PDA

Zobacz pełną wersję : OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7

jareko
12-02-2012, 16:39
choc przemilcz temat tych cienkich zgrzewow :-)
pamietasz te twoj brylanty od jezierskiego ktore zamontowales :-) mariuszowi.s
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168557-Opóźnienia-w-dostawie-okien/page76Owszem, JEzierski się nie popisał tymi zgrzewami, nie zaprzeczam, i reklamację uwzględnił, wykonał wszystkie skrzydła na nowo, trochę lepiej ale jakoś się tam zachował, przynajmniej wtedy bo w dalszym ciągu pewnych spraw nie załatwił a z reklamacjami zaczął stosować spychpotechnikę większą od Oknoplastu


albo te brylanciki alberta07 http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168557-Opóźnienia-w-dostawie-okien/page82O ile kojarzę nie ja jestem producentem okien - nie czujesz subtelnej różnicy? i chyba też nie ja montowałem te okna


a tak co do tego czy mam nazywac cie Bogiem
chyba jeszcze nie bo jak wielu innych potrafisz spartolic montaz
post 10 29 marzec 2009, 22:13
http://www.grupy.otopr.pl/jutro-wstawiaja-okna,usn,8581531.html
"A co do fachmanów oknowych z forum
muratorowego... Jeden z moich inwestorów miał okna zamontowane przez firme
Jareko. Okno balkonowe antywłamaniowe pracownicy owego pana złapali na 4
kotwy (po 2 na strone) ale o kotwach na dole i na górze zapomnieli. Fajnie
"pracowało" te okno, mówie Ci :)) Było luźne i swobodne, aż sie człowiek
bał mocniej je przycisnąć. Gość sie dużo udziela na forum wiec Jareko sam
osobiście przyjechał do reklamacji i mu te dodatkowe kotwy montował."
Czytałem i jest to potwarz, niemożliwym jest by moi ludzie chcieli zamontować okno na dwu kotwach, czyli czterech na okno balkonowe, a już ostatnie zdanie to żart w żywe oczy gdyż jestem zawsze na początku i na końcu montażu osobiście, i taką bajkę że po kilku dniach i opisie na forum (ciekawe - niech poda link do tego posta) dopiero zareagowałem. Radosna twórczość nic więcej.
Nie będę też mówił, że skuchy się nie zdarzają. Owszem, mają czasem miejsce i są usuwane bez żadnych problemów, czasem tylko trzeba dłużej poczekać. Nie popełnia błędów ten kto nic nie robi - stara maksyma i jakże prawdziwa. Ostatnio zdarzyło się w HS-ie, obniżenie jednego rogu o 5 mm, po dziś dzień nie wiem jak to się stało, z jakiego powodu się obniżyło, w dniu montażu pod laser było idealnie, dom w konstrukcji szkieletowej, naprawiliśmy wszystko, wraz z doprowadzeniem wnętrza do stanu pierwotnego.
Przyjrzyj się tym dwu zgrzewom - co o nich powiesz? Może dla ułatwienia, długość zgrzewu ok 7 cm by wyobrazić sobie skalę zdjęcia

Charlie
12-02-2012, 18:11
gwarancje dużych producentów okien a szczególnie tych co nie mają swoich montaży i sprzedaży do końcowego Klienta są tak uszczelnione, że w zasadzie to gwarancja niby jest ale nie można jej wyegzekwować. Takie indywiduła należy PIĘTNOWAĆ bo to oszustwo.

Uważam, że Kosi powinna poprosić lokalną TV o pomoc. To działa - pojadą po pagonach Oknoplastowi to się moloch ruszy ratować opinię "markowego" producenta.

Charlie
12-02-2012, 18:13
Owszem, JEzierski się nie popisał tymi zgrzewami, nie zaprzeczam, i reklamację uwzględnił, wykonał wszystkie skrzydła na nowo, trochę lepiej ale jakoś się tam zachował, przynajmniej wtedy bo w dalszym ciągu pewnych spraw nie załatwił a z reklamacjami zaczął stosować spychpotechnikę większą od Oknoplastu

O ile kojarzę nie ja jestem producentem okien - nie czujesz subtelnej różnicy? i chyba też nie ja montowałem te okna


Czytałem i jest to potwarz, niemożliwym jest by moi ludzie chcieli zamontować okno na dwu kotwach, czyli czterech na okno balkonowe, a już ostatnie zdanie to żart w żywe oczy gdyż jestem zawsze na początku i na końcu montażu osobiście, i taką bajkę że po kilku dniach i opisie na forum (ciekawe - niech poda link do tego posta) dopiero zareagowałem. Radosna twórczość nic więcej.
Nie będę też mówił, że skuchy się nie zdarzają. Owszem, mają czasem miejsce i są usuwane bez żadnych problemów, czasem tylko trzeba dłużej poczekać. Nie popełnia błędów ten kto nic nie robi - stara maksyma i jakże prawdziwa. Ostatnio zdarzyło się w HS-ie, obniżenie jednego rogu o 5 mm, po dziś dzień nie wiem jak to się stało, z jakiego powodu się obniżyło, w dniu montażu pod laser było idealnie, dom w konstrukcji szkieletowej, naprawiliśmy wszystko, wraz z doprowadzeniem wnętrza do stanu pierwotnego.
Przyjrzyj się tym dwu zgrzewom - co o nich powiesz? Może dla ułatwienia, długość zgrzewu ok 7 cm by wyobrazić sobie skalę zdjęcia

JAREKO wyobraź sobie, że bankrutujesz. Nabrałeś zaliczek a roboty w polu. Jesteś na taką okazję w jakiś sposób ubezpieczony ?

jareko
12-02-2012, 18:29
ja i nie tylko ja zastanawiamy się ciągle, jak w ciągu trzech lat synalek mógł doprowadzić do bankructwa firmę najbogatszego człowieka w Kieleckiem - bo dla mnie Jezierski to w tej chwili firma widmo, realny bankrut, nie wywiązujący się z zobowiązań finansowych, stosujący jeszcze lepszą spychotechnikę gwarancyjna niż Oknoplast, a ostatnio uśmiałem się bo następca rozpowiada na lewo i prawo że udzielenie kredytu kupieckiego w kwocie 80 tyś w 2009 roku, firmie Jar-Eko doprowadziło do problemów finansowych firmy Jezierski latem 2010. Żeby było weselej było wiele firm mających tzw. kredyt kupiecki.
Jak to usłyszałem od nowego dealera który po pół roku już ma z Jezierskim problemy, to usiadłem z wrażenia i myślałem że na zawał ze śmiechu zejdę
Trzymam kciuki za inicjatywę byłych pracowników - oby im się udało i może za jakiś czas szyld wykupili - bo z firmy to już tylko nazwa pozostała
Charlie, uważam, liczę kasę, nie sprzedaję po kosztach lub poniżej, ubezpieczenie na 2012 rok przedłużyć zamierzam
Muszę uważać, gdyż jako osoba fizyczna prowadząca działalność wszystkim co mam odpowiadam, i za moje błędy płacić będzie mój syn, a jak tego dużo będzie to i jego syn

bombelo
12-02-2012, 18:34
pytales o te zgrzewy ze zdjec ?

dla mnie sa brzydki be :-(
i slabe tzn malo wytrzymale

bombelo
12-02-2012, 18:37
prawda jest taka ze Ci bardziej wielcy i bogatsi to jeszcze wieksze gownozjady
a oknoplast to juz dawno renome przynajmniej na tym forum sobie spapral a zaraz za nim jezierski
heka nadgania ale jeszcze jej brakuje (choc kilka przypadkow juz jest opisanych i udokumentowanych foto na tym forum)

jareko
12-02-2012, 18:42
pytales o te zgrzewy ze zdjec ?
dla mnie sa brzydki be :-(
i slabe tzn malo wytrzymaleto teraz powiedz mi ja ma wyglądać tzw. cienki zgrzew ? tu masz odchyłkę w linii ok 0,25 mm. A dlaczego tak wykonane ścięcie wypływki osłabia zgrzew?
Powiem dalej, to co widać na tym zdjęciu makro jest realnie niewidoczne już z odległości 30 cm. Czy przypadkiem ktoś tu nie zaczyna wariować?

ClNEK
12-02-2012, 18:46
Pokażcie mi ekipy montażowe pozostawiające kliny boczne - to jest 50% sukcesu późniejszej poprawnej pracy okna w otworze


A mógłbyś pokazać mi wśród zdjęć twoich realizacji przykład zastosowania takich klinów bocznych na stałe ? Może masz jakieś jakieś inne fotki sprzed piankowania na których byłoby widać te kliny, których po zapiankowaniu w realizacjach dopatrzyć się nie mogę.

jareko
12-02-2012, 18:57
jak tylko znajdę to ukaże, nie wiem czy mam w domu czy w pracy

Charlie
12-02-2012, 19:12
...
Charlie, uważam, liczę kasę, nie sprzedaję po kosztach lub poniżej, ubezpieczenie na 2012 rok przedłużyć zamierzam
Muszę uważać, gdyż jako osoba fizyczna prowadząca działalność wszystkim co mam odpowiadam, i za moje błędy płacić będzie mój syn, a jak tego dużo będzie to i jego syn

:) tą niebywale szczerą wypowiedzią z pewnością uspokoiłeś jakąś część swoich potencjalnych Klientów.

IVO333
12-02-2012, 19:18
a oknoplast to juz dawno renome przynajmniej na tym forum sobie spapral

Tak sobie myślę że Oknoplast ma dużo większą sprzedaż niż Jezierski, MS, Avante, Heka czy Adams więc i statystycznie biorąc dużo większa jest możliwość opisania jakiegoś babola.
Jedziecie wszyscy po Jareko jakby był winien problemom kosi. On (i nie tylko on) po prostu stwierdza fakt że formalnie rzecz biorąc Oknoplast nie jest tu odpowiedzialny. Inne wersje to tylko pobożne życzenia. Jeśli powiem że politycy zaczynają olewać nas wszystkich już dzień po wyborach to będę winny temu stanowi rzeczy? Nie bronię tego status quo, stwierdzam tylko fakt.

jareko
12-02-2012, 19:26
:) tą niebywale szczerą wypowiedzią z pewnością uspokoiłeś jakąś część swoich potencjalnych Klientów.
a dlaczego potencjalni moi klienci mają się czegoś obawiać ? Z kłopotów, w jakie wpędził mnie Jezierski na przełomie 2010/11 powoli wychodziłem i wyszedłem. Kilku klientów odeszło, kilku z nich wykorzystało zapisy w umowie o zadatku i zwrocie jego dwu krotności oraz % rabatu, z kilkoma się dogadałem co do spłaty, w jednym wypaku klient na pieniądze czekał do września (zapewne potwierdzi ten fakt gdyż jest czytelnikiem FM), kilku wyraziło zgodę na dostarczenie okien na tym samym profilu ale od innego dostawcy, ogólnie powoli wyszedłem z największego bagna w jakie wpędził mnie Jezierski i optymistycznie patrzę w przyszłość. Osiwiałem do reszty :( , cieszę się, bo od 13 stycznia nie zapaliłem ani jednego papierosa i nawet mnie ku fajkom nie ciągnie. Jestem happy po prostu ;)
Wbrew temu co tu wypisuje bombelo, klienci mają do moje wiedzy i marki zaufanie zamawiając ciągle okna i większość klientów to polecenia osób, które w ciągu tych 16 lat miały przyjemność ze mną współpracować.

jareko
12-02-2012, 19:31
...Jedziecie wszyscy po Jareko jakby był winien problemom kosi.....Spoko IVO, przywykłem już do tego, że prawda bardzo boli i zamiast się zastanowić nad czyimiś słowy, cała agresja skupia się na tym, kto wprost nam to uświadamia.
Gdyby moja umowa dealerska z Jezierskim była inaczej sformułowana w tej chwili bez problemu miałbym prawne podstawy by sądownie dochodzić odszkodowania na kwotę minimum 350.ooo,- a jest to dopiero początek wszelkich kosztów jakie poniosłem i poniosę w wyniki działania tej firmy.

Sławek...
12-02-2012, 20:26
Gdyby moja umowa dealerska z Jezierskim była inaczej sformułowana w tej chwili bez problemu miałbym prawne podstawy by sądownie dochodzić odszkodowania na kwotę minimum 350.ooo,- a jest to dopiero początek wszelkich kosztów jakie poniosłem i poniosę w wyniki działania tej firmy.

...nie wiem czy się chwalisz czy żalisz, ale skoro sam na własnej skórze doświadczyłeś co to znaczy podpisać gó...ną umowę i ponosisz tego konsekwencje to powinieneś wiedzieć jakie samopoczucie ma ktoś kto ponosi odpowiedzialność za w sumie nie swoje przewinienia i takich ostrych sądów na temat Kosi i innych poszkodowanych w skutek tej "spychologii odpowiedzialności" nie wydawać...
tym bardziej, że jest zasadnicza różnica pomiędzy Tobą a Kosią... Ty sam ukręciłeś bat na własny grzbiet podpisując złą umowę, bo mogłeś spodziewać się tego co Cię może spotkać w razie jak by co ;) , ona poszła do "SALONU FIRMOWEGO" i po zakupie okien wraz z montażem została z ręką w nocniku...
...każdy wie, że od byłego montażysty to prawdopodobnie nie uzyska ona nic, firma, która wyprodukowała produkt i dała tamtemu montażyście autoryzację się wypina i koło się zamyka...
to po co te saloony firmowe? tylko po to żeby Janie Pan Prezes jadąc na dorsze nad morze z kolegami miał się czym pochwalić?
kupując hamburgera w MC lub kuraka w KFC za kilka PLN-ów nie zdarzyło mi się żebym odczuł inny smak bez względu na to czy to Wawa czy Kozia Wólka czy inne Zakopane, a kupując za kilkanaście tysi okna w SALONIE FIRMOWYM OKNOPLAST trzeba mieć farta żeby trafić akurat na kogoś kto wie co robi, bo w przeciwnym przypadku pieniądze zostaną wyrzucone w błoto... Ciekawe czy takie klauzule są zawarte w umowie kupna-sprzedaży okien którą otrzymuje klient ?
...powiem tak jareko... znam ze słyszenia Twoją sytuację z Jezierskim i uwierz mi, że Ci nie zazdroszczę i nigdy nie powiem, że Jezierski postąpił w porządku wobec Ciebie (bez względu na to co tam mieliście podpisane), nie zazdroszczę też Kosi bo tu nie chodzi o rysę na profilu a sprawa jest o wiele bardziej poważna i nie wiem czemu część wypowiedzi jest wobec niej można by rzec agresywna, napastliwa, stawiająca ją w świetle kogoś kto próbuje coś wyłudzić od biednego OKNOPLASTU...
to co Waszym zdaniem moi drodzy "oponenci" powinna zrobić? wywalić drugi raz kasę na okna? (najlepiej w OKNOPLAŚCIE - będą pasowały do pozostałych)....
a może niech każdy z Was zastanowi się jak by się poczuł na miejscu takiego człowieka, który czuje się po prostu oszukany i co byście wtedy robili...

jareko
12-02-2012, 20:35
bo widzisz Sławku, prawo niestety obowiązuje i tak jak ja dałem d... to ja mogę mieć do siebie teraz tylko żal i pretensję a opisuję swoją sytuacje by przestrzec innych którzy podobnie wypiąć się chcą jak ja kiedyś ;)
A co do Ktosi - niestety, smutne jest to że tu także prawo działa i zamiast ścigać Oknoplast (on nie jest w świetle prawa stroną) powinna ścigać tego z którym podpisała umowę a ze na 99% to osoba fizyczna odpowiada wszystkim co ma

Sławek...
12-02-2012, 20:55
... teraz takie małe a'propos...
jak nie chce się Wam oglądnąć całego filmiku to zwróćcie uwagę na fragment od ok 40 sek... hehe...

http://www.youtube.com/watch?v=lvBax_iNx_o&feature=player_embedded

ClNEK
12-02-2012, 21:01
A pomijając już kwestie złego montażu to czy ktoś z was zna wymiary graniczne dla profili Veka ?? Czy w tym zestawie nie są one przekroczone ? nie powinien być specjalny łącznik dylatacyjny przy tym fixie ? Może trzeba od tej strony próbować załatwić tą reklamacje choć Oknoplast za niewłaściwy łącznik pewnie też nie odpowiada tylko sprzedawca.

jareko
12-02-2012, 21:04
i tu poruszasz bardzo ważna kwestię Cinek - i tylko tą drogą można "ruszyć " Oknoplast
Choć kiedyś z ust osoby dość znanej usłyszałem taki oto tekst;
"...zalecenia systemu można sobie w d.... wsadzić, to producent decyduje co i w jakich wymiarach wykona, i może sobie eksperymentować do woli z klientami dając im gwarancję i na podstawie własnych doświadczeń narzucać gabaryty maksymalne dopuszczalne w fabryce...."
I powiem szczerze, jeśli faktycznie tabele statyczne można sobie w d... wsadzić to jest sporo firm które tam także powinny się znaleźć
Ale teraz spójrzmy na to z innej strony
Klient dostaje projekt w którym architekt stworzył okienka wysokości 270 - ostatnimi czasy jakaś moda na ten wymiar nastała - i co? Odpuścić sobie takiego? A nie lepiej spróbować? A może się uda? Może nie trzeba będzie serwisu wysyłać co miesiąc? Raz się uda, raz nie, kto o tym wogóle będzie wiedział że tak się eksperymentuje?
Tak naprawdę w Vece, KBE, Schuco na profilu okiennym, Aluplaście Brungmanie właściwie wszystkie profile kończą się w kolorze na wysokości 230 mm przy szerokości do 90 cm

ClNEK
12-02-2012, 21:15
Klient dostaje projekt w którym architekt stworzył okienka wysokości 270 - ostatnimi czasy jakaś moda na ten wymiar nastała - i co? Odpuścić sobie takiego? A nie lepiej spróbować? A może się uda?

Tylko naświetle górne :) Czasem uda się kogoś na takie namówić ale jednak spora część klientów znajduje kogoś kto wykona bez naświetla niestety

asiazett
12-02-2012, 21:17
jareko - myślę (liczę na to), że Kosia bierze pod uwagę Twoją cenną opinię - po to zadała pytanie, żeby zebrać możliwie jak najwięcej komentarzy - czy takich, które chciałaby usłyszeć, czy takie, które mniej, a są konstruktywne dla rozwoju jej srpawy. Tylko dlaczego tak na nią agresywnie jedziesz? (choć teraz powiedziała bym, że mniej - wow!). Rozumiem, że bierzesz udział w tej dyskusji, bo masz intencje jej pomóc (o to Kosia w zasadzie prosi forumowiczów), a jeśli pojmuję to dobrze, to wciąż nie rozumiem skąd tyle jadu w Twoich wypowiedziach pod jej adresem. Chyba, że Twoim celem wcale nie jest jej pomóc... ale wtedy nie rozumiałabym skąd tutaj taka intensywna Twoja obecność? Lansik? Bicie rekordu w ilości postów? Zwyczajnie chciałabym zrozumieć...

