PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Niezdecydowanej St_elki ...



st_ella
29-05-2009, 12:09
Zapraszam do komentowania,

na razie walczę z podpisem w stopce...
znalazłam opis jak zrobić link w podpisie (http://forum.muratordom.pl/opis-jak-zrobic-w-podpisie-linki-do-dziennika-i-komentarzy,t67204.htm)

działam dalej
st_ella

tutli_putli
11-06-2009, 23:53
Dobry wieczór Stelko :)
Na spokojnie dzisiaj miałam chwilę i przeczytałam Twój dziennik :)

Masz podobne dylematy jak ja i podobny metraż działki :)
Nasza ma prawie 30ar i przylega do rozległych łąk i pastwisk.
Dom nasz będzie odsunięty od pierwszej linii zabudowy, więc na razie sąsiadujących z nami bezpośrednio domów za ogrodzeniem brak (ku mojej ogromnej uciesze)
Długo zastanawialiśmy się czy będzie "pietrus" czy parter?
Ponieważ ja też mam problemy z kręgosłupem i nie wiadomo jak tam się będę czuła, za powiedzmy 10 lat - stanęło na parterze i bardzo się z tego cieszymy :)
Jest wiele zalet domu parterowego ale i wad, np. powierzchnia zabudowy. uciekając na piętro z budynkiem - wydaje się on optycznie mniejszy. Inne też są koszty parteru inne piętrusa. Wszystko też zależy od powierzchni użytkowej takiego domu.
My celowo robimy np. dom z płaskim dachem (pomijam to, że uwielbiam taki styl) żeby uniknąć inwestowania w dachówki, blachy, itp. Oraz mieć później niewykorzystaną przestrzeń pod takim dachem, bo przecież schodów żadnych nie chcemy, celowo budując parter.
Odpada też od razu koszt schodów, nie zajmują one tez przestrzeni.
Są to moje subiektywne odczucia oczywiście i każdemu może podobać się co innego.
Dzisiaj prowizorycznie zaznaczyliśmy na działce szerokości domu odkąd dokąd będzie sięgał i wydał nam się ogromny z jednej strony ma aż 24m długości :o
Fakt, jest to spory dom - 250metrów z hakiem powierzchni użytkowej z garażem włącznie. Posiada tez pracownie (oboje z mężem jej potrzebujemy) oraz taki mój kaprys w postaci oranżerii dla storczyków:)

Jeśli tylko macie możliwości to stawiałabym na waszym miejscu zdecydowanie na tak dużej działce parter.
Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na dalsze wpisy w Twoim dzienniku.
Malgosia

tutli_putli
12-06-2009, 00:22
Tak dla przykładu mnie bardzo podobają się domy w takim stylu jak projektuje Marcin Rubik.
Rozmawiałam nawet z nim na temat projektu dla siebie - niestety cena za projekt od niego mnie pokonała :-?
http://www.marcinrubik.pl/

Kiedyś (szukałam projektu dla siebie) bardzo podobały mi się projekty z Archipelagu
np:
http://www.archipelag.pl/projekty-domow/teosia-ii/rzuty.html?Kind=1&Part=3&SearchForm=1&Type=1

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/frida/?Kind=1&Part=5&SearchForm=1&Type=1

Dom Robert to była nasza pierwsza fascynacja domami z płaskim dachem. widziałam nawet zdjęcia z jego realizacji.
Jednak usytuowanie działki wykluczyło go z rankingu (za dużo przeróbek i dom stracił urok) dom odważny i nie koniecznie musi się podobać, ale my byliśmy w nim zakochani po uszy :)
W sumie zaważył na decyzji czy się budować czy nie ;) Bardzo zapragnęliśmy mieć taki dom :)
wklejam jako ciekawostkę
http://www.archipelag.pl/projekty-domow/robert/?Kind=1&Part=5&SearchForm=1&Type=1

st_ella
15-06-2009, 13:40
Dobry wieczór Stelko :)
Na spokojnie dzisiaj miałam chwilę i przeczytałam Twój dziennik :)

Dziękuję Małgosiu!

masz racje na tak duzej działce ładniej wygladąłby parter....
jednak bardzo trudno znaleść mi dom który odpodiwadałby mi z rozkłądem pomieszczeń....a zaznaczę tu jeszcze raz że przede wszystkim patrzę na rozkład pomieszczeń a potem na to jak wyglada budynek z zewnatrz - oczywisćie wyglad zewnetrzny jest również dla mnie istotny- nie chciałabym dachów łamańcow, pseudodworków...
podoba mi sie prostota...


Tak dla przykładu mnie bardzo podobają się domy w takim stylu jak projektuje Marcin Rubik.

bardzo ładne te projekty Rubika...
ale wyglada na to ze nie ma u niego projektów goowych??
a rozumiem ze projekt prac wykonanyc przez niego przekracza 5 tys ;)
domy z płaskim dachem bardzo mi sie podobaja miedzy innymi dlatego że przypominaja mi dompy z południowej Europy i tarasy i ogrody na dachach :D Wiem ze przy tak olbrzymiej działce bez sesnu jest robić taras na dachu... ale... jeśli miałabym taki dach to ja bym sobie zrobiła :D

Pisałaś o zdjeciach z realizacji - właśnie to jest tan ból ze najfajniej byłoby zobaczyc gotoy dom przejśc sie po nim i móc powiedzieć to ten :D

Zaproponowane projekty przez Ciebie podobaja mi się ale maja jeden szkopuł - potrzebuja dodatkowego pokoju... czyli salon + 4 (gabinet 2 sypialnie i dodatkowy)

Dzięuję i pozdrawiam!

tutli_putli
15-06-2009, 14:40
Znam ten ból - ponieważ też potrzebowałam dodatkowego pokoju - pracowni i do tego oranżerii - cięzko było znaleźć coś gotowego. I też patrzyłam przedewszystkim na ten rozkład. Niestety nic nie było :(
Dlatego mamy projekt indywidualny. Niestety nie od Rubika ale od miejsocwego architekta i zapowiada się, że będziemy bardzo z niego zadowoleni.
Wiesz ja sobie tak gdybam i tak jako przykłady Ci podsunełam te projekty - projekt najbardziej musi odpowiadać inwestorom, którzy będą w nim mieszkać.

