kobiet które mają dłuższe paznokcie...a najważniejsze w domu to szczęśliwa żona :)

sabina.nornicka
14-12-2010, 13:56
MS w standardzie termo-ramka, wzmocnienia okna ocieplane. Porównaj sobie parametry techniczne i przekrój evolution i tytanowetermo .

wzmocnienia ocieplane w MS sa cieplejsze ale też słabsze - nie można wykonać okien wyższych "dzięki" nim :D

Tadzik77
14-12-2010, 14:26
wzmocnienia ocieplane w MS sa cieplejsze ale też słabsze - nie można wykonać okien wyższych "dzięki" nim :D

co rozumiemy przez "wyższe"

sabina.nornicka
14-12-2010, 14:53
co rozumiemy przez "wyższe"

np. okna balkonowe na 230-250 cm wysokie

T12345T
14-12-2010, 15:05
Dobry argument, przyjmuję go

Ale w swoim domu chyba wiesz jak otwierać okna :)

a wystarczy mieć nie domknięty rygiel i zamknąć okno, ajjj i uszkodzone mamy skrzydło
dodatkowo brak drugiej klamki i sposób otwierania rygla jest szczególnie mało wygodny dla kobiet które mają dłuższe paznokcie...a najważniejsze w domu to szczęśliwa żona :)

W swoim, to wiem:-), ale dzieci, goście, czasem także popularne środki chemiczne powstałe w wyniku fermentacji, a co do żon... . Zadowolona, to grunt, a szczęśliwa, to hoho albo i lepiej! :-)

robertmm
14-12-2010, 15:05
wzmocnienia ocieplane w MS sa cieplejsze ale też słabsze - nie można wykonać okien wyższych "dzięki" nim :D

Moje mają max 210. Ten problem mnie nie dotyczy jak i pewnie 99% inwestorów. Mój jedyny problem to okno o wymiarach szer.150X wys.210 uchylne tylko, nie bardzo ma kto zrobić ale w końcu zrezygnowałem z tego i będzie jako skrzydło w ramie. Oczywiście MS tytanowetermo, cena dużo lepsza jak i parametry od PLATINIUM EVO. Pozdrawiam.

Pan Okienko
14-12-2010, 15:10
np. okna balkonowe na 230-250 cm wysokie

Wykonuje się balkony do 250cm :) ze wzmocnieniem termicznym

Pan Okienko
14-12-2010, 15:14
Drogi T12345T nie ma co się spierać o klamkę lepiej pomyśleć o niskim progu na taras jeżeli w grę wchodzą częste grile

Pozdrawiam :)

robertmm
14-12-2010, 15:19
Drogi T12345T nie ma co się spierać o klamkę lepiej pomyśleć o niskim progu na taras jeżeli w grę wchodzą częste grile

Pozdrawiam :)

I to chyba jest podsumowanie rozmowy o klamce Grill jest zawsze najważniejszy.

marmax
14-12-2010, 20:07
PLATINIUM EVO vs MS TYTANOWEtermo
....Mają te same okucie Maco Multimatic ale.. MS montuje trzy zaczepy antywłamaniowe do okien TYTANOWYCH w standardzie w PLATINIUM jest jeden
Dodatkowo stadardową klamką w MSach jest Secustic której nie zamontujemy do PLATINIUM bo nie ma adaptera...,

Jak nie wiesz nie wprowadzaj użytkowników forum w błąd, jest dostępna klamka secustic a dopłata za okucie antywyważeniowe WK1 z 4 zaczepami i wkładką utrudniającą przewiercenie skrzydła przy klamce to dopłata 12-13 zł brutto za skrzydło. Trzy zaczepy nie mają atestu jako okucie antywyważeniowe.

Pan Okienko
15-12-2010, 08:31
Jak nie wiesz nie wprowadzaj użytkowników forum w błąd, jest dostępna klamka secustic a dopłata za okucie antywyważeniowe WK1 z 4 zaczepami i wkładką utrudniającą przewiercenie skrzydła przy klamce to dopłata 12-13 zł brutto za skrzydło. Trzy zaczepy nie mają atestu jako okucie antywyważeniowe.

1. informacja odnośnie ilości zaczepów antywłamaniowych dotyczyła podstawowego wyposażenia okien, oczywiście okna można wyposażyć w okucia w klasie WK1 albo WK2 oczywiście za dopłatą-a tak na marginesie 12-13zł to jest kwota z wymaganą klamką czy może należy ją jeszcze doliczyć?

2. co do klamek Secustic i wprowadzania użytkowników forum w błąd-20 min temu rozmawiałem z punktem OKNOPLASTU w którym miła Pani potwierdziła mi że w dalszym ciągu nie można zamontować takiej klamki do Platinium ponieważ nie ma odpowiedniego adaptera. A jeżeli można stosować takie klamki to proponuję podzielić się tą wiedzą w pierwszej kolejności z przedstawicielami, żeby nie wprowadzali klientów w błąd

marmax
15-12-2010, 11:08
W tej cenie jest klamka secustic, a Pani jest może jakaś nie doinformowana, zadzwoń sobie na infolinię. Bez adaptera oknoplast musiał by sprzedawać okna bez klamek ;-)

Pan Okienko
15-12-2010, 12:44
Trzy lata prac i udało się :) szkoda że spora część handlowców o tym jeszcze nie wie

marmax
15-12-2010, 12:59
Adapter był od początku wprowadzenia platinium, nie szukaj "dziury" bo jej nie ma :-)

Pan Okienko
15-12-2010, 13:09
Adapter był od początku wprowadzenia platinium, nie szukaj "dziury" bo jej nie ma :-)

Od początku to były dostępne klamki std + kluczyk/przycisk - więć nie ściemniaj że Secustic był w ofercie od początku istnienia Platinium

marmax
15-12-2010, 13:16
Czytaj ze zrozumieniem, czy ja napisałem że klamka secustic była dostępna, czy że adapter był dostępny?

bombelo
07-01-2011, 00:02
odaro napisz jak podczas mrozow zachowuja sie te wymienione okna sytuacja sie poprawila ?
tez mam problem z jednym oknem tarasowym i bardzo zaciekawil mnie twoj watek
Moze warto zalozyc watek o dopuszczalnych odksztalceniach profili w oknach PCV bo z tego Co piszecie a takze ja to zaobserwowalem to praktyczne kazde profile w oknach PCV sie gna - kwestia tylko jak sie gna i czy ma to wplyw na uzytkowanie okna i jego szczelnosc

odaro
07-01-2011, 08:05
odaro napisz jak podczas mrozow zachowuja sie te wymienione okna sytuacja sie poprawila ?
tez mam problem z jednym oknem tarasowym i bardzo zaciekawil mnie twoj watek
Moze warto zalozyc watek o dopuszczalnych odksztalceniach profili w oknach PCV bo z tego Co piszecie a takze ja to zaobserwowalem to praktyczne kazde profile w oknach PCV sie gna - kwestia tylko jak sie gna i czy ma to wplyw na uzytkowanie okna i jego szczelnosc


Święte słowa.

Jestem tego samo zdania.

Czy się wyginają na mrozie nie wiem bo nie sprawdzałem. W trakcie upałów wygięcia po nowym montażu były minimalne.

Mam tylko jedno okno tarasowe gdzie są dwa stałe słupki i te słupki od nowości były wygięte co powodowało że klamka bardzo ciężko chodziła
ale po upałach okno powyginało się trochę inaczej :) i teraz klamka chodzi lepiej.

bombelo
07-01-2011, 08:18
no ja mam własnie problem z jednym stalym slupkiem ktory sie wygial do srodka (do wewnatrz domu) miedzy innym przez to 1 skrzydlo w 3 skrzydlowym oknie tarasowym ciezko sie otwiera tzn ociera zarowno w gornej i dolnej plaszczyznie o rame tak jakby ona byla za mala dla niego

czekam az podjedzie firma montujaca okna i cos wymodzi co jest przyczyna ocierania skrzydla i wygiecia slupka stalego i jakos temu zaradzi

odaro
07-01-2011, 08:34
no ja mam własnie problem z jednym stalym slupkiem ktory sie wygial do srodka (do wewnatrz domu) miedzy innym przez to 1 skrzydlo w 3 skrzydlowym oknie tarasowym ciezko sie otwiera tzn ociera zarowno w gornej i dolnej plaszczyznie o rame tak jakby ona byla za mala dla niego

czekam az podjedzie firma montujaca okna i cos wymodzi co jest przyczyna ocierania skrzydla i wygiecia slupka stalego i jakos temu zaradzi

Ciekawe dlaczego stałe słupki zawsze wyginają się do środka pomieszczenia?

bombelo
07-01-2011, 08:49
no dokladnie moze to kwestia oddziaływania temp zewnetrznej

T12345T
07-01-2011, 09:49
Moze warto zalozyc watek o dopuszczalnych odksztalceniach profili w oknach PCV bo z tego Co piszecie a takze ja to zaobserwowalem to praktyczne kazde profile w oknach PCV sie gna - kwestia tylko jak sie gna i czy ma to wplyw na uzytkowanie okna i jego szczelnosc

Może to nie wątek, ale jest o tolerancjach, krzywiznach i normach http://oknotest.pl/1/news/artykuly/fenestra-curva.php proszę tylko pamiętać, że stosowanie norm nie jest obowiązkowe.