Sławek...
12-02-2012, 21:18
...no właśnie jareko, skoro producent okna przekracza dopuszczalne wymiary narzucane przez fabrykę profili to znaczy że bierze na siebie pełną odpowiedzialność za produkt i powinien ponosić konsekwencje swojej radosnej twórczości...
z tego co wiem kilku producentów odmówiło wykonania tych okien w takiej postaci a Oknoplast nie odmówił tylko je wykonał...

jareko
12-02-2012, 21:33
w tym wymiarze i tak jak zostało to wykonane może jest dopuszczalne przez system Veki, nie wiem, mamy szerokość tylko 4,0 mb i wysokość 2,29 to nie jest tragedia wbrew pozorom i w bardziej g... profilu swego czasu firma Wanokna wykonała takich HKS-ów kilkadziesiąt i nie było z nimi żadnych problemów. Po ujrzeniu zdjęć oceniłem montaż tak jak na to zasługuje, jak jest wykonany oceni dokładnie ten, który będzie to wymieniał, ale już teraz będę upierał się przy swoim zdaniu - gdyby nie montaż nie byłoby z tą konstrukcją żadnych problemów - poza jednym - cięższą pracą klamki - ale to akurat specyfiką każdego HKS jest
Ale faktem jest że ja bym taką konstrukcję wykonał inaczej i kilka możliwości rozwiązania wypełnienia dziury o takich wymiarach Kosi zaproponowałem
A dlaczego jechałem ? Odbierając jej słowa tak a nie inaczej zareagowałem. Tyle jeśli chodzi o samobiczowanie się i samokrytykę na FM ;)
asiazett - co Wy z tymi rekordami wpisów? Kompleksy jakieś czy co? Rankingi mam w d.... a że męczę się z Wami ;) już prawie 8 lat ;) to i tych postów się nazbierało

T12345T
12-02-2012, 21:37
...nie wiem czy się chwalisz czy żalisz, ale skoro sam na własnej skórze doświadczyłeś co to znaczy podpisać gó...ną umowę i ponosisz tego konsekwencje to powinieneś wiedzieć jakie samopoczucie ma ktoś kto ponosi odpowiedzialność za w sumie nie swoje przewinienia

To chyba nie jest tak do końca prawda, że Kosia odczuwa wyłącznie skutki nie swoich przewinień. Umowy, w tym także treść kart gwarancyjnych i wszelakie załączniki w nich powołane należy czytać i analizować przed ich podpisaniem. Tylko proszę nie mówić, że przeciętny konsument nawet na czytaniu nie musi się znać:-). Ewentualnie jak i z tym u niego słabo, zawsze można się udać z gadającym papierem do lepiej czytających.


to co Waszym zdaniem moi drodzy "oponenci" powinna zrobić?

O tym Kosia może dowiedzieć się osobiście:-)


i tu poruszasz bardzo ważna kwestię Cinek - i tylko tą drogą można "ruszyć " Oknoplast

A wcale, że nie:-).

jareko
12-02-2012, 21:44
a kolega Test jak zawsze półsłówkami mówi - już wiemy że z pełnych zdań żyje :) ale czasem nieoświeconych mógłby oświecić :)

T12345T
12-02-2012, 21:54
a kolega Test jak zawsze półsłówkami mówi - już wiemy że z pełnych zdań żyje :)

Ależ gdzież tam! Puszki się zbiera aluminiowe, z których później różne łotry robią kiepskie ramy okienne, co to świecą w kamerach:-).



... ale czasem nieoświeconych mógłby oświecić :)

Niejaki "Stary" proponował mnie w piątek, aby wznieść kilka stakanków oświaty w najbliższym czasie. Proponuję koledze prędziutko zapisać się do naszej klasy, to się deczko oświecimy:-).

jareko
12-02-2012, 22:00
z tego co dobrze słyszałem pod koniec nadchodzącego tygodnia jakiś wyjazd miałby szansę się wydarzyć :) ale... ale niestety nie mogę, synek imieniny ma więc to wydarzenie ma priorytet największy w tym tygodniu

Sławek...
12-02-2012, 22:07
...Test ja tam nie wiem co Kosia podpisała więc w tej kwestii się nie wypowiem... Sam czytam wszystko, zawsze od pierwszej linijki do ostatniej zanim podpiszę więc pewnie nie jestem przeciętnym konsumentem ;)
mówiąc o nie swoim przewinieniu miałem na myśli to, że ani tych okien nie produkowała, ani ich nie montowała, ani czołgiem ich nie rozwaliła, może i nie doczytała jakichś drobnych druczków podsuniętych jej pod nos i nie zrozumiała zależności producent-sprzedawca i tego, że producent ucieka od odpowiedzialności za swój wyrób...
...dla mnie jest to trochę dziwne (na tyle prawa nie znam, może to normalne), że nikt nie przejmuje obowiązków gwarancyjnych po upadającym przedsiębiorcy który działał jak by nie było jako salon firmowy...
hmmm...

T12345T
12-02-2012, 22:07
ale... ale niestety nie mogę, synek imieniny ma więc to wydarzenie ma priorytet największy w tym tygodniu

A to jakiś problem dziecku imię zmienić na lutowego Leona albo Feliksa, w imię oświecenia nieoświeconych stakankiem oświaty? :-).

T12345T
12-02-2012, 22:12
Sam czytam wszystko, zawsze od pierwszej linijki do ostatniej zanim podpiszę więc pewnie nie jestem przeciętnym konsumentem ;)


Ha! Chciałaby dusza do raju!!! Przeciętny jesteś do bólu. Prawo stanowi, że:
"Przez p r z e c i ę t n e g o konsumenta należy rozumieć konsumenta, który jest dostatecznie dobrze poinformowany, uważny i ostrożny".

Sławek...
12-02-2012, 22:21
...hehe... w takim razie moja przeciętność już mnie zaczyna przytłaczać ;)

bombelo
12-02-2012, 23:00
Wbrew temu co tu wypisuje bombelo, klienci mają do moje wiedzy i marki zaufanie zamawiając ciągle okna i większość klientów to polecenia osób, które w ciągu tych 16 lat miały przyjemność ze mną współpracować.

ja tego nie wypisuje ja wkleilem tylko linka jak to wspaniale twoi ludzie zamontowali komus okna
i uprzedzam ja takze tego nie pisalem
widac nie wszyscy tak ci ufaja jak mozna tam przeczytac

wiec naucz sie czytac i pojmowac tekst pisany !

finlandia
13-02-2012, 09:27
Wygląda na to, że temat się wyczerpał i ciągnie już tylko poprzez zapętlenie..
Pojawiły się ciekawe podsumowania (np.Sławka) ale ja w całej rozciągłości popieram Testa.
Psioczycie na nasze umowy z dostawcami (chociaż ich nie znacie), a sami udajecie małe dzieci, które na niczym się nie muszą znać (w Waszych umowach z wykonawcami na 100% są dane drugiej strony i chyba widzicie co podpisujecie?!).
Nam chodzi o to, by sprawę stawiać obiektywnie a nie rysowanie siebie jako wyłącznie pokrzywdzonych przez niedobrą firmę.

Problem Kosi to jedno. Współczuję, bo zawiodła się na znanej marce i miała prawo wierzyć, że coś takiego ją nie spotka. Tylko że idę o zakład, że w podobnej sytuacji większość polskich producentów zachowałaby się podobnie..
Relacje między salonem a producentem to szerokie zagadnienie i zgadzam się, że w takim przypadku szanujący się dostawca powinien bardziej zadbać o rozwiązanie podobnych problemów.

jareko
13-02-2012, 09:28
A mógłbyś pokazać mi wśród zdjęć twoich realizacji przykład zastosowania takich klinów bocznych na stałe ? Może masz jakieś jakieś inne fotki sprzed piankowania na których byłoby widać te kliny, których po zapiankowaniu w realizacjach dopatrzyć się nie mogę.zgodnie z życzeniem

jareko
13-02-2012, 09:30
a jak fajnie można taki otwór wypełnić :)

kosia1
13-02-2012, 09:38
Temat się skończy jak zmienimy polskie chore prawo:)

To chyba nie jest tak do końca prawda, że Kosia odczuwa wyłącznie skutki nie swoich przewinień. Umowy, w tym także treść kart gwarancyjnych i wszelakie załączniki w nich powołane należy czytać i analizować przed ich podpisaniem. Tylko proszę nie mówić, że przeciętny konsument nawet na czytaniu nie musi się znać:-). Ewentualnie jak i z tym u niego słabo, zawsze można się udać z gadającym papierem do lepiej czytających.
Ale ja nie miałam wyjścia, żeby tej umowy nie podpisać!! Jeszcze raz mówię: OKNOPLAST NIE MA SWOICH EKIP MONTAŻOWYCH i pewnie tak samo inne firmy- to jest chore prawo, a ja mam zamiar stworzyć precedens. Bez precedensów nie pa postępu. Zostałam zmuszona podpisać taką umowę, bo w innym przypadku musiałabym sama montować sobie okno. A jeżeli zostałam zmuszona, to nie jest to niegodne z prawem?

I druga sprawa: Czy to znaczy, że wygięte profile w banany; 2xfix+2x przesuwno-uchylne w jednej ramie długości 400cm i wysokości przekroju 68mm; zepsuty mechanizm uchylny w innym oknie, a także wygięte profile w dobrze zamontowanym oknie i wciąż szwankujące w nim drzwi, to nic nie znaczy??Tzn., że OKNOPLAST jest rozgrzeszony, bo montaż zaważył?? Co wy piszecie? Przecież to nie ma sensu.

Robespierre
13-02-2012, 09:46
a jak fajnie można taki otwór wypełnić :)

Wygląda to bardziej na błąd pomiarowy lub produkcyjny. Jakieś to takie sfilcowane... :(

jareko
13-02-2012, 10:02
Wygląda to bardziej na błąd pomiarowy lub produkcyjny. Jakieś to takie sfilcowane... :(sfilcowane? CO masz na myśłi bo nie kumam (
Architekt wiedział że 250 to realnie graniczna wysokość i zaprojektował od razu nadproże i podwójny HS-a ładnie się (moim zdaniem) wkomponował a cała ścianę i to nadświetle też fajnie wygląda - zdjęcia nie oddają całości zarówno od środka jak i od zewnątrz

Robespierre
13-02-2012, 10:22
Wg mnie zdecydowanie ładniej wyglądałby ten HS w wys. np 2400 ale w jednym kawałku szczególnie że wnętrze ma podwyższone sufity. To co zostało tu zrobione nie jest brzydkie ale mogłoby być dużo bardziej efektowne... (Myślałem że pracujesz a Ty jak zwykle tutaj... )

jareko
13-02-2012, 10:28
Wg mnie zdecydowanie ładniej wyglądałby ten HS w wys. np 2400 ale w jednym kawałku szczególnie że wnętrze ma podwyższone sufity. To co zostało tu zrobione nie jest brzydkie ale mogłoby być dużo bardziej efektowne... (Myślałem że pracujesz a Ty jak zwykle tutaj... )
Nie ma podwieszanego sufitu - całość jest taka, ze od wewnątrz widać i HS-a i nadświetle nad żelbetową belką
Problem z HS-em w kolorze jest taki że 230 to już granica której realnie nie należy przekraczać jeśli chce się mieć szczelność zagwarantowaną, 260 w białym także maksimum jakie wyciągnąć można
Pracuję, siedzę w pawilonie, opracowuję kolejne oferty, puszczam kolejne zlecenia, a tu.... a tu relaks i odpoczynek ;)

kosia1
13-02-2012, 10:31
Architekt wiedział że 250 to realnie graniczna wysokość i zaprojektował od razu nadproże i podwójny HS-a ładnie się (moim zdaniem) wkomponował a cała ścianę i to nadświetle też fajnie wygląda - zdjęcia nie oddają całości zarówno od środka jak i od zewnątrz
A gdyby nie wiedział, to chyba można by było zrobić to w aluminium z jakimiś tam podziałami i też by się sprawdziło. Wiadomo, że by było drożej, ale to na etapie projektu można zweryfikować, a takie dodatkowe nadproże tez tanie nie jest. Ja tylko tak tu pisze w obronie śmiałych wizji:), bo jest wielu klientów, których na taki jeden otwór w aluminiowych profilach stać. A wg mojej wiedzy nie szerokość otworu jest kluczowa w oświetleniu tylko właśnie wysokość, a na tym to już się chyba trochę znam.

jareko
13-02-2012, 10:39
można nawet i HS-a zrobić 6 m wysokiego - cena niewielka, ok 1000 Euro za 1 mkw i robią to w Portugalii
W aluminium owszem można, większe gabaryty są możliwe, nie przeczę, koszta wielokrotnie wyższe i starty ciepła realnie większe
Oczywiście nie musi wiedzieć, architekt może wogóle nie znać się na projektowaniu - wystarczy że ma wizję i potrafi ładnie rysować ;)
W końcu klient jak będzie szukał - zawsze coś znajdzie by wizję architekta spełnić, tylko jakoś większość ma gdzieś te wizje gdy nagle kosztorys rośnie o 100 czy 200 %

bombelo
13-02-2012, 10:41
zgodnie z życzeniem

zaraz - przeciez okno ma niby pracowac na boki i w gorze
oczywiscie podparte sztywno
a ty sugerujesz ze kliny boczne zostawia sie na wieki - to jak ma taka rama niby pracowac ?
nawet ganisz montaz na dyble bo niby za sztywno dla pvc

hobbitka
13-02-2012, 11:04
Jareko....wyrąbisty HS :) , w drewnie można nawet ponad 6m takim cudem zabudować. Naświetle górne w tym wypadku też jest super rozwiązaniem a efekt końcowy może pozytywnie zaskoczyć. W nowoczesnej bryle domu wkomponuje się i naświetle i HS znakomicie.

finlandia
13-02-2012, 11:06
Ale ja nie miałam wyjścia, żeby tej umowy nie podpisać!! .
Przystawili Ci pistolet do skroni ??? Najlepszą weryfikacją jest rynek. Nie podobało Ci się - trzeba było szukać innej firmy.. Piszesz jakby to była jedyny producent w kraju. Brak mi słów.

Robespierre
13-02-2012, 11:11
Jareko....wyrąbisty HS :) , w drewnie można nawet ponad 6m takim cudem zabudować. Naświetle górne w tym wypadku też jest super rozwiązaniem a efekt końcowy może pozytywnie zaskoczyć. W nowoczesnej bryle domu wkomponuje się i naświetle i HS znakomicie.

Kwestia gustu i znajomości zasad projektowania nowoczesnych budynków.

finlandia
13-02-2012, 11:12
zaraz - przeciez okno ma niby pracowac na boki i w gorze
oczywiscie podparte sztywno
a ty sugerujesz ze kliny boczne zostawia sie na wieki - to jak ma taka rama niby pracowac ?
nawet ganisz montaz na dyble bo niby za sztywno dla pvc

Bombelo,
uczepiłeś się i tyle. Za wszelką cenę chcesz złapać na czymś Jareko. Powodzenia... ale zaczyna to być śmieszne.
Klocki/kliny podporowe zostawia się na stałe w określonych miejscach. Typowe okno ma 4 narożniki, tu widać tylko jeden..

bombelo
13-02-2012, 11:35
nie uczepilem sie
poprostu pytam bo nijak to sie ma do teorii pracy okna w otworze i pozostawienia odpowiednich wielkosci szcelin na piane/na prace ramy

nikogo nie chce zlapac to moja czysta ciekawosc bo do tej pory na FM naczytalem sie zupelnie czegos innego o pracy ramy w PVC, kotwach, dyblach, pekajacych ramach bo za sztywno itp

finlandia
13-02-2012, 11:40
nie uczepilem sie
poprostu pytam bo nijak to sie ma do teorii pracy okna w otworze i pozostawienia odpowiednich wielkosci szcelin na piane/na prace ramy

nikogo nie chce zlapac to moja czysta ciekawosc bo do tej pory na FM naczytalem sie zupelnie czegos innego o pracy ramy w PVC, kotwach, dyblach, pekajacych ramach bo za sztywno itp

Troche nie temat, a i bylo niedawno w którymś temacie, ale by wyprostować:
przeciętne okno podpiera się na dole - by nie opadło.
I wypiera klockami - mniej więcej po przekątnej - tej na którą działają największe siły otwieranego okna - przeciwne narożniki są bez sztywnego podparcia, właśnie po to by miały się gdzie rozszerzać..

kosia1
13-02-2012, 11:51
Kwestia gustu i znajomości zasad projektowania nowoczesnych budynków.
Zgadzam się kwestia gustu. O gustach się nie dyskutuje, ale w moim guście to tez nie jest zwłaszcza, że to naświetle na górze niewiele daje, przy kącie padania światła w południe, a i to nadproże rzuca porządny cień, troche tak bez sensu.

A jeśli chodzi o śmiałe wizje, to akurat Wy powinniście się cieszyć z wyzwań i powtarzam, to jest jedyna droga do postępu. 100 lat temu nikt nawet o czymś takim, co przedstawiasz jareko, nawet by nie mógł pomarzyć w swoim domku. Nie hamujcie postępu, pomóżcie w realizacji. Co was to obchodzi ile to kosztuje, cieszcie się. Ja klientom, których na to nie stać nie projektuję dużych otworów, ale są tez tacy, którzy sami to proponują

bombelo
13-02-2012, 11:53
wybacz ale ja to tak kumam ze wtedy okno pracuje i wygina rame w rownoleglobok

gdzies czytalem ze czestym bledem jest pozostawienie klinow na stale ktore sluzyly monterom do pozycjnownia/wypionizowania okna przed pianowaniem

dobra to nie temat na to ale czytajac rady fachowcow FM czasem wiem coraz mniej

Robespierre
13-02-2012, 12:12
http://saawsystem.com/

No to co na to "oświecona góra rankingu"??
Na "Budmie" prezentowano system pozycjonowania okien bez klinów.
Te elementy mają zostać i być zapianowane... Hmmm...
Co Wy na to??

VEKA Polska to aprobuje i dopuszcza.

jareko
13-02-2012, 12:15
tylko że jak się tego nie zrobi, zwłaszcza przy skrzydłach ciężkich i dość szerokich to masz zjawisko o których często się tu pisze - konieczność wielokrotnych regulacji i tak naprawdę nikt nie wie dlaczego je trzeba wykonywać - przynajmniej montażyści taki mówią ;)
Nie ukrywam, że kiedyś montowałem inaczej, dawno to było ale człowiek się ciągle uczy
Bombelo - czy ten rysunek wyjaśnia wszystko ? czy trzeba go jeszcze jakoś wytłumaczyć dodatkowo?

jareko
13-02-2012, 12:19
http://saawsystem.com/
No to co na to "oświecona góra rankingu"??
Na "Budmie" prezentowano system pozycjonowania okien bez klinów.
Te elementy mają zostać i być zapianowane... Hmmm...
Co Wy na to??
VEKA Polska to aprobuje i dopuszcza.
Powiem tak, swego czasu, dobrych kilka lat temu, zwrócono się do mnie z propozycją przyznania mi jakiejś tam nagrody (nie będe pisał jakiej) za kwotę niewielką, bo tylko za 100 tyś byłbym na topie jako przedsiębiorca itp bzdety
resztę pozostawię bez komentarza.
Tak odbieram ocenę tego systemu - albo kretyni siedzieli w komisji albo firma nabiła sobie koszty na dobrych kilka miesięcy
Byłem, widziałem, macałem ten system na Pierwszych zawodach mistrzów montażu w Kazimierzu Dolnym, dla mnie totalne nieporozumienia

bwojtek
13-02-2012, 12:26
VEKA Polska to aprobuje i dopuszcza.
Masz to na piśmie czy sprzedawca tego systemu tak powiedział przy piwie?

Robespierre
13-02-2012, 12:31
Masz to na piśmie czy sprzedawca tego systemu tak powiedział przy piwie?

Zawsze krytykujesz forumowiczów z małym dorobkiem wpisów??
Robisz to już nie pierwszy raz. Wiedzę to może masz dużą ale sprawdź coś milion razy zanim napiszesz.