Jako kolejna ciekawstka : Ostatnio trafiłam na nowe projekty z ARCHONU i przyznam, że nawet całkiem interesujace.
http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_borrago/m49d4d236da7df,2209

W tym poniżej rezygnując z antresoli nad salonem - zyskuje się sporej wielkosci pokój
http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_karaganach/m4a0bf529ebeb2,2209

pozdrawiam i życzę udanego i pogodnego tygodnia
M.

tutli_putli
15-06-2009, 19:04
Moja Droga proszę, proszę ten Luksemburg jest super - sama go wcześniej nie widziałam - jest bardzo podobny do archipelagowskiego Luka.

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/luka/?Part=2&TypeCategory=3

My braliśmy przez moment pod uwagę ten do z Archipelagu, ma nawet ogród zimowy - niestety po konsultacjach z architektem odpadł - za dużo przerabiania i nie pasował nam stronami świata do działki, nawet w lusterku :(
O tym domu było "głośno" i swojego czasu w 4kątach o nim tez pisali. Został wybudowany - właściciel wypowiadał się na forum Archipelagu o nim.

http://www.archipelag.pl/forum/projekty-domow/luka/garaz-1.html

Widziałam na którejś ze stron zdjęcia z realizacji i wnętrz tego projektu i to naprawdę świetny domek.

Zrealizowany jest jeszcze ten nowoczesny parter
http://www.archipelag.pl/projekty-domow/bonifacy-ii/?Part=2&TypeCategory=3

http://www.archipelag.pl/realizacje/?Project=vid7f7005re2r0


Lipińscy maja też kapitalne domy, coraz więcej maja takich bardzo nowoczesnych. Biuro naprawdę godne wzięcia pod uwagę.

Ja w ogóle lubię jak można podejrzeć jak dany dom prezentuje się już jako wybudowany. Dlatego może poświęciłam tyle uwagi Archipelagowi - jest tam sporo zdjęć właśnie z realizacji przeróżnych projektów.
warto jednak szukać wszędzie pojawia się coraz więcej prostej architektury - odstającej od popularnych tak u nas "dachówkowców" czy dworków :)
Aczkolwiek bywają i takie domy klasyczne, które potrafią przyprawić o niemały zachwyt.
I dobrze - grunt to mieć wybór.
pozdrawiam i owocnych poszukiwań wymarzonego projektu Ci życzę :)

Wilko
17-06-2009, 16:39
Stella wybraliscie już cos?
Wybór projektu to bardzo wazna i odpowiedzialna decyzja.
LEpiej nie spieszyc się z nia zbytnio.

mayadaski
17-06-2009, 16:49
Hej St_ellka,

Ja bardzo lubie pracownie Archon...zawsze buszuje patrzac na nowosci :wink:

http://www.archon.pl/

Moze cos znajdzesz dla siebie....

Popieram Wilko daj sobie czas...bo pozniej przerobki beda drogo kosztowaly :lol: :lol:

Maja

st_ella
18-06-2009, 11:55
Wilko, Maja dzięki!

nie wybraliśmy jeszcze...
mamy dwa typy Neapol i Koko własnie.. ale z każdym projektem musze się "przespać" (bez domysłów proszę ;) ) pomyśleć i zasięgnąć opinii i porad.
Dlatego juz na typ etapie pisze Dziennik budowy iszukam na forum różnych popowiedzi i odpowiedzi :D

jakies rady i podpowiedzi odnosnie mojej nowej propozycji? tj Koko (http://www.archipelag.pl/projekty-domow/koko/rzuty.html?AreaMax=170&AreaMin=120&Kind=1&Part=3&SearchForm=1&Type=1) ??

kala67
22-06-2009, 22:00
Witaj st ella !!
dziekuje za udział w mojej drzwiowej sondzie:))
Wybrałas bardzo fajny projekt, i mam nadzieje, że stopien nachylenia dachu mozna jakos przeskoczyc??

st_ella
23-06-2009, 10:54
Witaj Kala w moim wątku,

Dzięuje za odwiedziny i zapraszam częściej!

jeśłi koko zostanie nadal naszym faworytem zapytam o to nachylenie dachu w gminie....

tutli_putli
24-06-2009, 10:23
Witam ponownie :)

Stelko
Z tym nachyleniem dachu to ja bym się trochę spróbowała grzecznie pokłucić w urzędzie, który wydaje Wam warunki. Najlepiej bezpośrednio z człowiekiem (urbanistą) za to odpowiedzialnym. Moim zdaniem sztywne normy to tylko ich widzimisie i lenistwo, korzystają z szablonowego wzoru warunków i nie chce im się pomyśleć.
My poszliśmy bezpośrednio (tzn. mąż poszedł) i dostaliśmy warunki od 0% ale wymagało to dokładnego wytłumaczenia sprawy panu urbaniście.
Oczywiście są regiony gdzie nie wolno ze wzgledu np. na warunki atmosferyczne budować takich domów. Jednak ja widziałam już w takich regionach domy z całkiem płaskimi dachami. Czyli ktoś jednak te warunki wydał. Kwestia zastosowanych technologii i tyle.
Wasz Koko ma spadek i to nie taki znów mały i może warto by podyskutować w urzędzie o tym nachyleniu. Takie narzucanie to moim zdaniem poważne ograniczenie swobód obywatelskich. Wy tam będziecie mieszkać i Wy budujecie ten dom a nie urzędnik. Trzeba walczyć o swoje.

