PDA

Zobacz pełną wersję : OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7]

Charlie
15-11-2012, 09:41
ach, te rabaty :)

witek86
15-11-2012, 10:44
siła marketingu jest wprost niemożliwa:)
ale cenię oknoplast za to dziwię się tylko ludziom że myśli że naprawdę kupuje okna za 40%ceny jaką by zapłacił wcześniej:D
my już od października mamy promocję zimową a jak bym podawał jaki klient ma rabat ohohoh cenniki niemiecki i heja:D
realnie na takiej promocji ok 5-10%
bardzo dobre rozumowanie z tą wcześniejszą wyceną!
brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr mrozi krew w żyłach księgowych hahaha

slaku
15-11-2012, 22:52
dziwi mnie, że ludzie, którzy czytają muratora dalej łapią się na jakieś gadanie o rabatach. Trzeba patrzeć jaka jest cena ostateczna a nie jaki rabat. Tak po prostu, a nie bezmyślnie patrzeć na oferty ;-)

Dzustaa
15-11-2012, 23:40
Mój braciszek też czeka na promocję w Oknoplaście. Tylko tyle, że wcześniej zrobił ofertę i zobaczymy jaka wyjdzie różnica;) Też będziemy polować na Platinium Evolution, bo wyglądają świetnie.
My również zrobiliśmy wycenę około 1,5 miesiąca temu na Platinium Evolution2 by przekonać się co faktycznie znaczy 40% rabat zimowy ;) Wczoraj dzwonił przedstawiciel z Oknoplastu z informacją, że rozpoczyna się promocja zimowa i że wyniesie ona 8% w stosunku do naszej wyceny, więc te 40% to zwykła marketingowa bajka. Ponadto mówił też, że najlepsze rabaty są na początku więc żebyśmy nie zwlekali ;)

antonin
16-11-2012, 09:58
Ja raczej nie liczyłem na to, że jeśli okna w sezonie kosztują 23000 to po rabacie zimowym będą kosztowały ok. 14000. Takie myślenie jest trochę naiwne. Będziemy patrzeć bardziej na kwotę rabatu. Z tego co piszesz to dostałbym dodatkowo ok. 2000 rabatu przy kwocie 23000. Pójdę do mojego przedstawiciela i zobaczę ile nam zaproponują. Na pewno napiszę ja jest u mnie.

Sławek...
16-11-2012, 10:20
...rabaty, rabaty, rabaty....

kiedyś pracowałem w jednej z sieci handlowych i przed Bożym Narodzeniem pojawił się w gazetce towar "X" w obniżonej o 30% cenie (co było napisane wielkimi czerwonymi cyframi), cena ta wynosiła po rabacie 50 zł...
oczywiście dokonałem tego okazyjnego zakupu i wyobraźcie sobie jakież było moje zdziwienie gdy w połowie stycznia zobaczyłem "mój" towar na półce, w normalnej już cenie, bez żadnego rabatu...owa cena wynosiła ni mniej ni więcej tylko 40 zł....
...to była dla mnie najlepsza i najskuteczniejsza lekcja marketingu i reklamy, zrozumiałem to, co powinien rozumieć każdy - nie liczy się ilość procent rabatu jakie otrzymujemy przy zakupie, liczy się tylko i wyłącznie cena jaką musimy zapłacić za towar, poza tym nie znając produktu i jego zwykłej ceny nie jesteśmy w stanie oszacować czy cena jaką ktoś proponuje jest atrakcyjna czy nie...
rabat zimowy na okna stosuje wiele firm, realnej oceny czy to na prawdę jest rabat czy tylko marketing może dokonać tylko ten, kto ma już przygotowaną wcześniej ofertę i porówna ją z tą "zimową" i jest bardzo prawdopodobne, że ta "zimowa" będzie niższa chociażby ze względu na okresowy zastój w rynku - mniejszy popyt, a co za tym idzie obniżenie marży sprzedawców i montażystów, ale wcale nie musi to być regułą...
na pewno też są tacy, którzy odpowiednimi chwytami tą marżę jeszcze podwyższą a klient będzie przeświadczony o tym, że złapał Pana Boga za nogi dokonując tak okazyjnego zakupu...

...to tylko taka moja mała dygresja w kwestii rabatów...
...życzę wielu okazyjnych zakupów w sezonie zimowym 2012-2013 ;)

przemek23pp
16-11-2012, 10:36
Witam
Co sądzicie o dużych oknach typu psk/hks ? Chodzi mi o przesuwki w maksymalnych wymiarach typu 3000x2300 dzielonych symetrycznie na pół : jedna uchylno-przesuwna i fix. Jedna z firm (O z Kr) proponuje PSK w rozmiarze 3300x2300-proszę o poradę czy nie za duża?.
Wszystko w automacie itp ,ale czy ktoś użytkuje tak dużą przesuwkę? Czy przy tak dużych rozmiarach nie będzie to chodzić jak galareta (zakładając ,że montaż jest wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną) ? Przyznam szczerze ,że troche mnie kusi takie duże okno dzielone tylko na pół (a w szczególności te w rozmiarze 3300x2300). Proszę o fachową poradę ludzi pracujących w branży okiennej i samych osób które użytkują tego typu okna.

witek86
16-11-2012, 11:56
przy takiej szerokości lepiej zainwestować w HS

marmax
16-11-2012, 11:58
3300x2300 będzie za duża nawet jak producent, sprzedawca, montażysta będą twierdzić inaczej (ciężar szyb, rozszerzalność termiczna, powierzchnia skrzydła 3,5m2 itd). Postaw sprawę trochę inaczej, takie drzwi będą z dużym prawdopodobieństwem najczęściej używane czy nie lepiej jest dopłacić za komfort obsługi i kupić HS?

tomek131
16-11-2012, 17:53
CO to HS

okojan
16-11-2012, 18:54
Mam podobny problem i tez sie zastanawiam czy nie za duże.
Otwór drzwiowy 3100 x 2200.
W salonie Oknoplast- u ( mam ofertę na drzwi 3070 x 2200- dzielone na pół, czyli 1535 cm bedzie ruchome)powiedziano mi, ze nie bedzie problemu z przesuwaniem.Jak to jest w rzeczywistości? Mam mieć drzwi troszke mniejsze jak poprzedniczka kilka postów wyżej.
Czy przy takim wymiarze podejmuje duże ryzyko zamawiając te drzwi? Na stronie producenta piszą, ze bez problemu przesuwa sie skrzydło nawet 1600 cm.

przemek23pp
18-11-2012, 21:41
Podbijam temat i proszę dalej o opinie dużych przesuwek typu hks/psk

finlandia
18-11-2012, 21:57
wystarczy prześledzić tylko parę stron wątków o oknach tarasowych, by zobaczyć, że zdecydowana większość zna uważa HS`y za najlepsze rozwiązanie.
Wrogów ma tylko wśród tych, którym firmy coś zepsuły w tym oknie i tych, którzy nie odważyli się go robić.

Sławek...
19-11-2012, 09:42
...nie odważyli się, albo ich na nie po prostu nie stać ;)
tendencja w Narodzie jest taka, że "jeżeli mnie na coś nie stać to zdecydowanie trzeba to skrytykować" ...

przemek23pp
19-11-2012, 11:34
Witam
Nie zdecyduje sie na hs z powodu tego , że
doplata za dobrego hs w stosunku do hks wynosi ok 5-6 tys zł.
Nie wiem czy piszę w miare ze zrozumieniem,ale nie proszę o informację na temat zalet hs'a. Proszę o zalety i wady dużego hks'a.
Sławek : nie wrzucaj wszystkich (a tym bardziej calego Narodu) do jednego wora. Żaden z Ciebie reprezentant Narodowy , a jak masz stycznosc z ludzmi co kupują okna nie od Ciebie tylko od konkurencji to nie znaczy że konkurencja ma taniej- po prostu jestes malo przekonujący.
Trochę się wkurzylem, ale widze ze niektorzy sprzedawcy okien mają czesto juz z gory ustaloną opinię na temat klientow. Naprawdę klienci nie chcą kupic najtanszych okien-tylko dobre. Zaś okna to nie jedyny wydatek na dom - to ok 5-7 % z calosci.
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do opinii

witek86
19-11-2012, 12:57
Witam
Nie zdecyduje sie na hs z powodu tego , że
doplata za dobrego hs w stosunku do hks wynosi ok 5-6 tys zł.
Nie wiem czy piszę w miare ze zrozumieniem,ale nie proszę o informację na temat zalet hs'a. Proszę o zalety i wady dużego hks'a.
Sławek : nie wrzucaj wszystkich (a tym bardziej calego Narodu) do jednego wora. Żaden z Ciebie reprezentant Narodowy , a jak masz stycznosc z ludzmi co kupują okna nie od Ciebie tylko od konkurencji to nie znaczy że konkurencja ma taniej- po prostu jestes malo przekonujący.
Trochę się wkurzylem, ale widze ze niektorzy sprzedawcy okien mają czesto juz z gory ustaloną opinię na temat klientow. Naprawdę klienci nie chcą kupic najtanszych okien-tylko dobre. Zaś okna to nie jedyny wydatek na dom - to ok 5-7 % z calosci.
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do opinii

dobra suwanka z automatem i prawidłowo zamontowana powinna spełnić twoje oczekiwania.
montowaliśmy suwanki o takich wymiarach i do dnia dzisiejszego nic się z nimi nie dzieje:)
porównanie do HS polega na tym że przy takich wymiarach (300cm,320cm) hs mimo większej wagi chodzi dużo lepiej
jeśli kogoś przeraża takie duże skrzydło w suwance to zawsze można zrobić niesymetryczny podział:)