Natomiast Sądy rozpatrujące sprawy rękojmi i gwarancji kierują się pewnymi wytycznymi, np taką:

"Wartość rzeczy i jej użyteczność zależą od spełnienia wymagań normalnego użytku, chyba że inaczej postanowiono w umowie. W warunkach masowej produkcji zaspokaja się normalny użytek. Należy go oceniać z punktu widzenia celu umowy i przeznaczenia rzeczy. Kryterium funkcjonalne, obejmujące przeznaczenie rzeczy i jej użyteczność, wysuwa się wyraźnie na plan pierwszy przed kryterium normatywno-technicznym. Zgodność z normą techniczną nie wyłącza skuteczności zarzutu istnienia wady fizycznej rzeczy."

więcej na ten temat http://oknotest.pl/1/zaliczka_zadatek_umowa/gwarancja-i-rekojmia.php

Pozdrawiam

bombelo
07-01-2011, 11:36
odaro pisales ze po zamontowaniu nowych ram masz oscieznice zgieta 5mm na lacie 1,5m ?
czy chodzi o wygiecie w luk?
czy to chodzi o rame okna czy staly slupek i ile mm to wygiecie wynosi na calej jej dlugosci (to pewnie bedzie miedzy 2,1 - 2,3metra) ?

odaro
07-01-2011, 21:12
odaro pisales ze po zamontowaniu nowych ram masz oscieznice zgieta 5mm na lacie 1,5m ?
czy chodzi o wygiecie w luk?
czy to chodzi o rame okna czy staly slupek i ile mm to wygiecie wynosi na calej jej dlugosci (to pewnie bedzie miedzy 2,1 - 2,3metra) ?

Już nie pamiętam jak to było muszę odświeżyć swoje zakamarki pamięci

ilka_ka
10-01-2011, 12:33
i jesteś zadowolony z wyboru? jak sprawują się okna?

bombelo
20-01-2011, 09:14
dzis przegladalem strone jareko i na stronie głównej znalazlem 2 zdjecia twoich okien z tego watku odaro jako przykład problemów z posadowieniem okien przy braku odpowiedniego zamocowania

jareko
20-01-2011, 09:24
Fakt, wykorzystałem te zdjęcia jako przykład w jakim stanie nie wolno zostawiać okien. Jest to nagminnie popełniany błąd przy montażu

coulignon
20-01-2011, 10:23
Fakt, wykorzystałem te zdjęcia jako przykład w jakim stanie nie wolno zostawiać okien. Jest to nagminnie popełniany błąd przy montażu

coś czuję że za chwilę dostaniesz od Odaro mały wpi....l. :-) Bo chyba sie dośc polubiliście... :-)

bombelo
20-01-2011, 10:32
przegladalem ta strone z czystej ciekawosci i skojarzylem te zdjecia z tym watkim
dla mnie to nieuczciwe zamieszczac zdjecia z zamontowanymi oknami w czyims domu bez zgody wlasciciela domu i zdjec

tym bardziej ze w zakladce "Bramy garażowe Krispol" (w mojej ocenie kompletny szajs i wyjatkowo malo konkurencyjne ceny) ladnie jareko pisze
" Wszelkie materiały zaprezentowane poniżej zostały udostepnione przez firmę Krispol i za jej zgodą opublikowane"

wiec jak widac z firma trzeba sie liczyc i ja szanowac a z prywatnym wlascicielem juz mniej
to tylko moje zdanie

jareko
20-01-2011, 12:38
powiem tak
Sieć jest źródłem wielu zdjęć, tekstów i opisów i skoro nie było zastrzeżenia (tak jak w przypadku Krispola) pozwoliłem sobie to wykorzystać, tak samo jak bez informacji skąd pochodzą materiały wykorzystywane są moje zdjęcia czy opisy, bo tego nie zastrzegłem bo i po co? Niech kaganek wiedzy idzie w świat

odaro
21-01-2011, 18:45
To prawda Jareko po tym jak mnie oczerniałeś, obrażałeś w tym... i innych wątkach powinieneś się przynajmniej zapytać o zgodę na wykorzystanie moich zdjęć.

Jak długo zdjęcia już wiszą na Twojej stronie?

Czy ktoś może zapodać mi linka do tych zdjęć

jareko
21-01-2011, 18:53
strona główna www.jareko.pl są tam małe miniaturki - znajdziesz

a dokładniej w tekście

- Wprowadziłem u siebie nowy standard montażu drzwi balkonowych - w standardzie otrzymujecie Panstwo specjalne profile umożliwiające prawidłowy montaż by uniknąć nagminnych problemów z ich posadowieniem przy braku odpowiedniego zamocowania

maciekzabki
14-02-2011, 20:23
pan Wróblewski do brana kasy to jest pierwszy, ale okna zostały tak obsadzone ze nadaja sie do wyjęcia i zamontowania ponownie
1) obsadozne bez pianki - poprawione później w niektórych udało sie poprawić, reszta na wietrze trzaska jak nie wiem co
2) żeby zużyć mało pianki i zarobić na wymiarze okna zamontowane na styk w otwór okienny bez luzu
3) nie wspone o źle podocinanych uszczelkach - które miał wymienic ale olał sprawę
4) goście co robili mi poprawki powiedzieli że całe ząbki i marki poprawiają po czasach kiedy pan wróblewski montował okna
5) generalnie lepiej nie płacić zawcześnie i być przy montażu bo inaczej zrobi to co u mnie-zamiast pianki nakituje tynku do elewacji - za który zapłaciłem i miał starczyc na całą sciane a on zuzył w okna.....
porażka, odradzam
do tego w Krakowie nikt nie raczył przyjechać i zobaczyć tej roboty - ruszających sie okien...
Chociaż same okna nie są najgorsze - zamawiałem najlepsze 5 komór klamki lepsze itd to okno jest ładne i ogólnie sztywne, ale przez montaż wyrzuciłem 30 tyś w błoto...nie licząc dopłat za ogrzewanie bo pianki nie dał .......(cenzura)

bob*
17-02-2011, 10:40
Wiatm
Podłączę się pod ten wątek: czy okolice Łomży (woj. podlaskie) "obrabia" godna zaufania ekipa montażystów Oknoplastu?

Beata&Slawek
08-03-2011, 19:07
@odaro

Przepraszam,ze sie wlacze do rozmowy ale przerobilem ten temat od deski do deski i musze sie podzielic swoimi wnioskami, nie dopadruj sie nigdzie zlosliwosci gdyz wszystko co napisze ponizej jest szczere i nie chce nikogo urazic.
Po pierwsze dzieki Twojemu tematowi i zdjeciom wielu ludzi juz uniknelo a wielu min ja uniknie problemow, gdyz sprawdza sie maksyma jareko,ze zly montaz moze spieprzyc okna.
Po drugie wspolczuje ci gdyz wiem jak ciezko jest zarobic pieniadze na wymazony domek i potem takie a nie inne podejscie innych czy to z zazdrosci czy tez zwyklego lenistwa sprawia,ze realizacje marzen przyplacamy ciezkimi nerwami i zdrowiem.
Po trzecie zgadzam sie z Toba w pewnych kwestiach tzn prawda jest,ze oknoplast wyprodukowal dobre okna a montazysci je spieprzyli ale jezeli to byli montazysci autoryzowani to w tym wypadku Oknoplast ponosi nie tyle wine co musi poniesc konsekwencje takiego montazu (jezeli dba o dobra marke), slowo autoryzowany jest czesto uzywane w naszej rzeczywistosci gospodarczej i niesie ono za soba konsekwencje a ich unikanie to naduzycie w stosowaniu slowa autoryzowany. Dzisiaj dostalem wycene z oknoplastu dzwoniac do firmy wspolpracujacej odbierajacy za kazdym razem przedstawia sie jako "okna z krakowa" i potem imie i nazwisko, to kaze mi uwazac,ze od poczatku do konca mam do czynienia z firma Oknoplast. Podsumowujac jesli ten watek jest sledzony przez kogos z Oknoplastu powinien on sie ta sprawa zainteresowac i skontaktowac z odaro tak tylko rozumiem dbanie o dobre imie firmy. To nie sa dla tak duzej firmy duze koszty a za sprawa tego watku pozytywne rozpatrzenie na pewno wplynie korzystnie na wizerunek w pewnych przypadkach lepiej niz krzykliwe reklamy w gazetach branzowych