P.S. Z tych projektów wymienionych wcześniej przez Ciebie mnie się bardzo podobał też Staszka.


pozdrawiam słonecznie

majkabajka07
17-07-2009, 15:22
witaj
ja też należe do fanów "parterówek" :)
bardzo długo szukałam projektu (tzn szukaliśmy :))
wybrałam parterówke z bardzo płaskim dachem ( 20 stopni)
właśnie jestesmy a trakcie montażu więźby
ani przez moment nie żałowałam wyboru - działki nie mamy aż takiej dużej bo około 1200 m ale wg mnie parterówka prezentuje się super

wybraliśmy dg10 z www.dom-parterowy.pl

życzę powodzenia w szukaniu i budowaniu
pozdrawiam

st_ella
18-07-2009, 22:28
majkabajka dziękuje za odwiedziny...

nie znałam tej strony chętnie poszukam może wyszukam dla siebie coś fajnego...
a masz może zdjecia z realizacji swojej budowy?
widzę ze dziennika nie prowadzisz?

majkabajka07
20-07-2009, 21:27
mam bardzo duzo zdjęć i niestety nie umiem ich zamieścić ale się postaram znależć kogoś kto mnie nauczy :)
to dam znać

powodzenia i mam nadzieję, że spodobają Ci się te dimki

st_ella
21-07-2009, 10:35
Ciesze się że znowu jestes u mnie...
i widze ze załozyłaś dziennik budowy!! :D Super!
Teraz jeszcze komentarze w odpowiednim dziale abym mogła do Ciebie zagladać i komentowac!
I Widze ze w avatarze - emblemacie masz dzieciatko? Rozumiem że Twoje ? w jakim wieku?
Ja mam corcie 14,5 miesiaca (stan na dziś )
chyba znajdziemy dodatkowe tematy do pogaduszek :D :*

majkabajka07
21-07-2009, 14:29
córcia moja śliczna :)
dwa lata dwa miesiące i 4 dni

komentarze założę na pewno

a jak ci się podobają bauherrowe projekty?

majkabajka07
21-07-2009, 14:59
a co do twoich rozterek związanych z lokalizacją to powiem ci z własnego doświadczenia, że rodzina to rodzina :)
6 lat mieszkaliśmy z mężem daleko od wszystkich bliskich i tęskniliśmy, tęskniliśmy i w każdej wolnej chwili, na każde święta, w samochód i w drogę
fajna jest ta prywatność, ale nie tak fajna jak babcie i dziadkowie przy dzieciach, jak rodzinne grile i wspólne boże narodzenie (bez naszych walizek w gościnnym :))
samemu nie było tak źle, ale nie chciałam, by moje dziecko rosło a babcie widywało "od święta" (w drugą stronę oczywiście też :))

wiadomo czasem bywa zmęczona tym wszystkim, ale lepiej czasami być zmęczoną rodziną niż znudzoną siedzeniem daleko

a co do wielkości działki to ona nigdy nie jest za duża
zobaczysz rozlokujesz altanki, plac zabaw, basenik, piaskownice, grilla łąwke ... itd :) i tego koszenia nie będzie tak dużo

powodzenia

st_ella
21-07-2009, 15:28
córcia moja śliczna :)
dwa lata dwa miesiące i 4 dni

majowa??
to tak jak moja :D tylko moja "śliczna" ma rok dwa miesiące i dwa tygodnie :D


a jak ci się podobają bauherrowe projekty?

no własnie sie podbaja i ten Twój dg10 jest bardzo fajny....
tylko dla nas mógłby być ciut wiekszy...
brakuje mi duzego pomieszczenia gospodarczego...
takiego z 8 metrów.
I salon bym troszke powiekszyła w strone tarasu...

ogólnie projekty tam mają naprawdę fajne. musze jeszcze zerknąć na domy z poddaszem

a co do Rodziny - to mielibysmy mieć sąsiedzctwo siostry mojego TŻ...
a nie Babcię :)
Natomiast moja mama by ciagle u Nas siedziała.. (teraz dzwoni) i nie wyobrażam sobie tego mieszkania przez siatkę :roll:
my sie dogadujemy jak troche potęsknimy ....

majkabajka07
21-07-2009, 19:30
oj gdybym ja miała mieć sąsiędztwo z siostrą moje męża to bym spasowała na starcie :) haha

ale to osobna historia :)

a "śliczna" ma na imię maja jest z maja i mówi, że ma na imię majkabajka

pozdrawiam

majkabajka07
21-07-2009, 19:34
a co do projektu - to wprowadziliśmy dość dużo zmian ( ale o tym w dzienniku będzie) i z tego dg10 pozostał tylko ogólny zarys :)

st_ella
26-07-2009, 11:19
oj gdybym ja miała mieć sąsiędztwo z siostrą moje męża to bym spasowała na starcie :) haha

ale to osobna historia :)

rozumiem rozumiem i chociaż jestem ciekawa - nie opisuj jej tutaj - w końcu to forum publiczne :roll:
....a ja mam podobnie :oops:


a "śliczna" ma na imię maja jest z maja i mówi, że ma na imię majkabajka


to już wiemy czemu taki nick :D

sure
26-07-2009, 11:51
Witaj,

a mnie z parterówek z pochyłym dachem się kiedyś takie podobały:

http://www.z500.pl/projekt/z21.html

http://www.z500.pl/projekt/z77.html

http://www.z500.pl/projekt/z17.html

ale pewnie już jesteś zdecydowana na jeden projekt i za bardzo nie pomogę?

pozdrawiam, życzę miłego budowania! :D

st_ella
26-07-2009, 23:33
Witam Cię Sure,

nie jeszcze niezdecydowaliśmy sie na projekt,
nadal jesteśmy na etapie poszukiwań. Mamy swoje typy ale mogą one się zmienić..
projekty na pewno przejrzę bliżej pierwsze moje spostrzeżenie ze bardzo duże i brakuje mi jeszcze jednego pokoju...