Charlie
19-11-2012, 14:30
Witam
Nie zdecyduje sie na hs z powodu tego , że
doplata za dobrego hs w stosunku do hks wynosi ok 5-6 tys zł.
Nie wiem czy piszę w miare ze zrozumieniem,ale nie proszę o informację na temat zalet hs'a. Proszę o zalety i wady dużego hks'a.
Sławek : nie wrzucaj wszystkich (a tym bardziej calego Narodu) do jednego wora. Żaden z Ciebie reprezentant Narodowy , a jak masz stycznosc z ludzmi co kupują okna nie od Ciebie tylko od konkurencji to nie znaczy że konkurencja ma taniej- po prostu jestes malo przekonujący.
Trochę się wkurzylem, ale widze ze niektorzy sprzedawcy okien mają czesto juz z gory ustaloną opinię na temat klientow. Naprawdę klienci nie chcą kupic najtanszych okien-tylko dobre. Zaś okna to nie jedyny wydatek na dom - to ok 5-7 % z calosci.
Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do opinii

...jak Ci się nie podobają wypowiedzi forumowiczów to nie musisz ich czytać. Forum jest dla każdego a Ty nie masz prawa nikogo połuczać jak ma pisać, żeby Tobie było akurat wygodnie. To Ty jesteś pragnienie a my Sprite i jak się już napijesz to masz to za free !!!
Kup sobie wreszcie to PSK i potykaj się o jej wysoki próg tak często jak moja Teściowa :)

antonin
19-11-2012, 15:13
:lol2::lol2:
.:lol2::lol2: To Ty jesteś pragnienie a my Sprite Charli, ale mnie rozbawiłeś

przemek23pp
19-11-2012, 16:00
Charlie dziękuję za informację ,że hks będzie miał wysoki próg (myślałem ,że mniej więcej taki jak grubość ramy okiennej) i można się o niego potykać. Co do pouczania to po części masz rację , a po części nie. Pisanie , nie na temat doprowadza po trochu do zaśmiecania forum. Bodajże wątek z z oknami Oknoplastu źle zamontowanymi ciągnął się tak długo jak moda na sukces więc ciężko jest wyłapać w 76 stronach jakieś rzetelne informacje na temat okien uchylno przesuwnych. Ocenianie klientów (a do nich się akurat teraz zaliczam ponieważ jestem w trakcie zamawiania okien) w ten negatywny sposób też nie świadczy dobrze o przedsiębiorcy. Sam pracuję w handlu i zawsze uważałem ,że to dzięki klientom moja działalność jakoś sobie radzi więc ich szanuję.
Witek86 : Dziękuję za opinię.
Pozdrawiam

witek86
19-11-2012, 16:48
są firmy które w PSK(suwance ) zamontują niski próg ale tego rozwiązania wcale nie bierz pod uwagę
i nie ma za co :)

finlandia
19-11-2012, 18:26
Ocenianie klientów (a do nich się akurat teraz zaliczam ponieważ jestem w trakcie zamawiania okien) w ten negatywny sposób też nie świadczy dobrze o przedsiębiorcy.
W więkoszości nie jesteśmy tu po to, by zdobywać nowych Klientów. Po prostu jak myślimy inaczej - to mówimy i nie udajemy, że Klient ma zawsze rację. Chyba wolisz usłyszeć prawdziwe poglądy niż odgłosy klakierów mających nadzieję, że właśnie u nich złożysz zamówienie.. ?

IVO333
19-11-2012, 20:41
PSK ma jak dla mnie istotną wadę, nie da się zamknąć za sobą jeśli wyjdziesz na zewnątrz ale to już zależy od sposobu użytkowania, jednym to przeszkadza innym nie. Co do wygody obsługi przy większych gabarytach koniecznie automat. Dobrze byłoby gdybyś pobawił się na żywo takim szerokim. W tych salonach O które znam na ekspozycji są wąskie, skrzydło nie szersze niż metr. Najcięższe jakie montowaliśmy miały skrzydło 1400 szerokie i szkło 6/12/6/14/P4 , wagowo daje to ciężar 5 szyb4mm i jest już średnio komfortowe choć to subiektywna dość opinia.

bwojtek
19-11-2012, 20:47
PSK ma jak dla mnie istotną wadę, nie da się zamknąć za sobą jeśli wyjdziesz na zewnątrz
No nie. Nie widziałeś jeszcze wersji PSK z klamką obustronną i zamkiem???

IVO333
19-11-2012, 21:22
No nie. Nie widziałeś jeszcze wersji PSK z klamką obustronną i zamkiem???
Znam to okucie z katalogów, w praktyce (wyprodukowanego okna) nie spotkałem... Może na zadupiu mieszkam? To tak jak elektryczny HS, jest , fajnie działał na targach ale czy kiedyś spotkam ? Pewnie kiedyś tak.

bwojtek
19-11-2012, 21:34
Znam to okucie z katalogów, w praktyce (wyprodukowanego okna) nie spotkałem...
A ja spotkałem w praktyce. Wymaga oczywiście skrzydła pośredniego by zmieściła się klamka. Nie jest to HS ale "ujdzie w tłoku ;)

Sławek...
20-11-2012, 10:26
W więkoszości nie jesteśmy tu po to, by zdobywać nowych Klientów. Po prostu jak myślimy inaczej - to mówimy i nie udajemy, że Klient ma zawsze rację. Chyba wolisz usłyszeć prawdziwe poglądy niż odgłosy klakierów mających nadzieję, że właśnie u nich złożysz zamówienie.. ?

...przeczytaj sobie tą wypowiedź fina przemku i ją zapamiętaj...może już dostałeś kilka ofert na prv zaraz po swojej pierwszej wypowiedzi na tym forum, ale na pewno nie od fina i nie ode mnie ;)
ja odniosłem się do zachowań Narodu i swoją opinię podtrzymuję, może i wstyd się przyznać, ale często tacy właśnie jesteśmy jak napisałem... nie wiem czemu tak bardzo wziąłeś to do siebie? chyba nie zwracałem się do Ciebie bezpośrednio? (co prawda wspomniałeś coś o zbyt wysokiej cenie HS-a w stosunku do Twojego budżetu i mam nadzieję, że to nie jest powodem Twojego ataku na moją osobę na zasadzie "prawda w oczy kole"...)

...poza tym, jeśli nie podoba Ci się ten wątek i sposób prowadzenia rozmowy to po co tu wszedłeś? po co marnujesz swój cenny niewątpliwie czas na czytanie 76 stron? po co czytałeś tą modę na sukces o źle zamontowanych oknach?

interesują Cię rzetelne informacje na temat okien uchylno przesuwnych? to może lepiej załóż sobie wątek pt: "rzetelne informacje na temat okien uchylno przesuwnych", będziesz wtedy miał jasno, klarownie, krótko i na temat...

przemek23pp
20-11-2012, 14:24
Witam
Sławku nie dostałem ofert na prv i nie szukam też sprzedawców przez forum.Przeważnie jest to zbyt duża odległość i nie widzę sensu żeby tak kombinować. Niech ktoś na rodzimym rynku trochę zarobi.
Nie chodzi o to ,że cena hs jest zbyt wysoka , po prostu wydaje mi się ,że jest trochę przewartościowana. Mógłbym sobie kupić hs ,ale te pieniądze wolę dorzucić np. do went. mechanicznej. Po prostu nie jestem typem osoby która potrzebuje wszystkiego co najlepsze , tylko tego co dobre. Firmy mają w swojej ofercie hks w dużych rozmiarach , ich cena jest tak naprawdę niska w stosunku do powierzchni otworu (porównywalna do zestawu z ruchomym słupkiem), więc wydawało mi się ,że jak są w ofercie to działają bez zastrzeżeń.
Opinia o Narodzie jakoś mnie tak wzięła- po prostu to co napisałeś Sławku można odebrać w ten sposób- tylko ja mam rację, a klienci chcą najtaniej i byle co. Sam wiesz,że tak wcale nie jest (gdyby tak było drut itp. miałby monopol w oknach).
Co do mody na sukces i tego wątku o źle zamontowanych oknach- całego nie przeczytałem, ale może się jeszcze skuszę ;)
Podsumowując:
Nie szukam tutaj okien. Hs odrzucam z racji ceny-nie łamie mojego budżetu ale jak już pisałem okna nie są dla mnie najważniejsze. Klienci szukają dobrych rozwiązań, a od czasu jak zacząłem się interesować oknami dowiedziałem się ,że cytuję : Hs'y do niczego się nie nadają w naszym klimacie, okna jeżeli mają być dobre i to z trzema szybami to tylko na głębokim profilu (min 80 mm). Węższe profile się do niczego nie nadają , a tym bardziej do trzeciej szyby -okna z profilem 70 mm z trzema szybami po prostu się wygina i nie warto brać takich okien . I wiele wiele innych mądrości z których trudno wyłapać solidną informację.
A tak w ogóle to sorry ,że trochę na Ciebie wsiadłem- nie potrzebnie.
Pozdrawiam

IVO333
20-11-2012, 19:11
Węższe profile się do niczego nie nadają , a tym bardziej do trzeciej szyby -okna z profilem 70 mm z trzema szybami po prostu się wygina i nie warto brać takich okien . I wiele wiele innych mądrości z których trudno wyłapać solidną informację.

I dobrze że sceptycznie podchodzisz do wielu opinii. Czasami głupoty wynikają z niewiedzy albo dziwnej interpretacji faktów. Latem montowaliśmy okna u klienta w nowym domu i nie było mowy żeby były 3-szybowe. Dlaczego? 200 metrów dalej komuś zamontowano 3-szybowe Dobroplasty, działy się z tym różne jaja i wszyscy sąsiedzi już wiedzą że 3-szyby to wymysł szatana. Podobnie brzmi ta opinia o 70mm.

julo23
09-12-2012, 14:16
Szkoda że nowa promocja 42% zniżki nie obejmuje okien platinum evo2.
Mi zaporoponowali 37% zniżki.

Swoją drogą warto dopłacać do 3 szyb ? Czy może wziąść platinium z 2 szybami ?

U =1,0 i U=0.7.

Sławek...
09-12-2012, 14:49
a te 42 czy 37 % to od czego?
masz jakąś ofertę sprzed promocji żeby porównać? ;)

witek86
09-12-2012, 15:15
Szkoda że nowa promocja 42% zniżki nie obejmuje okien platinum evo2.
Mi zaporoponowali 37% zniżki.