Na koniec, nie potrzebnie najezdzasz na jareko rozumiem Twoje rozzalenie ale analizowalem ten temat i on ci naprawde chce pomoc to,ze potem nie potrzebnie wdal sie w wymiane to swoja droga ale mimo zmiany argumentow i tonu to wciaz staranie sie w tym by pomoc. Na Twoim miejscu nie mialbym nic przeciwko temu aby zamieszczac Twoje zdjecia jako przyklad partactwa, bedzie to dowodem tego,ze jestes osoba ktora nie tylko oczekuje pomocy ale w tak ciezkim przypadku stara sie pomoc i przestrzec innych , to bedzie znaczylo o duzej klasie autora tematu. Twoje zdjecia moga pomoc innym a wszelkie partactwo trzeba pietnowac dlatego najlepiej jak podasz kto Ci te okna montowal.

odaro
09-03-2011, 17:40
@Beata&Sławek

Nie chcę mi się odgrzewać tego kotleta i nie wiem po co Ty to robisz.

bombelo
21-03-2011, 00:11
jesli przeczytalas tak wnikliwie ten watek to moim zdaniem malo zalapalas
ten watek dobitie dowodzi ze pcv niestety to nie drewno

i wygina sie strasznie szczegolnie kolor
ja nie dopatruje sie jakiejs mega winy montazystów
czemu
bo zamontowali odaro nowe ramy, slupki na dyble, dali poszerzenia systemowe a wszystko pod okiem pana z oknoplastu i co i juz przywiezione czy zaraz zamontowane stale slupki sa krzywe do 5mm na 1500m lacie a ciekawe ile byloby na lacie 2000mm
dokladnie opisal to odaro na stronie 9 tego watku

poczytaj takze co pisze kolega j-j na poczatku strony 3 o swoich doswiadczeniach z oknami pcv

w mojej ocenie profile w kolorze sie gna tak jak napisal gdzies jareko ze wygiecia 3-5mm moga nie miec zupelnie znaczenia dla funkcjonowania okien ale moga i miec

jesli masz wieksze rozmiarowo okna na stronie poludniowej, zachodniej w kolorze (szczegonie balkony) radze z ciekawosci pzylozyc late do skrzydla, staego slupka czy ramy okna szczegolnie, gdy miedzy strona wew a zew okna jest roznica temperatur np na zewnatrz jest 0 a w domu 21 stopni
sama zobaczysz ze wygieca pcv to niestety norma a uciazliwe to jest szczegolnie w balkonach duzych

tak jak kolega odaro podobnie ja stwierdzam nastepne moje okna beda drewniane
pcv w mojej ocenie nie dorasta drewnianym do piet
juz sama wlasciwosc pcv (moze sie rozszerzyc do 2,4mm na metrze pod wplywem wzrostu temp) swiadczy o tym na co stac okna pcv
takze jak masz chwilke i chec polecam poziomice 2metry w lapke i do pomiarow
bo sadze ze 90% wlascicieli okien nawet nie pomyslalo o pomiarze prostoliniowosci zamontowanych okien skoro nie ma z nimi problemow w uzytkowaniu co wcale nie oznacza ze nie sa powyginane

jareko
21-03-2011, 07:58
a ciekawe gdzie ci wyszło to 2,4 mm / metr ?
odświeżasz starego kotleta ;)
u kolegi j-j był inny problem - ale to nie ten wątek

bombelo
21-03-2011, 08:40
przeciez sam nie raz o tym pisales
a gdzie tak pisze a tu

http://oknotest.pl/Profile-okienne-PCV-Klasa-A-contra-klasa-B.php

Akapit
"Klasa kształtownika, a wytrzymałość połączeń zgrzewanych"
"Wraz ze wzrostem temperatury profil rozszerza się, a wartości wydłużenia liniowego dochodzą nawet do 2,4 mm na 1 metrze bieżącym kształtownika".

a tu chyba ty pisales str 305
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-szukam-dobrych-okien&p=1368691&viewfull=1#post1368691
post nr 6092

fakt ty pisales o 2mm w kolorze

jareko
21-03-2011, 09:10
jak cytujesz to cytuj dokładnie :)
przy różnicy temperatur 40 stopni takie wartości mogą się pojawiać ale nie mają realnie wpływu na wykrzywianie się profili - po to jest w środku wzmocnienie by kształt pozostał niezmienny - no chyba że okno zamontowane jest źle, na sztywno, wtedy cuda dziać się mogą.
Konstrukcja okna, sposób jego montażu, ograniczenia gabarytowe - to wszystko powoduje, że rozszerzalność cieplna nie powinna i w prawidłowo zamontowanych i wykonanych oknach - nie ma wpływu na ich pracę jak i kształt
Okna drewniane tez się rozszerzają i nikt o tym nie wspomina i nie podnosi jako temat dyskredytujący ten materiał :)

zaskoczyłeś mnie odgrzebaniem mego postu sprzed 5 lat - to ja już tu tak długo jestem ? chorym czy co ?

bombelo
21-03-2011, 09:32
wedlug mnie roznica wystarczy znacznie mniejsza ponad o polowe mniejsza
j-j cos o tym wie
jego okna takze sa doskonalym przykladem

wiesz co przeczytaj dokladnie co napisales sam te 5 lat temu
rama dziala jak radiator itp nie rozszerza sie jak skrzydla itp
calkiem madrze wtedy pisales
tu takze masz racje ze okna pcv nie moga byc sztywno zamontowane bo.............. wiadomo

ja z ciekawosci mierzylem okna w kilku domach i o dziwo biale takze sie wyginaly do srodka przy roznicy tem okolo 20c (21wew 0 na zew)
gna sie ramy, gna sie slupki stale, gna sie wreszcie skrzydla - fakt ze w wiekoszosci wypadkow wlasciciel nawet o tym nie wie bo nie ma nadal z oknem problemow

jareko naprawda twoja wiedza o oknach pcv jest ogromna i wiele sieod ciebie dowiedzialem
ale mimo to jesli dzis mialbym wybor i nie musialbym placic 2 razy tyle za drewniane okna kupilbym wlasnie takie

jareko
21-03-2011, 09:59
widzisz, jedno już wiesz, dobre okna drewniane kosztują :) a czy są lepsze? Nie mnie oceniać.

bombelo
21-03-2011, 10:08
mysle ze wiem wiele wiecej :-)

tym przekonanym o swietnych oknach pcv polecam zakup poziomicy 2m i pomiar lapkami
oby sie nie zdziwili :-) na co stac pcv w wiekszych rozmiarach

ciekawe jak spisuja sie teraz okna odaro i okna j-j moze wreszcie maja spokoj po wymianie i naprawie

IVO333
21-03-2011, 11:13
mysle ze wiem wiele wiecej :-)

tym przekonanym o swietnych oknach pcv polecam zakup poziomicy 2m i pomiar lapkami
oby sie nie zdziwili :-) na co stac pcv w wiekszych rozmiarach

ciekawe jak spisuja sie teraz okna odaro i okna j-j moze wreszcie maja spokoj po wymianie i naprawie

To będzie cytat :"To okno jest najbardziej wygięte do środka 12mm ale uwaga też było wygięte do dołu (dlaczego tego nie potrafię zrozumieć)

Na razie to okno jest tymczasowo podparte od dołu ale żeby ramę okna wyprostować trzeba było używać podnośnika samochodowego.
Dalej pozostaje problem wygięcia do środka."

Kto to napisał domyślcie się. Żaden słupek stały nie wytrzyma zabiegu podnośnikowego. Więcej wstrzemięźliwości w ocenie co jest syf a co dobre.

Pozdrawiam

Sala
04-05-2011, 06:57
Witam serdecznie,
Od dłuższego czasu przeszukuje zasoby forum i nie znalazłem opinii na temat okien Oknoplastu Thermic 90. Proszę użytkowników tych okien o opinie na ich temat.
Pozdrawiam:)

_FIX_
05-05-2011, 21:52
Thermic 90 to nazwa handlowa, której Oknoplast używa do profilu Veka Alphaline 90 PLUS ( VA90+ ).
Info o ALPHALINE (http://forum.muratordom.pl/search.php?searchid=2139411)

karolekk
05-05-2011, 22:05
ja tez jestem prawie zdecydowany na te okna wiec rowiez prosze o opinie.
Rozwazam jeszcze shuco si82 rondo lub ct70 cava. moze ktos opisze jako porownanie.

skarżyski
06-05-2011, 11:32
Podepne się pod temat. Może mi ktoś odpowiedzieć czy firma Oknoplast sprzedaje swoje produkty tylko w punktach zamieszonych na ich stronie (dealerskich)? Czy jest możliwość , że firma zajmująca się oknami od 20 lat (wcześniej sprzedawali 100% Jezierskiego okna, dziś w związku z problemami Jezierskiego w większości są to okna Adms) że taka firma zamówi mi okna Oknoplastu? Czy raczej nie ma takiej możliwości, lub dostanie cenę dużo wyższą niż sprzedawcy wymienieni na ich stronie.

skresz
30-05-2011, 11:57
profil orion PLUS
rabat podstawowy 29%
przy 100% wpłaty dodatkowe 5%
rabat na dzien 27.05.2011r

myślicie że coś się w czerwcu zmieni

T12345T
30-05-2011, 13:33
profil orion PLUS
rabat podstawowy 29%
przy 100% wpłaty dodatkowe 5%
rabat na dzien 27.05.2011r

A uważasz, że to jakiś problem, abyś mógł otrzymać na przykład 47% rabatu podstawowego i 4,99% extra przy 100% zaliczce?:-). Ja nie.


myślicie że coś się w czerwcu zmieni

Pogoda:-).

witek86
30-05-2011, 13:42
ale pogoda tylko dla bogaczy:)

kalinowscy
30-05-2011, 15:08
Stargard Szczeciński. Wycena z marca. 31% i 3 % za zapłatę z góry.

kosia1
21-06-2011, 17:37
Trochę późno tu się znalazłam i mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda. Szukam ludzi pokrzywdzonych przez firmę OKNOPLAST. Chodzi jak zwykle o to somo: wygięcie profili nawet do tego stopnia, że woda leje się do domu, a Oknoplast zrzuca winę na montaż i umywa ręce. Dajcie znać, że jesteście. Pomocy!

