PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do budowy M&M&M'sowego Rubina



mi-sioo
20-05-2009, 18:10
Zapraszam do komentowania!

APM
20-05-2009, 20:44
faktycznie, działeczka ciasna - w 500 metrów nie da się poszaleć :)
gratulacje założenia dziennika no i czekamy na postępy, na razie u nas zaczyna się papierkologia umawianie ekip itd ruszamy w przyszłym roku zatem mam nadzieję wiele się od Was nauczyć - powodzenia i życzę częstych aktualizacji :wink:

kapi01
06-02-2010, 18:12
witam! a co się stalo z tak ładnie rozpoczętym dziennikiem? czyżby zabrakło zapału a może w zimowe wieczory kolega by coś uzupełnił?

kapi01
23-07-2010, 22:26
witam! ogólnie jest fajnie gratuluje, jednak wprowadziłeś kilka zmian w stosunku di projektu a mianowice podniosleś wysokość ściany kolankowej i w ślad za tym nie wydłużyleś okapów jak na moje oko wpłynęło to troszkę na zachwianie pproporcji na elewacji - mozesz jeszcze spróbować podratować to przy elewacji - pozdrawiam

mi-sioo
24-07-2010, 08:43
I tu nie masz racji - wszystko jest jak w projekcie - nic nie zmieniałem. Może perspektywa zdjęcia? Dom będzie jeszcze obsypany ziemią - jest wyniesiony ponad poziom terenu o ponad 50cm i dlatego tak też może to wyglądać.
Ty też zmieniałeś dach - widać u Ciebie z przodu domu - zmienione proporcje facjatki z oknami łukowymi - za duża w stosunku do frontu.

kapi01
24-07-2010, 19:15
tak ja przeprojektowałem troszkę Rubina ponieważ 2 strop nad poddaszem robiłem żelbetowy stąd zmieniło się trochę rzeczy w dachu. ale licząc pustaki u Ciebie to jednak wydaje mi się ze podniosłeś trochę jednak ściankę kolankową a napewno skróciłeś długość okapów - przy 15 cm docieplenia beda jeszcze o tyle krótsze - to są detale większość ludzi tego nie zauważa w sumie u Ciebie jest wygląd OK.

mi-sioo
24-07-2010, 20:52
ściana kolankowa - aż sprawdzę jutro z miarką, ale z tego co mi się wydaje powinno być jak wg projektu. Dołem pójdzie okładzina klinkierowa, która optycznie obniży dom, bo faktycznie - nasze Rubinki są co najmniej "monumentalne" ;)

mi-sioo
24-07-2010, 21:00
Zwróć jeszcze uwagę na to, że ja nie mam podbitki prostopadle do ściany kolankowej (co w wielu przypadkach powoduje optyczne obniżenie domu), tylko podbitka jest nad krokwiami. Stąd złudzenie optyczne.
Okapy są wydłużone o 20cm w stosunku do projektu.