PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika Claris i Luke budują Z28 GL2



Strony : [1] 2

claris
24-05-2009, 17:54
Tutaj piszecie :)

ewa__b
24-05-2009, 22:46
Witaj Claris, widzę że budujesz bardzo ładny domek :wink: Na pewno będę zaglądała do twojego dziennika, powodzenia!!!

aniahubi
25-05-2009, 16:20
Ojej, myślałam że pierwsza się wpiszę :wink: ale Ewa była szybsza.
No cóż...nie pozostaje mi nic innego jak życzyć szybkiego otrzymania PnB i rozpoczęcia budowy :D
Fajnie piszesz, może jednak będzie równie dużo tekstu jak zdjęć?
Pozdrawiam i zapraszam ponownie :D

aniahubi
27-05-2009, 08:39
dziś nie będzie optymistycznie...
Aniahubi, cóż, widać Wasza przeprowadzka musiała byc pierwsza.
Ja mam takiego doła, że szok. Wiem, że w tym roku raczej na pewno nie będzie już nam dane zacząć budowy, nie we Wrocławiu, gdzie urzędnicy czepiają się nawet o numerowanie stron, czy uwaga: niezwymiarowane szambo.
W tej chwili zaczynamy oglądać oferty szeregówek i bliźniaków developerów w okolicy :( na dodatek zdołowała mnie sąsiadka - kupili dom i w wakacje się wyprowadzają. Nasi najlepsi sąsiedzi...
claris strasznie mi przykro, że tak beznadziejnie jest z otrzymaniem pozwolenia :cry:
Tyle czasu i energii poświęciliście na to, żeby całą dokumentację przygotować, no i te projekty wnętrz....Szkoda, żeby to wszystko poszło na marne. Może dacie radę uzupełnić te wszystkie głupoty i szybko złożyć wniosek ponownie? Wtedy udałoby się wam w tym roku chociaż fundamenty albo nawet stan surowy zrobić.
Albo faktycznie - kupcie coś gotowego. Albo jakiś stan surowy - zawsze szybciej do wprowadzenia się.
Mam nadzieję, że z doła wyjdziesz szybciutko, a całą złość na urzędników wykorzystasz na realizację waszego marzenia o własnym domu - nieważne czy Z28, czy inny.
Trzymaj się cieplutko

Kaśka73
27-05-2009, 10:04
Mam nadzieję, że się nie poddasz tak szybko załatwiaj co trzeba z tymi dokumentam i na budowę marsz :wink:
ps. póki co ja też w papierach

aniahubi
07-06-2009, 20:22
Hej, claris, odezwij się jak sprawy wyglądają. Jest szansa na PnB, czy odpuszczacie?
Co na to wszystko osoba, która wam robiła adaptację projektu, chyba powinna wiedzieć jak świrują we Wrocławiu :roll:
Cały czas mam nadzieję, że wszystko ułoży sie po waszej myśli. Pozdrawiam cieplutko :D

aniahubi
08-06-2009, 10:44
Dzięki za szybki odzew, martwiłam się co u was :D
Tym razem musi się udać :D :D :D

astek79
12-08-2009, 21:58
Hej
Tym razem się uda. My złożyliśmy papierzyska 10 lipca. To zaczynamy razem :) A może na jakiegoś grilal byście wpadli do obgadania budowy? pozdrawiamy

claris
13-08-2009, 13:41
Astek, a budujecie w Obornikach? Też Z28?
My niestety na pozwolenie pewnie poczekamy, bo to gmina Wrocław :(
Ale w tym roku musimy, po prostu musimy zrobić stan 0, jak nie to czeka nas przeprawa z konserwatorem zabytków ponownie :/

aniahubi
28-09-2009, 13:23
Hej, claris :D
Jak mija oczekiwanie na PnB? Jak wyceny SSO - one są za samą robociznę? Nam wyszło ok. 80 tys za murarkę + dach (ale zwykła dachówka).
Mocno wierzę w to, że zaczniecie jeszcze w tym roku :D

claris
28-09-2009, 16:41
ciiiii... od piątku mamy pozwolenie :) ino czasu nie mam żeby napisać w dzienniku :P

aniahubi
28-09-2009, 18:42
:D :D :D GRATULACJE :D :D :D

To wspaniała wiadomość, ale się wyczekaliście! To kiedy ruszacie? Trzymam kciuki :D

Kaśka73
28-09-2009, 19:22
Bardzo się cieszę Gratulacje !!! życzę powodzenia na budowie :wink:

ewa__b
08-11-2009, 20:52
Życzę Wam dobrej pogody i niech determinacja i czujność Was nie opuszcza. Trzymam kciuki.

Karpiówka piękna,też ją chcieliśmy, niestety rzeczywistość nas trochę wyprostowała.

aniahubi
09-11-2009, 12:08
Mam nadzieję, że pogoda lepsza niż u nas, bo tu pada od rana :evil:
W każdym razie trzymam kciuki, aby dziś wszystko ruszyło pełną parą i nastąpiło tak długo oczekiwane rozpoczęcie budowy :D

Ewa, jak postępy u ciebie?

claris
09-11-2009, 13:54
Zaczęło padać o 10.30 - dokładnie w momencie jak ściągnięto humus. Byłam na działce od 7 rano, mgła, listopadowe szarości - żeby było ciepło też nie powiem. Od tej 10.30 do teraz lało równo :( rozmawiałam z szefem ekipy przez telefon, w takim deszczu nie było sensu kopać, bo wykopy byłyby zaraz pełne wody.
Po 15 pojadę na działkę zobaczyć jak to wygląda. Coś czuję, że jedynie ławy są wytyczone, a kopanie zacznie się jutro jeśli tylko pogoda będzie odrobinę lepsza...
Zdjęcia będą w dzienniku wieczorem :)

ewa__b
09-11-2009, 14:00
Jeny Aniu, toż to obłęd jakiś. Jak ty kobieto dałas radę?. Mamy dość i się finansowo troche zaklinowalismy. Wieczorkiem postaram się wkleić zdjęcia elewacji, która się w bólach rodzi, w bólach, bo kolorki jakies nie ten teges jak miały być. Widzę że Claris dała wizualkę w swoim dzienniku, nasza elewacja miała być trochę w tych deseniach, ale chyba wyjdzie bledsza, co mnie troche niepokoi.

Claris, dawaj z robotą i relacjonuj.
Aniu, zazdroszcze, że mieszkasz, bo my juz dosyc mamy tego zycia na 2 domy.

aniahubi
09-11-2009, 14:18
No dziewczyny czekam na zdjęcia :D

Claris, mam nadzieję, że już nie leje, u nas się uspokoiło...Jutro powinno być sucho. Tu sobie możesz sprawdzić prognozę - jest b. szczegółowa http://new.meteo.pl/

Ewa, u nas też najgorszy był okres mieszkania na dwa domy tzn w jednym mieszkanie, a w drugim całe dnie roboty, sprzątania, ustalania itp. No a finansowo...to też już kicha :( A prace we wnętrzu na jakim są etapie?

aniahubi
11-11-2009, 15:06
Gratuluję rozpoczęcia budowy - mam nadzieję, że z wykopów strumyki wam się nie zrobiły :roll:

Zgodnie z życzeniem parę zdjęć domu od strony garażu:
z boku
http://lh6.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SlELlcnr6BI/AAAAAAAADjY/JnkQQSISeKA/s400/IMG_9273.JPG
z tyłu
http://lh6.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SlcDn1cr7oI/AAAAAAAADmc/H7NWVq-n23s/s400/IMG_9327.JPG
z przodu
http://lh4.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/Sjv2Br-KMBI/AAAAAAAADcA/xHjrhq1ZOuY/s400/IMG_9095.JPG

Moim zdaniem nie wygląda to źle, a znacząco podnosi użyteczność pokoju nad garażem.

claris
11-11-2009, 15:13
Dzięki Aniu! Ja też dojrzewam do decyzji o podniesieniu ścianki nad garażem. Widzę, że jest tam wystarczająco miejsca między daszkami nawet po podniesieniu kalenicy.

My dziś byliśmy na działce zobaczyć strumyki i o dziwo - pomimo masakrycznego deszczu w nocy - wykopy są suche! Nie ma w nich wody :O

aniahubi
11-11-2009, 15:44
To super że masz suche wykopy, bo u nas na ulicy jest jedno wielkie jezioro :o No, ale leje od wczoraj do tej pory :evil:
Ewa chyba też podniosła ściankę o ten 1 pustak. Pokój nad garażem był w projekcie jako strych, jeśli ma być częścią mieszkalną/rekreacyjną to trochę wysokości mu nie zaszkodzi. My teraz mamy sufit na wys. 2,35m i jętki wystają pomiędzy płytami k-g. Jak nie podniesiesz o ten pustak, to wyjdzie ci sufit (a na pewno jętki) na 2,10 - chyba ze zostawisz skos do samej góry.

ewa__b
11-11-2009, 22:38
Dodaję swój głos na plus dla podniesienia ścianki kolankowej nad garażem, wizualnie z pewnością nie ujmuje domowi, a poprawia użyteczność pomieszczenia.

kjuta
15-11-2009, 16:33
czesc claris :-D
rozgladam sie od kilku dni na forum, a tu znajomy nick :-D
bede Cie dopingowac i zagladac co u Ciebie slychac, ja jeszcze dzialki nie mam, wiec moja podroz do wlasnego domku dluga i pewnie kreta ;)
kiedy chcecie zamieszkac, jaki jest plan ?

claris
15-11-2009, 17:55
Plan aż nadto optymistyczny zakłada Wigilię 2010 w nowym domku. Plan realistyczny mówi o okolicy kwietnia 2011 :)
Tak naprawdę najwięcej będzie zależeć od tego kiedy uda nam sie dociągnąć wodociąg razem z sąsiadami na działkę. Liczymy na wsparcie gminy..

aniahubi
16-11-2009, 13:52
Ale zaszalałaś z tym wrzucaniem wizualizacji wnętrz :D :D :D

Mi też się podobały szarości, ale nie przeszly :wink:
Woodentic też byl na tapecie, ale szanownemu się nie podobała jakość nadruku :o
W efekcie mamy zupełnie coś innego. Ten Affron bardzo ładnie się prezentuje, myślę, że można by go fajnie z Woodentikiem ochra połączyć.

Czy odnoście ścianki kolankowej nad garażem podjęliście decyzję?

Planujecie budować tak długo jak pogoda pozwoli, czy po stanie zero robicie przerwę?

Niech się mury pną do góry, skoro tak ładnie je podlewasz :D

claris
16-11-2009, 14:42
Hej Aniu,
Jak będę miała więcej czasu to powrzucam jakieś 'wnętrza' ;) mam tego trochę, choć ze względu na prawa autorskie muszę ograniczyć wrzuty... Koleżanka wyhaczyła jakąś fajną architekt wnętrz, mam nadzieję spotkać się z nia niedługo, to może jakimis projektami sie podzielę także.

Ściankę nad garażem na pewno podniesiemy.
Zaczynamy właśnie rozważać kontynuowanie budowy jeśli pogoda pozwoli - tak do stropu, potem już niestety nie starczy nam funduszy, a bankowe batalie troche trwają :( W zeszłym tyg zaczęlismy szukać kredytu i miny nam ostro zrzedły - koszty są kosmiczne. Ale to pewnie jest ogólny dół na muratorze z tego powodu :)

JOANNA RE
17-11-2009, 11:54
Witajcie:)

My również budujemy Z28 wersje GL, odbicie lustrzane. Obecnie oczekujemy aż tynki wyschną i zaczynamy ocieplać dach :)
My podnieśliśmy ściankę i choć mamy garaż jednostanowiskowy to z pomieszczenia nad nim wyszedł ładny pokój.
w sprawie salonu to ja również mam dylemat. Rozważam Woodentic (kolor jeszcze nie wybrany ) i affron ale beige.
Korzystając z okazji :) to chciałabym podziękować ANIAHUBI której dziennik był dla nas źródłem wielu informacji.
My obecnie stoimy nad dylemetem klatki schodowej, czy nie będzie ona za ciemna bez dodatkowego okna dachowego, dom mamy póki co pokryty papą wiec jeszcze szansa na wmontowanie tego okna jest.
Pozdrawiam serdecznie

Asia i Paweł

aniahubi
17-11-2009, 17:28
Witajcie:)

My również budujemy Z28 wersje GL, odbicie lustrzane. Obecnie oczekujemy aż tynki wyschną i zaczynamy ocieplać dach :)
My podnieśliśmy ściankę i choć mamy garaż jednostanowiskowy to z pomieszczenia nad nim wyszedł ładny pokój.
w sprawie salonu to ja również mam dylemat. Rozważam Woodentic (kolor jeszcze nie wybrany ) i affron ale beige.
Korzystając z okazji :) to chciałabym podziękować ANIAHUBI której dziennik był dla nas źródłem wielu informacji.
My obecnie stoimy nad dylemetem klatki schodowej, czy nie będzie ona za ciemna bez dodatkowego okna dachowego, dom mamy póki co pokryty papą wiec jeszcze szansa na wmontowanie tego okna jest.
Pozdrawiam serdecznie

Asia i Paweł
Hej Asiu, to u claris się udzielasz, a u mnie to nawet słówka nie napiszesz? :D Nieładnie 8)
Też się bałam tej ciemnej klatki schodowej, ale nie jest źle. Jest doświetlona przez okna z drugiego końca domu - wykuszu na dole i balkonu u góry (oba od południa). W dzień nie ma potrzeby zapalania tam światła, tylko jak się ściemnia na dworze.

kjuta
07-12-2009, 21:02
claris kurcze ale szybko poszlo, juz stan zero ? :o gratuluje kochana, widze, ze w pienej okolicy domek Twoj powstaje, zazdraszczam 8)

aniahubi
08-12-2009, 12:46
Super, stan O :D
Zasypki przy fundamentach (chyba) zagęszczać nie trzeba, przynajmniej u mnie nie zagęszczali. I obsypywali je jakąś pospółką - czyli chyba taką grubo mieloną ziemią :wink:
Powinno być to przepuszczalne, więc dodatek gliny to raczej nie bardzo.
Jakie jeszcze zmiany planujesz? Coś poza tymi czerwonymi, które wcześniej pokazywałaś?

claris
08-12-2009, 14:06
Aniu, u nas gruntem rodzimym jest glina [z małymi dodatkami jakis piasków czy ilów], dlatego tez najlepiej byloby obsypać fundamenty także taka gliną. Będzie piasek z gliną, zobaczymy co wyjdzie :) sam piach spowodowałby powstanie wanny [dookoła glina, w środku dom, obok przepuszczalny piasek - woda zbierałabym się przy fundamentach].
Najważniejsze zasypać czymś bo podobno mrozy idą, a to nienajlepsze dla fundamentów. Na piątek załatwiłam 5 wywrotek tego piachu zasypkowego [z domieszka gliny], kopare i ludzi - będziemy działać!