Oknoplast-Kraków
22-06-2011, 14:25
Trochę późno tu się znalazłam i mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda. Szukam ludzi pokrzywdzonych przez firmę OKNOPLAST. Chodzi jak zwykle o to somo: wygięcie profili nawet do tego stopnia, że woda leje się do domu, a Oknoplast zrzuca winę na montaż i umywa ręce. Dajcie znać, że jesteście. Pomocy!

Witam
Szanowna Pani
Przeczytałem Pani wpis z 21 czerwca 2011 dotyczący wygiętych profili okiennych. Bardzo chciałbym pomóc Pani w opisanej sprawie. Prosiłbym o przesłanie maila z numerem telefonu, abym mógł się z Panią skontaktować i poznać szczegóły sprawy.
Podaję mail: [email protected], [email protected], proszę o wpisanie w tytule maila "wątek forum muratordom.pl"
Z poważaniem
Hubert Rudzki
OKNOPLAST

Michal_Kamilka
30-06-2011, 16:24
Jędrzejów. Wycena i kupno dnia 24.12.2010 - 32% rabatu

kwiatollo
08-07-2011, 20:21
Witam, właśnie jestem w trakcie wyboru okien i mysle o platinium evo2 i Avante forte. Mam już wycene z jednej i drugiej firmy. Okna okucia wk2 szyba P4 zawiasy chowane. Co byście doradzili? Dodam tylko, że cenowo lepiej wychodzi oknoplast tj 29000 evo2 i 33000 forte.

Oknoplast-Kraków
12-07-2011, 11:53
Witam
Szanowna Pani
Przeczytałem Pani wpis z 21 czerwca 2011 dotyczący wygiętych profili okiennych. Bardzo chciałbym pomóc Pani w opisanej sprawie. Prosiłbym o przesłanie maila z numerem telefonu, abym mógł się z Panią skontaktować i poznać szczegóły sprawy.
Podaję mail: [email protected], [email protected], proszę o wpisanie w tytule maila "wątek forum muratordom.pl"
Z poważaniem
Hubert Rudzki
OKNOPLAST

Witam,
Szanowni Forumowicze
Zdaję sobie sprawę, że forum służy wyłącznie do wymiany poglądów i opinii, jednak tym razem zmuszony jestem bronić dobrego imienia firmy OKNOPLAST. 22 czerwca 2011 odpowiedziałem na post zamieszczony przez użytkownika „kosia1”. Poprosiłem o bezpośredni kontakt i zadeklarowałem pomoc w opisanej sprawie. Od zamieszczenia postu upłynęło już trzy tygodnie i nikt się w tej sprawie nie skontaktował co pozwala sądzić, że była to tylko próba oczernienia firmy, czego nie dopuszcza regulamin forum. Bardzo proszę używajmy forum jako platformy do dzielenia się doświadczeniami a nie do walki z konkurencją.
Pozdrawiam
Hubert Rudzki
OKNOPLAST

kornik 1
12-07-2011, 12:41
Panie oknoplast, przedstawiciele tej firmy zajeżdżają drogę i nie umieją wyprzedzać.
"Świetnie" dbają o wizerunek firmy!

iwona79
13-07-2011, 06:25
Witam
Zdecydowaliśmy się z mężem na zakup okien Thermic 90 i nigdy więcej nie zakupimy okien z oknoplastu. Zgodnie z informacją udzieloną przez sprzedawcę, profile zewnętrzne miały być barwione w masie, gdyż wybraliśmy kolor złoty dąb. Okazuje się że okna są jedynie oklejone okleiną, więc jak będzie zadrapanie to wyjdzie biały kolor. Ponadto klej jakim są klejone profile jest również w kolorze białym pomalowanym na brąz. Po 4 miesiącach od zamontowania okien, kolor na kleju się łuszczy i okna są białe w rogach. Co najgorsze ekspert oknoplastu do którego napisałam anonimowo o informację, czy profil jest barwiony najpierw napisał że owszem jest, a po kilku dniach nagle zmienił decyzję i napisał na innego e-maila że nie jest barwiony w masie. Również sprzedawca się wypiera, że profile miały być barwione w masie. Ogólnie samo wykonanie okien również pozostawia wiele do życzenia. Za tak wiele pieniędzy które kosztowały okna, ich jakość jest naprawdę słaba. Nie polecam.

blokno
13-07-2011, 07:36
Podepne się pod temat. Może mi ktoś odpowiedzieć czy firma Oknoplast sprzedaje swoje produkty tylko w punktach zamieszonych na ich stronie (dealerskich)? Czy jest możliwość , że firma zajmująca się oknami od 20 lat (wcześniej sprzedawali 100% Jezierskiego okna, dziś w związku z problemami Jezierskiego w większości są to okna Adms) że taka firma zamówi mi okna Oknoplastu? Czy raczej nie ma takiej możliwości, lub dostanie cenę dużo wyższą niż sprzedawcy wymienieni na ich stronie.

Oknoplast sprzedaje wyłącznie przez sieć autoryzowanych dealerów, więc twój sprzedawca musiałby kupić te okna u jednego z dealerów Oknoplastu. Co jest oczywiście możliwe i możliwe, że uzyska lepszą cenę niż Ty...

bwojtek
13-07-2011, 09:26
Witam
Zdecydowaliśmy się z mężem na zakup okien Thermic 90 i nigdy więcej nie zakupimy okien z oknoplastu. Zgodnie z informacją udzieloną przez sprzedawcę, profile zewnętrzne miały być barwione w masie, gdyż wybraliśmy kolor złoty dąb. Okazuje się że okna są jedynie oklejone okleiną, więc jak będzie zadrapanie to wyjdzie biały kolor.
To się nazywa strzelić sobie samobója (przez VEKĘ i Oknoplast). Najpierw trąbi się wokół, że ich profile są "cacy" bo mają barwienie pod okleiną a konkurencja jest "be" bo tego nie ma po czym samemu sprzedaje się okna bez koekstrudowanych profili :D
Na pocieszenie dla autorki postu powiem tylko, że biały kolor pod okleiną ma więcej zalet niż wad (dyskusja na ten temat już była na forum nie raz).

Samar
13-07-2011, 11:13
Dwa tygodnie temu klient zrezygnował z zakupu okien u mnie na rzecz veki alphaline , a poszło właśnie o tę barwioną ściankę . Mam pytanie czy ta ścianka w jednostronnym kolorze w tym właśnie profilu jest barwiona czy też nie . Może sprzedawca veki wprowadził klienta w błąd . Kontrolnie zadzwoniłam do jednego z salonów Vetrex-u i tam miła Pani poinformowała mnie,że veka tłoczy te profile na ściance białej i ściance barwionej w masie, a wybór należy do kupującego . Po przeczytaniu postu Iwony zaczęłam się zastanawiać czy to prawda, bo niby dlaczego Oknoplast miałby sprzedawać profile ze ścianką białą kiedy to tę barwiona zachwalał w reklamach .

slaku
13-07-2011, 19:46
Alphaline 90+ nigdy nie miał w kolorze 1-stronnym barwionej ścianki . Wystepuje to systemach 70mm. Natomiast są również kolory, gdzie veka nie stosuje ścianki bawionej, ale są to kolory niestandardowe. Wszystkie standardowe kolory mają ścianki barwione. Chyba, że jakiś garażowiec klepie sam okleinę na profile to mogą wyjść takie właśnie złotka.

Co do szybkiego "znikania" markera na zgrzewie bo pewno o to chodziło userowi iwona79, to mnie to trochę dziwi tak szybki efekt blaknięcia tego korektorowania......

Brass
13-07-2011, 20:37
Witam
Ponadto klej jakim są klejone profile jest również w kolorze białym pomalowanym na brąz. Ogólnie samo wykonanie okien również pozostawia wiele do życzenia. Za tak wiele pieniędzy które kosztowały okna, ich jakość jest naprawdę słaba. Nie polecam.

