PDA

Zobacz pełną wersję : Filemon III- Dziennik Moniki i Tomka - komentarze



tomik2874
25-05-2009, 07:22
Dla Wszystkich, ktorzy chcieliby podzielic sie z nami swoimi przemyslenami.
Zapraszamy 8)

Robix
07-06-2009, 22:48
Wiadomość poszła na PW

tomik2874
08-06-2009, 20:23
odpowiedz poszla na priv

Robix
15-08-2009, 09:13
Gratulacje, że wreszcie wystartowaliście.
U nas jesteśmy w okolicach stropu,na garażu nawet już jest wylany :-)
Robią się słupy do zadaszenia tarasu. Zamówiona więźba.
Wmurowane są dwa duteowniki HEA o długości 1240 mm.
Dwuteownik HEA 140 sprzedawany jest w długości 12 m. Po wykorzystaniu zostaje ponad 3 metry. Jeśli zdobędziecie gdzieś tą długość na zadaszenie tarasu lub macie 6325 mm a nie macie reszty, to mam do odstąpienia te 3m, które wystarczą na 2x 1240 mm - zobaczcie w projekt. Tylko może być problem z transportem :-( ze względu na odległość. Myślę, że na Śląsku nie będzie problemu z jego zdobyciem. Całe 12m to koszt powyżej 900 zł.
Zwróćcie uwagę na wymiar ściany w łazience na parterze, ten wymiar od ściany do okna. Tam jest mniej niż 80 cm a wanna czy brodzik ma 80 cm więc wychodziłaby w świetle okna. Poza tym zdecydujcie się na wymiary szczególnie drzwi, bo wymiary w projekcie podawane są tak, że są 90-tki a wejdą 80-tki. Macie pytania to piszcie na pw - ale na razie macie przed sobą zdejmowanie humusu.
pozdrawiam Robert

Robix
20-08-2009, 20:42
Ławy pewnie wylane :-)
Jeszcze jedna sprawa.
Zobaczcie wymiary i odległości komina zewnętrznego od ścian. O co chodzi? Porównajcie wymiary w rzucie fundamentów i w rzucie następnej kondygnacji. Okazuje się, że tam wymiary się nie zgadzają. Jaki skutek? Okno na na poddaszu - to koło komina zewnętrznego nie mieści się w takich wymiarach jak podane w projekcie. Jest 100 w świetle ościeżnicy czyli wejdzie 90 tka. U nas się takie nie mieści pomiędzy słupami Su-2. Będzie chyba 80 tka. Ważne jest aby to okno było symetryczne względem kalenicy. Przeanalizujcie to, zanim będzie ktoś wam ciągnął komin do góry i tu nie ma znaczenia że nie będziecie robić słupów SU-2 w ściance kolankowej.
W ogóle to nie wiem czy zauważyliście, że projekt jest modyfikacją Filemona II bo widać w projekcie dostawioną I.
Zróbcie sobie przepusty do kabla energetycznego, kanalizacji,jak już będą bloczki szły, wody - to już powinno być pod ławą.
U nas dziś został wylany strop.
pozdrawiam

Pan_Yul
25-08-2009, 20:21
Witam

Mam prośbę - możecie mi wysłać kosztorys ? Właśnie dokonuję adaptacji Filemona I i muszę sobie skalkulować wszystko. Jakiś inny kosztorys byłby bardzo pomocny.

Dokonaliście jakiś istotnych zmian w projekcie ?


pozdrawiam

krzyk123
09-10-2009, 09:13
Hej,

Gdzie kupiłeś Creatona i jaki dostałeś rabat? Pytam z ciekawości, bo strasznie ciężko mi było znaleźć na Śląsku tę dachówkę w dobrej cenie.