Swoją drogą warto dopłacać do 3 szyb ? Czy może wziąść platinium z 2 szybami ?

U =1,0 i U=0.7.

ojejku jejku

Dzustaa
11-12-2012, 21:51
a te 42 czy 37 % to od czego?
masz jakąś ofertę sprzed promocji żeby porównać? ;)

Przed promocją rabat wynosił 29% :)

Sławek...
11-12-2012, 22:21
haha, czyli nadal nie wiemy nic ;)
bo przecież jest taka możliwość, że podnieśli ceny tzw katalogowe i dali większy rabat ;)

finlandia
11-12-2012, 22:54
oj gdzieś mi wpadło w oczy, że 42% to na jakiś model, a na inne już jest mniej. Rabat rabatem. TO jak odsetki od kredytu. I tak najważniejsza jestr RRSO, czyli cena końcowa.

KubaMagda
12-12-2012, 15:48
Mam 3 oferty :
Oknoplast - 12950 pln na profilu Veka- brama hormana 6750pln- zaliczka 100%
Nexbau- 12750pln naprofilu brugman + brama hormana napęd suprmatic-P http://www.nexbau.com/- zaliczka 70% firma z mojego rejonu kilka osob ma okna i są zadowoleni.
Lanko -14000pln ( z ciepła ramką -200pln )na profilu profli arcade + brama Krispola z napędem D1000 -7000pln http://lanko.pl/pl/strona-glowna- zaliczka 100%

To lanko ma troche szerszy profil niz nexbau. DO końca tyg musze wybrac! DZIEKI ZA POMOC!!!!

IVO333
12-12-2012, 18:21
To lanko ma troche szerszy profil niz nexbau. DO końca tyg musze wybrac! DZIEKI ZA POMOC!!!!
Arcade szersze od Brugmana? Coś poplątałaś.

KubaMagda
12-12-2012, 19:03
nie porownywalem ich tylko koles w lanko pokazal mi 2 profile i powiedzil ze to jest porownanie arcade i brugman...wiec mogl oszukiwac

MMichal
12-12-2012, 23:15
Witam


nie porownywalem ich tylko koles w lanko pokazal mi 2 profile i powiedzil ze to jest porownanie arcade i brugman...wiec mogl oszukiwac

oszukiwać ... ehhh ... no może się pomylił a może to niewiedza, a może jakaś odmiana profilu o którym była mowa?
wszak Brugmann AD - 73 mm a Deceunikowski Arkade - 71 mm.

Pozdrawiam

slaku
13-12-2012, 07:30
Jak kolega wyżej, a

a co do wyboru okine to skoro masz znajomych, którzy są zadowoleni z ich okien to bierz od nich.

T12345T
13-12-2012, 17:22
To ja może przypomnę co jest szerokością kształtownika: http://oknotest.pl/poradnik-okienny/profile-okienne-pcv-szerokosc-i-glebokosc-ksztaltownikow

ClNEK
13-12-2012, 17:43
To ja może przypomnę co jest szerokością kształtownika: http://oknotest.pl/poradnik-okienny/profile-okienne-pcv-szerokosc-i-glebokosc-ksztaltownikow

Niektórzy producenci mają z tym spory problem :bash:

cytat "BOGDAŃSKI "TOP TERMO", charakteryzujące się największą szerokością zestawu na rynku - 99 mm" ...


mowa o Idealu 7000 :) - 80mm

fakt, że użyli słowa zestawu ale dla mnie nie zmienia to faktu, że robią z tego dość prostego systemu - super energooszczędne okno

diodonna
25-01-2013, 22:58
to chyba jednak niezbyt dokładnie czytałeś:)

Drodzy forumowicze, nie mogę się na razie podzielić z Wami nowinami w sprawie moich okien (sprawa nadal w toku). Natomiast mam taki drobny temat do przedyskutowania. Dlaczego nie mówicie o tym, że okno uchylno- przesuwne jest bez sensu. Uciążliwość korzystania z niego jest niewspółmierna do zalet. Dużo łatwiej korzysta się z normalnego okna rozwieralnego zwłaszcza jak często się z niego korzysta i jest to jedyne wyjście na taras. Przykład moich okien jest oczywiście ekstremalny, ale dobrze wiecie, że nawet dobre okna przesuwno- uchylne otwiera się ciężko i głośno. Takie okno należałoby raz na jakiś czas otworzyć i go nie zamykać, żeby to miało sens. Ale kiedy? zimą nie, a latem są komary, a czasem na tarasie impreza, a w domu dzieci chcą spać i też trzeba zamykać, otwierać, zamykać, otwierać i już na samą myśl bolą mnie mięśnie.
A druga rzecz. Nie wiem czy tylko ja miałam jakiegoś pecha i inni maja normalne mechanizmy, ale okna OKNOPLAST są po prostu głośne. Może fanów firmy "O" rajcuje ten dźwięk (klik, klik, klik!) jak fanów motoryzacji dźwięk silnika w samochodzie sportowym(a to akurat też lubię), ale jak dla mnie to jest niezła wioska. Drodzy rodzice, zanim położycie dzieci spać, sprawdźcie czy zamknęliście okna w pokoju obok:)))(oczywiście jeśli macie okna OKNOPLAST itp). Moi krewni mają okna z mało znanej firmy TERRAZYT. Może niezbyt piękne są profile, ale okna zamykają się i otwierają jak masełko- wielka klasa. Są na tym świecie rzeczy, które nie powinny zbytnio zaznaczać swojej obecności.
Ogłaszam konkurs na najcichsze i przyjemne w obsłudze okna, czekam na wasze propozycje

Witam, na jakim etapie jesteś w bojach o wymianę stolarki?
Czy przed montażem zapoznałaś się z instrukcją montażu każdego okna z osobna? Czy miałaś taką możliwość?

jareko
26-01-2013, 10:38
Moja subiektywna ocena zalet użytkowych wyjścia na taras - w oderwaniu od kosztów bo nie o tym mowa

1) HS - drzwi podnoszone - przesuwane. Łatwo się przesuwają, dwuletnie dziecko spokojnie otworzy i wyjdzie z domu, można za sobą skrzydło zasunąć, dobrze zgrane z posadzką ma próg równy wysokości prowadnicy sanek (ok 8mm) - podstawowa zaleta dla osób na wózku

2) normalny balkon dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem, wyposażone w zatrzask balkonowy można po wyjściu spokojnie zatrzasnąć za sobą, może przeszkodą być wjeżdżanie skrzydeł do wnętrza ale bez przesady, próg 7- 8 cm - bez przesady, nikt po progu nie chodzi a podniesienie nogi na tą wysokość nie jest problemem w żadnym wieku.Odradzam niski próg w balkonach dwuskrzydłowych

3) HKS< PSK - drzwi uchylno-przesuwne z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce - dobrze wyregulowane ładnie chodzi ale mimo wszystko użytkowo ustępuje poprzednikom, próg jak w balkonie dwuskrzydłowym, dla niektórych mało estetyczna zabudowa sanek jezdnych (i tak nie zwraca się na to uwagi jak już się mieszka w domu), nie można za sobą zamknąć po wyjściu na zewnątrz - dla wielu podstawowa wada a jak się mechanizm zatrzaśnie to by wejść z powrotem trzeba wykrzystać inne drzwi (o ile nie są zamknięte) lub niezła gimnastyka dla długich i chudych dłoni

Robespierre
26-01-2013, 10:48
Warto jeszcze dodać że systemy przesuwne HS czy HKS sprawdzą się przy szerokich otworach.

Kompletnie nie mają sensu przy otworze poniżej 2 metrów.

...a niestety często klienci myśląć że to takie cudo nawet do takich otworów chcą to zaaplikować.

skat
26-01-2013, 11:26
Warto jeszcze dodać że systemy przesuwne HS czy HKS sprawdzą się przy szerokich otworach.

Kompletnie nie mają sensu przy otworze poniżej 2 metrów.

...a niestety często klienci myśląć że to takie cudo nawet do takich otworów chcą to zaaplikować.

dokladnie tak :)
sama napaliłam się na przesuwki,zeby nie tracic miejsca w pokojach, ale jak mi policzyli ile wyniesie swiatło przejscia przy 1,80 m otworze zmienilam na zwykle z ruchomym słupkiem i jestem zadowolona :)

jareko
26-01-2013, 13:18
skat - i dobrze że trafiłaś na sprzedawcę który ci to wyliczył - przesuwki zaczynają mieć sens po przekroczeniu szerokości otworu 2 metrów a i wtedy ja zastanawiałbym się mając dziurę 200cm czy warto dawać tam przesuwkę, czy nie lepszy użytkowo w tym wymiarze będzie balkon dwuskrzydłowy. Cenowo taniej i dla mnie użytkowo o wiele lepiej. Natomiast przy szerokościach 270 i więcej gdzie można zastosować balkony dwuskrzydłowe i fiksy z boku lub po bokach, HS zaczynają być atrakcyjne użytkowo i jakże często też cenowo wychodzą niewiele, naprawdę niewiele drożej - kilka razy wyszło mi nawet że był w tej samej cenie

Charlie
26-01-2013, 13:43
Okna czy drzwi przesuwne mają przede wszystkim sens w pomieszczeniach gdzie użytkownikowi zależy na jak największej powierzchni do funkcjonowania.
Stąd w wielu Państwach standardem są też okna przesuwne w pionie.
Systemy przesuwne tracą sens w obiektach z AC.
Wygodą konstrukcji przesuwnych jest swobodne operowanie firankami, zasłonami. verticalami itp..