GLAMOURMUM
14-08-2009, 10:26
Hej..

Stawiałam na Neapol... ale jak miała byc parterówka...to wyjaśnia Twój wybór....

Domek ładny i przestrzenny :)

A i dziennik bardzo ciekawy :)

sure
14-08-2009, 10:39
Aha, czyli stanęło ostatecznie na projekcie Koko?

kala67
17-08-2009, 20:18
Witam!! :lol:
wprowadzacie te zmiany w projekcie???

tutli_putli
19-08-2009, 16:15
witaj
ja też należe do fanów "parterówek" :)
bardzo długo szukałam projektu (tzn szukaliśmy :))
wybrałam parterówke z bardzo płaskim dachem ( 20 stopni)
właśnie jestesmy a trakcie montażu więźby
ani przez moment nie żałowałam wyboru - działki nie mamy aż takiej dużej bo około 1200 m ale wg mnie parterówka prezentuje się super

wybraliśmy dg10 z www.dom-parterowy.pl

życzę powodzenia w szukaniu i budowaniu
pozdrawiam


No fajnie :-? Szkoda, że nie znałam tej strony wcześniej :evil: Mają tam nawet domy z płaskim dachem i pewnie któryś byłby mój :-? :evil:

Dzień dobry :D :wink:
Tak apropos Stelka masz już wybrany dom na 100% ?

st_ella
23-08-2009, 23:34
Hej..

Hej wITAM ciĘ
Ciesze się że dziennik CI sie podoba...



Stawiałam na Neapol... ale jak miała byc parterówka...to wyjaśnia Twój wybór.

tzn Neapol jest dla mnie ideałem :D
ale doszliśmy do wniosku ze:
1) na tak dużej powierzchni jaką mamy do dyspozycji rozłożysty dom będzie prezentował się lepiej
2) na parterze jest wygodniej przy dzieciach i przy osobach starszych... biorę pod uwagę ewentualność że któreś z naszych rodziców będzie potrzebowało pomocy na starość...
3) mój Pan ma poważne problemy z kręgosłupem.... i o niego się też boję wiec parterówka to chyba dobre rozwiązanie...

Koko nie jest jeszcze naszym projektem jest faworytem... aczkolwiek nadal mam wątpliwość czy nie jest za wielki... chciałbym mieć możliwość obejrzenia jakiejś parterówki podobnej wielkości...

co do zmian w koko to nie wiem jak Wy Dziewczyny ale ja jestem raczej za otwartą kuchnia...
jeśli ktoś do nas przyjdzie to chę cały czas uczestniczyć w imprezie a nie chować się w kuchni...
a.. no i już wyobrażam sobie jak urządzam właśnie koko :roll:
zaczynam od wejścia czyli wiatrołapu (i tu zostawiłabym propozycje powiększenia i zmianę wejścia)

....a co myślicie o wiatrołapie? tzn czym powinna być wyłożona podłoga? płytki parkiet wykładzina??
i czy drzwi 9drugie do domu są drzwiami wewnętrznymi czy to są drugie zewnętrzne drzwi??
i jelsi ma wejście do domu ze dworu i garażu to mam ten sam klucz? czy robię rożne zamki?

sure
24-08-2009, 08:24
Ja mam parterówkę bardzo podobną w rozmiarze, z taką samą ilością pomieszczeń, z tą różnicą, że garaż mamy w piwnicy. Na razie wygląda bardzo OK, jeśli chodzi o przestrzeń, ale na pewno ogrzanie tej kubatury trochę będzie kosztowało.Wcale nie wydaje się za duży, mimo że część dzienną ma rozmiarów mojego obecnego mieszkania. Jakoś inaczej ta przestrzeń się rozłożyła... :wink:

tutli_putli
24-08-2009, 08:54
Dzień dobry :)



1) na tak dużej powierzchni jaką mamy do dyspozycji rozłożysty dom będzie prezentował się lepiej
2) na parterze jest wygodniej przy dzieciach i przy osobach starszych... biorę pod uwagę ewentualność że któreś z naszych rodziców będzie potrzebowało pomocy na starość...
3) mój Pan ma poważne problemy z kręgosłupem.... i o niego się też boję wiec parterówka to chyba dobre rozwiązanie...

Koko nie jest jeszcze naszym projektem jest faworytem... aczkolwiek nadal mam wątpliwość czy nie jest za wielki... chciałbym mieć możliwość obejrzenia jakiejś parterówki podobnej wielkości...

co do zmian w koko to nie wiem jak Wy Dziewczyny ale ja jestem raczej za otwartą kuchnia...
jeśli ktoś do nas przyjdzie to chę cały czas uczestniczyć w imprezie a nie chować się w kuchni...