Pzdr
Krzych

tomik2874
12-10-2009, 14:53
Witam
Kupowalem Creatona w Tamirze Pszczyna - jak i materialy na cala budowe. Za caly dach zaplacilem 16039,56 ( lacznie z foliami )
Pozdrawiam
T

INKA81
19-11-2009, 09:08
Witam, zastanawiam się nad tym projektem i mam prośbę o podanie jaka jest wysokość ściany kolanowej i jeśli to możliwe o wrzucenie szkiców elewacji jakie są załączane do projektu.

pozdrawiam :)

tgrzona
24-11-2009, 23:41
Witam
Również budujemy Filemona, a właściwie to dwa (TurboDymoMen zawstydził Wszystkich Filemonowców - wybudował dwa Filemony :D ). Jest to jego pierwsza wersja z inaczej usytuowanym garażem, ale są to bardzo podobne projekty.Tak jak pisaliście na początku ,tak się stało- prowadzenie tego dziennika pozwoliło poznać innych miłośników projektu. Tempo budowy Waszego FILEMONA jest imponujące, my zaczęliśmy w sierpniu 2008 i teraz dopiero możemy cieszyć się dachem - jak u Was CREATON DOMINO tylko szara (nadbitkę też mamy szarą).Jednak większość prac wykonujemy sami, dlatego trochę to trwa. Widać, że podwyższaliście ściankę kolankową , my poszerzyliśmy salon o 1 metr i sypialnię z kotłownią o 0,5m.
Długo nie pisaliście, myślałem że to już przerwa do wiosny, a tu proszę - tynki ,okna,elektryka ( pilnujcie hydraulika, żeby kabli nie przeciął).
Mam kilka pytań:
- jak wykończyliście dach nad garażem?
- obniżacie sufity na całym parterze?
- zdecydowaliście się na okna Schüco? ( jaki był koszt okien oraz bramy garażowej - my teraz to przerabiamy). :)

Pozdrawiam

Tomek

http://images44.fotosik.pl/231/92ec86aeefc7e343med.jpg
http://images39.fotosik.pl/227/2248431e575c2e3cmed.jpg
http://images50.fotosik.pl/231/4169d4b153343e28med.jpg
http://images40.fotosik.pl/227/bf1b2513f73f8e8amed.jpg

krzyk123
25-11-2009, 09:27
Witam
Również budujemy Filemona, a właściwie to dwa (TurboDymoMen zawstydził Wszystkich Filemonowców - wybudował dwa Filemony :D ). Jest to jego pierwsza wersja z inaczej usytuowanym garażem, ale są to bardzo podobne projekty.Tak jak pisaliście na początku ,tak się stało- prowadzenie tego dziennika pozwoliło poznać innych miłośników projektu. Tempo budowy Waszego FILEMONA jest imponujące, my zaczęliśmy w sierpniu 2008 i teraz dopiero możemy cieszyć się dachem - jak u Was CREATON DOMINO tylko szara (nadbitkę też mamy szarą).Jednak większość prac wykonujemy sami, dlatego trochę to trwa. Widać, że podwyższaliście ściankę kolankową , my poszerzyliśmy salon o 1 metr i sypialnię z kotłownią o 0,5m.
Długo nie pisaliście, myślałem że to już przerwa do wiosny, a tu proszę - tynki ,okna,elektryka ( pilnujcie hydraulika, żeby kabli nie przeciął).
Mam kilka pytań:
- jak wykończyliście dach nad garażem?
- obniżacie sufity na całym parterze?
- zdecydowaliście się na okna Schüco? ( jaki był koszt okien oraz bramy garażowej - my teraz to przerabiamy). :)

Pozdrawiam

Tomek


Mam pytanko o dachówkę Creatona. Czy nie mieliście problemów z wybrzuszaniem się dachówek przy oknach?
Czy stosowaliście jakieś specjalne kołnierze, tudzież szlifowanie/przycinanie dachówek żeby osiągnąć prezentowany efekt?