Charlie
26-01-2013, 13:48
Natomiast rewelacyjną konstrukcją czyli jeszcze bardziej funkcjonalną od systemów przesuwnych są F-ST kolokwialnie zwane "harmonijkami". z opcją składania na zewnątrz budynku.
Niestety cena o wiele wyższa.

jareko
26-01-2013, 14:00
Natomiast rewelacyjną konstrukcją czyli jeszcze bardziej funkcjonalną od systemów przesuwnych są F-ST kolokwialnie zwane "harmonijkami". z opcją składania na zewnątrz budynku.
Niestety cena o wiele wyższa.niestety ta rewelacyjna konstrukcja jakoś nie znajduje uznania, mimo wszystko, w naszej strefie klimatycznej - polecam ci wycieczkę do Warszawy, do Roto i dłuższą rozmowę z tymi którzy z harmonijkami mają najczęściej doczynienia

skat
26-01-2013, 16:24
patrząc tylko na funkcje pomieszczeń - kuchnia i sypialnia - lepsze dla mnie byłyby przesówki ale wygoda kozystania z wyjscia na balkon tez sie dla mnie liczyla, w "dużym" mam trzy skrzyla tez po 90cm zewnetrzne otwierane, w srodku fix, tez przemyslane, czesto robie przemeblowania :) i dostep do balkonu zawsze jest :)
a pisze w oknoplascie bo jestem posiadaczką winergetica :)

Charlie
26-01-2013, 16:30
ROTO w tych konstrukcjach (harmonijki) to możesz sobie wsadzić nie powiem gdzie - nie proponuj Klientom tego typu rozwiązań na jakichkolwiek europejskich okuciach.
Wiem, że chciałbyś wiedzieć więcej ale muszę się zasłonić tajemnicą handlową przed Twoimi dalszymi pytaniami w związku z tym nie pytaj :)
Okucia dedykowane do tego typu rozwiązań na 5 skrzydłach ( pierwsze to rozwier na zewnątrz a reszta w harmonię też na zewnątrz ) to koszt w granicach 2000 EU.
To nie dla Inwestrów z Muratora :)

IVO333
26-01-2013, 16:57
zmienilam na zwykle z ruchomym słupkiem i jestem zadowolona :)
Mi zdażało się w takich sytuacjach zrobić słupek ruchomy otwierany na zewnątrz, z dwustronną klamką i hamulcem. Drożej od klasycznego ale znika problem zabierania miejsca wewnątrz.

skat
26-01-2013, 17:07
tez o tym myslalam, ale balkon ma tylko 1,2 m szerokosci i nie byloby przejscia :( stare drzwi balkonowe byly "dubeltowe" od stolarza i otwieraly sie na zewn i wewn wiec mialam porownanie jak by to wygladało.

IVO333
26-01-2013, 17:08
koszt w granicach 2000 EU.
To nie dla Inwestrów z Muratora :)
Światowiec z Ciebie. Pewnie nawet jakiś Inwestor Nie Z Muratora Którego Stać kiedyś podał Ci rękę.......
A problem harmonijek nie tylko z okuć wynika.

skat
26-01-2013, 17:12
te harmonijki to swietnie sie prezentują w domach z programu Grand Design szczegolnie z Australii... echhh pomazyc zawsze można...

Charlie
26-01-2013, 17:20
....
A problem harmonijek nie tylko z okuć wynika.

chyba plastikowych.

poszkodowany1
13-02-2014, 14:35
PRZESTRZEGAM !!! wszystkich potencjalnych inwestorow przed firma SAMPRE z Bydgoszczy przedstawiciela OKNOPLAST. W marcu 2013r w firmie SAMPRE zakupilem okna Winergetic premium wraz z montazem za 39.000zl . Pierwszy montaz zostal zle wykonany, zlozylem reklamacje.Drugi montaz ponownie zostal zle wykonany te same bledy brak pionu i poziomu ,dodatkowo doszlo do dwoch obtarc okleiny na ramach,pGburczyk wlasciciel firmy widzac ze nie daje sobie rady z montazem okien pozostawil mnie na budowie bez protokolu odbioru montazu wiecej sie nie pokazujac.Telefony oraz pisma przez prawnika wzywajace do poprawnego trzeciego montazu nie przyniosly skutku.(jak sie pozniej dowiedzialem pGburczyk chwalil sie ukladami w OKNOPLASCIE) W zwiazku z problemami z firma SAMPRE w maju 2013 poinformowalem kierownika OKNOPLASTU pDuszynskiego ktory odpisal mi natychmiast zajac sie sprawa.Po wielu telefonach do OKNOPLASTU i uplywie OSMIU MIESIECY zjawil sie serwisant OKNOPLASTU ktory dokonal ogledzin okien i stwierdzil cyt:Cale zlecenie okien jest malo stabilnie zamontowane w murze brak kotew,ramy sie ruszaja co spowodowalo odksztalcenie w ramach piony i poziomy.Drzwi HST opadly w gornej czesci co powoduje ciezka prace,brak kotew,malo podparc.Dzwoniac do kierownika serwisu OKNOPLASTU p Szewczyka dowiedzialem sie, ze firma nie ponosi odpowiedzialnosci za swojego przedstawiciela oraz nie ma sobie nic do zarzucenia a w przypadku opisania calej sytuacji na forum OKNOPLAST podejmie kroki prawne wobec mojej osoby.Za 39.000zl mialem otrzymac super okna z 7letnia gwarancja a zostalem z pokrzywionymi oknami bez gwarancji z uwagi na zly montaz. P.S. wczoraj po 11miesiacach od zlozenia reklamacji otrzymalem od p.Gburczyka propozycje ze jest wstanie przymocowac KRZYWE OKNA aby sie nie ruszaly w murze.Zadaje pytanie czy w firmie SAMPRE i OKNOPLAST taki jest standard czy to patologia.

Sławek...
13-02-2014, 20:06
obawiam się, że w sytuacjach podobnych do opisanej jest to standard niestety...

witek86
14-02-2014, 10:14
PRZESTRZEGAM !!! wszystkich potencjalnych inwestorow przed firma SAMPRE z Bydgoszczy przedstawiciela OKNOPLAST. W marcu 2013r w firmie SAMPRE zakupilem okna Winergetic premium wraz z montazem za 39.000zl . Pierwszy montaz zostal zle wykonany, zlozylem reklamacje.Drugi montaz ponownie zostal zle wykonany te same bledy brak pionu i poziomu ,dodatkowo doszlo do dwoch obtarc okleiny na ramach,pGburczyk wlasciciel firmy widzac ze nie daje sobie rady z montazem okien pozostawil mnie na budowie bez protokolu odbioru montazu wiecej sie nie pokazujac.Telefony oraz pisma przez prawnika wzywajace do poprawnego trzeciego montazu nie przyniosly skutku.(jak sie pozniej dowiedzialem pGburczyk chwalil sie ukladami w OKNOPLASCIE) W zwiazku z problemami z firma SAMPRE w maju 2013 poinformowalem kierownika OKNOPLASTU pDuszynskiego ktory odpisal mi natychmiast zajac sie sprawa.Po wielu telefonach do OKNOPLASTU i uplywie OSMIU MIESIECY zjawil sie serwisant OKNOPLASTU ktory dokonal ogledzin okien i stwierdzil cyt:Cale zlecenie okien jest malo stabilnie zamontowane w murze brak kotew,ramy sie ruszaja co spowodowalo odksztalcenie w ramach piony i poziomy.Drzwi HST opadly w gornej czesci co powoduje ciezka prace,brak kotew,malo podparc.Dzwoniac do kierownika serwisu OKNOPLASTU p Szewczyka dowiedzialem sie, ze firma nie ponosi odpowiedzialnosci za swojego przedstawiciela oraz nie ma sobie nic do zarzucenia a w przypadku opisania calej sytuacji na forum OKNOPLAST podejmie kroki prawne wobec mojej osoby.Za 39.000zl mialem otrzymac super okna z 7letnia gwarancja a zostalem z pokrzywionymi oknami bez gwarancji z uwagi na zly montaz. P.S. wczoraj po 11miesiacach od zlozenia reklamacji otrzymalem od p.Gburczyka propozycje ze jest wstanie przymocowac KRZYWE OKNA aby sie nie ruszaly w murze.Zadaje pytanie czy w firmie SAMPRE i OKNOPLAST taki jest standard czy to patologia.

A później przychodzi klient i pyta ,,ile gwarancji na okna?"
o tam dają 10 :)
abstrahując od producentów

slaku
14-02-2014, 11:21
w przypadku opisania calej sytuacji na forum OKNOPLAST podejmie kroki prawne wobec mojej osoby.

Faktycznie coś takiego napisali (powiedzieli w rozmowie) ?

Sampre
14-02-2014, 12:01
Szanowny Panie,
Bardzo mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Pragnę zapewnić, że dokładam wszelkich starań by wyjaśnić tę kwestię. Jak Pan wie, w powyższej sprawie prowadzona jest stała komunikacja między nami i proszę mi wierzyć, że nam również zależy na doprowadzeniu sprawy do końca.

Sebastian Gburczyk

SAMPRE Bydgoszcz

Gość40
27-09-2014, 10:47
ODRADZAM OKNA PCV OKNOPLAST!!!! Po 2 miesiącach od wstawienia okna opadły a na serwis czekałem 3 tygodnie ciągle słysząc jakieś tłumaczenia. Regulacja okien jest płatna dodatkowo pomimo tego że posiadam 7 letnią gwarancję. Zainwestowałem w droższe okna mając nadzieje że jakość będzie szła w parze, ale jak się szybko okazało ani okna ani przedstawiciele firmy Oknoplast w Szczecin- Dąbie nie spełniają oczekiwań. Ciekawe jest to że jak byłem zainteresowany zakupem i pomiarem okien Pan zjawił się na drugi dzień a jak klient marznie w domu bo coś się stało z oknami i się nie domykają to każą mu czekać 3 tygodnie.

jaca509
27-09-2014, 13:23
Regulacja okien jest płatna dodatkowo pomimo tego że posiadam 7 letnią gwarancję.