Co do otwartej kuchni to ja mam mieszane uczucia, mam teraz taką i w nowym domu zdecydowałam się tylko na cześciowe powiększenie przejścia i otwarcie tylko części gdzie będzie stał stół.
Natomiast część z meblami i całym kuchennym bałaganem będzie zasłonieta.

a.. no i już wyobrażam sobie jak urządzam właśnie koko :roll:
zaczynam od wejścia czyli wiatrołapu (i tu zostawiłabym propozycje powiększenia i zmianę wejścia)



....a co myślicie o wiatrołapie? tzn czym powinna być wyłożona podłoga? płytki parkiet wykładzina??

Moim zdaniem płytki albo jakiś kamień - najłatwiej zachować czystość.

i czy drzwi drugie do domu są drzwiami wewnętrznymi czy to są drugie zewnętrzne drzwi?? Jeśli masz na myśli te od wiatrołapu prowadzące do korytarza to są to wewnetrzne drzwi.

i jelsi mam wejście do domu ze dworu i garażu to mam ten sam klucz? czy robię rożne zamki?

Tutaj się jeszcze nie zastanwiałam i sama jestem ciekawa jak to jest? Wygodniej jest mieć ten sam klucz, ale bezpieczniej chyba jak są różne...sama nie wiem :-?

pozdrowionka

st_ella
24-08-2009, 21:32
Ja mam parterówkę bardzo podobną w rozmiarze, z taką samą ilością pomieszczeń, z tą różnicą, że garaż mamy w piwnicy. Na razie wygląda bardzo OK, jeśli chodzi o przestrzeń, ale na pewno ogrzanie tej kubatury trochę będzie kosztowało.Wcale nie wydaje się za duży, mimo że część dzienną ma rozmiarów mojego obecnego mieszkania. Jakoś inaczej ta przestrzeń się rozłożyła... :wink:
może to i fajne rozwiązanie taki garaż w piwnicy...
Fajny ten Wasz domek (ale pisałam Ci już u Ciebie w dzienniku)
i ja też mam teraz mieszkanie wielkości 48 metrów.... i mieć takiej wyelkości salon wydaje się być nie do ogarnięcia !!!! :roll:

Małgosia a to czemu uważasz że całkowita kuchnia otwarta nie jest OK?
jestem ciekawa argumentów...
hałasy zapachy? bałagan? strefa prywatna?

no i jesli kamień czy płytki w wiatrołapie to musi byc jeszcze jakaś "szmata" czyli wycieraczka dywanik czy coś... jak to zrobić aby nie wyglądało właśnie jak szmata?

i masz racje wygodnie jest mieć ten sam klucz ale czy bezpiecznie?
ale jak maja wejść do domu to i tak wejdą.... :roll:

tutli_putli
24-08-2009, 23:14
Małgosia a to czemu uważasz że całkowita kuchnia otwarta nie jest OK?
jestem ciekawa argumentów...
hałasy zapachy? bałagan? strefa prywatna?

To też, ale jak zmagałam się z moją ostatnio kapitalnie modernizowaną, otwartą kuchnią ( co prawda mikroskopijnej wielkości) To największym problemem dla mnie było zgranie wystroju kuchni z wystrojem salonu. Tak aby wszystko jakoś się nie gryzło ze sobą i było spójne stylowo. Skończyło się na tym, że wymieniliśmy także meble, rolety i malowanie w salonie (został tylko stary stół po dziadkach). Ale w Twoim Koko to kuchnia otwarta się sama narzuca ponieważ kuchnia w projekcie moim zdaniem jest bardzo wąska.
Zresztą w nowo budowanym domu wszystko zazwyczaj jest nowe więc może mój argument nie jest zbyt logiczny. Łatwiej sobie całość zgrać od podstaw. :)

no i jesli kamień czy płytki w wiatrołapie to musi byc jeszcze jakaś "szmata" czyli wycieraczka dywanik czy coś... jak to zrobić aby nie wyglądało właśnie jak szmata?

hmm no wiesz to już kwestia indywidualnych upodobań i gustu mieszkańców.
Na parkiecie (szczególnie na nim, bo się szybko niszczy) czy wykladzinie przy wejściu też pasowałoby dać "coś do nóg"
Osobiście w obecnym mieszkaniu mam od niedawna tylko taką "szmatę" i żadnego innego dywanu czy chodnika w żadnym pomieszczeniu nie posiadam. Mam awersję do dywanów i długowłosego, jasnego kota :P
Długo (jakieś 5 lat) nie miałam nic na gresach polerowanych, bardzo jasnych alla breccia sarda i dało się żyć (częściej ścierałam podłogę w przedpokoju, zresztą też otwartym na salon)

i masz racje wygodnie jest mieć ten sam klucz ale czy bezpiecznie?
ale jak maja wejść do domu to i tak wejdą.... :roll:

..no właśnie, więc może jednak trzeba stawiać na wygodę?

sure
25-08-2009, 00:22
[no i jesli kamień czy płytki w wiatrołapie to musi byc jeszcze jakaś "szmata" czyli wycieraczka dywanik czy coś... jak to zrobić aby nie wyglądało właśnie jak szmata?

i masz racje wygodnie jest mieć ten sam klucz ale czy bezpiecznie?
ale jak maja wejść do domu to i tak wejdą.... :roll:

Trzeba kupic jakąś mało szmatławą wycieraczkę! ;) A najlepiej odkurzacz centralny, od razu się śmieci "zmiecie" i spokój. Aż czasem zaluję, że nie zaplanowałam..