Zmian już duzo nie będzie, jesteśmy zdecydowani na to, co obmyślilismy przez rok wlaki z papierologią. Za to dziś spotkanie z arch. wnętrz było owocne :) będziemy działać! Ma być odlotowo.

aniahubi
08-12-2009, 14:11
Zmian już duzo nie będzie, jesteśmy zdecydowani na to, co obmyślilismy przez rok wlaki z papierologią. Za to dziś spotkanie z arch. wnętrz było owocne :) będziemy działać! Ma być odlotowo.
Ale jestem ciekawa co wymyślicie :D
Ja najbardziej żałuję, że mąż nie zgodził się na niektóre pomysły - np. łazienka (mała) w baldocer colors :(
Pochwalisz się wizualkami jak już je dostaniesz? Może być na priv :wink:

kjuta
08-12-2009, 19:04
Ja najbardziej żałuję, że mąż nie zgodził się na niektóre pomysły - np. łazienka (mała) w baldocer colors :(

zaintrygowalas mnie, mozesz podac link do tego baldecora ? :D

claris
08-12-2009, 19:27
Odpowiem za Anię, bo ja na tego baldocera choruję!

np tutaj (http://www.impero.com.pl/lazienkowe/plytki_ceramiczne/baldocer_ceramicas/1//plytki_ceramiczne_colors_20x30_3.jpg)

albo

tutaj (http://www.max-fliz.com.pl/images/morfeoshow/aran__acja_c-2229/big/DSC_6615.JPG)

My będziemy mieli w górnej łazience te pierwszą wersję, z tymi kolorowymi dekorkami :)

aniahubi
08-12-2009, 20:05
Tu są fajne aranżacje, ja chorowałam na zieloną :( domus (http://www.domus.pl/pl/plytki_scienne/baldocer/colors.html)

aniahubi
13-12-2009, 12:16
Fundamenty obsypaliśmy piachem [z małą domieszką gliny]. Oczywiście dopiero na koniec całej operacji doznałam olśnienia - jak ja cokół zrobię skoro 1) obsypałam fundamenty na maxa, 2) ocieplenie styropianem ORAZ folia kubełkowa sięgają szczytu ściany fundamentowej. Punkt1 - odkopie się Punkt 2 - nie wiem. Czy trzeba obciachać folię poniżej tych 20-30 szczytu ściany? Czy można jakoś tę siatkę, klej, tynk czy co tam dać na folie kubełkową? Jakoś wyklucza mi się to z trwałością... Mąż każe mi nie panikować, na wiosnę się pomyśli i zrobi tak, by było dobrze.

Nie ma żadnego problemu: folię kubełkową się odcina do wysokości przyszłego gruntu, styropian, który już jest zaciąga się siatką i klejem tak jak na elewacji i na idzie co tylko chcesz: kamień, płytki klinkierowe, tynk mozaikowy...

claris
13-12-2009, 12:22
Uff, dzieki Aniu!
Ileż ja czasu spędziłam martwiąc się i szukając odpowiedzi :)

aniahubi
13-12-2009, 12:34
W sumie zupełnie niepotrzebnie się martwiłaś. U nas też zostawili wysoko folię kubełkową, żeby lepiej chronić styrodur przed warunkami atmosferycznymi. A przy robieniu ocieplenia została odcięta do odpowiedniej wysokości.

Idę do ogródka rośliny pozakrywać, bo już poważne mrozy się zbliżają.

Skoro macie przerwę budowlaną, to może uda wam się kiedyś podjechać do nas?

claris
13-12-2009, 12:39
Bardzo chętnie :) może w styczniu jakoś by się udało, jeśli dróg nie zasypie.
A przy okazji to mam jeszcze prośbę do Ciebie - zmienialiście coś w wymiarach spiżarnia-łazienka na dole? Macie super rozwiązaną kwestię drzwi do spiżarni, strasznie nam się to podoba. Ja planowałam przesuwane, ale właściwie takie jak u was chyba by się super sprawdziły. Możesz wrzucić [albo wysłać] jakieś foty tych drzwi [otwartych]? Pamiętam, że w połowie macie lodówkę. Jakbym nie miałam lodówki w tym miejscu, ale skorzystała z takiej formy drzwi, dzielonych na pół, chyba nie przeszkadzałoby to stolikowi pod małym oknem (stąd te całe kombinacje :))

Dzięki!

aniahubi
13-12-2009, 13:13
Bardzo chętnie :) może w styczniu jakoś by się udało, jeśli dróg nie zasypie.
A przy okazji to mam jeszcze prośbę do Ciebie - zmienialiście coś w wymiarach spiżarnia-łazienka na dole? Macie super rozwiązaną kwestię drzwi do spiżarni, strasznie nam się to podoba. Ja planowałam przesuwane, ale właściwie takie jak u was chyba by się super sprawdziły. Możesz wrzucić [albo wysłać] jakieś foty tych drzwi [otwartych]? Pamiętam, że w połowie macie lodówkę. Jakbym nie miałam lodówki w tym miejscu, ale skorzystała z takiej formy drzwi, dzielonych na pół, chyba nie przeszkadzałoby to stolikowi pod małym oknem (stąd te całe kombinacje :))

Dzięki!

Najpierw drzwi do spiżarki:
http://lh5.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/Sh5o4q38SMI/AAAAAAAADNk/BtfaTgMn7sE/s400/IMG_8887.JPG

http://lh3.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/Sh5o58L1_NI/AAAAAAAADNo/BtVXBe0kYNc/s400/IMG_8888.JPG

Spiżarka na etapie murowania:
http://lh6.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SNOILfGxNoI/AAAAAAAABjY/n37Jba4dZ-k/s400/IMG_6892.JPG

http://lh4.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SMaxRDx1PiI/AAAAAAAABfM/93pbHnn3_Xo/s400/opis1.jpg

Nie robiliśmy dużych zmian w porównaniu do projektu, jedynie wyprostowaliśmy uskoki - oba pomieszczenia są prostokątne. U nas nie ma kominów wentylacyjnych, więc było łatwiej. Wyszliśmy od tego, ze w wiatrołapie powstała wnęka na szafę o głębokości 70 cm - i to była ściana łazienki i spiżarki. Ściana łazienki z korytarzem jest zlicowana ze słupem, który tam stoi, a nie cofnięta.

claris
21-12-2009, 19:54
Aniu, dzięki. Wygląda na to, że albo zrobimy podobnie, albo jakoś upchniemy drzwi przesuwane (ale wtedy będziemy musieli nieco zwęzić łazienkę).

A jak tam przygotowania u Was do pierwszej Wigilii w nowym domku?

aniahubi
22-12-2009, 09:47
Przygotowania....są w trakcie :wink: W ramach relaksu muszę zajrzeć na forum :wink: Dziś przyjeżdża Teściowa i jej siostra - to będą nasi goście na pierwszych świętach w naszym domku. Bardzo się cieszymy, choinka już ubrana, dom przystrojony...Nawet kabli zbyt wiele nie wisi :roll:

Trzymajcie się cieplutko, życzę Wam spokojnych i radosnych Świąt a następnych to już koniecznie we własnym domku.
Buziaczki :D

aniahubi
30-12-2009, 17:53
Cześć :D
Już ci kiedyś pisałam na temat elewacji w wątku o naszym projekcie (a swoją drogą to wątek chyba już umarł :roll: ). Jak dla mnie do waszej kolorystyki bardziej pasują białe okna - zwłaszcza, że sporo ludzi chwali sobie, że nie żółkną i nie są aż tak trudne w utrzymaniu w czystości. Są zdecydowanie bardziej neutralne, nie dominują ani na zewnątrz, ani w środku.
Już widzę, że będzie mnie drażniło przy moich to, że jak powieszę firanki to ramy będą "przebijały" przez nie :evil:
No ale to wam ma się podobać :wink:

claris
30-12-2009, 18:07
No ale to wam ma się podobać :wink:

No właśnie problem w tym, że podobają nam się obie wersje :) Finalnie może wygra cena, haha :)

dzięki Aniu za opinię

JOANNA RE
30-12-2009, 19:16
Witajcie,
ja również jestem za białymi oknami przy wybranej kolorystyce elewacji, drewnopodobne to kolejny kolor przy biało-niebieskim , może więcej zapsuc niż pomoc. A i białe okna sa tańsze od brązów :)

My planujemy elewacje coś w stylu Aniahubi wiec również wybraliśmy drewnopodobne okna a dokładnie Orzech ciemny. Mamy plastikowe firmy Thermoplast, były najdroższe z proponowanych nam ale nas najbardziej ujęły, wszelkie uszczelki i dodatki mamy brązowe, zewnętrze odpływy wody są zabudowane listwą i do złudzenia przypominają drewniane. cały koszt okien wyniósł nas ok 17tys zł (bez dachowych). Z małymi zmianami w projekcie. Okna w kuchni i spiżarce zamiast 120cm wysokości maja 150cm i w pokoju na gorze mamy okno balkonowe zamiast okna 150*150 oraz w pokoju nad garazem mamy okno 150*150.

Powodzenia w wycenach :)

Asia

claris
30-12-2009, 19:27
Dzięki Asiu, 2:0 dla białych :)

A jak Wasza budowa? Na jakim etapie jesteście?

JOANNA RE
30-12-2009, 19:55
My obecnie zimujemy. Domek wytynkowany. Teraz w planach mamy ocieplenie dachu wełną, wiosną ogrzewanie, wylewki no i cała reszta, Przyszłe święta tez chcielibyśmy już spędzić w naszym Z28 GL1 :)

astek79
08-01-2010, 12:36
hej
Mi też do twojej elewacji bardziej pasują białe okna. Zresztą do naszego domku też białe lepiej wyglądają, ale chyba i tak będą brązowe. ehh. Nie mam coś przekonania do białych, boję się że zżółkną i gorzej się je myje. pozdrawiamy

aniahubi
08-01-2010, 13:05
Tu możecie sobie poczytać : wątek o białych oknach (http://forum.muratordom.pl/post1843372.htm?highlight=bia%B3e%20okna#1843372)

Joanna re: może jakieś zdjęcia wrzucisz, chocby tu:Z28 (http://forum.muratordom.pl/post3928004.htm#3928004)

astek79
31-01-2010, 20:29
Hej
Jednak prysznic na dole będzie. Bardzo fajny i duży wyszedł.

BogusiaiTomek
16-02-2010, 21:52
Witam, my również pojęliśmy decyzję o budowaniu domu Z28 L GP2. Jak u Was wypadł kosztorys stanu surowego otwartego z dachem na gotowo ? Mamy wstępną kalkulację i wydaje nam się, że za dużo wyszło.

claris
17-02-2010, 20:14
Witamy wśród miłośników Z28 :)
Co do kosztów to napiszę na privie jak złożę to w całość, bo mam parę rozgrzebanych kosztorysów. Tanio na pewno nie jest :)

aniahubi
18-02-2010, 11:32
Mamy wstępną kalkulację i wydaje nam się, że za dużo wyszło.
Ja tez uważam, że nam za dużo wyszło, ale prawda jest taka że to jest duży dom i nawet przy przeciętnych stawkach sporo wychodzi :evil:

aniahubi
26-02-2010, 07:29
No, no widzę że i do was wiosna przyszła :D
Jak wykonawca chce ruszać, to korzystaj - przyciśnij hurtownię i do dzieła :D
Wszystko da się opanować, nawet budowę i 2 przedszkolaków :wink:
Twojemu mężowi zazdraszczam wycieczki w cieplejsze kraje, mojemu w sumie też, bo się w marcu wybiera...
A takiego baniaka nikt na grupie wrocławskiej nie ma niepotrzebnego?
A może wykonawca ma jakieś kontakty i jest w stanie pomóc?
Powodzenia - czekam na zdjęcia pierwszych wmurowanych cegiełek :D

aniahubi
16-03-2010, 12:46
Hej, to kiedy rusza budowa? W poniedziałek?
I co z tymi brązowymi oknami? Zmieniasz koncepcję?

claris
16-03-2010, 13:45
Muszę ten kolor obejrzeć na żywo - może w sobotę...
A kiedy ruszam.. właśnie się zastanawiam czy już nie ruszyłam :) Jesli nie, to jutro - dzisiaj musze wysłać tate na działke żeby sprawdził.
Dzisiaj zapłaciłam za strop i nadproża - zabolało kieszeń... a wykonawca pyta czy jutro z transportem bloczków kominy dojadą, a przecież nie mówił, że tak szybko trzeba - aaaa, ja nawet nie wiem jakie to mają byc kominy.. :)

aniahubi
16-03-2010, 14:12
No to gratulacje! Teraz mury będą rosły w oczach :D
To właśnie była duża zaleta że firma budowlana sama sobie materiały kupowała - nie było akcji typu na już, na wczoraj :roll:
A poza tym bez przesady, komin mogą murować później, zdążysz zamówić 8)