W servisie tez musisz placic za przeglad i regulacje w samochodzie pomimo gwarancji, troche rozsadku i czytac warunki gwarancyjne.

turalyon
27-09-2014, 14:18
Hmm to ciekawe bo też mam okna z oknoplastu z 7 letnią gwarancją (dostałem ja po zainstalowaniu tzw ciepłej ramki) i regulacje mam przez te 7 lat gratis. Wiem bo już byli raz regulować przed wprowadzeniem

finlandia
27-09-2014, 21:53
Miałem olać ten wpis bo to nie mój interes, a przy tym dilera ze Szczcina po prostu nie lubię. Ale wpis Goscia 40 idealnie wpisuje się w lokalną wojnę jaką toczą ze sobą tamtejsi konkurenci. Także - nie wierzę w te zarzuty.

A co do samej sprawy - jak komuś zimno to niech podkręci piec, bo okno domu nie nagrzeje. Regulacje zwyczajowo nie podlegąją bezpłatnym czynnościom gwarancyjnym. Może się zdarzyć że sprzedawca robi je nie mówiąc nic o tym że coś by się jednak należało - może przemilczeć fakt z grzecznosci, braku pazerności, ciamajodwatości, w ramach dbania o dobre imie (wybierzcie sobie właściwą odpowiedź). Ale bądzcie świadomi, że okno ma prawo wymagać regulacji i są to koszty dla sprzedawcy (choćby głupi dojazd, bo przecież wspomnianym wcześniej autem to Wy jedziecie do serwisu)

OKN***
29-09-2014, 13:23
Witam serdecznie,
celem weryfikacji zaistniałej sytuacji, a w szczególności konfrontacji Pańskich wątpliwości, proszę o kontakt wraz z numerem zamówienia, jaki otrzymał Pan od dystrybutora realizującego zlecenie na adres: [email protected]. Obiecuję dopełnić wszelkich formalności celem pozytywnego rozwiązania sytuacji.

Do Państwa pełnej dyspozycji
Z poważaniem
Adriana Krawiec
Specjalista ds. PR OKNOPLAST

DANTERIUSZ
30-09-2014, 23:37
Nie liczyłbym, że jakiś krzykacz albo jak wyżej zasugerowano - konkurent odpowie mimo bardzo fajnej reakcji z Waszej strony.
Czasami myślę, że to polskie piekiełko to płynie w żyłach narodu. Nic z tym nei zrobisz, tylko zrzucić carską bombkę (odpukać).

OKN***
17-10-2014, 10:46
Niestety "klient" nie podjął żadnej próby kontaktu z nami, co jest znamiennym w anonimowych realiach internetowych. Podobne sytuacje bezpodstawnych, czy nawet fikcyjnych zarzutów zdarzają się bardzo często, czego najlepszym dowodem jest powyższe roszczenie. Zdecydowanie i konsekwentnie napiętnujemy i egzekwujemy sytuacje, które stanowią naruszenie prawa i godzą w dobry wizerunek marki.
Jednocześnie przypominamy, że Oknoplast stawia na transparentność działań, pełną współpracę oraz kontakt z naszymi potencjalnymi i aktualnymi klientami, do którego serdecznie zapraszamy w każdej sytuacji.

Z poważaniem
Hubert Rudzki
Kierownik Działu Komunikacji Marketingowej PL i CEE

slaku
19-10-2014, 10:02
Możliwe, ze klient znalazł jednak kogoś, kto wyregulował mu wasze okna i już nie potrzebuje waszej pomocy.

ok**t
19-10-2014, 11:19
Oknoplastowi trzeba przyznać, że reaguje na wszelkie negatywne opinie jakie pojawiają się na forach internetowych w sposób profesjonalny. Dział PR działa należycie, oby tak było też w innych firmach.

aiki
19-10-2014, 12:08
PRZESTRZEGAM !!! wszystkich potencjalnych inwestorow przed firma SAMPRE z Bydgoszczy przedstawiciela OKNOPLAST. W marcu 2013r w firmie SAMPRE zakupilem okna Winergetic premium wraz z montazem za 39.000zl . Pierwszy montaz zostal zle wykonany, zlozylem reklamacje.Drugi montaz ponownie zostal zle wykonany te same bledy brak pionu i poziomu ,dodatkowo doszlo do dwoch obtarc okleiny na ramach,pGburczyk wlasciciel firmy widzac ze nie daje sobie rady z montazem okien pozostawil mnie na budowie bez protokolu odbioru montazu wiecej sie nie pokazujac.Telefony oraz pisma przez prawnika wzywajace do poprawnego trzeciego montazu nie przyniosly skutku.(jak sie pozniej dowiedzialem pGburczyk chwalil sie ukladami w OKNOPLASCIE) W zwiazku z problemami z firma SAMPRE w maju 2013 poinformowalem kierownika OKNOPLASTU pDuszynskiego ktory odpisal mi natychmiast zajac sie sprawa.Po wielu telefonach do OKNOPLASTU i uplywie OSMIU MIESIECY zjawil sie serwisant OKNOPLASTU ktory dokonal ogledzin okien i stwierdzil cyt:Cale zlecenie okien jest malo stabilnie zamontowane w murze brak kotew,ramy sie ruszaja co spowodowalo odksztalcenie w ramach piony i poziomy.Drzwi HST opadly w gornej czesci co powoduje ciezka prace,brak kotew,malo podparc.Dzwoniac do kierownika serwisu OKNOPLASTU p Szewczyka dowiedzialem sie, ze firma nie ponosi odpowiedzialnosci za swojego przedstawiciela oraz nie ma sobie nic do zarzucenia a w przypadku opisania calej sytuacji na forum OKNOPLAST podejmie kroki prawne wobec mojej osoby.Za 39.000zl mialem otrzymac super okna z 7letnia gwarancja a zostalem z pokrzywionymi oknami bez gwarancji z uwagi na zly montaz. P.S. wczoraj po 11miesiacach od zlozenia reklamacji otrzymalem od p.Gburczyka propozycje ze jest wstanie przymocowac KRZYWE OKNA aby sie nie ruszaly w murze.Zadaje pytanie czy w firmie SAMPRE i OKNOPLAST taki jest standard czy to patologia.

Okna dobre. Montaż w tym wypadku do niczego.
Mam te same okna i od montażu minęło ponad pół roku i nic się nie dzieje.
Tylko, że na kotwach nie oszczędzali i na podparciu też nie.
A w pierwszej wersji mieli mi instalować fachowcy z Bydgoszczy. Dobrze, że sobie ich odpuściłem mimo niższej wyceny.

stary
19-10-2014, 12:24
Od siebie doradzam Oknoplastowi, aby zdecydowanie i konsekwentnie podrążył temat i odszukał przez admina tego Gość40, następnie przykładnie mu wyjaśnił, że w sieci nie jest się anonimem.

ok**t
19-10-2014, 17:59
Od siebie doradzam Oknoplastowi, aby zdecydowanie i konsekwentnie podrążył temat i odszukał przez admina tego Gość40, następnie przykładnie mu wyjaśnił, że w sieci nie jest się anonimem.

Jak najbardziej popieram.

Jatamen
20-10-2014, 15:59
Myślę, że sama obecność firm i ich rzeczowe reagowanie na przykładzie reakcji Pana z marketingu Oknoplastu z czasem odstraszą od takich oczerniających działań. Nadal jest takie przeświadczenie, że jedyną osobą która może coś zrobić jest administrator który w rzeczywistości sam g***o może.

Teoretycznie da się wyśledzić taką osobę, to nie są ataki hakerskie, że ktoś się zabezpiecza. W przypadku firm, które dbają o jakość i reputację mimo wszystko wydaje mi się, że póki co trzeba pilnować i ganiać takie barachło jak Gość40, albo prosić o pomoc w moderacji.

Podobno prawda na końcu zwycięży, tak jak jakość obroni się sama ;)

DANTERIUSZ
21-10-2014, 10:47
tylko kto by się tym przejmował? takich gości nie tylko na tym forum jest multum. zakładasz konto, piszesz brednie i znikasz. plusem jest, że ludzie już czytają ze zrozumieniem w internecie (:confused:) i potrafią wyłapać takie próby sami.
@stary - dobra rada.

epterode
24-11-2014, 09:29
Witam też stoję przed dylematem u kogo okna.
Byłem zdecydowany na Oknoplast a po nich miałem Petecki , ABM (Jendraszek) i Dako oraz Komsta .
Jedno trzeba przyznać oknoplast chyba ma najładniejszy zgrzew jak oglądałem na budowach.
Jedynie co mnie zaciekawiło to to że biorąc HSA w oknoplaście dostaje profil nie veka slide tylko jakiś innej firmy ? MS czy coś?
Ja mam wyceny na profilu veka softline 82 lub starszy profil 90 w oknoplaście pod ich nazwa winergetic premium.
Jedynie Dako i Abm robi na veka slide ale na tym o grubości ramy 170 a nowy profil veka slide to 194 grubosc ramy, różnice znaczne ? między tymi profilami warto dopłacić?
Jaki zgrzew wybieracie na nitkę czy szeroki ?

Inne firmy co robia na vece maja HST----- Gelana Komsta lub MS te profile mniej kosztują czy są lepsze od veka slide ?

Z tych firm Oknoplast --Dako ---ABM Jendraszek ----Petecki---- Pagen---- Komsta
co sprawdzone i warte uwagi jeżeli chodzi o jakość wykonania bo robią na tych samych profilach tylko HST mają inne profile tak jak pisałem.

Dziękuje

Bejaro
24-11-2014, 14:21
Inne firmy co robia na vece maja HST----- Gelana Komsta lub MS te profile mniej kosztują czy są lepsze od veka slide ?

MS HS-y produkuje na profilu Salamander

epterode
25-11-2014, 08:12
A jak te salamandry maja sie do veka slide?