Najpierw sprawdź a potem się popisuj:
http://saawsystem.com/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fsaawsystem.com%2F)

Otwórz okno certyfiakty i się wypowiedz!

Niektórym odbija jak już się tytuły zaczynają:
"Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!"

T12345T
13-02-2012, 12:33
Byłem, widziałem, macałem ten system na Pierwszych zawodach mistrzów montażu w Kazimierzu Dolnym, dla mnie totalne nieporozumienia

Macałem to samo w tym samym czasie i miejscu (jeszcze jarekowe odciski paluchów było widać :-)) i tak samo oceniam ów wynalazek. Panu prof. dr hab. inż. Józefowi Jasiczakowi gratuluję!!! Słyszałem, że w przyszłym roku nagroda, (za odpowiednią opłatą), zostanie przyznana wynalazcy... gwoździa:-). Też ma łeb, więc niby dlaczego nie?!

bombelo
13-02-2012, 12:48
tylko że jak się tego nie zrobi, zwłaszcza przy skrzydłach ciężkich i dość szerokich to masz zjawisko o których często się tu pisze - konieczność wielokrotnych regulacji i tak naprawdę nikt nie wie dlaczego je trzeba wykonywać - przynajmniej montażyści taki mówią ;)
Nie ukrywam, że kiedyś montowałem inaczej, dawno to było ale człowiek się ciągle uczy
Bombelo - czy ten rysunek wyjaśnia wszystko ? czy trzeba go jeszcze jakoś wytłumaczyć dodatkowo?

dzieki wyjasnia
choc nie wiem czemu to ma sluzyc
mysle ze na 90% inwestycji te kliny boczne sa przed tynkami wyjmowana (nie mowie o tych pod dolnym ramiakiem)

jareko
13-02-2012, 12:56
...choc nie wiem czemu to ma sluzyc ....Jeśłi są zamontowane tak jak na zdjęciu nikomu nie przeszkadzają i nie ma potrzeby ich wyjmowania a dla zabezpieczenia siebie jest u mnie taki zapis w gwarancji - stwierdzenie usunięcia klinów skutkuje automatycznym cofnięciem gwarancji oraz w protokole odbioru jest rubryka - potwierdzam pozostawienie klinów i miejsce na podpis klienta. Klient może sobie płakać, włosy wyrywać, robić co chce - jego problem to wtedy nie mój

Skoro nie wiesz czemu mają one służyć to wybacz - wystawiłeś sobie świadectwo ogólne na temat swej wiedzy okiennej
Zapewne też zastanawiasz się po co pozostawia się kliny pod oknem i dlaczego niedopuszczalne jest pozostawienie balkonu w takim stanie jak na zdjęciu ?

witek86
13-02-2012, 13:26
a jak fajnie można taki otwór wypełnić :)

o prosze to tego hs'a widziałem na produkcji:)

bombelo
13-02-2012, 13:28
Jeśłi są zamontowane tak jak na zdjęciu nikomu nie przeszkadzają i nie ma potrzeby ich wyjmowania a dla zabezpieczenia siebie jest u mnie taki zapis w gwarancji - stwierdzenie usunięcia klinów skutkuje automatycznym cofnięciem gwarancji oraz w protokole odbioru jest rubryka - potwierdzam pozostawienie klinów i miejsce na podpis klienta. Klient może sobie płakać, włosy wyrywać, robić co chce - jego problem to wtedy nie mój

Skoro nie wiesz czemu mają one służyć to wybacz - wystawiłeś sobie świadectwo ogólne na temat swej wiedzy okiennej
Zapewne też zastanawiasz się po co pozostawia się kliny pod oknem i dlaczego niedopuszczalne jest pozostawienie balkonu w takim stanie jak na zdjęciu ?

chyba czytasz zbyt pobieżnie
mialem na mysli kliny boczne

witek86
13-02-2012, 13:36
Panowie może inny temat bo od soboty tu nie siedziałem a tak naprawde 3strony nie na temat!

witek86
13-02-2012, 13:43
Zawsze krytykujesz forumowiczów z małym dorobkiem wpisów??
Robisz to już nie pierwszy raz. Wiedzę to może masz dużą ale sprawdź coś milion razy zanim napiszesz.

Najpierw sprawdź a potem się popisuj:
http://saawsystem.com/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fsaawsystem.com%2F)

Otwórz okno certyfiakty i się wypowiedz!

Niektórym odbija jak już się tytuły zaczynają:
"Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!"

Ależ ostro!
Bwojtek już tak ma ale nie trzeba odrazu wypowiedzią siebie do parteru sprowadzać widze napięcie przed wiosenne się udziela.
Jak ty ocenisz ten system ?
Widziałem ten system i moja opinia"siedzą i myślą na czym zbic pieniadze a do roboty to nie ma "

bwojtek
13-02-2012, 13:52
Zawsze krytykujesz forumowiczów z małym dorobkiem wpisów??
Robisz to już nie pierwszy raz. Wiedzę to może masz dużą ale sprawdź coś milion razy zanim napiszesz.

Najpierw sprawdź a potem się popisuj:
http://saawsystem.com/ (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fsaawsystem.com%2F)

Otwórz okno certyfiakty i się wypowiedz!

Niektórym odbija jak już się tytuły zaczynają:
"Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!"
Nie unoś się niepotrzebnie. Zapytałem w sposób lekko ironiczny ale bynajmniej bez chęci krytykowania twojej osoby. Przeczytaj proszę treść tej "aprobaty i dopuszczenia" przez VEKĘ i zastanów się co z niej wynika? Bo dla mnie niewiele... Wyraźnie tam napisano, że system ten nie gwarantuje mechanicznego połączenia z murem i wymaga dodatkowego zastosowania dybli lub kotew.

IVO333
13-02-2012, 15:03
Nie unoś się niepotrzebnie. Zapytałem w sposób lekko ironiczny ale bynajmniej bez chęci krytykowania twojej osoby. Przeczytaj proszę treść tej "aprobaty i dopuszczenia" przez VEKĘ i zastanów się co z niej wynika? Bo dla mnie niewiele... Wyraźnie tam napisano, że system ten nie gwarantuje mechanicznego połączenia z murem i wymaga dodatkowego zastosowania dybli lub kotew.
Pozostałe "certyfikaty" też ciekawe dość, Politechnika Łódzka badała śruby na ściskanie (to kliny mają zastąpić czy jak ?) a w opinii stwierdza że zapewniają one zamocowanie (!!!!) okna do konstrukcji budynku. I podpisał się pod tym dziekan wydziału. Lipa i tyle.

Robespierre
13-02-2012, 15:36
Ten system ma usprawnić montaż... Takie przynajmniej są założenia. Ma zastąpić jedynie kliny, a nie blachy czy dyble.
Za pomocą tych elementów możemy szybko i skutecznie wypoziomować ramę okna - taka jest idea.

Osobiście uważam że system wart sprawdzenia na próbnym egzemplarzu okna.

Nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem.

Zaproponowałem debatę na jego temat a nie twierdzę że to znam i stosowałem. A już tym bardziej nie omawiałem tego z pomysłodawcą przy piwie... He he.
Chciałem usłyszeć od Was jakie widzicie wady i zalety tego "czegoś" tymczasem słyszę że Pan X jest idiotą a Pan Y nigdy nie budował domu to skąd ma się znać na budowlance. Panowie - nie tędy drogą do sukcesu.

Najwyraźniej widać że każdy z nas ma swój rozum i rozpatruje tekst na różne sposoby... Taki już urok homo sapiens... :)

Jeśli Cię uraziłem tonem wypowiedzi to uwierz mi nie miałem takiego zamysłu. Już kilka razy to zrobiłeś po moich wypowiedziach na różnych tematach. Bez chwili namysłu rzucasz krytykę a nie do końca znasz temat. Proszę Cię tylko o parę minut poświęcenia czasu nad odpowiedzią. Przyznasz że zrobiłeś to odruchowo...(??)

Do Ivo333:
"(to kliny mają zastąpić czy jak ?)"
Zastanów się proszę jeszcze raz o co chodzi w tym produkcie zanim napiszesz :
"Lipa i tyle"
Nawet nie ma tam Twoich linii papilarnych.

Moje, Jareko czy T12345T (http://forum.muratordom.pl/member.php?64277-T12345T)tam są.
ZAMYKAM TEMAT TEGO SYSTEMU w tym wątku.

Wrócimy do niego za parę lat i pogadamy. (Przy piwie...)

bwojtek
13-02-2012, 16:13
Bez chwili namysłu rzucasz krytykę a nie do końca znasz temat.
Znam temat i dlatego uważam, że to nadaje wyłącznie jako zastępstwo klinów podporowych. Natomiast zastosowanie tego tak jak pokazuje producent spowoduje sprzeczne ze wszelkimi prawidłami zamontowanie okna "na sztywno" bez wymaganej dylatacji co w konsekwencji może spowodować wypaczenie ram albo/i pękanie zgrzewów.

Robespierre
13-02-2012, 16:24
Ta konstruktywna odpowiedź zdecydowanie bardziej mi się podoba... :) Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

jareko
13-02-2012, 16:32
Ten system ma usprawnić montaż... ....Moje, Jareko czy T12345T (http://forum.muratordom.pl/member.php?64277-T12345T)tam są. [B]...Kolego miły, spokojnie, emocje wskazane są przy innych, ciekawszych i rozkoszniejszych czynnościach ;)
a Tu.... to nie system, to tak naprawdę nie wiadomo co, nie nadające się do montażu okien gdyż jest wbrew wszelkim zaleceniom montażu a do przyśpieszenia prac montażowych także się nie nadaje - bo nic nie jest w stanie pobić czasu jaki zajmuje montaż na kliny bądź poduszki powietrzne
Dla mnie szokujące jest to, ze na tagach budownictwa a nie buraczanych, przyznaje się nagrodę za coś co nie ma sobie nic innowacyjnego, co z założenia nie służy do montażu okien czy czegokolwiek w stolarce otworowej, co dla ludzi z branży stanowi podważenie idei Targów Budownictwa czyniąc tą imprezę w podtekście przekupną i nie wartą funta kłaków.

Robespierre
13-02-2012, 19:09
Nie chciałem pisać zbyt ogólnie to "coś"... :)

MichuZLasocic
13-02-2012, 20:31
Ja osobiście nie mogę narzekać na Oknoplast, w Lesznie obsługa jest spoko, nie utrudniają, za 2 tygodnie montaż to zobaczymy, puki co na moją prośbę zastosowania podpór montażowych zamiast cegieł zareagowali pozytywnie. Zobaczymy jak im montaż pójdzie, będę czujny. A tak przy okazji ile powinno znajdować się podpór w HKS-ie o szerokości 200 cm i drzwiach tarasowych z ruchomym słupkiem (o takiej samej szerokości ) ? Jutro mi powiedzą jak miałoby to wyglądać i chicałbym wiedzieć czy wiedzą co robią :)

bwojtek
13-02-2012, 20:47
A tak przy okazji ile powinno znajdować się podpór w HKS-ie
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?13626-OKNOPLAST-okna-opinie-do%C5%9Bwiadczenia-modele-obs%C5%82uga&p=5185542&viewfull=1#post5185542

T12345T
13-02-2012, 21:40
co ... stanowi podważenie idei Targów Budownictwa czyniąc tą imprezę w podtekście przekupną

To zbyt daleko idące stwierdzenie. Nie ma mowy o żadnym przekupstwie, jeśli już, to raczej o "kupowaniu" nagród, a to nie to samo.

odaro
13-02-2012, 22:00
...jareko, może to nie moja sprawa, ale od pewnego czasu zauważyłem, że każda wypowiedź jest słuszna o ile to jest Twoja wypowiedź....


Od pewnego czasu???? Tak jest od kilku lat i nic się nie zmieniło.

odaro
13-02-2012, 22:06
jareko odaro najlepiej wie jak bylo
po 2 ja tez nie bede tego kotleta ciagnal ale przypomne bo moze to ci jakos umyka ODARO PRZYWIEZLI spece z Oknoplastu NOWY BALKON Z JUZ WYGIETYM SLUPKIEM 1 czy 2 - lapiesz? pamietasz ? a moze nie chesz do tego sie ustosunkowac ?



Potwierdzam takie zdarzenie sprzed 3lat nawet dostałem pismo w wyjaśnieniem z Oknoplast że ugięcie się takiego słupka do 6mm jest normą

IVO333
13-02-2012, 23:31
Do Ivo333:
"(to kliny mają zastąpić czy jak ?)"
Zastanów się proszę jeszcze raz o co chodzi w tym produkcie zanim napiszesz :
"Lipa i tyle"
Nawet nie ma tam Twoich linii papilarnych.

Wrócimy do niego za parę lat i pogadamy. (Przy piwie...)

Lipa polega na tym że elementy nadające się jedynie do spozycjonowania okna w otworze dziekan wydziału Politechniki opiniuje jako zapewniające zamocowanie okna w murze. Ale cóż, w takim świecie żyjemy że na każdym kroku "niezależne autorytety rekomendują........."

bombelo
14-02-2012, 07:01
Potwierdzam takie zdarzenie sprzed 3lat nawet dostałem pismo w wyjaśnieniem z Oknoplast że ugięcie się takiego słupka do 6mm jest normą

odaro moze jeszcze napisz jesli mozesz na jakiej długości te 6mm - bo jesli dobrze pamietam to te 6mm bylo na 1,5m lacie
i zaraz wyjdziee ze wygiecia Kosia1 sa w normie oknoplastu :-) nawet jeszcze im sporo brakuje do norm oknoplastu

kosia1
14-02-2012, 10:11
Ja osobiście nie mogę narzekać na Oknoplast, w Lesznie obsługa jest spoko, nie utrudniają, za 2 tygodnie montaż to zobaczymy, puki co na moją prośbę zastosowania podpór montażowych zamiast cegieł zareagowali pozytywnie. Zobaczymy jak im montaż pójdzie, będę czujny. A tak przy okazji ile powinno znajdować się podpór w HKS-ie o szerokości 200 cm i drzwiach tarasowych z ruchomym słupkiem (o takiej samej szerokości ) ? Jutro mi powiedzą jak miałoby to wyglądać i chicałbym wiedzieć czy wiedzą co robią :)
Na tym etapie u mnie tez było milutko:) Nikt nie "strzela sobie w kolano" na etapie zamówienia

kosia1
14-02-2012, 10:23
odaro moze jeszcze napisz jesli mozesz na jakiej długości te 6mm - bo jesli dobrze pamietam to te 6mm bylo na 1,5m lacie
i zaraz wyjdziee ze wygiecia Kosia1 sa w normie oknoplastu :-) nawet jeszcze im sporo brakuje do norm oknoplastu
Już tak było. Drugie okno tarasowe 243cmx229cm- Jest wygięty próg, woda co prawda się nie leje, ale to jest pod dachem. Pan serwisant z oknoplastu swierdził, że to odgięcie jest w normie, a widać na oko, że coś jest nie tak. Pewnie w związku z tym nie da się drzwi wyregulować. No a propos, może ktoś ma te normy? Tak z czystej ciekawości, nigdy nie wiadomo kiedy się mogą przydać...

witek86
14-02-2012, 11:07
Ja osobiście nie mogę narzekać na Oknoplast, w Lesznie obsługa jest spoko na moją prośbę zastosowania podpór montażowych zamiast cegieł zareagowali pozytywnie.
kurde to trzeba o to prosić?
od teraz jak klient nie poprosi to nie dam! a niech tylko nie napisze że obsługa spoko


Jutro mi powiedzą jak miałoby to wyglądać i chicałbym wiedzieć czy wiedzą co robią :)

czas oczekiwania na odpowiedź hmm :)

knapik
14-02-2012, 11:13
Ja osobiście nie mogę narzekać na Oknoplast, w Lesznie obsługa jest spoko, nie utrudniają, za 2 tygodnie montaż to zobaczymy, puki co na moją prośbę zastosowania podpór montażowych zamiast cegieł zareagowali pozytywnie. Zobaczymy jak im montaż pójdzie, będę czujny. A tak przy okazji ile powinno znajdować się podpór w HKS-ie o szerokości 200 cm i drzwiach tarasowych z ruchomym słupkiem (o takiej samej szerokości ) ? Jutro mi powiedzą jak miałoby to wyglądać i chicałbym wiedzieć czy wiedzą co robią :)

jeśli podpory to "poszerzenia" to najlepiej po całej szerokości balkonów.

jareko
14-02-2012, 11:36
...na moją prośbę zastosowania podpór montażowych zamiast cegieł zareagowali pozytywnie. ...i tylko szkoda, że zamiast zareagować nie wymusili na tobie takiego rozwiązania

W drzwiach balkonowych profil bazowy (widoczny w innym załączniku do oferty - dotyczy tylko domów w stanie surowym) – jest to standard montażu w mojej firmie

witek86
14-02-2012, 11:47
czyli nie tylko mnie zdziwiło no ale to Oknoplast Panie kurde to tak jak kiedyś z butami Nike adidas itd a teraz zwykłe robocze i to nie pastowane:P

knapik
14-02-2012, 12:04
i tylko szkoda, że zamiast zareagować nie wymusili na tobie takiego rozwiązania

W drzwiach balkonowych profil bazowy (widoczny w innym załączniku do oferty - dotyczy tylko domów w stanie surowym) – jest to standard montażu w mojej firmie


Nie chce być niemiły ale ten montaż jest o D...pę rozbić. Pierwsza sprawa jak można zamontować poszerzenie pod ramą okienną/drzwiami balkonowymi bez uszczelki. Po drugie jak można pod poszerzenie zamontować listwę "podparapetową" a raczej transportowa.
Montaż okien jak juź montować przy zastosowaniu poszerzenia to jak montujemy poszerzenie to poszerzenie a nie listwę podparapetową.
Jak dajemy poszerzenie to najlepiej tej samej szerokości co rama okienna, jak poszerzenie to nie listwa podparapetowa (CIEPŁA z uszczelką), między poszerzeniem a ramą okienną uszczelka.!!! I kliny plastikowe które zostają i to tego po całym obwodzie okno/drzwi balkonowe przykręcone kotwami to ściany.
Pozdrawiam

jareko
14-02-2012, 13:54
akurat pierwsze zdjęcie jest sprzed wielu lat i przedstawia okno na samochodzie - fakt, między ościeżnicą a profilem bazowym nie ma uszczelki
A co reszty nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Dlaczego profil ma być identycznej szerokości ? Podstawową zaletą profila bazowego jest ułatwienie późniejszych obróbek zewnętrznych. Mało tego, w wielu krajach EU przy montażach zamiast profili podparapetowych stosuje się profile bazowe, choć teraz coraz modniejsze jest stosowanie kształtek styropianowych.
Dlaczego nie można pod poszerzeniem pozostawić profila podparapetowego? Uzasadnij bo nie rozumiem

MichuZLasocic
14-02-2012, 14:31
Dzięki za odpowiedzi. Profil bazowy wykupiłem już wcześniej, ale ma on jedynie 10 cm wysokości a zostało jeszcze 7-8 cm, dlatego te podpory.


kurde to trzeba o to prosić?
od teraz jak klient nie poprosi to nie dam! a niech tylko nie napisze że obsługa spoko

Witku chcieli zamontować na cegłach no bo nikt im nigdy nie zwracał uwagi że tak jest be be. Gdyby nie to forum to też pewnie zrobiliby mi na cegłach i nie widziałbym w tym nic złego...NO ale teraz uparłem się na te podpory i nie ma bata żeby mi ich nie zamontowali.