STEFANY
21-03-2010, 17:14
Witaj Claris. Skaczę sobie po dziennikach dzielnych budowniczych, podczytuję, podpatruję, chłonę wiedze. Trafiłam też do Ciebie... już nie wiem poprzez kogo :) i co widzę??? zdjęcia okien Dako :) Zdziwiłam się bo nie są jakoś szczególnie spopularyzowane na forum.
Ja też miałam dylemat jakie okna, jaki brąz (bo tylko brąz wchodził w grę). No i zakochałam się w Dako - tabasco teak. Moim zdaniem bardzo fajny kolor, taki głęboki brąz, mający w sobie coś z winnej czerwieni, ale nie tyle co mahoń. Ja się w tym kolorze zakochałam :)
U nas okna już zamontowane i jak dla mnie rewelacja, mąż i reszta rodznki też chwalą. Pozdrawiam

aniahubi
21-03-2010, 18:11
Brawo, ale tempo robót! Błyskawicznie działają :o

lilan
21-03-2010, 20:05
Witaj Claris :D . Wprawdzie nie buduję Z28 L GP2, ale pamiętam, że kiedyś, dawno temu odwiedziłaś mój dziennik. Wtedy jeszcze rozmawiałyśmy przez priv :wink: . Skoro jednak się znalazłaś, to pozwolisz, że wpadnę do Ciebie od czasu do czasu. Widzę, że nie tylko ja miałam perypetie związane z rozpoczęciem inwestycji :roll: . Mam nadzieję, że teraz będzie już z górki :D .

claris
22-03-2010, 05:38
No i zakochałam się w Dako - tabasco teak. Moim zdaniem bardzo fajny kolor, taki głęboki brąz, mający w sobie coś z winnej czerwieni, ale nie tyle co mahoń. Ja się w tym kolorze zakochałam :)


Ja też jestem zakochana, na razie wirtualnie :) dzisiaj planuje wizytę w salonie z oknami i mam nadzieję, że moja miłość nie osłabnie. Mi się podoba mahoń, ale bez tego dziwnego usłojenia, który niestety mahonie w standardzie mają...

Dzięki za opinię w sprawie DAKO.

claris
22-03-2010, 05:42
WOW! Rozpoczęłam drugą stronę komentarzy ;) teraz to już z górki :)

Lilan - dzięki za odwiedziny :) i gratuluje postępów w Alabastrze. Za rok mam nadzieję mieć mniej więcej taki stan jak Wy teraz.

claris
05-04-2010, 13:54
Hmm po zmianie forum wyszło, że mam już 4 strony w komentarzach ;) ale podobno można to zmieniać na zasadzie ustawień osobistych. Jeszcze nie wiem jak.. nowa odsłona jakoś średnio przypadła mi do gustu, przede wszystkim bije białym po oczach

Łukasz789
19-04-2010, 12:04
Bardzo fajny domek z ciekawością , będę obserwował postęp prac w tym do mu. Dzięki oglądaniu tych dzienników poznaje coraz więcej projektów i coraz bardziej wiem czego chcę. Przedtem nawet nie wiedziałem ,że są takie projekty takie pracownie , pomimo ,że do budowy domu przygotowuje się od dawna.
Pozdrawiam

kjuta
22-04-2010, 09:45
hej,
pojawiam sie po dluzszej przerwie i jestem zaskoczona postepem prac u Ciebie, normalnie duze WoW!, jak czytam ze niedlugo wiezba, to normalnie.. zazdroszcze ;)
domek zaczyna wygladac fajnie, nabral realnych ksztaltów, kurcze to juz dom :)

czy ogradzalas sobie dzialke ? chocby prowizorycznie ?

kamlotek
22-04-2010, 10:14
Witam:) Trafiłam przez przypadek,nawet nie wiem jak:rolleyes:;), ale dzięki temu przeczytałam kolejny fajny dziennik i zobaczyłam ,zapewne piękny dom w niedalekiej przyszłości:). Co do gliny wokół fundamentów,to my mamy drenaż opaskowy i zasypane to wszystko jest żwirem i pospółą. Przez całą zimę piach dookoła domu był suchy,nawet podczas roztopów,kiedy pełno było wody na naszej glinie:lol2:. Pozdrawiam i trzymam kciuki

claris
23-04-2010, 17:02
czy ogradzalas sobie dzialke ? chocby prowizorycznie ?

Na razie zero ogrodzenia. W sumie to było dobre rozwiązanie, bo nie było żadnych problemów z dostawami, HDSy wjeżdżały i ustawiały palety gdzie aktualnie trzeba było, nie było problemów z rozładunkami długich prętów zbrojeniowych, dojazdem gruchy itd.
Teraz myślę nad ogrodzeniem, ale już wiem, że nieprędko będzie mnie na nie stać :)
Więźba będzie już we wtorek :) a dach ma być skończony do końca maja.

claris
23-04-2010, 17:05
Witam:) Trafiłam przez przypadek,nawet nie wiem jak:rolleyes:;), ale dzięki temu przeczytałam kolejny fajny dziennik i zobaczyłam ,zapewne piękny dom w niedalekiej przyszłości:). Co do gliny wokół fundamentów,to my mamy drenaż opaskowy i zasypane to wszystko jest żwirem i pospółą. Przez całą zimę piach dookoła domu był suchy,nawet podczas roztopów,kiedy pełno było wody na naszej glinie:lol2:. Pozdrawiam i trzymam kciuki

Dziękuję za miłe słowa. Żałujemy trochę, że nie zdecydowaliśmy się zrobić drenażu na etapie fundamentów, nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego jak mokro będzie na wiosnę. Sąsiad ma drenaż i dzięki temu my nie mamy problemów z wodą - tą do budowania, murowania, podlewania stropu - praktycznie codziennie przepompowujemy od niego po 200-400 litrów. Dopiero teraz widzimy jak to potrafi wodę ściągnąć.

kamlotek
23-04-2010, 21:16
My mamy studnię wykopaną do drenażu,głęboką na 4 kręgi,a wody było 3/4 pojemności,teraz jest ok 1/3 pojemności . A co do drenażu można odkopać fundamenty i położyć. My odkopywaliśmy i robiliśmy od nowa zabezpieczenia fundamentów i nowy drenaż

claris
24-04-2010, 07:17
Kamlotek, właśnie zajrzałam do Twojego dziennika i mnie olśniło, że już śledziłam budowę Waszego skrzata :) Przypomniało mi się po tej nieszczęsnej rurze gazowej. Na kiedy planujecie przeprowadzkę?
Drugie olśnienie w kwestii drenażu - u nas nie ma gdzie odprowadzić wody - nie ma ani kanalizy deszczowej, ani żadnego rowu :( A woda na wiosnę stała już na głębokości 40-50 cm!

kamlotek
24-04-2010, 09:48
A w tej chwili ,wiesz na jakiej jest głębokości? A odprowadzenie wody z drenażu :rolleyes: pozostaje chyba wykopanie studni lub rozprowadzenie jej za pomocą rur po działce z dala od domu. To rozprowadzenie jest pracochłonne i nie zawsze jest polecane. Trzeba zachować spadek. Więc studnia wydaje się najlepszym wyjściem ,aby mieć suche fundamenty. My dojrzewamy (a konkretnie małż) do wykopania 2 studni głębszej. Bo ta którą mamy wydaje mi się ,że jest przypłytka. Rura wchodząca z drenażu i wychodząca co prawda jest nad powierzchnią tafli wody,ale jak były roztopy,to obie były pod wodą. Nawet nie chcę myśleć,co się działo ,ile było wody przy fundamentach. A jak dodamy wodę z rynien,to ta 2 studnia będzie koniecznością. Dobrym rozwiązaniem jest podłączenie do kanalizy<ale tyle sobie za to cenią,że szok.

A przeprowadzka:rolleyes:? Planowaliśmy w lato 2012r. .Jednak teraz wszystko idzie ku temu,że przeprowadzimy się w przyszłym roku pod koniec czerwca. To wszystko zależy od pracy małża.
Pozdrawiam:)

mamik
25-04-2010, 16:58
Claris - "wlazłam" w końcu do Twojego dzinnika, bardzo fajny dom
będę zaglądać:rolleyes:
czy budujesz we Wrocławiu?

claris
25-04-2010, 18:19
Buduję owszem we Wrocławiu.

Kamlotek nie wiem na jakiej głębokości jest teraz woda, ale będę kopać dołek pod choinkę to może się okaże :)

kamlotek
25-04-2010, 18:59
Można też posadzić drzewa,krzaki lubiące wilgoć,one też swoje wyciągną:rolleyes:;)

Kaśka73
04-05-2010, 19:20
w temacie bram garażowych to zadzwoń do Irgi jest rabat dla forumowiczów na hormanna i do Osiński i syn ma najlepszą cenę na normstahla:)

claris
06-05-2010, 14:46
Dzieki Kaśka, ale już zdecydowaliśmy się na Krispol. w takiej cenie ani Hormann ani tym bardziej Normstahl nie jest osiągalny...

z innej beczki - szukam projektanta do wewn. sieci gazowej [od skrzynki w płocie co stawia gazownia, do domu] ;)

aniahubi
17-05-2010, 16:14
Cześć Claris, ale dawno tu nie zaglądałam!
Postęp niesamowity, szkoda że pogoda tak psuje szyki, trochę ulew się szykuje :(
Przykro mi z powodu cieśli, oby nie zawalili krycia dachu. Pisałam w swoim dzienniku kiedyś Ewie, że do naszego projektu muszą być dobrzy cieśle, bo projekt jest byle jaki - niedokładny i z błędami (tudzież niedopatrzeniami).
Ślicznie wygląda dom wybudowany z silki - taki czyściutki :)
Dlaczego nie poczekacie z ociepleniem do po tynkach wew? Silka bardzo ładnie się osuszy latem i żadne ulewy jej nie straszne. My na etapie robienia dachu mieliśmy ocieplane tylko połączenie między budynkiem a garażem i boczki lukarn. Całą resztę najpóźniej jak się dało - w maju/czerwcu, tuż przed przeprowadzką.
A już na pewno ocieplanie przed założeniem drzwi, okien i bramy jest ryzykowne - lepiej zrobić to raz a porządnie, a nie dosztukowywać.

Nie wiem, czy wiesz, ale przed montażem bramy garażowej powinnaś mieć otynkowany garaż a przynajmniej sufit i po bokach - tam gdzie będą prowadnice. Więc jeśli planujecie ocieplać sufit garażu (my tak zrobiliśmy) to już trzeba się za to zabierać.

Marzec już dawno minął, wybieracie się dalej do nas?

claris
17-05-2010, 19:41
Wybieramy się do Was, wybieramy i jakoś wybrać się nie możemy. Budowa jest cholernie absorbująca, co i rusz coś wychodzi, trzeba podejmować na szybko decyzje i takie tam..
O wytynkowaniu garażu do bramy wiemy [materiały już kupiony i czeka na zmiłowanie nieba], tak samo będziemy ocieplać sufit garażu i ścianę między nim a domem. Styropian już czeka.
Z tym ocieplaniem elewacji to ja też wolałabym po oknach, drzwiach itd, ale wykonawca nas naciskał i się daliśmy. A tak naprawdę to chyba nie mieli roboty w tym czasie, bo następną budowę mieli rozpocząć dopiero w tym tygodniu [ale teraz to utknęli u nas, bo leje i nie mogą robić]. Mam nadzieję, że nie będę tego żałować.

Póki co jestem bardzo zadowolona z rozkładu pomieszczeń na górze - warto było przez rok nad tym myśleć :D

kjuta
27-05-2010, 08:19
claris matko, ale przeboje :( wspolczuje bardzo, mam nadzieje, ze szybko znajdziesz dachowcow, dobrych fachowcow i w koncu ten koszmar sie skonczy
powiedz mi skad wiedzieliscie, ze sa bledy w dachu ? boszsz ja jestem taki laik, ze nie wiem czy bede w stanie zauwazyc cokolwiek niedorobionego ....
sciskam mocno

aniahubi
27-05-2010, 09:10
No, nieźle z tym dachem. A nie możesz zrobić tak, że sama rozliczysz się z dachowcami, a głównemu wykonawcy odliczysz tę kwotę?

claris
27-05-2010, 12:19
No, nieźle z tym dachem. A nie możesz zrobić tak, że sama rozliczysz się z dachowcami, a głównemu wykonawcy odliczysz tę kwotę?

Już miałam sama to zaproponować, ale rano wykonawca dał znać, że jest ekipa co układa na dachu folię, a w następnym tygodniu wchodzą nowi dekarze i będą walczyć z moją karpiówką. Może więc jakoś ten temat zamkniemy... jutro jadę na inspekcję, a ponieważ cały następny tydzień mam wolny, to będę na budowie częstym gościem..

claris
27-05-2010, 12:22
skad wiedzieliscie, ze sa bledy w dachu ?