ClNEK
25-11-2014, 11:22
Tu zapewne nie chodzi o MS jako producenta okien, bo na pewno Oknoplast nie sprzedawałby HSów produkowanych przez konkurentów. Spradz dokładnie co to za profil.

epterode
25-11-2014, 19:35
Właśnie w oknoplast nikt nie wie na stronie tez 0 informacji

pawel2905
25-11-2014, 19:42
Właśnie w oknoplast nikt nie wie na stronie tez 0 informacji
no bo oknoplast tego nie sprzedaje
sprzedawca zrobił ci wycenę tzw z pod lady niby sprzedają tylko oknoplasta a nieraz się na rynku spotkałem ze oferują tez inne firmy
oknoplast hs robi na veka slide

epterode
26-11-2014, 14:02
Mój ze śląska nie robi właśnie na veka slide ani tym starym ani tym 19cm ten nowszy lepszy od tego starego 17cm?

ClNEK
26-11-2014, 16:42
Taki sam tylko nieco cieplejszy

epterode
26-11-2014, 18:16
Jak myślice veka softline 82 dobry wybór i firma ABM Jędraszek ? ktoś korzystał?

slaku
27-11-2014, 21:48
Dobra ekipa montażowa i będzie ok. Będzie Pan zadowolony ;)

epterode
28-11-2014, 14:05
A brać veka slide nowej generacji ? bo troszkę więcej kosztuje czy warto dokładać ? czy brac ten stary system veka slide.
I czy ktoś montował tzw ciepłe parapety dobra sprawa?
Oraz montaż na kotwach SAAW i wysunięcie okna ok 3cm w stronę stryopianu? ma też sens?

finlandia
29-11-2014, 20:00
Skąd Ty wytrzasnęłeś te plastikowe "kotwy" s.. ? W sklepie CI je zaproponowali ? Fajny pomysł, ale na demonstarcyjny montaż malego okna w sklepie. Nie odwazylbym sie zamontowania w scianie zewnetrznej okna wiekszego niz 1 m2.

ClNEK
29-11-2014, 20:12
Większy sens ma JB-D/L ale osobiscie jeszcze nie testowalem choć pudełko z potrzebnymi elementami czeka na wypróbowane.

ClNEK
29-11-2014, 20:15
Nowsza generacja veka slide będzie miała ten sam osprzęt co starsza wersja. Różnica jest w grubości ramy i wspolczynniku przenikania ciepla. Jeżeli znasz kwotę dopłaty to da sie policzyć ile czasu minie zanim doplata sie zwróci.

Rafal.
23-04-2015, 20:28
Ponieważ jestem na etapie zakupu okien, rozmawiałem dzisiaj z partnerem handlowym Oknoplastu, na temat montażu warstwowego i zastosowania ciepłego parapetu. Otóż przedstawiciel ten poinformował mnie że producent nie zaleca montażu ciepłego parapetu, ponieważ nie da się podklinować i zadyblować dolnej poziomej części ościeżnicy, przez co nie dostanę gwarancji na stolarkę. Powiem szczerze że jestem trochę tym zaskoczony.
Pytanie do znawców (branżowców) jak to jest z tym ciepłym parapetem, bo jakoś nie dowierzam w to co usłyszałem.

finlandia
23-04-2015, 21:11
W którymś temacie wczoraj o tym samym rozmawialiśmy. Jak znajdę to wkleję linka, chyba że ktoś mnie uprzedzi. A Przedstawiciel niech doczyta co tam fabryka napisała na stronie, bo trochę czaruje.
Wspomniany odnośnik:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-OKNA-szukam-dobrych-okien-jakie-okna-polecacie/page1430

Rafal.
25-04-2015, 19:45
Finlandia dzięki za link. No właśnie z tego co wyczytałem to fabryka nie zaleca, montażu ciepłego parapetu, teraz tylko muszę sprawdzić jak to się ma faktycznie do gwarancji. Jak będę zdecydowany to zapytam w fabryce jak to z tym jest, bo biorę jeszcze pod uwagę Vetrex, MS okna i Adams.

Szalik13
08-06-2017, 03:37
Witam.

Czekam na pozytywna odpowiedz w mojej sprawie od Firmy Oknoplast- dom w Miszewku(wiem, ze firma wchodzi na forum)
Jezeli nie dojdziemy do porozumienia to wstawie niezle kwiatki i rusze z antyreklama... w oknach ze spore pieniadze.

Pozdrawiam

Adrian

Bajkonur
24-06-2017, 10:28
Nie jestem zadowolony w usług firmy Oknoplast. Takie spustoszenie pozostawiła po sobie jedna ekip montująca okna w piwnicy i na parterze. Ponoć wyciągali całe cegły z okolic otworów okiennych i nieudolnie lepili to później jakąś masą. Miało to miejsce w 2009 roku.
391757391758391759391760391761

CZY TAK POWINNO BYĆ?! CHYBA NIE!

Greg_81
23-01-2018, 08:34
Przyłączam sie do wątku i kieruje swoje pytanie
Jestem po wycenach kilku wiodących okien w naszym kraju i na boju pozostali min Oknoplast Winergetic Premium i tu mam pytanie dotyczące tzw ciepłego parapetu.
Pracownik salonu sugerował mi aby zrezygnować z ciepłego parapetu w zamian za tu nie pamiętam fachowego nazewnictwa wygląda to jak poszerzenie z wypełnioną pianką.(taki ąski ciepły Parapet)
Twierdził iż tzw ciepłe parapety muszą montarzysci mocować do ramy przewiercając ja i to w późniejszym eksploatowaniu zle wpływa na ramę dostaje się wilgoć itd
Dodatkowo jeśli wybiore te tzw poszerzenia wąskie w dolnej części bedzie zamontowana również taśma.
Co o tym sądzicie?
Znalazłem przykładowe listwy jak wyglądają https://sklep.grupamagnum.eu/energooszczedny-montaz-okien/termo-listwa-do-systemu-emo.html?gclid=EAIaIQobChMIqa_f0bPu2AIVR40bCh3MLgf CEAYYASABEgJGXfD_BwE

finlandia
25-01-2018, 12:29
Pracownik salonu sugerował mi aby zrezygnować z ciepłego parapetu w zamian za tu nie pamiętam fachowego nazewnictwa wygląda to jak poszerzenie z wypełnioną pianką.(taki ąski ciepły Parapet)
Twierdził iż tzw ciepłe parapety muszą montarzysci mocować do ramy przewiercając ja i to w późniejszym eksploatowaniu zle wpływa na ramę dostaje się wilgoć itd
Dodatkowo jeśli wybiore te tzw poszerzenia wąskie w dolnej części bedzie zamontowana również taśma.
Co o tym sądzicie?


Widać że doradca jest nieźle przygotowany. Faktycznie, przy ciepłym parapecie dół montuje się przewiercając ramę. W instrukcji mojego dostawcy jest wyraźnie zaznaczone, by styk śruby i ościeżnicy zabezpieczyć silikonem, chociaż tak na prawdę w nowszych profilach w tym miejscu ramy nie ma potencjalnej wody a śruba i tak dobrze zakrywa "dziurę" więc to takie dmuchanie na zimne.
Prawda jest jednak taka, że pewnie połowa ekip mocuje i tak okna na śruby. Jest to oficjalna i dopuszczona metoda a czasem nawet wymuszona (np. przy konsolach czy montażu na taśmę mulitifunkcyjną), ma to też swoje zalety, więc podnoszenie tego argumentu jest trochę naciągane.
Co do wskazanej listwy - tak, pewnie będzie cieplejsza od standardowej, ale ona nie zastąpi ciepłego parapetu, którego główna rola to jednak zapobiegnięcie błędom na etapie ocieplenia i montażu parapetów zewnętrznych.

Greg_81
26-01-2018, 06:57
Dzięki finlandia za rzeczową odpowiedz, ostatecznie będzie tzw ciepły parapet ale nie bedzie przewiercana rama okna, system emo http://stropex.pl/system-emo/ .
Zastanawiam się bo w termoplaście jest możliwość wybrania grubości szyb tzn w oknach małych i srednich szyby moga być 3 i 4 w większych jeszcze grubsze bez dopłaty, przyznam się że nie wiem czy dodatkowo decydowac sie na grubsze szyby co zyskam, z pewnością ramy bedą cięższe i zawiasy nad tym ucierpią z biegiem lat, na przenikalności nie zyskam.
Jaki interes ma producent w tym że za tą samą kwotę sprzeda grubszą szybę ?

finlandia
26-01-2018, 10:44
Przeczytałem ich instrukcje. Przyznaję że nie jestem zwolennikiem ich produktu (bardziej cenię to co znam a i jakieś spięcia były na tym forum z ich przedstawicielem), ale sposób mocowania na kotwy poprzez odcięcie części wewnętrznej i jej późniejsze doklejenie jest ok. Z tym, że ja bym jednak sprawdził czy ekipa na pewno to zrobi. A poza tym na pewno dałbym dodatkowo taśmę rozprężną między okno a profil i całość skręciłbym z ramą tak jak tradycyjne listwy podparapetowe..
Stosując normalną szybę 4mm (a nie cieńszą) zyskasz większy spokój. Szybę 3mm łatwiej zbić niż 4mm.
jeśli wymagana jest szyba jeszcze grubsza (pow. 3,5m2 szkła stosuje się tafle 6mm ) to jednak zawsze wiąże się to z wyższym kosztem.

julka.045
18-09-2018, 17:34
Witam nigdy okna z oknoplastu koncept to bubel , nie działa w tej firmie gwarancja , sprzedają okna z wgniotkami w srodku i odpisuja ze wszystko ok tak ma wyglądac w wyglądaja gorzej niz stare ona , wgniotki po 5 mm a oni nie uwzględniaja gwarancji , takie w gniotki sa w srodku ina dodatek na środku szyb , nie polecam tej firmy gwajancji nie ma to kłamstwo co pisza że gwarancja jest bubel wygladaja te okna jak by były popękane szyby nie polecam , mam do wglądy fakture zakupu żeby nie byc gołosownym

zychupe
24-09-2018, 09:40
Witam nigdy okna z oknoplastu koncept to bubel , nie działa w tej firmie gwarancja , sprzedają okna z wgniotkami w srodku i odpisuja ze wszystko ok tak ma wyglądac w wyglądaja gorzej niz stare ona , wgniotki po 5 mm a oni nie uwzględniaja gwarancji , takie w gniotki sa w srodku ina dodatek na środku szyb , nie polecam tej firmy gwajancji nie ma to kłamstwo co pisza że gwarancja jest bubel wygladaja te okna jak by były popękane szyby nie polecam , mam do wglądy fakture zakupu żeby nie byc gołosownym

A co to był za oddział Oknoplastu? Swoje zamówienie w zeszłym roku robiłem w [moderowano] gdzie szczegółowo opowiedzieli na temat całej usługi. Oferta z pomiarami laserowymi, montażem i opieką posprzedażową na wypadek uszkodzeń była naprawdę korzystna.