U mnie sytuacja wygląda tak:
http://forum.muratordom.pl/dachowka-creaton-domino-wybrzuszenie,t170363.htm

Pzdr
Krzych

krawiec78
01-12-2009, 21:20
A oto nasz - "II" - jakoś nikt tego nie buduje. Są zmiany w stosunku do oryginału wg naszej wizji.

PS. Wstawiłbbym zdjęcia ale nie wiem jak to się robi... ;)

tomik2874
14-12-2009, 14:52
Witam
Również budujemy Filemona, a właściwie to dwa (TurboDymoMen zawstydził Wszystkich Filemonowców - wybudował dwa Filemony :D ). Jest to jego pierwsza wersja z inaczej usytuowanym garażem, ale są to bardzo podobne projekty.Tak jak pisaliście na początku ,tak się stało- prowadzenie tego dziennika pozwoliło poznać innych miłośników projektu. Tempo budowy Waszego FILEMONA jest imponujące, my zaczęliśmy w sierpniu 2008 i teraz dopiero możemy cieszyć się dachem - jak u Was CREATON DOMINO tylko szara (nadbitkę też mamy szarą).Jednak większość prac wykonujemy sami, dlatego trochę to trwa. Widać, że podwyższaliście ściankę kolankową , my poszerzyliśmy salon o 1 metr i sypialnię z kotłownią o 0,5m.
Długo nie pisaliście, myślałem że to już przerwa do wiosny, a tu proszę - tynki ,okna,elektryka ( pilnujcie hydraulika, żeby kabli nie przeciął).
Mam kilka pytań:
- jak wykończyliście dach nad garażem?
- obniżacie sufity na całym parterze?
- zdecydowaliście się na okna Schüco? ( jaki był koszt okien oraz bramy garażowej - my teraz to przerabiamy). :)

Pozdrawiam

Tomek


Mam pytanko o dachówkę Creatona. Czy nie mieliście problemów z wybrzuszaniem się dachówek przy oknach?
Czy stosowaliście jakieś specjalne kołnierze, tudzież szlifowanie/przycinanie dachówek żeby osiągnąć prezentowany efekt?

U mnie sytuacja wygląda tak:
http://forum.muratordom.pl/dachowka-creaton-domino-wybrzuszenie,t170363.htm

Pzdr
Krzych
Witam
Przepraszam za pozna odpowiedz ale jakos nie bylo czasu tutaj zajrzec.
Twoje Filemony przedstawiaja sie naprawde imponujaco, i mozesz powiedziec ze budujesz domy a nie nadzorujesz budowe .
Co do Twoich pytan sprawa wyglada tak:
z creatonem byly problemy przy oknach - wybrzuszenia. Nasza ekipa zastosowala pewien trik: "urwali" zaczepy oraz szlifowali dachowki w miejscu kontaktu z kolnierzem efekt jest OK ( mozna zobaczyc w dzienniku). Aha jeszcze jedno- dachowka jest przesunieta o pol szerokosci miedzy "warstwami" co optycznie zmniejsza wybrzuszenia.
Sciana kolankowa jest podwyzszona ze wzgledu na ogrzewanie podlogowe ktore planujemy polozyc w gornej lazience - w sumie 5 cm styro + 8 cm wylewki + 1,5 cm na wykonczenie ( glazura, panel etc).
Okna Shuco w profilu cava - wszystkie z szybami P4+klamka z kluczykiem razem z montazem 18700, z tego co sprawdzalem brame garazowa to najtaniej wychodzi Wisniowski - 5200 brutto z montazem ( pytalem o brame 5 m).
dach nad garazem to troche przeciw atomowa konstrukcja; patrzac od stropu: dwa razy folia wywynieta na "ogniomur, styropian podloga 2*5 cm z przesunieciem, folia, papa termozgrzewalna *2. Jak narazie jest sucho. Aha rozwiazanie takie z dwoch powodow: garaz bedzie ogrzewany - a raczej podgrzewany, moze kiedys bedziemy chcieli wykorzystac przestrzen nad garazem do dobudowy pokoju.
sufity planujemy obnizyc w w wiatrolapie, komunikacji, kuchni z salonem ( tu jeszcze jest opcja z rozna wysokoscia obnizenia) oraz dolnej lazience.
Co do szybkosci - budowe prowadzila nam jedna ekipa obejmujaca murarzy, ciesli i dekarzy. Jak jedni konczyli to juz szef wysylal nastepnych. Generalni poszlo szybko, sprawnie i bez wiekszych "atakow serca".
Zobaczymy jak przyzyjemy atak zimy - pod koniec tygodnia temp w nocy ma byc ponizej -20 ( brrrrrrrrrrrrrr :o )