W samym projekcie, że są błędy to już wiedzieliśmy dawno, bo ludzie budujący Z28 [np. Aniahubi] dawali znać. Czerpaliśmy z ich doświadczeń.
Natomiast już przy wykonywaniu błędy były widoczne gołym okiem - np. kalenica lukarny wyszła im wyżej niż kalenica głównego dachu ;), krokwie były nierówno docięte, okapy zamiast 50-70cm miały np. 20 ... dokładna lustracja więźby i wszystko zostało wyłapane na czas.
Może nie powinnam płakać, że z tamtą ekipą od dachu jednak się pożegnaliśmy? ;)

kamlotek
05-07-2010, 17:41
Witam:). Piszę,bo się przestraszyłam,gdy przeczytałam ,że nikt nie pisze. Masz rację,to nasza wina,że nie powinniśmy denerwować przyszłej mamy;). Domek coraz ładniejszy,widać gołym okiem i niecierpliwie czekam na wizualizację

aniahubi
05-07-2010, 20:52
Po pierwsze WIELKIE GRATULACJE!
Widzę, że plany szybciutko zrealizowałaś :)
Dach prezentuje się bosko, teraz to i Hubertowi się spodobał, szkoda że tak późno ;)
W ogóle nie dostaję powiadomień, więc się nie odzywam, ale obiecuję się poprawić. Choć i tak moich komentarzy jest (chyba) najwięcej.
W każdym razie czekam na wizualizacje łazienek :)

claris
05-07-2010, 22:54
Dzięki dziewczyny za przywrócenie mi wiary, że ktoś czyta te moje wypociny ;) i za gratulacje.
[A swoją drogą to ja dalej nie wiem jak na nowym forum ustawia się powiadomienia....]
Wizualki łazienek obiecuję wrzucić do końca tygodnia :)

aniahubi
06-07-2010, 10:58
Hej, to znowu ja i znowu z gratulacjami :)
To już jest stan surowy ZAMKNIĘTY:wave:

A powiadomienia ustawiasz na początku postu - u góry jest coś takiego jak narzędzia wątku i tam zaznaczasz subskrybuj :)

PS. Czy ty do mnie to w ogóle zaglądasz? ;)

claris
06-07-2010, 13:19
PS. Czy ty do mnie to w ogóle zaglądasz? ;)

Hehe, no jasne! Ostatnio podziwiałam ogródek - uwielbiam piwonie, ale słyszałam, że ciężko znoszą rozmnażanie. Ja mam na razie górę humusu, na którym wyrosły wszelkiej maści chwasty, poza tym trochę perzu i 3 [tak, już 3!] choineczki :P

aniahubi
06-07-2010, 16:41
To bardzo bogato w twoim ogródku :)

Havena
08-07-2010, 09:48
Witaj,
bardzo sympatycznie zapowiada sie Wasz domek! Sliczna dachowka! Bede sledzic postepy.

aniahubi
09-07-2010, 09:36
Cześć :)

Popatrzyłam sobie na wizualki - ładne :)

Naszła mnie tylko refleksja odnośnie łazienki dziecięcej - masz wrysowane płytki przy wannie oraz sedesie i bidecie do tej samej wysokości. Ścianka kolankowa ma coś ok.80-90 cm, a stelaż zazwyczaj 120. Będziesz wkuwać go w całości w ścianę? Wtedy nie wyjdzie półeczka. A jak zostanie na zewnątrz, to będzie powyżej ścianki kolankowej - zobacz foty mojej łazienki. No, chyba że są takie niskie stelaże ...
Będziesz kłaść płytki nad lustrem i drzwiami wejściowymi do samego sufitu?

Co to za kamień w dolnym WC? Ciekawy :)

aniahubi
09-07-2010, 09:39
O te wysokości mi chodzi - jak chcesz mogę potem wywalić tą fotkę, żeby nie śmiecić.
U mnie:
http://lh4.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/ShgRKMMTbmI/AAAAAAAADLw/M2meqmLgDKA/s400/IMG_8844.JPG

a u Ciebie - dużo łaniej, nie ma co ukrywać:
http://republika.pl/claris/domek/wnetrza/dzieci1.jpg

claris
09-07-2010, 12:23
Ania, stelaże do wc i bidetu są w wersji H82, są takie dostępne [np. geberita]. Powinny się zgrać z wysokością ścianki pod oknem.
Co do płytek to najprawdopodobniej zakończę na dekorze nad lustrem.

Kamień na dole to marmur rain forest brown.
Wieczorem wrzucę wizualkę małżeńskiej łazienki.

kamlotek
12-07-2010, 09:02
Łazienka małżeńska w grespania rainbow - marzenie:rolleyes::yes:. Taką chcę mieć,właśnie dziś zamówiłam Oxford z Końskich. Trzymam kciuki za dalsze postępy. I za cudną łazienkę:)

monika.KIELCE
20-07-2010, 06:18
A ja trzymam kciuki za wentylację. No i za dalsze szybkie postępy w budowie.

slowikowa79
22-07-2010, 13:02
Witaj Claris
Po pierwsze - gratuluję córeczki... moje maleństwo ma 14 tygodni i jeszcze nie wiem czy córcia czy synek ( drugi :)).
Po drugie- gratuluję postępów w budowie- codziennie odwiedzam Twój dziennik i podziwiam :) u nas prawie stan zero- czekay na położenie kanalizacji.... ech wszystko trwa strasznie długo- najpierw deszcze i ulewy- teraz koszmarny upał. Trzymam kciuki za bezproblemowy montaż rekuperacji

claris
23-07-2010, 11:07
Witaj Słowikowa :) Gratuluję fasoli, mam nadzieję, że samopoczucie Ci nie dokucza. Mnie dobijają upały...

Reku się robi - cały salon mam w rurach, rurkach, kolankach, wełnie i takich tam.. na razie na podłodze + częściowo już pod sufitem. Piękne to to nie jest, będzie trzeba jakoś zabudować..

kamlotek
26-07-2010, 14:01
Nie wiem czy dobrej udzielę Ci rady,ale spróbuję,w razie czego ktoś mnie poprawi;). Na początku mam pytanie : jeśli dajesz papę,to po co dajesz folię. Moim zdaniem sama papa wystarczy. Choć niektórzy robią to i to. Co do pytań to:
1) rurki od wody są mocowane na papie, my mamy pomiędzy pierwszą warstwą styropianu. Rury od CO powinny być tak samo położone,ale w specjalnej otulinie.
2) instalacje od odkurzacza na papie
3) elektryka idzie po ścianach ,peszle są niepotrzebnym wydatkiem skoro masz dom murowany

Mam nadzieję,że pomogłam:);)

claris
26-07-2010, 18:53
Dzięki Kamlotek. O tej papie i folii wyczytałam na forum, forumowy spec od wylewek - Janzar podawal to jako prawidłową kombinację. Ale już sam koszt papy mnie lekko przestraszył. Elektryka faktycznie w większości pójdzie po ścianach, więc ten problem odpadnie.
Teraz mam problem taki - muszę te papę położyć po tynkach, ale przed hydrauliką i co. I muszę kogoś do tego znaleźć w sensownej cenie... a czasu dużo nie mam, zważywszy na to, że jak tynkarze będą działać to ja już mogę wylądować na porodówce :)

aniahubi
26-07-2010, 22:32
Cześć :)
My zrobiliśmy niezbyt prawidłowo, ale tak wyszło ... I też jest dobrze :)
Najpierw instalacje:CO, woda w otulinie, elektryka w peszlach w rogu pomiędzy ścianą a podłogą - po ścianie idzie tylko do włączników i gniazdek, na to wszystko folia budowlana, styropian - warstwa pierwsza powycinana żeby ominąć wszystkie rury, na to warstwa druga styro, na to styro od podłogówki...

A jak masz tak bardzo dość budowy, to może zrób sobie parę dni przerwy....czasem nawet weekend bez myślenia i ustalania spraw budowlanych pomaga :)

Zrobiło się chłodniej, mam nadzieję, że Twoje samopoczucie jest lepsze...

monika.KIELCE
30-07-2010, 12:47
Aż zaczęłam szperać po forum, co do tego mocowania rurek. No i wychodzi na to, że jak mocować to tylko odkurzacz centralny, a i to niekoniecznie. Dokładne spasowanie styropianu i nie ma bata, żeby coś się z tymi rurkami działo. U mnie nic nie mocowane.

Co do folii na papę - kiedyś papy niszczyły styropian, więc ta folia to chyba jako zabezpieczenie styropianu przed destrukcyjnym działaniem pap.
Papa jest zalecana, gdyż samą folię, nawet podwójnie układaną, łatwo uszkodzić. Chudziak nie jest idealnie gładki i taką folię łatwo ponacina.

A z drugiej strony koszt papy + zgrzewanie. Dlatego u mnie jednak będzie folia x2. Wody gruntowe głęboko, więc zalania się nie boję.

claris
30-07-2010, 15:17
Dzięki Monika - tak w ogóle to gratuluję setnego postu w moich komentarzach :)
Tak mi świtało, że ta folia na papę to dla ochrony styropianu.
Koszt papy to w zależności od rodzaju od 7 do ..huhu zł/ m2 [średnio w miarę dobra to ok 17 zł/m2], koszt położenia - moja ekipa zażyczyła sobie 18 zł/ m2. Jak policzę 35 zł/ m2 a mam tych metrów ok 135 [i to bez zakładów] to wychodzi prawie 5000!!! Tylko, że u nas wody gruntowe są bardzo wysoko, więc dobrą hydroizolację musimy zrobić :(

monika.KIELCE
30-07-2010, 21:15
ooo, na tą "stówkę" to nawet nie zwróciłam uwagi :) A co do papy - myślę, że jakbyśmy mieli wysoki poziom wód, to byśmy dali. Tylko ta cena... Poszperaj może jeszcze jaka to powinna być papa, jaka grubość, jaki welon itd. Ja niedawno za nawierzchniową sbs 5,2 mm, na welonie 200 płaciłam koło 18zł/m2. Czy na podłogę też musi być taka dobra?

aniahubi
01-08-2010, 21:50
Ale pięknie :wiggle:

Frostzero
06-08-2010, 22:42
Witam!
Ładny domek, ciekawe wizualizacje. Już nawet "pomałpowałam" sobie w WC szafki nad kibelkiem.
Czekam niecierpliwie na zdjęcia z realizacji.
Pozdrawiam!

claris
07-08-2010, 16:28
Dziękuję Frostzero . Bardzo chciałabym już być na etapie wykańczania wnętrz - żyję tym, że w końcu to nastąpi jako nagroda za wszelkie trudy i boje :)

asiagasz
07-09-2010, 08:33
Gratulacje z okazji narodzin Helenki!!!

aniahubi
07-09-2010, 13:44
Gratulacje dla Rodziców, buziaki dla Helenki :)
Śliczna malutka, niech zdrowo rośnie ku radości rodziców i braciszka :)

lea**
12-09-2010, 16:35
Bardzo ładny domek.Zdjęcia z realizacji przepiękne bardzo gustowne i nowoczesne.Ta wasza Pani Kasia z pracowni TODO ma super styl.Jestem oczarowana łazienkami !!!
Gratuluje z całego serduszka ślicznej córci :hug:Dużo zdrówka dla mamci i dzieciątka :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?150997-Nasza-rozbudowa-i-przebudowa-starego-domu

slowikowa79
21-09-2010, 07:48
Gratulacje z okazji urodzin córeczki!- życzymy dużo zdrówka dla Helenki ! My czekamy na drugiego synka.

claris
21-09-2010, 23:27
Dziękujemy za gratulacje :) Mała jest superaśna - grzeczna jak Aniołek :) Oby tak dalej...

slowikowa79
22-09-2010, 12:37
Witaj Claris,
mam pytanko, czy możesz mi przysłać informację nt . rekuperatora, jaki wybraliście oraz przybliżonej wyceny? My jak na razie mamy ofertę na AERIS CA550 i jest to kwota ( rekuperator+kanały+ montaż) 28 000,00. Dużo? Przystępnie? podaję mój aders mailowy: [email protected]. Z góry dziękuję

claris
22-09-2010, 13:03
Wyślę wieczorem na maila. Rekuperatorem zajmował się mąż, więc muszę go ścignąć o dane. Ale na pewno 28k to dużo....

aniahubi
23-09-2010, 13:11
Myślę, że za połowę tej kwoty można już mieć przyzwoitą rekuperację.

claris
23-09-2010, 14:21
Właśnie zostałam stałym bywalcem i przy okazji w końcu odkryłam, gdzie na nowym forum można w subskrypcji tematu włączyć powiadamiane na email :D

aniahubi
27-09-2010, 12:00
To podwójne gratulacje claris :wiggle: :)

amator33
27-09-2010, 17:34
hej Claris tu ka...s z Fm. Przeczytałam dziennik, obejrzałam foty i muszę Ci powiedzieć że jestem pod wrażeniem. Fajnie pomyślana ta góra. Który pokój na górze będzie Macka?a który Helenki? Ten pokój na wprost waszej sypialni obok łazienki to bardzo mały wyjdzie?
Wizualizacje łazienek rewelka, ta dzieciata mi sie bardzo podoba i taka biała z kolorowymi dekorkami też super.
Pierwsza fotka z aranżacją salonu w szarości rzuciała mnie na kolana, zapiszę sobie link do tego zdjecia.
Napiszesz mi jak duży jest ten pokój rekreacyjny? Do niego wchodzi się z klatki schodowej tak?
Będę śledzić postępy. Pozdrawiam
k-s- amator 33

claris
27-09-2010, 19:38
Który pokój na górze będzie Macka?a który Helenki?

Maćkowy będzie pokój z balkonem, natomiast Młoda dostanie ten najmniejszy, koło łazienki.


Ten pokój na wprost waszej sypialni obok łazienki to bardzo mały wyjdzie?

Nie taki mały - prawie 14m2m dodatkowo bez skosów bo tam duża lukarna jest.
Niestety młoda wzywa :(

claris
29-09-2010, 11:00
Napiszesz mi jak duży jest ten pokój rekreacyjny? Do niego wchodzi się z klatki schodowej tak?