Nie wieżę, że ktoś kto zwie się ekspertem mógł powiedzieć, że okna PCV są w narożnikach klejone. Narożniki są zgrzewane, a następnie nadmiar plastiku jest usuwany a połączenie malowane korektorem wodoodpornym. Veka Alphaline w kolorze jednostronnym od zawsze była wykonywana bez zewnętrznych ścianek barwionych w masie. Co do powstawania białych rys na oknie, to przez 13 lat w branży nigdy nie zdażyło mi się aby taka wada powstała po montażu, podczas normalnego użytkowania. Zarysowania jeśli powstają to podczas produkcji, transportu lub montażu.
A na koniec to nie mogę się nadziwić ludzią, którzy kupują takie same okna z profilu Veka, wykonane w takim samym reżimie produkcyjnym, ale o 70-80% droższe niż cena rynkowa tylko dlatego, że producentem jest Oknoplast.

IVO333
13-07-2011, 21:18
A na koniec to nie mogę się nadziwić ludzią, którzy kupują takie same okna z profilu Veka, wykonane w takim samym reżimie produkcyjnym, ale o 70-80% droższe niż cena rynkowa tylko dlatego, że producentem jest Oknoplast.
Nie przesadzasz trochę? A jaka to jest cena rynkowa?

Brass
14-07-2011, 06:07
Moi klienci, którzy przychodzą do mnie po wyceny pokazują mi właśnie takie wysokie oferty z Oknoplastu.

bwojtek
14-07-2011, 08:50
Nie wieżę, że ktoś kto zwie się ekspertem mógł powiedzieć, że okna PCV są w narożnikach klejone.
Nie zauważyłem by autor postu był ekspertem... A co do klejenia okien w narożnikach to czasem się je stosuje zamiast zgrzewania ale jak widać 13 lat w branży to za mało by o tym wiedzieć.

Brass
14-07-2011, 09:02
Nie zauważyłem by autor postu był ekspertem... A co do klejenia okien w narożnikach to czasem się je stosuje zamiast zgrzewania ale jak widać 13 lat w branży to za mało by o tym wiedzieć.

OK. Przyznaje się do błędu. Źle przeczytałem i wywnioskowałem, że to gość z Oknoplastu opowiadał o tym kleju. Przepraszam. A okien klejonych z PCV jeszcze nie spotkałem, są oczywiście okna z cienkim zgrzewem, ale klejonych jeszcze nie widziałem.

IVO333
14-07-2011, 20:46
Moi klienci, którzy przychodzą do mnie po wyceny pokazują mi właśnie takie wysokie oferty z Oknoplastu.

Trochę mnie zaintrygowałeś więc proszę napisz od okien na Vece (równie dobrych jak te w Oknoplastowym wydaniu) jakiego producenta krakowiacy są 70-80 % drożsi.

bwojtek
14-07-2011, 21:52
Trochę mnie zaintrygowałeś więc proszę napisz od okien na Vece (równie dobrych jak te w Oknoplastowym wydaniu) jakiego producenta krakowiacy są 70-80 % drożsi.
Nie ma szan na produkowanie okien w tym systemie za taką cenę!

IVO333
15-07-2011, 05:53
Nie ma szan na produkowanie okien w tym systemie za taką cenę!

Wiem o tym dlatego proszę autora wypowiedzi o konkrety a nie bajki.

Brass
15-07-2011, 06:05
Dzisiaj mam urlop, ale jutro lub w poniedziałek wrzucę parę przykładów.

slaku
16-07-2011, 19:07
ciekaw jestem tych przykładów:yes:

Brass
18-07-2011, 08:10
Oto 3 przykłady wycen i zamówień, które zrobiłem w przeciągu ostatnich 2 miesięcy i w przypadku, których wiem jaka była kontroferta Oknoplastu. W pierwszym przypadku widziałem ofertę na własne oczy, w pozostałych dwóch klient mówił mi o cenie konkurencji.

Okna z profilu VEKA Alphaline 90+, klin docieplający, szyba 4/18/4/18/4 u 0,5.
Producent okien AMB Jędraszek

Przykład 1.
Kolor dwustronny orzech.
1470 x 1350 - 2 szt. - RU WK1
870 x 750 - 2 szt. - U WK1
1000 x 1350 - 1 szt. - RU WK1
670 x 1350 - 1 szt. - RU WK1 - szyba ornament
970 x 2450 - 1 szt. - RU WK1
970 x 2450 - 1 szt. - fix w skrzydle
970 x 2450 - 4 szt. - fix w ramie
1750 x 2450 - 1 szt. - R+RU ruchomy słupek WK1
1970 x 1350 - 3 szt. - R+RU
1230 x 1350 - 1 szt. - RU

Cena brutto z montażem (kotwy + piana): 16 500 (VAT 8%)
Oferta Oknoplastu: 25 000,00 zł

Przykład 2.
Kolor złoty dąb jednostronny
880 x 1040 - 1 szt. RU
1760 x 1420 - 3 szt. R+RU
2930 x 1450 - 4 szt. RU+R+RU
850 x 1450 - 4 szt. RU
850 x 2220 - 1 szt. R
2060 x 1450 - 2 szt. R+RU
850 x 2000 - 1 szt. R
1200 x 620 - 7 szt. U

Moja oferta: okna + demontaż okien starych, montaż nowych 21 250,00 brutto (8%)
Podobno oferta Oknoplastu opiewała na 32 000,00 zł.

Przykład 3.
Kolor dwustronny orzech
1160 x 1440 - 3 szt. RU
1450 x 1310 - 1 szt. R+RU ruchomy słupek
1150 x 600 - 1 szt. U
1150 x 900 - 1 szt. U
1280 x 1460 - 1 szt. RU
2210 x 2310 - 1 szt. uchylno-przesuwne - fix w skrzydle
2790 x 2310 - 1 szt. Fix w ramie dzielony jednym słupkiem
1140 x 1460 - 1 szt. RU
1440 x 2310 - 1 szt. R+RU ruchomy słupek
1760 x 2050 - 1 szt. RU+R ruchomy słupek
1590 x 1930 - 1 szt. Ru+R ruchomy słupek

Moja oferta okna + montaż: 17000,00 zł brutto (8%)
Oknoplast: 25 500,00

Na koniec przepraszam Oknoplast i ich dealerów, bo jednak wychodzi, że są drożsi tylko o jakieś 50-60%, a nie jak napisałem wcześniej 70-80%.

finlandia
18-07-2011, 10:17
Brass,
może Ty jesteś króko w branży (?) i patrzysz jak przeciętny Klient - na pierwszą cenę.. Być może lokalny dealer tak układa swoje oferty, że ta rzuca się w oczy?
zerknij może na drugą stronę - tam jest litania rabatów...
Nie wierzę, żeby różnica na podobnych profilach sięgała 20% w stosunku do ofert innych, poważnych firm obecnych na rynku, jak choćby Vetrex czy Dako.

witek86
18-07-2011, 11:06
z tego co pamiętam to kraków w swoim programie wyliczania ma ze cenny są netto i od tego rabaty które klient ma na wycenie ale taka różnica?nie wiem ;/ może jest coś wiecej albo nie ten sam profil(no ale mówisz że to samo) wiem że kraków sobie troche liczy za swoje "ideały" ale aż tyle więcej? a może poprostu ty za mało wołasz za zamontowanie:)

Brass
18-07-2011, 12:02
Ja uważam, że moja marża jest uczciwa. A to, że okna z Krakowa są dużo droższe jestem wstanie zrozumieć, ktoś musi zapłacić za ten cały marketing, a i dealer, który sprzedaje mniej z racji na cenę, musi na danym kliencie zarobić więcej.

Arkady1978
18-07-2011, 15:11
Brass powiedz od jakiego producenta, bierzesz okna ?

Brass
18-07-2011, 19:17
Już pisałem. Alphaline'y biorę od ABM Jędraszek z Pabianic.

jareko
18-07-2011, 19:43
to nic tylko kupować Jędraszka. Serio. Jeśli komuś się wydaje, że cała różnica w cenie bierze się z wydatków na marketing, jeśli ktoś myśli że cena u największego producenta idzie na reklamę to neich tak sobie myśli. Tylko jakoś tak się składa, że im większy producent tym koszta wykonania niższe, marża niższa i cena skalkulowana dość niska z zachowaniem standardu wykonania, obsługi jak i serwisu. Jakoś tak się składa, że im mniejsza firma tym koszt wykonania większy, obsługa droższa itd ale jeśli cena jest niższa od "molocha"...
Dziś wymienialiśmy okna dwuletnie, klient jeszcze nie zamieszkał w strzeżonym osiedlu, skrzydło okienne balkonu 190/230 ważyło tyle co 120/150, słupek stały na długości 200 można było bez wysiłku wygiąc o ponad 3 cm !!!
Nie twierdze że Jedraszek robi złe okna, skłamałbym, gdyż jest to firma znana - choć o jakości zdania w sieci krążą różne ale by jako jedyny argumet podnosić cenę ? Hmmm....
Wybacz kolego ale nie tędy droga by promować to co Twoja fabryka produkuje bo odpowiem ci tak, okna firmy D... czy D... są jeszcze tańsze

Brass
18-07-2011, 21:01
Sprzedaje te okna od kilku lat i nigdy nie miałem z nimi problemu. A dostawców Veki mam czterech i różnice w wycenach potrafią być rzędu 20%, na okna z tego samego profilu. I śmiem twierdzić, że okna, które sprzedaje niczym nie ustępują oknom z Krakowa, a nawet są lepsze. Więc skoro Oknoplast jest największą firmą produkującą na Vece to koszty powinni mieć najmniejsze, a co za tym idzie dobrą cenę. A cena jest wysoka, więc skąd ten rozdźwięk?