INKA81
15-04-2010, 13:03
Witam ponownie, coś ucichło na waszym forum ;)
U mnie niestety z przyczyn biurokratycznych i pewnych kłopotów jest spore opóźnienie i raczej w tym roku nie zaczniemy budowy :( Nadal Filemon to mój faworyt :)
Mam pytanie z jakiego regionu jesteście? Chciałabym zobaczyć Filemona na żywo i szukam kogoś z okolic Warszawy, a może być i dalej ;)
pozdrawiam

tomik2874
23-04-2010, 12:04
Witam ponownie, coś ucichło na waszym forum ;)
U mnie niestety z przyczyn biurokratycznych i pewnych kłopotów jest spore opóźnienie i raczej w tym roku nie zaczniemy budowy :( Nadal Filemon to mój faworyt :)
Mam pytanie z jakiego regionu jesteście? Chciałabym zobaczyć Filemona na żywo i szukam kogoś z okolic Warszawy, a może być i dalej ;)
pozdrawiam

Witam
Troche wstyd ze dziennik nie aktulany. Postaram sie przez weekend nadrobic zalegolsci.
Budujemy sie w Tychach, jesli odleglosc Was nie przeraza to serdecznie zapraszamy

ojojoj
26-04-2010, 08:36
Witam
i podziwiam Wasz super dom , który jest również moim faworytem :).
Jeśli można wiedzieć, to zapytam i proszę o odpowiedź: Jak kształtują się koszty budowy tego domu? Ile wyniósł stan zero, ile ściany , dach....lub ogólniej koszt stanu surowego otwartego , zamkniętego....
Pozdrawiam i życzę w tej chwili radości z wykańczania i planowania wnętrz

tgrzona
26-04-2010, 22:35
Witam FILEMONOWCÓW!
U nas "SSSZ" Stan Surowy Super Zamknięty (rolet zewn.)
Mam prośbę TOMIK o zdjęcia z rozprowadzenia wentylacji mechanicznej(gdzie,co,jak) jaka brama garażowa i oczywiście z zadaszenia tarasu,pozdrawiam.

tomik2874
27-04-2010, 13:32
Witam
i podziwiam Wasz super dom , który jest również moim faworytem :).
Jeśli można wiedzieć, to zapytam i proszę o odpowiedź: Jak kształtują się koszty budowy tego domu? Ile wyniósł stan zero, ile ściany , dach....lub ogólniej koszt stanu surowego otwartego , zamkniętego....
Pozdrawiam i życzę w tej chwili radości z wykańczania i planowania wnętrz

Serdeczne dzieki za super dom.
Do dnia dzisiejszego wydalismy 270 000 PLN. W kosztach nie sa jeszcze ujete obecne prace przy ociepleniu i zabudowie karton gips.
Postaram sie dzisiaj wieczorem podac koszty dla poszczegolnych etapow ( musze sprawdzic w "notatkach" budzetowych :) ).

Pozdrawiam
Tomek

tomik2874
27-04-2010, 13:47
Witam FILEMONOWCÓW!
U nas "SSSZ" Stan Surowy Super Zamknięty (rolet zewn.)
Mam prośbę TOMIK o zdjęcia z rozprowadzenia wentylacji mechanicznej(gdzie,co,jak) jaka brama garażowa i oczywiście z zadaszenia tarasu,pozdrawiam.