Po podłodze to prawie 44m2. Spora część to skosy, ale i tak pokój jest ogromny. Podnieśliśmy o 1 bloczek ściankę kolankową, więc jest dosyć wygodnie. A wejście jest istotnie z klatki schodowej.

aniahubi
21-10-2010, 08:10
Gratuluję wylewek :)
No i zakupów ;)
Są tynki, są wylewki - zaczyna się wykończeniówka :)
Z tym odbiorem gazu, to faktycznie ciekawe...Ja gazu nie mam, więc nie wiem jak to wygląda.
Wiem tylko, ze u nas kominiarz jest rejonowy - jeden na całą wieś (albo i kilka), ale może u was jest jakaś konkurencja :)

ellaj
28-10-2010, 15:57
Claris, gratuluje malej Helenki.
Dach sliczny.
Czy ten pan dekarz to ten, ktorego mi polecilas?
Jeszcze sie z nim nie spotkalam. Za pierwszym razem mial zadzwonic i chyba zapomnial. A teraz to ja nie dzwonilam, bo nie mialam kiedy.
Umowie sie z nim chyba dopiero na wiosne.
Ale chcialam sie tylko spotkac, zeby zobaczyl te kominy i doradzil, jak je oblozyc i przede wszystkim ile to bedzie kosztowalo.
W grudniu nie ma sensu juz sie umawiac chyba. Jeszcze zobacze, jaka pogoda bedzie.
Pozdr.

claris
28-10-2010, 16:05
Hej Ellaj, tak, to jest ten dekarz, który robił mi dach. Strasznie zarobiony ostatnio jest, ale ma wpaść do mnie jeszcze w następnym tygodniu rury spustowe od rynien zamontować. Muszę zdążyć z odwodnieniem przed mrozami...

ellaj
28-10-2010, 16:55
Szkoda, ze mnie teraz nie ma w domu, bo bym od razu poprosila, zeby do mnie podjechal.

aniahubi
28-10-2010, 19:57
Ale zaszalałaś z płytkami do kuchni! Świetne są :) A fronty jakie będą? Białe?

claris
28-10-2010, 20:07
Szafki wiszące [chyba 4 sztuki] będą białe, natomiast dół raczej formir, ale jasny. Dyskusje trwają :)

kamlotek
03-11-2010, 12:11
Claris dawno mnie nie było,więc przepraszam,że dopiero teraz ;). Przyjmij ode mnie serdeczne gratulacje, masz przepiękną córeczkę:yes::yes::):). A posępy na budowie widoczne, gołym okiem;):D

claris
03-11-2010, 20:51
Dziękujemy :) [właśnie wróciłam z działki - kładę z moim tatą kafle w kotłowni :)]

aniahubi
04-11-2010, 07:36
Dziękujemy :) [właśnie wróciłam z działki - kładę z moim tatą kafle w kotłowni :)]
Ty?!?
NIe wiedziałam, że taka zdolna bestia z Ciebie :) gratulacje :)

claris
04-11-2010, 08:04
Ty?!?
NIe wiedziałam, że taka zdolna bestia z Ciebie :) gratulacje :)

Mąż stwierdził, że on nie umie, a ktoś musi to szybko zrobić żeby instalator mógł kotłownię zrobić :) Jak trzeba to sie człowiek wszystkiego nauczy - cegły tez murowałam (pod oknami) bo nie było komu :D

aniahubi
04-11-2010, 08:25
Dzielna dziewczyna :)
A mąż w tym czasie karmił Helenkę?

claris
04-11-2010, 08:29
Mąż pracował :) Helenką dzielnie zajmuje się babcia, za co jesteśmy jej bardzo bardzo wdzięczni. Ostatnio na budowie tyle się dzieje, że pomoc babci jest nieoceniona.

kjuta
08-11-2010, 15:27
hej claris :-)
wracam jakos syn marnotrawny, a raczej jako corka ;)
kochana, to co robisz z ogarnieciem budowy, to mistrzostwo swiata, powinnas dostac medal a nawet dwa, kurde kobieta to jednak potrafi i domem sie zajac i dziecmi i budowa domu i jeszcze w tym domu wymurowac i polozyc kafle, kurcze jestes moim idealem, guru! matko kobieto podziwiam Cie mocno, choc zdaje sobie sprawe jakim wysilkiem, to wszystko ogarniasz, dobrze, ze masz kochana babcie (znowu kobiety gora ;) ), ktora zajmie sie wnuczka duzo sie dzieje, widze, ze juz masz wylewke, parapety i juz ocieplenie dachu, masz jakis termin wprowadzki ? podobaja mi sie wizualki salonu i lazienek, nie kojarze kafli w kuchni, ale jak widac to niespodzianka dla wszystkich :-) pozdrawiam cieplo, dopingujaca kjuta

claris
08-11-2010, 15:54
kjuta lejesz miód na moje serce - dziękować, dziękować :) szkoda, że Pan Mąż tak nie docenia....

Termin przeprowadzki koniec marca 2011 [ale na dobrą sprawę gdybyśmy się sprężyli to i pewnie styczeń by mógł być] - na pewno zamierzam urządzić Wielkanoc u nas w domku.

aniahubi
09-11-2010, 12:45
kjuta napisała samą prawdę, organizacja budowy w Twoim wykonaniu to mistrzostwo świata. Super, że babcia może pomóc, to wielki skarb.
A Pan Mąż pewnie docenia, tylko tak po cichu :)
Już kładziecie płytki, czy na razie regipsy kończycie?

claris
20-11-2010, 19:29
Na razie ocieplamy poddasze, nie kładziemy regipsów bo wilgoć duża i ogrzewanie jeszcze nie odpalone. Dopiero jak zaczniemy grzać to będziemy robić regipsy i podwieszane sufity na dole i isze KG zabudowy. Mam nadzieję odpalić kotłownię najdalej za tydzień, wszystko zależy od tego kiedy gazownia uruchomi nam gaz [na razie kompletuję jeszcze papiery do odbioru gazu].

Octans
22-11-2010, 20:24
Przeczytałam dziennik jednym tchem- SUPER:wave: Dach wygląda ślicznie:cool: Wielki szacunek dla Inwestorki:yes: oby więcej takich kobiet. W dalszym ciągu będę śledzić postępy :) Pozdrawiam

Spirea
23-11-2010, 14:10
Claris, tak się cieszę, że do Ciebie trafiłam :) konkretnie chodzi mi o Twoje wizualki łazienek i link do pracowni. Weszłąm na Ich stronę i znalazłam rozwiązania paru rzeczy, z którymi mamy problem (np. wiatrołap, bo zapomniałam powiedzieć, z której strony mają ściąc otwór i ścieli ze strony garderoby).
Bardzo ładne projekty Wam przygotowali. Czy możesz napisać na priv, jaką mają stawkę za m2? Może ktoś już pytał, ale dzisiaj nie dam rady przelecieć przez komentarze.
A w ogóle to dotarłam do Ciebie, bo napisałaś, że rozważasz okna dachowe Roto. Napisz mi, czy w końcu na nie się zdecydowaliście i czy jesteście zadowoleni, jaki model i gdzie we Wro kupowaliście Roto. I mam też pytanie o rekuperację - jaka fima robiła Wam WM i również czy jesteście zadowoleni. dzięki z góy i pozdrawiam,
Super wyszedł Wam dom, piękna dachówka

claris
23-11-2010, 14:22
Hej Spirea,

Zacznę od okien - mamy ROTO, wysoko osiowe z ciepłymi kołnierzami WD [taka wkładka z czegoś styropianopodobnego czarnego poprawiająca izolację] - zarówno drewniane jak i PCV [do łazienek]. Kupowałam w hurtowni MADAR na Kwidzyńskiej, akurat mieli promocje na te okna i zapłaciłam dobrą cenę. Jak chcesz to podam Ci namiar bezpośrednio do Pani, która mnie tam obsługuje - czasami jak mają inwestycje na jakiś produkt [czyli zamawiają ich dużo] to można się podpiąć cenowo pod takie zamówienie i jest korzystnie. Póki co z okien jestem bardzo zadowolona, ale tez nie mieszkamy jeszcze, więc użytkujemy znikomo. Drugi raz wybrałabym jednak te same.

Rekuperację robiła nam Wentima http://wentima.pl/. Profesjonalnie bardzo, choć cenowo raczej nie najtaniej [porównywalnie do skavena i intelplastu, ale samą jednostkę co brałam od nich wycenili mi drogo :(]. Na razie mamy sama instalację, bo rekuperator będziemy montować po wykończeniówce.

A o architekt wnętrz to pójdzie na priv. Ze współpracy jestem także bardzo zadowolona, z tym ,że była ona 100% zdalna - przez maila.Nie każdemu to odpowiada, mnie akurat bardzo pasowało.

Spirea
23-11-2010, 15:24
dzięki za odpowiedż. My właśnie zaczynamy rozważać roto po rozważaniach, które przeczytałam w dzienniku Salika. Jak najbardziej poproszę o ten kontakt do Pani z Madaru. Ja mam właśnie wycenę ze Skavena. Pewnie się na nich zdecydujemy, ale dla ogólnej orientacji chciałabym poznać tez inne oferty.

nikielback
27-11-2010, 15:20
Witam, jako że buduję dom z pracowni Z500 z zaciekawieniem przeczytałam dziennik z domu z tej stajni - nie jest ich wiele :)
Życzę odzyskania sił i powodzenia w potyczkach z gazownią.

kjuta
28-11-2010, 20:26
claris nie poddawaj sie, tak daleko zaszlas, prawie w pojedynke, ale silnie parlas do przodu mimo niektorych przeciwnosci, a teraz wajcha z gazu niech Cie tak latwo nie zlamie
wierze, ze emocje wziely gore, wierze, ze masz dosc, ale to minie, juz niebawem, juz za momencik, jeszcze wajcha z gazu, jeszcze wykonczenia, kafelki, ale juz prawie meta
bedzie dobrze, a nawet jeszcze lepiej, sciskam Cie mocno

strasznie podobaja mi sie wizualki, fajny masz gust,moge prosic namiary na pania architekt i orientacyjne ceny ?
buziaki

aniahubi
29-11-2010, 10:11
claris, dasz radę :)
Wiem jak wkurzają opóźnienia przy takiej pogodzie, obawa o instalację...
Ale już niedługo licznik założą, gaz popłynie a razem z nim ciepełko w domu :)
I wszystko wróci na dobre tory.
Trzymaj się cieplutko w ten śnieżny dzień :)

claris
29-11-2010, 10:13
Ania, kobieta jednak silna jest ponad miarę - co prawda cała noc nieprzespana z nerwów, ale rano udało mi się załatwić - parę grzejników, nagrzewnice gazową, montaż licznika jutro rano. Mąż już z tą armadą dojechał na działkę i zacznie się grzanie...

aniahubi
29-11-2010, 10:31
Otóż to, niestety budowa kosztuje trochę nieprzespanych nocy, łez i takich tam załamań. Ale jak fajnie się teraz patrzy na zaśnieżony ogród.
Dziś odgruzowałam garaż i samochód tam wstawiłam, nie chce mi się odśnieżać auta :rotfl:

kjuta
29-11-2010, 10:43
claris niestety albo stety kobiety sa silne, bo kto jak nie one dadza rade ..
widze, ze zalatwilas naprawde duzo, wierze, ze wystarczy ciepelka, aby wszystko bylo ok
a co z ta wajcha ? kompletna jest ?
sciskam Cie mocno :hug:

aniahubi tak trzymac :-)

claris
29-11-2010, 10:50
czy kompletna to się okaże :) wg firmy co robiła mi przyłącze jest kompletna, wg gazowni to zależy na kogo trafię, ale zaznaczyłam umawiając się na montaż licznika, że moja instalacja kończy się reduktorem, redukcja z 5/4'' na 1'' oraz siódemką, a oni maja dać od siebie kapę i gość powiedział, że owszem dadzą - więc chyba kompletna....
kciuki jutro rano bardzo będą potrzebne....

aniahubi
29-11-2010, 10:57
Ok, będę pamiętać http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/a115.gif

kjuta
30-11-2010, 07:52
trzymam kciuki !
od rana mysle co u Ciebie claris

claris
30-11-2010, 08:52
Nagrzaliśmy domek do 6-7 stopni, to chyba wystarczająco (przy -7C na zewnątrz i nie do końca ocieplonym poddaszu - cała kalenica jest bez wełny, a w innych pomieszczeniach po 1 warstwie]. Teraz mąż koczuje na budowie w oczekiwaniu na gazownię....

Kciuki dalej potrzebne!

kjuta
30-11-2010, 09:35
trzymam dalej!
brzmi dobrze, zeby teraz gazownia szybko i sprawnie sie uwinela

claris
30-11-2010, 10:16
Mamy gaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kjuta
30-11-2010, 10:30
super! tona kamieni z serca!
ciesze sie razem z Toba :wave:
no i jestem dumna z Ciebie, silna babka jestes i mega zorganizowana!

aniahubi
01-12-2010, 07:16
Super, to milowy krok :)
Szkoda jeszcze, że z piecem teraz walczycie...Ale teraz to juz z górki :)

kjuta
01-12-2010, 12:40
kurcze, ale los Cie chwyta za nos no...
mam nadzieje, ze to juz ostatnie wydarzenie podnoszace Ci cisnienie :hug:
pozdrawiam cieplo
a dzieciaczki masz przesliczne, dawno ich nie widzialam, mloda dzis swietuje 3 miesiace, piekna usmiechnieta panna z niej :)

kamlotek
02-12-2010, 10:27
Dobrze,że dotarłam do Ciebie po tym "przemarszu wojsk" i już wiem,że wszystko ok:yes:. Mają rację Ci co mówią,że do budowy potrzeba jest dużo zdrowia i to najlepiej psychicznego. Bo wszystko wykańcza człowieka,ale my kobiety istotki małe ,nieporadne, damy sobie radę ze wszystkim. A co:lol2:. Dzieci piękniusie,szczególnie ta najmniejsza:yes:. Pozdrawiam i w razie co trzymam kciuki.