A na złodzieja alarm, głównie w celu odstraszania.. :D

tutli_putli
03-09-2009, 22:41
Przeklejam swój wpis z dziennika :oops:


Dobry wieczór
Osobiście miałam świra ( i pewnie nadal chciałabym go do jazdy po mieście dla siebie) na punkcie mercedesa A clase. Prowadziłam i wysiadać się nie chciało... eh
Kurcze Stella wpisałam się z rozpędu w dzienniku :( :-? sorrki :oops: :roll:

st_ella
04-09-2009, 07:01
ależ nic się nie stało!

jedyne co możesz zrobić to skopiować swojego posta a poprzedniego chyba usunąć?? nie wiem czy jest taka opcja :roll: (jest ten krzyżyk w prawym górnym rogu przy twoim poście - ty go widzisz a ja nie)

..ale ja też komuś wstawiąłm komentarz w dzienniku...
z jednej strony jest to przejrzyste gdy mas dziennik a osobno komentarze... ale niewygodne dla czytających i komentujących...

powiem ci ze o mercedesie klasy A też myślałam... wczoraj gdy jechałam za nim do pracy :oops:

tutli_putli
04-09-2009, 08:32
- już
- skasowałam :oops:

st_ella
04-09-2009, 11:52
Osobiście miałam świra ( i pewnie nadal chciałabym go do jazdy po mieście dla siebie) na punkcie mercedesa A clase. Prowadziłam i wysiadać się nie chciało... eh

serio tak fajnie się prowadzi??
a czym jeździsz jakie masz porównanie??

ania kornecka
04-09-2009, 14:31
Hej
Jeśli chodzi o samochodzik to jezdziłam kiedys 1,5 roku toyotą corolla (akurat sedanem) silnik2.0 diesel. Naprawde super samochodzik swietnie sie go prowadzi, dobrze parkuje malo pali no i ta wersja ma duzy bagażnik:) Co do domku bardzo ładny tylko rzeczywiscie te dwie lazienki to malutkie. Chcesz mieć jedną większą czy 2 blisko siebie??
Pozdrawiam cieplutko :)

st_ella
04-09-2009, 20:37
Chcesz mieć jedną większą czy 2 blisko siebie??
Pozdrawiam cieplutko :)

dwie blisko siebie :D
i dziękuję za odwiedziny (zapraszam częściej) i rady co do samochodu :D

87anam87
06-09-2009, 02:33
jesli chodzi o samochod to mi sie bardzo podoba renault clio to w granicach rozsadku a jesli chodzi o marzenia volkswagen new beetle, mini cooper moze Tobie tez wpadnie ktorys w oko

87anam87
06-09-2009, 02:43
pewnie sprawy z dzialkami sie jeszcze nie rozwiazaly a mam dla Ciebie informacje :)
ja kupilam dzialke nieuzbrojana moja ma 16 arow sasiadow obok 22,ja dalam 45 zl za m2 no ale ja mieszkam z drugiej strony plocka wydaje mi sie ze tej tanszej co do dzialek, chcialam Ci tylko napisac ze ludzie kupuja dzialki duze i nieuzbrojone wiec powinno byc ok i zbierajcie tej kasy na domek jak najwiecej.

st_ella
06-09-2009, 07:33
pewnie sprawy z dzialkami sie jeszcze nie rozwiazaly a mam dla Ciebie informacje :)
ja kupilam dzialke nieuzbrojana moja ma 16 arow sasiadow obok 22,ja dalam 45 zl za m2 no ale ja mieszkam z drugiej strony plocka wydaje mi sie ze tej tanszej co do dzialek, chcialam Ci tylko napisac ze ludzie kupuja dzialki duze i nieuzbrojone wiec powinno byc ok i zbierajcie tej kasy na domek jak najwiecej.

a kiedy kupowałaś??

dzięki za info...
a jak ktoś będzie szukał działki w Słupnie to daj znać :D
może dziś tam podjedziemy i zrobimy zdjęcia?? :roll:
teren wygolony właśnie przez geodetę i w przyszłym tygodniu ma zacząć wydzielanie :P

tutli_putli
06-09-2009, 08:57
Osobiście miałam świra ( i pewnie nadal chciałabym go do jazdy po mieście dla siebie) na punkcie mercedesa A clase. Prowadziłam i wysiadać się nie chciało... eh

serio tak fajnie się prowadzi??
a czym jeździsz jakie masz porównanie??

Dzień dobry :)

Jakiś krezus to ja nie jestem :) wcześniej jeżdziłam fiatami, daewo, renault laguna. W tej chwili mam cytryne xare picasso - też jest super i dobrze mi się prowadzi, ma strasznie dużo miejsca w środku. Jednak to rodzinny samochód dobry na wyjazdy. Po mieście do pracy mogłabym mieć coś małego zgrabnego. Taki jest właśnie mercedes A. Taka zabaweczka w rozsądnej cenie, na krótsze, miejskie dystanse. Za duży w środku to on nie jest. Pasuje na drugi samochód w rodzinie. Jechałam wersją avangarde - świetna. Jednak na czas budowy moge sobie pomarzyć o aucie tylko dla siebie :wink:

87anam87
06-09-2009, 15:27
no jak cos bede wiedziala to dam znac i jak ktos sie bedzie pytac to tez powiem ze masz , ja w lipcu rok temu mialam rejeta, a dzialka zamowiona byla kilka miesiecy wczescniej

ania kornecka
06-09-2009, 16:29
Znalazłam domek parterowy z 4 (a z gabinetem 5) pokojami i lazienkami obok siebie. Jest tu chyba spore pole do popisu jesli chodzi o przeróbki:) http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=131

sure
06-09-2009, 16:38
Komfortowy jest bnawet dość popularny na FM, łatwo znaleźć realizacje (ale są takie o podobnych nazwach z innych biur).

st_ella, jak postępy w przygotowywaniu dokumentacji? Nic w dzienniku nie piszesz...

o ile wiem focus (diesel) jest dość oszczędny i bezawaryjny, kiedyś go brałam pod uwagę.. a ostatnio najbardziej korzystny stosunek wyposażenia do ceny ma kia (np cee'd)...

st_ella
06-09-2009, 21:02
Po mieście do pracy mogłabym mieć coś małezgo zgrabnego. Taki jest właśnie mercedes A. Taka zabaweczka w rozsądnej cenie, na krótsze, miejskie dystanse. Za duży w środku to on nie jest. Pasuje na drugi samochód w rodzinie. Jechałam wersją avangarde - świetna. Jednak na czas budowy moge sobie pomarzyć o aucie tylko dla siebie :wink:

no ja chcę właśnie drugi samochód... chce kupic teraz bo właśnie na czas budowy chcemy mieć juz dwa a do budowy pewnie jeszcze z pół roku minie... fajnie by było gdybyśmy zaczeli budowę w przyszłym rokm u....