GRATULAJE OSIAGNECIA STANU "SSSZ".

Wentylacja w Filemonie nie jest skomplikowana:
- nawiewy: wiatrolap, salon, pokoj na parterze, dwa pokoje na pietrze
- wyciag: kuchnia, lazienki (gora i dol), garderoby ( mamy zaprojektowane dwie na pietrze).
Wszystkie rury poprowadzone w czesci zamknietej strychu
Centala w garazu ( pierwotnie miala byc w pom. gosp. ale wystapily problemy ze zmieszczeniem potencjalnego osprzetu pod solary)
Postaram sie odszukac i przeslac szkic wentylacji.
Brama garazowa to segmentowka Wisniowskiego, bez frezow, standardowa wielkosc (5000*2150) z czterema czujkami ruchu. Koszt 6900 brutto; ma byc montowana w najblizszy piatek.
Hormann i Normstahl to cenowa porazka ( min 2000 wiecej niz Wisniowski).
Zadaszenie tarasu wykonane z tarcicy ( grubosc musze sprawdzic bo nie jestem w 100% pewien) i polaczona jak panele. Po polozeniu papy nie ma problemu z przeciekami i mozna spokojnie po niej chodzic.

Pozdrawiam
Tomik

tomik2874
29-04-2010, 09:58
Witam FILEMONOWCÓW!
U nas "SSSZ" Stan Surowy Super Zamknięty (rolet zewn.)
Mam prośbę TOMIK o zdjęcia z rozprowadzenia wentylacji mechanicznej(gdzie,co,jak) jaka brama garażowa i oczywiście z zadaszenia tarasu,pozdrawiam.

Szkice poszly na priv.
Pozdrawiam
Tomik

Pan_Yul
01-05-2010, 10:32
Witam

Jaką macie wysokość ściany kolankowej po wylewkach - od posadzki do murłaty ?

pozdrowienia dla wszystkich FILEMONOWCÓW !

tomik2874
02-05-2010, 07:16
Witam

Jaką macie wysokość ściany kolankowej po wylewkach - od posadzki do murłaty ?

pozdrowienia dla wszystkich FILEMONOWCÓW !

Witam
Po podniesieniu pod ogrzewanie podlogowe 1,21m
Pozdrawiam
T

Miszaki
16-05-2010, 08:53
Witajcie,
Budujemy niedaleko, jeszcze nie mamy wylanego stropu. Podoba nam się Wasza dachówka, podoba to za mało powiedziane, piękniejsza połowa już na nią zachorowała. W internecie ceny średnio zachęcające, ile Wy zapłaciliście? Ile na nią czekaliście?
Dziękujemy za odpowiedź,

tomik2874
23-05-2010, 14:48
Witajcie,
Budujemy niedaleko, jeszcze nie mamy wylanego stropu. Podoba nam się Wasza dachówka, podoba to za mało powiedziane, piękniejsza połowa już na nią zachorowała. W internecie ceny średnio zachęcające, ile Wy zapłaciliście? Ile na nią czekaliście?
Dziękujemy za odpowiedź,

WItam
W marcu 2009 caly dach ( lacznie z membrana i dwoma kominkami wentylacyjnymi do kanalizy) kosztowal nas16039 PLN. Kupowalismy w Tamirze i wlasciwie to dachowka czekala na nas. W tamtym czasie Tamir potrzebowal okolo tygodnia na sciagniecie Creatona na magazyn.
Pozdrawiam
T