IVO333
18-07-2011, 21:15
dostawców Veki mam czterech i różnice w wycenach potrafią być rzędu 20%, na okna z tego samego profilu

I taki może być rozrzut cenowy między różnymi producentami ale nie 60%.

witek86
19-07-2011, 10:16
zamkniete osiedla buduje się po to by nie było widać z jakich "materiałów" są zrobione:)

_FIX_
21-07-2011, 21:24
Witam
Zdecydowaliśmy się z mężem na zakup okien Thermic 90 i nigdy więcej nie zakupimy okien z oknoplastu. Zgodnie z informacją udzieloną przez sprzedawcę, profile zewnętrzne miały być barwione w masie, gdyż wybraliśmy kolor złoty dąb. Okazuje się że okna są jedynie oklejone okleiną, więc jak będzie zadrapanie to wyjdzie biały kolor. Ponadto klej jakim są klejone profile jest również w kolorze białym pomalowanym na brąz. Po 4 miesiącach od zamontowania okien, kolor na kleju się łuszczy i okna są białe w rogach. Co najgorsze ekspert oknoplastu do którego napisałam anonimowo o informację, czy profil jest barwiony najpierw napisał że owszem jest, a po kilku dniach nagle zmienił decyzję i napisał na innego e-maila że nie jest barwiony w masie. Również sprzedawca się wypiera, że profile miały być barwione w masie. Ogólnie samo wykonanie okien również pozostawia wiele do życzenia. Za tak wiele pieniędzy które kosztowały okna, ich jakość jest naprawdę słaba. Nie polecam.
Thermic czyli Alphaline nigdy nie był robiony w koekstruzji. Sprzedawca, pewnie nieświadomie wprowadził w błąd, bo inne profile (70mm) mają właśnie ściankę zewnętrzną barwioną w masie (w kolorach standardowych). Są salony, które nigdy nawet nie sprzedawały na tym profilu, bo głownie skupiają się na Platinium.

bwojtek
22-07-2011, 08:48
Thermic czyli Alphaline nigdy nie był robiony w koekstruzji.
To straszne! I co teraz będzie jak się okleina zarysuje:D:D:D Kierując się ulotkami marketingowymi firmy VEKA dochodzę do wniosku, że Oknoplast wprowadził na rynek bardzo kiepski produkt z zastosowaniem rozwiązań, które tak piętnował u konkurencji:D:D:D

finlandia
22-07-2011, 09:31
No cóż, nie będę ukrywał że cieszę się z potknięcia konkurencji. To takie typowo nasze .. :) ale co poradzić - sami sobie są winni, że reklamy "naj naj, wyjątkowe, pierwsze i jedyne" drażnią rynek.
Sądzę, że trafiło na niedouczonego sprzedawcę a nie celowe działanie. Był wyuczony w marketingowych formułkach, a myślenie pozostało z boku. Ślepa wiara kosztuje czasem reputację.

slaku
22-07-2011, 22:02
Nie wiem, jak wy, ale ja zawsze podchodzę do takich firm, które piszą, że są najlepsze, idealne, perfekcyjne z niechęcią. :D

coocoo
24-07-2011, 17:01
Witam, nie będę zakładała nowego tematu. Liczę na Waszą pomoc. Nie znam się zupełnie na oknach. Dostałam wycenę okien z dwóch firm - termoramka, okleina obustronna, trzyszybowe, dwukomorowe. Oknoplast Platinium evo2 - 32tys. i Abakus Brügmann 22tys. Poza tym, że jedne są 6 komorowe, a drugie 5, nie widzę różnicy poza wyglądem oczywiście. Które wybrać i dlaczego? Różnica w cenie, jak dla mnie, jest ogromna.

Brass
24-07-2011, 18:44
Jeżeli nie zależy ci konkretnie na wyglądzie okien Platinium evo2 to zdecydowanie lepszym wyborem będą okna Brugmanna. Oczywiście pod warunkiem, że będą dobrze wykonane. Jedynym mankamentem Brugmanna AD jest brak wzmocnienia ościeżnicy w kształcie zamkniętego prostokąta. Taka różnica w cenie nie ma żadnego uzasadnienia w właściwościach technicznych okna.

Balzak311
24-07-2011, 19:03
Kolego Ja od tygodnia jestem posiadaczem Okien z Oknoplastu profil Evo2 i pierwsze moje spostrzeżenia są takie ze okna rewelacja jestem bardzo z nich zadowolony wziełem ciemny orzech kolor obustronny oraz pakiet trzyszybowy, widać estetyki wykonania oraz ich nie powtarzalny wygląd naprawde ładnię sie prezentuja na scianie wiec z czystym sumieniem mogę polecić

jareko
24-07-2011, 19:42
Podnoszone zamknięte bądź nie wzmocnienie ościeżnicy tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia.
Liczy sie wzmocnienie skrzydla i słupków stałych.
To czysty marketing ze zamknięty profil ma jakiekolwiek znaczenie

coocoo
24-07-2011, 21:10
Czy okna Abakus Brügmann i Oknoplast Platinium Evo są jednakowo "dobre"? Czy są między nimi jakieś znaczące różnice?

antonin
25-07-2011, 06:52
Poza tym, że jedne są 6 komorowe, a drugie 5, nie widzę różnicy poza wyglądem oczywiście.
Ja oczywiście też jestem szczęśliwym użytkownikiem okien z Oknoplastu. Jeśli nie zależy ci na wyglądzie to po co prosiłeś o wycenę Platinium?
Jeśli nie widzisz różnicy to może nie chcesz jej zobaczyć lub po prostu trafiłeś na kiepskiego handlowca.

Brass
25-07-2011, 08:42
Ja widzę różnicę: 10 tys PLN.

finlandia
25-07-2011, 10:04
Tylko że to złe porównanie. Powiedzmy, że Evo 2 to takie Audi A6, a Brugman "to" tylko A4 z dodatkowym wyposażeniem (czyli 3-szybówka). Nawet jesłi U okna jest lepsze na korzyść droższych, to realnie 10 tys. zł się nie zwróci w okresie żywotności okien.

coocoo
25-07-2011, 13:09
Jeśli nie zależy ci na wyglądzie to po co prosiłeś o wycenę Platinium?
Jeśli nie widzisz różnicy to może nie chcesz jej zobaczyć lub po prostu trafiłeś na kiepskiego handlowca.


Jeśli by mi nie zależało na wyglądzie to nie byłoby pytań z mojej strony, wybór byłby oczywisty. Jak wcześniej napisałam nie znam się na oknach od strony "technologicznej", więc liczyłam na Waszą pomoc. A różnice w wyglądzie i cenie potrafię zauważyć sama, bez zbędnych zlośliwości:rolleyes:

Dziękuję innym za konkretne odpowiedzi.

bwojtek
25-07-2011, 15:00
Powiedzmy, że Evo 2 to takie Audi A6, a Brugman "to" tylko A4 z dodatkowym wyposażeniem
A to ciekawe. Dlaczego tak sądzisz? Evo poza wyglądem ma niewiele do zaoferowania. Mniejsza głębokość zabudowy od Brugmanna, gorsze parametry wkładów szybowych... Skąd więc pomysł, że to "wyższy model samochodu"?

finlandia
25-07-2011, 16:08
A to ciekawe. Dlaczego tak sądzisz? Evo poza wyglądem ma niewiele do zaoferowania. Mniejsza głębokość zabudowy od Brugmanna, gorsze parametry wkładów szybowych... Skąd więc pomysł, że to "wyższy model samochodu"?
Wyszedłem z faktu, że EVo 2 jest 6 komorowe.. ? Chcecie powiedzieć, ze nie da sie tam włozyć szyb 0,5? Tfu, tfu, chyba za szybko coś znow napisałem. Odkąd moj nic ksie rozrósł, to i tak bardziej pilnuję swoich słów, a jak widać - potrafię coś palnąć bez głębszych przemyśleń.
Ok, porównał bym EVo2 do Audi 6 - tzw cygara.. zaokrąglenia jak strzelił ;)

bwojtek
25-07-2011, 17:54
Wyszedłem z faktu, że EVo 2 jest 6 komorowe.. ? Chcecie powiedzieć, ze nie da sie tam włozyć szyb 0,5? Tfu, tfu, chyba za szybko coś znow napisałem. Odkąd moj nic ksie rozrósł, to i tak bardziej pilnuję swoich słów, a jak widać - potrafię coś palnąć bez głębszych przemyśleń.
Ok, porównał bym EVo2 do Audi 6 - tzw cygara.. zaokrąglenia jak strzelił ;)
Dajesz się złapać na magię ilości komór. Nie przystaje to do fachowca ;)
Cytaty ze strony www Oknoplastu:

Klasa A, 6-komorowy system profili niemieckiej firmy VEKA o szerokości zabudowy 70 mm, pozwala na zdecydowaną poprawę współczynnika izolacyjności cieplnej „U" i to aż o 30% w porównaniu do okien standardowych

Potrójny pakiet szybowy, o szerokości 36 mm oraz współczynniku przenikalności cieplnej Uw=0,7, z dwoma komorami wypełnionymi argonem. Pozwala to na osiągnięcie współczynnika przenikalności cieplnej dla okna na poziomie Uw=1,0

coocoo
25-07-2011, 19:34
Chłopaki zdecydujcie się czy to A6 czy B4 :) ;) Zakładając, że wygląd rzecz gustu, lepsze parametry ma Abakus Brügmann? Nie krzyczcie - przypominam, że jestem laikiem w tym temacie;) Będziemy mieli duże przeszklenia i chciałabym, aby straty ciepła były możliwie jak najmniejsze, więc co byście wybrali? Piszecie, że macie Evo2, a ma ktoś Abakus Brügmann dwu komorowe?

jareko
25-07-2011, 19:52
A może Ideał 6000? Może Schuco Si82? Masz tam możliwość prawdziwej trzyszybowki o k=0.5. Ale o ile wiem Brungman też ma taka możliwość choć 100% pewności nie mam :(

Brass
26-07-2011, 08:51
W Brugmannie można założyć szybę 4/16/4/16/4 o współczynniku deklarowanym przez producenta szyb u 0,5

witek86
26-07-2011, 08:55
platinium ? nie!
ale ja od początku byłem przeciwny:)
jesli juz porównywać do aut to dla mnie to tak jak by z a6 sedan ktoś chciał zrobić cupe kombi
<ładna miska jeść nie daje>

finlandia
26-07-2011, 09:43
Ok, wiem Wojtku ze nie przystoi, ale jestem w wielu aspektach ignorantem (wielu moich potencjalnych klientów to odczuło, bo np. nie zachwycam sie cienkimi zgrzewami). Dlatego tak mało się ostatnio odzywam - bo nie przystoi.

Generalnie chodzi mi o to, że firma z Krakowa to lans (to z kolei dają mi odczuć potencjalni klienci, którzy oglądają u mnie drzwi). Owszem, robią dobre okna. Ale za podobne kwoty można kupić nie gorsze.
Ja widzę różnicę pomiędzy szybą u 0,7 a u 0,5 i jeśli juz inwestowałbym w trójszybówkę, to tylko tą lepszą. Bez dwóch zdań.

antonin
26-07-2011, 17:19
Generalnie chodzi mi o to, że firma z Krakowa to lans (to z kolei dają mi odczuć potencjalni klienci, którzy oglądają u mnie drzwi). Owszem, robią dobre okna. Ale za podobne kwoty można kupić nie gorsze.

Widzisz Fin kiedyś też tak myślałem. Decydując się na okna naczytałem się jaka to firma z Krakowa jest przereklamowana. Nie płaci się za okna tylko za ich reklamę itp. Dodam, że większość moich znajomych miała już okna z Oknoplastu ( są w moim mieście kilka lat ) i co dziwne była zadowolona. Mimo, że ich okna mi się podobały ja jako prawdziwy Polak zrobiłem na przekór i kupiłem to co było tak na FM zachwalane. Po kilku miesiącach kiedy nie zobaczyłem swoich okien wróciłem do Oknoplastu. Dostałem produkt dobry i to tydzień przed terminem. Owszem zapłaciłem 1000 zł więcej niż za "markowe okna", ale co z tego? Teraz wiem, że trzeba porównywać nie tylko okna ale też i Firmę. Jedno jest pewne to klient zawsze decyduje. Dla jednego 300 zł różnicy w wycenie będzie nie do przeskoczenia, a dla innego 5000 zł jest do przełknięcia. Niestety handlowiec i klient nie zawsze kierują się tymi samymi kryteriami. Przepraszam, ale zrzuciłem to co mi na wątrobie leżało. Pozdrawiam Antoni.

marcinraven
27-07-2011, 10:59
Kolego Ja od tygodnia jestem posiadaczem Okien z Oknoplastu profil Evo2 i pierwsze moje spostrzeżenia są takie ze okna rewelacja jestem bardzo z nich zadowolony wziełem ciemny orzech kolor obustronny oraz pakiet trzyszybowy, widać estetyki wykonania oraz ich nie powtarzalny wygląd naprawde ładnię sie prezentuja na scianie wiec z czystym sumieniem mogę polecić

Wybrałem taki sam pakiet tylko,że w dzwiach uchylno przesuwanych.Mają się pojawić 1-go września.Czy jestem zadowolony? Oczywiście,ale nie dlatego ,że to będzie Oknoplast,tylko dlatego ,że dzięki Wam wiedziałem o co się pytać sprzedawcę(montaż na profilu poszerzającym itp.)
I tu serdzeczne podziękowania dla wszystkich ,którzy dzielą się swoją fachową wiedzą z nami laikami a przynajmniej z jednym.
OGROMNE dziękuję

finlandia
27-07-2011, 11:22
Antoni, spokojnie. Generalnie chyba tak jest, że O. nie lubi się w branży ze względu na ekspansywną reklamę, która zabiera nam - sprzedającym inne marki - klientów.
Nie mówię, że to złe okna, co więcej uważam, że jeśli miałbym do wyboru 5% tańsze okna nieznanej firmy wybrałbym O, bo nie lubię kupować kota w worku.
Mówiąc lans miałem na mysli niektórych klientów, którzy do mnie przychodzą i mówią "prosze Pana, ja mam okna z Krakowa!",- zupełnie jakbym miał padać przed nimi na kolana, "ja chcę kolor orzech Oknoplast" itp. - zupełnie jakby było to coś wyjątkowego i dostępnego faktycznie tylko u nich (podczas gdy ten sam orzech jest niemalże u wszystkich)
Chodzi mi o to, że siła przekazu reklamowego jest tak duża, że normalna, dobra rzecz urasta do rangi NIEZWYKŁEJ i wydaje nam się, że jesteśmy przez to lepsi od innych. Nawet gdy jest coś nie tak, to nie wypada narzekać, bo wszyscy mają dobre zdanie. I tylko tyle.

antonin
27-07-2011, 18:07
Ok Fin teraz rozumiem. Zgadzam się w 100%. :)

iwona79
09-09-2011, 13:47
Po mało skutecznych rozmowach z dealerem Oknoplastu , wysłaliśmy reklamację pisemną do Krakowa. I nareszcie jest jakiś efekt. Obiecali wymienić na początku przyszłego tygodnie wszystkie Thermiki na 2-stronnie barwione. Tyle nam się udało wywalczyć. Zobaczymy czy dotrzymają słowa. ale zanim doszliśmy do tego etapu, to była droga przez mękę. Nikomu nie polecam. To jak na razie nasza największa wpadka budowlana.

dargoth
12-09-2011, 19:54
W kwestii różnic cenowych między oknoplastem, a konkurencją.
Wycena moich okien na Vece Alphaline 90: Oknoplast 41000 + ciepły montaż za 60 pln za m.b. , Vetrex 33600(okucia roto designo) + ciepły montaż w cenie 20 pln za m.b., Dako 32500 + ciepły montaż 60 pln za m.b.. Eurocolor SI82, Oknodom Salamander BluEvolution, MS evolution też dużo tańsze od Oknoplastu.
Oknoplast postanowił cenowo zbliżyć się do konkurencji i zaproponował platinium evolution za 36800 hahaha. Naprawdę trudno mi zrozumieć, kto kupuje u nich okna i czym się przy wyborze kieruje.

jareko
12-09-2011, 20:11
hmmm...ciepły montaż w cenie montażu tradycyjnego ? Ciekawe ;)
Porównaj dokładnie oferty, może zauważysz różnice jakich, skupiając się tylko na cenie nie dostrzegasz.
Jednego nie pojmuję, czytujesz forum, wiesz mnie więcej ile kosztują elementy składowe "ciepłego montażu" i nie zastanawia cię cena jaką zaproponował Vertex?
A okna Oknoplastu kupują ci, co pragną mieć towar dobrej jakości, z obsługą serwisową, i wbrew pozorom dobrej cenie - nie rozumiem dlaczego się z nich nabijasz?