Komfortowy jest bnawet dość popularny na FM, łatwo znaleźć realizacje (ale są takie o podobnych nazwach z innych biur).

st_ella, jak postępy w przygotowywaniu dokumentacji? Nic w dzienniku nie piszesz...

o ile wiem focus (diesel) jest dość oszczędny i bezawaryjny, kiedyś go brałam pod uwagę.. a ostatnio najbardziej korzystny stosunek wyposażenia do ceny ma kia (np cee'd)...

obejrzę ten domek...
...no obejrzałam tak szybko szybko i jest fajny tylko ogromny! ale rozkład pomieszczeń ma super...
(może gabinet niefortunnie bo trzeba wejść do salonu - zakłądam że TŻ czasem przyjmie klienta w domu lub interesanta :roll: ) on tego nie zaklada

sure... dzięki popatrzę na tą kie...
a co do domu???
budowy? uzupełnię w dzienniku.

dziś byliśmy na polu zrobiłam zdjęcia.... (wkleję) w tym tygodniu wchodzi geodeta wydzielać działki..... fajnie by było gdyby jeszcze w tym roku znalazł się ktoś chętny na zakup..... no ale nic na siłę :D

fajny artykuł o gustach budowlanych Polaków (http://wyborcza.pl/1,75480,6979035,Co_sie_podoba_Polakom_Jesli_dom__t o_dworek_z_balkonem.html?as=2&ias=4&startsz=x)

tutli_putli
25-09-2009, 08:57
dzieńdoberek 8)
przyniosłam coś do kawki
http://okonawidelcu.blox.pl/resource/ciastko_by_rona555_.jpg
ech... nie mogę się doczekać kiedy już coś wybierzesz do budowania na tej pięknej działeczce :P

st_ella
25-09-2009, 09:59
..ale pysznościowe ciasteczko!!!!! :lol:

...a co do budowania ja chyba potrzebuję tego czasu który mam, aby się ogarnąć :-?
ale to zupełnie inna historia :wink:

Arctica
11-10-2009, 17:25
Zapisuję się i ja do kibiców, rzeczywiście zdecydowanie to nie jest Twoja najmocniejsza strona :wink: :roll: :lol: . Poczekam cierpliwie.

Ps. Skoro grasujesz w grupie płockiej, to jak bliskimi sąsiadkami będziemy?

maren100
16-10-2009, 09:47
witam
widze, ze nie tylko ja mialam ciezkie decyzje przed soba zanim cala wielka budowa rozpoczela sie :wink: :lol:
pozdrawiam

kala67
06-12-2009, 17:21
Mikołaja zostawiam;))
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/11312/mikolaj1__10_mm.jpeg

87anam87
06-12-2009, 17:51
cos na mikołajki :)
http://img686.imageshack.us/img686/5065/brillantnoel1ayc1.gif (http://img686.imageshack.us/i/brillantnoel1ayc1.gif/)

st_ella
07-12-2009, 11:33
słodkie jesteście! dzięki

a u nas całkowita zmiana koncepcji jeszcze do końca nie podjęliśmy decyzji ale...
szukamy działki

kala67
14-12-2009, 21:18
Zapraszam wszystkich na licytacje tutaj:
http://forum.muratordom.pl/licytacja-dla-walecznego-franka,t175613.htm
otwórzcie swoje serduszka i portfele kochani !!!!!!

Arctica
20-12-2009, 23:02
http://images38.fotosik.pl/236/dd751b39af2e1678.gif

W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi,
niech Wam jak najlepiej w życiu się powodzi,
zaś w Nowym Roku o każdej godzinie,
niechaj nic co dobre Was nie minie!

kala67
21-12-2009, 21:18
http://lh6.ggpht.com/_QziNhVXF5qI/Sy-x1XGJVtI/AAAAAAAAFVg/pte9RVyNMUw/2.jpg

tutli_putli
21-12-2009, 23:51
Wesoooołych Świąąąąt!http://dingo.care2.com/cards/cats/6744_a.jpg

sure
22-12-2009, 14:45
Wesołych Świąt! :D

http://img137.imageshack.us/img137/2149/choinkayczenia.jpg

mayadaski
22-12-2009, 17:51
Wesolych Swiat Bozego Narodzenia!! Spelnienia marzen, spokoju i zdrowia.

http://farm5.static.flickr.com/4070/4205848569_3a793296c8.jpg


Maja

87anam87
24-12-2009, 08:52
zdrowych radosnych świąt oraz spełnienia najskrytszych marzeń :)
http://img685.imageshack.us/img685/7051/kartkiswiatecznezdjecia.jpg (http://img685.imageshack.us/i/kartkiswiatecznezdjecia.jpg/)

st_ella
30-04-2010, 16:40
Późno wiem...

niewdzięcznica ze mnie?
wiem
głupio mi i czerwienię się...

ale dopiero teraz dziękuje za życzenia świąteczne

przepraszam ze zamilkłam ze nie odwiedzałam Waszych dzienników. teraz się to zmieni... Zmieni się tez mój / Nasz Dziennik budowy... ale to dopiero...
jak stanie się to co chcemy aby się stało...

pozdrawiam!

sure
08-05-2010, 06:14
O proszę, st_elka się odnalazła! ;)

...a co chcecie, żeby się stało, napiszesz więcej?

pozdrawiam!