Józef Kaczmarczyk
23-10-2018, 12:32
Mam podobne doświadczenia z wyrobami OKNOPLAST, które sprzedaje i montuje MAXBUD Gliwice jako partner OKNOPLAST. W zakupionych i zamontowanych oknach w 2007 roku uległy uszkodzeniu i rozwarstwieniu wszystkie zewnętrzne uszczelki . Na pytanie o gwarantowaną trwałość tych uszczelek zadane u partnera OKNOPLAST-u zostałem potraktowany niegrzecznie. Uciąłem ten temat i chciałem zapłacić za wymianę tych uszczelek. Procedury zamówienia były długie i kłopotliwe i stale słyszałem, że to OKNOPLAST ma takie wymagania. W końcu zrezygnowałem z ich usług i zleciłem te prace w konkurencji. Powiadomiłem o tym MAXBUD Gliwice jako partnera OKNOPLAST-u i wtedy otrzymałem e-meila, który nas obrażał mimo, że nie prosiłem o nic. Dlatego kupując okna OKNOPLAST-u u partnerów tej firmy trzeba być ostrożnym. Krótka trwałość uszczelek jest bublem. OKNOPLAST nie bierze odpowiedzialności żadnej za firmy, którym udziela partnerstwa.

zychupe
20-12-2018, 12:12
Uważam że trzeba uważać na partnerów OKNOPLAST bo niektórzy znaleźli niezły sposób na znikanie z pieniędzmi klientów... Było kilka takich historii. Sam trafiłem na oddział w [moderowano] i przed realizacją dokładnie się upewniłem, że firma jest sprawdzona i wiarygodna.

dedert
09-09-2019, 22:26
Chciałbym zamontować sobie rolety zewnętrzne ale żeby były ciepłe to wolałbym podtynkowe z ewentualnym cofnięciem nadprożem (o jakieś 5 cm i w to miejsce dać XPS) albo montaż rolety na poszerzanych ościeżnicach. W oknoplaście powiedzieli mi że takie poszerzane ościeżnice mogą być drogie bo są specjalnie wzmacniane i że w sumie to zamiast bocznych poszerzeń (o które też pytałem) stosują taśmy paroszczelne. A zamiast XPS zaproponowali folię aluthermo, która rzekomo zastępuje 20 cm styro. Ale jak ją zobaczyłem to wątpliwe dla mnie jest żeby kawałek bąbelków i folii alu mógł zastąpić xpsa. Chociaż sugerowali się jakimiś badaniami. Czy ktoś stosował taką folię albo może coś powiedzieć na temat poszerzeń pod rolety i ewentualnego poszerzenia bocznego? Myślę też nad wyborem typy okien, póki co rozeznaje się a w okolicy mam przedstawiciela oknoplastu

Greg_81
23-10-2019, 08:49
Od montażu moich okien z Oknoplastu upłynęło około 1,5 roku i kilka podsumowań
Okna to pakiet trzyszybowy 0,5 Winergetic na taśmach
- kilka razy miałem regulację w ramach gwarancji i tu problem szczególnie dotyczy okien tarasowych w sezonie letnim nie mogę otworzyć drugiej połowy okna (szer 2m na zawiasach )ponieważ profil dolny szoruje i wrećz wyrywa dolną uszczelkę.
Zgłaszałem ten problem w punkcie sprzedażowym jednak problem znika na kilka tygodni od regulacji i ponownie wraca szczególnie w ciepłe dni
- zauważyłem również nieszczelność pionową w kilku oknach
Czy bym się zdecydował ponownie na okna z Krakowa, raczej nie, no może jak bym miał lepszych montażystów/serwisantów
Zastanawiam się nad znalezieniem osoby w moim województwie, która ogarnia temat okien aby na stałe usunąć usterki wyżej wymienione.

rafgaj
07-11-2019, 14:58
Dodam swoje doświadczenia z firmą.

Pękła mi szyba w oknie tarasowym po dwóch latach użytkowana.
Temat zgłosiłem na reklamację. Żeby uzyskać odpowiedz to jakaś męka. 3 miesiące dzwonienia i wizyt u przedstawiciela (OKNO PRIM we Wrocławiu).
Po 3 miesiącach odpowiedz:

Zgodnie z warunkami udzielonej przez P.P. Oknoplast-Kraków gwarancji, pęknięcia szyb powstałe podczas użytkowania okien nie podlegają gwarancji i bezpłatnej wymianie na nowe (pkt VII ppkt 2)
i dalej

Pakiety szybowe poddane są naturalnym naprężeniom spowodowanym np. różnicą temperatury wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia, nierównomiernym nasłonecznieniem, działaniem strumienia ciepła od urządzeń zlokalizowanych w pobliżu szyby itp., co nierzadko prowadzi do pęknięcia jednej tafli szkła. Tego typu sytuacje nie wynikają z wady wyrobu, lecz są konsekwencją właściwości szkła oraz układu czynników zewnętrznych oddziałujących na okno, za które producent nie ponosi odpowiedzialności.
Moja odpowiedz:

Proszę pozwolić mi przedstawić moje wątpliwości co do uzasadnienia, że reklamacja jest bezpodstawna:
1. dziwi mnie stwierdzenie, że uszkodzenie powstało na skutek naturalnych naprężeń jeżeli nie było wizyty, żeby stwierdzić jak okno jest zamontowane i czy pęknięcie nie powstało np. w wyniku wady okna ukrytej pod listwami.
2. na tej samej płaszczyźnie domu mam jeszcze 3 inne okna. Wystawione są na dokładnie takie same warunki wewnątrz i na zewnątrz. Dlaczego szyby w tych oknach nie pękają? Czy za jakiś czas powinienem się spodziewać podobnej sytuacji?
3. nawet jeżeli uszkodzenie powstało w wyniku naturalnych naprężeń to czy konstrukcja okna nie powinna przewidywać takich sytuacji poprzez zapewnienie odpowiednich szczeliny, użycie odpowiednich materiałów itp.? Przecież okno powinno być zaprojektowane tak, żeby było odporne na warunki w których ma być użytkowane. Nie mam tu na myśli sytuacji wyjątkowych jak grad i inne katastrofy, kiedy uszkodzenia podlegają ubezpieczeniu.

I znowu echo, brak odpowiedzi od pewnego czasu.

Przestrzegam, zgłoszania gwarancyjne to WALKA w tej firmie.

finlandia
07-11-2019, 20:24
Dodam swoje doświadczenia z firmą.

Pękła mi szyba w oknie tarasowym po dwóch latach użytkowana.
Temat zgłosiłem na reklamację. Żeby uzyskać odpowiedz to jakaś męka. 3 miesiące dzwonienia i wizyt u przedstawiciela (OKNO PRIM we Wrocławiu).
Po 3 miesiącach odpowiedz:

i dalej

Moja odpowiedz:


I znowu echo, brak odpowiedzi od pewnego czasu.

Przestrzegam, zgłoszania gwarancyjne to WALKA w tej firmie.

Jeśli w warunkach gwarancji wyraźnie jest napisane że pęknięcia nie podlegają.. to firma nie ma obowiązku odpowiadać? Co nie zmienia faktu, że prestiż firmy rodzi wyższe oczekiwania nabywców, a w przypadku sprzedawcy dobrym gestem jest wizyta na budowie...
Tylko.. czy to nie są zbyt wysokie oczekiwania....

rybkins1
25-11-2019, 15:40
Ja z kolei zgapiłem sprawę uszczelek i niestety dopiero pół roku po gwarancji zobaczyłem ich stan. Niby wina producenta uszczelek, niby powinny wytrzymać dłużej, ale po gwarancji OKONPLAST chce to tylko wymienić odpłatnie. Zatem reklamujcie te uszczelki na gwarancji póki możecie.

Greg_81
03-12-2019, 08:24
Mieszkamy dwa miesiące, zrobiło się zimno, zona zwróciła uwagę ze z okna tarasowego wieje, postanowiłem przyłożyć poziomice 180cm pionowo i co się okazało ...prawie 1cm , ręce opadają
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e157d60c9b5d.jpg (https://naforum.zapodaj.net/e157d60c9b5d.jpg.html)

finlandia
03-12-2019, 10:58
Mieszkamy dwa miesiące, zrobiło się zimno, zona zwróciła uwagę ze z okna tarasowego wieje, postanowiłem przyłożyć poziomice 180cm pionowo i co się okazało ...prawie 1cm , ręce opadają
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e157d60c9b5d.jpg (https://naforum.zapodaj.net/e157d60c9b5d.jpg.html)

Na zdjęciu pokazałeś podstawowy błąd pomiaru. Wielkość ugięcia określa się na środku (czyli musisz przełożyć poziomicę z drugiej strony), a by było śmieszniej - wg norm robi się to na zamkniętym skrzydle (gdy już zadziałają okucia).
W Twoim przypadku możesz zweryfikować w czym problem - sprawdź czy zaczepy na skrzydle zgrywają się z tymi na ościeżnicy. Jesli to skrzydło rozwierno uchylne, to czy przypadkiem zaczep nie jest wyluzowany .

Greg_81
03-12-2019, 13:09
Na zdjęciu pokazałeś podstawowy błąd pomiaru. Wielkość ugięcia określa się na środku (czyli musisz przełożyć poziomicę z drugiej strony), a by było śmieszniej - wg norm robi się to na zamkniętym skrzydle (gdy już zadziałają okucia).
W Twoim przypadku możesz zweryfikować w czym problem - sprawdź czy zaczepy na skrzydle zgrywają się z tymi na ościeżnicy. Jesli to skrzydło rozwierno uchylne, to czy przypadkiem zaczep nie jest wyluzowany .