nisi
02-06-2010, 19:07
Witam!
O ile pogoda w końcu zmieni się na lepsze, za tydzień ruszamy z budową Filemona 3 (odbicie lustrzane).
Jesteście naszym najlepszym przewodnikiem i drogowskazem:)
Oglądając Wasze zdjęcia cieszę się co najmniej tak, jak gdybym oglądała swój dom;)
Jestem Wam niezmiernie wdzięczna za tak szczegółowe opisy i zdjęcia, mam nadzieję, ze dzięki Wam będzie nam łatwiej przeżyć ten czas..
Czy mogę prosić o informację, czy przy budowie okazało się, że coś jest w projekcie niedociągnięte, z czym był największy kłopot?
My podczas adaptacji pozbyliśmy się kolumny między pokojem i kuchnią (będzie podciąg), kuchnię przenieśliśmy do pokoju, a pokój do kuchni (przenieśliśmy też jedno duże okno do nowej kuchni).
Dodaliśmy okno dachowe nad schodami, taras z przejściem z pokoju na górze (nad kotłownią) na dach nad garażem.
I tak się zastanawiam, o czym jeszcze nie pomyśleliśmy..
Czekam z niecierpliwością na nowe zdjęcia z Waszej budowy:)
Pozdrawiam serdecznie!

monia29
03-06-2010, 20:45
Witam Wszystkich fanów Filemonów ;) Z wielką ciekawością oglądam Wasze domy i nie mogę się doczekać finału i Waszych rozwiązań, my również jesteśmy posiadaczami Filemona, już stoi i czeka na nas całkowicie gotowy - no może nie całkowicie ponieważ mamy problem z wodą - tylko tego nam brakuje, a tak to moglibyśmy już meble ustawiać :( i cierpimi z tego powodu ogromnie. My wprowadziliśmy kilka zmian- w salonie mamy wykusz, na dole tylko WC, kominek mamy przy kuchni (która faktycznie niestety jest malutka), witrołap mamy cofnięty; w łazience dorobiliśmy prysznic; a na górze przy schodach po lewej jest garderoba z wejściem od str sypialni. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę wkleić (jeśli potrafię) lub przesłać zdjęcia. Pozdrawiam ;)

nisi
04-06-2010, 09:51
Witam Wszystkich fanów Filemonów ;) Z wielką ciekawością oglądam Wasze domy i nie mogę się doczekać finału i Waszych rozwiązań, my również jesteśmy posiadaczami Filemona, już stoi i czeka na nas całkowicie gotowy - no może nie całkowicie ponieważ mamy problem z wodą - tylko tego nam brakuje, a tak to moglibyśmy już meble ustawiać :( i cierpimi z tego powodu ogromnie. My wprowadziliśmy kilka zmian- w salonie mamy wykusz, na dole tylko WC, kominek mamy przy kuchni (która faktycznie niestety jest malutka), witrołap mamy cofnięty; w łazience dorobiliśmy prysznic; a na górze przy schodach po lewej jest garderoba z wejściem od str sypialni. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę wkleić (jeśli potrafię) lub przesłać zdjęcia. Pozdrawiam ;)

Witam!
Z przyjemnością obejrzę Waszego Filemona:) Poproszę o zdjęcia:)
A w jakim regionie się pobudowaliście?
Pozdrawiam:)

monia29
04-06-2010, 19:04
Nasz Filemon jest na północy - w Elblągu. Jeśli ktoś chciałby wpaść na kawę z termosu - to zapraszam ;) Zdjęcia postaram się wrzucić pod warunkiem. że właściciele dziennika - Monika i Tomek nie będą mieli nic przeciwko, inaczej proszę o adresy e-mail bo nie chciałabym zaśmiecać ich dziennika (mój to- [email protected]) . Pozdrawiam z upalnego Elbląga ;)

nisi
04-06-2010, 22:02
Wiadomość wysłałam na priva.
Pozdrowienia dla zarażonych Filemonem:D

tomik2874
14-06-2010, 09:37
Nasz Filemon jest na północy - w Elblągu. Jeśli ktoś chciałby wpaść na kawę z termosu - to zapraszam ;) Zdjęcia postaram się wrzucić pod warunkiem. że właściciele dziennika - Monika i Tomek nie będą mieli nic przeciwko, inaczej proszę o adresy e-mail bo nie chciałabym zaśmiecać ich dziennika (mój to- [email protected]) . Pozdrawiam z upalnego Elbląga ;)