Niaka
02-12-2010, 16:32
Witam Claris, podczytuję Twój dziennik i trzymam kciuki za finał. odnośnie kominka to od roku uzytkuję kominek Mila 16 kw otwierany na bok i muszę przyznać, że jest swietny. Szyba kompletnie się nie dymi niezależnie od tego czy mam suche czy mokre drewno. jeśli chodzi o wygląd to naprawdę w obudowie wygląda atrakcyjnie. Pozdrawiam

claris
02-12-2010, 16:38
Hej Niaka - dzięki wielkie za opinię. Możesz pokazać swój kominek? Tu, albo na maila : [email protected] - dzięki!

ania klepka
04-12-2010, 08:56
Claris, od początku zaglądam do Twojego dziennika. Mamy podobny gust więc chętnie oglądam projekty i plany Twoich wnętrz. Czy te kominki są z płaszczem wodnym?

claris
04-12-2010, 09:02
Ania, ja wybierałam akurat zwykłe powietrzne kominki, ale wiem, ze MILA jest także w opcji z PW, Arysto nie mam pojęcia, ale możesz spojrzeć na ich stronki firmowe [http://www.kratki.p (http://www.kratki.pl) dla MILI i http://www.arysto.com.pl ]

claris
04-12-2010, 09:05
Ania i jak z dachem?! Zdążyliście położyć na nowo przed zimą??

kjuta
04-12-2010, 19:24
claris powiedz Ty mi, masz rekuperator a gwc tez ? jesli tak, to gdzie ulozony ?
jestem laikiem, nie ociepla sie garazu ?
i owiedz prosze czemu nie zdecydowalas sie na plaszcz wodny ?

claris
04-12-2010, 20:36
Mamy rekuperator ale bez GWC.
Jeśli chodzi o garaż to w projekcie jest nieocieplony, niektórzy ocieplają.
O płaszczu ani też GDP nie myśleliśmy bo w kominku będziemy palić czysto okazjonalnie, nie opłacało by nam się inwestować w jakieś bajery.

ania klepka
05-12-2010, 09:15
Claris, wczoraj skończyli nam dach, pomiędzy dachówką a folią mamy trochę śniegu.
Mój mąż już wybrał kominek z płaszczem wodnym, chcemy się nim wspomagać, bo piec w kotłowni mamy na olej.
Zdecydowałaś się już na jakieś płytki.

claris
05-12-2010, 09:59
Aniu, ja już mam kupione wszystkie płytki poza dolną łazienką [wiemy jakie, ale dopiero w poniedziałek będziemy zamawiać]. Mało tego, cała ta armada jest już w domku - wczoraj mąż z moim tatą, bratem i moim fachowcem wnieśli te kilka ton. Wiem już, że zrobiłam 1 głupstwo płytkowe, ale może nie będzie tragedii - może na ścianie będzie to wyglądać lepiej niż w tej chwili w mojej wyobraźni... za to w mozaikach jestem bez reszty zakochana - są po prostu przepiękne.

aniahubi
06-12-2010, 10:22
Oj, to już się pięknie będzie robić :)

My w garażu nie mamy żadnego grzejnika, jedynie jest ocieplony jak reszta domu 15 cm styro, i położyliśmy styro na ścianie pomiędzy garażem a domem oraz na suficie.
Przy -15 na dworze, w środku mieliśmy +6 stopni

claris
06-12-2010, 11:02
O Ania, to zupełnie jak u nas z tym garażem, z tym, że my mamy na zewnątrz 20cm styro, a w środku na ścianie od domu 6cm, a na suficie 10cm i miejscami 6cm [tam gdzie brama garażowa]. Mam nadzieję, że to wystarczy...

Kaśka73
09-12-2010, 12:18
widzę że nie tylko ja lubię ciepło:) i mimo grzejnika w garażu który ma być włączany w razie W ocieplam garaż również od wewnątrz ściana sufit -5cm ale zawsze ściana 36+ 12 styro z zewnątrz i myślę że to nie przesada poprostu będą mniejsze koszty ogrzweania

gazownia robi mi przyłącze!!!! tak wię poproszę o namiar na Twoich instalatorów rejon działania ok ja mam domek w Kiełczowie

co do mozaiek to są cudne ale nie umiem się zdecydować:(

czy u Ciebie pracuje p. Adam? tak mi się skojarzyło jak mówił że po odpaleniu pieca lała się woda do komina!!!? to byłby niezły zbieg okoliczności

claris
09-12-2010, 12:49
Hej, tak u mnie robił Pan Adam :) i ta woda z komina to niestety moja...
namiary dam ci na priv

Kaśka73
14-12-2010, 10:52
pisałam na priva mam już pół :) przyłącza tzn. do płotu

kjuta
15-12-2010, 08:39
hej clarisku,
dzieki za odpowiedz, ja jestem jeszcze daleko w tyle z wiedza ;)
nie wiem np co to GDP, GWC kojarze - byc moze sie zdecydujemy na wspomaganie rekuperatora
kominek u nas tez bedzie okazjonalnie, tez nie decydujemy sie na plaszcz wodny, bedzie wszedzie podlogowka, no i ostatecznie przekonalam sie do odkurzacza centralnego

na razie jestem na etapie wyboru z czego budowac, jaki strop, czy rolety podtynkowe czy nadtynkowe, jaki dach (mam mozliwosc dachu plaskiego badz ukosny miedzy 30 a 45 stopni) no i jeszcze musze zastanowic sie nad elewacja, uklad funkcjonalny wewnatrz budynku mam opracowany, prawie dopracowany ;) bo jednak zrobie ruch kominkiem, zeby nie stal w rogu, bo marzy i sie kominek w stylu angielskim, a w rogu to nie bardzo sie wtedy bedzie prezentowal ;)
umialabys mi podpowiedziec cokolwiek z elewacjami ?, nie wiem czy mam szukac inspiracji posrod projektow gotowych, czy sama zaczac dumac, architektka chce jakiegokolwiek punktu zaczepienia, a ja totalnie mam pustke w glowie i zaczyna mnie ta cala budowa przerazac, bo jesli teraz mam pustke, to co bedzie pozniej eh wyzalilam sie, przepraszam, ale wiem, ze zrozumiesz

po cichu zazdraszczam, ze jestes na etapie kupowania kafelek, tzn. dokupowywania ostatniej partii, co za babola znalazlas ? inne kafelki na zdjeciach niz w rzeczywistosci ? czy inny problem ? ja w miare klasycznie bede musiala wykanczac, niestety jestem okropnie zmienna kobita no.. ciezko ze mna wytrzymac

pozdrawiam cieplo

claris
15-12-2010, 18:37
jaki dach (mam mozliwosc dachu plaskiego badz ukosny miedzy 30 a 45 stopni)
jakbym tylko mogła [a nie mogłam] to wybrałabym zdecydowanie płaski! Uwielbiam nowoczesne wille-kostki z biało-szaro-drewnianymi elewacjami - bajka! No i nie walisz potem łbem w skosy na poddaszu :P Wydaje mi się też, że tak jest taniej - odpada ci koszt więźby, dachówek, ale też płaski dach chyba trudniej zrobić żeby był 100% szczelny, no i nie wiem jak z wytrzymałością przy np. takich jak teraz opadach śniegu - czy nie trzeba tego odśnieżać??

Jeśli chodzi o elewacje to ja bym się wzorowała na czymś gotowym, jest tyle pięknych aranżacji wśród gotowych projektów - np. Archon na dużo nowych domków z takimi fajnymi nowoczesnymi elewacjami z drewnem, zarąbistymi poziomymi oknami i blachą na dachu. Jedyne czego bym nie rozważała to kamień na elewacji w takich dużych płytach - bo cholernie to drogie..


co za babola znalazlas ? inne kafelki na zdjeciach niz w rzeczywistosci ?

No niestety :( w naszej łazience za namowa architekt postanowiliśmy dać na ścianę płytki podłogowe, bo nam się wymiarami i kolorem zgrywały [podłogowe były w kolorze perła, a ścienne beżowe - perła nam bardziej pasowała]. Tymczasem już po otrzymaniu okazało się [doznałam za późnego olśnienia], że płytki podłogowe są matowe! A ja tak kocham na ścianach połyski... mozaika jest przepięknie błyszcząca, a obok będzie ten mat :( :( gdybym wzięła ścienne to może byłoby więcej zabawy z przycinaniem, bo płytki były w formacie 30x60 [podłogowe 30x30], ale byłyby pięknie połyskujące... Zobaczę jak to wychodzi na ścianie w trakcie układania i jeśli nie zacznie mi sie podobać to chyba zdecyduję się te oddać, a zamówić ścienne, tylko ten czas oczekiwania na płytki mnie załamuje...

kjuta
16-12-2010, 08:44
mowisz ze moglby byc nieszczelny ? boje sie, ze trafie na pseudofachowcow, niestety problem nie do pominiecia w 100%
zastanawiam sie, jak bedziemy odsniezac te modernistyczne plaskie dachy i zadaszenia
na razie jestem w stanie zawieszenia, znowu... babka wyslalam mi swoja koncepcje, a mi to nawet srednio nie podchodzi, ale na razie nie umiem wyartykulowac z siebie, o co mi tak naprawde biega...

claris robilas odwierty ? czy ja nie zadaje tego pytania po raz kolejny ?

jak nie jestes zadowolona na juz z tych kafli, zwrocilabym je, czy tez zamowila te, ktore chcesz i oddala w pozniejszym czasie te maty, ja znajac siebie i moja upierdliwosc do szczegolow, zwlaszcza tych, ktore robia na mnie wrazenie, wiem, ze bylabym niezadowolona i co gorsza niezrozumiana przez meza, jak dlugo sie czeka ?

kjuta
22-12-2010, 06:26
Zdrowych, Radosnych i Spokojnych Świąt w Rodzinnym Gronie
http://i593.photobucket.com/albums/tt13/NoAngel75/Christmas/holidayGlobes106.gif

claris
22-12-2010, 15:28
Dziękujemy za życzenia :)
Kjuta - odwiertów nie robiliśmy, ale wiedzieliśmy co jest pod spodem - sąsiad zaczął budowę tuz przed nami, cały teren to glina, bleee
A kafle zamówiłam te błyszczące, poczekam trochę, ale za to nie będę marudzić potem, że mi się nie podobają.. te matowe oddam.

aniahubi
24-12-2010, 22:00
Wesołych Świąt, szczęśliwego Nowego Roku, spełnienia marzeń i dużo radości!

http://lh5.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/TRUaMzykSpI/AAAAAAAAGIs/f8hk9juPGu4/s640/%C5%BCyczenia2010.jpg

Spirea
01-01-2011, 20:12
http://img827.imageshack.us/img827/1580/happyxf.jpg

Kaśka73
19-01-2011, 11:29
hej! podobają mi się te Twoje parapety ja myślę o kashmir gold w jakich hurtowniach byłaś po kamień?

ps. gaz właśnie się robi dzięki za polecenie:)

claris
19-01-2011, 11:37
hej! podobają mi się te Twoje parapety ja myślę o kashmir gold w jakich hurtowniach byłaś po kamień?



Ja finalnie nie kupowałam sama kamienia, ale brałam normalnie od kamieniarza.
Ale jeśli chodzi o hurtownie to byłam w dwóch:
Levantina oraz Interstone [obie obok siebie na Szczecińskiej]. Levantina ma większy wybór, a w Interstonie są bardziej wyszukane [np. powalające na kolana onyxy].
Jest jeszcze duża hurtownia na Pełczyńskiej - Intgemar Group.
Zresztą te hurtownie i tak nie sprzedają indywidualnie, a jedynie kamieniarzom - nawet ceny mi nie chcieli podać...

Kaśka73
11-02-2011, 10:01
nie wiem co mi się najbardziej podoba ??? chyba jednak kominek!!!! :) (to MILA?) ja jeszcze myślę o Arysto a wogóle to Varia ale cena jest zabójcza

a w kwesti kafli napisz mi o kafelkarzu słówko? może bym go przygarnęła:)

claris
11-02-2011, 10:21
Kominek to mila gilotyna z wermikulitem, obudowa z matrixa. Jeszcze go nie odpalaliśmy :O planujemy go rozdziewiczyć w sobotę :) Wyszedł trochę duży, na początku byłam lekko załamana, ale potem stwierdziłam, że będzie pasować, zwłaszcza jak dojdą meble. Plus jest taki, że jego bryła skutecznie zasłoniła widok na wejście do kibelka patrząc z pozycji przyszłej sofy :)

Kafelkarz był znajomy, robił przedtem u rodziców, brata i wszelkich znajomych. W sumie jestem zadowolona, chociaż nie uniknął paru drobnych wpadek [porysował baterię umywalkową - musiałam zamówić dodatkową część (oczywiście na jego koszt), krzywo przyciął kafel na dylatacji (wymienił), przy montażu kabiny pękła mu jedna uszczelka (zamówił nową na swój koszt)]. Mój mąż przyczepił się do dwóch miejsc przy drzwiach gdzie była wg niego wyczuwalna różnica poziomu kafli [chyba mniej niż 1 mm :P] - ale ogólnie jestem zadowolona. Zwłaszcza, że nie było dla niego rzeczy niemożliwych - zrobił wszystko co chciałam i o co prosiłam - kompletna wykończeniówkę - ścianki z GK, domurowanie schodów, zabudowy sufitów, przeróbki elektryczne, podłączenia hydrauliczne (na gotowo wszystkie łazienki), gładzie, malowanie sufitów, osadzenie parapetów. No i cenowo był akceptowalny (jeszcze mu w tym temacie palma nie odbiła) :) Jeśli chciałabyś obejrzeć jego robotę to zapraszam :) wiem, że teraz poszedł gdzieś dalej robić, a w maju mam go zaklepanego na chwilę do odświeżenia mojego starego mieszkania...