dargoth
12-09-2011, 20:42
Ależ z nikogo się nie nabijam. Źle odebrałeś moje słowa. Jestem od tego daleki. Zwyczajnie jestem ciekaw, czym się nabywcy tych okien kierują.
Śmiałem się w moim poście z propozycji oknoplastu, w której zaproponowano mi gorszy system, który i tak był droższy od lepszych systemów konkurencji. Propozycje wszystkich firm dokładnie porównałem i niektóre z nich są atrakcyjniejsze od Oknoplastu ( np. okucia designo w oknach Vetrexu)
Cena na ciepły montaż mnie mile zaskoczyła (nie jest to ciepły montaż w warstwie ocieplenia, więc bez drogich kotew, a jedynie z taśmami soudala). Dopytałem co wchodzi w skład tego montażu i okazało się, że robocizna z materiałami. Muszę jedynie zadbać, by glify były dobrze przygotowane. Myślę, że taka cena to sposób na zdobycie klienta. Na montażu niewiele zarobią, ale na oknach owszem. W MS z kolei obiecano mi bramę garażową i drzwi zewnętrzne Krispolu w bardzo atrakcyjnej cenie, jeśli zdecyduję się na ich okna.
Twój post może sugerować, że klienci Oknoplastu decydując się zapłacić dużo więcej otrzymują coś wyjątkowego w postaci dobrej jakości i obsługi serwisowej. Czy aby na pewno Oknoplast ma w tych aspektach przewagę nad wymienioną w moim poście konkurencją? Ja nie znam odpowiedzi na to pytanie, bo nie siedzę w temacie. Jeśli Twoim zdaniem warto tyle dopłacić do okien Oknoplastu, to proszę o argumenty. Bardzo szanuję Twoje zdanie.
Pozdrawiam!

jareko
12-09-2011, 21:04
Po ostatnim pikniku powiem ci szczerze, nie ważne jak żongluje się ceną, nie ważne co się klientowi powie o zakresie prac - nie ma możliwości zejść z montażem do tej kwoty gdyż jest się poniżej kosztu zakupu materiałów - i nie mówię o montażu w warstwie ocieplenia.
By było wykonane prawidłowo, nawet z foliami Soudala, mniej więcej tańszymi o ok. 30 % cena 20 zeta za 1mb jest NIEREALNA gdyż nawet nie pokrywa kosztu materiałów do montażu.
Dlaczego duża rzesza klientów decyduje się na Oknoplast, mimo że w porównaniu z wykazanymi tu firmami jest droższy? Duperele na które w tym momencie nie zwracasz uwagi rzutują na cenę. Poza tym, nie raz miałem przysłane do porównania oferty kilku producentów - okna niby takie same a jednak różne. W jednej zgodnie z zasadami sztuki 270/230 podzielone na dwuskrzydłowy i fix w oddzielnych ramach a u tańszej konkurencji w jednej ramie. Fixy szklone w skrzydle u droższych - u tańszych w ościeżnicy. Ciepła ramka w droższych - aluminiowa w tańszych itd itd itd. Niby to samo a jednak zupełnie coś innego - i stąd mogą wziąć się różnice w ofertach nawet i 50% !!!
Proszę, nie wysyłaj mi materiałów do porównań, nie pomogę z braku czasu :(
Postaraj się dokładnie porównać oferty i wyposażenie okien jakie masz zaproponowane. 30% różnicy między Oknoplastem a Vertexem musi realnie się z czegoś brać.
By było jasne - nie neguję żadnego z tych producentów choć nad Si82 długo bym się zastanawiał ;)

dargoth
13-09-2011, 15:36
Nie miałem zamiaru zawracać Ci głowy moimi ofertami. Dzięki forum i w dużej mierze Twoim postom, byłem w stanie jasno sprecyzować swoje potrzeby i zanieść do każdej z firm dokładną listę wymagań. Dlatego też jestem pewien, że trafiły do mnie oferty niemalże identyczne pod względem budowy okien i ich wyposażenia.
Zresztą dokładnie je sprawdziłem i przeanalizowałem. Ja się nie czepiam, że okna są droższe, bo każda firma stosuje taka politykę cenową jaką uważa za słuszną, a klient nie ma przymusu korzystania z danej oferty. Być może, że sam bym zdecydował się dopłacić dla świętego spokoju, gdybym był przekonany, że Oknoplast oferuje coś naprawdę wyjątkowego. Jednak po lekturze wielu forumowych wątków odniosłem wrażenie, że jest przynajmniej kilka firm oferujących porównywalną jakość za mniejsze pieniądze.
Si82 oprócz wielu zalet, ma jak dla mnie jedną wadę, a mianowicie wysokość profilu. W kilku dużych fixach szklenie będzie w ramie i ciepły montaż spowoduje schowanie części tej ramy pod styropianem. Zarówno Veka, Brugman czy Salamander mają wyższe profile i ramy nie schowają się tak bardzo w elewacji.
Co do ciepłego montażu, to jeszcze dokładnie wypytam o szczegóły.

jareko
13-09-2011, 18:03
65 mm to za mało do zakrycia??

dargoth
13-09-2011, 19:14
Niby nie tak mało, tym bardziej, że przykryję tylko około 15 mm. Jednak wydaje mi się, że to co zostanie z 83 mm będzie lepiej wyglądało, od tego co zostanie z 65 mm. Być może jest to mylne wrażenie, bo nie jestem sobie w stanie tego tak do końca wyobrazić, a na żywo nie widziałem.

slaku
13-09-2011, 21:13
1. ja nie widzę tutaj ciepłego montażu

2. Cena jak za zwykły montaż, więc dla mnie "mocno dziwna" cena, wiec coś w tym musi być


a co do róznicy między najdroższą ofertą a innymi.... nie wybrałbym najdroższej

dargoth
13-09-2011, 22:15
Ciepły, czy nie ciepły? Jak zwał tak zwał. Chodzi o to by dołożyć odpowiednie taśmy od wewnątrz i na zewnątrz. Później dam rozprężną i z ociepleniem wjadę na ramę zmniejszając mostek na styku okno-ściana. Firma zaproponowała zwykły za 16 pln i ciepły za 20 pln. Wiem, że jest to tanio, więc dopytywałem i dowiedziałem się, że w tą cenę ma wejść robocizna i materiały (taśmy soudala). Co do zwykłego montażu, to w Lubelskiem ceny 15-17 pln za mb to standard. Oknoplast się tu wyróżnia i żąda 22 pln.
Ja też najdroższej nie wybiorę. Mam niemałą zagwozdkę z pozostałymi, bo cenowo wypadają bardzo podobnie.

dominiqu
14-09-2011, 19:02
tez jestem zdecydowany na termica, może ktoś się orientuje czy ceny wzrosły od lipca tych okien? robiłem wycenę i nie wiem czy nadal są aktualne?

_FIX_
14-09-2011, 21:52
....... + ciepły montaż za 60 pln za m.b. , ....... + ciepły montaż w cenie 20 pln za m.b.............
Mnie te ceny wcale nie dziwią - jeden z pobliskich punktów handlowych "Okien z Krakowa" ma I3 za 17 zł/mb. Jest to oczywiście koszt dopłata do montażu tradycyjnego.


...............
A okna Oknoplastu kupują ci, co pragną mieć towar dobrej jakości, z obsługą serwisową, i wbrew pozorom dobrej cenie - nie rozumiem dlaczego się z nich nabijasz? Vetrex w tym przypadku niczym nie ustępuje Oknoplastowi, a na tym profilu znacznie przewyższa jakością i wyposażeniem. A jeśli chodzi o różnicę w cenie to już na samym kolorze (a dokładniej dopłatach do kolorystyki) może być 10-15% na korzyść V.

antonin
15-09-2011, 07:19
Wybacz, ale się z tobą nie zgodzę. Różnica wynikająca z obsługi w moim przypadku była powalająca. W Salonie Oknoplastu dostałem odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania. W Vetrexie jak zapytałem o łącznik rurowy w wykuszu czy będzie miał stopę do zamocowania w murze, Pani wykonała telefon do Firmy i uwaga dostała odpowiedź cytuję " nie stosujemy tego rozwiązania, ponieważ jest za drogie. Idąc dalej zapytałem na czym ma się trzymać mój wykusz pani odpowiedziała, że na pianie:D. Mógłbym pisać i pisać, ale jestem ciekaw ilu jeszcze rozwiązań Vetrex nie stosuje bo są za drogie? Ilu ludzi nie zapyta o szczegóły? Proszę o wybaczenie FIX, ale niestety takie wrażenie odniosłem po wizycie w salonie vetrexu.
Pozdrawiam Antonin

witek86
15-09-2011, 09:39
I tu czapki z głów dla oknoplastu \za szkolenia z zakresu montazu oraz sprzedazy i marketingu!
poprostu dbaja o renome i jakis poziom w swoich biurach maja choc napewno nie wszystkich!
ale przypomne zdanie z jednego ze szkoleń oknoplatu gdzie pan "wykładowca " powiedział
"produktem już nie przebijamy innych,musimy teraz walczyc o klienta montażem" i to zdanie w 100% odnosi się do tego jak wyglada sytuacja na rynku!
renoma salonu w którym pracowalismy wczesniej (oknoplast głogów-Pani Baszyńska Dudek) ,taka mała reklama:) , jest wypracowana przeez lata dzieki bardzo dobrej obsłudze w biurze po dobry montaz i jeszcze lepszy serwis! i to robi róznice przy dwóch podobnych do siebie konstrukcjach!
A to że idziesz do salonu "firmowego" a ktoś ci powie ze wykusz ma się trzymać na piance to odrazu skreśla ci już jednen z potencjalnych wyborów!