PDA

Zobacz pełną wersję : brodzik wpuszczany



michelin
04-12-2003, 10:16
Cześć

Chcę zabudować w łazience kabinę prysznicowa z płytkim brodzikiem wpuszcanym w podłogę. Łazienka jest na piętrze nad komórką i można się do komórki przebić z rura kanalizcujną od syfonu z kabiny. Aktualnie cały domek jest w fazie budowy, a w łazience nie ma tynków ani wylewki.

Interesuje mnie jak montuje się brodzik wpuszczany
- na czym się go stawia
- czy montuje się go już w trakcie robienia wylewki lub może po zrobieniu wylewki, ale zostawia się w niej obniżenie lub może po położeniu kafelek
- jaki musi być otwór na syfon
- wszelkie inne uwagi w tym temacie

z góry dzięki za pomoc

Michał

SwFranciszek
04-12-2003, 15:31
Ja mam tak:
W czasie ukladania styropianu na stropie w miejscu pod brodzik nie ulozylem jednej warstwy a krawedzie zabiezpieczylem deskami, aby nie nalali tam betonu.
Zysk: 5 cm styropianu + 5 cm wylewki = 10 cm przestrzeni
Brodzik to sanplast niski profil (8 cm w glab)
Po zrobieniu wylewki, plytek itp moj instalator pierwsze co zrobil to wyrzucil nogi od brodzika - bo "on na tym montowac nie bedzie" heheheh
Rura do syfonu fi 50. Syfon kupilem plaski Ravaka.
Instalator zmontowal to do kupy, przymierzyl do glebokosci, wygrzebal jeszcze ze 2 cm styropianu pod syfonem i siadlo.
Nastepnie rozmontowal, zakleil tasma dziure odplywowa w brodziku i do dziury nalał mieszaniny resztek kleju do plytek, jakis zapraw tynkarskich i co tam zostalo ...., wylozyl to folia i wciasnal w to brodzik, usiadl w srodku, zapalil, pogadal, pogadal i poszedl do domu.
Kiedy stwardnialo wyjal brodzik zamontowal syfon i obsadzil z powrotem. I siedzi idealnie! (brodzik - nie instalator :))
Co wiecej. jest stabilnie (krawedzie brodzika sa oparte na plytkach), nie dudni od wody, i nie ugina sie pod ciezarem czlowieka.

Pzdr