witek86
14-02-2012, 14:38
Witku chcieli zamontować na cegłach no bo nikt im nigdy nie zwracał uwagi że tak jest be be. Gdyby nie to forum to też pewnie zrobiliby mi na cegłach i nie widziałbym w tym nic złego...NO ale teraz uparłem się na te podpory i nie ma bata żeby mi ich nie zamontowali.
No to raczej bym ich nie chwalił!
wiesz jak wygladają te podpory?
a nie mają poszerzeń ?przecież można dać poszerzenie i profil do tego

MichuZLasocic
14-02-2012, 14:45
Witku nie kumam, czyli jak ? Mam poszerzenie systemowe 10 cm i pod nie chcę dać jeszcze podpory o takie

http://okucia24.com/img/4029/products_mini/podpora_montazowa.JPG

witek86
14-02-2012, 14:57
no tak również można, ale mogli dodać do tej "100" jeszcze "40"i po kłopocie:)

knapik
14-02-2012, 16:27
akurat pierwsze zdjęcie jest sprzed wielu lat i przedstawia okno na samochodzie - fakt, między ościeżnicą a profilem bazowym nie ma uszczelki
A co reszty nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Dlaczego profil ma być identycznej szerokości ? Podstawową zaletą profila bazowego jest ułatwienie późniejszych obróbek zewnętrznych. Mało tego, w wielu krajach EU przy montażach zamiast profili podparapetowych stosuje się profile bazowe, choć teraz coraz modniejsze jest stosowanie kształtek styropianowych.
Dlaczego nie można pod poszerzeniem pozostawić profila podparapetowego? Uzasadnij bo nie rozumiem

Uważam że jest to zbędne, głupie jest dawać poszerzenie a pod poszerzenie dawać listwę transportową, listwę podparapetową a w twoim przypadku jest to listwa transportowa, listwa ma 30mm więc nie lepiej dać dodatkowe poszerzenie 30mm i sprawa rozwiązana. jeśli chcesz postawić drzwi balkonowe o dużych gabarytach, gdzie całe okno jest bardzo ciężki i stawianie na takiej listwie jak na zdjęciu stosując poszerzenia pod drzwi balkonowe to już stosuj do końca, ile taki poszerzenie kosztuje (30mm) całe nic a będzie o wile lepsze.

knapik
14-02-2012, 16:44
Witku nie kumam, czyli jak ? Mam poszerzenie systemowe 10 cm i pod nie chcę dać jeszcze podpory o takie

http://okucia24.com/img/4029/products_mini/podpora_montazowa.JPG

Zamiast tych podpór zastosuj dodatkowe poszerzenie! jak masz poszerzenie 100mm i brakuje jeszcze 70-80mm to lepiej zastosować dodatkowe poszerzenie 35mm i 15mm a dalej to kliny plastikowe i kotwy i tylee:)

finlandia
14-02-2012, 16:47
A to ciekawe. Tak piszesz by tylko mielić..
Ja też czekam na uzasadnienie - dlaczego profil bazowy miałby być niby gorszy od profila poszerzającego?
Dlaczego też sądzisz, że to listwa transportowa a nie podparapetowa?
I dlaczego ma być gorsza niż poszerzenie.. ?



Zamiast tych podpór zastosuj dodatkowe poszerzenie! jak masz poszerzenie 100mm i brakuje jeszcze 70-80mm to lepiej zastosować dodatkowe poszerzenie 35mm i 15mm a dalej to kliny plastikowe i kotwy i tylee:)
I tu też nie rozumiem.
Listwa jest be, ale 3 cm na chwiejnych klinach plastikowych to już cacy?

knapik
14-02-2012, 17:30
A to ciekawe. Tak piszesz by tylko mielić..
Ja też czekam na uzasadnienie - dlaczego profil bazowy miałby być niby gorszy od profila poszerzającego?
Dlaczego też sądzisz, że to listwa transportowa a nie podparapetowa?
I dlaczego ma być gorsza niż poszerzenie.. ?



I tu też nie rozumiem.
Listwa jest be, ale 3 cm na chwiejnych klinach plastikowych to już cacy?


Hmmm
To zrozum i nie porównuj listwy podparapetowej która jest węższa niż poszerzeni nie posiada zbrojenia, samo z siebie wynika.
Ja tak nie montuje dużych okien/drzwi tarasowych, co do klinów mmm jakie chwiejne kliny? człowieku kliny idą na wysokość około 20 mm , a może tak od podstaw:

przyjeżdża i drzwi balkonowe 3 kwaterowe 2700x2500 na pakiecie 3szybowym, wylewka ma 180 mm przykręcasz do dolnej części okna poszerzenie 100, 30, 30 lub 100, 45, 30 wszystko skręcasz i między poszerzeniami dajesz uszczelki i tak samo między ramą a poszerzeniem, do poszerzenia przykręcasz "kotwe" i międzu poszerzeniem a podłożem dajesz kliny plastikowe na których okno stoi i dopiero piankę. Tak według mnie wygląda montaż - ale to jest moje zdanie i sposób który jest sprawdzony prze zemnie i tak montuje już od dłuższego czasu i nie miałem jeszcze żadnego problemu. jeśli masz inny sprawdzony przez siebie sposób to OK.

jareko
14-02-2012, 17:53
przyjeżdża i drzwi balkonowe 3 kwaterowe 2700x2500 na pakiecie 3szybowym, wylewka ma 180 mm przykręcasz do dolnej części okna poszerzenie 100, 30, 30 lub 100, 45, 30 wszystko skręcasz i między poszerzeniami dajesz uszczelki i tak samo między ramą a poszerzeniem, do poszerzenia przykręcasz "kotwe" i międzu poszerzeniem a podłożem dajesz kliny plastikowe na których okno stoi i dopiero piankę. Tak według mnie wygląda montaż - ale to jest moje zdanie i sposób który jest sprawdzony prze zemnie i tak montuje już od dłuższego czasu i nie miałem jeszcze żadnego problemu. jeśli masz inny sprawdzony przez siebie sposób to OK.I tu się zgadzamy we wszystkim poza jednym - 30 mm poszerzenie spokojnie można zastąpić listwą podparapetową, wzmocnienie akurat jest tu potrzebne jak plaster na d... a wiesz dlaczego? weź kalkulator, oblicz powierzchnię wymaganej ilości klinów, oczywiście powierzchnię styku z listwą, oblicz sobie nacisk jaki przenosić będzie listwa na podłoże przez klin
pomogę ci
twoja konstrukcja będzie ważyć około 350 kilogramów. powinna pod sobą mieć minimum 4 punkty podparcia - skupmy się na tym minimum
Ok 87 kilo na 1 punkt podparcia, powierzchnia styku klina z listwą podparapetową szerokości 30mm wyniesie 15 cmkw czyli na wszystkie miejsca styku przypadnie nacisk 350 kilo / 60 cmkw = 5,8 k/cmkw
Co się stanie z tą listwą podparapetową?
Podobny nacisk występuje w wielu oknach dwuskrzydłowych, a nawet większy przy pojedynczych drzwiach balkonowych w maksymalnych wymiarach i ciężarze
Więc dalej nie rozumiem w czym widzisz tu błąd ? Bo póki co nie widzę żadnego argumentu mówiącego o tym, że jest to bład
Karygodny błąd to w dzisiejszych czasach, przy dostępności profili, świadomości coraz większej rzeszy montażystów, handlowców i Inwesorów pozostawianie klienta z problemem balkonu postawionego na cegłach i niczym nie zakotwionego do podłoża

jareko
14-02-2012, 18:01
ach by było jasne - nie twierdzę że podparapetówka musi być a to co opisuje tu knapik jest złe i naganne
- bynajmniej, jak wszyscy zaczną tak montować balkony odpadnie raz na zawsze temat wykrzywień, kłopotów z ociepleniem, izolacją i wogóle

finlandia
14-02-2012, 18:19
Tak, ale..
można odnieść wrażenie, że listwa podparapetowa to jakieś zło. A z tym się nie zgadzam.

witek86
15-02-2012, 11:17
kurde prawie jak szkolenie montazowe -fin nie wiem czy zaliczysz:P
a propos jeśli ja w ofercie nie mam poszerzenia 15 i 35 to już się nie liczy?kurde;/
kurde i teraz nie wiem czy czasem nie jechac do klientów i wykuwać listwy podparapetowe?bądź tu mądry!
ostry ten pan Prof. no ale się montuje latami a co my sezonowicze wiemy

knapik
15-02-2012, 18:51
ach by było jasne - nie twierdzę że podparapetówka musi być a to co opisuje tu knapik jest złe i naganne
- bynajmniej, jak wszyscy zaczną tak montować balkony odpadnie raz na zawsze temat wykrzywień, kłopotów z ociepleniem, izolacją i wogóle

A co dokładnie jest złe i naganne??? bo nie rozumiem???

jareko
15-02-2012, 18:59
A co dokładnie jest złe i naganne??? bo nie rozumiem???że pozostawienie podparapetówki jest błędem

knapik
15-02-2012, 19:11
że pozostawienie podparapetówki jest błędem

BŁĘDEM może i nie ale po co dawać podparapetówkę jak dajemy poszerzenie a 30 mm które ma podparapetówka można zastąpić poszerzeniem 30mm (poszerzenie jest stabilniejsze niż podparapetówka).

jareko
15-02-2012, 19:30
widzisz, niektórzy producenci mają ją w standardzie więc dalej nie rozumiem o co Ci chodzi

knapik
15-02-2012, 20:03
Cała rozmowa toczy się wokół DRZWI tarasowych/ balkonowych, i MOIM zdaniem jeśli dawać listwe podparapetową pod owe drzwi , niżej poszerzenia, to UWAŻAM że jest to bez sensu. A co do okien to jak najbardziej można a nawet powinno się. (podparapetówka nie posiada wzmocnienia)

Sławek...
15-02-2012, 20:19
...może i dla Ciebie jest to bez sensu, ale podaj jakieś konkretne przeciwwskazania (oprócz tego, że to bez sensu) ;)

kosia1
15-02-2012, 20:46
To jest bardzo ciekawa dyskusja. Na temat tej listwy(o ile ja laik wiem o którą chodzi) są duże polemiki między montażystami. Między innymi to zarzucano w moich oknach, że została zostawiona listwa "transportowa". To ta wąska, czarna, pod profilem? Rozum mi podpowiada, że jest do d... Po pierwsze jest węższa, po drugie rzeczywiście nie ma właściwości jak sam profil, czy poszerzenie. Po trzecie, to chyba jest duży mostek termiczny?, To nie jest przypadkiem z metalu? A po czwarte, to jeśli to jest listwa transportowa, to chyba jak sama nazwa wskazuje służy temu, żeby się profil w transporcie nie uszkodził. Chętnie popatrzę co o tym sądzicie, bo zdania są bardzo podzielone

ClNEK
15-02-2012, 21:12
po wylewkach ta listwa jest w styropianie wiec z moskiem termicznym nie ma wiele wspolnego

jareko
15-02-2012, 21:50
To jest bardzo ciekawa dyskusja. Na temat tej listwy(o ile ja laik wiem o którą chodzi) są duże polemiki między montażystami. Między innymi to zarzucano w moich oknach, że została zostawiona listwa "transportowa". To ta wąska, czarna, pod profilem? Rozum mi podpowiada, że jest do d... Po pierwsze jest węższa, po drugie rzeczywiście nie ma właściwości jak sam profil, czy poszerzenie. Po trzecie, to chyba jest duży mostek termiczny?, To nie jest przypadkiem z metalu? A po czwarte, to jeśli to jest listwa transportowa, to chyba jak sama nazwa wskazuje służy temu, żeby się profil w transporcie nie uszkodził. Chętnie popatrzę co o tym sądzicie, bo zdania są bardzo podzielonePani Architekt
Wykładu ciąg dalszy
- listwa podparapetowa - elemet dodatkowy mocowany pod ościeżnicą, umożliwiający i ułatwiający montaż parapetów - zewnętrznego i wewnętrznego. Przeważnie wysokości 30mm, szerokości mniej więcej o 20mm węższej od ościeżnicy. U wielu producentów w dalszym ciągu element dodatkowy za który płacić trzeba. Na Inwestycjach nagminnie pomijalny bo to koszty a tam byle jak najtaniej
- listwa transportowa - jak sama nazwa wskazuje, wysokość różna, często montowane tylko odcinki pod oknem - służy do transportu i wykonana z badziewiastego profilu - jej zadanie to tylko zabezpieczyć ościeżnicę na czas transportu i suwania po hali i samochodzie
- profil bazowy - specjanie zaprojektowany profil wielokomorowy majacy na celu ułatwienie montażu parapetów zewnętrznych jak i wykonania izolacji przeciowwilgociowej. Podniesiona tu została wada zwężenia bazówki względem ośćieżnicy - dla tych którzy nie mają profili bazowych bo producent tego sprowadzić nie chce przy profilach sześciokomorowych proponuję stsować jako pierwsze poszerzenie z profili 5komorowych, właśnie po to by z zewnątrz było cofnięcie
- poszerzenia - chyba każdy wie

I najśmiejszniejsze teraz powiem, listwa podparapetowa dla inwestora który jest w stanie dopilnować ekipy jest... zbędna. Odpowiednio podklinowane okno, wsunięcie parapetu wewnątrznego na 5 maksimum 10 mm pod okno, wypełnienie całej przestrzeni dokładnie pianą, później zamontowanie parapetu zewnętrznego i także wypełnienie dokłądnie pianą przestrzeni pod nim... i mamy za śmieszne pieniądze "ciepły parapet"

jareko
15-02-2012, 22:02
idziemy dalej z wykładem
Odporność na ściskanie listy podparapetowej jest podobna jak ościeznicy czy różnych profili stąd dziwi mnie opinia knapika że nie wolno jej stosować pod balkony. Czy w sytuacji gdy ciężąr okna jest porównywalny z balkonem lub większy też nie wolno pozostawić listwy podparapetowej?
Idziemy dalej.
Gdy producent okna w standardzie wyposaża je w 30mm listwę podparapetową to po co naciągać klienta na poszerzenie w tym miejscu?
Co do ocieplenia i podparcia balkonu jako takiego - nie ma co się spierać, czy będzie listwa podparapetowa, czy cokolwiek innego dolna część prawie zawsze styka się z ociepleniem na chudziaku czy na stropie, dopiero póżniej dochodzi wylewka i prawidłowo powinna być oddzielona od profili albo warstwą gąbki jaką stosuję sie przy ścianach ale jeszcze lepiej jest dać tam 10-20 mm pasek styropianu.

A jak to wyglada nagminnie... wystarczy się dokładniej przyjrzeć fotografi, zrobiona przedwczoraj, na jednej z teraźniejszych inwestycji, a takich jest wiele

owp
16-02-2012, 05:44
Odpowiednio podklinowane okno, wsunięcie parapetu wewnątrznego na 5 maksimum 10 mm pod okno, wypełnienie całej przestrzeni dokładnie pianą, później zamontowanie parapetu zewnętrznego i także wypełnienie dokłądnie pianą przestrzeni pod nim... i mamy za śmieszne pieniądze "ciepły parapet"
Dzięki za łopatologiczne wyjaśnienia. Chciałbym dopytać - jeśli nie montujemy parapetów (wew. i zew.) to nie piankujemy od dołu nic (także w przypadku gdy jest listwa podparapetowa)? I potem ekipa od parapetów to kończy?

bwojtek
16-02-2012, 06:16
Oczywista oczywistość, że pianujemy!

knapik
16-02-2012, 07:41
idziemy dalej z wykładem
Odporność na ściskanie listy podparapetowej jest podobna jak ościeznicy czy różnych profili stąd dziwi mnie opinia knapika że nie wolno jej stosować pod balkony. Czy w sytuacji gdy ciężąr okna jest porównywalny z balkonem lub większy też nie wolno pozostawić listwy podparapetowej?
Idziemy dalej.
Gdy producent okna w standardzie wyposaża je w 30mm listwę podparapetową to po co naciągać klienta na poszerzenie w tym miejscu?
Co do ocieplenia i podparcia balkonu jako takiego - nie ma co się spierać, czy będzie listwa podparapetowa, czy cokolwiek innego dolna część prawie zawsze styka się z ociepleniem na chudziaku czy na stropie, dopiero póżniej dochodzi wylewka i prawidłowo powinna być oddzielona od profili albo warstwą gąbki jaką stosuję sie przy ścianach ale jeszcze lepiej jest dać tam 10-20 mm pasek styropianu.

A jak to wyglada nagminnie... wystarczy się dokładniej przyjrzeć fotografi, zrobiona przedwczoraj, na jednej z teraźniejszych inwestycji, a takich jest wiele

Dla mnie drzwi balkonowe to drzwi które są 3 kwaterowe.!!! a co do tej listwy podparapetowej to nie porównuj okna do drzwi, bo jak drzwi balkonowe 1800 po szerokości można zamontować na owej listwie, tak już 2500 nie polecam, ponieważ jest za duży ciężar całego okna żeby była zamontowana witryna na listwie.

co do wcześniejszego postu kolegi : Sławek... to listwa ma mniejsze właściwości izolacyjne, jak i wytrzymałościowe niż poszerzenie.

TO jest MOJE i tylko MOJE zdanie w tym temacie - co do montażu witryn balkonowych DUŻYCH (nie 1,5 m czy 1,8m tylko większych)
Jeśli chodzi o koszt 1m poszerzenia 30mm to około 34zł a poszerzenie jest mocniejsze, trwalsze, ze zbrojeniem i dlatego uważam że jest LEPSZE niż listwa.
Na listwie można montować okna (a nawet powinno się).

finlandia
16-02-2012, 07:45
Oj wojtku - nie takie oczywiste. Jak widzę to blisko połowa montażystów pomija dół okna.. bo to taniej, szybciej.. i w ogóle:) Po co jak można wytłumaczyć, ze doł zapianuje ekipa od ociepleń i parapetów. To taki montaż w 3/4 obwodu.. a więc 25% tańszy... Oczywiście nabijam się - ale żal mi ludzi, którzy dostają taki montaż:

http://www.alterdom.pl/userfiles/file/DSC09508%20midi.JPG

Tu przykład taniości: okno na cegłach, bez uzupełnienia dołu, kotwienia w progu i bez jakiejkolwiek listwy.

finlandia
16-02-2012, 07:50
Dla mnie drzwi balkonowe to drzwi które są 3 kwaterowe.!!!

co do wcześniejszego postu kolegi : Sławek... to listwa ma mniejsze właściwości izolacyjne, jak i wytrzymałościowe niż poszerzenie.

...