Nie mamy nic przeciwko, w komentarzach mozecie smialo wklejac zdjecia.
Pozdrawiamy
Monika i Tomek

monia29
15-06-2010, 19:26
W takim razie postaram się wkleić kilka zdjęć naszego odrobinę zmienionego Filemona.

monia29
15-06-2010, 19:46
I jeszcze kilka najbardziej widocznych zmian:

ewa ewa
17-06-2010, 13:46
Witam wszystkich
Przedstawiam moją wersję Filemona III
Trochę zmieniona, pani urzędniczka okazała się bardzo ważna, i mimo ze działka ma 35 m szerokości - szerokość domu musiałam zmniejszy0,5o metr. Trochę kosztem garażu i niestety o 0,5 m w salonie.
Spowodowało to sporo zmian. wiatrołap wprowadzony do wnęki, kuchnia przeniesiona do łazienki, łazienka do kotłowni a kotłownia do garażu. Garaż mimo że duży będzie na 1 samochód , bo oprócz kotłowni wydzielimy spiżarnie. Na dachu garażu będzie taras z wyjściem przez lukarnę z sypialni.
Moja działka ma 10% spadku, tak więc garaż wyszedł trochę jak na autobus, ok metra różnicy miedzi wjazdem do garażu a wejściem do domu.

Mam pytanie do innych filemonowiczów jak rozwiązali problem szczelności dachu garażu.

Załączam 2 zdjęcia:

początek budowy: 28-03-2010
i stan aktualny: 18-06-2010

siza
26-08-2010, 16:09
Fajne wybraliście drzwi. Szukam podobnych. Czy to jest RenoDoor Hormana otwierane na zewnątrz? Moglibyście zdradzić producenta?My budujemy trochę inny domek, ale podobny do Waszego "Z Widokiem" z pracowni "Domy z Wizją". Mieliśmy również w projekcie dachówkę Domino Creatona. Pięknie wygląda na Waszym dachu. Obawiamy się jednak o właściwe ułożenie tej dachówki. Ekipa dekarska musi mieć pewnie duże doświadczenie, żeby sobie z nią poradzić. My nie deskujemy dachu, a pewnie z ta dachówką lepiej dach deskować?Ile płacileście za mkw. tej dachówki? Pozdrawiam

tomik2874
28-08-2010, 12:33
Fajne wybraliście drzwi. Szukam podobnych. Czy to jest RenoDoor Hormana otwierane na zewnątrz? Moglibyście zdradzić producenta?My budujemy trochę inny domek, ale podobny do Waszego "Z Widokiem" z pracowni "Domy z Wizją". Mieliśmy również w projekcie dachówkę Domino Creatona. Pięknie wygląda na Waszym dachu. Obawiamy się jednak o właściwe ułożenie tej dachówki. Ekipa dekarska musi mieć pewnie duże doświadczenie, żeby sobie z nią poradzić. My nie deskujemy dachu, a pewnie z ta dachówką lepiej dach deskować?Ile płacileście za mkw. tej dachówki? Pozdrawiam

Drzwi wykonal nam lokalny stolarz ( wlasciwie to specjalizuje sie tylko w drzwiach zewnetrznych) przy czym wzorowalismy sie troche na Hoermanie.
Wycena z Hoermana "powalila" nas na plecy - chyba klamki byly platynowe, a wsrodku wzmocnienia z keflaru :)

Co do dachowki to jej cena byla bardzo, bardzo atrakcyjna - caly dach z mambrama kosztowal nas 16 tys z hakiem. Co do ukladania to dekarze musza byc z "gornej polki". Obrobienie kominow i okien dachowych nie jest latwe. Deskowanie nie jest konieczne - creaton ma fantastycznie duze zamki. U nas dach nie byl deskowany ( standardowo jak pod dachowke ceramiczna lub cementowa) i jak na razie wszystko OK.

comin
31-08-2010, 17:10
A jak tak czysto technicznie zapytam, po co laliście beton przed ławami?

tomik2874
05-09-2010, 08:26
A jak tak czysto technicznie zapytam, po co laliście beton przed ławami?