Wiadomo ze przy zamkniętym skrzydle to sprawdzanie jest prawidłowe w 50% ...
Otrzymałem informację od serwisanta/montażysty, ze przez jakiś okres fabryka za nisko montowała zaczepy na ramie, po wysłaniu emaila ze zdjęciem serwisant był u mnie i wyregulował zaczepy.
Wcześniej próbowałem regulować zaczepy na pozycję zima( czyli godz 3) w niektórych oknach faktycznie lepiej przylega skrzydło.

Pauliq
30-12-2019, 20:59
Witam. W lipcu zamontowano mi okna z serii Pixel. Jet black, z szybami stopsol. Cały montaż przebiegł sprawnie, pełen profesjonalizm. Partner uprzedził mnie bym dokładnie obejrzał okna po montażu i zgłosił od razu ewentualne niedogodności. Jak się okazało mnóstwo rys do zlikwidowania, ale to urok czarnego matu. Poza tym 6 szkleń do wymiany. Producent zaakceptował wszystko bez problemu i już czekam na wymianę skoro wiosna. Jedyny minus to czas oczekiwania na decyzję producenta, trzeba być cierpliwym.

rybkins1
15-01-2020, 08:56
Ja z kolei zgapiłem sprawę uszczelek i niestety dopiero pół roku po gwarancji zobaczyłem ich stan. Niby wina producenta uszczelek, niby powinny wytrzymać dłużej, ale po gwarancji OKONPLAST chce to tylko wymienić odpłatnie. Zatem reklamujcie te uszczelki na gwarancji póki możecie.

Dopisze zakończenie tej sprawy. Po interwencji sprzedawcy, oknoplast wymienił uszczelki po gwarancji bezpłatnie.

finlandia
16-01-2020, 14:49
Dopisze zakończenie tej sprawy. Po interwencji sprzedawcy, oknoplast wymienił uszczelki po gwarancji bezpłatnie.

Brawo dla Was. Dla Inwestora, Sprzedawcy i Producenta. Poważnie.

netka0720
15-03-2020, 17:13
Witam wszystkich, poproszę o pomoc muszę wymienić okna w pokoju , balkonowe 85 x226 plus 146 x 142 - to chyba wymienię na dwuskrzydłowe
pytam piszę dzwonię , zgłaszają się firmy, ale jak wchodzę na stronki to opinie ............. az strach
mieszkanie jest na 10 piętrze, obecnie strasznie z nich wieje, chciałam zamówić naprawę - ale nie chcą, znają ten budynek i pan mówi ze to tak tandetne wykonanie że naprawa może nie pomóc , stąd wymiana, ale strasznie się boję , bo nie znam się kompletnie, a im dłużej czytam tym większy strach
o same okna ich jakość , o montaż który jest bardzo ważny w często zwyczajnie wykonany okropnie
proszę poradźcie - mieszkanie pod warszawą ,więc firma może być z Warszawy i z okolic, Będę ogromnie wdzięczna za pomoc

finlandia
16-03-2020, 23:49
Jeśli pytasz o naprawę to skontaktuj się ze znanym i cenionym na forum fachowcem https://www.facebook.com/ivoserwis/
Jeśli wymiana - to szukaj.. Napisałaś post na forum pod patronatem Oknoplastu - więc wypada by polecić ich salony..

ukasznislaw
11-05-2020, 14:47
Na zdjęciu pokazałeś podstawowy błąd pomiaru. Wielkość ugięcia określa się na środku (czyli musisz przełożyć poziomicę z drugiej strony), a by było śmieszniej - wg norm robi się to na zamkniętym skrzydle (gdy już zadziałają okucia).
W Twoim przypadku możesz zweryfikować w czym problem - sprawdź czy zaczepy na skrzydle zgrywają się z tymi na ościeżnicy. Jesli to skrzydło rozwierno uchylne, to czy przypadkiem zaczep nie jest wyluzowany .


Witam, posiadam okna tarasowe dwuskrzydlowe od Oknoplastu, w ramie skrzydla powstal banan do srodka, odksztalcenie 4mm mierzac po calej dlugosci skrzydla. W odpowiedzi na reklamacje od Oknoplastu otrzymalem informacje ze zadna norma nie opisuje odksztalcen skrzydle:

"Okna PVC mają dużą plastyczność – nie są tak sztywne jak okna drewniane, dlatego po otwarciu
każdej kwatery w oknach PVC zauważyć można odkształcenia od prostoliniowości, nie mające
jakiegokolwiek przełożenia na właściwości funkcjonalne stolarki ani na ich walory estetyczne. Stąd też
tego typu odkształcenia nie podlegają ocenie i nie istnieją żadne normy odnoszące się do nich."

Czy normy faktycznie nie okreslaja odksztalcen skrzydel? Zgodnie z ITB odchylenie elementu długości do 3 m nie może
przekraczać 1,5 mm/m, ale czy to tyczy sie takze skrzydla?

finlandia
11-05-2020, 15:03
A możesz zacytować / zalinkować normę na którą się powołujesz?

ukasznislaw
11-05-2020, 16:21
A możesz zacytować / zalinkować normę na którą się powołujesz?


Wziete z Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych Część B: Roboty wykończeniowe, zeszyt 6: Montaż okien i drzwi balkonowych 2010r.

443946

finlandia
11-05-2020, 16:38
Ok, dzięki. Nie do końca znałem dokładny zapis. ..
Odchylenie? - dotyczy braku pionu / poziomu.
W Twoim przypadku liczy się punkt dot. swobodnego zamykania oraz szczelności.

"Potyczki" normatywne sięgają do siły zamykania oraz spełniania funkcji okna (szczelność). Zgłębiając temat przeczytasz, że ugięcie - jeśli już - mierzy się na zamkniętym skrzydle..

Także - ugięcie to normalna sprawa dla okien plastikowych w kolorze. Firmy jak już to wymieniają elementy z powodów wizerunkowych niż norm..

ukasznislaw
12-05-2020, 12:02
Ok, dzięki. Nie do końca znałem dokładny zapis. ..
Odchylenie? - dotyczy braku pionu / poziomu.
W Twoim przypadku liczy się punkt dot. swobodnego zamykania oraz szczelności.

Przyznam ze nie rozumiem, punkt brzmi "odchylenie od pionu", wygiecie skrzydla od osi pionowej na zewnatrz w swojej srodkowej czesci wpisuje sie w ten punkt, dla mnie nie jest jasne do jakich elementow okna konkretnie odnosi sie ten punkt.



"Potyczki" normatywne sięgają do siły zamykania oraz spełniania funkcji okna (szczelność). Zgłębiając temat przeczytasz, że ugięcie - jeśli już - mierzy się na zamkniętym skrzydle..

Także - ugięcie to normalna sprawa dla okien plastikowych w kolorze. Firmy jak już to wymieniają elementy z powodów wizerunkowych niż norm..

Ugiecie 4mm bylo mierzone przez serwisanta/osobe przeslana od producenta/Oknoplastu, nie firme montujaca okna, wiec chyba osoba ta wiedziala jak ma je zmierzyc...

To ze okno jest szczelne w tym momencie, nie daje gwarancji ze takie bedzie za 2-5-10 lat, gdyby ochylenie zwiekszylo sie z 4mm do 15mm przykladowo.

Do jednego sie zgadzam wizerunkowo jest to porazka, produkowanie/projektowanie profili kolorowych ktore nie trzymaja wymiaru i tlumaczenie sie ze tak ma byc, otoz nie, okno ma byc proste, a jesli nie spelnia tych warunków powinno byc tak wzmocnione i wyprodukowane aby je spelnialo, nawet jesli wiaze sie to z wzrostem ceny.

finlandia
12-05-2020, 13:14
.. otoz nie, okno ma byc proste...
A niby dlaczego? Każdy materiał ma swoje tolerancje.
Z drugiej strony też bym chciał by wszystko było proste..

LukasOLB
22-02-2021, 13:43
Witam, odradzam OKNOPLAST. Okna po uplywie 10 lat do wymiany. Wszystkie uszczelki wewnątrz jak i te zewnętrzne do wymiany. Serwis nie chce uznać wady, co było poruszane jakiś czas temu na forach. Uszczelki były wadliwe, producent wymienial uszczelki. Niestety w moim przypadku zapierają się , że termin gwarancji minął. Rekojmia tez nie obowiązuje. 25 okien mam do wymiany. Pakiet z 3 szybami, ciepłą ramką. Ostrzegam przed oknami OKNOPLAST.

Iza22
01-03-2021, 13:49
Tak jak wyżej napisane po 10 latach użytkowania okien wszystkie uszczelki mamy do wymiany. Najgorsze jest to że są to uszczelki przyszybowe. Serwis okno plast wypiera się że jakakolwiek akcja serwisowa miała miejsce. Jak wiedzą zainteresowani na wielu forach były opisane sytuacje i była to wielka akcja gdyż ponoć fabryka produkująca uszczelki zrobiła je wadliwe. Jednak w naszym przypadku nikt się z nami nie kontaktował choć nie byłoby to takie trudne ( ciężko zmienić adres montażu okien :) . Ale do sedna. Dostałam odpowiedż firmy okno plast . proponują mi wymianę uszczelek przyszybowych ( nie rekomendują wymiany samemu) w kwocie prawie 5000 zł proszę o odpowiedż czy wymiana uszczelek w wartości 10% ceny okien to nie przesada? chyba lepiej kupić tanie okna i wymieniac co parę lat. Ale generalnie nie polecam okien firmy oknoplast nigdy nie przyszłoby mi do głowy ze okna warte 50 tyś zł po 10 latach strach ich dotykać nie wiadomo czy szyby nie wylecą. Dodam że dwa inne domki mają tak samo okna od 10 lat tak samo z firmy okno plast i ten sam problem.