Chyba żyjemy w innych światach, bo dla mnie drzwi balkonowe to niemal każde okno które ma mieć za zadanie wyjście przez nie..
Ale nie czepiajmy się szczegółów, chociaż nie ma co krzyczeć.
Izolacyjność nie ma znaczenia, jeśli listwajest zatopiona nisko, w styropianie, a i poszerzenia/profile bazowe zamontowane wyżej dostatecznie uszcztywniają próg.
MOIM ZDANIEM poszerzenia to ślepe patrzenie okniarzy na swoją pracę. Ciekawe co o tym sądzą parkieciarze czy płytkarze, którzy mają utrudnione układanie podłogi - bo muszę się bardzo pilnować z wykończeniem podłogi na styku z poszerzeniem.

jareko
16-02-2012, 07:55
rozstajemy się wiec z tematem - Ty przy swojej wersji, ja przy swojej
Im cięższy balkon, im szerszy, tym więcej jest punktów podparcia, bardzo często niezgodnie z zaleceniami ITB gdzie wystarczyłoby mniej.
I by było jasne - nie mam nic przeciwko Twemu sposobowi montażu, chodzi mi tylko o kategoryczne zanegowanie listwy podparapetowej nie mylić z transportową bo ona to faktycznie badziew
Jeśli chodzi o ciężary to mógłbym podać ci kilka przykładów okien których waga spokojnie przekracza zestaw 270/230 czy nawet 250

jareko
16-02-2012, 08:04
http://www.alterdom.pl/userfiles/file/DSC09508%20midi.JPG
Tu przykład taniości: okno na cegłach, bez uzupełnienia dołu, kotwienia w progu i bez jakiejkolwiek listwy.
Fin to nawet nie przykłąd taniości. To przykład totalnej głupoty wykonawcy, kierbuda i inwestora. I chyba największy łomot należy się Kierbudowi bo on znać się powinien choć.... choć to inwestor kasę trzyma
I najsmutniejsze jest to, ze tak wyglada ogrom montaży w Polsce, i tak montowane są także jakiekolwiek drzwi wyjściowe na taras czy balkon
Nie tak piękne jakościowo zdjęcie, robione przelotem po Polsce, komórką

jareko
16-02-2012, 08:07
Dla mnie drzwi balkonowe to drzwi które są 3 kwaterowe.!!! ....Dla mnie drzwi balkonowe to każde drzwi wyjściowe na taras, czy balkon. Od 80 cm do 500 cm. I liczba skrzydeł nie ma tu żadnego znaczenia

witek86
16-02-2012, 10:25
Panowie ale skąd macie takie fotki:P
Przy zdjeciu fina widać że to domek no i tu wybór okien montazu i pozwolenia na wstawienie sobie tak okna ....dramatyczny
Jarku twoje fotki to przykład deweloperki gdzie wybór pada na najtańszą oferte :) tną koszty na montazu na listwie i nawet na wysokości okien:)

finlandia
16-02-2012, 10:33
Znam właściciela tego domu... (ale nie pastwię się nad tym, że nie u mnie kupił okna) - po prostu dobry przykład tego co omawiamy.
Człowiek ten pracuje w hurtowni budowlanej i stolarkę i montaż ma ze swojej firmy.. Hurtownie i ich oferta - tu to dopiero zaczyna się partyznatka!

owp
16-02-2012, 11:11
No ja pytałem, bo właśnie często widzę takie okna stojące na jakichś klockach. Myślałem, że może się nie piankuje, żeby zmieścić parapety. Czyli piankuje się, zostawiając miejsce na parapety?

jareko
16-02-2012, 11:14
No ja pytałem, bo właśnie często widzę takie okna stojące na jakichś klockach. Myślałem, że może się nie piankuje, żeby zmieścić parapety. Czyli piankuje się, zostawiając miejsce na parapety?http://jareko.pl/page19.php

kosia1
16-02-2012, 12:32
To z tego co piszecie wynika jednoznacznie, że 99% montażystów to partacze, nie znający się na swojej robocie, a jedynym człowiekiem, który może ich przypilnować jest inwestor:D. Pytam się gdzie są te szkolenia i skąd taka rozbieżność w stanowiskach różnych ekip montażowych. To jest po prostu jakaś farsa. Mam na to pomysł. Może inwestor, który zaczyna budowę powinien najpierw wysłać wszystkie ekipy montażowe na szkolenia? Tak, chyba jestem geniuszem(tzn. zaraz po jareko- bez urazy:)) Myślę, że powinna się tu wypowiedzieć osoba, która takie szkolenia prowadzi, ale pewnie ona wie jeszcze mniej. Zrzucacie tu sobie odpowiedzialność na klienta, na projektanta, jak wam wygodnie, a prawda jest taka, że każdy powinien się zająć dobrze swoją działką i nie byłoby żadnych problemów

jareko
16-02-2012, 12:57
... że każdy powinien się zająć dobrze swoją działką i nie byłoby żadnych problemów
Masz całkowitą rację. Tak być powinno i może kiedyś tak się stanie - w co, niestety, wątpię
Dlaczego tak jest?
Cechą narodową Polaków jest cwaniactwo, zawiść i chęć wyd..nia innych. Brutalna to prawda i stąd wszystko się bierze
- nadmiar producentów i brak możliwości, realnej możliwości, zamykania zakładów produkujących szajs a nie okna
- brak możliwości weryfikacji montażystów, a jeśli nawet się takich namierzy brak możliwości zabronienia im wykonywania zawodu
- cwaniactwo samych inwestorów - inni odczytają to jako zaradność w poszukiwaniu rozwiązań tanich i najlepszych. Niech w końcu dotrze do łepetyny że Jaguara w cenie maluch się nie kupi i jeśli coś odbiega cenowo od średniej powinno choć dać do myślenia

Była kiedyś inicjatywa kupowania okien w punktach handlowych, badania ich, ogłaszania wyników - inicjatywa która legła w gruzy bo ... bo sposób weryfikacji i oceny był kretyński. Dobrze wykonane okna, nawet lepiej od tych co taki test przeszły, odpadały bo.... bo nie dostało się gwarancji czy jakiegoś innego świstka wraz z oknem.

Jest teraz inicjatywa ZMS (nie mylić ze Związkiem Młodzieży Socjalistycznej ;) ) http://montaze.info.pl/ ale zanim się rozwinie, zanim zweryfikuje, obawiam się, że upadnie

Bo podstawą zła jest to o czym wspomniałem na początku - my sami jesteśmy złem, wykonawcy, producenci, inspektorzy, Inwestorzy i wy, klienci
Dorzuciłbym do tego jeszcze bardziej brutalną ocenę - wielu po prostu nie stać na budowanie własnego domu. Po prostu rzuca się taki jak Don Kichot na wiatraki i później tnie koszty gdzie tylko się da, i głupio tnie, bo tnie na rzeczach najistotniejszych ale pokazać się z terakota za 100zeta 1mkw trzeba.
Kosia - to temat rzeka i każdy może coś nowego do tego co napisałem dodać, oczywiście też nie zgodzić się z moim punktem widzenia i oceny rynku budowlanego i nie tylko niego.

jareko
16-02-2012, 13:00
i niestety, Inwestor budujący dom dla siebie najpierw powinien skończyć szkołę budowlaną a później stać się kierownikiem i nadzorcom na własnej budowie - uczyć się, nadzorować i wymagać ale też być świadomym, że dobra praca, towar, rozwiązania kosztują i trzeba być na ponoszenie tych kosztów przygotowanym

witek86
16-02-2012, 13:05
z tym ZMS tez może byc tak że przyjedziesz wstawisz to okno dostaniesz certyfikat bedziesz na stronie ale jak bedziesz montował u siebie?
tak naprawdę takie seminarium jakie było na budmie to już kilka lat temu zrobił oknoplast i tematy bardzo podobne(niee było tylko Mobilnego laboratorium)
ale czy wszyscy sobie bedacy tam biora do serca?nie wydaje mi się duża wiekszość jest bo musza albo jest bo beda widniec jako certyfikowany montazysta
praktyka jedno teoria drugie

kosia1
16-02-2012, 13:43
Ze prawie wszystkim się zgadzam i cieszy mnie, że mamy podobne zdanie. Z jednym sie tylko nie mogę zgodzić


- cwaniactwo samych inwestorów - inni odczytają to jako zaradność w poszukiwaniu rozwiązań tanich i najlepszych. Niech w końcu dotrze do łepetyny że Jaguara w cenie maluch się nie kupi i jeśli coś odbiega cenowo od średniej powinno choć dać do myślenia

Owszem, często trafiam na takich inwestorów, których tu opisujesz, ale Ci o dziwo najczęściej "spadają na 4 łapy". Najgorszy los spotyka nie tych co chcą przycwaniakować, ale tych, którzy są uczciwi i tego samego spodziewają się po innych, zwłaszcza po renomowanych firmach(jak np.OKNOPLAST:)). Zdawałam sobie sprawę, że budowa to jest pole walki, ale to co mnie spotkało, to naprawdę mnie zaskoczyło. Tu już nie chodzi o jakąś tam estetykę, czy małe straty ciepła, tylko realne zagrożenie życia (bo te okna prawie wypadają) i to wszystko w świetle prawa. Także przestań mi mówić o tych kosztach jareko, bo wcale nie o to tu chodzi. Mój kolega miał czas i po prostu zbudował sobie sam dom i najlepiej na tym wyszedł i wcale nie najdrożej.

witek86
16-02-2012, 13:46
a ja mam i czas i checi i materiał i projekty i kuchenke i pralke i płyte indukcyjna tylko KU...a mac dachu w kamienicy nie robią ale nie płacze;)

kosia1
16-02-2012, 13:51
P.S. I zaręczam, że nikt w szkole budowlanej nie uczy montowania okien. Podstawy owszem, ale tu chodzi o rodzaje profili, ilość klinów, kotew- tego nikt nie uczy. Można tą wiedzę posiąść tylko na budowie i to chyba u Ciebie jareko, bo na innych budowach, to najwyżej inwestor może czegoś nauczyć montażystę. Ewentualnie można sobie coś poczytać w internecie, ale też to raczej mało spójna treść

kosia1
16-02-2012, 13:55
a ja mam i czas i checi i materiał i projekty i kuchenke i pralke i płyte indukcyjna tylko KU...a mac dachu w kamienicy nie robią ale nie płacze;)
To może poszukaj jakiś dotacji unijnych na ten dach(termomodernizacja itd), przedstaw właścicielowi, czy tam spółdzielni, może się wtedy ruszy

jareko
16-02-2012, 13:57
...Także przestań mi mówić o tych kosztach jareko, bo wcale nie o to tu chodzi.....
przede wszystkim podtrzymywanie tego wątku na czele FM jest wbrew pozorom reklama dla OKnoplastu - a w tym są już wystarczająco dobrzy bo szkutę sprzedawania malucha w cenie Jaguara opanowali do perfekcji
Kosia - to temat na długie, wielomiesięczne dysputy przy beczce z piwem i to nie jednej beczce
Pogadamy sobie a i tak nic się nie zmieni. Dla Ciebie mówienie o kosztach nie ma sensu - dla mnie, gdzie spotykam się z tym prawie codziennie - ma sens i to podstawowy.
Koszt niestety odgrywa rolę zasadniczą
Nie chcę, doprawdy nie chce do tablicy przywoływać konkretne nicki z FM inwestorów, których zgubiło własnie takie podejście, gdzie wydawało im się że złapali okazję jak 6 w totka. Bynajmniej nie mówię o tych którzy nie skorzystali z moich usług, tylko o tych, którym pomagałem w usunięciu problemów, z którymi korespondowałem, którzy pojęli swój błąd posfactum mimo iż tu, na FM, przestrzegano ich przed jakaś tam firmą. Naprawdę to temat rzeka

witek86
16-02-2012, 14:01
a ja myśle że jak zapytanie "na co zwrócić uwage przy montowaniu okien przez firme ?" padło by na forum przez zamontowaniem okien ,mozna by było sobie zrobić spokojnie rozeznanie porównać wypowiedzi ekspertów :) (tu nie móiłem bron Boże o sobie,chodziło mi o ciebie, ciebie no i ciebie) wypunktowac czynnosci a później spokojnie obserwować jak przebiegaja prace! mamy nieraz klientów którzy maja popisane na co zwrócic uwage i pytaja o to tylko zazwyczaj juz wszystko przy pomiarach na budowie jest omawiane bo wtedy wychodzi najwięcej rzeczy

witek86
16-02-2012, 14:02
To może poszukaj jakiś dotacji unijnych na ten dach(termomodernizacja itd), przedstaw właścicielowi, czy tam spółdzielni, może się wtedy ruszy

hahah dotacja?prosze cię to ludzie by musieli z nizszych pięter poumierać :P

jareko
16-02-2012, 14:07
...Można tą wiedzę posiąść tylko na budowie i to chyba u Ciebie jareko, bo na innych budowach, to najwyżej inwestor może czegoś nauczyć montażystę. Ewentualnie można sobie coś poczytać w internecie, ale też to raczej mało spójna treść
Bez przesady. Nie jeden jest Jareko w Polsce, jest sporo montażystów czujących montaż, nie opierających się tylko na wytycznych ITB czy producenta. Ale do tego dochodzi się latami doświadczeń na własnej skórze stąd firmy z długoletnim montażowym stażem na rynku dadza większe prawdopodobieństwo prawidłowo wykonanej usługi. Mnie także się bryle zdarzają, moim pracownikom także, niekt nie jest doskonały ale... ale to co jest u Ciebie, to co na zdjęciach moich czy Fina to zgroza jaka jest nagminna!!! Dlatego tak jechałem na jednym z Was od samego początku jak zaczął tu na producencie jechać jak po łysej kobyle gdzie dwa miesiące wcześniej zanim jeszcze zakupił okna już tu posiadł wiedzę czego ma wymagać od wykonawcy - nie skorzystał, jego sprawa - ale zanim napisał tu pierwszy post powinien stanąć przed lustrem i sobie kilka razy po pysku dać za głupotę i swój atak na producenta zacząć od przyznanie się publicznie do swej naiwności
Możesz wierzyć bądź nie - ale takie postawy dominują przy budowaniu domu, nie tylko wstawianiu okien
Szlajam się po kilkuset budowach rocznie, patrzę na ekipy co ściany wstawiają, mierzę otwory gdzie chyba 99% wykonawców nie odróżnia wymiaru w ościeżu od wymiaru ościeżnicy, gdzie dla jednych poziom zero to poziom chudziaka dla innych ławy fundamentowej, Totala igni ignorancia... ale Panie, zapłaciłem im 50 % tego co innym i zabrałem kolejne 50% za niedoróbki

kosia1
16-02-2012, 14:08
Czyli wnioskuję, że próbowałeś Witku:)

jareko
16-02-2012, 14:22
był tu kiedyś cudowny wątek założony przez Gość, zebrane do kupy wszystkie linki do tematów okiennych i nie tylko
Tak naprawdę na każde pytanie budowlane jest już na FM odpowiedź

witek86
16-02-2012, 14:23
Prosze cię kosia to na mnie działa jak płachta na byka:P
Urzedasów mam dość !!! jak chodzisz do spółdzielni aby sprzedali strych pod adaptacje -super Panie no wszystko jest juz w planach sa kosztorysy elewacja robiona ma byc dach zrobimy klatki schody,no szok wyburzaja stawiają nowe:) ale jak juz przyjdzie co do czego...
miasto dofinansowuje zabytkowe kamienice i daja 50% zwrotu kosztów .no ok.chodzisz(czyli że ja) załatwiasz papiery wyceny od firm itd
uchwałe pani robiła tydzien gdzie przychodziłem codziennie bo mówiła "jutro prosze" od poniedziałku to jak w czwartek powiedziałem "wie pani co ja sobie KUR... skocze do prezesa bo pani ma taki zapier... " to uchwała była w 5 min.ale człowiek chce byc uprzejmy by tata był dumny tylko się nie da!
no i dalej
załatwiasz papiery kosztorysy a się okazuje ze pani co ci mówiła ze mozemy (jako wspólnota) sie starac o ten zwrot od miasta to nas nie obejmuje bo jestesmy jako zabytek ale nie w tej ksiedze (czy gdzies) w której się budynki zaliczaja.... rotacja ludzi masakryczna co przyjdziesz nowa osoba i temat zaczynasz od początku
sprawa dla reportera poprostu:)
nie dziwie się że tyle zoładkowej czystej filtruje moja wątroba:D

Sławek...
16-02-2012, 16:00
...Niech w końcu dotrze do łepetyny że Jaguara w cenie maluch się nie kupi...
...Dorzuciłbym do tego jeszcze bardziej brutalną ocenę - wielu po prostu nie stać na budowanie własnego domu. Po prostu rzuca się taki jak Don Kichot na wiatraki i później tnie koszty gdzie tylko się da, i głupio tnie, bo tnie na rzeczach najistotniejszych ale pokazać się z terakota za 100zeta 1mkw trzeba...

...oooo i tutaj to Cię jareko popieram w całej rozciągłości... Nie twierdzę Kosia, że Ty tak podeszłaś do tematu bo oczywiście nie tyczą się te zdania 100 % inwestorów, ale na pewno znakomitej większości...
czasami dochodzi do tego jeszcze jeden mały drobny szczegół czyli Super Doradca w postaci wujka (co to kiedyś na budowie robił), szwagra (co to dopiero się budował) i sąsiada (który co jak co, ale na pewno wie lepiej) ;) Super Doradca potrafi przekonać inwestora do każdej oszczędności, potrafi wypunktować co jest na pewno niepotrzebne bo to zwykłe naciąganie jest, potrafi udowodnić, że lepiej wziąć tego Kazika co to mieszka trzy chałupy za moimi teściami niż jakąś tam "firmę" co na pewno zna się tylko na wyciąganiu pieniędzy....

a teraz autentyczny cytat wiadomości od inwestora:
"...to są ceny i zakres prac, które dają mi "paprochy" :-) z całego województwa, ale powiem Ci, ze nie będę się wahał żeby zaryzykować skorzystanie z ich usług skoro mam zafundować sobie rekuperator za 10tysięcy...."

kolejny cytat tego samego autora z bloga budowlanego z cyklu : jak nas widzą inwestorzy :
"...Okropna jest ta patologia w naszym społeczeństwie i pojawia się prawie wszędzie. Nawet taki instalator, który wchodzi w układ z hurtownią i bierze od nich łapówę żeby brał w przyszłości od nich materiały dla inwestora. Jak go nazwac? Przecież taka hurtownia podrasowuje potem fakture żeby odebrać sobie te pieniądze przeznaczone dla instalatora.
I jak tu się nie załamać faktem, że otaczają nas ludzie hieny, ludzie karły moralne i właśnie złodzieje..."

chyba komentarze są zbyteczne... ;)

jareko
16-02-2012, 16:45
...chyba komentarze są zbyteczne... ;)
zbyteczne ale czy ktokolwiek jest w stanie mieć choć odrobinę odwagi cywilnej by się do tego przyznać ?
Dookoła tylko ku...wy i złodzieje ale ja? ja czysty jak łza, ideał chodzący

Sławek...
16-02-2012, 17:20
... i chyba nie trzeba dodawać, że to właśnie ten typ inwestora jest najbardziej wymagający przy odbiorze i najpierw wybierze tańszą ekipę, która np położy mu płytki bez gruntowania (ale za to taniej) oraz pierwszy poleci do sądu z tą ekipą jeśli mu się któraś płytka odspoi....druga strona medalu jest taka, że część firm świadomie zaniża jakość usług i użytych materiałów tylko po to żeby przetrwać i być tańszymi od konkurencji czym dostosowują się do wymagań tych "inwestorów" dla których jedynym kryterium jest cena....
...to jest błędne koło....

jareko
16-02-2012, 17:52
...to jest błędne koło....Jest Sławku, od wielu lat jest. Więcej wzajemnego szacunku obie strony miały do siebie za czasów komuny niż teraz.
Ja się nie stosuję, nie równam do najtańszych bo wiem, że jest pewna granica poniżej której się po prostu nie opłaca lub musiałoby to odbijać się na jakości wykonanej pracy i użytych materiałów. Stąd taki a nie inny wybrany profil do sprzedaży, takie a nie inne materiały do montażu. Na robotę nie narzekam, są miesiące gdzie tydzień ma za mało dni

owp
16-02-2012, 18:54
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ciekawe czy Wy instalatorzy, gdy potrzebujecie kupić jakąś usługę to też płacicie za 'mercedesa'. Np zapraszam po tłumaczenia za 100zł/stronę. Gwarantuję jakość, kupicie Jaguara za cenę Jaguara; ale nie, pewnie wybiezecie paprocha za 30zł i potem płacz...
;)

bwojtek
16-02-2012, 19:50
Mnie doświadczenie życiowe nauczyło, że nie warto kupować rzeczy najtańszych. Jeżeli się na czymś nie znam dobrze to wolę zapłacić więcej ale kupić produkt markowy - mam przynajmniej znacznie większą szansę na zadowolenie z zakupu.
Akurat tłumaczenie to kiepski przykład wg mnie. Jak chcę tylko zapoznać się z treścią to "paproch" wystarczy albo google ;) A jak chcę mieć gwarancję jakości to idę do tłumacza przysięgłego.