Spirea
12-02-2011, 10:40
Claris, a czy możesz podać na priv stawki i namiar na tego Pana?

Kaśka73
14-02-2011, 10:08
ja też prosze o szczegóły dużo szczegółów na priva:)

jak tam akcja odpalanie kominka?! (czy to nie był a la wieczór Walentynkowy?)

dogadujemy detale w/s przyłącza dziękuję!!!!

claris
14-02-2011, 10:28
Kominka nie odpaliliśmy bo malowaniem pokoi się zajęłam i jakoś nam umknęło :)
Wyślę insze info na priv.

Kaśka73
23-02-2011, 12:16
Kafelkarz był znajomy...... nie było dla niego rzeczy niemożliwych - zrobił wszystko co chciałam i o co prosiłam - kompletna wykończeniówkę....Jeśli chciałabyś obejrzeć jego robotę to zapraszam :)

Jeśli nie sprawię Ci tym kłopotu? to chętnie:)


wodę też już mam Dziękuję!!!

claris
23-02-2011, 12:51
Dogadamy się na priva :)

Kaśka73
24-02-2011, 10:26
dziekuję za zaproszenie!!!! macie przepiękny dom bardzo nam się podoba!!!

claris
25-02-2011, 11:07
Bardzo dziękujemy za odwiedziny :) super było poznać na żywo!

aniahubi
26-02-2011, 15:39
Skoro jest tak pięknie, to może się pochwalisz kolorkami?
My też mamy Portę koncept :)
Fotel wypas, też taki by mi się przydał...

claris
27-02-2011, 20:24
Ani, pochwalę się :) ale dopiero jak będa podłogi, bo tak z tym betonem to średnio...
a poza tym mam teraz pasjonujące zajęcie w postaci rozliczenia VATu do zwrotu i ślęczę nad fakturami :( nie wiem kto to wymyślił, ale to jedna wielka masakra...

Kaśka73
28-02-2011, 22:00
to ja tak na minutkę spotkanie wrocławskie (na którym ma być i Ania z tego co widziałam:)) jest planowane na 2 kwietnia w orlim gnieździe na muchoborze lista u Megany zapraszam

lilan
27-03-2011, 06:52
Kompleksów się można nabawić oglądając Twoje wnętrza. A mądrzy ludzie na FM mówili: zatrudnij projektanta:) Skoro mnie znalazłaś, to się ode mnie teraz nie uwolnisz;) Pozdrawiam.

lilan
23-04-2011, 06:09
http://images38.fotosik.pl/800/745b844f55ed062f.jpg

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja":)

Spirea
23-04-2011, 16:26
http://img705.imageshack.us/img705/9228/jajo2w.jpg

ellaj
24-04-2011, 20:00
Zdrowych i Pogodnych Swiat Wielkanocnych!
Smacznego swieconego jajka i mokrego Smigusa Dyngusa
zyczy ellaj

Kaśka73
10-05-2011, 10:47
co tam słychać? czy już po przeprowadzce czy jeszcze nie?
Zuzia czy ty może wiesz gdzie się zgubił p. kafelkarz czekam na wycenę od niego i zaczynan mieć pietra czy mnie nie wystawi do wiatru?
A i jeszcze jedno jakiej wysokości masz ściankę kolankową u córci w pokoju?

claris
10-05-2011, 10:54
Przeprowadzka planowana na 23-25 czerwca - długi weekend Boże Ciało :) muszę sobie jakiś suwak zrobić...

Kafelkarz chyba o Was pamięta bo nawet ostatnio coś mówił, ale zarobiony jest na maxa, a jeszcze ja o ciągałam do siebie bo musiał mi przy schodach coś tam obrobić... ale mogę mu szepnąć słówko.

Jeśli chodzi o ściankę kolankową to jest ok 80 cm, ale akurat u córci jest lukarna i takiej typowej kolankowej nie ma [okno jest na wysokości ok85cm].

Kaśka73
10-05-2011, 14:05
za przeprowadzkę trzymam więc dalej kciuki:)
p. Kafelkarzowi szeptaj szeptaj ba nawet mu możesz pogrozić (czekam na wycenę???)
co do pokoi to pomyliłam przepraszam chodziło mi o pokój p.Maćka a dopytuje o ściankę kolankową bo muszę się określić co do wysokości przy tej 80 to jak wysoki grzejnik da się tam upchać?

claris
10-05-2011, 14:16
Grzejnik ma 60 cm.

A, szepnęłam :) na jutro będzie wycena.

Kaśka73
10-05-2011, 14:26
moja droga Ty to masz moc sprawczą:) Dziękuję!!!!

lilan
09-06-2011, 21:17
Życzę sprawnej przeprowadzki:) U nas przeprowadzka w wersji optymistycznej planowana jest na wrzesień, ale jak znam życie, to może się uda na Boże Narodzenie;)

Kaśka73
09-06-2011, 21:33
cześć ale ładnie i dużo przybyło od wizytacji:) pozdrawiam

Kaśka73
14-06-2011, 10:48
hej! jak tam firma od ogrodzeń to ta sama? jeśli tak to ok jak nie to mam jeszcze inny tel:)
pamietam że rozmawiałyśmy o drzwiach wewnęrtznych gdzie ostatecznie zamówiłaś itd....?

claris
14-06-2011, 12:50
Firma od ogrodzenia dokładnie ta sama :) Jak tylko zrobię podjazd i wyrównam teren to będę się umawiać na montaż ogrodzenia.
Drzwi wewn. zamawiałam w Bel-Polu na Olsztyńskiej. Obsługa co prawda średnia, ale dali satysfakcjonujący upust, a montaż był rewelacyjny - świetna ekipa, bardzo sprawnie poszło.

Kaśka73
14-06-2011, 14:00
z jakiej firmy drzwi pytam bo mają fajnie regulowane ościeżnice ja celuję w portę ale zobaczymy jak cenowo:(

i jeszcze jedno Zuzia na jaką wysokośc masz kafle w łazience i wc u mnie ma być 125 i nie wiem czy to nie mało?

claris
14-06-2011, 17:18
Drzwi mamy Porta Koncept.

Wysokości kafli to nie pamiętam dokładnie, ale coś ok 110 cm w dolnej łazience. Stelaż miał być 98cm + stelaż i podwójna płyta obudowy, myślę, że te 110 wyszło.

Kaśka73
14-06-2011, 21:56
no to jestem zadowolona z mojego 120- 125 podglądałam u Ciebie i jest akurat:)

Tatarak
25-06-2011, 10:27
Claris - z czego macie parapety zewn.? bardzo ładnie wyglądają. i jakie macie drzwi zewnętrzne? otwierają się na zewn. czy do środka?

claris
25-06-2011, 10:36
Parapety zewn. granitowe - crystal white [tak naprawdę szary, nie biały], a drzwi zewn. są krispolu, aluminiowe, otwierają się na zewn.

Tatarak
25-06-2011, 10:42
No to teraz będę mieć miliard pytań :) jesteś zadowolona z tych drzwi z krispolu? ile kosztowały? kupowaliście w Baumanie? jak wyglądają zawiasy od zewnątrz? dokładnie czegoś takiego szukamy - żeby nie były drewniane i otwierały się na zewn. wstępnie bardzo nas zainteresowała oferta Krispolu, ale jeszcze ich nie widzieliśmy na żywo.
A gdzie kupowaliście te parapety z granitu? prawdopodobnie też będziemy mieć białe okna i elewację w kolorze łamanej bieli - coś takiego jasnoszarego bardzo by mi pasowało - szczególnie, że bardzo szlachetnie wygląda. Czy okna mieliście montowane w warstwie ocieplenia czy normalnie? macie "ciepłe" parapety? btw jakiego producenta okna?

claris
25-06-2011, 10:51
o matko ;)
Drzwi kupowaliśmy w Baumanie, oferta na stronie krispolu jet bardzo ograniczona w stosunku do tego co naprawdę maja w ofercie. My jako pierwsi kupowaliśmy drzwi krispolu aluminiowe, Pan Mariusz z Baumanna specjalnie ściągał nam ulotkę i informacje, rozmawiał z produkcja itd. Czy jesteśmy zadowoleni? Drzwi przetrwały całą budowę, były montowane na etapie zamykania stanu zamkniętego, już jako docelowe. Wyglądają jak nowe, aczkolwiek przy pierwszych mega upałach [ekspozycja na pld-zach] wydawało nam sie, że zaczeły jaby lekko haczyć i nie wiemy czy przy nagrzaniu się rozprężały czy co... teraz jest już ok [poza tym, że nie wiadomo dlaczego mój klucz zaczął się zacinać we wkładce:(]. Tak naprawdę za krótko je mamy, żeby określić jak się sprawują. Plusem było to, że jak bramę brałam także z krispolu, to pomalowało mi i bramę i drzwi na wybrany kolor ral i faktycznie są identyczne. Jeśli chodzi o zawiasy to zrobię dzisiaj fotę w zbliżeniu i sobie zobaczysz. Ile kosztowały to nie pamiętam, ale tanie nie były, chyba >4k. [ale tańsze niż Hormann, bo takie też rozważaliśmy].
Parapety kupowane w studiu kamienia w Oleśnicy. Były naprawdę konkurencyjne cenowo, ale montażu z tej firmy to na pewno nie polecę. Mamy za małe spadki na parapetach, nie chciano nam tego poprawić i jeszcze kilka kwiatków. Ale parapety śliczne.
Okna mieliśmy montowane niestety standardowo w murze. Chcieliśmy ciepły montaż, ale firma, w której kupowaliśmy okna chyba nigdy ciepłego montażu nie robiła. W ogóle z tej firmy i montażu to nie jestem zadowolona, choć okna jako takie są super i mają fajne parametry - Dako Termix [ciepłe, 3 szybowe]. Parapety też są normalne - o ile z oknami to jeszcze się orientuję, to w kwestii "ciepłych" parapetów odpadam :) nie wiem nawet co to :P

Tatarak
25-06-2011, 10:59
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :) i czekam na zdjęcia zawiasów. Mam nadzieję, że namówiłam pana Mariusza, żeby ściągnął te drzwi Krispolu na ekspozycję, bo rozmawialiśmy o tym, że trudno wybierać w ciemno albo jeździć na koniec świata oglądać. Też rozważamy i bramę z Krispolu, a do tegookna Jezierskiego - wszystko z montażem od p. Mariusza, ale raczej w bieli, chociaż kto wie, może faktycznie drzwi i bramę zrobić np. w szarości... a bramę masz taką gładką czy z fakturą?

ciepły parapet to jest taka styropianowa kształtka firmy illbruck, którą się podkłada pod spód okna (tak jak te taśmy na obwodzie przy "ciepłym montażu") i potem na tym osadza parapet właściwy.

Tatarak
25-06-2011, 11:06
A w ogóle to czytam jeszcze raz od początku Twój dziennik, bo ja jestem na etapie kopania ław, a tym masz tak pięknie zdokumentowane wszystko :)

pamiętasz może, czy bednarkę przyspawaliście i wypuściliście tylko w 1 narożniku? bo mnie elektryk powiedział, żeby w 4, to potem będzie łatwiej połaczyć z drutami od instalacji odgromowej schodzącymi z dachu. wypatrzyłam jakiś drut wystający z chudziaka w środku domu - to ma być tam, gdzie docelowo się montuje skrzynkę z bezpiecznikami w domu czy jak?

Tatarak
25-06-2011, 11:20
Ależ Cię będę dręczyć tymi pytaniami.... oglądam właśnie zdjęcia rur od WM na parterze. Czy macie tam sufity podwieszane? i czy masz mocowanie zasłon tak schowane jak na tej wizualizacji?

http://republika.pl/claris/domek/wnetrza/wid1_a.jpg
bardzo mi się podoba takie rozwiązanie.

claris
25-06-2011, 11:22
Bednarkę mamy przyspawaną w 4 narożnikach i wypuszczoną w 4 rogach domu. Potem jest to połączone z instalacją odgromową.
A w środku domu to jest uziemienie do rozdzielni + potem od tego jeszcze robi się uziom do np. kotła i instalacji. Ale to już zasadniczo nie moja działka tylko ślubnego.