Famelia
19-05-2010, 15:56
Mnie też zżera ciekawość, o co chodzi ;) Uchyl rąbka tajemnicy!

mayadaski
19-05-2010, 16:08
O proszę, st_elka się odnalazła! ;)



tez to pomyslalam:D
hej Stellka, co nowego...maz duuuuuzo do nadrobienia w gadaniu;)

st_ella
27-05-2010, 19:26
ok ok napisze na razie tu
właśnie dziś podpisaliśmy umowę przedwstępna na działkę w zupełnie innej części miasta niż początkowo planowaliśmy. działka mała 1027m a nie 2500m.... wstawię foty...

przepraszam Was że tak rzadko sie udzielam na Waszych wątkach. przykro to mówić najfajniej mi z pracy... a z pracy nie widzę waszych fot ;( w domu czasu brak ostatnimi czasy... nadrobię nadrobię!


i wiecie co kochane jesteście ze mnie nie zapomniałyście :hug:

Famelia
27-05-2010, 19:28
1027m to mała działka? Moja ma 700 ;) Gratuluję, pierwszy krok w stronę własnego domu za Wami :)

Heath
28-05-2010, 07:03
http://www.goralsko.pl/duze/willa/sylwester.jpg

st_ella
28-05-2010, 14:16
o! jaki pyszny szampon ;-)

Famelia - no tak to nie jest mała działka...
ale pisze ze mała bo:
- pierwsza na której mielismy sie stawiac ma 2500m
- i to ma być parterówka rozłożysta... czyli wiesz rozumiesz ;-) zmniejszy nam sie to pole

o to tutaj chcielibyśmy mieszkać.

11883

blisko dwa "mini" laski a tam dalej w tle duży las...

o a tu rozrys działek - Przyzeczona nam to 9/18

11884

po prawo juz jest inna Wieś - Ulaszewo. i podobno tymczasowo ziemia pozostaje rolna wiec widoki i zapachy beda sielskie :D
nie daleko jest bardzo duzy las...
fajne tereny do spacerów i na wycieczki rowerowe... i nas tu na pewno nie zaleje ...

st_ella
11-11-2010, 22:00
No.. nie zaleje nas... bo kupiliśmy zupełnie inną działkę...
patrz dziennik ;)

mayadaski
12-11-2010, 12:19
Stellka!!
Rany!! Ty na prawde to zyjesz zgodnie z wlasnym imieniem....taka niezdecydowana:D:D:D:D
live up to your name przeszlo do nastepnego etapu w Twoim wykonaniu:D:D
Jestes pewna, ze bilsko przy drodze to chcesz zyc i stawiac dom?

Maja

sure
12-11-2010, 23:10
Daawno Cię nie było! ;)

st_ella
25-11-2010, 17:58
Jeju dziewczyny wy serio tu jeszcze zaglądacie!!!
miło mi dziękuje!!! :hug:

Maja wiesz to jest droga osiedlowa która już jest.... hmmm nie jest to uczęszczana droga..

.31971

czerwona elipsa oznacza miejsce pierwszego wyboru...
żółta to zakupione miejsce.

droga przy mojej (Naszej!) działce to juz droga osiedlowa....
nie daleko szkoła i petla autobusowa (tam przy rozstaju dróg)

działka jest duza wiec dom stanie dalej od drogi...
i teraz mieszkam przy ruchliwej ulicy wiec nawet jeśli za 20 lat będzie tedy przebiegała obwodnica ;-) Ludwikowa to.... to sie zobaczy :D

tak to prawda niezdecydowana jestem.... na każdym etapie mojego życia wiec już współczuje małżonkowi tego co będzie ze mną przeżywał podczas budowy....
na szczęście jestem zdecydowana - dom parterowy!

boję sie etapu wyboru płytek mebli.... :bash:

a co do znaczenia np imienia Stella to niby jest zdecydowana :D http://www.imiennik.pl/index.php?ids=1,286

mayadaski
26-11-2010, 11:00
No ba! A dlaczego mialybysmy zapomniec o Tobie?:D

Fajna dzialka!! No i ul. Gdanska to faktycznie nie jest:D, wiec nie bedzie tak zle przy tej drodze....z drugiej strony bycie blisko glownej drogi osiedlowej ma swoje plusy: wszelkie gazy/kanalizacje itp przewaznie najpierw leca przez glowna ulice i mozna szybciej i latwiej (ktrotsza odleglosc do domu) sie podlaczyc, gdy sie blisko mieszka.

Eeee tam jakies immienniki....Twoj nick na forum jest wazniejszy:lol2:

mayadaski
23-12-2010, 15:34
Wszystkiego najlepszego z okazji Swiat Bozego Narodzenia. Duzo zdrowia i spokoju ducha!!

http://www.allthingschristmas.com/pics/christmas-cards1.jpg

mayadaski
22-04-2011, 22:41
Wesolych Swiat!! Spelnienia marzen!

http://captsolo.net/info/my-img/2007/04/Easter_Egg_One.jpg

Zyczy Maja

Arctica
23-04-2011, 18:11
WESOŁYCH ŚWIĄT

http://www.zak-torun.edu.pl/upload/image/obrazki%20%C5%9Bwi%C4%85teczne/wielkanoc2010.jpg