Sławek...
16-02-2012, 19:53
...sorki owp, ale głupio gadasz ;)
czasami widuje się oferentów, których cena oferowana jest poniżej kosztów materiałów (patrz-odcinek A4 Łódź-Wawa) i nawet wtedy znajdzie się na pewno jakiś inwestor (GDDKiA) i podpisze umowę licząc na cud....
niestety cuda rzadko się zdarzają co w tym przypadku odczuje na własnej skórze pół Europy jadąc na mecz ;)

owp
16-02-2012, 20:53
bwojtek - ale o co chodzi? Większość na tym forum pyta o firmy takie jak oknoplast, ms, jezierski, eurocolor, kns, a ciągle tylko słychać, że wszyscy szukają najtańszych. Spośród kilku budów, które akurat znajomi zaczęli, nie ma nikogo, kto chciałby najtańsze. Wszyscy starają się szukać kompromisu, stawiając na jakość i szukając dobrej ceny. Przykład z tłumaczeniem, był tylko przykładem, ale wiesz jak jeszcze niedawno dostawało się tytuł przysięgłego tłumacza? Nie byłbyś wtedy pewny tej jakości...
Sławek - A4 jest trochę niżej :) Sugerujesz, że Okonplast jest taką autostradą poniżej kosztów? :) Autostrady to zły przykład, bo tam są przekręty z obu stron na potęgę.

bombelo
16-02-2012, 22:19
jeszcze jedno jest tu przykre

ze wy ndala wierzycie ze jak zaplacicie za to drozsze to bedzie to dobre
ja z perspektywy zaluje wielu zakupow tych niby lepszych bo markowych rzeczy
zyjemy w czasach, w ktorych malo co jest dobre, trwale i na wieki

np. kibel ROCA za cos kolo 700zł 3 razy nie moglem odebrac bo ceramika tak byla krzywa
deske taka bajer-fantastik wolnoopadajaca 2 razy nie moglem odebrac bo miala jakies wady
i co uslyszalem no wie Pan jak bys pan kupil kibel za 4000zł to wtedy firma podukuje 20szt. muszli 19 tych mniej udanych tlucze a Pan dostaje to 1 i dlatego ona kossztuje 4000zł

i takze wyznaje zasade biednego nie stac na tandete tyle ze dzis malo co tandeta nie jest !!!!

Sławek...
17-02-2012, 12:00
...prawda jest taka, że rzeczywiście nie zawsze to co najdroższe musi być najlepsze , ale z tym się chyba zgodzi każdy, że nie ma możliwości żeby to co najtańsze było najlepsze, więc idąc tym tokiem myślenia żeby mieć coś dobrego raczej trzeba przebierać w droższych ofertach;)
tutaj cudów nie ma, jako przykład: byłem kiedyś u producenta narzędzi typu szpachelki,packi itp i zobaczyłem narzędzie identyczne jak w Casto na półce. Zapytałem o cenę i okazało się, że po rabacie kosztuje u producenta drożej niż w Casto, gdy zapytałem o ten fenomen dowiedziałem się, że dla Casto robią te narzędzia z tańszej, ale o wiele gorszej blachy i stąd ta cena....

jareko
17-02-2012, 18:09
okna w Castoramie czy w jakimkolwiek innym markecie, piękne, tanie, suuuper, dosłownie super tylko ta ich waga ;)

_FIX_
17-02-2012, 22:34
w Casto (w mojej okolicy) są okna na profilu WinTech - wzmocnienie kompozytowe. O34 można podnieść jedną ręką :)
http://www.agatplus.pl/images/oryginal/390.jpg

finlandia
17-02-2012, 23:09
To wzmocnienie takie grube? Może z tektury?
Albo..to ścianki profilu takie delikatne, że zwykła stal wygląda jak na suyper gruby kształtownik....

bwojtek
18-02-2012, 06:00
To jest wzmocnienie z plastiku! System zdaje się z Turcji?

owp
18-02-2012, 07:22
Może to coś jak ciepłe wzmocnienie MS ?
;)

finlandia
18-02-2012, 08:12
Czyżbyśmy byli do tyłu z energooszczędnością? (może to super materiał na wszystkie problemy typo AD);)
Ech Turcy, wychodzili swoje. Widziałem ich propozycje na targach - 3 komory w PCW, jedna komora w aluminium..

jareko
18-02-2012, 08:55
Fin, dlaczego się nabijasz z Turków? Gdybyś tam mieszkał tez wystarczyłaby Ci tylko jedna komora

finlandia
18-02-2012, 09:52
Czepiam się, bo chcieli tym zawojować Polskę prezentując je na naszych targach..

jareko
18-02-2012, 10:04
oj przesadzasz, rynek nasz jest taki poje...y że spokojnie znaleźliby nabywców, ceną oczywiście
Mówią o globalnym ociepleniu stąd zimą niebawem nie będzie -20 tylko +10 więc tylko wytrwać, takie profile to przyszłość ;)

(jakby kto nie wiedział - jaja sobie robię)

pchelek
18-02-2012, 12:14
bym sie z Turkow nie smial.
Sa najwiekszym w Europie producentem profili PVC.
ta trzykomorowka ma zalety jakich nie ma pożądana przez wszystkich szeciokomorowka.

pchelek
18-02-2012, 12:21
Na "Budmie" prezentowano system pozycjonowania okien bez klinów.
Te elementy mają zostać i być zapianowane... Hmmm...
Co Wy na to??

VEKA Polska to aprobuje i dopuszcza

Jest to nieprawda.
Veka sie wypowiada ze moze to byc - ale podstawa ma byc mocowanie na dyble.
jest to taki badziew jakiego swiat nie widzal.

pchelek
18-02-2012, 12:26
"dziekan wydziału Politechniki opiniuje jako zapewniające zamocowanie okna w murze. Ale cóż, w takim świecie żyjemy że na każdym kroku "niezależne autorytety rekomendują........."

Widocznie pozostale autorytety nie chcialy sie osmieszyc.

pchelek
18-02-2012, 12:28
Rozne badziewia w Polsce chcialy zawojowac rynek.
Okna MEETH, Fiberglas, okna z pewnego gatunku drewna [dwa gatunki]

I nie ma ich juz dawno.

T12345T
18-02-2012, 14:13
To jest wzmocnienie z plastiku! System zdaje się z Turcji?

System z Turcji, ale popieram Pchełka. Nie śmiałbym się tak odważnie. Toż to kapka w kapkę wielokrotnie chwalony tu MS i jego tajemnicze wzmocnienie:-). Na dodatek zgrzewane w narożach. A oprócz 3K możesz mieć 5K i 6K. Co kto lubi.

pchelek
18-02-2012, 18:13
to nie jest plastik
to jest kompozyt o wspolczynniku sztywnosci ok 20.000, PVC ma 2.500, stal 210.000,

ClNEK
18-02-2012, 20:47
delikatnie odbiegacie od tematu :)

kosia1
20-02-2012, 10:07
delikatnie odbiegacie od tematu :)

bardzo się zgadzam. Wypisaliście tu mnóstwo oczywistych oczywistości, z którymi w każdym zawodzie mamy do czynienia(mam na myśli szukanie oszczędności nie tam gdzie trzeba). Umówmy się, że jedynym miejscem gdzie można poszukać oszczędności to są gabaryty i ilości(czegokolwiek) i skoro się wszyscy z tym zgadzamy, to chyba bez sensu o tym gadać.

Witku współczuję Ci. Tacy urzędnicy niestety zdarzają się bardzo często, a Polskie kulawe prawo niestety nie pomaga. Trzymam kciuki, żeby się coś ruszyło

witek86
20-02-2012, 10:34
Komornik załatwiony do ściągania należności od mieszkanców ,zgłoszenie do składania ofert wystawione niby się coś dzieje (po napisaniu postu tak sie wkur... że poszedłem na drugi dzień do prezesa i machina ruszyła) zobaczymy za 2 tyg :)
dzieki za kciuki odwzajemniam się :)

kosia1
20-02-2012, 11:04
Komornik załatwiony do ściągania należności od mieszkanców ,zgłoszenie do składania ofert wystawione niby się coś dzieje (po napisaniu postu tak sie wkur... że poszedłem na drugi dzień do prezesa i machina ruszyła) zobaczymy za 2 tyg :)
dzieki za kciuki odwzajemniam się :)
wytrwałości:))

bombelo
22-02-2012, 10:54
kosia1 moze napiszesz czy cos postanowilas dalej odnosnie swoich okien ?

coulignon
22-02-2012, 10:59
przeca pisała że zamuruje....

Charlie
22-02-2012, 11:56
słuchy chodzą, że OKraków kupił ORąbień - wczoraj.

blokno
22-02-2012, 15:14
słuchy chodzą, że OKraków kupił ORąbień - wczoraj.

Jeżeli już mieli by kupować, to prędzej Noves niż Rabień.. :rolleyes:

bwojtek
22-02-2012, 16:05
Jeżeli już mieli by kupować, to prędzej Noves niż Rabień.. :rolleyes:
A po co mieliby kupować jedno albo drugie?

Charlie
22-02-2012, 16:06
Jeżeli już mieli by kupować, to prędzej Noves niż Rabień.. :rolleyes:

NOVES też jest do sprzedania.
Penta wycofuje się z budowlanki a niewykluczone, że skończy działalność. Skorumpowali słowacki rząd - wielka afera.

Charlie
22-02-2012, 16:08
A po co mieliby kupować jedno albo drugie?

tanio sprzedaje Penta swoje aktywa.

kosia1
24-02-2012, 10:09
przeca pisała że zamuruje....
Jednak jest jeszcze jedno światło w tunelu i póki co wstrzymuję się z zamurowywaniem. Nie zdradzę teraz szczegółów, ale jestem pełna nadziei
Witku, rzeczywiście OKNOPLAST-Kraków, to teraz OKNOPLAST sp.z o.o. Jak widzę to zoo, to już się boję

ClNEK
25-02-2012, 10:01
Jeżeli już mieli by kupować, to prędzej Noves niż Rabień.. :rolleyes:


Na pewno ktoś kupił 70% udziałów Rąbienia więc może to i prawda.

finlandia
25-02-2012, 12:45
Jednak jest jeszcze jedno światło w tunelu i póki co wstrzymuję się z zamurowywaniem. Nie zdradzę teraz szczegółów, ale jestem pełna nadziei
Witku, rzeczywiście OKNOPLAST-Kraków, to teraz OKNOPLAST sp.z o.o. Jak widzę to zoo, to już się boję

Zoo czy nie to nadal ta sama firma. Tylko nazwa bardziej "światowa".
Większość dużych i znanych firm z branży to Zoo. Jakimś wyjątkiem jest Jezierski, gdzie to działalność gospodarcza pod imieniem i nazwiskiem i odpowiedzialność majątkiem (co ktoś tu kiedyś*podkreślał ;) )

Edit
Ps. W sprawie wykupów - nie znam plotek, ale.. sieć salonów tanich okien typu Hasau dało by odpowiednią konkurencję dla Drutexu i odsunęło by O z tej walki na dalszy plan pozwalając jednocześnie się im odciąć od masowej produkcji..

redpradnik
02-04-2012, 10:36
Witam,
Czy ktoś z Was ma może instrukcję regulowania okien Oknoplasta? Na stronie nic takiego nie znalazłem , a nie chcę co pol roku wolac kogos i placić...

Po zimie kilka okien "wadzi" jak się zamyka lub otwiera - bede wdzieczny za pomoc

witek86
02-04-2012, 10:58
oknoplast na szybach ma przyklejone gwarancje i w niej jest instrukcja regulowania okien!jak nie dostałeś to powiedz niech dostarczą albo wejdź na stronę maco.
regulacja praktycznie jak wszędzie kluczyk imbus 4

redpradnik
02-04-2012, 11:00
oknoplast na szybach ma przyklejone gwarancje i w niej jest instrukcja regulowania okien!jak nie dostałeś to powiedz niech dostarczą albo wejdź na stronę maco.
regulacja praktycznie jak wszędzie kluczyk imbus 4

Tak tylko z niej nei wynika czym krecic aby np okno poszlo do gory , albo czym krecic zeby przesunac w lewo górą a dołem w prawo - o takie cos mi chodzi

jareko
02-04-2012, 11:32
to jak nie wywnioskowales tego z instrukcji to lepiej niech to zrobi ktos kto sie zna, mozesz tak rozlegulowac polozenie skrzydla w osciznicy ze juz bez pomocy do ladu nie dojdziesz. Pierwszy raz zaplac przyjrzyj sie podpytaj

kowalski100
02-04-2012, 12:22
Jak się czują teraz kibice Wisły Kraków którzy kupili okna z Oknoplastu. OKNA Z KRAKOWA.
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/wisla-krakow-na-skraju-finansowej-przepasci,1,5078816,wiadomosc.html

witek86
02-04-2012, 13:46
tak jak będą się czuli kibice interu który do ligi europejskiej jak na razie musi eliminacje przechodzić:D

bombelo
03-04-2012, 10:58
Witam,
Czy ktoś z Was ma może instrukcję regulowania okien Oknoplasta? Na stronie nic takiego nie znalazłem , a nie chcę co pol roku wolac kogos i placić...

Po zimie kilka okien "wadzi" jak się zamyka lub otwiera - bede wdzieczny za pomoc

tak juz bedzie
po zimie, w czasie lata to jest PVC - ktore strasznie pracuje i jest wrazliwe na zmiany temp.
do tego skrzydla ciezsze i wieksze lubia sie opuszczac tak, ze zadna regulacja nie pomoze i wtedy trzeba je przeszklic - czego samodzielnie odradzam
ale fakt regulowac okucia warto sie nauczyc samemu bo praktycznie wieksze-ciezsze (w kolorze na slonecznej stronie) okna wymagaja czestych regulacji

redpradnik
03-04-2012, 13:53
tak juz bedzie
po zimie, w czasie lata to jest PVC - ktore strasznie pracuje i jest wrazliwe na zmiany temp.
do tego skrzydla ciezsze i wieksze lubia sie opuszczac tak, ze zadna regulacja nie pomoze i wtedy trzeba je przeszklic - czego samodzielnie odradzam
ale fakt regulowac okucia warto sie nauczyc samemu bo praktycznie wieksze-ciezsze (w kolorze na slonecznej stronie) okna wymagaja czestych regulacji

dokladnie w dol poszlo mi najbardziej okno na taras wysokie na 2 metry szerokie chyba na 80 ( jedne z drzwi )
no coz w takim razie znow kogos wezwe i sprobuje patrzec na rece:)

bombelo
04-06-2012, 12:08
Kosia1 wymienili Twoje okna ? cos ruszylas w temacie ?

finlandia
04-06-2012, 13:49
Na innym forum Klienci mają problem z ich dealerem w Katowicach (Pinokio) który nabrał zaliczek i zniknął z rynku - początkowo fabryka też odrzuciła roszczenia ale pod wpływem opinii publicznej chyba zmieniła stanowisko - więc może tu też to zadziała?

Annula
07-10-2012, 13:17
Witam
Proszę o opinię nt okien firmy Oknoplast Winergetic Premium oraz Platinium Evolution2 (jakość, codzienne użytkowanie, energooszczędność)
Dziękuję

maniedd
09-10-2012, 15:51
okna kupione w oknoplascie,zamontrowane przez PH (bo na stronie jest napisane ze jak zamontujePH to jest gwarancja) ,okna sie posypały,gwarancji nie ma,PH zamknął punkt, oknoplast umywa rece ... mozna coś zrobić?

odaro
09-10-2012, 20:39
okna kupione w oknoplascie,zamontrowane przez PH (bo na stronie jest napisane ze jak zamontujePH to jest gwarancja) ,okna sie posypały,gwarancji nie ma,PH zamknął punkt, oknoplast umywa rece ... mozna coś zrobić?

Rozgłoś w necie gdzie się da.

Nie jesteś pierwszym poszkodowanym

witek86
10-10-2012, 10:39
okna kupione w oknoplascie,zamontrowane przez PH (bo na stronie jest napisane ze jak zamontujePH to jest gwarancja) ,okna sie posypały,gwarancji nie ma,PH zamknął punkt, oknoplast umywa rece ... mozna coś zrobić?

a w jakim mieście?

geowilk
17-10-2012, 19:40
witam,
jestem tu nowy i w sumie to mam 2 rzeczy
1. Od wczoraj czytam wszystkie posty w kolejności od tył u i od 72 strony doszedłem do 48 i co ciekawe... Na stronach końcowych tj gdzies tak na 72-60 głównym tematem jest Post użytkownika Kosia - problemy z firmą Oknoplast. no i tak doszedłem do strony 47 lub 48 gdzie po raz pierwszy Kosia pisze o swoich problemach i w odpowiedzi na to zgłasza sie pracownik z oknoplastu z prośbą o kontakt - po 3 tygodniach pisze znowu że nikt sie nie odezwał - więc musi cos tutaj byc nie OK.
2. Mam zamiar kupic Okna i Oknoplast w porównaniu z firmami Budvar, Okno-Pol jest 5-10 % droższy i obsługa zdecydowanie przekonująca

Sławek...
17-10-2012, 22:13
...a niby co jest nie tak?
uważasz, że takie problemy jakie były opisane firma powinna załatwiać na forum muratora?
jeśli mieliby ochotę porozmawiać z Kosią to na pewno kontakt do niej mają i mogliby zrobić to w bardziej cywilizowany sposób niż jakiś post w sumie niewiadomo przez kogo napisany...
Z tego co wiem to problem jest nadal nie rozwiązany, to znaczy okna są w takim stanie w jakim były (o ile nie gorszym)

geowilk
18-10-2012, 21:00
Nie zrozum mnie źle, nikogo nie bronie, firma powinna od razu reagować... itd, tylko że czasami moze byc tak że Centrala nie wie nic co sie dzieje w terenie a w tym poscie facet napisal maila z prosbą o kontakt i nawet podpisal się z imienia i nazwiska, a po trzech tygodniach napisal ze nikt sie nie odezwal.