Dwa powody sa mi znane:
- zbrojenie lawy nie "idzie" bezposrednio w grunt ( jest calkowicie oblane betonem)
- latwiej zlapac poziom do murowania fundamentow

tgrzona
18-09-2010, 11:11
"no i kuchnia, jeszcze nie gotowa ale w poniedziałek będzie można się nią chwalić." poniedziałek dawno minął ...... to się chwalcie
(wszystkim co macie- górą, garażem...itd- jestem baaardzo ciekawy)
pozdrawiam
FILEMONOWIEC 1

gretkowska
22-09-2010, 20:01
Witam serdecznie

Obserwuję z podziwem sprawność i tempo prac na Państwa budowie.
Buduję dom w Mikołowie i mam problem z ekipą czy mogę prosić o namiary na Państwa ekipę?
Zakres - ocieplenie, tynki, wylewki.
Będę wdzięczna.
Gretkowska

Pan_Yul
24-09-2010, 12:51
Witam i pozdrawiam.

My też jesteśmy ciekawi jak wygląda reszta. Czekamy na kolejne zdjęcia.

tomik2874
26-09-2010, 17:55
Witam serdecznie

Obserwuję z podziwem sprawność i tempo prac na Państwa budowie.
Buduję dom w Mikołowie i mam problem z ekipą czy mogę prosić o namiary na Państwa ekipę?
Zakres - ocieplenie, tynki, wylewki.
Będę wdzięczna.
Gretkowska

Poszlo na priv.

Pozdrawiam
Tomek

nisi
19-10-2010, 18:50
Ciekawa jestem jak się Wam mieszka w nowym domku!
Czekamy z niecierpliwością na nowe zdjęcia i podsumowanie budowy:)
Pozdrawiam serdecznie i życzę samych cudownych chwil w Filemonku:D

kurog
22-06-2011, 11:20
witam,
właśnie przymierzam się do budowy domku , wybraliśmy wspólnie właśnie projekt Filemon III ale jeśli to możliwe chcielibyśmy uzyskać od Państwa informację n/t kosztów. Czy moglibyście Państwo poinformować nas ile Państwa kosztowało doprowadzenie do stanu otwartego oraz stanu pod klucz. Z góry dziękuję a jeśli nie chcecie Państwo ujawniać tego na forum to podaje moj mail: [email protected]

tomik2874
24-08-2011, 12:59
witam,
właśnie przymierzam się do budowy domku , wybraliśmy wspólnie właśnie projekt Filemon III ale jeśli to możliwe chcielibyśmy uzyskać od Państwa informację n/t kosztów. Czy moglibyście Państwo poinformować nas ile Państwa kosztowało doprowadzenie do stanu otwartego oraz stanu pod klucz. Z góry dziękuję a jeśli nie chcecie Państwo ujawniać tego na forum to podaje moj mail: [email protected]

Witam
Do dnia dzisiejszego wydalismy 590 000 PLN. Uwzgledniam tutaj dodatkowo koszty: ogrodzenia ( 25 m siatki Betafance), kostki na taras, ogrodu, drewutni oraz solarow + reku.
Postaram sie w tym tygodniu wrzucic kilka zdjec z obecnej sytuacji + nasze odczucia po 11 miesiacach mieszkania.

Pozdrawiam
T

Robix
20-11-2012, 20:39
Proszę zobaczyć moją realizację:
http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szczegoly&id_domku=210&unset=2
zakładka realizacje - realizacja 2

pozdrawiam wszystkich posiadaczy Filemona III