Tatarak
25-06-2011, 11:25
a to uziemienie rozdzielni też jest spawane do zbrojenia? i z tej bednarki zrobione?

claris
25-06-2011, 11:26
o rany tatarak, jesteś jak karabin maszynowy :)
na dole sufity podwieszane mamy tylko tam gdzie trzeba było ukryć rury. Ale to nasz błąd, teraz podniosłabym cały parter o 1 bloczek, żeby można było swobodnie tymi rurami manewrować a potem wszędzie zrobić sufit podwieszany. Bo generalnie wielka fanką regipsów nie jestem [jeśli chodzi o kształty, załamania, wnęki itd itp.].
W salonie w ogóle nie mam jeszcze zasłon/ firan itd - nie stać mnie :) A tak naprawdę na wizualizacji nie ma ich ukrytych pod regipsem, tylko jest to wersja szyny montowanej do sufitu [są szyny, sa też mocowane do sufitu karnisze z szynami]. Ale to dlatego, że nie myśleliśmy o tym jakoś przy robieniu regipsów, może skusiłabym się na wersję taką hotelową - szyna do sufitu, a kg z przodu kryjące].

claris
25-06-2011, 11:27
a to uziemienie rozdzielni też jest spawane do zbrojenia? i z tej bednarki zrobione?

tak

Tatarak
25-06-2011, 11:35
Claris - wielkie dzięki :) właśnie myślałam o podniesieniu całego parteru o jeden pustak, pochowaniu rur i zrobieniu równych sufitów podwieszanych (z wyjątkiem wielkich podciągów, które będą siłą rzeczy wystawać) - cieszę się, że mój pomysł znajduje potwierdzenie w Twoich doświadczeniach.

i super, że się dokładnie dowiedziałam o tym uziemieniu do rozdzielni.

natomiast jednej rzeczy mi skandalicznie brakuje w Twoim dzienniku - a mianowicie aktualniejszych zdjęć Helenki!! :)

claris
25-06-2011, 11:38
A proszę bardzo - 9.5 mies. tuptuś!

claris
25-06-2011, 11:39
To jeszcze Helenkowy prywatny 6 letni braciszek, żeby było sprawiedliwie :)

Tatarak
25-06-2011, 12:03
Super słodziaczki :) Helenka zaczęła tak szybko chodzić? Mój Wiktor dopiero jak miał 13 m-cy. Teraz ma 4,5 roku i jest święcie przekonany, że mówiąc "będziemy budować dom" mam na myśli "ty będziesz podawać cegły, a mama będzie murować" :D

claris
25-06-2011, 12:47
Maciek wystartował w wieku 10.5 mies., Helenka go pobiła..

Spirea
28-06-2011, 01:15
dawno tu nie byłam, a tu takie postępy. Pięknie to wygląda. Bardzo ładnie wyszła łazienka z tymi ciemniejszymi kaflami.
Claris, czy kafelkarz robił u Ciebie prysznice bez brodzika?

claris
28-06-2011, 05:45
Claris, czy kafelkarz robił u Ciebie prysznice bez brodzika?

Nie, u mnie jest standardowy brodzik, jakoś nie jestem przekonana do bezbrodzikowych pryszniców :)

Tatarak
28-06-2011, 07:24
Claris, a jak tam fotka zawiasów?

claris
28-06-2011, 08:19
Claris, a jak tam fotka zawiasów?

Będzie dziś w nocy, obiecuję.

claris
28-06-2011, 19:23
Specjalnie dla Tataraka

Tatarak
29-06-2011, 07:28
Claris, dziękuję Ci bardzo :) dobrze, że nie musiałaś nocy zarywać, tylko udało się wieczorem :)

claris
29-06-2011, 09:21
Claris, dziękuję Ci bardzo :) dobrze, że nie musiałaś nocy zarywać, tylko udało się wieczorem :)

Zrezygnowałam z wizyty na budowie wczoraj ;)

Tatarak
29-06-2011, 09:46
Mam nadzieję, że nie przeze mnie :) choroba, trochę mnie zmartwiły te zdjęcia, bo właśnie nie chcieliśmy tak widocznych zawiasów, a podobno przy otwieraniu na zewnątrz to można je ukryć tylko w drewnianych. z kolei drewnianych nie chcemy. maż więc pyta, czy aby na pewno nie mogą być otwierane do środka - ale mu wytknęłam, że zawsze zostawia buty zaraz za progiem, w małej sieni to tych drzwi się przez to w ogóle nie da otworzyć ;)

ale same drzwi wyglądają bardzo, bardzo ładnie.

Tatarak
10-07-2011, 18:13
Łał! no to zaczynamy końcowe odliczanie do przeprowadzki! :)

Tatarak
29-07-2011, 10:24
Z tym rozleniwieniem, to sto procent racji :) myśmy tak mieli, wprowadzając się do częściowo wyremontowanego domu. listwy przy podłogach zostały zamontowane po 3 latach! spróbuj sobie wypisać wszystkie rzeczy, jakie zostały do zrobienia i zlożyć z mężem ślubowanie, że co tydzień/miesiąc będziecie jedną z nich wykreślać jako załatwioną :)

aniahubi
31-07-2011, 19:49
Gratuluję przeprowadzki :)
Ślicznie wyszła elewacja, ładnie to wymyśliłaś :)
Pozdrawiam bardzo serdecznie :)

Dzustaa
21-08-2011, 13:51
Claris, gratuluję przeprowadzki do pięknego domu. Ile macie metrów z przodu do płotu i z tyłu domu do płotu?

claris
21-08-2011, 14:58
Z przodu jest 6m [mamy nieprzekraczalną linię zabudowy], z tyłu nieco więcej, ok 8-10, po bokach też dość podobnie, z jednej strony 6, z drugiej ponad 10.

Tatarak
21-08-2011, 18:51
Fajnie się czyta tę relację z "miesiąc po przeprowadzce" :) co do wykańczania po zamieszkaniu - znam to z autopsji, święta prawda niestety :)

kjuta
29-08-2011, 09:45
piekne kolory, niebieski dominuje, bardzo mi sie podoba :-)
juz miesiac ?? matko, ale ten czas leci, ja nie zdazylam pogratulowac przeprowadzki, gratuluje! i niech sie milo i spokojnie mieszka :D

clarris rozwin prosze Twoje srednie zadowolenie z wentylacji mech. nie zainstalowalabys teraz reku ?

Spirea
29-08-2011, 10:26
Claris, nie pamiętam, czy gratulowałam przeprowadzki czy nie, (chyba na grupie), ale na wszelki wypadek gratuluję.
To mi się właśnie podoba w domach, że moment i jesteś na dworze.
U nas jest i będzie podobnie jak u Ciebie - pierwotny plan przewidywał przeprowadzkę teraz, aby dziecko poszło do nowego przedszkola. Widzimy już, że odsuwa się to coraz dalej. Jedna sprawa to ilość rzeczy do zrobienia (tu można szacować zakończenie na koniec listopada), ale druga poważniejsza - koniec kasy. Wczoraj kolejne podsumowanie i szacunek dalszych kosztów pokazały, że zabraknie nam z kredytu ok. 3 tys. do chwili wchodzenia i wykańczania. Wiedzieliśmy, że kredyt nie starczy, ale zakładaliśmy, że przez rok odłożymy akurat tyle, że będzie na wykończenie. Niestety okazało się, że to, co było do odłożenia szło na bieżąco w budowę. I teraz nie wiem - zapożyczać się, brać coś na raty czy wykańczać sukcesywnie i przesunąć przeprowadzkę. Tylko wtedy będziemy ogrzewać pusty dom.

Też prosiłabym, abym napisała coś więcej o wentylacji, czemu nie jesteś zadowolona.
pozdrawiam

claris
29-08-2011, 12:51
Wentylacja mechaniczna...
Ja chyba miałam zbyt wygórowane wymagania w stosunku do czegoś co kosztowało mnie KUPĘ kasy....
Nie możemy znaleźć swojego ustawienia... ja myślałam, że faktycznie bez otwierania okien będzie świeżo i przyjemnie - nie jest. Zwłaszcza w kuchni - wyciąg w kuchni [pochłaniacz] oraz wyciąg wentylacji mechanicznej nie radzą sobie w zapachami, zupełnie sobie nie radzą. Faktem jest, że mój poznański mąż oszczędza na prądzie do wentylacji i rekuperator działa na ileś tam %, ale cały czas moim ulubionym sposobem wietrzenia jest po prostu otwieranie okien :)
W sypialniach owszem, odczuwa się różnicę, zwłaszcza rano - jeśli okna były i tak zamknięte, to rano nie ma zaduchu, tylko powietrze jest normalne - tu widzę plusy. Ale ta kuchnia mnie przeraża :(
Drugi raz te dwadzieścia parę tys wolałabym zainwestować w ogrodzenie :)

Tatarak
01-09-2011, 10:24
Claris - zmartwiłaś mnie tym opisem WM. jaka firma Wam to instalowała? może coś jest zrobione wadliwie? może powinni te anemostaty wyregulować, czy co? :(

claris
07-09-2011, 08:05
Firma raczej profesjonalna, WENTIMA, nie mieliśmy zastrzeżeń do instalacji. Anemostaty tez zostały wyregulowane [choć jak to robili to jeszcze nie było drzwi, więc może będzie trzeba się temu jeszcze raz przyjrzeć]. Rekuperator dobry [Nikol450]. W pokojach na górze jest ok, na dole też, poza ta nieszczęsna kuchnią :(

Tatarak
07-09-2011, 08:43
Claris, a jak kupowałaś wyciąg, to dobierałaś jego wydajność do kubatury pomieszczenia?

taki wpis kiedyś sobie skopiowałam z forum:

- Kuchnia zamknieta z kiepskim pochlaniaczem, podczas gotowania bigosu jest rowniez nieszczelna jak otwarta. Mam pytanie do niezadowolonych z kuchni otwartej. Czy ktos obliczal i w jaki sposob okresli wydajnosc pochlaniacza? Bo jesli obliczyl w stosunku do kubatury kuchni to popelnil blad i moze miec super nowoczosny wyciag, ktory sie "zakorkuje" i zapachy beda leciec po calej okolicy. W wiekszosci przypadkow/przyznajmy sie do tego/ nikt sobie nie zadal tego trudu. Liczyla sie cena, wyglad, akustyka urzadzenia.
Kuchnia otwarta ma kubature 2 pomieszczen i taka objetosc musi przewalic pochlaniacz. A wiec nie z 8-12m2 tylko z 40-60m2 , to wszytko razy wysokosc a to w takim ukladzie otwartym min. 5x w ciagu zaledwie godziny.

To może pomóc w obliczeniu właściwej mocy wyciągu.

Tatarak
07-09-2011, 08:45
co do nasadzeń przed zimą i sarenek - a jakbyście tak drzewka pozabezpieczali każde z osobna? są takie siatki plastikowe np. w marketach budowlanych. pewnie mniejszy koszt niż całe ogrodzenie, jescze od strony reprezentacyjnej, a drzewka już by mogły rosnąć :)

claris
07-09-2011, 09:12
Tatarak, nie mamy wyciągu tylko pochłaniacz [tzn wyciąg pracujący jako pochłaniacz - z filtrem węglowym]. Nie chcieliśmy mieszać wyciągu z kuchni z mechaniczną. Obok jest wyciąg wentylacji mechanicznej [anemostat]. Kuchnia jest zamknięta. Może problemem jest to, że kuchnia jest najdalszym pomieszczeniem od rekuperatora?

A co do drzewek, to planuję posadzić jednego wielkiego iglaka na razie, przed domem, żeby mieć co na święta dekorować lampkami :) . Jakiś duży świerk [serbski? srebrny?] - taki ze 3m. A resztę chyba dopiero na wiosnę. Za wszystkie planowane nasadzenia na działce wycena wyszła ponad 20k :) więc prędko się ich nie dorobimy... krok po kroczku..

Tatarak
07-09-2011, 09:17
Ale pochłaniacz też powinien mieć odpowiednią wydajność. mnie facet od wm powiedział, że wręcz nie można łączyć wentylacji kuchni z wm i reku, bo zatłuszczą się filtry, przewody i wszystko. i że wyciąg kuchenny najlepiej wypuścić bezpośrednio na zewnątrz (w sensie osobną rurą, która wyrzuca powietrze poza dom). i do tego musi być drugi wywiew - to macie, więc może rzeczywiście problem tkwi w wydajności pochłaniacza?

co do świerka - wiesz, że on będzie rósł i rósł? do 10 metrów i dalej w górę?

claris
07-09-2011, 09:31
Ale pochłaniacz też powinien mieć odpowiednią wydajność. mnie facet od wm powiedział, że wręcz nie można łączyć wentylacji kuchni z wm i reku, bo zatłuszczą się filtry, przewody i wszystko. i że wyciąg kuchenny najlepiej wypuścić bezpośrednio na zewnątrz (w sensie osobną rurą, która wyrzuca powietrze poza dom). i do tego musi być drugi wywiew - to macie, więc może rzeczywiście problem tkwi w wydajności pochłaniacza?

co do świerka - wiesz, że on będzie rósł i rósł? do 10 metrów i dalej w górę?

Muszę sprawdzić wydajność tego pochłaniacza bo nie pamiętam...
A świerk niech rośnie :) Byłabym zachwycona takim wielkim :P Miejsce będzie miał...

claris
07-09-2011, 09:35
Pochłaniacz ma wydajność 810 m3/h - to chyba dość sporo... Kuchnia ma 13-14m2, wysokość standardowa 2.7m. Powinno być ok.. powinno...

Tatarak
07-09-2011, 10:04
te 810 to jest pewnie wydajność maksymalna, więc może powinien chodzić na maksa, ilekroć gotujecie... choroba, jestem w kropce. od początku jest ten problem? może trzeba filtr wymienić?

claris
07-09-2011, 10:11
Problem jest od początku, filtr był nowy zupełnie a już efekty gotowania było czuć mocno i długo. Teraz po prostu zamykam kuchnię jak gotuję coś większego [ale czasami jak gotuję wieczorem, to rano w kuchni jeszcze czuć zapachy z poprzedniego dnia]. Chyba poproszę o ponowną regulację anemostatów :/

Tatarak
07-09-2011, 10:17
no to coś jest niehalo, może faktycznie sprawdzić anemostaty... a może coś instalator podpowie?

mariomili
07-09-2011, 11:15
Witam się pierwszy raz w Waszych komentarzach;)
Gratuluje przeprowadzki!
Piękny dom macie, bardzo mi się podoba Wasza elewacja.
Czy mogę spytać co to za płytki na ścianie, czy może to kamień w łazience , efekt końcowy - wow
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=49849&d=1301213837 (http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=49849&d=1301213837)