Sławek...
19-10-2012, 08:57
...ja akurat znam Kosię i wiem jak jest zdeterminowana na pozytywne załatwienie tej sprawy i jeśli miałaby jakąś szansę to pewnie by z niej skorzystała.
z firmą "O" kontaktowała się wiele razy ale efektu to nie przyniosło więc nie do końca jest tak, że ktoś chciał pomóc, a ona go olała... z resztą jak czytałeś wątek to sam wiesz, generalnie z "O" jest tak, że jak nic się nie dzieje to są do rany przyłóż, a jak jest problem to mają go głęboko w ....

meister71
21-10-2012, 11:14
:)
Po pierwsze chciałem się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum.
Dodam tylko, że przez wiele postów i w różnych wątkach już przebrnąłem.
Jak do tej pory wnioski, w różnych kwestiach, wyciągałem, z opinii już istniejących, jednak potrzebuję konkretnej porady w jednej kwestii.
Po analizie wielu stron internetowych, zdecydowałem się na montaż okien Oknoplast, profil platinium (13 okien + 1 PSK 3600x2350)
Jestem też już po wycenie od kilku pobliskich przedstawicieli.
Praktycznie w ostatniej chwili okazało sie, że całkiem bliski kuzyn także zajmuje się handlem i montażem okien.
Mam zatem okazję dostać okna w bardziej promocyjnych cenach.
Problem w tym, że owy kuzyn nie współpracuje z Oknoplastem, tylko z:
KNS
Vetrex
WITRAŻ
(z naciskiem na tę ostatnią firmę)
Nie wiem jeszcze jak mocna okaże się różnica w wycenie. Jeśli jednak okaże się znacząca, pewnie rozważę zmianę producenta.
Chciałbym jednak już wcześniej mieć orientację, czy warto sobie zawracać głowę dalszym rozważaniem.
Ogólnie nie jestem zwolennikiem oszczędności kosztem jakości, ale nie jestem też snobem, który lubi przepłacać za coś, co można mieć taniej :)
Z góry przepraszam za rozwlekłą wypowiedz i dziękuję za ewentualne podpowiedzi.

finlandia
21-10-2012, 12:15
Kuzyn jest chyba miłośnikiem/niewolnikiem niskiej ceny za "to samo" bo wszyscy trzej producenci zdaje się wytwarzają "to samo" czyli okna na profilach Veki..
Osobiscie? Nie lubię takich skoczków, którzy dla 50zł, zmieniają dostawcę. Założę się, że sposoby na wszelkie "inne" koszty też ma opracowane do perfekcji.

meister71
21-10-2012, 12:36
Kuzyn jest chyba miłośnikiem/niewolnikiem niskiej ceny za "to samo" bo wszyscy trzej producenci zdaje się wytwarzają "to samo" czyli okna na profilach Veki..
Osobiscie? Nie lubię takich skoczków, którzy dla 50zł, zmieniają dostawcę. Założę się, że sposoby na wszelkie "inne" koszty też ma opracowane do perfekcji.

Tyle, że Oknoplast także produkuje na profilach veki.
Czy jest miłośnikiem czy niewolnikiem niskiej ceny (nie wiem),
Popyt kształtuje rynek. W mojej mieścinie nie ma zbyt wielu chętnych na drogie rozwiązania, dlatego handluje się tym, co się sprzedaje.
Moje pytanie nie dotyczyło jednak opinii na temat mojego kuzyna a na temat okien i ich producentów:)

IVO333
21-10-2012, 12:51
Tyle, że Oknoplast także produkuje na profilach veki.
Czy jest miłośnikiem czy niewolnikiem niskiej ceny (nie wiem),
Popyt kształtuje rynek. W mojej mieścinie nie ma zbyt wielu chętnych na drogie rozwiązania, dlatego handluje się tym, co się sprzedaje.
Moje pytanie nie dotyczyło jednak opinii na temat mojego kuzyna a na temat okien i ich producentów:)
Z firm które wymieniłeś KNS nie spotykam , na Vetrex złego słowa nie powiem a Witraż potrafi udowodnić że zestawienie Veka+Roto też można spieprzyć. A kuzyn co na to, które poleca?
P.S. To PSK 3600 dzielone symetrycznie???

finlandia
21-10-2012, 12:51
Popyt kształtuje rynek. W mojej mieścinie nie ma zbyt wielu chętnych na drogie rozwiązania, dlatego handluje się tym, co się sprzedaje.

Znam niejedno małe miasteczko gdzie Oknoplast ma się dobrze - mimo panującej opinii o dość wysokich cenach.
Kuzyna zapytaj czemu właśnie proponuje trzy firmy produkujące podobne okna. Rozumiałbym trzy firmy z różnych segmentów rynku (dla biednych, dla normalnych i dla nie liczących się z portfelem). Ja sprzedaję jedną z wymienionych marek i mam do niej zaufanie, ale to nie znaczy, że pozostałe uważam za nic nie warte.

meister71
21-10-2012, 15:27
IVO333 - psk - w oknoplaście proponują 3x120 (2fixy + 1ruchomy) lub 3x90 (2fixy + 2ruchome)
W tym pierwszym trochę mniejsze światło przejścia, ale w cenie różnica znacząca.
Kuzyn poleca najbardziej właśnie Witraż. Choć poleca to może za dużo powiedziane. Pewnie ma z nimi najlepszy układ :)

finlandia - nie wiem czy kuzyn nie ma jeszcze czegoś poza tym. Proponuje mi to, ponieważ wie, że mam oko na oknoplast, więc firmą "krzak" mnie nie skusi.
Pewnie to w ofercie ma najlepsze. Nie chcę jednak się rozwodzić nad jego interesem, bo i forumowiczów pewnie OTy nie interesują.
Po prostu chciałbym opinii doświadczonych ludzi w branży, czy podane marki mogą w jakiś sposób być substytutem dla oknoplatu.
Na temat okien z Krakowa można dużo poczytać na forach, natomiast bardzo mało jest konkretnych informacji odnośnie pozostałych marek.
Zdradzisz może do której z tych trzech masz to zaufanie???
P.S. apropo opinii na temat cen - kuzyn się trochę zdziwił jak powiedziałem mu kwotę wyceny. Myślał, że będzie sporo większa.

Piotr_Bodnar
21-10-2012, 15:45
Mam oknoplast platinium i nie narzekam. Okna sa 2 rok, zamykaja i otwieraja sie plynnie, sa szczelne.

IVO333
21-10-2012, 17:35
czy podane marki mogą w jakiś sposób być substytutem dla oknoplatu.

Takie określenie jest obraźliwe dla Vetrexu który (pomijam autorskie profile O a właściwie ich kształt) w niczym nie ustępuje Oknoplastowi a pod pewnymi względami (IMO) jest lepszy.

meister71
21-10-2012, 17:51
Takie określenie jest obraźliwe dla Vetrexu który (pomijam autorskie profile O a właściwie ich kształt) w niczym nie ustępuje Oknoplastowi a pod pewnymi względami (IMO) jest lepszy.

mam nadzieję, że vetrex się na mnie nie obrazi. Zwalmy to na moje nieobeznanie w temacie :)

meister71
22-10-2012, 11:50
finlandia ...
Zdradzisz może do której z tych trzech masz to zaufanie???

czy może to tajemnica ??? :>

witek86
22-10-2012, 14:52
bliski kuzyn a nie wiedziałeś że ma okna:)
wypytaj go o montaż i w oknoplaście wypytaj tu może być różnica . podział na 4 części w psk nie jest mocną stroną jednej z firm :)

meister71
22-10-2012, 16:59
ale wszyscy tajemniczy są :)
podoba mi się to zachowanie etyki zawodowej i zasad zdrowej konkurencji, jednak trzeba pamiętać, że dla osoby, która przychodzi na forum i pyta o konkretne rozwiązania, odpowiedzi typu "pewna firma", "jeden z trzech wymienionych" itp., nic nie mówi :)
Jeśli wstrzeliłem się w zły wątek to dajcie znać (trzeba by gdzieś dyskusję przenieść).
Jeśli chodzi o PSK, to generalnie ja jestem za rozwiązaniem trzyczęściowym.
IMHO nie ma sensu robić w ścianie otworu 3600, żeby potem 30% tego zajmowały ramy.
Ciągle czekam na wycenę od kuzyna (który okazał się bliskim a ja pierwszy raz go spotkałem w tym tygodniu :) - czasem tak bywa w życiu :)
Wiedziałem, że on istnieje i czym się zajmuje, ale jakoś byłem nastawiony mocno na okna na "O" (żeby już nie nadużywać logo) :), dlatego jakoś tak nie zwracałem na to uwagi. Warto jednak wszystkie możliwości poznać zanim się podejmie decyzję.
Jak dostanę ofertę, to się z wami podzielę informacją.
dzięki za wszystkie odzewy - zarówno tu jak i na priv
pozdrawiam
Tomek

meister71
27-10-2012, 18:10
Powiedzcie mi ile może być prawdy w informacji, że psk o szerokości 3600 może nie mieć gwarancji producenta?
Generalnie jestem też po wycenie kuzyna. Powiem tylko, że Witraż wyszedł 1300 zł taniej od oknoplastu.
Różnica taka, że w witrażu mam wycenione klamki secustic, uszczelkę w kolorze karmelowym, ale też psk 2400+1200 ze słupkiem statycznym (zamiast 3600 w jednej ramie). Czekam jeszcze aż poda mi cenę vetrexu.
Jakieś komentarze???

IVO333
27-10-2012, 21:21
Powiedzcie mi ile może być prawdy w informacji, że psk o szerokości 3600 może nie mieć gwarancji producenta?

Producent gwarancji udzielić może. Takie wykonanie (symetryczne) jest niezgodne z zaleceniami producentów profili, nie znam takiego który dopuszcza więcej niż 1600 szerokości skrzydła PSK. Oknoplast puścił 1800-1800 do tego w jednej ramie?

meister71
27-10-2012, 21:32
Wcześniej już wspominałem, że 3 skrzydła (dwa fixy i jedno ruchome), czyli 1200

jareko
27-10-2012, 22:42
a może tak ?

titan
27-10-2012, 23:17
Mam do was pytanie.
Otóż planuję zakup okien, w moim regionie zdecydowałem się na wybór między oknoplastem, a avante.
Swój wybór zawęziłem tylko do dwóch modeli:
Oknoplast Platinum Evolution 2
Avante forte
Cena niemal identyczna, więc nie gra roli.
Montaż:
Oknoplast - firmowi montażyści
Avante - montażyści współpracujący, ale montowali u kilku znajomych na przestrzeni kilku lat i problemów nie było.
Przewaga Avante:
szerokość 84 mm - Oknoplast 70 mm
ciepła ramka w standardzie - w oknoplaście chyba za dopłatą
szyba U=0,5 - Oknoplast U=0,7
Okucia Roto Designo (niewidoczne zawiasy) - Oknoplast za dopłatą
Przewaga Oknoplast:
chyba tylko zachwalane przez sprzedawcę wzmocnienie zamknietę, gdzie w Avante jest w U. Sprzedawca Oknoplastu mówił, że we wzmocnieniu w U nie mają się czego trzymać te "zamki" w profilu, bo stali u góry nie ma.
Coś jeszcze mówili, że ich uszczelki są lepsze, ale o to akurat w Abvante nie zapytałem.
Wiadomo, że każda sroka..., więc może tutaj mi ktoś coś obiektywnie doradzi.
Doradzicie coś?
Pozdrawiam.

meister71
28-10-2012, 07:17
a może tak ?
Nie wiemp dlaczego, ale jestem trochę zwolennikemim symetrii, wioęc opcja z dużym płatem szyby i jedną przesówką mi się jakoś nie widzi. Natomiast ten drugi obrazek już jest ok. Powiedzcie mi tylko, jakie są + i - takiego okna w jednej ramie i łączonego z 3 części?

IVO333
28-10-2012, 08:47
Mam do was pytanie.

Oknoplast Platinum Evolution 2
Avante forte
......
szerokość 84 mm - Oknoplast 70 mm
ciepła ramka w standardzie - w oknoplaście chyba za dopłatą
szyba U=0,5 - Oknoplast U=0,7
Okucia Roto Designo (niewidoczne zawiasy) - Oknoplast za dopłatą
Przewaga Oknoplast:
chyba tylko zachwalane przez sprzedawcę wzmocnienie zamknietę, gdzie w Avante jest w U. Sprzedawca Oknoplastu mówił, że we wzmocnieniu w U nie mają się czego trzymać te "zamki" w profilu, bo stali u góry nie ma.
Coś jeszcze mówili, że ich uszczelki są lepsze, ale o to akurat w Abvante nie zapytałem.

Sam opisałeś różnice w parametrach cieplnych, raczej nieporównywalne produkty. Stal zamknięta ma znaczenie przy zaczepach WK (takich szerokich, z 3 wkrętami) jeśli okno faktycznie ma spełniać standardy WK1 czy WK2. Zapytaj sprzedawcy Oknoplastu czy w jego oknie te wąskie zaczepy (a jest ich większość) też niczego się nie trzymają.
Nie wiem w czym uszczelki Veki są lepsze, na pewno jest ich mniej, PE ma 2, Forte ma 3.
Przy porównywalnej cenie nie ma co się zastanawiać.

jareko
28-10-2012, 11:33
... Powiedzcie mi tylko, jakie są + i - takiego okna w jednej ramie i łączonego z 3 części?
8,64 mkw i wszystko jasne, albo zestaw gdzie połączenie ościeżnic usztywni konstrukcję, albo dodana statyka - tu możliwości jest wiele
W mej ocenie zestaw jest rozwiązaniem wystarczającym i najtańszym.

meister71
28-10-2012, 15:24
ok, dzięki za odpowiedź, choć wolałbym w wersji dla konsumenta a nie kolegi z branży :)
Sory za głupie pytania, bo dla Ciebie raczej takie są:
Co to znaczy "...albo dodana statyka"?
Ja kupuję okna a nie je produkuje :)

jareko
28-10-2012, 16:08
skoro kupujesz to co cię obchodzi że nie jest w jednej ramie ? ;)
Statyka.....cóż... dla laika, konstrukcja musi być odporna na parcie wiatru i innych czynników atmosferycznych by przy pierwszej wichurze szyby ci się nie wykrzywiały ;) i konstrukcja nie wspacerwałą do domu ;)
Dodana statyka? A to takie dziwne, dodatkowe profile z grubą stalą mające na celu usztywnić normalny profil ościeżnicy

meister71
28-10-2012, 16:30
To jak poznać po takiej specyfikacji czy przy pierwszym zefirku okno nie oddzieli mi salonu od kuchni ??:)

Produkt: PLATINIUM EVOLUTION
Okno - konstrukcja dowolna
Kolor: (Gr.1)-Złoty Dab(2178.001)
Uszczelki wew/zew :/BrazowaBrazowa
Numer pola: Oszklenie
1,2,3: Szpros wew. szybowy 8 mm - Złoty
1,2,3: 4TF/12s/4/12s/4TF TOP GLASS U=0,7 EN-673
Numer pola: Okucie
PSK - Z,Kolor osłony -Złoty
Dodatki :
Listwa przyszybowa PLATINIUM z brazowa uszczelka
słupek szeroki statyczny
Szpros wewnatrz szybowy pole: 24 szt
Klamka MZ prawa Zlota kolor Zloty 1 szt
Poszerzenie 30 mm 114-201 kolor (Gr.1)-Zloty Dab(2178.001)

slaku
28-10-2012, 16:43
:)

Problem w tym, że owy kuzyn nie współpracuje z Oknoplastem, tylko z:
KNS
Vetrex
WITRAŻ

.



Piersze dwie spokojnie mogę polecić, wykonują okna zgodnie ze sztuką, nie walą bubli i w razie ewentualnych problemów serwis KNS's i Vetrexu szybko reaguje. Czy są substytutem dla firmy oknoplast? Nie sprzedaję ich okien ale z tego co się widzi i słyszy to ich okna niczym nie odbiegają od innych dobrych producentów (dobrym przykładem jest sytuacja dalszego znajomego który kupił ich produkt i później się mocno wkurzał)

finlandia
28-10-2012, 18:29
a ja z innej beczki -
meister podał Ug wg normy EN 673. Zwykle widuję odwołanie do EN 674 ew. PN. To jakaś różnica?

meister71
28-10-2012, 18:36
Mam wyceny z trzech punktów Oknoplast.
Cokolwiek to jest - to EN, to w każdym jest tak samo, czyli EN 673

IVO333
28-10-2012, 18:50
a ja z innej beczki -
meister podał Ug wg normy EN 673. Zwykle widuję odwołanie do EN 674 ew. PN. To jakaś różnica?
673 -obliczeniowa (w UE jedyna słuszna), 674 -badawcza. Badawcza daje najczęściej minimalnie lepszy wynik, toteż Drut w Zlinie zażyczył sobie aby knedliki takiej użyli.

slaku
28-10-2012, 19:08
I dlatego pewno pakiety 4-16-4-16-4 mają ug=0,6 a u innych ug=0,5 mała różnica przy badaniu i już matematycznie zaokrąglamy w "lepszą stronę" ale chyba coś ostatnio czytałem, ze niedługo ma być tylko jedna obowiązująca norma u nas. Niech forumowy spec od szyb poda dokładne info.

finlandia
28-10-2012, 19:35
Aha, no to ok, bo ostatnio ucieszyłem się, że na "moich" oknach widzę U 1,0 wg 674.. już pomyślałem, że to te prawdziwe 1,0, ale jednak nie.. to tylko 1,1... :lol2:

IVO333
28-10-2012, 19:42
I dlatego pewno pakiety 4-16-4-16-4 mają ug=0,6 a u innych ug=0,5 mała różnica przy badaniu i już matematycznie zaokrąglamy w "lepszą stronę" ale chyba coś ostatnio czytałem, ze niedługo ma być tylko jedna obowiązująca norma u nas. Niech forumowy spec od szyb poda dokładne info.
Powinna być stosowana tylko 673, jednolicie w całej Unii. Różnice wynikają zaś nie tylko z metody, są różne powłoki termo i one też swoje robią.

T12345T
28-10-2012, 19:51
I dlatego pewno pakiety 4-16-4-16-4 mają ug=0,6 a u innych ug=0,5 mała różnica przy badaniu i już matematycznie zaokrąglamy w "lepszą stronę" ale chyba coś ostatnio czytałem, ze niedługo ma być tylko jedna obowiązująca norma u nas. Niech forumowy spec od szyb poda dokładne info.

Choć to nie moją skromną osobę kolega miał pewnie na myśli, sprawa z szybami według mnie ma się następująco:

Sprawa różnic w wartości współczynnika Ug wynika z faktu, że w obliczeniach wg normy PN-EN 673, bierze się pod uwagę wypełnienie gazem (argonem) komory szyby zespolonej na poziomie 90%. Wartość ta została niejako "narzucona" w normach zharmonizowanych przez CEN, producentom szkła do potrzeb określania współczynnika "U" szyb zespolonych. Podczas badań wg normy PN-EN 674, pobierana jest natomiast próbka rzeczywista, wyprodukowana w konkretnym zakładzie, gdzie zawartość argonu może być większa niż 90%, ot i cała tajemnica.

Co do oznakowania szyb zespolonych od 1 marca 2007 istnieje obowiązek znakowania szyb zespolonych wg standardów określonych w normie PN-EN 1279-5 "Szkło w budownictwie. Izolacyjne szyby zespolone Część 5: Ocena zgodności wyrobu z normą". Norma ta podaje, według jakich norm odniesienia oraz jakie parametry powinny być podawane przez producenta. Punkt 4.3.2.12 dotyczący "Oszczędności energii i zatrzymywania ciepła" podaje, że "Wartość współczynnika przenikania ciepła należy określić metodą obliczeniową wg EN 673", dalej podano, że wyjątkowo, "w przypadkach, gdy współczynnik przenikania ciepła nie może być obliczony, wówczas należy go określić przez badanie według EN 674 lub 675."

Przy okazji warto dodać, że normy PN-EN 673 (pkt. 4.1) i PN-EN 674 (pkt. 3.1) podają następującą definicję współczynnika: "Parametr oszklenia, który charakteryzuje przenikanie ciepła przez centralną część oszklenia - bez uwzględnienia efektów brzegowych - i określa stosunek gęstości ustalonego przenikania ciepła do różnicy temperatur środowiska z każdej strony oszklenia. Wartość U jest wyrażona w watach na metr kwadratowy i kelwin (W/m2K)".

slaku
28-10-2012, 20:11
Dzięki kolego za wyjaśnienie. Gdzieś właśnie czytałem o tym opisie, ale już zapomniałem gdzie.



Pozdrawiam

titan
29-10-2012, 12:03
Wybór padł na Avante, z tym ze mam jeszcze jedno pytanie:
Jakie wzmocnienie jest lepsze?
Stalowe, czy kompozytowe (tj. plastik z zatopionymi metalowymi prętami), bo takie zaproponowano mi w cenie.
Pozdrawiam.145100

T12345T
29-10-2012, 14:44
Jakie wzmocnienie jest lepsze?
Stalowe, czy kompozytowe (tj. plastik z zatopionymi metalowymi prętami), bo takie zaproponowano mi w cenie.
Pozdrawiam.145100

Porównaj momenty bezwładności i będziesz wiedział.

IVO333
29-10-2012, 17:02
Wybór padł na Avante, z tym ze mam jeszcze jedno pytanie:
Jakie wzmocnienie jest lepsze?
Stalowe, czy kompozytowe (tj. plastik z zatopionymi metalowymi prętami), bo takie zaproponowano mi w cenie.
Pozdrawiam.145100
Moje osobiste zdanie; ciepłe wzmocnienie w Forte wpływa na U minimalnie, jest nowością i ja bym na sobie nie testował mimo całego uznania dla producenta systemu
P.S. Statyka tego odpowiada wzmocnieniu C 1,5mm. W balkonach na pewno nie należy tego stosować.

slaku
29-10-2012, 17:45
ja bym odpuścił takie nowości, minimalnie lepszy parametr, którego realnie nie ma szans odczuć że jest lepszy, a wychodzi, że jest gorsza statyka konstrukcji.

titan
29-10-2012, 19:43
tutaj chodzi tylko o okna, gdzie największe ma 150 cm szerokości i skrzydło 75 cm. sprzedawca zachwala, że to przyszłość i takie tam. sam nie wiem co mam myśleć...

Charlie
29-10-2012, 19:52
I dlatego pewno pakiety 4-16-4-16-4 mają ug=0,6 a u innych ug=0,5 mała różnica przy badaniu i już matematycznie zaokrąglamy w "lepszą stronę" ale chyba coś ostatnio czytałem, ze niedługo ma być tylko jedna obowiązująca norma u nas. Niech forumowy spec od szyb poda dokładne info.

Na pewno znacie takie powiedzenie "Polska to dziwny kraj" :)
]
Norma 673 jest jedyna słuszna w EU ale w Polsce TEŻ uznaje się 674 :)
Obliczeniowa metoda pozwala na zaokrąglanie i stąd króluje u nas U = 1,0 na budowie szyby takiej samej jak 1,1 w.g metody badawczej.
Także jesteśmy "do przodu" na exporcie" okien np.do Niemiec.

Podobna sytuacja występuje w klasyfikacji energetycznej. Na tzw Zachodzie przyjęto klasyfikację literową czyli A, B, C,D itd. Ale u nas NIE - tylko cyfry mają być.

Charlie
29-10-2012, 19:56
Parametr U to tzw punktowa wartość - w przypadku szyby umiejscowiony jest na przecięciu przekątnych.
Lambda to parametr liniowy - w przypadku szyby zespolonej uniejscowiony jest w linii styku z ramką dystansową.

Charlie
29-10-2012, 19:58
Wybór padł na Avante, z tym ze mam jeszcze jedno pytanie:
Jakie wzmocnienie jest lepsze?
Stalowe, czy kompozytowe (tj. plastik z zatopionymi metalowymi prętami), bo takie zaproponowano mi w cenie.
Pozdrawiam.145100

Ja lubię nowości - na Twoim miejscu kupił bym uprzednio przeczytawszy Kartę Gwarancyjną. To taki dokument gdzie napisane jest co producent uznaje albo nie uznaje swoją gwarancją.

Z tego zo pamiętam to są spore różnice w U profila ze wzmocnieniem stalowym i bez niego.

titan
29-10-2012, 20:39
Ok to jutro przy podpisywaniu umowy jeszcze się z tym zapoznam. Ale skoro wg was to jest gorsze od stali, to po co producent to wprowadza? jaki ma sens zamiana dobrego i sprawdzonego systemu na "gorszy"? nie rozumiem...

titan
29-10-2012, 20:49
.

T12345T
29-10-2012, 20:51
Norma 673 jest jedyna słuszna w EU ale w Polsce TEŻ uznaje się 674 :)

Pitolisz Waść bez sensu. Obie normy są normami europejskimi (EN), a zatem posiadają taką samą treść i "obowiązują" w taki sam sposób na całym europejskim obszarze gospodarczym. Problem nie w normach, a ludziach, którzy je mają stosować. Na przykład specach od szkła:-).

T12345T
29-10-2012, 21:02
Ok to jutro przy podpisywaniu umowy jeszcze się z tym zapoznam. Ale skoro wg was to jest gorsze od stali, to po co producent to wprowadza? jaki ma sens zamiana dobrego i sprawdzonego systemu na "gorszy"?

Z tego co piszą moi przedmówcy wcale nie wynika, że nowe rozwiązanie jest gorsze, a jedynie, że oni tak myślą. Sposobem na porównanie parametrów wzmocnienia stalowego standardowo stosowanego w tych konkretnych kształtownikach, w konstrukcji o podanym przez Ciebie wymiarze do kompozytu zbrojonego drutem stalowym może być jedynie porównanie momentów bezwładności obu wzmocnień, w obu osiach. Wtedy faktycznie okaże się, które z nich zapewni większą sztywność. Bez takiego porównania, to niestety kolejne pitu, pitu.

Charlie
29-10-2012, 21:34
Pitolisz Waść bez sensu. Obie normy są normami europejskimi (EN), a zatem posiadają taką samą treść i "obowiązują" w taki sam sposób na całym europejskim obszarze gospodarczym. Problem nie w normach, a ludziach, którzy je mają stosować. Na przykład specach od szkła:-).

Teoretyzujesz - jak zwykle nie znając realiów za Odrą.
Pokaż mi niemiecką szybę zespoloną cechowaną normą obliczneniową.
Francuzów nie ruszajmy - dalej uważają się za pępek świata i gdzieś mają EN.

Charlie
29-10-2012, 21:36
Ok to jutro przy podpisywaniu umowy jeszcze się z tym zapoznam. Ale skoro wg was to jest gorsze od stali, to po co producent to wprowadza? jaki ma sens zamiana dobrego i sprawdzonego systemu na "gorszy"? nie rozumiem...

Bardzo dobrze myślisz - ktoś to policzył i na tej podstawie wdrożył do produkcji.

finlandia
29-10-2012, 22:12
I ja dodam swoje pitolenie :) :
- rynek jest zalewany pseudo rewelacjami. Cieńsze profile z większą ilością komór, niby nowoczesne wzmocnienia, pianki w środku, wzmocnienie zamkniete mimo iż w zupełności wystarczają zwykłe..
Robi się tak, bo inni też tak mają i trzeba gonić "postęp". Nawet nie wnikając w ich sens.

IVO333
29-10-2012, 23:30
Z tego co piszą moi przedmówcy wcale nie wynika, że nowe rozwiązanie jest gorsze, a jedynie, że oni tak myślą. Sposobem na porównanie parametrów wzmocnienia stalowego standardowo stosowanego w tych konkretnych kształtownikach, w konstrukcji o podanym przez Ciebie wymiarze do kompozytu zbrojonego drutem stalowym może być jedynie porównanie momentów bezwładności obu wzmocnień, w obu osiach. Wtedy faktycznie okaże się, które z nich zapewni większą sztywność. Bez takiego porównania, to niestety kolejne pitu, pitu.
Problem w tym Teście że Inoutic coś nie za bardzo się chwali tymi danymi. Przy takich ruchach ze wzmocnieniem istotne są 2 rzeczy (poza kosztami oczywiście); co zyskujemy na termice i jak ewentualnie traci statyka. Eforte to bardzo udany system, Uf ma jedno z najlepszych. Mają papier z Rosenheim mówiący o Uf=0,95 dla złożenia ze stalą ale tylko enigmatycznie podają że z wzm. termicznym może być lepsze. Parametrów statycznych tego termicznego też nie publikują.
Kiedy z pół roku temu weszło na polski rynek i zaczął je stosować Producent o którego oknach tu (jak sądzę) mowa określił jego statykę jako zbliżoną do stali ZLE 184 (lx=1,95 ly=1.15) a izolacyjność złożenia prawie się nie zmieniła. Max wymiary skrzydła w kolorze na stali którą wymieniłem to wg Inautica 900x2100.
Czyli fundujemy sobie przeciętną (zgodzisz się myślę) statykę zyskując coś na drugim miejscu po przecinku na Uw. Stąd napisałem że wykluczałbym je w balkonach, w oknach wg uznania.
A dlaczego kolega titan może je mieć w cenie stalowego? Bo chyba nie tylko ja myślę że ten element świetnego skądinąd systemu Eforte świata nie podbije.

P.S. Jeśli wydębisz od Inautica jakieś zertifikaten na to wzmocnienie to pochwal się ;-)

titan
30-10-2012, 07:55
Czyli testowac na sobie nowości nie polecacie. Skoro ewentualny zysk nie bedzie zbytnio zauważalny, to chyba jednak pozostane przy dotychczasowym systemie. Sprzedawca mnie namawiał, ale lepiej nie ryzykować :)

IVO333
30-10-2012, 08:28
Czyli testowac na sobie nowości nie polecacie. Skoro ewentualny zysk nie bedzie zbytnio zauważalny, to chyba jednak pozostane przy dotychczasowym systemie. Sprzedawca mnie namawiał, ale lepiej nie ryzykować :)
Zawsze możesz przetestować sprzedawcę i zapytać co ono konkretnie daje czyli jak zmienia się Uf, przy stali jest to 0,95 a przy tym wzmocnieniu nie pamiętam ale było ciut niższe, w praktyce bez znaczenia.

T12345T
30-10-2012, 11:16
Problem w tym Teście że Inoutic coś nie za bardzo się chwali tymi danymi.

A to fakt.


Parametrów statycznych tego termicznego też nie publikują.

Fakt. Nie spotkałem takiej informacji.


Kiedy z pół roku temu weszło na polski rynek i zaczął je stosować Producent o którego oknach tu (jak sądzę) mowa określił jego statykę jako zbliżoną do stali ZLE 184 (lx=1,95 ly=1.15) a izolacyjność złożenia prawie się nie zmieniła. Max wymiary skrzydła w kolorze na stali którą wymieniłem to wg Inautica 900x2100.

Kolejny raz muszę napisać: Brak danych. Ale uznając, że parametry są jakie są, to główki nie urywa:-).


Jeśli wydębisz od Inautica jakieś zertifikaten na to wzmocnienie to pochwal się ;-)

Spróbuję podrążyć temat.

titan
30-10-2012, 12:26
zamówiłem wzmocnienia stalowe i muszę wierzyć, że takie będą :) Jak powiedziałem sprzedawcy, że stal jest lepszym wzmocnieniem jeśli chodzi o wytrzymałość, a zyski cieplna na kompozycie będą dla mnie raczej nieodczuwalne, chyba że on sądzi inaczej, to powiedział, że zamawia stalowe :) więc coś musi być na rzeczy :) a obliczeń nie posiadał

kosia1
06-11-2012, 10:38
witam,
jestem tu nowy i w sumie to mam 2 rzeczy
1. Od wczoraj czytam wszystkie posty w kolejności od tył u i od 72 strony doszedłem do 48 i co ciekawe... Na stronach końcowych tj gdzies tak na 72-60 głównym tematem jest Post użytkownika Kosia - problemy z firmą Oknoplast. no i tak doszedłem do strony 47 lub 48 gdzie po raz pierwszy Kosia pisze o swoich problemach i w odpowiedzi na to zgłasza sie pracownik z oknoplastu z prośbą o kontakt - po 3 tygodniach pisze znowu że nikt sie nie odezwał - więc musi cos tutaj byc nie OK.
2. Mam zamiar kupic Okna i Oknoplast w porównaniu z firmami Budvar, Okno-Pol jest 5-10 % droższy i obsługa zdecydowanie przekonująca

to chyba jednak niezbyt dokładnie czytałeś:)

Drodzy forumowicze, nie mogę się na razie podzielić z Wami nowinami w sprawie moich okien (sprawa nadal w toku). Natomiast mam taki drobny temat do przedyskutowania. Dlaczego nie mówicie o tym, że okno uchylno- przesuwne jest bez sensu. Uciążliwość korzystania z niego jest niewspółmierna do zalet. Dużo łatwiej korzysta się z normalnego okna rozwieralnego zwłaszcza jak często się z niego korzysta i jest to jedyne wyjście na taras. Przykład moich okien jest oczywiście ekstremalny, ale dobrze wiecie, że nawet dobre okna przesuwno- uchylne otwiera się ciężko i głośno. Takie okno należałoby raz na jakiś czas otworzyć i go nie zamykać, żeby to miało sens. Ale kiedy? zimą nie, a latem są komary, a czasem na tarasie impreza, a w domu dzieci chcą spać i też trzeba zamykać, otwierać, zamykać, otwierać i już na samą myśl bolą mnie mięśnie.
A druga rzecz. Nie wiem czy tylko ja miałam jakiegoś pecha i inni maja normalne mechanizmy, ale okna OKNOPLAST są po prostu głośne. Może fanów firmy "O" rajcuje ten dźwięk (klik, klik, klik!) jak fanów motoryzacji dźwięk silnika w samochodzie sportowym(a to akurat też lubię), ale jak dla mnie to jest niezła wioska. Drodzy rodzice, zanim położycie dzieci spać, sprawdźcie czy zamknęliście okna w pokoju obok:)))(oczywiście jeśli macie okna OKNOPLAST itp). Moi krewni mają okna z mało znanej firmy TERRAZYT. Może niezbyt piękne są profile, ale okna zamykają się i otwierają jak masełko- wielka klasa. Są na tym świecie rzeczy, które nie powinny zbytnio zaznaczać swojej obecności.
Ogłaszam konkurs na najcichsze i przyjemne w obsłudze okna, czekam na wasze propozycje

witek86
06-11-2012, 12:09
to chyba jednak niezbyt dokładnie czytałeś:)

Drodzy forumowicze, nie mogę się na razie podzielić z Wami nowinami w sprawie moich okien (sprawa nadal w toku). Natomiast mam taki drobny temat do przedyskutowania. Dlaczego nie mówicie o tym, że okno uchylno- przesuwne jest bez sensu. Uciążliwość korzystania z niego jest niewspółmierna do zalet. Dużo łatwiej korzysta się z normalnego okna rozwieralnego zwłaszcza jak często się z niego korzysta i jest to jedyne wyjście na taras. Przykład moich okien jest oczywiście ekstremalny, ale dobrze wiecie, że nawet dobre okna przesuwno- uchylne otwiera się ciężko i głośno. Takie okno należałoby raz na jakiś czas otworzyć i go nie zamykać, żeby to miało sens. Ale kiedy? zimą nie, a latem są komary, a czasem na tarasie impreza, a w domu dzieci chcą spać i też trzeba zamykać, otwierać, zamykać, otwierać i już na samą myśl bolą mnie mięśnie.
A druga rzecz. Nie wiem czy tylko ja miałam jakiegoś pecha i inni maja normalne mechanizmy, ale okna OKNOPLAST są po prostu głośne. Może fanów firmy "O" rajcuje ten dźwięk (klik, klik, klik!) jak fanów motoryzacji dźwięk silnika w samochodzie sportowym(a to akurat też lubię), ale jak dla mnie to jest niezła wioska. Drodzy rodzice, zanim położycie dzieci spać, sprawdźcie czy zamknęliście okna w pokoju obok:)))(oczywiście jeśli macie okna OKNOPLAST itp). Moi krewni mają okna z mało znanej firmy TERRAZYT. Może niezbyt piękne są profile, ale okna zamykają się i otwierają jak masełko- wielka klasa. Są na tym świecie rzeczy, które nie powinny zbytnio zaznaczać swojej obecności.
Ogłaszam konkurs na najcichsze i przyjemne w obsłudze okna, czekam na wasze propozycje

widzisz kosiu bardzo często było mówione o tym właśnie problemie z suwankami (choć ja osobiście uważam że dobra suwanka nie jest zła:) )
i że ruchomy słupek w tarasie daje więcej plusów
wybór taras z ruchomym słupkiem ,PSK. HS bardziej chyba zależy od szerokości otworu
klikanie (klik klik klik) pochodzi z klamki? czy strzelają okucia?jeśli z klamki to można wymienić :) jak z okuć to już gorzej !
co do porównywania okien na zasadzie że jedno się zamyka "lekko" inne nie to też bym się wstrzymał bo są okna gdzie masz 2 zaczepy na całym skrzydle z bardzo dużą tolerancją a są okna gdzie masz 5 zaczepów i już będzie różnica nie wspominając o docisku itd

do twojego konkursu nominuję okno w opcji stało szklenie z szybą "czyszczącą" :) i najlepiej jak będzie wstawione na parterze

meister71
09-11-2012, 19:14
Nawiązując do wypowiedzi kosi mam pytanie.
Czy ta opisywana głośność dotyczy
a) tego jednego konkretnego okna, któe mzamontowane jest u koleżanki?
b) wszytstkich suwanek oknopalst
c) suwanek wszystkich firm,
????
bo trochę ciężko mi wywnioskować z tego postu

witek86
11-11-2012, 11:19
Nawiązując do wypowiedzi kosi mam pytanie.
Czy ta opisywana głośność dotyczy
a) tego jednego konkretnego okna, któe mzamontowane jest u koleżanki?
b) wszytstkich suwanek oknopalst
c) suwanek wszystkich firm,
????
bo trochę ciężko mi wywnioskować z tego postu

ten konkretny problem polegał na złym montażu suwanek na jednej ramie przez partnera handlowego który się później zamknął i nie było gdzie reklamować

julo23
14-11-2012, 20:30
Coś długo trzeba czekać na tą promocje zimową w Oknoplaście, w której płacimy w listopadzie a okna mamy w lutym.
Ma być niby -40%.... pożyjemy, zobaczymy.

Co sądzicie o Platinium Evolusion 2 ?
Wpadły mi w oko, wizualnie.

finlandia
14-11-2012, 21:25
U mnie od dawna jest więcej niz -40%. Procenty to nie wszystko. Liczy się zawartość oferty i ogólna kwota końcowa.
Konkurencja - Vetrex ruszył właśnie z promocją - dodatkowe -5%.

marmax
15-11-2012, 06:27
Coś długo trzeba czekać na tą promocje zimową w Oknoplaście, w której płacimy w listopadzie a okna mamy w lutym.
Ma być niby -40%.... pożyjemy, zobaczymy.

Od zawsze dodatkowy rabat zimowy to jest dodatkowe 5%. A że rabat podstawowy wynosi na niektóre modele okien 30-32% to dodatkowe 5% promocji zimowej i 5% za 100% wpłatę daje kosmiczny rabat 40%. Jednak Ty jako konsument kupujesz 5 do 10% taniej okna niż w szczycie sezonu.
I co ważne rabat ten się nie sumuje czyli dla przykładu 30+5+5% daje realne 36,82% od ceny cennikowej. Dużo klientów tego sobie nie policzy i patrzy tylko na cyferki z rabatem.

antonin
15-11-2012, 08:36
Mój braciszek też czeka na promocję w Oknoplaście. Tylko tyle, że wcześniej zrobił ofertę i zobaczymy jaka wyjdzie różnica;) Też będziemy polować na Platinium Evolution, bo wyglądają świetnie.